محمدباقر نوبخت

محمدباقر نوبخت

فردا نیوزفردا نیوز59 دقیقه قبل
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه امسال ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می‌شود، گفت: دولت ۸ برنامه کلان برای فعال کردن بخش تولید تدوین و اجرایی کرده است. خانه ملت: محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست مشترک مجلس و دولت برای حمایت از رونق تولید ملی، با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای تحقق رونق تولید در کشور، اظهار داشت: در این راستا تبصره ۱۸ قانون بودجه فعال شد و خوشبختانه در سال‌های گذشته مجلس به خوبی به بخش‌های تولید و اشتغال توجه کرده است. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه دولت ۸ برنامه کلان برای فعال کردن بخش تولید تدوین و اجرایی کرده است، گفت: نوسازی بافت فرسوده، بخش کشاورزی، میراث فرهنگی، صنعت و مدن و فرهنگ و هنر جزء بخش‌هایی است که در این برنامه مورد توجه قرار گرفته است. نوبخت ادامه داد: دولت به دنبال آن است که با اجرای برنامه‌های مربوطه، در حوزه صنعت و معدن حدود ۲۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شود و در این رابطه سازمان برنامه با تمام دستگاه‌ها هماهنگی و توافق کرده است. وی گفت: بر اساس برنامه ریزی دولت با تحقق برنامه‌های صورت گرفته، حدود ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری در کشور ایجاد می‌شود، از طرف دیگر یکی از اقدامات مثبت دولت، ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری است و در این رابطه با مصوبه مجلس، یک و نیم میلیارد دلار اعتبار در نظر گرفته شده است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست مشترک مجلس و دولت برای حمایت از رونق تولید ملی، با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای تحقق رونق تولید در کشور، اظهار داشت: در این راستا تبصره ۱۸ قانون بودجه فعال شد و خوشبختانه در سال‌های گذشته مجلس به خوبی به بخش‌های تولید و اشتغال توجه کرده است. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه دولت ۸ برنامه کلان برای فعال کردن بخش تولید تدوین و اجرایی کرده است، گفت: نوسازی بافت فرسوده، بخش کشاورزی، میراث فرهنگی، صنعت و مدن و فرهنگ و هنر جزء بخش هایی است که در این برنامه مورد توجه قرار گرفته است. نوبخت ادامه داد: دولت به دنبال آن است که با اجرای برنامه‌های مربوطه، در حوزه صنعت و معدن حدود ۲۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شود و در این رابطه سازمان برنامه با تمام دستگاه‌ها هماهنگی و توافق کرده است. وی گفت: بر اساس برنامه ریزی دولت با تحقق برنامه‌های صورت گرفته، حدود ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری در کشور ایجاد می‌شود، از طرف دیگر یکی از اقدامات مثبت دولت، ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری است و در این رابطه با مصوبه مجلس، یک و نیم میلیارد دلار اعتبار در نظر گرفته شده است.
مهرمهر2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه البرز مولد در محصولات کشاورزی، تولیدات دارو و صنایع مختلف است، گفت: درصد بالایی از تولیدات دارویی کشور در استان البرز تولید می‌شود. وی با اشاره به اینکه چالش خاصی در استان نداریم، ادامه داد: ۱۲ شهرک صنعتی فعال در استان البرز مستقر هستند و توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند. استاندار البرز با بیان این مطلب که البرز جز سه استان برتر در بحث جذب سرمایه گذار است، عنوان کرد: طرح گازرسانی بوئین زهرا به البرز هفته آتی توسط معاون اول رئیس جمهور با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد. شهبازی با بیان این مطلب که مسئولان استانی وحدت و همدلی خوبی با هم دارند، افزود: منابع مالیاتی استان افزایش پیدا کرده است. وی با بیان اینکه رتبه برتر امنیت در کشور از آن استان البرز شده است، افزود: تمامی این ظرفیت‌ها برای استان البرز در راستای سرفرازی کشور به کارگیری خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشوردر جمع معاونان، مدیران و کارکنان این سازمان و سازمان‌های تابعه و نیز سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها که از طریق ویدئوکنفرانس، شنونده این جلسه بودند، گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور در میان سازمان‌ها و نهادهای مختلف، با توجه به شرایط حساسی که بر کشور حاکم است، مسوولیت ممتاز و شاخصی دارد و ما باید بتوانیم در این مقطع تاریخی، نقش و مأموریت‌مان را ایفا کنیم. نوبخت با بیان این مطلب افزود: با توجه به محدودیت منابع امسال باید بتوانیم به گونه‌ای برنامه‌ریزی و تدبیر کنیم که منابع و مصارف کشور با هم تناسب داشته باشند. وی اظهار داشت: من از مجموعه همکارانم در این سازمان و سازمان‌های تابعه و نیز سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها قدردانی می‌کنم که با تلاش و اهتمام دلسوزانه‌ای که انجام دادند، خود را در برابر تمام مسایل و مشکلات کشور مسئول می‌دانند و به شایستگی، مأموریت‌های محول را ایفا می‌کنند که باعث مباهات است. نوبخت در ادامه اظهارات خود با اشاره به تحریم‌های شدیدی که از سوی دشمنان ملت ایران وضع شده، گفت: بی‌تردید و به یاری خداوند متعال و با اتحادی که بین مردم و مسئولان هست، این روند گذار را با موفقیت طی خواهیم کرد. رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه اظهارات خود با اشاره به ضرورت انجام اصلاحات ساختاری بودجه اظهار داشت: دغدغه ما این است که چگونه برنامه‌ریزی کنیم که میزان اتکا به منابع نفتی به صفر برسد و این امر امکان‌پذیر نخواهد بود مگر آن که سند مالی قوی و همه‌جانبه‌ای تنظیم کنیم.
الفالف6 ساعت قبل
نوبخت ادامه داد: دولت به دنبال آن است که با اجرای برنامه‌های مربوطه، در حوزه صنعت و معدن حدود ۲۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شود و در این رابطه سازمان برنامه با تمام دستگاه‌ها هماهنگی و توافق کرده است. اسلامی ادامه داد: با توجه به تحریم‌های صورت گرفته، ساخت قطعات مربوط به حمل و نقل ریلی در دستور کار شرکت‌های دانش بنیان قرار دارد. همچنین در مباحث مربوط به رونق تولید در حوزه هوایی و فرودگاهی توجه قابل قبولی به صنایع دانش بنیان برای تولید تجهیزات مربوطه شده است. وی ادامه داد: یکی از مباحث بسیار مهم در بحث رونق تولید، حمایت از صنایع مادر است که باید مورد توجه قرار گیرد. یکی از موارد بسیار مهم برای رونق تولید موضوع تنقیح قوانین حوزه‌هایی مانند صنعت، معدن، کشاورزی و میراث فرهنگی است که این موضوع ظرف مدت یک ماه آینده محقق خواهد شد.
ایبناایبنا6 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، نشست مشترک مجلس و دولت برای حمایت از رونق تولید ملی با حضور رییس مجلس، رییس سازمان برنامه و بودجه، وزرای جهادکشاورزی، راه و شهرسازی، کار و صنعت و روسای برخی از کمیسیون‌های تخصصی و مدیران بانک مرکزی و اتاق بازرگانی برگزار شد. محمدباقر نوبخت در این نشست گفت: دولت ۸ برنامه کلان برای فعال کردن بخش تولید تدوین و اجرایی کرده که نوسازی بافت فرسوده، بخش کشاورزی، میراث فرهنگی، صنعت و معدن و فرهنگ و هنر جزء آنست. بر اساس برنامه ریزی دولت با تحقق برنامه‌های صورت گرفته، حدود ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری در کشور ایجاد می‌شود، از طرف دیگر یکی از اقدامات مثبت دولت، ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری است و در این رابطه با مصوبه مجلس، ۱٫۵ میلیارد دلار اعتبار در نظر گرفته شده است.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
سوگیری شناختی، به زبان ساده، خطای انسان است در اندیشیدن همه‌جانبه به یک پدیده یا موضوع و متمایل شدن اشتباه به یک سو در اثر خطاهای ذهنی. این سوگیری البته پایه‌ای‌ترین خطای ذهنی در دستگاه باور افرادی است که هنوز می‌توانند از برجام حمایت می‌کنند. اکبر ترکان رئیس‌مناطق آزاد دولت یازدهم گفته بود، منتظر هجوم سرمایه‌های خارجی بعد از توافق هسته‌ای باشید. با خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها از سوی دولت این کشور، سطح خواسته‌های مسئولان از برجام نیز کاهش پیدا کرد و ظریف وزیر امور خارجه مدعی شد، "هدف برجام اصلا اقتصادی نبود. روحانی و تیم مذاکره‌کننده بعد از خروج آمریکا از برجام، یکی از دستاوردهای برجام را اختلاف میان اروپا و آمریکا دانستند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
جای خالی تأمین کالاهای اساسی خانوارها در بودجهحسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این‌که دولت به جای ارائه لایحه به مجلس یک بسته به عنوان اصلاح ساختار بودجه داده به خبرنگار ما گفت: اگر دولت قصد داشت به مردم خدمت کند باید اصلاح ساختار بودجه را به نمایندگان مردم می‌سپرد تا بحث معیشت هم در آن گنجانده شود اما متاسفانه بدون نظر مجلس اصلاح ساختار بودجه را تهیه کردند و به جلسه سران قوا فرستادند تا تأییدیه‌های لازم را بگیرند. مسکن مغفول اصلاح ساختار بودجهشهاب نادری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این‌که دولت به منظور تأمین معیشت مردم باید ابتدا بحث مسکن کم‌درآمدها را پوشش دهد به جام جم گفت: دولت اصلاح ساختار بودجه را ارائه کرد اما متاسفانه آنچه در این بخش مغفول مانده معیشت مردم است. یکی از پرهزینه‌ترین اقلام معیشت هر خانواده مربوط به مسکن است که دولت نه تنها در اصلاح ساختار بودجه بلکه در طول شش سال گذشته هیچ برنامه‌ای برای بهبود وضعیت معیشت مردم نداشت. ضرورت اصلاح سیاست‌های معیشتیفاطمه حسینی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به خبرنگار ما گفت: برخی مواردی که در اصلاح ساختار بودجه آمده در یک سال عملی نمی‌شود و نیاز به برنامه میان‌مدت دارد. بخش دیگری از این منابع برای جبران کسری بودجه در اختیار دولت قرار گیرد چراکه مساله نحوه تامین مالی کسری بودجه دولت مهم است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
محمدباقر نوبخت پس از پایان جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به تشریح جزئیات گزارش ارائه شده در این جلسه در خصوص اشتغال روستایی پرداخت و افزود: از سال گذشته به جهت نگرانی‌ای که در جمعیت روستایی به وجود آمد به طوری که درصد جمعیت روستایی رو به کاهش رفت و نرخ سالخوردگی در روستا افزایش پیدا کرد تصمیم گرفته شد حداقل یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال در روستا‌ها و مناطق عشایری صرف شود و به همین میزان هم بانک‌ها که چهار بانک تعیین شد منابعی تخصیص بدهند تا در خصوص اجرای طرح‌های اشتغال روستایی و شهری اقدام شود. وی اضافه کرد: گزارش امروز حاکی از این بود که از این یک و نیم میلیارد دلار یک میلیارد و ۲۵۵ میلیون دلار در چهار مرحله به صورت ریالی پرداخت شده است. نوبخت گفت: جمع منابع ریالی که صندوق توسعه ملی ارائه کرد حدود ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود که مقرر بود به همین میزان بانک‌ها نیز سهم آورده‌ای داشته باشند که مجموعا حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شد و گزارش امروز حاکی از آن است که از این ۱۳ هزار میلیارد تومان تا الآن ۸ هزار میلیارد تومان برای حدود ۱۰۰ هزار طرح روستایی و عشایری پرداخت شده است. وی افزود: از این رقم ۸ هزار میلیارد تومان، هزار میلیارد تومان برای بخشی است که تحت پوشش نهاد‌های حمایتی مثل کمیته امداد و سازمان بهزیستی بوده و ۷ هزار میلیارد تومان هم به صورت عادی بوده است. نوبخت ادامه داد: انتظاری که برای ایجاد اشتغال از این مجموعه بود حدود ۲۲۰ هزار شغل بود که عملا بر اساس همه شماری‌ای که صورت گرفت و علاوه بر آن سامانه‌ای که وجود دارد و مشخص می‌شود و گزارشی که از بازدید‌های میدانی حاصل شد این بود که حدود ۱۴۰ هزار شغل ایجاد شده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 روز قبل
در جلسه اصلاح ساختار بودجه، طرح پیشنهادی سازمان برنامه برای اصلاح ساختار بودجه مشخص شد که در این راستا در بخش درآمدزایی پایدار، قرار است نظام یارانه‌های انرژی (بنزین، گازوئیل و برق) پیگیری شود. به گزارش تجارت‌نیوز، جلسه غیر علنی دیروز مجلس برای اصلاح ساختار بودجه، این طرح ضد تحریمی و حیاتی، اقتصاد ایران را یک گام دیگر جلو برد. در این حال، خبرگزاری فارس، جزئیاتی از چارچوب اصلاح ساختار بودجه را منتشر کرد که بر اساس آن قرار است چهار محور با ۹ بسته اجرایی برای این کار در نظر گرفته شود. در مرحله بعد، مولدسازی دارایی‌های دولت قرار دارد. در این میان، اصلاح نظام بانکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
جای خالی تأمین کالاهای اساسی خانوارها در بودجهحسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این‌که دولت به جای ارائه لایحه به مجلس یک بسته به عنوان اصلاح ساختار بودجه داده به خبرنگار ما گفت: اگر دولت قصد داشت به مردم خدمت کند باید اصلاح ساختار بودجه را به نمایندگان مردم می‌سپرد تا بحث معیشت هم در آن گنجانده شود اما متاسفانه بدون نظر مجلس اصلاح ساختار بودجه را تهیه کردند و به جلسه سران قوا فرستادند تا تأییدیه‌های لازم را بگیرند. مسکن مغفول اصلاح ساختار بودجهشهاب نادری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این‌که دولت به منظور تأمین معیشت مردم باید ابتدا بحث مسکن کم‌درآمدها را پوشش دهد به جام جم گفت: دولت اصلاح ساختار بودجه را ارائه کرد اما متاسفانه آنچه در این بخش مغفول مانده معیشت مردم است. یکی از پرهزینه‌ترین اقلام معیشت هر خانواده مربوط به مسکن است که دولت نه تنها در اصلاح ساختار بودجه بلکه در طول شش سال گذشته هیچ برنامه‌ای برای بهبود وضعیت معیشت مردم نداشت. ضرورت اصلاح سیاست‌های معیشتیفاطمه حسینی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به خبرنگار ما گفت: برخی مواردی که در اصلاح ساختار بودجه آمده در یک سال عملی نمی‌شود و نیاز به برنامه میان‌مدت دارد. بخش دیگری از این منابع برای جبران کسری بودجه در اختیار دولت قرار گیرد چراکه مساله نحوه تامین مالی کسری بودجه دولت مهم است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
* اعتماد- چرا هیچ جزئیاتی از اصلاح بودجه منتشر نشده است؟ اعتماد درباره اصلاح بودجه نوشته است: اصلاحات ساختاری بودجه با چند مصوبه خوب و طی یک سال انجام نمی‌شود، برای تحقق این هدف نیازمند هماهنگی بین قوای سه‌گانه و فرابخشی هستیم. یکی دیگر از اشکالاتی که به شیوه اصلاح ساختار بودجه وارد است اینکه کارشناسان و فعالان مدنی از جزییات اصلاحات اطلاعی ندارند و همین امر موجب می‌شود تا نتوانند در قالب مطالبه عمومی بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه تاکید کنند. در این حال، خبرگزاری فارس، جزئیاتی از چارچوب اصلاح ساختار بودجه را منتشر کرد که بر اساس آن، قرار است چهار محور با ۹ بسته اجرایی برای این کار در نظر گرفته شود. ابهاماتی که در اصلاحات دولت هم ادامه داردیکی دیگر از ابهامات اصلاح بودجه بی‌توجهی به حذف قانون‌گذاری در بودجه می‌باشد. به اعتقاد آنها، شهرک‌های صنعتی بستر مناسبی برای ایجاد خوشه‌های صنعتی در سیستم اقتصادی کشور ایجاد می‌کنند.
فراروفرارو2 روز قبل
در زاویه خوب، دولت به اولین هدف خود یعنی «تسهیل رشد اقتصادی» نزدیک‌تر می‌شود؛ بودجه‌ریزی دوساله می‌تواند دست «پروژه‌های ناتمام» را در بودجه عمرانی دولت کوتاه کند. در گام دوم هدف محوری دولت این است که هدف رشد اقتصادی لحاظ شده با کمترین کسری در بودجه دنبال شود. هر چه افق برنامه‌ریزی دولت بلند‌تر باشد، دولت به‌صورت اجتناب‌ناپذیر منابع مورد نیاز برای پوشش مخارج عمرانی را در مراحل نهایی تکمیل پروژه‌ها نیز لحاظ می‌کند. هر چه کسری بودجه دولت کمتر باشد، به این معناست که سیاست‌گذار به اهداف سیاست مالی خود نزدیک‌تر شده است. در آمریکا در گذشته بودجه‌ریزی دوساله در بسیاری از ایالت‌ها مرسوم بود، اما به مرور زمان تعداد ایالت‌هایی که از بودجه‌ریزی دوساله استفاده‌کرده‌اند کاهش یافته است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگارمهر، محمدباقر نوبخت بعدازظهر یک شنبه در جلسه شورای اداری و توسعه خراسان شمالی اظهار کرد: در این سفر علاوه بر این ۹۳۸ میلیارد تومان ۷۹۹ میلیارد تومان به همراه ۳۷۰ میلیون دلار از محل منابع داخلی دستگاه‌های اجرایی سرمایه گذاری می‌شود. نوبخت افزود: همچنین ۴۶ میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های سفر نخست رئیس‌جمهور به خراسان شمالی اختصاص می‌یابد. وی با بیان اینکه اعتبارات طرح‌های عمرانی در دولت یازدهم سه برابر رشد داشته است، تصریح کرد: متوسط سالیانه از سال ۹۲ تا کنون ۴۸۸ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های عمرانی خراسان شمالی پرداخت شده که نسبت به سایر استان‌ها دولت نگاه ویژه‌ای به تسریع رشد این استان داشته است. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: در دور نخست سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی ۲۶ طرح با ۶۲۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد. نوبخت گفت: ۶۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال ۲۱ هزار و ۹۵۷ نفر در حوزه‌های مختلف برای خراسان شمالی در نظر گرفته شده است.
فارسفارس2 روز قبل
رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور، از پیش‌بینی ۶۹۰ میلیارد تومان برای ایجاد ۲۲ هزار شغل در خراسان شمالی در بودجه سال جاری خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، محمدباقر نوبخت عصر امروز در نشست شورای اداری خراسان شمالی، میزان اعتبار تخصیص داده‌شده به خراسان شمالی از سال ۹۲ تا ۹۵ را ۱۹۴۴ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار کرد: این رقم به نسبت دولت قبل حدود ۳ برابر شده است. وی افزود: فقط در دو سال ۹۶ و ۹۷، مجموعا ۹۸۵ میلیارد تومان تخصیص داده شد که نسبت به استان‌های دیگر نشان از توجه و تسریع در توسعه خراسان شمالی را می‌رساند. نوبخت ادامه داد: از محل منابع داخلی دستگاه‌های اجرایی نیز ۷۹۹ میلیارد تومان و ۳۷۰ میلیون دلار در نظر گرفته‌شده است. وی در پایان در خصوص منابع مالی از منابع غیردولتی نیز گفت: در این حوزه ۹ هزار و ۹۳۶ میلیارد تومان و ۴۳۸ میلیارد دلار تخصیص اعتبار در نظر گرفته‌ایم.
ایسناایسنا2 روز قبل
شهردار کرج گفت: تکمیل پروژه ادامه بزرگراه همت با سرمایه گذاری مستقیم بخش خصوصی انجام می‌شود. شهردار کرج توضیح داد: بنا شده بخش باقی مانده املاکی که در مسیر تکمیل این پروژه قرا ردارند هم توسط شهرداری تملیک و جزو آورده شهرداری محاسبه شوند. کمالی زاده گفت: خوشبختانه در توافق صورت گرفته شش تقاطع اصلی کرج که در مسیر این پروژه قرار دارند، حفظ خواهد شد. این مسئول با اشاره به اینکه مشارکت بخش خصوصی در تکمیل این پروژه بار سنگینی از دوش شهرداری کرج برمی‌دارد، توضیح داد: با این اقدام شهرداری کرج می‌تواند اعتباراتی که قرار بود برای این پروژه هزینه کند را به دیگر پروژه‌ها اختصاص دهد. وی افزود: با این روند پروژه‌های در دست اجرای شهر با سرعت بیشتری تکمیل و بهره برداری می‌رسد.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بودجه دو سالانه، اطمینان بیشتر نسبت به آینده ایجاد خواهد کرد، می‌گوید این امر جزو ابلاغیه مقام معظم رهبری بود. به گزارش نامه نیوز، محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه درباره جلسه غیرعلنی مجلس درخصوص اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور گفت: برای اصلاح ساختار بودجه چهار محور مشخص شد که عبارتند از درآمدهای پایدار که جایگزین نفت می‌شود؛ بخش هزینه‌هایی که از آن به عنوان هزینه‌های کارآمد یاد می‌کنیم؛ بخش ثبات‌سازی در اقتصاد برای توسعه و نهایتا اصلاح نهادی نظام بودجه‌ریزی کشور. رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: ۹ بسته برای این امر تعریف شد که هر یک از این بسته‌ها نیز تعدادی برنامه دارد و در جلسه شورای عالی هماهنگی قوا به تصویب رسید و امروز در مجلس ارائه شد. وی تاکید کرد: مقرر شد برای چگونگی اجرای این محورها از طریق پروژه‌ها، برنامه‌ها و اقدامات پیشنهادی، توافقی فی مابین دولت و مجلس صورت گیرد. رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: این امر جزو ابلاغیه مقام معظم رهبری بود که بودجه دو ساله شود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 روز قبل
خانه ملت نوشت: محمدباقر نوبخت امروز- یکشنبه- درباره جلسه غیرعلنی مجلس درخصوص اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور اظهار داشت: برای اصلاح ساختار بودجه چهار محور مشخص شد که عبارتند از درآمدهای پایدار که جایگزین نفت می‌شود؛ بخش هزینه‌هایی که از آن به عنوان هزینه‌های کارآمد یاد می‌کنیم؛ بخش ثبات‌سازی در اقتصاد برای توسعه و نهایتا اصلاح نهادی نظام بودجه‌ریزی کشور. رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: ۹ بسته برای این امر تعریف شد که هر یک از این بسته‌ها نیز تعدادی برنامه دارد و در جلسه شورای عالی هماهنگی قوا به تصویب رسید و امروز در مجلس ارائه شد. وی تاکید کرد: همچنین مقرر شد برای چگونگی اجرای این محورها از طریق پروژه‌ها، برنامه‌ها و اقدامات پیشنهادی، توافقی فی‌مابین دولت و مجلس صورت گیرد. نوبخت درباره ایده تدوین بودجه دو سالانه نیز توضیح داد: برای پایداری بودجه و تصمیمات، مقرر شد افق پیش‌بینی را برای منابع و مصارف به صورت دوساله در نظر بگیریم تا با یک اطمینان بیشتر نسبت به آینده تصمیم‌گیری داشته باشیم. رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: این امر جزو ابلاغیه مقام معظم رهبری بود که بودجه دو ساله شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس ‌شورای ‌اسلامی، با اشاره به نشست غیرعلنی امروز مجلس گفت: نشست غیرعلنی امروز مجلس طبق برنامه قبلی به منظور بحث و بررسی پیرامون اصلاح ساختار بودجه که مورد تاکید رهبر ‌معظم‌ انقلاب‌ بود برگزار شد. وی افزود: در این نشست محمدباقر نوبخت رئیس سازمان بودجه گزارشی را از برنامه‌های دولت در این باره ارائه و عنوان کرد که در اصلاح ساختار بودجه باید موضوع یارانه پنهانی که به بخش انرژی اختصاص داده می‌شود اصلاح شود. بیشتر بخوانید: جزئیات نشست غیر علنی مجلس درباره ساختار بودجهنماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس ‌شورای ‌اسلامی اظهار داشت‌: نوبخت همچنین در صحبت‌های خود به موضوع بسته‌های حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر اشاره کرد و گفت که این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد و روش توزیع این بسته‌ها اصلاح شود. حاجی دلیگانی خاطرنشان‌ کرد: ‌ نقدهای زیادی به برنامه دولت در خصوص اصلاح ساختار بودجه وارد است و آن هم این است که به عنوان مثال موضوع نقدینگی و حل این معضل اصلا در گزارش دولت لحاظ نشده و به آن پرداخته نشده است. حاجی دلیگانی خاطرنشان‌ کرد: ‌ در این جلسه همچنین رئیس مرکز پژوهش‌ها و رئیس کمیسیون‌ اقتصادی مجلس در صحبت‌های خود تنها به تایید برنامه‌های دولت پرداختند، اما آقای عادل آذر رئیس دیوان محاسبات نقدهایی را متوجه دولت کرد.
فارسفارس3 روز قبل
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شورای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اسلامی در گفت‌وگو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست غیرعلنی امروز مجلس گفت: نشست غیرعلنی امروز مجلس طبق برنامه قبلی به منظور بحث و بررسی پیرامون اصلاح ساختار بودجه که مورد تاکید رهبر ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌معظم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انقلاب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بود برگزار شد. وی افزود: در این نشست محمدباقر نوبخت رئیس سازمان بودجه گزارشی را از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برنامه‌های دولت در این باره ارائه و عنوان کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که در اصلاح ساختار بودجه باید موضوع یارانه پنهانی که به بخش انرژی اختصاص داده می‌شود اصلاح شود. نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شورای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اسلامی اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: نوبخت همچنین در صحبت‌های خود به موضوع بسته‌های حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر اشاره کرد و گفت که این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد و روش توزیع این بسته‌ها اصلاح شود. حاجی دلیگانی خاطرنشان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نقدهای زیادی به برنامه دولت در خصوص اصلاح ساختار بودجه وارد است و آن هم این است که به عنوان مثال موضوع نقدینگی و حل این معضل اصلا در گزارش دولت لحاظ نشده و به آن پرداخته نشده است. حاجی دلیگانی خاطرنشان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این جلسه همچنین رئیس مرکز پژوهش‌ها و رئیس کمیسیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اقتصادی مجلس در صحبت‌های خود تنها به تایید برنامه‌های دولت پرداختند، اما آقای عادل آذر رئیس دیوان محاسبات نقدهایی را متوجه دولت کرد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرایط بحرانی اقتصاد کشور منجر به تضعیف وضعیت اقتصادی و معیشت گروه زیادی از مردم شده است. با این حال اما مقام معظم رهبری در پی تذکرات چندباره خود به دولت، خواستار اصلاح ساختار بودجه با رویکرد قطع وابستگی به نفت درراستای سیاست‌های مصوب اقتصاد مقاومتی، شدند. چندماه بعد از تأکید مقام معظم رهبری به اصلاح ساختار بودجه، سازمان برنامه و بودجه از برنامه‌ای رونمایی کرد با عنوان «طرح اصلاح ساختاری بودجه». طرح اصلاح ساختاری بودجه در چهار محور «درآمدزایی پایدار»، «هزینه کرد کارا»، «ثبات سازی اقتصاد کلان و توسعه پایدار» و «تقویت نهادی بودجه» تعریف شده است. کلیات طرح دولت برای اصلاح ساختار بودجه نشان می‌دهد دولت به دنبال کاهش هزینه و افزایش درآمد بوده است و توجهی به آثار روش‌های مورد توجه برای افزایش درآمدها ندارد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان امروز (یکشنبه ۲۳ تیر) پیش از آغاز جلسه علنی درباره اصلاح ساختار بودجه، جلسه غیر علنی دارند که این جلسه در حال برگزاری است. محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه میهمان جلسه غیر علنی نمایندگان است که درباره لایحه اصلاح ساختار بودجه به نمایندگان توضیحاتی را ارائه می‌دهد. رئیس و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه، بودجه و محاسبات پارلمان نیز گزارشی از بررسی‌های کارشناسان‌شان درباره اصلاح ساختار بودجه به وکلای ملت ارائه می‌دهند. انتهای‌پیام/
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه، ۲۳ تیرماه) با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حال برگزاری است. گفتنی است با توجه به اشکالات محتوایی بودجه سال ۹۸ که ایرادات زیادی که از سوی کارشناسان و صاحبنظران به آن وارد شده و تکلیفی که مقام معظم رهبری بر عهده دولت و مجلس قرار دادند تا ساختار بودجه ریزی کشور اصلاح شود، جلسه غیرعلنی در مجلس با حضور محمدباقرنوبخت در حال برگزاری است. در جلسه غیرعلنی امروز مجلس، نوبخت، معاونان، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و صاحبنظران حضور دارند تا درباره این موضوعات بحث و بررسی داشته باشند. لازم به ذکر است، کلیات اصلاح ساختار بودجه در شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصویب شد. در جلسه روز گذشته شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، جمع‌بندی کمیته‌های کارشناسی از چارچوب‌های کلی و محورهای کلان اصلاح ساختار بودجه بررسی و در نهایت کلیات آن تصویب شد. /پایان پیام
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
جلسه غیر علنی مجلس با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور و معاونان وی آغاز شد. جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور و معاونان وی آغاز شد. این جلسه غیر علنی به منظور بررسی اصلاح ساختار بودجه برگزار شده است. گفتنی است، علی لاریجانی بهمن سال گذشته از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اصلاح ساختار بودجه کشور طی چهار ماه خبرداده بود که این زمان تیرماه جاری به پایان رسیده است و دولت مکلف به ارائه برنامه خود درباره اصلاح ساختار بودجه به مجلس است. همچنین در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه که روز گذشته برگزار شد، کلیات اصلاح ساختار بودجه در ۴ محور اساسی شامل درآمدزایی پایدار، هزینه‌کرد کارا، ارتقای ثبات، توسعه و عدالت و اصلاحات نهادی و نظام بودجه‌ریزی به تصویب رسید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
به ریاست لاریجانی برگزار شد؛ خبرگزاری میزان- سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس در جلسه غیرعلنی صبح امروز با محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه لایحه اصلاح ساختار بودجه را بررسی می‌کنند. اسدالله عباسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان گفت: نمایندگان مجلس در جلسه غیرعلنی صبح امروز با محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه لایحه «اصلاح ساختار بودجه» را بررسی می‌کنند. وی افزود: ریاست این جلسه را علی لاریجانی بر عهده دارد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر معاونین آقای نوبخت مشغول ارائه گزارشی درباره اصلاح ساختار بودجه به نمایندگان هستند. انتهای پیام/
ایلناایلنا3 روز قبل
سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: بنا به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اصلاح ساختار بودجه پیش‌بینی‌های لازم در این باره انجام شده است و این اصلاح ساختار در سال آینده اعمال خواهد شد. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، جلسه امروز مجلس دقایقی پیش به صورت غیرعلنی تشکیل شد. محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونان او و همچنین کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس در این جلسه حضور دارند و موضوع اصلاح ساختار بودجه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس درباره جلسه غیرعلنی گفت: بنا به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اصلاح ساختار بودجه پیش‌بینی‌های لازم در این باره انجام شده است و این اصلاح ساختار سال آینده اعمال خواهد شد. وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود جلسه غیرعلنی حدود دو ساعت به طول بیانجامد.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
عباسی سخنگوی هیئت رئیسه­ مجلس شورای اسلامی در­گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در جلسه امروز محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونین وی درباره اصلاح ساختار بودجه به مدت دو ساعت به بحث و تبادل و نظر می‌پردازند.
ایلناایلنا3 روز قبل
در همان دوره هم‌‍راستا با تحولات جهانی درباره تامین اجتماعی، ایران نیز در تدارک سر و سامان بخشیدن به نظام تامین اجتماعی خود بود. جایگاه تامین اجتماعی در قانوندو اصل قانون اساسی درباره تامین اجتماعی الزاماتی را تعیین می‌کند. در این تعریف تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین صندوق بیمه‌ای نسبت داده می‌شود. با این همه علیزاده (کارشناس تامین اجتماعی) می‌گوید: در برخی از زیرمجموعه‌های سازمان تامین اجتماعی نیروهای ستادی از صف بیشتر هستند و این امر هزینه‌های زیادی را به تامین اجتماعی وارد می‌کنند. در مواردی حتی شاهد تلاش برای وصل کردن صندوق‌های بیمه‌ای دیگر که مشکل دارند به تامین اجتماعی بوده‌ایم که این مشکلات تامین اجتماعی را دو چندان می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید