آخرین و مهم‌ترین اخبار محسن هاشمی رفسنجانی
محسن هاشمی

محسن هاشمی

انتخابانتخاب17 ساعت قبل
محسن هاشمی گفت: در ابتدای کار برآورد می‌شد که به سهمیه‌بندی بنزین بیش از ۱۵ تا ۲۰ در صد افزایش مسافر خواهیم داشت که این موضوع مشهود است و باید گفت: افزایش نرخ سوخت تاثیر مستقیمی بر حمل و نقل عمومی تهران دارد. وی با بیان اینکه به دلیل سردی هوا، معمولا مردم از مترو و اتوبوس استقبال بیشتری می‌کنند گفت: با اینکه تمام ناوگان حمل و نقل عمومی را برای سرویس دهی بهتر و سریع فعال کردیم، اما دقت داشته باشید که با توجه به سهمیه بندی بنزین، استقبال مردم از مترو و اتوبوس بیشتر است و این در حالیست که شهرداری تهران توان افزایش ناوگان را ندارد. رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه باید فکر اساسی به حال مترو کرد؛ چرا که در حال حاضر بیش از هزار واگن در مترو فعال است که حدود ۳۰ درصدشان نیز باید اورهال شوند گفت:، اما اجبارا باید از این قطار‌ها استفاده کنیم که ممکن است در حین سرویس دهی دچار حادثه یا خرابی شوند و دقت داشته باشید که اگر یک واگن یا یک قطار مترو نتواند به درستی کار کند، کل سرویس دهی خط و حتی شبکه مترو را دچار اختلال می‌کند. وی با اشاره به مشکلات سیستم اتوبوسرانی نیز با بیان اینکه تعداد ناوگان اتوبوس رانی تهران، طی ده سال گذشته از بیش از ۷۰۰۰ دستگاه است گفت:، اما به جای آنکه مطابق برنامه ناوگان اتوبوسرانی ۳۰ درصد افزایش یابد تعداد اتوبوس‌ها به کمتر از ۶۰۰۰ دستگاه رسیده که عمر اتوبوس‌ها نیز از پنج سال به ۱۱ سال رسیده است به نحوی که نیمی از ناوگان فعلی اتوبوسرانی تهران در حال حاضر فرسوده است و روزانه بیش از ۳۰۰ مورد توقف ناشی از خرابی اتوبوس در تهران رخ می‌دهد که موجب افزایش ترافیک و نارضایتی شهروندان می‌شود. هاشمی با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود ناوگان در سیستم مترو و اتوبوس گفت: مدیریت شهری در حالی با افزایش حدوده ۱۵ تا ۲۰ درصدی مسافران در پی سهمیه بندی بنزین روبرو است که ناوگان فرسوده‌اش توان لازم را ندارد و به همین دلیل از دولت خواستیم که به شهرداری تهران نگاه ویژه‌ای داشته باشد و آن‌ها نیز قول بررسی دادند چراکه بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها باید بخشی از درآمد‌های بنزین صرف توسعه حمل و نقل عمومی شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
با پایان ششمین دوره برنامه کتاب‌گردی در روز کتاب‌گردی به نظر می‌رسد هنوز هم این روز برای مردم عادی شناخته‌شده نیست. به نظر می‌رسد این اتفاق یعنی کتاب‌گردی بیشتر جنبه دولتی دارد و مسئولان باربط و بی‌ربط سعی دارند حتما در این مراسم شرکت کنند. ناگفته نماند که امسال کتاب‌گردی بی‌فروغ‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد؛ البته اختلال در اینترنت در اطلاع‌رسانی درباره برگزاری این رویداد تاثیرگذار بود. احمد مسجدجامعی‌، عضو شورای شهر تهران و بنیان‌گذار کتاب‌گردی، محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل خانه کتاب و دبیر هفته کتاب و تعدادی از خبرنگاران و عکاسان از افراد حاضر در برنامه کتاب‌گردی امسال بودند. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نیز در بازدید از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف که بخش عمده‌ای از آثارش به نوشته‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اختصاص دارد حضور داشت.
فارسفارس1 روز قبل
گفتنی است در این دیدار، از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. همچنین یادمان بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران که به دلیل تقارن ایام هفته کتاب با هفته وحدت منتشر شده بود، به محسن هاشمی اهدا شد. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سیاست ما این است که کتابفروشی‌های محله (پاتوق کتاب) را در محلات مختلف تهران رونق دهیم. این عضو شورای شهر ادامه داد: شهرداری منطقه ۲ تهران به خوبی این فضا را ایجاد کرده و امیدواریم در دیگر مناطق تهران نیز شاهد راه‌اندازی پاتوق‌های کتاب باشیم. در این دیدار کتاب «تاریخ پوشاک اقوام ایرانی» از سوی مدیریت شهر کتاب هیرمند به احمد مسجدجامعی هدیه داده شد و مسجدجامعی نیز کتاب «مردی به نام اوه»، «معماری اسلامی» و چند کتاب جامعه‌شناسی و روان‌شناسی را خریداری و به خبرنگاران هدیه کرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
ایسنا_ ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد. به گزارش خبر فوری به نقل از ایسنا، ششمین دوره کتاب‌گردی همزمان با روز پایانی بیست وهفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی با حضور احمد مسجدجامعی - عضو شورای شهر تهران -، مهدی‌ هاشمی - رئیس شورای شهر تهران -، نیکنام حسینی‌پور - دبیر هفته کتاب و مدیرعامل موسسه خانه کتاب - و محمدرضا جوادی یگانه - معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران - آغاز شده است. کتاب‌گردی از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف در سعادت‌آباد آغاز شد. در این بازدید از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. مقصدهای بعدی شهر کتاب ابن‌ سینا در شهرک غرب و کتاب‌فروشی آموت در مرزداران بود.
مهرمهر1 روز قبل
در این مراسم مهدی هاشمی؛ رئیس شورای شهر تهران در رابطه با فعالیت‌های این نشر گفت: بخش مهمی از آثار منتشر شده در این انتشارات به تالیفات و نوشته‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اختصاص دارد. گفتنی است در این دیدار، از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. همچنین یادمان بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران که به دلیل تقارن ایام هفته کتاب با هفته وحدت منتشر شده بود، به محسن هاشمی اهدا شد. احمد مسجدجامعی ضمن رونمایی از تابلوی راهنمای کتابفروشی آموت، وعده داد: نصب تابلوی راهنمای کتابفروشی‌ها در همه جای تهران اجرایی شود. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سیاست ما این است که کتابفروشی‌های محله (پاتوق کتاب) را در محلات مختلف تهران رونق دهیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد. به گزارش ایسنا، ششمین دوره کتاب‌گردی همزمان با روز پایانی بیست وهفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی با حضور احمد مسجدجامعی - عضو شورای شهر تهران -، مهدی‌ هاشمی - رئیس شورای شهر تهران -، نیکنام حسینی‌پور - دبیر هفته کتاب و مدیرعامل موسسه خانه کتاب - و محمدرضا جوادی یگانه - معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران - آغاز شده است. کتاب‌گردی از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف در سعادت‌آباد آغاز شد. در این بازدید از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. مقصدهای بعدی شهر کتاب ابن‌ سینا در شهرک غرب و کتاب‌فروشی آموت در مرزداران بود.
مهرمهر1 روز قبل
محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طبق تصاویر دریافتی از سامانه‌های هوشمند، تردد در کلیه محورهای مواصلاتی استان به صورت روان و عادی در جریان است ولی هموطنان و مسافران برای برای عبور توجه داشته باشند که داشتن زنجیر چرخ الزامی است. وی درباره وضعیت جوی راههای استان نیز، هوای محورهای مواصلاتی استان را تمام ابری اعلام کرد. به گزارش مهر جاده سوادکوه که چهارشنبه شب به دلیل برف و کولاک بسته شده بود، صبح امروز بازگشایی شد و این محور در حال حاضر دارای مه گرفتگی در ارتفاعات است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد. خبرگزاری ایسنا: ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد. کتاب‌گردی از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف در سعادت‌آباد آغاز شد. در این بازدید از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. مقصدهای بعدی شهر کتاب ابن‌ سینا در شهرک غرب و کتاب‌فروشی آموت در مرزداران بود.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران گفت: داشتن زنجیر چرخ برای تردد در محورهای کوهستانی مازندران الزامی است. محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طبق تصاویر دریافتی از سامانه‌های هوشمند، تردد در کلیه محورهای مواصلاتی استان به صورت روان و عادی در جریان است ولی هموطنان و مسافران برای برای عبور توجه داشته باشند که داشتن زنجیر چرخ الزامی است. وی درباره وضعیت جوی راههای استان نیز، هوای محورهای مواصلاتی استان را تمام ابری اعلام کرد. به گزارش مهر جاده سوادکوه که چهارشنبه شب به دلیل برف و کولاک بسته شده بود، صبح امروز بازگشایی شد و این محور در حال حاضر دارای مه گرفتگی در ارتفاعات است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمحسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه بازدید از منطقه ۹ و برج آزادی اظهارداشت: با توجه به اینکه برج آزادی به عنوان یکی از بناهای هویتی پایتخت محسوب می‌شود، باید برای مرمت و بازسازی آن مطالعات کارشناسی انجام شده و اقدامات لازم برای این نماد مدرنیته شهر تهران در دستور کار قرار گیرد. حفظ نماد هویتی کشور با ایمن سازی و آرام سازی اطراف میدان آزادیدر ادامه شهربانو امانی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، برج آزادی را مجموعه‌ای فرهنگی دانست و گفت: از گذشته تاکنون یکی از مقاصد گردشگری مردم، تهران و برج آزادی با سازه‌ای فاخر می‌باشد؛ از این رو با ایمن سازی و آرام سازی اطراف میدان آزادی می‌توان جایگاه آن را در تهران، ایران و جهان به عنوان نماد هویتی کشور حفظ کرد. وی بر ارتقاء چرخ اقتصادی تهران تاکید کرد و گفت: باید بتوان اماکن عمومی را در چهارچوب قانون در اختیار شهروندان قرار داد که امید است این امر بر چرخه اقتصادی شهر تهران بیش از پیش کمک کند. دسترسی به میدان آزادی از طریق خط متروهمچنین سید علی مفاخریان شهردار منطقه۹ در ادامه به آرام سازی و ایمن سازی اطراف میدان آزادی اشاره و بیان کرد: با توجه به آمار تصادفات در اطراف میدان آزادی، دو طرح ترافیکی و آرام سازی در محور غربی میدان آزادی در حال اجراست و ایمن سازی آن در سه لاین کندرو و تندرو در ورودی بزرگراه شهید لشگری به این میدان انجام شده است و امیدواریم با اتمام این طرح، دسترسی شهروندان به برج آزادی تسهیل شود. وی با اشاره به اتصال زیرگذر مترو آزادی به میدان آزادی خاطر نشان کرد: بر اساس دستور رئیس شورای اسلامی شهری تهران مبنی بر دسترسی بهتر به میدان آزادی از طریق خط مترو، مقرر شده تا با ارسال لایحه‌ای به شورای اسلامی شهر، این طرح بررسی شده و با تسهیلاتی که فراهم می‌شود بتوان دسترسی بهتری برای شهروندان ایجاد کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/گیلان رییس شورای شهر رشت گفت: سرعت انجام کار در لندفیل سراوان رشت مورد رضایت است. حاجی پور ادامه داد: امروز مردم رشت بار دیگر با حضور حماسی از امنیت و اقتدار کشور حمایت کردند و همچون همیشه کارنامه درخشانی را در دفاع از نظام از آن خود کردند. حاجی پور با بیان اینکه همه تلاش ما این است بهترین اتفاقات در کلانشهر رشت رقم بخورد، تصریح کرد: مکان دفن زباله سراوان یکی از مشکلات اساسی شهر رشت است که خوشبختانه اقدامات بسیار مطلوبی در این خصوص در حال انجام است. وی ادامه داد: سرعت انجام کار در حل مشکل لندفیل بسیار خوب است و ادامه این روند ما را به نتیجه خوبی می‌رساند. رئیس شورای شهر رشت از انتصاب احمدرضا حق بین جایگزین امیری مدیر امور مالی شهرداری رشت خبر داد و گفت: این انتصاب با رای اکثریت اعضای شورای شهر رشت در این جلسه صورت گرفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، از ضرورت اختصاص منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت به توسعه حمل و نقل عمومی خبر داد. وی با بیان اینکه شهر تهران مانند همه شهر‌های دنیا در منطقه سرزمینی با محدود ظرفیت‌های زیستی و اکولوژیکی است، افزود: در تهران جمعیتی باید ساکن باشد که این ظرفیت اکولوژیکی پاسخگوی آن باشد. سالاری با اشاره به نامه رئیس شورای شهر تهران به معاون اول رئیس جمهور، افزود: ریاست شورای شهر تهران بر اساس دغدغه در این حوزه نامه نگاری‌های بسیاری داشته و اعلام کرده که وضعیت حمل و نقل عمومی در حوزه ریلی، واگن و اتوبوس رانی مناسب نیست. وی با بیان اینکه نامناسب بودن شرایط حمل و نقل عمومی استقبال مردم از این شقوق حمل و نقل را کاهش داده است، گفت: در نتیجه این کم کاری‌ها در حوزه حمل و نقل عمومی جابه جایی سفر با خودرو‌های شخصی و تاکسی‌های اینترنتی صورت می‌گیرد. رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران یادآور شد: باید جلسه فوری با هدف اختصاص منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت به بخش حمل و نقل عمومی برگزار شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، این سخنان در حالی مطرح شد که پیش‌تر در شورای شهر تهران پیشنهادی مطرح بود که محلی در شهر برای تجمع و اعتراض تعیین شود و مردم برای بیان اعتراضات خود به آنجا بروند. در چنین شرایطی پرسش اصلی این است که بزرگان کشور چگونه می‌خواهند صدای اعتراض مردم را بشنوند و از چه طریقی می‌خواهند این کار را بکنند؟ حق اعتراضنگاهی به تاریخ کشورمان نشان می‌دهد که با وجود تاکید قانون براینکه شهروندان حق اعتراض دارند عملا شاید تنها اقدامی که گذشته در این زمینه صورت گرفته، همان لایحه‌ای بود که استارت آن را دو سال قبل شورای شهر تهران زد. تا بدین‌ترتیب باز هم همچنان سوال اصلی اولیه این گزارش بی‌پاسخ بماند …. مردم چگونه باید اعتراض کنند و درحالی که رسانه‌ها با محدودیت‌‌هایی جدی مواجهند، حرف‌شان را به گوش مسوولان برسانند؟ احیای راهکار قانونیمحسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران بهترین راه را اجرایی شدن قانون می‌داند. به بیانی وزارت کشور باید تعریف واضحی از این حق قانونی شهروندان به احزاب و سازمان‌های مردم‌نهاد و … ارایه کند تا جامعه و مردم بدانند چگونه می‌توان بدون آنکه تجمع‌های اعتراضی متهم به اغتشاش برگزار کنند، اعتراض خود را به شکلی قانونی بیان کنند. تنها در این صورت است که مسوولان می‌توانند به معانی واقعی بگویند: اعتراض حق مردم است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به اینکه برج آزادی از بنا‌های هویتی پایتخت محسوب می‌شود، می‌بایست برای مرمت و بازسازی آن مطالعات کارشناسی انجام شود و اقدامات لازم برای این نماد مدرنیته شهر تهران در دستور کار قرار گیرد. محسن هاشمی به جذب بازدید کننده برای این مکان گردشگری اشاره و بیان کرد: با برنامه ریزی و معرفی فعالیت‌های ویژه در این مجموعه می‌توان برج آزادی را به عنوان اثری منحصر به فرد که معرف معماری ایرانی اسلامی است، توسعه داد که ظرفیت خوبی برای جذب مسافران و گردشگران دارد. سید علی مفاخریان، شهردار منطقه ۹طرح آرام سازی و ایمن سازی اطراف میدان آزادی در دست اجراستسید علی مفاخریان شهردار منطقه ۹ هم در ادامه به آرام سازی و ایمن سازی اطراف میدان آزادی اشاره و بیان کرد: با توجه به آمار تصادف در اطراف میدان آزادی، دو طرح ترافیکی و آرام سازی در محور غربی میدان آزادی در حال اجراست و ایمن سازی آن در سه خط کندرو و تندرو در ورودی بزرگراه شهید لشکری به این میدان انجام شده است و امیدواریم با اتمام این طرح، دسترسی شهروندان به برج آزادی تسهیل شود. وی با اشاره به اتصال زیرگذر مترو آزادی به میدان آزادی خاطر نشان کرد: بر اساس دستور رئیس شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر دسترسی بهتر به میدان آزادی از طریق خط مترو، قرار شد با ارسال لایحه‌ای به شورای اسلامی شهر، این طرح بررسی شود و با تسهیلاتی که فراهم می‌شود، بتوانیم دسترسی بهتری برای شهروندان ایجاد کرد.

بارانی با چاشنی ترافیک

3+
فارسفارس2 روز قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
جلسه «هاشمی» با «جهانگیری» درباره مترورئیس شورای شهر تهران از برگزاری جلسه با معاون اول رئیس‌جمهوری با موضوع وضعیت حمل و نقل عمومی تهران خبر داد و ابراز امیدواری کرد این جلسه به گشایش در زمینه تامین واگن مترو منجر شود. به گزارش خبرگزاری مهر، محسن هاشمی در این رابطه گفت: روز گذشته بنده جلسه‌ای با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری داشتم که البته در این جلسه معاون عمرانی وزیر کشور نیز حضور داشت.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
یک کارشناس اقتصاد انرژی با تاکید بر ضرورت احیای کارت سوخت برای جلوگیری از قاچاق بنزین گفت: قیمت ۳۰۰۰ تومان بنزین آزاد اشتباه محض …فارس: یک کارشناس اقتصاد انرژی با تاکید بر ضرورت احیای کارت سوخت برای جلوگیری از قاچاق بنزین گفت: قیمت ۳۰۰۰ تومان بنزین آزاد اشتباه محض استراتژیک است. در همین راستا، از روز ۲۴ آبان ماه قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و قیمت هر لیتر بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان شد. به عبارت دیگر، قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۵۰ درصد و قیمت هر لیتر بنزین آزاد ۲۰۰ درصد افزایش یافت. *قیمت بنزین آزاد به ۲۰۰۰ تومان کاهش یابدپیشنهاد من این است اگر دولت هیچ تغییری در طرح ایجاد نمی­کند حداقل قیمت نرخ آزاد را از ۳۰۰۰ تومان به ۲۰۰۰ تومان برساند. اگر امروز میگوییم ۲۰ میلیون لیتر اضافه داریم، آن موقع ۲۵ میلیون تا ۳۰ میلیون لیتر اضافه خواهیم داشت.

جلسه شورای اسلامی شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ محسن هاشمی رئیس شورای شهر در جلسه امروز، ابتدا از معطل ماندن طرح جامع و تفصیلی تهران با گذشت ۱۲ سال به شهرداری تذکر داد؛ سپس از نتیجه جلسه‌اش با معاون اول رئیس جمهور خبرداد که در آن جلسه آقای جهانگیری قول داده کمیته ویژه درخصوص تامین منابع مالی توسعه حمل و نقل عمومی تشکیل شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی امروز ۲۸ آبان ماه مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: مدارس تهران فردا چهارشنبه ۲۹ آبان تعطیل است؟ مسعود ثقفی گفت: مدارس فردا چهارشنبه تعطیل نیست و با توجه اطلاعیه هواشناسی احتمال بارش باران و برف طی فردا چهارشنبه ۲۹ آبان ماه بسیار کم است و دلیلی برای تعطیلی مدارس وجود ندارد. بیشتر بخوانید: نخستین جشنواره بین المللی کتاب ایثار و شهادت برگزار می‌شودنخستین جشنواره بین المللی کتاب ایثار و شهادت دی ماه سال جاری برگزار می‌شود. بیشتر بخوانید: شرط استقرار صنایع در شهرک‌های صنعتی چیست؟ /واکنش محیط زیست به نمایش پرندگان در رستوران‌های لاکچری تهرانمدیر کل محیط زیست استان تهران گفت: متاسفانه این مسئله این روز‌ها در رستوران‌های زیادی مرسوم شده به عنوان مثال پرندگانی مثل طاووس و طوطی در این رستوران‌ها به نمایش درمی آیند. مامورین پایش محیط زیست همواره این مراکز را رصد می‌کنند و در صورتی که این پرندگان جز کنوانسیون منع تجارت باشند با این مراکز برخورد می‌کنیم.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید ابراهیم امینی نایب رییس شورا در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورا پس از سخنان سورنا ستاری معاون علم و فناوری رییس جمهور گفت: معمولا در تولید ثروت عوامل مختلفی از جمله نیروی انسانی، سرمایه و ابزار کار نقش دارند. وی در خصوص بحث مطرح شده از سوی ستاری در خصوص سهم ۱ونیم درصدی شهرداری تهران از درآمد تاکسی‌های اینترنتی گفت: این اتفاق بسیار ناعادلانه است و ناشی از عدم فهم صحیح مطلب در مورد نقشی است که مدیریت شهری در فعالیت استارت آپ‌ها دارد. امینی گفت: افرادی آمده‌اند، نرم افزاری راه انداخته‌اند و در شهر که مالک آن مردم و مدیریت شهری هستند راه اندازی کرده‌اند و آن وقت می‌گویند شما هیچ سهمی در آن ندارید. نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر امروز استارت آپ‌ها نظیر تاکسی‌های اینترنتی در شهر تهران فعالیت می‌کنند و اتفاقا فعالیت موثر هم دارند به برکت میلیارد‌ها تومان سرمایه‌ای است که از سوی شهرداری در خصوص ایجاد زیر ساخت‌ها و آماده سازی بزرگراه‌ها هزینه شده است. امینی در ادامه خاطر نشان ساخت: باید عادلانه سهم مدیریت شهری حفظ شود و ما نباید توقع داشته باشیم که مدیریت شهری خود بانی وصول سهمش باشد.
فارسفارس3 روز قبل
بهترین راهکار، احیای کارت سوخت شخصی و حذف کارت سوخت جایگاه بود. برای حذف کارت سوخت جایگاه و احیای کارت سوخت شخصی هم باید مهلت زمانی تعیین می­کردیم. هنوز هم از ۹۳ میلیون لیتر بنزینی که روزانه فروخته می­شود، ۱۰ میلیون لیتر قاچاق می­شود. بنابراین اگر پیش‌­بینی می­کنیم در آذرماه ۸۰ میلیون لیتر مصرف می­شود، در دی ماه یک میلیون لیتر کمتر خواهد شد و ماه‌های بعد هم همینطور. اگر امروز میگوییم ۲۰ میلیون لیتر اضافه داریم، آن موقع ۲۵ میلیون تا ۳۰ میلیون لیتر اضافه خواهیم داشت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
معاون رییس جمهور گفت: فرصتی در میان جامعه ایجاد شده است و شهرها به سمت نوآورانه شدن در حال شکل گیری است. نمی‌توانیم خودمان را محصور کنیم و بعد با دنیا رقابت کنیمحجت نظری، عضو شورای شهر تهران در واکنش به اظهارات سورنا ستاری گفت: ما امروز ایشان را به عنوان نماینده دولت در شورای شهر تهران می‌دانیم و به عنوان نمایندگان مردم در شورا مسائلی را به ایشان مطرح می‌کنم. عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: ما برای رسیدن به درآمد پایدار حتما لازم داریم که فن آوری‌ها نو و ورود به مشاغل جدید را به رسمیت بشناسیم و ازآن استفاده کنیم. این عضو شورای شهر ادامه داد: باید تدبیر و تمهیدات لازم در زمینه پایداری کسب و کارهای اینترنتی و ارائه خدمات الکترونیک به عنوان یکی از ارکان اقتصاد شهری فراهم شود. رئیس شورای شهر تاکید کرد: از همین تریبون از معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درخواست داریم که در فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه رانتی وارد نشود.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 روز قبل
اما با این حال بر اساس استاندارهای تعریف شده حمل و نقل عمومی درون شهری، هم اکنون شهرهای مازندران با مازاد ۲۰ درصدی وسائل حمل و نقل عمومی مواجه هستند. وی ادامه داد: در حالی شاهد تردد بی رویه خودروهای تک سرنشین و عدم استفاده از حمل و نقل عمومی در مازندران و روند روبه رشد آن هستیم که ساختار حمل و نقل عمومی مازندران بسیار گسترده و حتی مازاد است. نگاه مدیریت به حمل و نقل عمومی در استان مازندران و عدم نگاه به این مسئله از دید مخاطبین و مصرف کنندگان یکی از عیوب اصلی توسعه حمل و نقل مازندران به حساب می‌آید. مطلوبیت گمشده حمل و نقل عمومی مازندرانکارشناس حمل و نقل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه نمی‌توان در عدم استفاده از حمل و نقل عمومی مردم را مقصر دانست اظهار داشت: نه تنها در مازندران، بلکه در تمام دنیا برخورداری از حمل و نقل عمومی تابع «مطلوبیت» سفر است. او راحتی را نیز عامل موثری برای مردم مازندران توصیف کرد و گفت: حمل و نقل عمومی مازندران از کیفیت پایین برخوردار است و هیچگونه راحتی برای مسافر به همراه ندارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، آبان امسال ترافیک و آلودگی هوا در تهران بیداد کرد و آلودگی مدارس تهران را به تعطیلی کشاند. همچنین شهرداری تهران امسال طرح زوج و فرد را در تهران حذف و به رینگ دوم طرح ترافیک تبدیل کرد. به اعتقاد معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران، تاب‌آوری تهران در حال افزایش پیدا کرده است و نسبت به سال گذشته بهتر شده است. وی در خصوص آمارهای مطرح شده برای طرح کاهش آلودگی هوا، گفت: این آمارها ساختگی است و الان شاهدیم که از آلودگی هوا کاسته نشده است. قربانیان آلودگی هوا از تلفات حوادث رانندگی بیشتر استآلودگی هوا هر ساله تعداد زیادی کشته می‌گیرد و به اعتقاد محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران تعداد قربانیان آلودگی هوا از تلفات حوادث رانندگی بیشتر است.
تابناکتابناک3 روز قبل
هاشمی رفسنجانی گفت: واگذاری استارت‌آپ‌ها به شکل رابطه‌ای و رانتی در آینده ما را به سمت جراحی و خون‌ریزی سوق می‌دهد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری به معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: فعالیت‌های اقتصادی همواره در حوزه استارت‌آپ‌های داخلی از اهمیت خاصی برخوردار هستند و باید به این نکته توجه کنیم که توسعه استارت‌آپ‌ها در مسائل اقتصادی نباید بستر رانت و فساد شود. رئیس شورای شهر تهران با اشاره به ایجاد رابطه برای عده‌ای محدود جهت دستیابی به فناوری در حوزه استارت‌آپ‌ها گفت: ما در ابتدا بر اساس رانت افرادی را در حوزه استارت‌آپ‌ها وارد می‌کنیم و ناگهان زمانی به خود می‌آییم که می‌بینیم جمعیتی انبوه در این حوزه وارد شده‌اند و آنگاه برای خارج کردن آن‌ها دست به جراحی می‌زنیم که این جراحی با خونریزی و درد همراه است. هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: حوزه استارت‌آپ‌ها به دلیل آن که فعالیتی نو در کشور محسوب می‌شود، نباید به صورت رانتی مورد توجه و واگذاری قرار گیرد. او با اشاره به این نکته در همه کشورها برای رسیدن به شهر هوشمند تمام نهادهای مدیریتی اطلاعات خود را به صورت شبکه‌ای در اختیار دیگر دستگاه‌ها قرار می‌دهند، گفت: ما به دردی مواجه شده‌ایم که این درد این است که برای یک اقدام شهرسازی در ابتدا حفاری را انجام می‌‌دهیم و پس از قطع شدن سیم و کابل و یا شکستن لوله متوجه می‌شویم که در این مسیر لوله‌گذاری و یا کابل‌کشی شده است و این آسیب اگر دیتاهای شرکت‌ها و مدیریت‌های مربوطه در اختیار ما بود هیچگاه به مدیریت شهری وارد نمی‌شد.
مهرمهر3 روز قبل
از شما درخواست می‌کنم که فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه رانتی نشود. وی ادامه داد: در موضوع یارانه‌های سوخت شاهد بودیم که چه مساله‌ای ایجاد شد و تعدادی کشته و مجروح در کشور طی روزهای گذشته داشتیم. به گفته هاشمی، پایه اصلی شهر هوشمند دیتا است، در این راستا همه ارگان‌ها باید دیتاهای خود را به اشتراک بگذارند. رئیس شورای شهر تهران افزود: چاره‌ای جز حرکت به سمت شهرهای هوشمند نداریم ولی ارگان‌ها در خصوص اشتراک قرار دادن دیتاها با هم خوب عمل نمی‌کنند و دیتاهایشان را یک سرمایه فرض می‌کنند. وی خاطر نشان کرد: از حضور و فعالیت شرکت‌های استارت‌آپی در شهرداری حمایت می‌کنیم اما تمامی اطلاعات شهر باید به صورت پایه‌ای به هم متصل شود تا شهر هوشمند شکل گیرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 روز قبل
کرایه تاکسی و آژانس‌ها در کردستان از همان روز اول بعد از اعلام افزایش قیمت بنزین، افزایش یافت و برخی رانندگان به طور خودسرانه اقدام به افزایش نرخ کرایه کرده‌اند. دره وزمی بیان کرد: تا کنون هیچ گونه افزایش قیمت کالایی و خدماتی نداشته‌ایم و با تخلفات و افزایش خودسرانه قیمت‌ها برخورد خواهد شد و مردم باید هر گونه تخلف را به سامانه ۱۲۵ اطلاع دهند. وی اعلام کرد: سهمیه ناوگان حمل و نقل استان از اول آذرماه با حفظ سهمیه آبان ماه آن‌ها شارژ می‌شود. وی افزایش قیمت کرایه تاکسی را با توجه به تعداد زیاد تاکسی‌ها در سنندج نسبت به سایر شهرها منطقی ذکر و بیان کرد: این موضوع باید با کار کارشناسی صورت گیرد و ما فعلا تابع قوانین کشوری هستیم. وی با تاکید بر افزایش کارشناسانه قیمت کرایه تاکسی در سنندج افزود: در غیر این صورت افزایش خودسرانه قیمت‌ها در این راستا ادامه خواهد داشت و موجب سوء استفاده سودجیان در این زمینه نیز می‌شود.

جلسه علنی شورای شهر تهران

7+
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ امروز در صد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران اعضای شورا تذکراتی را به شهردار و وزیر ارتباطات دادند. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: امروز روز جهانی سرویس بهداشتی است و در جهان به این موضوع به طور ویژه نگاه می‌شود. میرلوحی تاکید کرد: از سال گذشته به این موضوع در تهران به صورت ویژه رسیدگی شده و امروز در تهران ۹۵۰۰ چشمه سرویس بهداشتی داریم. او اضافه کرد: نباید از دید جامعه و مدیریت شهری موضوع سرویس بهداشتی دور بماند؛ چراکه جامعه به سمت سالمندی است و کمبود سرویس بهداشتی نوعی معضل به شمار می‌رود. تعلل شهرداری منطقه یک در برف روبی باعث سقوط درختان شدهمچنین زهرا صدراعظم نوری در تذکر به شهرداری تهران گفت: برف در روزهای گذشته سبب بروز مشکلاتی در منطقه یک تهران شد و این منطقه نتوانست اقدامات به هنگامی انجام دهد.

به انتهای لیست رسیدید

محسن هاشمی

محسن هاشمی بهرمانی (زادهٔ ۲ آبان ۱۳۴۰ در قم) معروف به محسن هاشمی رفسنجانی پسر بزرگ اکبر هاشمی رفسنجانی و رئیس شورای شهر تهران است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار مرتبط به محسن هاشمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا