آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدجواد آذری جهرمی
محمدجواد آذری‌جهرمی

اخبار « محمدجواد آذری جهرمی »

تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با صدور بیانیه‌‌ای ضمن گرامیداشت روز دانشجو از عدم حضور مسئولان و دولتمردان در دانشگاه‌ها انتقاد کرد. مصداق آن هم دعوت‌های مکرر و پی‌درپی که از مسئولان دولتی و غیردولتی به عمل آمد تا در دانشگاه حضور یافته و پاسخگوی مطالبات عدالت خواهانه‌ی دانشجویان باشند، اما ایشان سکوت پیشه کرده و …. از اصرار جناب آقای علی‌عسگری برای عدم حضور در دانشگاه هم هر چه گوییم حق مطلب را ادا نمی‌کند. ماه‌هاست ایشان خطاب دعوت چندین تشکل برای حضور و پاسخگویی در دانشگاه هستند، اما این بی‌توجهی‌شان به پاسخگویی حقا ستودنی‌ست! دانشجویان بسیجی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تاکید کردند: وزیر ارتباطات جناب آذری جهرمی با مسکوت گذاشتن دعوت مکتوب بسیج دانشجویی بار دیگر ثابت کرد مردمی بودنش محدود به پست‌های پوپولیستی فضای مجازی‌ست.

ورود شرکت‌های دانش بنیان ایران به بازار جمهوری آذربایجان

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
در چند روز گذشته هم ۱۴ شرکت ایرانی به این منظور در نمایشگاه «باکو تل ۲۰۱۹» حضور یافته و با مقامات همچنین فعالان حوزه فناوری و ارتباطات و آژانس نوآوری جمهوری آذربایجان در جلساتی در زمینه توسعه همکاری‌ها تبادل نظر کردند. براساس اعلام چند تن از مسئولان شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ ها‌ی حاضر در این نمایشگاه مذاکرات صورت گرفته با طرف آذربایجانی و چند کشور دیگر نتیجه بخش بود و به احتمال زیاد پس از طی مراحلی منجر به عقد قرار داد می‌شود. حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان وی در این نمایشگاه و انجام مذاکره با همتایان جمهوری آذربایجان خود هم زمینه ساز توسعه این همکاری‌ها و تسهیل و روان سازی در این بخش بود. آذری جهرمی در سفر اخیر خود به جمهوری آذربایجان با اعلام پیوستن سه شرکت ایرانی به طور رسمی به آژانس نوآوری جمهوری آذربایجان گفت: این سرآغاز یک حرکت اقتصادی تلقی می‌شود که ما از مدت‌ها پیش با برنامه ریزی به دنبال آن بودیم و اکنون رونق می‌گیرد. وی گفت: هم اکنون همکاری‌های خیلی عمیقی بین مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری آذربایجان وجود دارد و این فرصت خوبی برای شرکت‌های جمهوری اسلامی ایران برای ورود به بازار جمهوری آذربایجان در حوزه فناوری اطلاعات است. «تورال کریملی» رییس آژانس دولتی نوآوری جمهوری آذربایجان هم از فعالیت شرکت‌های ایرانی در این حوزه جمهوری آذربایجان استقبال کرد و گفت: ما طبق برنامه ریزی‌های به عمل آمده به دنبال همکاری با کشور‌های همسایه و منطقه در زمینه استارت آپ‌ها هستیم و در این زمینه مشوق‌هایی هم در نظر گرفته‌ایم. وی افزود: بازار جمهوری آذربایجان با توجه به ظرفیت‌های خوب ایران در این زمینه محل مناسبی برای ورود استارت آپ‌های ایرانی است. بعد از افغانستان، جمهوری آذربایجان دومین کشوری است که فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها در آن به ویژه بعد از تاسیس آژانس نوآوری در جمهوری آذربایجان رونق می‌گیرد. حضور شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها در بازار‌های بین المللی با هدف رونق و توسعه صادرات کشورمان در حوزه فناوری اطلاعات صورت می‌گیرد و در اقتصادی کردن دانش فنی نقش موثری دارد.

:: مرادویردی-استارت آپ‌های ایرانی درباکو

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
در چند روز گذشته هم ۱۴ شرکت ایرانی به این منظور در نمایشگاه «باکو تل ۲۰۱۹» حضور یافته و با مقامات همچنین فعالان حوزه فناوری و ارتباطات و آژانس نوآوری جمهوری آذربایجان در جلساتی در زمینه توسعه همکاری‌ها تبادل نظر کردند. براساس اعلام چند تن از مسئولان شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها ی حاضر در این نمایشگاه مذاکرات صورت گرفته با طرف آذربایجانی و چند کشور دیگر نتیجه بخش بود و به احتمال زیاد پس از طی مراحلی منجر به عقد قرار داد می‌شود. حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان وی در این نمایشگاه و انجام مذاکره با همتایان جمهوری آذربایجان خود هم زمینه ساز توسعه این همکاری‌ها و تسهیل و روان سازی در این بخش بود. آذری جهرمی در سفر اخیر خود به جمهوری آذربایجان با اعلام پیوستن سه شرکت ایرانی به طور رسمی به آژانس نوآوری جمهوری آذربایجان گفت: این سرآغاز یک حرکت اقتصادی تلقی می‌شود که ما از مدت‌ها پیش با برنامه ریزی به دنبال آن بودیم و اکنون رونق می‌گیرد. وی گفت: هم اکنون همکاری‌های خیلی عمیقی بین مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری آذربایجان وجود دارد و این فرصت خوبی برای شرکت‌های جمهوری اسلامی ایران برای ورود به بازار جمهوری آذربایجان در حوزه فناوری اطلاعات است. «تورال کریملی» رییس آژانس دولتی نوآوری جمهوری آذربایجان هم از فعالیت شرکت‌های ایرانی در این حوزه جمهوری آذربایجان استقبال کرد و گفت: ما طبق برنامه ریزی‌های به عمل آمده به دنبال همکاری با کشورهای همسایه و منطقه در زمینه استارت آپ‌ها هستیم و در این زمینه مشوق هایی هم در نظر گرفته‌ایم. وی افزود: بازار جمهوری آذربایجان با توجه به ظرفیت‌های خوب ایران در این زمینه محل مناسبی برای ورود استارت آپ‌های ایرانی است. بعد از افغانستان، جمهوری آذربایجان دومین کشوری است که فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها در آن به ویژه بعد از تاسیس آژانس نوآوری در جمهوری آذربایجان رونق می‌گیرد. حضور شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها در بازارهای بین المللی با هدف رونق و توسعه صادرات کشورمان در حوزه فناوری اطلاعات صورت می‌گیرد و در اقتصادی کردن دانش فنی نقش موثری دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
ساعت۲۴-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به هزینه ناخواسته رومینگ در شبکه تلفن همراه کشور آذربایجان در تماس‌های شهروندان ایرانی در مناطق مرزی گفت: تفاهمی کرده بودیم که این تداخل را به حداقل برسانیم تا این هزینه رومینگ ناخواسته به مردم تحمیل نشود. با فعال کردن سرویس رومینگ، اینترنت رومینگ و اینترنت گوشی همراه هنگام سفر می‌توان از اینترنت همراه استفاده کرد و هر یک از سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری شرایط خاص خود را برای استفاده از سرویس رومینگ دارند. از طرفی ممکن است تصور کنید به محض ورود به کشورهای دیگر، هزینه رومینگ برای سیم‌کارتتان محاسبه می‌شود، اما این طور نیست. به طور مثال در استان‌های مرزی مسئله رومینگ نارضایتی ایجاد می‌کند و باید در اولویت حل مشکل قرار گیرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: تفاهمی کرده بودیم که این تداخل را به حداقل برسانیم که این هزینه رومینگ ناخواسته به مردم تحمیل نشود.
خانه ملتخانه ملت14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، براساس دستور کار هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس، این کمیسیون در جلسه روز دوشنبه (۱۸ آذر ماه) خود میزبان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد بود تا آذری جهرمی گزارشی درخصوص میزان پیشرفت پروژه شبکه ملی اطلاعات ارائه کند. همچنین کارگروه ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن دوشنبه (۱۸ آذر ماه) سوال سیدفرید موسوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس را از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حسب مصوبه جلسه مورخ ۱۴ آبان ۹۸ کمیسیون صنایع و معادن، بررسی می‌کند. براساس این گزارش رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت سه شنبه (۱۹ آذر ماه) جهت پاسخ به سوالات حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار، پروانه مافی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، شهاب نادری نماینده پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر، محمود نگهبان سلامی نماینده خواف و رشتخوار و سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین، آبیک و البرز در کمیسیون صنایع و معادن حاضر می‌شود. /پایان پیام
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
تداخل فرکانسی مرزی بین دو کشور، مبادلات مالی پستی، گسترش همکاری‌ها در حوزه امنیت سایبری و توسعه روابط سازمان فناوری ایران با مرکز نوآوری جمهوری آذربایجان از جمله مباحثی بود که دو طرف در این دیدار درباره آن گفت‌وگو کردند. آذری‌جهرمی در این دیدار تاکید کرد: جمهوری آذربایجان فضای رو به رشد خوبی در حوزه فناوری اطلاعات دارد و همکاری‌های خیلی عمیقی بین وزارت ارتباطات ایران و مجموعه وزارت ارتباطات و حمل‌و‌نقل آذربایجان وجود دارد. بنابراین این یک فرصت بسیار خوب برای شرکت‌های دو کشور است تا بازار خود را در منطقه توسعه دهند و طرح «منطقه قوی‌تر» را به‌طور عملی محقق کنند، هر چند نتایج آن نیز روز به روز روشن‌تر و ملموس‌تر می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
آذری جهرمی پاسخی جالب به یک کنایه اینستاگرامی داد‌. شوخی آذری جهرمی با یکی از کاربران که زیر پست او نوشته بود، «شمارتون و پشت درهای توالت ترمینال غرب با عنوان ژیلا۲۲ساله نوشتم»، خبرساز شد. آذری جهرمی چندی قبل شماره‌ای برای ارسال پیامک اعلام کرده بود تا منتقدان قطع اینترنت مشکلات خود را با وزیر ارتباطات درمیان بگذارند. این شماره، بهانه‌ای برای شوخی کاربران با وزیر جوان شد. آذری جهرمی در واکنش به یکی از این کامنت‌های طنزآلود نوشت: پسرم؛ ژیلا تو توالت مردونه ترمینال غرب نمیتونه بره اون‌هایی که میخونند باهوشتر از این حرفان …
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| «اسدالله عباسی» سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: حجت‌الاسلام «حسن روحانی» رئیس‌جمهور روز یکشنبه (۱۷ آذرماه) لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد. گفتنی است، براساس آئین‌نامه داخلی مجلس دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را حداکثر تا پانزدهم آذرماه هر سال به مجلس تسلیم کند. نحوه رسیدگی به لایحه بودجه، یک ‌شوری خواهد بود و ترتیب رسیدگی به شرح ذیل است:۱- نمایندگان مجلس از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه سالانه کل کشور و پیوست‏‌ها و سوابق آن تا مدت ده روز میتوانند پیشنهادهای خود را به کمیسیون‌‏های تخصصی مجلس تقدیم نمایند. ۲- کمیسیون‏‌های تخصصی موظفند حداکثر تا پانزده روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم نمایند. مهلت رسیدگی کمیسیون تلفیق حداکثر تا پانزده روز با موافقت هیأت رئیسه قابل تمدید است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اسدالله عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، از جلسه غیر علنی پارلمان در هفته آینده خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مجلس در روز (سه‌شنبه ۱۹ آذر) جلسه غیر علنی دارد. وی در توضیح موضوع و محور جلسه غیر علنی هفته آتی مجلس، با حضور مسئولان دولتی اظهار داشت: در این جلسه موضوع استارتاپ‌ها، تجارت الکترونیک و تجارت‌های نوپا بررسی و مسئولان دولتی و نمایندگان گزارشات خود را در این زمینه مطرح می‌کنند. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان جلسه غیر علنی نمانیدگان هستند. عباسی تصریح کرد: وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی نیز در جلسات علنی هفته آینده مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان حضور می‌یابند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، اسدالله عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از جلسه غیر علنی پارلمان در هفته آینده خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مجلس در روز (سه‌شنبه ۱۹ آذر) جلسه غیر علنی دارد. وی در توضیح موضوع و محور جلسه غیر علنی هفته آتی مجلس، با حضور مسئولان دولتی اظهار داشت: در این جلسه موضوع استارتاپ‌ها، تجارت الکترونیک و تجارت‌های نوپا بررسی و مسئولان دولتی و نمایندگان گزارشات خود را در این زمینه مطرح می‌کنند. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان جلسه غیر علنی نمانیدگان هستند. عباسی تصریح کرد: وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی نیز در جلسات علنی هفته آینده مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان حضور می‌یابند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مجلس در روز سه‌شنبه ۱۹ آذر جلسه غیرعلنی درباره حوادث اخیر دارد. در این جلسه موضوع استارتاپ‌ها، تجارت الکترونیک و تجارت‌های نوپا بررسی و مسئولان دولتی و نمایندگان گزارشات خود را در این زمینه مطرح می‌کنند. محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان جلسه غیر علنی نمایندگان هستند. وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی نیز در جلسات علنی هفته آینده مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان حضور می‌یابند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
«اسدالله عباسی» سخنگوی هیات‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی، از جلسه غیرعلنی پارلمان در هفته آینده خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مجلس روز سه‌شنبه «۱۹ آذر» جلسه غیرعلنی دارد. اعتمادآنلاین| «اسدالله عباسی» سخنگوی هیات‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی، از جلسه غیرعلنی پارلمان در هفته آینده خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مجلس روز سه‌شنبه «۱۹ آذر» جلسه غیرعلنی دارد. او در توضیح موضوع و محور جلسه غیرعلنی هفته آتی مجلس، با حضور مسئولان دولتی گفت: در این جلسه موضوع استارتاپ‌ها، تجارت الکترونیک و تجارت‌های نوپا بررسی و مسئولان دولتی و نمایندگان گزارشات خود را در این زمینه مطرح می‌کنند. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان جلسه غیرعلنی نمانیدگان هستند. عباسی تصریح کرد: وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی نیز در جلسات علنی هفته آینده مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان حضور می‌یابند.
مهرمهر1 روز قبل
اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز یکشنبه (۱۷ آذرماه) لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد. گفتنی است، براساس آئین‌نامه داخلی مجلس دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را حداکثر تا پانزدهم آذرماه هر سال به مجلس تسلیم نماید. ۲- کمیسیون‏‌های تخصصی موظفند حداکثر تا پانزده روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم نمایند. ۳- کمیسیون تلفیق موظف است حداکثر ظرف پانزده روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیون تخصصی، ضمن رسیدگی به گزارش کمیسیون‏های تخصصی گزارش نهائی خود را تنظیم و به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید. مهلت رسیدگی کمیسیون تلفیق حداکثر تا پانزده روز با موافقت هیأت رئیسه قابل تمدید است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
اسدالله عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از جلسه غیر علنی پارلمان در هفته آینده خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مجلس در روز (سه‌شنبه ۱۹ آذر) جلسه غیر علنی دارد. وی در توضیح موضوع و محور جلسه غیر علنی هفته آتی مجلس، با حضور مسئولان دولتی اظهار داشت: در این جلسه موضوع استارتاپ‌ها، تجارت الکترونیک و تجارت‌های نوپا بررسی و مسئولان دولتی و نمایندگان گزارشات خود را در این زمینه مطرح می‌کنند. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان جلسه غیر علنی نمانیدگان هستند. عباسی تصریح کرد: وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی نیز در جلسات علنی هفته آینده مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان حضور می‌یابند. انتهای‌پیام/
ایسناایسنا1 روز قبل
آذری جهرمی همچنین درباره این دیدار گفت: روابط دوجانبه ایران و آذربایجان به ویژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به خوبی در حال پیشرفت است. هولین ژائو همچنین از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در اجلاس‌های بین‌المللی و کمک به توسعه دانش در حوزه ارتباطات تقدیر کرد. بخشی مهمی از اقتصاد آینده متعلق به حوزه فضایی استوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در ادامه دیدارهای خود با رشاد نبی‌اف -رییس شرکت آژانس فضایی جمهوری آذربایجان- دیدار کرد. آذری جهرمی با بیان اینکه دانش فضایی و ساخت ماهواره اهداف مختلفی دارد، گفت: بخش اعظم اقتصاد آینده متعلق به حوزه فضایی است. وی تاکید کرد که آمادگی دارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای آغاز گفت‌وگوهای دوجانبه میزبان رییس سازمان فضایی ایران در باکو باشد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرگزاری مهر: سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: رئیس‌جمهور لایحه بودجه ۹۹ کل کشور را یکشنبه (۱۷ آذر ماه) تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز یکشنبه (۱۷ آذرماه) لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد. گفتنی است، براساس آئین‌نامه داخلی مجلس دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را حداکثر تا پانزدهم آذرماه هر سال به مجلس تسلیم نماید. نحوه رسیدگی به لایحه بودجه، یک ‌شوری خواهد بود و ترتیب رسیدگی به شرح ذیل است:۱- نمایندگان مجلس از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه سالانه کل کشور و پیوست‏‌ها و سوابق آن تا مدت ده روز میتوانند پیشنهادهای خود را به کمیسیون‌‏های تخصصی مجلس تقدیم نمایند. ۲- کمیسیون‏‌های تخصصی موظفند حداکثر تا پانزده روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم نمایند.
مهرمهر2 روز قبل
وزیر ارتباطات در این دیدار بر ابراز تمایل جمهوری اسلامی ایران برای آغاز همکاری‌های مشترک با جمهوری آذربایجان در حوزه فضایی تاکید کرد. وی با بیان اینکه دانش فضایی و ساخت ماهواره اهداف مختلفی دارد، گفت: حتما شما هم معتقدید که بخش اعظم اقتصاد آینده متعلق به حوزه فضایی است. وزیر ارتباطات تاکید کرد: در این رابطه از هر نوع همکاری دوجانبه و چندجانبه استقبال می‌کنیم و سازمان فضایی ایران این آمادگی را دارد تا باب همکاری مشترک با آژانس فضایی جمهوری آذربایجان را باز کند. رشاد نبی اف هم در این دیدار با ابراز خشنودی از تمایل جمهوری اسلامی برای همکاری گفت که جمهوری آذربایجان هم از شکل گیری همکاری مشترک استقبال می‌کند. وی تاکید کرد که آمادگی دارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای آغاز گفتگوهای دوجانبه میزبان رییس سازمان فضایی ایران در باکو باشد.
مهرمهر2 روز قبل
وزیر ارتباطات و دبیرکل ITU در این دیدار زمینه‌های مختلف همکاری‌های دوجانبه ایران و این سازمان بین المللی را بررسی کردند. آذری جهرمی در این دیدار با انتقاد از تحریم‌های یکجانبه و غیر قانونی علیه مردم ایران تاکید کرد که این تحریم‌ها بر روند سرعت توسعه فناوری‌ در ایران می‌تواند تاثیر گذار باشد و ضروری است که نهادهای بین المللی از جمله اتحادیه جهانی نسبت به این تحریم‌ها واکنش نشان دهند. در ادامه دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات ITU نیز با اشاره به تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران دوستان زیادی در سطح منطقه و در جهان دارد و متاسفانه آمریکا نگاه بلندمدتی در این زمینه ندارد. هولین ژائو همچنین از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در اجلاس‌های بین المللی و کمک به توسعه دانش در حوزه ارتباطات تقدیر و تشکر کرد. وزیر ارتباطات ادامه داد: توسعه همکاری‌ها با افغانستان به خصوص توسعه همکاری‌های علمی با این کشور از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.
ایمناایمنا2 روز قبل
هرچند در برخی از استان‌ها این قطعی اینترنت ادامه یافت و از ۱۰ روز عبور کرد. به گفته کلاهی، خسارات مستقیم برآورد شده به کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت، روزانه دو هزار و ۶۵۰میلیارد تومان بوده که بر اساس سهم اقتصاد ICT از تولید ناخالص داخلی کشور محاسبه‌ شده است. کلاهی همچنین مجموع خساراتی را که به دلیل عدم استفاده از اینترنت در بخش‌های مختلف اقتصادی ایجادشده، روزانه شش هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد. رئیس کمیسیون کسب و کارهای دانش‌بنیان اتاق ایران، خسارات غیرمستقیم حاصل از قطعی اینترنت را بسیار مهم‌تر از خساراتی دانست که در عدد قابل‌ بیان است. کلاهی با اشاره به بحث‌های پیش آمده درباره بارگذاری شبکه ملی اطلاعات طی چند روز قطعی اینترنت، این خطر را نیز جدی تلقی کرد که قطع شبکه اینترنت و جایگزینی حتی موقتی و چند روزه آن با شبکه ملی ارتباطات، به رویه‌ای عادی بدل شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
محمد بن‌سلمان، ولیعهد سعودی، خالد بن‌سلمان، برادر کوچکتر خود و معاون وزیر دفاع سعودی را به‌عنوان مسوول مهندسی پایان جنگ یمن تعیین کرده است. عادل الجبیر، وزیر مشاور در امورخارجه عربستان سعودی، در گردهمایی در بحرین گفت: «کاهش تنش‌ها به تنهایی در رابطه با ایران جواب نمی‌دهند. به علاوه، پایداری این کاهش تنش‌ها تنها از طریق نوعی درک منطقه‌ای از عدم تجاوز و ایجاد بستری برای یک معماری امنیتی چندجانبه به‌جای چتر دفاعی آمریکا، امکان‌پذیر است. انتظار می‌رود در صورت پیشرفت در تلاش‌های کشورهای حاشیه خلیج‌فارس برای کاهش تنش‌ها در منطقه و به‌ویژه در ارتباط با ایران، حمایت‌های سعودی و اماراتی از کمپین اعمال فشار دولت ترامپ به شدت کاسته شود. روند صلح در یمن و مذاکرات کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس با ایران می‌تواند گامی مهم در این راستا باشد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
محمد جواد آذری جهرمی روز چهارشنبه در این دیدار با اشاره به تمایل جمهوری اسلامی ایران به آغاز همکاری مشترک با جمهوری آذربایجان در حوزه فضایی گفت: دانش فضایی و ساخت ماهواره اهداف مختلفی دارد که الزاما اقتصادی نیست. وی افزود: بخش اعظم اقتصاد آینده به حوزه فضایی تعلق دارد. وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه ایران در رابطه با حوزه فضایی از هر نوع همکاری استقبال می‌کند، گفت: سازمان فضایی ایران این آمادگی را دارد تا زمینه همکاری مشترک با آژانس فضایی جمهوری آذربایجان را فراهم نماید. «رشاد نبی‌اف» هم در ادامه این دیدار با ابراز خشنودی از تمایل جمهوری اسلامی برای همکاری تاکید کرد جمهوری آذربایجان هم از شکل‌گیری همکاری مشترک استقبال می‌کند. او در پایان گفت آمادگی دارد تا در سریع‌ترین زمان ممکن برای آغاز گفت و گوهای دوجانبه میزبان رئیس سازمان فضایی ایران در باکو باشند.
جام نیوزجام نیوز3 روز قبل
ناراحتی آذری جهرمی و سکوت معزیدومین چهره دولت که حضور فعالی در شبکه‌های اجتماعی دارد، اما حالا در تنگنای بی سابقه‌ای قرار گرفته است، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات است. در این بین پس از قطعی اینترنت وزارت خزانه داری آمریکا آذری جهرمی را به خاطر محدود کردن اینترنت در ایران تحریم کرد. هنگامی که اینترنت وصل شد آذری جهرمی در پیامی توئیتری به زبان انگلیسی به این تحریم واکنش نشان داد که خشم برخی کاربران را در پی داشت. آذری جهرمی پس از گذشت چند روز بالاخره توئیتی منتشر کرد و واکنشی احتمالا صادقانه به تمام حملات و انتقادات نشان داد. یک دست صدا ندارد باید همه‌با‌هم باشیم.» جدای از آذری جهرمی و آشنا دیگر مقامات دولتی در شبکه‌های اجتماعی سکوت کرده‌اند.

رایزنی‌های بین المللی وزیر ارتباطات ایران در باکو

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
محمد جواد آذری جهرمی در جریان سفر خود به پایتخت جمهوری آذربایجان با دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات دیدار و درباره مسائل مربوط به ایران با این سازمان جهانی گفتگو کردبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از باکو‎‏، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر خود به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان امروز با دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات دیدار و درباره مسائل مربوط به ایران با این سازمان جهانی گفتگو کرد. «محمد جواد آذری جهرمی» درباره عمده موضوعات مطرح در دیدارش با «هولین ژائو» ‌ دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات گفت: در این نشست توافق شد تا در اواخر فروردین ماه سال ۱۳۹۹ تهران میزبان اجلاس یکی از کارگروه‌های علمی استاندارد سازی مقررات مخابراتی با حضور دانشمندان ایرانی و دانشمندان جهان شود. آقای جهرمی توسعه دانش در افغانستان توسط ایران و تربیت دانشجو در حوزه فناوری در این کشو را از دیگر مسائل مطرح در این دیدار اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه همگن سازی توسعه دانش در کشور‌های مختلف از جمله وظایف اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات است دبیر کل این اتحادیه جهانی از ما خواست تا جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه‌ای برای آموزش در حوزه فناوری در افغانستان داشته باشد که این موضوع هم با توجه به اینکه از سیاست‌های کشورمان بوده مورد تایید قرار گرفت و مقررشد در آینده نزدیک با هماهنگی این اتحادیه وزیرارتباطات افغانستان به ایران سفر کرده و نشستی دراین زمینه برگزار و تصمیم گیری شود.

:: مرادویردی- دیدار آذری جهرمی با دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از باکو درباره دیدار آذری جهرمی با دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات در باکودیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با وزیر ارتباطات و حمل و نقل جمهوری آذربایجان
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری‌جهرمی در ادامه دیدارها و رایزنی‌های بین المللی خود در جریان سفر به جمهوری آذربایجان در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی باکوتل ۲۰۱۹ با رامین قلی‌زاده وزیر ارتباطات و حمل و نقل جمهوری آذربایجان، دیدار کرد. تداخل فرکانسی مرزی بین دو کشور، مبالات مالی پستی، گسترش همکاری‌ها در حوزه امنیت سایبری و توسعه روابط سازمان فناوری ایران با مرکز نوآوری جمهوری آذربایجان از جمله مباحثی بود که دو طرف در این دیدار درباره آن گفتگو کردند. آذری جهرمی در این دیدار تاکید کرد: جمهوری آذربایجان فضای رو به رشد خوبی در حوزه فناوری اطلاعات دارد و همکاری‌های خیلی عمیقی بین وزارت ارتباطات ایران و مجموعه وزارت ارتباطات و حمل و نقل آذربایجان وجود دارد. تفاهماتی که در این مدت با آذربایجان پیگیری می‌کردیم در حال اجرایی شدن است. هم اکنون ۳ شرکت ایرانی به طور رسمی فعالیت‌های خصوصی خود را در مرکز نوآوری این کشور آغاز کرده‌اند.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 روز قبل
پیام مازند - امروز در دولت این تصمیم گرفته شد که، شکایت بدنه دولت از کسب و کارهای نوپا قبل از مطرح شدن در مراجع قضایی، در کمیته‌ای به مسوولیت معاونت حقوقی ریاست جمهوری و عضویت نمایندگان وزارت ارتباطات، وزارت کار و معاونت علمی ریاست جمهوری بررسی شود و سپس به دستور قضایی ارجاع شود. این تصمیم می‌تواند تضمینی برای فعالیت کسب و کارهای نوپا باشد. در سه هفته آینده، وزارت ارتباطات با مرکز ملی فضای مجازی در این زمینه به جمع‌بندی نهایی می‌رسد. وزیر ارتباطات، در ادامه با اشاره به اینکه سند استراتژی ایران در اقتصاد دیجیتال در شش ماه آینده از طریق وزارت ارتباطات به دولت پیشنهاد می‌شود تا در دولت بررسی شود، اظهار کرد: هدف ما این است که تا شش ماه آینده، سند اقتصاد دیجیتال را در کشور داشته باشیم. وزارت ارتباطات، عمده وظایف خود را در این زمینه انجام داده است و باقیمانده وظایف نیز در کوتاه مدت تکمیل می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 روز قبل
پیام مازند - حالا در شرایطی قرار داریم که حاکمیت ما و اکثر کشورهای دنیا امکان اعمال مقررات بر شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی را ندارند. مشروح این یادداشت را در زیر می‌خوانیم: زمانی نه‌چندان دور، صنعت وبلاگ در ایران همگام با دنیا در حال رشد و رقابت بود و شبکه اجتماعی بومی ایرانی پا به پای نمونه‌های بین‌المللی رقابت می‌کرد. اما امروز دیگر نامی از صنعت وبلاگ ایران به جا نمانده و شبکه اجتماعی محبوب آن زمان اعلام کرده به زودی سرویس خود را خاموش خواهد کرد. در این میان آمارهای سال ۹۲ خبر از آن می‌داد که بیش از ۲۵ درصد استفاده مردم از اینترنت با فیلترشکن است، اما با رویکرد حمایتی دولت از دسترسی مردم به شبکه‌های اجتماعی، کم کم این سرویس‌ها در زندگی مردم نقش خود را پیدا کردند، اما در این میان ظرفیت‌های دولت تا آنجا نبود که بتواند همه موانع پیش روی شبکه‌های اجتماعی داخلی را رفع نماید. حالا در شرایطی قرار داریم که حاکمیت ما و اکثر کشورهای دنیا امکان اعمال مقررات بر شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی را ندارند و البته ساده‌ترین راه‌حل (!)
مازن آنلاینمازن آنلاین3 روز قبل
پیام مازند - محمد جواد آذری جهرمی در توییتی توضیح داد: امشب برخی از مراکز داده کشور با حمله سایبری مواجه شده‌اند. دامنه حملات فراتر از ایران استمحمد جواد آذری جهرمی در توییتی توضیح داد: امشب برخی از مراکز داده کشور با حمله سایبری مواجه شده‌اند. وی اعلام کرد: مرکز ماهر به یاری این مراکز داده، حمله را کنترل و در حال اصلاح شبکه‌های آنان هستند. به گفته وی دامنه حملات فراتر از ایران است و منشاء حملات در دست بررسی است. وزیر ارتباطات دقایقی بعد در توییتی جدید اعلام کرد: ‏تا کنون بیش از ۹۵ درصد مسیریابهای متاثر از حمله به حالت عادی بازگشتند و سرویس دهی را از سر گرفتند.

به انتهای لیست رسیدید

محمدجواد آذری‌جهرمی

محمدجواد آذری جهرمی (زاده ۲۵ شهریور ۱۳۶۰ جهرم) سیاست‌مدار و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدجواد آذری جهرمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا