محمود میرلوحی

محمود میرلوحی

ایرناایرنا21 ساعت قبل
اما رد صلاحیت در میان جریان اصلاح‌طلب آنقدر گسترده بود که آذر منصوری یکی از اعضای شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با انتشار توییتی اعلام کرد که بیش از ۹۰ درصد از داوطلبین این جناح سیاسی رد صلاحیت شده‌اند. در واقع زمینه حضور حداکثری مردم را مسئولان و به خصوص اعضای شورای نگهبان به وجود می‌آورند. این در حالی است که سخنگوی شورای نگهبان اعمال سلیقه سیاسی نسبت ثبت نام‌کنندگان در انتخابات را رد می‌کند. وی با بیان این که اصلاح‌طلبان خواسته‌ای فراتر از قانون ندارند، افزود: آن‌ها می‌گویند جمع زیادی از نامزدهایشان رد صلاحیت شده‌اند و باید مثل سایر افرادی که رد صلاحیت شده‌اند طبق قانون و شفاف به درخواست‌شان پاسخ داده شود و مستندات رد صلاحیت به افراد ارائه شود تا بتوانند از خودشان دفاع کنند. این عده برای فرار رو به جلو همواره شورای نگهبان را آماج تهمت‌های خود مبنی بر مهندسی در روند احراز صلاحیت انتخابات قرار داده‌اند.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، اعضای شورای شهر تهران روز یکشنبه در یکصد و نود و یکمین جلسه این شورا، لایحه متمم بودجه سال ۹۸ را تصویب کردند. رئیس شورای شهر تهران پیشنهاد کرد اعضا در جریان بررسی درآمدها، پیشنهادات خودرا نیز مطرح کنند. در متمم بودجه تنها ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌ها در نظر گرفته شده است. در نهایت پیشنهاد بازگشت کمیسیون به تلفیق رای نیاورد و اعضا با کلیت متمم بودجه موافقت کردند. وی پیشنهاد سه هزار میلیاردی خود برای تامین اتوبوس و مترو ارائه کرد که در نهایت یکی از تبصره‌های متمم بودجه شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین؛ اعضای شورای شهر تهران لایحه متمم بودجه سال ۹۸ را در جلسه امروز شورای شهر مورد بررسی قرار دادند. من در جلسه هم اندیشی نیز به فرایند بررسی متمم بودجه اعتراض کرده و اعلام کردم نظرات کمیسیون‌های تخصصی در متمم بودجه پیش بینی نشده و باید این موارد در تلفیق مورد بررسی قرار می‌گرفت. وی گفت: بیشتر متمم بودجه در بخش هزینه‌ها و پرداخت بدهی‌ها، حقوق و مزایا و نگهداشت شهر اختصاص دارد. در نهایت پیشنهاد بازگشت کمیسیون به تلفیق رای نیاورد و اعضا با کلیت متمم بودجه موافقت کردند. هاشمی در ابتدا پیشنهاد ۳ هزار میلیارد ی خود برای تامین اتوبوس و مترو ارائه کرد که در نهایت یکی از تبصره‌های متمم بودجه شد.
ایلناایلنا22 ساعت قبل
اعضای شورای شهر تهران به کلیات متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران رای مثبت دادند. به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان یکصد و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری مورد بررسی قرار گرفت. سپس حسن رسولی به عنوان موافق متمم بودجه گفت: تصویب لایحه متمم بودجه از گرایش شهرداری به عدم انضباط مالی جلوگیری خواهد کرد. شورای شهر تهران در بودجه مصوب سال ۹۸ به شهرداری تهران اجازه داد با استفاده از اختیارات کمیته تخصص ۱۰ درصد بودجه مصوب یعنی مبلغ ۱۸۲۰ میلیارد تومان را جابجا کند. سپس اعضای شورای شهر به کلیات متمم بودجه سال ۹۸ رای مثبت دادند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
یک عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، در یادداشتی نوشت: «فضای انتخابات به دلایل متعددی بسیار پیش از آغاز روند رسمی انتخابات با ثبت نام داوطلبان و مراحل مختلف بررسی صلاحیت آنان برای نامزدی فضای سردی بود. اعتمادآنلاین| محمود میرلوحی، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، در یادداشتی نوشت: «فضای انتخابات به دلایل متعددی بسیار پیش از آغاز روند رسمی انتخابات با ثبت نام داوطلبان و مراحل مختلف بررسی صلاحیت آنان برای نامزدی فضای سردی بود. حال آنکه اصل انتخابات بر رقابت است. احزابی که در روند انتخابات نامزدی ندارند و یا اکثریت نامزدهایشان رد صلاحیت شده‌اند چگونه، با چه انگیزه و چه بهانه‌ای باید مردم را به مشارکت سیاسی دعوت کنند؟ انتخابات مجلس، رفراندوم آری یا نه نیست. اما در عمل شاهد این هستیم که با هر متر و معیاری این اصلاح‌طلبان هستند که اجازه ورود به انتخابات را پیدا نکرده‌اند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس22 ساعت قبل
محمود میرلوحی، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، طی یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: «فضای انتخابات به دلایل متعددی بسیار پیش از آغاز روند رسمی انتخابات با ثبت نام داوطلبان و مراحل مختلف بررسی صلاحیت آنان برای نامزدی فضای سردی بود. با وجود این نه تنها آن رایزنی‌ها تا این لحظه پاسخی در پی نداشت بلکه اعلام فهرست بلند کسانی که رد صلاحیت شده یا احراز صلاحیت نشده‌اند آن فضای سرد را سردتر کرد. حال آنکه اصل انتخابات بر رقابت است. آنقدر که برخی از احتمال تشکیل مجلسی یکدست سخن بگویند. اما در عمل شاهد این هستیم که با هر متر و معیاری این اصلاح‌طلبان هستند که اجازه ورود به انتخابات را پیدا نکرده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید بر تلاش برای عبور از بحران‌های موجود گفت: عبور از این بحران‌ها راه حل دارد. دو سال بعد توافق بین‌المللی برجام رقم خورد که می‌توانست در تسریع روند توسعه تاثیرگذار باشد. در ادامه، سال ۹۷ نیز شاهد بخشی از اعتراض‌های مردم بودیم. متاسفانه خلاف‌ها و جنایت‌های آمریکا را نیز بهانه قرار می‌دهند تا با اقشار و جریان‌های مختلف داخلی تسویه حساب کنند. باید با بازگردادن دولت و مجلس به جایگاه اصلی خودشان شرایط بحرانی را تغییر داد.» منبع: پارسینه
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه متمم بودجه سال ۹۸ را در جلسه امروز شورای شهر مورد بررسی قرار دادند. کمیسیون معماری و شهرسازی را دور زدند / تحقق درآمدها از محل شهرفروشیمحمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در مخالفت با بررسی لایحه متمم بودجه گفت: آنچه میرلوحی اشاره کرد در متمم بودجه وجود ندارد. من در جلسه هم اندیشی نیز به فرایند بررسی متمم بودجه اعتراض کرده و اعلام کردم نظرات کمیسیون‌های تخصصی در متمم بودجه پیش بینی نشده و باید این موارد در تلفیق مورد بررسی قرار می‌گرفت. وی تاکید کرد: بدون راستی آزمایی این فاکتورها نباید به متمم بودجه رای داد زیرا ما به این هزینه کردها مشروعیت می‌دهیم. هاشمی در ابتدا پیشنهاد ۳ هزار میلیاردی خود برای تامین اتوبوس و مترو ارائه کرد که در نهایت یکی از تبصره‌های متمم بودجه شد.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه متمم بودجه ۹۸ شهرداری تهران را تصویب کردند. به گزارش ایسنا، صبح امروز بررسی متمم بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و محمود میرلوحی به عنوان عضو کمیسیون برنامه شورای شهر با تشریح کلیات این متمم گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که معمولا در آخرین فصل سال درآمدهای شهرداری تهران افزایش می‌یابد و حدود ۴۰ درصد منابع تنها در فصل آخر سال تامین می‌شود. حامد مظاهریان معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران هم با بیان این‌که شورای شهر شهرداری را موظف کرد که در لایحه متمم بودجه شفاف‌سازی کند، گفت: ما مصارف و منابع شهر را روشن کردیم و امیدوارم اعضای شورای شهر به این کلیات رأی دهند. به گزارش ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه متمم بودجه سال ۱۳۹۸ را تصویب کردند. به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران به این پیشنهاد رأی مثبت دادند.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمود میرلوحی در ابتدای جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری درباره عدم پرداخت اوراق مشارکت مترو از سوی بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی در اسفند سال ۹۷، درباره اوراق مشارکت برای مترو سهمیه‌ای گرفته اما علی‌رغم اینکه مسیرهای لازم طی شده، به دلیل موضوع وثیقه‌ها اقدام لازم برای آن انجام نگرفته است. وی با بیان اینکه دولت باید برای ۵۰ درصد سود اوراق مترو تعهد بدهد گفت: اما علی‌رغم این مسئله و گذشت ۱۰ ماه از زمان آغاز این مسئله، گامی برداشته نشده است. میرلوحی با اشاره به اینکه ۹۲۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت شهرداری مسدود است، گفت: رئیس کل بانک مرکزی با توجه به شرایط پایتخت در زمینه آلودگی هوا باید موضوع اوراق مشارکت مترو را در اولویت قرار دهد و تصمیم لازم در این زمینه هرچه سریع‌تر اتخاذ شود.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نسبت به مسدود بودن اوراق مشارکت متروی تهران از سوی دولت تذکر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود میرلوحی در ابتدای یکصد و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری درباره عدم پرداخت اوراق مشارکت مترو از سوی بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی در اسفند سال ۹۷، درباره اوراق مشارکت برای مترو سهمیه‌ای در نظر گرفته اما علی‌رغم اینکه مسیرهای لازم طی شده، به دلیل موضوع وثیقه‌ها اقدام لازم برای آن انجام نگرفته است. وی با بیان اینکه دولت باید برای ۵۰ درصد سود اوراق مترو تعهد بدهد گفت: اما علی‌رغم این مسئله و گذشت ۱۰ ماه از زمان آغاز این مسئله، گامی برداشته نشده است. میرلوحی با اشاره به اینکه ۹۲۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت شهرداری مسدود است، گفت: رئیس کل بانک مرکزی با توجه به شرایط پایتخت در زمینه آلودگی هوا باید موضوع اوراق مشارکت مترو را در اولویت قرار دهد و تصمیم لازم در این زمینه هرچه سریعتر اتخاذ شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمود میرلوحی در جریان صدو نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران با انتقاد از بانک مرکزی در خصوص عدم پرداخت اوراق مشارکت مترو اظهار کرد: در سال ۹۷ و با پیگیری‌های انجام شده سهمیه‌ای برای شرکت متروی تهران در نظر گرفته شد که متأسفانه با گذشت ۱۰ ماه از زمان تخصیص این اعتبارات، هنوز بانک مرکزی اوراق مشارکت را در اختیار شرکت مترو قرار نداده است. عضو شورای شهر تهران گفت: بنابر اعلام بانک مرکزی به دلیل عدم تأمین وثیقه اوراق مشارکت از سوی مترو، این اوراق در اختیار شهرداری قرار نگرفته است و انتظار ما این است که با توجه به اولویت دولت به مسئله حمل و نقل عمومی این اوراق هرچه زودتر در اختیار مترو قرار بگیرد. میرلوحی رقم اوراق مشارکت مترو را ۹۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد. انتهای پیام/
فارسفارس1 روز قبل
عضو شورای شهر تهران ضمن انتقاد از انسداد ۹۲۰ میلیارد اوراق مشارکت شهرداری توسط بانک مرکزی گفت: با توجه به وضعیت آلودگی هوا در پایتخت، رئیس کل بانک مرکزی باید موضوع اوراق مشارکت متروی تهران را در اولویت قرار دهد. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران در یکصد و نود و یکمین جلسه شورای شهر در تذکری اظهار داشت: بانک مرکزی در مورد اوراق مشارکت مترو اسفند سال ۹۷ سهمیه‌ای گرفته و علی‌رغم اینکه مسیرهای لازم طی شده، به دلیل موضوع وثیقه‌ها اقدام لازم انجام نگرفته است. وی افزود: ۵۰ درصد از سود اوراق مترو را دولت باید تعهد آن را بدهد، ولی علی‌رغم این مسئله و گذشت ۱۰ ماه از زمان آغاز این مسئله، گامی برداشته نشده است. عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه ۹۲۰ میلیارد اوراق مشارکت شهرداری مسدود است، گفت: رئیس کل بانک مرکزی باید با توجه به شرایط پایتخت در زمینه آلودگی هوا، موضوع اوراق مشارکت مترو را در اولویت قرار دهد و تصمیم لازم در این زمینه اتخاذ شود. انتهای پیام/
ایسناایسنا2 روز قبل
یک فعال سیاسی گفت: اگر گفته سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر پرونده فساد مالی داشتن نمایندگان فعلی مجلس درست باشد باید تاسف خورد. این فعال سیاسی با اشاره به رد صلاحت جمعی از نمایندگان فعلی مجلس صریح کرد: اگر فرمایش آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درست باشد باید تاسف خورد که ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس سابقه مالی داشتند. وی ادامه داد: در این صورت ما به آن‌ها می‌گویم این همه برای انتخاب همین نمایندگان فیلتر گذاشتید اما یا فساد اقتصادی داشتند و یا دچارش شدند. وی خاطرنشان کرد: مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح داشته که رد صلاحیت‌ها قانونی باید باشد و دلایلش گفته شود. امیدواریم باز هم شورای محترم نگهبان تجدید نظر کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
این سه موضوع شامل ماجرای شرکت رساتجارت مبین یا کارگزاری یاس که منجر به پرونده تخلف چندصد‌میلیاردی عیسی شریفی، قائم‌مقام قالیباف شد؛ پرونده واگذاری املاک شهرداری و سه میلیارد بدهی‌های شهرداری تهران است. به همین دلیل شورا تصمیم گرفت موضوع تحقیق‌و‌تفحص درباره بدهی‌ها را به‌طور جدی در دستور کار قرار دهد». علاوه بر این موضوع املاک نجومی جدای از پیگیری‌های دادستانی در شعبه ۱۵ کارکنان دولت در حال پیگیری بوده اما حالا ما مطلع شده‌ایم که بازپرس پرونده مربوط به املاک نجومی را به جریان نینداخته و اصلا به دادگاه نرفته است. او در‌عین‌حال تأکید کرد: «پس از تغییر بازپرس شعبه ۱۵ کارکنان دولت و بخش حقوقی شهرداری تهران در تلاش است تا این پرونده را دوباره به جریان بیندازد و پرونده املاک نجومی و تخلف شهردار اسبق را دنبال کند و مهم‌تر اینکه با این پیگیری‌ها املاک شهرداری را برگرداند». او گفت که «در‌واقع آن شرکت (رساتجارت- یاس) مربوطه به نمایندگی از شهرداری، املاک را می‌گرفته و منابع تأمین می‌کرده یا هولوگرام می‌گرفته و منابع تأمین می‌کرده است.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در یکصد و نودمین جلسه شورا و در جریان بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران از سوی اعضا پیشنهاد شد تا جرایم اسناد نوکول شده تا زیر ۱۰۰ میلیون و از ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان بر اساس جدول ارائه شده، بخشیده شود. برای اسناد با سر رسید ۱/۱/۹۰تا ۲۹/۱۲/۹۶ و برای مبالغ کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۵۰ درصد و برای ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان ۴۰ درصد بخشودگی جرایم در نظر گرفته شود. حال باید پرسید چرا دنبال این بدهی‌ها نرفتند. میر لوحی گفت: این سیاست‌ها یعنی تشویق کسانی که حق شهرداری را خورده‌اند. در نهایت این پیشنهاد به تصویب رسید.
ایرناایرنا5 روز قبل
اعضای شورای اسلامی شهر تهران چندی پیش در جریان تصویب مصوبه کمیسیون نامگذاری شورای شهر به پیشنهاد تغییر نام خیابان تختی در محدوده باغ فردوس در منطقه یک شهرداری تهران به نام استاد جلیل شهناز رای دادند. «عیسی فرهادی» معاون استاندار و فرماندار شهر تهران با ارسال نامه‌ای به «محسن هاشمی» رئیس شورای اسلامی شهر تهران، با تغییر نام خیابان جهان پهلوان تختی مخالفت کرد. اعضای شورای شهر تهران در نهایت با ۱۶ رای بر تغییر نام خیابان تختی در منطقه ۱ تهران تاکید کردند. بر اساس قانون موارد اختلافی بین شورای شهر تهران و فرمانداری تهران باید در شورای حل اختلاف مورد بررسی قرار گیرد. اعضای شورای اسلامی شهر تهران ۲۱ عضو دارد و در حال حاضر پنجمین دوره خود را می‌گذراند.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
اعضای شورای شهر تهران، شهرداری را به ارائه لایحه کمک به مناطق سیل زده جنوب شرق کشور الزام کردند. طرح دو فوریتی الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه برای کمک به سیل زدگان جنوب شرق کشور و سیستان و بلوچستان با امضای ۱۸ نفر از اعضای شورای شهر تهران اعلام وصول شد. زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در تشریح این طرح اظهار کرد: شهرداری تهران برای کمک به مناطق سیل زده طرح جمع آوری کمک‌های مردمی را در نواحی در دستور کار خود قرار داد، اما این اقدام کافی نیست، چون منابع مالی محدود است و نیاز به مجوز مدیریت شهری برای کمک به مناطق سیل زده جنوب کشور و استان سیستان و بلوچستان وجود دارد. پس از اظهار نظر نژادبهرام محمود میرلوحی در پیشنهاد خود اعلام کرد: پیشنهاد من این است که متناسب با دو اقدام شهرداری تهران در سیل استان خوزستان و آق قلا به همان شیوه نیز عمل و گزارش خود را ارائه کند. پس از اظهار نظر اعضای شورای شهر تهران فوریت و کلیات آن با ۱۶ رأی موافق به تصویب رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، در جریان یکصد و نودمین جلسه شورای شهر تهران، دو فوریت طرح کمک رسانی بخ مناطق سیل زده جنوب شرق و سیستان و بلوچستان بررسی شد و ۱۸ نفر از اعضای شورای شهر طرح دو فوریتی کمک به سیل زدگان سیستان و جنوب شرق کشور ارائه دادند. زهرا نژاد بهرام به عنوان پیشنهاد دهنده طرح گقت: برخی از اقدامات باید در کوتاه‌ترین زمان صورت گیرد و از شهرداری بخواهیم میزان خدمات و سقف تعیین شده برای ارائه خدمات را در اسرع وقت در اختیار قرار شورا قرار دهند. وی با تاکید بر اینکه سرعت کار در اینجا مهم است از آقای شهردار می‌خواهیم به سرعت لایحه‌ای بیارورد و سقف کمک و میزان تجهیزاتی که می‌تواند ارائه دهد را مشخص کند. سپس کلیات دو فوریت طرح کمک رسانی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان با ۱۶ رای موافق به تصویب رسید. سپس پیشنهاد میرلوحی با با ۱۶ رای موافق به تصویب رسید.
ایلناایلنا5 روز قبل
اعضای شورای شهر تهران به دو فوریت طرح کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان رای مثبت دادند. به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان یکصد و نودمین جلسه شورای شهر تهران، دو فوریت طرح کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده جنوب شرق و سیستان و بلوچستان بررسی شد و ۱۸ نفر از اعضای شورای شهر طرح دو فوریتی کمک به سیل زدگان سیستان و جنوب شرق کشور ارائه دادند. وی با تاکید بر اینکه سرعت کار در اینجا مهم است از آقای شهردار می‌خواهیم به سرعت لایحه‌ای بیارورد و سقف کمک و میزان تجهیزاتی که می‌تواند ارائه دهد را مشخص کند. سپس کلیات دو فوریت طرح کمک رسانی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان با ۱۶ رای موافق به تصویب رسید. سپس پیشنهاد میرلوحی با با ۱۶ رای موافق به تصویب رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ محمود میرلوحی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه متمم ۵ هزار و ۶۰۰میلیاردی سال ۹۸ شهرداری تهران از چه منابعی تامین می‌شود به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: بخشی از محل فعالیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری شهرداری تهران مثل جابه‌جایی سهام و به سود رساندن پروژه‌های شهرداری، بخشی از طریق تهاتر کردن املاک و پس گرفتن آن‌ها تامین خواهد شد. او ادامه داد: در کنار این موارد بحث پروانه ساخت که در ابتدای سال دچار سکته‌ای شده اما حالا روی ریل افتاده به اضافه دریافت بخشی از مطالباتمان از دولت و دریافت عوارض تردد خودرو از محل معاینه فنی و اجاره بهای املاکمان می‌تواند تامین کننده عدد متمم بودجه باشد. میرلوحی همچنین در ادامه و در پاسخ به این پرسش که اولویت‌های بودجه ۹۹ شهرداری تهران چیست، اضافه کرد: توسعه حمل و نقل عمومی، توسعه فضای سبز و رسیدگی به بافت فرسوده از جمله اولویت‌های بودجه‌ای ما در سال ۹۹ است. این عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ادامه داد: من این نوید را می‌دهم که در سال آینده ما محله بدون پارک و بدون بازار میوه و تره‌بار نخواهیم داشت. او همچنین گفت که؛ برای خرید دو هزار واگن، ۵هزار اتوبوس و توسعه ۱۰۰ کیلومتری خطوط مترو به ۹۳ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داریم که تامین آن در توان بودجه ۲۵ هزار میلیاردی شهرداری تهران نیست و نیاز جدی به مشارکت بخش خصوصی داریم.
ایسناایسنا1 هفته قبل
اعضای شورای شهر تهران لایحه سند جامع سرمایه گذاری در شهر تهران را بررسی کردند. به گزارش ایسنا، صبح امروز لایحه سند جامع سرمایه گذاری شهرداری تهران، روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و محمود میرلوحی در تشریح این لایحه با بیان اینکه از سال گذشته با مصوبه شورای شهر تهران شهرداری تهران ملزم به ارائه لایحه‌ای پیرامون نحوه و شرایط سرمایه گذاری در شهر تهران شد، گفت: حالا پس از چندین ماه این لایحه در نوبت رسیدگی شورای شهر تهران قرار گرفته و از اعضای شورای شهر می‌خواهم که نسبت به بررسی لایحه اقدام کند. در ادامه اعضای شورای شهر تهران به کلیت این سند جامع سرمایه گذاری رأی مثبت دادند و به تشریح جزییات این لایحه پرداختند. چرا که هر گونه سرمایه گذاری در شهر به همه اعضای شورای شهر مربوط است و نه فقط کمیسیون برنامه و بودجه و اگر پیشنهادی مطرح می‌شود می‌بایست در صحن شورای شهر بررسی شود. به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در این جلسه تنها توانستند ۹ ماده این سند جامع را به تصویب برسانند و ادامه بررسی به جلسه آینده موکول شد.
مهرمهر1 هفته قبل
حجت نظری در جریان بررسی این سند، در خصوص اینکه دستورالعمل‌های اجرایی توسط کمیسیون برنامه و بودجه به تائید برسد، انتقاد کرد و گفت: در این سند عبارت «کمیسیون برنامه و بودجه» باید حذف و کلمه «شورا» جایگزین شود در غیر این صورت مابقی اعضای شورا، زینت‌المجالس هستند و مانند این است که کمیسیون برنامه و بودجه خودش را از سایر کمیسیون‌ها متمایز کرده است. هاشمی در مخالفت با متن ارائه شده توسط کمیسیون برنامه و بودجه و پیشنهاد نظری گفت: به نظر می‌رسد با این نوع پیشنهادات، بیشتر دست شهرداری را می‌بندیم. پیشنهاد من این است که به جای «شورا» یا «کمیسیون برنامه و بودجه» به متن لایحه شهرداری بازگردیم و اجازه دهیم دستورالعمل‌ها توسط خود شهرداری تهیه شود. محمود میرلوحی در ادامه این جلسه اظهار داشت: با هیئت تطبیق فرمانداری به توافق رسیده‌ایم که دستورالعمل‌هایی که توسط کمیسیون‌ها تهیه می‌شود، مد نظر قرار گیرد. در نهایت، اعضای شورا رأی دادند که دستورالعمل‌های اجرایی توسط شهرداری تهران تهیه شود.
فارسفارس1 هفته قبل
وی افزود: اعتراض فرمانداری به مصوبه سیاست‌ها و الزامات اجرایی بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران نیز مورد بحث و گفتگو قرار گرفت که با رای اعضای شورای شهر مورد تصویب قرار نگرفت. اعضای شورای شهر حساس هستند که در مورد پرونده باغات حق کسی ضایع نشود. هاشمی در مورد هزینه‌کرد نقدی و غیرنقدی شهرداری گفت: تحقق درآمدهای شهرداری را آقای رسولی به صورت دقیق هر ماه ارائه می‌دهند و در حال حاضر هزینه‌کرد غیرنقدی در شهرداری با مشکل همراه است. وی تصریح کرد: البته شهرداری به دلیل کمتر جسارت داشتن هزینه‌کرد بودجه غیرنقدی آن کند است و این مسئله سبب شده پروژه‌های عمرانی با تاخیر همراه شود. رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه ۳۰ درصد بودجه شهرداری غیرنقدی است و حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان می‌شود، گفت: عدم استفاده از بودجه غیرنقد دلیل اصلی کندی برنامه‌ها است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
«مرتضی الویری» روز سه‌شنبه در یکصد و هشتاد و هشتمین جلسه شورا در حالی این تذکر را بیان کرد که هفته گذشته نیز یک عضو دیگر شورای شهر از عدم تحقق هوشمند سازی در پایتخت انتقاد کرده بود. به گفته این عضو شورای تهران، تجدید نظر در فرایند فعالیت شرکت ارتباطات مشترک شهر برای تامین زیر ساخت‌های ارتباطی شبکه‌های موبایلی شهر تهران از دیگر اقداماتی است که شهرداری باید در زمینه هوشمند سازی انجام دهد. رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا از هیأت رئیسه شورا خواست تا با توجه به گذشت زمان تعیین شده در تبصره مذکور و عدم ارسال گزارش توسط شهرداری تهران، این تذکر به شهردار ابلاغ شود. هفته گذشته نیز سید محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران نسبت به عدم تحقق هوشمند سازی در پایتخت گلایه کرده بود. وی در مورد احداث پارک در روددره فرحزاد گفت: حفاظت از باقی مانده اکوسیستم روددره‌ای شهر تهران مورد تاکید برنامه سوم شهرداری تهران است.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با بیان این‌که بررسی‌های کمیسیون تخصصی در مورد این قرارداد پیشرفت قابل قبولی نداشت و به همین دلیل تلاش کردیم که ابهامات مالی این قرارداد را احراز کنیم، اظهار کرد: به دلیل احراز تخلفات انجام شده و در راستای احقاق حقوق شهروندان، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه تصمیم گرفتند که از شورای شهر درخواست کنند تا در قالب تحقیق و تفحص به موضوع قرارداد «رساتجارت» وارد شوند. وی با اشاره به این‌که تعارض منافع جدی در این قرارداد وجود دارد، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با تحقیق و تفحص از قرارداد شهرداری با «رساتجارت» زمینه‌ی شفافیت را فراهم کنیم. ناهید خدا کرمی نیز در واکنش به این پیشنهاد در حالی که میکروفونش خاموش بود، افزود: چرا تحقیق و تفحص؟ همه چیز مشخص است و باید اینجا گزارش دهند. میرلوحی با بیان این‌که در موضوع «رساتجارت» سعی کردیم که با اشراف کامل پیش برویم، اظهارکرد: به نظرم رقم‌ها از آن چیزی که اعلام می‌شود زیادتر است. به گزارش ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر به تحقیق و تفحص از قرارداد شهرداری تهران با شرکت «رساتجارت» که در سال ۱۳۹۳ منعقد شد، رأی آورد.
مهرمهر2 هفته قبل
وی گفت: هر بار شهردار تهران از ما خواستند تا ما با مجموعه شهرداری تهران همکاری کنیم اما این همکاری ما نتیجه بخش نبوده است. عضو شورای تهران گفت: درباره شرکت رسا تجارت باید مشکلات موجود رفع شود و در جریان تفاهم‌ها، چهار هزار میلیارد به شهرداری تهران برگردد و خسارت‌های شهرداری تهران جبران شود. وی افزود: معتقدم بیش از دو برابر این عدد به شهرداری تهران خسارت وارد شده است. وی ادامه داد: در دوره حاضر ۲۵ درصد بدهی دوره قبل شهرداری تهران را پرداخت کرده‌ایم. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اگر ما این اقدام را انجام نمی‌دادیم بدهی مدیریت شهری از ۶۹ هزار میلیارد تومان به ۷۷ هزار میلیارد می‌رسید.
ایرناایرنا2 هفته قبل
اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در جریان یکصد و هشتاد و هفتمین انتخاب دو نفر کارشناس متخصص برای عضویت در هیات امنای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران را در دستور کار قرار دادند. اعضای شورای شهر با ۱۴ رای صفا صبوری دلیمی (معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران) و با ۹ رای محمدرضا جوادی یگانه (معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران) را به عنوان اعضای شورای پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران انتخاب شدند. سازمان پیشگیری و مدیریت بحران یکی از سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری تهران است. کلیات لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران تصویب شداعضای شورای اسلامی شهر تهران با کلیات یک فوریت لایحه «بازنگری و اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران» موافقت کردند. اعضای شورای شهر تهران در نهایت با ۱۵ رای یک فوریت طرح اصلاح ساختار شهرداری تهران را تصویب کردند ومقرر شد در جلسات آتی شورای شهر جزییات آن بررسی شود.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
به گزارش وانانیوز، صبح امروز دو فوریت طرح الزام شهرداری تهران در طراحی و احداث یادمان شهید سردار سلیمانی از طریق انتشار فراخوان بین‌المللی، روی میز بررسی اعضا قرار گرفت و علی اعطا با بیان اینکه این موضوع نباید مشمول گذشت زمان شود، گفت: انتشار فراخوان بین‌المللی جنبه پیام رسانی جهانی دارد و در این مقطع اگر فراخوان دهیم نتایج موثری را به همراه خواهد داشت و پیشنهاد می‌شود اعضای شورا به دو فوریت این طرح رای دهند. محمود میرلوحی با بیان اینکه نباید در طراحی این یادمان عجله کنیم، گفت: برای نامگذاری خیابانی به نام شهید سردار سلیمانی عجله داشتیم و خوشبختانه این مهم نیز محقق شد، ولی برای اینکه بخواهیم زحمات سردار شهید ماندگار شود، باید طرحی جامع داشته باشیم و نباید عجله کنیم. در ادامه زهرا نژادبهرام نیز با بیان اینکه جایگاه و اهمیت شهید سردار سلیمانی مشخص است، گفت: طرح این یادمان ابزاری هنری، فرهنگی و اجتماعی است تا به همه نشان دهیم که باید با تروریسم جهانی مقابله کنیم و به نظر می‌رسد که باید از ظرفیت مدیریت شهری در دیپلماسی شهری استفاده کنیم. نهایتا اعضای شورای شهر تهران با ۱۷ رای موافق، دو فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه طراحی و احداث یادمان شهید سردار سلیمانی از طریق فراخوان بین‌المللی رای دادند. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید