آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدجواد آذری جهرمی
محمد جواد آذری جهرمی

اخبار « محمدجواد آذری جهرمی »

خبر فوریخبر فوری26 دقیقه قبل
آذری جهرمی پاسخی جالب به یک کنایه اینستاگرامی داد‌. شوخی آذری جهرمی با یکی از کاربران که زیر پست او نوشته بود، «شمارتون و پشت درهای توالت ترمینال غرب با عنوان ژیلا۲۲ساله نوشتم»، خبرساز شد. آذری جهرمی چندی قبل شماره‌ای برای ارسال پیامک اعلام کرده بود تا منتقدان قطع اینترنت مشکلات خود را با وزیر ارتباطات درمیان بگذارند. این شماره، بهانه‌ای برای شوخی کاربران با وزیر جوان شد. آذری جهرمی در واکنش به یکی از این کامنت‌های طنزآلود نوشت: پسرم؛ ژیلا تو توالت مردونه ترمینال غرب نمیتونه بره اون‌هایی که میخونند باهوشتر از این حرفان …
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| «اسدالله عباسی» سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: حجت‌الاسلام «حسن روحانی» رئیس‌جمهور روز یکشنبه (۱۷ آذرماه) لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد. گفتنی است، براساس آئین‌نامه داخلی مجلس دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را حداکثر تا پانزدهم آذرماه هر سال به مجلس تسلیم کند. نحوه رسیدگی به لایحه بودجه، یک ‌شوری خواهد بود و ترتیب رسیدگی به شرح ذیل است:۱- نمایندگان مجلس از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه سالانه کل کشور و پیوست‏‌ها و سوابق آن تا مدت ده روز میتوانند پیشنهادهای خود را به کمیسیون‌‏های تخصصی مجلس تقدیم نمایند. ۲- کمیسیون‏‌های تخصصی موظفند حداکثر تا پانزده روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم نمایند. مهلت رسیدگی کمیسیون تلفیق حداکثر تا پانزده روز با موافقت هیأت رئیسه قابل تمدید است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اسدالله عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، از جلسه غیر علنی پارلمان در هفته آینده خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مجلس در روز (سه‌شنبه ۱۹ آذر) جلسه غیر علنی دارد. وی در توضیح موضوع و محور جلسه غیر علنی هفته آتی مجلس، با حضور مسئولان دولتی اظهار داشت: در این جلسه موضوع استارتاپ‌ها، تجارت الکترونیک و تجارت‌های نوپا بررسی و مسئولان دولتی و نمایندگان گزارشات خود را در این زمینه مطرح می‌کنند. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان جلسه غیر علنی نمانیدگان هستند. عباسی تصریح کرد: وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی نیز در جلسات علنی هفته آینده مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان حضور می‌یابند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، اسدالله عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از جلسه غیر علنی پارلمان در هفته آینده خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مجلس در روز (سه‌شنبه ۱۹ آذر) جلسه غیر علنی دارد. وی در توضیح موضوع و محور جلسه غیر علنی هفته آتی مجلس، با حضور مسئولان دولتی اظهار داشت: در این جلسه موضوع استارتاپ‌ها، تجارت الکترونیک و تجارت‌های نوپا بررسی و مسئولان دولتی و نمایندگان گزارشات خود را در این زمینه مطرح می‌کنند. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان جلسه غیر علنی نمانیدگان هستند. عباسی تصریح کرد: وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی نیز در جلسات علنی هفته آینده مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان حضور می‌یابند.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مجلس در روز سه‌شنبه ۱۹ آذر جلسه غیرعلنی درباره حوادث اخیر دارد. در این جلسه موضوع استارتاپ‌ها، تجارت الکترونیک و تجارت‌های نوپا بررسی و مسئولان دولتی و نمایندگان گزارشات خود را در این زمینه مطرح می‌کنند. محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان جلسه غیر علنی نمایندگان هستند. وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی نیز در جلسات علنی هفته آینده مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان حضور می‌یابند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ساعت قبل
«اسدالله عباسی» سخنگوی هیات‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی، از جلسه غیرعلنی پارلمان در هفته آینده خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مجلس روز سه‌شنبه «۱۹ آذر» جلسه غیرعلنی دارد. اعتمادآنلاین| «اسدالله عباسی» سخنگوی هیات‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی، از جلسه غیرعلنی پارلمان در هفته آینده خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مجلس روز سه‌شنبه «۱۹ آذر» جلسه غیرعلنی دارد. او در توضیح موضوع و محور جلسه غیرعلنی هفته آتی مجلس، با حضور مسئولان دولتی گفت: در این جلسه موضوع استارتاپ‌ها، تجارت الکترونیک و تجارت‌های نوپا بررسی و مسئولان دولتی و نمایندگان گزارشات خود را در این زمینه مطرح می‌کنند. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان جلسه غیرعلنی نمانیدگان هستند. عباسی تصریح کرد: وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی نیز در جلسات علنی هفته آینده مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان حضور می‌یابند.
مهرمهر5 ساعت قبل
اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز یکشنبه (۱۷ آذرماه) لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد. گفتنی است، براساس آئین‌نامه داخلی مجلس دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را حداکثر تا پانزدهم آذرماه هر سال به مجلس تسلیم نماید. ۲- کمیسیون‏‌های تخصصی موظفند حداکثر تا پانزده روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم نمایند. ۳- کمیسیون تلفیق موظف است حداکثر ظرف پانزده روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیون تخصصی، ضمن رسیدگی به گزارش کمیسیون‏های تخصصی گزارش نهائی خود را تنظیم و به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید. مهلت رسیدگی کمیسیون تلفیق حداکثر تا پانزده روز با موافقت هیأت رئیسه قابل تمدید است.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
اسدالله عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از جلسه غیر علنی پارلمان در هفته آینده خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مجلس در روز (سه‌شنبه ۱۹ آذر) جلسه غیر علنی دارد. وی در توضیح موضوع و محور جلسه غیر علنی هفته آتی مجلس، با حضور مسئولان دولتی اظهار داشت: در این جلسه موضوع استارتاپ‌ها، تجارت الکترونیک و تجارت‌های نوپا بررسی و مسئولان دولتی و نمایندگان گزارشات خود را در این زمینه مطرح می‌کنند. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان جلسه غیر علنی نمانیدگان هستند. عباسی تصریح کرد: وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی نیز در جلسات علنی هفته آینده مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان حضور می‌یابند. انتهای‌پیام/
ایسناایسنا6 ساعت قبل
آذری جهرمی همچنین درباره این دیدار گفت: روابط دوجانبه ایران و آذربایجان به ویژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به خوبی در حال پیشرفت است. هولین ژائو همچنین از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در اجلاس‌های بین‌المللی و کمک به توسعه دانش در حوزه ارتباطات تقدیر کرد. بخشی مهمی از اقتصاد آینده متعلق به حوزه فضایی استوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در ادامه دیدارهای خود با رشاد نبی‌اف -رییس شرکت آژانس فضایی جمهوری آذربایجان- دیدار کرد. آذری جهرمی با بیان اینکه دانش فضایی و ساخت ماهواره اهداف مختلفی دارد، گفت: بخش اعظم اقتصاد آینده متعلق به حوزه فضایی است. وی تاکید کرد که آمادگی دارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای آغاز گفت‌وگوهای دوجانبه میزبان رییس سازمان فضایی ایران در باکو باشد.
برترین‌هابرترین‌ها8 ساعت قبل
خبرگزاری مهر: سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: رئیس‌جمهور لایحه بودجه ۹۹ کل کشور را یکشنبه (۱۷ آذر ماه) تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز یکشنبه (۱۷ آذرماه) لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد. گفتنی است، براساس آئین‌نامه داخلی مجلس دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را حداکثر تا پانزدهم آذرماه هر سال به مجلس تسلیم نماید. نحوه رسیدگی به لایحه بودجه، یک ‌شوری خواهد بود و ترتیب رسیدگی به شرح ذیل است:۱- نمایندگان مجلس از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه سالانه کل کشور و پیوست‏‌ها و سوابق آن تا مدت ده روز میتوانند پیشنهادهای خود را به کمیسیون‌‏های تخصصی مجلس تقدیم نمایند. ۲- کمیسیون‏‌های تخصصی موظفند حداکثر تا پانزده روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم نمایند.
مهرمهر1 روز قبل
وزیر ارتباطات در این دیدار بر ابراز تمایل جمهوری اسلامی ایران برای آغاز همکاری‌های مشترک با جمهوری آذربایجان در حوزه فضایی تاکید کرد. وی با بیان اینکه دانش فضایی و ساخت ماهواره اهداف مختلفی دارد، گفت: حتما شما هم معتقدید که بخش اعظم اقتصاد آینده متعلق به حوزه فضایی است. وزیر ارتباطات تاکید کرد: در این رابطه از هر نوع همکاری دوجانبه و چندجانبه استقبال می‌کنیم و سازمان فضایی ایران این آمادگی را دارد تا باب همکاری مشترک با آژانس فضایی جمهوری آذربایجان را باز کند. رشاد نبی اف هم در این دیدار با ابراز خشنودی از تمایل جمهوری اسلامی برای همکاری گفت که جمهوری آذربایجان هم از شکل گیری همکاری مشترک استقبال می‌کند. وی تاکید کرد که آمادگی دارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای آغاز گفتگوهای دوجانبه میزبان رییس سازمان فضایی ایران در باکو باشد.
مهرمهر1 روز قبل
وزیر ارتباطات و دبیرکل ITU در این دیدار زمینه‌های مختلف همکاری‌های دوجانبه ایران و این سازمان بین المللی را بررسی کردند. آذری جهرمی در این دیدار با انتقاد از تحریم‌های یکجانبه و غیر قانونی علیه مردم ایران تاکید کرد که این تحریم‌ها بر روند سرعت توسعه فناوری‌ در ایران می‌تواند تاثیر گذار باشد و ضروری است که نهادهای بین المللی از جمله اتحادیه جهانی نسبت به این تحریم‌ها واکنش نشان دهند. در ادامه دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات ITU نیز با اشاره به تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران دوستان زیادی در سطح منطقه و در جهان دارد و متاسفانه آمریکا نگاه بلندمدتی در این زمینه ندارد. هولین ژائو همچنین از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در اجلاس‌های بین المللی و کمک به توسعه دانش در حوزه ارتباطات تقدیر و تشکر کرد. وزیر ارتباطات ادامه داد: توسعه همکاری‌ها با افغانستان به خصوص توسعه همکاری‌های علمی با این کشور از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.
ایمناایمنا1 روز قبل
هرچند در برخی از استان‌ها این قطعی اینترنت ادامه یافت و از ۱۰ روز عبور کرد. به گفته کلاهی، خسارات مستقیم برآورد شده به کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت، روزانه دو هزار و ۶۵۰میلیارد تومان بوده که بر اساس سهم اقتصاد ICT از تولید ناخالص داخلی کشور محاسبه‌ شده است. کلاهی همچنین مجموع خساراتی را که به دلیل عدم استفاده از اینترنت در بخش‌های مختلف اقتصادی ایجادشده، روزانه شش هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد. رئیس کمیسیون کسب و کارهای دانش‌بنیان اتاق ایران، خسارات غیرمستقیم حاصل از قطعی اینترنت را بسیار مهم‌تر از خساراتی دانست که در عدد قابل‌ بیان است. کلاهی با اشاره به بحث‌های پیش آمده درباره بارگذاری شبکه ملی اطلاعات طی چند روز قطعی اینترنت، این خطر را نیز جدی تلقی کرد که قطع شبکه اینترنت و جایگزینی حتی موقتی و چند روزه آن با شبکه ملی ارتباطات، به رویه‌ای عادی بدل شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
محمد بن‌سلمان، ولیعهد سعودی، خالد بن‌سلمان، برادر کوچکتر خود و معاون وزیر دفاع سعودی را به‌عنوان مسوول مهندسی پایان جنگ یمن تعیین کرده است. عادل الجبیر، وزیر مشاور در امورخارجه عربستان سعودی، در گردهمایی در بحرین گفت: «کاهش تنش‌ها به تنهایی در رابطه با ایران جواب نمی‌دهند. به علاوه، پایداری این کاهش تنش‌ها تنها از طریق نوعی درک منطقه‌ای از عدم تجاوز و ایجاد بستری برای یک معماری امنیتی چندجانبه به‌جای چتر دفاعی آمریکا، امکان‌پذیر است. انتظار می‌رود در صورت پیشرفت در تلاش‌های کشورهای حاشیه خلیج‌فارس برای کاهش تنش‌ها در منطقه و به‌ویژه در ارتباط با ایران، حمایت‌های سعودی و اماراتی از کمپین اعمال فشار دولت ترامپ به شدت کاسته شود. روند صلح در یمن و مذاکرات کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس با ایران می‌تواند گامی مهم در این راستا باشد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
محمد جواد آذری جهرمی روز چهارشنبه در این دیدار با اشاره به تمایل جمهوری اسلامی ایران به آغاز همکاری مشترک با جمهوری آذربایجان در حوزه فضایی گفت: دانش فضایی و ساخت ماهواره اهداف مختلفی دارد که الزاما اقتصادی نیست. وی افزود: بخش اعظم اقتصاد آینده به حوزه فضایی تعلق دارد. وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه ایران در رابطه با حوزه فضایی از هر نوع همکاری استقبال می‌کند، گفت: سازمان فضایی ایران این آمادگی را دارد تا زمینه همکاری مشترک با آژانس فضایی جمهوری آذربایجان را فراهم نماید. «رشاد نبی‌اف» هم در ادامه این دیدار با ابراز خشنودی از تمایل جمهوری اسلامی برای همکاری تاکید کرد جمهوری آذربایجان هم از شکل‌گیری همکاری مشترک استقبال می‌کند. او در پایان گفت آمادگی دارد تا در سریع‌ترین زمان ممکن برای آغاز گفت و گوهای دوجانبه میزبان رئیس سازمان فضایی ایران در باکو باشند.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
ناراحتی آذری جهرمی و سکوت معزیدومین چهره دولت که حضور فعالی در شبکه‌های اجتماعی دارد، اما حالا در تنگنای بی سابقه‌ای قرار گرفته است، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات است. در این بین پس از قطعی اینترنت وزارت خزانه داری آمریکا آذری جهرمی را به خاطر محدود کردن اینترنت در ایران تحریم کرد. هنگامی که اینترنت وصل شد آذری جهرمی در پیامی توئیتری به زبان انگلیسی به این تحریم واکنش نشان داد که خشم برخی کاربران را در پی داشت. آذری جهرمی پس از گذشت چند روز بالاخره توئیتی منتشر کرد و واکنشی احتمالا صادقانه به تمام حملات و انتقادات نشان داد. یک دست صدا ندارد باید همه‌با‌هم باشیم.» جدای از آذری جهرمی و آشنا دیگر مقامات دولتی در شبکه‌های اجتماعی سکوت کرده‌اند.

رایزنی‌های بین المللی وزیر ارتباطات ایران در باکو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
محمد جواد آذری جهرمی در جریان سفر خود به پایتخت جمهوری آذربایجان با دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات دیدار و درباره مسائل مربوط به ایران با این سازمان جهانی گفتگو کردبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از باکو‎‏، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر خود به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان امروز با دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات دیدار و درباره مسائل مربوط به ایران با این سازمان جهانی گفتگو کرد. «محمد جواد آذری جهرمی» درباره عمده موضوعات مطرح در دیدارش با «هولین ژائو» ‌ دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات گفت: در این نشست توافق شد تا در اواخر فروردین ماه سال ۱۳۹۹ تهران میزبان اجلاس یکی از کارگروه‌های علمی استاندارد سازی مقررات مخابراتی با حضور دانشمندان ایرانی و دانشمندان جهان شود. آقای جهرمی توسعه دانش در افغانستان توسط ایران و تربیت دانشجو در حوزه فناوری در این کشو را از دیگر مسائل مطرح در این دیدار اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه همگن سازی توسعه دانش در کشور‌های مختلف از جمله وظایف اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات است دبیر کل این اتحادیه جهانی از ما خواست تا جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه‌ای برای آموزش در حوزه فناوری در افغانستان داشته باشد که این موضوع هم با توجه به اینکه از سیاست‌های کشورمان بوده مورد تایید قرار گرفت و مقررشد در آینده نزدیک با هماهنگی این اتحادیه وزیرارتباطات افغانستان به ایران سفر کرده و نشستی دراین زمینه برگزار و تصمیم گیری شود.

:: مرادویردی- دیدار آذری جهرمی با دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از باکو درباره دیدار آذری جهرمی با دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات در باکودیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با وزیر ارتباطات و حمل و نقل جمهوری آذربایجان
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری‌جهرمی در ادامه دیدارها و رایزنی‌های بین المللی خود در جریان سفر به جمهوری آذربایجان در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی باکوتل ۲۰۱۹ با رامین قلی‌زاده وزیر ارتباطات و حمل و نقل جمهوری آذربایجان، دیدار کرد. تداخل فرکانسی مرزی بین دو کشور، مبالات مالی پستی، گسترش همکاری‌ها در حوزه امنیت سایبری و توسعه روابط سازمان فناوری ایران با مرکز نوآوری جمهوری آذربایجان از جمله مباحثی بود که دو طرف در این دیدار درباره آن گفتگو کردند. آذری جهرمی در این دیدار تاکید کرد: جمهوری آذربایجان فضای رو به رشد خوبی در حوزه فناوری اطلاعات دارد و همکاری‌های خیلی عمیقی بین وزارت ارتباطات ایران و مجموعه وزارت ارتباطات و حمل و نقل آذربایجان وجود دارد. تفاهماتی که در این مدت با آذربایجان پیگیری می‌کردیم در حال اجرایی شدن است. هم اکنون ۳ شرکت ایرانی به طور رسمی فعالیت‌های خصوصی خود را در مرکز نوآوری این کشور آغاز کرده‌اند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - امروز در دولت این تصمیم گرفته شد که، شکایت بدنه دولت از کسب و کارهای نوپا قبل از مطرح شدن در مراجع قضایی، در کمیته‌ای به مسوولیت معاونت حقوقی ریاست جمهوری و عضویت نمایندگان وزارت ارتباطات، وزارت کار و معاونت علمی ریاست جمهوری بررسی شود و سپس به دستور قضایی ارجاع شود. این تصمیم می‌تواند تضمینی برای فعالیت کسب و کارهای نوپا باشد. در سه هفته آینده، وزارت ارتباطات با مرکز ملی فضای مجازی در این زمینه به جمع‌بندی نهایی می‌رسد. وزیر ارتباطات، در ادامه با اشاره به اینکه سند استراتژی ایران در اقتصاد دیجیتال در شش ماه آینده از طریق وزارت ارتباطات به دولت پیشنهاد می‌شود تا در دولت بررسی شود، اظهار کرد: هدف ما این است که تا شش ماه آینده، سند اقتصاد دیجیتال را در کشور داشته باشیم. وزارت ارتباطات، عمده وظایف خود را در این زمینه انجام داده است و باقیمانده وظایف نیز در کوتاه مدت تکمیل می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - حالا در شرایطی قرار داریم که حاکمیت ما و اکثر کشورهای دنیا امکان اعمال مقررات بر شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی را ندارند. مشروح این یادداشت را در زیر می‌خوانیم: زمانی نه‌چندان دور، صنعت وبلاگ در ایران همگام با دنیا در حال رشد و رقابت بود و شبکه اجتماعی بومی ایرانی پا به پای نمونه‌های بین‌المللی رقابت می‌کرد. اما امروز دیگر نامی از صنعت وبلاگ ایران به جا نمانده و شبکه اجتماعی محبوب آن زمان اعلام کرده به زودی سرویس خود را خاموش خواهد کرد. در این میان آمارهای سال ۹۲ خبر از آن می‌داد که بیش از ۲۵ درصد استفاده مردم از اینترنت با فیلترشکن است، اما با رویکرد حمایتی دولت از دسترسی مردم به شبکه‌های اجتماعی، کم کم این سرویس‌ها در زندگی مردم نقش خود را پیدا کردند، اما در این میان ظرفیت‌های دولت تا آنجا نبود که بتواند همه موانع پیش روی شبکه‌های اجتماعی داخلی را رفع نماید. حالا در شرایطی قرار داریم که حاکمیت ما و اکثر کشورهای دنیا امکان اعمال مقررات بر شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی را ندارند و البته ساده‌ترین راه‌حل (!)
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
پیام مازند - محمد جواد آذری جهرمی در توییتی توضیح داد: امشب برخی از مراکز داده کشور با حمله سایبری مواجه شده‌اند. دامنه حملات فراتر از ایران استمحمد جواد آذری جهرمی در توییتی توضیح داد: امشب برخی از مراکز داده کشور با حمله سایبری مواجه شده‌اند. وی اعلام کرد: مرکز ماهر به یاری این مراکز داده، حمله را کنترل و در حال اصلاح شبکه‌های آنان هستند. به گفته وی دامنه حملات فراتر از ایران است و منشاء حملات در دست بررسی است. وزیر ارتباطات دقایقی بعد در توییتی جدید اعلام کرد: ‏تا کنون بیش از ۹۵ درصد مسیریابهای متاثر از حمله به حالت عادی بازگشتند و سرویس دهی را از سر گرفتند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
چراکه اکنون در بستر USSD، از دکل مخابراتی تا شبکه بانکی، اطلاعات کارت مشتریان را در دست دارند و این خود یک مخاطره است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تایید نگاه بانک مرکزی درباره لحاظ کردن مسائل امنیتی مشتریان بانک‌ها ادامه داد: با این حال باید ملاحظات را در انجام اینگونه تغییرات در نظر گرفت. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد نتیجه این نشست‌ها مطرح کرد: قرار شد تا یکسری اقدامات را سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در جهت خواسته‌های بانک مرکزی انجام دهد تا امنیت بستر USSD تضمین شود. در همین راستا کمیته‌ای نیز برای پیگیری خواسته‌های بانک مرکزی تشکیل شده است. این‌که آنها با همدیگر رقابت می‌کنند، مساله نیست بلکه مساله این است که مردم از این مجرا آسیب نبینند.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 روز قبل
این روبات‌ها حتی ممکن است چندین بار با یک شماره تماس بگیرند. ایده این کلاهبرداری هم این است که شخصی که تماس از دست‌رفته را دریافت کرده، با شماره تماس بگیرد. البته این شماره‌ها ممکن است از هر کجای جهان باشد، همان‌طور که در ایران هم با پیش‌شماره‌هایی از جمله +۹۹۴ متعلق به کشور آذربایجان با مشترکان تماس گرفته شده است. بنابراین اگر از یک شماره ناشناخته بین‌المللی یا غیرمعمول یک تماس غیرمنتظره دریافت کردید، مراحل ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید برای محافظت از خود در برابر کلاهبرداری Wangiri انجام دهید. اول اینکه به تماس‌های غیرمنتظره از شماره‌های بین‌المللی یا غیرمعمول پاسخ ندهید، دیگر اینکه اگر از یک شماره بین‌المللی یا غیرمعمول، تماس ازدست‌رفته دریافت کردید، برای تماس دوباره با آن شماره وسوسه نشوید.
ایلناایلنا2 روز قبل
تداخل فرکانسی مرزی بین دو کشور، مبالات مالی پستی، گسترش همکاری‌ها در حوزه امنیت سایبری و توسعه روابط سازمان فناوری ایران با مرکز نوآوری جمهوری آذربایجان از جمله مباحثی بود که دو طرف در این دیدار درباره آن گفت و گو کردند. آذری جهرمی در این دیدار تاکید کرد: جمهوری آذربایجان فضای رو به رشد خوبی در حوزه فناوری اطلاعات دارد و همکاری‌های خیلی عمیقی بین وزارت ارتباطات ایران و مجموعه وزارت ارتباطات و حمل و نقل آذربایجان وجود دارد. تفاهماتی که در این مدت با آذربایجان پیگیری می‌کردیم در حال اجرایی شدن است. هم اکنون سه شرکت ایرانی به طور رسمی فعالیت‌های خصوصی خود را در مرکز نوآوری این کشور آغاز کرده‌اند. هر چند این مسئله به شدت کاهش پیدا کرده و تا شعاع دو و نیم کیلومتری به نوعی مدیریت شده است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، رئیس جمهوری آذربایجان به همراه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پاویون ایران در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی ارتباطات، نوآوری و فناوری‌های پیشرفته باکو (باکوتل ۲۰۱۹) بازدید کرد. علی اف با حضور در پاویون ایران، از غرفه شرکت‌ها و استارت آپ‌های ایرانی بازدید کرد و در جریان توانمندی‌ها و پیشرفت‌های جوانان ایرانی قرار گرفت. در همین حال وی از توانمندی‌های فضایی ایران بازدید کرد. در این بازدید غرفه‌های پژوهشگاه فضایی و دو شرکت حوزه فضایی بیش از سایرین مورد توجه رئیس جمهوری آذربایجان قرار گرفت و دستاوردهای شرکت‌های ایرانی در حوزه فضایی را ستود و دانش فضایی را برای توسعه پایدار و پیشرفت مهم تلقی کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
در این راستا، این روزها حضور در نمایشگاه باکوتل آذربایجان نیز فرصتی است که در اختیار استارت‌آپ‌های ایرانی قرار گرفته تا روابط خود را توسعه داده و در حوزه فناوری اطلاعات و صنایع های‌تک، با کشورهای دیگر ارتباط برقرار کنند. علت حضور استارت‌آپ‌های ایرانی در این نمایشگاه، تلاش برای یافتن بازارهای بین‌المللی است، کما این‌که آذری جهرمی ابراز امیدواری کرد که استارت‌آپ‌های ایرانی حاضر در این نمایشگاه بین‌المللی بتوانند با برنامه‌ریزی و مذاکرات صورت‌گرفته، موفق به پیدا کردن بازارهای جدید منطقه‌ای و بین‌المللی شوند. شرکت‌های ایرانی هم ظاهرا با حضور در نمایشگاه باکوتل بازار خوبی در این منطقه ایجاد کرده‌اند. در حوزه فعالیت شرکت‌های ایرانی در ترکیه هم به‌خصوص در زمینه فناوری اطلاعات و کسب‌وکارهای نوپا مسائلی را از قبل مطرح کرده بودیم که این هم جزو موضوعات مذاکراتمان بود. همچنین صبح امروز، رییس جمهوری آذربایجان، با حضور در پاویون ایران در نمایشگاه باکوتل، از غرفه شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های ایرانی بازدید کرد و در جریان توانمندی‌ها و پیشرفت‌های جوانان ایرانی قرار گرفت.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
چراکه اکنون در بستر USSD، از دکل مخابراتی تا شبکه بانکی، اطلاعات کارت مشتریان را در دست دارند و این خود یک مخاطره است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تایید نگاه بانک مرکزی درباره لحاظ کردن مسائل امنیتی مشتریان بانک‌ها ادامه داد: با این حال باید ملاحظات را در انجام اینگونه تغییرات در نظر گرفت. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد نتیجه این نشست‌ها مطرح کرد: قرار شد تا یکسری اقدامات را سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در جهت خواسته‌های بانک مرکزی انجام دهد تا امنیت بستر USSD تضمین شود. در همین راستا کمیته‌ای نیز برای پیگیری خواسته‌های بانک مرکزی تشکیل شده است. این‌که آنها با همدیگر رقابت می‌کنند، مساله نیست بلکه مساله این است که مردم از این مجرا آسیب نبینند.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
عصر کرد - امروز در دولت این تصمیم گرفته شد که، شکایت بدنه دولت از کسب و کارهای نوپا قبل از مطرح شدن در مراجع قضایی، در کمیته‌ای به مسوولیت معاونت حقوقی ریاست جمهوری و عضویت نمایندگان وزارت ارتباطات، وزارت کار و معاونت علمی ریاست جمهوری بررسی شود و سپس به دستور قضایی ارجاع شود. این تصمیم می‌تواند تضمینی برای فعالیت کسب و کارهای نوپا باشد. در سه هفته آینده، وزارت ارتباطات با مرکز ملی فضای مجازی در این زمینه به جمع‌بندی نهایی می‌رسد. وزیر ارتباطات، در ادامه با اشاره به اینکه سند استراتژی ایران در اقتصاد دیجیتال در شش ماه آینده از طریق وزارت ارتباطات به دولت پیشنهاد می‌شود تا در دولت بررسی شود، اظهار کرد: هدف ما این است که تا شش ماه آینده، سند اقتصاد دیجیتال را در کشور داشته باشیم. وزارت ارتباطات، عمده وظایف خود را در این زمینه انجام داده است و باقیمانده وظایف نیز در کوتاه مدت تکمیل می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
عصر کرد - حالا در شرایطی قرار داریم که حاکمیت ما و اکثر کشورهای دنیا امکان اعمال مقررات بر شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی را ندارند. مشروح این یادداشت را در زیر می‌خوانیم: زمانی نه‌چندان دور، صنعت وبلاگ در ایران همگام با دنیا در حال رشد و رقابت بود و شبکه اجتماعی بومی ایرانی پا به پای نمونه‌های بین‌المللی رقابت می‌کرد. اما امروز دیگر نامی از صنعت وبلاگ ایران به جا نمانده و شبکه اجتماعی محبوب آن زمان اعلام کرده به زودی سرویس خود را خاموش خواهد کرد. در این میان آمارهای سال ۹۲ خبر از آن می‌داد که بیش از ۲۵ درصد استفاده مردم از اینترنت با فیلترشکن است، اما با رویکرد حمایتی دولت از دسترسی مردم به شبکه‌های اجتماعی، کم کم این سرویس‌ها در زندگی مردم نقش خود را پیدا کردند، اما در این میان ظرفیت‌های دولت تا آنجا نبود که بتواند همه موانع پیش روی شبکه‌های اجتماعی داخلی را رفع نماید. حالا در شرایطی قرار داریم که حاکمیت ما و اکثر کشورهای دنیا امکان اعمال مقررات بر شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی را ندارند و البته ساده‌ترین راه‌حل (!)

به انتهای لیست رسیدید

محمد جواد آذری جهرمی

محمدجواد آذری جهرمی (زاده ۲۵ شهریور ۱۳۶۰ جهرم) سیاست‌مدار و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدجواد آذری جهرمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا