آخرین و مهم‌ترین اخبار سید محمد خاتمی
محمد خاتمی

اخبار « سید محمد خاتمی »

اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
در این مقطع زمانی قیمت بنزین افزایشی دویست درصدی را تجربه کرد و هر لیتر بنزین از یک تومان به سه تومان رسید. فروردین ماه سال ۱۳۶۹ نرخ ۵ تومان برای هر لیتر بنزین اعلام شد. از این تاریخ قیمت بنزین تا سال ۱۳۸۵ تغییری نکرد اما سال ۱۳۸۶ سال مهمی برای اقتصاد بنزینی ایران بود. قیمت بنزین سهمیه بندی به ازای هر لیتر صد تومان و قیمت بنزین ازاد به ازای هر لیتر ۴۰۰ تومان اعلام شد. قیمت بنزین سهمیه بندی در سال ۱۳۹۳ لیتری ۷۰۰ تومان و قیمت بنزین آزاد به قیت هزار تومان تعیین شد اما در سال ۱۳۹۴ بود که قیمت بنزین به صورت آزاد و فارغ از سهمیه بندی به قیمت ۱۰۰۰ تومان عرضه شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
در فاصله چند ماه مانده به انتخابات مجلس یازدهم، گمانه‌زنی‌های سیاسی درباره سرنوشت رقابت‌های سیاسی رو به افزایش است همچنان که پیش از این هم شاهد پیش‌بینی‌های گوناگونی درباره ترکیب مجالس پیشین بوده‌ایم. این در حالی است که برخی از چهره‌های سیاسی اکثریت مجلس یازدهم را در اختیار گروه‌هایی مجزا از جریان‌های سنتی می‌دانند. «محمدعلی وکیلی» عضو فراکسیون امید مجلس حدود دو هفته پیش در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌های اصولگرا پیش‌بینی کرد که از مجلس دهم تنها حدود ۸۰ نفر به مجلس یازدهم می‌روند و با بازماندن ۲۱۰ نفر از تمدید دوره نمایندگی، دو سوم ترکیب مجلس تغییر خواهد کرد. همچنین اصلاح‌طلبان به رغم چالش‌های پیش رو خواهند توانست اقلیتی صدنفره را در مجلس یازدهم تشکیل دهند. با نگاهی به میزان مشارکت در ادوار انتخابات مجلس، دوره‌های هفتم و هشتم با حدود ۵۰ درصد شاهد کمترین آمار مشارکت بوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
این ثابت ماندن قیمت بنزین، بذر عقیمی بود که در مجلس هفتم پاشیده شد. در دولت اصلاحات هر سال قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کرد. مردم بعد از پایان تعطیلات آماده رشد قیمت‌ها با توجه به بالا رفتن قیمت بنزین بودند. بر اساس این طرح دیگر دولت اجازه نداشت هر سال قیمت سوخت و سایر اقلام سوخت را افزایش دهد. از سال ۸۳ که آخرین سال دولت سید محمد خاتمی بود یعنی ۱۵ سال پیش دولت مجبور شد قیمت سوخت را ثابت نگه دارد.
فراروفرارو6 روز قبل
برخی به من و سایرین ایراد می‌گرفتند که هفت دوره در مجلس حضور داشتید؛ اکنون چرا نباید از این تجربه استفاده کرد. ممکن است چند نفر مانند من شش یا هفت دوره در مجلس حضور داشتند، اما به هر روی میانگین ماندگاری نماینده‌ها در مجلس همان ۵/۱ دوره است. به همین دلیل معتقدم حضور نماینده‌ها در مجلس باید افزایش پیدا کند؛ درعین‌حال هشت دوره حضور در مجلس هم ضرورتی ندارد. به نظر جناب‌عالی او در این دوره برای نمایندگی مجلس کاندیدا خواهد شد؟ نظرم بر کاندیداتوری او در انتخابات مجلس است، اما متقاعد کردنش مسئله دیگری است. اکنون عارف می‌گوید در انتخابات مجلس حضور نمی‌یابد، اما ممکن است در روز‌های آتی عده‌ای برای کاندیداتوری‌اش اصرار بورزند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
قیمت بنزین سهمیه بندی به ازای هر لیتر صد تومان و قیمت بنزین ازاد بخ ازای هر لیتر ۴۰۰ تومان اعلام شد. کدام دولت بیشترین افزایش قیمت بنزین را داشت؟ قیمت بنزین در فاصله سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۹ تغییر نکرده است به این ترتیب در این دهه تغییر قیمت بنزین کمترین تغییرات در چهار دهه اخیر بود. دولت هاشمی رفسنجانی در حالی فعالیت خود را آغاز کرد که قیمت هر لیتر بنزین ۳ تومان بود اما در پایان فعالیت این دولت نرخ هر لیتر بنزین به ۱۶ تومان رسیده بود. به این ترتیب میزان افزایش قیمت بنزین در این دولت، یعنی دولت‌های چهارم و پنجم برابر با ۲۲۰ درصد برآورد می‌شود. فعالیت دولت تدبیر و امید با بنزین ۴۰۰ تومانی سهمیه بندی و بنزین آزاد ۷۰۰ تومانی شروع شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
درباره عارف همانطور که گفته شد برخی از اصلاح‌طلبان مثل عبدالله ناصری و علی شکوری‌راد از احتمال کاندیدا نشدن او برای انتخابات مجلس و آمادگی‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ سخن گفته‌اند. ولی به هر حال عده‌ای معتقدند عارف برای انتخابات مجلس ظرفیت خوبی دارد هر چند که نوع مدیریتش در فراکسیون امید با انتقاداتی مواجه بوده اما همچنان می‌تواند امید اول اصلاح‌طلبان برای سرلیستی در انتخابات مجلس یازدهم باشد. مسعود پزشکیان دیگر نامی است که برای سرلیستی اصلاح‌طلبان شنیده شده. پزشکیان با توجه به نایب‌رئیسی مجلس و فعالیت‌هایی که بیش از عارف به چشم آمده می‌تواند گزینه معقولی برای سرلیستی اصلاح‌طلبان به حساب بیاید. سردرگمی اصلاح‌طلبان آنجایی بیشتر مشخص می‌شود که حتی برخی از اصلاح‌طلبان از سرلیستی علی لاریجانی سخن گفته‌اند.

بحران سرلیستی در انتخابات آینده

7+
الفالف1 هفته قبل
ایسناایسنا1 هفته قبل
در بیستمین دوره جایزه ترویج علم از اداره علمی و دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به عنوان یکی از برندگان جایزه ترویج علم سال ۹۸ تجلیل به عمل آمد. به گزارش ایسنا، در بیستمین دوره جایزه ترویج علم که امروز (پنجشنبه) با حضور تنی چند از استادان و فعالان حوزه ترویج علم ایران و با سخنرانی دکتر اکرم قدیمی، رییس انجمن ترویج علم ایران و دکتر وحید احمدی، رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، برندگان جایزه ترویج علم سال ۱۳۹۸ معرفی و تقدیر شدند. جایزه ترویج علم، جایزه‌ای است که در هر سال به اشخاص حقیقی یا حقوقی اهدا می‌شود که به وسیله گروه داوران انجمن ترویج علم انتخاب می‌شوند. قدمت جایزه انجمن ترویج علم از این انجمن بیشتر است؛ در واقع این جایزه یکی از عوامل مؤثر در شکل‌گیری انجمن ترویج علم ایران بوده است. مراسم نکوداشت دکتر رضا منصوری به پاس یک عمر تلاش در راه ترویج علم و آگاهیبه گزارش ایسنا، همچنین همزمان با اعطای بیستمین جایزه ترویج علم، مراسم نکوداشت دکتر رضا منصوری، استاد دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف و عضو فرهنگستان علوم به پاس یک عمر تلاش در راه ترویج علم و آگاهی برگزار شد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
شهیندخت مولاوردی روز چهارشنبه به خبر‌هایی درباره احتمال قرار گرفتن نامش به عنوان سر لیست اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد. انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اصلاح طلبان تبدیل به یک چالش بزرگ شده است. از جنجال طرح «سرا» (سامانه رای سنجی اصلاح طلبان) گرفته تا انتخاب سرلیست محافل سیاسی اصلاح طلبان را به خود مشغول کرده است. نام شهیندخت مولاوردی در برخی رسانه‌های اصلاح طلب مطرح شده است، تاکنون هیچ یک از اعضای شورای اصلاح طلبان در این باره اظهار نظری نکرده‌اند. اما حالا برای هیچ ناظری قابل تصور نیست که اصلاح طلبان بتوانند موفقیت چهار سال پیش را تکرار کنند.
فراروفرارو1 هفته قبل
مولاوردی از جمله فعالان زن اصلاح طلب است که سابقه فعالیت در جبهه مشارکت داردفرارو- شهیندخت مولاوردی روز چهارشنبه به خبر‌هایی درباره احتمال قرار گرفتن نامش به عنوان سر لیست اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد. انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اصلاح طلبان تبدیل به یک چالش بزرگ شده است. از جنجال طرح «سرا» (سامانه رای سنجی اصلاح طلبان) گرفته تا انتخاب سرلیست محافل سیاسی اصلاح طلبان را به خود مشغول کرده است. نام شهیندخت مولاوردی در برخی رسانه‌های اصلاح طلب مطرح شده است، تاکنون هیچ یک از اعضای شورای اصلاح طلبان در این باره اظهار نظری نکرده‌اند. اما حالا برای هیچ ناظری قابل تصور نیست که اصلاح طلبان بتوانند موفقیت چهار سال پیش را تکرار کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در بخشی از تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی ایران، به گام‌های ایران در راستای صلح نگاهی داشته‌ایم؛ از اوایل ریاست جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی در ایران وی موضع نرم‌تری را در قبال سعودی‌ها اتخاذ کرد. در همین زمان بود که روایت‌های زیادی از نامه‌نگاری بین هاشمی و عبدالله بن عبدالعزیز که آن زمان به جای ملک فهد بیمار، عهده‌دار امور عربستان بود به گوش می‌رسید. آن‌ها دو بار در کنفرانس یران کشورهای اسلامی یک‌بار در سنگال و نوبت دوم در پاکستان دیدار کردند. در سال ۱۳۷۶ عبدالله بین عبدالعزیز نخستین مقام ارشد سعودی بود که پس از انقلاب به ایران سفر کرد تا در کنفرانس سران کشورهای اسلامی حضور یابد. او نیز به نخستین رئیس‌جمهور ایرانی بدل شد که پس از پیروزی انقلاب در سال ۵۷، برای گفت‌. ‌گ.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
ضرغامی؛ رئیس سابق صداوسیما و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به تقدیر رئیس جمهور از سید محمد خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) در حاشیه سفر به یزد واکنش نشان داد. برترین‌ها: ضرغامی؛ رئیس سابق صداوسیما و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به تقدیر رئیس جمهور از سید محمد خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) در حاشیه سفر به یزد واکنش نشان داد. روحانی در حاشیه سفر استانی به یزد و در جمع مردم این شهر گفته بود: به روح عالم زاهد و روشن ضمیر آیت الله روح الله خاتمی درود می‌فرستم و سلام می‌کنم به فرزند بزرگوارش حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی افتخار ایران و افتخار این دیار. ضرغامی در توئیتی کنایه‌آمیز خطاب به روحانی نوشت:
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
حسن روحانی ۷۱ ساله شد؛ رئیس‌جمهور را بیشتر بشناسیدمواضع رئیس جهور در یزد با واکنش‌های شدید منتقدان روبرو شده است. دو روز قبل روزنامه وطن امروز با تیتر انتقادی «کلاه فریدونی» به نام پیشین خانوادگی حسن روحانی اشاره کرد. روزنامهٔ جمهوری اسلامی در ۱۹ اسفند ۱۳۵۸ و در مقدمهٔ مصاحبه‌ای با حسن روحانی نوشته بود: حسن روحانی در سال ۵۸ از دانشگاه لندن در رشته جامعه‌شناسی حقوقی دکترا گرفت. پس از هاشمی، محمد شریعتمداری نیز رسما از کاندیداتوری حسن روحانی حمایت کرده و از محمدرضا عارف تشکر کرد. پس از این آشوب‌ها، دونالد ترامپ با خروج از برجام دومین ضربه را به حسن روحانی وارد کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
مدت‌هاست آقای روحانی کار جدی نمی‌کند، لذا اینکه او تصمیم گرفته پس از مدت‌ها بی‌عملی در حوزه‌های مربوط به زندگی و معیشت مردم، یک کار واقعی را آغاز کند- که البته باز هم ربطی به مسؤولیت‌های او به عنوان رئیس‌جمهور ندارد- خود مسأله مهمی است و باید در آن تامل کرد. نخست باید هوشمندی روحانی را ستود که کار خود را از یزد به عنوان زادگاه محمد خاتمی آغاز کرده است. اما از این هوشمندی تاکتیکی روحانی در اجباری کردن گزینه حمایت از خود برای اصلاح‌طلبان که بگذریم، ریشه اصلی ورود شتابان و هراسان آقای روحانی به صحنه انتخابات مجلس را باید در وضعیت منحصربه‌فرد او در افکار عمومی جست‌وجو کرد. هر کدام که باشد حکایت از بن‌بستی بی‌سابقه می‌کند که کارنامه روحانی آن را در آن قرار داده است. در مجموع، حسن روحانی روی یک ریل استاندارد یا به اندازه کافی پخته و اندیشیده قرار ندارد.
الفالف1 هفته قبل
منطقی‌ترین واکنش قوه قضائیه به سخنان اخیر روحانی در یزد آن است که در پرونده بابک زنجانی با تمامی مقصران از جمله همان افرادی که سخنگوی قوه عنوان کرده به مناصب بالاتری دست پیدا کرده‌اند برخورد کند. بعد از سخنان حسن روحانی، بلافاصله درباره پرونده وی توضیحاتی از سوی قوه قضائیه ارائه شد. بر اساس سخنان غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه بعد از جمع آوری اسناد و مدارک در اواسط دی ماه ۱۳۹۲، بابک زنجانی بازداشت شد. در این نامه آمده بود: «یک مصداق که این روزها رنج مردم شریف را دوچندان کرده است، «بابک زنجانی» است. بر اساس گفته‌های مقامات سابق و فعلی دولت روحانی، آن زمان شش ماه دولت فرصت داشته از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کند اما اقدامی انجام نشده است.
فارسفارس1 هفته قبل
به خاطر همین، چند ماهی است که حسن روحانی خودش برای تغییر فضای انتخاباتی به نفع خود دست به کار شده و طبق روال معمول تاکتیک دوقطبی‌سازی را در دستور کار قرار داده است. *آغاز جنجال‌های انتخاباتی برای ماراتن دوم اسفند* حمله به نگهبان قانون؛ اولین جرقه دوقطبی‌سازی انتخاباتییکی از اولین حملات روحانی برای این دوره انتخابات مجلس به شورای نگهبان قانون اساسی بود. *حمله به مبارزین علیه فساد با شعار ضد فساد۱۹ آبان‌ماه ۹۸ هم روحانی به قوه قضائیه تاخت. *دوقطبی انتخاباتی دانشگاه آزاد یا امنیتی/ دوقطبی تعامل و رفع سایه جنگ یا تقابل با جهانیکی از سخنرانی‌های جنجال‌برانگیز وی در فضای انتخابات، سخنانش در سوم اردیبهشت‌ماه ۹۶ در جمع مردم قزوین بود. برای پیشرفت ایران عزیز به پای صندوق رأی خواهیم رفت و برای اشتغال جوانان، مدیریت جوانان و اشتغال زنان پای صندوق رأی می‌رویم.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
به خاطر همین، چند ماهی است که حسن روحانی خودش برای تغییر فضای انتخاباتی به نفع خود دست به کار شده و طبق روال معمول تاکتیک دوقطبی‌سازی را در دستور کار قرار داده است. *آغاز جنجال‌های انتخاباتی برای ماراتن دوم اسفند* حمله به نگهبان قانون؛ اولین جرقه دوقطبی‌سازی انتخاباتییکی از اولین حملات روحانی برای این دوره انتخابات مجلس به شورای نگهبان قانون اساسی بود. *حمله به مبارزین علیه فساد با شعار ضد فساد۱۹ آبان‌ماه ۹۸ هم روحانی به قوه قضائیه تاخت. *دوقطبی انتخاباتی دانشگاه آزاد یا امنیتی/ دوقطبی تعامل و رفع سایه جنگ یا تقابل با جهانیکی از سخنرانی‌های جنجال‌برانگیز وی در فضای انتخابات، سخنانش در سوم اردیبهشت‌ماه ۹۶ در جمع مردم قزوین بود. برای پیشرفت ایران عزیز به پای صندوق رأی خواهیم رفت و برای اشتغال جوانان، مدیریت جوانان و اشتغال زنان پای صندوق رأی می‌رویم.

بازیگر عصبانی و صندلی‌های خالی/ به جای مبارزه با فساد، فرافکنی نکنید/ چرا می‌خواهند اوضاع را شلوغ کنند؟

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
مدت‌هاست آقای روحانی کار جدی نمی‌کند، لذا اینکه او تصمیم گرفته پس از مدت‌ها بی‌عملی در حوزه‌های مربوط به زندگی و معیشت مردم، یک کار واقعی را آغاز کند- که البته باز هم ربطی به مسؤولیت‌های او به عنوان رئیس‌جمهور ندارد- خود مسأله مهمی است و باید در آن تامل کرد. نخست باید هوشمندی روحانی را ستود که کار خود را از یزد به عنوان زادگاه محمد خاتمی آغاز کرده است. اما از این هوشمندی تاکتیکی روحانی در اجباری کردن گزینه حمایت از خود برای اصلاح‌طلبان که بگذریم، ریشه اصلی ورود شتابان و هراسان آقای روحانی به صحنه انتخابات مجلس را باید در وضعیت منحصربه‌فرد او در افکار عمومی جست‌وجو کرد. شروع عصبی کمپین انتخاباتی اصلاح‌طلبان با محوریت روحانی احتمالا علاوه بر آنچه گفتیم، تلاشی است برای زمینه‌سازی دریافت این پیشنهاد از سوی آمریکا تا امکان پناه بردن دوباره روحانی به سیاست خارجی فراهم شود. در مجموع، حسن روحانی روی یک ریل استاندارد یا به اندازه کافی پخته و اندیشیده قرار ندارد.

بهای یک عمر زندگی عاشقانه

8+
ایسناایسنا1 هفته قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
آقای روحانی! وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دولت‌های مختلفی سر کار آمده‌اند که بنده، دولتی را به ناکارآمدی و نابلدی دولت روحانی ندیده‌ام. آقای روحانی! آقای روحانی! فساد فساد است، چه میلیونی چه میلیاردی؛ به‌جای فرافکنی با غده‌های فساد در دستگاه‌های زیرمجموعه خودتان مقابله کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
صلح‌طلبی یکی از کلیدواژه‌هایی است که نزدیک دودهه است وارد گفتمان سیاسی اصلاح‌طلبان شده و جناح مقابل را به جنگ طلبی متهم می‌کنند. * اصلاح‌طلبان، افراط و سایه‌ی جنگشکل‌گیری رسمی جریان چپ (اصلاح‌طلبان امروزی) از دهه شصت و تشکیل مجمع روحانیون مبارز در آستانه انتخابات مجلس سوم در سال ۶۶ آغاز شد. شورای عالی امنیت ملی ۲۹ دی ماه ۶۹ در حضور رهبر معظم انقلاب تشکیل جلسه داد. آمریکایی‌ها که روحیه‌ی عقب‌نشینی و خودباختگی را در برخی اصلاح‌طلبان رادیکال ایران می‌دیدند حتی مانور حمله به ایران را هم برگزار کردند! شرایط پیش‌آمده در ماه‌های گذشته برتری گفتمان مقاومت را در برابر گفتمان سازش یا «مذاکره تحت هر شرایطی» که اصلاح‌طلبان رادیکال آن را تبلیغ می‌کردند ثابت کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
این اظهارات رئیس‌جمهور پس از آن بود که عده‌ای از حاضران در میدان امیرچخماق یزد در اعتراض به نابسامانی‌های اقتصادی شعار دادند. محمود صادقی عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در واکنش به این اظهارات روحانی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: "آقای روحانی! فساد فساد است، چه میلیونی چه میلیاردی؛ به‌جای فرافکنی با غده‌های فساد در دستگاه‌های زیرمجموعه خودتان مقابله کنید. حجت مرتجی از خبرنگاران خبرگزاری دولتی ایرنا با انتخاباتی خواندن اظهارات روز گذشته روحانی نوشته است: "سخنرانی امروز روحانی بیشتر شبیه نطق انتخاباتی بود. از روحانی در این موقعیت انتظار می‌رود به‌جای نطق و تهدید به افشا، به اقدام عملی دست بزند.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
پایگاه خبری تحلیلی فردا: وضعیت وخیم عملکرد اردوگاه اصلاح طلبان این روزها به مرحله جدیدی وارد شده است. عملکرد شورای شهر تهران و نیز نمایندگان تهران در مجلس نیز باعث شده است انتقادات فراوانی به دور جدید تحرکات اصلاح طلبان برای انتخابات شود. در یکی از تازه‌ترین انتقادات مطرح شده درباره عملکرد سیاسی اصلاح طلبان ابراهیم اصغرزاده در گفتگویی با اندیشه پویا با صراحت آن‌ها را زیر سوال برده است. این که در انتخابات چه باید کرد یک بحث درونی است، اما مردم بیرون هیچ تصویری از یک پرچم ایستاده اصلاح طلبی ندارند. شاید چون اصلاح طلبی به عنوان یک جریان فرسوده و پیر شده و نیروهای مرکزی اش انگیزه خود را برای حضور جدی هم از دست داده‌اند.»
رجانیوزرجانیوز1 هفته قبل
گروه سیاسی-رجانیوز: اواخر دوره مجلس ششم بود که کشور تدارک برگزاری انتخابات دور بعد مجلس شورای اسلامی را می‌دید. همزمان اصلاح‌طلبان نیز برای تحت فشار قرار دادن حاکمیت برای تایید صلاحیت بی چون و چرای نمانیدگان‌شان، برای انتخابات آتی بودند. اصلاح‌طلبان فکر می‌کردند که اگر در مجلس تحصن کرده و به نوعی انتخابات را تحریم کنند، مردم نیز در راستای همکاری با آنها، انتخابات مجلس را تحریم خواهند کرد. به گزارش رجانیوز، اکنون در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اصلاح‌طلبان دوباره همان سیاست را در پیش گرفته‌اند. درحالی که هنوز بازه ثبت نام هم آغاز نشده است، این جریان سیاسی دنبال این است که شورای نگهبان را در منگنه قرار داده و نماینده‌های خود را از فیلتر شورای نگهبان به سلامت رد کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
در بدو امر باید دید این اوراق قرضه در چه زمانی خریداری شد. پیشتر محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی ایران در سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۲ در این باره گفته بود: تمام سوابق و مستندات مربوطه در این باره در بانک مرکزی موجود است. اما اینکه چگونه اوراق قرضه دلاری متعلق به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مصادره می‌شود، ماجرایی است که توسط ظهره‌وند سفیر سابق ایران در ایتالیا مطرح می‌شود. بحث دیگری که در این بین محل بحث بوده و هنوز مشخص نشده، دامنه تصمیم‌گیری درباره خرید این اوراق قرضه است. مدت‌هاست اخباری درباره عزم بانک مرکزی برای تغییر نماینده ایران در صندوق بین‌المللی پول یعنی همین جناب محمدجعفر مجرد به گوش می‌رسد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
حملات سازمان‌یافته برخی رسانه‌های اجتماعی در جبهه اصلاحات و بهتر بگوییم شبکه‌ی یک حزب سیاسی دوست و برادر (و خواهر!) تبار اصلاح‌طلبیبا وجود این، هرگز وحدت گفتمانی در جبهه اصلاحات پدیدار نشد. در چنین ساختاری جبهه اصلاحات و نهادهای آن نباید به پناهگاه باندهای قدرت بدل شوند. تنها راه نجات اصلاحات، «اصلاحات در اصلاحات است» و این اصلاحات باید در فهم ما از تبارشناسی، گفتمان و از همه فوری‌تر «تشکیلات اصلاحات» صورت بگیرد. ساختار کنونی جبهه اصلاحات به علت قطع ارتباط میان نهادهای اصلاح‌طلب و نمایندگان اصلاح‌طلب در مجلس، شورا، دولت و … وعدم پایش مداوم ایشان یک ضعف ساختاری دارد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
در بدو امر باید دید این اوراق قرضه در چه زمانی خریداری شد. پیشتر محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی ایران در سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۲ در این باره گفته بود: تمام سوابق و مستندات مربوطه در این باره در بانک مرکزی موجود است. اما اینکه چگونه اوراق قرضه دلاری متعلق به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مصادره می‌شود، ماجرایی است که توسط ظهر‌ه‌وند سفیر سابق ایران در ایتالیا مطرح می‌شود. بحث دیگری که در این بین محل بحث بوده و هنوز مشخص نشده، دامنه تصمیم‌گیری درباره خرید این اوراق قرضه است. مدت‌هاست اخباری درباره عزم بانک مرکزی برای تغییر نماینده ایران در صندوق بین‌المللی پول یعنی همین جناب محمدجعفر مجرد به گوش می‌رسد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
این اظهارات رئیس‌جمهور پس از آن بود که عده‌ای از حاضران در میدان امیرچخماق یزد در اعتراض به نابسامانی‌های اقتصادی شعار دادند. محمود صادقی عضو فراکسیون امید مجلس در واکنش به این اظهارات روحانی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: "آقای روحانی! فساد فساد است، چه میلیونی چه میلیاردی؛ به جای فرافکنی با غده‌های فساد در دستگاه‌های زیرمجموعه خودتان مقابله کنید. حجت مرتجی از خبرنگاران خبرگزاری دولتی ایرنا با انتخاباتی خواندن اظهارات روز گذشته روحانی نوشته است: "سخنرانی امروز روحانی بیشتر شبیه نطق انتخاباتی بود. از روحانی در این موقعیت انتظار می‌رود بجای نطق و تهدید به افشا، به اقدام عملی دست بزند.

به انتهای لیست رسیدید

محمد خاتمی

سیّد محمّد خاتمی (زادهٔ ۲۱ مهر ۱۳۲۲- اردکان یزد) محقق، روحانی، سیاست‌مدار اصلاح طلب و پنجمین رئیس‌جمهور ایران است که طی دو دوره بین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ این مسئولیت را عهده‌دار بود. او سومین فرزند سید روح‌الله خاتمی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار سید محمد خاتمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا