محمدجواد حاج علی اکبری

محمدجواد حاج علی اکبری

ایرناایرنا2 روز قبل
مسؤول امور ارتباطات حوزوی دفتر رهبر معظم انقلاب نیز گفت: دلیل اصلی تغییر امام جمعه یاسوج بیماری، کهولت سن و مشکلات جسمانی حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی بود. وی افزود: حضور کم نظیر ملت ایران در آیین تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی یک رفراندوم به تمام معنا بود و یکبار دیگر حقانیت نظام و انقلاب را به رخ جهانیان کشاند. حجت الاسلام و المسلمین محمدیان بیان کرد: مسؤولان اجرایی کشور پس از این حماسه آفرینی ملت ایران باید هر چه بیشتر به آنان خدمت رسانی کرده و برای کاهش مشکلاتشان گام‌های بلندتری بردارند. در این آیین حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی به عنوان نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج معرفی شد. پیش از این آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بود و امامت جمعه یاسوج را نیز حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی بر عهده داشت.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
وی افزود: چنانچه بخواهیم برای شهید حاج قاسم سلیمانی یک ویژگی خاص را مطرح کنیم که کلید شخصیتی او باشد، بدون تردید این ویژگی تقوای الهی است. همین کلمه متفاوت و ممتاز و پرمعنا از شخصیت حاج قاسم را برای ما رمزگشایی می‌کند. حاج قاسم بی قرار ملاقات حقوی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی را مصداق این فراز خطبه امیرمومنان (ع) دانست و گفت: حاج قاسم بی قرار ملاقات حق بود. حاج علی اکبری افزود: حاج قاسم هیچ آرامش و آسایشی نداشت و نام او مساوی با جهاد و حضور در صحنه مجاهدت بود. زلزله‌ای مانند داعش و قبل از آن زلزله صدام برای حاج قاسم داستانی نیست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه تربیت جوانان رشید و شایسته در منطقه کارویژه حاج قاسم سلیمانی بود، گفت: با اقدامات شهید سپهبد سلیمانی توطئه‌های استکبار عقیم شد و منطقه از شر داعش پاکسازی شد و فرهنگ مقاومت در سطح منطقه گسترش یافت. خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه هفته عجیبی را پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: حاج قاسم با جامعه ما چه کرد و چه قیامتی برپا شد. کار مهم حاج قاسم این بود که همه این حلقه‌ها را به هم متصل کرد و یک زنجیره مقاومت در منطقه ایجاد و به فرماندهی کل و رهبر عالیقدر آن متصل کرد. حاج علی اکبری یادآورشد: کارویژه حاج قاسم، استمرار فتح الفتوح مکتب امام راحل، یعنی تربیت عناصر مومن، شجاع و فکور با نگاه تمدنی در این منطقه وسیع مقاومت و توسعه فرهنگ تربیتی اسلام ناب در منطقه بود. تربیت جوانان رشید و شایسته در منطقه کارویژه او بود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران در مصلی امام خمینی (ره) با به سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهر (س) و شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: انسان وقتی خطبه متقین را می‌خواند، آرزو می‌کند که آیا در محیط عینی کسی را می‌شناسیم که آراسته به این فضیلت‌ها باشد، اما وقتی با شخصیتی مانند حاج قاسم سلیمانی روبرو می‌شود، می‌بینید که مصداق دارد و هر فرازی از این ۱۱۰ ویژگی متقین در این شخصیت متبادر می‌شود. وی شهادت را یکی از عوامل رمزگشایی از شخصیت پرهیزکاران دانست و افزود: اسرار شخصیتی حاج قاسم با شهادتش رمزگشایی و پرده برداری شد که یکی از ویژگی‌های شهادت، معرفی شخصیت هاست و زمانی که این شهید با تعریف رهبر معظم انقلاب به مردم معرفی شد و مردم با حقیقت وجودی این شهید روبرو شدند، چنین فضای معنوی در جامعه حاکم شد و این حال معنوی این هفته را دربرگرفت. حاکمیت عطر تقوای الهی در فضای کشوررییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اضافه کرد: این هفته یک هفته عجیبی بود. از سحر جمعه گذشته تا این جمعه فضای کشور و منطقه مقاومت از عطر تقوای الهی آکنده بود. این خبر در حال تکمیل است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلامپیش از خطبه‌ها، محفل جزءخوانی قرآن کریم به‌مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفتمین روز شهادت سپهبد سلیمانی و همرزمانش برگزار می‌شود. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در مصلای تهران اقامه خواهد شد. پیش از خطبه‌ها، محفل جزءخوانی قرآن کریم به‌مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفتمین روز شهادت سپهبد سلیمانی و همرزمانش برگزار می‌شود. در این مراسم همچنین امیر عباسی، مداح اهل بیت عصمت و طهارت (س) به مناسبت ایام فاطمیه به ذکر مصیبت خواهد پرداخت. درهای مصلی از ساعت ۱۰ صبح به روی نمازگزاران باز است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: اگرچه غم شهادت حاج قاسم سلیمانی بسیار سنگین است اما این شهید بزرگوار حتی با شهادتش هم خیر و برکت به همراه داشت و سبب اتحاد مردمی و همدلی بیشتر در جامعه شد که باید قدر این را بدانیم. محمدجواد حاج علی اکبری- خطیب موقت نماز جمعه تهران- در مراسم تشییع باشکوه پیکر حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه وی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که شهادت سردار سلیمانی با این که بسیار غم‌انگیز است و شاید کمتر کسی بتواند جای او را بگیرد اظهار کرد: شهادت ایشان باعث اتحاد و همدلی بیشتر شده است. این اتحاد و همدلی را کسی نباید خراب کند چرا که یک نعمت بزرگ الهی است که همه بدون استثناء باید شکرگذار باشند و آن را حفظ کنند اصل مسئله انسجام درونی مردم است که خوشبختانه شاهد این موضوع هستیم. وی گفت: این انسجام هم از برکت و خون شهید سلیمانی است که با شهادتش این ظرفیت را به شکل غیرقابل تصوری به وجود آورد. مردم تمام شهدا از اول انقلاب تا شهدای حرم را در سیمای این شهید الهی دیدند و ما باید این عرض اردات مردمی و یکپارچه بودن را قدر بدانیم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/لرستان رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور اظهار کرد: هنر نماز جمعه این است که ظرفیت‌ها را به‎هم گره می‌زند و عامل وحدت است، بنابراین هرچه داریم از وحدت بوده و هرچه ضربه می‌خوریم از نفاق است. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در مراسم استقبال از نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد، گفت: خداوند ظرفیت‌های الهی را بر شما تمام کرده است. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: هنر نماز جمعه این است که ظرفیت‌ها را به هم گره می‌زند و عامل وحدت است، بنابراین هرچه داریم از وحدت بوده و هرچه ضربه می‌خوریم از نفاق است. وی ضمن تقدیر از فعالیت‌های حجت‌الاسلام میرعمادی در سال‌های گذشته، تصریح کرد: با انتخاب شایسته رهبری فرزندی از خود شما از فضلا و سادات و خانواده‌های خوش‌نام با روحیه خوب و انقلابی با شایستگی فراوان به‌عنوان نماینده منصوب شده و اولین نماز جمعه را اقامه می‌کند. انتهای پیام
مهرمهر1 ماه قبل
وی با بیان اینکه خداوند متعال می‌فرماید وقتی روز جمعه شما به نماز جمعه دعوت شدید هر کار دیگری که دارید رها کنید و خودتان را به سرعت به نماز جمعه برسانید، این برای شما بهتر از هرکار دیگری است، تصریح کرد: خدای متعال در نمازجمعه برای مومنان منافع متعدد قرار داد. حجت الاسلام حاج علی اکبری ادامه داد: نماز جمعه مرکز نزول فیض خداوند و لطف الهی برای جامعه است. امام جمعه باید از طرف امام مسلمین انتخاب شود تا به این ترتیب ارتباط شبکه‌ای و منظم بین جامعه مسلمین از طریق امام جمعه و نماز جمعه با مرکز ولایت برقرار شود. حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به اینکه در نماز جمعه امام جمعه در خطبه خود که بیان و تبیین و روشنگری و موعظه هست، جامعه مخاطب خود را باید نسبت به وظایف خود باخبر و آگاه کند. بنابراین نماز جمعه هم ذکر است و هم فکر ادامه داد: مومنان در نماز جمعه به هم پیوند می‌خورند و محل ارتباط وسیع مومنان است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
وی افزود: ناراحتی امروز مردم به این دلیل است که چرا دولت به آنها بها نداده و برای اجرای این طرح مردم را به حساب نیاورده. امروز همه آنهایی که در مجلس تهدید به استعفا کردند یا استعفای نمایشی دادند- که مرد این کار هم نبودند- از جریان سیاسی حامی دولت بودند. مجلس ما جایگاه رفیعی داشت، اما متاسفانه این جایگاه تنزل پیدا کرده و علت اصلی آن هم، عدم شفافیت آرای نمایندگان است. حتما یکی از اقداماتی که باید دنبال شود، شفافیت در آرای نمایندگان مجلس است که باید در آینده نزدیک محقق شود. وی اضافه کرد: باید خودمان را بیدار کنیم، با انتخاب‌ها و جهت‌گیری‌هایمان می‌توانیم این کار را انجام دهیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه شیوه اعلام افزایش قیمت بنزین در بوته نقد است، گفت: اقناع ملی و اجماع نخبگانی درباره نحوه اجرای افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین صورت نگرفت و نگرانی را در جامعه به وجود آورد. مصرف زیاد بنزین، از عوامل اصلی آلودگی هواست ضمن اینکه با کم کردن مصرف، بنزین باید برای نسل‌های دیگر کشور نیز باقی بماند و عدم کاهش مصرف باعث از دست دادن فرصت طلایی صادرات این محصول ارزشمند می‌شود. بیشتر بخوانید: خطیب موقت نمازجمعه تهران تصریح کرد: طبق برنامه ششم توسعه، قیمت بنزین باید به تدریج اصلاح می‌شده است و چهار سال در اجرای سهمیه بندی و نیز افزایش قیمت بنزین تاخیر داشته‌ایم و مجلس و دولت باید در این باره جواب دهند. وی با بیان اینکه شیوه اعلام افزایش قیمت بنزین در بوته نقد است، افزود: خود عزیزان ماهم این را قبول دارند که اقناع ملی و اجماع نخبگانی درباره نحوه احرای افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین صورت نگرفت و نگرانی را در جامعه به وجود آورد. حجت الاسلام حاج علی اکبری یادآور شد: اینکه افزایش قیمت بنزین به صورت ناگهانی اتفاق افتاد و ذهنیت اجتماعی در این باره مهیا نشده بود، این ذهنیت را در بین مردم به وجود آورد که این افزایش قیمت منجر به افزایش قیمت سایر کالاها نیز شود چنانچه با افزایش قیمت ارز و سکه مردم دیدند فشار به اقشار مختلف وارد شد.
مهرمهر2 ماه قبل
وی افزود: نماد جامعه اسلامی نماز آن هم به صورت نماز جمعه و جماعت است. وی ادامه داد: قرآن کریم پس از ذکر وحدت، بر نماز جمعه تأکید می‌کند. در نماز جمعه نیز افزون‌بر نماز شاهد خطبه هستیم که این نشان می‌دهد باید بصیرت سیاسی، اجتماعی و … در جامعه اسلامی رخ دهد. وی اضافه کرد: اگر ائمه جمعه با یکدیگر ارتباط‌های فکری، معنوی و … داشته باشند، وحدت در آن منطقه شکل می‌گیرد. وی همچنین اظهار امیدواری کرد: خروجی چنین نشست‌هایی دست یافتن به اتحادیه جهانی ائمه جمعه باشد.
مهرمهر2 ماه قبل
وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه در محیط اسلامی و حوزه‌های علمیه ما وامدار آیت الله بهجت (ره) است، افزود: از بین انسان‌های مومن کسانی به درجه صدق ایمان می‌رسند. رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در ادامه با تأکید بر اهمیت کیفیت ایمان، گفت: عمل مومن بر ایمان وی دلالت دارد و زمانی این عمل خالص و صادق می‌شود که در کوره ایمان پرورش یابد. حجت الاسلام حاج علی‌اکبری با اشاره به اینکه خانواده شهدا به واسطه عزیز خود به بهترین مقام و منصب می‌رسند، افزود: مومنان باید در همه احوالات آماده مرگ باشند. مومن همیشه سبکبال زندگی کرده سبکبال از دنیا می‌روند. حاج علی اکبری با اشاره به اینکه وجود رهبری در کشور یک آیت حق است، افزود: امیدواریم مسئولان و کارگزاران نظام توفیق پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را داشته باشند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری چهارشنبه در همایش ائمه جمعه گیلان در سالن اجتماعات مصلای رشت با اشاره به جایگاه ائمه جمعه در جامعه اسلامی بر لزوم تأسی از پیامبر گرامی اسلام تأکید و اظهار کرد: ائمه جمعه در تبلیغ باید به سیره پیامبر اکرم (ص) نزدیک شوند. رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در ادامه با تأکید بر لزوم حفظ کرامت انسانی افراد به عنوان یکی از مهم‌تریم ویژگی‌های گفتاری و فطری پیامبر (ص)، تصریح کرد: ائمه جمعه در برخورد با افراد سعه صدر و صبر، داشته باشند. باید برای ارتباط با این گروه سنی ائمه جمعه در سطح مدارس حضور داشته و با معلمان و اولیای مدارس ارتباط برقرار کنند. رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه همچنین با تأکید بر اینکه ائمه جمعه باید دارای اطلاعات کافی و به روز باشند، افزود: یکی از رسالت‌های ائمه جمعه ایجاد بسترهای مناسب برای رشد جامعه است. امام جمعه رشت با ابراز رضایت از تلاش ائمه جمعه گیلان، تصریح کرد: خدای متعال و ائمه (ع) قدردان اصلی عالمان دین هستند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 ماه قبل
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور: پیام مازند - ساری - رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: آنچه که نظام جمهوری اسلامی را در چهار دهه گذشته به پیش برد، روحیه ایثارگری و اتحاد زیر چتر ولایت فقیه بود. رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، نماز جمعه را از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: نماز جمعه اجتماع بزرگی از مسلمانان است که زمینه اتحاد و همدلی بین مسلمانان را فراهم کرده است. حاج علی اکبری استقبال مردم از نماز جمعه را نیز از برکات نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: این صفوف متحد مسلمانان در نماز جمعه دل‌ها را به یکدیگر نزدیک می‌کند. حاج علی اکبری ابراز امیدواری کرد تا حضور نماینده جدید ولی فقیه در استان مازندران بتواند همانند گذشته زمینه ساز جذب جوانان به نماز جمعه شود. برچسب‌هاساری مازندران محمدجواد حاج علی اکبری نماز جمعه
ایسناایسنا3 ماه قبل
فرمانده نیروی هوایی ارتش هم در همین مراسم گفت: جت «یاسین» مطابق با استاندارهای جهانی و برابر الگوی مطالبات و نیازهای آموزشی نیروی هوایی ارتش ساخته شده است. از نگاه مومنان پدیده اربعین و پیاده‌روی اربعین یک اعجاز است که از تمام عالم میلیون‌ها نفر در این ایام خود را به کربلا می‌رسانند. رئیس جمهور آمریکا با تکرار ادعاهای پیشین خود، مدعی شد ایران به خاطر مشکلات اقتصادی «به دردسر افتاده» است، گفت که آمریکا آماده مذاکره با ایران است. ژاپن اعلام کرد به ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس نمی‌پیوندد و به جای ملحق شدن به ائتلاف آمریکایی که با ادعای حفاظت از کشتیرانی در آب‌راه‌های خاورمیانه تشکیل شده است، نیروهای نظامی خود را مستقل از این ائتلاف به تنگه هرمز بفرستد. * همچنین میتوانید مهمترین اخبار حقوقی در هفته گذشته را اینجا مرور کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: راهپیمایی اربعین یک فرصت استثنایی برای تقویت بنیه سلوکی و معنوی است. از منظر تربیتی یک دستگاه تربیتی متفاوت در پرتو نهضت حسینی را در اختیار مسلمانان و مومنان قرار داده است که باید قدر آن را بدانیم. وی ادامه داد: از جمله اقدامات برای شکر نعمت اربعین می‌تواند تلاش برای بازشناسی خود، حضور در این راهپیمایی بزرگ، تسهیل کردن سفر و خدمتگزاری برای زائران اباعبدالله و ترویج معارف اربعینی باشد. حجت الاسلام علی اکبری یادآور شد: راهپیمایی اربعین یک فرصت استثنایی برای تقویت بنیه سلوکی و معنوی است. از منظر تربیتی یک دستگاه تربیتی متفاوت در پرتو نهضت حسینی را در اختیار مسلمانان و مومنان قرار داده است که باید قدر آن را بدانیم.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: امروز اربعین به اسم رمز شیعیان برای سازماندهی تحولات تاریخی تبدیل شده است. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری، خطیب نمازجمعه این هفته تهران در خطبه‌های عبادی اظهار کرد: جهان امروز شاهد یک اتفاق بزرگ، بی‌نظیر، حیرت‌انگیز و یک پدیده اعجاب‌آور به عنوان اربعین و پیاده‌روی اربعین است. از نگاه مومنان پدیده اربعین و پیاده‌روی اربعین یک اعجاز است که از تمام عالم میلیون‌ها نفر در این ایام خود را به کربلا می‌رسانند. وی ادامه داد: پدیده اربعین، پدیده‌ای الهی و آسمانی است که باب جدیدی از رحمت‌الهی را بر روی بشریت و امت گشوده است و این باب رحمت‌الهی نوید بخش تحقق عالم دیگری است. حاج‌علی اکبری تاکید کرد: امروز اربعین به اسم رمز شیعیان برای سازماندهی تحولات تاریخی تبدیل شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
خطیب جمعه تهران با بیان اینکه گنجینه الهی و آسمانی اربعین در آستانه گام دوم انقلاب رونمایی شد، گفت: امروز اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی در آستانه تحولات بزرگ تاریخ تبدیل شده است. حاج علی اکبری تاکید کرد: اربعین یک پدیده الهی و آسمانی و نشانه اراده نصرت الهی بر امت اسلامی است. این باب لطف و رحمت الهی نویدبخش تحقق عالم دیگری است و ما در اربعین حسینی شاهد یک ترکیب بدیع از حسین (ع)، کربلا، زیارت و پیاده روی هستیم. اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی استحاج علی اکبری تاکید کرد: برای انقلاب اسلامی نیز ما در آستانه گام دوم از این گنجینه الهی و آسمانی رونمایی شد. امروز اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی در آستانه تحولات بزرگ تاریخ تبدیل شده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی با بیان اینکه اربعین یک پدیده الهی و آسمانی است، ادامه داد: این باب لطف و رحمت الهی نویدبخش تحقق عالم دیگری است و ما در اربعین حسینی شاهد یک ترکیب بدیع از حسین (ع)، کربلا، زیارت و پیاده روی هستیم. امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: این اجتماع تنوع علمی، قومی، نژادی و دینی دارد. آیا می‌توانیم این حقیقت درخشان را با این همه ابعاد و اضلاع و ویژگی‌ها توصیف کنیم؟ بدون شک و به تعبیر رهبر انقلاب این یک پدیده الهی و معنوی است و حقیقتا قابل توصیف نیست خیلی از پدیده‌های الهی درست قابل تفسیر نیست. ما شهد شیرین این تمدن سازی را در انقلاب اسلامی و در جامعه اسلامی چشیدیم. امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: آموزش و پرورش باید اربعین را در متن‌های درسی و برنامه فرزندان ما وارد کند و در این زمینه کوتاهی نشود.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
حاج علی اکبری اظهار کرد: بیانیه گام دوم لایه‌های عمیق فراوانی دارد که نیاز است تا با نگاهی عالمانه و اجتهادی فقه سیاسی شیعه را در عصر حاضر قدر بدانیم. نقطه اصلی و مرکزی این بیانیه «امید» و پیوست آن هم ما «می توانیم» است. یعنی اگر با دقت به این بیانیه نگاه کنیم از آغاز تا پایان امید صادق در آن جلوه دارد. او افزود: با این بیانیه اتفاق خوب ایجاد روحیه تمدن سازی در نظام انقلابی در حال رخ دادن است. البته رهبر انقلاب به تمدن سازی و تمدن نوین اسلامی عنایت بیشتری دارند که بسیار شوق انگیز است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
بیانیه گام دوم انقلاب روایتی عالمانه، آرمان‌گرایانه و درست از انقلاب اسلامی را ارائه کردرئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتشرئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور گفت: درست در زمانی که جنگ فراگیر روایت‌ها به اوج خود رسیده بود، با بیانیه گام دوم انقلاب یک روایت عالمانه، آرمان‌گرایانه و درست از انقلاب اسلامی ارائه شد. حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور در همایش علمی بیانیه گام دوم انقلاب در مرکز همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، گفت: ابتکار شما در اشتراک گذاشتن مباحث مربوط به گام دوم انقلاب، اقدامی دقیق و درست است چرا که بیانیه گام دوم انقلاب باید همچون بارانی ملایم و حیات بخش دائم بر ذهنیت جامعه ببارد. وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب یک حرکت مقطعی نیست بلکه دارای نگاهی عمیق، کاربردی، آینده‌نگر و آینده‌ساز برای جامعه و جهان معاصر است و بر تغییر مسیر تاریخ تاکید دارد، چرا که فضای عمومی و حاکم بر این بیانیه ما را در چنین محیطی قرار می‌دهد. حجت‌الاسلام حاج‌علی اکبری خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب هرچند ظاهری بسیار روان دارد، اما دارای لایه‌های تو در توی بسیاری است و نکات عمیق فراوانی دارد که نیازمند نگاه عالمانه و اجتهادی است چرا که این بیانیه منشور سیاسی فقهی شیعه در عصر حاضر است و صاحبنظران و اندیشمندان باید در این زمینه به وظیفه تاریخی خود عمل کنند. خطیب نماز جمعه تهران خطاب به حضار تاکید کرد: زمینه را به گونه‌ای فراهم کنید که جوانان به این بیانیه مرتبط شوند و درصدد فهم بهتر و نقش پژوهی بیشتر در این بیانه بر آیند. وی به ساختار بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و «امید» و «ما می‌توانیم» را دو جان مایه اصلی ساختار بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد. حجت‌الاسلام حاج‌علی اکبری اضافه کرد: از آغاز تا انجام بیانیه گام دوم انقلاب، جلوه ویژه، امید صادق است که مبتنی بر نگاه عمیق بر سنت‌های الهی و هماهنگ با ظرفیت‌های فوق العاده است. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور اذعان داشت: از دل این امید، جمله ما می‌توانیم استخراج می‌شود که مسیر گذشته را تحلیل، شرایط فعلی را تغییر و مسیر پیش‌رو و آینده را هموار می‌کند. وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب باید تبدیل به گفتمان و برنامه شود، گفت: باید در این زمینه گفتمان‌سازی هنرمندانه، دقیق، وسیع، ملایم و اقناعی صورت بگیرد و در برنامه سازی نیز مسئولیت‌ها همگانی و فراگیر است. حجت‌الاسلام حاج‌علی اکبری افزود: با سه بسته هفت تایی در ساختار بیانیه مواجه هستیم که بسته نخست مربوط به دستاوردها، دسته دوم درخصوص ظرفیت‌ها و بسته پایانی نیز درباره ماموریت‌ها است. وی «تضمین ثبات، امنیت و حفظ تمامیت ارضی کشور»، «موتور پیشران کشور در عرصه علم، فناوری و ایجاد زیر ساخت‌ها حیاتی، اقتصادی و عمرانی»، «به اوج رساندن مشارکت مردمی در مسائل سیاسی و موضوع‌های اجتماعی»، «ارتقای شگفت‌آور بینش سیاسی آحاد مردم و نگاه آنان به مسائل بین‌المللی»، «سنگین کردن کفه عدالت در تقسیم امکانات عمومی کشور ««افزایش چشم گیر عیار معنویت و اخلاق در فضای عمومی جامعه»، «برجستگی روز افزون ایستادگی پر ابهت و افتخار آمیز در برابر زورگویان قلدران و مستکبران» را از ۷ دستاورد بزرگ کشور در این بیانیه عنوان کرد. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور «شعار‌های جهانی، فطری، درخشان و همیشه زنده انقلاب اسلامی»، «طی شدن فاصله میان باید‌ها و واقعیت‌ها توسط جمهوری اسلامی»، «نگاه و روحیه انقلابی»، «عمل و مدیریت جهادی»، «تجربه‌ها و عبرت‌های گذشته»، «نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای اصیل ایرانی» و «فهرست طولانی فرصت‌های مادی کشور» را هفت ظرفیت راهبردی مورد اشاره در بیانیه گام دوم انقلاب برشمرد. وی تاکید کرد: دستاورد‌ها را باید حفظ و ظرفیت‌ها را بیاد خوب شناسایی و تقویت کنیم و ماموریت‌ها را نیز محقق و عینیت بخشیم. حجت‌الاسلام حاجی‌علی اکبری درباره ضرورت گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب ضمن اذعان این جمله که گفتمان‌سازی یک کار ترویجی و تبیینی است، گفت: درست در زمانی که جنگ فراگیر روایت‌ها به اوج خود رسیده بود، با بیانیه گام دوم انقلاب یک روایت عالمانه، آرمان‌گرایانه و درست از انقلاب اسلامی ارائه شد. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور با بیان اینکه برای تبدیل شدن بیانیه گام دوم انقلاب به برنامه، به هم اندیشی و همفکری در تمامی بخش‌ها نیازمندیم، تصریح کرد: همه باید به نقش پژوهی در متن بیانیه بپردازند و نقش خود را شناسایی، استخراج و در میدان تعریف و جاسازی کنند. وی ادامه داد: به اعتقاد من باید برای مجموعه ارتش مکتبی و سرافراز ایران و نیرو‌های مسلح، در سه گانه دستاوردها، ظرفیت‌ها و ماموریت‌ها نقش پژوهی تفصیلی صورت گیرد. حجت‌الاسلام حاج‌علی اکبری با بیان اینکه نقطه اتصال بین دستاورد‌ها و ماوریت‌ها، ظرفیت‌ها هستند، ادامه داد: ظرفیت‌ها، مجموعه‌ای از عنایات و الطاف الهی است که با شناخت درست و تقویت آن، باید به ماموریت‌های بزرگ جامعه عمل بپوشانیم. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور با تاکید بر اینکه مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی جوانان هستند، ابراز کرد: خوشبخانه نسل جوان در نیرو‌های مسلح و ارتش به صورت کارکنان پایور و وظیفه بسیار زیاد است و نقطه اتصال کم نظیری در حوزه جوانان دارد که یک فرصت طلایی محسوب می‌شود. وی با بیان اینکه نظام انقلابی امروز در مسیر جامعه پردازی و تمدن سازی است، گفت: مقام معظم رهبری درخصوص تمدن سازی اسلامی اشاره‌ها و تاکید‌های خاصی را در سخنان خود لحاظ می‌فرمایند. بنابر‌این سلول‌های آن که همان جامعه انقلابی است باید در یک چرخه خودسازی قرار بگیرند. حجت‌الاسلام حاج‌علی اکبری ادامه داد: امروز شاهد این هستیم که اربعین حسینی و حضور باشکوه مردم در راهپیمایی اربعین در مسیر و به سمت رفتن به تمدن اسلامی است که این کمک بزرگی است. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات کشور بر لزوم توجه ج
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
انقلاب اسلامی پاسخی به ندای امام حسین (ع) در روز عاشورا بودوی تصریح کرد: اگر روز عاشورا صدای تمام انبیا از صدای امام حسین (ع) بلند شد و گفت «هل من ناصر ینصرنی» و کسی پاسخ این ندا را نداد، همه می‌دانستند زمانه‌ای خواهد رسید که عده‌ای به این دعوت الهی پاسخ خواهد داد. امام جمعه موقت تهران بیان کرد: پس از تبعید امام خمینی (ره) سازماندهی فوق العاده‌ای در کشور آغاز شد و علمای ربانی از استان‌های مختلف کشور دست به دست هم دادند و یاران امام خمینی (ره) را تربیت کردند. حاج علی اکبری ادامه داد: دشمنان از فتح الفتوحی که در میانه راه رخ داده بود آگاه نبودند و این فتح الفتوح از راه رسیدن جوانانی بود که امام خمینی (ره) بشارتش را داده بود. دفاع مقدس یک ذخیره کاربردی تمام نشدنی مبتنی بر راه اباعبدالله (ع) بودوی تصریح کرد: جنگی که قرار بود ظرف هشت روز به پایان برسد تبدیل به هشت سال جنگ شد که در این هشت سال مردمان این سرزمین مکر دشمن را به یک دفاع مقدس و به یک مکتب تبدیل کردند که اگر هشت ساعت نبرد روز عاشورا را اباعبدالله (ع) سپری کرد ملت ایران در جنگ هشت ساله ذخیره آن را استخراج کرد. دفاع مقدس رونمایی از هویت ایرانی بودحاج علی اکبری بیان کرد: در دفاع مقدس از هویت ملت ما رونمایی و ذخیره هویت حسینی (ع) ما آشکار شد که برای تمام تاریخ ملت ایران کافی است و امروز بلندتر از همیشه صدای شهدا به گوش می‌رسد برای کسانی که زنده ماندن شهدا را باور کردند.

نماز جمعه تهران/ ۱۵ شهریور ۹۸

19+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران4 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
خبرگزاری میزان- خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه در مکتب امام حسین (ع) سیمای مومن مجاهد برگزیده در پیشگاه خداوند متعال را می‌توانیم مشاهده کنیم، گفت: بی‌جهت نبود که همه انبیاء و اولیاء در طول تاریخ چشم امیدشان به امام حسین (ع) بوده است. وی با بیان اینکه در مکتب امام حسین (ع) سیمای مومن مجاهد برگزیده در پیشگاه خداوند متعال را می‌توانیم مشاهده کنیم، گفت: بی‌جهت نبود که همه انبیاء و اولیاء در طول تاریخ چشم امیدشان به امام حسین (ع) بوده است. وی با بیان اینکه ملت ما شاگردان شایسته‌ای برای امام حسین (ع) بودند و هستند، عنوان کرد: ریشه و اساس نظام و انقلاب ما حسینی است و بر اساس خط مقاومت و صبر و جهاد برنامه‌ریزی و طراحی شده است. خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: ما معجزه آموزه‌های حسینی را در ایجاد تحول تربیتی در دوران دفاع مقدس و شهدای عزیزمان دیدیم. تکمیل می‌شود
مهرمهر5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از آستان‌نیوز، مرتضی انفرادی با اعلام این خبر عنوان کرد: در حاشیه بازدید حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی مقرر شد سه هزار نسخه از کتاب تازه منتشر شده این مرکز با عنوان «مباهله» در اختیار ائمه جمعه سراسر کشور قرار گیرد. وی گفت: کتاب «مباهله» مشتمل بر ۱۰ مقاله تحقیقی درباره مباهله پیامبر گرامی اسلام (ص) با نمایندگان نصارای نجران است که چند تن از دانشوران بنیاد پژوهش‌های اسلامی از دیدگاه‌های متفاوت به نگارش آن‌ها پرداخته‌اند. انفرادی تصریح کرد: این اثر به یکی از ایام پربرکت و درخشان تاریخ اسلام که جریان مباهله است اشاره می‌کند. مباهله به معنی نفرین کردن دو نفر به همدیگر است. این پژوهشگر ادامه داد: در این آیه آمده است: «هر گاه بعد از علم و دانشی که به تو رسیده، کسانی درباره مسیح با تو به ستیز برخیزند، بگو بیایید ما فرزندان و زنان خود را دعوت کنیم، آنگاه مباهله (و نفرین) کنیم و لعنت خدا را بر دروغگویان قرار دهیم».
فارسفارس5 ماه قبل
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان افزود: اگر غدیر باشد، بهره‌مندی از این پیام الهی هبوده و اگر به پیام غدیر بی‌اعتنایی شود بشریت خود را از بعثت حضور این پیام محروم کرده است. نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان افزود: هر کس که با امام علی (ع) آشنا شود، عقل و دلش هم خضوع پیدا می‌کند و خیلی‌ از انسان‌های بزرگ از مکتب‌‌های گوناگون و ادیان مختلف در برابر امیرالمؤمنین (ع) ابراز خشوع و خضوع کرده و زبان به تحسین ایشان گشوده‌اند. وی با بیان اینکه عصر ما‌، عصر بازگشت به غدیر و لبیک به پیامبر (ص) است، خاطرنشان کرد: در ایران به پیام غدیر بعد از قرن‌ها لبیک گفته شد و نسخه عصر غیبت در دست ما است، امیدوارم خداوند توفیق دهد تا خورشید غدیر را درک کنیم و ظهور امام عصر (عج) و برپایی حاکمیت علوی را ببینیم. نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: ما اگر با شهدا باشیم با فضیلت‌ها و ارزش‌ها هستیم، به خصوص شهدای دانش‌آموز که طراوت و نشاط انقلابی در اینها نمایان بود و در بازکردن معابر فوق العاده عمل کردند. انتهای پیام/ ۷۰۰۶۸/ح
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ماه قبل
استاد حوزه و دانشگاه گفت: خاتمی یک شخصیت بین‌المللی و محبوب داخلی است و گذشته افرادی چون او با پناهیان قابل مقایسه نیست. غرویان افزود: ائمه جمعه باید در سیاست دخالت کنند ولی در حد کلیات صحبت کنند و خود را در حد یک عضو حزب خاص یا گروه خاص تنزل ندهند. امثال آقای پناهیان و اینها بهتر است وارد این بحث‌ها نشوند چون به ضرر خودشان تمام می‌شود. محسن غرویان در پاسخ به این سوال که چرا پناهیان در مورد سخنان احمدی‌نژاد مبنی بر مذاکره با آمریکا اظهارنظر نمی‌کند؟ اظهار کرد: سخنان آقای پناهیان براساس حساب و مبنا نیست بلکه موضع‌گیری‌های شخصی، یا خیلی جناحی و حزبی است. مبنای آقای خاتمی گفتگو است و فکر می‌کنم واقعیت‌های جهان هم ما را به سمت پذیرش گفتگو و مذاکره دیر یا زود خواهد برد.

نماز جمعه تهران / ۱۱ مرداد ۹۸

12+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران5 ماه قبل
الفالف5 ماه قبل
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بیش از ۴ هزار بار مبارزه با فساد اقتصادی در کلمات و نوشته‌های رهبر انقلاب آمده است، گفت: مبارزه با فساد و به ویژه فساد اقتصادی گام بسیار بلندی در تحقق عدالت علوی یعنی آرمان بزرگ انقلاب اسلامی ماست. در روز عرفه با آن لحظات پرشور و نشاطم را شوند و با وسیله‌ای بلند و عارفانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضرت عقد مناجات کنند. امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه امروز وی با اشاره به مسئله فساد اقتصادی خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد و به ویژه فساد اقتصادی گام بسیار بلندی در تحقق عدالت علوی یعنی آرمان بزرگ انقلاب اسلامی ماست. وی افزود: یکی از آرمان‌های اصلی ملت عزیز ما مبارزه با فساد و به ویژه فساد اقتصادی بود که در رژیم ستم شاهی نهادینه شده بود. همچنین تحقق عدالت و به ویژه عدالت اقتصادی و تشکیل یکی نظام پاک و طاهر دیگر آرمان ملت ایران بود و در تمام سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مبارزه با فساد اقتصادی و تحقق عدالت اقتصادی و علوی صدر مطالبات امام راحل عظیم الشأن رهبر حکیم و القدر و امام امت ما بوده و هست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ماه قبل
خبرگزاری میزان- خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: طلیعه مبارزه با فساد اقتصادی در دستگاه قضایی با همت و مجاهدت مشاهده شده است و این اقدام، حس امیدواری را در جامعه برانگیخته است. حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با بیان اینکه یکی از آرمان‌های اساسی انقلاب اسلامی، مبارزه با فساد اقتصادی بود که در رژیم ستمشاهی نهادینه شده بود، گفت: در تمام سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مبارزه با فساد اقتصادی و تحقق عدالت علوی، در صدر مطالبات امام عظیم‌الشان و رهبر حکیم و عالیقدر انقلاب اسلامی بوده است. در نوشته‌ها و کلام و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیش از ۴ هزار بار موضوع مبارزه با فساد به خصوص فساد اقتصادی دیده می‌شود. برخورد قاطع، سریع، بدون تبعیض، عادلانه، موثر و بازدارنده نهاد‌های امنیتی و قضایی، یک مسئله بسیار مهم در موضوع مبارزه با فساد اقتصادی است. طلیعه مبارزه با فساد اقتصادی در دستگاه قضایی با همت و مجاهدت مشاهده شده است و این اقدام، حس امیدواری را در جامعه برانگیخته است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

محمدجواد حاج علی اکبری