محکوم به اعدام

محکوم به اعدام

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
نیروهای بهداشتی و درمانی ایران، دوره ۸ ساله جنگ را سپری کردند و تجربه دوران بحران و سختی را دارند. عشق به اهل بیت محور پیوند اهل تسین و تشیع در کشور به ویژه غرب کشور است. وی افزود: وقتی که به وزارت بهداشت آمدیم، بر روی سطح بندی کار کردیم و باید در بسیاری از موارد بازنگری کنیم. نمکی گفت: ما در وزارت بهداشت مشکلات خاص خودمان را داریم. وزیر بهداشت گفت: اعتقادم بر این است که امروز بیش از مالک اشتر، به ابوذر نیاز داریم که فریاد بزند، ای معاویه اگر این کاخ را از پول خودت ساخته‌ای، اسراف است و اگر از پول بیت المال ساخته‌ای، خیانت است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این بخش‌‌‌‌‌‌های خبری شامل اخبار ۲۰:۳۰ و اخبار سراسری است که در ساعت ۲۲:۳۰ پخش می‌‌‌‌‌‌شود. همچنین در ساعت ۱۵ روزهای جمعه یک بخش خبری ویژه ناشنوایان پخش می‌‌‌‌‌‌شود. گفت‌‌‌‌‌‌وگوی ویژه خبری از دیگر برنامه‌‌‌‌‌‌های واحد مرکزی خبر است که از شبکه۲ پخش می‌‌‌‌‌‌شود. گروه معارف: برنامه‌‌‌‌‌‌های این گروه بیشتر در زمان اذان ظهر و مغرب به افق تهران پخش می‌‌‌‌‌‌شود. گروه‌‌‌های سیاسی، فرهنگ، تامین برنامه و تاریخ و هنر از دیگر گروه‌‌‌های این شبکه تلویزیونی هستند.
آناجآناج1 روز قبل
تنها پس از مرگ او بود که بعضی از نزدیکترین و وفادارترین اعضای حزب کمونیست، پرده از رفتار استالین برداشتند. پس از مرگ استالین تکرار و اعمال شیوه‌های او به «استالینیسم» تعبیر شد. آغاسی خانجیان دبیر اول حزب کمونیست ارمنستان از سوی لاورنتی بریا به فعالیت‌های ضدانقلابی متهم شد. از مشهورترین ارمنی تبارانی که در این دوران اعدام شد هایک بژیشکیان است. بژیشکیان در ژوئن ۱۹۳۵ از کلیه پست‌های نظامی خود برکنار شد و از حزب کمونیست اخراج گردید.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
در این طرح «رادیو و تلویزیون ملی» به «صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران» تغییر یافت و پخش شبکه دوم سیما و برنامه‌های بین‌المللی تلویزیون تعطیل شد. محمدرضا جعفری‌جلوه، مدیر فعلی شبکه ۲ سیما است؛ مدیری ۶۰ ساله که با آمدنش به شبکه ۲ سیما تغییر آنچنانی در برنامه‌های این شبکه داده نشد. گروه کودک و نوجوان: این گروه بخش عمده‌ای از برنامه‌های شبکه ۲ را تولید می‌کند. گروه‌های سیاسی، فرهنگ، تامین برنامه و تاریخ و هنر از دیگر گروه‌های این شبکه تلویزیونی هستند. اما اینجا پایان تغییرات نیست، دوباره می‌خواهند این شبکه، شبکه کودک و نوجوان باشد و برنامه‌های کودک از این شبکه پخش شود، اما در کنار آن نام خانواده را هم اضافه کردند تا هم کودک‌ونوجوان و هم خانواده رویکرد این شبکه شوند.
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش رکنا، موحد گفت: امروز ۱۵ نفر زندانی جرائم غیرعمد استان کرمان و یک نفر محکوم به قصاص بعد از تحمل ۱۷ سال حبس و با گذشت اولیای دم از زندان آزاد شدند. رئیس کل دادگستری استان کرمان در جلسه هیئت امنای ستاد دیه نمایندگی استان اظهارداشت: ۱۵ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و محکومان مالی زندان‌های استان کرمان با کمک خیران آزاد و به آغوش خانواده باز می‌گردند. وی افزود: همچنین یک نفر محکوم به قصاص بعد از ۱۷ سال تحمل حبس و با گذشت اولیای دم و با تلاش مدیر زندان و مددکاران با پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان دیه آزاد شد. موحد تصریح کرد: صندوق تامین خسارت‌های بدنی برای پیشگیری از صدمات بدنی غیرعمدی و حوادث جاده‌ای موظف است در فرهنگسازی و پیشگیری کار کند و مدیرعامل صندوق کشور در سفر به کرمان اعلام آمادگی کرده است. رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه بیان کرد: باید در سطح استان در راستای پیشگیری برنامه ریزی و ساختار مشخص شود تا کار را پیگیری کنیم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
قابل‌توجه است که این اقدامات به دنبال بحران سیاسی کنونی در لبنان صورت گرفته است. حکم عاملان انفجار تروریستی در مساجد لبنان صادر شددیروز حکم عاملان انفجار تروریستی در مساجد التقوی و السلام طرابلس در لبنان صادر شده و ۸ تن از آنها محکوم به اعدام شدند. - احمد حسن غریب٬ محمد علی علی، حیان عبد الکریم رمضان، ناصر أحمد جوبان، خضر لطفی العیرونی، یوسف عبد الرحمن دیاب، أحمد یوسف مرعی، خضر شحادة شدود وسلمان عیسى أحمد همگی محکوم به اعدام شدند. -هاشم محمد سعید متهم دیگر این پرونده به یک سال حبس و یا پرداخت مبلغ یک میلیون لیره محکوم شد. - حکم دستگیری متهمان فراری این پرونده به نام‌های خضر العیرونی، محمد علی، ناصر جوبان، حیان رمضان، أحمد مرعی وسلمان أسعد صادر شد.
فارسفارس1 هفته قبل
مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز گفت: زندانی محکوم به اعدام پای چوبه‌دار از مرگ نجات یافت و مورد بخشش قرار گرفت. زندانی محکوم به اعدام پای چوبه‌دار نجات یافتمحمدرشید غفوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سقز اظهار داشت: کامران عبدی‌پور جوان سقزی که در یک دعوا، مرتکب قتل شده بود بعد از تحمل ۱۵ سال زندان، امروز با گذشت خانواده مقتول از قصاص نجات یافت. وی ادامه داد: افراد زیادی برای رضایت اولیای دم زحمت کشیده بودند که امروز این زحمات جواب داد و فرد محکوم از قصاص نجات یافت. مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز گفت: با تلاش‌های مستمر شهروندان سقزی و حمایت فعالان سیاسی و مدنی، ماموستایان آیینی و مدیران شهری، خانواده مقتول رضایت دادند. گفتنی است، در چند سال گذشته در شهرستان سقز ۳ نفر دیگر هم که حکم اعدام داشتند از سوی اولیای دم بخشیده شدند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
ارمنستانسرکوب سیاسی و آزار و اذیت‌ها در ارمنستان شوروی از دهه ۱۹۲۰ آغاز شد. یک سال بعد و در آگوست ۱۹۳۷، ساهاک در-گابریلیان رئیس کمیساریای خلق ارمنستان شوروی بنا بر روایت‌های رسمی منتشر شده خودکشی کرد. اولین مطالعه و تحقیق پیرامون قربانیان آزار و شکنجه استالین در ارمنستان بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۶ انجام شد. این ارقام قابل توجه است خصوصا اگر در نظر بگیریم که در سال ۱۹۳۹ ارمنستان شوروی حدود ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت داشته است. از مشهورترین ارمنی تبارانی که در این دوران اعدام شد هایک بژیشکیان است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
دکتر «ابراهیم یونسی» نویسنده و مترجم و نخستین استاندار کردستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است. «ابراهیم یونسی» در خصوص ترجمه موفق گفته است: ترجمه‌ای موفق است که بتواند خواننده را راضی کند بی آن که نویسنده را فدا کرده باشد. رمان‌های «ابراهیم یونسی» بر اساس ژانر روستایی نوشته و برگرفته از تجربیات شخصی خود اوست هرچند که ممکن است گاها در آن‌ها غلو یا چشم پوشی نیز دیده شود. «گورستان غریبان» آغاز داستان نویسی ابراهیم یونسیرمان‌های «ابراهیم یونسی» رمان‌هایی کلاسیکی هستند، زیرا هدف او از نوشتن معرفی خود، مردم و جایگاه آنان در جامعه بود و این مسائل در قالب رمان کلاسیکی بهتر بیان می‌شد و به گفته او داستانی که خواننده را به دنبال خود نکشاند کتاب به درد بخوری نخواهد بود. «ابراهیم یونسی» اسطوره‌ای است که با نوشته‌ها و گفتار و منش خود دل هزاران ایرانی به ویژه کردستانی‌ها را مجذوب خود ساخته است.

معرفی شخصیت دارت ویدر، اناکین اسکای واکر

5+
زوم‌جیزوم‌جی2 هفته قبل
ایسناایسنا3 هفته قبل
روابط عمومی دادگستری فارس با اعلام اینکه بعد از انتشار خبر صدور حکم برای یک متهم کودک آزاری، سوء برداشتی اتفاق افتاده است، توضیحاتی را برای انتشار در اختیار رسانه‌ها قرار داد. به گزارش ایسنا، در پی اطلاع رسانی خبر صدور حکم علیه متهم به کودک آزاری در شیراز و ایجاد ابهام در خصوص محل اجرای این حکم، روابط عمومی دادگستری استان فارس موارد ذیل را در راستای تنویر افکار عمومی اعلام کرد: "اولا: محل ارتکاب جرم بیمارستان نمازی شیراز نبوده بلکه بیمارستان دیگری همجوار بیمارستان نمازی بوده است. ثالثا: برهمگان مبرهن است که فضای بیمارستانی مکان مناسبی برای اجرای حکم محسوب نمی‌شود بنابراین هیچ گاه چنین تصمیم قضایی اتخاذ و یا اجرا نخواهد شد. رابعا: همان گونه که در پایان خبر ارسالی بیان شده رأی صادره غیرقطعی و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است و هر گونه اقدامات بعدی قضایی و اجرایی منوط به قطعیت دادنامه خواهد بود. " انتهای پیام
فارسفارس3 هفته قبل
منابع بحرینی گزارش دادند که تعدادی از زندانیان محکوم به اعدام برای هشتمین روز متوالی دست به اعتصاب غذا زده‌اند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی منابع حقوقی و خانواده‌های زندانیان گزارش دادند که حال تعدادی از زندانیان اعتصاب‌کننده غذا از جمله سید احمد العبار، حسین المرزوق، موسی عبدالله و حسین علی مهدی که برای هشتمین روز متوالی اعتصاب غذا کرده‌اند، وخیم است. بنابر این گزارش، حسین علی مهدی نیز چهارشنبه گذشته پس از وخامت حالش به بیمارستان نظامی منتقل شد و وضعیت جسمانی مناسبی ندارد. در همین ارتباط «ابتسام الصائف» فعال حقوقی بحرین گفت که جان زندانیان به دلیل اعتصاب غذا در خطر است و زندانبانان موسی عبدالله را از درمان بیماریش‌اش محروم کرده‌اند. پیشتر سازمان دیدبان حقوق بشر از عدم رسیدگی به درمان پزشکی زندانیان سیاسی در بحرین انتقاد کرده و آن را نقض قوانین سازمان ملل دانسته بود.

ماری آنتوانت؛ آخرین و منفورترین ملکه

4+
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
پارس نیوزپارس نیوز4 هفته قبل
وی اضافه کرد: ما متعهد به ارائه خدمات بهداشتی به همه افراد اعم از شیعه، سنی، کلیمی، مسیحی، زرتشتی و حتی زندانیان محکوم به اعدام هستیم از سازمان بهداشت جهانی می‌خواهیم نگذارید سلامت هیچ کسی توسط جنگ‌افروزان و فرقه‌گرایان دستخوش آسیب، تهدید و بی‌عدالتی شود. نمکی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به تمام تعهدات خود و قطعنامه‌های سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل برای پوشش همگانی سلامت پایبند است و دولت یازدهم و دوازدهم با اجرای طرح تحول سلامت موفقیت‌های چشمگیری در این زمینه به دست آورده است. وی گفت: اقدامات ایران برای پوشش همگانی سلامت از ۳۰ سال و قبل از اعلامیه آلما آتا با ایجاد ۱۷ هزار خانه بهداشت در روستاها و اتصال آن به پایگاه‌های بهداشتی شهری ۱۰۰ درصد روستاییان و ۹۰ درصد شهرنشینان را تحت پوشش قرار داد. نمکی افزود: تابستان امسال نیز وزارت بهداشت طرح پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان را که از مسائل مورد توجه رئیس جمهوری بود کلید زد که این اقدام ریل‌گذاری بزرگی برای اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع و اجرای راهنماهای بالینی برای بهبود خدمات نظام سلامت است. نمکی گفت: چالش‌های مهمی در منطقه مدیترانه شرقی وجود دارد از جمله افزایش شیوع مصرف دخانیات که به عنوان رئیس کنوانسیون کنترل دخانیات از سازمان بهداشت جهانی می‌خواهیم در راستای کاهش ۳۰ درصدی مصرف دخانیات تا سال ۲۰۲۵ و مبارزه با تجارت غیر قانونی محصولات دخانی همکاری کند.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
وزیر بهداشت خطاب به شرکت‌کنندگان در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، گفت: از شما و سازمان بهداشت جهانی انتظار می‌رود نگذارید سلامت مردم صلح طلب ایران لگدمال زورگویی و عهدشکنی یک حکومت خودکامه شود. در این زمینه از همکاران سازمان جهانی بهداشت، نهاد ریاست جمهوری، وزارت امورخارجه و همکارانم در وزارت بهداشت تشکر می‌کنم. با اقدامات انجام شده در سیل الگوی بی‌نظیری اجرا شد که می‌تواند به عنوان مدلی موفق در شرایط بحران برای سازمان بهداشت جهانی مورد بهره‌برداری قرار گیرد. ایران در آستانه ریشه‌کنی مالاریاوزیر بهداشت کشورمان خطاب به دبیر کل سازمان بهداشت جهانی گفت: همانطور که دیروز مشاهده شد همکارانم در سخت‌ترین شرایط یکی از موفقیت‌ترین الگوهای بهداشتی درمانی را اجرا می‌کنند. سازمان بهداشت جهانی نباید اجازه دهد که سلامت هیچ فردی به دلیل جنگ طلبی، زورگویی و فقر ناشی از بی‌عدالتی لگدمال شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
خبرگزاری میزان- جعفری چگنی گفت: صلح و سازش دو طایفه در شوش با تلاش اعضا شعبه ویژه سران عشایر شورای حل اختلاف و بزرگان و ریش سفیدان طوایف یک جوان محکوم به قصاص نفس را از چوبه دار نجات داد. رئیس دادگستری شوش در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان اظهار کرد: در سال ۱۳۹۴ دو جوان با هم درگیر می‌شوند و در اثر این درگیری یک نفر از آن‌ها به قتل می‌رسد و پس از این حادثه بین دو طایفه اختلاف شدیدی رخ می‌دهد و باعث سلب آسایش همدیگر شدند. رئیس دادگستری شوش در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان اظهار کرد: در سال ۱۳۹۴ دو جوان با هم درگیر می‌شوند و در اثر این درگیری یک نفر از آن‌ها به قتل می‌رسد و پس از این حادثه بین دو طایفه اختلاف شدیدی رخ می‌دهد و باعث سلب آسایش همدیگر شدند. وی افزود: پس از دستگیری قاتل و طی مراحل قانونی، حکم قصاص وی صادر و برای اجرا به اجرای احکام ارجاع داده شد. جعفری چگنی در ادامه اظهار داشت: جهت ایجاد صلح و سازش بین دو طایفه، اعضاء شعبه ویژه سران عشایر شورای حل اختلاف، بزرگان و ریش سفیدان طوایف با وساطت خود توانستند رضایت خانواده مقتول را جلب و بین این دو طایفه صلح و سازش ایجاد کنند و جوان محکوم به اعدام را از چوبه دار به واسطه همین مصالحه نجات دهند.
فارسفارس4 هفته قبل
وزیر بهداشت گفت: تحریم‌های ظالمانه آمریکا و ممانعت از دسترسی مردم ایران به دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی تهدیدی برای سلامت ایرانیان و جنایت علیه بشریت است. وی اضافه کرد: ما متعهد به ارائه خدمات بهداشتی به همه افراد اعم از شیعه، سنی، کلیمی، مسیحی، زرتشتی و حتی زندانیان محکوم به اعدام هستیم از سازمان بهداشت جهانی می‌خواهیم نگذارید سلامت هیچ کسی توسط جنگ‌افروزان و فرقه‌گرایان دستخوش آسیب، تهدید و بی‌عدالتی شود. نمکی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به تمام تعهدات خود و قطعنامه‌های سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل برای پوشش همگانی سلامت پایبند است و دولت یازدهم و دوازدهم با اجرای طرح تحول سلامت موفقیت‌های چشمگیری در این زمینه به دست آورده است. نمکی گفت: چالش‌های مهمی در منطقه مدیترانه شرقی وجود دارد از جمله افزایش شیوع مصرف دخانیات که به عنوان رئیس کنوانسیون کنترل دخانیات از سازمان بهداشت جهانی می‌خواهیم در راستای کاهش ۳۰ درصدی مصرف دخانیات تا سال ۲۰۲۵ و مبارزه با تجارت غیر قانونی محصولات دخانی همکاری کند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
اعتصاب غذای ۱۲۰ زندانیمنابع بحرینی از اعتصاب غذای نامحدود ۱۲۰ زندانی در زندان مرکزی «جو» در شهر منامه خبر دادند. این زندانیان خواهان برداشته شدن موانع شیشه‌ای در جریان ملاقات با خانواده‌های خود و افزایش ساعت ملاقات از نیم ساعت به یک ساعت شده‌اند. آنها همچنین خواسته‌اند که برای ملاقات زندانیان متاهل با خانواده و بستگان آنها جای مجزا در نظر گرفته شود. علاوه بر این، ۴۴ روز از اعتصاب غذای ناجی فتیل و علی حاجی دو فعال بحرینی می‌گذرد. مسئولان زندان نه تنها به خواسته زندانیان اعتصاب کننده بی توجهی کرده‌اند بلکه آنها را تهدید کرده‌اند که تماس هایشان با بستگانشان را قطع می‌کنند.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
وی افزود: پس از دستگیری قاتل و بعد از طی مراحل قانونی، قاتل به اعدام محکوم می‌گردد. رئیس دادگستری شهرستان شوش گفت: جهت ایجاد صلح و سازش بین دو طایفه، اعضاء شعبه ویژه سران عشایر شورای حل اختلاف، بزرگان و ریش سفیدان طوایف با وساطت خود توانسته رضایت خانواده مقتول را جلب و بین این دو طایفه صلح و سازش ایجاد کنند و جوان محکوم به اعدام از چوبه‌دار نجات دهند. وی با اشاره به وجود بستر عفو و بخشش در این شهرستان خاطر نشان کرد: گذشت در فرهنگ مردم بستر مناسبی برای مشارکت در تامین امنیت و نظم عمومی و سرعت در احقاق حق و توسعه عدالت پایدار خواهد بود. رئیس دادگستری شهرستان شوش ادامه داد: گسترش این موضوع از تاکیدات و اولویت‌های ریاست قوه قضاییه بوده که در این باره در حوزه شهرستان شوش از سال گذشته تاکنون بصورت جدی در دستور کار است و با استقبال مردم مواجهه شده به طوری که شهرستان‌های همجوار هم جهت حل وفصل مشکلات و اختلافات خود از شعبه ما درخواست کمک کردند. انتهای پیام/ش
رکنارکنا4 هفته قبل
به گزارش رکنا، رئیس دادگستری شوش گفت: صلح و سازش دو طایفه در شوش با تلاش اعضای شعبه ویژه سران عشایر شورای حل اختلاف و بزرگان و ریش سفیدان طوایف، جوان محکوم به قصاص نفس را از چوبه دار نجات داد. صادق جعفری چگنی با اعلام این خبر گفت: در سال ۱۳۹۴ دو جوان با هم درگیر می‌شوند و در اثر این درگیری یک نفر از آنها به قتل می‌رسد و پس از این حادثه بین دو طایفه اختلاف شدیدی رخ می‌دهد و باعث سلب آسایش همدیگر می‌شوند. وی افزود: پس از دستگیری قاتل و طی مراحل قانونی، حکم قصاص وی صادر و برای اجرا به دایره اجرای احکام ارجاع داده شد. رئیس دادگستری شوش با اشاره به رویکرد اجتماعی و فرهنگی حاکم بر جامعه گفت: دوره نزاع و دعوا‌های طایفه‌ای گذشته و باید جای خودش را به وحدت و برادری تبدیل کند و تلاش کنیم با رفع اختلافات، امنیتی پایدار در شهرستان رقم بزنیم تا جرم و ناهنجاری‌های اجتماعی از بین برود. و با دوستی و محبت از تفرقه افکنی بین طوایف جلوگیری کنیم تا شاهداتفاقات نا خوشایندی در شهرستان نباشیم.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: دبیر کانون نمایش‌های دینی از سال ۱۳۵۷ هم و غم خود را روی تئاترهای دینی گذاشته است. الان میرشفیع زنده است؟ اولین مدیری که در تئاتر شهر منصوب شد جمال خوشدل بود که منافق بودفرهنگ: بله و خیلی هم معروف است. در این فاصله خانم طاهره صفارزاده رحمت الله به آقای کاخی گفت که می‌خواهند تئاتر شهر را بگیرند و اصلا ممکن است تئاتر شهر از بین برود. کجا برویم؟ پارک شهر رفتیم و خانم پرشن که دکتری داشت و اهل تسنن هم بودند وارد گروه ما شدند. بعد دیگر دفتر نمایش‌های دینی آنجا راه افتاد که الان که من عرض می‌کنم همین کانون نمایش‌های دینی کشور است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
الان میرشفیع زنده است؟ اولین مدیری که در تئاتر شهر منصوب شد جمال خوشدل بود که منافق بودفرهنگ: بله و خیلی هم معروف است. در این فاصله خانم طاهره صفار‌زاده رحمت الله به آقای کاخی گفت که می‌خواهند تئاتر شهر را بگیرند و اصلا ممکن است تئاتر شهر از بین برود. البته اولین مدیری که در تئاتر شهر منصوب شد جمال خوشدل بود که ایشان منافق بود. کجا برویم؟ پارک شهر رفتیم و خانم پرشن که دکتری داشت و اهل تسنن هم بودند وارد گروه ما شدند. بعد دیگر دفتر نمایش‌های دینی آنجا راه افتاد که الان که من عرض می‌کنم همین کانون نمایش‌های دینی کشور است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
یک زندانی که به دلیل قتل عمد، محکوم به قصاص بود، در بندرعباس پس از تحمل پنج سال حبس، با رضایت اولیای دم، از مجازات اعدام با چوبه دار نجات یافت. رییس کل دادگستری هرمزگان عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص جزئیان این پرونده اظهار داشت: آبان ماه سال ۹۳، با کشف جسدی در خودروی سواری پارک شده در بلوار ساحلی بندرعباس، پرونده‌ای با موضوع قتل عمدی در دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان تشکیل شد. علی صالحی ادامه داد: با بررسی موضوع توسط بازپرس و مأموران انتظامی، در کمتر از ۴۸ ساعت، متهم ۲۶ ساله دستگیر شد و در تحقیقات اولیه به قتل اقرار کرد. وی افزود: پس از صدور کیفرخواست در دادسرا و ارجاع پرونده به دادگاه کیفری استان هرمزگان، با توجه به اقرار صریح قاتل به ارتکاب جنایت و درخواست قصاص توسط اولیای دم، حکم به قصاص نفس صادر شد که رأی مذکور در شعبه بیست و نهم دیوانعالی کشور تأیید شد. وی خاطرنشان کرد: با توجه به قطعیت حکم قصاص نفس، پرونده به منظور اجرا در اختیار واحد اجرای احکام کیفری بندرعباس قرار گرفت، که با تلاش مسوولان قضایی استان و تشکیل جلسه با اولیای دم، خانواده مقتول رضایت دادند و این جوان پس از تحمل ۵ سال حبس از قصاص رهایی یافت.

«رویاهای دم صبح» طرح مساله می‌کند/ ارتباط سه زن با هم از طریق مرگ

مهرمهر1 ماه قبل
وی درباره اجرای مجدد نمایش در سالنی دیگر بیان کرد: برای اجرای این نمایش ما به سالنی بلک باکس احتیاج داشتیم که کارگاه نمایش تئاتر شهر بسیار مناسب این اجرا بود. مشیری درباره ویژگی‌های نمایش توضیح داد: «رویاهای دم صبح» متشکل از سه اپیزود درباره سه زن است که نقش هر سه نفرشان را خودم بازی می‌کنم و البته حدیثه سادات حسینی به عنوان بازیگر همراه در کنار من حضور دارد. ۲ نفر از سه زن این نمایش مرده‌اند و دیگری در واقع حلقه اتصال بین این ۲ مرگ است. وی متذکر شد: موتیف این سه اپیزود مرگ است و هر سه زن نمایش در عین داشتن نسبت‌های انسانی با یکدیگر از طریق مرگ با هم مرتبط می‌شوند و زینت در نقش رابط و حلقه اتصال ۲ زن دیگر عمل می‌کند. مشیری در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: در این نمایش سه زن از طبقات مختلف اجتماع به تصویر کشیده می‌شوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
رسم جلادی تا پیروزی انقلاب مشروطه و استقرار نظام قانونمند، برقرار بود. گرفتن پول گدایی مجرم! یکی از مداخل میرغضب‌ها، پیش از پیروزی انقلاب مشروطه، گرفتن پول گدایی مجرم بود؛ تعجب نکنید! جلاد، قبل از این‌که مجرم را به محل اعدام ببرد، او را در کوچه و خیابان می‌گرداند و وادار می‌کرد گدایی کند. به همین دلیل، جلادان در اجرای حکم افراد متمول، تأخیر را روا نمی‌دانستند، چون ممکن بود اموالی که چند برابر پول گدایی آن‌ها بود، در جیبشان پیدا شود!
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
عصر ایران؛ مهرداد خدیر- سه سال است که چهاردهم مهرماه به عنوان «روز تهران» نام گذاری شده است. تهران در این ۲۳۳ سالی که در مرکزیت ایران قرار دارد شاهد رخدادهای فراوان بوده و تغییرات آن تنها از شکل نوشتاری «طهران» به «تهران» نبوده است. از این رو توجه شهردار کنونی به هویت و پیشینه تاریخی تهران و تلاش برای دور نگاه داشتن از تنش رویکرد مثبتی تلقی شده و ۱۲ تا ۱۸ مهر را به بهانه ۱۴ مهر «هفتۀ تهران» نام گذاشته‌اند با این شعار: بازشناسی هویت تهران. کاش از ابتدا هر گونه تغییر ساختاری در مراکز هویتی و فرهنگی ممنوع و محدود می‌شد و در کنار تهران قدیم شاهد ساخت تهران جدیدی می‌بودیم. هویت تهران در این همه سال ساخت وساز و سود جویی و تمرکز گرایی و توسعۀ بی رویه تهدید شده و توجه به هویت حتی به صورت نمادین یک ضرورت است هرچند کافی نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
پشت دیوار عمارت اتفاق می‌افتد؛ کارگردان نمایش پشت دیوار عمارت از اجراهای این نمایش به صورت ویژه به منظور آزادسازی یک جوان محکوم به اعدام خبر داد. حمید ابراهیمی کارگردان نمایش پشت دیوارعمارت با اعلام این خبر گفت: آنچه که در لایه‌های زیرین این نمایش وجود دارد بحث حیات طیبه و زندگی احسن دنیوی و اخروی و پشت پازدن به تعلقات مادی برای یک ارزش والای معنوی است. بنابرانی با هماهنگی دوستان در انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس و بهزیستی مشهد و اتفاق نظر کلیه همکاران و عوامل گروه نمایش پشت دیوار عمارت قصد داریم تا در این کارخیر سهیم شویم و در حد بضاعت و توان خودمان به آزادی این جوان که طی یک حادثه ناخواسته مرتکب قتل غیر عمد شده است کمک کنیم. نمایش پشت دیوار عمارت به نویسندگی و کارگردانی حمید ابراهیمی تا ۲۴ مهرماه ۹۸، هر شب از ساعت ۲۰ در تماشاخانه سرو انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس واقع در خیابان آیت الله طالقانی نرسیده به تقاطع مفتح جنب ایستگاه مترو طالقانی به روی صحنه خواهد رفت. در این نمایش هنرمندانی چون جلیل فرجاد، جمشید صفری، پژمان کاشفی، نسرین مسلمی‌نیا، شیوا خسرومهر، زری‌ اماد، پانته‌آکیقبادی، حامد آقایی‌، فرزاد صبوری، علی‌رضا درویش‌نژاد، اهورا ابراهیمی، علی حیدری، ماندانا عصری، محمدرضا موهبتی، ماریه ماشاالهی و آرمین احتشام‌زاده ایفای نقش کرده‌اند.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، راهی سرقت شدند، معلوم نیست وقتی می‌رفتند می‌دانستند که بعد از این سرقت چه اتفاق تلخی رخ خواهد داد. امروز سعی کرده‌ایم درباره سرقت‌ها و سوداگری هایی بنویسیم که جان مردم را نشانه گرفته و سلامت آن‌ها را به مخاطره انداخته است. ریل دزدی و پیچ دزدیپدیده پیچ دزدی در ریل‌های راه آهن این روزها مسئله‌ای شده برای ماموران راه‌آهن. در این زمینه می‌شود به سرقت علایم در جاده منتهی به یکی از شهرستان‌های استان فارس اشاره کرد که جان یک دختر جوان ۲۸ ساله را گرفت. چراغ هشداری که روی بویه‌ها نصب می‌شود با باتری کار می‌کند اما سارقان حتی باتری‎های این شناورها را هم که برای به خطر نیفتادن جان ملوانان نصب شده است، به سرقت می‎برند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مالخرها برای این چند کیلو پیچ ومهره یا به اصطلاح پیچ و پابند ریل چقدر در دست سارقان می‌گذارند؟ همین سرقت که شاید آورده مالی برای سارق یا سارقان نداشته باعث شد پنج واگن قطار از مسیر خارج شود و پنج نفر از هموطنان مان جان شان را از دست بدهند و ده‌ها نفر مصدوم شوند. امروز سعی کرده‌ایم درباره سرقت‌ها و سوداگری هایی بنویسیم که جان مردم را نشانه گرفته و سلامت آن‌ها را به مخاطره انداخته است. ریل دزدی و پیچ دزدیپدیده پیچ دزدی در ریل‌های راه آهن این روزها مسئله‌ای شده برای ماموران راه‌آهن. چهار سال پیش و پس از خروج قطار اتوبوسی گرگان - اینچه برون از ریل، روابط عمومی راه آهن در اطلاعیه‌ای علت حادثه را پیچ دزدی ریل از سوی سارقان اعلام کرد. چراغ هشداری که روی بویه‌ها نصب می‌شود با باتری کار می‌کند اما سارقان حتی باتری‎های این شناورها را هم که برای به خطر نیفتادن جان ملوانان نصب شده است، به سرقت می‎برند.

به انتهای لیست رسیدید