آخرین و مهم‌ترین اخبار سید محمد خاتمی
محمد خاتمی

اخبار « سید محمد خاتمی »

خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
خبر منتشر شده از حساب کاربری در توییتر خبر از سکته سید محمد خاتمی داده بود که این موضوع تکذیب شد. درحالیکه یک اکانت فیک با نام غلامحسین کرباسچی (که وابستگی به او ندارد) ادعای سکته سید محمد خاتمی را کرده است، خبرنگار «انتخاب» با پیگیری این ادعا، از کذب بودن آن خبر داد. خاتمی در حال حاضر در منزلش است و در صحت و سلامت است.
فراروفرارو3 ماه قبل
امروز برخی اکانت‌های توئیتری مدعی سکته سید محمد خاتمی شدند. اما این ادعا به سرعت تکذیب شد. رسانه رسمی رییس دولت اصلاحات در فضای مجازی نیز به نقل از خاتمی سکته او را تکذیب کرد.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
خبرگزاری ایلنا: سخنگوی قوه قضائیه مرجع اعمال محدودیت برای رئیس دولت اصلاحات را شورای عالی امنیت ملی معرفی کرد. غلامحسین اسماعیل در سومین نشست خبری خود در جمع اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی مبنی بر نزدیکی زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی و لزوم ایجاد وحدت در میان افراد جامعه، در خصوص امکان رفع محدودیت‌های سیدمحمد خاتمی گفت: این محدودیت‌ها از سوی شورای عالی امنیت ملی وضع شده و اگر قرار بر تغییر یا حذف محدودیت‌ها باشد باید همین نهاد تصمیم‌گیری کند.
ایلناایلنا4 ماه قبل
رئیس‌دولت اصلاحات در پیامی درگذشت مادر نعمت احمدی را به وی تسلیت گفت. به گزارش ایلنا، مادر نعمت احمدی حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری و استاد دانشگاه درگذشت. سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات در پیام تسلیت خود خطاب به این وکیل باسابقه نوشت: جناب آقای دکتر نعمت احمدی؛ درگذشت تاسف انگیز بانوی گرانقدر مادرعزیزتان را به جنابعالی و همه بستگان داغدار تسلیت می‌گویم. از خداوند متعال برای آن مرحوم آمرزش و رحمت الهی و برای بازماندگان آن مغفور تندرستی و شکیبایی و پاداش نیکو مسئلت می‌کنم. مجلس ختم مرحومه از ساعت ۱۸:۳۰ الی ۲۰ روز پنج‌شنبه در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
روزنامه شرق: «شکایت رئیس دولت اصلاحات به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان رسیده. سخنگوی هیأت نظارت این خبر را داده است. او در مهرماه سال جاری حسن روحانی، رئیس‌جمهوری و علی لاریجانی را در سخنرانی خود در جمعی خائن خوانده بود؛ ادعایی که تبعاتی هم برای این نماینده مجلس نداشت. در تأیید مصونیت نمایندگان مجلس، به این دو مقرره، باید ماده ٩ قانون نظارت بر رفتار نمایندگان را نیز افزود. هر چند باید منتظر ماند و دید که بررسی این پرونده در هیأت نظارت بر نمایندگان به کجا خواهد رسید.
فراروفرارو2 روز قبل
در آن سخنان آمده بود: «مطلوب‌ترین شیوۀ حکومت مردمی ادارۀ فدرالی است». وانگهی، خود آقای رئیس جمهور اسبق چه صلاحیتی دارد که چنین بحث مهم حاکمیتی را با گروهی که آن‌ها نیز در این موارد فاقد صلاحیت هستند، در میان گذاشته است. من اضافه می‌کنم: آقای خاتمی بعید نیست، حتمی است! آن رونمایی به دلایل انتخاباتی و جلب نظر مردم استان‌های کردنشین و آذری زبان انجام شده بود. آن مقاله را در همین جا بار دیگر منتشر و نظر شما را به آن جلب می‌کنم.
فراروفرارو1 ماه قبل
بسیاری از اقشار تحصیل‌کرده و جوان‌تر، مدت‌هاست این باور که انتخابات می‌تواند تغییری به وجود آورد را از دست داده‌اند. مع‌ذالک بسیاری از آن‌ها در دو انتخابات ۹۴ و ۹۶ به اصرار و ترغیب اصلاح‌طلبان شرکت کردند؛ اما عملکرد فراکسیون امید و از آن بدتر عملکرد آقای روحانی سبب شده که آن‌ها دیگر در انتخابات شرکت نکنند. ریختن همه تقصیر‌ها بر گردن مجلس و آقای روحانی، ندیدن ابعاد گسترده‌تر بحران اصلاح‌طلبان است. بعد از گذشت ۲۰ سال ما هنوز نتوانسته‌ایم یک هویت مشخص ترقی‌خواهانه برای خودمان خلق نماییم. ما هنوز نتوانسته‌ایم یک شعار استراتژیک برای اصلاح‌طلبی که به صورت شناسنامه و هویت آن درآمده باشد، ایجاد نماییم.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ماه قبل
حتی می‌توان پا را فراتر از این موضوع نهاد و به سخن محمدرضا خاتمی در سال ۹۶ اشاره کرد. اما محمدرضا خاتمی نگفته بود که برای بهتر یا بدترشدن وضعیت نسبت به دوران فاجعه‌بار احمدی‌نژاد چه سازوکاری وجود دارد. تابش که از قضا از نزدیکان آقای خاتمی محسوب می‌شود، در همان مسیری حرکت می‌کند که خاتمی در حال حاضر به آن انتقاد دارد. انتقاد از اینکه نمی‌توان بدون برنامه دقیق از مردم خواست که به ما رأی بدهید و به آنها رأی ندهید. بعضی‌ها می‌گویند شما از دولت حمایت کردید و سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان پای این دولت سوخت.
فراروفرارو1 ماه قبل
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان با تاکید بر این که پرونده شکایت رئیس دولت اصلاحات از نماینده‌ مشهد مختومه نشده است، گفت که تاکنون دادگاه حکم سلمان خدادی نماینده‌ ملکان را به هیأت نداده است. وی افزود: شکایت دیگر مربوط به آقای اسماعیلی نماینده سروستان و رئیس سازمان نظام مهندسی معدن از یکی از نمایندگان به اتهام توهین است که قرار شد از آن نماینده دعوت شود. همچنین آقای مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از یکی از نمایندگان شکایت کرده است. وی درباره‌ی پرونده سلمان خدادادی نماینده ملکان نیز گفت: در حال حاضر پرونده آقای خدادادی در دادگاه است که حکم اولیه صادر شده، ایشان به دادگاه اعتراض کرده ما منتظر نهایی شدن حکم دادگاه هستیم که هنوز هم به ما نظری ندادند. به تازگی هیچ شکایتی از آقای فریدون درباره‌ی هیچ یک از نمایندگان به ما نرسیده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
جوادامام مدیرعامل بنیاد آزادی، رشد و آبادانی ایران (باران) خبر داد: دیدار عمومی و نوروزی حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی، رییس شورایعالی بنیاد باران امسال برگزار نمی‌شود. اعتمادآنلاین| جوادامام مدیرعامل بنیاد آزادی، رشد و آبادانی ایران (باران) خبر داد: دیدار عمومی و نوروزی حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی، رییس شورایعالی بنیاد باران برنامه‌ای که طبق سنوات گذشته، بعد از تعطیلات نوروزی انجام می‌شد، امسال بنا به مشکلات و مصائب پیش‌آمده برای کثیری از هموطنان در جریان سیل اخیر، برگزار نمی‌‌شود. جواد امام افزود: رییس بنیاد باران ضمن همدردی با خانواده جانباختگان سیل‌ و حوادث طبیعی فروردین ۹۸، ابراز امیدواری کرده است که هرچه زودتر سایر خسارت‌دیدگان بتوانند به زندگی عادی خود برگردند و شهرها و روستاهای درگیر با این حوادث نیز با کمک هموطنان و تلاش مسئولان، وضعیت بسامانی پیدا کنند. مدیرعامل بنیاد باران در پایان و در پاسخ به متقاضیان دیدار نوروزی با سیدمحمد خاتمی تاکید کرد: بنا به صلاحدید خود آقای خاتمی، امسال هیچ وقتی بدین منظور تنظیم نشده است و ایشان ملاقات نوروزی نخواهندداشت. منبع: جماران
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ماه قبل
اقتصادنیوز؛ مجتبی ذوالنوری، نماینده قم در مجلس در پایان جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران، با حمله به سید محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات، اتهاماتی به وی نسبت داد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ مجتبی ذوالنوری در جمع خبرنگاران سیدمحمد خاتمی را سردمدار آنچه وی فتنه ۸۸ خواند دانست و گفت: آقای خاتمی سهم و نقش مهمی در فتنه ۸۸ داشته است؛ فتنه‌ای که اصول ما در آن مورد تعرض قرار گرفت. وی گفت: آقا در جایی بیان کردند آقای خاتمی باغی بر نظام است. نماینده حتی اگر دین ندارد، باید قانون را رعایت کند و قانون از التزام عملی صحبت می‌کند. نمی شود در درون نظام با امکانات نظام علیه نظام حرف زد چارچوب را باید بپذیرند و در همه جای دنیا چارچوب حاکم است.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
روزنامه آرمان نوشت: روز گذشته سیداحمد خمینی، فرزند سیدحسن خمینی در اینستاگرام خود از دیدار سیدحسن خمینی و رئیس دولت اصلاحات با علی اکبر ناطق نوری در مراسم افطاری سیدمهدی امام جمارانی خبر داد. نقش آفرینی مثلث ناطق نوری، رئیس دولت اصلاحات و آیت‌ا … سیدحسن خمینی در مقاطع مختلف نمایان است. ناطق نوری ساعتی پیش از اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری هفتم، در پیامی، پیروزی رقیب را در انتخابات تبریک گفته و برای او در مقام ریاست جمهوری آرزوی موفقیت کرده بود. دولت اصلاحات هم هیچ‌گاه چالش جدی با مجلسی نداشت که ناطق نوری ریاست آن را بر عهده داشت و این نشان از اخلاق‌گرایی ناطق در رقابت و در مقابل رقیب داشت. در چهره هر دو همچنان عهد سال ۷۶ برای همکاری نمایان بود و اصلا گویی هیچ اثری از رقابت پایان یافته شان باقی نیست.
فراروفرارو1 ماه قبل
عضو شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌گوید نظر رئیس دولت اصلاحات نیز حضور مشروط اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس است. این عضو شورای شهر تهران درباره حضور مشروط اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس امسال می‌گوید: با توجه به چالش‌هایی که جریان اصلاحات با آن مواجه است حضور غیرمشروط در انتخابات را نمی‌توان چندان متصور بود. اکنون کف انتظار مردم از اصلاح‌طلبان حضور مشروط در انتخابات است. او در پاسخ به این سؤال که آیا رئیس دولت اصلاحات نیز معتقد به حضور مشروط در انتخابات است می‌گوید: ما هم استنباط‌مان از صحبت‌های اخیر ایشان این بود که ایشان نیز معتقد به حضور مشروط در انتخابات هستند. البته ایشان همواره دغدغه مشارکت بالای مردم را در انتخابات دارند و تردیدی به حضور پای صندوق‌های رای ندارند.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز، روزنامه کیهان نوشت: تعدادی از اعضای فراکسیون امید مجلس روز دوشنبه به دیدار رئیس‌دولت اصلاحات رفتند شخصیتی که در فتنه ۸۸ نقش اساسی ایفا کرده و از سوی دیگر و در سایه لطف جمهوری اسلامی با آزادی به ایفای نقش پرداخته و از مسببان وضعیت کنونی کشور است. نمایندگان عضو فراکسیون امید خود را مدیون خاتمی می‌دانند نه مردم و از این رو وقت و بی‌وقت بدون آنکه به فکر مشکلات اقتصادی مردم باشند در نزدیکی انتخابات سال آینده به فکر یک «تکرار» دیگر می‌افتند بی‌آنکه بیندیشند وضعیت کنونی اقتصادی کشور حاصل عملکرد آنان در مجلس و دولت است و اصلاح‌طلبان هر کاری کنند نمی‌توانند حساب خود را از دولت و وضعیت کنونی جدا سازند. کیهان در حالی این مطالب را می‌نویسد که خود از حامیان سرسخت محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری وی بود و از سیاست‌های او دفاع می‌کرد و در برابر مشکلات اقتصادی آن دوره موضعی نمی‌گرفت.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
سید محمد خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) در دیدار جمعی از اعضای فراکسیون امید گفت: اگر نحوه اداره کشور بگونه‌ای باشد که مردم ناامید شوند و فکر کنند هیچ کور سوی امیدی وجود ندارد بسیار خطرناک است باید سعی کنیم به این مرحله نرسیم. پایگاه خبری امید نامه: طی روزهای اخیر رئیس و جمعی از اعضای فراکسیون امید با سید محمد خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) دیدار کردند. بخشی از حرف‌های سید محمد خاتمی در این دیدار: نباید درباره دلایل وضعیت فعلی کشور به دنبال مقصر بگردیم بلکه باید علل افزایش بی اعتمادی مردم به مسئولان را به صورت دقیق ریشه یابی کرد. بخش مهمی از مشکلات فعلی مرتبط با عوامل بیرونی است اما تصمیاتی که گرفته می‌شود می‌تواند عامل تشدید کننده وضعیت فعلی کشور باشد. اصلاح طلبی در داخل نظام البته با رویکرد انتقادی تعریف می‌شود. ما در مقابل براندازان ایستاده‌ایم و تاکید داریم که باید در داخل کشور اصلاحات صورت بگیرد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
پیام رئیس دولت اصلاحات در نخستین کنگره حزب راه ملت قرائت شد. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، پیام سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات در نخستین کنگره حزب راه ملت قرائت شد. جمعی از اعضای سابق سازمان مجاهدین انقلاب و مدیران شهری، اعضای این حزب را تشکیل می‌دهند. در نخستین کنگره حزب راه ملت که در تالار اندیشه سرای اهل قلم کتابخانه ملی برگزار شده است، بهزاد نبوی، سید مصطفی تاجزاده، محمد کیانوش‌راد، هادی خانیکی، محمدعلی ابطحی، فیض‌الله عرب سرخی، حسین زمان، محسن آرمین، جواد امام، شهربانو امانی، حسین کروبی، عبدالرضا هاشم‌زائی، محسن رهامی، سید رضا اکرمی، محمدجواد حق‌شناس، عبدالواحد موسوی‌لاری و محمد توسلی حضور دارند.
ایلناایلنا3 ماه قبل
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از شکایت رئیس دولت اصلاحات از کریمی قدوسی خبر داد. محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره شکایت سیدمحمد خاتمی از کریمی قدوسی، گفت: رئیس دولت اصلاحات از جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات به علت توهین و افترا شکایت کرده است و این موضوع در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی می‌شود. سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: این شکایت درباره ادعای آقای کریمی قدوسی مبنی بر دیدار خاتمی با ملک عبدالله پادشاه عربستان است. به گزارش ایلنا، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در توییتی مدعی شد: محمد خاتمی یکی از یکی از مهره‌های برجسته فتنه ۸۸ در آن ایام جهت جلب حمایت سعودی برای نامزدی میرحسین موسوی به ریاض می‌رود و با ملک عبدالله دیدار می‌کند. در آن جلسه عبدالله خطاب به خاتمی می‌گوید؛ چرا ایران در منطقه و کشورهای عربی فعال است، می‌خواهید دستور بدهم ایران را روی سرتان خراب کنند؟ و خاتمی در پاسخ می‌گوید؛ اعلی حضرتا، در صورت رای آوردن ما، از هرکجا که امر بفرمایید خارج می‌شویم …
ایلناایلنا3 ماه قبل
رییس بنیاد باران آخرین وضعیت شکایت رییس دولت اصلاحات از نماینده اصولگرای مجلس را تشریح کرد. جواد امام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا در خصوص شکایت سید محمد خاتمی از جواد کریمی قدوسی گفت: این شکایت به صحبت‌هایی است که آقای کریمی قدوسی کرده بود و تهمت‌هایی که به آقای خاتمی زده‌اند، مربوط است. وی ادامه داد: وکلا در حال پیگیری هستند اما نه وقتی تعیین شده و نه آقایان برای ارائه توضیحات احضار شده‌اند. امام همچنین در خصوص آخرین وضعیت دفتر سید محمد خاتمی گفت: ایشان همچنان در دفتر بنیاد باران مستقر هستند و دفتری برای انتقال آماده نشده است. در همین راستا، روز یکشنبه سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت سید محمد خاتمی که از سال ٨٨ مفتوح است، گفت: این پرونده به شعبه بازگشته و خیلی هم در دست دادستان نبوده است.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
اصولگرایان مجموعه فعالان سیاسی هستند که منتقد عملکرد سیاسی دولت خاتمی بودند. بیست سال بعد از دولت خاتمی، اصولگرایان حالا با مشکل بزرگی مواجه شدند که درون خود رهبری کاریزما و توانمند برای حل معضلات و ورود به انتخابات مجلس یازدهم ندارند. اصولگرایان؛ از موتلفه تا پایداریجریان‌های اثرگذار اصولگرا، عموما تمایلی به تشکیل حزب ندارند. اگر چه در میان اصلاح طلبان هم حزب گریزی وجود دارد، اما مثلا سید محمد خاتمی و مهدی کروبی سابقه حضور در مجمع روحانیون مبارز را دارند و میرحسین موسوی عضو حزب جمهوری اسلامی بوده است. بیست سال بعد از دولت خاتمی، اصولگرایان حالا با مشکل بزرگی مواجه شدند که درون خود رهبری کاریزما همچون خاتمی برای حل معضلات و ورود به انتخابات مجلس یازدهم ندارند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
طی روزهای اخیر رئیس (عارف) و جمعی از اعضای فراکسیون امید با سید محمد خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) دیدار کردند که حضور نماینده سراوان در این دیدار با واکنش‌های متقاوتی رو به رو شد. برترین‌ها: طی روزهای اخیر رئیس (عارف) و جمعی از اعضای فراکسیون امید با سید محمد خاتمی (رئیس دولت اصلاحات) دیدار کردند. اما نکته قابل تامل در دیدار اصلاح طلبان مجلس با خاتمی، حضور نماینده خبرساز سراوان (محمدباسط درازهی) در بین حاضرین در جلسه بود که با واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی همراه شد. در ادامه چند نمونه از اظهارنظرهای توییتری برخی فعالان سیاسی و رسانه‌ای را بخوانید: بهروز شاهرخ نیا (روزنامه نگار) نوشت: احسان آقاجانی (فعال سیاسی) هم این توییت را منتشر کرد: علی شریعتی (فعال سیاسی) هم اینگونه نوشت که:
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
برترین‌ها: روز گذشته مراسم ختم والده جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری استخدامی کشور با حضور چهره‌های سیاسی در مسجد نور برگزار شد. سید محمد خاتمی، محمود واعظی، ظریف، بهزاد نبوی و برخی مقامات سیاسی از جمله حاضرین در این مراسم بودند.
ایلناایلنا3 ماه قبل
سخنگوی قوه قضاییه درباره طولانی شدن زمان رسیدگی به شکایت سید محمد خاتمی از شریعتمداری گفت: پرونده یا در دست دادستان نبوده و یا مدتش کم بوده اما در جابجایی‌ها اینکه عمدا یا سهوا بوده قدری زمان برده است که گفتیم پیگیری کنند. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت سید محمد خاتمی که از سال ٨٨ مفتوح است، گفت: این پرونده به شعبه بازگشته و خیلی هم در دست دادستان نبوده است. وی افزود: این پرونده یا در دست دادستان نبوده و یا مدتش کم بوده اما در جابجایی‌ها اینکه عمدا یا سهوا بوده قدری زمان برده است که گفتیم پیگیری کنند. سخنگوی قوه قضاییه یادآور شد: گاهی در جابجایی پرونده مغفول می‌ماند و به نظرم بیشتر از حد متعارف این پرونده دنبال شده و آقای شریعتمداری هم گفته که دفاعیاتش آماده است.
برنابرنا1 ماه قبل
غلامرضا رمضانی رییس دفتر سیدمحمد خاتمی صبح امروز دار فانی را وداع گفت. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، رئیس دفتر حجت الاسلام و المسلمین خاتمی مرحوم غلامرضا رمضانی پس از گذراندن یک دوره سخت بیماری، صبح امروز درگذشت. مرحوم رمضانی طی سی سال گذشته از زمان وزارت ارشاد، ریاست جمهوری و تا کنون همواره دوشادوش خاتمی در عرصه‌های مختلف بود.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
سید محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق کشورمان در دیدار جمعی از روحانیون گفت: اگر حصر الان برداشته شود، قطعا به نفع نظام است و دلها بهم نزدیک‌تر و پیوندها بیشتر می‌شود. کانال تلگرامی رئیس دولت اصلاحات نوشت: سید محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق کشورمان در دیدار جمعی از روحانیون گفت: ایجاد فضای آزادتر و همدلانه‌تر مقوم وحدت در جامعه است. انتظار این است که از این موقعیت استفاده بهتری شود و وحدت شکل بگیرد. اگر جفایی شده، حداقل از این به بعد نشود؛ زندانیان سیاسی آزاد شوند، زمینه برای حضور بیشتر مردم در عرصه فراهم شود. اگر حصر الان برداشته شود، قطعا به نفع نظام است و دلها بهم نزدیک‌تر و پیوندها بیشتر می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
به تازگی هیچ شکایتی از آقای فریدون درباره‌ هیچ یک از نمایندگان به ما نرسیده است. وی افزود: شکایت دیگر مربوط به آقای اسماعیلی نماینده سروستان و رئیس سازمان نظام مهندسی معدن از یکی از نمایندگان به اتهام توهین است که قرار شد از آن نماینده دعوت شود. همچنین آقای مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از یکی از نمایندگان شکایت کرده است. ایشان گفته که آن نماینده اتهامات و نسبت‌هایی را به او داده است. قرار شد مجددا با طرفین گفت‌وگو صورت گیرد تا قضیه را فیصله دهیم.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
رئیس دولت اصلاحات در آن دیدار صریحا گفته است که «دیگر خیلی سخت است به مردم بگوییم در انتخابات شرکت کنید». شرق نوشت: دیدار اخیر فراکسیون امید با محمد خاتمی حواشی و نتایج جالبی به همراه داشت. رئیس دولت اصلاحات در آن دیدار صریحا گفته است که «دیگر خیلی سخت است به مردم بگوییم در انتخابات شرکت کنید». حتی می‌توان پا را فراتر از این موضوع نهاد و به سخن محمدرضا خاتمی در سال ۹۶ اشاره کرد. بعضی‌ها می‌گویند شما از دولت حمایت کردید و سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان پای این دولت سوخت.
ایلناایلنا1 ماه قبل
مراسم ترحیم سید محمود محتشمی‌‌پور بعد از ظهر امروز برگزار شد. به گزارش ایلنا، مراسم بزرگداشت سید محمود محتشمی‌‌پور بعد از ظهر امروز در مسجد بلال صداوسیما برگزار شد. در این مراسم سیدمصطفی تاجزاده، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه‌ای، عمادالدین باقی، محسن رفیقدوست، قدرتعلی حشمتیان، علی‌اصغر پورمحمدی، سراج‌الدین موسوی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر محتشمی‌پور، سیدمحمد صدر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود دعایی و عبدالله ناصری حضور یافته‌اند. شهیندخت مولاوردی، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد منتظری، محمدرضا خاتمی، عبدالله رمضان‌زاده، محسن میردامادی، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالواحد موسوی لاری، حجت‌الاسلام محمدعلی ابطحی، محمدکاظم انبارلویی، اسدالله بادامچیان، محمد عطریانفر، حسین شریعتمداری، حسین مرعشی و محمد قوچانی نیز در این مراسم شرکت کرده‌اند. فیض‌الله عربسرخی، سید آرش حسینی میلانی، محمدعلی امانی، محمدحسین صفارهرندی، حجت نظری، حسین کروبی، ابوالفضل قدیانی، محمدرضا تابش، جواد امام، محسن آرمین، حسین جابری انصاری، ابوالفضل توکلی بینا و … هم از دیگر افرادی هستند که در مراسم حضور یافته‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
مجمع ایثارگران اصلاح طلب پس از نشست‌ها و گمانه‌زنی‌های بسیار سرانجام پا به عرصه سیاسی کشور گذاشت. روزنامه همدلی نوشت: مجمع ایثارگران اصلاح طلب پس از نشست‌ها و گمانه‌زنی‌های بسیار سرانجام پا به عرصه سیاسی کشور گذاشت. تشکیل این حزب به ستاد ایثارگران مهندس میرحسین موسوی باز می‌گردد که جمعی از رزمندگان دفاع مقدس را گرد هم آورده بود. بعد از انتخاب روحانی، دیدار این افراد با سید محمد خاتمی با حضور محمد سلامتی برگزار شد. سرانجام مجوز اولیه تاسیس این حزب صادر شد و کنگره این حزب با پیام خاتمی و سخنرانی سیدحسن خمینی برگزار شد.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اشرف بیگم کیا مادر دو شهید بزرگوار سیدرضا و سیدمحمد کیا، در سن ۷۳سالگی بر اثر بیماری درگذشت و به فرزندان شهیدش پیوست. فرزندان این مادر بزرگوار، سیدمحمد کیا در سال۱۳۶۵ در شلمچه و سیدرضا کیا در سال۶۶ در منطقه ماووت به فیض شهادت نایل آمدند. سیدرحیم کیا فرزند دیگر این مادر شهید در فهرست جانبازان سرافراز هشت سال دفاع مقدس است. پیکر مرحومه کیا عصر امروز در بارگاه مطهر امامزاده علی اشرف (ع) سمنان به خاک سپرده شد، پدر این شهیدان هم آبان ماه در سمنان دارفانی را وداع گفت. خبرگزاری مهر استان سمنان درگذشت این بانوی بزرگوار را تسلیت عرض می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید

محمد خاتمی

سیّد محمّد خاتمی (زادهٔ ۲۱ مهر ۱۳۲۲- اردکان یزد) محقق، روحانی، سیاست‌مدار اصلاح طلب و پنجمین رئیس‌جمهور ایران است که طی دو دوره بین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ این مسئولیت را عهده‌دار بود. او سومین فرزند سید روح‌الله خاتمی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار سید محمد خاتمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا