محمود میر لوحی

محمود میر لوحی

ایرناایرنا2 ماه قبل
وی افزود: سهم شهر تهران از این یک هزار و ۱۲۶ ردیف شغلی، حدود ۴۵۰ هزار واحد کسب و پیشه است. میرلوحی ادامه داد: با این وجود سهم شهرداری تهران از دریافت عوارض از این مشاغل حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است این در حالی است که گردش مالی مشاغل در تهران حدود ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی کشور است. عضو شورای تهران افزود: می‌توان تخمین زد که مبلغ قابل توجهی می‌تواند سهم درآمدی شهر باشد. میر لوحی عنوان کرد: متاسفانه فهرست واحدهای کسب و پیشه در تهران به روز نشده است. اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۷ رای کلیات لایحه را تصویب کردند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه شورای شهر تهران، بررسی لایحه تعیین عوارض کسب و پیشه سال ۹۹ شهر تهران در دستور قرار گرفت. میر لوحی با بیان اینکه متأسفانه فهرست واحدهای کسب و پیشه در تهران مدرن نشده است افزود: این در حالی است که مشاغل جدید و فناورانه و استارت آپ‌ها باید به این فهرست اضافه شوند. میر لوحی گفت: اگر از هر واحد کسب و پیشه که در حدود ۴۵۰ هزار واحد می‌شوند، بتوانیم ۵۰۰ هزار تومان به عنوان عوارض کسب و پیشه دریافت کنیم، بالغ بر ۲۲۵ میلیارد تومان خواهد شد. عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: تهران که معدن طلا و زعفران کاری ندارد، بنابراین منابع درآمدی شهر بخشی از عوارض واحدهای کسب و پیشه است، لذا سهم شهرداری تهران از این درآمد عظیم بسیار ناچیز بوده که باید دریافت شود. در ادامه کلیات لایحه به تصویب رسید.
ایسناایسنا2 ماه قبل
اعضای شورای اسلامی شهر تهران به اصلاحیه تعرفه عوارض کسب و پیشه رأی مثبت دادند. به گزارش ایسنا، صبح امروز لایحه اصلاح عوارض کسب و پیشه روی میز بررسی شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت و محمود میر لوحی در تشریح این جزئیات گفت: ۵ سال است که تعرفه‌های عوارض کسب و پیشه تغییر نکرده و این مسئله موجب اعتراضاتی شده است. وی با بیان این که ما باید منابع پایدار را شناسایی کنیم چرا که شهرداری تهران معادن طلا یا زمین کاشت زعفران ندارد گفت: سهم شهرداری تهران از درآمدهای عوارض کسب و پیشه ناچیز است. وی افزود: دقت داشته باشید که تعرفه‌ها از سال ۹۳ اصلاح نشده و ما می‌خواهیم با یک شیب ملایم یک ضریب فرمول عوارض را اصلاح کنیم. به گزارش ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نهایت به اصلاحیه تعرفه عوارض کسب و پیشه رأی مثبت دادند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
عضو کیمسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از عدم تخصیص ۹۳۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت مترو گلایه کرد. به گزارش ایسنا، محمود میر لوحی در تذکر خود در صحن علنی شورا با اشاره به اجازه شورا به شهرداری تهران برای انتشار ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت مترو گفت: این اوراق معطل وثیقه بانک مرکزی مانده است. وی با بیان این که ۵۰ درصد این اوراق باید توسط دولت تضمین شود، اظهار کرد: به همین دلیل هنوز ۹۳۰ میلیارد تومان از اوراق مشارکت با وجود گذشت ۱۰ ماه هنوز به شهرداری نرسیده است. میرلوحی با اشاره به وضعیت فعلی حمل و نقل عمومی گفت: شخص رئیس جمهور باید حمل ونقل عمومی را در اولویت قرار دهد و انتظار داریم این اوراق هر چه زودتر در اختیار شهرداری قرار گیرد. انتهای پیام
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در یکصد و هشتاد و نهمین جلسه شورا بررسی لایحه سند جامع مشارکت و سرمایه گذاری شهرداری تهران در دستور قرار گرفت. در دی ماه سال ۹۷ نیز طرح الزام شهرداری تهران به استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی و در ادامه ارائه لایحه در این زمینه در اولویت قرار گرفت. به پیشنهاد نظری، بهره برداری از اماکن و زیر ساخت‌های شهری در حال تصدی و اداره توسط شهرداری از دامنه مشارکت و سرمایه گذاری که از طریق سازمان سرمایه گذاری انجام خواهد شد می‌بایست حذف شود. سالاری گفت: ما انواع و روش‌های مشارکت را داریم و سازمان سرمایه گذاری می‌تواند از این روش‌ها استفاده کند اما اگر شیوه فروش را هم بگذاریم، دیگر مشارکت معنا ندارد و بیشتر به فروش دارایی‌ها می‌پردازند. در ادامه از سوی مرتضی الویری پیشنهاد شد در حوزه ساخت و ساز اگر فردی بخواهد پروانه بگیرد به هر دلیل نمی‌تواند و امکان فعالیت مستقل ندارد سازمان سرمایه گذاری پیشنهاد سرمایه گذاری در ملک وی را بدهد.
رکنارکنا2 ماه قبل
وضعیت گذشته را بررسی کردیم اما به دلیل همکاری با شهرداری تهران و بررسی‌های بیشتر تحقیق و تفحص قرارداد رسا تجارت به تاخیر افتاد. البته دیگر شاهد وضعیت اسفبار گذشته نیستیم و امروز دیگر خبری از هولوگرام‌های خسارت بار نیست. امروز املاک شهرداری تهران همه باید طبق ماده ۵۵ و بر اساس ضوابط و با رای شورا واگذار شود. عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا تصریح کرد: امروز دیگر ما بر خلاف دوره‌های قبل املاک شهرداری را بین هم حزبی‌ها و همکاران توزیع نمی‌کنیم. پس از دفاع میرلوحی از این طرح، این تقاضا با اکثریت آرا به تصویب رسید.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اولین همایش قائم مقامان ذی‌حساب نظارت و ارتقاء انضباط مالی با حضور محسن هاشمی؛ رئیس شورای شهر تهران، مجید فراهانی رئیس کمیته بود بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران، بهاره آروین؛ رئیس کمیته شفافیت، محمود میرلوحی؛ رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران و مدیران مالی شهرداری تهران و جمعی از قائم مقامان ذیحساب در ساختمان شورای شهر تهران برگزار شد. میر لوحی افزود: این اقدامات در راستای اصلاح مسیری است که شاید خیلی زیان دیده‌ایم. در کشوری که شهید داده و انقلاب فرهنگی داشته پذیرفته نیست که هنوز هزار فامیل و رانت و تبعیض وجود داشته باشد. عضو شورای شهر تهران خاطر نشان ساخت: فهرست اقداماتی که در این مدت صورت گرفته قابل توجه است و خوشحالیم که آثار این اقدامات در حال تسری به کلان شهر‌ها است. وی ادامه داد: امروز انضباط مالی بر مدیریت شهری حاکم است و نشان داده شده که با انضباط مالی خیلی کارها می‌شود کرد از جمله اینکه ۹ هزار تن زباله را به ۵ هزار تن تقلیل داد.
رکنارکنا3 ماه قبل
سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار تهران، وزیر ارتباطات و معاون فناوری ریاست جمهوری در برج میلاد برگزار شد. لذا احساس کردیم در تهران به مسئله شهر هوشمند باید زیادتر از گذشته پرداخت. این بود که شورای شهر احساس کرد که تهران نیاز و ضرورتش به شهر هوشمند بیشتر از شهر‌های اروپایی است و چاره‌ای نداریم که به این سمت برویم. وی ادامه داد: فکر می‌کنیم در گستره شهر تهران به خوبی می‌شود به گسترش دیجیتال پرداخت و برنامه ریزی کرد. فکر می‌کنم با وجود این همه جوان تحصیل کرده در این حوزه در تهران شرایط فراهم است.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورا به ادامه بررسی طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ اختصاص یافت. در ادامه بررسی این طرح پیشنهادات باقی مانده از جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت. لذا درآمد زایی از سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری به هر طریقی نمی‌تواند راه حلی درست باشد. وی ادامه داد: امروز بخش ورزشی شهرداری تهران قرار نیست باشگاه خصوصی با شهریه دو میلیون تومان شود. با این اقدام این سازمان‌ها و شرکت‌ها وابستگی شان به بودجه شهرداری را بیشتر می‌کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 ماه قبل
درهمین راستا الیاس حضرتی عضو فراکسیون امید مجلس اعلام کرد که به همراه جمعی از نمایندگان به دیدار خانواده‌های کشته‌شدگان و مصدومان ناآرامی‌های پس از افزایش قیمت بنزین خواهد رفت. درهمین حال بهرام پارسایی، ‌ سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس، از پیشنهاد روسای سه فراکسیون مجلس برای پیگیری حوادث اخیر در کمیسیون اصل نود خبر داده است. پیش از این هم علیرضا رحیمی عضو هیات رئیسه مجلس با تسلیت به خانواده‌‌های جان‌باختگان، خواستار تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای گزارشی جامع از کشته‌شدگان، مجروحان و دستگیرشدگان اعتراضات آبان شده بود. فرمانده سپاه محمد‌رسول‌الله تهران با تاکید به نقش مردم گفت: در فتنه اخیر اگر مردم نبودند مشکلات دو چندان می‌شد. وی ادامه داد: افرادی را داشتیم که بحث اعتراض نداشتند و برخی از افراد دستگیر شده از مرفه‌ترین افراد بودند.
وانانیوزوانانیوز4 ماه قبل
اعضای شورای شهر تهران صبح امروز طرحی را با دو قید فوریت امضاء کردند که براساس آن شهرداری تهران ملزم به ارائه لایحه‌ای برای رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده در حوادث اخیر شد. وی افزود: بر همین اساس اعضای شورای شهر طرحی را پیشنهاد دادند که براساس آن شهرداری ملزم به ارائه لایحه‌ای برای رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده در حوادث اخیر شود. دو فوریت و کلیات این طرح با رای اکثریت آرا به تصویب رسید. در ادامه الویری پیشنهاد داد که کلمه جان باختگان، شهدای امنیت و مجروحین حذف شده و این طرح در خصوص آسیب دیدگان باشد و گفت: هر کسی که در این حوادث آسیب دیده چه مامور راهنمای و رانندگی و چه یک نوجوان ۱۵ ساله باید مورد حمایت قرار گیرند. در ادامه اعضای شورای شهر شهربانو امانی، محمد جواد حق شناس و محمود میر لوحی به عنوان اعضای کمیته سه نفر انتخاب کردند.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمود میر لوحی، رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای شهر تهران در یکصد هفتاد و هفتمین جلسه شورا و پس از سخنان سورنا ستاری معاون علم و فناوری رییس جمهور در صحن شورا گفت: مدیریت شهری تهران صدای زنگ هشدار تحول در کسب و کار و اقتصاد و منابع پایدار را درک کرده است به طوری که در برنامه سوم شهر تهران یک سوم از کیفیت و کمیت را به حوزه شهر هوشمند اختصاص داده است. میر لوحی همچنین افزود: ما در اصلاح دستور العمل فعالیت شورایاری‌ها کارگروه فناوری و نو آوری در محلات را راه اندازی کردیم و امیدواریم از کف جامعه به موضوع نوآوری پرداخته شود و همه بخش‌های جامعه آغشته به فناوری و نوآوری گردد. وی افزود: مسئله امروز کشور اشتغال، درآمد و منابع پایدار و نیز امید و نشاط اجتماعی است که قطعا از این مسیر شدنی‌تر است. میر لوحی همچنین گفت: از حالا بپذیریم شهر هوشمند بی مکان است و منطقه‌ای نیست و لذا می‌توان در کنار فعالیت‌های پیرامون دانشگاه شریف این فعالیت‌ها و امتیاز‌ها و تسهیلات را در دانشگاه‌های دیگر در بافت‌های فرسوده به کار گرفت. رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا گفت: مدیریت شهری قطعا پیشرو در بکار گیری روش‌های نوآورانه و فناوری است و امیدواریم در این زمینه مکانیسم سنجش پذیری ایجاد شود تا بتوانیم این اتفاقات را ارزیابی کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما4 ماه قبل
در یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شورا ادامه بررسی لایحه حمایت از اجرای شبکه فاضلاب شهر تهران در دستور قرار گرفت. محمد سالاری پیشنهاد داد که در بند یک ماده واحده حداقل پنجاه درصد محاسبات نقد قید شود. همچنین از سوی زهرا نژاد بهرام پیشنهاد شد در بند ۵ ماده واحده همکاری سازمان نظام مهندسی با شهرداری تهران مد نظر قرار گیرد. در ادامه پیشنهاد حذف بند ۵ ماده واحده از سوی اعضا مطرح شد. در نهایت پیشنهاد حذف بند ۵ ماده واحده مورد موافقت اعضا قرار گرفت.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورا سید محمود میر لوحی در جریان بررس لایحه حمایت از اجرای شبکه فاضلاب تهران گفت: در حال حاضر برای تکمیل تصفیه خانه شماره ۶، ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است و این در حالی است که بودجه سال جاری شرکت آب و فاضلاب تهران ۱۴ میلیارد تومان است پس واضح است که تکمیل شبکه فاضلاب نیاز به حمایت دارد. وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم شبکه فاضلاب تهران ۱۰ سال دیگر تکمیل شود، به همین منوال ادامه دهیم و ۳ هزار میلیارد تومان هزینه صورت گرفته در شبکه فاضلاب تا به حال نیز بلا تکلیف خواهد ماند. میر لوحی گفت: اگر حمایت نکنیم شرکت آب و فاضلاب نیز بهانه و توجیه خود را دارد چرا که بودجه سالیانه آنها کفاف تکمیل شبکه را نخواهد داد. رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورا افزود: تا کنون ۶ هزار کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده و تنها ۲ هزار کیلومتر دیگر باقی مانده لذا باید هر چه سریعتر در جهت رفع مشکلات شهروندان تهرانی حمایت‌های لازم صورت گیرد تا شبکه فاضلاب تهران تکمیل شود. وی ادامه داد: در این مصوبه، ما همه وجوه اعم از تکمیل شبکه فاضلاب تهران ظرف ۴ سال، تدبیر برای فرو نشست تهران و چاه‌های جذبی که آب باران دوباره به فاضلاب‌ها برنگردد را دیده‌ایم و می‌توان امیدوار بود با اجرای این مصوبه شبکه فاضلاب تهران هر چه سریعتر تکمیل شود.
مهرمهر5 ماه قبل
لذا شوراها محور هدایت نظارت و اداره امورات مردم هستند که امروز شما عزیزان که اینجا تشریف دارید سنگرداران خط مقدم جبهه دفاع از حقوق مردم هستند. وی ادامه داد: این در حالی است که شورای پنجم معتقد به تحکیم و تثبیت و تبیین این جایگاه مهم است و اصرار دارد که آن را تعمیق و تعمیم بخشد. میر باقری همچنین خاطر نشان ساخت: هدف از این نشست حساس کردن شما از این بابت است که مهم هستید و باید تعیین کننده باشید. ثانیا: به صورت کارشناسی و با انگیزه جدی و مضاعف از حقوق مردم در این کمیسیون‌ها و هیات هایی که هستید دفاع علمی و کارشناسی کنید و طرفدار منطقی دفاع از مردم باشید. امیدواریم در این هم اندیشی راهکارهایی فراهم شود تا شوراها جدی‌تر علمی‌تر و آگاهانه‌تر زمینه‌های دفاع از حقوق عامه را فراهم آورند.
مهرمهر5 ماه قبل
سید محمود میر لوحی در این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه نمایندگان گفت: متاسفانه جایگاه نمایندگان به رغم ساختار اداری در سالهای قبل مورد توجه قرار نگرفته و امیدواریم در این دوره با نظارت آقای فراهانی و برگزاری چنین نشست هایی چنین جایگاهی را در ساختار اداری و اجرایی شورا را منسجم کنیم. وی ادامه داد: ما (نمایندگان) باید باور کنیم دارای جایگاه مهم در قانون اساسی و خدمت به مردم هستیم. چرا که نگاه هایی که به نمایندگان بوده از بیرون شورا بدین صورت بوده که این جایگاه دارای اهمیت نیست و این اهمیت باید در ابتدا از سوی خود نمایندگان درک و احساس شود. رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورا گفت: همه اعضای شورای پنجم نگاهشان کارشناسانه است و جایگاه شورا را رفیع و تاثیر گذار و از ارکان حکمرانی کشور می‌دانند. لذا عمل و تصمیم نمایندگان در کار اعضای شورا نیز تاثیر گذار است و به نوعی ادای دین به مردم خواهد بود.
مهرمهر5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، اولین نشست هم اندیشی نمایندگان منتخب شورای اسلامی شهر تهران در کمیسیون‌ها، سازمان‌ها، هیئت‌ها و مجامع با حضور محسن هاشمی رییس شورا، مجید فراهانی ناظر رییس شورا بر امور نمایندگی‌ها، سید محمود میر لوحی ناظر امور اداری واجرایی شورا، سید علی میر باقری مدیر کل اداری و اجرایی شورا، بوچانی رییس سازمان مطالعات شهرداری تهران، محمد آرایش معاون پایش برنامه و امور نمایندگی‌های شورا و نمایندگان شورا در مجامع و هیئت‌ها و سازمان برگزار شد. محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در این نشست با یادآوری این نکته که این نخستین نشست در دوره پنجم شورا با نمایندگان معرفی شده از سوی شورای اسلامی شهر تهران به کمیسیون‌ها، شوراها، کمیته و کارگروه‌های مختلف است اظهار داشت: اولین انتظار هیات رییسه شورا از نمایندگان ارائه گزارش از چگونگی کارکردشان است. رییس شورای شهر تهران در ادامه سخنان خود اولین موضوع را نزدیکی دیدگاهها و نقطه نظرات قبل از تصمیم گیری است اظهار داشت: بر همین اساس شورا انتظار دارد که از مشورت و ارائه اطلاعات و نگاه اعضای نمایندگی شورا در موضوعات تخصصی استفاده کند تا بتواند رویکرد منسجم با کمترین تناقض و تضاد را در موضوعات گوناگون اتخاذ کند و به نوعی هم افزایی و نگاه مشترک در حوزه‌های مختلف برسد. وی ضرورت هماهنگی و ارتباط مداوم نمایندگان معرفی شده از طرف شورا با مجموعه شورا را از نکات قابل تامل دانست و افزود: این هماهنگی نه تنها قبل از حضور در جلسات ضروری است بلکه باید پس از جلسات نیز جهت تکمیل مستندات، اطلاع رسانی از تصمیمات و برنامه ریزی برای مسایل پیش رو صورت گیرد و سامانه روزآمدی از عملکرد نمایندگی‌ها در اختیار شورا باشد. موضوع مدیریت یکپارچه شهری، موضوعی است که توسط مدیریت شهری تهران با جدیت دنبال می‌شود و شاید ایجاد انسجام در نمایندگی‌ها، نخستین گام داخلی برای تحقق مدیریت یکپارچه وغیرجزیره‌ای شهری باشد.
ایلناایلنا5 ماه قبل
مدیرکل اداری و اجرایی شورای‌شهر تهران گفت: شوراها محور هدایت نظارت و اداره امورات مردم هستند که امروز شما عزیزان که اینجا تشریف دارید سنگرداران خط مقدم جبهه دفاع از حقوق مردم هستند. لذا شوراها محور هدایت نظارت و اداره امورات مردم هستند که امروز شما عزیزان که اینجا تشریف دارید سنگرداران خط مقدم جبهه دفاع از حقوق مردم هستند. میر باقری همچنین خاطرنشان کرد: هدف از این نشست حساس کردن شما از این بابت است که مهم هستید و باید تعیین کننده باشید. ثانیا: به صورت کارشناسی و با انگیزه جدی و مضاعف از حقوق مردم در این کمیسیون‌ها و هیات هایی که هستید دفاع علمی و کارشناسی کنید و طرفدار منطقی دفاع از مردم باشید. امیدواریم در این هم اندیشی راهکارهایی فراهم شود تا شوراها جدی‌تر علمی‌تر و آگاهانه‌تر زمینه‌های دفاع از حقوق عامه را فراهم آورند.
ایلناایلنا5 ماه قبل
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا گفت: تاکنون در کارگروه خرید‌های خارجی برای شرکت در جلسات از من دعوت به عمل نیامده، یعنی شهرداری اتوبوس و واگن مترو نمی‌خواهد بخرد! لذا این کارگروه تا کنون فعال نشده و به رغم پیگیری‌های بنده هنوز جلسه‌ای تشکیل ندادند. لذا این کارگروه تا کنون فعال نشده و به رغم پیگیری‌های بنده هنوز جلسه‌ای تشکیل ندادند. لذا عمل و تصمیم نمایندگان در کار اعضای شورا نیز تاثیر گذار است و به نوعی ادای دین به مردم خواهد بود. میر لوحی افزود: به یقین این اقدام نمایندگان منجر به بهبود فعالیت‌ها و کارآمد کردن سامانه‌های حقوقی در کشور خواهد شد شود
ایلناایلنا5 ماه قبل
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بخشی از شکوه‌ها و گلایه‌های شهروندان از مدیریت شهری مربوط به کمیسیون‌ها وکمیته هایی است که شورا بصورت مستقیم یا از طریق معرفی نماینده در تصمیمات آن مشارکت دارد و ما باید از اختیارات وجایگاه خود جهت تسهیل مشکلات مردم استفاده کنیم. محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در این نشست با یادآوری این نکته که این نخستین نشست در دوره پنجم شورا با نمایندگان معرفی شده از سوی شورای اسلامی شهر تهران به کمیسیون‌ها، شوراها، کمیته و کارگروه‌های مختلف است اظهار داشت: اولین انتظار هیات رییسه شورا از نمایندگان ارائه گزارش از چگونگی کارکردشان است. رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سخنان خود اولین موضوع را نزدیکی دیدگاهها و نقطه نظرات قبل از تصمیم گیری است اظهار داشت: بر همین اساس شورا انتظار دارد که از مشورت و ارائه اطلاعات و نگاه اعضای نمایندگی شورا در موضوعات تخصصی استفاده کند تا بتواند رویکرد منسجم با کمترین تناقض و تضاد را در موضوعات گوناگون اتخاذ کند و به نوعی هم افزایی و نگاه مشترک در حوزه‌های مختلف برسد. وی ضرورت هماهنگی و ارتباط مداوم نمایندگان معرفی شده از طرف شورا با مجموعه شورا را از نکات قابل تامل دانست و افزود: این هماهنگی نه تنها قبل از حضور در جلسات ضروری است بلکه باید پس از جلسات نیز جهت تکمیل مستندات، اطلاع رسانی از تصمیمات و برنامه ریزی برای مسایل پیش رو صورت گیرد و سامانه روزآمدی از عملکرد نمایندگی‌ها در اختیار شورا باشد. موضوع مدیریت یکپارچه شهری، موضوعی است که توسط مدیریت شهری تهران با جدیت دنبال می‌شود و شاید ایجاد انسجام در نمایندگی‌ها، نخستین گام داخلی برای تحقق مدیریت یکپارچه وغیرجزیره‌ای شهری باشد.
ایسناایسنا5 ماه قبل
عضو شورای شهر تهران از عدم رعایت عدالت در صدور حکم بازنشستگی افراد گلایه کرد. به گزارش ایسنا، محمود میر لوحی صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به تبعیض در صدور حکم بازنشستگی در شهرداری تهران گفت: گزارش‌های از عدم رعایت عدالت در صدور حکم بازنشستگی افراد با طول خدمت بیش از ۳۰ سال به دست مان رسیده است. وی با بیان این که از شهردار تهران می‌خواهم که فهرست کارکنان شاغل در شهرداری که طول خدمت آنها بیشتر از ۳۰ سال است را به شورای شهر بدهد گفت: این فهرست می‌بایست به تفکیک سال تولد، مدرک تحصیلی و دلایل عدم صدور حکم بازنشستگی باشد. انتهای پیام
برنابرنا5 ماه قبل
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: هنوز کارکنانی که با طول فعالیت بیش از ۳۰ سال در شهرداری تهران فعالیت می‌کنند وجود دارند و شهرداری می‌بایست دلایل عدم صدور حکم بازنشستگی این افراد را اعلام کند. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سید محمود میر لوحی، در یکصد و هفتادمین جلسه شورا نسبت به فعالیت کارکنان با طول فعالیت بیش از ۳۰ سال و عدم رعایت عدالت گفت: اخیرا گزارش هایی دریافت کردم مبنی بر عدم رعایت عدالت نسبت به فعالیت بازنشستگان بیش از ۳۰ سال فعالیت که همچنان در شهرداری حضور دارند. وی افزود: از شهرداری تقاضا داریم فهرست این کارکنان و دلایل عدم صدور حکم بازنشستگی آنان را هر چه سریعتر اعلام کنند.
مهرمهر5 ماه قبل
در حال حاضر تعداد پرونده‌های شهرداری تهران در حوزه حقوقی، چند برابر کل پرونده‌های دولت در این حوزه است. پرونده‌های عجیب و غریب حقوقی شهرداری تهرانبه گفته میر لوحی پرونده‌های عجیب و غریب در میان پرونده‌های حقوقی شهرداری تهران زیاد مشاهده می‌شود. این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اصلاح ساختار بخش حقوقی شهرداری تهران گفت: جایگاه دفتر حقوقی شهرداری در مقوله آموزش، تجهیز مناطق، سازمان‌های شهرداری، سیاستگذاری، هدایت، نظارت و ارزیابی فعالیت‌ها روشن‌تر شود که این گسستگی به یکپارچگی تبدیل شود. اخیرا توافق خوبی با سازمان ثبت اسناد شده و قرار است اسناد شهرداری، یک ستاره‌ و نشانه‌ای در ثبت بخورد و مشخص باشد. به نظر می‌رسد سازمان ثبت اسناد، املاک شهرداری را نمی‌شناخته و با این املاک به گونه‌ای رفتار شده گویی مالک ندارد و هر کسی مدعی آن شده توانسته سند هم دریافت کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ماه قبل
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اعمال تخفیف به خانواده شهدا، جانبازان، معلولان و خبرنگاران برای بسته‌های تخفیفی و تشویقی ویژه موزه نقشه تهران موافقت کردند. در ادامه حجت نظری دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: پرسش اصلی این است که برای دانشجویان و دانش آموزان تخفیف در نظر گرفته شده است و اگر بحث تشویق است چه ایرادی دارد که اقشار دیگر را در نظر نگیریم. پیشنهاد من این بود سربازان را هم به این بخش اضافه کنیم. وی تاکید کرد: موزه نقشه که بازدید کننده زیادی نخواهد داشت و از قضا باید مشوق در نظر بگیریم فارغ از نگاه ارزشی در نظر گرفتن این اقشار، نگاه تشویقی و سود آوری دارد. نهایتا این پیشنهاد مورد موافقت اکثریت اعضای شورای اسلامی قرار گرفت و به تصویب رسید اما اعضا در خصوص پیشنهاد حجت نظری در خصوص اضافه شدن سربازان رای موافق ندادند و این پیشنهاد به تصویب نرسید.
ایسناایسنا6 ماه قبل
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اعمال تخفیف به خانواده شهدا، جانبازان، معلولان و خبرنگاران برای بسته‌های تخفیفی و تشویقی ویژه موزه نقشه تهران موافقت کردند. در ادامه حجت نظری دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: پرسش اصلی این است که برای دانشجویان و دانش آموزان تخفیف در نظر گرفته شده است و اگر بحث تشویق است چه ایرادی دارد که اقشار دیگر را در نظر نگیریم. پیشنهاد من این بود سربازان را هم به این بخش اضافه کنیم. وی تاکید کرد: موزه نقشه که بازدید کننده زیادی نخواهد داشت و از قضا باید مشوق در نظر بگیریم فارغ از نگاه ارزشی در نظر گرفتن این اقشار، نگاه تشویقی و سود آوری دارد. به گزارش ایسنا، نهایتا این پیشنهاد مورد موافقت اکثریت اعضای شورای اسلامی قرار گرفت و به تصویب رسید اما اعضا در خصوص پیشنهاد حجت نظری در خصوص اضافه شدن سربازان رای موافق ندادند و این پیشنهاد به تصویب نرسید.

چه خبر از پرونده تخلف عیسی شریفی؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ماه قبل
سید محمود میر لوحی، رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین از میزان بدهی‌های شرکت رسا تجارت به شهرداری تهران و آخرین وضعیت رسیدگی به تخلفات عیسی شریفی گفت.
پارس نیوزپارس نیوز6 ماه قبل
ناصر امانی، معاون اسبق برنامه‌ریزی و امور شورای شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پارس نیوز، ادعای جدید یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر واگذاری ۲ هزار ملک به وابستگان شهردار اسبق تهران را دروغی بزرگ و ادعایی برای فرار از پاسخ‌گویی نسبت به عملکرد ضعیف مدیریت شهری در دو سال گذشته دانست. امانی گفت: متاسفانه برخی از اعضای دوره فعلی شورای شهر آن قدر بی‌اطلاع هستند که حتی بیش از ۳۷۰ ساختمانی که در اختیار سراهای محله و املاکی که در اختیار هیئات و مجموعه‌های عام‌المنفعه قرار گرفته را، واگذاری به وابستگان شهردار سابق تهران قلمداد کرده‌اند. وی از مدعیان خواسته است فهرست ۲ هزار ملک منتشر شده را در اسرع وقت منتشر کنند تا معلوم شود حقی از بیت‌المال ضایع شده یا برخی دوباره در آستانه انتخابات، به فکر عملیات روانی افتاده‌اند. به گزارش پارس نیوز، پیش از شهربانو امانی، محمود میرلوحی که از اعضای فعلی شورای شهر هستند نیز ادعاهای خلاف واقعی در مورد مدیریت شهری سابق داشته‌اند که هر دو در دادگاه محکوم شده‌اند. اگر فسادی در مدیریت اسبق شهرداری تهران وجود داشته باشد، قوه قضائیه حتما به آن رسیدگی خواهد کرد، هرچند برخی رسانه‌های معاند و امثال آمدنیوزها سعی دارند اقدامات قوه قضائیه را کمرنگ جلوه نشان دهند، اما لازم است مردم نسبت به این نوع دروغ‌ها آگاه شده و حقایق برای آن‌ها آشکار شود.»
رکنارکنا6 ماه قبل
به گزارش رکنا، ناصر امانی، معاون اسبق برنامه‌ریزی و امور شورای شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ادعای جدید یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر واگذاری ۲ هزار ملک به وابستگان شهردار اسبق تهران را دروغی بزرگ و ادعایی برای فرار از پاسخ‌گویی نسبت به عملکرد ضعیف مدیریت شهری در دو سال گذشته دانست. امانی گفت: متاسفانه برخی از اعضای دوره فعلی شورای شهر آن قدر بی‌اطلاع هستند که حتی بیش از ۳۷۰ ساختمانی که در اختیار سراهای محله و املاکی که در اختیار هیئات و مجموعه‌های عام‌المنفعه قرار گرفته را، واگذاری به وابستگان شهردار سابق تهران قلمداد کرده‌اند. وی از مدعیان خواسته است فهرست ۲ هزار ملک منتشر شده را در اسرع وقت منتشر کنند تا معلوم شود حقی از بیت‌المال ضایع شده یا برخی دوباره در آستانه انتخابات، به فکر عملیات روانی افتاده‌اند. پیش از شهربانو امانی، محمود میرلوحی که از اعضای فعلی شورای شهر هستند نیز ادعاهای خلاف واقعی در مورد مدیریت شهری سابق داشته‌اند که هر دو در دادگاه محکوم شده‌اند. اگر فسادی در مدیریت اسبق شهرداری تهران وجود داشته باشد، قوه قضائیه حتما به آن رسیدگی خواهد کرد، هرچند برخی رسانه‌های معاند و امثال آمدنیوزها سعی دارند اقدامات قوه قضائیه را کمرنگ جلوه نشان دهند، اما لازم است مردم نسبت به این نوع دروغ‌ها آگاه شده و حقایق برای آن‌ها آشکار شود.» برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
ناصر امانی، معاون اسبق برنامه‌ریزی و امور شورای شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ادعای جدید یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر واگذاری ۲ هزار ملک به وابستگان شهردار اسبق تهران را دروغی بزرگ و ادعایی برای فرار از پاسخ‌گویی نسبت به عملکرد ضعیف مدیریت شهری در دو سال گذشته دانست. امانی گفت: متاسفانه برخی از اعضای دوره فعلی شورای شهر آن قدر بی‌اطلاع هستند که حتی بیش از ۳۷۰ ساختمانی که در اختیار سراهای محله و املاکی که در اختیار هیئات و مجموعه‌های عام‌المنفعه قرار گرفته را، واگذاری به وابستگان شهردار سابق تهران قلمداد کرده‌اند. وی از مدعیان خواسته است فهرست ۲ هزار ملک منتشر شده را در اسرع وقت منتشر کنند تا معلوم شود حقی از بیت‌المال ضایع شده یا برخی دوباره در آستانه انتخابات، به فکر عملیات روانی افتاده‌اند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، پیش از شهربانو امانی، محمود میرلوحی که از اعضای فعلی شورای شهر هستند نیز ادعاهای خلاف واقعی در مورد مدیریت شهری سابق داشته‌اند که هر دو در دادگاه محکوم شده‌اند. اگر فسادی در مدیریت اسبق شهرداری تهران وجود داشته باشد، قوه قضائیه حتما به آن رسیدگی خواهد کرد، هرچند برخی رسانه‌های معاند و امثال آمدنیوزها سعی دارند اقدامات قوه قضائیه را کمرنگ جلوه نشان دهند، اما لازم است مردم نسبت به این نوع دروغ‌ها آگاه شده و حقایق برای آن‌ها آشکار شود.» انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز6 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشناصر امانی، معاون اسبق برنامه‌ریزی و امور شورای شهرداری تهران ادعای جدید یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر واگذاری ۲ هزار ملک به وابستگان شهردار اسبق تهران را دروغی بزرگ و ادعایی برای فرار از پاسخ‌گویی نسبت به عملکرد ضعیف مدیریت شهری در دو سال گذشته دانست. اخبار اجتماعی- امانی گفت: متاسفانه برخی از اعضای دوره فعلی شورای شهر آن قدر بی‌اطلاع هستند که حتی بیش از ۳۷۰ ساختمانی که در اختیار سراهای محله و املاکی که در اختیار هیئات و مجموعه‌های عام‌المنفعه قرار گرفته را، واگذاری به وابستگان شهردار سابق تهران قلمداد کرده‌اند. وی از مدعیان خواسته است فهرست ۲ هزار ملک منتشر شده را در اسرع وقت منتشر کنند تا معلوم شود حقی از بیت‌المال ضایع شده یا برخی دوباره در آستانه انتخابات، به فکر عملیات روانی افتاده‌اند. پیش از شهربانو امانی، محمود میرلوحی که از اعضای فعلی شورای شهر هستند نیز ادعاهای خلاف واقعی در مورد مدیریت شهری سابق داشته‌اند که هر دو در دادگاه محکوم شده‌اند. اگر فسادی در مدیریت اسبق شهرداری تهران وجود داشته باشد، قوه قضائیه حتما به آن رسیدگی خواهد کرد، هرچند برخی رسانه‌های معاند و امثال آمدنیوزها سعی دارند اقدامات قوه قضائیه را کمرنگ جلوه نشان دهند، اما لازم است مردم نسبت به این نوع دروغ‌ها آگاه شده و حقایق برای آن‌ها آشکار شود.»

به انتهای لیست رسیدید