محمد خاتمی

اخبار « سید محمد خاتمی »

خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
خبر منتشر شده از حساب کاربری در توییتر خبر از سکته سید محمد خاتمی داده بود که این موضوع تکذیب شد. درحالیکه یک اکانت فیک با نام غلامحسین کرباسچی (که وابستگی به او ندارد) ادعای سکته سید محمد خاتمی را کرده است، خبرنگار «انتخاب» با پیگیری این ادعا، از کذب بودن آن خبر داد. خاتمی در حال حاضر در منزلش است و در صحت و سلامت است.
فراروفرارو1 ماه قبل
امروز برخی اکانت‌های توئیتری مدعی سکته سید محمد خاتمی شدند. اما این ادعا به سرعت تکذیب شد. رسانه رسمی رییس دولت اصلاحات در فضای مجازی نیز به نقل از خاتمی سکته او را تکذیب کرد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
رئیس‌دولت اصلاحات در پیامی درگذشت مادر نعمت احمدی را به وی تسلیت گفت. به گزارش ایلنا، مادر نعمت احمدی حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری و استاد دانشگاه درگذشت. سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات در پیام تسلیت خود خطاب به این وکیل باسابقه نوشت: جناب آقای دکتر نعمت احمدی؛ درگذشت تاسف انگیز بانوی گرانقدر مادرعزیزتان را به جنابعالی و همه بستگان داغدار تسلیت می‌گویم. از خداوند متعال برای آن مرحوم آمرزش و رحمت الهی و برای بازماندگان آن مغفور تندرستی و شکیبایی و پاداش نیکو مسئلت می‌کنم. مجلس ختم مرحومه از ساعت ۱۸:۳۰ الی ۲۰ روز پنج‌شنبه در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
روزنامه شرق: «شکایت رئیس دولت اصلاحات به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان رسیده. سخنگوی هیأت نظارت این خبر را داده است. او در مهرماه سال جاری حسن روحانی، رئیس‌جمهوری و علی لاریجانی را در سخنرانی خود در جمعی خائن خوانده بود؛ ادعایی که تبعاتی هم برای این نماینده مجلس نداشت. در تأیید مصونیت نمایندگان مجلس، به این دو مقرره، باید ماده ٩ قانون نظارت بر رفتار نمایندگان را نیز افزود. هر چند باید منتظر ماند و دید که بررسی این پرونده در هیأت نظارت بر نمایندگان به کجا خواهد رسید.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
حتی می‌توان پا را فراتر از این موضوع نهاد و به سخن محمدرضا خاتمی در سال ۹۶ اشاره کرد. اما محمدرضا خاتمی نگفته بود که برای بهتر یا بدترشدن وضعیت نسبت به دوران فاجعه‌بار احمدی‌نژاد چه سازوکاری وجود دارد. تابش که از قضا از نزدیکان آقای خاتمی محسوب می‌شود، در همان مسیری حرکت می‌کند که خاتمی در حال حاضر به آن انتقاد دارد. انتقاد از اینکه نمی‌توان بدون برنامه دقیق از مردم خواست که به ما رأی بدهید و به آنها رأی ندهید. بعضی‌ها می‌گویند شما از دولت حمایت کردید و سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان پای این دولت سوخت.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
اقتصادنیوز؛ مجتبی ذوالنوری، نماینده قم در مجلس در پایان جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران، با حمله به سید محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات، اتهاماتی به وی نسبت داد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ مجتبی ذوالنوری در جمع خبرنگاران سیدمحمد خاتمی را سردمدار آنچه وی فتنه ۸۸ خواند دانست و گفت: آقای خاتمی سهم و نقش مهمی در فتنه ۸۸ داشته است؛ فتنه‌ای که اصول ما در آن مورد تعرض قرار گرفت. وی گفت: آقا در جایی بیان کردند آقای خاتمی باغی بر نظام است. نماینده حتی اگر دین ندارد، باید قانون را رعایت کند و قانون از التزام عملی صحبت می‌کند. نمی شود در درون نظام با امکانات نظام علیه نظام حرف زد چارچوب را باید بپذیرند و در همه جای دنیا چارچوب حاکم است.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز، روزنامه کیهان نوشت: تعدادی از اعضای فراکسیون امید مجلس روز دوشنبه به دیدار رئیس‌دولت اصلاحات رفتند شخصیتی که در فتنه ۸۸ نقش اساسی ایفا کرده و از سوی دیگر و در سایه لطف جمهوری اسلامی با آزادی به ایفای نقش پرداخته و از مسببان وضعیت کنونی کشور است. نمایندگان عضو فراکسیون امید خود را مدیون خاتمی می‌دانند نه مردم و از این رو وقت و بی‌وقت بدون آنکه به فکر مشکلات اقتصادی مردم باشند در نزدیکی انتخابات سال آینده به فکر یک «تکرار» دیگر می‌افتند بی‌آنکه بیندیشند وضعیت کنونی اقتصادی کشور حاصل عملکرد آنان در مجلس و دولت است و اصلاح‌طلبان هر کاری کنند نمی‌توانند حساب خود را از دولت و وضعیت کنونی جدا سازند. کیهان در حالی این مطالب را می‌نویسد که خود از حامیان سرسخت محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری وی بود و از سیاست‌های او دفاع می‌کرد و در برابر مشکلات اقتصادی آن دوره موضعی نمی‌گرفت.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
سید محمد خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) در دیدار جمعی از اعضای فراکسیون امید گفت: اگر نحوه اداره کشور بگونه‌ای باشد که مردم ناامید شوند و فکر کنند هیچ کور سوی امیدی وجود ندارد بسیار خطرناک است باید سعی کنیم به این مرحله نرسیم. پایگاه خبری امید نامه: طی روزهای اخیر رئیس و جمعی از اعضای فراکسیون امید با سید محمد خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) دیدار کردند. بخشی از حرف‌های سید محمد خاتمی در این دیدار: نباید درباره دلایل وضعیت فعلی کشور به دنبال مقصر بگردیم بلکه باید علل افزایش بی اعتمادی مردم به مسئولان را به صورت دقیق ریشه یابی کرد. بخش مهمی از مشکلات فعلی مرتبط با عوامل بیرونی است اما تصمیاتی که گرفته می‌شود می‌تواند عامل تشدید کننده وضعیت فعلی کشور باشد. اصلاح طلبی در داخل نظام البته با رویکرد انتقادی تعریف می‌شود. ما در مقابل براندازان ایستاده‌ایم و تاکید داریم که باید در داخل کشور اصلاحات صورت بگیرد.
ایلناایلنا3 هفته قبل
پیام رئیس دولت اصلاحات در نخستین کنگره حزب راه ملت قرائت شد. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، پیام سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات در نخستین کنگره حزب راه ملت قرائت شد. جمعی از اعضای سابق سازمان مجاهدین انقلاب و مدیران شهری، اعضای این حزب را تشکیل می‌دهند. در نخستین کنگره حزب راه ملت که در تالار اندیشه سرای اهل قلم کتابخانه ملی برگزار شده است، بهزاد نبوی، سید مصطفی تاجزاده، محمد کیانوش‌راد، هادی خانیکی، محمدعلی ابطحی، فیض‌الله عرب سرخی، حسین زمان، محسن آرمین، جواد امام، شهربانو امانی، حسین کروبی، عبدالرضا هاشم‌زائی، محسن رهامی، سید رضا اکرمی، محمدجواد حق‌شناس، عبدالواحد موسوی‌لاری و محمد توسلی حضور دارند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از شکایت رئیس دولت اصلاحات از کریمی قدوسی خبر داد. محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره شکایت سیدمحمد خاتمی از کریمی قدوسی، گفت: رئیس دولت اصلاحات از جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات به علت توهین و افترا شکایت کرده است و این موضوع در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی می‌شود. سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: این شکایت درباره ادعای آقای کریمی قدوسی مبنی بر دیدار خاتمی با ملک عبدالله پادشاه عربستان است. به گزارش ایلنا، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در توییتی مدعی شد: محمد خاتمی یکی از یکی از مهره‌های برجسته فتنه ۸۸ در آن ایام جهت جلب حمایت سعودی برای نامزدی میرحسین موسوی به ریاض می‌رود و با ملک عبدالله دیدار می‌کند. در آن جلسه عبدالله خطاب به خاتمی می‌گوید؛ چرا ایران در منطقه و کشورهای عربی فعال است، می‌خواهید دستور بدهم ایران را روی سرتان خراب کنند؟ و خاتمی در پاسخ می‌گوید؛ اعلی حضرتا، در صورت رای آوردن ما، از هرکجا که امر بفرمایید خارج می‌شویم …
ایلناایلنا1 ماه قبل
رییس بنیاد باران آخرین وضعیت شکایت رییس دولت اصلاحات از نماینده اصولگرای مجلس را تشریح کرد. جواد امام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا در خصوص شکایت سید محمد خاتمی از جواد کریمی قدوسی گفت: این شکایت به صحبت‌هایی است که آقای کریمی قدوسی کرده بود و تهمت‌هایی که به آقای خاتمی زده‌اند، مربوط است. وی ادامه داد: وکلا در حال پیگیری هستند اما نه وقتی تعیین شده و نه آقایان برای ارائه توضیحات احضار شده‌اند. امام همچنین در خصوص آخرین وضعیت دفتر سید محمد خاتمی گفت: ایشان همچنان در دفتر بنیاد باران مستقر هستند و دفتری برای انتقال آماده نشده است. در همین راستا، روز یکشنبه سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت سید محمد خاتمی که از سال ٨٨ مفتوح است، گفت: این پرونده به شعبه بازگشته و خیلی هم در دست دادستان نبوده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
طی روزهای اخیر رئیس (عارف) و جمعی از اعضای فراکسیون امید با سید محمد خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) دیدار کردند که حضور نماینده سراوان در این دیدار با واکنش‌های متقاوتی رو به رو شد. برترین‌ها: طی روزهای اخیر رئیس (عارف) و جمعی از اعضای فراکسیون امید با سید محمد خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) دیدار کردند. اما نکته قابل تامل در دیدار اصلاح طلبان مجلس با خاتمی، حضور نماینده خبرساز سراوان (محمدباسط درازهی) در بین حاضرین در جلسه بود که با واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی همراه شد. در ادامه چند نمونه از اظهارنظرهای توییتری برخی فعالان سیاسی و رسانه‌ای را بخوانید: بهروز شاهرخ نیا (روزنامه نگار) نوشت: احسان آقاجانی (فعال سیاسی) هم این توییت را منتشر کرد: علی شریعتی (فعال سیاسی) هم اینگونه نوشت که:
ایلناایلنا1 ماه قبل
سخنگوی قوه قضاییه درباره طولانی شدن زمان رسیدگی به شکایت سید محمد خاتمی از شریعتمداری گفت: پرونده یا در دست دادستان نبوده و یا مدتش کم بوده اما در جابجایی‌ها اینکه عمدا یا سهوا بوده قدری زمان برده است که گفتیم پیگیری کنند. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت سید محمد خاتمی که از سال ٨٨ مفتوح است، گفت: این پرونده به شعبه بازگشته و خیلی هم در دست دادستان نبوده است. وی افزود: این پرونده یا در دست دادستان نبوده و یا مدتش کم بوده اما در جابجایی‌ها اینکه عمدا یا سهوا بوده قدری زمان برده است که گفتیم پیگیری کنند. سخنگوی قوه قضاییه یادآور شد: گاهی در جابجایی پرونده مغفول می‌ماند و به نظرم بیشتر از حد متعارف این پرونده دنبال شده و آقای شریعتمداری هم گفته که دفاعیاتش آماده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
برترین‌ها: روز گذشته مراسم ختم والده جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری استخدامی کشور با حضور چهره‌های سیاسی در مسجد نور برگزار شد. سید محمد خاتمی، محمود واعظی، ظریف، بهزاد نبوی و برخی مقامات سیاسی از جمله حاضرین در این مراسم بودند.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
رئیس دولت اصلاحات در آن دیدار صریحا گفته است که «دیگر خیلی سخت است به مردم بگوییم در انتخابات شرکت کنید». شرق نوشت: دیدار اخیر فراکسیون امید با محمد خاتمی حواشی و نتایج جالبی به همراه داشت. رئیس دولت اصلاحات در آن دیدار صریحا گفته است که «دیگر خیلی سخت است به مردم بگوییم در انتخابات شرکت کنید». حتی می‌توان پا را فراتر از این موضوع نهاد و به سخن محمدرضا خاتمی در سال ۹۶ اشاره کرد. بعضی‌ها می‌گویند شما از دولت حمایت کردید و سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان پای این دولت سوخت.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
مجمع ایثارگران اصلاح طلب پس از نشست‌ها و گمانه‌زنی‌های بسیار سرانجام پا به عرصه سیاسی کشور گذاشت. روزنامه همدلی نوشت: مجمع ایثارگران اصلاح طلب پس از نشست‌ها و گمانه‌زنی‌های بسیار سرانجام پا به عرصه سیاسی کشور گذاشت. تشکیل این حزب به ستاد ایثارگران مهندس میرحسین موسوی باز می‌گردد که جمعی از رزمندگان دفاع مقدس را گرد هم آورده بود. بعد از انتخاب روحانی، دیدار این افراد با سید محمد خاتمی با حضور محمد سلامتی برگزار شد. سرانجام مجوز اولیه تاسیس این حزب صادر شد و کنگره این حزب با پیام خاتمی و سخنرانی سیدحسن خمینی برگزار شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اشرف بیگم کیا مادر دو شهید بزرگوار سیدرضا و سیدمحمد کیا، در سن ۷۳سالگی بر اثر بیماری درگذشت و به فرزندان شهیدش پیوست. فرزندان این مادر بزرگوار، سیدمحمد کیا در سال۱۳۶۵ در شلمچه و سیدرضا کیا در سال۶۶ در منطقه ماووت به فیض شهادت نایل آمدند. سیدرحیم کیا فرزند دیگر این مادر شهید در فهرست جانبازان سرافراز هشت سال دفاع مقدس است. پیکر مرحومه کیا عصر امروز در بارگاه مطهر امامزاده علی اشرف (ع) سمنان به خاک سپرده شد، پدر این شهیدان هم آبان ماه در سمنان دارفانی را وداع گفت. خبرگزاری مهر استان سمنان درگذشت این بانوی بزرگوار را تسلیت عرض می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
محمدجواد جمالی، سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: سیدمحمد خاتمی، رییس دولت اصلاحات از جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد به دلیل توهین و افترا به این هیات شکایت کرده است. اعتمادآنلاین| محمدجواد جمالی، سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بیان کرد: اخیرا کریمی قدوسی در مورد ملاقات خاتمی با ملک عبدالله پادشاه وقت عربستان مطالبی را منتشر کرده که این مطالب مورد اعتراض آقای خاتمی قرار گرفته است. وی افزود: خاتمی در این راستا به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کرده است و به زودی و در اولویت، این شکایت را بررسی خواهیم کرد و از کریمی قدوسی می‌خواهیم که در جلسه این هیات حضور یابد و پاسخ دهد. براساس این گزارش؛ جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد اخیرا در توییتی مدعی شده بود محمد خاتمی در جریان انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ به ریاض رفته و با ملک عبدالله دیدارکرده است. منبع: ایرنا

فریاد ذوالنور در مجلس: محمد خاتمی خون ریخته!

برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
برترین‌ها: روز گذشته در جریان جلسه علنی امروز موضوع دیدار عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رییس دولت اصلاحات واکنش جنجال‌ برانگیز تعداد معدودی از نمایندگان را برانگیخت. ایشان فرمودند عده‌ای از نمایندگان دیداری در خلاف منافع ملی با آقای خاتمی داشته‌اند. وی در ادامه اظهار کرد: در پاسخ به وی باید بگویم خلاف منافع ملی آنجایی انجام شد که با تنگ‌نظری و فتنه‌انگیزی بخشی از سرمایه انسانی کشور را به حاشیه بردیم. خاتمی خون ریخته است. وی بیان کرد: آقای خاتمی ممنوع‌الملاقات نیستند و ممنوع‌التصویر هستند که خود این موضوع هم مبنای قانونی ندارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
دقایقی بعد آقای خاتمی وزیر وقت ارشاد و نماینده رهبری در کیهان تماس گرفت و پرسید: چرا مقاله خانم کدیوررا چاپ نمی‌کنید. شما که در مخالفت مذاکره مستقیم مقالاتی را منتشر کردید، حالا این مقاله را هم در دفاع از آن منتشر کنید. آقای خاتمی اصرار نکرد و تلفن را قطع کرد. دقایقی بعد آقای سید محمد اصغری به دنبال تماس آقای خاتمی با وی در سردبیری و اتاق تیتر حضور یافت و خواستار چاپ مقاله کدیور شد. من مجددا در مخالفت، استدلال کردم اما آقای اصغری به عنوان مسئول بالاتر دستور به چاپ داد و مقاله همسر آقای مهاجرانی در دفاع از مذاکره مستقیم در کیهان آن روز به چاپ رسید.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
محمدرضا خباز در پاسخ به این سوال که به عنوان ناظر بیرونی فعالیت‌های شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: شورای عالی سیاست‌گذاری مشروط بر اینکه دقیقا منویات آقای خاتمی را اجرا کند، موفق خواهد شد. درست نیست که از نام آقای خاتمی و محبوبیت ایشان استفاده شده اما به منویات ایشان عمل نشود. وی افزود: بنده معتقد هستم که وجود ارزشمند سید محمد خاتمی می‌تواند به شورای عالی سیاست‌گذاری جهت دهد تا این شورا بتواند کاملا عالمانه، منطقی و برای حفظ منافع ملی قدم بردارد. انتظار ما از شورای عالی بالا است چراکه این افراد عقلای جریان اصلاح‌طلبی هستند باید از جزم‌اندیشی فاصله بگیرند تا با همدلی و همراهی تصمیت درست را اتخاذ کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
کیهان: سید محمد خاتمی از سران فتنه ۸۸ در دیدار شماری از اعضای فراکسیون امید تصریح کرد دیگر خیلی سخت است که به مردم بگوییم بیایید رأی بدهید. اخیرا حدود ۴۰ نفر از اعضای فراکسیون امید با خاتمی ملاقات کردند و این در حالی است که فراکسیون مذکور بنابر اعلام گردانندگان آن، بالغ بر ۱۳۰ نفر عضو دارد. به عبارت دیگر حدود ۸۰ تا ۹۰ نفر (از جمله پزشکیان) در این ملاقات حضور پیدا نکردند. این سخنان در حالی است که بنابر گزارش‌های متعدد، خاتمی و برخی افراد منسوب به وی، هنگام مواجه شدن با مردم، مورد اعتراض‌های شدید درباره وعده‌های دروغ اقتصادی و برعکس درآمدن برجام قرار می‌گیرند. از سوی دیگر، این عادت افراطیون مدعی اصلاحات است که هر جا مورد رویگردانی مردم از خود قرار می‌گیرند، این رویگردانی را به نظام نسبت می‌دهند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری مهر: مراسم ختم همشیره محمد هاشمی رئیس دفتر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور شخصیت‌های سیاسی و حزبی در مسجد نور تهران برگزار شد. در این مراسم، حجت الاسلام سید حسن خمینی، محمود واعظی، اسدالله عسگراولادی، سید رضا خاتمی، حسینعلی امیری، غلامحسین کرباسچی، حسین مرعشی، حجت الاسلام شهیدی محلاتی، محمد عطریانفر، حجت الاسلام محمود دعایی، پیروز حناچی، مرتضی الویری، مصطفی کواکبیان، حسین علایی، سید مصطفی هاشمی‌طبا، محمد علی ابطحی، حجت الاسلام قدرت الله علیخانی، حجت نظری و تعداد دیگری از فعالان سیاسی شرکت کرده بودند.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
سیدمحمد خاتمی با صدور پیامی فاجعه تکان دهنده تروریستی نیوزلند را محکوم کرد. متن کامل این پیام بدین شرح است: به نام خدافاجعه تکان دهنده تروریستی در نیوزلند که به شهادت تعداد زیادی از مسلمانان عزیز و آسیب دیدن عده‌ای دیگر انجامید، حکایتی است دردآور از آنچه بر بشر امروز می‌گذرد. نژادپرستی مدرن که بنیاد بسیاری از سیاست و رفتارهای رایج بخصوص از ناحیه قدرت‌های زورگو است دفاع از حقوق بشر را به افسانه‌ای تبدیل کرده است که عمدتا ابزار دست نژادپرستان است یا دست کم نژادپرستان در جهت منافع نامشروع یا اوهام خود از آن سوءاستفاده می‌کنند. کیپلینگ از سردمداران تفکر استکباری و استعماری می‌گفت: شرق شرق است و غرب غرب و این‌دو هیچ‌گاه به هم نمی‌رسند و این در واقع رویه سیاسی و پیدای تمدنی بود که امروز عالم و آدم را تحت استیلای خود در آورده ‌است. مصیبت دردناک ناشی از حادثه تروریستی نیوزلند برای همه آنان که انسان و آزادی و برخورداری و حرمت همگان را پاس می‌دارند، بخصوص مسلمانان بس دردناک بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
در این مراسم اشرف بروجردی، مصطفی ملکیان، مصطفی معین، احسان شریعتی، محمدجواد غلامرضا کاشی، محمد مهدی فرقانی، سید حسین سراج زاده و مقصود فراست‌خواه سخنرانی خواهند کرد و فیلم کوتاه مستند «تو دیگری نیستی» نیز به نمایش درخواهد آمد. دکتر هادی خانیکی، استاد دانشگاه و مولف کتاب‌ معروف «در جهان گفت‌وگو»، پیش از این در دوران ریاست جمهوری سیدمحمد خاتمی، مشاور رئیس‌جمهور در امور رسانه و مطبوعات و همچنین مشاور رئیس‌جمهور در امور فرهنگی بود. شب هادی خانیکی با عنوان دیگر «مسافر گفت‌وگو» با همکاری مجله «بخارا» و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ساعت ۱۷ امروز در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی برگزار می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| سیدمحمدخاتمی با صدور پیامی درگذشت «پوران شریعت‌رضوی» همسر دکتر علی شریعتی را تسلیت گفت. متن پیام به شرح زیر است: «بسم‌الله ‌الرحمن الرحیمجناب آقای احسان شریعتی! با درود به روان پاک حضرت استاد دکتر علی شریعتی، درگذشت همسر و همراه آن عزیز، مادر گرانقدرتان سرکار خانم پوران (فاطمه) شریعت‌رضوی را به جنابعالی و خواهران فرهیخته‌تان خانم‌ها؛ دکتر سارا، دکتر سوسن، دکتر مونا شریعتی و دیگر بستگان داغ‌دار صمیمانه تسلیت می‌گویم و از پیشگاه حضرت پروردگار برای آن فقیده سعیده آمرزش و رحمت گسترده الهی و برای بازماندگان معزز تندرستی، شکیبایی و پاداش نیکو مسألت می‌کنم. عمرتان دراز و کام‌روایی‌تان در خدمت به آیین و اندیشه و ایران افزون باد. سیدمحمد خاتمیبیست‌وششم بهمن‌ماه نودوهفت.» منبع: امتداد
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
انتخاب نایب رئیس اول مجلس خبرگانبراساس گفته آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری، انتخاب نایب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری به‌عنوان جایگزین مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی از برنامه‌های مهم این اجلاسیه است. هم اکنون آیت الله احمد جنتی رئیس، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی نایب رئیس دوم، آیت الله سید احمد خاتمی منشی اول، آیت الله عباس کعبی منشی دوم، آیت الله سید ابراهیم رئیسی کارپرداز مالی و آیت الله سیدهاشمی حسینی بوشهری کارپرداز فرهنگی هیأت رئیسه مجلس خبرگان هستند. آیت‌الله جنتی با ۶۶ رای بر جایگاه ریاست مجلس خبرگان رهبری نشست و آیت‌الله فاضل گلپایگانی با ۵ رای از ریاست خبرگان بازماند. البته دور از ذهن نیست که سید احمد خاتمی نیز بخواهد شانس خود را برای ارتقا در هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیازماید. اگر از میان نام‌های یادشده کسی به جز آیت الله آملی لاریجانی نایب رئیس اول مجلس خبرگان شود، برای انتخاب جایگزین او نیز رأی گیری خواهد شد. بنابراین ممکن است روز ۲۱ اسفند چند جابجایی و تغییر را در هیأت رئیس مجلس خبرگان شاهد باشیم.
ایلناایلنا2 هفته قبل
جلسه رسیدگی به اتهامات محمدرضا خاتمی به دلیل بلاتصدی بودن دادگاه برگزار نشد. به گزارش ایلنا، صبح امروز طبق اعلام قبلی قرار بود به اتهامات محمدرضا خاتمی در خصوص گفت‌وگوی رسانه‌ای وی درباره تخلف و تقلب در انتخابات سال ۸۸ رسیدگی شود اما این جلسه رسیدگی برگزار نشد. حجت کرمانی وکیل سید محمدرضا خاتمی کرمانی در گفت‌وگو با ایلنا با تایید این خبر گفت: ما طبق ابلاغیه‌ای که به دستمان رسیده بود، در وقت تعیین شده در دادگاه حاضر شدیم اما به دلیل بلاتصدی بودن دادگاه، دادگاه در وقت مقرر برگزار نشد. وی افزود: در صورت تشکیل دادگاه مجدد، در وقتی که برای رسیدگی تعیین شود برای دفاع از موکلم حاضر خواهیم شد. جلسه بعدی دادگاه نیز اعلام نشده است.

موشک بالستیک دزفول در راستای سیاست بازدارندگی است

مهرمهر1 ماه قبل
حجت الاسلام سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه تهران: اگر دشمنان تعرضی به کشور داشته باشند، موشک‌هایمان به مانند صاعقه بر سر «متعرضین» به ایران فرود می‌آیند.

به انتهای لیست رسیدید

محمد خاتمی

سیّد محمّد خاتمی (زادهٔ ۲۱ مهر ۱۳۲۲- اردکان یزد) محقق، روحانی، سیاست‌مدار اصلاح طلب و پنجمین رئیس‌جمهور ایران است که طی دو دوره بین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ این مسئولیت را عهده‌دار بود. او سومین فرزند سید روح‌الله خاتمی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار سید محمد خاتمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا