محمود میر لوحی

محمود میر لوحی

رکنارکنا9 ساعت قبل
سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار تهران، وزیر ارتباطات و معاون فناوری ریاست جمهوری در برج میلاد برگزار شد. لذا احساس کردیم در تهران به مسئله شهر هوشمند باید زیادتر از گذشته پرداخت. این بود که شورای شهر احساس کرد که تهران نیاز و ضرورتش به شهر هوشمند بیشتر از شهر‌های اروپایی است و چاره‌ای نداریم که به این سمت برویم. وی ادامه داد: فکر می‌کنیم در گستره شهر تهران به خوبی می‌شود به گسترش دیجیتال پرداخت و برنامه ریزی کرد. فکر می‌کنم با وجود این همه جوان تحصیل کرده در این حوزه در تهران شرایط فراهم است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورا به ادامه بررسی طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه سال ۹۹ اختصاص یافت. در ادامه بررسی این طرح پیشنهادات باقی مانده از جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت. لذا درآمد زایی از سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری به هر طریقی نمی‌تواند راه حلی درست باشد. وی ادامه داد: امروز بخش ورزشی شهرداری تهران قرار نیست باشگاه خصوصی با شهریه دو میلیون تومان شود. با این اقدام این سازمان‌ها و شرکت‌ها وابستگی شان به بودجه شهرداری را بیشتر می‌کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
درهمین راستا الیاس حضرتی عضو فراکسیون امید مجلس اعلام کرد که به همراه جمعی از نمایندگان به دیدار خانواده‌های کشته‌شدگان و مصدومان ناآرامی‌های پس از افزایش قیمت بنزین خواهد رفت. درهمین حال بهرام پارسایی، ‌ سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس، از پیشنهاد روسای سه فراکسیون مجلس برای پیگیری حوادث اخیر در کمیسیون اصل نود خبر داده است. پیش از این هم علیرضا رحیمی عضو هیات رئیسه مجلس با تسلیت به خانواده‌‌های جان‌باختگان، خواستار تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای گزارشی جامع از کشته‌شدگان، مجروحان و دستگیرشدگان اعتراضات آبان شده بود. فرمانده سپاه محمد‌رسول‌الله تهران با تاکید به نقش مردم گفت: در فتنه اخیر اگر مردم نبودند مشکلات دو چندان می‌شد. وی ادامه داد: افرادی را داشتیم که بحث اعتراض نداشتند و برخی از افراد دستگیر شده از مرفه‌ترین افراد بودند.
وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
اعضای شورای شهر تهران صبح امروز طرحی را با دو قید فوریت امضاء کردند که براساس آن شهرداری تهران ملزم به ارائه لایحه‌ای برای رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده در حوادث اخیر شد. وی افزود: بر همین اساس اعضای شورای شهر طرحی را پیشنهاد دادند که براساس آن شهرداری ملزم به ارائه لایحه‌ای برای رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده در حوادث اخیر شود. دو فوریت و کلیات این طرح با رای اکثریت آرا به تصویب رسید. در ادامه الویری پیشنهاد داد که کلمه جان باختگان، شهدای امنیت و مجروحین حذف شده و این طرح در خصوص آسیب دیدگان باشد و گفت: هر کسی که در این حوادث آسیب دیده چه مامور راهنمای و رانندگی و چه یک نوجوان ۱۵ ساله باید مورد حمایت قرار گیرند. در ادامه اعضای شورای شهر شهربانو امانی، محمد جواد حق شناس و محمود میر لوحی به عنوان اعضای کمیته سه نفر انتخاب کردند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمود میر لوحی، رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای شهر تهران در یکصد هفتاد و هفتمین جلسه شورا و پس از سخنان سورنا ستاری معاون علم و فناوری رییس جمهور در صحن شورا گفت: مدیریت شهری تهران صدای زنگ هشدار تحول در کسب و کار و اقتصاد و منابع پایدار را درک کرده است به طوری که در برنامه سوم شهر تهران یک سوم از کیفیت و کمیت را به حوزه شهر هوشمند اختصاص داده است. میر لوحی همچنین افزود: ما در اصلاح دستور العمل فعالیت شورایاری‌ها کارگروه فناوری و نو آوری در محلات را راه اندازی کردیم و امیدواریم از کف جامعه به موضوع نوآوری پرداخته شود و همه بخش‌های جامعه آغشته به فناوری و نوآوری گردد. وی افزود: مسئله امروز کشور اشتغال، درآمد و منابع پایدار و نیز امید و نشاط اجتماعی است که قطعا از این مسیر شدنی‌تر است. میر لوحی همچنین گفت: از حالا بپذیریم شهر هوشمند بی مکان است و منطقه‌ای نیست و لذا می‌توان در کنار فعالیت‌های پیرامون دانشگاه شریف این فعالیت‌ها و امتیاز‌ها و تسهیلات را در دانشگاه‌های دیگر در بافت‌های فرسوده به کار گرفت. رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا گفت: مدیریت شهری قطعا پیشرو در بکار گیری روش‌های نوآورانه و فناوری است و امیدواریم در این زمینه مکانیسم سنجش پذیری ایجاد شود تا بتوانیم این اتفاقات را ارزیابی کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
در یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شورا ادامه بررسی لایحه حمایت از اجرای شبکه فاضلاب شهر تهران در دستور قرار گرفت. محمد سالاری پیشنهاد داد که در بند یک ماده واحده حداقل پنجاه درصد محاسبات نقد قید شود. همچنین از سوی زهرا نژاد بهرام پیشنهاد شد در بند ۵ ماده واحده همکاری سازمان نظام مهندسی با شهرداری تهران مد نظر قرار گیرد. در ادامه پیشنهاد حذف بند ۵ ماده واحده از سوی اعضا مطرح شد. در نهایت پیشنهاد حذف بند ۵ ماده واحده مورد موافقت اعضا قرار گرفت.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورا سید محمود میر لوحی در جریان بررس لایحه حمایت از اجرای شبکه فاضلاب تهران گفت: در حال حاضر برای تکمیل تصفیه خانه شماره ۶، ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است و این در حالی است که بودجه سال جاری شرکت آب و فاضلاب تهران ۱۴ میلیارد تومان است پس واضح است که تکمیل شبکه فاضلاب نیاز به حمایت دارد. وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم شبکه فاضلاب تهران ۱۰ سال دیگر تکمیل شود، به همین منوال ادامه دهیم و ۳ هزار میلیارد تومان هزینه صورت گرفته در شبکه فاضلاب تا به حال نیز بلا تکلیف خواهد ماند. میر لوحی گفت: اگر حمایت نکنیم شرکت آب و فاضلاب نیز بهانه و توجیه خود را دارد چرا که بودجه سالیانه آنها کفاف تکمیل شبکه را نخواهد داد. رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورا افزود: تا کنون ۶ هزار کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده و تنها ۲ هزار کیلومتر دیگر باقی مانده لذا باید هر چه سریعتر در جهت رفع مشکلات شهروندان تهرانی حمایت‌های لازم صورت گیرد تا شبکه فاضلاب تهران تکمیل شود. وی ادامه داد: در این مصوبه، ما همه وجوه اعم از تکمیل شبکه فاضلاب تهران ظرف ۴ سال، تدبیر برای فرو نشست تهران و چاه‌های جذبی که آب باران دوباره به فاضلاب‌ها برنگردد را دیده‌ایم و می‌توان امیدوار بود با اجرای این مصوبه شبکه فاضلاب تهران هر چه سریعتر تکمیل شود.
مهرمهر1 ماه قبل
لذا شوراها محور هدایت نظارت و اداره امورات مردم هستند که امروز شما عزیزان که اینجا تشریف دارید سنگرداران خط مقدم جبهه دفاع از حقوق مردم هستند. وی ادامه داد: این در حالی است که شورای پنجم معتقد به تحکیم و تثبیت و تبیین این جایگاه مهم است و اصرار دارد که آن را تعمیق و تعمیم بخشد. میر باقری همچنین خاطر نشان ساخت: هدف از این نشست حساس کردن شما از این بابت است که مهم هستید و باید تعیین کننده باشید. ثانیا: به صورت کارشناسی و با انگیزه جدی و مضاعف از حقوق مردم در این کمیسیون‌ها و هیات هایی که هستید دفاع علمی و کارشناسی کنید و طرفدار منطقی دفاع از مردم باشید. امیدواریم در این هم اندیشی راهکارهایی فراهم شود تا شوراها جدی‌تر علمی‌تر و آگاهانه‌تر زمینه‌های دفاع از حقوق عامه را فراهم آورند.
مهرمهر1 ماه قبل
سید محمود میر لوحی در این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه نمایندگان گفت: متاسفانه جایگاه نمایندگان به رغم ساختار اداری در سالهای قبل مورد توجه قرار نگرفته و امیدواریم در این دوره با نظارت آقای فراهانی و برگزاری چنین نشست هایی چنین جایگاهی را در ساختار اداری و اجرایی شورا را منسجم کنیم. وی ادامه داد: ما (نمایندگان) باید باور کنیم دارای جایگاه مهم در قانون اساسی و خدمت به مردم هستیم. چرا که نگاه هایی که به نمایندگان بوده از بیرون شورا بدین صورت بوده که این جایگاه دارای اهمیت نیست و این اهمیت باید در ابتدا از سوی خود نمایندگان درک و احساس شود. رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورا گفت: همه اعضای شورای پنجم نگاهشان کارشناسانه است و جایگاه شورا را رفیع و تاثیر گذار و از ارکان حکمرانی کشور می‌دانند. لذا عمل و تصمیم نمایندگان در کار اعضای شورا نیز تاثیر گذار است و به نوعی ادای دین به مردم خواهد بود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، اولین نشست هم اندیشی نمایندگان منتخب شورای اسلامی شهر تهران در کمیسیون‌ها، سازمان‌ها، هیئت‌ها و مجامع با حضور محسن هاشمی رییس شورا، مجید فراهانی ناظر رییس شورا بر امور نمایندگی‌ها، سید محمود میر لوحی ناظر امور اداری واجرایی شورا، سید علی میر باقری مدیر کل اداری و اجرایی شورا، بوچانی رییس سازمان مطالعات شهرداری تهران، محمد آرایش معاون پایش برنامه و امور نمایندگی‌های شورا و نمایندگان شورا در مجامع و هیئت‌ها و سازمان برگزار شد. محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در این نشست با یادآوری این نکته که این نخستین نشست در دوره پنجم شورا با نمایندگان معرفی شده از سوی شورای اسلامی شهر تهران به کمیسیون‌ها، شوراها، کمیته و کارگروه‌های مختلف است اظهار داشت: اولین انتظار هیات رییسه شورا از نمایندگان ارائه گزارش از چگونگی کارکردشان است. رییس شورای شهر تهران در ادامه سخنان خود اولین موضوع را نزدیکی دیدگاهها و نقطه نظرات قبل از تصمیم گیری است اظهار داشت: بر همین اساس شورا انتظار دارد که از مشورت و ارائه اطلاعات و نگاه اعضای نمایندگی شورا در موضوعات تخصصی استفاده کند تا بتواند رویکرد منسجم با کمترین تناقض و تضاد را در موضوعات گوناگون اتخاذ کند و به نوعی هم افزایی و نگاه مشترک در حوزه‌های مختلف برسد. وی ضرورت هماهنگی و ارتباط مداوم نمایندگان معرفی شده از طرف شورا با مجموعه شورا را از نکات قابل تامل دانست و افزود: این هماهنگی نه تنها قبل از حضور در جلسات ضروری است بلکه باید پس از جلسات نیز جهت تکمیل مستندات، اطلاع رسانی از تصمیمات و برنامه ریزی برای مسایل پیش رو صورت گیرد و سامانه روزآمدی از عملکرد نمایندگی‌ها در اختیار شورا باشد. موضوع مدیریت یکپارچه شهری، موضوعی است که توسط مدیریت شهری تهران با جدیت دنبال می‌شود و شاید ایجاد انسجام در نمایندگی‌ها، نخستین گام داخلی برای تحقق مدیریت یکپارچه وغیرجزیره‌ای شهری باشد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
مدیرکل اداری و اجرایی شورای‌شهر تهران گفت: شوراها محور هدایت نظارت و اداره امورات مردم هستند که امروز شما عزیزان که اینجا تشریف دارید سنگرداران خط مقدم جبهه دفاع از حقوق مردم هستند. لذا شوراها محور هدایت نظارت و اداره امورات مردم هستند که امروز شما عزیزان که اینجا تشریف دارید سنگرداران خط مقدم جبهه دفاع از حقوق مردم هستند. میر باقری همچنین خاطرنشان کرد: هدف از این نشست حساس کردن شما از این بابت است که مهم هستید و باید تعیین کننده باشید. ثانیا: به صورت کارشناسی و با انگیزه جدی و مضاعف از حقوق مردم در این کمیسیون‌ها و هیات هایی که هستید دفاع علمی و کارشناسی کنید و طرفدار منطقی دفاع از مردم باشید. امیدواریم در این هم اندیشی راهکارهایی فراهم شود تا شوراها جدی‌تر علمی‌تر و آگاهانه‌تر زمینه‌های دفاع از حقوق عامه را فراهم آورند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا گفت: تاکنون در کارگروه خرید‌های خارجی برای شرکت در جلسات از من دعوت به عمل نیامده، یعنی شهرداری اتوبوس و واگن مترو نمی‌خواهد بخرد! لذا این کارگروه تا کنون فعال نشده و به رغم پیگیری‌های بنده هنوز جلسه‌ای تشکیل ندادند. لذا این کارگروه تا کنون فعال نشده و به رغم پیگیری‌های بنده هنوز جلسه‌ای تشکیل ندادند. لذا عمل و تصمیم نمایندگان در کار اعضای شورا نیز تاثیر گذار است و به نوعی ادای دین به مردم خواهد بود. میر لوحی افزود: به یقین این اقدام نمایندگان منجر به بهبود فعالیت‌ها و کارآمد کردن سامانه‌های حقوقی در کشور خواهد شد شود
ایلناایلنا1 ماه قبل
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بخشی از شکوه‌ها و گلایه‌های شهروندان از مدیریت شهری مربوط به کمیسیون‌ها وکمیته هایی است که شورا بصورت مستقیم یا از طریق معرفی نماینده در تصمیمات آن مشارکت دارد و ما باید از اختیارات وجایگاه خود جهت تسهیل مشکلات مردم استفاده کنیم. محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در این نشست با یادآوری این نکته که این نخستین نشست در دوره پنجم شورا با نمایندگان معرفی شده از سوی شورای اسلامی شهر تهران به کمیسیون‌ها، شوراها، کمیته و کارگروه‌های مختلف است اظهار داشت: اولین انتظار هیات رییسه شورا از نمایندگان ارائه گزارش از چگونگی کارکردشان است. رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سخنان خود اولین موضوع را نزدیکی دیدگاهها و نقطه نظرات قبل از تصمیم گیری است اظهار داشت: بر همین اساس شورا انتظار دارد که از مشورت و ارائه اطلاعات و نگاه اعضای نمایندگی شورا در موضوعات تخصصی استفاده کند تا بتواند رویکرد منسجم با کمترین تناقض و تضاد را در موضوعات گوناگون اتخاذ کند و به نوعی هم افزایی و نگاه مشترک در حوزه‌های مختلف برسد. وی ضرورت هماهنگی و ارتباط مداوم نمایندگان معرفی شده از طرف شورا با مجموعه شورا را از نکات قابل تامل دانست و افزود: این هماهنگی نه تنها قبل از حضور در جلسات ضروری است بلکه باید پس از جلسات نیز جهت تکمیل مستندات، اطلاع رسانی از تصمیمات و برنامه ریزی برای مسایل پیش رو صورت گیرد و سامانه روزآمدی از عملکرد نمایندگی‌ها در اختیار شورا باشد. موضوع مدیریت یکپارچه شهری، موضوعی است که توسط مدیریت شهری تهران با جدیت دنبال می‌شود و شاید ایجاد انسجام در نمایندگی‌ها، نخستین گام داخلی برای تحقق مدیریت یکپارچه وغیرجزیره‌ای شهری باشد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
عضو شورای شهر تهران از عدم رعایت عدالت در صدور حکم بازنشستگی افراد گلایه کرد. به گزارش ایسنا، محمود میر لوحی صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به تبعیض در صدور حکم بازنشستگی در شهرداری تهران گفت: گزارش‌های از عدم رعایت عدالت در صدور حکم بازنشستگی افراد با طول خدمت بیش از ۳۰ سال به دست مان رسیده است. وی با بیان این که از شهردار تهران می‌خواهم که فهرست کارکنان شاغل در شهرداری که طول خدمت آنها بیشتر از ۳۰ سال است را به شورای شهر بدهد گفت: این فهرست می‌بایست به تفکیک سال تولد، مدرک تحصیلی و دلایل عدم صدور حکم بازنشستگی باشد. انتهای پیام
برنابرنا1 ماه قبل
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: هنوز کارکنانی که با طول فعالیت بیش از ۳۰ سال در شهرداری تهران فعالیت می‌کنند وجود دارند و شهرداری می‌بایست دلایل عدم صدور حکم بازنشستگی این افراد را اعلام کند. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سید محمود میر لوحی، در یکصد و هفتادمین جلسه شورا نسبت به فعالیت کارکنان با طول فعالیت بیش از ۳۰ سال و عدم رعایت عدالت گفت: اخیرا گزارش هایی دریافت کردم مبنی بر عدم رعایت عدالت نسبت به فعالیت بازنشستگان بیش از ۳۰ سال فعالیت که همچنان در شهرداری حضور دارند. وی افزود: از شهرداری تقاضا داریم فهرست این کارکنان و دلایل عدم صدور حکم بازنشستگی آنان را هر چه سریعتر اعلام کنند.
مهرمهر2 ماه قبل
در حال حاضر تعداد پرونده‌های شهرداری تهران در حوزه حقوقی، چند برابر کل پرونده‌های دولت در این حوزه است. پرونده‌های عجیب و غریب حقوقی شهرداری تهرانبه گفته میر لوحی پرونده‌های عجیب و غریب در میان پرونده‌های حقوقی شهرداری تهران زیاد مشاهده می‌شود. این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اصلاح ساختار بخش حقوقی شهرداری تهران گفت: جایگاه دفتر حقوقی شهرداری در مقوله آموزش، تجهیز مناطق، سازمان‌های شهرداری، سیاستگذاری، هدایت، نظارت و ارزیابی فعالیت‌ها روشن‌تر شود که این گسستگی به یکپارچگی تبدیل شود. اخیرا توافق خوبی با سازمان ثبت اسناد شده و قرار است اسناد شهرداری، یک ستاره‌ و نشانه‌ای در ثبت بخورد و مشخص باشد. به نظر می‌رسد سازمان ثبت اسناد، املاک شهرداری را نمی‌شناخته و با این املاک به گونه‌ای رفتار شده گویی مالک ندارد و هر کسی مدعی آن شده توانسته سند هم دریافت کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اعمال تخفیف به خانواده شهدا، جانبازان، معلولان و خبرنگاران برای بسته‌های تخفیفی و تشویقی ویژه موزه نقشه تهران موافقت کردند. در ادامه حجت نظری دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: پرسش اصلی این است که برای دانشجویان و دانش آموزان تخفیف در نظر گرفته شده است و اگر بحث تشویق است چه ایرادی دارد که اقشار دیگر را در نظر نگیریم. پیشنهاد من این بود سربازان را هم به این بخش اضافه کنیم. وی تاکید کرد: موزه نقشه که بازدید کننده زیادی نخواهد داشت و از قضا باید مشوق در نظر بگیریم فارغ از نگاه ارزشی در نظر گرفتن این اقشار، نگاه تشویقی و سود آوری دارد. نهایتا این پیشنهاد مورد موافقت اکثریت اعضای شورای اسلامی قرار گرفت و به تصویب رسید اما اعضا در خصوص پیشنهاد حجت نظری در خصوص اضافه شدن سربازان رای موافق ندادند و این پیشنهاد به تصویب نرسید.
ایسناایسنا2 ماه قبل
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اعمال تخفیف به خانواده شهدا، جانبازان، معلولان و خبرنگاران برای بسته‌های تخفیفی و تشویقی ویژه موزه نقشه تهران موافقت کردند. در ادامه حجت نظری دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: پرسش اصلی این است که برای دانشجویان و دانش آموزان تخفیف در نظر گرفته شده است و اگر بحث تشویق است چه ایرادی دارد که اقشار دیگر را در نظر نگیریم. پیشنهاد من این بود سربازان را هم به این بخش اضافه کنیم. وی تاکید کرد: موزه نقشه که بازدید کننده زیادی نخواهد داشت و از قضا باید مشوق در نظر بگیریم فارغ از نگاه ارزشی در نظر گرفتن این اقشار، نگاه تشویقی و سود آوری دارد. به گزارش ایسنا، نهایتا این پیشنهاد مورد موافقت اکثریت اعضای شورای اسلامی قرار گرفت و به تصویب رسید اما اعضا در خصوص پیشنهاد حجت نظری در خصوص اضافه شدن سربازان رای موافق ندادند و این پیشنهاد به تصویب نرسید.

چه خبر از پرونده تخلف عیسی شریفی؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
سید محمود میر لوحی، رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین از میزان بدهی‌های شرکت رسا تجارت به شهرداری تهران و آخرین وضعیت رسیدگی به تخلفات عیسی شریفی گفت.
پارس نیوزپارس نیوز2 ماه قبل
ناصر امانی، معاون اسبق برنامه‌ریزی و امور شورای شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پارس نیوز، ادعای جدید یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر واگذاری ۲ هزار ملک به وابستگان شهردار اسبق تهران را دروغی بزرگ و ادعایی برای فرار از پاسخ‌گویی نسبت به عملکرد ضعیف مدیریت شهری در دو سال گذشته دانست. امانی گفت: متاسفانه برخی از اعضای دوره فعلی شورای شهر آن قدر بی‌اطلاع هستند که حتی بیش از ۳۷۰ ساختمانی که در اختیار سراهای محله و املاکی که در اختیار هیئات و مجموعه‌های عام‌المنفعه قرار گرفته را، واگذاری به وابستگان شهردار سابق تهران قلمداد کرده‌اند. وی از مدعیان خواسته است فهرست ۲ هزار ملک منتشر شده را در اسرع وقت منتشر کنند تا معلوم شود حقی از بیت‌المال ضایع شده یا برخی دوباره در آستانه انتخابات، به فکر عملیات روانی افتاده‌اند. به گزارش پارس نیوز، پیش از شهربانو امانی، محمود میرلوحی که از اعضای فعلی شورای شهر هستند نیز ادعاهای خلاف واقعی در مورد مدیریت شهری سابق داشته‌اند که هر دو در دادگاه محکوم شده‌اند. اگر فسادی در مدیریت اسبق شهرداری تهران وجود داشته باشد، قوه قضائیه حتما به آن رسیدگی خواهد کرد، هرچند برخی رسانه‌های معاند و امثال آمدنیوزها سعی دارند اقدامات قوه قضائیه را کمرنگ جلوه نشان دهند، اما لازم است مردم نسبت به این نوع دروغ‌ها آگاه شده و حقایق برای آن‌ها آشکار شود.»
رکنارکنا2 ماه قبل
به گزارش رکنا، ناصر امانی، معاون اسبق برنامه‌ریزی و امور شورای شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ادعای جدید یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر واگذاری ۲ هزار ملک به وابستگان شهردار اسبق تهران را دروغی بزرگ و ادعایی برای فرار از پاسخ‌گویی نسبت به عملکرد ضعیف مدیریت شهری در دو سال گذشته دانست. امانی گفت: متاسفانه برخی از اعضای دوره فعلی شورای شهر آن قدر بی‌اطلاع هستند که حتی بیش از ۳۷۰ ساختمانی که در اختیار سراهای محله و املاکی که در اختیار هیئات و مجموعه‌های عام‌المنفعه قرار گرفته را، واگذاری به وابستگان شهردار سابق تهران قلمداد کرده‌اند. وی از مدعیان خواسته است فهرست ۲ هزار ملک منتشر شده را در اسرع وقت منتشر کنند تا معلوم شود حقی از بیت‌المال ضایع شده یا برخی دوباره در آستانه انتخابات، به فکر عملیات روانی افتاده‌اند. پیش از شهربانو امانی، محمود میرلوحی که از اعضای فعلی شورای شهر هستند نیز ادعاهای خلاف واقعی در مورد مدیریت شهری سابق داشته‌اند که هر دو در دادگاه محکوم شده‌اند. اگر فسادی در مدیریت اسبق شهرداری تهران وجود داشته باشد، قوه قضائیه حتما به آن رسیدگی خواهد کرد، هرچند برخی رسانه‌های معاند و امثال آمدنیوزها سعی دارند اقدامات قوه قضائیه را کمرنگ جلوه نشان دهند، اما لازم است مردم نسبت به این نوع دروغ‌ها آگاه شده و حقایق برای آن‌ها آشکار شود.» برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
ناصر امانی، معاون اسبق برنامه‌ریزی و امور شورای شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ادعای جدید یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر واگذاری ۲ هزار ملک به وابستگان شهردار اسبق تهران را دروغی بزرگ و ادعایی برای فرار از پاسخ‌گویی نسبت به عملکرد ضعیف مدیریت شهری در دو سال گذشته دانست. امانی گفت: متاسفانه برخی از اعضای دوره فعلی شورای شهر آن قدر بی‌اطلاع هستند که حتی بیش از ۳۷۰ ساختمانی که در اختیار سراهای محله و املاکی که در اختیار هیئات و مجموعه‌های عام‌المنفعه قرار گرفته را، واگذاری به وابستگان شهردار سابق تهران قلمداد کرده‌اند. وی از مدعیان خواسته است فهرست ۲ هزار ملک منتشر شده را در اسرع وقت منتشر کنند تا معلوم شود حقی از بیت‌المال ضایع شده یا برخی دوباره در آستانه انتخابات، به فکر عملیات روانی افتاده‌اند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، پیش از شهربانو امانی، محمود میرلوحی که از اعضای فعلی شورای شهر هستند نیز ادعاهای خلاف واقعی در مورد مدیریت شهری سابق داشته‌اند که هر دو در دادگاه محکوم شده‌اند. اگر فسادی در مدیریت اسبق شهرداری تهران وجود داشته باشد، قوه قضائیه حتما به آن رسیدگی خواهد کرد، هرچند برخی رسانه‌های معاند و امثال آمدنیوزها سعی دارند اقدامات قوه قضائیه را کمرنگ جلوه نشان دهند، اما لازم است مردم نسبت به این نوع دروغ‌ها آگاه شده و حقایق برای آن‌ها آشکار شود.» انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشناصر امانی، معاون اسبق برنامه‌ریزی و امور شورای شهرداری تهران ادعای جدید یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر واگذاری ۲ هزار ملک به وابستگان شهردار اسبق تهران را دروغی بزرگ و ادعایی برای فرار از پاسخ‌گویی نسبت به عملکرد ضعیف مدیریت شهری در دو سال گذشته دانست. اخبار اجتماعی- امانی گفت: متاسفانه برخی از اعضای دوره فعلی شورای شهر آن قدر بی‌اطلاع هستند که حتی بیش از ۳۷۰ ساختمانی که در اختیار سراهای محله و املاکی که در اختیار هیئات و مجموعه‌های عام‌المنفعه قرار گرفته را، واگذاری به وابستگان شهردار سابق تهران قلمداد کرده‌اند. وی از مدعیان خواسته است فهرست ۲ هزار ملک منتشر شده را در اسرع وقت منتشر کنند تا معلوم شود حقی از بیت‌المال ضایع شده یا برخی دوباره در آستانه انتخابات، به فکر عملیات روانی افتاده‌اند. پیش از شهربانو امانی، محمود میرلوحی که از اعضای فعلی شورای شهر هستند نیز ادعاهای خلاف واقعی در مورد مدیریت شهری سابق داشته‌اند که هر دو در دادگاه محکوم شده‌اند. اگر فسادی در مدیریت اسبق شهرداری تهران وجود داشته باشد، قوه قضائیه حتما به آن رسیدگی خواهد کرد، هرچند برخی رسانه‌های معاند و امثال آمدنیوزها سعی دارند اقدامات قوه قضائیه را کمرنگ جلوه نشان دهند، اما لازم است مردم نسبت به این نوع دروغ‌ها آگاه شده و حقایق برای آن‌ها آشکار شود.»
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
ناصر امانی با تکذیب ادعای شهربانو امانی درباره واگذاری ۲ هزار ملک شهرداری تهران به وابستگان قالیباف گفت: فهرست این املاک را فورا منتشر کنند تا معلوم شود حقی ضایع شده یا برخی دوباره در آستانه انتخابات، به فکر عملیات روانی هستند. خبرگزاری تسنیم: ناصر امانی، معاون اسبق برنامه‌ریزی و امور شورای شهرداری تهران ادعای جدید یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر واگذاری ۲ هزار ملک به وابستگان شهردار اسبق تهران را دروغی بزرگ و ادعایی برای فرار از پاسخ‌گویی نسبت به عملکرد ضعیف مدیریت شهری در دو سال گذشته دانست. امانی گفت: متاسفانه برخی از اعضای دوره فعلی شورای شهر آن قدر بی‌اطلاع هستند که حتی بیش از ۳۷۰ ساختمانی که در اختیار سراهای محله و املاکی که در اختیار هیئات و مجموعه‌های عام‌المنفعه قرار گرفته را، واگذاری به وابستگان شهردار سابق تهران قلمداد کرده‌اند. وی از مدعیان خواسته است فهرست ۲ هزار ملک منتشر شده را در اسرع وقت منتشر کنند تا معلوم شود حقی از بیت‌المال ضایع شده یا برخی دوباره در آستانه انتخابات، به فکر عملیات روانی افتاده‌اند. پیش از شهربانو امانی، محمود میرلوحی که از اعضای فعلی شورای شهر هستند نیز ادعاهای خلاف واقعی در مورد مدیریت شهری سابق داشته‌اند که هر دو در دادگاه محکوم شده‌اند.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود میر لوحی در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورا و در راستای بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه فرایند صدور پروانه عملیات ساختمانی گفت: ما در ماده ۴۲ برنامه ۵ ساله سوم شهرداری تهران که به تازگی به تصویب رساندیم به خصوص در بند ۵ مصوبه تاکید داشتیم که در سال اول برنامه که هم اکنون در آن قرار داریم سامانه صدور پروانه هوشمند شود. گرچه با روند کنونی این دغدغه برای ما ایجاد شده که در ۸ ماه باقی مانده سال این امر محقق نشود. میرلوحی در ادامه تصریح کرد: این طرح از این جهت متقاعد کننده بود که میزان مراجعه شهروندان را به شهرداری‌ها‌ها و دفاتر کاهش می‌دهد و این امر خود زمینه کاهش تقلب، امضاهای طلایی، افزایش سرعت عمل، افزایش آگاهی شهروندان از اطلاعات ملک یا زمینشان را فراهم می‌آورد. میرلوحی یادآور شد: یکی از مشکلاتی که در حوزه شهرسازی وجود دارد دو گانگی در مراجعه شهروندان به دفاتر خدمات و معاونت‌های شهرسازی شهرداری‌های است در حالی که قرار بود دفاتر خدمات برون سپاری شوند و سبب کاهش مراجعات و زمان بر بودن صدور پروانه شوند. رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا افزود: امیدواریم با الزام شهرداری به ارایه این لایحه فرایند صدور پروانه هوشمند شود و هر چه بیشتر در جهت رفاه شهروندان اقدام شود.
خبر فوریخبر فوری5 ماه قبل
رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: بدهی‌های گذشته میراثی است که برای ما باقی مانده و گویی ما به گروگان گرفته شده‌ایم. به گزارش خبر فوری، سید محمود میر لوحی در یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورا و در جریان بررسی تفریغ بودجه سال ۹۶ در پیشنهادی خواستار اضافه شدن الحاقیه‌ای مبنی بر ارائه گزارش جامعی از نحوه شکل گیری بدهی بانک‌ها و پیمانکاران در دوره گذشته شهرداری شد. وی ادامه داد: اشکالی که به ما واردمی باشد این است که وقتی تفریغ سال ۹۵ را تصویب کردیم باید تراز مالی شهرداری را ضمیمه می‌کردیم لذا نباید در تفریغ بودجه سال ۹۶ از این امر غافل شویم. وی در ادامه افزود: لذا یکبار برای همیشه باید بدهی‌ها گذشته با دقت مورد بررسی قرار گیرد، بدهی هایی که ما را به گروگان گرفته‌اند. در نهایت این پیشنهاد با رای موافق اعضای شورا به تصویب رسید و به این ترتیب تکلیف تفریغ بودجه سال ۹۶ مشخص گردد و به سرانجام رسید.
مهرمهر5 ماه قبل
وی ادامه داد: از جمله ویژگی‌های این انتخابات الکترونیکی بودن آن است که البته این مهم در انتخابات نظام مهندسی هم صورت گرفته بود و ما تجربه خوبی از آن داریم. گرچه در انتخابات شورایاری‌ها تعدد و تنوع کاندیداها خیلی بالا است اما در این روش قابل دستیابی هستند. وی ادامه داد: این انتخابات اولین انتخابات به صورت مکانیزه در تهران است که هم ثبت نام و هم برگزاری انتخابات به صورت مکانیزه برگزار می‌شود. در ادامه طحایی دبیر ستاد اجرایی انتخابات نیز بر صحت سلامت و سرعت برگزاری این انتخابات تاکید کرد. وی افزود: با توجه به اینکه در انتخابات اکثرا افراد فرهنگی به عنوان هیأت‌های اجرایی مشارکت دارند لذا ترتیبی اتخاذ شود که در هیأت‌های اجرایی این انتخابات نیز افراد فرهنگی حضور داشته باشند.
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید محمود میر لوحی در یکصد و چهل و دومین جلسه شورا که امروز برگزار شد پس از قرائت گزارش خزانه دار شورا در خصوص حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران در اسفند ماه و یکساله ۹۷ شهرداری تهران گفت: در سال ۹۶ مدیریت شهری تهران بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان از بانک‌ها استقراض کرده بود که در سال ۹۷ این مهم به هزار میلیارد تومان کاهش یافته است. وی در ادامه افزود: این در حالی است که در یک سال گذشته بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان نیز از بدهی‌های شهرداری به بانک‌ها پرداخت شده است و این یعنی تراز مثبت ۷ هزار میلیارد تومانی که عملکرد خوب شهرداری در این حوزه را نشان می‌دهد. وی ادامه داد: ما در اسفند ماه سال ۹۷ شاهد تحقق ۱۹۴ درصدی منابع بودیم و این در حالی است که شورای اسلامی شهر تهران تخفیف‌های یکباره‌ای شهرداری که معمولا در این ایام سال به شورا ارائه می‌شود را رد کرد و این امر موجب ایجاد درآمدهای پایدار در شهرداری می‌شود. میر لوحی با دفاع از تصمیم شورا مبنی بر رد تخفیف‌های آخر سالی گفت: اگر منابع پایدار می‌خواهیم باید تخفیف‌های بی حساب و کتاب و غیر قابل پیش بینی را کنار بگذاریم. رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورا در ادامه سخنان خود افزود: در بخش غیر نقدی نیز از سقف ۴ هزار میلیارد تومان تا کنون ۲,۲۰۰ میلیارد تومان محقق شده است که امیدواریم با تحقق اسناد بین راهی به سقف تحقق درآمدهای غیر نقد نیز برسیم.
صدا و سیماصدا و سیما6 ماه قبل
وی گفت: نهاد پایش و راهبری طرح‌های توسعه شهری که قبلا نهاد مطالعات و برنامه ریزی و تهیه طرح‌های توسعه شهری نام داشت، یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین مفاد و محور‌های طرح جامع شهر تهران و متشکل از سه ضلع شهرداری تهران، شورای شهر تهران و وزارت راه و شهرسازی است. شورای پنجم ترمز استقراض را کشیده استرئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان صحن علنی شورای شهر تهران نسبت به کاهش استقراض مدیریت شهری طی سال گذشته و فعالیت کارگزاری‌ها واکنش نشان داد. در این روز می‌خواهم گزارشی از فعالیت ۲۱ ماه شورا ارائه کنم که گرچه دو سال از برگزاری انتخابات می‌گذرد، اما این شورا ۲۱ ماه است که فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است. خداکرمی نماینده شورا جهت نظارت بر کاهش مصرف ظروف پلاستیکی در شهرداری شداعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۸ رای موافق «ناهید خداکرمی» را به عنوان نماینده شورای اسلامی شهر تهران جهت نظارت بر کاهش مصرف ظروف پلاستیکی در شهرداری تهران تعیین کردند. در یکصد و چهل و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، تعیین نماینده شورای اسلامی شهر تهران برای تغییر الگو و کاهش مصرف ظروف پلاستیکی در مراکز وابسته به شهرداری تهران در دستور کار قرار داشت که محمد جواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در این رابطه، گفت‌: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران باید معرفی یک نماینده از سوی کمیسیون فرهنگی - اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران برای تغییر الگو و کاهش مصرف ظروف پلاستیکی در مراکز وابسته به شهرداری تهران صورت بگیرد و اعضای شورای اسلامی شهر تهران به این فرد رای مثبت دهند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ماه قبل
در ادامه جلسه احمد مسجد جامعی رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها گفت: بر این اساس پیشنهاد می‌شود سن رای دهندگان از ۱۵ به ۱۸ سال افزایش یابد. وی افزود: در همین راستا بحث اساسنامه شورایاری‌ها مطرح بود که توسط نامه‌ای به کمسیون فرهنگی ارجاع شده، اما به عنوان یک طرح داده نشده است. در ادامه اصلاح ماده ۵ اساسنامه مبنی بر محدوده سنی ۲۲ تا ۷۵ سال برای کاندیدا‌ها پیشنهاد شد. در ادامه پیشنهاد حذف شرط مدرک تحصیلی برای افرادی که سابق بر این عضو شورایاری‌ها بودند و شرط آن خواندن و نوشتن بود داده شد. ادامه اساسنامه انتخابات شورایاری‌ها در جلسه آتی شورا بررسی خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید