اخبار محمد بن سلمان - آخرین و مهم ترین اخبار محمد بن سلمان از خبرگزاری‌های ایران | خبری

محمد بن سلمان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرامی لیبانیران نوشت: سقوط محمد بن سلمانپادشاه عربستان صلاحیت‌های مالی و اقتصادی ولی عهد محمد بن سلمان را از وی گرفت. به گزارش این خبرگزاری، در طول دو هفته گذشته بن سلمان در دیدارها و جلسات دیپلماسی و دولتی بلند پایه حضور نداشته است. ملک سلمان این صلاحیت‌ها را به عهده یکی از مشاوران به نام العیبان که در هاروارد تحصیل کرده گذاشته است. آخرین باری که ولیعهد دیده شد ۲۰ روز پیش در جلسه هیئت وزیران در قصر یمامه در ریاض بود. آخرین فعالیت بن سلمان در ۲۲ فوریه یعنی ۲۴ روز قبل بود که با رییس جمهور چین در پکن دیدار کرد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، ملک سلمان پادشاه سعودی برخی از اختیارات محمد بن سلمان ولیعهد و وزیر دفاع این کشور را از وی سلب کرده است. به گزارش گاردین، عدم حضور محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در جلسه هیئت وزیران به اخباری مبنی بر بروز شکاف و اختلاف در خاندان سلطنتی این کشور دامن زده و برخی خبرهای مرتبط در این باره را مورد تأکید قرار داده است. این در حالیست که بر اساس گزارش این رسانه، ولیعهد و وزیر دفاع سعودی در طول ۲ هفته گذشته نیز در دیدارها و جلسات دیپلماتیک و وزارتی غایب بوده است. در ادامه گزارش گاردین در این خصوص آمده است: علیرغم درخواست پادشاه عربستان برای حضور محمد بن سلمان در نشست اخیر کابینه این کشور، وی از این اقدام خودداری کرده است.
ایرناایرنا4 ماه قبل
'محمد بن سلمان' قرار است در این سفر، تفاهم نامه‌های متعددی با مقامات هند در حوزه امنیت و سرمایه گذاری امضا کند. به گفته یک تحلیلگر هندی، سفر محمد بن سلمان به مالزی بعد از سفر به پاکستان و قبل از سفر به هند نشان دهنده آن است که عربستان نمی‌خواهد روابط خود را تنها در قالب دو کشور هند و پاکستان محدود کند. محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در حالی به هند سفر می‌کند که ۲تأمین کننده دیگر نفت خام هند از جمله ایران و ونزوئلا زیر تحریم‌های نفتی آمریکا قرار گرفته‌اند. براساس اعلام دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی، نتانیاهو قرار است در سفر به هند یک قرارداد امنیتی با دهلی نو امضا کند. همچنین گفت وگوهایی میان هند و رژیم صهیونیستی در حال انجام است تا دهلی نو هواپیمای بدون سرنشین از نوع هارون ساخت صنایع هوایی رژیم صهیونیستی و پهبادهای انتحاری از نوع هاروب را از هند خریداری کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی به نقل از منابع اماراتی نوشت: ابوظبی ضمن تایید خبر اختلاف میان ملک سلمان و محمد بن سلمان، پادشاه و ولیعهد عربستان نگران است که این اختلافات بر روابط نزدیک امارات و عربستان نیز تاثیر بگذارد به خصوص اینکه در چهار سال اخیر محمدبن سلمان، ولیعهد عربستان و محمدبن زاید، ولیعهد ابوظبی روابط فوق‌العاده‌ای با یکدیگر داشته‌اند. این روزنامه لبنانی بر اساس یک گزارش محرمانه وزارت خارجه امارات با اشاره به اینکه از اکتبر سال گذشته ملک سلمان نقش بیش‌تر و مهم‌تری نسبت به پسرش محمد بن سلمان در انجام امور حکومتی ایفا کرده است افزود: ملک سلمان از سیاست‌های پسرش در داخل و خارج ناراضی است زیرا محمد بن سلمان ترکیه را از یک کشور دوست به دشمن تبدیل کرده است، با اخوان المسلمین خصومت ایجاد کرده، با ایران نیز خصومتش را تشدیده کرده است و از سوی دیگر روابطی با اسرائیل ایجاد کرده است.

محمد بن‌سلمان در میان تدابیر شدید امنیتی وارد اسلام‌آباد شد

4+
فراروفرارو3 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
استاد دانشگاه جرج تاون: پروفسور «مهران کامروا» معتقد است که قتل خاشقجی نشانگر پایان روابط عاشقانه غرب با شاهزاده سعودی محمد بن سلمان بوده و او را به عنوان صدام حسین معاصر به جهانیان معرفی کرد. با این حال، به نظر می‌رسد که دو رویداد مستحق عنوان مهم‌ترین رویداد هستند. قتل جمال خاشقچی رویداد بسیار مهم دیگر در منطقه خاورمیانه بود زیرا این رویداد نشانگر پایان روابط عاشقانه غرب با شاهزاده سعودی محمد بن سلمان بوده و او را به عنوان صدام حسین معاصر به جهانیان معرفی کرد. *مهم‌ترین اتفاق در آمریکای شمالی چه بود و چرا آن را مهمترین اتفاق می‌دانید؟ شاید مهمترین رویداد در آمریکای شمالی پیروزی حزب دموکرات در انتخابات مجلس نمایندگان ایالات متحده امریکا بود. رویداد دوم گفتگو میان کره شمالی و کره جنوبی و همچنین بین ایالات متحده امریکا و کره شمالی بود.
ایلناایلنا3 ماه قبل
ولیعهد عربستان در آخرین ایستگاه از سفرهای آسیایی خود وارد چین شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان، امروز -پنج‌شنبه- در جدیدترین ایستگاه از سفرهای آسیایی خود وارد چین شد. هواپیمای بن سلمان امروز صبح به وقت محلی در فرودگاه پکن بر زمین نشست. وی در راستای این سفر بناست فردا با «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهوری چین، دیدار و گفت‌وگو کنند. بن سلمان بناست در این دیدار بر اهمیت عربستان سعودی به‌عنوان یکی از تامین‌کنندگان عمده نفت چین تاکید کند.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشمارکو روبیو، نماینده مجلس سنای آمریکا با اشاره به نقش ولیعهد سعودی در ترور جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی گفت محمد بن سلمان به فردی تبهکار تبدیل شده است. او که در جلسه تأیید صلاحیت سفرای آمریکا در عراق و عربستان سعودی سخن می‌گفت، به نقش بن سلمان در بازداشت سعد الحریری، نخست‌وزیر لبنان و ایجاد تنش در روابط عربستان سعودی با کانادا نیز اشاره کرد و ولیعهد سعودی را فردی بی‌پروا و بی‌رحم توصیف کرد. در همین حال باب منندز، عضو ارشد دموکرات کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: تلاش دولت دونالد ترامپ برای تفسیر شکست آن در تصمیم گیری در مسئله ترور جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول، تحقیرآمیز بود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالله بن حمد العطیه معاون نخست وزیر قطر در گفتگویی با روزنامه لوسیل قطر گفت: ما با کشورهای تحریم کننده قطر با شفافیت برخورد می‌کنیم اما آنها با ما به گونه‌ای دیگر برخورد می‌کنند. آنها عرب نیستند و به مرحله پایینی رسیده‌اند. واکنش ما واضح است ما آنها را و همه بهانه‌ها و استدلال‌هایشان را سلب کردیم و حمایت کل دنیا را به دست آوردیم. وی افزود: آنها این توطئه را پیاده کردند و به دنبال گرفتن چراغ سبز از آمریکا بودند و این را در دولت جدید آمریکا می‌جستند اما دنیا بر اساس توازن است. این مقام قطری گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در هر مکان و در هرگامی به سعودی‌ها اهانت می‌کند و همه از میزان اهانتی که محمد بن سلمان هنگامی که با ترامپ دیدار کرد و تابلوی مشهور هنگامی که به وی گفت که بازی تانک، موشک و غیره را انتخاب کن، اطلاع دارند.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ماه قبل
اقتصاد نیوز: ولیعهد عربستان سعودی و وزیر دفاع چین، در ریاض دیدار و درباره روابط دوجانبه میان دو کشور گفت‌وگو کرد. به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ «محمد بن‌سلمان» ولیعهد عربستان سعودی، روز گذشته در ریاض با «وی فنگ» وزیر دفاع چین دیدار کرد. در این دیدار، درباره روابط دوجانبه میان دو کشور به‌ویژه در زمینه دفاعی و نیز تحولات اوضاع در منطقه و تلاش‌های صورت‌گرفته در قبال آنها گفت‌وگو شد. پیشتر در اوایل اسفند ماه گذشته، ولیعهد سعودی در جریان سفر دو روزه‌ای که به چین داشت، از اقدام این کشور در سرکوب مسلمانان آویغور حمایت کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
به گزارش مشرق، برخی منابع می‌گویند ولیعهد سعودی قرار است با یک گروه از گروه طالبان افغانستان دیدار و گفتگو کند. به گزارش رویترز، گفته می‌شود محمد بن سلمان در سفر خود به پاکستان قرار است با برخی اعضای گروه طالبان دیدار و گفتگو کند. ولیعهد سعودی قرار است روز یکشنبه سفر خود به پاکستان را آغاز کند. دستکم دو منبع در دولت پاکستان اعلام کرده‌اند که محمدبن سلمان قرار است روز ۱۸ فوریه با یک هیأت از طالبان افغانستان در اسلام‌آباد دیدار کند. به گزارش این رسانه انگلیسی، مقامات پاکستان و عربستان سعودی تاکنون در این مورد اظهارنظری نکردند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان که روز پنج شنبه وارد چین شد به بازدید از دیوار بزرگ چین رفته و در آن جا با چینی‌ها عکس یادگاری گرفت. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه عرب نیوز، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان قرار است در جریان این سفر رسمی با مقامات ارشد چین از جمله شی جینپینگ، رئیس جمهور چین دیدار کند. در جریان این سفر بن سلمان که همراه به هیئتی از مقامات عربستانی صورت گرفت توافقاتی میان چین و عربستان برای بهبود همکاری‌های مالی و اقتصادی منعقد شده است. ولیعهد عربستان در فرودگاه در بدو ورود به چین مورد استقبال چند تن از مقام‌های چینی شامل کی لی فانگ، معاون رئیس شورای سیاسی و مشورتی جمهوری خلق چین و همچنین لی هواشی سفیر چین در عربستان قرار گرفت. او به بازدید از بنای دیوار بزرگ چین رفته و تصاویری از این دیدار او همراه با عده‌ای از چینی‌ها منتشر شده است از جمله ابتکار عمل‌های توافق شده بین دو کشور طرح یکپارچگی بیشتر دو پروژه مهم چین وعربستان یعنی پروژه کمربند و جاده چین و پروژه دورنمای ۲۰۳۰ عربستان است.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
وزیر خارجه آمریکا تماس تلفنی با ولیعهد عربستان برقرار ساخت. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در جریان گفتگوی تلفنی مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا، در عصر روز سه‌شنبه با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان روابط دو جانبه و مهمترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و نیز تلاش‌های مشترک دو طرف در این خصوص مورد بررسی قرار گرفت. از سوی دیگر، خبرگزاری عربستانی واس گزارش داد که ولیعهد عربستان ریاست نشستی که عصر سه‌شنبه در کاخ الیمامه در ریاض برگزار شد برعهده داشت که در این نشست به بررسی پاره‌ای از موضوعات اقتصادی و رشد و توسعه پرداخته شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
وزیر خارجه آمریکا در گفتگوی تلفنی با ولیعهد عربستان درباره تحولات منطقه صحبت کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در گفتگوی تلفنی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان تحولات منطقه‌ای و بین المللی و روابط دوجانبه را بررسی کرد. آمریکا جزئیات بیشتری درباره این گفتگوی تلفنی نداده است. انتهای پیام
ایلناایلنا3 ماه قبل
کمدین اسرائیلی برای ازدواج با ولیعهد عربستان سعودی ابراز تمایل کرد. به گزارش ایلنا به نقل از راشا تودی، «نوعام شوستر الیاسی» کمدین اسرائیلی در برنامه تلویزیونی از «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی درخواست ازدواج کرد. شوستر گفت با توجه به گرم شدن روابط میان رژیم‌صهیونیستی و عربستان، ازدواجش با محمد بن سلمان می‌تواند به بهبود روابط کمک کند. کمدین اسرائیلی با زبان روان عربی این سخنان را مطرح کرد. رسانه‌های کشور‌های عربی، برخلاف رسانه‌های اسرائیلی، توجه ویژه‌ای به این مساله کرده و آن را جدی قلمداد کردند.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در ریاض دیدار کرد. بر اساس این گزارش، در این دیدار، طرفین در مورد آخرین تحولات فلسطین و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین بحث و تبادل نظر کردند. این درحالی است که روز گذشته نیز رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با پادشاه سعودی دیدار و گفتگو کرده بود.
تابناکتابناک3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل پالیتیکو، «مارکو روبیو» نماینده مجلس سنای آمریکا با اشاره به نقش ولیعهد سعودی در ترور جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی تصریح کرد: محمد بن سلمان به تبهکاری تمام عیار تبدیل شده است. این نماینده مجلس سنای آمریکا که در جلسه تأیید صلاحیت سفرای آمریکا در عراق و عربستان سعودی سخن می‌گفت، به نقش بن سلمان در بازداشت سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان و ایجاد تنش در روابط عربستان سعودی با کانادا نیز اشاره کرد و ولیعهد سعودی را فردی بی‌پروا و بی‌رحم توصیف کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمد بن سلمان -ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع عربستان- و فایز السراج، نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی، دیروز (جمعه) در حاشیه چهاردهمین نشست سران کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی که در کاخ صفا در مکه مکرمه برگزار شد‌، با یکدیگر دیدار و درباره روابط دو جانبه و برخی مسائل مهم و مشترک با هم گفتگو کردند. اخبار بین الملل- در این دیدار عادل الجبیر وزیر، مشاور در امور خارجه، خالد الحمیدان، رئیس سازمان اطلاعات کل، و احمد قطان، وزیر مشاور عربستان در امور کشور‌های آفریقایی، به همراه هیات همراه نخست وزیر دولت وفاق ملیلیبی حضور داشتند.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
محمد بن سلمان، شاهزاده عربستان در آستانه خرید باشگاه منچستریونایتد قرار دارد. محمد بن سلمان، شاهزاده عربستان پیشنهاد خود برای خرید باشگاه منچستر یونایتد را به رقم ۳٫۸ میلیارد پوند افزایش داده و امیدوار است تا شروع فصل آینده به صاحب جدید این باشگاه مشهور و پرهوادار تبدیل شود. نشریه سان برای نخستین بار در ماه اکتبر از علاقه عربستان به خرید منچستریونایتد خبر داد و حالا به نظر می‌رسد توافقات برای انجام این انتقال بزرگ در مرحله نهایی خود قرار دارد. در صورت رخ دادن این اتفاق، دو تیم بزرگ و قدرتمند شهر منچستر در مالکیت اعراب قرار خواهند گرفت. بن سلمان در دوران حضور خود در راس قدرت علاقه زیادی به فوتبال نشان داده و عربستان در سالهای اخیر میزبان بسیاری از تیم‌های بزرگ این رشته بوده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مجتهد، که به افشاگر اسرار خاندان سعودی در فضای مجازی معروف است، امروز- شنبه- در سلسله پیام‌هایی توییتری، جزئیاتی درباره بازداشت «بندر بن‌سلمان» توسط برادرش «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی، فاش کرد. بندر بن سلمان، عکاس مستند است و از او در اخبار یا فعالیت‌های سیاسی کشورش نامی به میان می‌آید. او برادر تنی محمد و پسر پنجم «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی از همسرش «فهده» است. مجتهد همچنین به پرونده‌های دیگری اشاره کرده که بارزترین آنها، شکست ولیعهد سعودی در بازگرداندن «سعد الجبری» دست راست «محمد بن نایف» وزیر سابق کشور است، که در ایالات متحده اقامت دارد. مجتهد نوشت: با وجود خوب بودن روابط دوجانبه بن‌سلمان و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، این شاهزاده نمی‌تواند الجبری را از آمریکا بازگرداند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
محمد بن سلمان بعد از ماه‌ها زندانی کردن برادر خود در زندان انفرادی، او را در یکی از کاخ‌ها در حصر قرار داد. اعتمادآنلاین: محمد بن سلمان بعد از ماه‌ها زندانی کردن برادر خود در زندان انفرادی، او را در یکی از کاخ‌ها در حصر قرار داد. مجتهد فعال توییتری، چند روز پیش از انتقال «بندر بن سلمان»، برادر ولیعهد عربستان، از زندان انفرادی به یکی از مزرعه‌های سلطنتی برای اقامت اجباری خبر داد. مجتهد در ادامه افزود: وقتی شاهزاده‌های سعودی از محمد بن سلمان در رابطه با دلایل بازداشت برادرش می‌پرسند، او افراط در مصرف مواد مخدر را علت این اقدام خود اعلام می‌کند. «بندر بن سلمان» فرزند دوازدهم سلمان و برادر ولیعهد محسوب می‌شود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل پالیتیکو، «مارکو روبیو» نماینده مجلس سنای آمریکا با اشاره به نقش ولیعهد سعودی در ترور جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی تصریح کرد: محمد بن سلمان به تبهکاری تمام عیار تبدیل شده است. این نماینده مجلس سنای آمریکا که در جلسه تأیید صلاحیت سفرای آمریکا در عراق و عربستان سعودی سخن می‌گفت، به نقش بن سلمان در بازداشت سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان و ایجاد تنش در روابط عربستان سعودی با کانادا نیز اشاره کرد و ولیعهد سعودی را فردی بی‌پروا و بی‌رحم توصیف کرد.
فارسفارس3 ماه قبل
روز به روز بر اختلافات میان ملک‌سلمان، پادشاه سعودی و فرزندش، بن‌سلمان واضح‌تر و پررنگ‌تر می‌شود. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نشانه‌های بروز اختلاف میان «سلمان بن عبدالعزیز آل سعود» شاه عربستان سعودی و پسر و ولی‌عهدش «محمد بن سلمان» روز به روز نمایان‌تر ‌می‌شود. روزنامه «گاردین» با ذکر مطلب فوق نوشت، مشخص شده است که طی هفته‌های اخیر، سلمان و فرزندش بن‌سلمان در سیاست‌های کلان کشور، نظیر جنگ یمن به اختلاف برخورده‌اند. با این حال تنش‌ها زمانی به اوج رسید که در اواخر فوریه (اوایل اسفند) شاه سعودی به مصر رفت. به گفته یک منبع آگاه، زمانی این کدورت روابط پدر و ولی‌عهد واضح‌تر شد که پس از بازگشت ملک سلمان از مصر، بن‌سلمان به استقبالش نرفت.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشپایگاه اینترنتی العربی الجدید در یادداشتی نوشت: محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی اگرچه فرد جوانی است و مشاوران جوانی نیز در اطراف او هستند، اما سیاست او علیه جوانان است و این مسئله قابل درک نیست. محمد بن سلمان قاعدتا باید خود را جزء جوانان عربی به شمار بیاورد که به خیابان‌ها ریخته‌اند و خواستار آزادی و کرامت و برخورداری از زندگی محترمانه هستند. اگرچه او از نحوه استقبال الجزایری‌ها در سفری که به این کشور داشت خشمگین است، اما مردم الجزایر مثل مردم تونس با محمد بن سلمان مسائل شخصی ندارند. مسئله خاشقجی به الجزایر ارتباط ندارد و مردم این کشور به اندازه‌ای مشکلات دارند که محمد بن سلمان و جنایات او را فراموش می‌کنند. بسیاری معتقدند رفتار محمد بن سلمان تحت تاثیر محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، «سلطان العجمی»، «فارس الیامی» و «جابر المری» سه شخصیت معارض عربستانی با صدور بیانیه مشترکی علیه «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی موضع گرفتند. این سه معارض سعودی گفتند: هنگامی که محمد بن سلمان، ولایت عهدی عربستان را برعهده گرفت، ما به ایجاد اصلاحات سیاسی، توسعه اقتصادی و حقوقی و پاکسازی دستگاه قضایی از فساد خوش بین بودیم؛ اما ناامید و شوکه شدیم. در حالی که کشور در حال نابودی و مردم هم به سمت آوارگی هستند، چون با پیوستن به اپوزیسیون مقیم خارج می‌خواهند خود را از ولی‌عهد ستمگری همچون محمد بن سلمان نجات دهند. طبق آمار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد تعداد پناهجویان سعودی در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال ۲۰۱۲، ۳۱۸ درصد افزایش داشته است. بنا به آمار این آژانس، تعداد پناهجویان سعودی در سال ۲۰۱۷ در حدود ۸۱۵ نفر است، در حالی که در سال ۲۰۱۲ کم‌تر از دویست نفر بوده است.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان که روز پنج شنبه وارد چین شد به بازدید از دیوار بزرگ چین رفته و در آن جا با چینی‌ها عکس یادگاری گرفت. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه عرب نیوز، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان قرار است در جریان این سفر رسمی با مقامات ارشد چین از جمله شی جینپینگ، رئیس جمهور چین دیدار کند. در جریان این سفر بن سلمان که همراه به هیئتی از مقامات عربستانی صورت گرفت توافقاتی میان چین و عربستان برای بهبود همکاری‌های مالی و اقتصادی منعقد شده است. ولیعهد عربستان در فرودگاه در بدو ورود به چین مورد استقبال چند تن از مقام‌های چینی شامل کی لی فانگ، معاون رئیس شورای سیاسی و مشورتی جمهوری خلق چین و همچنین لی هواشی سفیر چین در عربستان قرار گرفت. وانگ یی، وزیر خارجه چین و عادل الجبیر، همتایی عربستانی او در دیداری جداگانه رشد سریع همکاری و تفاهم دو جانبه کشورهایشان را تحسین کردند.
جهان نیوزجهان نیوز1 ماه قبل
محمد بن سلمان به دنبال فتح ماه +تصاویربا تأسیس آژانس فضایی عربستان و انتصاب برادر ولیعهد به ریاست آن، محمد بن سلمان راه فرار از بن بست را در آسمان و فضای خارج از جو می‌جوید.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
ورزش سه: لیگ حرفه‌ای عربستان همچون لیگ برتر ایران با ۱۶ تیم برگزار می‌شود. در عربستان تیم هایی نظیر الهلال، الاهلی، الاتحاد و چند تیم دیگر همواره به عنوان مدعیان جدی و سنتی قهرمانی شناخته می‌شوند اما این فصل، تیم الاتحاد به دور از تیم‌های بالای جدول قرار گرفته و حالا در آستانه سقوط به لیگ دسته پایین‌تر موسوم به لیگ شاهزاده بن سلمان است! اکنون تیم الاتحاد با یک بازی بیشتر نسبت به تیم الفیحا، در رده چهاردهم قرار دارد و در ۲۲ هفته اخیر تنها ۱۶ امتیاز کسب کرده است. باتوجه به قوانین لیگ عربستان هر فصل ۳ تیم به صورت مستقیم به لیگ یک سقوط می‌کنند و یک تیم هم به پلی آف می‌رود. الاتحاد، نماینده عربستان در لیگ قهرمانان این هفته به مصاف الریان خواهد رفت.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
ولیعهد عربستان در کشاکش انتقادات تهران و دهلی نو از اسلام آباد به خاطر حضور و تحرک عناصر تروریستی در خاک پاکستان، به این کشور سفر کرده تا اعتبار مخدوش خود را اعاده کند. ورود «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به پاکستان در شامگاه یکشنبه ۲۸ بهمن ماه برای مقامات پاکستان نوید بخش سرمایه گذاری‌های چند میلیارد دلاری تازه عربستان بود. بن سلمان پیش از آنکه بالاترین نشان شهروندی را از رئیس جمهوری پاکستان دریافت دارد، خود را نماینده مردم این کشور در عربستان دانست تا به نوعی به استقبال داغ رهبران اسلام آباد پاسخ گوید. «علی لاریجانی» رئیس مجلس نیز در جلسه روز یکشنبه مجلس بیان داشت دولت پاکستان باید پاسخگوی حادثه تروریستی زاهدان باشد. بنابر این در کنار سرمایه گذاری‌های چند میلیارد دلاری، جولان تروریست‌ها در خاک پاکستان را می‌توان دیگر نتیجه همگامی مقامات اسلام آباد با سعودی‌ها برشمرد.
الفالف4 ماه قبل
مسئولان ترکیه می‌گویند که گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور اعدام‌های خودسرانه، ولیعهد سعودی را متهم ردیف اول پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار مطرح این کشور می‌داند. گروه جهان الف، ۱۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۵۸ ۳۹۷۱۱۱۲۰۶۸به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، مشاور رئیس حزب حاکم «عدالت و توسعه» ترکیه می‌گوید که «انیس کالامار» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور اعدام‌های خودسرانه معتقد است «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی، متهم ردیف اول قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار مطرح سعودی است. جمال خاشقجی نویسنده منتقد سعودی در دوم اکتبر سال گذشته میلادی پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه ناپدید شد و دولت ریاض که در ابتدا مدعی شده بود که خاشقجی از ساختمان کنسولگری خارج شده سرانجام پس از ۲۰ روز با انتشار بیانیه‌ای قتل او را در ساختمان کنسولگری تائید کرد.

به انتهای لیست رسیدید