آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدباقر قالیباف
محمد باقر قالیباف

اخبار « محمدباقر قالیباف »

خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
دبیرکل جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین گفت: نیاز است چهره‌ها، رویکردها و جریان‌های جدیدی وارد مجلس شوند و امید و انگیزه مردم برای مشارکت با حضور جریان‌ها، رویکردها و چهره‌های جدید شکل بگیرد. مرتضی کامل‌نواب امروز در ستاد انتخابات شهرستان مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: من از طرف مجموعه آرمان‌خواهان واقع‌بین در انتخابات شرکت کردم و اعضای شورای مرکزی تشکیلات نظرشان بر این بود که من به نمایندگی از مجموعه در انتخابات ثبت نام کنم. ما هم به اصولگرایی نقدهایی داریم اما ذیل چتر اصولگرایی و جریان انقلابی و با نام جبهه آرمان‌خواهان حضور یافتیم. معیشت و اقتصاد در مجلس اولویت اول بوده و باید پیگیری شود، می‌توان این موارد را در نقد مجلس دهم بیان کرد، امیدواریم مجلس پیش رو این موضوع را دنبال کند. رضایت عمومی مردم از مجلس نیز همین را نشان می‌دهد
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
سرسنگی افزود: بنا به دعوت ۴ تشکل بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و جنبش عدالت خواه دانشگاه تهران، حجت الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضائیه روز شنبه، ۱۶ آذر به دانشگاه تهران می‌آید. لازم به ذکر است، این مراسم شنبه ساعت ۱۴ در تالار شهید چمران دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار می‌شود. حسن رحیم پور ازغدی مهمان دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر خواهد بودجامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر به مناسبت روز دانشجو ویژه برنامه انقلاب اقتصاد مردم را برگزار می‌کند. لازم به ذکر است، قرار است مناظره‌ای با موضوع جایگاه دانشجویان در تحولات سیاسی توسط مجمع اسلامی دانشگاه برگزار شود. ویژه ‌برنامه‌ بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتیمراسم ویژه روز دانشجو به همت انجمن اسلامی دانشجویان آزادی‌خواه دانشگاه شهید بهشتی در این دانشگاه برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهروز نعمتی، نماینده تهران در مجلس دهم شورای اسلامی، که در دهمین انتخابات مجلس در قالب لیست امید به مجلس راه یافته بود، امروز هم برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس یازدهم در وزارت کشور حضور یافت. به دنبال لیست ائتلافی هستیمبهروز نعمتی، رئیس فراکسیون مستقلین مجلس پس از ثبت نام در انتخابات، در پاسخ به سوال خبرنگار خبرآنلاین درباره اینکه در انتخابات مجلس یازدهم به مانند دوره گذشته در لیست اصلاح‌طلبان حضور خواهد داشت یا خیر؟ گفت: «ما در مجلس دهم ائتلافی را تشکیل دادیم و من عضو آن ائتلاف بودم، در حال حاضر هم تلاش می‌کنیم تا لیست ائتلافی داشته باشیم.» او درباره اینکه آیا اعتدالیون به دنبال ائتلاف با اصلاح طلبان هستند؟، بیان کرد: «نه فقط ما بلکه مجموعه‌ای از دوستان به دنبال شکل گیری مجموعه ائتلافی برای انتخابات یازدهم مجلس هستند.» با ائتلاف می‌شود نتایج روشن‌تری از گذشته گرفت/برخی اصلاح طلبان علاقمند به ائتلاف هستندنعمتی همچنین درباره نتیجه انتخابات یازدهم در تهران و تمایل نداشتن اصلاح طلبان به ارائه لیست ائتلافی، توضیح داد: «من فکر می‌کنم با ائتلاف می‌شود نتایجی روشن‌تر از گذشته‌ گرفت، بله یک عده از اصلاح طلبان مایل نیستند اما برخی تمایل دارند. اگر این دوستان تمایلی نداشته باشند ما در خدمت مردم خواهیم بود و با طیفی دیگر لیست ائتلافی می‌دهیم.» اگر هدف خدمت باشد، نباید بر سر ریاست مجلس جنگی دربگیرداو در پاسخ به سوال دیگر خبرآنلاین درباره تاثیر نبود علی لاریجانی در مجلس یازدهم و جنگ احتمالی بر سر ریاست خانه ملت، گفت: «بالاخره آقای لاریجانی فرد تاثیرگذاری در مسائل سیاسی کشور هستند. اگر هدف خدمت باشد بر سر ریاست مجلس نباید جنگی در بگیرد.» مجلس آینده سه قطبی خواهد شداین نماینده همچنین در باره احتمال حضور قالیباف در مجلس یازدهم و ترکیب مجلس آینده گفت: «ترکیب مجلس اصلا قابل پیش بینی نیست و هر اتفاقی ممکن است. به نظرم مجلس دوره آینده سه قطبی است و شامل اصولگرایان، اصلاح طلبان و مستقلان (معتدلان) می‌شود.» ۲۷۲۱۵
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی دبیرکل جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین گفت: نیاز است چهره‌ها، رویکردها و جریان‌های جدیدی وارد مجلس شوند و امید و انگیزه مردم برای مشارکت با حضور جریان‌ها، رویکردها و چهره‌های جدید شکل بگیرد. مرتضی کامل‌نواب امروز در ستاد انتخابات شهرستان مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: من از طرف مجموعه آرمان‌خواهان واقع‌بین در انتخابات شرکت کردم و اعضای شورای مرکزی تشکیلات نظرشان بر این بود که من به نمایندگی از مجموعه در انتخابات ثبت نام کنم. ما هم به اصولگرایی نقدهایی داریم اما ذیل چتر اصولگرایی و جریان انقلابی و با نام جبهه آرمان‌خواهان حضور یافتیم. معیشت و اقتصاد در مجلس اولویت اول بوده و باید پیگیری شود، می‌توان این موارد را در نقد مجلس دهم بیان کرد، امیدواریم مجلس پیش رو این موضوع را دنبال کند. رضایت عمومی مردم از مجلس نیز همین را نشان می‌دهد.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیرمسئول روزنامه خراسان گفت: آخرین خبری که از آقای قالیباف داریم این است که بنای ورود ندارند، در عین حال فشار بسیار زیادی روی ایشان برای ثبت نام وجود دارد و اکثر جریان‌های نیروهای مختلف فشار وارد می‌کنند. بعید می‌دانم شاهد حضور ایشان باشیم. سعید احدیان که امروز با حضور در ستاد انتخابات شهرستان مشهد مرتضی کامل‌نواب، دبیر جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بین را برای ثبت نام در انتخابات مجلس همراهی می‌کرد، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: من در حوزه انتخابیه تهران را انتخاب کردم اما احتمال دارد که به مشهد بیایم. وی در خصوص احتمال حضور قالیباف در انتخابات مجلس، عنوان کرد: آخرین خبری که از آقای قالیباف داریم این است که بنای ورود ندارند، در عین حال فشار بسیار زیادی روی ایشان برای ثبت نام وجود دارد و اکثر جریان‌های نیروهای مختلف فشار وارد می‌کنند. بعید می‌دانم شاهد حضور ایشان باشیم.
مهرمهر5 ساعت قبل
محسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت لیست اصولگرایان گفت: ائتلاف اصولگرایان در حال طی مسیر خود بوده و مجامع آن در استان‌ها و شهرستان‌ها در حال برگزاری است. وی تصریح کرد: وضعیت دولت کنونی خوب نبوده و دچار بی تحرکی و بی عملی است. سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان اضافه کرد: مجلس جدید و کارکرد نمایندگان فعلی باید هم دولت را وادار و هم به آن کمک کند تا کار انجام دهد. عضو سابق شورای شهر تهران بیان کرد: این دوره شورای ائتلاف قطعا از حضور بانوان و جوانان نسبت به دور گذشته بیشتر استفاده خواهد کرد و نقش آنان محسوس خواهد بود. پیرهادی در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال کاندیداتوری محمدباقر قالیباف برای انتخابات مجلس یازدهم گفت: اطلاعی در این خصوص ندارم.
الفالف7 ساعت قبل
گروه اقتصادی الف، ۱۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۲:۱۱ ۳۹۸۰۹۱۵۰۳۴به گزارش فارس از شیراز، بهرام پارسایی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مافیای صنعت خودروسازی در کشور اظهار داشت: مسئولان صنعت خودروسازی ظلم‌های فاحشی در حق مردم مرتکب شدند به‌طوری‌که ۱۰۰۰ میلیارد تومان در این صنعت گم‌شده است! پارسایی مبارزه با مافیای اقتصادی را هزینه‌بردار دانست و افزود: فضا به‌گونه‌ای است که اگر کسی بخواهد با مافیای اقتصادی درافتد حتما به او اتهام می‌زنند، تهدید می‌کنند و برایش پرونده‌سازی می‌کنند. وی همچنین گفت: به اذعان مسئولان خودروسازی اگر یک ماه خودرو نفروشند، حقوق کارگران خود را نمی‌توانند پرداخت کنند. این نماینده مجلس افزود: در بحث واگذاری‌ها آلومینیوم المهدی هرمزگان با ۱۰۰۰ میلیارد ریال رانت واگذارشده بود که با ورود مجلس، این واگذاری فسخ شد. پارسایی افزود: سخنان بنده مستند و قانونی است و باید بگویم مافیای اقتصادی با کوچک‌ترین خطایی، شما را لگدمال کرده و از عرصه بیرون می‌راند.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی یک عضو شورای چهارم اسلامی مشهد در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کرد. صاحبی با حضور در ستاد انتخابات در فرمانداری مشهد در خصوص همکاری خود با جریانات سیاسی برای حضور در انتخابات اظهار کرد: جریان‌های سیاسی با من وارد گفت و گو شده‌اند که اگر صلاح دانستند از من استفاده کنند و طیف جریان انقلابی دنبال این هستند با هم همکاری کنیم. پس از ثبت نام‌ها لیست واحدی خواهیم رسید. کفش کنان، معاون سابق آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز با حضور در ستاد انتخابات در فرمانداری مشهد اظهار کرد: صحبت‌های مربوط به لیست زود است و بعد از ثبت نام‌ها مساله بستن لیست مشخص می‌شود. ما قطعا از لیستی هستیم که مردم می‌خواهند و آقای قالیباف نیز از مردم هستند.
مهرمهر8 ساعت قبل
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران نیز از پرویز فتاح برای سخنرانی به مناسبت روز دانشجو دعوت کرده است. این مراسم روز شنبه ۱۶ آذر، از ساعت ۱۲ ظهر تا ۵ عصر در دانشکده مدیریت این دانشگاه برگزار خواهد شد. انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا وزیر اقتصاد را دعوت کردهمچنین فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا برای سخنرانی روز دانشجو به این دانشگاه می‌رود. وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتییک تشکل دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز از سعید نمکی وزیر بهداشت برای برگزاری مراسم روز دانشجو در ۱۹ آذرماه دعوت به عمل آورده است. سید احسان قاضی زاده هاشمی هم قرار است ۱۶ آذر، در دانشگاه آزاد زاهدان و ۱۷ آذر ماه، در دانشگاه فرهنگیان مشهد سخنرانی کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مؤید حسینی صدر نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه خوی در استان آذربایجان غربی یکی از افرادی بود که امروز در انتخابات مجلس یازدهم ثبت‌نام کرد. حسینی صدر پس از ثبت‌نام در انتخابات مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین گفت: من دو دوره نماینده مجلس بودم و در زمان خودم کارهای خیلی خوبی برای منطقه‌ام انجام دادم. نماینده ادوار مجلس گفت: من دو دوره نماینده مجلس بوده‌ام، سه سال مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه، یک سال مشاور وزیر نفت و یک سال و نیم مشاور وزیر صنعت بوده‌ام و استاد تمام دانشگاه هستم. وی افزود: بیشتر دوست دارم در لیست‌های حضور داشته باشم که شعارشان شفافیت در رفتار، خدمت به مردم و حمایت از ولایت باشد. حسینی‌صدر هم‌چنین درباره حضور در جریان حامی قالیباف نیز گفت: اجازه بدید که تصمیم‌ها نهایی شود تا ببینیم که چه می‌شود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران8 ساعت قبل
مشاهده کل خبربازار سرمایه همچنان گزینه جذاب سرمایه گذاری استمدیر تحلیل شرکت سبدگردان الگوریتم، بازار سرمایه را همچنان از گزینه‌های جذاب سرمایه گذاری در ادامه سال دانست و گفت: بازار سرمایه، همچنانکه آمارهای تاریخی یک دهه اخیر نشان می‌دهد می‌تواند بازدهی بالاتری نسبت به بازارهای موازی داشته باشد. سید محمد تقی پورمقیم اظهار داشت: طی روزهای گذشته نیز شاهد ورود نقدینگی و افزایش حجم معاملات بازار سرمایه بوده‌ایم. در حال حاضر از منظر بنیادی، اکثر شرکت‌های بزرگ که دارای ارزش بازار بالاتری در بازار سرمایه هستند، دارای ضریب p/e پایین‌تر از ۵ هستند. مجتبی شهبازی با اشاره به مزایای متعدد تامین مالی از طریق بازار سرمایه اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه، ضمن کمک به تولید، ظرفیت شرکت‌ها را نیز چندین برابر می‌کند. بنابراین به نظر می‌رسد در هر شرایطی بازار سرمایه محل مطمئنی برای سرمایه‌گذاری و حفظ دارایی‌‌ها است.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان درباره آخرین وضعیت لیست اصولگرایان گفت: ائتلاف اصولگرایان در حال طی مسیر خود بوده و مجامع آن در استان‌ها و شهرستان‌ها در حال برگزاری است. وی تصریح کرد: وضعیت دولت کنونی خوب نبوده و دچار بی تحرکی و بی عملی است. سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان اضافه کرد: مجلس جدید و کارکرد نمایندگان فعلی باید هم دولت را وادار و هم به آن کمک کند تا کار انجام دهد. عضو سابق شورای شهر تهران بیان کرد: این دوره شورای ائتلاف قطعا از حضور بانوان و جوانان نسبت به دور گذشته بیشتر استفاده خواهد کرد و نقش آنان محسوس خواهد بود. پیرهادی در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال کاندیداتوری محمدباقر قالیباف برای انتخابات مجلس یازدهم گفت: اطلاعی در این خصوص ندارم.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه لیست مجزا توسط حامیان قالیباف، نقطه شروع انحراف است. توقع این است که اصولگرایان در مشهد با یک لیست در انتخابات حضور پیدا کنند. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال لیست مجزا توسط حامیان قالیباف، بیان کرد: این نقطه شروع انحراف است. پیش‌بینی من این است که مشارکت از دور قبل انتخابات مجلس کمتر نخواهد بود. این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این مرز تشخیص است.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی دو روز حساس از از ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده و تاکنون در مشهد به جز دو تن از نماینده‌های فعلی و برخی طیف‌های اصولگرا خبری از اصلاح‌طلبان نبوده است. برخی فعالان اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اعلام کرده‌اند که این دو روز باقی مانده برای اصلاح‌طلبان روزهای عادی نخواهد بود. در جریان اصولگرایی نیز تاکنون فقط دو تن از نمایندگان مشهد (کریمی‌قدوسی و بحرینی) اقدام به ثبت نام کرده‌اند و موضوع حضور شخصیت‌های مانند جلیلی و قالیباف از حوزه انتخابیه مشهد همچنان قابل فرض است. با گذشت ۵ روز از ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس، در مجموع ۴۸۱ نفر در خراسان رضوی ثبت نام قطعی کردند که ۵۴ نفر مربوط به روز اول، ۶۳ نفر در روز دوم، ۹۶ نفر روز سوم، ۱۰۷ نفر در روز چهارم و ۱۶۱ نفر در روز پنجم بوده است. در دو روز آینده باید منتظر باشیم و ببینیم آیا یخ فرمانداری مشهد با حضور شخصیت‌های برجسته دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب برای ثبت نام در انتخابات مجلس باز می‌شود یا خیر.
ورزش۳ورزش۳10 ساعت قبل
همان روز سریع من را اعزام کردند.» مهران هفت سال را روی تخت گذراند و‌سال ۹۲، نوبت به روز دشوار و تصمیمی سرنوشت‌ساز رسید. مهران انتخاب کرده‌ بود که با پاها و نیمی از بدنش وداع کند: «پاهایم سیاه شده بود و خودم رضایت دادم که قطع شوند. این‌بار می‌خواست با ورزش و والیبال به روزهای آینده‌اش رنگ زندگی بپاشد: «تصمیم گرفتم بروم در عرصه ورزش. تصمیم گرفتم کلیه‌ام را بفروشم، هرچند دکترها من را از این کار منع کردند و گفتند ممکن است خطرناک باشد. می‌گویند شانس موفقیت‌ چند‌درصد است ولی چند روز پیش رفتم و فرم اهدای کلیه را پر کردم.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
«علی لاریجانی از یک سال پیش به نزدیکان خود اعلام کرده بود که نامزد انتخابات مجلس یازدهم از هیچ حوزه‎ای نخواهد شد. با وجود انتقادات تندی که به او می‎شد، علی لاریجانی هیچوقت برخوردهای تند شخصی با کسی نکرد. حال سؤال این است که با رفتن علی لاریجانی اعتدال چه سرنوشتی خواهد یافت؟ اعتدال اسم شخص نیست، یک روش و منش و مکتب است. رفتن لاریجانی می‎تواند تنفس اعتدال را سخت‌تر کند اما با رفتن او تفکر اعتدال از بین نمی‎رود. الان هم رفتن لاریجانی می‎تواند وزن این جریان را کاهش دهد و شاخه‎های پوپولیست و عصبانی جناح اصولگرا، جایگزین افراد عاقل و منطقی بشوند.

فیلم/ راهکار قالیباف برای وادارکردن دولت به کار

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، در کنار افزایش جهشی تعداد داوطلبان نام‌نویسی شده برای انتخابات امسال در حوزه‌های انتخابیه استان سمنان، چهره‌های مطرحی نیز برای نام‌نویسی به فرمانداری‌های این استان رفتند. از این حوزه انتخابیه امروز حجت‌الاسلام حسن ملک‌محمدی، نماینده اسبق شهرستان دامغان نیز از دیگر چهره‌های شاخص این شهرستان بود که به صورت رسمی داوطلب انتخابات امسال شد. امروز همچنین احمد عجم، استاندار اسبق قزوین در دولت دهم نیز برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شاهرود و میامی نام‌نویسی کرد. اما این پایان کار در روز پرترافیک ثبت‌نام‌ها برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان نبود و علی‌اصغر خانی نیز برای حضور در این انتخابات از حوزه انتخابیه شاهرود و میامی در فرمانداری شاهرود حضور یافت. علی‌اصغر خانی مدتی نیز در زمان شهرداری محمدباقر قالیباف به‌عنوان شهردار منطقه ۱۱ تهران فعالیت کرده است.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه لیست مجزا توسط حامیان قالیباف، نقطه شروع انحراف است. توقع این است که اصولگرایان در مشهد با یک لیست در انتخابات حضور پیدا کنند. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال لیست مجزا توسط حامیان قالیباف، بیان کرد: این نقطه شروع انحراف است. پیش‌بینی من این است که مشارکت از دور قبل انتخابات مجلس کمتر نخواهد بود. این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این مرز تشخیص است.
مهرمهر22 ساعت قبل
باوجود سلایق متفاوت، در خدمت جبهه انقلاب هستیمقالیباف ادامه داد: در جبهه انقلاب در خدمت دوستان تلاشگر هستیم ولو سلایق‌مان با یکدیگر متفاوت باشد. هر شخصی که چارچوب یک جوان انقلابی مومن مردمی که فرد محوری و قبیله گرایی نداشته باشد حتما استفاده می‌کنیم. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر افراد به دنبال قبیله‌گری باشند اصلا این حرکت شان معنا ندارد. این عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: به شما قول می‌دهم حرکتی که در حوزه سیاسی آغاز کردیم هرگز موسمی نباشد. این سخن رهبر انقلاب و باور ما و این عقیده اسلام سیاسی امام (ره) است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، همایش مجلس نو با حضور نزدیک به ۲۰۰ نفر از افراد متقاضی نامزدی در انتخابات مجلس روز گذشته به مدت ۲ روز برگزار شد. در این همایش که با هدف تبادل نظر سیاسی برگزار شده است، قرار است محمدباقر قالیباف به سخنرانی بپردازد. بعد از پیگیری‌های صورت گرفته و تماس‌ها و ارتباطات که به آنها انجام شد از این تعداد ۴۵۲ نفر نقص اطلاعات داشتند و امکان بررسی آنها مهیا نشد. سخنگوی کمپین مجلس نو تصریح کرد: از این تعداد، ۲۰۰ نفر اعلام آمادگی کردند که در همایش شرکت کنند و در این همایش با تک تک افراد مصاحبه صورت گرفته و در مراحل بعدی از بین آن‌ها پالایش‌ صورت می‌گیرد و افرادی که محتمل است می‌توانند نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شوند به حوزه‌های انتخابیه معرفی می‌شوند. انقلابی بودن، کارآمدی و تخصص موضوع اصلی است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مجید فروردین صبح امروز در نخستین نشست خبری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به سابقه و تشکیل این شورا اظهار داشت: سازوکار جدید برای ایجاد وحدت و نیروهای انقلابی مجلس شورای اسلامی از ۲ ماه قبل از عید شروع به کار کرد و با گروه‌های مختلف اصولگرایان صحبت شد. سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان فارس درباره حضور جبهه پایداری در شورای استان فارس گفت: در استان فارس در شورای مرکزی استان از جبهه پایداری حضور دارند البته رویکرد جبهه معلوم نیست در آینده چه باشد اما از آنجا که شورای مرکزی تهران درها را باز گذاشته و از اعضای جبهه پایداری در شورای استان‌ها حضور دارند احتمال وپیوستن این جبهه نیز وجود دارد ولیکن مذاکرات هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است‌. اگر در دوره گذشته همگرایی انجام شده بود حداقل یکی دو نفر را می‌توانستیم به مجلس بفرستیم. سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان فارس بیان کرد: نظر ائتلاف در مرکز این است که اگر از بانوان توانمند وجود داشته باشد ۵۰ درصد از لیست معرفی شده از بانوان و جوانان باشند. فروردین همچنین درباره شعار ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: شعار به صورت مرکزی انتخاب می‌شود اما با توجه به مشکلات معیشتی و اینکه دولت در حل این مشکلات به بن‌بست رسیده و نگاه به خارج داشتن برای حل مشکلات شعارها روی شعار اقتصادی و معیشتی متمرکز است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمدسعید احدیان سخنگوی کمپین مجلس نو با بیان اینکه همایش مجلس نو با حضور متقاضیان نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: همایش کمپین مجلس نو با حضور نزدیک به ۲۰۰ نفر از افراد متقاضی نامزدی در انتخابات مجلس برگزار می‌شود، که در مجموع این همایش برای تبادل نظر و سخنرانی سیاسی، جلساتی برگزار و در نهایت با سخنرانی دکتر محمدباقر قالیباف ختم می‌شود. اخبار سیاسی - وی افزود: در کمپین مجلس نو بعد از فراخوانی که دکتر قالیباف داشت و اعلام کرد هر کسی که متقاضی است و فکر می‌کند توانایی لازم را برای کاندیداتوری مجلس دارد در سایت jahad. net ثبت نام کند و کسی اگر فکر می‌کند افراد دیگری در این حوزه توانمند هستند را به این سایت معرفی کند. سخنگوی کمپین مجلس نو گفت: سپس ۷۰۷ نفر شرایط شرکت در مرحله بعد را به دست آوردند و از آن‌ها رزومه و برنامه‌هایشان گرفته شد و بعد از بررسی سوابق، مدارک تحصیلی و توانایی‌های آن‌ها با یک نگاه اولیه، ۲۷۵ نفر شرایط اولیه را داشتند که در همایش کمپین مجلس نو دعوت شدند. وی تصریح کرد: از این تعداد، ۲۰۰ نفر اعلام آمادگی کردند که در همایش شرکت کنند و در این همایش با تک تک افراد مصاحبه صورت گرفته و در مراحل بعدی از بین آن‌ها پالایش‌ صورت می‌گیرد و افرادی که محتمل است می‌توانند نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شوند به حوزه‌های انتخابیه معرفی می‌شوند. انقلابی بودن، کارآمدی و تخصص موضوع اصلی است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
چند روز مانده به پایان ثبت نام داوطلبان شرکت در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی گمانه زنی‌ها درباره حضور سعید جلیلی و باقر قالیباف در انتخابات به واقعیت نزدیک‌تر می‌شودگمانه زنی‌ها درباره حضور این دو چهره موثر اصولگرا و احتمال سرلیستی آنها در مشهد و تهران زمانی جدی‌تر شد که علی لاریجانی رییس فعلی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس یازدهم را ندارد و این انصراف به معنای خالی شدن کرسی ریاستی بود که در قد و قواه جلیلی و قالیباف استحمیدرضا ترقی، عضو حزب موتلفه اسلامی در اینباره گفت: با انصراف لاریجانی، احتمال حضور قالیباف و جلیلی تقویت می‌شود. وی اضافه کرد: فکر نمی‌کنم [این دو] از یک شهر (تهران) کاندیدا شوند و احتمال این موضوع ضعیف است. این فعال سیاسی تاکید کرد: این تحلیل که، چون مردم به اصلاح‌طلبان مردم رای نمی‌دهند، قطعا گرایش کامل به سمت اصولگرایان است، درست نیست. ترقی افزود: سئله پایداری و شورای وحدت را مطبوعات و رسانه‌ها بزرگنمایی می‌کنند و در آن حدی که مطرح می‌شود نیست.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به مناسبت روز دانشجو، دانشگاه‌های کشور میزبان چهره‌ها و شخصیت‌های مختلف در شانزدهم آذر خواهد بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در دانشگاه‌های تهران نیز مراسم ویژه روز دانشجو با حضور جمعی از مسئولان و چهره‌های سیاسی برگزار می‌شود که برخی از این برنامه‌ها به شرح زیر است: دانشگاه تهران روز شنبه (۱۶ آذر) میزبان میزبان حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه و عضو مجلس خبرگان رهبری است. این مراسم در تالار شهید چمران دانشکده فنی برگزار می‌شود. دانشگاه تربیت مدرس نیز ۱۶ آذر ساعت ۱۶ میزبان آقایان مقصود فراستخواه جامعه‌شناس و استاد برنامه‌ریزی توسعه آموزشی و آقای محمود صادقی نماینده مجلس دهم در سالن جابربن حیان این دانشگاه است. مراسم روز دانشجو در دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با سخنرانی رئیس این دانشگاه و مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مجموعه ورزشی خواهران این دانشگاه برگزار خواهد شد.
فراروفرارو1 روز قبل
فرارو- مارتن انتخابات مجلس در حالی آغاز شده که اصلاح طلبان در خاموشی و سکوت به سر می‌برند. اعضای ائتلاف اصولگرایان معتقدند که ارائه لیست‌های متعدد، خطری جدی برای این جناح محسوب می‌شود وباید لیست مستقل و واحد داد. چهره‌هایی که یا در کابینه احمدی نژاد قرار داشته‌اند و یا از چهره‌های فرهنگی و رسانه‌ای اصولگرا هستند. اصولگرایان که در گیرودار واکنش به لیست مستقل پایداری‌ها بودند، ناگهان متوجه ارائه لیست از سوی حسین الله کرم، رئیس شورای هماهنگی حزب الله شدند. برخی از اصولگرایان معتقدند که پایداری‌ها قصد ائتلاف با هیچ جناحی را ندارند و برای همین لیست مستقل ارائه کرده‌اند.
فارسفارس1 روز قبل
محمدسعید احدیان سخنگوی کمپین مجلس نو در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با بیان اینکه همایش مجلس نو با حضور متقاضیان نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، گفت: همایش کمپین مجلس نو با حضور نزدیک به ۲۰۰ نفر از افراد متقاضی نامزدی در انتخابات مجلس برگزار می‌شود، که در مجموع این همایش برای تبادل نظر و سخنرانی سیاسی، جلساتی برگزار و در نهایت با سخنرانی دکتر محمدباقر قالیباف ختم می‌شود. وی افزود: در کمپین مجلس نو بعد از فراخوانی که دکتر قالیباف داشت و اعلام کرد هر کسی که متقاضی است و فکر می‌کند توانایی لازم را برای کاندیداتوری مجلس دارد در سایت jahad. net ثبت نام کند و کسی اگر فکر می‌کند افراد دیگری در این حوزه توانمند هستند را به این سایت معرفی کند. سخنگوی کمپین مجلس نو گفت: سپس ۷۰۷ نفر شرایط شرکت در مرحله بعد را به دست آوردند و از آن‌ها رزومه و برنامه‌هایشان گرفته شد و بعد از بررسی سوابق، مدارک تحصیلی و توانایی‌های آن‌ها با یک نگاه اولیه، ۲۷۵ نفر شرایط اولیه را داشتند که در همایش کمپین مجلس نو دعوت شدند. انقلابی بودن، کارآمدی و تخصص موضوع اصلی است. انتهای پیام/
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
«مجلس آینده محل رقابت دو طیف خواهد بود؛ قالیبافی‌ها و پایداری‌چی‌ها. جبهه پایداری تا این لحظه عضو شورای وحدت و ائتلاف اصولگرایان نشده است. تا این لحظه آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری، علی خضریان، عضو دیگر شورای مرکزی این جبهه و غلامحسین رضوانی، محمد مسعودی، سیدهاشم موسوی، محمدرضا حسینی، محمود نبویان و محمد سلیمانی، وزیر ارتباطات دولت احمدی‌نژاد و عضو شورای مرکزی جبهه پایداری، ثبت‌نام کرده‌اند. اما از آن سو، هنوز اطلاعات دقیقی از اینکه کدام چهره‌های نزدیک به قالیباف برای انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند، وجود ندارد. بهانه‌جویی‌هایی که بچه‌های جبهه پایداری انجام می‌دهند، بیشتر نشانه ناتوانایی‌ خودشان است.

به انتهای لیست رسیدید

محمد باقر قالیباف

محمدباقر قالیباف (زادهٔ ۱ شهریور ۱۳۴۰ در طرقبه) فرمانده نظامی، سیاستمدار اصولگرای ایرانی، از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و شهردار پیشین تهران است. وی پیش از این در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی سمت فرماندهی داشته‌است. وی همچنین در دوران فرماندهی نیروی انتظامی، رئیس و نماینده محمد خاتمی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز بوده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدباقر قالیباف را می‌خوانید. ویکی‌پدیا