محمدباقر نوبخت

محمدباقر نوبخت

ایران‌جیبایران‌جیب4 ساعت قبل
همچنین نکته جالب توجه دیگر اینکه با توجه به بند آخر بخشنامه رئیس سازمان برنامه و بودجه افزایش حقوق کارمندان قراردادی دستگاه‌ها را بایستی براساس یک دستورالعمل مشترک که با همکاری سازمان برنامه و سازمان اداری و استخدامی تدوین خواهد شد، اعمال شود. تمامی این موارد درشرایطی است که براساس گزارش برخی رسانه‌ها کارمندان قراردادی برخی دستگاه‌های دولتی نیز از عدم اعمال افزایش امتیازات مربوط به فصل ١٠ قانون مدیریت خدمات کشوری در اسفندماه به این رسانه‌ها خبر داده‌اند. آنها می‌گویند هر روز تعطیلی در تهران یا کل کشور زیان هنگفتی برای اقتصاد کشور به دنبال خواهد داشت. آخرین آمارها نشان می‌دهد که میزان محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت ‌سال۱۳۹۰ در ۹ماهه اول‌ سال ۱۳۹۸ به حدود ۵۰۰‌هزار‌میلیارد تومان (با نفت) و ۴۳۰‌هزار‌میلیارد تومان (بدون نفت) رسیده است. این آمار را بهمن‌ماه امسال جواد حسین‌زاده، رئیس مرکز آمار ایران اعلام کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
تعدادی از نمایندگان مجلس برخی از علت‌هایی که موجب شد کلیات بودجه برای اولین بار در مجلس رای نیاورد را اعلام کردند. البته پیش از این در دولت دهم، تاخیر دولت در ارائه بودجه در سال‌های ۹۰ و ۹۱ و ۹۲ موجب شد بودجه «چند دوازدهم» به صورت اضطراری - که مختص شرایط زمان جنگ یا بحرانی است - به تصویب برسد. اما پس از عدم تصویب کلیات بودجه سال ۹۹ برخی از نمایندگان درباره دلایل رد کلیات این لایحه اظهار نظرهای مختلف داشتند که در زیر برخی از آنها را می‌خوانید. رد کلیات بودجه سیاسی بودغلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس درباره رد کلیات بودجه سال ۹۹ به خبرنگار تسنیم گفت: این کار به نظر بنده کاری اشتباه بود و واقعا این تصمیم مجلس را بنده نتوانستم درک کنم. رئیس فراکسیون مستقلان مجلس درباره دلایل رد کلیات بودجه در صحن علنی پارلمان گفت: از ابتدای جلسه امروز مشخص بود که کلیات بودجه رای نخواهد آورد چون برخی از نمایندگان اعلام می‌کردند که یا حضور قلب ندارند یا خسته هستند و یا برخی از آنها می‌گفتند دولت آقای روحانی ما را جا گذاشته و ما باید تلافی کنیم که از جمله مواردی است که می‌توان از آن به عنوان اینکه چرا کلیات بودجه رای نیاورد ذکر کرد.
مهرمهر4 روز قبل
خبرگزاری مهر، گروه سیاست - فهیمه رضیان: «کلیات لایحه بودجه ۹۹ تصویب نشود مجلس در مظان اتهام قرار می‌گیرد»، «برخی می‌گویند، لایحه بودجه را رد کنید تا مجلس یازدهم تصویب کند، یعنی مجلس دهم، مجلس صغیر و مجلس یازدهم مجلس کبیر است!!!» … نوبخت به جای دفاعیات منطقی و علمی از لایحه بودجه ۹۹ سعی کرد، مخالفت نمایندگان با کلیات لایحه بودجه را سیاسی و ناشی از شکست انتخاباتی آنها جلوه دهد. تکرار تجربه رد کلیات لایحه بودجه ۹۷مجلس دهم رد کلیات لایحه بودجه ۹۷ را نیز در کارنامه خود ثبت کرده است، بنابراین نمی‌توان برچسب سیاسی بر پیشانی نمایندگان برای رد این لایحه زد. نوبخت این دفاعیات سیاسی را در برابر انتقادات علمی و کارشناسی مخالفان کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ مطرح کرد اما مخالفان، کلیات لایحه بودجه ۹۹ را غیر شفاف، غیر واقعی، ناعادلانه و تورم‌زا می‌خواندند. اظهارات سیاسی نوبخت در دفاع از کلیات لایحه بودجه فرار به جلو بودمحمدجواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار مهر علت اصلی رد لایحه بودجه سال ۹۹ را عدم شفافیت، کسری بودجه آشکار و پنهان، عدم اصلاح ساختارهای بودجه و افزایش تورم ناشی از استقراض از بانک مرکزی خوانده و می‌گوید: «اظهارات سیاسی نوبخت در دفاع از کلیات لایحه بودجه فرار به جلو بود.
تابناکتابناک4 روز قبل
«نمایندگان از ترس شیوع بیماری کرونا کلیات بودجه را رد کردند» این صحبت یکی از نمایندگان مجلس درباره مخالفت با بودجه ۹۹ است. به گزارش تابناک در حالی امروز مجلس شورای اسلامی با دستور کار بررسی کلیات بودجه سال ۱۳۹۹ جلسات علنی خود را بعد از سه هفته تعطیلی به دلیل تبلیغات انتخابات دوره یازدهم مجلس آغاز کرد که همه چیز تحت تاثیر کروناویروس بود. از روز قبل روابط عمومی مجلس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد دمای بدن نمایندگان در مبادی ورودی مجلس برای پیشگیری از کرونا ویروس کنترل می‌شود؛ اطلاعیه‌ای که به نظر می‌رسید برای رفع نگرانی‌ها منتشر شد. علی رغم دفاع نوبخت، نمایندگان با کلیات لایحه بودجه مواففت نکردند. برخی معتقدند بخشی از دلیل این مخالفت ترس از شیوع کرونا و احیانا ابتلا به این ویروس در محیط بسته مجلس است. در همین باره یکی از نمایندگان مجلس گفت که از ترس شیوع ویروس کرونا کلیات بودجه را رد کردند چون درغیر این صورت جلسات مجلس هر روز در دو شیفت ادامه پیدا می‌کرد؛ موضوعی که تعداد دیگری از نمایندگان آن را رد کردند. به هر حال مجلس دهم در روزهای آخر عمر خود علاوه بر چالش بودجه ۹۹ و سردرگمی ایجاد کرده برای مباحث مالی کشور، درگیر کرونا هم شده تا جایی که امروز در پارلمان برای پیشگیری از شیوع کرونا از نمایندگان تست کروناویروس گرفته شده است.
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
در گزارش پیش رو برخی از مهم‌ترین تحولات اقتصادی کشور در سال‌های گذشته را با استناد به آمارهای رسمی کشور به تصویر کشیده شده است. ادعاهای دولتمردان در حالی بود که اکنون با افزایش شدید نرخ تورم و جهش قیمت‌ها، دیگر خبری از ادعای «معجزه اقتصادی دولت» نیست. دولت از لحظه آغاز شروع به کار، تنها راه‌حل مسائل اقتصادی کشور را در معامله سیاسی با غرب خلاصه کرد. قیمت مسکن به سقف چسبیداز دیگر نتایج مدیریت اقتصادی دولت و البته همراهی مجلس با دولتمردان، جهش بیش از ۳ برابری قیمت مسکن است. وقفه در انتشار آمارهای اقتصادی آن هم پس از وخیم شدن شرایط اقتصادی، شائبه تعمدی بودن این موضوع را بشدت تقویت کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۸٫۵ درصد اتکای بودجه‌مان به نفت است که این میزان کمتر از سال‌های قبل است. نوبخت گفت: ‌ ۱۴ میلیارد دلار برای آنکه قیمت کالاهای اساسی گران نشود، با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال ۹۹ درنظر گرفته‌ایم. رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: تغییرات در کشورمان چیزی عادی است و دوستان به فعالیت‌های خود بازگشته‌اند؛ تاریخ هم در مورد خدمات مجلس دهم قضاوت خواهد کرد. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: کاهش تورم در کشورمان یا از طریق رونق تولید به دست می‌آید یا از طریق مهار نقدینگی. نوبخت افزود: مجلس فرصت دارد تا پیشنهادات مختلفی را برای افزایش حقوق کارمندان ارائه دهد، که این افزایش حقوق به صورت یکسان برای همگان باشد یا به صورت پلکانی.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۸٫۵ درصد اتکای بودجه‌مان به نفت است که این میزان کمتر از سال‌های قبل است. نوبخت گفت: ‌ ۱۴ میلیارد دلار برای آنکه قیمت کالاهای اساسی گران نشود، با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال ۹۹ درنظر گرفته‌ایم. رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: تغییرات در کشورمان چیزی عادی است و دوستان به فعالیت‌های خود بازگشته‌اند؛ تاریخ هم در مورد خدمات مجلس دهم قضاوت خواهد کرد. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: کاهش تورم در کشورمان یا از طریق رونق تولید به دست می‌آید یا از طریق مهار نقدینگی. نوبخت افزود: مجلس فرصت دارد تا پیشنهادات مختلفی را برای افزایش حقوق کارمندان ارائه دهد، که این افزایش حقوق به صورت یکسان برای همگان باشد یا به صورت پلکانی.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 روز قبل
آغاز بررسی بودجه ۹۹ در مجلسدرهمین حال یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جلسات بررسی بودجه از روز دوشنبه ۵ اسفند در دو شیفت کاری در مجلس آغاز می‌شود. امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با «ایسنا» اظهار کرد: ‌ نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز دوشنبه هفته جاری پس از استماع گزارش دیوان محاسبات از تفریغ بودجه سال ۹۷، وارد بررسی کلیات لایحه بودجه خواهند شد. توضیح وزیر بهداشت به مجلس درموردکرونادر خبری دیگر رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر بهداشت در جلسه علنی مجلس درباره اقدامات این وزارتخانه برای پیشگیری از شیوع کرونا به نمایندگان مجلس توضیح می‌دهد. علی نوبخت حقیقی در گفت‌وگو با «ایسنا» اظهار کرد: دیروز صحبتی با رئیس مجلس داشتیم که به موجب آن قرار شد در اولین جلسه مجلس بعد از سه هفته تعطیلی یعنی در صبح روز دوشنبه (۵ اسفند) وزیر بهداشت و معاونانش در مجلس گزارشی درباره اقدامات پیشگیرانه از شیوع کرونا ارائه دهند. وی تاکید کرد: وزیر بهداشت از تریبون مجلس با نمایندگان و مردم صحبت می‌کند و درباره تمهیدات اندیشیده شده توضیحاتی را ارائه خواهد کرد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
رئیس سازمان و بودجه، بخشنامه افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون خدمات کشوری را ابلاغ کرد. به گزارش ایلنا، در بخشنامه ابلاغی «محمدباقر نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور آمده است: با عنایت به اینکه برخورداری کارکنان دستگاه‌های اجرایی از افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری تا پنجاه درصد (۵۰ ٪) پس از تصویب هیأت وزیران و شورای حقوق و دستمزد، منوط به وجود اعتبار در بودجه‌های سنواتی است و طی سال‌های گذشته تعدادی از دستگاه‌های اجرایی طبق مقررات و ضوابط قانونی از افزایش امتیازات مذکور استفاده کرده‌اند. در این بخشنامه تأکید شده است: ‌ اجرای این بخشنامه منوط به عدم ایجاد هرگونه بار مالی مازاد بر اعتبارات مصوب و تخصیص داده شده است. بر اساس بخش دیگری از این بخشنامه حقوق و مزایای کارکنان قرارداد انجام کار معین (مشخص) موضوع بند «ب» ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه، معادل هشتاد درصد (۸۰ ٪) حقوق و مزایای کارکنان پیمانی همتراز در این دستگاه‌ها تعیین می‌شود و نحوه اعمال این افزایش براساس دستورالعملی خواهد بود که با پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام خواهد شد. در ابلاغ نوبخت آمده است: منابع مورد نیاز برای اجرای این بخشنامه در سال ۱۳۹۹ از محل اعتبارات هزینه‌ای مصوب دستگاه‌های اجرایی، با تأکید بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها و درآمدهای حاصل از فروش اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول مازاد، با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و هم‌چنین سایر موارد پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می‌شود.
ایلناایلنا1 هفته قبل
بر این اساس، اکنون در روزهای آخر بهمن ماه و موعد پرداخت حقوق‌ها، ‌ کارکنان منتظر دریافت عیدی و اینکه چه زمانی به دست آنها خواهد رسید، هستند. این در حالی است که آخرین پیگیری از سازمان برنامه و بودجه با این توضیح همراه بود که منابع لازم برای پرداخت عیدی کارکنان آماده و تامین اعتبار شده است؛ از این‌رو به محض این‌که دستگاه‌ها لیست حقوق را به روال هر ماه ارائه کنند، دستور پرداخت برای آنها صادر خواهد شد که مبلغ عیدی نیز همراه با آن است. بنابراین هرگونه تاخیری در پرداخت عیدی، متوجه دستگاه‌ مربوطه خواهد بود. طبق ماده (۷۵) قانون مدیریت خدمات کشوری امتیاز عیدی کارکنان در هر سال ۵۰۰۰ است که با توجه به ضریب حقوق میزان نهایی عیدی تعیین می‌شود که بر این اساس عیدی سال جاری یک میلیون و ۷۸ هزار تومان در بودجه پیش‌بینی شده بود که در نهایت با تصویب هیات دولت به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، سال ٩٩ به اعتقاد بسیاری از کارشناسان سالی دشوار برای اقتصاد ایران است. ‌دولت برای جبران این کسری بودجه روی دو راهکار بیشتر از بقیه مانور می‌دهد: انتشار اوراق بدهی ‌و فروش اموال مازاد دولتی. ‌لطفعلی بخشی، اقتصاددان اعتقاد دارد که دولت نمی‌تواند ٨٠‌هزار‌میلیارد ‌تومان اوراق بدهی منتشر کند. او دراین‌باره توضیح می‌دهد که ارقام درآمدی در بودجه که مربوط به ‌فروش اوراق بدهی دولتی و فروش دارایی‌های دولتی است، اساسا محقق نخواهد شد. ‌با این حساب می‌توان گفت ‌انباشت مشکلات اقتصادی در سال‌های گذشته موجب شده است که اقتصاد ایران در‌ سال ٩٩ با یک گره ‌کور برای تأمین کسری بودجه مواجه باشد.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
وی با ابراز نگرانی از قطع آب اظهار کرد: متاسفانه آب شرق گیلان کاملا قطع شده و ۳۰ درصد از مشترکان سایر نقاط استان آب وصل است. همچنین مشکل قطع آب ۶۰۰۰ نفر از ۱۲ هزار مشترک آب استان که طی روزهای گذشته آب نداشتند، رفع شد. همچنین مشکل قطع آب ۶۰۰۰ نفر از ۱۲ هزار مشترک آب استان که طی روزهای گذشته آب نداشتند، رفع شد. آب ۳۶ روستای گیلان همچنان قطع استمدیرعامل شرکت آبفار گیلان گفت: علیرغم قطع شدن بارش برف هنوز آب ۳۶ روستا قطع است. زارع قطع آب شش هزار مشترک گیلانی را به واسطه قطع برق دانست و اضافه کرد: به محض برقراری برق آب نیز وصل خواهد شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/گیلان معاون رئیس جمهور با بیان اینکه از ۲۵۰ هزار مشترک بدون برق در حال حاضر ۹۰ هزار مشترک در خاموشی به سر می‌برند، اضافه کرد: با حضور اکیپ‌های کمکی از سایر استان‌ها قرار شد تا ظهر فردا مشکل برق را حل کنیم. البته براساس نظر پلیس راه بیش از ۷۰ درصد خودروهای گرفتار فاقد تجهیزات زمستانه از جمله زنجیر چرخ بودند. البته راه‌های اصلی استان باز بوده و تردد به کندی انجام می‌شود، اما راه‌های فرعی همچنان زیر برف است. وی با بیان اینکه از ۲۵۰ هزار مشترک بدون برق در حال حاضر ۹۰ هزار مشترک در خاموشی به سر می‌برند، اضافه کرد: با حضور اکیپ‌های کمکی از سایر استان‌ها قرار شد تا ظهر فردا مشکل برق را حل کنیم. رئیس سازمان برنامه و بودجه متذکر شد: متاسفانه آب ۴۸۰۰ مشترک شهری قطع است و ۳۷ روستای گیلان آب ندارند، اما گاز در کل استان برقرار است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مناطق آسیب دیده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۳۰ میلیارد تومان تنخواه از سوی دولت برای این استان ارسال شده و ۲۰ میلیارد تومان نیز برای رفع سریع مشکلات به توانیر اختصاص یافته است. وی تصریح کرد: صبح امروز در جلسه هیات دولت، وزیر کشور گزارشی از آخرین وضعیت رخداد برف را دادیم که مقرر شد تا با رئیس سازمان مدیریت بحران به استان سفر کنیم تا بازدیدی از مناطق آسیب دیده داشته و برای کمک به رفع سریعتر مشکلات و بویژه باز شدن جاده ورودی مسیر قزوین امامزاده هاشم – سراوان – فومن و رشت اقداماتی با سرعت انجام شود. رئیس جمهوری نیز در گفت و گوی تلفنی با استاندار گیلان در جریان آخرین گزارش درباره مشکلات ناشی از بارش سنگین برف قرار گرفت. بارش برف در گیلان که از یکشنبه شب در گیلان آغاز شد و تا غروب سه شنبه ادامه داشت موجب بروز مشکلاتی در گیلان و قطع شدن برق و آب تعدادی از مردم و مسدود شدن برخی از راههای اصلی و بسیاری از راههای فرعی و روستایی و بروز مشکلات عدیده برای مردم شد.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، از سوی محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ۳۰ میلیارد تومان بابت تأمین هزینه‌های ضروری اولیه و بازسازی زیربناها و تأسیسات عمومی آسیب دیده ناشی از برف استان گیلان تخصیص یافت.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
میزان بارش برف اندازه گیری شده در ایستگاه‌های هواشناسی گیلان تا اواخر سه شنبه شب در ارتفاعات تا یک و نیم متر اعلام شد. طبق اعلام راهداری استان گیلان در ارتفاعات این استان بیش از دو متر برف بر زمین نشسته است. ۵۰ میلیارد تومان برای جبران خسارات برف گیلان اختصاص یافتمعاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای جبران خسارات ناشی از برف در استان خبر داد. نزدیک‌ترین شهرهای استان گیلان به کانون این زمین احمدسرگوراب در فاصله ۸ کیلومتری، شفت در فاصله ۱۱ کیلومتری و فومن در فاصله ۲۸ کیلومتری به ثبت رسیده است. مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران بزرگی این زلزله را ۴٫۵ در مقیاس ریشتر و مرکز آن را احمدسرگوراب استان گیلان اعلام کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
رئیس سازمان برنامه و بودجه، مصوبه تخصیص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارات ناشی از برف در استان گیلان را ابلاغ کرد. خبرگزاری مهر: از سوی محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ۳۰ میلیارد تومان بابت تأمین هزینه‌های ضروری اولیه و بازسازی زیربناها و تأسیسات عمومی آسیب دیده ناشی از برف استان گیلان تخصیص یافت.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از مناطق آسیب دیده در برف استان گیلان به خبرنگاران گفت: صبح امروز در جلسه هیئت دولت رئیس جمهور بر رفع هر چه سریع‌تر مشکلات استان گیلان تأکید کردند. وی با بیان اینکه وزیر کشور نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در استان گیلان و آخرین وضعیت ارائه کردند، افزود: مقرر شد ۳۰ میلیارد تومان به عنوان تنخواه از سوی دولت به استان گیلان اختصاص داده شود. نوبخت در ادامه با اشاره به تخصیص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع هر چه سریع‌تر مشکلات حوزه توانیر، گفت: تلاش می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر شرایط به ویژه در مسیر جاده ورودی مسیر قزوین امامزاده هاشم – سراوان – فومن و رشت به حالت عادی بازگردد.
الفالف2 هفته قبل
رئیس سازمان برنامه و بودجه از تخصیص تن خواه ۳۰ میلیارد تومانی دولت به گیلان خبر داد و گفت: ۲۰ میلیارد تومان نیز به توانیر اختصاص یافت. گروه اقتصادی الف، ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، ۱۶:۱۰ ۳۹۸۱۱۲۳۱۱۶محمدباقر نوبخت در جمع خبرنگاران در فرودگاه رشت، با اشاره به بارش برف سنگین در گیلان، اظهار کرد: در نشست امروز هیئت دولت گزارشی از آخرین وضعیت رخداد برف در گیلان ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شد. وی با اشاره به سفر خود به گیلان در جهت رسیدگی به مشکلات، افزود: این سفر به همراه رئیس سازمان مدیریت بحران انجام شده و تا اقدامات عاجل به منظور باز شدن مدخل شهر رشت از مسیر قزوین به سمت امامزاده هاشم، سراوان، فومن و رشت انجام شود. رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان از سفر وزیر راه و شهرسازی به گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: مقرر شده با حضور وزیر راه با هلی کوپتر از مناطقی که برف در آنان انسداد مسیر ایجاد کرده بازدید کنیم. معاون رئیس جمهور از پرداخت تن خواه ۳۰ میلیارد تومانی دولت به گیلان خبر داد و بیان کرد: همچنین ۲۰ میلیارد تومان برای توانیر در نظر گرفته شده تا مشکلات قطع برق را با سرعت دنبال کنند و به زودی شاهد عادی شدن شرایط باشیم.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت و اسماعیل نجار رؤسای سازمان‌های برنامه و بودجه و همچنین مدیریت بحران به منظور بررسی وضعیت گیلان بعد از بارش برف وارد این استان شدند. قرار است این دو مقام مسئول با بالگرد از مناطق مختلف استان گیلان و وضعیت بخش‌های مختلف بعد از بارش برف سنگین دو روز گذشته بازدید و در جلسه‌ای به همین منظور نیز حضور یابند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
مردم حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران پرچم متحد کشورهای جبهه مقاومت را در دستان خود حمل کردند. آنچه امام (ره) در ۱۲ بهمن گفت.» بازتاب برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های جهانروزنامه مردم سالاری در گزارشی نوشت: برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با حضور همه اقشار مردم در سراسر کشور، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت. گزارش شبکه المیادین از راهپیمایی ۲۲ بهمن شبکه لبنانی المیادین در گزارشی به راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت. خبرگزاری سوریه در گزارش خود نوشت که عدنان محمود، سفیر سوریه در تهران نیز در این مراسم حضور داشته است. مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در کشور با شعار محوری «حماسه حضور، عظمت ملت، تکریم سردار دل‌ها» با حضور قشرهای مختلف مردم برگزار شد.
جام نیوزجام نیوز2 هفته قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ساعت ۹ صبح در تهران و بیش از ۵۲۰۰ نقطه در کشور آغاز شد. بیش از شش هزار خبرنگار داخلی و خارجی این مراسم را پوشش خبری می‌دهند. سخنران مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در تهران رئیس‌جمهور است. آیت الله ابراهیم رییسی رئیس قوه قصاییه در مراسم ۲۲ بهمن مشهد سخنرانی می‌کند همچنین اسحاق جهانگیری در زاهدان، محمدباقر نوبخت در گرگان، حجت‌الاسلام علوی وزیر اطلاعات در خرم آباد، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در ایلام، امیر حاتمی وزیر دفاع در رشت، سخنرانی می‌کنند. دادستان کل کشور نیز در قم، محسن رضایی در تبریز، سعید جلیلی در ساری، سردار صفوی در بوشهر و سید احمد خاتمی در کرمان سخران مراسم ۲۲ بهمن هستند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
امروز سه‌شنبه، ۲۱ بهمن ماه در حالی که قیمت دلار و طلا نسبت به روز گذشته افزایش یافتند، شاخص بازار سهام و قیمت انواع خودرو در بازار یک روند نزولی را پشت سر گذاشتند. به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۲۱ بهمن ماه تا ساعت ۱۷ با ۰٫۸ درصد افزایش، ۱۳ هزار و ۶۰۸ تومان اعلام شده است. اما در این شرایط بازار سهام چه وضعیتی داشت؟ شاخص کل بازار سهام امروز با افت منفی ۱٫۶ درصد معادل ۷۴۶۶ واحد، تا سطح ۴۴۷ هزار و ۱۵۱ واحد پایین آمد. در همین حال وضعیت بازار خودرو امروز نیز قابل توجه بود و قیمت انواع خودرو ارزان شد. پس از آنکه قیمت خودرو روز گذشته وارد روند کاهشی شد؛ توانست با حفظ این مسیر، امروز نیز در اکثر خودروهای مورد بررسی کاهش قیمت را تجربه کند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت که بار اول و با تصمیم نظام با آمریکا مذاکره کردیم اما حالا زمان ایستادگی، مقاومت و صبر است و وقت مذاکره نیست. وی همچنین تاکید کرد: هیچ ایرانی وطن پرست و فهیمی نمی‌گذارد افراد و اشخاصی مانند ترامپ بر آنان حکومت کنند. معاون رییس جمهوری افزود: دومین سالی است که یک تحریم کم سابقه در تاریخ معاصر را پشت سر می‌گذاریم؛ تحریم‌های گذشته همواره به صورت نفت در برابر غذا بود اما در شرایط کنونی این روند هم متوقف شده است. رییس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: با این وجود امسال حقوق کارمندان دولت ۳۴ درصد افزایش یافته و در زمینه صندوق بازنشستگی نیز ۳۲ درصد بیشتر هزینه شد. رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: یکی از طرح‌های مورد انتظار مردم گلستان، احداث راه آهن اینچه برون - گرمسار است که اجرای این طرح به علت برخی محدودیت‌ها با تاخیر مواجه شد.
تابناکتابناک2 هفته قبل
به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ در اردیبهشت ماه سال گذشته بود که سرانجام رئیس جمهور آمریکا بعد از مدت‌ها تهدید به خروج از برجام، تهدید خود را عملی کرد و از این توافقنامه بین المللی خارج شد. حتی صحبت‌هایی شد تا تبادلات تجاری ایران با عراق به ۲۰ میلیارد دلار افزایش یابد. محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه طی مصاحبه‌ای در هفدهم مهر ماه سال جاری در این رابطه گفت: سه منبع جایگزین نفت خواهد شد. به دلیل تامین عمده درآمد‌های دولت از طریق صادرات نفت بسیاری از دارایی‌های دولت در این سال‌ها بلااستفاده بوده است. با اعمال تحریم‌ها، دولت به فکر مولدسازی این دارایی‌ها افتاده است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
وی به جبران خسارت مالی سیل در گلستان هم اشاره کرد و گفت: تاکنون از ۷ هزار و ۷۰۰ واحد خسارت دیده و نیازمند به نوسازی این استان، ساخت ۳هزار واحد به پایان یافته و احداث ۳ هزار واحد دیگر نیز تا یک‌سال آینده تمام خواهد شد. نوبخت اضافه کرد: همچنین به تازگی برای آبگیری سد نرماب مینودشت ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای جابجایی حداکثر ۲ روستای واقع در مسیر ساخت مخزن اختصاص داده شد. رییس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت اعتبار اجرای زهکشی ۵۰ هزار هکتار از اراضی شمال گلستان خبر داد و گفت: برای این طرح ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. معاون رییس جمهوری باهدف حضور در شورای برنامه‌ریزی، شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن گرگان و سرکشی و بهره‌برداری از چند طرح عمرانی مناطق سیل‌زده وارد استان گلستان شد. در این سفر رییس کمیته امداد و رییس بنیاد مسکن کشور و برخی مدیران کشوری حضور دارند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بعدازظهر دوشنبه با حضور محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و هادی حق شناس استاندار گلستان و جمعی از مسئولان کلنگ احداث سه هزار واحد مسکونی به زمین خورد. عملیات اجرایی این واحدها در روستای سیل زده سقریلقی شهرستان آق قلا با همکاری بنیاد مسکن و کمیته امداد امام خمینی (ره) آغاز شد. همچنین به صورت متمرکز، پروژه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان با اعتبار ۲۵۲ میلیارد و ۷۱۵ میلیون تومان با بهره مندی بیش از ۱۱۴ خانوار بهره مند افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه آخر این ماه عیدی و پاداش کارکنان دولت را به همراه حقوق بهمن پرداخت خواهیم کرد، گفت: آنهایی که فکر می‌کنند با مذاکره مشکل حل می‌شود، ما یکبار مذاکره کردیم. الان زمان مذاکره نیست، زمان ایستادگی است. وی خاطرنشان کرد: همه پاداش‌های بازنشستگی امسال را قبل از نیمه دوم سال پرداخت کردیم. آنهایی که فکر می‌کنند با مذاکره مشکل حل می‌شود، ما یکبار مذاکره کردیم. الان زمان مذاکره نیست، زمان ایستادگی است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
دومین سالی است که تحریم کم‌سابقه در تاریخ معاصر را پشت سر می‌گذاریممعاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت که بار اول و با تصمیم نظام با آمریکا مذاکره کردیم اما حالا زمان ایستادگی، مقاومت و صبر است و وقت مذاکره نیست. محمدباقر نوبخت امروز دوشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان اظهار داشت: دشمن باید بداند فشارها را با تدبیر مدیریت کرده و نمی‌گذاریم کشور با فرمان آن‌ها پیش رود. وی همچنین تاکید کرد: هیچ ایرانی وطن پرست و فهیمی نمی‌گذارد افراد و اشخاصی مانند ترامپ بر آنان حکومت کنند. نوبخت ادامه داد: درآمدهای حاصل از فروش منابع نفتی کشور به دلیل محدودیت در صادرات کاهش یافته اما از ابتدای امسال تا پایان دی ماه درآمدهای عمومی کشور ۱۷ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شد. نوبخت به زمان بهره برداری آزاد راه تهران - شمال اشاره کرد و گفت: قطعه اول این آزادراه بعد از ۲۵ سال تا پایان امسال بهره برداری خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت که بار اول و با تصمیم نظام با آمریکا مذاکره کردیم اما حالا زمان ایستادگی، مقاومت و صبر است و وقت مذاکره نیست. محمدباقر نوبخت امروز دوشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان اظهار داشت: دشمن باید بداند فشارها را با تدبیر مدیریت کرده و نمی‌گذاریم کشور با فرمان آن‌ها پیش رود. رییس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: با این وجود امسال حقوق کارمندان دولت ۳۴ درصد افزایش یافته و در زمینه صندوق بازنشستگی نیز ۳۲ درصد بیشتر هزینه شد. نوبخت افزود: بسته حمایتی معیشتی، یارانه‌ها و حقوق در هر ماه منظم پرداخت می‌شود و در این ماه علاوه بر حقوق کارمندان، عیدی و پاداش نیز پرداخت خواهد شد. نوبخت به زمان بهره برداری آزاد راه تهران - شمال اشاره کرد و گفت: قطعه اول این آزادراه بعد از ۲۵ سال تا پایان امسال بهره برداری خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید