محمد باقر نوبخت

محمد باقر نوبخت

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
جلسه فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با دستور کار اصلاح قانون حمایت از تولید و اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایر برگزار شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این جلسه در سازمان برنامه بودجه و با حضور محمد باقر نوبخت برگزار شد. غلامرضا کاتب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس در این جلسه گفت: این نشست برای ایجاد رویکردی درباره اشتغال و تولید در زمانی که تحریم هستیم تشکیل شده است. وی رونق تولید به معنای واقعی، حمایت از تولید و اشتغال در تمام نهاد‌های درون نظام و ایجاد اشتغال روستایی را از اهداف برگزاری این جلسه بیان کرد. نوبخت نیز در این جلسه گفت: هشت برنامه برای تولید و اشتغال استان‌ها مشخص شده که برای استان‌ها تسهیلاتی برای اشتغال زایی در نظر گرفته و تعیین شده که چقدر باید اشتغال ایجاد شود. اعضای فراکسیون تولید و اشتغال نیز در این جلسه، مسائل و مشکلات پیش روی استان خود در زمینه تولید و اشتغال و تسهیلات در این بخش را بازگو کردند.
برنابرنا3 روز قبل
رییس سازمان برنامه‌و‌بودجه گفت: وابستگی به اقتصاد نفتی با ۸ برنامه جامع کشوری کاهش‌ می‌یابدبه گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه‌و‌بودجه گفت: بیش از ۴۵ هزار و ۱۴۶ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی امسال به فعالین عرصه صنعت به منظور رونق تولید اعطا می‌شود. اصلاح ساختار بودجه از مهم‌ترین مباحث بیانیه گام دوم انقلاب است.
برنابرنا3 روز قبل
رییس سازمان برنامه‌و‌بودجه گفت: وابستگی به اقتصاد نفتی با ۸ برنامه جامع کشوری کاهش‌ می‌یابدبه گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه‌و‌بودجه گفت: بیش از ۴۵ هزار و ۱۴۶ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی امسال به فعالین عرصه صنعت به منظور رونق تولید اعطا می‌شود. اصلاح ساختار بودجه از مهم‌ترین مباحث بیانیه گام دوم انقلاب است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
وی گفت: امروز این بوستان میتواند به عنوان یک الگوی موفق در کشور مطرح شود و استان‌های دیگر با توجه به نحوه و نوع فعالیت خاص این بوستان و ترکیب آن با اقلیم این منطقه دست به اجرای پروژه‌های این چنینی بزنند. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح قزوین پروژه بزرگی در حوزه گردشگری برای این استان ایجاد کرده است که با تکمیل مرحله به مرحله آن به مرور شاهد ایجاد یک فاز بزرگ گردشگری در قزوین خواهیم بود. نوبخت اظهار داشت: ایجاد اقامتگاه‌های بومگردی و هتل دراین منطقه میتواند به افزایش گردشگری آن کمک شایانی داشته باشد. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین به اجرای طرح هفت دره در این منطقه اشاره و گفت: اجرای این طرح میتواند بر جذابیت خاص این منطقه افزوده و حضور گردشگران را در باراجین بیشتر کند. نوبخت همچنین عنوان کرد: حمایت‌های لازم برای اجرا و تسریع در روند انجام کارها در این بوستان انجام می‌شود و امیدواریم به زودی شامل تکمیل شدن این الگوی نمونه کشوری باشیم.
