محسن هاشمی

محسن هاشمی

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محسن هاشمی در رابطه با جلسه‌اش با پیروز حناچی، شهردار تهران اظهار کرد: در این جلسه که با محوریت تامین بودجه برای مترو تهران و واریز عیدی، پاداش و حقوق کارکنان و پرنسل شهرداری تهران برگزار شد، شهردار تهران اعلام کرد مشکلی برای تامین اعتبار برای راه‌اندازی بخش‌هایی از خطوط ۶ و ۷ مترو تهران وجود ندارد و عیدی و پاداش کارکنان در زمان مقرر پرداخت خواهد شد. هاشمی بیان کرد: در این جلسه همچنین به برنامه‌های آتی شهرداری تهران نیز اشاره شد و آقای حناچی درباره توسعه حمل‌و نقل عمومی و به ویژه مترو صحبت‌هایی را مطرح کرد. رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: یکی دیگر از مواردی که در جلسه با شهردار تهران به آن پرداخته شد، تحقق درآمدهای شهرداری تهران بود که در این جلسه آقای حناچی گزارش مختصری را مطرح کرد و با این شرایط ان‌شاءالله در سال آینده اقدامات خوبی در شهر تهران اتفاق خواهد افتاد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه هفتم بهمن ماه به تماشای نمایشواره «کوچه‌های بنی‌هاشم» نشست. رییس شورای شهر تهران پس از تماشای نمایش «کوچه‌های بنی هاشم» عنوان کرد: از اینکه فرصتی به‌ دست آمد تا این نمایشواره را ببینم و از تلاش دست‌اندرکاران آن تشکر کنم، بسیار خرسندم. همین دکور ساده و مناسب و کم‌خرجی که در مرکز شهر تهران تهیه شده هم خودش بدیع است. رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره نقش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در برگزاری برنامه‌هایی مانند «کوچه‌های بنی‌هاشم» گفت: یکی از وظایف مهم سازمان فرهنگی هنری این است که با استفاده از هنر، کارهایی مانند «کوچه‌های بنی‌هاشم» انجام دهد. نمایشواره فرهنگی مذهبی «کوچه‌های بنی‌هاشم» محصولی از موسسه ریحانه‌النبی (س) و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است و علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند از سوم تا بیستم بهمن ساعت ۱۷ تا ۲۱ به میدان ولی‌عصر (عج)، ابتدای بلوار کشاورز، نرسیده به کوچه برادران معظم مراجعه کنید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ محسن هاشمی در جریان بررسی ماده ۶۸ برنامه ۵ ساله سوم شهرداری تهران که شهرداری را موظف می‌کند به منظور ارتقای زیست پذیری و توسعه فضای عمومی مولد و پایدار نسبت به شناسایی و تجهیز فضاهای شهری دارای ظرفیت‌های زیست شبانه اقدام کند وتاپایان سال اول برنامه سند اجتماعی فرهنگی احیای زیست شبانه در کلانشهر تهران جهت تصویب را به شورا ارائه کند، با این ماده مخالفت کرد. وی افزود: من با احیای زیست شبانه در تهران مخالف هستم؛ چرا که هنگامی که فرزندان تا دیروقت بیرون از خانه می‌مانند موجب به هم ریختگی اعصاب پدر و مادرها می‌شوند. قطعا این صبحت من را پدر و مادرها می‌فهمند که به چه نکته‌ای اشاره می‌کنم. برهمین اساس با زیست شبانه در تهران مخالف هستم. اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۹ رأی موافق و ۹ رأی مخالف، حذف این ماده را رد کردند و نهایتا در رأی گیری در خصوص کلیات این ماده اعضا با ۱۱ رای موافق، آن را به تصویب رساندند.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا، نظری روز سه شنبه در پی سخنان علیرضا گلپایگانی معاون شهردار تهران در صحن شورای شهر خطاب به رئیس شورا گفت: در مذاکرات صحن باید شأن اعضای شورا حفظ شود. وی افزود: این نوع لحن و خطاب قرار دادن اعضای شورای شهر مناسب نیست و باید نسبت به این برخوردها، تذکر داد. به گزارش ایرنا علیرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران روز سه شنبه در جریان بررسی لایحه جایگزین برج‌ها خطاب به اعضای شورای شهر گفت: اطلاعات من در خصوص باغات از خانم ناهید خداکرمی بیشتر است. وی در ادامه توضیحات خود اظهارداشت: تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد که با نگاه پادگانی نمی‌توان از باغات محافظت کرد. محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز خطاب به وی گفت: این قدر از نگاه پادگانی و کلمه پادگانی استفاده نکنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی؛ حجت نظری، عضو شورای شهر در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۸شهرداری تهران در اعتراض به نحوه اداره جلسه توسط محسن هاشمی که نگذاشته بود پیشنهادش را مطرح کند، گفت: توافقات جلسه هم اندیشی مورد استناد نیست. ما یک جلسه علنی داریم و یک جلسه غیر علنی. گفتنی است مطابق با گفته محسن هاشمی، در جلسه هم‌اندیشی تصویب شده که اگر پیشنهادی مکتوب ارائه نشود، در جریان بررسی لایحه بودجه، مطرح نشود که با مخالفت نظری در صحن مواجه شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پیامی توییتری نسبت به حمله تروریستی سیستان و بلوچستان واکنش نشان داد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پیامی توییتری نسبت به حمله تروریستی سیستان و بلوچستان واکنش نشان داد. وی در این پیام نوشت: همزمان با نشست ورشو که برخی قصد دارند به ایران با پرونده سازی فشار وارد کنند، خانواده‌های ایرانی بار دیگر داغدار تروریسم شدند؛ این بار در سیستان و بلوچستان. جهان ببیند و قضاوت کند که تروریسم دولتی و حامیان آن کیستند. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در آغاز صد و بیست و چهارمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به حضور قالیباف شهردار اسبق تهران در برنامه بدون توقف گفت: سخنانی که از شهردار اسبق پخش شد ظلم به شورا و شهرداری بود و امیدوارم با واقع‌گرایی از این تجربه سخت عبور کنیم. رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه سال ۹۷ سال قضاوت مردم در عملکرد مدیریت شهری و لیست امید است، اظهار کرد: در چند روز گذشته اتفاقات ناعادلانه‌ای برای شورای شهر افتاد و میرلوحی و خداکرمی به دلیل سوء تفاهم نتوانستند از خود در دادگاه دفاع کنند و اشد مجازات برای آن‌ها در نظر گرفته شد و امیدواریم در واخواهی دفاع مؤثری انجام شود. هاشمی همچنین در این جلسه حادثه تروریستی استان سیستان و بلوچستان را محکوم کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران از احضار محمود میرلوحی و ناهید خداکرمی به دادسرا خبر داد. میرلوحی حدود ساعت ۱۰:۳۵ به جلسه شورای شهر بازگشت و در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه نتیجه جلسه دادگاه به کجا رسید، گفت: بعدا در مورد آن صحبت می‌کنیم. محمود میرلوحی به دلیل شکایت محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران به دادگاه احضار شده بود. در حین بررسی موضوع حضور یک عضو شورا در جلسات شورای سازمان‌ها و شرکت‌ها مسجدجامعی قصد خروج داشت که هاشمی مانع آن شد و هاشمی در ادامه گفت: فقط خانم خداکرمی که دادگاه دارند می‌توانند از صحن خارج شوند. بعد از خروج خداکرمی از صحن شورا و بازگشت میرلوحی به صحن احمد مسجدجامعی دقایقی صحن را ترک کرد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در جریان صدوبیست هفتمین جلسه شورای شهر تهران که صبح امروز به ریاست محسن هاشمی برگزار شد بررسی لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت که در ادامه کلیات لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران با ۱۳ رای موافق و ۶ رای مخالف به تصویب رسید. به گفته محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران قرار است در روزهای آینده اعضای شورای شهر تهران به بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران بپردازند تا پس از تصویب این لایحه در صحن شورای شهر تهران برای تایید به فرمانداری ارسال شود. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
وی با اشاره به پیشنهاداتی که در جلسه گذشته برای تحول در مدیریت شهری ارائه کرد، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه می‌تواند هوشمندسازی سیستم منابع انسانی و پیمانکاری شهرداری و تامین درآمد پایدار شهر را محور اصلی فعالیت قرار دهد. با تمرکز بر پرونده‌های بزرگ، منابع مالی قابل توجهی برای شهر ایجاد کند. نقد کردن ظرفیت ۷ میلیون نفری مترو، برقی کردن ۱۷۶ کیلومتر بی آر تی از دیگر موضوعات است. رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در فعالیتهای عینی ما دچار چالش جدی هستیم، اینکه وارد کردن ۱۰ = قطار مترو به کارنامه سه شهردار تبدیل شود نشان از خالی بودن عرصه اجرا دارد چرا که در دوره گذشته، این سطح از اقدامات، انعکاس زیادی در تبلیغات نداشت. رئیس شورای شهر تهران در پایان گفت: اکنون که احکام برنامه سوم تصویب شده باید برای فرصت پیش رو برنامه‌های عملیاتی و گام به گام تدوین کرد و برنامه و وفاداری به اولویتها به صورت روزآمد و آنلاین توسط شهردار و شورا رصد شود.
الفالف1 ماه قبل
گروه اجتماعی الف، ۱۶ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۳۸ ۳۹۷۱۱۱۶۰۶۴به گزارش ایسنا، محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با اشاره به تاخیر یک ساعته در آغاز به کار جلسه شورای شهر تهران گفت: امروز روز خوبی برای اصلاح‌طلبان نبود چرا که قرار بود جلسه شورای شهر ساعت ۸ صبح شروع شود اما تا ساعت ۹ جلسه به حد نصاب نرسید. وی با بیان اینکه برخی از اعضاء اعلام کردند که به یادشان نبوده است که باید ساعت ۸ در جلسه شرکت کنند، گفت: بهتر بود در پیامکی که به اعضا ارسال کردیم ساعت جلسه نیز علاوه بر دستور جلسه قید می‌شد تا همه اعضاء راس ساعت در جلسه حضور پیدا می‌کردند. وی افزود: البته اگر قرار بود به مانند گذشته جلسه ساعت ۹ صبح شروع شود روز خوبی برای ما نمی‌شد چرا که همه اعضا در سرعت ساعت ۹ در جلسه حاضر بودند. قرار بود که جلسه امروز شورای شهر تهران استثنائا ساعت ۸ صبح شروع شود اما به دلیل آنکه به حد نصاب نرسید، راس ساعت ۹ آغاز به کار کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
رییس شورای اسلامی شهر تهران از بهره‌برداری خط ۶ مترو تهران در فروردین سال آینده با حضور رییس جمهور خبر داد. به‌ گزارش ‌ایسنا، در پایان یکصد و سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران محسن هاشمی در تشریح مصوبات این جلسه، گفت‌: پیش از آغاز این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تهران، جلسه هم اندیشی با حضور شهردار تهران داشتند که با توجه به طولانی شدن این جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران با تاخیر آغاز شد. به گفته رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه‌ جلسه موضوع ۱۰ پلاک ثبتی مبنی بر تشخیص باغ بودن و یا نبودن ملک‌‌ها توسط اعضای شورای اسلامی شهر تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هر یک از کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر تهران نظرات خود را مطرح کردند. رییس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص طرح موضوع استعفای سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از سمت خود، در جلسه هم اندیشی امروز، بیان‌ کرد: در این جلسه چنین موضوعی مطرح نشده است. هاشمی ادامه‌ داد: شهردار تهران در خصوص انتصابات ۱۰۰ روزه خود گزارشی را ارائه کرد که در آن به انتصاب سرپرست برج میلاد و سازمان ورزش شهرداری تهران اشاره شده بود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رییس شورای اسلامی شهر تهران از بهره‌برداری خط ۶ مترو تهران در فروردین سال آینده با حضور رییس جمهور خبر داد. به‌ گزارش ‌ایسنا، در پایان یکصد و سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران محسن هاشمی در تشریح مصوبات این جلسه، گفت‌: پیش از آغاز این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تهران، جلسه هم اندیشی با حضور شهردار تهران داشتند که با توجه به طولانی شدن این جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران با تاخیر آغاز شد. به گفته رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه‌ جلسه موضوع ۱۰ پلاک ثبتی مبنی بر تشخیص باغ بودن و یا نبودن ملک‌‌ها توسط اعضای شورای اسلامی شهر تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هر یک از کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر تهران نظرات خود را مطرح کردند. رییس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص طرح موضوع استعفای سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از سمت خود، در جلسه هم اندیشی امروز، بیان‌ کرد: در این جلسه چنین موضوعی مطرح نشده است. هاشمی ادامه‌ داد: شهردار تهران در خصوص انتصابات ۱۰۰ روزه خود گزارشی را ارائه کرد که در آن به انتصاب سرپرست برج میلاد و سازمان ورزش شهرداری تهران اشاره شده بود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که شورای اسلامی شهر تهران تا پایان هفته‌ جلسات خود را در دو نوبت صبح و بعد از ظهر پیگیری خواهد کرد، افزود: امیدواریم تا ۲۰ اسفند ماه بررسی لایحه بودجه ۹۸ شهرداری به اتمام برسد. به‌ گزارش ‌ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی در پایان جلسه نوبت صبح یکصد و بیست و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح جزئیات این جلسه، گفت‌: امروز دستور جلسه اصلی شورای اسلامی شهر تهران بررسی لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران بود که مورد بحث و بررسی اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت. رییس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: برخی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران معتقد بودند این لایحه با برنامه پنج ساله سوم شهر تهران مطابقت ندارد اما شهرداری گزارشی را تهیه کرده است که نشان می‌دهد بودجه مطابق با این برنامه تدوین شده است. وی در خصوص اعتراض یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران به نحوه اداره جلسات شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: این موضوع کم لطفی بود. در مجلس شورای اسلامی همین رویه‌ای را برای بررسی لایحه بودجه داریم.
الفالف1 ماه قبل
گروه اجتماعی الف، ۷ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۴۵ ۳۹۷۱۱۰۷۰۷۷به گزارش مهر، محسن هاشمی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه شورا در جمع خبرنگاران گفت: شورا منتظر آماده سازی لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران است. وی ادامه داد: از شهردار تهران توقع داریم هر چه سریعتر لایحه بودجه سال ۹۸ را به شورا ارائه کند تا ما نیز قبل از پایان بهمن ماه، این لایحه را بررسی و تصویب کنیم. هاشمی افزود: همچنین شورا منتظر برنامه عملیاتی برنامه پنجساله سوم شهرداری نیز است.
الفالف2 ماه قبل
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مدیریت شهری می‌تواند به جای تصدی‌گری در حوزه فعالیت فرهنگی و اجتماعی، به تسهیل‌گری، حمایت و هدایت فعالیتهای مردمی، داوطلبانه در امور خیریه عمومی شهر بپردازد. رییس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای سخنانش ضمن گرامی داشت فرارسیدن ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سالروز شهادت شهید نواب صفوی و سایر اعضای اصلی گروه فداییان اسلام است که در سال ۱۳۳۴، اعدام شدند را نیز تسلیت گفت. رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در اسلام اصیل و ناب، مناسک ذیل اخلاق و روابط انسانی و در خدمت بهتر کردن زندگی اجتماعی تعریف می‌شوند افزود: اولویت دین، رسیدگی به وضعیت و نیازهای مردم است و تعظیم شعائر و مناسبتهای دینی زمانی موثر خواهد بود که ما معیشت ونیازهای اولیه مردم را بتوانیم برآورده کنیم. بنا براعلام روابط عمومی شورای شهر، به گفته وی، اگر ما بتوانیم خیرین علاقمند، متدین و انسان دوست را به سمت تامین نیازهای اصلی و بحرانی جامعه سوق بدهیم قطعا در گرایش نسل جوان به دین و جلوگیری از انحراف و دین گریزی تاثیرگذار خواهد بود. محسن هاشمی تاکید کرد: مدیریت شهری می‌تواند بجای تصدی‌گری در حوزه فعالیت فرهنگی و اجتماعی، به تسهیل‌گری، حمایت و هدایت فعالیتهای مردمی، داوطلبانه و خیرین در این حوزه اقدام کند که افتتاح این خوابگاه در این جهت کاری پسندیده است.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با معاون اول رییس جمهور با موضوع «انتقال پایتخت» گفت که مدیریت شهری با این موضوع مخالف است. به گزارش ایسنا، محسن هاشمی که امروز جلسه شورای شهر تهران را برای شرکت در جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور ترک کرد با حضور در جمع خبرنگاران، گفت‌: احتمالا موضوع جلسه با معاون اول رئیس جمهور در خصوص انتقال پایتخت خواهد بود. وی در خصوص نظر مدیریت شهری در ارتباط با انتقال پایتخت با تاکید بر اینکه با این انتقال مخالف هستیم، افزود: قطعا هزینه‌هایی را که می‌خواهند برای انتقال پایتخت بپردازند، بهتر است به تهران اختصاص دهند تا بتوانیم تهران را ساماندهی و درست کنیم. رییس شورای اسلامی شهر تهران، ادامه داد: هر دولتی که در گذشته اداره امور را در دست گرفته، در خصوص انتقال پایتخت مطالعاتی را انجام داده و هزینه‌ای نیز در این رابطه پیش‌بینی کرده بود. اما نظر ما این است که هزینه پیش‌بینی شده به خود تهران اختصاص پیدا کند تا بتوانیم مشکلات آن را حل و فصل کنیم.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با معاون اول رییس جمهور با موضوع «انتقال پایتخت» گفت که مدیریت شهری با این موضوع مخالف است. محسن هاشمی که امروز جلسه شورای شهر تهران را برای شرکت در جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور ترک کرد با حضور در جمع خبرنگاران، گفت‌: احتمالا موضوع جلسه با معاون اول رئیس جمهور در خصوص انتقال پایتخت خواهد بود. وی در خصوص نظر مدیریت شهری در ارتباط با انتقال پایتخت با تاکید بر اینکه با این انتقال مخالف هستیم، افزود: قطعا هزینه‌هایی را که می‌خواهند برای انتقال پایتخت بپردازند، بهتر است به تهران اختصاص دهند تا بتوانیم تهران را ساماندهی و درست کنیم. رییس شورای اسلامی شهر تهران، ادامه داد: هر دولتی که در گذشته اداره امور را در دست گرفته، در خصوص انتقال پایتخت مطالعاتی را انجام داده و هزینه‌ای نیز در این رابطه پیش‌بینی کرده بود. اما نظر ما این است که هزینه پیش‌بینی شده به خود تهران اختصاص پیدا کند تا بتوانیم مشکلات آن را حل و فصل کنیم.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
خبرگزاری ایلنا: رییس شورای اسلامی شهر تهران به خبر استعفای وزیر امور خارجه واکنش نشان داد. محسن هاشمی در ابتدای یکصدو بیست و ششمین جلسه شورای شهر تهران گفت: نگاه مترقی مکاتب توحیدی به زن را می‌توان در جایگاه مریم مادر عیسی علیه السلام در مسیحیت و مرتبه بالاتر آن جایگاه زهرای مرضیه علیها السلام در اسلام مشاهده کرد. محسن هاشمی ضمن بزرگداشت مقام مادر و زن تاکید کرد: ارتقا جایگاه زن در جامعه، بیش از تبلیغات و شعار به عمل نیاز دارد. محسن هاشمی تاکید کرد: در مدیریت شهری نیز توجه به جایگاه زنان بخصوص در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی جزو اولویت‌های شورای پنجم است. وی در ادامه افزود: لازم است از نقش اعضای محترم زن شورای اسلامی شهر تهران که طی ۲۰ ماه سپری شده نقش موثری در عملکرد پارلمان شهری در هیات رییسه و کمیسیون‌ها داشته‌اند وهمچنین بانوان اصحاب رسانه و قلم و کارشناسان و همکاران زن شورای اسلامی شهر تهران قدردانی داشته باشم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
رییس شورای شهر تهران گفت: اعضای شورای شهر تهران امروز و پیش از آغاز جلسه علنی شورای شهر تهران جلسه هم‌اندیشی برگزار کرده و به موضوعات مختلفی ورود کردند. اعتمادآنلاین| محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران پیش از آغاز جلسه علنی شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران درباره جلسه هم‌اندیشی امروز اعضای شورا، گفت: اعضای شورای شهر تهران امروز و پیش از آغاز جلسه علنی شورای شهر تهران جلسه هم‌اندیشی برگزار کرده و به موضوعات مختلفی ورود کردند. از آنجایی که در پایان سال قرار داشته و بعد از آن تعطیلات را در پیش داریم بحث‌هایی در خصوص حضور اعضا در شورای شهر و پیگیری امور مطرح شد. رئیس شورای شهر تهران، گفت: در جلسه امروز همچنین درباره نحوه طرح مساله برج‌باغ‌ها و تصمیماتی که در این خصوص گرفته شد بعضی از اعضا مواردی را مطرح کردند و این تصمیمات در سطح شهر مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. هاشمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا موضوع برج باغ‌ها در شهر تهران با کج سلیقگی همراه نبود، گفت: در حال حاضر وقت پاسخگویی به این سوال را ندارم و باید جلسه را آغاز کنیم.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمود میرلوحی صبح امروز به دلیل شرکت در دادسرا در جلسه شورای شهر حضور نداشت، هرچند که در ابتدای جلسه شورای شهر و قبل از آغاز جلسه با حضور بر صحن شورا در مورد جلسه دادسرایش با اعضای شورای شهر صحبت کرد. احمد مسجدجامعی با توجه به شرایط امروز شورا و نبودن چند تن از اعضا قصد خروج از صحن شورا را داشت که محسن هاشمی گفت: از صحن خارج نشوید چون جلسه از نصاب می‌افتد و تاکید کرد که با توجه به شرایط ایجادشده فقط ناهید خداکرمی که دادگاه دارد می‌تواند از صحن خارج شود و محمود میرلوحی هم که صبح دادگاه بوده، ان‌شالله به زودی برمی‌گردد. میرلوحی در حالی برای اتهامش به دادسرا مراجعه کرد که حسینی میلانی و اعطا وی را همراهی می‌‌کردند و بعد از جلسه دادسرا نیز میرلوحی برای شرکت در جلسه شورا به صحن آمد. بعد از آمدن محمود میرلوحی به صحن شورای شهر تهران ناهید خداکرمی با همراهی حجت نظری در پی شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان و برای بررسی پرونده‌اش به دادسرا رفت.

آخرین جلسه شورای شهر تهران ۱۳۹۷

23+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران5 روز قبل
اسکاناسکان1 ماه قبل
احضار دو عضو شورای شهر تهران به دادسراصبح امروز ناهید خداکرمی و محمود میرلوحی، دو عضو شورای شهر تهران به دادسرا احضار شدند. ساعت ۱۱:۰۹ کد مطلب: ۱۷۴۳۸احمد مسجدجامعی با توجه به شرایط امروز شورا و نبودن چند تن از اعضا قصد خروج از صحن شورا را داشت که محسن هاشمی گفت: از صحن خارج نشوید چون جلسه از نصاب می‌افتد و تاکید کرد که با توجه به شرایط ایجادشده فقط ناهید خداکرمی که دادگاه دارد می‌تواند از صحن خارج شود و محمود میرلوحی هم که صبح دادگاه بوده، ان‌شالله به زودی برمی‌گردد. میرلوحی در حالی برای اتهامش به دادسرا مراجعه کرد که حسینی میلانی و اعطا وی را همراهی می‌‌کردند و بعد از جلسه دادسرا نیز میرلوحی برای شرکت در جلسه شورا به صحن آمد. بعد از آمدن محمود میرلوحی به صحن شورای شهر تهران ناهید خداکرمی با همراهی حجت نظری در پی شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان و برای بررسی پرونده‌اش به دادسرا رفت. میرلوحی به دلیل شکایت محمدباقر قالیباف در دادسرا حاضر شده و ناهید خداکرمی نیز در پی شکایت ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان امروز در دادسرای رسانه حضور پیدا خواهد کرد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز یکشنبه در پایان یکصد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: جلسات بررسی بودجه شهرداری به صورت صبح و عصر و فوق العاده است و تا پایان بررسی بودجه هر روز جلسه خواهیم داشت. به گفته هاشمی، این مصوبه پس از تایید هیات تطبیق فرمانداری تهران، از طریق شهرداری برای تصویب نهایی به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال می‌شود. رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: این مصوبه تنها با تایید شورای عالی شهرسازی و معماری لازم الاجراست. وی ادامه داد: اگر این مصوبه به تایید شورای عالی شهرسازی و معماری نرسد مجددا به شورای شهر بازگردانده می‌شود. هاشمی تصریح کرد: در خصوص باغ‌های بهم پیوسته (مثل باغات کن) ملاک قانون شورای عالی شهرسازی و معماری است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز یکشنبه در پایان یکصد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: جلسات بررسی بودجه شهرداری به صورت صبح و عصر و فوق العاده است و تا پایان بررسی بودجه هر روز جلسه خواهیم داشت. به گفته هاشمی، این مصوبه پس از تایید هیات تطبیق فرمانداری تهران، از طریق شهرداری برای تصویب نهایی به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال می‌شود. رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: این مصوبه تنها با تایید شورای عالی شهرسازی و معماری لازم الاجراست. وی ادامه داد: اگر این مصوبه به تایید شورای عالی شهرسازی و معماری نرسد مجددا به شورای شهر بازگردانده می‌شود. هاشمی تصریح کرد: در خصوص باغ‌های بهم پیوسته (مثل باغات کن) ملاک قانون شورای عالی شهرسازی و معماری است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، فصل چهارم از برنامه پنج سال سوم شهر تهران با عنوان ایمنی و افزایش تاب آوری در جلسه عصرگاهی امروز شورای شهر تهران بررسی شد. از این رو با توجه به انسجام برنامه پیشنهاد حذف این بند و دو بند دیگر را مطرح می‌کند. اعضای شورای شهر پس از شنیدن نظرات موافق و مخالف این پیشنهاد، در نهایت به حذف این سه بند از ماده ۸۵ رای دادند. در پایان جلسه امروز شورای شهر تهران محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد برنامه ۵ سال سوم شهر تهران فردا نهایی خواهد شد و از اعضای شورا خواست تا با حضور به موقع در تسریع تصویب این برنامه همکاری داشته باشند. برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران در ۹۶ ماده به صحن شورای شهر آورده شد که تاکنون ۸۶ ماده از آن بررسی شده است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مقرر شده است شهردار تهران هفته آتی در صحن شورای شهر گزارش عملکرد صد روزه خود را ارائه کند. به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در پایان صد و بیست و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در ابتدای جلسه امروز تعدادی از اعضای شورا تذکراتی در حوزه‌های مختلف ارایه کردند. وی با اشاره به برگزاری جلسه صبح اعضای شورا با شهردار تهران گفت: قرار شد هفته آینده شهردار تهران گزارش صد روزه‌ای از عملکرد خود در صحن شورا ارایه کند. رییس شورای شهر تهران در ادامه گفت: در جلسه امروز در خصوص بدهی شهروندان به شهرداری مواردی مطرح شد که سرانجام طرح از سوی اعضای شورا رد شد. هاشمی در ادامه در خصوص پرداخت مطالبات پیمانکاران گفت: در حال حاضر میزان بدهی‌های شهرداری به پیمانکاران کاهش یافته است و پیشنهاداتی نیز برای پرداخت مطالبات پیمانکاران ارایه کرده‌ایم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
رییس شورای شهر تهران گفت: دکتر ظریف که طی سه دهه گذشته یکی از موفقترین دیپلماتهای نظام محسوب می‌شوند، مورد اعتماد ویژه آیت الله هاشمی رفسنجانی قرار داشته و رهبرمعظم انقلاب نیز بارها طی سالهای اخیر از ایشان تقدیر کرده‌اند، امیدواریم با حمایت ویژه رییس جمهور و سایر مسئولان از دکترظریف، ایشان قدرتمندتر از گذشته به خدمت در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ادامه دهند. محسن هاشمی افزود: فهرست امید با نگاه ویژه به ارتقای جایگاه زنان، صدای آهسته نیمی از جامعه را به آوایی رسا و غیرقابل خاموش کردن تبدیل کرده است و در بخش مهمی از فعالیتهای مدنی، مردم نهاد و داوطلبانه شاهد محوریت مدیریت زنان و اثربخش بودن وکارامدی آن می‌باشیم. منطق اسلام که با مخالفت به زنده به گور کردن دختران در صدراسلام آغاز شد، امروز تقویت نخبه گرایی و رهبری اجتماعی در قشر زن را توصیه می‌کند. محسن هاشمی تاکید کرد: در مدیریت شهری نیز توجه به جایگاه زنان بخصوص در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی جزو اولویت‌های شورای پنجم است. وی در ادامه افزود: لازم است از نقش اعضای محترم زن شورای اسلامی شهر تهران که طی ۲۰ ماه سپری شده نقش موثری در عملکرد پارلمان شهری در هیات رییسه و کمیسیون‌ها داشته‌اند وهمچنین بانوان اصحاب رسانه و قلم و کارشناسان و همکاران زن شورای اسلامی شهر تهران قدردانی داشته باشم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران در پایان جلسه فوق‌العاده امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: بودجه شهرداری در سال ۹۸ مبلغ ۱۸هزار و ۸۲۸ میلیارد تومان و بودجه مربوط به سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری نیز مبلغ ۵هزار و ۶۷۷ میلیارد تومان است که امروز به تصویب رسید. او با اشاره به استفساریه‌ای که درباره تعیین تکلیف ۶۲باغ به صحن شورای شهر تهران ارسال شد، اظهار کرد:۶۲ باغ قبل از لغو مصوبه برج باغ‌ها در تاریخ ۲۲ اسفندماه همه عوارض خود را پرداخت کرده بودند در نتیجه امروز درباره ساخت و ساز در آن‌ها تصمیم‌گیری شد. رییس شورای شهر تهران در پاسخ به انتقاد خبرنگاران مبنی بر اینکه با سرعت غیر عادی بودجه تصویب شد، اظهار کرد: باید بگویم که جزئیات بودجه در جداول آورده شده و چون پیشنهادی وجود نداشت، این ردیف‌ها در صحن مطرح نشد. محسن هاشمی همچنین گفت که؛ سهم حمل و نقل عمومی از بودجه ۱۸ هزار میلیاردی ۳۰ درصد است.

به انتهای لیست رسیدید

محسن هاشمی

محسن هاشمی بهرمانی (زادهٔ ۲ آبان ۱۳۴۰ در قم) معروف به محسن هاشمی رفسنجانی پسر بزرگ اکبر هاشمی رفسنجانی و رئیس شورای شهر تهران است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط به محسن هاشمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا