آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدباقر قالیباف
محمدباقر قالیباف

اخبار « محمدباقر قالیباف »

مهرمهر1 ساعت قبل
رؤیای پهلوی در جمهوری اسلامییامین‌پور ابتدا روایتی از تاریخ پس از انقلاب اسلامی و بستر تاریخی شهید آوینی ارائه داد و گفت: شما خیلی باید تاریخ بخوانید تا به رؤیای نسلی که انقلاب کرد نزدیک شوید. عده‌ای حتی ریل جدیدی برای انقلاب اسلامی گذاشتند. آوینی؛ یک نیروی واکنش‌سریعوی دربارۀ جایگاه تاریخی تفکر شهید آوینی گفت: اهمیت شهید آوینی اینجا مشخص می‌شود: یک نیروی واکنش‌سریع که هرجا احساس می‌کند رؤیا در حال عوض‌شدن است، حاضر می‌شود. او بیان کرد: شهید آوینی رؤیای انقلاب اسلامی را به‌خوبی درک کرده بود. آوینی هنوز معلم انقلاب استیامین‌پور در ادامه گفت: متأسفم که بگویم ۲۶ سال پس از شهادت شهید آوینی هنوز او سمت معلمی دارد.
موجموج1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محمد باقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتی نوشت: شروع کننده هیچ جنگی نخواهیم بود، اما با اقتدار و شجاعت، پاسخ دزدی، نقض قوانین بین‌المللی و به خطر افتادن منافع ملی را خواهیم داد.

برکتی که بنیاد برکت به روستا‌ها آورد؛ ازآبادانی روستاهای خالی از سکنه تا افزایش امید در بین روستائیان

4+
جام نیوزجام نیوز3 ساعت قبل
فارسفارس3 ساعت قبل
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه منکر ناکارآمدی و ضعف‌های دولت نیستیم، گفت: ما هرگز موافق با تحریم انتخابات نیستیم و مردم را به حضور در انتخابات تشویق می‌کنیم. وی ادامه داد: بخشی از جریان‌ها نیز نزدیک به محسن رضایی هستند که همواره فعال بودند و می‌خواهند در انتخابات حاضر شوند. کواکبیان با اشاره به نظر برخی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات، تصریح کرد: برخی از احزاب اصلاح طلب همواره اعتقاد دارند که باید در انتخابات حاضر شوند و لیست ارائه می‌دهند. وی گفت: جریان سوم نیز می‌گوید «نه اهل تحریم انتخابات هستیم و نه اهل اینکه حتما لیست بدهیم». نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه صندوق‌های انتخابات بهترین تشخیص برای رأی و نظر مردم هستند خاطرنشان کرد: صندوق‌های رأی مانع از دیکاتوری می‌شود و همین دلیل هرگز موافق با تحریم انتخابات نیستیم و مردم را به حضور در انتخابات تشویق می‌کنیم.
فراروفرارو4 ساعت قبل
من همان موقع و همان شب تصمیم‌ام را گرفته بودم که از آقای روحانی حمایت کنم. همین منطق را که شما می‌گویید در مورد حمایت از آقای روحانی به کار بردند. به نظر می‌رسد الان آقای روحانی از این می‌ترسد که کار‌های انفجاری و زیربنایی کردن ریسک بالایی برایش داشته باشد. پس قصد جدا کردن آقای جهانگیری از دولت را ندارند؟ آقای جهانگیری خودش باید ببیند در دولت کارایی دارد یا نه. اگر متناسب با کارآیی که دارد کار می‌کند، می‌ماند و اگر این چنین نباشد باید بگوید من کار نمی‌کنم.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
من همان موقع و همان شب تصمیم‌ام را گرفته بودم که از آقای روحانی حمایت کنم. به آقای یونسی و ربیعی هم گفتم که به ستاد ‌آقای روحانی بروید. این چیزی نیست که انتخاب ما باشد ولی از بین گزینه‌ها چون به مشارکت هم فکر می‌کنیم، به نظرمان آقای روحانی باشد خوب است. به نظر می‌رسد الان آقای روحانی از این می‌ترسد که کارهای انفجاری و زیربنایی کردن ریسک بالایی برایش داشته باشد. اگر متناسب با کارآیی که دارد کار می‌کند، می‌ماند و اگر این چنین نباشد باید بگوید من کار نمی‌کنم.
مهرمهر6 ساعت قبل
البته این اقدام اینستاگرام برای اولین بار هم رخ نداد و حداقل در حافظه ایرانیان مسدود شدن صفحه امام خمینی (ره) و سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان نیز به یادمانده است. حتی در مورد بسته شدن صفجه سردار سلیمانی هم برخی خبرگزاری‌ها گزارش کردند ۵ بار دیگر چنین رفتاری تکرار شده است. البته این رفتار اینستاگرام مشمول برخی شخصیت‌های موثر سیاسی داخلی شد و مجدد در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفت. یورش اخیر اینستاگرام به صفحات ما و قلع و قمع مطالب، یک پیام بزرگ فراتر از مسئله آزادی بیان و استانداردهای دوگانه و مانند اینها دارد. در غرب آزادی بیان هست، اما ابزار بیان کاملا تحت کنترل است.

عبدی: اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛ بگوید کار نمی‌کنم/ اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران مجبور به خروج از برجام است

3+
فارسفارس6 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دوره آموزشی تشکیلاتی حیات طیبه در جمع دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور گفت: مجلس شورای اسلامی متشکل از اصلاح طلبان و اصولگرایان است که هر کدام از چند بخش تشکیل می‌شوند. وی ادامه داد: بخشی از جریان‌ها نیز نزدیک به محسن رضایی هستند که همواره فعال بودند و می‌خواهند در انتخابات حاضر شوند. کواکبیان با اشاره به نظر برخی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات، تصریح کرد: برخی از احزاب اصلاح طلب همواره اعتقاد دارند که باید در انتخابات حاضر شوند و لیست ارائه می‌دهند. نماینده مردم تهران در خانه ملت با بیان اینکه البته ناکارآمدی و ضعف‌های دولت را منکر نیستیم ادامه داد: دولت نمی‌تواند قیمت دلار را پایین‌تر بیاورد و اگر می‌توانست انجام می‌داد و این همه مشکلات را تحمل نمی‌کرد بنابراین نمی‌توان ادعا کرد که دولت از روی عمد باعث افزایش قیمت دلار شده است. کواکبیان با بیان اینکه مجلس قانون منع به کار گیری بازنشستگان را تصویب کرد گفت: کفایت سه دوره برای نمایندگی نیز تصویب کردیم که شورای نگهبان تأیید نکرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 ساعت قبل
البته اصولا نهادهای انتخابی از جمله مجلس، شورای شهر و تا حدودی دولت در برابر نهادهای غیرانتخابی نقش کمتری در تصمیم گیری مسائل کلان کشور دارند. به نظر من مجلس، دولت و شورای شهر روی هم، حدود ۵۰- ۴۰ درصد در حل مشکلات کشور نقش دارند. شما چرا شورای شهر پنجم را نسبت به شورای چهارم موفق‌تر می‌دانید؟ در شورای شهر چهارم مسائلی درباره فسادهای کلان در شهرداری مطرح می‌شد اما هیچ‌گاه آن شورا بطور قاطع نتوانست جلو این فسادها را بگیرد. استعفا و جابجایی شهرداران تهران در ۲ سال گذشته هم تأثیر منفی بر عملکرد شورای شهر گذاشت. در مجموع این نوع دیدارها و جلسات به باز شدن فضای سیاسی کشور و نزدیک شدن دیدگاه‌ها و همفکری در مسائل مشترک و کلان کشور خیلی کمک می‌کند.
فراروفرارو7 ساعت قبل
غلامرضا هاشمی‌فرد*؛ 《نواصولگرایی》اولین بار دو سال پیش و توسط قالیباف، چهره نزدیک به اصولگرایان مطرح شد. از طرفی برخی از کارشناسان نیز، طرح نواصولگرایی را که قالیباف اخیرا در پیامی تصویری یادآور شد، عبور شهردار سابق تهران از اصولگرایان کهنه‌کار، به دلایلی مانند عدم حمایتشان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۶ از او تلقی می‌کنند. قالیباف و نواصولگرایی؛ واکنشی به عدم حمایت اصولگرایان کهنه کار از او؟ شهردار سابق تهران، از چهره‌های شناخته شده‌ای است که می‌توانست جزو امید‌های اصلی جریان اصولگرا برای کارزار ۱۴۰۰ محسوب شود. در عین حال نحوه مواجهه اصولگرایان کهنه کار با مطرح شدن نواصولگرایی هم قابل تأمل است. برخی از کارشناسان، طرح این عنوان را، غیرضروری و مبهم و عبور شهردار سابق تهران از اصولگرایان کهنه‌کار، به دلایلی مانند عدم حمایتشان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ از او، تلقی می‌کنند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس7 ساعت قبل
این فرد وارد مجلس می‌شود و باید در طول این ۴ سال چند میلیارد پولی را که هزینه کرده است، به نحوی جبران کند. لزوما همه افراد که با یک اعتقاد کامل ملی، حزبی یا دینی به کسی کمک نمی‌کنند که وارد کار شود. وقتی اصلاح طلب‌ها وارد انتخابات می‌شوند، قشر خاکستری استقبال می‌کندآقای مهرعلیزاده! همان طور که شما اشاره کردید، وقتی اصلاح طلب‌ها وارد کار می‌شوند و فضا را آماده و مردم را بیشتر علاقه‌مند می‌کنند، قشر خاکستری استقبال می‌کنند و مشارکت‌ها هم زیاد است. حالا وقت این است که ما وارد کار شویم و فضای انتخاباتی را به دست بگیریم.
رجانیوزرجانیوز9 ساعت قبل
شما می‌گوئید اگر به جای آقای لاریجانی، آقای عارف به ریاست مجلس انتخاب می‌شد فرقی نمی‌کرد؟ من می‌گویم خیلی فرق می‌کند. شما می‌گوئید هر کاری که مجلس با ریاست آقای لاریجانی کرد، مجلس با ریاست آقای عارف هم می‌کرد. انتخابات مجلس ما انتخابات کشوری است، نه تهران. باهنر: بله، ما ممکن است در مجلس دهم آدمی را پیدا کنیم که خیلی هم عزیز باشد، ولی رأی ندارد. *درباره دست‌های پشت پرده از خود آقای قالیباف بپرسیدرجانیوز: آقای قالیباف بعد از اینکه از انتخابات کنار رفتند، از دست‌های پشت پرده صحبت کردند.

مجلس برای تحقق خواسته‌های مردم هنوز وقت دارد/ نظام در انتخابات منتظر اصلاح‌طلبان نمی‌ماند

ایسناایسنا12 ساعت قبل
مردم همچنین از عملکرد مجلس دهم و شورای شهر پنجم در تهران نیز انتقاد دارند. البته اصولا نهادهای انتخابی از جمله مجلس، شورای شهر و تا حدودی دولت در برابر نهادهای غیرانتخابی نقش کمتری در تصمیم گیری مسائل کلان کشور دارند. به نظر من مجلس، دولت و شورای شهر روی هم، حدود ۵۰- ۴۰ درصد در حل مشکلات کشور نقش دارند. شما چرا شورای شهر پنجم را نسبت به شورای چهارم موفق‌تر می‌دانید؟ در شورای شهر چهارم مسائلی درباره فسادهای کلان در شهرداری مطرح می‌شد اما هیچ‌گاه آن شورا بطور قاطع نتوانست جلو این فسادها را بگیرد. اگر نیروهای متخصص‌تری را به مجلس بفرستیم، مجلس یازدهم یک گام فراتر از مجلس دهم خواهد بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حساب کاربری خود در توییتر نسبت به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنش نشان داد.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حساب کاربری خود در توییتر نسبت به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «شروع کننده هیچ جنگی نخواهیم بود اما با اقتدار و شجاعت، پاسخ دزدی، نقض قوانین بین‌المللی و به خطر افتادن منافع ملی را خواهیم داد.»
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
به همت بنیاد برکت؛ عصر کرد - سنندج - بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و ایجاد عمران و آبادانی موجب شد بسیاری از روستاهای متروکه و حتی خالی از سکنه شهرستان بیجار در استان کردستان رونق بگیرد. شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شهر سنندج قرار دارد و بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در روستاهای این شهرستان با ارائه تسهیلات مناسب ارزان قیمت به اهالی موجب رونق و آبادانی این روستاها شده است. نیازی یادآور شد: از ۱۰ هزار طرح اشتغالزایی که سال گذشته در سراسر کشور اجرایی شد ۲۰۰ طرح آن در استان کردستان بوده است. یک هزار و ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان کردستان در ۲۰ رسته شغلی از جمله پرورش دام سبک و سنگین، خیاطی، پرورش بوقلمون، صنایع دستی و … ایجاد شده است. بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با هدف محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم، نهضت اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار را در این مناطق راه‌اندازی کرده است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
ایشان قائم مقام آقای قالیباف بودند. نظر خود شما درباره آقای شریفی چیست؟ بحث قرارداد بین یک شرکت و یک نهاد نظامی است که آقای شریفی هم یکی از اعضای هیئت مدیره آن شرکت بوده است. من یک خبر منتشر کردم و گفتم آقای قالیباف از ایرنا به دلیل گزارشی که اتهاماتی متوجه آقای قالیباف کرده، شکایت کرده است. شما می‌گویید قائم مقام، من می‌گویم آیا شما می‌توانید حکمی پیدا کنید که آقای قالیباف، آقای شریفی را قائم مقام خود کردند؟ یک حکم در حد یک پاراگراف پیدا کنید که آقای شریفی قائم مقام آقای قالیباف بوده است. یعنی شما می‌گویید آقای شریفی قائم مقام آقای قالیباف نبودند؟ شما می‌فرمایید آقای شریفی شهردار در سایه بوده است، شما می‌گویید قائم‌مقام بوده است و می‌گویم سند آن کجاست.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-تردید برای حضور و تکاپو برای وحدت خلاصه‌ترین تعریفی است که این روزها می‌توان از تحرکات انتخاباتی اصلاح طلبان و اصولگرایان ارائه کرد. سنگ تمام یا کناره گیری؛ دو منتها علیه نمودار تصمیم گیری انتخاباتی اصلاح طلبان است که از سوی چهره‌های مطرح آنها رسانه‌ای می‌شود. چهره هایی مانند سعید حجاریان تئوریسین اصلاح طلبان، حضور به هر قیمت و کیفیتی در انتخابات را بی معنا دانسته و آن را موجب ریزش پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان ارزیابی کرده است. عملکرد فهرست‌های پیروز منتسب به این جریان در انتخابات مجلس و شورای شهر محل اختلافات کهنه با مصادیق نو است. تازه‌های انتخاباتی اصولگرایانجناح اصولگرایان این روزها خود را میداندار و حتی پیروز انتخابات آینده معرفی می‌کنند.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
اسدالله عباسی با بیان اینکه همیشه قبل از انتخابات اختلاف نظر در میان اصولگراها وجود داشته است اما در نهایت به وحدت رسیده‌اند از آغاز جلسات جبهه یکتا برحضور در انتخابات خبرداد. اتفاقی که براساس گفته‌های اسدالله عباسی وزیر دولت احمدی نژاد برای جبهه یکتا یا همان تشکیلات سیاسی وزرای دولت‌های نهم و دهم در حال رخ دادن است. معتقدم تنها راه موفقیت در انتخابات آینده وحدت و اجماع است و راهی جز این وجود ندارد. اما در انتخابات مجلس من تصور می‌کنم باید بررسی و آسیب‌شناسی انتخابات گذشته وجود داشته باشد تا مشکلاتی که پیش از این وجود داشت در این انتخابات رخ ندهد. یعنی شورای وحدت حرف آخر را می‌زند؟ از بین هر کدام از آنها یک یا دونفر انتخاب خواهند شد و به تفاهم خواهند رسید.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
فائزه عباسی: موسم انتخابات که می‌رسد جبهه‌ها و احزابی که فقط در بزنگاه‌های انتخاباتی سر از غار خود بیرون می‌آورند، آفتابی می‌شوند. اتفاقی که براساس گفته‌های اسدالله عباسی وزیر دولت احمدی نژاد برای جبهه یکتا یا همان تشکیلات سیاسی وزرای دولت‌های نهم و دهم در حال رخ دادن است. معتقدم تنها راه موفقیت در انتخابات آینده وحدت و اجماع است و راهی جز این وجود ندارد. اما در انتخابات مجلس من تصور می‌کنم باید بررسی و آسیب‌شناسی انتخابات گذشته وجود داشته باشد تا مشکلاتی که پیش از این وجود داشت در این انتخابات رخ ندهد. یعنی شورای وحدت حرف آخر را می‌زند؟ از بین هر کدام از آنها یک یا دونفر انتخاب خواهند شد و به تفاهم خواهند رسید.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
قالیباف یا سعید جلیلی؟ شاید بازهم حدادعادل! با وجود این، محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، روز گذشته به نامه‌نیوز گفته است: «فکر می‌کنم در مقایسه‌ای، تناسب آقای جلیلی با پارلمان بیشتر از آقای قالیباف است؛ کما‌ اینکه تجربه آقای قالیباف در حوزه اجرا از پارلمان بیشتر است. شایعه ورود جلیلی و قالیباف به عرصه انتخابات مجلس، سال ۹۴ نیز مطرح بود؛ اتفاقی که رخ نداد. رئوفیان آن زمان در پاسخ به این پرسش که آیا این امکان هست که جلیلی سرلیست جبهه پایداری باشد، گفته بود ممکن است به این نتیجه برسند که جلیلی سرلیست جبهه پایداری باشد؛ اما با توجه به اختلافاتی که در این مجموعه وجود دارد، ممکن است این اتفاق هم نیفتد. همان زمان هم این بحث مطرح بود که حمایت از جلیلی به موضوعی دیگر نیز بستگی دارد و آن تمایل‌نداشتن برخی افراد مانند حدادعادل، برای سرلیست قرارگرفتن است؛ اتفاقی که نیفتاد و حداد عادل سرلیست ماند و جلیلی هم اصلا وارد بازی انتخابات مجلس نشد.
ایمناایمنا3 روز قبل
به گزارش ایمنا، سایه ابهامات بر سر دادگاه رسیدگی به پرونده قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران سنگینی می‌کند. چنان که برخی از حقوقدانان از ابتدا هشدار دادند که نباید رسیدگی به پرونده تحت تاثیر فضای سیاست زده و تسویه حساب‌های جناحی قرار گیرد. فعالان و نخبگان سیاسی این جریان هنوز به یک اجماع و جمع‌بندی کلی در رابطه با انتخابات اسفندماه نرسیده‌اند. در این روز، شاخص ارزی تا نزدیکی مرز ۱۱ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد که از اواسط دی ۹۷ سابقه نداشت. تصمیم غیرمنتظره آقای روحانی بلافاصله با اعتراض فراوان و گسترده‌ای در فضای مجازی و محافل سیاسی و اجتماعی روبرو شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 روز قبل
عصر کرد - قالیباف، سعید جلیلی یا حدادعادل! کدام‌یک سرلیست فهرست انتخاباتی اصولگرایان در تهران می‌شوند؟ آیا دو رقیب درون‌جریانی اصولگرا که زمانی به صندلی پاستور فکر می‌کردند، این‌روزها به صندلی ریاست مجلس فکر می‌کنند؟ تردید اصولگرایان میان جلیلی، حداد و قالیبافآیا قالیباف که این‌روزها شیپور انتخابات را زودتر از هم‌جناحی‌هایش نواخته و در حال جمع‌کردن عده و عده خود برای تسخیر پارلمان است، خودش هم عزم و قصد پارلمان دارد یا همچنان به کمتر از صندلی پاستور قناعت نمی‌کند؟ آیا جبهه پایداری که این‌روزها متحدشدنش با جماعت اصولگرایان محل بحث و نقد است و از الگوی انتخاباتی ویژه خودش سخن می‌گوید، می‌تواند اصولگرایان را وادار به پذیرش سرلیستی سعید جلیلی، نامزد اصلحشان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۲ کند؟ و اصلا آیا جلیلی حاضر به معامله بر سر انتخابات مجلس یازدهم با انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ هست؟ اگرچه هنوز از اردوگاه اصولگرایی سخن یا تحلیلی مبنی بر چینش نیروها برای مجلس آینده بیرون نیامده، برخی شواهد گویای آن است که احتمالا دوباره غلامعلی حدادعادل میدان‌دار بستن فهرست خواهد شد و در این صورت، خودش سرلیست قرار خواهد گرفت. ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه نیز به‌تازگی گفته بود حضور «محمدباقر قالیباف» در انتخابات آتی مجلس، به اندازه جلیلی محتمل نیست. او گفته بود: «هنوز اطلاعات موثقی از افراد احتمالی برای شرکت در انتخابات به دستمان نرسیده است؛ اما احتمال آمدن آقای «سعید جلیلی» از احتمال حضور آقای «قالیباف» پررنگ‌تر بوده است». منبع: bartarinha. ir
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
آیا قالیباف که این‌روزها شیپور انتخابات را زودتر از هم‌جناحی‌هایش نواخته و در حال جمع‌کردن عده و عده خود برای تسخیر پارلمان است، خودش هم عزم و قصد پارلمان دارد یا همچنان به کمتر از صندلی پاستور قناعت نمی‌کند؟ آیا جبهه پایداری که این‌روزها متحدشدنش با جماعت اصولگرایان محل بحث و نقد است و از الگوی انتخاباتی ویژه خودش سخن می‌گوید، می‌تواند اصولگرایان را وادار به پذیرش سرلیستی سعید جلیلی، نامزد اصلحشان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۲ کند؟ و اصلا آیا جلیلی حاضر به معامله بر سر انتخابات مجلس یازدهم با انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ هست؟ اگرچه هنوز از اردوگاه اصولگرایی سخن یا تحلیلی مبنی بر چینش نیروها برای مجلس آینده بیرون نیامده، برخی شواهد گویای آن است که احتمالا دوباره غلامعلی حدادعادل میدان‌دار بستن فهرست خواهد شد و در این صورت، خودش سرلیست قرار خواهد گرفت. ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه نیز به‌تازگی گفته بود حضور «محمدباقر قالیباف» در انتخابات آتی مجلس، به اندازه جلیلی محتمل نیست. او گفته بود: «هنوز اطلاعات موثقی از افراد احتمالی برای شرکت در انتخابات به دستمان نرسیده است؛ اما احتمال آمدن آقای «سعید جلیلی» از احتمال حضور آقای «قالیباف» پررنگ‌تر بوده است».
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، مشارکت مشروط ایده‌ای است که این روزها از زبان خیلی اصلاح طلبان شنیده می‌شود. عضو حزب کارگزاران سازندگی درباره قوت گرفتن احتمال حضور محمدباقر قالیباف در انتخابات مجلس و انتظارش برای آنکه در کسب کرسی ریاست مورد حمایت اصولگرایان قرار بگیرد گفت: حضور آقای قالیباف در عرصه انتخابات پیش رو را باید درون اصولگراها برآورد و ارزیابی کنند. وی ادامه داد: از منظر خیرخواهی باورمان این است که شأن اجرایی آقای قالیباف از شأن پارلمانی او اولی و ارجح است بنابراین فکر نمی‌کنم او برای پارلمان نیروی مستعدی باشد. این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره حضور جبهه پایداری در انتخابات مجلس با سرلیست قراردادن سعید جلیلی اظهار کرد: فکر می‌کنم در یک مقایسه‌ای تناسب آقای جلیلی با پارلمان بیشتر از آقای قالیباف است کما اینکه آقای قالیباف در حوزه اجرا از پارلمان بیشتر است. از این جهت به نظر می‌آید که انتخاب آقای سعید جلیلی از جانب پایداری‌ها برای حضور در رقابت اسفندماه ۹۸، انتخاب درست، قابل توجه و از تناسبی هم برخوردار است.
برنابرنا4 روز قبل
آنها فکر می‌کنند شکل‌گیری جریانات سیاسی با یک اراده، دستور و انشاء اتفاق می‌افتد به همین دلیل، هر از چندگاهی شاهد چنین مسائلی تحت عنوان نواصولگرایی و امثال این عناوین هستیم. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: جریانات ریشه‌دار سیاسی از یک پشتوانه تاریخی در جوامع برخوردارند که به تدریج شکل گرفتند. نیازهای سیاسی و اجتماعی که می‌تواند این جریانات را شکل دهد و طبعا کنشگران خاص خود را پیدا خواهد کرد. بنابراین جریان جدید و جریان سومی وجود ندارد و یا در بین اصولگرایان آنچه که آقای قالیباف مطرح کرده قبلا هم بارها مطرح کرده‌اند. وی افزود: بدنه اجتماعی به گونه‌ای نیست که همه اصولگرایان با حرف مرجع خاصی منسجم شوند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 روز قبل
اسماعیلی در پاسخ به این سوال که آیا رئیس قوه‌قضائیه دستور بازداشت را صادر کرده است، افزود: رئیس قوه‌قضائیه و بنده به‌عنوان رئیس کل، هیچ‌گاه دستور بازداشت کسی را صادر نمی‌کنیم و حتی باید بگویم صالح به صدور چنین [دستور] بازداشتی نیستیم و این اقدام از اختصاصات مقامات دادسرا است. سه روز پیش «ایرنا» به نقل از حسن نوروزی عضو کمیسیون حقوقی‌ و قضایی مجلس از بازداشت اکبر طبری معاون اجرایی حوزه ریاست رئیس پیشین قوه‌قضائیه خبر داده بود و البته از بیان علت بازداشت خودداری کرد. سخنگوی قوه‌قضائیه در ادامه در پاسخ به سوالی درباره بازداشت یکی از منسوبان خانوادگی رئیس سابق دستگاه قضا، این خبر را تکذیب کرد. در این راستا شهروز ریخته‌گران به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور به ٧ سال حبس، فیروز ریخته‌گران با همین اتهام به ١٥ سال حبس، بهروز ریخته‌گران نیز به ١٥ سال حبس و رد مال به مبلغ ٨ هزار و ٥٩٦ میلیارد و ٨٥٢ میلیون و ٥٢٦ هزار و ٦٦٠ ریال و فراز ریخته‌گران به ٧ سال حبس محکوم شده‌اند. سخنگوی قوه‌قضائیه همچنین در ادامه، بازداشت فریبا عادل‌خواه را تایید کرد و گفت که با ادامه تحقیقات، اطلاع‌رسانی شفاف‌تری انجام می‌شود.

دیدار رهبر انقلاب با ائمه‌ جمعه‌ سراسر کشور/ واکنش وزیر ارتباطات به کم‌فروشی در بسته‌های اینترنتی/ صدور حکم سیدهادی رضوی/ تکذیب خبر صدور حکم اعدام و اتهام جاسوسی در پرونده معاون قالیباف

36+
ایلناایلنا4 روز قبل

به انتهای لیست رسیدید

محمدباقر قالیباف

محمدباقر قالیباف (زادهٔ ۱ شهریور ۱۳۴۰ در طرقبه) فرمانده نظامی، سیاستمدار اصولگرای ایرانی، از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و شهردار پیشین تهران است. وی پیش از این در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی سمت فرماندهی داشته‌است. وی همچنین در دوران فرماندهی نیروی انتظامی، رئیس و نماینده محمد خاتمی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز بوده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدباقر قالیباف را می‌خوانید. ویکی‌پدیا