فارسفارس3 روز قبل
معاون رئیس جمهور و رئیس برنامه و بودجه کشور گفت: بوستان ملی باراجین به عنوان یک منطقه کم نظیر در کشور می‌تواند به پایلوت گردشگری تبدیل شود. وی افزود: بوستان ملی باراجین به عنوان یک منطقه کم نظیر در کشور می‌تواند به پایلوت گردشگری تبدیل شود. معاون رئیس جمهور اضافه کرد: دهکده طبیعت از ردیف اعتباری ملی برخوردار است و البته مسؤولان استانی نیز باید به اجرای طرح توسعه آن توجه داشته باشند. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور یاد آور شد: توسعه عوامل طبیعی یکی از اولویت‌های جدی دولت و سازمان برنامه و بودجه است که در همین راستا حمایت‌های مالی صورت می‌گیرد. نوبخت تصریح کرد: اجرای طرح هفت‌دره و هتل می‌تواند جذب گردشگر را فراهم کند و البته ما هر زمانی که از بوستان باراجین بازدید داشتیم تغییرات خوبی را شاهد بودیم.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در بازدید از بوستان ملی باراجین قزوین در جمع خبرنگاران در محل این بوستاناظهارداشت: بسیار خوشحالیم که شهرداری قزوین با نگاه انسان محمری و توجه به طبعیت و ایجاد ارتباط بهتری میان اسنان و طبیعت نسبت به ایجاد بوستان باراجین و توسعه آن اقدام کرده است. وی بیان کرد: این پروژه یکی از طرح‌های بی نظیر در کشور محسوب می‌شود که ما ه حمایت لازم را انجام می‌دهیم تا توسعه آن با شتاب بیشتری رخ دهد. نوبخت تصریح کرد: خوشبختانه در این استان یک پایلوت گردشگری در حال شکل گیری است که تاکید داریم با سرعت آن را کامل کنید تا یکگ الگو و نماد کشوری باشد. وی بیان کرد: در کشور اقلیم‌های متنوعی داریم داریم و هر استان می‌تواند با توجه به آب و هوای خود یک طرح شاخص را اجرا کند و بوستان باراجین نمونه بسیار خوبی در کشور است که ما هر وقت بازدید داریم تغییرات خوبی در آن دیده می‌شود. ‌رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اجرای طرح هفت دره و احداث هتل در این مجموعه می‌تواند زمینه جذب گردشگر را بیش از گذشته مهیا کند.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت در ادامه سفر دو روزه به استان قزوین صبح روز جمعه به همراه زاهدی استاندار، داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، ابوالفضل یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین و علی صفری شهردار از بوستان ملی باراجین بازدید کرد. نوبخت همچنین از طرح سافاری پارک، دهکده طبیعت و هفته دره در این بوستان دیدن کرد. معاون رئیس جمهور همچنین برای اجرای طرح‌های توسعه در بوستان باراجین و تأمین منابع مالی قول مساعدت داد. در این بازدید علی صفری شهردار قزوین گزارشی از اقدامات انجام شده در این بوستان ارائه کرد. شهردار قزوین یادآور شد: ساخت هتل، دو باشگاه سوارکاری، ایجاد اولین بیمارستان حیات وحش کشور از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در این بوستان است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سیده حمیده زرآبادی شامگاه پنج‌شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین که با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور در قزوین برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه تالار فرهنگی و هنری شهر قزوین از مهم‌ترین نیازهای شهر در حوزه فرهنگ و هنر است و میتواند پاسخگوی مشکلات شهر در این حوزه باشد. وی گفت: مجموعه تالار فرهنگی و هنری شهر قزوین به دلیل مشکلات در تامین اعتبار سالهاست که نیمه تمام رها شده و هزینه زیادی سالیانه بابت حفظ و نگهداری آن به دولت تحمیل شده است. بخشنده عنوان کردواحدهای فعال با کارنامه اقتصادی شفاف نتوانسته‌اند به خوبی از این ارز استفاده کنند. رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین تصریح کرد: استان قزوین دارای ظرفیتهای فراوانی در عرصه تولید است که میتوان با برنامه ریزی درست بهترین بهره گیری را از این ظرفیت‌ها داشت. وی در پایان سخنان خود از کاهش صادرات استان قزوین در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: کاهش صادرات به دلیل شرایط موجود ایجاد شد و به معنی عدم توانمندی واحدهای تولیدی استان نیست.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
وی افزود: مسئله قابل توجه در خصوص برگزاری ستاد‌های اقتصاد مقاومتی در کشور توجه به طرح هایی است که در راستای کاهش اثرات تحریم تدوین شود. رئیس امور اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه گفت: این در حالی است که کشور به طرح‌های مقابله با تحریم و کاهش اثرات تحریم نیاز و از طرح‌های موفق در این حوزه حمایت میکند. برمکی خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده تنها ۲۰ درصد طرح‌های بررسی شده در ستاد اقتصاد مقاومتی در استان‌های کشور با مسئله تحریم و رونق تولید و اقتصاد مقاومتی به معنای خاص مرتبط بوده است. برمکی گفت: خودکفایی در تولید بنزین حاصل فعالیت این پالایشگاه و نمونه کاملی از کاهش اثرات تحریم در کشور خواهد بود. برمکی ادامه داد: امروز ۲ استان در کشور با تجهیز به این تکنولوژی در زمینه تولید کاغذ سنگی وارد عمل شده‌اند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
وی گفت: تا کنون دستورالعملی تسهیلات رونق تولید برای استان‌ها ارسال نشده است. زاهدی تصریح کرد: پرداخت به موقع این مبالغ به کشاورزی ایجاد رضایتمندی کرده است و امیدواریم خرید تضمینی محصولات کشاورزی امسال نیز همانند سال‌های گذشته باشد. استاندار قزوین افزود: امسال نزدیک به ۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان خسارت سرمازدگی در استان تایین شده است که تاکنون نزدیک به ۲۰ درصد آن پردخت شده است. زاهدی عنوان کرد: سال گذشته نیز خسارتی که بابت جبران سرمازدگی به استان پرداخت شد با رقم واقعی خسارات همخوانی نداشت و تنها ۶۰ میلیارد تومان به این منظور به استان پرداخت شد. وی تاکید کرد: در حال حاضر طرح‌های مختلفی برای توسعه بخش کشاورزی در استان قزوین و کشت‌های گلخانه‌ای در دست اجراست که به منظور اجرای این طرح‌ها نیازمند اعتبارات و حمایت‌های دولت هستیم.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین گفت: در سال گذشته با رشد ۲۵ درصدی بیش از ۶۴۷ میلیون دلار کالا از استان به خارج از کشور صادر شده است. وی بیان کرد: تسهیلات رونق تولید در سال گذشته ۹,۱۰۰ میلیارد تومان بود که حدود ۳۷ درصد در بخش صنعت، ۳۲ درصد خدمات، ۱۵ درصد کشاورزی و ۷ درصد مسکن بود کهبانک‌ها مقاومت می‌کنند و امسال در دو ماه گذشته ۱,۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده که در صنعت ۴۴ درصد و خدمات ۲۵ درصد داده شده است. وی گفت: سرمایه گذاران خارجی بیش از ۶۰ میلیون دلار در ۷ طرح سرمایه گذاری شده که ۲۵ میلیون دلار جذب شده است. سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین اظهار داشت: در صادرات غیر نفتی در سال قبل ۶۴۷ میلیون دلار محقق شد که با ۲۶ درصد رشد روبرو بودیم. وی در خصوص نرخ بیکاری استان گفت: امسال نرخ بیکاری در استان ۱۱ درصد و یک درصد کمتر از نرخ کشور است و تعهد اشتعال ما ۱۷ هزار نفر هدف گذاری شده که امسال ۲۴ درصد بیمه شده جدید افزایش داشته است.
مهرمهر3 روز قبل
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معلمان از وضعیت کنونی ناراضی هستند و همسان سازی حقوق بازنشستگان و معیشت مردم از مسائلی است که انتظار تسریع در تصمیم گیری دولت است. زرآبادی گفت: اگر استان‌ها اختیار بیشتری داشته باشند می‌توانند بسرعت تصمیم گرفته و عملکرد خود را بهبود بخشند که این درخواست می‌تواند در قزوین به صورت الگوی کشوری پیاده شود. وی با بیان برخی دیگر از مشکلات استان تصریح کرد: الگوی کشت، خرید تضمینی محصولات کشاورزان، توسعه راه روستایی، مشکلات تقسیمات کشوری از دیگر مطالبات مردم است که انتظار رسیدگی داریم. وی گفت: با حذف ایستگاههای عوارضی حدود ۱۳۲ نفر در استان بیکار شده‌اند که باید برای آنها فکری کرد تا در جای دیگری به کار گرفته شوند. زرآبادی ارتقا چند روستا، بخش و شهرستان در موضوع تقسیمات کشوری، پیگیری تعدیل نیروهای کارگری را از دیگر مشکلات استان دانست و خواستار همراهی در حل آنها شد.
مهرمهر3 روز قبل
وی بیان کرد: همراهی بانک‌ها و بخش دولتی در استان خوب است و با توجه به منفی بودن رشد اقتصادی رویکرد ما حفظ اشتعال و تولید موجود است. رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: صنعتگران امروز دنبال استمهال وام‌های خود هستند از مسئولان انتظار داریم در این شرایط زنجیرهای بسته شده به پای تولید کننده را باز کنند. بخشنده اضافه کرد: استان قزوین با ظرفیت‌هایی که دارد نیازمند ایجاد پایانه صادراتی و هاب لجستیک است. وی اظهار داشت: ارتباط بخش خصوصی و دولتی در استان بسیار مطلوب است و در شورای گفتگو چالش‌ها مطرح شده و راهکارهای رفع موانع هم مورد بررسی قرارمی گیرد. این صادرکننده نمونه استان بیان کرد: با حمایت دولت می‌توان با شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی توان استان را نشان داد و به صادرات بیشتر کمک کرد.
مهرمهر3 روز قبل
وی بیان کرد: تسهیلات رونق تولید در سال گذشته ۹,۱۰۰ میلیارد تومان بود که حدود ۳۷ درصد در بخش صنعت، ۳۲ درصد خدمات، ۱۵ درصد کشاورزی و ۷ درصد مسکن بود کهبانک‌ها مقاومت می‌کنند و امسال در دو ماه گذشته ۱,۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده که در صنعت ۴۴ درصد و خدمات ۲۵ درصد داده شده است. وی گفت: سرمایه گذاران خارجی بیش از ۶۰ میلیون دلار در ۷ طرح سرمایه گذاری شده که ۲۵ میلیون دلار جذب شده است. سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین اظهار داشت: در صادرات غیر نفتی در سال قبل ۶۴۷ میلیون دلار محقق شد که با ۲۶ درصد رشد روبرو بودیم. وی در خصوص نرخ بیکاری استان گفت: امسال نرخ بیکاری در استان ۱۱ درصد و یک درصد کمتر از نرخ کشور است و تعهد اشتعال ما ۱۷ هزار نفر هدف گذاری شده که امسال ۲۴ درصد بیمه شده جدید افزایش داشته است. حبیبی تصریح کرد: ۱۶۳ میلیارد تومان برای بخش اشتغال در روستاهای استان هزینه شد که برای ۳۰۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.
مهرمهر3 روز قبل
معافیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری در قزوین اعمال شوداستاندار قزوین از ضرورت اعمال معافیت مالیاتی استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران گفت و افزود: اگر قرار است از وابستگی نفتی رها شویم باید دنبال مالیات و تولید باشیم مصوباتی مانند محدودیت در شعاع ۱۲۰ کیلومتری مانع این کار است. وی اظهار داشت: اگر قرار است شعاع هوایی در استقرار واحدها مورد توجه قرار گیرد نباید عطف به ما سبق شود و کسانی که با قانون معافیت در قزوین سرمایه گذاری کرده‌اند امروز با یک مصوبه جدید متضرر شوند. خسارت ۱۷۰۰ میلیارد تومانی سرمازدگی تأمین شودوی اضافه کرد: در شرایطی که امسال خسارت سرمازدگی حدود ۱,۷۰۰ میلیارد تومان بود فقط ۳۳ میلیارد تومان پرداخت شده و از خسارات سال گذشته هم ۶۰ میلیارد تومان داده شد که بسیار محدود است. ‌استاندار گفت: برای اجرای طرح گلخانه یک هزار هکتاری به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که انتظار داریم معاون رئیس جمهور مساعدت کنند. زاهدی اظهار داشت: در کنار سرمایه در گردش باید به فکر تأمین سرمایه ثابت هم باشیم تا از تولید حمایت شود.
مهرمهر4 روز قبل
وی افزود: در حوزه کشاورزی بازسازی و نوسازی واحدها، سرمایه در گردش، معیشت مناطق مرزی از طریق توسعه باغات و در عرصه میراث فرهنگی طرح‌های دانش بنیان و مشوق‌هایی برای سهم کارفرمایی و طرح تأمین مالی خرد با رویکرد بانکداری، بازآفرینی شهری، نوسازی مسکن و فرهنگ و هنر پیش بینی شده است. معاون رئیس جمهور تصریح کرد: در سطح ملی ۴۵ هزار و ۱۴۶ میلیارد تومان برای رونق تولید تسهیلات بانکی اختصاص داده می‌شود و در ادامه دولت از منابع وجوه اداره شده ۲ هزار و ۲۶۹ میلیارد تومان برای این کار پرداخت می‌کند و ۱,۹۸۹ میلیارد تومان یارانه تسهیلات و ۲,۵۸۸ میلیارد تومان کمک بلاعوض هم خواهد داد. وی بیان کرد: با این تسهیلات که دولت در سطح ملی در راستای رونق تولید اعطا می‌کند باید با برنامه ریزی بتوانیم ۹۸۶ هزار و ۹۹۸ فرصت شغلی ایجاد کنیم که سهم هر وزارتخانه مشخص شده و موافقت نامه امضا کردیم و ۲۰ درصد از این اعتبارات را به همه وزارتخانه‌ها پرداخت کرده‌ایم. سهم استان قزوین ۱,۵۶۲ میلیارد تومان / اشتغال ۱۸ هزار نفریرئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: سهم استان قزوین در بخش تسهیلات رونق تولید ۱,۵۶۲ میلیارد تومان است که مبلغ ۴۵ میلیارد تومان وجوه اداره شده ۹۰ میلیارد تومان یارانه تسهیلات و ۵۷ میلیارد تومان هم کمک بلاعوض تعیین شده است. وی بیان کرد: با این تسهیلات باید برای ۱۸ هزار و ۳۸۴ نفر از جوانان فرصت شغلی ایجاد کنید و درخواست می‌کنیم در ستاد اقتصاد مقاومتی هر سه ماه گزارش و مشکلات را بازگو کنید تا ما آن را حل کنیم.
انتخابانتخاب4 روز قبل
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: چشم پوشی از درآمدهای نفتی ما را به سمت اخذ مالیات سوق می‌دهد و به همین سبب از سال جاری که تکیه‌ای بر درآمدهای نفتی نداریم بیشتر نگاه‌ها به سمت مالیات خواهد رفت. معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروزه در شرایط بسیار ویژه‌ای قرار داریم، عنوان کرد: در تلاش هستیم اقتصاد ما بدون تکیه بر درآمدهای نفتی بسته شود. وی عنوان کرد: چشم پوشی از درآمدهای نفتی ما را به سمت اخذ مالیات سوق می‌دهد و به همین سبب از سال جاری که تکیه‌ای بر درآمدهای نفتی نداریم بیشتر نگاه‌ها به سمت مالیات خواهد رفت. نوبخت تصریح کرد: به موجب مسئولیتی که دارم تلاش میکنم تا تولید کنندگانی که از معافیت مالیاتی برخوردارند، بتوانند از این معافیت استفاده کرده و مشکلی سد راه آنها نباشد. گفتنی است خط دوم فاز نخست این واحد تولیدی فعال در صنعت غذایی (انواع بیسکوییت ساده و روکش دار) برای ۲۴۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است. برای ساخت این واحد سه هزار میلیارد ریال اعتبار صرف شده است. این واحد تولیدی قادر به تولید روزانه ۷۰ تن انواع بیسکوییت ساده و روکش دار خواهد بود و ۳۰ درصد محصولات این واحد تولیدی به خارج از کشور صادر می‌شود.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح فاز اول کارخانه بزرگ تولید بیسکویت در قزوین اظهار داشت: در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده باید همه کمک کنیم تا تولید داخلی تقویت شود. وی افزود: برای اینکه از وابستگی به اقتصاد نفتی رها شویم باید به مالیات به عنوان مهمترین منبع درآمد توجه کنیم و در این راستا اصلاح برخی ساختارهای مالیاتی ضروری است. معاون رئیس جمهور تصریح کرد: طرح اصلاح ساختار بودجه نافی برنامه ریزی نیست باید از واحدهای صنعتی حمایت شود. وی بیان کرد: از همه کسانی که در مسیر تولید گام بر می‌دارند باید حمایت و تشکر کنیم که به اشتغال و اقتصاد کشور کمک کرده‌اند. معاون رئیس جمهور گفت: هشت برنامه از سوی سازمان برنامه و بودجه در بخش کشاتورزی، صنعت و مسکن عملیاتی خواهد شد تا تولید رونق بگیرد و در این راستا اصلاح ساختار مالیاتی هم ضروری است.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عصر پنجشنبه در مراسمی با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، زاهدی استاندار، منوچهر حبیبی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری، داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی و مدیران صنعتی استان بهره برداری از فاز اول کارخانه بزرگ صنایع غذایی در تولید بیسکویت در شهرک صنعتی کاسپین قزوین آغاز شد. با راه اندازی این مرحله از کارخانه که ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر در منطقه فراهم شد. این واحد تولیدی قادر است سالانه ۴۴ هزار تن انواع بیسکویت و شیرینی تولید و روانه بازار کند. با اجرای طرح توسعه و انتقال کامل این شرکت از تهران به قزوین با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومانی زمینه اشتغال آن تا سه برابر افزایش خواهد یافت. فعالیت آزمایشی این واحد از سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر ۳۰ درصد محصولات این واحد تولیدی به خارج از کشور صادر می‌شود.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور عصر پنجشنبه وارد قزوین شد و مورد استقبال زاهدی استاندار، داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، معاونان سیاسی و امنیتی و اقتصادی استانداری، مدیران اقتصادی استان قرار گرفت. نوبخت برای افتتاح یک واحد بزرگ تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین عازم این منطقه صنعتی شد. عصر امروز جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین در سالن باغستان جهاد کشاورزی به ریاست نوبخت معاون رئیس جمهور تشکیل خواهد شد. شرکت در گفتگوی خبری صدا و سیما و بازدید از دهکده طبیعت و بوستان ملی باراجین از دیگر برنامه‌های محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور است.
مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
پیام مازند - قزوین - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت از معافیت‌های مالیاتی به سود بخش تولید در چارچوب قوانین و مقررات حمایت می‌کند و مخالف آن نیست. محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در جریان بازدید و افتتاح فاز نخست شرکت ویتانا تولیدکننده انواع شیرینی و بیسکوئیت در شهرک صنعتی کاسپین قزوین در پی درخواست صنعتگران این شهرک برای حل مشکل معافیت‌های مالیاتی خود، افزود: حل مشکل معافیت مالیاتی برای شهرک‌های صنعتی در خارج از ۱۲۰ کیلومتری تهران برای واحدهای تولیدی مستقر در شهرک کاسپین توسط دولت پیگیری می‌شود. معاون رئیس جمهوری گفت: توافق اولیه با واحدهای تولیدی شهرک صنعتی کاسپین این بوده که معافیت‌های مالیاتی اعمال شود و اکنون مطالبه به حق صنعت گران استان قزوین است که این موضوع اجرایی شود. در سال‌های گذشته صنعتگران شهرک صنعتی کاسپین به دلیل قرار گرفتن در خارج از شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران از معافیت‌های مالیاتی برخوردار بودند اما از سال گذشته این فاصله به شکل هوایی لحاظ و معافیت‌های یاد شده برداشته شده است. مالیات دومین تکیه گاه دولت برای کسب درآمدنوبخت همچنین گفت: اگرچه دولت هم اکنون در شرایط بسیار ویژه‌ای قرار دارد و درآمد دولت بعد از فروش نفت متکی به مالیات است؛ اما همه این موارد مخالف حمایت‌های مالیاتی برای واحدهای تولیدی نیست.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
در پی اجرای طرح «بایوجمی» توسط محیط زیست در تالاب انزلی، ۱۲ هزار لیتر «دی‌اکسید تیتانیوم» وارد تالاب انزلی شده؛ مدیر گروه سم‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی می‌گوید سمی بودن این ماده محرز است و پیامدهای وارد کردن فلزات سمی به طبیعت، کوتاه‌مدت نیست. توضیحی که بیش از گذشته اعتمادها را از این طرح و مجریانش سلب کرد. اما آیا دی‌اکسید تیتانیومی که ماهیت نانو نداشته باشد برای احیای تالاب انزلی بی‌مخاطره است؟ ماده‌ای که در فاز اول بناست ۶۰ هزار لیتر از آن به محدوده‌ای ۵۰ هکتاری از تالاب انزلی وارد شود که البته تا به امروز ۱۲ هزار لیتر از آن پیش از توقف طرح در پناهگاه حیات وحش سرخانکل به تالاب انزلی ریخته شده است! وی در پاسخ به اینکه آیا نانو نبودن ذرات دی‌اکسید تیتانیوم را می‌توان به معنای رفع شدن خطر مسمومیت در نتیجه ورود این ماده به تالاب دانست یا نه می‌گوید: ذرات دی‌اکسید تیتانیوم حتی اگر نانو هم نباشند، سمی هستند و می‌توانند پیامدهای محیط زیستی جبران‌ناپذیری به همراه آورند که سرطانزایی، یکی از آنهاست. این استاد سم‌شناسی یادآور می‌شود: فلزات سمی، کبد را هدف می‌گیرند و پس از تجمع در کبد ماهی یا انسان، به سلول‌ها آسیب می‌رسانند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
توضیحی که بیش از گذشته اعتمادها را از این طرح و مجریانش سلب کرد. اما آیا دی‌اکسید تیتانیومی که ماهیت نانو نداشته باشد برای احیای تالاب انزلی بی‌مخاطره است؟ ماده‌ای که در فاز اول بناست ۶۰ هزار لیتر از آن به محدوده‌ای ۵۰ هکتاری از تالاب انزلی وارد شود که البته تا به امروز ۱۲ هزار لیتر از آن پیش از توقف طرح در پناهگاه حیات وحش سرخانکل به تالاب انزلی ریخته شده است! وی در پاسخ به اینکه آیا نانو نبودن ذرات دی‌اکسید تیتانیوم را می‌توان به معنای رفع شدن خطر مسمومیت در نتیجه ورود این ماده به تالاب دانست یا نه می‌گوید: ذرات دی‌اکسید تیتانیوم حتی اگر نانو هم نباشند، سمی هستند و می‌توانند پیامدهای محیط زیستی جبران‌ناپذیری به همراه آورند که سرطانزایی، یکی از آنهاست. این استاد سم‌شناسی یادآور می‌شود: فلزات سمی، کبد را هدف می‌گیرند و پس از تجمع در کبد ماهی یا انسان، به سلول‌ها آسیب می‌رسانند. انتهای پیام/
ایسناایسنا1 هفته قبل
معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری از ابلاغ آخرین مرحله از تصویب فهرست‌بهای ویژه مرمت بناهای تاریخی خبر داد و گفت: این موضوع هفته گذشته - سومین هفته از خرداد - به امضای محمد باقر نوبخت - رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور - رسیده است. به‌گزارش ایسنا، محمدحسن طالبیان با اشاره به ابلاغ این فهرست برای اجرا، اظهار کرد: نخستین بار در بخشنامه ابلاغی از سوی سازمان برنامه و بودجه در سال ۱۳۷۸ از دستگاه‌های اجرایی خواسته شد کارها به صورت امانی اجرایی نشوند و در سال ۱۳۸۴ نیز اولین فهرست بهای سازمان با ۲۴۰ آیتم به صورت داخلی ابلاغ شد. او با بیان این‌که نخستین فهرست‌بهای دارای مجوز خاص نیز در سال ۱۳۸۹ با ۴۳۰ آیتم و دومین فهرست بها دارای مجوز خاص در سال ۱۳۹۱ با ۸۳۰ آیتم از سوی سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد، اظهار کرد: پس از هفت سال کار کارشناسی مستمر و با همکاری سازمان برنامه و بودجه فهرست بهای واحد پایه رشته مرمت بناهای تاریخی در خرداد ماه ۹۸ به عنوان ۱۹ فهرست بها منتشر می‌شود. طالبیان ادامه داد: در تنظیم این فهرست بها هفت میلیون دیتا برای تنظیم آنالیز بها شرح ردیف‌ها بر اساس کارسنجی و محاسبه تهیه شد و بالغ بر ۳۷۰۰ ساعت کار کارشناسی برای آن صرف شده است. در تهیه این فهرست بها علاوه بر استفاده از متخصصان داخلی از تجربیات پیمانکاران و استادکاران سنتی، مشاوران حوزه میراث فرهنگی و پیشکسوتان عرصه میراث فرهنگی کمک گرفته شده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
پیشرفت فیزیکی قطعه یک آزادراه تهران-شمال به ۹۵ درصد رسیده است، با این حال درصورتی که ۲٫۵ درصد دیگر به پیشرفت فیزیکی آن اضافه شود، طبق وعده مسئولان شاهد افتتاح این قطعه در تابستان سال جاری خواهیم بود. بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال به طول ۳۲ کیلومتر باعث کاهش ۶۰ کیلومتری مسیر و ۲۰ دقیقه‌ای زمان تا سه‌راهی شهرستانک خواهد شد و بهره برداری آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با اتمام پروژه آزادراه تهران-شمال شاهد کوتاه شدن ۶۴ کیلومتری مسیر، کاهش ۳ ساعته مدت زمان سفر و صرفه‌جویی ۶۰۰ میلیارد تومانی سالانه مصرف سوخت در قیاس با راه تهران-کرج-چالوس خواهیم بود. سرعت طرح آزادراه تهران-شمال ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است، در حالی که سرعت طرح راه تهران-کرج-چالوس ۵۰ کیلومتر بر ساعت است. علاوه بر این زمان سفر در آزادراه تهران-شمال یک ساعت و ۳۰ دقیقه پیش‌بینی شده است، در حالی که زمان سفر در راه تهران-کرج چالوس معادل چهار ساعت و سی دقیقه است.
ایمناایمنا1 هفته قبل
سفر روحانی، که ساعاتی پس از ترک تهران از سوی «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن آغاز شد، دو مقصد داشت؛ نخست، بیشکک برای حضور در اجلاس سران شانگهای و پس از آن، شرکت در پنجمین کنفرانس «تعادل و اعتماد سازی در آسیا» موسوم به «سیکا» که در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان برگزار می‌شود. گفت‌وگو با «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین و هیئت همراه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه از جمله مهم‌ترین دیدارهایی بود که رئیس جمهوری کشورمان در حاشیه نشست شانگهای انجام داد. رئیس جمهوری روسیه در پایان پایبندی ایران به برجام را سازنده دانست و گفت: مسکو برای اجرای کامل این توافقنامه از سوی همه طرف‌ها تلاش‌های خود را ادامه می‌دهد. آنها می‌گویند این اقدام فی‌النفسه کار مثبتی است و اعلام قیمت کالاهای اساسی می‌تواند به شفاف‌سازی در اقتصاد کمک کند. از سوی دیگر قیمت ارز نیز افسارگسیخته بالا رفت و قیمت بسیاری از مواد اولیه برای تولید رشد بالایی را تجربه کرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
روزنامه همدلی نوشت: چند روز پیش، درست در میان اخبار داغ بحران‌های اقتصادی از گوشه و کنار بودیم که محمد باقر نوبخت اظهارنظری کرد که باز هم مثل همیشه بازتابش در فضای مجازی کولاک کرد. نوبخت در حالی این ادعا را رسانه‌ای کرد که بر اساس گزارش‌های مختلف، بخش تولید در سال ۹۷، از وضعیت خوبی برخوردار نبوده و به گفته بسیاری از دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف صنعتی، اکثر برنامه‌ریزی‌های دولت برای حمایت از تولید داخلی اجرایی نشده بود. از سوی دیگر قیمت ارز نیز افسارگسیخته بالا رفت و قیمت بسیاری از مواد اولیه برای تولید رشد بالایی را تجربه کرد. این اولین باری نیست که نوبخت، با وجود شرایط بحرانی اقتصادی، حال و روز اقتصاد را خوبتر از همیشه تعریف می‌کند و باعث شکوفایی قریحه طنز بسیاری از کاربران فضای مجازی می‌شود. باید دید در روزهای آینده نوبخت چگونه این ماجرا را شفاف‌سازی خواهد کرد، تا معلوم شود با وجود رکود و تعطیلی بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی در سال گذشته، اینکه ایران بالاترین رشد اقتصادی منطقه را به خود اختصاص داده است، چه توجیهی از سوی نوبخت دارد.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
معاون رئیس جمهوری گفت: از مجموع ۱۴۸ هزار میلیارد تومان منابع نفتی موجود در بودجه سال جاری دو سوم آن را از بودجه امسال خارج کرده‌ایم و به همین میزان وابستگی کشور به نفت کاهش یافته است. محمد باقر نوبخت شامگاه پنجشنبه پس از حضور در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی خراسان رضوی در جمع خبرنگاران افزود: منابعی که از فروش نفت در بودجه پیش بینی شده بود حدود ۱۴۸ هزار میلیارد تومان بود اما برای اینکه بودجه را از نوسانات قیمت نفت و صادرات آن خارج کنیم الان در بهترین شرایط، وابستگی بودجه سال جاری به نفت را به حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان کاهش داده‌ایم. رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر تداوم کاهش وابستگی به نفت در بودجه سالهای آینده کشور ادامه داد: اصلاح ساختار بودجه در محورهای ایجاد درآمدهای پایدار به جای نفت، صرفه جویی در هزینه‌های موجود، ثبات سازی اقتصادی و تقویت جایگاه نهادی بودجه و ارتباط بودجه با سایر دستگاه‌ها پیگیری می‌شود. نوبخت ابراز امیدواری کرد با ادامه همین روند طی سالهای آینده وابستگی بودجه کشور به نفت به طور کامل از بین برود. وی همچنین به دو سفر رئیس جمهوری به خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: مصوبات سفر نخست دو هزار میلیارد تومان بود که بالغ بر دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد، البته برخی طرح‌ها به جهات متعدد هنوز نیازمند مساعدت‌های مالی است.

به انتهای لیست رسیدید