محمدجواد آذری جهرمی

اخبار « محمدجواد آذری جهرمی »

ایسناایسنا2 هفته قبل
«وقتی اعتدال‌گرایان از جوانان صحبت می‌کنند تیپ «محمد جواد آذری جهرمی» مورد نظر است ولی وقتی اصول‌گرایان از جوانان سخن می‌گویند تیپ «علی فروغی» را در نظر دارند.» به گزارش ایسنا، مهرداد خدیر در عصر ایران نوشت: این روزها از زبان اصول‌گرایان دربارۀ «جوان‌گرایی» فراوان می‌شنویم. اولی یک جوان است به نام محمد جواد آذری جهرمی در مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات. اینکه دلواپسان از وزیر ارتباطات انتظار دارند دست در کار قطع و فیلتر باشد نیز در نوع خود جالب است چون به قاعده او برای «وصل کردن» آمده نه برای «فصل کردن». نام جوان دیگر به مثابه یک تیپ دیگر مدیریتی که سخت مورد علاقه اصول گرایان است و ترویج می‌شود علی فروغی است. ثانیا وقتی اعتدال‌گرایان از جوانان صحبت می‌کنند تیپ «محمد جواد آذری جهرمی» مورد نظر است ولی وقتی اصول‌گرایان از جوانان سخن می‌گویند تیپ «علی فروغی» را در نظر دارند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
«وقتی اعتدال‌گرایان از جوانان صحبت می‌کنند تیپ «محمد جواد آذری جهرمی» مورد نظر است ولی وقتی اصول‌گرایان از جوانان سخن می‌گویند تیپ «علی فروغی» را در نظر دارند.» این روزها از زبان اصول‌گرایان دربارۀ «جوان‌گرایی» فراوان می‌شنویم. اولی یک جوان است به نام محمد جواد آذری جهرمی در مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات. اینکه دلواپسان از وزیر ارتباطات انتظار دارند دست در کار قطع و فیلتر باشد نیز در نوع خود جالب است چون به قاعده او برای «وصل کردن» آمده نه برای «فصل کردن». نام جوان دیگر به مثابه یک تیپ دیگر مدیریتی که سخت مورد علاقه اصول گرایان است و ترویج می‌شود علی فروغی است. ثانیا وقتی اعتدال‌گرایان از جوانان صحبت می‌کنند تیپ «محمد جواد آذری جهرمی» مورد نظر است ولی وقتی اصول‌گرایان از جوانان سخن می‌گویند تیپ «علی فروغی» را در نظر دارند.
ایران‌جیبایران‌جیب2 هفته قبل
اخیرا مخالفان وزیر جوان یکی از «حرام بودن تلگرام» گفت و دیگری «شکایت از آذری جهرمی» را مطرح کردند. گویا برخی جریانات در ادامه فشار به دولت درصددند که به بهانه فضای مجازی وزیر جوان روحانی را به حاشیه ببرند. ظهر جمعه همزمان با موحدی کرمانی، حاجتی امام جمعه اهواز نیز گفته بود آذری جهرمی باید در دادگاه پاسخگو باشد. ماجرا ادامه دارد تا اینکه از احتمال انفصال آذری جهرمی از خدمات دولتی سخن گفته شد! چنانکه تا امروز مشخص نشد شهروندانی که به گفته دادستانی نسبت به تضییع حقوق خود در پی فیلتر نشدن تلگرام شکایت کرده بودند، چه کسانی بودند.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
به گزارش ایرنا، جواد جاویدنیا معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور دیروز (یکشنبه) اعلام کرد: در پی شکایت دو هزار نفر از مردم اهواز، مدعی العموم از آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات شکایت کرده است و احتمال انفصال وی از خدمات دولتی، وجود دارد. وی تاکید کرد: پرداختن به حاشیه‌ها باعث می‌شود از مأموریت خود دور بمانیم و شخصا نمی‌خواهم وارد این مسائل حاشیه‌ای شوم. به گزارش ایرنا، دلیل شکایت از وزیر ارتباطات، عدم ایجاد بستر امن و لازم برای فضای مجازی و جذب شدن جوانان به گروه‌های تکفیری عنوان شده است. محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور نیز دیروز خطاب به آذری جهرمی گفت: شخص وزیر ارتباطات یک روزی باید در پیشگاه خداوند متعال جوابگو باشد که جهت پاکسازی فضای مجازی همکاری نکرده و نمی‌کند، مصوبات شورای عالی فضای مجازی را زیر پا می‌گذارد و با دستور موکد رهبری مقابله می‌کند. به دنبال این قضایا، جریانی برای حمایت از وزیر ارتباطات در فضای مجازی شکل گرفته و از دیروز رو به گسترش است.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
