آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدجواد آذری جهرمی
محمدجواد آذری جهرمی

اخبار « محمدجواد آذری جهرمی »

مهرمهر24 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ با شعار «آینده بهتر» و با حضور شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، صبح امروز (پنجشنبه) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافت. در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که به عنوان بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات کشور اعلام می‌شود، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه وزرای ارتباطات کشورهای روسیه، آذربایجان و ترکیه حضور داشتند. همچنین هیئت‌های مختلف از کشورهای چین، آذربایجان، عراق، ارمنستان، روسیه، ترکیه، قطر و افغانستان در این نمایشگاه حضور دارند. این نمایشگاه با هدف ارائه آخرین دستاوردهای کشورمان در حوزه فناوری اطلاعات و نیز جذب بازارهای منطقه، در این حوزه برگزار شده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: زیست‌بوم ICT ایران توانمند است و نمونه این توانمندی در نمایشگاه الکامپ امسال قابل مشاهده است.
ایسناایسنا26 دقیقه قبل
وزیر ارتباطات ‌و فناوری اطلاعات گفت: از طریق برنامه اشتغال و طرح نوآفرین تا سال آینده ۶۸ هزار شغل ایجاد می‌شود تا رویای تحقق ایران هوشمند به واقعیت تبدیل شود. وی افزود: براین اساس سطح زندگی‌های فردی و اجتماعی ارتقا یافته است؛ به گونه‌ای که امروز مردم بسیاری از کارهای ‌روزمره خود را با یک کلیک انجام می‌دهند. آذری جهرمی با بیان اینکه تحول دیجیتال نگرش مدیران به صنایع را تغییر داده و همه به دنبال بهره‌وری هستند، گفت: همین موضوع باعث شده اقتصاد دیجیتال در آینده نزدیک تبدیل به آینده برتر شود. جمهوری اسلامی ایران نیز همگام با آخرین پیشرفت‌های بین‌المللی به دنبال شکوفایی اقتصاد دیجیتال در کشور است و علی‌رغم تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا که به دنبال ضربه زدن به ایران است، جوانان ما توانستند غیرممکن را به ممکن تبدیل کنند تا ایده ایران هوشمند با جدیت دنبال شود. خبر در حال تکمیل است
فارسفارس48 دقیقه قبل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت باید دست از تصدی‌گری بردارد، گفت: دره عمیق شکاف دیجیتال بین فهم جوانان و مدیران سنتی چسبیده به کار,وجود دارد. آذری جهرمی تصریح کرد: دولت‌ها در عرضه اقتصاد دیجیتال از رگولاتور به توانمندساز تبدیل می‌شوند و ما در دولت باید ۲ کار انجام دهیم که یکی کم کردن تصدی‌گری و دوم هم توانمند سازی بخش خصوصی است. آذری جهرمی تاکید کرد: آئین نامه نوآفرین موانع مالیات، سرمایه گذاری، بیمه و مجوز شرکت هایی که از صفر تا ۵۰۰ میلیون ریال درآمد در سال دارند را برطرف می‌کند و آنها را مورد حمایت قرار می‌دهد. وزیر ارتباطات، با اشاره به اینکه همه این محدودیت‌ها برای ما فرصت است، گفت: می‌توانیم این فرصت را تبدیل به آینده روشن کنیم که آینده روشن از دید ما ایران هوشمند است که فرصت‌های بسیاری را پیش روی ما قرار می‌دهد. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
اجلاس چهار جانبه وزیران ارتباطات کشورهای ایران، ترکیه، روسیه و جمهوری آذربایجان آغاز شد. اجلاس چهار جانبه وزرای ارتباطات کشورهای ایران، ترکیه، روسیه و جمهوری آذربایجان برای گسترش همکاری‌های اقتصادی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد منطقه‌قوی‌تر و مقابله با یک‌جانبه‌گرایی‌ها امروز برگزار شد. محمد جواد آذری‌جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، کنستانتین ناسکف- وزیر ارتباطات روسیه، رامین قلی‌زاده - وزیر ارتباطات آذربایجان و عمر عبدالله کارگوزاغلو - رئیس سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات ترکیه در ایناجلاس حضور دارند. همچنین از کشورهای همسایه وزیر ارتباطات عراق و ارمنستان، قائم مقام وزیر قطر، معاون وزیر چین و هیئتی از ترکمنستان در رویداد الکامپ حاضر هستند. در پایان این کنفرانس خبری، وزرای ارتباطات، ایران، روسیه، آذربایجان و رئیس سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات ترکیه از تمبر یادبود نشست چهارجانبه امروز رونمایی کردند.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
به گزارش ایمنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در همایش ایران هوشمند که با حضور رییس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: آیین نامه نوآفرین موانع مالیات، سرمایه گذاری، بیمه و مجوز شرکت هایی که از صفر تا ۵۰۰ میلیون ریال درآمد در سال دارند را برطرف می‌کند و آنها را مورد حمایت قرار می‌دهد. وی تصریح کرد: دولت‌ها در عرضه اقتصاد دیجیتال از رگولاتور به توانمندساز تبدیل می‌شوند و ما در دولت باید دو کار انجام دهیم که یکی کم کردن تصدی‌گری و دوم هم توانمند سازی بخش خصوصی است. آذری جهرمی با اشاره به مفهوم شکاف دیجیتالی و تصوری که در این زمینه بین تفاوت مناطق شهری و مناطق کمتر برخوردار وجود دارد، افزود: برای رفع این شکاف قرار شد برای توسعه خدمات در مناطق کمتر برخورددار اقداماتی انجام شود، ولی بعد متوجه شدیم این شکاف دیجیتال نیست بلکه یک دره عمیق شکاف دیجیتالی بین فهم جوانان این جلسه و مدیران سنتی که به کارهای خود چسبیده‌اند و تکان هم نمی‌خورند، وجود دارد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اینرسی ناشی از تغییر، دره شکاف دیجیتال و تحریم را مشکلات این حوزه عنوان کرد و گفت: انصافا دولت و شخص رییس جمهور ما را تنها نگذاشتند و بزرگترین کار هم توسط جوانان انجام شد و واقعا جوانان استارت آپی ایرانی افتخار آمیز هستند. وزیر ارتباطات، با اشاره به اینکه همه این محدودیت‌ها برای ما فرصت است، گفت: می‌توانیم این فرصت را تبدیل به آینده روشن کنیم که آینده روشن از دید ما ایران هوشمند است که فرصت‌های بسیاری را پیش روی ما قرار می‌دهد.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
پیشنهاد مامهم‌ترین رهبران جهان را که جنازه‌شان گم شده است بشناسید/ از ناپدید شدن هیتلر و شایعه زنده بودنش تا ناپدید شدن جنازه صدام و رضا شاه و حل کردن جسد تزار روسیه در اسیدسازوکار حزبی برای بررسی پرونده اخلاقی مدیران اصلاح طلب نداریم / «نجفی» عضو کارگزاران بود، چرا از انتصاب او حمایت کردند؟ / حاشیه‌های اخلاقی مدیران، اصلاح طلب و اصولگرا نمی‌شناسداینفوگرافی؛ تعداد ناوهای جنگی ۸ کشور اول جهان/ ایران در رتبه‌ چهارم قرار داردبنیاد مستضعفان؛ سازمانی با بیش از ۵۶ هزار میلیارد درآمد؟ / از شایعه ساخت باشگاه در دبی تا هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای یک ساختمانآمریکایی‌ها معتقدند ظریف سرشان کلاه گذاشته / ترامپ برای انتخابات به عکس یادگاری با روحانی نیاز دارد / آمریکا در جنگ با ایران پیروز نمی‌شودبیت‌کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟ / معرفی کامل این ارز دیجیتال
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد11 ساعت قبل
وی افزود: فعالیت ما در منطقه خودمان برای تصاحب صحنه اقتصادی بیشتر است که لازمه این بازار همکاری‌های مشترک است. وزیر ارتباطات با اشاره به توافقات قبلی این اجلاس اظهار کرد: از یک سال پیش تقریبا به تفاهماتی در چارچوب‌هایی برای ایجاد بازار مشترک رسیده‌ایم. وزیر ارتباطات گفت: اثر این موضوع برای کسب و کارهای ما ایجاد بازار منطقه‌ای قوی‌تر است؛ کسب و کارهای ما می‌توانند بازار بهتری داشته باشند و براساس مقررات اقداماتی انجام دهند. در این نشست خبری، وزیر ارتباطات روسیه درباره تاثیر این اجلاس بر اقتصاد کشورهای همسایه گفت: ما در چارچوب مذاکرات، مسائل اقتصادی را مطرح نکردیم. وزیر ارتباطات آذربایجان نیز از توسعه فعالیت‎ها در حوزه استارت‎آپ‌ها در آینده این اجلاس خبر داد.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نشست افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ و نشست «ایران هوشمند» چهارشنبه ۲۶ تیر با حضور حسن روحانی رئیس جمهور، علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، محمود علوی، وزیر اطلاعات، سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور و دیگر مسؤولین و مهمانان خارجی در سالن اجلاس برگزار شد. همچنین وزیران ارتباطات کشورهای روسیه، ترکیه و جمهوری آذربایجان در این همایش حضور یافتند. در کنار آنها وزیر اطلاعات، برخی نمایندگان مجلس نیز در همایش شرکت کردند.

افتتاحیه بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ حضور رییس جمهور

20+
ایسناایسنا12 ساعت قبل
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست ایران هوشمند گفت: مردادماه، برای من ماه خاصی است. یکی از مهمترین دغدعه‌های ایشان در آن زمان ایجاد اشتغال بود و ایشان گفتند باید ۱۰۰ هزار شغل ایجاد شود. وزیر ارتباطات ادامه داد: در ابتدای وزارت تصورمان از مفهوم شکاف دیجیتال این بود که بین خدمات، توسعه و پوشش روستا و شهر، عدالت را برقرار کنیم اما بعدا فهمیدیم این شکاف دره عمیقی است. دره عمیق دیجیتال به معنای اختلاف میان فهم مدرن و سنتی است و به دلیل مدیران سنتی که به صندلی‌های خود چسبیده‌اند ایجاد شده است. این آئین نامه قیف ورودی استارتاپ‌ها را بزرگ‌تر کرد و جنب و جوشی را به وجود آورد.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تاکنون تحریم‌های آمریکا تنها در فضای مجازی نبوده اما در محدود کردن کانال‌های مالی تاثیر داشته است. به صورت مشخص‌ برخی پلتفرم‌های ما را محدود کردند و برخی اپلیکیشن‌های ایرانی را حذف کردند بنابراین تحریم‌ها اثرپذیر بوده اما کار ما را متوقف نکرده است. وی ادامه داد: اولین نشست ما در آذربایجان بود تا با ایجاد بازار قوی‌تر از فشار یکجانبه جلوگیری شود و رشد و شکوفایی کشورهای حاضر در اجلاس محقق شود ما به دنبال ایجاد یک حوزه ICT منطقه‌ای هستیم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: ایجاد زیرساخت تبادلات تجارت در فناوری اطلاعات از اولویت ما است همچنین برای پیگیری اهداف تعیین شده نیز یک کارگروه مشترک ایجاد می‌شود. به صورت مشخص‌ برخی پلتفرم‌های ما را محدود کردند و برخی اپلیکیشن‌های ایرانی را حذف کردند بنابراین تحریم‌ها اثرپذیر بوده اما کار ما را متوقف نکرده است.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
وزیر ارتباطات عنوان کرد: یکی از موانع ما مدیران سنتی‌ هستند که به کارشان چسبیده و تکان نمی‌خورند. وی ادامه داد: تفاوت بسیار زیادی بین سهم جوانان فعال در حوزه دیجیتال و سایر مردم و همچنین مدیران سنتی وجود دارد که موجب این شکاف عمیق دیجیتال شده است. وی گفت: آیین‌نامه نوآفرین بیف را برای ورود استارتاپ‌ها به فضای رقابت بزرگتر می‌کند و موانع آنها را برطرف می‌سازد. آذری جهرمی تصریح کرد: با آیین‌نامه نوآفرین تمام استارتاپ‌های از صفر ریال تا ۵۰۰ میلیون تومان در سال درآمد دارند می‌توانند موانع ذکر شده را به راحتی پشت‌سر بگذارند. وزیر ارتباطات در پایان سخنان خود گفت: شما می‌توانید آینده روشنی را که همان ایران هوشمند است، رقم بزنید و فرصت‌های زیادی را پیش‌رویمان فراهم آورید.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت‌ها در عرصه اقتصاد دیجیتال باید از رگولاتور به توانمندساز تبدیل شوند. پس از آن باید بخش خصوصی را توانمندسازی کنیم تا خودش اقداماتی را انجام دهد. وی با اشاره به زمان انتخابش برای نقش وزارت ارتباطات، بیان کرد: در آن زمان مهم‌ترین دغدغه رییس‌جمهوری که به من ارجاع داد، اشتغال بود. به همین دلیل هدف ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در سال را با من مطرح کرد و ما نیز برای این کار جلسات متعددی داشتیم، مطالعات بین‌المللی کردیم و دریافتیم که اقتصاد دیجیتال که در حال رشد است، عاملی موثر و ارزشمند است. در حال تکمیل …
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
وزیر ارتباطات گفت: دره عمیق دیجیتال به معنای اختلاف میان فهم مدرن و سنتی است و به دلیل مدیران سنتی که به صندلی‌های خود چسبیده‌اند ایجاد شده است. یکی از مهمترین دغدعه‌های ایشان در آن زمان ایجاد اشتغال بود و ایشان گفتند باید ۱۰۰ هزار شغل ایجاد شود. دره عمیق دیجیتال به معنای اختلاف میان فهم مدرن و سنتی است و به دلیل مدیران سنتی که به صندلی‌های خود چسبیده‌اند ایجاد شده است. این طرح که بعد از ٩ ماه به تصویب رسید همان آئین نامه نوآفرینی بود. این آئین نامه قیف ورودی استارتاپ‌ها را بزرگ‌تر کرد و جنب و جوشی را به وجود آورد.
زومیتزومیت19 ساعت قبل
وزیر ارتباطات در اجلاس چهارجانبه‌ی ایران، روسیه، ترکیه و آذربایجان، هدف مشترک چهار کشور را ایجاد بازار منطقه‌ای جدی در حوزه‌ی IT و کسب سهمی مناسب در آینده‌ی اقتصاد دیجیتال دانست. نشست چهارجانبه‌ی محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات کشورمان، کنستانتین ناسکف، وزیر ارتباطات روسیه، عمر عبدالله کاراگوزاوغلو، رئیس سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات ترکیه و رامین قلی‌زاده، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری آذربایجان، امروز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد. حال در نشست تهران، وزرای ارتباطات چهار کشور در حال پیگیری توافق‌های قبلی هستند. آذری‌جهرمی‌ درباره‌ی اثر رویدادهای یادشده بر کسب‌وکارها چنین می‌گوید: اثر این تفاهمات برای کسب‌وکارهای ما ایجاد بازار منطقه‌ای قوی‌تر خواهد بود. نمایشگاه الکامپ ۹۸ از فردا ۲۷ تیر تا ۳۰ تیر به‌مدت چهار روز در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| نشست چهارجانبه محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، کنستانتین ناسکف، وزیر ارتباطات روسیه، رامین قلی زاده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری آذربایجان و عمر عبدالله کارگوز اغلو، رئیس سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات ترکیه امروز در عمارت کلاه‌فرنگی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد. تمام حوزه‌های مرتبط با ارتباطات و فناوری اطلاعات از موضوع ارتباطات بین‌الملل، فیبرهای نوری بین کشورها تا فعالیت‌های فضایی و کاربردهای آن و همچنین توسعه صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار ما قرار دارد. وی افزود: از کشورهای همسایه نیز وزیر ارتباطات عراق، وزیر ارتباطات ارمنستان، قائم‌مقام وزیر ارتباطات قطر، معاون وزیر ارتباطات چین و هیئتی از ترکمنستان به سرپرستی مدیر شرکت مخابراتی این کشور در رویداد الکامپ حاضر خواهند بود و شرکت‌هایی هم از این کشورها در این نمایشگاه حضور فعال خواهند داشت. عمر عبدالله کارگوز اغلو، رئیس سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات ترکیه نیز نشست امروز را گام نخست در رسیدن به ساز و کار مشترک همکاری‌های بیشتر دانست. منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
فارسفارس19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و‌دانشگاهی خبرگزاری فارس، کنفرانس مطبوعاتی اجلاس چهارجانبه با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رامین قلی زاده وزیر ارتباطات آذربایجان، عمر عبدالله کارگوزاغلو رئیس سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات، کنستانتین ناسکف وزیر ارتباطات روسیه در عمارت کلاه فرنگی برگزار شد. در این نشست، کنستانتین ناسکف وزیر ارتباطات روسیه گفت: در چارچوب محور تفاهم این اجلاس بر اساس سازماندهی نمایشگاه‌های بزرگ مشترک، تبادل هیات اقتصادی بین هر چهار کشور و شرکت در هشت نمایشگاه است که به صورت سالانه برگزار می‌شود. وی ادامه داد: در گام نخست این تفاهم به دنبال تسریع و حرکت بخشیدن به گسترش رابطه چهار کشور است که امیدواریم بتوانیم با رایزنی‌های بعدی درباره مسائل اقتصادی نیز مذاکره داشته باشیم. در ادامه عمر عبدالله کارغوزاغلو رئیس سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات ترکیه گفت: امروز در این اجلاس چهارجانبه وزرای هر چهار کشور برای گسترش همکاری بین چهار کشور و حمایت از زیرساخت گرد هم آمدند که این گام اول محسوب می‌شود. همچنین رامین قلی زاده وزیر ارتباطات آذربایجان گفت: ما با جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف نظیر استارتاپ‌ها نیز فعالیت داریم و جلساتی هم در این باره برگزار کردیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
طبیعتا برای تصاحب سهم اقتصادی بیشتر از این بازار در منطقه خودمان لازم است همکاری‌های بیشتری داشته باشیم. وزیر ارتباطات ادامه داد: سال گذشته برای رسیدن به چارچوب‌های بازار مشترک به تفاهمانی رسیدیم. کسب‌وکار‌های ما می‌توانند بازار مشترک بهتری داشته باشند و طبیعتا منطقه ما به لحاظ اقتصادی ایزوله‌تر خواهد شد و از سیاست‌های یک‌جانبه گرایانه برخی کشور‌ها در امان خواهد ماند و رشد و شکوفایی اقتصادی برای کشور‌های منطقه به دنبال خواهد داشت. آذری جهرمی درباره اینکه نشست امروز آیا منجر به راه‌اندازی سیستم‌عامل مشترک تلفن همراه بین ۴ کشور خواهد شد یا خیر گفت: ما به دنبال ایجاد پیمان منطقه‌ای در حوزه ICT هستیم. این پیمان بین ۴ کشور بوده و ممکن است در ادامه کشور‌های دیگری هم بر اساس درخواست خود و با توافق به ما اضافه شوند. این فرآیند کلی است که در نشست امروز درباره آن صحبت کردیم و تمام پروژه‌های مورداشاره هم می‌تواند در ادامه موردبحث و بررسی قرار گیرد. وزیر ارتباطات تأکید کرد: اما واقعیت این است که ما نیازمند زیرساخت‌هایی برای ادامه همکاری‌ها هستیم و برقراری رویداد‌های مشترک و تأسیس مرکز توانمندسازی کسب‌وکار‌های نو و تبادل تجربیات و آموزش‌های مشترک پایه‌ریزی این ارتباط خواهد بود که برای ما حائز اهمیت است. آذری جهرمی در ادامه درباره تأثیر تحریم‌ها بر صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تاکنون تحریم‌های وضع‌شده حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را هدف قرار نداده است، اما تحریم‌هایی بر کانال‌های مالی اعمال‌شده‌اند که طبیعتا باعث شده تا تبادلات را مقداری با چالش مواجه کند. دبیر کل ITU یا مجمع جهانی مخابرات، دبیر کل APT یا اتحادیه مخابراتی کشور‌های آسیا و اقیانوسیه و دبیر کل اتحادیه RCC یا وزرای ارتباطات کشور‌های مشترک‌المنافع در الکامپ امسال حاضر خواهند بود. وی افزود: از کشور‌های همسایه نیز وزیر ارتباطات عراق، وزیر ارتباطات ارمنستان، قائم‌مقام وزیر ارتباطات قطر، معاون وزیر ارتباطات چین و هیئتی از ترکمنستان به سرپرستی مدیر شرکت مخابراتی این کشور در رویداد الکامپ حاضر خواهند بود و شرکت‌هایی هم از این کشور‌ها در این نمایشگاه حضور فعال خواهند داشت. در ادامه این نشست کنستانتین ناسکف، وزیر ارتباطات روسیه درباره نشست امروز گفت: ما به این نتیجه رسیدم که کوشش‌های را برای برگزاری نمایشگاه‌های مشترک بزرگ داشته باشیم.
مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آذری جهرمی امروز در حاشیه نشست اجلاس با وزرای ارتباطات کشورهای ترکیه، آذربایجان و روسیه گفت: هدف از این اجلاس مشترک رسیدن به اهدافی است و هدف ما ایجاد یک بازار منطقه‌ای جدی در حوزه فناوری اطلاعات است. جهرمی گفت: فعالیت ما در منطقه خودمان برای تصاحب صحنه اقتصادی بیشتر است که لازمه این بازار همکاری‌های مشترک است. وزیر ارتباطات تصریح کرد: از یک سال پیش تقریبا به تفاهماتی در چارچوب‌هایی برای ایجاد بازار مشترک رسیده‌ایم. وی با بیان اینکه کمیته ویژه‌ای را تشکیل دادیم برای اینکه چارچوب نهایی این مرکز را جمع بندی کنیم و به تصویب برسانیم. وزیر ارتباطات گفت: اثر این موضوع برای کسب و کارهای ما ایجاد بازار منطقه‌ای قوی‌تر است؛ کسب و کارهای ما می‌توانند بازار بهتری داشته باشند و براساس مقرراتی اقداماتی انجام دهند.
فارسفارس21 ساعت قبل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به تفاهم رسیدیم ۸ رویداد سالانه داشته باشیم که در هرکشور دو رویداد برگزار شود و کمیته ویژه‌ای برای تشکیل مرکز حمایت از نوآوری ایجاد کنیم. به گزارش خبرنگار گروه علمی و‌ دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کنفرانس مطبوعاتی اجلاس چهارجانبه ایران، ترکیه، روسیه و آذربایجان که ظهر امروز در عمارت کلاه فرنگی برگزار شد، گفت: طی یک سال اخیر با وزرای ارتباطات این سه کشور برای رسیدن به اهداف مشترک در ارتباط هستیم. وی افزود: هدف ما ایجاد یک بازار مشترک در حوزه اقتصاد دیجیتال است، چرا که بخش عمده‌ای از اقتصاد دنیا به اقتصاد دیجیتال مربوط است. آذری جهرمی اضافه کرد: نخستین جلسه این اجلاس در باکو بود که یکی از اهداف آن، ایجاد مرکز حمایت از نوآوری و خلاقیت‌هاست که این مرکز در حال تشکیل است. آذری جهرمی گفت: به تفاهم رسیدیم ۸ رویداد سالانه داشته باشیم که در هرکشور دو رویداد برگزار شود و کمیته ویژه‌ای برای تشکیل مرکز حمایت از نوآوری ایجاد کنیم.
ایلناایلنا22 ساعت قبل
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تاکنون تحریم‌های آمریکا تنها در فضای مجازی نبوده اما در محدود کردن کانال‌های مالی تاثیر داشته است. به صورت مشخص‌ برخی پلتفرم‌های ما را محدود کردند و برخی اپلیکیشن‌های ایرانی را حذف کردند بنابراین تحریم‌ها اثرپذیر بوده اما کار ما را متوقف نکرده است. در گام‌های بعدی کار کردن بر روی موتور جستجو، سیستم عامل، همکاری‌های فضایی و علوم مربوط به دیجیتال نیز در دستور کار است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: ایجاد زیرساخت تبادلات تجارت در فناوری اطلاعات از اولویت ما است همچنین برای پیگیری اهداف تعیین شده نیز یک کارگروه مشترک ایجاد می‌شود. همچنین وزیر آذربایجان اظهار داشت: ما در حوزه استارت‌آپ با یکدیگر همکاری داریم و در آ‌ینده علاوه بر دیجیتال در حوزه‌های مختلف همکاری خواهیم داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
آمدن صدای ایرانی به داخل این شبکه نه‌تنها مغایر با امنیت ملی نیست بلکه ضامنی برای آن است.» این آخرین مواضع وزیر ارتباطات در حمایت از توییتر است. جناب وزیر حضور در توییتر را ضامن امنیت ملی می‌داند، درحالی‌که صحنه‌گردانی توییتر در آشوب‌های کشورهای مختلف، بر همگان روشن است. [۵] براین اساس سؤال اینجا است، آیا مدیریت توییتر نمی‌تواند هشتگ دلخواه خود را ترند نماید؟ (به عبارت دقیق‌تر، مدیریت توییتر نمی‌تواند هشتگ موردنظر خود را در لیست ترند‌ها نمایش دهد؟) ساده‌لوحانه است اگر به این سؤال، جواب منفی دهیم. اگر قرار است توییتر امنیت ملی را تأمین کند، لطفا ابتدا گزارشی درباره نقش اینستاگرام در تأمین امنیت ملی ارائه کنید. ضامن امنیت ملی، حمایت واقعی از سرویس‌های داخلی است نه توسعه و تبلیغ سرویس‌های دشمن!
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اجلاس چهارجانبه محمد جواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، کنستانتین ناسکف، وزیر ارتباطات روسیه، رامین قلی‌زاده وزیر ارتباطات آذربایجان و عمر عبدالله کارگوزاغلو رئیس سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات ترکیه در تهران آغاز شد. امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات پیش از این درباره این نشت گفت: وزرای ارتباطات این ۴ کشور در تهران نشست چهارجانبه‌ای را برای ایجاد بازار مشترک حوزه فناوری اطلاعات و فعالیت‌های مشترک خواهند داشت که هدف آن حمایت از همکاری استارتاپ‌های این کشورها با یکدیگر در قالب رویدادهای مشترک و نیز ایجاد بازار مشترک ICT و خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است. این همکاری‌ها می‌تواند دانش فنی و توان رقابتی استارتاپ‌های ایرانی در بازارهای خارج از کشور را ارتقا بخشد و نقش مهمی در رونق کسب و کار دیجیتالی در ایران داشته باشد. به گفته وی این همکاری‌ها در سطح منطقه‌ای و بین المللی است که می‌تواند اوضاع رقابتی استارت آپ‌های ایرانی را در بازارهای خارجی ارتقا دهد. حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات در توئیتر اعلام کرد: تا ساعاتی دیگر اجلاس چهارجانبه برای گسترش همکاری‌های اقتصادی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد #منطقه‌قوی‌تر و مقابله با یک‌جانبه‌گرایی‌ها آغاز خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
رمضانعلی سبحانی‌فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به دلایل عدم تحقق کامل دولت الکترونیک در ایران، گفت: این موضوع در برنامه پنجم و ششم توسعه مورد تاکید قرار گرفته و باید اجرایی شود. وی با بیان اینکه اغلب دستگاه‌ها به صورت جزیره‌ای دولت الکترونیک را در همان دستگاه اجرا می‌کنند، افزود: علیرغم این اتفاق اما دولت الکترونیک بین دستگاه‌ها اجرا نمی‌شود که مشکلاتی را ایجاد کرده است. رئیس کمیته ارتباطات مجلس با تاکید براینکه باید عزم جدی برای اجرای دولت الکترونیک در تمام دستگاه‌های اجرایی، قوای سه‌گانه ایجاد شود، ادامه داد: در کمیسیون صنایع و معادن نیز در حال پیگیری این موضوع هستیم و هفته آینده در کمیسیون با محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات جلسه‌ای را در این زمینه خواهیم داشت. نماینده سبزوار در مجلس اضافه کرد: قرار بر این است تا از متولیان راه‌اندازی دولت الکترونیک دعوت به عمل بیاوریم تا در کمیسیون صنایع حضور بیابند و گزارشی از عملکرد خود را ارائه کنند تا پس از جمع‌بندی، گزارشی در قالب ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس تدوین کنیم و پس از تائید این گزارش در مجلس، دستگاه‌های که بر سر راه اجرای قانون سنگ‌اندازی داشته‌اند را به قوه قضائیه معرفی تا در دادگاه توضیحات لازم را ارائه کنند. انتهای پیام/
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
موافقت مجلس با استعفای «دهقان» از نمایندگیمحمد دهقان که بیشترین آرای عضویت در شورای نگهبان به‌عنوان یک حقوقدان را کسب کرد، نماینده چناران و طرقبه و از نمایندگان عضو فراکسیون ولایی و نزدیک به جبهه پایداری بود. مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس پس از اعلام نتایج آرای حقوقدانان منتخب شورای نگهبان گفت: از زحمات آقای دهقان که چهار دوره نماینده مجلس بودند، تشکر می‌کنیم. رأی مجلس به ایشان به‌عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان به معنی قبولی استعفای ایشان است. همچنین محمدحسین صادقی مقدم که توانست از مجلسی‌ها رای موافق بگیرد و به‌عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان انتخاب شود، براساس آنچه خبرآنلاین گزارش داده، هم یازده سال با علی لاریجانی کار کرده و هم از مشاوران آیت‌الله جنتی است. محمد طحانی نظیف سومین منتخب مجلس برای حضور در شورای نگهبان بیش از همه با تاکید بر دهه شصتی بودنش توانست رای مجلس را به دست آورد. او با اشاره به اعتماد نمایندگان به محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات موفق شد با کسب ۱۵۶ رای نمایندگان مجلس، راهی شورای نگهبان شود.

پیگیری‌های عارف برای رفع حصر

6+
ایمناایمنا1 روز قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
در تهران چندیست به دوچرخه در حمل‌ونقل شهری توجه شده است. هم اکنون این شهر در کنار اوترشت مقام دوم و آمستردام از هلند برترین شهرهای دوچرخه جهان هستند. همچنین اوسلو، مونیخ، هلسینکی، توکیو و مونترال نیز در لیست کلانشهرهای پیشرفته دوچرخه قرار گرفته‌اند. با این حال دارای پروژه‌های دوچرخه‌سواری شهری بسیار قابل‌توجهی است و شبکه دوچرخه‌راه‌ها، مراکز مهم شهری و توریستی را به هم وصل می‌کند. در باردو نیز سال ۲۰۱۶ برنامه شهر دوچرخه با ۸۴ میلیون دلار سرمایه‌گذاری آغاز شده است.

به انتهای لیست رسیدید

محمدجواد آذری جهرمی

محمدجواد آذری جهرمی (زاده ۲۵ شهریور ۱۳۶۰ جهرم) سیاست‌مدار و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدجواد آذری جهرمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا