محمد مهدی تندگویان

محمد مهدی تندگویان

ایرناایرنا14 ساعت قبل
محمد مهدی تندگویان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: البته از زمانی که بنده در این سمت بودم، شاهد افزایش اعتبارات بودیم که جای تشکر هم دارد، اما سال گذشته که کل اعتبارات ما ۷۰ میلیارد تومان برای کل کشور بود حتی ۵۰ درصد هم اختصاص نیافت. معاون امور جوانان، وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه جا دارد در مورد اختصاص بودجه سال ۹۹ تشکر کنم، گفت: مجموع این اعتبارات ۱۲۷ میلیارد تومان است که این افزایش خوب است، اما باید دید که تخصیص برای سال ۹۹ چه خواهد شد، درحالی که حتی اگر همین ۱۲۷ میلیارد تومان هم به صورت کامل اختصاص یابد، بازهم کم است. وی اضافه کرد: زمانی که اختصاص بودجه روی اعداد ۳۰ تا ۴۰درصد می‌آید، کار ما سخت می‌شود، در حالی که در استان‌ها، تشکل‌ها و ادارات کل، برای برنامه هایی که اجرا می‌کنند، بدهکار هستند و مشکلات مالی دارند. برای اجرای سیاست‌گذاری‌ها هیچ نوع اعتباری نداریممعاون امور جوانان، وزیر ورزش و جوانان گفت: در حوزه معاونت جوانان که سیاستگذاری آن با بنده است، ۲۳ دستگاه عضو ساماندهی امور جوانان هستند، اما سیاستگذاری با معاونت امور جوانان است و برنامه‌ها را هم ابلاغ می‌کنیم، اما هیچ نوع اعتباری نداریم که برای اجرای کار هایی که مد نظر است به دستگاه‌ها اختصاص دهیم. تندگویان اضافه کرد: درخواست ما این است که دولت با توجه به لایحه تفکیک و تشکیل دوباره سازمان ملی جوانان که جایگاهی در هیات دولت دارد، بتواند در حوزه‌های میان بخشی دخالت کند.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دو وزارت، امروز با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان این دو وزارتخانه در سالن اجتماعات وزارت ورزش برگزار شد. محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش قبل از امضای تفاهم نامه افزود: دو سرفصل کلی در امضای این تفاهم نامه مطرح است، نخست اینکه تعاونی جوانان از طریق کمک‌های فنی و اعتباری این وزارتخانه (معاونت امور جوانان)، با کمک صندوق کار آفرینی و موسسه اعتباری و با استفاده از ظرفیت بانک توسعه تعاون فعال خواهد شد و این مدل نخستین بار است که انجام می‌شود. وی گفت: بخش دوم این تفاهم نامه مربوط به ارائه خدمات مسئولیت اجتماعی به کارگران جوان با کمک بهره‌گیری از ظرفیت مراکز مشاوره و با همراهی وزارت ورزش و جوانان است که جزو شرح وظایف این وزارتخانه هم است. محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: ۱۰ میلیارد تومان از وزارت ورزش و جوانان و تا سقف ۱۰۰ میلیارد منابع مالی نیز با کمک بانک توسعه تعاون برای تشکیل تعاونی‌های جوانان اختصاص می‌دهیم که این منابع در سال ۹۹ با تخصیص بودجه بیشتر تحقق خواهد یافت. مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان نیز گفت: وزارت ورزش و جوانان علاوه بر مشکل اشتغال، مسائل اوقات فراغت و مشارکت اجتماعی را با توسعه سازمان‌های مردم نهاد و با گسترش خانه‌های جوان و اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پیش گرفته است.
ایسناایسنا3 روز قبل
در روزی که بوی بد دوباره به بخش‌هایی از تهران بازگشته است، دو هشدار از سوی یک وزیر سابق و یک معاون وزیر فعلی درمورد تحولات جامعه ایرانی و افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان مطرح شد. پزشکی قانونی اسامی ۱۴۸ قربانی شناسایی شده سقوط هواپیما را اعلام کرد و هواشناسی هم گفت که بناست برف و باران به کشور بیاید. اسامی پیکرهای شناسایی شده قربانیان سقوط هواپیما را می‌توانید از اینجا ببیند. هشدار تندگویان نسبت به افزایش مهاجرت اجتماعی جوانانمحمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان امروز در نشست «بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی ایران در دهه چهارم» که از سوی دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، حضور داشت و نسبت به افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان هشدار داد. با دورشدن فرزندان ما از ارزش‌های خانواده، عدم مهارت فنی آنها و ضعف آموزش و پرورش و افزایش مهاجرت اجتماعی دور از ذهن نخواهد بود.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
خبرگزاری مهر: محمد مهدی تندگویان در سومین نشست از سلسله نشست‌های جامعه شناسی در حوزه توسعه اجتماعی جوانان که امروز با موضوع بررسی مسائل فرهنگی اجتماعی ایران در دهه چهارم انقلاب اسلامی برگزار شد، با تاکید به موضوع مهاجرت جوانان از کشور، افزود: موضوع مهاجرت زمان زیادی است که با مهاجرت نخبگان علمی آغاز شده ولی امروز می‌بینیم که نخبگان اجتماعی ما هم در حال مهاجرت هستند. تندگویان تصریح کرد: به طور مثال؛ ۷۰ درصد منتخبین مجامع استانی تشکلهای جوانان که به نوعی نخبگان اجتماعی محسوب می‌شوند در دوره جدید دیگر حضور ندارند. وی ادامه داد: وقتی نخبگان علمی و اجتماعی کشور مهاجرت کنند متأسفانه افرادی باقی می‌مانند که در مدرسه و دانشگاه هیچ مهارتی به آنها آموزش داده نشده و هیچ تعهد پذیری هم ندارند و نمی‌توانند فعالیت‌های اجتماعی و گروهی مؤثر داشته باشند. معاون امور جوانان با بیان این مطلب که آسیب‌های موجود باعث شده تا بخشی از نسل جوان برای اصلاح خودشان وارد عمل شوند افزود: شبکه جوان کشور خودش این احساس خطر را کرده و برای اصلاح خودش وارد عمل شده است که امیدواریم با استفاده از خود نسل‌ها بتوانیم با ایجاد ساختارهای جدید و کارآمد، تحولی را در این حوزه برای مقابله با آسیب‌های نسل جوان به وجود آوریم. تندگویان با اشاره به مهاجرت برخی از ورزشکاران نیز گفت: در این حوزه می‌توان کار مشترکی با همکاری حوزه معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک انجام داد و با استفاده از ظرفیت‌های دو طرف بخشی از موضوعات را حل و از مهاجرت ورزشکاران جلوگیری کرد.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمد مهدی تندگویان در نشست «بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی ایران در دهه چهارم» که از سوی دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، با بیان اینکه تمام مسائل تئوری جامعه را که امروز مطرح می‌شود به شکل ملموس و عینی در بین جوانان می‌بینیم، اظهار کرد: این موضوع بسیار نگران کننده است. اخبار اجتماعی - وی با انتقاد از اینکه مهاجرت نخبگان در کشور از مدتها پیش آغاز شده است، افزود: مهاجرت جوانان بر دو نوع مهاجرت علمی و مهاجرت اجتماعی است که امروز مورد دوم هم به شکل ملموسی افزایش یافته است. وی در ادامه تصریح کرد: با این روند در آینده تنها قشری در کشور باقی می‌ماند که به جز شبکه‌های اجتماعی پایگاه دیگری ندارند و به این ترتیب نه تعهد را می‌آموزند و نه به نظام خانواده پای‌بند هستند. معاون امور جوانان در ادامه با ابراز امیدواری برای تغییر شرایط کنونی تصریح کرد: شواهد نشان دهنده این است که جوانان نیز به دنبال راه خروجی از این ماجرا هستند. برای مثال بسیاری از تشکل‌های جوانان در تلاش هستند با ورود به مدارس در جهت استعدادیابی در این زمینه کمکی کنند هر چند فضای حضور در آموزش و پرورش بسیار بسته است امیدواریم با وجود تمام اتفاقات و با کمک نسل جوان بتوانیم تحولی را با ساختار جدید در جهت ترویج فرهنگ شکل دهیم.
ایرناایرنا3 روز قبل
محمد مهدی تندگویان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: قانونگذار، وقتی وام ازدواج را به عنوان تسهیلات برای ازدواج جوانان افزایش می‌دهد و با توجه به بهره کم آن در مقابل دیگر وام‌ها آن را تبدیل به یک وام ارزشمند می‌کند، باید مقرراتی را قرار دهد تا امکان سوءاستفاده‌ از آن گرفته شود زیرا ممکن است قابل خرید و فروش شود، یا ممکن است یک خانواده فقیر برای دریافت این وام دختر خود را به عقد فردی درآورده و وام را بدون اینکه حق و حقوقی به دخترشان بدهند، دریافت کنند. وی ادامه داد: هیچگونه نظارتی بر وام ازدواج نداریم، بانک‌ها فقط برای پرداخت این وام یک عقدنامه دریافت می‌کنند که می‌توان آن را به قیمت بسیار پایینی تهیه کرد و هیچ نظارتی مبنی بر اینکه این وام برای چه چیزی هزینه می‌شود، وجود ندارد. معتقدم قانونگذار باید در تعیین قانون و افزایش وام ازدواج به همه موارد توجه کند. تندگویان تصریح کرد: وقتی قانونگذار هر سال مبلغ وام ازدواج را افزایش می‌دهد، حتما باید مصوبات نظارتی، محدوده سنی و سایر موارد دیگر نیز باید رعایت شود زیرا جامعه هدف ما برای ترویج ازدواج به طور قطع سنین زیر ۱۵ سال یا بیش از ۶۰ سال نیست و جوانانی است که برای ازدواج با مشکل مواجه هستند. وی خاطر نشان کرد: در سال ۹۸ که وام ازدواج به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافت، دریافت‌کنندگان وام ازدواج در سنین کمتر از ۱۵ سال که فقط شامل دختران می‌شود، در حدود ۳ تا ۴ برابر افزایش یافت، این در حالیست که ممکن است در سال گذشته هم همین تعداد ازدواج کرده باشند، اما وام ازدواج دریافت نکرده باشند.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
وزیر ورزش و جوانان گفت: مدال آوران المپیک ۲۰۲۰ توکیو به استخدام وزارت ورزش و جوانان در خواهند آمد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای معاونان وزارت ورزش و جوانان با حضور وزیر، معاونان و مدیران کل ستادی در ساختمان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. مسعود سلطانی فر در این شورا دستور داد، مدال آوران المپیک ۲۰۲۰ توکیو در وزارت ورزش و جوانان استخدام شوند. وزیر ورزش با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان امسال ۴۲ نفر از مدال آوران جهانی، المپیکی و آسیایی را استخدام کرده است و ان‌شاءالله پس از المپیک ۲۰۲۰ توکیو قهرمانان بیشتری به استخدام این وزارتخانه در خواهند آمد. در این نشست مهدی علی نژاد سرپرست معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع، محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان، برانوش نیک بین مدیر کل حوزه وزارتی و حسن کریمی مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی حضور داشتند.
ایرناایرنا5 روز قبل
این شرایط از چند روز گذشته در استان سیستان‌وبلوچستان حاکم شده و نیروهای امدادی از روز اول آب‌گرفتگی در جنوب این استان آماده‌باش هستند. البته این سیل به لحاظ زمانی با سیل بلوچستان فرق دارد. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز از جبران خسارات وارده به سیل‌زدگان اخیر در استان سیستان و بلوچستان خبر داد. در گزارش‌های رسمی نیز مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان از قطع برق ۱۲۰ روستا خبر داده است. جنوب استان سیستان‌وبلوچستان هر ساله دچار آبگرفتگی و سیل می‌شود اما این بار سیل به شهرهای مرکزی و شمالی استان هم ‌ رسید.
ایلناایلنا1 هفته قبل
معاون امور جوانان وزارت ورزش در خصوص سوءاستفاده‌های احتمالی از وام ازدواج به دلیل سود کم آن هشدار داد. ممکن است در سال گذشته هم همین تعداد ازدواج کرده باشند، اما وام ازدواج دریافت نکرده باشند. وی ادامه داد: وقتی که افراد در سنین زیر ۱۸ سال امکان هیچ‌گونه عملیات مالی در کشور را ندارند، یعنی خودشان به تنهایی نمی‌توانند حساب افتتاح کرده و همچنین طبق قانون امکان اشتغال ندارند، پس چگونه می‌توانند وام ازدواج دریافت کنند؟! حتی اگر در زندگی مشترک وام را در اختیار همسرش قرار دهد، می‌تواند در مقابل مطالبه‌ای داشته باشد. معتقدم قانون‌گذار باید در تعیین قانون و افزایش وام ازدواج به همه موارد توجه کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در دیدار با خانواده شهید ابومهدی المهندس گفت: راه شهدا ادامه خواهد یافت و شما تنها نیستید. به گزارش ایسنا، امروز محمد مهدی تندگویان به همراه جمعی از فرزندان شهدا به منظور تسلی خاطر و عرض تسلیت به خانواده شهید ابومهدی المهندس و بازماندگانش در منزل این شهید حضور پیدا کرد و افزود: همانقدر که شهید حاج قاسم سلیمانی برای مردم عراق عزیز است، شهید ابومهدی المهندس هم برای ما و مردم ایران عزیز است. وی ادامه داد: آمده‌ایم بگوییم شما تنها نیستید و همه ما فرزندان شهدا فرزندان شما هستیم و راه این شهدا ادامه خواهد یافت. انتهای پیام
رکنارکنا1 هفته قبل
قانون تسهیل ازدواج یک قانون مصوب است که ۱۴ سال از آن می‌گذرد اما هنوز اجرا نشده است. این قانون تصویب شد تا به وسیله آن موانع ازدواج جوانان با توجه به تسهیلاتی که (از جمله تسهیلات بانکی، آموزشی، اشتغال و …) در نظر گرفته است، برطرف شود. وی ادامه داد: حال مجلس در راستای فرامین مقام معظم رهبری، قانونی را برای تسهیل ازدواج جوانان به تصویب رسانده است که دولت باید اقدام کند. موضوع دیگری که قانون تسهیل ازدواج جوانان را تحت شعاع قرار داد، این بود که بعد از این قانون دولت صندوق مهر امام رضا را به تصویب می‌رساند که از آنجایی که این دو طرح شبیه یکدیگر بودند در اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان مشکل ایجاد شد. گفتنی است، رهبر انقلاب نیز در بهمن ماه ۱۳۹۷ و در یکی از جلسات بررسی آسیب‌های اجتماعی، نسبت به عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان، ابراز گلایه کردند.
ایلناایلنا2 هفته قبل
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پیام توئیتری خود شهادت سردار قاسم سلیمانی را تسلیت گفت. به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در متن پیام محمد مهدی تندگویان آمده است: "یوم نبطش البطشة الکبری إنا منتقمونالدخان_١٦دست انتقام خداوند با توان تک تک جوانان مسلمان حق‌طلب جهان اسلام برخواهد خاست و روز آرام در زندگی تمام نظام استکباری شما باقی نخواهد ماند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
سردار سلیمانی نماد بارز عزت، غیرت، اخلاص، استکبار ستیزی، دفاع از مظلوم و وطن دوستی بود. اطلاعیه حزب ندای ایرانیان در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانیحزب ندای ایرانیان در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی بیانیه‌ای صادر کرد. قرآن کریممجاهد بزرگوار، پناه مظلومان جهان، سپهبد نامدار، افتخار امت اسلام، حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسید. بیانیه دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوادفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی پیام تسلیتی صادر کرد. حناچی: جز شهادت ردایی زیبنده‌ی قامت سردار رشید اسلام نبودشهردار تهران در پیام تسلیتی در پی شهادت سپهبد قاسم سلیمانی گفت: جز شهادت ردایی زیبنده‌ی قامت سردار رشید اسلام نبود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین| در متن پیام توئیتری محمد مهدی تندگویان آمده است: "یوم نبطش البطشه الکبری إنا منتقمونالدخان_۱۶دست انتقام خداوند با توان تک تک جوانان مسلمان حق‌طلب جهان اسلام برخواهد خاست و روز آرام در زندگی تمام نظام استکباری شما باقی نخواهد ماند. سردارقاسم سلیمانیشهادتت مبارک".» منبع: ایسنا
ایسناایسنا2 هفته قبل
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پیام توئیتری خود شهادت سردار قاسم سلیمانی را تسلیت گفت. به گزارش ایسنا، در متن پیام توئیتری محمد مهدی تندگویان آمده است: "یوم نبطش البطشة الکبری إنا منتقمونالدخان_١٦دست انتقام خداوند با توان تک تک جوانان مسلمان حق‌طلب جهان اسلام برخواهد خواست و روز آرام در زندگی تمام نظام استکباری شما باقی نخواهد ماند. #سردار_قاسم_سلیمانیشهادتت مبارک".» انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره ۲ میلیاردی شدن وام ازدواج توضیحاتی داد. محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: چندسالی است که وام ازدواج برای جوانان دم بخت پرداخت می‌شود. معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه معاونت جوانان با پرداخت وام به جوانان مخالف نیست، تصریح کرد: ما با هر نوع کمک برای آسان‌تر شدن امر ازدواج مخالف نیستیم. او با بیان اینکه همزمان با افزایش هر ساله وام ازدواج آمار‌ها از کاهش امر ازدواج نسبت به سال قبل خبر می‌دهد، افزود: نکته قابل توجه آن است که با افزایش مبلغ وام ازدواج دولت هنوز نتوانسته است به اهداف خود برسد، چرا که مشکل ازدواج جوانان وام ازدواج نیست. به استحضار می‌رساند پیشنهاد وام مذکور در قالب اختصاص وام تجمیعی به جوانان بوده و صرفا به مقوله ازدواج مربوط نمی‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
مبلغ وام ازدواج در حال حاضر چقدر است؟ متقاضیان دریافت وام ازدواج به کدام بانک‌ها می‌توانند مراجعه کنند؟ نرخ سود وام ازدواج چند درصد است؟ نحوه بازپرداخت وام ازدواج چگونه و هر ماه به چه میزان است؟ به گزارش تجارت‌نیوز، اخیرا محمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، با اشاره به افزایش ۱۰ برابری متقاضیان بالای ۶۰ سال «وام ازدواج جوانان» گفت: در سال ۹۶ تعداد افراد بالای ۶۰ سال که وام ازدواج دریافت کرده‌اند ۲۲۴ نفر بوده است که این رقم در سال ۹۷ به ۳۵۳۰ نفر و در ۵ ماه نخست سال ۹۸ به ۲۲۴۴ نفر رسیده است. اما سوال این است که مبلغ وام ازدواج در حال حاضر چقدر است؟ متقاضیان دریافت وام ازدواج به کدام بانک‌ها می‌توانند مراجعه کنند؟ نرخ سود وام ازدواج چند درصد است؟ نحوه باز پرداخت وام ازدواج چگونه و هر ماه به چه میزان است؟ آیا در لایحه بودجه سال آینده میزان وام ازدواج تغییر کرده است؟ در واقع، مبلغ وام ازدواج برای سال ۹۹ چقدر است؟ مبلغ وام ازدواج در حال حاضر چقدر است؟ در حال حاضر، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها در سال ۱۳۹۸ معادل ۳۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت پنج‌ساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است که بانک مرکزی می‌تواند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین در این زمینه بپذیرد. متقاضیان دریافت وام ازدواج می‌توانند به اکثر بانک‌ها برای دریافت این وام مراجعه کنند. آیا در لایحه بودجه سال آینده میزان وام ازدواج تغییر کرده است؟ در واقع، مبلغ وام ازدواج برای سال ۹۹ چقدر است؟ رقم وام ازدواج در سال آینده مطابق با بند «الف» تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور، ۳۰ میلیون تومان تعیین شد. متن این تبصره به شرح زیر است: الف- به‌منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد ازدواج آن‌ها بعد از ١/١/١٣٩۶ است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، با اولویت نخست پرداخت کند.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به آماری که درباره دریافت وام ازدواج توسط افراد بالای ۶۰ سال اعلام شد گفت: اگر قرار است برای اصلاح این موضوع کاری انجام شود باید کارشناسی بوده و از طریق مرکز پژوهش‌های مجلس باشد. وی افزود: البته در واقعیت ما باید برای ترغیب بیشتر افرادی که در سن ازدواج قرار دارند آیتم‌های دیگری را نیز مورد توجه قرار دهیم. اما به هر حال برای چالش‌هایی که در این باره مطرح است باید از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی کمک گرفت. همچنین این موارد روی میانگین سن ازدواج در کشور هم موثر هستند. این موضوع نشان می‌دهد قانون‌گذار تا کنون به بازه سنی دریافت وام ازدواج توجه نکرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
در واقع دستگاه‌های اجرایی و متولی که یکی از آنها وزارت ورزش و جوانان است باید به این موضوع توجه کند. وی تصریح کرد: اگر احساس می‌شود که این تسهیلات ازدواج موجب سوء استفاده برخی در جهت کودک همسری و استفاده افرادی در سنین خیلی بالا و پوشش ازدواج دوم یا سوم می‌شود باید آیین‌نامه‌ای را تصویب کنند و بر اجرای صحیح آن نظارت کنند. اگرچه اصل این مساعدت امری صحیح است ولی مجلس هم نمی‌تواند بر شرایط دریافت کنندگان وام نظارت کند. همچنین این موارد روی میانگین سن ازدواج در کشور هم موثر هستند. این موضوع نشان می‌دهد قانون‌گذار تا کنون به بازه سنی دریافت وام ازدواج توجه نکرده است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در واکنش به آماری که اخیرا در خصوص دریافت وام ازدواج توسط افراد بالای ۶۰ سال اعلام شد گفت: اگر قرار است برای اصلاح این موضوع کاری انجام شود باید کارشناسی بوده و از طریق مرکز پژوهش‌های مجلس باشد. علی ساری در گفت و گو با ایسنا، در خصوص اعلام این خبر که در ۵ ماه سال ۹۸، ۲۲۴۴ نفر افراد بالای ۶۰ سال وام ازدواج دریافت کرده‌اند گفت: سیاستگذاری در امور وام ازدواج در جهت ترغیب جوانان برای ازدواج بود اما این که این موضوع آیا کارایی لازم را در حوزه ازدواج داشته یا خیر از طریق مباحث و نکات این چنینی که مطرح می‌شود تا حدی قابل ارزیابی است. وی افزود: البته در واقعیت ما باید برای ترغیب بیشتر افرادی که در سن ازدواج قرار دارند آیتم‌های دیگری را نیز مورد توجه قرار دهیم. اما به هر حال برای چالش‌هایی که در این باره مطرح است باید از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی کمک گرفت. این موضوع نشان می‌دهد قانون‌گذار تا کنون به بازه سنی دریافت وام ازدواج توجه نکرده است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر احساس می‌شود که در دریافت وام ازدواج در موضوع کودک همسری و یا دریافت این وام توسط افرادی با سنین بالا سوء استفاده‌هایی انجام می‌شود دولت باید نظارت لازم را داشته باشد. وی تصریح کرد: اگر احساس می‌شود که این تسهیلات ازدواج موجب سوء استفاده برخی در جهت کودک همسری و استفاده افرادی در سنین خیلی بالا و پوشش ازدواج دوم یا سوم می‌شود باید آیین‌نامه‌ای را تصویب کنند و بر اجرای صحیح آن نظارت کنند. اگرچه اصل این مساعدت امری صحیح است ولی مجلس هم نمی‌تواند بر شرایط دریافت کنندگان وام نظارت کند. همچنین این موارد روی میانگین سن ازدواج در کشور هم موثر هستند. این موضوع نشان می‌دهد قانون‌گذار تا کنون به بازه سنی دریافت وام ازدواج توجه نکرده است.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
باشگاه خبرنگاران: محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: چندسالی است که وام ازدواج برای جوانان دم بخت پرداخت می‌شود. او با بیان اینکه سال ۹۶ شبکه بانکی کشور هزار میلیارد تومان وام پرداخت کرد، گفت: طی یکی دوسال اخیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مبلغ وام را افزایش داده است و در سال ۹۷ نیز دولت ۱۵ هزار میلیارد تومان بر مبنای افزایش وام ازدواج پرداخت کرد. معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه معاونت جوانان با پرداخت وام به جوانان مخالف نیست، تصریح کرد: ما با هر نوع کمک برای آسان‌تر شدن امر ازدواج مخالف نیستیم. او با بیان اینکه همزمان با افزایش هر ساله وام ازدواج آمار‌ها از کاهش امر ازدواج نسبت به سال قبل خبر می‌دهد، افزود: نکته قابل توجه آن است که با افزایش مبلغ وام ازدواج دولت هنوز نتوانسته است به اهداف خود برسد، چرا که مشکل ازدواج جوانان وام ازدواج نیست. او با اشاره به پیشنهاد پرداخت وام ازدواج ۲ میلیارد تومانی به جوانان گفت: برای اجرای این طرح منابع، مدل درخواست، پرداخت، بازپرداخت و نحوه نظارت ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
به گزارش ایلنا، چندی پیش محمد مهدی تندگویان از اتفاق هولناک فروش دختران به واسطه وام ازدواج در مناطق فقیر برخی از استان‌ها پرده برداشت. طبق گفته تندگویان «بالا بردن وام ازدواج به‌منظور افزایش ازدواج‌ها نیز با شکست مواجه شده است؛ هدف از افزایش وام ازدواج بالا رفتن آمار ازدواج در جامعه هدف یعنی سنین حدود ۲۰ سال به بالا بود. به نظر می‌رسد با شرایط کنونی افزایش رقم وام ازدواج کمکی به زیاد شدن نرخ ازدواج در کشور نکرده است و برعکس زمینه‌ساز مشکلات و آسیب‌های دیگری هم شده است. بنابراین می‌توان حدس زد با توجه به تشدید وخامت اوضاع اقتصادی در سال گذشته و امسال، افزایش وام ازدواج، باعث شیوع کودک‌همسری شده است و احتمالا تا پایان سال، شاهد رشد چشم‌گیر تعداد متقاضیان زیر ۱۵ سال این وام نسبت به سال ۱۳۹۶ باشیم. حال باید دید سیاستی که برای تشویق جوانان در سن ازدواج اتخاذ شد، چگونه و با کدام خلأ قانونی به بی‌قانونی دامن زد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
برای حسین هم مهم نبود مسئولان او را می‌بینند یا نه؟ راه خودش را به عنوان یک جهادگر پیدا کرده بود و آن راه را ادامه داد. تکریم نسلی انتخابگر، مطالبه‌گر و پویامدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در مراسم یادبود گفت: تکریم حسین علیمرادی، تکریم نسلی است انتخابگر، مطالبه‌گر و پویا که فکر خودش را دنبال می‌کرد. رضا گلمحمدی افزود: همه سمن‌ها باید با درک صحیح از مسئولیت شان، راه این عزیز را ادامه دهد. علیمرادی در سال ۹۳ با منطقه دشتیاری در صد کیلومتری چابهار آشنا شد، چون این منطقه از نظر آموزشی یکی از مناطق محروم‌ محسوب می‌شود. در این مراسم یادبود حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران، نظام ملک شاهی معاون سیاسی فرماندار تهران و دبیران سازمان‌های مردم نهاد تهران شرکت داشتند.
رکنارکنا1 ماه قبل
تاثیر وام ازدواج برروی افزایش آمار ازدواجمعاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان درباره وام ازدواج مطرح کرد: وام ازدواج در کشور ما تبدیل به یک دردسر همیشگی برای کسانی شده بود که می‌خواستند ازدواج کنند. تصریح کرد: وام ازدواج در سال نخست ۱۰ میلیون تومان بود که تعدادی ازدواج انجام شده است در سال بعد وام ازدواج ۱۵ میلیون شده که آمار ازدواج کاهش داشته است. افزایش وام ازدواج، یکی از اتفاق‌های خوبی بود که در دوره شما رخ داد. وام ازدواج در سال نخست ۱۰ میلیون تومان بود که تعدادی ازدواج انجام شده است در سال بعد وام ازدواج ۱۵ میلیون شده که آمار ازدواج کاهش داشته است. در عین حال سایت هایی به وجود آمده که طبعات منفی افزایش وام بود که آن نیز خرید و فروش وام ازدواج بود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از توجه ویژه دکتر جهانگیری به حوزه جوانان تشکر کرد و گفت: امیدوارم با دستور معاون اول رییس جمهور، ثبت شناسه سمنهای جوانان تسریع شود تا این نهاد‌های مدنی جوانان بتوانند فعالیتهای اجتماعی خود را گسترش دهند. به گزارش ایسنا، محمد مهدی تندگویان پس از این دستور دکتر جهانگیری به وزرای کشور و ورزش و جوانان برای صدور فوری پروانه سمن‌های جوانان، از توجه ویژه دکتر جهانگیری به حوزه جوانان تشکر کرد و افزود: این دستور نشان از توجه دولت و شخص معاون اول به حوزه جوانان دارد که شایسته تقدیر است. معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: دکتر جهانگیری همیشه به حوزه جوانان توجه خاصی داشته و در اکثر اتفاقات بزرگ و ملی حوزه جوانان از جمله تشکیل مجمع ملی سمنهای جوانان، تشکیل شورای عالی جوانان و همین موضوع ثبت شناسه سمنهای جوانان حضور فعال و توجه زیادی داشته و دستورات لازم را برای تسریع امور صادر کرده‌اند. تندگویان موضوع ثبت شناسه سمنهای جوانان را مهم برشمرد و افزود: با ثبت شناسه، سمنهای حوزه جوانان هویت رسمی پیدا می‌کنند و از آنجایی که این سمنها در حوزه‌های مختلف اجتماعی فعالیتهای موثری دارند و همچنین به ایجاد اشتغال کمک زیادی می‌کنند، با ثبت شناسه به راحتی می‌توانند با نهادهای مختلف دولتی و غیر دولتی وارد قرارداد شوند و فعالیتهای اجتماعی خود را گسترش دهند. وی در پایان گفت: امیدوارم با دستور معاون اول رییس جمهور، ثبت شناسه سمنهای جوانان تسریع شود و خون تازه‌ای در رگ سمنها جریان پیدا کند تا جوانان بیشتری جذب این نهادهای مدنی شوند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
اعتبارات حوزه جوانان نیز به صورت بودجه تلفیقی با وزارت ورزش در نظر گرفته شده اما در این میان به نظر می‌رسد که حوزه جوانان و به ویژه اوقات فراغت این قشر بیش از پیش مغفول مانده است. بررسی جزئیات لایحه بودجه نشان می‌دهد که اعتبارات حوزه اوقات فراغت جوانان نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده و همچنان ثابت باقی مانده است. این در حالی است که یکی از دغدغه‌های اصلی و اساسی جوانان امروز پس از موضوع اشتغال، نبود زیرساخت‌های لازم برای اوقات فراغت است. در متن لایحه بودجه، دو زیر شاخه و موئلفه به اوقات فراغت جوانان و وظایف وزارت ورزش اختصاص دارد. به علاوه موئلفه کمک به برگزاری جشنواره برترین‌های اوقات فراغت نیز موضوع دیگری است که هرساله در ردیف بودجه قرار می‌گیرد.
مهرمهر1 ماه قبل
سلطانی فر اجرای موفق این طرح را باعث ایجاد نشاط وشادابی در بین جوانان و خانواده‌ها دانست و بر لزوم ارائه مشوق‌های لازم از سوی معاونت‌ها و دیگر نهادها در جهت جذب آحاد مردم برای آموزش رانندگی صحیح در پیست‌های ایمن با محوریت فدراسیون تاکید کرد. دکتر سلطانی فر همچنین دستور داد، روند اجرایی توسعه پیست اتومبیلرانی آزادی تهران که از دو سال قبل مصوب شده باید هرچه زودتر به بهره برداری برسد. در ادامه دکتر احمدی معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش نیز حمایت همه جانبه خود را از طرح مذکور اعلام کرد و بیان داشت با نگاه ویژه‌ای که وزیر محترم به این طرح دارند تلاش خواهیم کرد، این طرح فراگیر در اولویت برنامه‌های فرهنگی این معاونت قرار گیرد. احمدی افزود: جوایز ویژه این طرح نیز در قالب تفاهم نامه مشترک جهت تشویق و ترغیب حداکثری مردم برای حضور در این طرح فرهنگی و همگانی تامین خواهد شد و در اختیار فدراسیون قرار خواهد گرفت. این طرح فراگیر قرار است از نیمه دوم دیماه سال جاری در قالب آکادمی مجازی و تلویزیونی و با برگزاری کنفرانس خبری اجرائی و عملیاتی شود
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با توجه به آغاز ثبت نام یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از تمامی جوانان دارای صلاحیت به ویژه جوانان فعال در تشکل‌ها و سمن‌ها برای ثبت نام در انتخابات مجلس دعوت کرد. تندگویان در پست اخیر اینستاگرام خود در این باره نوشت: «جوانان فعال ما در تشکل هایشان و در بدنه مجامع استانی و مجمع ملی به کرات تمرین دموکراسی، دفاع از حق، دغدغه‌های اجتماعی و مسئولیت پذیری را داشته‌اند. بیانیه مقام معظم رهبری در اتکا به جوانان در گام دوم انقلاب به گونه‌ای مضاعف این وظیفه را بر عهده تمامی جوانان نهاده است. هم اکنون زمان حضور جدی جوانان در عرصه‌های حاکمیتی کشور رسیده است. به امید آنکه با حضورشان در مجلس دغدغه‌های جوانان را اولویت قرار دهند و به خواسته‌های ایشان جامعه عمل بپوشد.»

به انتهای لیست رسیدید