محمد جواد آذری جهرمی افزود: امروز سلطه‌گری در حوزه اقتصاد ورود داشته است و شرکت‌هایی مثل اپل در آمریکا تحت حمایت آنها فعالیت می‌کنند. محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست ماهیانه جامعه اسلامی مهندسین که عصر امروز برگزار شد، طی سخنانی گفت: مدتی پیش که خدمت رهبری رسیدم، ایشان در مورد اثر فناوری اطلاعات فرمودند فناوری در هر جایی ورود کند، فرهنگ ایجاد می‌کند. وی با بیان اینکه در سفر چند ماه قبلم به کشور کره جنوبی، اثرات فناوری بر زندگی بشر را به چشم دیدم، یادآور شد: تغییرات در حوزه فناوری می‌تواند مثبت یا منفی باشد و بستگی دارد که فناوری را چطور درک کنیم و چطور با زندگی خود هماهنگ کنیم. وی افزود: امروز سلطه‌گری در حوزه اقتصاد ورود داشته است و شرکت‌هایی مثل اپل در آمریکا تحت حمایت آنها فعالیت می‌کنند. جهرمی گفت: امروز کشور چین در حال رقابت با سلطه آمریکا در حوزه فناوری‌های نوین است به طور مثال در حوزه ساخت چیپست به دستاوردهای خوبی رسیده است و به همین دلیل در این حوزه با تحریم‌های آمریکا روبرو شده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
اولتیماتوم آذری‌ جهرمی به اپراتورهای تلفن همراهاقتصاد نیوز: وزیر ارتباطات برای بازگرداندن بسته‌های بلندمدت اینترنت، ۴۸ ساعت به اپراتورهای تلفن همراه فرصت داد. به گزارشاقتصاد نیوز، محمدجواد آذری جهرمی در توییتی نوشت: گزارشی مبنی بر حذف بسته‌های بلندمدت از سبد خدمات اپراتورهای تلفن همراه دریافت کردم. بررسی‌ها حاکی از صحت گزارش بود. امشب دستور داده شد که ظرف ۴۸ ساعت این بسته‌ها بازگردانده شوند. اپراتورها بهتر است بجای افزایش تعرفه، همچنان سیاست مدیریت هزینه‌های مازاد را پیگیری کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
شکایت دادستانی کل کشور از محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات با حاشیه‌های زیادی همراه بوده است. از جمله حسن روحانی که خواستار آن شده تا وزیر کابینه‌اش با قدرت به کارش ادامه دهد و شخص آذری جهرمی که بحث درباره این موضوعات را «ورود به حواشی» تلقی کرده است. اعتمادآنلاین| فرشاد اعظمی: شکایت دادستانی کل کشور از محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات با حاشیه‌های زیادی همراه بوده است. آذری جهرمی نیز در واکنش به این شکایت اعلام کرده که «وارد حاشیه‌ها شدن به سود کشور و به سود ذهن مردم نیست». علی لاریجانی، رییس مجلس از وزارت اطلاعات خواست تا موضوع پیامک‌های توهین‌آمیز به نمایندگان را پیگیری و با ارسال‌کنندگان آن برخورد کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
وی همچنین اضافه کرد: آمار شکایت از پیامک‌های مزاحم نیز کاهش قابل‌ملاحظه‌ای داشته است که نشان از این دارند که سیستم به‌خوبی کار می‌کند. اول بهمن ماه به دنبال دستور صریح رئیس‌جمهور به وزیر ارتباطات برای قطع پیامک‌های تبلیغاتی، آذری جهرمی از اخطار جدی به دفاتر خدمات ارتباطی که با شیوه‌های غیرقانونی سیم‌کارت تلفن همراه در اختیار ارسال‌کنندگان پیامک‌های مزاحم قرار می‌دهند خبر داد. همچنین وزیر ارتباطات در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر تصمیم فیلترینگ اینستاگرام از سوی دولت، گفت: هیچ امر حاکمیتی برای بستن اینستاگرام به دولت ابلاغ نشده است. آذری جهرمی در واکنش به نقل قول کریمی قدوسی نماینده مجلس از وزیر ارتباطات که اینستاگرام به زودی فیلتر می‌شود، در توییتر نوشت: نظر یک نهاد، نظر حاکمیت نیست. وی در گفت‌وگویی با خانه ملت اظهارکرد: «آذری‌جهرمی به من گفت اینستاگرام را به زودی فیلتر می‌کنیم.

سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سمنان

8+
مهرمهر1 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
اعلان شکایت از وزیر ارتباطات منجر به طرح احتمال انفصال «محمدجواد آذری جهرمی» از خدمات دولتی شد. برخی می‌گویند اظهارنظرهایی از این دست سبب شده تا حساسیت‌ها روی آذری جهرمی به نسبت بسیاری دیگر از دولتمردان تشدید شود. طرح احتمال انفصال وزیر ارتباطات از خدمات دولتی دو روز پیش باز هم نگاه‌ها را متوجه آذری جهرمی ساخت. دومین عنوان شکایت وزیر ارتباطات هم بسترسازی برای جاسوسی رایانه‌ای دشمنان از اطلاعات کلان مردم (بیگ دیتا) است. به گفته روحانی، وزیر جوان به کار خود را با قدرت به انجام خواهد رساند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
آذری جهرمی تصریح کرد: توسعه فناوری در دولت الکترونیک سبب افزایش اعتماد مردم به دولت و بهبود حس شهروندی به حاکمیت می‌شود و از طرف دیگر مردم نیز خدمات بهتر و راحت‌تری را دریافت می‌کنند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شناسنامه‌دار کردن ۸۷ هزار شغل در سال جاری بیان کرد: متأسفانه در روند اجرای این طرح با کمبود منابع دولتی روبه‌رو شدیم که بنا به دستور رئیس‌جمهور مقرر شد بودجه این طرح به صورت ضرب‌الاجلی تأمین شود. آذری جهرمی همچنین افزود: در ایام دهه فجر حدود ۱۵۰ شرکت در تهران و همچنین با ارقام متفاوت در سایر استان‌ها در حال اجرا است که با برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته مقرر شده این شرکت‌ها با عنوان «پارک فناوری» نامیده شود. وی سپس با اشاره به موضوع فیلترینگ بیان کرد: در موضوعات حاکمیتی باید براساس قانون عمل کرد و اگر قرار باشد به صورت سلیقه‌ای عمل کنیم سنگ روی سنگ بند نمی‌شود زیرا نمی‌‌توان در حاکمیت بود و به قوانین آن پای‌بند نبود. انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدجواد آذری‌جهرمی که به منظور افتتاح برخی پروژه‌های دهه فجر به استان سمنان سفر کرده است شامگاه گذشته از نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در سمنان بازدید کرد. آذری جهرمی که برای سفر ۲ روزه وارد سمنان شد در بدو ورود مورد استقبال رسمی استاندار سمنان قرار گرفت و پس آن از نمایشگاه دستاوردهای انقلاب دیدن کرد. در این نمایشگاه که دارای غرفه‌های متعددی است دستگاه‌های اجرایی استان سمنان توانمندی‌های خود را و همچنین دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در این دستگاه را در معرض نمایش گذاشتند. فرماندار سمنان که پیش از این از سفر وزیر ارتباطات به سمنان برای افتتاح و بهره‌برداری از ۹۸ پروژه عمرانی خبر داده بود در حاشیه بازدید آذری جهرمی از نمایشگاه دستاوردهای انقلاب گفت: نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب دارای ۲۰ غرفه برای نمایش دستاوردهای استان در انقلاب اسلامی است. وی درباره نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی گفت: این نمایشگاه از پانزدهم بهمن‌ماه دایر شده و تا نوزدهم بهمن‌ماه در سمنان ادامه دارد.
الفالف2 ماه قبل
اخطار آذری جهرمی به فروشندگان سیم‌کارت‌های تبلیغاتیگروه اجتماعی الف، ۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۵۶ ۳۹۷۱۱۰۱۱۰۶به دنبال دستور صریح امروز رئیس جمهور به وزیر ارتباطات برای قطع پیامک‌های تبلیغاتی در حاشیه نشست صبح امروز در وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر از اخطار جدی به دفاتر خدمات ارتباطی که با شیوه‌های غیرقانونی سیم‌کارت تلفن همراه در اختیار ارسال کنندگان پیامکهای مزاحم قرار می‌دهند خبر داد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه جمع بندی بازدید امروز خود از طرح سلامت الکترونیکی شهرستان بابلسر استان مازندران تاکید کرد: کارگروهی از وزارت ارتباطات و متولیان سلامت کشور، طرح پیاده‌سازی سامانه الکترونیکی سلامت در ۴ استان کشور را ظرف یک هفته تهیه و ارائه کنند. اعتمادآنلاین| محمد جواد آذری جهرمی در جلسه جمع بندی بازدید امروز خود از طرح سلامت الکترونیکی شهرستان بابلسر استان مازندران گفت: کارگروهی از وزارت ارتباطات و متولیان سلامت کشور، طرح پیاده سازی سامانه الکترونیکی سلامت در ۴ استان کشور را ظرف یک هفته تهیه و ارائه کنند. محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان بازدید خود از سامانه الکترونیکی سلامت شهرستان بابلسر، در جلسه‌ای با مدیران سلامت کشور به بررسی اقدامات انجام شده و برنامه‌های آینده این حوزه پرداخت. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتبا اشاره به اینکه سامانه الکترونیکی سلامت در بابلسر در حد توان و ظرفیت پیاده‌سازی مناسبی داشته، گفت: البته این طرح با رفع مشکلات و نواقص جای بهتر شدن دارد و می‌تواند به کل استان مازندران تعمیم داده شود. همچنین در این جلسه با پیشنهاد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، مقرر شد ظرف یک هفته کارگروهی متشکل از وزارت ارتباطات، وزارت بهداشت، بیمه سلامت و تامین اجتماعی، طرح پیاده سازی سامانه الکترونیک سلامت در ۴ استان کشور را تهیه و ارائه کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، بعدازظهر امروز محمد جواد آذری جهرمی؛ وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات با حضور در پلیس راهور تهران بزرگ از مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بازدید کرد. سردار حسین رحیمی؛ رئیس پلیس تهران بزرگ در این بازدید، با بیان اینکه ظرفیت معابر پایتخت یک چهارم تا یک هشتم تعداد خودروها است، گفت: در ۷۰ درصد موارد، معابر، به ویژه بزرگراهی مخصوصا در صبح پر می‌شود. وی با بیان اینکه دو بار توسط سیستمهای کنترل ترافیک جریمه شده، از خدمات پلیس تشکر کرد. وزیر ارتباطات تصریح کرد: امروز مسیریاب‌های داخلی ما رقابت خوبی با مسیریاب‌های خارجی دارند البته با به برخی از دیتاها دسترسی داشته باشد. وی با بیان اینکه برای شهر هوشمند، مدیریت نقل و حمل هوشمند اهمیت دارد، گفت: پلیس از این هوشمندی بهره می‌برد و ظرفیت مجموعه وزارت ارتباطات آماده همکاری با ناجا است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای دیدار با جوانان و دانشگاهیان به فیروزکوه سفر کرد. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، صبح پنج شنبه با هدف دیدار با جوانان و دانشگاهیان به فیروزکوه سفر کرد و در بدو ورود به این شهرستان مورد استقبال قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه و مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه قرار گرفت. وی قرار است، ساعت ۹:۳۰ صبح پنج شنبه با جوانان این شهرستان در فرهنگسرای آفرینش دیدار کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
محمدجواد آذری جهرمی دوماه پیش از تخلف یک شرکت توسعه دهنده اپلیکیشن‌های موبایلی خبر داده بود که در مدت کوتاهی بیش از ۵۰۰ نرم افزار موبایلی توسعه داده است. وی گفت: این نرم افزارها از پوشش ادعیه تا عناوین غیراخلاقی را شامل می‌شد و برای خالی کردن جیب مشترکان تلفن همراه با سرویس‌های ارزش افزوده، توسعه داده شده بود. وزیر ارتباطات تاکید کرد که گزارش به پلیس برای رسیدگی بیشتر ارجاع شده و مبالغ به مردم باز خواهد گشت. هم اکنون آذری‌جهرمی در توییتر نوشت: در ادامه بررسی‌های انجام شده درخصوص این پرونده، برخی بازداشت شدند. وزیر ارتباطات افزود: همچون قبل مبالغ رفته از جیب مردم را بازمی‌گردانیم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بعدازظهر امروز محمد جواد آذری جهرمی؛ وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات با حضور در پلیس راهور تهران بزرگ از مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بازدید کرد. سردار حسین رحیمی؛ رئیس پلیس تهران بزرگ در این بازدید، با بیان اینکه ظرفیت معابر پایتخت یک چهارم تا یک هشتم تعداد خودروها است، گفت: در ۷۰ درصد موارد، معابر، به ویژه بزرگراهی مخصوصا در صبح پر می‌شود. وی با بیان اینکه دو بار توسط سیستمهای کنترل ترافیک جریمه شده، از خدمات پلیس تشکر کرد. وزیر ارتباطات تصریح کرد: امروز مسیریاب‌های داخلی ما رقابت خوبی با مسیریاب‌های خارجی دارند البته با به برخی از دیتاها دسترسی داشته باشد. وی با بیان اینکه برای شهر هوشمند، مدیریت نقل و حمل هوشمند اهمیت دارد، گفت: پلیس از این هوشمندی بهره می‌برد و ظرفیت مجموعه وزارت ارتباطات آماده همکاری با ناجا است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه فیلتر اینستاگرام تصمیم حاکمیت است، گفت که آذری‌جهرمی به او گفته اینستاگرام به‌زودی فیلتر می‌شود. اعتمادآنلاین| جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد که آذری جهرمی به من گفت اینستاگرام را به زودی فیلتر می‌کنیم. نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: فیلتر اینستاگرام تصمیم حاکمیت است و وزیر ارتباطات به خود من گفت به زودی انجامش می‌دهم. وی درباره عملیاتی نشدن فیلتر اینستاگرام تاکنون گفت: روحانی نمی‌گذارد؛ زیرا رییس جمهور و وزیرش در بحث فیلترینگ با هم اختلاف نظر دارند. این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: هر روزی که در اجرای این تصمیمات نظام سهل‌انگاری شود، از سیئات است.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
محمد جواد آذری جهرمی به مناسبت روز پدر، با انتشار عکسی در اینستاگرامش نوشت: پدرم حاج رجبعلی قهرمان زندگی من است. برترین‌ها: محمد جواد آذری جهرمی به مناسبت روز پدر، با انتشار عکس زیر در اینستاگرامش نوشت: پدرم حاج رجبعلی قهرمان زندگی من است. اگرچه هیچ‌گاه فرصت نکرد که خواندن و نوشتن بیاموزد، اما درس زندگی، انصاف و مردم‌داری را به ما آموخت. هیچ خاطره بدی از پدرم به خاطر ندارم آن‌قدر که دوست‌داشتنی و مهربان بود. روز پدر بر همه مبارک، قدر پدر خود را بدانیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، همزمان با فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مراسم دهمین سالگرد روز ملی فناوری فضایی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد. چهاردهم بهمن ماه را «روز ملی فناوری فضایی» نامیده‌اند؛ روزی که موفق به پرتاب «ماهواره امید» به فضا شدیم و ایران رسما به لیست کشورهای دارای توانایی پرتاب ماهواره پیوست. محمد جواد آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم که به بررسی دستاوردهای ۱۰ ساله فناوری فضایی کشور پرداخت، اظهار کرد: سال گذشته قرار گذاشتیم تا دانش فضایی را در کشور کاربردی کنیم؛ بسیاری از کشورها استفاده کننده از این دانش هستند نه تولیدکننده آن. وزیر ارتباطات افزود: میثاق ما با بچه‌های سازمان فضایی این بود که کاربردهای صنعت فضایی را گسترش دهند؛ امروز صنعت کشاورزی ما در حال تجهیز به دانش فضایی است و مدیریت منابع آب ما در حال استفاده از این دانش است. وی خاطر نشان کرد: پلیس امروز مشتری پر و پا قرص دانش فضایی شده است؛ مردم می‌گویند این دانش پرهزینه چه فایده‌ای برای ما دارد؟ که باید به این چالش پاسخ گفت.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
به گزارش نامه نیوز، این در حالی است که رهبر انقلاب مدتی پیش درباره فضای مجازی گفته بود: «فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و عرصه فرهنگی عرصه جهاد است و اگر از فضای مجازی غافل شویم اگر نیروهای مؤمن و انقلابی این میدان را خالی کنند مطمئنا ضربه خواهیم خورد.» این بار نخست نیست که سخنانی شبیه اظهارات موحدی کرمانی بیان می‌شود. ظهر جمعه همزمان با موحدی کرمانی، حاجتی امام جمعه اهواز نیز گفته بود آذری جهرمی باید در دادگاه پاسخگو باشد. با این استدلال احتمالا باید گروه‌هایی همچون القاعده و طالبان را از شمار گروه‌های تکفیری و تروریستی خارج کرد، چون قبل از تاسیس تلگرام فعالیت می‌کرده‌اند. ماجرا زمانی عجیب‌تر می‌شود که دادستانی از احتمال انفصال آذری جهرمی از خدمات دولتی سخن گفته است! همچنانکه تا امروز مشخص نشد شهروندانی که به گفته دادستانی نسبت به تضییع حقوق خود در پی فیلتر نشدن تلگرام شکایت کرده بودند، چه کسانی بودند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با هدف معرفی «پروژه سلامت الکترونیک» صبح شنبه به مازندران سفر کرد و بازدید از خانه بهداشت، بازدید از مراحل نسخه نویسی الکترونیکی، ارجاع استحقاق سنجی، بازدید از مرکز شماره سه کلینک تخصصی و حضور در متل بانک رفاه برای سخنرانی، از برنامه‌های آذری جهرمی است. هفته گذشته سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت نیز برای بازدید از پروژه سلامت الکترونیک به مازندران سفر کرده بود. طرح پزشک خانواده به صورت پایلوت در استان مازندران اجرا شده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابلسر، محمدرضا آذری جهرمی امروز در معرفی سامانه الکترونیک سلامت مازندران در بابلسر اظهار داشت: بحث سلامت یکی از موضوعات حائز اهمیت در هر جامعه‌ای بوده و در طول ۴۰ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پیشرفت‌های زیادی در این حوزه اتفاق افتاده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه طرح تحول سلامت جزو اقدامات ارزشمند دولت یازدهم و دوازدهم محسوب می‌شود، گفت: اقدامات خوبی در حوزه سلامت صورت گرفته و هدف ما باید ارایه خدمات دقیق‌تر و بهتر به مردم باشد. آذری جهرمی تصریح کرد: استقلال عملکرد میان خدمات دهندگان بیمه‌ای کشور وجود دارد و باید یکپارچگی خدمات میان این سازمان‌ها پدید آید و مسئول تشکیل و نظارت و ابلاغ پرونده‌های الکترونیک در کشور مشخص شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه فناوری اطلاعات ابزار است و فرآیندهای نظام ارجاع به صورت پایه‌ای باید در کشور اصلاح شود، تاکید کرد: سامانه الکترونیک سلامت نیازمند حمایت همه جانبه مردم و مسئولین بوده و همه باید در تحقق آن تلاش کنند. وی با اشاره به اینکه در بحث بودجه در سال ۹۸ حدود یک‌هزار میلیارد تومان ردیف بودجه برای سلامت الکترونیک تعریف شد، افزود: تمام تلاش ما این است بر اساس تفاهم نامه‌ای که صورت گرفته ‌و این اعتبار تخصیص و با نظارت وزارت ارتباطات در استان‌ها هزینه شود.
فارسفارس2 ماه قبل
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور بررسی مسائل مربوط به فضای مجازی در نشست مشترک هیات رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری حضور یافت. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس نشست مشترک هیات‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری و کمیسیون‌های داخلی، از صبح امروز (پنجشنبه ۲۷ دی‌ماه) در حال برگزاری است. در بخش نخست این نشست، آیت‌الله احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان به سخنرانی پرداخت. بخش دوم این نشست نیز به‌منظور بررسی مسائل مربوط به فضای مجازی با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای‌عالی فضای مجازی برگزار شد. انتهای پیام/
ایرناایرنا4 روز قبل
همزمان با چهلمین سال انقلاب شکوهمند اسلامی، در لایه زیرساخت شبکه ‌ملی ‌اطلاعات پیشرفت چشمگیری را تجربه کرد و با ۲٫۴ برابر شدن ظرفیت انتقال شبکه ملی اطلاعات، شاهد رشد ۶برابری ترافیک داخلی نسبت به خارجی بودیم که موجب جهش تولید محتوای داخلی بر بستر شبکه ملی اطلاعات و افزایش سهم محتوای فارسی در وب تا میزان دو درصد شد. کاربردی‌کردن استفاده از داده‌های ماهواره‌ای در توسعه بخش‌های مختلف و افزایش بهره‌وری از دیگر دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که در آینده بیشتر از آن خواهد شنید. سال ۹۷ برای کسب و کارهای هوشمند مبتنی بر فناوری اطلاعات نیز سال خوب و پرباری بود. البته همواره در مسیر پیشرفت کشور، موانعی بوده است. آن‌چه مسلم است حرکت به سوی توسعه دانش و فناوری و ایران دیجیتال با هیچ مانعی، چه سهو و چه عمد، توقف‌پذیر نیست.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: مهم‌ترین جهاد رونق درآمدهای مردم و ایجاد اشتغال است که بسیج در این زمینه نقش مهمی دارد. اعتمادآنلاین| محمدجواد آذری جهرمی روز شنبه در دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت در نمایشگاه بین‌المللی تهران گفت: ظرفیت بسیج ظرفیت عظیمی است و نمونه آن در سال‌های گذشته مبارزه با فلج اطفال است. وی افزود: مقابله با فلج اقتصادی سخت‌تر از فلج اطفال نیست و ظرفیت بسیج نیز همچون آن دوران است. وزیر ارتباطات گفت: براساس آمار ۹۰ درصد صنایع کشور صنایع خرد و متوسط است و می‌توان با کمک بسیج و برنامه ریزی از ظرفیت بسیج در این حوزه استفاده کرد. آذری جهرمی بیان کرد: استفاده از ظرفیت بسیج مردمی برای حل مشکلات مردم راهکاری است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارد و بسیج با اخلاص در ر خدمت مردم است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در توییت خود نوشت: مدتی پس از خصوصی سازی مخابرات، سرمایه گذاری توسعه تلفن روستایی کند شده بود. مردم در سفرهای استانی خواستار تلفن بودند. دستور مردم انجام شد: از امروز همزمان با دهه فجر، مخابرات ایران پیش ثبت نام واگذاری تلفن روستایی در سراسر کشور را آغاز کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظهر امروز جمعه در توییتر خود نوشت: ‏از دیروز مشغول پیگیری مناطق سیل‌زده شمال کشور به خصوص ‎آق قلا هستم که ارتباطات در آنجا مختل نشود. محمد جواد آذری جهرمی افزود: «عمیقا ناراحتم از اینکه هموطنانمان را در نوروز در سختی میبینم. ضروری است پس از آرام شدن وضعیت، ‎همه با هم، برای کمک به مردم مناطق سیل‌زده و ساختن دوباره زندگی آن‌ها تلاش کنیم.» رادیو ملی ترانکصادق بیک پور مشاور وزیر ارتباطات و رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات به لزوم توسعه شبکه ملی تهران اشاره کرد و گفت: زمانی که می‌گوییم شبکه ملی، صحبت مان فقط در خصوص تهران نیست. ما از نظر ظرفیت و امکانات، شرایط این را نداشتیم که بتوانیم در هر ۳۰ استان کشور این شبکه را همزمان راه اندازی کنیم. چنین سامانه‌ای (به صورت آزمایشی) چند ماه است، مورد استفاده قرار گرفته و جزو برنامه‌های کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
آذری جهرمی وزیر جوان کابینه دوازدهم در ادامه سفر دو روزه خود به استان سمنان با حضور در صدا و سیمای مرکز سمنان در برنامه تلویزیونی پرسمان شرکت کرد تا به سوالات مردم و کارشناسان پاسخ دهد. محمدجواد آذری جهرمی شامگاه سه شنبه با حضور در صدا و سیمای مرکز سمنان در برنامه تلویزیونی پرسمان ویژه دستاوردهای انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان حضور یافت تا به سوالات آن‌ها پاسخ دهد. وی غروب سه‌شنبه وارد شهر سمنان شد و سپس از نمایشگاه توانمندی و دستاوردهای چهل ساله انقلاب در این شهر بازدید کرد. وزیر ارتباطات فردا چهارشنبه بعد از حضور در گلزار شهدا و تجدید پیمان با آرمان‌های بلند انقلاب در نشست شورای اداری استان حضور خواهد یافت. در برنامه سفر وزیر ارتباطات یک کلنگ زنی مدرسه و دو افتتاحیه گنجانده‌شده است، جهرمی در این سفر با نخبگان استان سمنان نیز دیدار خواهد کرد.

به انتهای لیست رسیدید

محمدجواد آذری جهرمی

محمدجواد آذری جهرمی (زاده ۲۵ شهریور ۱۳۶۰ جهرم) سیاست‌مدار و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدجواد آذری جهرمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا