محمدمهدی طهرانچی

محمدمهدی طهرانچی

تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی افزود: حرکت مذکور یک حرکت ملی تلقی می‌شود و برای این کار لازم است از پتانسیل ملی هم بهره گرفت. شتابدهنده‌های فعال کشور مراحل مصاحبه را پشت سر گذاشتند و ۲۰ شرکت برای حضور در نمایشگاه شتابدهنده‌های آزاد انتخاب شدند. مدیران دانشگاه‌آزاد هم برای ایجاد بازار فناوری و سرای نوآوری از سراسر کشور به این نمایشگاه می‌آیند. با این پشتوانه سراهای نوآوری را در دانشگاه آزاد اسلامی شروع کرده‌ایم و در دهه فجر پنج سرای نوآوری را در تهران افتتاح خواهیم کرد. برای این سرا‌ها هم از ساختمان‌هایی که بعد از انتقال دانشگاه آزاد به سوهانک خالی مانده‌اند استفاده می‌کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این حرکت، حرکتی ملی است که فقط توسط خود دانشگاه آزاد و به‌تن‌هایی نمی‌توانست انجام شود. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما از همه شتاب‌دهنده‌های فعال کشور دعوت و پس از مصاحبه‌های علمی و تخصصی، بهترین‌های آن‌ها را انتخاب کردیم. با نگاه‌های جدید یعنی تشکیل بازار فناوری و سرای نوآوری و بسترسازی که از لحاظ قانونی در دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفته است، و همچنین با ارتباط‌دهی بین زیرساخت دانشگاه آزاد اسلامی و شتاب‌دهنده‌هایی که تجربه‌های ملی موفقی دارند، داریم این حرکت ملی را هم‌افزا می‌کنیم. این کار را انجام دادیم و إن‌شاءالله سرمایه‌ای که دانشگاه آزاد اسلامی دارد را به عنوان سرمایه فعال در این راستا به کار خواهیم گرفت. پیرو تصمیم دانشگاه آزاد اسلامی برای حمایت از دانشجو‌های صاحب ایده و تبدیل ایده‌ها به کسب و کار، سرا‌های نوآوری دانشگاه آزاد راه اندازی که این نمایشگاه نیز برای تکمیل همین چرخه برگزار شده است.
مهرمهر2 روز قبل
۸۰ سال است که دانشگاه را به کشور وارد کردیم اما هنوز نتوانسته‌ایم همه وظایف آن را به درستی، مستقر و اجرایی کنیم. پس از ۸۰ سال، هنوز چالش جدی ما دانشگاه و جایگاه آن در کشور است. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ما باید در این جهان، بسترسازی و به موضوع دانشگاه تحول‌گرایانه نگاه کنیم، گفت: امروز زمانی است که باید ارتباط قطع شده اقتصاد و دانشگاه را برقرار کرد. دانشگاه آزاد، یک دانشگاه اجتماعی است و توسط مردم برای توسعه شهر ساخته شده است. مردم حاضرند به این شرط در دانشگاه سرمایه‌گذاری کنند که ما در جهت رشد اقتصادی آنها حرکت کنیم.
ایرناایرنا2 روز قبل
روح الله دهقانی فیروزآبادی امروز چهارشنبه در نخستین نمایشگاه شتاب دهنده‌های برگزیده کشور دانشگاه آزاد اظهار کرد: این دانشگاه در نظر دارد تا سال ۱۴۰۴ انتخاب اول داوطلبان کنکور و خانواده هایی باشد که علاقه‌مند هستند فرزندان آنها پس از دانش آموختگی، صاحب کسب و کار و اشتغال باشند. معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه تاکید کرد: این سیاست جدید دانشگاه است و جدیت دانشگاه برای حرکت به سمت فناوری، نوآوری و کارآفرینی کاملا محسوس است. وی به ایجاد و فعالیت سراهای نوآوری دانشگاه اشاره کرد و گفت: سراهای نوآوری در واقع یک دانشکده با ادبیات جدید است که دوره‌های شتاب دهی، رشد و بلوغ و استقرار در پارک علم و فناوری را دارد. هر سرای نوآوری، یک شتاب دهنده تخصصی و مرکز رشد تخصصی دارد. نخستین نمایشگاه شتاب دهنده‌های برگزیده کشور دانشگاه آزاد با حضور محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه و مدیران کل این معاونت و رؤسای استانی دانشگاه صبح امروز در محل نمایشگاه دائمی اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد برپا شد.
ایسناایسنا3 روز قبل
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری نخستین نمایشگاه شتابدهنده‌های برگزیده کشور در این دانشگاه خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی با اعلام این خبر اظهار کرد: نخستین نمایشگاه شتابدهنده‌های برگزیده کشور فردا، چهارشنبه، دوم بهمن ماه جاری با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر علی وحدت رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری در محل نمایشگاه دائمی اقتصاد دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد. وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال استفاده از شتابدهنده‌های تخصصی در واحدهای این دانشگاه است، افزود: در این راستا برگزاری نخستین نمایشگاه شتابدهنده‌های برگزیده کشور با هدف ایجاد ارتباط بین شتابدهنده‌های موجود در کشور و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌ریزی شد. معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: در آیین‌نامه جامع بازار فناوری دانشگاه آزاد اسلامی که به تازگی ابلاغ شده، ۱۰ مدل همکاری برای ارتباط واحدهای این دانشگاه و شتابده‌های موجود در کشور پیشنهاد شده است. این آیین‌نامه در اختیار شتابدهنده‌های شرکت‌کننده در نمایشگاه قرار داده شده تا بهترین مدل همکاری انتخاب شود.
فارسفارس5 روز قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه مأموریت مطالعاتی در دانشگاه‌ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت را به معاونان، رؤسای مراکز، مدیران کل سازمان مرکزی، رؤسای استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد. طهرانچی تأکید کرده است: این بخشنامه، با توجه به سند دانشگاه اسلامی و در راستای پیاده‌سازی راهبردهای آن ازجمله راهبرد ۱۳ نظام آموزشی مبنی بر تحول هدفمند فرصت‌های مطالعاتی و ساماندهی و هدایت علمی و فرهنگی دانشجویان و اساتید با توجه به نیازها و اولویت‌های کشور، ابلاغ می‌شود. بخشنامه مأموریت مطالعاتی در دانشگاه‌ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت، در ۱۹ ماده و ۲۸ تبصره ابلاغ شده و دارای رویکردهایی ازجمله تغییر فرصت مطالعاتی به مأموریت مطالعاتی در راستای رفع مشکلات دانشگاه، جامعه و صنعت با اولویت نظام موضوعات دانشگاه، سامان‌بخشی مأموریت مطالعاتی اعضای هیأت علمی و دانشجویان در داخل و متقاضیان خارج از دانشگاه، امکان مأموریت مطالعاتی در جامعه و صنعت در کنار مأموریت مطالعاتی در خارج از کشور، تدوین فرآیند پذیرش مأموریت مطالعاتی برای متقاضیان خارج از دانشگاه برای حضور در دانشگاه آزاد اسلامی، مرتفع‌سازی نقص‌های بخشنامه‌های قبلی درخصوص مشکلات مالی و ارزی متقاضیان مأموریت مطالعاتی و تفویض اختیارات مرتبط با مأموریت مطالعاتی در جامعه و صنعت به شورای پژوهش و فناوری استان‌ها است. براساس بندهای این بخشنامه و با توجه به اینکه هدفمند شدن مأموریت مطالعاتی در راستای نظام موضوعات دانشگاه با هدف رفع مشکلات دانشگاه، جامعه و صنعت، از اولویت‌های راهبردی دانشگاه است، لازم است مسؤولان دانشگاه در حوزه‌های مختلف اهتمام ویژه نسبت به اجرای صحیح، دقیق و بهنگام این بخشنامه داشته باشند. گفتنی است بخشنامه مأموریت مطالعاتی در دانشگاه‌ها، مراکز علمی، جامعه و صنعت که به تفصیل تدوین شده و شامل مواردی ازجمله تعریف‌ها، اهداف، شرایط اجرای دوره مأموریت مطالعاتی، ضوابط و شرایط متقاضی، الزامات متقاضی، وظایف واحد عملیاتی، امتیازات و الزامات دانشگاه، فرایند ارزیابی گزارش مأموریت مطالعاتی، وظایف شورای پژوهش و فناوری استان، فرایند صدور مجوز استفاده از مأموریت مطالعاتی، مدارک موردنیاز برای بررسی متقاضیان استفاده از دوره مأموریت مطالعاتی و … است، در اختیار واحدها و مراکز دانشگاهی قرار گرفته است.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
آزمون سخت برای ملت بزرگ ایران که سرافراز از آن بیرون آمدند و مشخصه اصلی آن رویارویی تمام‌عیار نظام سلطه و لشکر ظلم و استکبار در مقابل ایران اسلامی بود. این خطا نه در شلیک که در عدم شلیک هنگام حمله همه‌جانبه فرهنگی و اجتماعی دشمن است. امروز مسئولان این تقصیر و قصورها در عرصه پدافند فرهنگی و اجتماعی سرزمین ما از هجمه تمام‌عیار فرهنگی دشمنان آشکار کجایند. ما در تربیت اجتماعی کم‌کاری کرده‌ایم، دانشگاه از مردم صبار و شکور جامعه پیشروی استکبارستیز جامانده است. در آخر پیشنهاد می‌کنم شورای انقلاب فرهنگی فارغ از شعارزدگی در موضوع ورود کند و یک بار با آسیب‌شناسی واقعی کاستی‌هایمان را در مقابله با هجمه فرهنگی دشمن بازشناسیم.
ایسناایسنا5 روز قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی رئیس قرارگاه جهادی این دانشگاه را منصوب کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی حکمی مهندس احمد صالحی آرا را به سمت «رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی» منصوب کرد. در متن حکم دکتر طهرانچی آمده است: "با عنایت به مراتب تخصص و سوابق ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به عنوان «رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی» منصوب می‌شوید. از جنابعالی انتظار می‌رود با بهره گیری از ظرفیت‌های مادی و معنوی و سرمایه‌های انسانی دانشگاه در راستای سند دانشگاه اسلامی و صیرورت و تحول درونی دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد قرارگاه جهادی در مرکز و سایر استان‌ها و با بسیج امکانات دانشگاه و کمک خیرین در جهت محرومیت زدائی در مناطق کشور و حضور در یاری‌رسانی به هموطنان آسیب زده در حوادث طبیعی (زلزله، سیل و …) اقدامات لازم را در اهداف فوق تحقق بخشید. براین اساس لازم است روسای کلیه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور، همکاری لازم را با این قرارگاه داشته باشند. "
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی طی حکمی احمد صالحی آرا را به سمت «رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی» منصوب کرد. در متن حکم طهرانچی آمده است: «با عنایت به مراتب تخصص و سوابق ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به عنوان «رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی» منصوب می‌شوید. از جنابعالی انتظار می‌رود با بهره گیری از ظرفیت‌های مادی و معنوی و سرمایه‌های انسانی دانشگاه در راستای سند دانشگاه اسلامی و صیرورت و تحول درونی دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد قرارگاه جهادی در مرکز و سایر استان‌ها و با بسیج امکانات دانشگاه و کمک خیرین در جهت محرومیت زدائی در مناطق کشور و حضور در یاری‌رسانی به هموطنان آسیب زده در حوادث طبیعی (زلزله، سیل و …) اقدامات لازم را در اهداف فوق تحقق بخشید. براین اساس لازم است روسای کلیه واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور، همکاری لازم را با این قرارگاه داشته باشند.» انتهای پیام/
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی طی حکمی احمد صالحی آرا را به سمت «رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی» منصوب کرد. در متن حکم دکتر طهرانچی آمده است: «با عنایت به مراتب تخصص و سوابق ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به عنوان «رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی» منصوب می‌شوید. از جنابعالی انتظار می‌رود با بهره گیری از ظرفیت‌های مادی و معنوی و سرمایه‌های انسانی دانشگاه در راستای سند دانشگاه اسلامی و صیرورت و تحول درونی دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد قرارگاه جهادی در مرکز و سایر استان‌ها و با بسیج امکانات دانشگاه و کمک خیرین در جهت محرومیت زدائی در مناطق کشور و حضور در یاری‌رسانی به هموطنان آسیب زده در حوادث طبیعی (زلزله، سیل و …) اقدامات لازم را در اهداف فوق تحقق بخشید. براین اساس لازم است روسای کلیه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور، همکاری لازم را با این قرارگاه داشته باشند.»
ایلناایلنا5 روز قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه را منصوب کرد. به گزارش ایلنا, محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی حکمی مهندس احمد صالحی آرا را به سمت «رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی» منصوب کرد. در متن حکم طهرانچی آمده است: جناب آقای مهندس احمد صالحی آرابا عنایت به مراتب تخصص و سوابق ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به عنوان «رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی» منصوب می‌شوید. از جنابعالی انتظار می‌رود با بهره گیری از ظرفیت‌های مادی و معنوی و سرمایه‌های انسانی دانشگاه در راستای سند دانشگاه اسلامی و صیرورت و تحول درونی دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد قرارگاه جهادی در مرکز و سایر استان‌ها و با بسیج امکانات دانشگاه و کمک خیرین در جهت محرومیت زدائی در مناطق کشور و حضور در یاری‌رسانی به هموطنان آسیب زده در حوادث طبیعی (زلزله، سیل و …) اقدامات لازم را در اهداف فوق تحقق بخشید. براین اساس لازم است روسای کلیه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور، همکاری لازم را با این قرارگاه داشته باشند.
مهرمهر6 روز قبل
وی افزود: در رویکرد کلی‌نگر، ضعف آموزش عالی را باید در ضعف نظام اقتصادی کشور جست‌وجو کرد که بهبود وضعیت آموزش عالی منوط به بهبود نظام اقتصادی کشور است. نایبی: درس‌هایی از حکمرانی آموزش عالی در روسیهمحمدمهدی نایبی، استاد تمام دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف، «درس‌هایی از حکمرانی آموزش عالی در روسیه» را بازگو کرد. انتظاری: حکمرانی مطلوب آموزش عالی در اکوسیستم ملی دانش امکان‌پذیر استیعقوب انتظاری به عنوان بعدی این مراسم به «حکمرانی خوب در اکوسیستم ملی دانش» پرداخت و حکمرانی در آموزش عالی یا حکمرانی دانش را زیرمولفه‌ای از حکمرانی در سطح کلان دانست. ذاکر صالحی: حکمرانی آموزش عالی و دولت پلتفرمیآخرین سخنرانی این مراسم غلامرضا ذاکر صالحی (دبیر نشست) و عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی بود که درباره چشم‌انداز مطلوب حکمرانی در آموزش عالی سخنرانی کرد. حکمرانی آکادمیک حکمرانی دانش است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
محمدمهدی طهرانچی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار داشت: دین خاتم برای ما یک کتاب به نام قرآن آورده که باید نسبت به آن توجه داشته باشیم، همچنین یک انسان صالح مومن که در دامان نبی اکرم (ص) پرورش یافته است و مبتنی بر تربیت کامل اسلامی است. وی درباره کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمومنین امام علی (ع) گفت: ما در محیط‌های علمی برای شناخت امام علی (ع) به‌خاطر منابع به دست آمده جایگاه ویژه‌ای قائل هستیم. رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به منابع موجود درباره شخصیت امام علی (ع) بیان کرد: امام علی (ع) متعلق به مقطع خاصی نبوده و برای همه بشریت است و باید به معارف ایشان عمل کرد. انتهای پیام/۱۶۹/ح
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ایجاد دانش شهری با محوریت فناوری اطلاعات در زمین ۵۰۰ هکتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد می‌تواند در اقتصاد استان، منطقه و کشور مؤثر باشد. وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه بزرگ و ارزنده است که با توجه به تحولات اجتماعی، اکنون بسترسازی اشتغال دانش بنیان و توسعه منطقه‌ای را سرلوحه خود قرار داده است. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در صورت تکمیل ساخت مسیر ریلی قطار سریع السیر اصفهان تهران فاصله این دو شهر به کمتر از دو ساعت و نیم خواهد رسید. امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بتواند در یک جهش نقش محوری در کشور داشته باشد و با برنامه‌هایی که برای این واحد دانشگاهی پیش‌بینی شده است، بتوانیم در خدمت مردم خوب منطقه بوده و موجب توسعه مؤثر باشیم و گام‌های جدی برداریم. دکتر امیررضا نقش، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد هم توضیحاتی درخصوص احداث ایستگاه و دپوی اولیه قطار حومه‌ای نجف آباد اصفهان ارائه کرد و به توضیحاتی درخصوص احداث دانش شهر در زمین ۵۰۰ هکتاری این واحد دانشگاهی پرداخت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
تفاهم‌نامه تأسیس و راه‌اندازی «سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات» در جلسه ارائه گزارش سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به امضا رسید. در این جلسه که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گزارش فعالیت‌های سرای نوآوری «بذر و گلخانه و نهاده‌های کشاورزی» واحد مبارکه-شهرمجلسی، سرای نوآوری «ساخت و تولید تجهیزات نوین» واحد خمینی‌شهر، سرای نوآوری «فرش ماشینی» واحد کاشان، سرای نوآوری «صنعت ساخت طلا و جواهر» واحد جامع نجف‌آباد و سرای نوآوری «گیاهان دارویی» واحد اصفهان (خوراسگان) ارائه شد. دکتر محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از استماع گزارش مسئولان سراهای نوآوری، گفت: فعالیت‌های واحد مبارکه-شهرمجلسی باید در راستای اجرای طرح ملی خودکفایی بذر باشد و سرای نوآوری این واحد، فناوری‌های گلخانه‌ای و استقرار شرکت‌های گلخانه‌ای فناوری نوین را در دستور کار قرار دهد. همچنین ایمیل ملی از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی است که واحد نجف‌آباد آن را پیگیری خواهد کرد تا بتوانیم در بستر شبکه یک میلیون نفری دانشگاه آزاد اسلامی آن را ایجاد کنیم. بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، در این نشست که دکتر حسین سیستانی فرماندار اصفهان، مهندس جعفر مطلب‌زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، مهندس محمد اطرج رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان و مهندس احمد ورد مدیرعامل صندوق پژوهش و نوآوری استان اصفهان نیز حضور داشتند، تفاهم‌نامه همکاری مشترک تأسیس و راه‌اندازی «سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات» دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) به امضا رسید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه تربیت در محیط دانشگاه یک وظیفه است و نه یک مستحب، اظهار داشت: شفیق بودن یکی از ارکان تربیت است، چرا که نمی‌شود با عتاب و خطاب و کمیته‌های انضباطی تربیت را انجام داد. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به نقش تربیتی دانشگاه، اظهار داشت: بی‌شک دانشگاه نیازمند معارف اهل بیت (ع) است. ارتقا و گسترش فرهنگ قرآن و عترت یکی از وظایف دانشگاه اسلامی است که در این مسیر نیازمند تعمق و کارهای بنیادین همچون برگزاری این کنگره هستیم. وی با بیان اینکه تربیت در محیط دانشگاه یک وظیفه است و نه یک مستحب، اظهار داشت: شفیق بودن یکی از ارکان تربیت است، چرا که نمی‌شود با عتاب و خطاب و کمیته‌های انضباطی تربیت را انجام داد. عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: آزاداندیشی و حر و بنده خدا بودن، در تربیت‌پذیری بسیار مهم است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان اصفهان، کلنگ طرح توسعه دانشکده دندانپزشکی و مجتمع آموزشی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی را به زمین زد. در این مراسم که با حضور آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان، علی سروری مجد مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها، پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و جمعی از مدیران دانشگاهی برگزار شد، طرح توسعه دانشکده دندانپزشکی کاربری آموزشی، درمانی و اداری و مجتمع آموزشی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی با کاربری آموزشی، تحقیقاتی و اداری کلنگ‌زنی شد. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) با بیش از ۳هزار مترمربع زیربنا با ظرفیت ۱۲۰ دستگاه یونیت، از محل منابع خیرین احداث خواهد شد. مجتمع آموزشی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی نیز با زیربنای بیش از ۷هزار و ۸۰۰ مترمربع در ۷ طبقه احداث می‌شود. همچنین امضای تفاهم‌نامه اتصال واحد نجف‌آباد به خط ۲ مترو اصفهان از طریق قطار شهری نجف‌آباد – اصفهان، حضور در جلسه هیأت امنای استان اصفهان و بازدید از حوزه علوم پزشکی واحد اصفهان (خوراسگان) از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به اصفهان است.
فارسفارس1 هفته قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: غرب در دانشگاه الگوی تربیت اجتماعی داشت که ما صرفا مدل آن‌ها را وارد کردیم و در این زمینه، مفروض است که باید اپوزیسیون تربیت شود. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دیروز آمار ۲۵ میلیون نفری در مراسمات تشییع سردار سلیمانی اعلام شد که ترسی بر اندام دشمنان انداخت؛ پس از شهادت، شاهد سیلی انتقام سپاه اسلام از هژمونی غرب بودیم. طهرانچی تصریح کرد: تربیت در دانشگاه باید از ابعاد مختلف بررسی شود و چون رعایت نمی‌کنیم، دانشجوها از این منظر درست تربیت نمی‌شوند. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه به تربیت تاریخی در دانشگاه باید توجه کنیم، تاکید کرد: تربیت وظیفه است، نه امر مستحب؛ اگر در دانشگاه دانشجوها را دوست نداشته باشیم، نمی‌توان آن‌ها را تربیت کرد. وی در پایان بیان داشت: پیامدهای مرجعیت علمی این است که قرآن و پیامبر و مرجعیت علمی امیرالمؤمنین (ع) عامل اتحاد در جهان است و همه مسلمین را متحد می‌کند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی کردستان و واحد سنندج پیش از ظهر چهارشنبه با حضور احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در سنندج برگزار شد و طی آن از زحمات محسن علوی پیشوایی تجلیل و جهانشیر امینی با حکم محمدمهدی طهرانچی به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد. سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی کردستان و واحد سنندج در این مراسم گفت: امیدوارم بتوانم با همکاری و تعامل با اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای توسعه همه جانبه استان گام برداریم. جهانشیر امینی اظهار داشت: در دانشگاه آزاد ظرفیت‌های بسیاری از لحاظ نیروی انسانی وجود دارد که می‌توان با توسعه بخش پژوهش در کنار این ظرفیت خدمات بسیاری به جامعه هدف که دانشجویان ما هستند ارائه کرد. وی افزود: دانشگاه آزاد می‌تواند در کنار دانشگاه کردستان و علوم پزشکی در آموزش و تربیت دانشجویان موفق و نخبه موفق عمل کند تا این افراد با فراگیری مهارت‌های علمی در آینده در راستای ایجاد اشتغال و توسعه استان و کشور نقش داشته باشند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان اصفهان، کلنگ طرح توسعه دانشکده دندانپزشکی و مجتمع آموزشی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی را به زمین زد. در این مراسم که با حضور آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان، دکتر علی سروری مجد مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها، دکتر پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و جمعی از مدیران دانشگاهی برگزار شد، طرح توسعه دانشکده دندانپزشکی کاربری آموزشی، درمانی و اداری و مجتمع آموزشی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی با کاربری آموزشی، تحقیقاتی و اداری کلنگ‌زنی شد. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) با بیش از ۳هزار مترمربع زیربنا با ظرفیت ۱۲۰ دستگاه یونیت، از محل منابع خیرین احداث خواهد شد. مجتمع آموزشی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی نیز با زیربنای بیش از ۷هزار و ۸۰۰ مترمربع در ۷ طبقه احداث می‌شود. همچنین امضای تفاهم‌نامه اتصال واحد نجف‌آباد به خط ۲ مترو اصفهان از طریق قطار شهری نجف‌آباد – اصفهان، حضور در جلسه هیأت امنای استان اصفهان و بازدید از حوزه علوم پزشکی واحد اصفهان (خوراسگان) از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به اصفهان است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
با حضور معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی؛ عصر کرد - سنندج - با صدور حکمی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، جهانشیر امینی بعنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی کردستان و واحد سنندج معرفی و منصوب شد. به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی کردستان و واحد سنندج پیش از ظهر چهارشنبه با حضور احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در سنندج برگزار شد و طی آن از زحمات محسن علوی پیشوایی تجلیل و جهانشیر امینی با حکم محمدمهدی طهرانچی به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد. سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی کردستان و واحد سنندج در این مراسم گفت: امیدوارم بتوانم با همکاری و تعامل با اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای توسعه همه جانبه استان گام برداریم. جهانشیر امینی اظهار داشت: در دانشگاه آزاد ظرفیت‌های بسیاری از لحاظ نیروی انسانی وجود دارد که می‌توان با توسعه بخش پژوهش در کنار این ظرفیت خدمات بسیاری به جامعه هدف که دانشجویان ما هستند ارائه کرد. وی افزود: دانشگاه آزاد می‌تواند در کنار دانشگاه کردستان و علوم پزشکی در آموزش و تربیت دانشجویان موفق و نخبه موفق عمل کند تا این افراد با فراگیری مهارت‌های علمی در آینده در راستای ایجاد اشتغال و توسعه استان و کشور نقش داشته باشند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
این در حالی است که الگوی پزشکی ما تربیت حرفه‌ای است، نه تربیت پژوهشگر و در بخش پزشکی نیز فقط علوم پایه پزشکی است که پژوهشگر تربیت می‌کند. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: از طرفی در مقطع دکتری پژوهشگر تربیت می‌کنیم و دکترای تخصصی حرفه‌ای تربیت نمی‌کنیم. این در حالی است که الگوی پزشکی ما تربیت حرفه‌ای است، نه تربیت پژوهشگر. طهرانچی با اشاره به اینکه در نظام آموزش عالی نیازمند تحول هستیم، گفت: این تحولات را از طریق ایجاد شورای تحول، کمیته‌های تحول و … در دانشگاه آزاد اسلامی شروع کردیم و نتایج آن‌ها را به وزارت علوم ارائه می‌کنیم. امیدواریم این نگاه تحولی در آموزش عالی، به وزارت علوم هم سرایت کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
این در حالی است که الگوی پزشکی ما تربیت حرفه‌ای است، نه تربیت پژوهشگر و در بخش پزشکی نیز فقط علوم پایه پزشکی است که پژوهشگر تربیت می‌کند. دکتر محمدمهدی طهرانچی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه باید در کنار «مهندس-پژوهشگر»، «مهندس-فناور» و «مهندس- کارآفرین» هم تربیت کنیم، گفت: بایستی به سمت تربیت کارشناس ارشد حرفه‌ای و دکترای حرفه‌ای برویم. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: از طرفی در مقطع دکتری پژوهشگر تربیت می‌کنیم و دکترای تخصصی حرفه‌ای تربیت نمی‌کنیم. این در حالی است که الگوی پزشکی ما تربیت حرفه‌ای است، نه تربیت پژوهشگر. امیدواریم این نگاه تحولی در آموزش عالی، به وزارت علوم هم سرایت کند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش روز یکشنبه دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی این بخشنامه را به رؤسای استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد. این آیین نامه به منظور بهبود کمی و کیفی کتاب‌های مرجع، درسی و کمک درسی و همچنین ایجاد فرصت‌های جدید با هدف توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی و روزآمدسازی محتواهای آموزشی تدوین شده است. از جمله سیاست‌های تدوین این آیین نامه، توجه به عناصر اساسی روزآمدی، بومی سازی و حکمی سازی محتوای کتاب‌های درسی است. همچنین توسعه همکاری و استفاده از توان سایر مؤسسات و شخصیت‌های علمی ملی و بین المللی در تألیف کتاب‌های درسی از دیگر اهداف این آیین نامه است. این آیین نامه شامل مواردی از جمله تعاریف، هدف تدوین و نشر کتاب‌های مرجع، درسی و کمک درسی، سیاست‌های تدوین کتاب‌های مرجع، درسی و کمک درسی، اهداف شورای تدوین و نشر کتاب‌های مرجع است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای جزئیات آئین‌نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» را اعلام کرد. به گزارش ایلنا، محمدمهدی طهرانچی در بخشنامه‌ای آئین‌نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» را به رؤسای استانها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد. طهرانچی در این بخشنامه تأکید کرده نظر به سیاست‌های کلان دانشگاه و با توجه به عناصر اساسی روزآمدی، بومی سازی و حکمی سازی محتوای کتاب‌های درسی آئین نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» جهت اجرا ابلاغ می‌شود. آئین نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» به منظور بهبود کمی و کیفی کتابهای مرجع، درسی و کمک درسی و ایجاد فرصت‌های جدید با هدف توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی و روزآمدسازی محتواهای آموزشی تدوین شده است. همچنین این آئین نامه شامل مواردی از جمله تعاریف، هدف تدوین و نشر کتابهای مرجع، درسی و کمک درسی، سیاست‌های تدوین کتاب‌های مرجع، درسی و کمک درسی، اهداف شورای تدوین و نشر کتابهای مرجع و درسی در معاونت علوم انسانی و هنر، ساختار شورای تدوین و نشر کتابهای مرجع و درسی در معاونت علوم انسانی وهنر، تشکیل جلسات، وظایف و اختیارات شورا، فرآیند پیشنهاد، نگارش و ارزیابی کتاب و … است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی طهرانچی در بخشنامه‌ای آئین‌نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» را به رؤسای استانها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد. طهرانچی در این بخشنامه تأکید کرده نظر به سیاست‌های کلان دانشگاه و با توجه به عناصر اساسی روزآمدی، بومی سازی و حکمی سازی محتوای کتاب‌های درسی آئین نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» جهت اجرا ابلاغ می‌شود. آئین نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» به منظور بهبود کمی و کیفی کتابهای مرجع، درسی و کمک درسی و ایجاد فرصت‌های جدید با هدف توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی و روزآمدسازی محتواهای آموزشی تدوین شده است. از جمله سیاست‌های تدوین «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی»، توجه به عناصر اساسی روزآمدی، بومی سازی و حکمی سازی محتوای کتابهای درسی، توسعه همکاری و استفاده از توان سایر مؤسسات و شخصیت‌های علمی ملی و بین المللی در تألیف کتابهای درسی، پیراستگی متون درسی از القائات استعماری، الحادی و سکولاریستی و الگوسازی، مدل سازی، مفهوم سازی و نظریه پردازی با الهام از علوم بومی و اسلامی و نمادسازی و معرفی اندیشه ورزان و دانشمندان ایرانی و مسلمان و پیوند بین علم و عمل و توجه به رویکردهای کاربردی، فناورانه، اشتغال زایی و کارآفرینی به منظور تقویت مهارت‌های خلاقیت و اندیشه ورزی، استدلال و استنتاج و … است. همچنین این آئین نامه شامل مواردی از جمله تعاریف، هدف تدوین و نشر کتابهای مرجع، درسی و کمک درسی، سیاست‌های تدوین کتاب‌های مرجع، درسی و کمک درسی، اهداف شورای تدوین و نشر کتابهای مرجع و درسی در معاونت علوم انسانی و هنر، ساختار شورای تدوین و نشر کتابهای مرجع و درسی در معاونت علوم انسانی وهنر، تشکیل جلسات، وظایف و اختیارات شورا، فرآیند پیشنهاد، نگارش و ارزیابی کتاب و … است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی بخشنامه‌ای آئین‌نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» را به رؤسای استانها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد. به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی در این بخشنامه تأکید کرده نظر به سیاست‌های کلان دانشگاه و با توجه به عناصر اساسی روزآمدی، بومی سازی و حکمی سازی محتوای کتاب‌های درسی آئین نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» جهت اجرا ابلاغ می‌شود. آئین نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» به منظور بهبود کمی و کیفی کتابهای مرجع، درسی و کمک درسی و ایجاد فرصت‌های جدید با هدف توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی و روزآمدسازی محتواهای آموزشی تدوین شده است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، همچنین این آئین نامه شامل مواردی از جمله تعاریف، هدف تدوین و نشر کتابهای مرجع، درسی و کمک درسی، سیاست‌های تدوین کتاب‌های مرجع، درسی و کمک درسی، اهداف شورای تدوین و نشر کتابهای مرجع و درسی در معاونت علوم انسانی و هنر، ساختار شورای تدوین و نشر کتابهای مرجع و درسی در معاونت علوم انسانی وهنر، تشکیل جلسات، وظایف و اختیارات شورا، فرآیند پیشنهاد، نگارش و ارزیابی کتاب و … است. انتهای پیام
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس این دانشگاه طی بخشنامه‌ای آئین‌نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» را به رؤسای استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد. طهرانچی در این بخشنامه تأکید کرده نظر به سیاست‌های کلان دانشگاه و با توجه به عناصر اساسی روزآمدی، بومی سازی و حکمی سازی محتوای کتاب‌های درسی آئین نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» برای اجرا ابلاغ می‌شود. آئین نامه «تدوین کتاب‌های مرجع و درسی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی» به منظور بهبود کمی و کیفی کتاب‌های مرجع، درسی و کمک درسی و ایجاد فرصت‌های جدید با هدف توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی و روزآمدسازی محتواهای آموزشی تدوین شده است. همچنین این آئین نامه شامل مواردی از جمله تعاریف، هدف تدوین و نشر کتاب‌های مرجع، درسی و کمک درسی، سیاست‌های تدوین کتاب‌های مرجع، درسی و کمک درسی، اهداف شورای تدوین و نشر کتابهای مرجع و درسی در معاونت علوم انسانی و هنر، ساختار شورای تدوین و نشر کتابهای مرجع و درسی در معاونت علوم انسانی وهنر، تشکیل جلسات، وظایف و اختیارات شورا، فرآیند پیشنهاد، نگارش و ارزیابی کتاب و … است. انتهای پیام/
ایلناایلنا2 هفته قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه فراخوان اساتید و دانشجویان را به منظور ایجاد دبیرخانه اختصاصی در واحدهای این دانشگاه برای بررسی ابعاد حقوقی و کیفری ترور سردار سلیمانی ابلاغ کرد. به گزارش ایلنا، محمدمهدی طهرانچی رئیس این دانشگاه بخشنامه فراخوان اساتید و دانشجویان را به رؤسای استان‌ها، واحدهای جامع مستقل، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد. طهرانچی در این بخشنامه تأکید کرده نظر به تشکیل اجلاسیه سراسری حقوقدانان دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بررسی ابعاد حقوقی و کیفری تروریسم دولتی آمریکای جنایتکار در ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان وی در حوزه حاکمیت دولت عراق و اقدامات تحدید کننده آن رژیم تروریست در فضای مجازی و جریان آزاد اطلاعات ضرورت دارد با ایجاد دبیرخانه اختصاصی در واحدهای دانشگاهی با مسئولیت رئیس دانشکده یا گروه حقوق آن واحد و فراخوان اساتید و دانشجویان نسبت به بررسی موضوع یاد شده و تهیه متن پیشنهادی ادعانامه‌های حقوقی و کیفری علیه بانیان و مجریان این جنایت ضد بشری اقدام شود. لازم به ذکر است، باید حداکثر تا روز شنبه ۲۸ دی ماه پیشنهادها توسط رؤسای استان‌ها جمع بندی شده و به دبیرخانه دائمی اجلاسیه ارسال تا با جمع بندی نهایی در نشست تخصصی اجلاسیه حقوقدانان دانشگاه آزاد اسلامی و انتخاب متن نهایی با همکاری سازمان‌های ذیربط اقدامات لازم در مراجع داخلی و بین المللی صورت پذیرد.
فارسفارس2 هفته قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه فراخوان اساتید و دانشجویان را به منظور ایجاد دبیرخانه اختصاصی در واحدهای این دانشگاه برای بررسی ابعاد حقوقی و کیفری ترور سردار سلیمانی ابلاغ کرد. به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی رئیس این دانشگاه بخشنامه فراخوان اساتید و دانشجویان را به رؤسای استان‌ها، واحدهای جامع مستقل، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد. طهرانچی در این بخشنامه تأکید کرده نظر به تشکیل اجلاسیه سراسری حقوقدانان دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بررسی ابعاد حقوقی و کیفری تروریسم دولتی آمریکای جنایتکار در ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان وی در حوزه حاکمیت دولت عراق و اقدامات تحدید کننده آن رژیم تروریست در فضای مجازی و جریان آزاد اطلاعات ضرورت دارد با ایجاد دبیرخانه اختصاصی در واحدهای دانشگاهی با مسئولیت رئیس دانشکده یا گروه حقوق آن واحد و فراخوان اساتید و دانشجویان نسبت به بررسی موضوع یاد شده و تهیه متن پیشنهادی ادعانامه‌های حقوقی و کیفری علیه بانیان و مجریان این جنایت ضد بشری اقدام شود. لازم به ذکر است، باید حداکثر تا روز شنبه ۲۸ دی ماه پیشنهادها توسط رؤسای استان‌ها جمع بندی شده و به دبیرخانه دائمی اجلاسیه ارسال تا با جمع بندی نهایی در نشست تخصصی اجلاسیه حقوقدانان دانشگاه آزاد اسلامی و انتخاب متن نهایی با همکاری سازمان‌های ذیربط اقدامات لازم در مراجع داخلی و بین المللی صورت پذیرد. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید