آخرین و مهم‌ترین اخبار محمدجواد ظریف
محمد جواد ظریف

اخبار «محمدجواد ظریف»

الفالف28 دقیقه قبل
گروه جهان الف، ۳۰ آبان ۱۳۹۸، ۰۲:۰۰ ۳۹۸۰۸۳۰۰۰۱به گزارش فارس، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از سیاست جدید دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی کرانه باختری انتقاد کرد. به نوشته آسوشیتدپرس، جلسه ماهانه شورای امنیت که امروز چهارشنبه برگزار شد با انتقادهای گسترده از تصمیم آمریکا همراه شد. «دنی دانون»، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد از تصمیم آمریکا دفاع کرد و مدعی شد که آمریکا «یک اشتباه تاریخی را تصحیح کرده است.» رژیم صهیونیستی جزو اعضای شورای امنیت نیست. با این حال، «منصور العتیبی» گفت ۱۴ عضو شورای امنیت با بیانیه‌ای که در آن شهرک‌سازی‌های غیرقانونی و تضعیف‌کننده راهکار دو دولتی دانسته شده‌اند موافق هستند اما یک کشور با این بیانیه مخالفت کرد. فلسطینیان به دنبال تشکیل کشوری مستقل در کرانه باختری و نوار غزه هستند که پایتخت آن بیت‌المقدس باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز48 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، عربستان سعودی از تصمیم دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در تمدید نکردن معافیت‌های تاسیسات هسته‌ای «فردو» از تحریم‌ها استقبال کرد. همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران، یکی از بندهای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با گروه ۱+۵ است. دولت کنونی آمریکا علی‌رغم خروج از برجام نزدیک به ۱۸ ماه پیش همکاری‌های هسته‌ای میان ایران و اعضای باقی‌مانده در برجام را از شمول تحریم‌ها معاف کرد. هدف دولت آمریکا اطمینان از این بود که ایران غنی‌سازی اورانیوم خودش را در سطح محدود نگاه می‌دارد و آن را ارتقا نمی‌دهد. دولت ترامپ چند ماه پیش برخی از این معافیت‌ها، از جمله معافیت از تحریم خرید آب سنگین و اورانیوم با غنای پایین از ایران را لغو کرد.
فراروفرارو54 دقیقه قبل
گوردن ساندلند روز چهارشنبه در پنجمین نشست علنی تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد. این دیپلمات آمریکایی افزود: جولیانی این موضوع را علاقه رئیس جمهوری برمی‌شمرد و ما هم می‌دانستیم که این تحقیقات برای رئیس جمهوری بسیار اهمیت دارد. جولیانی به طور ویژه توجه داد که مساله سرور‌های کامپیوتری دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۱۶ و همچنین شرکت بوریسما برای رئیس جمهوری ترامپ بسیار اهمیت دارد. وی توضیح داد: جولیانی به «پری»، «ولکر» و دیگران می‌رساند که رئیس جمهوری ترامپ یک بیانیه عمومی از رئیس جمهوری زلنسکی درباره تحقیقات نسبت به بوریسما و انتخابات ۲۰۱۶ می‌خواهد. تا کنون دو رئیس جمهوری آمریکا مورد استیضاح قرار گرفته‌اند، اما هیچ کدام با استیضاح برکنار نشده‌اند.
فارسفارس1 ساعت قبل
عربستان سعودی از تصمیم دولت آمریکا برای تمدید نکردن معافیت تأسیسات «فردو» از تحریم‌های مربوط به همکاری‌های هسته‌ای با ایران در این مرکز استقبال کرد. استقبال ریاض از تصمیم آمریکا در لغو معافیت تحریمی فردوبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عربستان سعودی از تصمیم دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در تمدید نکردن معافیت‌های تاسیسات هسته‌ای «فردو» از تحریم‌ها استقبال کرد. در حال تکمیل …
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، تعدادی از کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد بعد از ظهر چهارشنبه به وقت نیویورک طی بیانیه‌ای با تصمیم اخیر دولت آمریکا مبنی بر «غیرقانونی ندانستن شهرک‌‌سازی اسرائیل در کرانه باختری» اعلام مخالفت کردند. روز دوشنبه «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد دولت متبوعش از این پس شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه باختری را مغایر با قوانین بین‌المللی نمی‌داند. اظهارات پامپئو با استقبال مقامات صهیونیست ازجمله نخست‌وزیر این رژیم مواجه شد. بنیامین نتانیاهو تصمیم اخیر آمریکا را «اصلاح یک اشتباه تاریخی» خواند. انتهای پیام/.
تابناکتابناک2 ساعت قبل
عربستان امروز (چهارشنبه) مخالفت خود را با موضع آمریکا در قبال شهرک‌سازی‌های اسرائیل اعلام کرد. به گزارش ایسنا، براساس گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، یک مقام مسؤول در وزارت خارجه عربستان سعودی مخالفت کامل این کشور را با اظهارات دولت آمریکا ازبابت شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری رد کرد. وزارت خارجه عربستان تاکید کرد: تحقق صلح دائمی مستلزم دستیابی ملت فلسطین به کل حقوق مشروع خود طبق طرح صلح عربی و قطعنامه‌های بین‌المللی است. مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای در سیاست خارجه آمریکا پس از چهار دهه، روز دوشنبه، ۱۸ نوامبر اعلام کرد، کشورش دیگر شهرک‌سازی‌ها را غیرقانونی و مغایر با قانون بین‌الملل نمی‌داند. تا دو روز پیش سیاست آمریکا دست‌کم به لحاظ نظری بر قانون صادره از وزارت خارجه در سال ۱۹۷۸ که شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی را مغایر با قوانین بین‌المللی می‌دانست، تکیه داشت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
زندگی و آثاریکتایی متولد سال ۱۳۰۱ در تهران بود و تا ۲۲ سالگی در ایران زندگی کرد. یکتایی نخستین تعلیماتش را در حوزه نقاشی در مدرسه نقاشی کمال‌الملک فراگرفت. چند سال بعد آثار او در شهرهای دیگری چون واشنگتن، شیکاگو و بالتیمور به نمایش درآمد و موزه هنرهای مدرن نیویورک یک تابلو و دو طرح را از او خریداری کرد. یکتایی جایگاه خود را به‌عنوان یک هنرمند ایرانی در مکتب نقاشان نیویورک در کنار هنرمندانی چون پال جکسون پولاک و ویلم دکونینگ تثبیت کرد. از سویی، نگاه خاص به طبیعت بی‌جان، انتخاب رنگ‌ها با خلوصی بی‌مانند، بداهگی حاصل از نوعی مکاشفه و هجومی خودانگیخته بر بومی که بر سطح زمین پهن شده، همه رهاورد اصالت شرقی و ایرانی یکتایی است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
در همین حال روز گذشته علی ربیعی، سخنگوی دولت ارزیابی دولت از وقایع اخیر را در حاشیه جلسه هیات دولت ارائه کرد. تحریم به قصد آشوبدر همین ارتباط روز گذشته علی ربیعی سخنگوی دولت نیز درحاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به حمایت وزیر امور خارجه آمریکا از اغتشاشات تصریح کرد: ما معتقد هستیم که تحریم‌ها به قصد آشوب در ایران بوده است. به گزارش «ایرنا» سخنگوی دولت گفت: براساس گزارش‌ها اغتشاشگران قصد داشتند مسیر انتقال کالا از بندر امام خمینی (ره) به کشور را مسدود کنند. یک گروه مشخص برای این جریان برنامه‌ریزی کرده بودند و قصد داشتند برای مدتی کالا به مردم و کشور نرسد. سخنگوی دولت افزود: گروه دیگر که متاثر از همین گروه اغتشاشگر هدفمند بودند، جریانی هستند که تخریب‌گری بالایی دارند.
الفالف2 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۲۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۳:۵۰ ۳۹۸۰۸۲۹۱۹۴به گزارش فارس، «میخائیل بوگدانوف»، معاون وزیر خارجه روسیه تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای مستقر کردن ۳۰۰۰ نظامی این کشور در عربستان سعودی را محکوم کرد. رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه شب به وقت تهران در نامه‌ای خطاب به «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، با تهدید خواندن ایران، از استقرار نیروها و تجهیزات آمریکایی به عربستان و تداوم حضور آن‌ها در کشور تا مدتی نامعلوم خبر داد. بوگدانوف با بیان اینکه «این اقدام فقط به تشدید تنش‌ها منجر می‌شود» درباره اقدام مقام‌های آمریکایی پرسید: «مگر آنها می‌خواهند با کسی بجنگند؟» این مقام روسیه درباره رویکرد روسیه گفت: «طرح ما تلاش‌های مشترک بدون ترسیم خطوط و ایجاد درگیری را شامل می‌شوند. در طرح ما مشارکت همه طرف‌ها بدون استثنا در نظر گرفته شده است.» دولت ترامپ اولین بار اردیبهشت‌ماه سال جاری اعلام کرد قصد دارد تجهیزات نظامی بیشتری را به منطقه اعزام کند. دولت ترامپ دو ماه بعد از اعزام ۵۰۰ نظامی این کشور به عربستان سعودی خبر داد.
فراروفرارو2 ساعت قبل
روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی نوشت: در بیانیه مشترک پنج کشور اروپایی یعنی فرانسه، آلمان، انگلیس، لهستان و بلژیک در مقر سازمان ملل در نیویورک آمده است: موضع ما نسبت به سیاست شهرک‌سازی اسرائیلی در اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی مشخص است و تغییر نمی‌کند. به گزارش ایسنا، کارین بیرس، سفیر دائم انگلیس در سازمان ملل تصریح کرد: تمامی شهرک‌سازی‌ها براساس قانون بین‌الملل غیرقانونی بوده و امکان راه‌حل دو کشوری و احتمالات صلح دائمی را از بین می‌برند و این چیزی است که قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت آن را تاکید کرده است. وی از اسرائیل خواست به تمامی فعالیت‌های شهرک‌سازی پایان دهد. نماینده انگلیس افزود: درخواست‌ها درباره الحاق احتمالی مناطقی در کرانه باختری به اسرائیل هم مجددا مایه نگرانی ما شده‌اند. وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در موضع‌گیری بی‌سابقه کشورش اعلام کرد که آمریکا دیگر شهرک‌سازی‌های اسرائیلی را برخلاف قوانین بین‌المللی نمی‌داند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت ۲۴- نماینده انگلیس در سازمان ملل امروز، چهارشنبه گفت: تمام شهرک‌های اسرائیلی در اراضی اشغالی فلسطینی غیرقانونی بوده و راه‌حل دو کشوری را از بین می‌برند. به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، در بیانیه مشترک پنج کشور اروپایی یعنی فرانسه، آلمان، انگلیس، لهستان و بلژیک در مقر سازمان ملل در نیویورک آمده است: موضع ما نسبت به سیاست شهرک‌سازی اسرائیلی در اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی مشخص است و تغییر نمی‌کند.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس به توییت ضد ایرانی همتای آمریکایی خود درباره اوضاع اقتصادی و وضع معیشتی مردم ایران واکنش نشان داد. به گزارش ایرنا «حمید بعیدی نژاد» روز چهارشنبه در حساب توییتری خود نوشت: ‌ توییت سفیر آمریکا در انگلیس مبنی بر اینکه ایرانیان شایسته زندگی بهتری هستند، کاملا شرم آور است. پیام سفیر آمریکا در حالی منتشر می‌شود که به دنبال تغییر نظام پرداخت یارانه به بنزین و اصلاح قیمت آن، گروه‌ هایی از مردم در اعتراض به این موضوع تجمع‌‌های خیابانی برگزار کردند. هم زمان «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوب‌ها در حاشیه اعتراض‌ها در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم».
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از سیاست جدید دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی کرانه باختری انتقاد کرد. به نوشته آسوشیتدپرس، جلسه ماهانه شورای امنیت که امروز چهارشنبه برگزار شد با انتقادهای گسترده از تصمیم آمریکا همراه شد. «دنی دانون»، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد از تصمیم آمریکا دفاع کرد و مدعی شد که آمریکا «یک اشتباه تاریخی را تصحیح کرده است.» رژیم صهیونیستی جزو اعضای شورای امنیت نیست. با این حال، «منصور العتیبی» گفت ۱۴ عضو شورای امنیت با بیانیه‌ای که در آن شهرک‌سازی‌های غیرقانونی و تضعیف‌کننده راهکار دو دولتی دانسته شده‌اند موافق هستند اما یک کشور با این بیانیه مخالفت کرد. فلسطینیان به دنبال تشکیل کشوری مستقل در کرانه باختری و نوار غزه هستند که پایتخت آن بیت‌المقدس باشد.
الفالف2 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۲۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۳:۳۷ ۳۹۸۰۸۲۹۱۹۲به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، در بیانیه مشترک پنج کشور اروپایی یعنی فرانسه، آلمان، انگلیس، لهستان و بلژیک در مقر سازمان ملل در نیویورک آمده است: موضع ما نسبت به سیاست شهرک‌سازی اسرائیلی در اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی مشخص است و تغییر نمی‌کند. کارین بیرس، سفیر دائم انگلیس در سازمان ملل تصریح کرد: تمامی شهرک‌سازی‌ها براساس قانون بین‌الملل غیرقانونی بوده و امکان راه‌حل دو کشوری و احتمالات صلح دائمی را از بین می‌برند و این چیزی است که قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت آن را تاکید کرده است. وی از اسرائیل خواست به تمامی فعالیت‌های شهرک‌سازی پایان دهد. نماینده انگلیس افزود: درخواست‌ها درباره الحاق احتمالی مناطقی در کرانه باختری به اسرائیل هم مجددا مایه نگرانی ما شده‌اند. وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در موضع‌گیری بی‌سابقه‌ کشورش اعلام کرد که آمریکا دیگر شهرک‌سازی‌های اسرائیلی را برخلاف قوانین بین‌المللی نمی‌داند.
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «میخائیل بوگدانوف»، معاون وزیر خارجه روسیه تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای مستقر کردن ۳۰۰۰ نظامی این کشور در عربستان سعودی را محکوم کرد. رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه شب به وقت تهران در نامه‌ای خطاب به «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، با تهدید خواندن ایران، از استقرار نیروها و تجهیزات آمریکایی به عربستان و تداوم حضور آن‌ها در کشور تا مدتی نامعلوم خبر داد. بوگدانوف با بیان اینکه «این اقدام فقط به تشدید تنش‌ها منجر می‌شود» درباره اقدام مقام‌های آمریکایی پرسید: «مگر آنها می‌خواهند با کسی بجنگند؟» این مقام روسیه درباره رویکرد روسیه گفت: «طرح ما تلاش‌های مشترک بدون ترسیم خطوط و ایجاد درگیری را شامل می‌شوند. در طرح ما مشارکت همه طرف‌ها بدون استثنا در نظر گرفته شده است.» دولت ترامپ اولین بار اردیبهشت‌ماه سال جاری اعلام کرد قصد دارد تجهیزات نظامی بیشتری را به منطقه اعزام کند. دولت ترامپ دو ماه بعد از اعزام ۵۰۰ نظامی این کشور به عربستان سعودی خبر داد.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی گزارش یک رسانه آمریکایی درباره تصمیم وزیر خارجه این کشور برای استعفا را رد کرد. به گزارش ایلنا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گزارش مجله تایم درباره تصمیم مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا برای استعفا را رد کرد. مجله تایم پیش از این گزارش داده بود مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در هفته‌های گذشته به سه نفر از اعضای ارشد حزب جمهوری‌خواه گفته قصد دارد از سمتش استعفا کرده و در انتخابات مجلس سنا در سال آینده میلادی نامزد شود.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
نماینده انگلیس در سازمان ملل امروز، چهارشنبه گفت: تمام شهرک‌های اسرائیلی در اراضی اشغالی فلسطینی غیرقانونی بوده و راه‌حل دو کشوری را از بین می‌برند. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، در بیانیه مشترک پنج کشور اروپایی یعنی فرانسه، آلمان، انگلیس، لهستان و بلژیک در مقر سازمان ملل در نیویورک آمده است: موضع ما نسبت به سیاست شهرک‌سازی اسرائیلی در اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی مشخص است و تغییر نمی‌کند. وی از اسرائیل خواست به تمامی فعالیت‌های شهرک‌سازی پایان دهد. نماینده انگلیس افزود: درخواست‌ها درباره الحاق احتمالی مناطقی در کرانه باختری به اسرائیل هم مجددا مایه نگرانی ما شده‌اند. وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در موضع‌گیری بی‌سابقه‌ کشورش اعلام کرد که آمریکا دیگر شهرک‌سازی‌های اسرائیلی را برخلاف قوانین بین‌المللی نمی‌داند.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس به توییت ضد ایرانی همتای آمریکایی خود درباره اوضاع اقتصادی و وضع معیشتی مردم ایران واکنش نشان داد. ایرنا: سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس به توییت ضد ایرانی همتای آمریکایی خود درباره اوضاع اقتصادی و وضع معیشتی مردم ایران واکنش نشان داد. «حمید بعیدی نژاد» روز چهارشنبه در حساب توییتری خود نوشت: ‌ توییت سفیر آمریکا در انگلیس مبنی بر اینکه ایرانیان شایسته زندگی بهتری هستند، کاملا شرم آور است. پیام سفیر آمریکا در حالی منتشر می‌شود که به دنبال تغییر نظام پرداخت یارانه به بنزین و اصلاح قیمت آن، گروه‌ هایی از مردم در اعتراض به این موضوع تجمع‌‌های خیابانی برگزار کردند. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از آناتولی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: گشت‌زنی‌های مشترک (ترکیه و روسیه در سوریه) نشان می‌دهد که همه چیز در چارچوب توافق سوچی اجرایی می‌شود. وزیر خارجه روسیه در این خصوص ادامه داد: عدم اتمام این روند در برخی مناطق، طبیعی است. تلاش‌ها در این زمینه ادامه خواهد داشت ولی گشت‌زنی‌های مشترک نشان می‌دهد که همه چیز در چارچوب این توافق اجرایی می‌شود. این در حالی است که وزارت دفاع ترکیه امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای زمینی ترکیه و روسیه در چارچوب توافق سوچی، نهمین گشت‌زنی مشترک خود در شرق رود فرات را به پایان رساندند. گفتنی است، پیش از این رؤسای جمهوری ترکیه و روسیه در شهر سوچی درباره برخی تصمیمات دو کشور در شمال سوریه به توافق رسیده بودند.
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز چهارشنبه گزارش یک رسانه این کشور درباره قصد «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا را تکذیب کرد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت با پامپئو صحبت کرده و او گفته گزارش مجله «تایم» که در آن ادعا شده او قصد استعفا دارد کاملا نادرست است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته تمرکز پامپئو، ۱۰۰ درصد ادامه فعالیت به عنوان وزیر خارجه دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا است. دستیاران پامپئو هم تا به حال چندین بار گفته‌اند که او قصد استعفا ندارد، با این حال، آنها از اظهارنظر درباره گزارش تایم خودداری کردند. از طرف دیگر، ترامپ و طرفداران او از پامپئو بابت ادای شهادت کارکنان وزارت خارجه در جلسات استماع علیه ترامپ گلایه دارند.
فردا نیوزفردا نیوز4 ساعت قبل
معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران با بیان اینکه پشت پرده اغتشاشات اخیر ایران، آمریکایی‌ها هستند، گفت: دشمن برای پیاده کردن نقشه‌های خود در بین مردم و منحرف کردن مسیر اعتراضات، دست به دامان سلطنت‌طلب‌ها و مجاهدین خلق‌شده‌اند. خبرگزاری فارس: سردار رمضان شریف امشب در یادواره ۱۶۶ شهید والامقام این شهرستان در محل مصلی نماز جمعه اظهار کرد: ۲۰۰ هزار شهید برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی به شهادت رسیده و این سرمایه عظیمی برای ثبات و پایداری نظام و انقلاب اسلامی است. معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در اغتشاشات اخیر دست به دامان کسانی شده‌اند که نزد ملت شریف ایران منفور هستند، تصریح کرد: پشت پرده اغتشاشات اخیر ایران، آمریکایی‌ها هستند و برای پیاده کردن نقشه‌های خود در بین مردم و منحرف کردن مسیر اعتراضات، دست به دامان سلطنت‌طلب‌ها و مجاهدین خلق‌شده‌اند. سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه وزیر امور خارجه آمریکا ساعت‌ها پای صحبت‌های مجری تلویزیون می‌نشیند تا بنیان خانواده را در ایران اسلامی متزلزل کند، گفت: کشورهای اروپایی برای منحرف کردن مسیر انقلاب اسلامی و ضربه زدن به‌نظام، با سرکرده سازمان مجاهدین خلق جلسه برگزار می‌کنند. شریف با بیان اینکه آمریکایی‌ها قافیه را باخته‌اند و نمی‌دانند چه بکنند، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها میلیاردها دلار هزینه داعش، مجاهدین خلق، طالبان، صدام و کومله‌ها کرده و هیچ‌چیزی به دست نیاورده‌اند و در طول این مدت روزبه‌روز بر اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران افزوده‌شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
قبل از سفید کردن دندان‌ها، مشکلات دهانی مانند حفرات دندان و بیماری لثه باید درمان شوند. این وسیله به شما کمک می‌کند از برخورد ژل بر روی لثه خودداری شود و قلم به شما کمک می‌کند که هر جا به سفید شدن بیشتر نیاز دارد را رنگ (سفید) بزنید. از محصولات سفیدکننده دندان بیش از حد استفاده نکنید زیرا باعث افزایش حساسیت دندان‌ها و پوسیدگی آن‌ها خواهد شد. در عین حال ممکن است، غذاهای خاصی مانند گل‌کلم، توت‌فرنگی، دانه‌ها و آجیل‌ها به سفیدتر شدن دندان‌ها کمک کنند و ممکن است روند سفید شدن را سرعت بخشند. می‌توانید همچنین از یک مسواک برقی دارای فناوری نور آبی استفاده کنید تا در حین مسواک زدن دندان‌ها سریع‌تر سفید شوند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های عراق، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق روز چهارشنبه در سخنانی خاطر نشان کرد که اعتراضات سبب آشکار شدن ایرادات ساختار سیاسی عراق شده که باید برطرف شود. عبدالمهدی که بر اساس بیانیه دفترش، جمعی از شیوخ و سران عشایر را به حضور پذیرفته بود، بر عزم دولت خود برای مبارزه با فساد و فقر و انجام اصلاحات و خدمات رسانی به ملت عراق تاکید کرد. از سوی دیگر بر اساس گزارش الفرات، عبدالمهدی خطاب به کمیساریای عالی حقوق بشر گفت دقت در اطلاعات مربوط به تظاهرات یک مسئله مهم است. هیئت نمایندگی سازمان ملل در عراق در یک موضع مداخله جویانه اعلام کرد پیش نویس قانون جدید انتخابات در عراق نباید به اصلاح دارد. از سوی دیگر فالح الفیاض مشاور امنیت ملی و رئیس هیئت حشد شعبی عراق، با دموکراتیک خواندن نظام این کشور، مبارزه حداکثری با فساد را مورد تاکید قرار داد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: تصمیم مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا درباره شهرک‌های صهیونیستی یک کشتار سیاسی خطرناک است. این تصمیم برای کشتارهای خونینی که رژیم صهیونیستی مرتکب می‌شود پوشش ایجاد می‌کند. اسماعیل هنیه تاکید کرد: ما خواهان همبستگی جدی و مسئولانه کشورهای عربی هستیم، همبستگی که به دوران دودلی در اتخاذ تصمیم‌های ضروری برای حمایت از ملت‌های ما و سرنوشت امت پایان دهد.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: گشت‌زنی‌های مشترک (ترکیه و روسیه در سوریه) نشان می‌دهد که همه چیز در چارچوب توافق سوچی اجرایی می‌شود. وزیر خارجه روسیه در این خصوص ادامه داد: عدم اتمام این روند در برخی مناطق، طبیعی است. تلاش‌ها در این زمینه ادامه خواهد داشت ولی گشت‌زنی‌های مشترک نشان می‌دهد که همه چیز در چارچوب این توافق اجرایی می‌شود. این در حالی است که وزارت دفاع ترکیه امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای زمینی ترکیه و روسیه در چارچوب توافق سوچی، نهمین گشت‌زنی مشترک خود در شرق رود فرات را به پایان رساندند. گفتنی است، پیش از این رؤسای جمهوری ترکیه و روسیه در شهر سوچی درباره برخی تصمیمات دو کشور در شمال سوریه به توافق رسیده بودند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های سعودی، سلمان بن عبدالعزیز روز چهارشنبه ادعا کرد پادشاعی سعودی برای حل سیاسی در یمن تلاش می‌کند و امیدوار است که توافق ریاض (میان مزدوران امارات و عربستان در عدن در جنوب یمن) راه را به روی مذاکرات صلح فراگیر باز کند. سلمان همچنین اذعان کرد که یمنی‌ها، ۲۸۶ حمله موشکی و ۲۸۹ حمله پهپادی (به تلافی جنایات مستمر رژیم سعودی علیه ملت یمن) انجام داده‌اند. خبر دیگر اینکه سخنگوی نیروهای مسلح یمن از فرار یک فروند جنگنده اف ۱۵ ائتلاف متجاوز سعودی در استان صعده خبر داد. بر اساس گزارش المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت پدافند موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی پس از شناسایی و رهگیری یک فروند جنگنده اف ۱۵ ائتلاف متجاوز سعودی در آسمان استان صعده با یک فروند موشک زمین به هوا از نوع ثاقب به سمت آن شلیک کرد و آن را مجبور به فرار کرد. از سوی دیگر حسین العزی معاون وزیر خارجه دولت یمن از آزادی دو فروند کشتی متعلق به کره جنوبی خبر داد که دوشنبه شب در جنوب دریای سرخ توقیف شده بود.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
وزیر بهداشت با بیان اینکه هنر باید برای مردم، در کنار مردم و با زبان مردم باشد، خطاب به دانشجویان علوم پزشکی گفت: اگر لطافت، ظرافت و هنر را با علم پزشکی بیامیزیید، از افراد ماندگار در تاریخ کشور می‌شوید. نمکی با بیان اینکه افراد ماندگار در کشور، افرادی هستند که دانش خود را در هر زمینه‌ای با هنر آمیخته‌اند، گفت: اگر لطافت، ظرافت و هنر را با علم پزشکی بیامیزیید، از افراد ماندگار در تاریخ کشور می‌شوید. بنابراین هنر، زبان گفتمان زیبایی‌ها است و اگر زمختی با هنر آمیخته شد، هرگز لطافت نخواهد داشت. نمکی در ادامه افزود: راز ماندگاری هنر این است که هنر باید آمیخته با صداقت، اخلاص و اخلاق باشد. وزیر بهداشت با اشاره به حضور پرشور دانشجویان علوم پزشکی در این جشنواره، اظهار کرد: یکی از دلخوشی‌های ما در آینده این است که انسان‌هایی با ابعاد هنری در جامعه و دانشگاه‌های علوم پزشکی تربیت شوند که در کنار آشنایی با بزرگان علوم پزشکی، بزرگان هنر این سرزمین را نیز به خوبی بشناسند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
وزیر خارجه آلمان که در بروکسل به سر می‌برد، ناتو را «بیمه عمر اروپا» خواند و پیشنهاد «تشکیل هیئتی از متخصصین برای انجام برخی اصلاحات در ناتو» را ارائه کرد. این درحالیست که «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو دیروز سه‌ شنبه در سخنانی به موضع گیری اخیر رئیس جمهوری فرانسه درباره «مرگ مغزی ناتو» واکنش نشان داد. دبیرکل ناتو در این خصوص گفته بود که هفته آینده در سفر به فرانسه و دیدار با امانوئل ماکرون از رئیس جمهوری فرانسه خواهد خواست تا درباره اظهاراتش پیرامون «مرگ مغزی ناتو» توضیح دهد. گفتنی است، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه سه شنبه گذشته نیز در سخنانی به انتقادها از وی در خصوص موضع گیری خود درباره ناتو واکنش نشان داد. شایان ذکر است، ماکرون در هفته‌های گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد که به دلیل اقدامات آمریکا ناتو دچار مرگ مغزی شده است.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
عربستان امروز (چهارشنبه) مخالفت خود را با موضع آمریکا در قبال شهرک‌سازی‌های اسرائیل اعلام کرد. به گزارش ایسنا، براساس گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، یک مقام مسؤول در وزارت خارجه عربستان سعودی مخالفت کامل این کشور را با اظهارات دولت آمریکا ازبابت شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری رد کرد. وزارت خارجه عربستان تاکید کرد: تحقق صلح دائمی مستلزم دستیابی ملت فلسطین به کل حقوق مشروع خود طبق طرح صلح عربی و قطعنامه‌های بین‌المللی است. مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای در سیاست خارجه آمریکا پس از چهار دهه، روز دوشنبه، ۱۸ نوامبر اعلام کرد، کشورش دیگر شهرک‌سازی‌ها را غیرقانونی و مغایر با قانون بین‌الملل نمی‌داند. تا دو روز پیش سیاست آمریکا دست‌کم به لحاظ نظری بر قانون صادره از وزارت خارجه در سال ۱۹۷۸ که شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی را مغایر با قوانین بین‌المللی می‌دانست، تکیه داشت.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشاسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: تصمیم مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درباره شهرک‌های صهیونیستی یک کشتار سیاسی خطرناک است. اخبار بین الملل- این تصمیم برای کشتار‌های خونینی که رژیم صهیونیستی مرتکب می‌شود پوشش ایجاد می‌کند. اسماعیل هنیه تاکید کرد: ما خواهان همبستگی جدی و مسئولانه کشور‌های عربی هستیم، همبستگی که به دوران دودلی در اتخاذ تصمیم‌های ضروری برای حمایت از ملت‌های ما و سرنوشت امت پایان دهد.

به انتهای لیست رسیدید

محمد جواد ظریف

محمدجواد ظریف (‎۱۷ دی ۱۳۳۸ تهران) دیپلمات و سیاستمدار اصلاح طلب ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم به‌عنوان وزیر امور خارجه فعالیت می‌کند، او همچنین از اعضای شورای عالی جمعیت هلال‌احمر و استاد میهمان دانشکدهٔ حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران می‌باشد. در این صفحه مهم ترین و آخرین اخبار مرتبط با محمدجواد ظریف را می‌خوانید. ویکی‌پدیا