محمدعلی نجفی

محمدعلی نجفی

تیزر جدید «کارت پرواز» رونمایی شد

سینماپرسسینماپرس8 ساعت قبل
سینماپرس: جدیدترین تیزر فیلم سینمایی «کارت پرواز» منتشر شد. به گزارش سینماپرس، جدیدترین تیزر فیلم سینمایی «کارت پرواز» ساخته مهدی رحمانی که همچنان در سینماهای «هنر و تجربه» در حال اکران است، منتشر شد. تیزر جدید این فیلم را ایمان بیات‌فر ساخته که پیش از این برای ساخت فیلم‌های کوتاه و مستندش جوایز متعدد از جشنواره‌های داخلی و خارجی دریافت کرده است. در خلاصه داستان فیلم سینمایی «کارت پرواز» که به پدیده ترانزیت مواد مخدر از طریق بلعیدن به سایر کشورهای جهان می‌پردازد، آمده است: ندا برای حل بحران مالی‌اش، تصمیم گرفته که با بلعیدن مواد مخدر به ترانزیت آن روی بیاورد، اما این کار برایش خطراتی در پی دارد. منصور شهبازی، ندا جبرئیلی، محمدعلی نجفی، اصغر رفیعی جم، شیرین یزدانبخش، طلا معتضدی، علی کلانتری و امین قوامی بازیگران «کارت پرواز» هستند.

جدیدترین تیزر «کارت پرواز» منتشر شد/ ادامه اکران

مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای فیلم «کارت پرواز»، فیلم سینمایی «کارت پرواز» جدیدترین ساخته مهدی رحمانی پس از فیلم‌های «دیگری»، «پنهان» و «برف» است که از ابتدای تیر در گروه سینمایی «هنر و تجربه اکران» شده است. تیزر جدید فیلم سینمایی «کارت پرواز» را ایمان بیات‌فر ساخته است. در خلاصه داستان فیلم سینمایی «کارت پرواز» که به پدیده ترانزیت مواد مخدر از طریق بلعیدن به سایر کشورهای جهان می‌پردازد، آمده است: «ندا برای حل بحران مالی‌اش، تصمیم گرفته که با بلعیدن مواد مخدر به ترانزیت آن روی بیاورد، اما این کار برایش خطراتی در پی دارد.» منصور شهبازی، ندا جبرئیلی، محمدعلی نجفی، اصغر رفیعی جم، شیرین یزدانبخش، طلا معتضدی، علی کلانتری و امین قوامی بازیگران «کارت پرواز» هستند. عوامل این فیلم عبارتند از کارگردان: مهدی رحمانی، نویسنده: امیر عربی، مهدی رحمانی و بابک میرزاخانی، مدیرفیلمبرداری: محمد رسولی، تدوین: محمدرضا موئینی، آهنگساز: بابک میرزاخانی، طراح صحنه و لباس: ویدا روشنی، طراح گریم: محسن دارسنج، صدابردار: امیر نوبخت حقیقی، صداگذار: امیرحسین قاسمی، طراح جلوه‌های بصری: امیر سحرخیز، مدیر تولید: سعید شرفی‌کیا، مشاور رسانه‌ای: مریم قربانی‌نیا، تهیه‌کننده: مهدی رحمانی و بهمن کامیار.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
هفتم خردادماه ساختمان آرمیتا به عکس یک همه رسانه‌های تبدیل شد. موضوعی که به گفته ساکنان این ساختمان مشکلات زیادی هم برای آن‌ها درست کرد. روزی باور نکردنی برای ساکنان برج آرمیتای شهرک غرب. اصلا خیلی از ساکنان این ساختمان لوکس از همسایگی با نجفی و همسر ‏دومش بی‌خبر بودند. اما باز هم ساکنان این ساختمان مطمئن نبودند، چون آن روز ‏کسی جواب درستی به آن‌ها نمی‌داد. یکی از ساکنان برج آرمیتا که نخواست نامش ‏فاش شود، درباره شرایط حال و حاضر واحد ۲۷۰۱ این برج می‌گوید: «صاحب اصلی ‏این ساختمان خارج از کشور است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
وزیر پیشین آموزش و پرورش گفت: تلاش زیادی در راستای سند تحول بنیادین و بهبود کارکردهای آموزش و پرورش انجام شد؛ چون کارکردهای این نهاد رو به افول می‌رود. باید استقلال آموزش و پرورش حفظ شود، باید از نظام آموزش و پرورش تمرکز زدایی کنیم و این لایه بندی فراوان پیچیده مدیریتی را حذف کنیم. حسینی هم اعلام کرد: با تمام توان در خدمت آقای حاجی میرزایی هستم. به هرحال حاجی میرزایی در زمینه تدوین لوایح به خصوص لایحه شفافیت نقش بسیار مهمی داشت؛ وی از نظر من مدیری موفق، راهبردی، صاحب‌فکر و برنامه است. محسن حاجی میرزایی وزیرآموزش‌وپرورش متولد ۱۳۳۸ در شهر قم دارای مدرک کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی است.

ریشه جنجال «دختر آبی» کجاست؟ / چگونه اصلاح‌طلبان، پیاده نظام اندیشکده صهیونیستی توانا شدند؟ +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
هفته‌ای نیست که به واسطه جریان‌سازی هماهنگ با خارج از کشور، حول یک مساله اجتماعی یا سیاسی، شاهد التهاب آفرینی‌های چند روزه نباشیم. این در حالی بود که خبر محکومیت او به ۶ ماه حبس و عنوان اصلی اتهامی آن مرحومه از اساس دروغ بود. اما به نظر می‌رسد که ماجراهایی از سنخ «دختر آبی» و ملتهب کردن فضای روانی جامعه، صرفا یک نوع سوءاستفاده ساده از یک رویداد اجتماعی نیست. اصولا انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس موسوم به «انقلاب یاس»، یکی از الگوهای ذهنی سران فتنه موسوم به «جنبش سبز» و حامیان متنفذ آن بود. راستی؛ چرا تصور می‌شود حضور زنان در ورزشگاه‌ها مخالف ارزش‌های دینی است؟ چرا منکر است؟ و چرا از منظر متولیان دین از منکراتی چون دروغ و دزدی و رشوه بزرگتر است؟ فرق حضور زنان در ورزشگاه‌ها با حضور آن‌ها در خیابان‌ها و پارک‌ها چیست؟ احتمالا خواهند گفت، شرایط اضطرار است و مصداق اکل‌میته است.
فراروفرارو2 روز قبل
وزیر محترم آموزش و پرورش پس از واکنش‌های منفی فراوانی که این سخن گرفت در تویتی این جملات قصار را منتشر کرد: «آموزش رایگان و با کیفیت حق همه کودکان است. این تویت آقای وزیر نشان داد که ایشان هنوز متوجه محل نزاع نشده است. آن‌چه آقای نجفی و حکمرانان آموزش عالی در آن زمان می‌کردند، دست کم مبتنی بر تفسیری غلط از قانون اساسی بود. دریغ و افسوس که وزیر محترم آموزش و پرورش، باید از هر کسی به این معنا آگاه‌تر باشد. [۱] تنها یک مصوبه بحث‌برانگیز شورای عالی انقلاب فرهنگی، گروهی را از تحصیل عالی محروم می‌کند که آن نیز محل بحث حاضر نیست.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
به نظر می‌آید بدنه اجتماعی اصلاحات رفتارها و مواضع تندتری را از فراکسیون امید می‌خواستند. من فکر نمی‌کنم کسی به فراکسیون امید گفته باشد باید این ۵ کار را انجام بدهید یا این ۱۰ کار را انجام ندهید. اگر شما به دولت انتقاد دارید ولی درعوض فراکسیون امید هم از ابزارهای نظارتی‌اش علیه دولت روحانی استفاده نکرد. من یک مورد را بگویم؛ در مجلس نهم که نمایندگان تهران همسو با دولت احمدی‌نژاد بودند، تندترین مواضع را علیه دولت احمدی‌نژاد داشتند. عمده نمایندگان تهران اصلا بروز و ظهوری ندارند؛ یعنی در اصلاح‌طلبان یک اقتصاددان قوی نبود که در لیست نمایندگان تهران بیاید؟ من از همان اول بر سر این‌گونه لیست بستن مشکل داشتم.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس گفت: من به چند دلیل، دیگر در جلسات شورای عالی اصلاح‌طلبان شرکت نکردم زیرا یک سازوکار دموکراتیک بر این شورا حاکم نیست. کواکبیان گلایه‌های زیادی هم از «شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان» داشت، شورایی که این روزها درگیر برخی اختلافات درونی شده است، او می‌گوید «من به سه دلیل، دیگر در جلسات شورای عالی اصلاح‌طلبان شرکت نکردم. یعنی فقط می‌خواستید هویت اصلاح‌طلبان مجلس را اثبات کنید؟ بله، همین را هم گفتیم. به نظر می‌آید در همین موضوع ائتلاف یا عدم ائتلاف در انتخابات مجلس خیلی وحدت نظری داخل اصلاح‌طلبان نیست. شما اینجا دارید از بنده مصاحبه می‌گیرید و من هم می‌گویم از کلیت عملکرد فراکسیون امید حمایت می‌کنم، ولی انتقاداتی هم دارم.
پارس نیوزپارس نیوز4 روز قبل
پارس نیوز، به گزارش «روز واقعه» یکی از ماندگارترین فیلم‌هایی است که در سینمای ایران براساس واقعه تلخ عاشورا ساخته شده است. اما «روز واقعه» چطور شکل گرفت؟ شهرام اسدی در ابتدای گفت‌وگویش از بازگشتش به ایران پس از چند سال دوری می‌گوید. علیرضا شجاع‌نوری و لادن مستوفی در این بخش به فیلم اضافه می‌شوند و فیلم ماندگار «روز واقعه» ساخته می‌شود. یکی دیگر از خاطراتی که شهرام اسدی از ساخت «روز واقعه» ذکر می‌کند ایرادی است که به نام مدیر دوبلاژ فیلم گرفته می‌شود. در ابتدا از اسدی می‌خواهند مدیر دوبلاژ فیلم را تغییر دهد و وقتی پافشاری او را می‌بینند اصرار می‌کنند که حداقل نام او در تیتراژ نباشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
آن سازمان هم برای مدیریت دریاچه، شرکت ‌عمرانی کارکنان را مسئول کرده که حدود ۲۵۰هکتار آن را ‌مدیریت مستقلی از شهرداری منطقه انجام می‌دهد. خوب است ‌افکار عمومی این را بداند چون بعضا اشکالات را متوجه ‌شهرداری منطقه می‌دانند. هزینه آب دریاچه را هم ‌یعنی سالی حدود یک ونیم میلیاردتومان شهرداری منطقه ‌می‌دهد که آب دریاچه تأمین شود. در این شرایط برنامه‌ای برای ‌درآمد شهر وجود دارد؟ ‌باید در این زمینه اصولی کار کرد. ‌‌ شما پیش از این هم جایی گفته بودید که تمام ‌هزینه‌های‌سال جاری شهرداری منطقه را جریمه‌های ‌ایران‌مال تأمین کرده است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس5 روز قبل
این اعداد آن‌قدر روشن است که در ۱۸ ماه مانده به پایان دوره او هفت ‌هزار میلیارد تومان از تسهیلات استفاده شده؛ بنابراین ۱۶ هزار میلیارد تومان کل بدهی شهرداری کمتر از تسهیلات اخذشده از سال ۹۳ به بعد یعنی ۲۰ هزار میلیارد تومان است. وقتی پست شهرداری تهران به محمدعلی نجفی رسید، بدهی شهرداری را ۵۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و همین عدد هم امروز به ۶۹ هزار میلیارد تومان رسیده است. اختلاف در اعداد و ارقام بدهی‌ها تا جایی پیش رفت که منجر به شکایت قالیباف از محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران شد؛ شکایتی که خروجی آن محکومیت شش‌ماهه حبس و ۷۴ ضربه شلاق شد. موضوع بدهی‌های شهرداری تهران به هر نهاد یا سازمانی که باشد، لابد دارای سند و مدرک بوده و در اسناد شهرداری ثبت است. در اختلاف بین شهردار اسبق و اعضای فعلی شورای شهر و نیز سه نفر از شهرداران بعد از او درخصوص بدهی شهرداری با اعداد و ارقام متفاوتی روبه‌رو هستیم و بعضا نیز استعفای محمدعلی نجفی از شهرداری تهران را بی‌ربط به اعلام رسمی مبلغ و میزان بدهی‌های شهرداری و تفاوت دفاتر رسمی و قانونی با مبالغ مورد قبول و تأیید آقای قالیباف نمی‌دانند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
اسدی می‌پذیرد اما چند روز بعد، مدیران فارابی فیلمنامه‌ «روز واقعه» را در اختیارش می‌گذارند. اسدی می‌گوید: به خانه آمدم و خواندن فیلمنامه را آغاز کردم. تغییراتی که شریفی‌نیا و محمدعلی نجفی روی فیلمنامه بیضایی داده بودند در این حد بود که میزان سکانس‌های نقش راحله بیشتر شده و ماجرا از جایی آغاز می‌شده که دو دانشجو در تحقیقاتی در ماجرای عاشورا به داستان «روز واقعه» می‌رسند. شهرام اسدی در پاسخ به این سوال که برای ساخت فیلمنامه به سراغ بیضایی هم رفتید می‌گوید: بیضایی را در جایی دیدم و گفتم که قرار است این فیلمنامه را بسازم. یکی دیگر از خاطراتی که شهرام اسدی از ساخت «روز واقعه» ذکر می‌کند ایرادی است که به نام مدیر دوبلاژ فیلم گرفته می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
«روز واقعه» یکی از ماندگارترین فیلم‌هایی است که در سینمای ایران براساس واقعه تلخ عاشورا ساخته شده است. اما «روز واقعه» چطور شکل گرفت؟ شهرام اسدی در ابتدای گفت‌وگویش از بازگشتش به ایران پس از چند سال دوری می‌گوید. اسدی می‌پذیرد اما چند روز بعد، مدیران فارابی فیلمنامه‌ «روز واقعه» را در اختیارش می‌گذارند. علیرضا شجاع‌نوری و لادن مستوفی در این بخش به فیلم اضافه می‌شوند و فیلم ماندگار «روز واقعه» ساخته می‌شود. یکی دیگر از خاطراتی که شهرام اسدی از ساخت «روز واقعه» ذکر می‌کند ایرادی است که به نام مدیر دوبلاژ فیلم گرفته می‌شود.

روایتی از «روز واقعه» سینمای ایران + فیلم

ایسناایسنا1 هفته قبل
در «روز واقعه» هم از تمام تجربیات موجود و حرفه‌ای سینمای ایران و تلویزیون استفاده کردیم. سه روز بعد دیدم فیلمنامه دست‌نویس آقای بیضائی به اسم «روز واقعه» را به من دادند و گفتند این را هم نگاهی کن. از آقای اسفندیاری سوال کردم که چرا خود آقای بیضائی این فیلم را نمی‌سازد. آقای فرهنگ طرح دادند و آقای بیضائی فیلمنامه را نوشتند. پیشنهاد من شهرام اسدی بود و آقای نجفی می‌خواست فیلمنامه را تغییر بدهد.» و در پایان با مروری بر قسمت پایانی فیلم‌نامه «روز واقعه»، حکایت فیلم ماندگار تاریخ سینمای ایران را به پایان می‌بریم: «میدان.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
این رقم توسط معاون زمان شهرداری محمدباقر قالیباف رد شد و او میزان بدهی‌های شهرداری را ۱۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد. تقلای دو ساله اصلاح‌طلبان به جای مدیریت شهر تهران، بر حاشیه‌سازی‌ها و تخطئه مدیریت قبلی متمرکز شده است. این ادعاها البته توسط قدرت‌الله گودرزی معاون مالی و اقتصاد شهرداری تهران در زمان قالیباف رد شد. از جمله روزنامه شرق در شماره ۱۱ شهریور ماه جاری نوشت: «به نظر می‌رسد اعلام این عدد از سوی شهردار تهران در شرایط فعلی بی‌پولی و تنگدستی شهرداری تهران بیشتر از جهت اعلام موقعیت است تا اعلام بدهی به بیرون‌گودنشینان! در بسیاری از موارد گرچه میزان بدهی در گذر زمان ثابت می‌ماند، اما بدهکار تغییر می‌کند و دلار را به جای دادن بدهی خرج افزایش ثروت غیرنقدی کشور می‌کنند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
این رقم توسط معاون زمان شهرداری محمدباقر قالیباف رد شد و او میزان بدهی‌های شهرداری را ۱۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد. حالا در روزهای گذشته به این رقم‌های متفاوت مبالغی هم افزوده شده و گویا اصلاح‌طلبان سود آن را هم بر اصل پول می‌افزایند! تقلای دو ساله اصلاح‌طلبان به جای مدیریت شهر تهران، بر حاشیه‌سازی‌ها و تخطئه مدیریت قبلی متمرکز شده است. محمدعلی نجفی شهردار اول اصلاح‌طلبان ابتدا میزان بدهی‌های شهرداری را ۳۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و دو ماه نگذشته معاونش ۲۲ هزار میلیارد تومان روی بدهی‌ها گذاشت و همچنین میرزایی معاون برنامه‌ریزی نجفی میزان بدهی شهرداری به پیمانکاران را ۹ هزارمیلیارد تومان عنوان کرد و جالب آنکه حتی این را هم گفت که «بخش از این بدهی‌ها فاقد سند است»، بنابراین روشن نیست بدهی بی‌سند چگونه بدهی محسوب می‌شود. این ادعاها البته توسط قدرت‌الله گودرزی معاون مالی و اقتصاد شهرداری تهران در زمان قالیباف رد شد.

مروری بر صفحه یک مطبوعات امروز / جنجال پنجشنبه سرنوشت ساز

9+
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
اقتصادآنلاین- فائزه مومنی؛ علی اعطا طی نشست خبری که امروز در محل ساختمان شورای شهر تهران برگزار شد، با اشاره به حضور شهرداری تهران در مراسم اربعین امسال گفت: ۴ منطقه ۱۳، ۶، ۵ و ۴ در چهار نقطه شلمچه، چذابه، مهران و مرز خسروی فعالیت می‌کنند. اعطا درباره سرانجام ۱۲ پرونده تخلفی که محمدعلی نجفی شهرداری اسبق تهران به قوه قضاییه ارسال کرده است، اظهار کرد: این پرونده‌های هیچگاه به شورا ارسال نشد. ۳۳مورد از گزارش تلفیق سال ۹۳ نیز یا به قوه قضاییه ارسال شده و یا ارسال خواهد شد. اعطا درباره سرانجام ماجرای سگ‌کشی در شهرداری تهران گفت: تصمیم بر این شده که از این پس اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار ناظر عالی پیمانکارانی باشد که در این زمینه کار می‌کنند. کسانی که در این حوزه فعالیت بیشتری دارند باتوجه به بحث‌هایی که در چند سال اخیر بابت ملاحظات مطرح شده باید فعالیت کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
محسن حاجی‌میرزایی توانست با کسب رأی اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، عنوان شصت و هشتمین وزیر آموزش و پرورش ایران و پانزدهمین وزیر آموزش و پرورش بعد از انقلاب را از آن خود کند. درباره انتصاب حاجی‌میرزایی، نقدهای متفاوتی مطرح بود اما در بین تمام این نقدها آنچه بیشتر مدنظر بود، عدم سبقه آموزش و پرورشی وی بود؛ «حاجی‌‌میرزایی» امروز با ۲۰۰ رأی موافق، ۴۸ مخالف و ۷ ممتنع توانست عنوان شصت و هشتمین وزیر آموزش و پرورش ایران و پانزدهمین وزیر آموزش و پرورش ایران بعد از انقلاب، را از آن خود کند. پیشینه ۱۴ وزیر آموزش و پرورشپس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران یعنی در سال ۱۳۵۷، «غلامحسین شکوهی» به عنوان وزیر آموزش و پرورش کشور انتخاب شد؛ او تا بهمن ۱۳۵۸ به عنوان سکاندار دستگاه تعلیم و تربیت فعالیت کرد. چهاردهمین وزیر آموزش و پرورش ایران، سید محمد بطحایی بود؛ او دارای تحصیلات کارشناسی برنامه‌ریزی آموزشی و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی با گرایش مدیریت مالی است. بطحایی تا خرداد امسال به عنوان وزیر آموزش و پرورش فعالیت کرد و عزمش را برای اجرای سند تحول جزم کرد اما خرداد امسال در اقدامی غیرمنتظره، استعفا کرد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل
محمدباقر قالیباف البته تا روزهای پایانی مسئولیتش در شهرداری تهران به همراه معاونانش اعدادی بین ۱۴ تا ۱۶ هزار میلیارد تومان را به‌عنوان بدهی‌های شهرداری تهران اعلام می‌کردند و بیشتر روی طلب‌ها از شهرداری تأکید داشتند. در گزارش آقای نجفی اعلام شد شهرداری تهران ۵۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد. همین‌طور پرداخت بدهی به پیمانکاران از سال گذشته آغاز شده و از درآمدهای حاصله بدهی‌ها پرداخت می‌شود. او تأکید دارد که بحث‌های رسانه‌ای و مجادله‌ای درباره ماهیت مالی اسناد شهرداری می‌تواند مانوری برای برخی از اشخاص باشد، اما در نهایت ماهیت بدهی‌ها در اسناد شهرداری تهران موجود است و جای کتمان ندارد. رسولی افزود: اسناد و ترازهای مالی شهرداری پس از تهیه ازسوی حسابرس مستقل رسیدگی و درباره آنها اظهارنظر می‌شود.

شصت و هشتمین وزیر آموزش‌ و پرورش کیست؟ / از نهضت سوادآموزی تا ساختمان شهید رجایی

7+
فارسفارس1 هفته قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
اینکه کدام رقم می‌تواند مبلغ واقعی بدهی شهرداری تهران باشد مهم است، اما مهم‌تر از آن این است که چرا شهرداری تهران با آنکه یکی از بزرگترین سازمان‌های پردرآمد ایران است رقم بدهکاری‌اش سر به فلک می‌زند. شورای شهر پنجم سر کار آمد و پس از آن بود که صحبت‌هایی درباره مبلغ بدهی شهرداری تهران مطرح شد. او بدون اینکه به طلب شهرداری از دولت اشاره کند می‌گوید: «عمده بدهی شهرداری تهران به پیمانکارهایی است که کارهای عمرانی انجام داده‌اند. زخم کهنه نجفیپرداختن به بدهی‌های شهرداری تهران از زمانی که محمدعلی نجفی، شهرداری پیشین تهران روی کار آمد قوت بیشتری گرفت. او در مورد دقیق بودن این رقم به فارس گفته است: «بدهی شهرداری به بانک‌ها حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده که ۲۰ هزار میلیارد تومان آن اصل و ۱۰ هزار میلیارد تومان سود بوده است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
«علی کاظمی موجود است». می‌توانند در نهایت با چند کیلو «علی کاظمی» آن‌هم از نوع خوش عطر و پختش از فروشگاه خارج شوند! توجهی که نامش را به تاریخ و قدر و قیمت برنج گیلان گره‌زده است. ۳۰۰ هزار کشاورز گیلانی در ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار به کشت برنج مشغول هستند. روزگار دشوار کاشف برنج علی کاظمی «فقط با چهار خوشه کاری کردم که این برنج در کل کشور شناخته شد و هرکسی که از برنج کاظمی استفاده می‌کند باعث افتخار من است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
رئیس جمهور قرار است فردا برای دفاع از دو گزینه پیشنهادی خود مونسان و حاجی میرزایی برای وزارت میراث فرهنگی و آموزش و پرورش به مجلس برود. راه هموار وزارت مونسانبا این حال مجلس سه هفته پیش طرح خود برای تبدیل معاونت میراث فرهنگی به وزارتخانه را با وجود اینکه تأکید داشت درخواست دولت برای ایجاد وزارت بازرگانی مغایر با سیاست کوچک سازی دولت است به تصویب رساند. به نظر می‌رسد در این حوزه روحانی با چالش جدی در معرفی وزیر روبرو نباشد. دیروز علی ربیعی سخنگوی دولت هم پیش‌بین کرد که مونسان با مشکل جدی درمجلس مواجه نشده و رای اعتماد خواهد گرفت. انتخاب حساب شده روحانیاین بار اما روحانی محسن حاجی میرزایی دبیر هیئت دولت را برای تصدی وزارت آموزش و پرو. رش معرفی کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
شهرداری تهران و سوالات بی‌جوابشدربرابر این رقم‌های ارائه‌شده متناقض بسیاری از سوالات بی‌جواب است. شورای شهر پاسخ دهداتفاق جالب دیگر در حوزه شهری، درخواست شورای شهر تهران از شهردار برای ارائه گزارش عملکرد است. تصور کنید امروز کسی وارد شهرداری شود و ادعا کند هزار میلیارد از شهرداری تهران طلب دارم. آیا باید این رقم را هم به ۲۹هزار میلیارد اضافه کنند؟ یعنی مدیران مالی شهرداری این‌گونه بدهی‌ها را ثبت می‌کنند؟ منتظر کشف حقیقتیمحال باید دید بدهی شهرداری تهران در دوره مدیریت شهری قالیباف چقدر بوده است. آن‌طورکه معاون سابق برنامه‌ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران می‌گوید، بدهی خالص آن دوران تا شهریور۱۳۹۶، عددی بین ۱۶ تا ۲۰هزار میلیارد تومان بوده است.
فراروفرارو2 هفته قبل
ارائه اعداد جدید درباره بدهی‌های شهرداری تهران از دوره سابق مدیریت شهری تا حال‌حاضر ادامه دارد و شهردار تهران بالاخره در گزارشی به شورا که محمود میرلوحی آن را منتشر کرده، آخرین رقم را ۶۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرده است. در این گزارش مبلغ دیون و تعهدات بانک‌ها و اوراق مشارکت ۲۹٫۵ هزار میلیارد تومان، مبلغ دیون و تعهدات ثبت‌شده ۸٫۹ هزار میلیارد تومان، بیمه و مالیات ثبت‌نشده ۲٫۳ هزار میلیارد تومان و سایر دیون و تعهدات ثبت‌نشده (برآوردی) ۲۹ هزار میلیارد تومان اعلام شده که در مجموع به عدد ۶۹٫۹ هزار میلیارد تومان می‌رسد. فقط بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری تهران برای بانک شهر بود». به نظر می‌رسد اعلام این عدد از سوی شهردار تهران در شرایط فعلی بی‌پولی و تنگدستی شهرداری تهران بیشتر از جهت اعلام موقعیت است تا اعلام بدهی به بیرون‌گودنشینان! محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، با اشاره به گزارش مالی چهارماهه ابتدایی شهرداری تهران با بیان اینکه براساس این گزارش هزینه‌های شهرداری افزایش پیدا کرده است و نیاز به اصلاح بودجه وجود دارد.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
گفت‌وگوی تفصیلی فارس را با این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ذیل می‌خوانیدفارس: امسال وارد پنجمین دهه پیروزی انقلاب اسلامی شدیم. فارس: بعضی معتقدند انقلاب اسلامی آرمان و شعاری را نمی‌توانسته بابت تحقق آن تضمین ندهد، ‌ نباید از ابتدا مطرح می‌کرد. انقلاب اسلامی توانست دوباره این قطار را به مسیر اصلی خود بازگرداند. نظام اسلامی این نیست که سعادت و آسایش را تنها احاله به قیامت دهد و باید دنیا و آخرت را مد نظر داشته باشد. حتما یک نظام اسلامی مسئول هدایت مردم و زمینه ساز برای به بهشت بردن مردم و عدم ورود به جهنم است.
الفالف2 هفته قبل
فارس نوشت: شورای پنجم شهر تهران از شهریور ۱۳۹۶ سکان اداره پایتخت را بر عهده گرفتند. بدهی ۳۰ هزار میلیاردی به بانک‌هامحمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران در ادامه، گفت: در حال سروسامان دادن دیون شهرداری تهران هستیم. بدهی شهرداری به بانک‌ها حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده که ۲۰ هزار میلیارد تومان آن اصل و ۱۰ هزار میلیارد تومان سود بوده است. در حالی که مسؤولین جدید شهری میزان بدهی‌ شهرداری به بانک‌ها را ۳۰ هزار میلیارد تومان عنوان می‌کنند اما بر اساس گزارش مدیران اسبق شهرداری میزان دیون شهرداری تا اول شهریور ۹۶ به بانک ملی ۲۵۶۳ میلیارد تومان بوده است. همچنین میزان بدهی به بانک ملت ۴۸۱ میلیارد تومان، بانک سپه ۱۶۵ میلیارد تومان، بانک سرمایه ۱۶۷ میلیارد تومان، بانک صنعت و معدن ۴۵۰ میلیارد تومان و بانک سامان ۷ میلیارد تومان، بانک تجارت ۲۷۸۱ میلیارد و بانک صادرات ۸۱۳ میلیارد تومان بوده است.

لیست بدهی ۶۹ هزار میلیاردی شهرداری تهران منتشر شد+سند

3+
فارسفارس2 هفته قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
دیروز اعلام شد محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران به زندان بازگشته است. سوای بحث جزییات این رویداد، باید گفت پرونده محمدعلی نجفی هنوز در مرحله رسیدگی قرار دارد و به دلایل مختلف از جمله اتهام حمل سلاح غیرمجاز و موارد مذکور در ماده ۶۱۲ کتاب پنجم تعزیرات از قانون مجازات اسلامی، رسیدگی به «بیم تجری از ارتکاب مجدد جرم و بر هم خوردن نظم و امنیت عمومی» هنوز نجفی در معرض اتهام قرار دارد. لذا از آنجایی که اعلام شده بود حمیدرضا گودرزی، وکیل محمدعلی نجفی، امروز در کافه خبر حضور خواهد یافت و به سئوالات کاربران درباره پرونده نجفی پاسخ خواهد داد، ضمن پوزش از خوانندگان عزیز، یادآور می‌شود طبق ماده ۶ قانون مطبوعات، رسانه‌ها از انتشار «تحقیقات مراجع قانونی بدون اخذ مجوز» منع شده‌اند. همچنین از آنجایی که ماده ماده ۳۵۳ قانون آیین دادرسی کیفری اعلام کرده تنها «انتشار جریان رسیدگی و گزارش پرونده هایی که متضمن بیان مشخصات شاکی و متهم و هویت فردی یا موقعیت اداری و اجتماعی آنان نباشد، در رسانه‌ها مجاز است و بیان مفاد حکم قطعی و مشخصات محکوم علیه فقط در موارد مقرر در قانون امکان‌پذیر است و تخلف از مفاد این ماده در حکم افتراء است،» باید گفت این موارد قانونی، امکان برگزاری کافه خبر درباره پرونده مفتوح محمد علی نجفی را نمی‌دهد و بنا به تکلیف قانونی، میزگرد مربوط به پرونده آقای نجفی، لغو شد.

به انتهای لیست رسیدید