محمد سالاری

محمد سالاری

مهرمهر9 ساعت قبل
بر همین اساس اعضای شورای اسلامی شهر تهران به نظر کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ نبودن این ملک رأی مثبت دادند. بر اساس نظر کمیسیون مبنی بر باغ نبودن ملک مذکور رأی اعضای شورا نیز به باغ نبودن این ملک به تصویب رسید. پرونده بسیاری از املاکی که در باغ بودن یا نبودن به صحن شورای شهر ارائه می‌شود، رأی کمیسیون ماده ۷ مبنی بر باغ بودن را دارد. اعضای شورا پس از استماع نظرات مخالف و موافق با نظر کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ نبودن این ملک رأی دادند. بر اساس این گزارش اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و نود و دومین جلسه شورا پرونده ۱۷ ملک را از منظر باغ یا غیر باغ بودن تعیین تکلیف کردند.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
بر همین اساس اعضای شورای اسلامی شهر تهران به نظر کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ نبودن این ملک رأی مثبت دادند. بر اساس نظر کمیسیون مبنی بر باغ نبودن ملک مذکور رأی اعضای شورا نیز به باغ نبودن این ملک به تصویب رسید. ابراهیم امینی نیز اظهار کرد: رای دیوان برای این ملک سال ۸۰ صادر شده است و شهرداری نیز بر اساس همین رای پروانه ساخت صادر کرده است. در نهایت نظر کمیسیون مبنی بر باغ بودن به تصویب نرسید و ملک مذکور باغ اعلام نشد. بر اساس این گزارش اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یکصدو نودو دومین جلسه پرونده ۱۷ ملک را از منظر باغ یا غیر باغ بودن تعیین تکلیف کردند.
ایلناایلنا12 ساعت قبل
اعضای شورای شهر تهران باغ و غیرباغ بودن چندین پلاک ثبتی را مور بررسی قرار دادند. ‌به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان یکصد و نود و دومین جلسه شورای شهر تهران بررسی باغ و یا غیر باغ بودن چندین پلاک ثبتی در دستور کار قرار گرفت. بعلاوه درختان این زمین محیط بن بالایی دارند و باید رای باغ برای آنها صادر شود. سپس اعضای شورای شهر باغ و غیر باغ بودن این ملک را به رای گذاشتند و اعضای شورا به باغ بودن آن رای مثبت دادند. اما نظر کمیسیون مبنی بر باغ بودن به تصویب نرسید و اعضای شورای شهر به ملک مذکور رای باغ ندادند. نظر کمیسیون مبنی بر باغ نبودن به تصویب نرسید و اعضای شورا این ملک را باغ اعلام کردند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران به نظر کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ نبودن این ملک رأی مثبت دادند. اعضای شورای اسلامی شهر تهران با آرای موافق خود به نظر کمیسیون شهرسازی مبنی بر باغ بودن این ملک نیز رأی مثبت دادند. اعضای شورای اسلامی شهر تهران به نظر کمیسیون مبنی بر باغ نبودن این ملک رأی مثبت دادند و باغ نبودن این ملک به تصویب رسید. به گزارش ایسنا، در نهایت نظر کمیسیون مبنی بر باغ بودن به تصویب نرسید و ملک مذکور باغ اعلام نشد. به گزارش ایسنا، نظر کمیسیون مبنی بر باغ نبودن به تصویب نرسید و اعضای شورا این ملک را باغ اعلام کردند.
فارسفارس15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، در ادامه جلسه علنی امروز شورای شهر تهران سید ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به نظرات اعضای شورا گفت: به نظرم از جایگاه اصلی کمیسیون‌های شورا دور شده‌ایم. وی افزود: باید کمیسیون‌های شورای شهر به گونه‌ای تصمیم بگیرند که اعضای شورا بتوانند در هنگام رأی گیری و ارایه نظرات به نظر اعضای کمیسیون اعتماد کنند. امینی تصریح کرد: اینکه اعضای کمیسیون بدون توجه به نظرات کارشناسی و بدون رعایت اصول اولیه نظری بدهند نه تنها باعث می‌شود که اعتماد از بین برود در ثانی شورا را با مشکل مواجه می‌کند. وی افزود: ما برای آنکه یک زمین را باغ تشخیص داده یا باغ تشخیص ندهیم اصول پنجگانه‌ای داریم و اگر سند زمینی مزروعی باشد لزوما به معنای باغ بودن آن نیست. عضو کمیسیون معماری و شهرسازی گفت: در یک پرونده اعضای کمیسیون براساس مستندات تشخیص داده‌اند که این زمین مزروعی است و باغ نیست این به معنای کارشناسی نبودن نظرات کمیسیون نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، بعد از گذشت سه سال از آن فاجعه ملی که جان ده‌ها آتش‌نشان و کسبه پلاسکو را گرفت، حالا در چهارراه استانبول یک زمین خالی با بلوک‌های سیمانی مانده که چند جرثقیل خاموش در آن تعبیه شده و تصویر یک ساختمان مدرن که شاید تا یک دهه دیگر هم جایگزین پلاسکو نشود. بر این اساس، مقرر شد که حداکثر تعداد ۶۰۰واحد تجاری در طبقات بالای همکف این ساختمان، طبق معرفی اتحادیه مربوط به اصناف شاغل در ساختمان پلاسکو، به مدت ۲سال به صاحبان این مشاغل تحویل داده شود. کاسبان پلاسکو بعد از گذشت سه سال هنوز آواره هستند و یکی از آنها می‌گوید: «هیچ وضعیت مشخصی نداریم و تعدادی از کسبه را از خیابان طالقانی به خیابان فردوسی منتقل کرده‌اند. شهرداری برای صدور پروانه ساختمان پلاسکو نیاز به دریافت اطلاعات دارد. آتش نشانان یا شهدای خدمتیکی دیگر از مشکلاتی که در یک سال گذشته در رابطه با پلاسکو مطرح بوده، موضوع «شهید خدمت» اعلام شدن ۱۶ شهدای آتش‌نشان در حادثه پلاسکو است.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
وی با بیان اینکه کمیسیون شهرسازی نیز باید نظرات خود را در این زمینه ارائه دهد و نمی‌شود که تنها نظرات یک کمیسیون در این طرح لحاظ شود، گفت: ما نظراتمان مشخص است و باید نظرات ما نیز در این زمینه لحاظ شود. زهرا صدراعظم نوری در واکنش به این سخنان سالاری گفت: چرا بی توجه هستید؟! وی افزود: با این وجود ضروری است سازمان آتش نشانی با همکاری دستگاه‌های مختلف مجهز به «سامانه برخط» شوند تا اطلاعات ساختمان‌ها ثبت شود و اگر حادثه‌ای رخ داد آتش نشانی بتواند به راحتی به اطلاعات ساختمان‌ها دست یابد و بداند که نقشه این ساختمان یا سازه آن چگونه ایجاد شده است. هر چند که در حال حاضر آتش نشانی در حال فعالیت در این زمینه است اما لازم است که هم مصوبه شورا را داشته باشد و هم اعتباراتی را برای انجام این مهم برای آنها در نظر بگیریم. اعضای شورای شهر تهران به کلیات طرح ایجاد سامانه برخط برای سازمان آتش نشانی رأی دادند و به پیشنهاد هاشمی مقرر شد جزئیات این طرح در هفته‌ آینده بررسی شود.
ایرناایرنا2 روز قبل
به گزارش ایرنا، اعضای شورای شهر تهران روز یکشنبه در یکصد و نود و یکمین جلسه این شورا، لایحه متمم بودجه سال ۹۸ را تصویب کردند. رئیس شورای شهر تهران پیشنهاد کرد اعضا در جریان بررسی درآمدها، پیشنهادات خودرا نیز مطرح کنند. در متمم بودجه تنها ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌ها در نظر گرفته شده است. در نهایت پیشنهاد بازگشت کمیسیون به تلفیق رای نیاورد و اعضا با کلیت متمم بودجه موافقت کردند. وی پیشنهاد سه هزار میلیاردی خود برای تامین اتوبوس و مترو ارائه کرد که در نهایت یکی از تبصره‌های متمم بودجه شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین؛ اعضای شورای شهر تهران لایحه متمم بودجه سال ۹۸ را در جلسه امروز شورای شهر مورد بررسی قرار دادند. من در جلسه هم اندیشی نیز به فرایند بررسی متمم بودجه اعتراض کرده و اعلام کردم نظرات کمیسیون‌های تخصصی در متمم بودجه پیش بینی نشده و باید این موارد در تلفیق مورد بررسی قرار می‌گرفت. وی گفت: بیشتر متمم بودجه در بخش هزینه‌ها و پرداخت بدهی‌ها، حقوق و مزایا و نگهداشت شهر اختصاص دارد. در نهایت پیشنهاد بازگشت کمیسیون به تلفیق رای نیاورد و اعضا با کلیت متمم بودجه موافقت کردند. هاشمی در ابتدا پیشنهاد ۳ هزار میلیارد ی خود برای تامین اتوبوس و مترو ارائه کرد که در نهایت یکی از تبصره‌های متمم بودجه شد.
ایلناایلنا2 روز قبل
اعضای شورای شهر تهران به کلیات متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران رای مثبت دادند. به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان یکصد و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری مورد بررسی قرار گرفت. سپس حسن رسولی به عنوان موافق متمم بودجه گفت: تصویب لایحه متمم بودجه از گرایش شهرداری به عدم انضباط مالی جلوگیری خواهد کرد. شورای شهر تهران در بودجه مصوب سال ۹۸ به شهرداری تهران اجازه داد با استفاده از اختیارات کمیته تخصص ۱۰ درصد بودجه مصوب یعنی مبلغ ۱۸۲۰ میلیارد تومان را جابجا کند. سپس اعضای شورای شهر به کلیات متمم بودجه سال ۹۸ رای مثبت دادند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه متمم بودجه سال ۹۸ را در جلسه امروز شورای شهر مورد بررسی قرار دادند. کمیسیون معماری و شهرسازی را دور زدند / تحقق درآمدها از محل شهرفروشیمحمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در مخالفت با بررسی لایحه متمم بودجه گفت: آنچه میرلوحی اشاره کرد در متمم بودجه وجود ندارد. من در جلسه هم اندیشی نیز به فرایند بررسی متمم بودجه اعتراض کرده و اعلام کردم نظرات کمیسیون‌های تخصصی در متمم بودجه پیش بینی نشده و باید این موارد در تلفیق مورد بررسی قرار می‌گرفت. وی تاکید کرد: بدون راستی آزمایی این فاکتورها نباید به متمم بودجه رای داد زیرا ما به این هزینه کردها مشروعیت می‌دهیم. هاشمی در ابتدا پیشنهاد ۳ هزار میلیاردی خود برای تامین اتوبوس و مترو ارائه کرد که در نهایت یکی از تبصره‌های متمم بودجه شد.
ایسناایسنا2 روز قبل
اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه متمم بودجه ۹۸ شهرداری تهران را تصویب کردند. به گزارش ایسنا، صبح امروز بررسی متمم بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و محمود میرلوحی به عنوان عضو کمیسیون برنامه شورای شهر با تشریح کلیات این متمم گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که معمولا در آخرین فصل سال درآمدهای شهرداری تهران افزایش می‌یابد و حدود ۴۰ درصد منابع تنها در فصل آخر سال تامین می‌شود. حامد مظاهریان معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران هم با بیان این‌که شورای شهر شهرداری را موظف کرد که در لایحه متمم بودجه شفاف‌سازی کند، گفت: ما مصارف و منابع شهر را روشن کردیم و امیدوارم اعضای شورای شهر به این کلیات رأی دهند. به گزارش ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه متمم بودجه سال ۱۳۹۸ را تصویب کردند. به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران به این پیشنهاد رأی مثبت دادند.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
به گزارش وانانیوز، محمد سالاری در جلسه صبح امروز شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به گذشت ۳ سال از وقوع حادثه غم انگیز پلاسکو گفت: باعث تاسف است که بعد از گذشت ۳ سال از چنین حادثه‌ای که تمام سطوح تصمیم گیری به آن ورود داشتند و وعده هایی برای همراهی دادند تا ساختمانی مبتنی بر تمام استانداردهای ایمنی، شهرسازی و معماری به جای پلاسکو ساخته شود، هنوز این اتفاق نیفتاده است که البته مدیریت شهری تهران کارنامه قابل قبولی در این خصوص دارد. عضو شورای شهر تهران افزود: کمیسیون شهرسازی و معماری نیز جلساتی را در این خصوص برگزار کرده و امیدواریم شاهد انجام تعهدات بنیاد مستضعفان باشیم. سالاری با اشاره به اظهارات مالک پلاسکو مبنی بر عدم پرداخت عوارض به شهرداری اظهار داشت: پرداخت عوارض جزو تعهدات مالک پروژه است و اگر قانون اجازه دهد، شورای شهر در این خصوص تخفیفاتی ارائه خواهد داد اما تا جایی که ما بررسی کردیم بر اساس رأی هیات عمومی دیوان عدالت اداری در پرونده مشابه، شورای شهر نیز امکان بخشودگی عوارض را ندارد، مگر اینکه راهکار قانونی دیگری ارائه شود. در هر صورت اکنون کار احداث ساختمان جدید پلاسکو پیش نمی‌رود و صرفا در طبقات تحتانی اقدامات مقاوم سازی را انجام می‌دهند و شهرداری تهران برای صدور پروانه نیاز به اطلاعات کامل دارد و در آخرین جلسه مشترک کمیسیون شهرسازی و معماری، شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان قرار شد، اطلاعات ارائه شود و امیدوارم این موضوع پیگیری شود تا شاهد سرعت در احداث این ساختمان باشیم. انتهای پیام
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در جریان صد و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران لایحه متمم بودجه ۹۸ شهرداری تهران با رقم ۵ هزار و ۹۵۷ میلیارد تومان در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت. در جریان بررسی این لایحه، برخی از اعضای شورای شهر تهران نسبت به مطرح شدن این لایحه به دلیل عدم اطلاع کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر تهران انتقاد کردند و از ریاست شورای شهر تهران خواستند این لایحه به کمیسیون‌های شورای شهر تهران ارجاع و پس از بررسی در کمیسیون‌ها دوباره در صحن شورای شهر تهران مطرح شود. محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران به همراه سه نفر از اعضای دیگر شورای شهر تهران این پیشنهاد را طی نامه‌ای به هیئت رئیسه شورای شهر تهران ارائه کردند که البته با رای‌گیری از اعضای شورای شهر تهران، اعضا مخالف بازگشت این لایحه به کمیسیون‌های شورای شهر تهران شدند. هاشمی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده قرار است ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس شامل هزار دستگاه اتوبوس برقی و ۵۰۰ اتوبوس دیزلی برای شهر تهران خریداری شود. رئیس شورای شهر تهران افزود: البته بنده نگرانم که شهرداری تهران نسبت به این موضوع بی‌اعتنا باشد و مثل گذشته نتوانیم در تأمین اعتبارات مورد نیاز قدمی را برداریم.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران: شهرداری تهران برای صدور پروانه ساختمان جدید پلاسکو نیاز به دریافت اطلاعات کامل پروژه دارد. سالاری گفت::، اما هنوز اطلاعات لازم از جمله اطلاعات مربوط به حقوق مکتسبه این ملک از سوی مالک پروژه به شهرداری تهران ارائه نشده است. عضو شورای شهر تهران افزود: کمیسیون شهرسازی و معماری نیز جلساتی را در این خصوص برگزار کرده و امیدواریم شاهد انجام تعهدات بنیاد مستضعفان باشیم. سالاری با اشاره به اظهارات مالک پلاسکو مبنی بر پرداخت نکردن عوارض به شهرداری اظهار داشت: پرداخت عوارض از تعهدات مالک پروژه است و اگر قانون اجازه دهد، شورای شهر در این خصوص تخفیفاتی ارائه خواهد داد. حبیب زاده افزود: کارگروه تخصصی متناظر با کمیسیون‌های شورای شهر نامگذاری شده تا موضوعات شهری به صورت تخصصی هم‌سو با اهداف شورای شهر برررسی شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
وی افزود: جلسه‌ای نیز در کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر با حضور معاونت مالی و اقتصادی معاونت شهرسازی در این رابطه برگزار شد که پیش بینی شده از این ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان نیمی از آن از حوزه شهرسازی تأمین شود. سالاری تصریح کرد: ما در این جلسه صراحتا اعلام کردیم که به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم این درآمد از طریق رویه‌های غیر متعارف و برخلاف رعایت مفاد طرح تفصیلی محقق شود. وی به گزارش معاونت شهرسازی و معماری در این جلسه اشاره کرد و گفت: آنها در این گزارش عنوان کردند با توجه به میزان تحقق منابع درآمدی در حوزه شهرسازی، معماری در طی ماه‌های اخیر این رقم طی مدت زمان باقیمانده به صورت طبیعی و نه از طریق غیر متعارف تأمین می‌شود. وی تاکید کرد: تأمین درآمد از حوزه شهرسازی دستوری نیست و بستگی به مجموعه‌ای از عوامل دیگر در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی کشور نیز دارد و ممکن است شهروندان بیشتری بیایند و پروانه بگیرند و بیشتر از آنچه پیش بینی شده، رقم محقق شود و ممکن هم هست نیایند. در هر صورت ما قید کردیم که حتما باید در چارچوب قوانین صورت گیرد.
مهرمهر3 روز قبل
محمد سالاری در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد لایحه متمم بودجه سال ۹۸ گفت: پیشنهاد شهرداری برای متمم بودجه ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که این لایحه در کمیسیون‌ها بررسی شده است. وی افزود: جلسه‌ای نیز در کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر با حضور معاونت مالی و اقتصادی معاونت شهرسازی در این رابطه برگزار شد که پیش بینی شده از این ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان نیمی از آن از حوزه شهرسازی تأمین شود. سالاری تصریح کرد: ما در این جلسه صراحتا اعلام کردیم که به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم این درآمد از طریق رویه‌های غیر متعارف و برخلاف رعایت مفاد طرح تفصیلی محقق شود. سالاری در پاسخ به این سوال که آیا می‌شود روش‌های غیر متعارف را با نام و عناوین جدیدی بگنجانند؟ گفت: ما اجازه نمی‌دهیم و آنها نیز نمی‌توانند آن کار را انجام دهند. در هر صورت ما قید کردیم که حتما باید در چارچوب قوانین صورت گیرد.
ایرناایرنا5 روز قبل
محمد سالاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازدید خود و اعضای کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران از منطقه ۲۲ و شهرک مروارید شهر در غرب این منطقه اظهارداشت: شهرک مروارید شهر در مساحت حدود ۵۸ هکتار در بخش کوهپایه‌ای البرز واقع شده است. وی گفت: در این شهرک حدود ۹هزار واحد مسکونی در ۵۹ برج طراحی شده که تعدادی از آنها ساخته شده و باقی برج‌ها هم در حال ساخت هستند و برآورد می‌شود با ضریب سکونت ۳٫۴ دهم خانوار بیش از ۳۰ هزار نفر در شهرک مروارید شهر ساکن شوند. سالاری، رعایت‌نکردن اصول مشرفیت و ایجاد فضاهای باز بین برج‌ها را از مشکلات اساسی برج‌های این شهرک عنوان کرد که در دوره مدیریت شهری گذشته مجوز دریافت کردند. عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه فاصله بین بعضی از برج‌های شهرک مروارید شهر تنها هفت تا ۱۰ متر است، افزود: در حال حاضر نگرانی از سوی اعضای شورای شهر و صاحبنظران ایجاد شده که اگر همه این برج‌ها ساخته شود، شاهد یک بحران اجتماعی، هویتی و کاهش شدید کیفیت زندگی ما در آنجا شاهد خواهیم بود. وی بیان کرد: با این روند ساکنان برج‌های مروارید شهر اعتراض شدیدی به مدیریت شهری، سازمان‌ها و نهادهای خدمات‌رسان خواهند کرد که چرا این منطقه فاقد سرانه‌های فضای سبز، آموزشی، مذهبی، ورزشی، امنیتی، انتظامی است.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد سالاری، با اشاره به بازدید خود و اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از پروژه شهرک مروارید شهر واقع در منطقه ۲۲، اظهار داشت: در دوره مدیریت شهری گذشته در عرصه‌ای به مساحت ۵۸ هکتار برای حدود ۹ هزار واحد مسکونی با جمعیت پذیری ۳۰ هزار نفر، در قالب ۶۰ برج به هم چسبیده مجوز صادر شده است. وی با اشاره به اینکه هیچ زیرساختی برای این مجموعه پیش بینی و اجرا نشده است، بیان کرد: عوارض مربوط به این پروژه در دوره گذشته مدیریت شهری، دریافت و هزینه شده است و اکنون مسئولیت ایجاد زیر ساخت و تأمین خدمات این شهرک به عهده مدیریت شهری جدید است. این در حالیست که برآورد اولیه اجرای شبکه معابر آن صرفا ۱۸۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است. رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات این مجموعه احداث به هم چسبیده برج‌ها و فاصله کمتر از ۱۰ متر است، یعنی حتی در فضاهای باز بین برج‌ها نیز، برج دیگری ایجاد شده است. وی افزود: این مجموعه پس از جمعیت پذیری به شدت با مشکلاتی در خصوص سرانه‌های خدماتی و فشردگی جمعیت و حتی مشرف بودن واحدهای مسکونی به هم، مواجه خواهد بود.

منطقه ۲۲ تهران را باید کوبید و از نو ساخت / پول توافق‌های قانونی و غیرقانونی در منطقه ۲۲ کجا هزینه شده است؟ + فیلم

رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش گروه اجتماعی رکنا، ساکنان منطقه ۲۲ با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. مسئله جدی‌ در منطقه ۲۲ نبود تامین سرانه‌های مورد نیاز در حوزه‌های آموزشی، فضای سبز، بهداشتی، فرهنگی، درمانی و تجهیزات و تاسیسات است. رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، شرایط منطقه ۲۲ را مورد بررسی قرار داده و از حرفهایش اینگونه بر می‌آید که باید منطقه ۲۲ را کوبید و از نو ساخت. رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: طبق بررسی‌های ما ۱۵۱ توافق در این خصوص وجود دارد. او با اشاره به مهم‌ترین دغدغه منطقه ۲۲ افزود: مهم‌ترین شکایت ساکنان منطقه ۲۲ این است که سرانه خدماتی، آموزشی، درمانی، انتظامی و امنیتی، ورزشی و … ندارد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در جریان بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه نحوه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران پیشنهاد کرد: شهروندانی که زیر یکصد میلیون تومان بدهی معوقه و نکول شده به شهرداری دارند چناچه تا پایان سال ۹۸ نسبت به تسویه اقدام کنند جرائم تاخیر آن‌ها مشمول تخفیف شوند. بر اساس این پیشنهاد که به تصویب اعضای شورا شهر رسید، به شهروندانی که ۲۵ درصد از کل عوارض متعلقه را نقد پرداخت کنند اجازه داده می‌شود که البقای عوارض را تا ۱۲ ماه تقسیط کنند. همچنین افرادی که ۳۰ درصد فرم اعلام عوارض را نقد پرداخت کنند تا ۱۸ ماه فرصت تقسیط خواهند داشت، و کسانی که به ترتیب ۴۰ و ۵۰ درصد عوارض متعلقه را نقد پرداخت کنند، ۲۴ و ۳۶ ماه فرصت تقسط الباقی عوارض را خواهند داشت. در تمامی این موارد نرخ سود سالیانه اقساط ۵۰ درصد نرخ سود بانکی خواهد بود. خسارت تأدیه اسناد نکول شده یا تعویض شده مودیان بر اساس میانگین افزایش شاخص‌های اعلامی یک سال گذشته به اضافه آخرین شاخص اعلامی مرجع ذیصلاح قانونی برای هرماه باقیمانده تا زمان وصول محاسبه و دریافت می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه اعضای شورای شهر تهران سند جامع سرمایه گذاری در شهر تهران را بررسی کردند. در روز یکشنبه ۹ ماده از این سند به تصویب رسیده بود و اعضا در این جلسه به تمامی مواد آن رای دادند. محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در خصوص این سند گفت: امروز یکی از سندهای پرماده و تبصره شورای شهر تهران به طور کامل به تصویب رسید. بر اساس بند ۱۰ این سند، شهرداری تهران برای ایجاد رونق اقتصادی و بهره گیری موثر از ظرفیت‌های اقتصادی شهر تهران از طریق سرمایه گذاری داخلی و خارجی مکلف است نسبت به شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری در محلات و مناطق مختلف شهر تهران متناسب با طرح جامع و طرح تفصیلی و شناسایی فرصت‌های مشارکت اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک با شهرداری در پهنه‌های کالبدی شهر از حوزه‌های ماموریتی اقدام و اطلاعات فرصت‌های سرمایه گذاری را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد. همچنین در فصل نهم این سند بر شفافیت ایجاد عدالت رویه و فضای رقابتی تاکید شده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در یکصد و نودمین جلسه شورا و در جریان بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران از سوی اعضا پیشنهاد شد تا جرایم اسناد نوکول شده تا زیر ۱۰۰ میلیون و از ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان بر اساس جدول ارائه شده، بخشیده شود. برای اسناد با سر رسید ۱/۱/۹۰تا ۲۹/۱۲/۹۶ و برای مبالغ کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۵۰ درصد و برای ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان ۴۰ درصد بخشودگی جرایم در نظر گرفته شود. حال باید پرسید چرا دنبال این بدهی‌ها نرفتند. میر لوحی گفت: این سیاست‌ها یعنی تشویق کسانی که حق شهرداری را خورده‌اند. در نهایت این پیشنهاد به تصویب رسید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
با پیشنهاد کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه شورای شهر تهران تصویب شد که به افرادی که عوارض صدور پروانه و گواهی‌های ساختمانی را نقدی پرداخت کنند، تخفیف دهند. به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد کمیسیون‌های شهرسازی و معماری و برنامه و بودجه شورای شهر تهران مبنی بر ارائه تخفیف به شهروندانی که عوارض صدور پروانه و گواهی‌های ساختمانی را نقدا و بصورت یکجا پرداخت کنند، رای مثبت دادند. وی افزود: در این مصوبه آمده است، اسناد با سر رسید قبل از سال ۱۳۹۰ و کمتر از ۱ میلیارد ریال مشمول ۷۰ درصد تخفیف، اسناد با سر رسید قبل از سال ۱۳۹۰ از یک تا ۲ میلیارد تومان مشمول ۶۰ درصد تخفیف، اسناد با سر رسید از ۱۳۹۰٫۱.۱ تا ۱۳۹۶٫۱۲٫۲۶ و کمتر از یک میلیارد ریال مشمول ۵۰ درصد تخفیف و اسناد با سر رسید از ۱۳۹۰٫۱.۱تا ۱۳۹۶٫۱۲٫۲۶ و از یک تا دو میلیارد ریال مشمول ۴۰ درصد تخفیف می‌شوند. سالاری ادامه داد: بر اساس مصوبه سال گذشته شورای شهر تهران، میزان تخفیف بر اساس نرخ سود بانکی معادل حدود ۱۵ درصد بود که با مصوبه امروز شورا، هم شهروندان به پرداخت نقدی عوارض تشویق می‌شوند و هم روند تکمیل پروژه‌های عمرانی شهرداری شتاب می‌گیرد. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز به بررسی ادامه مواد باقی مانده از سند جامع سرمایه گذاری در شورای شهر پرداختند و این در حالی است که در جلسه قبل تنها ۹ ماده این سند به تصویب رسید و در این جلسه اعضای شورای شهر تهران توانستند با بررسی تمام مواد به جزئیات سند جامع سرمایهگذاری در شهر تهران نیز رای بدهند. اعضای شورای شهر به سرعت مواد ۱۰ تا ۲۱ را با آرای مثبت خود به تصویب رساندند به گونه‌ای که محسن هاشمی در واکنش به رای‌های فوری و یکدست اعضا به شوخی گفت: ما داریم به شیوه اصولگراها رای می‌گیریم و ببنید با این که اصلاح طلب هستیم، اصولگرا هم هستیم. در ادامه اعضای شورای شهر تهران ماده ۲۴ در خصوص ارائه تضامین متناسب با پروژه، ماده ۲۵ که در مورد پروژه‌های مشارکتی شهرداری با بخش‌های دولتی است، ماده ۲۶ در مورد فرآیند اعتراض سرمایه گذاران را به رای گذاشته و با کسب اکثریت آراء به تصویب رساندند. حسن رسولی در واکنش به این اعتراض سالاری گفت: سالاری تصور می‌کند که دادن این اختیارات سازمان سرمایه گذاری نیز به مانند سازمان املاک دارای اختیارات بی حد و حصری می‌شود اما دقت داشته باشد که در اساس‌نامه سازمان سرمایه گذاری آیین‌نامه مالی با اختیارات مشخص دیده شده و نمی‌تواند هر کاری که می‌خواهد انجام دهد. بر این اساس جزئیات سند جامع سرمایهگذاری در شهر تهران نیز با تصویب حداکثری اعضاء به تصویب رسید و بر همین اساس شهرداری تهران مکلف شد ظرف سه ماه بعد از تصویب و ابلاغ این مصوبه دستور العمل و آیین‌نامه‌های مرتبط را به شورا بفرستد وهمچنین حداکثر تا دو ماه آینده لیست فرصت‌های سرمایه گذاری در مناطق ۲۲ گانه را به اعلام عموم برساند و همچنین هر شش ماه یکبار گزارش پیشرفت و عدم پیشرفت خود در حوزه سرمایه گذاری به شورای شهر اعلام کند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
محمد سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره عملکرد شورایاران شهر تهران اظهار کرد: آنچه مورد اعتراض و نگرانی شورایاری‌های محلات شده این است که دستورالعمل‌های نحوه تعامل شورایاری‌ها و ایفای نقش قانونی آنها به‌صورت دقیق برایشان تدوین نشده است. وی خاطرنشان کرد: تحقق ماهیت تعیین شده برای شورایاری‌ها بستگی به این دارد که اختیار را در تصدی‌گری ببینند یا در نظارت و کنشگری؛ مگر اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس دست چک به همراه دارند و در واگذاری اراضی ورزشی و غیره مداخله می‌کنند! قاعدتا شورایاری‌ها نیز که به طریق اولی یک نهاد مدنی هستند و نمایندگان مردم به شمار می‌آیند باید عملکرد سازنده داشته باشند و هم انحرافات را گزارش دهند. رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: در بازدید از مناطق با شورایاران گفت‌وگو می‌کنیم و انصافا برای اینکه یک شناخت کاملتر از وضعیت منطقه پیدا کنیم و تصمیم بگیریم برای رفع مشکلات چه اقدامی انجام دهیم ابتدا با شورایاران سخن می‌گوییم چرا که آنها پیشنهادات دقیق و مبتنی بر شناخت عمیق از محلات ارائه می‌کنند. انتهای پیام/
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد سالاری، در جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران پس از استماع گزارش شورایاری منطقه ۱۹ با اشاره به موضوع موقوفات این منطقه گفت: بخش قابل توجهی از فضای باز منطقه، موقوفه است که متاسفانه طی سال‌های گذشته سهم شهرداری تهران از این اراضی موقوفه گرفته نشده است، اخیرا شهرداری به این موضوع ورود کرده که من درخواست دارم همکاران در شورا از این موضوع حمایت کنند تا سهم شهرداری از موقوفات در راستای تامین بخشی از سرانه‌های خدماتی دریافت شود. وی در خصوص بوستان ولایت نیز اظهار داشت: این بوستان یک عرصه آماده است که مقام معظم رهبری چندین سال است به شهر هدیه کرده‌اند اما نمی‌دانم چرا در دوره گذشته و در این دوسال، اقدامی برای آن نشده و اکنون بخشی از آن در حال بازپس گیری توسط نهادها است، بحث ما بارگذاری در آنجا نیست، بلکه می‌توان با مجموعه اقدامات و یک طرح جامع آنجا را به یک مرکز تفرجگاهی و محل حضور مستمر مردم تبدیل کرد. سالاری ادامه داد: تاکنون چندین جلسه در کمیسیون شهرسازی در این خصوص داشته‌ایم و مشاور توسط منطقه گرفته شده است اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده لذا تقاضا دارم این موضوع سریعتر به کمیسیون ماده ۵ برود که تا یکسال آینده به نتیجه برسد. عضو شورای شهر تهران در انتقاد به صدور یکسری بخشنامه‌های حوزه شهرسازی در مناطق غیر برخوردار که به شرایط شکل گرفته توجه نکرده، بیان کرد: من بارها در جلسات خصوصی و کارشناسی به این موضوع تذکر دادم و در شورای عالی درآمد نیز مطرح کردم که اگر قرار باشد، ما به اتفاق تصمیم بگیریم اما معاونت‌ها خودشان به صورت جزیره‌ای تصمیم بگیرند و تصمیمات را به کمیته‌ها نبرند حضور ما دیگر مفهوم ندارد. سالاری در پایان از مدیریت شهری منطقه ۱۹ برای ساماندهی بازار بزرگ احسانی که از معضلات منطقه بود، تشکر و بر لزوم ساماندهی خلازیر تاکید کرد.
فارسفارس1 هفته قبل
فراهانی ادامه داد: در هر ساعتی از شبانه روز به منطقه ۱۹ و به طور مشخص نعمت آباد مراجعه کنیم شاهد ترافیک خواهیم بود که نیاز به اصلاح هندسی معابر در این منطقه بیش از پیش دیده می‌شود. وی خاطرنشان کرد: براساس گفته‌های شهروندان این منطقه شاهد کمبود سرانه‌های شهری هستیم و خدمات شهری در این منطقه از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست. وی ادامه داد: بعضی محلات منطقه ۱۹ مثل خلازیر وجود دارد که باید بسیار ویژه برای رفع مشکلات آنها تصمیم گیری شود. سهم شهرداری از اراضی موقوفه منطقه ۱۹ داده نشده استهمچنین محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران درخصوص گزارش ارایه شده از سوی شورایاران منطقه ۱۹ در جلسه علنی امروز گفت: بهتر است گزارش‌های ارایه شده در قالب گزارش شورایاران مربوط به مشکلات منطقه باشد. عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: این سهم شهرداری می‌تواند به افزایش سرانه‌های خدماتی منطقه منجر شود و بخش عمده‌ای از مشکلات منطقه را رفع کند.
ایلناایلنا1 هفته قبل
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای‌ شهر تهران با اشاره به مساله حریم پایتخت گفت: استانداری تهران، ‌ سند راهبردی حریم را ابلاغ کند. بنابراین برای تهیه یک برنامه سنجش‌پذیر دارای زمانبندی، به همراه تفکیک مسئولیت‌ها باید یک کارگروه تشکیل شود و به پایش مستمر بپردازد. رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای‌شهر تهران با اشاره به مساله حریم نیز گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات در کشور ما عدم سیاستگذاری یکپارچه و واحد است و بخشی‌نگری‌ها موجب شده که تصمیمات و برنامه‌ها به خوبی اجرا نشوند، که همین امر چالش اصلی مدیریت و صیانت از حریم کلانشهر تهران هم هست. من از مسئولان استانداری و شخص استاندار تهران تقاضا دارم سند راهبردی حریم پایتخت را ابلاغ کنند. عضو شورای‌شهر تهران در پایان خواستار حضور شورایاران در جلسات کمیته بازآفرینی به منظور کمک در فرایند تصمیم گیری‌ها شد.

به انتهای لیست رسیدید