اخبار محمدرضا عارف - آخرین و مهم ترین اخبار محمدرضا عارف از خبرگزاری‌های ایران | خبری

محمدرضا عارف

رکنارکنا3 روز قبل
شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان به این نتیجه ‌رسید در تهران لیست ارائه نکند؛ اما این امکان را باقی گذاشت که احزاب اصلاح طلب با نام و عنوان خود از نامزدهای مورد نظر خود حمایت کنند. بالاخره برای عده‌ای که تصمیم دارند در انتخابات شرکت کنند یک یا چند لیست اصلاح‌طلبانه ولو نه کاملا مطلوب وجود خواهد داشت. ما در تهران لیست نمی‌دهیم اما غایب صحنه نخواهیم بود. - چرا با کاندیدهای شناخته شده و محدود برای تهران لیست نمی‌دهید و حتما تاکید به ارائه لیست سی نفره دارید؟ آیا کلا لیست ندادن پیشاپیش پذیرفتن پیروزی اصولگرایان نیست؟ ما کاندیداهای شاخصی که بتوانیم الان در لیست تهران بگذاریم و بگوییم بقیه را با نیروهای ناشناس پرمی‌کنیم نداریم. تصمیم‌ این است که به عنوان شورایعالی سیاستگذاری که نماینده جامعیت اصلاح‌طلبان است لیست داده نشود، ولی احزاب از این کار منع نشده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
دبیرکل حزب اتحاد ملت، که یکی از اصلی‌ترین احزاب مخالف ارائه لیست انتخاباتی توسط اصلاح‌طلبان در حوزه انتخابیه تهران بود، می‌گوید که ما در تهران لیست نمی‌دهیم اما غایب صحنه نخواهیم بود. ما در تهران لیست نمی‌دهیم اما غایب صحنه نخواهیم بود. شورایعالی به این نتیجه رسید که در تهران لیست ندهد، ولی در شهرستان‌ها این موضوع به خودشان واگذار شده است. *چرا با کاندیدهای شناخته شده و محدود برای تهران لیست نمی‌دهید و حتما تاکید به ارائه لیست سی نفره دارید؟ آیا کلا لیست ندادن پیشاپیش پذیرفتن پیروزی اصولگرایان نیست؟ ما کاندیداهای شاخصی که بتوانیم الان در لیست تهران بگذاریم و بگوییم بقیه را با نیروهای ناشناس پرمی‌کنیم نداریم. *چرا در تهران لیست نمی‌دهید اما در شهرستان لیست خواهید داد.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسی و سومین جلسه شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان به ریاست دکتر محمدرضا عارف برگزار شد. اخبار سیاسی- در ابتدای این جلسه عارف ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت هفته زن اظهار امیدواری کرد، الگوی زیست مؤمنانه و مسئولانه آن حضرت به گونه‌ای برای نسل جوان ترسیم شود که زنان ایران نیز بتوانند به مانند آن حضرت در جامعه امروز ایران نقش آفرینی کنند. اعضای شورا ضمن پر اهمیت شمردن مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات یازدهمین دور مجلس شورای اسلامی مجددا یاد آور شدند که این شورا در طول شکل‌گیری خود در کنار تلاش برای حفظ انسجام بین مجموعه اصلاح‌طلبان، برای حضور مؤثر در انتخابات برنامه داشته، اما شرایط به گونه‌ای برای اصلاح‌طلبان رقم خورد که در ارائه لیست انتخاباتی با محدودیت رو به رو شدند. در این جلسه ضمن تاکید بر تداوم مسیری که شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان در طول فعالیت خود طی کرده بر ضرورت تقویت وحدت و انسجام اصلاح‌طلبان و خودداری از درگیرشدن با حاشیه‌هایی که جریان رقیب و رسانه‌های آنان به عنوان جنگ روانی ایجاد می‌کنند تاکید شد. در ادامه این نشست گزارشی از وضعیت کاندیدا‌های باقیمانده اصلاح‌طلب در حوزه‌های انتخابیه که مورد حمایت شورای اصلاح‌طلبان استان‌ها قرار گرفته‌اند به نشست ارائه شد و تصریح شد که کاندیدا‌های مورد حمایت شورای اصلاح‌طلبان در حوزه‌های انتخابیه باید متعهد به میثاق‌نامه و برنامه سنجش‌پذیر مصوب شورای عالی برای مجلس یازدهم باشند.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
روزنامه همدلی در شماره امروز خود نوشت: ۲۵بهمن حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی ده ساله شد. روزنامه همدلی در شماره امروز خود نوشت: ۲۵بهمن حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی ده ساله شد. بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ دو تن از نامزدها یعنی موسوی و کروبی نسبت به نتایج معترض شدند و درخواست ابطال انتخابات را داشتند. از جمله آن که مهدی کروبی توانست بارها با چند نفر دیدار و گفت‌وگو کند. همچنین میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد نیز توانستند با اعضای خانواده خود ملاقات داشته باشند و در این بین نیز مطالبی را به واسطه آنان منتشر کنند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
اخبار سیاسی - حضور و صف بندی جریان اصلاحات در انتخابات این دوره مجلس، از پیش از شروع ثبت‌نام‌ها با اما و اگرها و تردیدهای بسیاری روبه‌رو بود. یکی از این تردیدها مربوط به حضور یافتن یا نیافتن محمدرضا عارف سرلیست امید در انتخابات سال ۹۴ و رئیس فراکسیون امید بود. عارف که علاوه بر فراکسیون امید، هدایت شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را برعهده داشت نه تنها خود در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد بلکه این شورا حتی دعوتی از چهره‌های اصلاح‌طلب برای ثبت‌نام انجام نداد و مشی منفعلانه در پیش گرفت. فردای صدور بیانیه شورای سیاست‌گذاری برای شرکت نکردن در انتخابات، محمدرضا راه‌چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی از برنامه‌ریزی ۱۲ حزب اصلاح طلب برای انتخابات مجلس خبر داد. حزب مردم‌سالاری با هدایت مصطفی کواکبیان نیز اعلام کرده که با چند حزب دیگر قرار است در انتخابات مجلس لیستی ارائه کنند.

برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن با گرامیداشت یاد سردار سلیمانی

6+
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
ایرناایرنا1 هفته قبل
مردم حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران پرچم متحد کشورهای جبهه مقاومت را در دستان خود حمل کردند. آنچه امام (ره) در ۱۲ بهمن گفت.» بازتاب برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های جهانروزنامه مردم سالاری در گزارشی نوشت: برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با حضور همه اقشار مردم در سراسر کشور، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت. گزارش شبکه المیادین از راهپیمایی ۲۲ بهمن شبکه لبنانی المیادین در گزارشی به راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت. خبرگزاری سوریه در گزارش خود نوشت که عدنان محمود، سفیر سوریه در تهران نیز در این مراسم حضور داشته است. مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در کشور با شعار محوری «حماسه حضور، عظمت ملت، تکریم سردار دل‌ها» با حضور قشرهای مختلف مردم برگزار شد.
فراروفرارو1 هفته قبل
محمدرضا عارف، آیت الله آملی لاریجانی و کواکبیان از دیگر چهره‌هایی بودند که راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافتند. محمدرضا عارف نماینده مجلس شورای اسلامی صبح امروز با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: خوشبختانه راهپیمایی بسیار خوب است و علیرغم سرمای هوا مردم حضور چشمگیری در این راهپیمایی دارند و حمایت خود را از نظام نشان دادند. عارف در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره برخی رد صلاحیت‌ها که در انتخابات مجلس به خصوص در میان نامزد‌های اصلاح‌طلبان دلخوری‌های به وجود آورده است، گفت: ردصلاحیت‌ها دیگر از ناراحتی گذشته است. ما انتظار داشتیم که به مر قانون عمل شود، اما احساس می‌شود که در برخی موارد سلیقه‌ای عمل شده و سلیقه‌مان شده است. متاسفانه جریان اصلی اصلاحات در بسیاری از حوزه‌ها عملا نمی‌تواند لیست کیفی خودش را ارائه کند، ولی در عین حال سیاست کلی ما مشارکت جدی و حضور جدی پای صندوق‌های رأی است.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرگزاری اصولگرای تسنیم درباره تحرکات احتمالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس نوشت: نماینده حزب ندای ایرانیان در شورای هماهنگی جریان اصلاحات از اعلام نفرات حاضر در لیست ائتلافی اصلاح‌طلبان در تهران تا ۲۴ بهمن خبر داد. عیسی چمبر نماینده حزب ندای ایرانیان در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به راهبرد انتخاباتی حزب متبوعش گفت: پس از اینکه شورای سیاست‌گذاری اعلام کرد که اصلاح‌طلبان در قالب این شورا لیستی در تهران ارائه نمی‌کنند، حزب ندا به همراه چند حزب دیگر اصلاح‌طلب با برگزاری جلساتی مشترک در تلاش اند در نهایت به ائتلافی برای انتخابات پیش‌رو برسند. چمبر تصریح کرد: حضور منسجم و یکپارچه اصلاح‌طلبان در انتخابات هدف مدنظر احزب عضو ائتلاف است. وی درباره مصاحبه روز گذشته محمدرضا عارف که گفته بود هیچ یک از احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب نباید ائتلاف انتخاباتی داشته باشند، گفت: منظور آقای عارف این بوده که در ائتلاف انتخاباتی از لوگوی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استفاده نشود و ما نیز قصد چنین کاری را نداریم. چمبر درباره سرلیست ائتلاف اصلاح‌طلبان نیز تصریح کرد: چهره‌های شاخص در تهران مشخص هستند از جمله آقای مجید انصاری که تلاش‌ها در راستای این است که ایشان به عنوان سرلیست انتخاب شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
نماینده حزب ندای ایرانیان در شورای هماهنگی جریان اصلاحات از اعلام نفرات حاضر در لیست ائتلافی اصلاح‌طلبان در تهران تا ۲۴ بهمن خبر داد. چمبر تصریح کرد: حضور منسجم و یکپارچه اصلاح‌طلبان در انتخابات هدف مدنظر احزب عضو ائتلاف است. وی درباره مصاحبه روز گذشته محمدرضا عارف که گفته بود هیچ یک از احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب ذیل شورای سیاست‌گذاری نباید ائتلاف انتخاباتی داشته باشند، گفت: ‌ منظور آقای عارف این بوده که در ائتلاف انتخاباتی از لوگوی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استفاده نشود و ما نیز قصد چنین کاری را نداریم. عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان درباره زمان ارائه لیست ائتلافی اصلاح‌طلبان گفت: با توجه به اظهارات اخیر آقای کدخدایی مبنی بر احتمال افزایش افراد تأییدصلاحیت‌شده تا پیش از ۲۴ بهمن ماه، ما نیز زمان اعلام لیست نهایی ائتلاف اصلاح‌طلبان را به همان زمان موکول کرده‌ایم تا در صورت تأیید صلاحیت چهره‌های جدید بتوانیم از آنها در بستن لیست استفاده کنیم. چمبر درباره سرلیست ائتلاف اصلاح‌طلبان نیز تصریح کرد: چهره‌های شاخص در تهران مشخص هستند از جمله آقای مجید انصاری که تلاش‌ها در راستای این است که ایشان به‌عنوان سرلیست انتخاب شود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل
نامه نیوز نوشت: چیزی به انتخابات و شکل‌گیری مجلس یازدهم باقی نمانده و اصلاح طلبان این مصاف را از پیش باخته می‌دانند. همین الان تعدد لیست‌هایی که مطرح می‌شود نشان می‌دهد که این رویه در مجلس آتی نیز ادامه خواهد داشت. تاجرنیا شکل‌گیری چند فراکسیون اصولگرا در مجلس آتی را قطعی دانست و گفت: «بدون شک اصولگرایان در مجلس آتی یکدست نخواهند بود. به عنوان مثال اگر در همین انتخابات جناح اصولگرایان در تهران دو لیست کاملا مشخص دهد، چه بسا که کاندیداهای موثری از اصلاح طلبان بتوانند به مجلس راه پیدا کنند. همان طور که گفتم حضور یک فراکسیون قدرتمند نیازمند عواملی است که اگر محقق شود می‌تواند مجلس یازدهم را برای اصلاح طلبان یک مجلس موثرتر از مجلس دهم کند».
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل
وی افزود: در شهر تهران نیز شورای­‌عالی اصلاح‌طلبان راسا ورودی به عرصه انتخابات نخواهد داشت و این امر به احزاب عضو واگذار شده است. احزاب عضو می‌­توانند به معرفی کاندیداهای مورد نظر خود بپردازند که این اقدام آنها مورد احترام قرار خواهد گرفت و به معنای تخطی از مصوبه شورای‌­عالی اصلاح‌طلبان قلمداد نمی‌شود و شخصا نیز از احزابی که کاندیداهای آنان تاکنون تایید صلاحیت شدند یا دیگر احزاب اصلاح‌طلب درخواست می­‌کنم در زمینه معرفی کاندیداهای مورد نظر خود با هماهنگی دیگر احزاب تلاش کنند. رئیس شورای‌­عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان تاکید کرد: رمز موفقیت شورای­‌عالی اصلاح طلبان از زمان تشکیل آن تاکنون انسجام و وحدت بوده است. مصرانه از همه اصلاح‌طلبان درخواست می­‌کنم به گونه‌­ای اظهار نظر نکنند که تلقی چند دستگی در خانواده اصلاحات ایجاد شود. فعالان حزبی به صفت حزبی خود در بیان دیدگاه­‌های خود آزاد هستند هرگونه تحلیل و موضع‌­گیری را مطرح کنند اما این موضع­‌گیری‌­ها نباید از زبان شورای‌­عالی اصلاح‌طلبان مطرح شود.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم: عیسی چمبر نماینده حزب ندای ایرانیان در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به راهبرد انتخاباتی حزب متبوعش گفت: پس از اینکه شورای سیاست‌گذاری اعلام کرد که اصلاح‌طلبان در قالب این شورا لیستی در تهران ارائه نمی‌کنند، حزب ندا به همراه چند حزب دیگر اصلاح‌طلب با برگزاری جلساتی مشترک در تلاش اند در نهایت به ائتلافی برای انتخابات پیش‌رو برسند. چمبر تصریح کرد: حضور منسجم و یکپارچه اصلاح‌طلبان در انتخابات هدف مدنظر احزب عضو ائتلاف است. وی درباره مصاحبه روز گذشته محمدرضا عارف که گفته بود هیچ یک از احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب نباید ائتلاف انتخاباتی داشته باشند، گفت: منظور آقای عارف این بوده که در ائتلاف انتخاباتی از لوگوی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استفاده نشود و ما نیز قصد چنین کاری را نداریم. عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان درباره زمان ارائه لیست ائتلافی اصلاح‌طلبان گفت: با توجه به اظهارات اخیر آقای کدخدایی مبنی بر احتمال افزایش افراد تایید صلاحیت شده تا پیش از ۲۴ بهمن ماه، ما نیز زمان اعلام لیست نهایی ائتلاف اصلاح‌طلبان را به همان زمان موکول کرده‌ایم تا در صورت تایید صلاحیت چهره‌های جدید بتوانیم از آن‌ها در بستن لیست استفاده کنیم. چمبر درباره سرلیست ائتلاف اصلاح‌طلبان نیز تصریح کرد: چهره‌های شاخص در تهران مشخص هستند از جمله آقای مجید انصاری که تلاش‌ها در راستای این است که ایشان به عنوان سرلیست انتخاب شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، عیسی چمبر نماینده حزب ندای ایرانیان در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، با اشاره به راهبرد انتخاباتی حزب متبوعش گفت: پس از اینکه شورای سیاست‌گذاری اعلام کرد که اصلاح‌طلبان در قالب این شورا لیستی در تهران ارائه نمی‌کنند، حزب ندا به همراه چند حزب دیگر اصلاح‌طلب با برگزاری جلساتی مشترک در تلاش‌اند در نهایت به ائتلافی برای انتخابات پیش‌رو برسند. چمبر تصریح کرد: حضور منسجم و یکپارچه اصلاح‌طلبان در انتخابات هدف مدنظر احزب عضو ائتلاف است. وی درباره مصاحبه روز گذشته محمدرضا عارف که گفته بود هیچ یک از احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب نباید ائتلاف انتخاباتی داشته باشند، گفت: ‌ منظور آقای عارف این بوده که در ائتلاف انتخاباتی از لوگوی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استفاده نشود و ما نیز قصد چنین کاری را نداریم. عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان درباره زمان ارائه لیست ائتلافی اصلاح‌طلبان گفت: با توجه به اظهارات اخیر آقای کدخدایی مبنی بر احتمال افزایش افراد تایید صلاحیت شده تا پیش از ۲۴ بهمن ماه، ما نیز زمان اعلام لیست نهایی ائتلاف اصلاح‌طلبان را به همان زمان موکول کرده‌ایم تا در صورت تایید صلاحیت چهره‌های جدید بتوانیم از آنها در بستن لیست استفاده کنیم. چمبر درباره سرلیست ائتلاف اصلاح‌طلبان نیز تصریح کرد: چهره‌های شاخص در تهران مشخص هستند از جمله آقای مجید انصاری که تلاش‌ها در راستای این است که ایشان به عنوان سرلیست انتخاب شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
چرا که بعد از روز جمعه، هنوز خبری از تأیید صلاحیت مجدد نامزدهای شناخته شده سیاسی به گوش نرسیده. اوضاعی که برای اصولگرایان فرق دارد و آنها در لیست شورای ائتلاف با فهرستی ۹۰ نفره و در لیست جبهه پایداری با فهرستی ۶۰ نفره برای رسیدن به ۳۰ نفر نهایی خود تلاش می‌کنند. آخرین بار روز جمعه خبر تأیید صلاحیت دو چهره شناخته شده این جریان یعنی محمدعلی مقیمی و محمد حسین افشانی منتشر شد. رونمایی از فهرست اولیه شورای ائتلاف با ۱۸ چهرهدر طرف مقابل اما بازار تحولات به مراتب داغ‌تر است. پیشنهادی که به نظر می‌رسد با این نامه حدادعادل به صراحت رد شده تا دوم اسفند میدانی برای رقابت دوباره میان اصولگرایان باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
***توضیحات عارف درباره «تحریم خاموش انتخابات»! [۱] *آنچه که آقای عارف توضیح داده است همان معنای «تحریم خاموش انتخابات» توسط اصلاح طلبان است که با گفتمان «رأی می‌دهیم ولی لیست نمی‌دهیم» مطرح شد. در همین رابطه غلامعلی حداد عادل، فعال اصولگرا و رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی نیز به تازگی نامه‌ای سرگشاده خطاب به دبیر جبهه پایداری نوشت و اغلاط جبهه پایداری را در مقابل مردم تهران مطرح کرد. [۳] *متأسفانه جبهه پایداری از رفتارهای وحدت شکنانه خود درس نمی‌گیرد و متوجه نیست که این رفتارها چگونه می‌تواند مقولاتی مثل دولت اعتدال را در دامن مردم ایران بگذارد. حتما بایستی این سوال را از اعاظم جبهه پایداری پرسید که نقش تفرقه را در باخت سیاسی و حضور جریانات نامعتقد به خدمتگزاری به مردم چه می‌دانند!؟ ***۱_ https: //www. ilna. news/fa/tiny/news-۸۷۰۰۳۲۲_ https: //etemadonline. com/content/۳۸۳۴۶۶۳_ https: //www. ilna. news/fa/tiny/news-۸۷۰۲۱۳
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
یک سایت همسو با اصلاح‌طلبان تصریح کرد این طیف نباید با بهانه کردن نظارت شورای نگهبان، از پاسخگویی درباره عملکرد ناموفق دولت و مجلس طفره بروند. آنها الان در قدرت حضور دارند و در دولت و مجلس مسئولیت دارند و باید به مردم پاسخگو باشند. اینکه مردم الان در مورد رد صلاحیت‌ها واکنشی نشان نمی‌دهند به خاطر این است که از نمایندگان اصلاح‌طلبان راضی نیستند و از آنها دلخور هستند. مردم هنوز از محمدرضا عارف به‌عنوان لیدر جریان اصلاحات در مجلس دهم سوال‌های فراوانی دارند تا او که حالا دیگر نامزد انتخابات نشد، پاسخ دهد. مبادا آنها به بهانه شورای نگهبان، جا خالی بدهند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گفته وی به‌جای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، اصلاح‌طلبان در مرکز هر استان برای انتخابات برنامه‌ریزی می‌کنند و لیست می‌دهند. محمودزاده با اشاره به تایید صلاحیت بیش از هفت هزار نامزد در انتخابات مجلس افزود: باید قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اصلاح شود. ۱۰ باری که آقای روحانی انتخاب شده تشریفاتی انتخاب شده است؟! یکی از دلایل بیان این سخنان این است که آقای روحانی به وعده‌هایی که به مردم داد مخصوصا در حوزه اقتصادی عمل نکرد. صدور رای پرونده مهدی قائدیدر رای اولیه پرونده تصادف بوشهر، مهدی قائدی به عنوان راننده خودرو شناخته و محکوم شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
در همین حال علی صوفی عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به نامه‌نیوز گفت: تصمیم شورا یک تصمیم جبهه‌ای است و بار مسئولیت لیست چند حزب نباید به عهده تمام اصلاح‌طلبان بیفتد. از سوی دیگر روزنامه سازندگی متعلق به حزب کارگزاران در گزارشی تصریح کرد: لیست‌های انتخاباتی احزاب اصلاح‌طلب در راه است. سازندگی نوشت: برخی احزاب اصلاح‌طلب مانند ندای ایرانیان، کارگزاران و اعتماد ملی فهرست انتخاباتی دارند. همچنین محمدرضا خباز، از فعالان اصلاح‌طلب و استاندار پیشین خراسان شمالی به روزنامه آرمان گفته است: احزاب اصلاح‌طلب لیست مشترکی ارائه خواهند کرد. به گفته وی به‌جای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، اصلاح‌طلبان در مرکز هر استان برای انتخابات برنامه‌ریزی می‌کنند و لیست می‌دهند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
علی تاجرنیا در گفت‌وگو با نامه نیوز: به گزارش نامه نیوز، چیزی به انتخابات و شکل‌گیری مجلس یازدهم باقی نمانده و اصلاح طلبان این مصاف را از پیش باخته می‌دانند. بر این اساس وزن فراکسیون حداقلی اصلاح طلبان مشخص خواهد شد. همین الان تعدد لیست‌هایی که مطرح می‌شود نشان می‌دهد که این رویه در مجلس آتی نیز ادامه خواهد داشت. تاجرنیا شکل‌گیری چند فراکسیون اصولگرا در مجلس آتی را قطعی دانست و گفت: «بدون شک اصولگرایان در مجلس آتی یکدست نخواهند بود. همان طور که گفتم حضور یک فراکسیون قدرتمند نیازمند عواملی است که اگر محقق شود می‌تواند مجلس یازدهم را برای اصلاح طلبان یک مجلس موثرتر از مجلس دهم کند».
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
از سوی دیگر، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان نیز دیروز در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس تجدید‌نظر شورای نگهبان در تایید صلاحیت نامزدهای رد صلاحیت‌شده را تایید کرد و از امکان افزایش تعداد تایید صلاحیت شده‌ها خبر داد. احتمال ارائه لیست اصلاح‌طلباناین دو خبر سبب شد برخی ارائه لیست از سوی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را محتمل بدانند. برخی از اینها هم رسما اعلام کرده‌اند چون کاندیداهای ما تایید صلاحیت نشدند، لیست نمی‌دهیم. شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان متشکل از ۲۹ حزب است که بر این اساس اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و شخصیت‌های حقیقی در تهران لیستی نخواهند داد. البته لیستی که شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در آن دخالتی نخواهد داشت.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر مبنای حضور مردم شکل گرفت از همه اقشار مردم با سلایق گوناگون برای حضور در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران دعوت کرد. وی افزود: در شهر تهران نیز شورای­‌عالی اصلاح‌طلبان راسا ورودی به عرصه انتخابات نخواهد داشت و این امر به احزاب عضو واگذار شده است. رئیس شورای‌­عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان تاکید کرد: رمز موفقیت شورای­‌عالی اصلاح طلبان از زمان تشکیل آن تاکنون انسجام و وحدت بوده است. مصرانه از همه اصلاح‌طلبان درخواست می­‌کنم به گونه‌­ای اظهار نظر نکنند که تلقی چند دستگی در خانواده اصلاحات ایجاد شود. فعالان حزبی به صفت حزبی خود در بیان دیدگاه­‌های خود آزاد هستند هرگونه تحلیل و موضع‌­گیری را مطرح کنند اما این موضع­‌گیری‌­ها نباید از زبان شورای‌­عالی اصلاح‌طلبان مطرح شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
وی افزود: در شهر تهران نیز شورای­‌عالی اصلاح‌طلبان راسا ورودی به عرصه انتخابات نخواهد داشت و این امر به احزاب عضو واگذار شده است. احزاب عضو می‌­توانند به معرفی کاندیداهای مورد نظر خود بپردازند که این اقدام آنها مورد احترام قرار خواهد گرفت و به معنای تخطی از مصوبه شورای‌­عالی اصلاح‌طلبان قلمداد نمی‌شود و شخصا نیز از احزابی که کاندیداهای آنان تاکنون تایید صلاحیت شدند یا دیگر احزاب اصلاح‌طلب درخواست می­‌کنم در زمینه معرفی کاندیداهای مورد نظر خود با هماهنگی دیگر احزاب تلاش کنند. رئیس شورای‌­عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان تاکید کرد: رمز موفقیت شورای­‌عالی اصلاح طلبان از زمان تشکیل آن تاکنون انسجام و وحدت بوده است. مصرانه از همه اصلاح‌طلبان درخواست می­‌کنم به گونه‌­ای اظهار نظر نکنند که تلقی چند دستگی در خانواده اصلاحات ایجاد شود. فعالان حزبی به صفت حزبی خود در بیان دیدگاه­‌های خود آزاد هستند هرگونه تحلیل و موضع‌­گیری را مطرح کنند اما این موضع­‌گیری‌­ها نباید از زبان شورای‌­عالی اصلاح‌طلبان مطرح شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
***احتمال درگیری بین ارتش سوریه و ترکیه وجود دارد/ «ادلب» در آینده نزدیک پاکسازی می‌شودخبر بعدی تحلیل حسن هانی‌زاده، کارشناس مسائل خاورمیانه از شرایط منطقه به ویژه سوریه در صدر اخبار پربازدید امروز بود. وی با ایسنا با اشاره به پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه در منطقه ادلب و آزادسازی شهر استراتژیک سراقب در این استان توسط ارتش سوریه خاطر نشان کرد: این عملیات موفقیت میدانی بزرگ برای نیروهای مسلح سوریه و محور مقاومت تلقی می‌شود. دبیرخانه مجلس خبرگان رهبریآملی‌لاریجانیرئیس قوه قضاییهرئیس‌جمهورمحمدرضا عارف***سخنرانان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرهای مختلفاعلام اسامی سخنرانان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در شهرهای مختلف هم از خبر‌های مورد توجه مخاطبان بود. دیگر خبر‌های مرتبط با راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه را نیز میتوانید در لینک‌های زیر دنبال کنید. مسیرهای ۱۲گانه راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهرانشعار الله اکبر، ساعت ۲۱ فردا شب در سراسر کشور طنین‌انداز می‌شودانتهای پیام
ایرناایرنا1 هفته قبل
فراهم کردن محیطی برای رقابت طیف‌های مختلف سیاسی در عرصه برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌تواند میزان استقبال عمومی مردم به مشارکت حداکثری را افزایش دهد. در حالی که نمایندگان اصرار بر استانی شدن انتخابات مجلس داشتند؛ شورای نگهبان آن را مغایر قانون اساسی دانسته اما معتقد بود بندهای مربوط به هزینه‌های انتخاباتی می‌تواند تصویب شده و به همین دوره از انتخابات مجلس برسد. به این ترتیب احزاب اصلاح‌طلب در صورت تمایل از داوطلبان حمایت خواهند کرد اما شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان از تجزیه ائتلاف در انتخابات ۹۴ درس گرفته است. این جریان یک‌بار در انتخابات مجلس هفتم و در پی ردصلاحیت‌های آن سال پیه تحریم را به تن مالید و از مشارکت جدی در انتخابات خودداری کرد. نتیجه این کنش سیاسی کابوسی بود که تکرار سلسله‌وار آن، اصلاح‌طلبان را به مدت یک دهه از ساختار قدرت حذف کرد و به حاشیه برد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
وی افزود: در شهر تهران نیز شورای­‌عالی اصلاح‌طلبان راسا ورودی به عرصه انتخابات نخواهد داشت و این امر به احزاب عضو واگذار شده است. احزاب عضو می‌­توانند به معرفی کاندیداهای مورد نظر خود بپردازند که این اقدام آنها مورد احترام قرار خواهد گرفت و به معنای تخطی از مصوبه شورای‌­عالی اصلاح‌طلبان قلمداد نمی‌شود و شخصا نیز از احزابی که کاندیداهای آنان تاکنون تایید صلاحیت شدند یا دیگر احزاب اصلاح‌طلب درخواست می­‌کنم در زمینه معرفی کاندیداهای مورد نظر خود با هماهنگی دیگر احزاب تلاش کنند. رئیس شورای‌­عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان تاکید کرد: رمز موفقیت شورای­‌عالی اصلاح طلبان از زمان تشکیل آن تاکنون انسجام و وحدت بوده است. مصرانه از همه اصلاح‌طلبان درخواست می­‌کنم به گونه‌­ای اظهار نظر نکنند که تلقی چند دستگی در خانواده اصلاحات ایجاد شود. فعالان حزبی به صفت حزبی خود در بیان دیدگاه­‌های خود آزاد هستند هرگونه تحلیل و موضع‌­گیری را مطرح کنند اما این موضع­‌گیری‌­ها نباید از زبان شورای‌­عالی اصلاح‌طلبان مطرح شود.
ایلناایلنا1 هفته قبل
وی افزود: در شهر تهران نیز شورای­‌عالی اصلاح‌طلبان راسا ورودی به عرصه انتخابات نخواهد داشت و این امر به احزاب عضو واگذار شده است. احزاب عضو می‌­توانند به معرفی کاندیداهای مورد نظر خود بپردازند که این اقدام آنها مورد احترام قرار خواهد گرفت و به معنای تخطی از مصوبه شورای‌­عالی اصلاح‌طلبان قلمداد نمی‌شود و شخصا نیز از احزابی که کاندیداهای آنان تاکنون تایید صلاحیت شدند یا دیگر احزاب اصلاح‌طلب درخواست می­‌کنم در زمینه معرفی کاندیداهای مورد نظر خود با هماهنگی دیگر احزاب تلاش کنند. رئیس شورای‌­عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان تاکید کرد: رمز موفقیت شورای­‌عالی اصلاح طلبان از زمان تشکیل آن تاکنون انسجام و وحدت بوده است. مصرانه از همه اصلاح‌طلبان درخواست می­‌کنم به گونه‌­ای اظهار نظر نکنند که تلقی چند دستگی در خانواده اصلاحات ایجاد شود. فعالان حزبی به صفت حزبی خود در بیان دیدگاه­‌های خود آزاد هستند هرگونه تحلیل و موضع‌­گیری را مطرح کنند اما این موضع­‌گیری‌­ها نباید از زبان شورای‌­عالی اصلاح‌طلبان مطرح شود.
رجانیوزرجانیوز1 هفته قبل
شورای شهر تهران به سرلیستی فرزند مرحوم رفسنجانی به تسخیر اصلاح طلبان درآمد و شهرداری تهران هم به برای حامیان دولت شد تا دیگر صدایی متفاوت شنیده نشود. بهانه حامیان دولت برای عدم ارائه لیست در تهران ردصلاحیت شدن نامزدهای اصلاح طلب توسط شورای نگهبان است. اما ادعای ردصلاحیت نامزدهای اصلاح طلب چقدر صحت دارد؟ خبرگزاری فارس در همین خصوص به بررسی تعداد کاندیداهای مطرح و فعال سیاسی اصلاح طلب پرداخته است. این بررسی نشان میدهد برغم تبلیغات و ادعاهای اصلاح طلبان تعداد قابل توجهی از چهره‌های اصلاح طلب از تهران کاندید شده و تایید صلاحیت هم شده‌اند. انها از رفراندومی بزرگ در سراسر کشور که نشان دهنده شکست ایده غرب گرایان است به شدت هراس دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
اکثریت آنها در حالی انفعال در انتخابات را تئوریزه می‌کنند که در نهان به انتخابات سال ۱۴۰۰ می‌اندیشند و این در حالی است که این دو با هم نسبتی ندارند. آنها به جای اینکه «چو فردا شود فکر فردا کنند» باید بگویند برنامه‌شان برای بعد از انتخابات مجلس چیست و آنگاه بر همان مبنا در مورد انتخابات تصمیم‌گیری کنند. کتابخوانی، مجازات یک متهم حوادث آباندست آخر اینکه، وکیل مدافع یکی از متهمان حوادث آبان ماه از صدور حکم کتابخوانی از سوی دادگاه برای موکلش خبر داد. دولت روحانی تاکنون کار سختی در نظارت مجلس بر خود نداشته است؛ ریاست مجلس هم هماهنگی خوبی با دولت داشته است. پیش‌تر این تجربه رقم خورده و چیز جدیدی نیست … مجلس چهارم، مجلس هفتم، مجلس هشتم و مجلس نهم همه به همین شکل بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به این ترتیب احزاب اصلاح‌طلب در صورت تمایل از داوطلبان حمایت خواهند کرد اما شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان از تجزیه ائتلاف در انتخابات ۹۴ درس گرفته است. اسماعیل گرامی‌مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی به «نامه‌نیوز» گفته است: «ما در شورای عالی سیاستگذاری ماه‌ها درباره راهبرد اصلاح‌طلبان بحث و بررسی کردیم. کارگروه‌های مختلف در این خصوص کار کردند و نهایتا تصمیم بر این شد که حفظ هویت اصلاح‌طلبی در منشور اساسی ما قرار گرفت. به همین دلیل می‌توان گفت که حفظ هویت اصلاح‌طلبی مهمترین دستاورد ما از این تصمیم است». با این وجود آنها حاضر نشدند پشت عارف یا جهانگیری جمع شوند، چرا که به تعبیر محمدعلی نجفی، رأی عارف در سال ۹۲ زیر هشت درصد بود.

به انتهای لیست رسیدید