آخرین و مهم‌ترین اخبار سید محمد خاتمی
محمد خاتمی

اخبار « سید محمد خاتمی »

ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
نخستین ملاحظه‌ای که باید به آن پرداخت، نحوه تعامل مجلس یازدهم با روحانی است. مجلس یازدهمی‌ها از همان ابتدای تشکیل مجلس، آتش حملات را بسیار سنگین‌تر از گذشته بر سر روحانی و وزرایش خواهند ریخت. یقینا دولت دوازدهم، روزگار دشواری با مجلس یازدهم پیش‌رو خواهد داشت. هدف بعدی نمایندگان مجلس یازدهم، برجام خواهد بود. اما پرسش اساسی از مجلس یازدهم آن است که در قبال سیاست خارجی که تحریم‌ها را برای ایران رقم زده، با روحانی یا بدون روحانی، چه می‌خواهد بکند؟
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
انتخابات دور یازدهمین مجلس شورای اسلامی به پایان رسید، برگزاری انتخابات همیشه با حاشیه‌هایی همچون حضور چهره‌ها همراه است. به گزارش نامه نیوز، روز گذشته چهره‌های سیاسی زیادی برای شرکت در انتخابات به پای صندوق‎های رای رفتند. چهره‌هایی که در سال‌های گذشته عموما در عکس‌ها دیده می‌شدند اما دیروز خبری از آنها مخابره نشد و در عکس‌ها غایب بودند. یکی از اصلی‌ترین این چهره‎‌ها علی‌اکبر ناطق نوری است، در حالی عکسی از او مخابره نشد که روز قبلش ناطق مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کرد. از دیگر سو می‌توان به سعید جلیلی، محمد مهدی طهرانچی، عبدالله جاسبی، محمد محمدی ری شهری، اسدالله بادامچیان، محمدرضا باهنر، محمد نهاوندیان، پرویز فتاح، احمد توکلی و غلامحسین محسنی اژه‌ای اشاره کرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سعید حجاریان در یادداشتی به معنای تحریم از بعد فقهی و سیاسی آن پرداخته است. این واژه در مقابل تحلیل قرار دارد؛ تحریم یعنی حرام کردن چیزی و تحلیل، یعنی حلال کردن آن. به همین سیاق می‌توان درباره تحریم انتخابات سخن گفت. لذا، اینکه فردی به صفت تحریم انتخابات کیفر شود، امری است خلاف قانون. البته ممکن است با استناد به عبارات مقام رهبری مبنی بر وجوب شرعی رأی دادن تحریم انتخابات توسط افراد جرم تلقی شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
احکام قطعی پنجاه و دو نفر از محکومین اقتصادی و امنیتی اعلام شد. به نقل از قوه قضاییه، روز گذشته غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه از قطعیت آرای محکومیت ۵۰ نفر در حد فاصل نشست قبلی سخنگو تا نشست بیستم خبر داد و اعلام کرد که این احکام توسط مرکز رسانه قوه قضاییه اطلاع رسانی می‌شود. مرتضی فلاح اشتری فرزند احمداتهام: الف) مشارکت در اخلال در نظام ارزی به صورت عمده از طریق اعتبار سازی و دادن پروفرم و جا به جایی وجوه مربوط به شرکت میعاد سازان به میزان ۱۱ میلیون دلار. پویا کریمی فرزند علیاتهام: معاونت در اخلال در نظام ارزی به صورت عمده از طریق تسهیل وقوع جرم از طریق فروش ارزهای دولتی و جابه جایی و فروش ارز از طریق حساب‌های خانواده خودحکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی: تحمل ۵ سال حبس۲۰. علی اکبر سلطان علیان فرزند محمد علیاتهام: معاونت در اخلال در نظام ارزی به صورت عمده از طریق تهیه مقدمات جرم و معرفی و شناسایی بانک‌های عاملحکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی: تحمل ۵ سال حبس تعزیری، ضبط ۱۶۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان جزای مالی۲۱.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
سخنگوی شورای نگهبان گفت: ناظران در برخورد با تخلفات انتخاباتی مماشات نکنند. حضور مردم در تشییع سردار دل‌ها و سایر مراسمات دلبستگی خودشان به خدمت‌گزاران و نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان داده است. انتظار این است که مجلسی در طراز جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم و که این مجلس در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام بردارد‌. کدخدایی با بیان اینکه انتخابات یک جشن ملی است گفت: همه‌ی مردم با حضور در پای صندوق‌های رای، این نظام مقدس را گرامی می‌دارند. سخنگوی شورای نگهبان افزود: هیچ کدام از ناظران در برخورد با تخلفات، مماشات نکنند و ما هم در تهران هیئت‌های نظارت را پشتیبانی خواهیم کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
مهر نوشت: پروفسور «شیرین هانتر» معتقد است عربستان با همه ادعاهایش در زمینه سیاست خارجی شجاعتی ندارد و ابزار سیاست خارجی ریاض پول زیاد و حمایت آمریکاست. خبرنگار ما در گفتگو با پروفسور «شیرین هانتر» استاد دانشگاه جورج تاون آمریکا و عضو شورای روابط خارجی این کشور به بررسی تحولات اخیر در روابط ایران و عربستان پرداخته که در ادامه می‌آید. وی همچنین عضو شورای روابط خارجی امریکاست. ابزار سیاست خارجی عربستان پول زیاد و حمایت آمریکاست. اما در آن روزها چون روابط ایران با غرب بهتر بود نمی‌توانستند احساسات خود را آشکار کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
توصیه‌های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا؛ کرونا ویروس با بروز تب آغاز شده و به دنبال آن سرفه‌های خشک شدت می‌گیرد، سپس بعد از یک هفته ممکن است به تنگی نفس منجر شود. وی اشاره کرد: علائم ویروس کرونا شامل آبریزش بینی، سرفه، گلودرد، احتمالا سردرد و تب است که می‌تواند تا دو روز ادامه یابد. چگونه به مقابله با کروناویروس برویم؟ تب، ‌ آبریزش بینی، مشکل تنفسی، گلودرد، سرفه، التهاب ریه، ‌ عطسه، سرفه و … از جمله علائم این ویروس است. گروه‌هایی که بیشتر در معرض ابتلا به کرونا ویروس قرار می‌گیرند، کودکان، سالمندان، زنان باردار و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند. برای مقابله با کرونا چگونه از ماسک استفاده کنیم
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
وزیر دفاع دولت مستعفی یمن از تلاش برای ترور در استان مأرب جان سالم به در برد. به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، محمدعلی المقدشی، وزیر دفاع دولت مستعفی یمن از تلاش برای ترور در اثر انفجار مین در استان مأرب در شمال شرق این کشور جان سالم به در برد. این انفجار تجمع نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن را حین بازدید المقدشی از پایگاه‌های نظامی در جبهه المشجح در منطقه صرواح هدف قرار داد. تعدادی از محافظان و همراهان المقدشی در این انفجار کشته و زخمی شدند.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
جمعی از مدیران دولت احمدی نژاد بیانیه‌ای درباره انتخابات مجلس منتشر کردند. به­گونه­ای که مجلس در راس امور کشور قرار گرفته و اراده ملت بر تمامی شئون اداره کشور حاکم گردد. ملت خواستار یک مجلس قوی و دارای درک واقعی و درست از مسائل و مشکلات کشوراست. ۲- این دولت توانست شعارهای انقلاب را سر دست بگیرد و به آن افتخارکند و آنها را در جامعه مطرح کند؛ این خیلی کار بزرگی بود. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاتهائتلاف مردم (جمعی از وزیران، معاونین رئیس جمهور و مدیران دولتهای نهم و دهم)
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
به گزارش نامه نیوز، موشکهای بالستیک ایران همواره یکی از نگرانی‌های جدی آمریکا و متحدانش بوده است. این وبگاه، در یکی از جدیدترین مقالاتش نیز به معرفی یکی از موشکهای بالستیک ایرانی پرداخته است. عنوان مقاله این است: «این مرگبارترین موشک ایران است». همچنین خاور دور، جنوب آسیا و حتی شرق آفریقا نیز می‌تواند در دسترس موشک سجیل ایران قرار داشته بگیرند. موشک قیام یک موشک تقریبا کوتاه برد است که بر اساس الگوهای موشکی شوروی ساخته شده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
دکتر احمد توکلی تصریح کرد: در زمان انتخابات، نیروهای حاضر در صحنه با وحدت خود می‌توانند انتخاب را برای مردم راحت‌تر کنند و مردم را از سردرگمی خارج کنند. وی افزود: اتحاد احزاب یک کار عقلانی‌ست که مورد توصیه دین است. اگر بناست در انتخابات شرکت کنیم تا قدرت را برای خدمت کردن به دست بگیریم، باید مقدمات آن را نیز فراهم کنیم. یکی از مقدمات آن همین اتحاد میان احزاب است که من از این وحدتی که صورت گرفته است بسیار خوشحال هستم. نماینده اسبق مجلس افزود: البته در مجموع لیستی که وجود دارد لیست خوبی ست و باید از آن حمایت کنیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
منابع سوری از بمباران شدید مواضع تروریستها در غرب حلب از سوی جنگنده‌های روسی و حملات راکتی ارتش ترکیه به مواضع ارتش سوریه در شمال غرب سوریه خبر دادند. منابع وابسته به مخالفان سوری از حملات هوایی شدید جنگنده‌های روسی به مواضع تروریست‌ها در اطراف الاتارب و دارغزه در حومه غربی حلب و همزمان با آن حملات توپخانه‌ای سنگین ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها در مناطق مذکور خبر دادند. این منابع همچنین به حملات جنگنده‌های روسی به مواضع تروریست‌ها در اطراف کفرنوران، السحاره و تقاد در حومه غربی حلب و نیز مواضع گروههای تروریستی در اطراف معاره النعسان و الرکایا در حومه ادلب اشاره کردند. خبر دیگر اینکه نیروهای ارتش ترکیه مرکز نظامی جدیدی در نزدیکی بسنقول در جنوب غرب ادلب ایجاد کردند. همچنین تروریست‌ها مناطقی از سراقب در استان ادلب که تحت کنترل ارتش سوریه است، را زیر آتش قرار دادند.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
هوآوی با لپ‌تاپ Matebook ۱۳، محصولی را ارائه کرده که از زوایای مختلف انتخابی ایده‌آل برای علاقه‌مندان به لپ‌تاپ‌های مدرن است. به گزارش نامه نیوز، لپ‌تاپ Huawei MateBook ۱۳ با وزن نزدیک به ۱۳۰۰ گرم، از صفحه نمایش باکیفیت ۱۳ اینچی از نوع IPS با وضوح تصویر۲۱۶۰x۱۴۴۰ پیکسل استفاده می‌کند. برای بسیاری از کاربران، کار کردن با صفحه کلید لپ‌تاپ‌های سبک و کوچک دشوار است، اما لپ‌تاپ Huawei MateBook ۱۳ از صفحه نمایش تمام لمسی با فناوری Light Touch بهره می‌برد که حساسیت بالایی به لمس دارد. لپ تاپ Huawei MateBook ۱۳ از طراحی مینمالیستی استفاده کرده و تنها ۱۴٫۹ میلی‌متر ضخامت دارد. نیروی پردازشی Huawei MateBook ۱۳ از پردازنده نسل هشتمی Core i۷/Core i۵ اینتل و پردازنده گرافیکی مجزای GeForce MX۲۵۰ انویدیا با ۲ گیگابایت حافظه ویدئویی اختصاصی تامین می‌شود.
شاناشانا1 هفته قبل
اینجاست که باید دو مفهوم را در اقتصاد بدون نفت از هم تفکیک کنیم. وقتی از ضرورت کاهش وابستگی به نفت یا حتی به استعاره، از ضرورت بستن چاه‌های نفت سخن گفته می‌شود، طبیعتا به این معنا نیست که اصلا نفت استخراج نکنیم. به عبارت ساده‌تر، کاهش وابستگی به نفت از مسیر بستن چاه‌های نفت نمی‌گذرد! ما می‌توانیم نفت تولید کنیم، اما به نفت وابستگی نداشته باشیم. اینجاست که دو مفهوم را می‌توانیم تفکیک کنیم: تداوم و حتی افزایش تولید نفت؛ کاهش وابستگی بودجه به نفت.
ایرناایرنا1 هفته قبل
تاسیس‌کنندگان انصار حزب الله معتقدند که این تشکل سعی می‌کرد اذهان نیروهای حزب اللهی را به چاره‌جویی برای رفع معضلات کلان فرهنگی معطوف کند. «حسین الله کرم»، «عبدالحمید محتشم»، «مسعود ده نمکی»، «حسین سازور» و «ذبیح‌الله بخشی‌زاده» معروف به حاجی بخشی تعدادی از افراد مهم و شناخته شده‌ای بودند که انصار حزب الله را تاسیس کردند. ظهور و بروز بیرونی انصار حزب الله در دهه هفتاد با تجمع برای مخالفت با برخی مسائل فرهنگی همراه بود. در برخی وقایع سیاسی و امنیتی هم رد پای انصار حزب الله دیده می‌شود، هر چند انصار هیچگاه رسما مسئولیت آن اتفاقات را بر عهده نگرفته است. با این حال، با توجه به این دغدغه‌ها انصار حزب الله از افراد و جریانات نزدیک به خود حمایت کرده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
«سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران» در سال ۱۳۷۰ موجودیت یافت. این حزب پایه‌های خود را روی ویرانه‌های تشکلی با نامی مشابه (سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی) بنیان نهاد که اتفاقا، خود برآمده و انشقاقی از آن تلقی می‌شد. درهمین چارچوب، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در سال‌های نخست انقلاب در ایجاد «کمیته‌های انقلاب» و «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» نقش موثری ایفا کرد. در این دوره سازمان مجاهدین هم توانست برخی اعضای خود را در چارچوب ائتلاف، رهسپار مجلس کند. به این ترتیب، فعالیت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران به عنوان تشکلی اصلاح‌طلب در سال ۱۳۸۹ غیرقانونی اعلام شد.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
این اوضاع سبب شد تا مطالبات دیگری نیز در جامعه ایجاد شود؛ مطالباتی که انقلاب اسلامی را بنا نهاد. با توجه به نوع رفتارها و کنش و واکنش‌های رخداده در زمان پهلوی، مقوله استقلال نظام سیاسی ایران یکی از اصلی‌ترین مطالبات ما به عنوان انقلابیون بود. آن روزها قرار ما آزادی تمام گروه‌های سیاسی حتی کمونیست‌ها در نظام جمهوری اسلامی بود. گفته بودند همه در ابراز عقیده آزادند و جمهوری اسلامی نظامی دیکتاتوری نخواهد بود؛ از همین رو همه گروه‌های سیاسی حتی ملی‌گرایان و آقای سنجابی از انقلاب اسلامی حمایت کردند. امروز باید دوباره به اصول ابتدای انقلاب باز گردیم و «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را به صورت تمام‌عیار در جامعه ایجاد کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
غلامعلی دهقان، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، در یادداشتی نوشت: واقعیت این است عرصه سیاسی کشور بیشتر تحت‌تاثیر سه طیف سیاسی است. اگر از واژه «طیف» استفاده می‌شود؛ بیشتر از آن جهت است که گستره وسیع صف‌بندی سیاسی کشور را نشان دهیم. دوم: طیف میانه که از سه ضلع اصلاح‌طلبان، اعتدالیون و اصولگرایان معتدل تشکیل شده است. در این شرایط سیاسی بر همه فعالان سیاسی فرض است تا با نگاه دوراندیشانه همچنان به تقویت طیف میانه بیاندیشند. خبر شکل‌گیری لیستی از اعضای طیف میانه طی روزهای آتی در تهران خبری خوشایند و امیدوارکننده است که باید از آن استقبال کرد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل
توسعه سیاسی یعنی آزادی احزاب، رسانه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد و در عین حال رعایت حقوق دیگران و حتی مخالفان. باید توجه داشت در جایی که آزادی سیاسی وجود دارد، آزادی احزاب نیز وجود دارد. در دوران پسا انقلاب در دولت اصلاحات بود که این مساله به‌طور کاملا جدی اجرا شد، چراکه دولت اصلاحات واقعا به حقوق مخالفان خود احترام می‌گذاشت. دولت آقای احمدی‌نژاد دولت افت اخلاق و شروع دروغ در جمهوری اسلامی نیز بود، دروغی که متاسفانه همچنان نیز به‌طور کامل از بین نرفته است. ما برای تحقق این مهم چاره‌ای نداریم جز برگزاری انتخاباتی آزاد و رقابتی که در آن کاندیدای نحله‌های فکری و احزاب سیاسی مختلف حضور داشته باشند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
این اوضاع سبب شد تا مطالبات دیگری نیز در جامعه ایجاد شود؛ مطالباتی که انقلاب اسلامی را بنا نهاد. این اوضاع سبب شد تا مطالبات دیگری نیز در جامعه ایجاد شود؛ مطالباتی که انقلاب اسلامی را بنا نهاد. با توجه به نوع رفتارها و کنش و واکنش‌های رخداده در زمان پهلوی، مقوله استقلال نظام سیاسی ایران یکی از اصلی‌ترین مطالبات ما به عنوان انقلابیون بود. آن روزها قرار ما آزادی تمام گروه‌های سیاسی حتی کمونیست‌ها در نظام جمهوری اسلامی بود. امروز باید دوباره به اصول ابتدای انقلاب باز گردیم و «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را به صورت تمام‌عیار در جامعه ایجاد کنیم.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
این اوضاع سبب شد تا مطالبات دیگری نیز در جامعه ایجاد شود؛ مطالباتی که انقلاب اسلامی را بنا نهاد. با توجه به نوع رفتارها و کنش و واکنش‌های رخداده در زمان پهلوی، مقوله استقلال نظام سیاسی ایران یکی از اصلی‌ترین مطالبات ما به عنوان انقلابیون بود. آن روزها قرار ما آزادی تمام گروه‌های سیاسی حتی کمونیست‌ها در نظام جمهوری اسلامی بود. می‌گویند با مجلس نو مشکلات حل می‌شود؛ ولی چطور؟ راهکارها مشخص است و مانع حل مشکلات نیز مشخص، پس چطور می‌خواهند مشکلات را حل کنند. امروز باید دوباره به اصول ابتدای انقلاب باز گردیم و «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را به صورت تمام‌عیار در جامعه ایجاد کنیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
توسعه سیاسی یعنی آزادی احزاب، رسانه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد و در عین حال رعایت حقوق دیگران و حتی مخالفان. باید توجه داشت در جایی که آزادی سیاسی وجود دارد، آزادی احزاب نیز وجود دارد. در دوران پسا انقلاب در دولت اصلاحات بود که این مساله به‌طور کاملا جدی اجرا شد، چراکه دولت اصلاحات واقعا به حقوق مخالفان خود احترام می‌گذاشت. دولت آقای احمدی‌نژاد دولت افت اخلاق و شروع دروغ در جمهوری اسلامی نیز بود، دروغی که متاسفانه همچنان نیز به‌طور کامل از بین نرفته است. ما برای تحقق این مهم چاره‌ای نداریم جز برگزاری انتخاباتی آزاد و رقابتی که در آن کاندیدای نحله‌های فکری و احزاب سیاسی مختلف حضور داشته باشند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
پیامبران نیامدند که عقل را تعطیل کنند بلکه آمدند که به سوالات بیشتر پاسخ بدهند. اگر دینی به شعور جامعه توهین کند آن دین از کفر بدتر است. مقدم با اشاره به اهمیت عقل در دین گفت: ‌ پیامبران نیامدند که عقل را تعطیل کنند بلکه آمدند که به سوالات بیشتر پاسخ بدهند. اگر دینی به شعور جامعه توهین کند آن دین از کفر بدتر است. باید همه به عقل مردم و جامعه احترام بگذاریم.
ایرناایرنا1 هفته قبل
سایت دیگری از فهرستی منتسب به رئیس دولت اصلاحات نوشته و مدعی شده علی‌رغم اعلام نظر شورای عالی اصلاح‌طلبان برای عدم ارائه لیست، لیست اصلاحات به رهبری سید محمدخاتمی بسته شده است. سازمان عدالت و آزادی و نیز نهضت آزادی هم از عدم توانایی برای ارائه فهرست انتخاباتی خبر داده است. اصولگرایان و تنوع لیست‌های انتخاباتیلیست قالیباف یا شانا، لیست پایداری، لیست عدالت‌خواهان لیست‌ محصولی، لیست جبهه عدالت رفاه و پیشرفت، لیست بهاری‌ها، لیست رسایی،، لیست جوانان انقلابی، لیست ائتلاف اصولگرایان روحانیون و خانم‌ها و … انواع فهرست‌های منتشر شده در فضای مجازی از جناح اصولگرایان است. اینکه در برخی خبرگزاری‌ها مطرح شده که جبهه پایداری وحدت‌شکنی کرده است، فرار به جلو است. اینکه این فهرست‌ها چه اشتراکاتی با فهرست بهاریون یا فهرست پایداری خواهد داشت مشخص نیست اما قدر مسلم آن است که تا به اینجا موضوع فهرست مشترک اصولگرایان «کان لم یکن» تلقی می‌شود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
«جامعه زینب» از جمله احزاب ‌سیاسی اصولگرا در ایران است که اعضای آن را زنان تشکیل می‌دهند. «مریم بهروزی» نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، بنیاگذار جامعه زینب و اولین دبیرکل این حزب تا سال ۱۳۹۰ بود. جامعه زینب و فعالیت‌های سیاسیجامعه زینب دارای پروانه رسمی فعالیت و اساسنامه ممهور به مهر وزارت کشور و ثبت شرکت‌ها و دارای ۸۰ شعبه در استان‌ها و شهرستان‌های کشور و ۲۲ منطقه در تهران است. جامعه زینب در دوران ریاست جمهوری آیت الله «اکبر هاشمی رفسنجانی» از حامیان دولت او بود. جامعه زینب در انتخابات نهم و دهم ریاست جمهوری از «محمود احمدی‌نژاد» رییس جمهوری پیشین حمایت کرد.
رجانیوزرجانیوز1 هفته قبل
شورای شهر تهران به سرلیستی فرزند مرحوم رفسنجانی به تسخیر اصلاح طلبان درآمد و شهرداری تهران هم به برای حامیان دولت شد تا دیگر صدایی متفاوت شنیده نشود. بهانه حامیان دولت برای عدم ارائه لیست در تهران ردصلاحیت شدن نامزدهای اصلاح طلب توسط شورای نگهبان است. اما ادعای ردصلاحیت نامزدهای اصلاح طلب چقدر صحت دارد؟ خبرگزاری فارس در همین خصوص به بررسی تعداد کاندیداهای مطرح و فعال سیاسی اصلاح طلب پرداخته است. این بررسی نشان میدهد برغم تبلیغات و ادعاهای اصلاح طلبان تعداد قابل توجهی از چهره‌های اصلاح طلب از تهران کاندید شده و تایید صلاحیت هم شده‌اند. انها از رفراندومی بزرگ در سراسر کشور که نشان دهنده شکست ایده غرب گرایان است به شدت هراس دارند.
ایمناایمنا1 هفته قبل
با این اوصاف باید منتظر سه تا چهار لیست از سوی اصولگرایان برای انتخابات پیش رو باشیم. تجربه‌ای که اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر دوم بدان گرفتار شدند و همان اشتباه باعث شد تا ۱۴ سال شورای شهر را از دست داده و آن را به راحتی تقدیم جریان رقیب کنند. آنها که از قبل خود را پیروز این دوره از انتخابات می‌دانند در یک گردابی سردرگمی و سهم‌خواهی طیف‌های مختلف بسر می‌برند. درواقع می‌شود گفت از حالا بر سر غنایم به‌دست نیامده می‌جنگند. البته اصلاح‌طلبان در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر هم از این انتقادات مصون نیستند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
البته اصلاح‌طلبان در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر هم از این انتقادات مصون نیستند. جواد امام، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و از چهره‌های نزدیک به خاتمی در این باره به «همدلی» می‌گوید: من فکر می‌کنم مردم منتظر نگاه آقای خاتمی و اظهارنظر آقای خاتمی هستند. امام می‌افزاید: علی‌رغم اینکه نامزدها خیلی سابقه اصلاح‌طلبی نداشتند و خیلی مشهور نبودند، با حمایت آقای خاتمی توانستند موفق شوند. اگر آقای خاتمی ویدئویی در این باره منتشر نکنند نشان از این دارد که جمع‌بندی روشنی از شرایط کشور هنوز ندارد. مردم هم یا برخی توقع ندارند که آقای خاتمی مانند دوره قبل پیام بدهد یا اگر آن پیام تکرار شود آن را نمی‌پذیرند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
برای فهم بهتر مواضع‌ سیاسی روستا آزاد، باید تأکید کرد او از اعضای شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی است. او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ در کنار یحیی آل‌اسحاق، محمدرضا باهنر، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد و حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی با محوریت جبهه پیروان انقلاب اسلامی ائتلاف اصولگرایان را تشکیل دادند. عضویت در ائتلاف آبادگران، حزب جمهوری اسلامی و عضویت در مجلس شورای اسلامی بخش دیگری از سوابق اوست. معاون فعال دولت احمدی‌نژادسیدعلی ریاض (متولد ۱۳۳۷)، آخرین چهره‌ای است که به این هیأت اضافه یا درواقع جایگزین مصلحی شد. بنا به اظهارات مرحوم هاشمی یکی از مقامات وزارت اطلاعات آن زمان، عامل رد صلاحیتش در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
این اعتراضات موجب شد تا احزاب منتقد شورای سیاست‌گذاری، با تشکیل گروهی با نام «شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب» اقدام به دادن لیستی مجزا برای انتخابات شوراها کنند. با تشکیل اولین دوره شورای سیاست‌گذاری در آبان ماه ۹۷، تصاویر منتشر شده حاکی از قهر برخی احزاب اصلاح‌طلب از این شورا داشت. این مسئله موجب انتقاد اصلاح طلبان شد و محمد قوچانی سردبیر روزنامه سازندگی در یادداشتی با اشاره به بی‌کفایتی شورای سیاست‌گذاری نوشت: «آقای عارف فکر کردند چون خودشان نامزد نمی‌شوند نیاز نیست در مقام رییس شورای عالی اصلاح طلبان از دیگران دعوت کنند و دیگر بزرگان …» با اعلام نتیجه اولیه بررسی صلاحیت‌ها، شورای سیاست‌گذاری که طیف وابسته به مشارکت در آن اکثریت را داشتند ساز لیست ندادن را کوک کردند و در جلسه آخر شورای سیاست‌گذاری اعلام کردند که شورای سیاست‌گذاری لیست نخواهد داد بلکه احزاب اصلاح‌طلب می‌توانند شخصا اقدام به معرفی کاندیدا کنند. در واقع آنچه در جلسه آخر اصلاح‌طلبان رخ داد، ختم آبرومندانه شورای سیاست‌گذاری به رهبری عارف و بازگشت امور به شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بود. با اقدام روزهای گذشته اصلاح‌طلبان، بنظر می‌رسد تجربه شورای سیاست‌گذاری تمام شده و دوباره امور انتخاباتی اصلاح طلبان با محوریت احزاب به شورای هماهنگی جبهه اصلاحات واگذار شده است.

به انتهای لیست رسیدید

محمد خاتمی

سیّد محمّد خاتمی (زادهٔ ۲۱ مهر ۱۳۲۲- اردکان یزد) محقق، روحانی، سیاست‌مدار اصلاح طلب و پنجمین رئیس‌جمهور ایران است که طی دو دوره بین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ این مسئولیت را عهده‌دار بود. او سومین فرزند سید روح‌الله خاتمی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار سید محمد خاتمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا