محمود واعظی

محمود واعظی

فراروفرارو4 ساعت قبل
رحیم‌پور ازغدی از منتقدان سرشناس دولت روحانی است. هرچند که در این جلسه ضرغامی در کانون اختلاف نظر بوده، اما ظاهرا ازغدی نیز از منتقدان سخنان روحانی بوده است. ازغدی از منتقدان سرشناس سیاست‌های دولت روحانی استریشه اختلافاتبرخی ریشه اختلافات ضرغامی با روحانی را مربوط به انتخاب دبیر شورا در سال گذشته می‌دانستند. اما اختلاف رحیم پور ازغدی با روحانی به قبل‌تر از این هم بر می‌گردد. در همین حال مرداد ماه سال گذشته رحیم پور ازغدی در در همین حال مرداد ماه سال گذشته رحیم پور ازغدی در نشست جنجالی طلاب در قم حاضر شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، وزیر ارتباطات نیز در نخستین روزهای قطع اینترنت اعلام کرد که قطع‌شدن اینترنت که به دستور شورای امنیت صورت گرفته موجب بروز مشکلاتی شده است. درواقع باید اینترنت را در شهرهایی که شرایط عادی است، وصل کنند تا این احساس در میان مردم ایجاد شود که شرایط کاملا عادی است. محمدجواد کولیوند در پاسخ به این پرسش که اینترنت چه زمانی وصل خواهد شد؟ گفت: «بحث امنیت در اولویت کشور قرار دارد و از هر موضوع دیگری مهم‌تر است. حمیده زرآبادی گفت: «طبیعتا اگر حتی قطعی اینترنت برای برقراری امنیت در یک بازه زمانی کوتاه اتفاق افتاده، به‌ هرحال باید محدودیت‌های اعمال‌شده را برداریم.» دولتمردان اعلام کردند: اینترنت وصل می‌شود اگر …اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دیروز هیأت دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند‎. محمود واعظی، رئیس ‌دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره اینکه قطع دسترسی به اینترنت به تشخیص کدام نهاد بوده است، اظهار کرد: «در شورای ‌امنیت کشور تصمیمات مشخصی برای امنیت کشور اتخاذ شده و در جایی هم مجبور شدند تصمیم قطع دسترسی به اینترنت را بگیرند.» او ‌درباره زمان وصل شدن اینترنت خاطرنشان کرد: «ان‌شاءالله اگر آرامش همین‌گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود‎.» علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز درباره زمان وصل مجدد اینترنت گفت: «این مسأله به شورای امنیت کشور محول شده است و با ملاحظه‌های ‌لازم، وصل اینترنت در استان‌ها به‌زودی انجام می‌شود.»
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/هرمزگان از دقایقی قبل اتصال اینترنت در استان هرمزگان برقرار و شبکه‌های پیام رسان خارجی نظیر «واتس آپ» و «اینستاگرام» در دسترس می‌باشد. از ابتدای هفته جاری با تصویب شورای امنیت و در راستای ایجاد محدودیت در برابر سوءاستفاده اغتشاشگران برای پیشبرد اقداماتشان، دسترسی به شبکه‌های پیام رسان خارجی قطع شده بود و وب‌سایت‌های داخلی از جمله سایت بانک‌ها و ادارات دولتی، خبرگزاری‌های داخلی و و ظاهرا تمامی‌ وب‌سایت‌هایی که از سرورهای داخلی بهره می‌بردند، قابل دسترس بودند که از دقایقی قبل امکان دسترسی به شبکه‌های پیام رسان نیز در استان هرمزگان برقرار شد. به گزارش ایسنا، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری روز گذشته (۲۹ آبان) در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به پرسش ایسنا درباره زمان وصل شدن اینترنت خاطرنشان کرد: ان شاءالله اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود. انتهای پیام
قدس آنلاینقدس آنلاین10 ساعت قبل
تلاش عوامل نفاق برای منفجر کردن تأسیسات نفتی عسلویهربیعی گفت: دو گروه دیگر از روز یکشنبه به بعد در خیابان بودند. برای ما گزارش آمد که آنها مسیر ورودی عسلویه را بسته و مانع تعویض شیفت شده بودند. آنها به لوله‌های نفت دینامیت بسته بودند و قصد انفجار در عسلویه داشتند. همچنین مسیر انتقال کالا از بندر امام خمینی (ره) توسط این گروه ‌ها مسدود شده بود تا کالا در کشور توزیع نشود. وی خاطرنشان کرد: گروه سوم هم متأثر از جریان دوم بودند که با قمه به خیابان آمدند و مراکز عمومی را تخریب کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
البته راه‌اندازی موتور جست‌وجوی بومی، نه به قصد سرشاخ‌شدن و رقابت با غول‌هایی مثل گوگل، بلکه به‌عنوان جست‌وجوگری که جایگزین باشد و کار شما را راه بیندازد، تنها مسئله ایران نیست. به‌جز اینها، بارها در رسانه‌ها و اظهارات مسئولان مختلف، صحبت از دو موتور جست‌وجوی دیگر با اسامی «یوز» و «گرگر» نیز به میان آمده است. یعنی درواقع یک موتور جست‌وجو با دو شکل و قیافه متفاوت به‌عنوان دو موتور جست‌وجوی جدا معرفی شدند و احتمالا برای هر دو نیز بودجه‌های جداگانه گرفته شد. سابقه اولین اظهارنظرها درباره موتور جست‌وجوی ملی به حدود ۱۰ سال قبل‌تر در سال ۱۳۸۹ برمی‌گردد. پیکان البته سال‌های‌سال خودروی ملی ایران بود و در جاده‌های ایران برای خودش برووبیایی داشت و حرکت می‌کرد و هنوز هم می‌کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد20 ساعت قبل
تجمیع جمعیت ما تا خانواده‌های ۵ نفره است. اگر می‌خواستیم تعداد خانوارها را افزایش بدهیم باید از جای دیگری کم می‌کردیم. ربیعی همچنین درباره مدت زمان اجرای طرح حمایت معیشتی دولت گفت: این طرح محدودیت زمانی مشخصی ندارد و ادامه خواهد داشت، پشتوانه قانون برنامه ششم توسعه و مصوبه مجلس شورای اسلامی را دارد و برای ایجاد اجماع عمومی مصوب سران سه قوه را دارد و در قوانین بودجه سالانه هم پایدار خواهد شد. اینترنت در استا‌ن‌ها برقرار می‌شودعلی ربیعی همچنین با بیان اینکه بحث اینترنت و اتصال آن در جلسه دیروز هیات دولت مطرح شد، تاکید کرد: بررسی این مساله به شورای امنیت کشور محول شده است. این ملاحظه در دستور قرار گرفته که اینترنت در استان‌ها برقرار شود تا نگرانی افرادی که در فضای مجازی کسب و کاری دارند، برطرف شود.

چه‌کسانی مشمول یارانه جدید نیستند؟ +فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
طرفداریطرفداری1 روز قبل
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پایان جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران درباره در پاسخ به این پرسش که قطع دسترسی به اینترنت به تشخیص کدام نهاد بوده است، اظهار کرد: در شورای امنیت کشور تصمیمات مشخصی برای امنیت کشور اتخاذ شده و در جایی هم مجبور شدند تصمیم قطع دسترسی به اینترنت را بگیرند. وی درباره زمان وصل شدن اینترنت خاطر نشان کرد: انشاالله اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره علت درگیری میان روحانی و رحیم پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: من در جلسه نبودم‌.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - سرپرست فرمانداری مریوان ضمن محکوم کردن اتقافات اخیر توسط اخلالگران، این توطئه‌ها را نشانه جنگ بر علیه نظام، کشور و مردم دانست و گفت: اشد مجازات در انتظار اغتشاشگران ناامنی است. آرتیکاس اقبال روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان اظهار داشت: در جریان اتفاقات اخیر برخی با سوء استفاده از مردم به پمپ بنزین، بانک، اماکن دولتی، فروشگاه‌ها و حتی به خودروهای عمومی و شخصی رحم نکرده و آنها را آتش زدند و مسبب نا امنی و نا آرامی در شهرستان شدند. اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذشته در شهرهای مختلف اشکال متفاوتی داشت البته در برخی شهرها این اعتراض‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه بود. دولت تاکید کرده است که به صروت ساز و کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از این بهره مند خواهند شد. برچسب‌هامریوان کردستان سهمیه بندی بنزین فرمانداری مریوان
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کسانیکه در جریان این اعتراضات با پلیس درگیر شدند، به تعداد ۳۰ نفر دستگیر شده‌اند و بقیه لیدرها نیز با هماهنگی دستگاه قضایی شناسایی شده‌اند و دستگیری شان از دیروز شروع شده و ادامه خواهد داشت. فرمانده سپاه عاشورا از دستگیری ۳۰ نفر در ناآرامی‌های اخیر تبریز خبر داد و گفت: آذربایجان و تبریز غیرت دینی و ملی خود را در اغتشاشات نشان داد. سردار عابدین خرم روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: تجمعات محدود مردمی در تبریز در حد اعتراض نبود و این نشان دهنده بصیرت آنهاست. اعتراض به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت. دولت تاکید کرده است که به سرعت ساز و کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره مند خواهند شد.
شاناشانا1 روز قبل
به گزارش شانا به نقل از ایرنا، محمود واعظی، امروز (چهارشنبه، ۲۹ آبان‌ماه) در حاشیه نشست هیئت دولت در پاسخ به پرسشی درباره اقدام‌های رسانه‌ای درباره سهمیه‌بندی بنزین گفت: مسئولیت کل امور از مدت‌ها پیش در این باره به عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور داده شد و وی کمیته‌های مختلفی در این وزارتخانه ایجاد کرد و در تقسیم‌بندی که در گذشته اعلام و امروز نیز در دولت اعلام شد کمیته‌ای که مسئولیت تبلیغات را داشته صداوسیما بوده و اعلام کرد پیوست رسانه‌ای هم داشته است. وی افزود: اینکه صداوسیما نمی‌توانسته موضوعی که محرمانه اعلام شده را به‌گونه‌ای تبلیغ کند که معلوم شود برای مثال قرار است شامگاه پنجشنبه (۲۳ آبان‌ماه) این اتفاق بیفتد، کار درستی هم هست. صداوسیما مسئولیت این کمیته را داشته و به نحو احسن هم قبل از اعلام و هم تا الان خیلی خوب عمل کرده است. رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره عایدی دولت از سهیمه‌بندی بنزین تصریح کرد: این اقدام دو فایده دارد، با توجه به اینکه بنزین ارزان بود و مصرف آن به سرعت بالا می‌رفت، بر این اساس ما دوباره می‌رسیدیم به جایی که واردکننده بنزین باشیم. واعظی ادامه داد: از طرف دیگر، گرانی‌هایی که اخیرا اتفاق افتاده بود اقشار گسترده‌ای از کشور تحت فشار بودند و مجبور بودیم از کسانی که بنزین بیشتری استفاده می‌کنند بگیریم و به کسانی بدهیم که یا به هیچ‌وجه از بنزین استفاده نمی‌کنند یا کمتر استفاده می‌کنند، بنابراین مدیریت مصرف و پرداخت یارانه به حدود ۶۰ میلیون نفر عایدی دولت از این برنامه بوده است.

اخباری درباره وصل اینترنت/ارائه گزارشی از ناآرامی‌های اخیر در کشور و …

3+
ایسناایسنا1 روز قبل
فارسفارس1 روز قبل
در پی قطعی اینترنت در ایران به علت وقوع اغتشاشات از صبح روز ۲۶ آبان‌ماه، حساب بانکی بیش از ۲۰۰ صراف در هرات افغانستان که با ایران مبادله ارزی دارند، از دسترس خارج شده است. مبارز ادامه داد: بیش از ۲۰۰ صراف افغانستانی در بانک‌های ایرانی حساب دارند که در این مدت نتوانستند هیچ‌گونه پولی را به ایران بفرستند. وی تصریح کرد: ارتباط تجاری افغانستان با ایران، بسیار بیشتر از کشورهای دیگر است به‌طوری که سالانه ۵ میلیارد دلار از این کشور خرید می‌کنیم. به گزارش فارس، در پی قطعی اینترنت در ایران، حساب بانکی صرافان در هرات افغانستان که با ایران مبادله ارزی دارند، از دسترس خارج شد. محمود واعظی، سخنگوی دولت امروز اعلام کرد که اینترنت به محض برقراری آرامش کامل در کشور، در روزهای آینده وصل خواهد شد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه هیات دولت درباره قطع دسترسی به اینترنت گفت: در شورای امنیت کشور تصمیم‌های مشخص برای امنیت کشور گرفته شده و جایی هم مجبور شدند درباره قطع دسترسی به اینترنت تصمیم بگیرند. رئیس دفتر رئیس‌جمهوری درباره زمان وصل شدن اینترنت هم ابراز امیدواری کرد به شرط برقرار بودن آرامش، در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل شود. از سوی دیگر، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از وصل شدن دوباره اینترنت در چند روز آینده خبر داد و دلیل آن را دستگیر شدن عناصر اصلی اغتشاش‌ها دانست. ابوالفضل حسن‌بیگی به ایسنا گفت: وقتی احساس شود ابزاری عامل اغتشاش و ناامنی است، باید تا زمان تامین امنیت استفاده از آن را محدود کرد. تصمیم‌گیری درباره قطع شدن اینترنت هم در شورای امنیت کشور گرفته شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: عدد ۱۸ میلیون خانوار بسته نیست و در آینده کسانی که درخواست دریافت این کمک هزینه را دارند اطلاعات شان بررسی می‌شود. عدد ۱۸ میلیون خانوار قابل افزایش استعدد ۱۸ میلیون خانوار قابل افزایش استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمود واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۸ میلیون خانوار مشمول دریافت کمک هزینه معیشتی می‌شوند، گفت: این عدد بسته نیست و در آینده کسانی که درخواست دریافت این کمک هزینه را دارند اطلاعات شان بررسی می‌شود. رئیس دفتر رئیس جمهور درباره اختصاص کمک معیشتی به مردم افزود: ما درباره این موضوع با مردم ارتباط برقرار کردیم و براساس اطلاعات رسیده و خوداظهاری مردم به جمع بندی رسیدیم، سپس تصمیم گرفتیم پرداخت این کمک معیشتی را به صورت خانوار انجام دهیم. رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: کسانی که در مناطق محروم هستند هم شامل دریافت کمک هزینه معیشتی می‌شوند و با این دسته بندی، وزرای اقتصادی دولت اول به عدد ۱۴ میلیون خانوار رسیدند، اما رئیس جمهور و برخی دیگر از اعضای هیئت دولت گفتند باید دست را بازتر بگیریم و به عدد ۱۸ میلیون خانوار رسیدند. وی با بیان اینکه الان این رقم خانوار را بسته نمی‌بینیم، گفت: بعد از آنکه در این سه مرحله پرداخت‌ها به ۶۰ میلیون نفر صورت گرفت سامانه‌ای هست که متقاضیان دریافت کمک هزینه معیشتی می‌توانند در آن درخواست بررسی اطلاعات بدهند.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: انشاالله اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود. وی درباره زمان وصل شدن اینترنت خاطر نشان کرد: انشاالله اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره علت درگیری میان روحانی و رحیم پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: من در جلسه نبودم‌. واعظی درباره طرح حمایت معیشتی، گفت: قطعا افرادی چون کارگران، کارمندان، زنان سرپرست خانوار، افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی و کسانی که در مناطق محروم زندگی می‌کنند، مشمول این طرح هستند. وی با بیان اینکه قرار است از ۱۸ میلیون خانوار یا ۶۰ میلیون نفر از مردم حمایت معیشتی شود، افزود: کسانی که فکر می‌کنند مستحق دریافت این حمایت معیشتی هستند، در سامانه‌ای که اعلام خواهیم کرد، این موضوع را مطرح کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری فارس، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در مورد اعتراض به نحوه اطلاع رسانی برای اجرای طرح بنزین اظهار داشت: محوریت موضوع از مدت‌ها قبل توسط رحمانی فضلی ئزیر کشور که مسئولیت کمیته اطلاع رسانی هم داشته اعلام شده بود. وی افزود: صدا و سیما چه قبل و چه بعد از اجرای افزایش قیمت بزنین، طرح خوب عمل کرد. واعظی در مورد دستگیر شدگان حوادث اخیر تصریح کرد: قوه قضاییه در این خصوص عمل می‌کند و حرف قوه قضائیه در مورد اینکه کسانی در این حوادث گول خورده‌اند درست است. ریس دفتر رییس جمهور در مورد انتشار خبر روز گذشته بحث رئیس جمهور با رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: من در این جلسه نبودم. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
در سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» که سایت مرکز ملی فضای مجازی منتشر کرده، آمده که شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی، شبکه همه شبکه‌های کشور است. شبکه ملی اطلاعات امکان ارائه انواع خدمات و محتواهای فضای مجازی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، امنیتی و دفاعی را در کشور فراهم می‌کند. قابلیت برقراری ارتباط امین درصورت نبود شبکه جهانی اینترنتدر سند ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات، بر ایجاد شبکه‌ای با قابلیت برقراری ارتباطات امن و پایدار میان دستگاه‌ها و مراکز حیاتی کشور و میزبانی داخلی در صورت نبود شبکه جهانی اینترنت تاکید شده است؛ کما اینکه اکنون با قطع شدن اینترنت جهانی، سرویس‌هایی که بر بستر شبکه ملی اطلاعات، شکل گرفته‌اند، بدون اختلال در دسترس کاربران قرار داشته و به فعالیت خدمات‌رسانی خود ادامه می‌دهند. اگرچه عده‌ای همواره راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات را مساوی با قطعی اینترنت و قطع ارتباط با شبکه جهانی می‌دانستند، اما مسوولان همواره این موضوع را رد کرده و عنوان کردند که اینترنت باید به عنوان یک خدمت روی شبکه ملی اطلاعات ارائه شود. در این باره محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با تاکید بر اینکه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات پیشرفت قابل توجهی داشته، تصریح کرده است که اگر زیرساخت شبکه ملی اطلاعات نبود، خدمات ابری داخلی نداشتیم و بسیاری از زیرساخت‌های مهم دیگر امروز، شاید دو میلیون راننده تاکسی اینترنتی و مردم در عذابی بزرگ و مشکل بودند، بانک‌ها مختل بودند و بسیاری مباحث دیگر.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - دزفول- راهپیمایی مطالبه‌گری و نه به اغتشاش روز چهارشنبه با حضور اقشار مختلف مردم دزفول از میدان امام خمینی (ره) تا آستان متبرک سبزقبا (ع) برگزار شد. امام جمعه دزفول در جمع راهپیمایان با تقدیر از مردم ولایتمدار این شهرستان برای حضور در راهپیمایی مطالبه‌گری گفت: این راهپیمایی باشکوه، درس و پیامی روشن به دشمنان داشت. وی با بیان اینکه دشمن بعد از گذشت چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی هنوز ملت ایران را نشناخته است، اظهارداشت: وزیران خارجه فرانسه و اسراییل خود را دوستدار و حامی ملت ایران دانسته و عنوان کرده‌اند در کنار آشوبگران خواهند بود. وی با تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی مطالبه‌گری گفت: با وجود اینکه اطلاع‌رسانی برگزاری این راهپیمایی خیلی دیر انجام شد ولی مردم به صورت خودجوش در آن شرکت کردند. برچسب‌هامطالبه اجتماعی تجمع دزفول راهپیمایی
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
درحالی که دسترسی به اینترنت جهانی در چند روز گذشته با محدودیتهایی مواجه بوده است، اما وب‌سایت‌های مهم کشور که از سرورهای داخلی …درحالی که دسترسی به اینترنت جهانی در چند روز گذشته با محدودیتهایی مواجه بوده است، اما وب‌سایت‌های مهم کشور که از سرورهای داخلی استفاده می‌کردند، در دسترس کاربران قرار داشته و این اتفاق از نتایج شبکه ملی اطلاعات اعلام شده است. در سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» که سایت مرکز ملی فضای مجازی منتشر کرده، آمده که شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی، شبکه همه شبکه‌های کشور است. شبکه ملی اطلاعات متشکل از زیرساخت‌های ارتباطی با مدیریت مستقل کاملا داخلی، شبکه‌ای حفاظت‌شده نسبت به اینترنت و شبکه‌ای با امکان عرضه انواع محتوا و خدمات ارتباطی سراسری برای آحاد مردم است. شبکه ملی اطلاعات امکان ارائه انواع خدمات و محتواهای فضای مجازی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، امنیتی و دفاعی را در کشور فراهم می‌کند. اگرچه عده‌ای همواره راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات را مساوی با قطعی اینترنت و قطع ارتباط با شبکه جهانی می‌دانستند، اما مسوولان همواره این موضوع را رد کرده و عنوان کردند که اینترنت باید به عنوان یک خدمت روی شبکه ملی اطلاعات ارائه شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
در سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» که سایت مرکز ملی فضای مجازی منتشر کرده، آمده که شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی، شبکه همه شبکه‌های کشور است. شبکه ملی اطلاعات امکان ارائه انواع خدمات و محتواهای فضای مجازی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، امنیتی و دفاعی را در کشور فراهم می‌کند. قابلیت برقراری ارتباط امین درصورت نبود شبکه جهانی اینترنتدر سند ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات، بر ایجاد شبکه‌ای با قابلیت برقراری ارتباطات امن و پایدار میان دستگاه‌ها و مراکز حیاتی کشور و میزبانی داخلی در صورت نبود شبکه جهانی اینترنت تاکید شده است؛ کما اینکه اکنون با قطع شدن اینترنت جهانی، سرویس‌هایی که بر بستر شبکه ملی اطلاعات، شکل گرفته‌اند، بدون اختلال در دسترس کاربران قرار داشته و به فعالیت خدمات‌رسانی خود ادامه می‌دهند. اگرچه عده‌ای همواره راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات را مساوی با قطعی اینترنت و قطع ارتباط با شبکه جهانی می‌دانستند، اما مسوولان همواره این موضوع را رد کرده و عنوان کردند که اینترنت باید به عنوان یک خدمت روی شبکه ملی اطلاعات ارائه شود. در این باره محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با تاکید بر اینکه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات پیشرفت قابل توجهی داشته، تصریح کرده است که اگر زیرساخت شبکه ملی اطلاعات نبود، خدمات ابری داخلی نداشتیم و بسیاری از زیرساخت‌های مهم دیگر امروز، شاید دو میلیون راننده تاکسی اینترنتی و مردم در عذابی بزرگ و مشکل بودند، بانک‌ها مختل بودند و بسیاری مباحث دیگر.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
افزایش نرخ کرایه تاکسی و سایر ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز در پی اصلاح قیمت بنزین ممنوع است، موضوعی که برخی مدیران شهری و اعضای شورای شهر شیراز نیز بر آن تاکید دارند. رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز گفت: هیچ‌گونه افزایش قیمت نرخ کرایه تاکسی و سایر ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز در دستور کار نیست. رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با تاکید بر عدم افزایش نرخ کرایه تاکسی‌های شیراز گفت: در شرایط کنونی هیچ‌گونه افزایش قیمتی در دستور کار شورای شهر و شهرداری شیراز نیست. وی بیان کرد: در حوزه‌های دیگر حمل و نقل عمومی شیراز نظیر اتوبوس و مترو نیز افزایش قیمت کرایه‌ها در دستور کار نیست. سخنگوی شورای شهر شیراز در خصوص احتمال تغییر نرخ کرایه تاکسی‌های درون شهری شیراز در پی افزایش قیمت بنزین گفت: براساس تصمیم این شورا، هیچ گونه افزایش قیمتی در نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز انجام نخواهد شد.
الفالف2 روز قبل
یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو ارز تجهیزات پزشکی رفته و هنوز دقیقا معلوم نیست چه شده است. بعد از آن ابوالفتح صانعی، رئیس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی نیز گفت: ارزی در حوزه واردات تجهیزات پزشکی گم نشده است. وزیر بهداشت افزود: این پرونده ۱۶ میلیون یورویی فقط مربوط به واردات تجهیزات پزشکی است. او البته بازداشت سه نفر از کارمندان سابق وزارت بهداشت را که در هیات امنای ارزی و معاونت منابع مالی وزارت بهداشت کار می‌کردند نیز تایید کرده اما آماری از میزان تخلفات مالی آنها که دستی در واردات کالاهای پزشکی، تعاونی مسکن وزارت بهداشت و شرکت آوا سلامت و نیز مراودات مالی پالایشگاه نفت اصفهان که در اختیار وزارت بهداشت است اعلام نکرد. حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به خبرنگار الف گفت: گزارش جدیدی از پیگیری تخلفات در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به مجلس داده نشده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
عصر کرد - سنندج - رئیس شورای اسلامی شهر سنندج با تاکید بر اینکه مردم از تجمع‌های تنش‌زا و آسیب رسان به اشخاص و اموال عمومی بپرهیزند، گفت: اعتراض حق مردم است اما باید آرام، مسالمت آمیز و در چارچوب قانون باشد. رئیس شورای اسلامی شهر سنندج اضافه کرد: انتظار می‌رود مردم در اعتراض خود به گونه‌ای رفتار کنند که به کسی یا اموالی آسیب وارد نشود، ضمن اینکه هوشیار باشند افراد زیادی هستند که می‌خواهند از این فضا سوءاستفاده کنند. رئیس شورای شهر سنندج یادآور شد: در این شرایط لازم است دولتمردان؛ شرایط اقتصادی و روحی و روانی مردم را درک کنند، ضمن اینکه مردم نیز در مقابل باید به شرایط کشور توجه داشته باشند. دولت تاکید کرده است که به صروت ساز و کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از این بهره مند خواهند شد. برچسب‌هاشورای شهر کردستان اعتراضات سنندج
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
وی افزود: به لطف حضرت امام رضا (ع)، همراهی و همدلی مردم خراسان رضوی، مشهد روزهای آرامی را پشت سر گذاشت و اگر مراقبت به موقع و تدبیری شجاعانه صورت نمی‌گرفت شاید مشهد و خراسان رضوی نیز دستخوش ناامنی می‌شد. استاندار خراسان رضوی ادامه داد: کسانی که ناآرامی ایجاد کردند جمعی ۲۰ تا ۳۰ نفره بودند که مردم هیچگونه همراهی با آنها نکرده و نداشته‌اند. وی همچنین گفت: نهادهای نظامی و انتظامی خراسان رضوی برای حفظ آرامش مردم همه ناملایمات را به جان خریدند. جوانان پاکبازی از همین خراسان به جبهه‌های دفاع مقدس رفتند و ۱۸ هزار شهید را به نام خراسان رضوی ثبت نمودند. استاندار خراسان رضوی افزود: افزایش قیمت بنزین به طور متوسط ۲٫۵ درصد بر هزینه سبد خانوار تاثیر دارد.
برنابرنا3 روز قبل
وی یادآورشد که با تصمیم جدید دولت برای کاهش سوبسید بنزین، انتظار می‌رود که میزان مصرف آن نصف و جلوی قاچاق آن به سایر کشورها گرفته شود. سفیر کشورمان همچنین ادامه داد که دولت ایران در شرایط تحریم‌های ظالمانه آمریکا و تاثیرات آن بر زندگی و معیشت اقتصادی روزمره مردم عادی، تصمیم خیلی شجاعانه‌ای برای اصلاح ساختار اقتصادی اتخاذ کرد. بر اساس مصوبه دولت قیمت بنزین از ساعت ۲۴ روز ۲۳ آبان ماه افزایش یافت و ماهیانه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای با نرخ ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد با نرخ سه هزار تومان توزیع می‌شود. همچنین دولت با توجه به دغدغه‌هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می‌آید در قالب یارانه‌ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون‌نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است. دولت تاکید کرده است که به سرعت سازوکار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره‌مند خواهند شد. ​
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، وجیه الله نوروزی روز دوشنبه با اشاره به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و اصلاح قیمت بنزین، اظهار داشت: از آثار اجرای مجدد طرح سهمیه بندی بنزین ایجاد شرایط عادلانه در مصرف آن است. این مسئول خاطرنشان کرد: پیش از این بیشترین بهره از یارانه بنزین را افرادی می‌بردند که خودروی بیشتری داشتند و بخشی از جامعه که مصرف چندانی از بنزین نداشتند از این یارانه بی بهره بودند. وی با تاکید بر عدالتی که در پی اجرای این طرح برقرار خواهد شد، خاطرنشان کرد: سهمیه بندی شرایط مصرف را عادلانه می‌کند. فرماندار ابهر صرفه جویی و مدیریت مصرف سوخت توسط مصرف کننده را از مزایای این طرح عنوان کرد و گفت: در واقع با سهمیه‌بندی توسط خود مردم مصرف بنزین مدیریت می‌شود تا این ثروت ملی برای آیندگان نیز باقی بماند. دولت تاکید کرده است که به سرعت سازوکار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره‌مند خواهند شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
ایشان افزودند: بنده در این قضیه سررشته ندارم؛ یعنی تخصص این کار را ندارم، گفتم هم به آقایان، لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند من حمایت می‌کنم. این آن توصیه‌ ماست، مسئولان کشور هم به وظایفشان به طور جدی عمل کنند. بنابراین از طریق استانداران و مسئولان مربوطه پیگیری نمایید تا دلایل این تصمیم به‌صورت شفاف برای مردم به‌ویژه اثرگذاران جامعه و نخبگان تبیین شود و دیدگاه‌های نخبگان و دلسوزان مورد توجه قرار گیرد. تاریخ تکرار می‌شودرسواتر از همه اما توییت‌ مایک پمپئو و بیانیه‌ دولت آمریکا در حمایت از اغتشاشگران است. مایک پمپئو، وزیر خارجه ترامپ روز گذشته در توییتی نوشت آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آن‌ها حمایت می‌کند.
همشهریهمشهری4 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود واعظی با بیان اینکه «هدف اصلی این طرح کمک معیشتی به طبقه متوسط و کمتر برخوردار می‌باشد»، اظهارداشت: دولت از سال گذشته همواره به دنبال منابع مورد نیاز برای کمک معیشتی به حدود ۶۰ میلیون نفر می‌باشد که با اصلاح قیمت بنزین همه درآمدها میان آنها توزیع می‌شود. حدود نیمی از خانوارهای کشور خودرو ندارند و با این طرح بیشتر از درآمد بنزین بهره خواهند برد. رئیس دفتر رئیس جمهوری همچنین تاکید کرد: اکنون راه بهانه جویی و ایرادگیری و مانع گذاری در راه دولت که مجری این تصمیم بزرگ اقتصادی است بسته شده و امیدواریم همه مسئولین و صاحبنظران با همدلی و وحدت بتوانیم به خوبی این طرح را اجرا کنیم. واعظی همچنین با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره قیمت دیگر کالاها، تاکید کرد: دولت قطعا این موضوع را در نظر دارد و تلاش خواهد کرد با نظارت و مدیریت بازار، اجازه برخی سودجویی‌ها و گرانی دیگر کالاها را ندهد و با حمایت‌های معیشتی، نگرانی‌های مردم را برطرف کند. رئیس دفتر رییس جمهور با اشاره به اعتراضات مردم در برخی شهرها افزود: دولت همواره تاکید کرده اعتراض امری عادی و از حقوق مسلم مردم و شهروندان است و همه ما می‌بایست در کنار مردم و شنونده نظرات و مطالبات آنها باشیم.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: افزایش قیمت بنزین منجر به اصلاح حجم مصرف این ثروت ملی و کاهش قاچاق آن به خارج از کشور می‌شود. معاون استاندار خراسان رضوی حجم مصرف سوخت در کشورمان را شش برابر حجم میانگین جهانی ذکر و بیان کرد: حجم مصرف بنزین در ایران حتی در مقایسه با کشورهای همترازمان نیز بیشتر است. وی گفت: بر همین اساس حجم مصرف بنزین در خراسان رضوی طی نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۹ درصد بیشتر شده است. طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود. مهمترین مسئله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

به انتهای لیست رسیدید