آخرین و مهم‌ترین اخبار محسن هاشمی رفسنجانی
محسن هاشمی

محسن هاشمی

خبرآنلاینخبرآنلاین31 دقیقه قبل
به گزارش خبرآنلاین، منصور وحیدی با تاکید بر اینکه نگاه کارشناسی باید اولویت و اساس همه اقدامات و برنامه‌ها باشد، افزود: نگاه و نظر هیچ شخص غیرکارشناس اعم از مسئول یا غیرمسئول نباید بر دیدگاه کارشناسی برتر باشد. این عضو شورا افزود: عملکرد منطقه در سال جاری با سال گذشته قابل قیاس نیست و این تغییرات نشانه بهره گیری از مدیری توانمند و به ویژه تیم کارشناسی خبره‌ای است که به وی مشاوره داده و فعالیت می‌کنند. وی با ابراز تاسف از وقت تلف کردن برخی مدیران و نیروهای شهرداری در راهروهای شورای اسلامی شهر به منظور گرفتن پست و مقام، بیان کرد: در مقابل این افراد؛ هستند کارشناسان و متخصصانی که توانایی قرار گرفتن در جایگاه مدیریتی را دارند اما به سادگی و در نهایت تواضع در حوزه خویش مشغول به فعالیت بوده و به ارتقای عملکرد مجموعه شهر کمک می‌کنند و ما از این افراد بسیار سپاسگزاریم. نایب رییس شورای شهر کرج ادامه داد: اجرای مصوبات شورای شهر که همان خواست و درخواست‌های مردم از منطقه است نیز موجب شده این منطقه عملکرد شاخص و برجسته‌ای نسبت به سال گذشته داشته باشد. جلسه پایش درآمد، هزینه و پروژه‌های عمرانی شهرداری کرج از خردادماه با هدف پایش و بررسی درآمدها، نحوه هزینه کرد و پیشرفت طرح‌های عمرانی مناطق و سازمان‌ها با حضور مدیران و مسئولان در محل این ادارات آغاز شده و هم اکنون در دومین مرحله برگزاری قرار دارد.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
این سوله ۲۲۰۰ مترمربعی قادر به تفکیک ۵۰ تن پسماند به‌صورت نیمه‌مکانیزه با استفاده از خط نقاله و نیروی انسانی است. این دستگاه زباله‌هایی مانند بطری‌های پلاستیکی نوشابه را دریافت می‌کند و به ازای آن رسید چاپی ارائه می‌دهد. پیروز حناچی در پایان این بازدید و در بوستان پدر، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم پروژه‌هایی را که بیشتر از جنس محیط‌زیست هستند، تعقیب کنیم. ما به مگاپروژه‌هایی که در اسناد بالادستی مطرح شده‌اند نیز می‌پردازیم اما در نگاه کلان، پروژه‌های محلی اهمیت فراوانی دارند. شهردار افزود: ما قول داده بودیم جلوی تخریب باغات را بگیریم و شهر را با نگاهی برای همه اداره کنیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش در نشستی با حضور شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش، علی عرب مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر وفرودگاه‌های منطقه آزاد کیش و رییس شورای شهر کیش موضوعات مربوط به بندر صیادی جزیره کیش بررسی شد. وی ضمن ابراز خرسندی از روند توسعه این بندر که برای کسب رزق صیادان وخانواده هایشان اهمیت زیادی دارد افزود: اقدامات عمرانی و تلاش انجام شده، آینده خوبی را برای بندر صیادی کیش رقم خواهد زد. رییس تعاونی صیادان کیش هم دراین نشست با تقدیر از اقدامات انجام شده، درگزارشی نیازهای بندر صیادی رامطرح کرد. وی افزود: درحال تامین اعتبار لازم برای پارکینگ شناور هستیم و در خصوص ساختمان اداری تعاونی صیادان نیز برای ادامه فعالیت با حداقل هزینه با این تعاونی قرارداد بسته می‌شود. گفتنی است دراین نشست قلی نژاد مدیرکل بنادر کیش، فرزاد شادی رییس بندرصیادی و عبدالرحیم قاسم نژاد مدیر تعاونی صیادان کیش هم حضور داشتند.
الفالف1 ساعت قبل
گروه اجتماعی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۳۶ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۴به گزارش تسنیم، ناصر سراج در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آرش میلانی عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های تهران از موافقت سران قوا برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها خبر داده است، اظهار کرد: چنین چیزی صحت ندارد؛ اتفاقا امروز در معاونت حقوقی ریاست جمهوری حضور یافتیم و مسائل مورد نظر خود را ارائه کردیم. وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه محسن هاشمی گفته سازمان بازرسی برگزار انتخابات شورایاری‌ها را به موافقت سران قوا منوط کرده است، گفت: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها نیاز به قانون دارد، اما گفتیم، چون ممکن است زمان‌بر باشد می‌توانید از ظرفیت سران قوا استفاده کنید وگرنه این مسئله نیاز به قانون دارد. رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: این موضوع هم مربوط به چند ماه قبل است که اعلام کردیم، اما متاسفانه آقایان اقدام نکردند. وی تاکید کرد: آنچه مدنظر ما قرار دارد، قانون است وگرنه با شورایاری‌ها مشکلی نداریم و شاید برای نظام و کشور هم وجود چنین نهادی مفید باشد. ضمن اینکه مسئول برگزاری انتخابات طبق قانون، وزارت کشور و به جز وزارت کشور، هیچ کس حق برگزاری انتخابات ندارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ ناصر سراج در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آرش میلانی عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های تهران از موافقت سران قوا برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها خبر داده است، اظهار کرد: چنین چیزی صحت ندارد؛ اتفاقا امروز در معاونت حقوقی ریاست جمهوری حضور یافتیم و مسائل مورد نظر خود را ارائه کردیم. وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه محسن هاشمی گفته سازمان بازرسی برگزار انتخابات شورایاری‌ها را به موافقت سران قوا منوط کرده است، گفت: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها نیاز به قانون دارد اما گفتیم چون ممکن است زمان‌بر باشد می‌توانید از ظرفیت سران قوا استفاده کنید وگرنه این مسئله نیاز به قانون دارد. رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: این موضوع هم مربوط به چند ماه قبل است که اعلام کردیم اما متاسفانه آقایان اقدام نکردند. وی تاکید کرد: آنچه مدنظر ما قرار دارد، قانون است وگرنه با شورایاری‌ها مشکلی نداریم و شاید برای نظام و کشور هم وجود چنین نهادی مفید باشد. ضمن اینکه مسئول برگزاری انتخابات طبق قانون، وزارت کشور و به جز وزارت کشور، هیچ کس حق برگزاری انتخابات ندارد.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
ناصر سراج در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آرش میلانی عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های تهران از موافقت سران قوا برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها خبر داده است، اظهار کرد: چنین چیزی صحت ندارد؛ اتفاقا امروز در معاونت حقوقی ریاست جمهوری حضور یافتیم و مسائل مورد نظر خود را ارائه کردیم. وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه محسن هاشمی گفته سازمان بازرسی برگزار انتخابات شورایاری‌ها را به موافقت سران قوا منوط کرده است، گفت: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها نیاز به قانون دارد اما گفتیم چون ممکن است زمان‌بر باشد می‌توانید از ظرفیت سران قوا استفاده کنید وگرنه این مسئله نیاز به قانون دارد. رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: این موضوع هم مربوط به چند ماه قبل است که اعلام کردیم اما متاسفانه آقایان اقدام نکردند. وی تاکید کرد: آنچه مدنظر ما قرار دارد، قانون است وگرنه با شورایاری‌ها مشکلی نداریم و شاید برای نظام و کشور هم وجود چنین نهادی مفید باشد. ضمن اینکه مسئول برگزاری انتخابات طبق قانون، وزارت کشور و به جز وزارت کشور، هیچ کس حق برگزاری انتخابات ندارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
ساعت ۲۴- رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص علت حضورش در ریاست جمهوری به شوخی گفت: بنویسید آقای روحانی را دوست داریم، می‌رویم وی را ببینیم. در ساعت ۹:۴۵ و پس از گذشت ۴۰ دقیقه از آغاز به کار صدوپنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران جلسه شورا را ترک کرد. او در جمع خبرنگاران و خصوص علت رفتنش گفت: من ساعت ۱۰ صبح باید در ریاست جمهوری باشم و نمی‌توانم امروز با خبرنگاران مصاحبه‌ای داشته باشم. او در پاسخ به این سوال که دلیل حضور شما در ریاست جمهوری چیست؟ گفت: بنویسید آقای روحانی را دوست داریم می‌رویم ایشان را ببینیم. هاشمی در پاسخ به اصرار خبرنگاران برای اعلام علت حضورش در ریاست جمهوری گفت: ما قبلا در ریاست جمهوری بودیم و الان وقتی به آنجا می‌رویم هوم سیت (بازگشت به خانه) می‌کنیم.
تابناکتابناک6 ساعت قبل
این پهلوان پرآوازه کشتی مازندران و ملی پوش سابق کشتی آزاد ایران که سال‌ها عنوان سرپهلوانی در کشتی معروف لوچو را یدک می‌کشید، و اکنون نیز یکی از مدیران عالی رتبه بانک صادرات ایران است، طی یکسال حدود سه میلیارد ریال به توسعه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل کمک کردهدانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل که طی دو سال اخیر به عنوان دانشگاه برتر ایران از سوی موسسه معتبر رتبه بندی تایمز انتخاب شده است، طی یک مراسم رسمی از چهره سرشناس ورزش مازندران و خیر نیک اندیش بابلی تجلیل به عمل آورد. به گزارش تابناک ورزشی، موسسه مشارکت‌های مردمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل طی مراسمی در تالار همایش‌های این دانشگاه که با حضور مقامات اداری و انتظامی بلندپایه استان مازندران و شهرستان بابل، مرمر فیروزپور رییس شورای شهر بابل، علی اکبر شهیری معاون سابق استاندار مازندران، دکتر واثقی رییس دانشگاه فنی نوشیروانی، به همراه هیات امنای خیرین این دانشگاه و معاونین دانشگاه برگزار شد، از همت الله حسین زاده به پاس قدردانی از اقدامات خیرخواهانه و عام المنفعه او تجلیل و تقدیر به عمل آورد. این پهلوان پرآوازه کشتی مازندران و ملی پوش سابق کشتی آزاد ایران که سال‌ها عنوان سرپهلوانی در کشتی معروف لوچو را یدک می‌کشید، و اکنون نیز یکی از مدیران عالی رتبه بانک صادرات ایران است، طی یکسال حدود سه میلیارد ریال به توسعه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل کمک کرده است. از جمله این اقدامات، کمک این خیر مازندرانی برای تکمیل پروژه «سالن ورزشی زنده یاد مهندس پوریا حسین زاده» فرزند قهرمان پیشکسوت کشتی در این دانشگاه نمونه کشوری بوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
در ساعت ۹:۴۵ و پس از گذشت ۴۰ دقیقه از آغاز به کار صدوپنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران جلسه شورا را ترک کرد. او در جمع خبرنگاران و خصوص علت رفتنش گفت: من ساعت ۱۰ صبح باید در ریاست جمهوری باشم و نمی‌توانم امروز با خبرنگاران مصاحبه‌ای داشته باشم. او در پاسخ به این سوال که دلیل حضور شما در ریاست جمهوری چیست؟ گفت: بنویسید آقای روحانی را دوست داریم می‌رویم ایشان را ببینیم. هاشمی در پاسخ به اصرار خبرنگاران برای اعلام علت حضورش در ریاست جمهوری گفت: ما قبلا در ریاست جمهوری بودیم و الان وقتی به آنجا می‌رویم هوم سیت (بازگشت به خانه) می‌کنیم. رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا درمورد انتخابات شورایاری‌ها با رئیس جمهور صحبتی خواهید کرد، گفت: پاسخی ندارم و از جمع خبرنگاران خارج شد.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
رئیس شورای شهر تهران درباره نحوه برگزاری انتخابات شورایاری‌ها توضیحاتی داد. محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران درباره برگزاری انتخابات شورایاری‌ها گفت: برگزاری این انتخابات محلی در برهه‌ای از زمان که سیاست‌های خارجی در منطقه به اوج خود رسیده، نشان دهنده اوج ثبات در جمهوری اسلامی ایران است. رئیس شورای شهر تهران با اشاره به بند ۷ قانون اساسی گفت: بر اساس اصل ۷ قانون اساسی شورای محل آخرین حلقه از نظام جمهوری اسلامی ایران است که در نخستین حلقه آن جایگاه رهبری قرار دارد و اگر یکپارچگی بین آن‌ها حفظ شود، نشان از قدرت و اقتدار است. او با تاکید بر اینکه نباید انتخابات سیاسی شود، تصریح کرد: نگاه ما به انتخابات شورایاری‌ها نباید سیاسی باشد، بلکه باید فرصتی باشد تا عمق مردم سالاری را در اوج بدعهدی قدرت‌های بیگانه و استکبار جهانی به جهان نشان داد. هاشمی گفت: امیدواریم بتوانیم با شرکت پرشور در انتخابات شورایاری‌ها آبروی نظام باشیم.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران به پرداخت پول توسط شهرداری بابت تملک دو باغ‌ بنیاد مستضعفان اعتراض کرد و گفت: اگر قرار بود شهرداری بابت بوستان پول پرداخت کند، بجای منطقه ۲ باید این پول برای فضای سبز در بافت‌های فرسوده پرداخت می‌شد. رییس کمیسیون شهرداری و معماری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: قرار بود بنیاد مستضعفان به عنوان نهاد پیشگام این باغ را به شهروندان هدیه کند. اگر قرار بود شهرداری بابت این بوستان پول پرداخت کند نیاز نبود آن را در منطقه ۲ که سرانه فضای سبزی دارد احداث شود بلکه این پول باید برای فضای سبز در بافت‌های فرسوده که سرانه فضای سبز آنها با مشکل مواجه است و در حد صفر است پرداخت می‌شد. بی‌تردید این‌که این دو باغ به شهرداری داده و پول آن دریافت شود چیزی مرسوم نبوده است. جدا از نظر غیر کارشناسی، به شهرداری تذکر می‌دهم که علاوه بر پایان دادن به این رویه غلط برخی مدیرانش پاسخ را سریعتر ارائه کند.
موجموج7 ساعت قبل
هم چنین دیروز سید آرش حسینی میلانی، رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های شهر تهران در نشستی از موافقت سران سه قوه با برگزاری انتخابات شورایاری‌ها خبر داد. ناصر سراج دیروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ درباره ارسال نامه به روسای قوا مبنی بر غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها و واکنش‌های مختلف به این اظهار نظر، گفت: انتخابات شورایاری‌ها صد در صد غیرقانونی است. در اصل ١٠٠ قانون اساسی انتخابات شورای شهر و روستا و دهستان و … آمده است اما هیچ جا اسمی از شورایاری برده نشده است. رییس شورای شهر تهران ادامه داد: ‌ امیدواریم با اجرای صحیح و کامل انتخابات شورایاری‌ها و شرکت پرشور مردم باعث آبروی نظام شویم. حال باید دید انتخابات شورایاری‌ها چگونه برگزار خواهد شد و این فعل غیرقانونی از دید سازمان بازرسی کل کشور و اقدام قانونی از دید اعضای شورای شهر به کجا ختم خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ حجت نظری صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه در ساعات پایانی روز چهارشنبه حریقی در میدان حسن‌آباد رخ داد، گفت: پیشینه این میدان بر کسی پوشیده نیست اما ابهاماتی پیرامون این حادثه وجود دارد که باید سازمان آتش‌نشانی و معاونت خدمات شهری پاسخگو باشند. وی با بیان اینکه جای سوال است که چرا ساختمانی که ثبت ملی شده و جزو آثار فاخر محسوب می‌شود، باید به محل فروش ابزار و یراق تبدیل شود، گفت: همچنین چرا سیستم به روز اطفای حریق در این ساختمان نصب نشده است. وی با بیان اینکه لازم است آموزش‌های لازم برای اطفای حریق در اماکن تاریخی داده شود، گفت: مثلا یک پرسش دیگر این است که چرا برای اطفای حریق یک مکان تاریخی از آب استفاده می‌شود و شاید من اشتباه می‌کنم اما شاید بهتر باشد از فوم و کف استفاده شود تا مبادا این ساختمان دچار تخریب شود. نظری همچنین قصد داشت در بخش دوم تذکر خود در مورد نمایشگاه الکامپ تذکر دهد که محسن هاشمی عنوان کرد که به دلیل ضیق وقت امکان ارائه قسمت دوم تذکر وجود ندارد. منبع: ایسنا
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
اقتصدآنلاین - فائزه مومنی؛ محسن هاشمی در نیمه جلسه علنی شورای شهر تهران، این جلسه را به مقصد ریاست جمهوری ترک کرد. وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران که آیا این حضور به دلیل انتخابات شورایاری‌ها است؟ گفت: من خودم سال‌ها در ریاست‌جمهوری بودم و حضورم در این مکان عجیب و به دلیل خاصی نیست. هاشمی در خصوص اصرار خبرنگاران درباره دلیل حضورش در ریاست جمهوری، پاسخی نداد. بخصوص اینکه تذکر دوم من در خصوص نمایشگاه الکامپ بود که در حال برگزاری است. هاشمی ضمن عذرخواهی از وی اعلام کرد: بنده مشغول به کاری بودم و خانم نژادبهرام این اجازه را به رئیس کمیسیون معماری و رئیس کمیسیون حمل و نقل داده است.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی در جلسه علنی امروزصبح شورای شهر تهران اظهار داشت: در آستانه انتخابات مهم شورایاری‌ها قرار داریم، برگزاری این انتخابات محلی در تهران همزمان با حساسیت‌ها و هیجانات در خلیج فارس و حوزه سیاست خارجی، نشان دهنده اوج ثبات و آرامش در جمهوری اسلامی است. وی ادامه داد: شورای محل مطابق با اصل هفتم قانون اساسی، آخرین حلقه از زنجیره حاکمیت جمهوری اسلامی هستند که نخستین حلقه آن، نهاد رهبری نظام است و یکپارچگی، انسجام و هماهنگی این زنجیره، می‌تواند برای نظام کارآمدی، اقتدار و رضایت مندی مردم را به همراه بیاورد. رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: همانگونه که در اصول هفتگانه شورا در قانون اساسی پیش بینی شده است، تفویض اختیار به این نهاد و تمرکز زدایی از ساختار رسمی به سمت جامعه، یکی از اهداف انقلاب اسلامی بوده است و برگزاری موفق انتخابات شورایاری‌ها، گامی در این جهت می‌باشد. به گفته هاشمی، نگاه ما به انتخابات شورایاری نباید نگاهی سیاسی و جناحی باشد، بلکه باید این انتخابات را فرصتی برای تبلور عمق مردمسالاری در نظام جمهوری اسلامی آن هم در اوج بدعهدی، تخریب و فشارهای ظالمانه قدرتهای جهانی بدانیم و نشان دهیم که مردم مهمترین پشتوانه نظام جمهوری اسلامی هستند. وی افزود: شوراها رکن مردم نهاد جمهوری اسلامی در کنار قوای سه گانه و نیروهای مسلح هستند و در شرایطی که دستگاه دیپلماسی کشور با زبان منطق و استدلال و نیروهای مسلح با زبان اقتدار از منافع ملی جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند، مدیریت شهری نیز تمام تلاش خود را در جهت خدمت به مردم و تأمین رضایت شهروندان جمهوری اسلامی به کار می‌گیرد.
فارسفارس8 ساعت قبل
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه برگزاری انتخابات شورایاری‌ها نباید سیاسی و جناحی باشد، گفت: ‌برگزاری انتخابات در این شرایط نشان‌دهنده اوج ثبات و آرامش در ایران است. نگاه به انتخابات شورایاری‌ها نباید سیاسی و جناحی باشدبه گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در صد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: در آستانه برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در جمعه پیش‌رو هستیم و برگزاری این انتخابات در تهران همزمان با حساسیت‌ها و هیجانات در خلیج‌فارس نشان‌دهنده اوج ثبات و آرامش در کشور است. وی افزود: شورایاری‌ها، شورای محل هستند و مطابق اصل ۷ قانون اساسی آخرین زنجیره حلقه حاکمیت به شمار می‌روند که نخستین حلقه آن نهاد رهبری است و اگر هماهنگی در این زنجیره باشد قطعا کارآمدی نظام و رضایت‌مندی مردم را به همراه خواهد داشت. رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: نگاه ما به انتخابات شورایاری‌ها نباید سیاسی و جناحی باشد بلکه این مسئله فرصتی برای تبلور عمق مردم‌سالاری در نظام جمهوری اسلامی ایران است. هاشمی خاطرنشان کرد: ‌امیدواریم با اجرای صحیح و کامل انتخابات شورایاری‌ها و شرکت پرشور مردم باعث آبروی نظام شویم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، پنچمین دوره انتخابات شورایاری‌ها در حالی قرار است ۴ مرداد ماه در ۳۵۲ محله تهران برگزار شود که سازمان بازرسی کل کشور و کمیسیون شوراها و داخلی مجلس شورای اسلامی برگزاری این انتخابات را «غیرقانونی» اعلام کرده‌اند اما مدیریت شهری اصرار بر برگزاری این انتخابات دارد. اگر چه در ارتباط با برگزاری این انتخابات به روش الکترونیکی هم شائبه‌های مختلفی وجود دارد چرا که در این دوره از انتخابات شهرداری تهران خود مجری، به نوعی ناظر بر روند برگزاری آن هم هست! پس از اصرار مدیریت شهری بر برگزاری انتخابات شورایاری‌ها، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای در تاریخ ۱۶ تیر ماه به رؤسای قوای سه‌گانه همچنین وزیر کشور، برگزاری انتخابات شورایاری‌ها را تا زمان وضع مبانی قانونی برای برگزاری آن، غیرقانونی دانسته و خواستار جلوگیری از برگزاری این اقدام غیرقانونی شده است. به هر حال ۴ دوره از انتخابات شورایاری‌ها برگزارشده و قرار است پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها برگزار شود که در همین زمینه مدیریت شهری اقدام به اخذ مصوبه‌ دولت در این ارتباط کرده است البته ما تابع قانون هستیم و اگر بنا نباشد، انتخابات را برگزار نخواهیم کرد و اگر قرار باشد انتخابات را برگزار می‌کنیم. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز در جدیدترین توئیت خود از موافقت سران سه قوه برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها خبر داد و گفت: بنا بر هماهنگی‌های انجام شده و موافقت دولت، انتخابات شورایاری‌ها قرار است در روز چهارم مرداد برگزار شود.

شکایت پلیس از شهرداری به کجا رسید؟

9+
الفالف8 ساعت قبل
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ پنچمین دوره انتخابات شورایاری‌ها در حالی قرار است ۴ مرداد ماه در ۳۵۲ محله تهران برگزار شود که سازمان بازرسی کل کشور و کمیسیون شوراها و داخلی مجلس شورای اسلامی برگزاری این انتخابات را «غیرقانونی» اعلام کرده‌اند اما مدیریت شهری اصرار بر برگزاری این انتخابات دارد. اگر چه در ارتباط با برگزاری این انتخابات به روش الکترونیکی هم شائبه‌های مختلفی وجود دارد چرا که در این دوره از انتخابات شهرداری تهران خود مجری، به نوعی ناظر بر روند برگزاری آن هم هست! پس از اصرار مدیریت شهری بر برگزاری انتخابات شورایاری‌ها، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای در تاریخ ۱۶ تیر ماه به رؤسای قوای سه‌گانه همچنین وزیر کشور، برگزاری انتخابات شورایاری‌ها را تا زمان وضع مبانی قانونی برای برگزاری آن، غیرقانونی دانسته و خواستار جلوگیری از برگزاری این اقدام غیرقانونی شده است. به هر حال ۴ دوره از انتخابات شورایاری‌ها برگزارشده و قرار است پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها برگزار شود که در همین زمینه مدیریت شهری اقدام به اخذ مصوبه‌ دولت در این ارتباط کرده است البته ما تابع قانون هستیم و اگر بنا نباشد، انتخابات را برگزار نخواهیم کرد و اگر قرار باشد انتخابات را برگزار می‌کنیم. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز در جدیدترین توئیت خود از موافقت سران سه قوه برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها خبر داد و گفت: بنا بر هماهنگی‌های انجام شده و موافقت دولت، انتخابات شورایاری‌ها قرار است در روز چهارم مرداد برگزار شود.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران از یکطرفه شدن محور کندوان مسیر شمال به جنوب به دلیل تخلیه بار ترافیکی خبر داد. محسن هاشمی در گفتگو با مهر، دلیل یکطرفه شدن محور کندوان از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شامگاه شنبه را تخلیه بار ترافیکی از مسیر شمال به جنوب اعلام کرد و گفت: در محور هراز در محدوده‌های سه راهی چلاو، تکاور، منظریه، تونل و پارک جنگلی شاهد ترافیک سنگین تا نیمه سنگین هستیم. وی افزود: همچنین در محور سوادکوه محدوده تونل شیرگاه و کارسالار پرحجم و روان و در محور کیاسر نیز ترافیک عادی و روان است. وی وضعیت جوی راههای استان را صاف عنوان کرد.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران چهارمین جلسه ستاد راهبردی شوریاری‌ها با موضوع تبلیغات انتخابات، با حضور محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، دیگر اعضای شورا، معاون اجتماعی شهرداری تهران و مسئولان برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها برگزار شد. وی ادامه داد: در قانون اساسی بر وجود انجمن‌های محلی یا همان شورایاری‌ها تصریح شده است. هاشمی افزود: پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها در حال برگزاری است، گرچه جای تاسف دارد که هماهنگی برای قانون مدار کردن این انتخابات انجام نشده و این مهم وظیفه شورایعالی استانها، دولت و مجلس بوده است که پیگیری نکردند، البته بعضی‌ها در دولت و مجلس اعتقاد دارند که این امر نیاز به قانونمند بودن ندارد. رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: خوشبختانه در کشور هر دو سال شاهد برگزاری دو انتخابات هستیم و ما از طریق شورای عالی استان‌ها پیگیر قانونمند کردن شورایاری‌ها هستیم، اما اگر قرار است انتخابات به همین شیوه برگزار شود، صراحتا بگویند. وی ادامه داد: به نظر می‌رسد نظر سه قوه نیز مشخص باشد و همانطور که سخنگوی وزارت کشور گفته این انتخابات قانونمدار است و مشکل برگزاری ندارد، این انتخابات را برگزار خواهیم کرد و ۴ مرداد ماه تغییر نخواهد یافت.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش ایرنا وی امروز شنبه، ۲۹ تیر در آئین افتتاحیه پروژه‌های منطقه ۲ افزود: این انتخابات ۴ مرداد ماه در ۳۵۲ محله با یکهزار و ۷۰۴ صندوق برگزار می‌شود. وی خاطرنشان کرد: در فرایند ثبت نام تنها رد صلاحیت یک درصدی آن هم به دلیل کمبود مدارک افراد وجود داشت. رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن تاکید بر برگزاری با متانت انتخابات شورایاری‌ها ابراز امیدواری کرد که انتخابات مؤثری داشته باشیم. به گزارش ایرنا باوجود شروع مراحل اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها، چندی پیش رئیس سازمان بازرسی کل کشور در نامه‌ای به سران قوا و نیز وزارت کشور این انتخابات را غیرقانونی دانسته و خواستار جلوگیری از برگزاری آن شده بود که شهردار تهران در واکنش به وی اعلام کرده این انتخابات مصوبه دولت است. وی در ادامه با اشاره به توقیف نفتکش انگلیسی تصریح کرد: باید به حرکت انگلیسی‌ها و توقیف نفت کش ایرانی پاسخ قانونی داده می‌شدکه باید به حرکت اخیر سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی دست مریزاد بگوییم که دزدی دریایی را با اقدام قانونی پاسخ داد.
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
گروه سیاسی – رجانیوز: آوار ناکارآمدی بر پیکر اصلاح‌طلبان این روزها وضعیت به هم ریخته‌ای را در این اردوگاه حاکم کرده است. عمر این امیدواری البته بسیار کوتاه بود و دیری نگذشت که اشباع ناکارآمدی جریان اصلاحات صدای نیروهای اصلی خودشان را هم درآورد. اکنون فعالان اصلاح طلب نسبت به عملکرد دولت مخصوصا وزرای اصلاح طلب نیز مواضع انتقادی دارند. اصلاح‌طلبان در انتخابات؛ تحریم، مشروط یا پرشور؟ جدی‌ترین درگیری البته در سطوح بالای جریان اصلاحات بر سر نحوه حضور و تعامل این جناح با انتخابات پیش روی مجلس است. اگر شورای نگهبان صلاحیت و پلتفرم کسانی را که فتنه‌گر خوانده می‌شوند، تأیید کرد، پروژه انتخابات را پیش می‌بریم.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید به بچه‌های سپاه دست مریزاد گفت، تأکید کرد: اقدام اخیر سپاه پاسخ محکمی به دزدی دریایی انگلیسی‌ها بود. محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مسائل مطرح شده در مورد انتخابات شورایاری‌ها اظها داشت: سرانجام برگزاری این انتخابات قانونی ارزیابی شده است. رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد این انتخابات در ۳۵۰ محله با ۱۷۰۰ شعبه رای گیری روز ۴ مرداد اجرا می‌شود. وی درخصوص اقدام اخیر سپاه پاسداران در توقیف نفت کش انگلیسی هم گفت: دست مریزاد به بچه‌های خوب سپاه می‌گوییم. هاشمی گفت: انگلیس باید پاسخ محکمی به واسطه دزدی دریایی اش می‌گرفت و این حرکت سپاه این پاسخ را به مسؤولان این کشور رساند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
• انتقاد از افزایش ۳ برابری قیمت جمع‌آوری زباله‌های بیمارستانیمعاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور ضمن انتقاد از افزایش قیمت ۳ برابری جمع‌آوری زباله‌های بیمارستانی گفت: شهرداری‌ها نباید از جمع‌آوری پسماند‌های بهداشتی کسب درآمد کنند. مسعود تجریشی درباره عدم مدیریت صحیح پسماند‌های بیمارستانی به خبرنگار ایلنا گفت: مشکلی که در این زمینه وجود دارد، این است که شهرداری‌ها پسماند‌های بیمارستانی را زباله‌های خطرناک اعلام کردند از همین‌رو بیمارستان‌ها باید هزینه بیشتری برای حمل و امحاء این زباله‌ها پرداخت کنند. متاسفانه شهرداری‌ها نباید قیمت زباله‌های بیمارستانی را افزایش می‌دادند و از جمع‌آوری پسماند‌های بهداشتی کسب درآمد می‌کردند. • «ازن در هوای تهران» با کاهش تردد خودرو‌ها کمتر می‌شودمدیرکل محیط زیست شهرداری تهران معتقد است؛ ازن موجود در هوای تهران با کاهش تردد خودرو‌ها کمتر می‌شود. • برخی مدارس غیردولتی در انباری و آشپزخانه کلاس درس تشکیل می‌دهندسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: به خانه‌های مسکونی مجوز تاسیس مدارس غیردولتی داده شده است.
موجموج1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محسن هاشمی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در توییتی نوشت: زمانی که استدلال‌های حقوقی و منطقی ایران در مورد غیر قانونی بودن راهزنی دریایی انگلیس شنیده نمی‌شود، گوش‌های آنان ناگزیر، شنونده زبان نیروهای مسلح و توقیف متقابل نفتکش انگلیسی خواهد بود. ایران همواره نشان داده که مهمترین طالب صلح و امنیت در منطقه است، اما امنیت نباید استثنا داشته باشد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
ایرنا نوشت: وی روز شنبه در آئین افتتاحیه پروژه‌های منطقه ۲ افزود: این انتخابات ۴ مرداد ماه در ۳۵۲ محله با یکهزار و ۷۰۴ صندوق برگزار می‌شود. وی خاطرنشان کرد: در فرایند ثبت نام تنها رد صلاحیت یک درصدی آن هم به دلیل کمبود مدارک افراد وجود داشت. رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن تاکید بر برگزاری با متانت انتخابات شورایاری‌ها ابراز امیدواری کرد که انتخابات مؤثری داشته باشیم. به گزارش ایرنا باوجود شروع مراحل اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها، چندی پیش رئیس سازمان بازرسی کل کشور در نامه‌ای به سران قوا و نیز وزارت کشور این انتخابات را غیرقانونی دانسته و خواستار جلوگیری از برگزاری آن شده بود که شهردار تهران در واکنش به وی اعلام کرده این انتخابات مصوبه دولت است. وی در ادامه با اشاره به توقیف نفتکش انگلیسی تصریح کرد: باید به حرکت انگلیسی‌ها و توقیف نفت کش ایرانی پاسخ قانونی داده می‌شدکه باید به حرکت اخیر سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی دست مریزاد بگوییم که دزدی دریایی را با اقدام قانونی پاسخ داد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
انتخابات شورایاری‌ها، الکترونیکی برگزار می‌شودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، پیروز حناچی در آیین بهره‌برداری از بوستان پدر و چندین طرح در منطقه ۲ تهران، گفت: امروز پروژه‌هایی را افتتاح کردیم که عمدتا از نوع محیط زیستی است و بوستان پدر (باغ عبقری) با توافق بنیاد مستضعفان به فضای عمومی و بوستان تبدیل شده است. وی ادامه داد: در طراحی این بوستان از سبک باغ ایران اسلامی بهره گرفتیم و طرح‌های محلی می‌تواند مردم را به محله خودشان علاقه‌مند کند. شهردار تهران با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ افزود: رهبری در این روز همه دستگاه‌های ذیربط در حوزه فضای سبز را دعوت کردند و گفتند جلوی تخریب باغات و زمین‌های کشاورزی را بگیرید و امروز خوشحالیم به مردم تهران گزارش دهیم که جلوی تخریب باغ‌ها را گرفته‌ایم. شهردار تهران با تشکر از سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: بر اساس توافق شهرداری و بنیاد، باغ عبقری امروز به بهره برداری رسید و باغ وثوق‌الدوله که بزودی به بوستان تبدیل می‌شود به تملک شهرداری درآمده است تا برای بهره‌مندی شهروندان از این فضا اقدام شود. وی با اشاره به جلوگیری از تخریب باغات گفت: راه‌های زیادی از جمله بهره‌گیری از باغ‌ها برای پرورش گل و گیاه و همچنین احداث رستوران و حتی استفاده مسکونی با تراکم پایین برای باغ‌های شهر تهران در نظر گرفته خواهد شد و برای تملک باغ‌های عبقری و وثوق‌الدوله در توافق با بنیاد، ۱۶۰ میلیارد تومان پرداخت شده است. حناچی درباره شکایت مردم از بخش‌های مختلف شهرداری تهران نیز گفت: گزارش‌های سامانه‌های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ به طور مستمر بررسی می‌شود و اگر موضوعی پرتکرار باشد، گزارش‌گیری و رسیدگی خواهد شد. حناچی در ادامه با اشاره به مشکل پسماند در پایتخت گفت: همکاری مردم در حوزه مدیریت پسماند به ویژه تفکیک از مبدا می‌تواند نقش بسزایی در حفظ محیط زیست داشته باشد و امروز اپلیکیشن‌هایی که در شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه خدمات شهری طراحی شده است، افتتاح شد تا خدمات بهتری به شهروندان تهرانی ارائه شود. شهردار تهران در پایان با اشاره به انتخابات شورایاری‌ها خاطرنشان کرد: امیدواریم این انتخابات با مشارکت پرشور مردم باشد. انتخاباتی که اولین بار به صورت الکترونیک برگزار می‌شود و امیدواریم افرادی کیفی و موثر جهت انتقال مشکلات محلات به مجموعه مدیریت شهری، در شورایاری‌ها قرار بگیرند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس شورای شهر تهران گفت: حرکت نیروهای مسلح در توقیف نفت‌کش انگلیسی بدلیل نقض قوانین بین المللی این پیام را برای قدرتهای بین المللی داشت که جمهوری اسلامی توازن را در حوزه منافع ملی مراعات و هرحرکتی علیه منافع ملی با اقدام متوازنی پاسخ داده خواهد شد. به گزارش تسنیم، محسن هاشمی در آیین بهره‌برداری از بوستان پدر اظهار کرد: حرکت نیروهای مسلح در توقیف نفت‌کش انگلیسی بدلیل نقض قوانین بین المللی این پیام را برای قدرتهای بین المللی داشت که جمهوری اسلامی توازن را در حوزه منافع ملی مراعات می‌کند و هر حرکتی علیه منافع ملی ایران با اقدام متوازنی پاسخ داده خواهد شد. رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: شهرداران نواحی و مناطق، توجه ویژه‌ای به پروژه‌های محلی داشته باشند چرا که این پروژه‌ها معمولا در زمان کوتاهتری به نتیجه می‌رسد و مدیران شهری می‌توانند نتیجه تلاشهای خود را در دوران مسئولیت خود مشاهده کنند. وی در رابطه با وقایع اخیر در حوزه سیاست خارجی گفت: ما شاهد پویایی وهم افزایی مناسبی در حوزه سیاست خارجی میان دستگاه دیپلماسی و نیروهای مسلح هستیم که نماد توازن در حوزه منافع ملی است. هاشمی توقیف نفت‌کش انگلیسی همزمان با تحرکات موثر وزیر خارجه را در این راستا دانست و افزود: زمانی که استدلالهای حقوقی و منطقی جمهوری اسلامی درمورد غیرقانونی بودن راهزنی دریایی دولت انگلیس از سوی این کشور شنیده نمی‌شود، گوشهای آنان ناگزیر شنونده زبان نیروهای مسلح و توقیف متقابل نفت کش انگلیسی خواهد بود.
مهرمهر1 روز قبل
شهردار تهران گفت: تبدیل باغ عبقری به بوستان «پدر» با همکاری بنیاد مستضعفان ممکن شد و هزینه‌های آن نیز پرداخت شده است. هر چند این پروژه‌ها کم‌تر مگاپروژه به حساب می‌آیند، شکل محلی آن‌ها می‌تواند بسیار برای مردم کاربرد داشته باشد. در دنیا شهروندان را با پرداخت پول تشویق به این گونه رفتارها می‌کنند، ما اما از روش‌های دیگر استفاده می‌کنیم. شهردار تهران در پایان به موضوع انتخابات شورایاری‌ها پرداخت و تصریح کرد: تبلیغات شورایاری‌ها از امروز در ٣۵٠ محله تهران آغاز می‌شود. این انتخابات برای اولین بار به‌صورت الکترونیکی خواهد بود و امیدوارم افراد کیفی و موثر به‌عنوان شورایار انتخاب شوند.

به انتهای لیست رسیدید

محسن هاشمی

محسن هاشمی بهرمانی (زادهٔ ۲ آبان ۱۳۴۰ در قم) معروف به محسن هاشمی رفسنجانی پسر بزرگ اکبر هاشمی رفسنجانی و رئیس شورای شهر تهران است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط به محسن هاشمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا