محکوم به قصاص

محکوم به قصاص

تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مرکزی عنوان کرد: در حوزه فرهنگی و تربیتی، آموزشگاه کلاسیک، سوادآموزی ۵۲۰ نفر، آموزش و پرورش یک‌هزار و ۴۵۰ نفر، آموزش عالی ۱۵ نفر و آموزش مذهبی دو هزار و ۳۹۰ نفر، آموزش مهارت‌های اساسی زندگی سه هزار و ۱۴۳ نفر انجام شده است. مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در زمینه آموزش نهج‌البلاغه ۴۵۰ نفر با همکاری ریاست دادگستری و بنیان الغدیر درحال فعالیت هستند و در حوزه کتاب ۳۶ هزار جلد کتاب و ۱۲ کتابخانه در زندان‌‌ها موجود است و دو هزار و ۲۰۰ نفر در این کتابخانه‌ها عضویت دارد. مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مرکزی افزود: مراقبت بعد از خروج و ایجاد اشتغال و اعطای تسهیلات تعداد ۱۴۱ نفر زندانی آزادشده با استفاده از ۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات با معرفی اداره مراقبت بعد از خروج انجام شده است. فلاحتی ادامه داد: یک‌هزار و ۲۱۹ خانواده یعنی چهار هزار و ۷۴۷ نفر تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان استان هستند، مبلغ ۲۲ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال کمک نقدی و غیرنقدی به تعداد ۹ هزار و ۲۱۱ نفر از خانواده مجددجویان انجمن پرداخت شده است. مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مرکزی ادامه داد: ۷۹۰ نفر با کمک ستاد دیه از زندان آزاد شدند، در حوزه اوراق و فنی و مهندسی ساخت و توسعه و بازسازی ۳۶ هزار متر مربع تاسیسات ساختمانی انجام شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان ۸ زندانی جرائم غیرعمد با بدهی ۱۷ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال آزاد شدند. علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان از محل کمک مردم به مرکز افق بقعهٔ متبرکه امامزاده سید مظفر (ع) بندرعباس، یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال برای آزادی ۸ زندانی جرائم غیر عمد پرداخت کرد. بیشتر بخوانید: یک محکوم به قصاص پس از ۲۲ سال از زندان بندرعباس آزاد شدوی یادآور شد: این زندانیان با تخفیف شاکیان و پذیرش اعسار نسبت به مابقی محکومیت از زندان آزاد شدند. علی صالحی در ادامه افزود: این افراد به علت ناتوانی در پرداخت مهریه و محکومیت مالی زندانی بودند. رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان از مردم خواست با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، تنوع نیت‌های وقف را در نظر بگیرند و در همین راستا بخشی از کمک‌های خیرخواهانه خود را به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اختصاص دهند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- حجت الاسلام و المسلمین موسوی گفت: با ابلاغ بخشنامه رییس قوه قضائیه به سراسر استان فارس در آذرماه ۹۸ میزان وارده ماده ۱۱ به شورا‌های حل اختلاف استان افزایش ۴۳ درصدی و آمار مصالحه این استان افزایش ۵۳ درصدی داشته است. حجت الاسلام و المسلمین موسوی ادامه داد: بر اساس این دستورالعمل، پرونده‌های جرایم قابل گذشت، جنبه خصوصی جرایمی که دو جنبه عمومی و خصوصی دارد، تمام اختلافات و دعاوی خانوادگی و دیگر دعاوی مدنی موضوع ماده ۱۱ قانون شورا‌های حل اختلاف باید با لحاظ شرایطی، به حجت الاسلام و المسلمین موسوی ادامه داد: بر اساس این دستورالعمل، پرونده‌های جرایم قابل گذشت، جنبه خصوصی جرایمی که دو جنبه عمومی و خصوصی دارد، تمام اختلافات و دعاوی خانوادگی و دیگر دعاوی مدنی موضوع ماده ۱۱ قانون شورا‌های حل اختلاف باید با لحاظ شرایطی، به شورای حل اختلاف ارجاع شود. بیشتر بخوانید: رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه با ابلاغ و اجرای این بخشنامه وظایف و حجم کار شورا‌های حل اختلاف افزایش یافته است افزود: با ابلاغ این بخشنامه به سراسر استان در آذرماه ۹۸ میزان وارده ماده ۱۱ به شورا‌های حل اختلاف استان افزایش ۴۳ درصدی و آمار مصالحه استان افزایش ۵۳ درصدی داشته است. حجت الاسلام والمسلمین موسوی با ابراز خرسندی از ابلاغ این بخشنامه گفت: امیدواریم با اجرای این بخشنامه، شاهد افزایش صلح و سازش و کاهش ورودی پرونده به دادگستری‌های سراسر کشور باشیم. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
یدالله موحد رئیس کل یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: از ابتدای سال ۹۴، بروز برخی اختلافات ناشی از سوء تفاهم‌ها میان دو طایفه در جنوب استان کرمان به قتل نیز منجر شده بود که با ورود دستگاه قضایی از ادامه این نزاع جلوگیری گردید. رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: در نهایت بر مبنای اقدامات انجام شده و پس از گذشت قریب به ۵ ماه و با حل و فصل اختلافات و سوءتفاهمات، طرفین به صلح و سازش رسیده و طی مراسمی با سوگند به قرآن کریم متعهد شدند که دیگر هیچگونه اختلافی با یکدیگر نداشته باشند و به زندگی عادی خود ادامه دهند. موحد اظهار داشت: متاسفانه در پی این اختلاف بین طایفه‌ای، تعدادی افراد بیگناه از طوایف مختلف جان خود را از دست داده بودند. وی با اشاره به اینکه نخستین قتل در این پرونده در سال ۹۴ رخ داده بود، افزود: در پی اعلام رضایت طوایف مربوط به این پرونده، ۷ نفر از قصاص رهایی می‌یابند. رئیس کل دادگستری استان کرمان، اقدامات دادگستری و دادستان شهرستان رودبار جنوب در حل و فصل اختلافات مربوط به این پرونده را قابل تقدیر دانست و گفت: با توجه به اهمیت موضوع، رسیدگی به این پرونده در دستور کار ویژه دستگاه قضایی استان قرار داشت.
فارسفارس3 روز قبل
با پیگیری و مساعدت دادستان کل کشور در تأمین دیه، یک محکوم به قصاص پس از ۲۲ سال از زندان بندرعباس آزاد شد. به گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با اشاره به آزادی یک زندانی پس از ۲۲ سال و نیم با پیگیری و مساعدت دادستان کل کشور در تأمین دیه، در مورد جزییات این پرونده، گفت: در اردیبهشت سال ۱۳۷۶ فردی در جریان یک درگیری با همکارش او را با ضربه چاقو به قتل رساند و پس از دستگیری و رسیدگی قضایی محکوم به قصاص نفس شد. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان بیان داشت: با اعزام نماینده ستاد دیه به استان خراسان جنوبی و شناسایی اولیای دم و مذاکره با آنها و پادرمیانی معتمدین و جمع‌آوری مبلغی دیگر از خیرین، نهایتا رضایت دختر و همسر مقتول اخذ و زندانی پس از بیست و دو سال و نیم تحمل زندان، آزاد شد. وی خاطرنشان کرد: آزادی زندانیان نیازمند و افرادی که به لحاظ مشکلات مالی و اقتصادی در زندان مانده‌اند قطعا دارای اجر فراوان اخروی است و موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود. انتهای پیام/
ایمناایمنا4 روز قبل
به گزارش ایمنا به نقل از دادگستری استان هرمزگان، علی صالحی اظهار کرد: این زندانی در سال ۷۶ در یک درگیری با همکارش در یک اداره دولتی او را با ضربه چاقو به قتل رساند و پس از بازداشت و رسیدگی قضایی محکوم به قصاص نفس شد. وی افزود: این مددجو، قدیمی‌ترین زندانی هرمزگان بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: قدیمی‌ترین زندانی هرمزگانی پس از ۲۲ سال از زندان مرکزی بندرعباس با گذشت اولیای دم آزاد و به آغوش خانواده بازگشت. این مقام قضایی در استان هرمزگان در تشریح این پرونده گفت: این زندانی از سال ۷۶ در جریان یک درگیری با همکارش او را با ضربه چاقو به قتل رساند و پس از دستگیری و رسیدگی قضایی محکوم به قصاص نفس شد.

گذری بر مدرسه شبانه روزی «کانون اصلاح و تربیت تهران»

9+
ایسناایسنا6 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، محسن گل محمدی اظهار کرد: با تلاش همکاران قضایی، اعضای شورای حل اختلاف شهرستان، مددکاران زندان ایرانشهر و مساعدت و اعلام گذشت اولیای دم مقتول، اجرای حکم قصاص مربوط به فردی که مرتکب قتل شده بود و قرار بود بامداد روز شنبه حکم وی اجرا گردد، متوقف و فرد قاتل بخشیده شد. وی با اعلام اینکه فرد بخشیده شده جوانی بوده که در سال ۱۳۹۵ و طی یک نزاع خیابانی مرتکب قتل جوان دیگری شده بود، افزود: با تلاش‌ها و رایزنی‌های فراوان انجام شده خانواده مقتول ساعاتی قبل از اجرای حکم قصاص، رضایت خود را اعلام کردند و از حق قصاص خود گذشتند. گل محمدی تاکید کرد: تلاش و رویکرد دستگاه قضایی و دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان، ایجاد صلح و سازش و گسترش فرهنگ گذشت در کشور و استان است. دادستان ایرانشهر در پایان گفت: گذشت کردن یکی از فضیلت‌ها وارزش‌های حاکم بر جامعه‌ی اسلامی و انسانی است که از سوی همگان به حکم سیره شرع و عقلا مورد توجه و عنایت قرار گرفته است بطوریکه خداوند متعال در قرآن کریم و آیات ۱۷۸ و ۱۷۹ از سوره بقره عفو و گذشت به ویژه در حال قدرت را بر انتقام و مجازات می‌ستاید و بر کسانی که در عین توانایی از حق خویش می‌گذرند و با بزرگواری چشم بر مجازات می‌بندند درود می‌فرستد و آنرا بعنوان امری معروف و هنجاری پسندیده و نیکو مورد تایید قرار می‌دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر از رهایی یک محکوم به قصاص تنها هشت ساعت پیش از اجرای حکم با توجه به اعلام گذشت خانواده مقتول خبر داد. محسن گل محمدی در گفت‎ وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، اظهار کرد: با تلاش همکاران قضایی، اعضای شورای حل اختلاف شهرستان، مددکاران زندان ایرانشهر و مساعدت و اعلام گذشت اولیای دم مقتول، اجرای حکم قصاص مربوط به فردی که مرتکب قتل شده بود و قرار بود بامداد روز شنبه حکم وی اجرا گردد، متوقف و فرد قاتل بخشیده شد. وی با اعلام اینکه فرد بخشیده شده جوانی بوده که در سال ۱۳۹۵ و طی یک نزاع خیابانی مرتکب قتل جوان دیگری شده بود، افزود: با تلاش‌ها و رایزنی‌های فراوان انجام شده خانواده مقتول ساعاتی قبل از اجرای حکم قصاص، رضایت خود را اعلام کردند و از حق قصاص خود گذشتند. گل محمدی تاکید کرد: تلاش و رویکرد دستگاه قضایی و دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان، ایجاد صلح و سازش و گسترش فرهنگ گذشت در کشور و استان است. بیشتر بخوانید: رهایی دو محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم در استان هرمزگانانتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب مانه و سملقان از پیگیری‌های مدعی‌العموم به منظور افزایش کادر پزشکی و درمانی برای ارائه خدمات مناسب و شایسته به مردم این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، مهدی ایزانلو دادستان عمومی و انقلاب مانه و سملقان از پیگیری‌های مدعی العموم به منظور افزایش کادر پزشکی و درمانی برای ارائه خدمات مناسب و شایسته به مردم این شهرستان خبر داد. بیشتر بخوانید: ایزانلو با بیان اینکه به گفته مسئولین بیمارستان عمده تراکم مراجعین در روزهای پنج‌شنبه و جمعه و دیگر تعطیلات به چشم می‌خورد و در روزهای دیگر هفته چنین وضعیتی وجود ندارد و ظرفیت کادر پزشکی و درمانی این شهرستان نیز با توجه به میانگین حضور مراجعین منتناسب و متعارف به نظر می‌رسد، گفت: به هر حال خواست دستگاه قضایی، رسیدگی فوری به این موضوع و رفع مشکلات شهروندان در کوتاه‌مدت است که با ابلاغ مطالبات شهروندان، منتظر حصول نتیجه مطلوب هستیم و امیدواریم هرچه سریعتر این وضعیت بهبود یافته و شرایط به نحو شایسته ساماندهی شود. وی با تأکید بر تداوم نقش نظارتی دادستان به عنوان مدعی‌العموم در راستای صیانت از حقوق عمومی خاطرنشان کرد: چنانچه مشکلات مطروحه، کماکمان باقی بماند و بیمارستان به وظیفه خود به درستی عمل نکند، طبعا دستگاه قضایی با توجه به وظایف قانونی و رسالت ذاتی خود هیچگونه قصور و سهل‌انگاری و یا ترک فعل مجرمانه را نمی‌پذیرد و وفق قوانین و مقررات موضوعه اقدام لازم را اعمال خواهد کرد. انتهای پیام/
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
سلامت نیوز: با تلاش و پیگیری‌های مستمر مسئولان کانون اصلاح و تربیت اصفهان، نوجوان محکوم به قتل عمد از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، رئیس کانون اصلاح و تربیت استان اصفهان گفت: این زندانی که با حکم مراجع قضایی به جرم قتل عمد محکوم به قصاص نفس شده بود با تلاش همکاران و مسئولان این کانون از قصاص رهایی یافت. جوادی افزود: این نوجوان محکوم حدود چهار سال پیش در درگیری فردی را به قتل رسانیده بود و در کانون اصلاح و تربیت بسر می‌برد پس از پشیمانی و اصلاح و عملکرد مثبت این محکوم و با تلاش مسئولان کانون اصلاح وتربیت رضایت از اولیای دم گرفته و نوجوان از اجرای حکم قضای نجات یافت.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان فارس با اعلام این خبر گفت: پس از ۱۶ سال با پیگیری اعضای شعبه چهاردهم شورای حل اختلف مرودشت و گذشت اولیای دم، پرونده قتل به سازش منجر شد و قاتل از چوبه دار نجات یافت. وی افزود: ۱۵ خرداد سال ۸۲ در یکی از محله‌های شهرستان مرودشت، فرد محکوم به قصاص در این پرونده، در جریان درگیری، مرحوم «ح. پ» را با شلیک گلوله از یک قبضه سلاح شکاری به قتل رسانده بود که با تکمیل پرونده و درخواست قصاص از سوی اولیاء دم و ختم رسیدگی توسط دادگاه، حکم قصاص نفس صادر شد. وی با قدردانی از خانواده اولیاء دم به خاطر این اقدام خداپسندانه افزود: انسان با عفو وگذشت است که می‌تواند ارزش وجایگاه واقعی خویش را به دست آورد و این مسئله به ویژه در سختی‌ها مانند بخشش قاتل فرزند و یا گذشت از طلب مال خود در هنگام تنگدستی افراد معسر و ناتوان مالی بیشتر نمود پیدا می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس با اعلام این خبر گفت: پس از ۱۶ سال با پیگیری اعضای شعبه چهاردهم شورای حل اختلف مرودشت و گذشت اولیای دم، پرونده قتل به سازش منجر شد و قاتل از چوبه‌‌دار نجات یافت. وی افزود: ۱۵ خرداد سال ۸۲ در یکی از محله‌های شهرستان مرودشت، فرد محکوم به قصاص در این پرونده، در جریان درگیری، مرحوم «ح. پ» را با شلیک گلوله از یک قبضه سلاح شکاری به قتل رسانده بود که با تکمیل پرونده و درخواست قصاص از سوی اولیاء دم و ختم رسیدگی توسط دادگاه، حکم قصاص نفس صادر شد. وی با قدردانی از خانواده اولیاء دم به خاطر این اقدام خداپسندانه افزود: انسان با عفو وگذشت است که می‌‌تواند ارزش وجایگاه واقعی خویش را به دست آورد و این مسئله به ویژه در سختی‌ها مانند بخشش قاتل فرزند و یا گذشت از طلب مال خود در هنگام تنگدستی افراد معسر و ناتوان مالی بیشتر نمود پیدا می‌کند. موسوی از تلاش هسته‌های جهادی صلح و سازش و اعضا شعبه چهاردهم مرودشت نیز قدردانی کرد و اظهار داشت: رویکرد مدیریت در شوراهای حل اختلاف استان این است که با تشکیل هسته‌های جهادی در سطح استان از ظرفیت افراد مورد وثوق و دارای جایگاه اجتماعی بهره گیرد و به لطف خداوند متعال شوراهای حل اختلاف استان فارس در سالهای متمادی توانسته با استفاده از این ظرفیت موفقیت‌های چشمگیری در مختومه کردن پرونده‌ها و صلح و سازش بدست آورد و چندین سال متوالی در زمنیه سازش پرونده‌های قتل شوراهای حل اختلاف فارس رتبه نخست در سطح کشور را کسب کرده است. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به گذشت اولیای دم و رهایی قاتل پس از ۱۶ سال از چوبه دار گفت: متهم در تاریخ ۱۵ خرداد سال ۸۲ در یکی از محله‌های شهرستان مرودشت در جریان درگیری، فردی را با شلیک گلوله از یک قبضه سلاح شکاری به قتل رسانده است. وی افزود: با تکمیل پرونده و درخواست قصاص از سوی اولیاء دم و ختم رسیدگی توسط دادگاه حکم قصاص نفس صادر شد. معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان و رئیس شورا‌های حل اختلاف فارس در ادامه خاطر نشان کرد: پس از تایید این رأی توسط دیوان عالی کشور پرونده جهت اجرا به شعبه ۷ اجرای احکام شیراز ابلاغ و سپس به منظور ایجاد مصالحه به شورای حل اختلاف مرودشت ارجاع شد. حجت الاسلام و المسلمین موسوی گفت: با تلاش اعضای شعبه چهاردهم مرودشت، پیگیری هسته‌های جهادی تشکیل شده و همچنین تشکیل جلسات مکرر صلح و سازش بین طرفین، این پرونده به نتیجه رسید و خانواده مقتول با اعلام رضایت و بخشش قاتل، به این جوان نادم و پشیمان زندگی مجدد اهداء کردند و پس از گذشت ۱۶ سال پرونده به صلح و سازش ختم شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، امروز صبح در شهرستان فردوس خراسان جنوبی، فردی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس محکوم شده بود، پس از طی مراحل قانونی و تایید استیذان قصاص نفس، آماده اجرای حکم قصاص در شهرستان فردوس بود. اولیا دم از حق قصاص نفس محکوم علیه که از ابتدای سال ۱۳۹۵در زندان بوده، گذشت نمودند و به محکوم به قصاص حیاتی دوباره بخشیدند.
الفالف2 هفته قبل
قاتل محکوم به قصاص در فردوس، صبح امروز پای چوبه دار با بخشش اولیاء دم از اعدام نجات یافت. گروه اجتماعی الف، ۱۲ دی ۱۳۹۸، ۲۰:۴۱ ۳۹۸۱۰۱۲۱۱۰به گزارش صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، مدیر روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان گفت: این قاتل محکوم به بخشش قاتل پای چوبه‌ی داراعدام که مردی ۲۸ ساله است از سال ۹۵ تاکنون به اتهام قتل عمد در زندان بوده و صبح امروز پس از طی مراحل قانونی و تأیید استیذان قصاص نفس، آماده اجرای حکم قصاص بود. رستگاری افزود: اولیای دم مقتول، صبح امروز هنگام اجرای حکم قصاص، پای چوبه‌ی دار از حق قصاص نفس متهم گذشتند و حیاتی دوباره به او بخشیدند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشامروز صبح در شهرستان فردوس خراسان جنوبی، فردی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس محکوم شده بود، پس از طی مراحل قانونی و تایید استیذان قصاص نفس، آماده اجرای حکم قصاص در شهرستان فردوس بود. اخبار اجتماعی - اولیا دم از حق قصاص نفس محکوم علیه که از ابتدای سال ۱۳۹۵در زندان بوده، گذشت نمودند و به محکوم به قصاص حیاتی دوباره بخشیدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- قاتل محکوم به قصاص در فردوس، صبح امروز پای چوبه دار با بخشش اولیاء دم از اعدام نجات یافت. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، امروز صبح در شهرستان فردوس خراسان جنوبی، فردی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس محکوم شده بود، پس از طی مراحل قانونی و تایید استیذان قصاص نفس، آماده اجرای حکم قصاص در شهرستان فردوس بود. اولیا دم از حق قصاص نفس محکوم علیه که از ابتدای سال ۱۳۹۵در زندان بوده، گذشت نمودند و به محکوم به قصاص حیاتی دوباره بخشیدند. بیشتر بخوانید۱۴ محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم در زندان جیرفت بخشیده شدندانتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در ۹ ماهه‌ گذشته با اقدامات صورت گرفته از سوی شورای حل اختلاف ویژه زندان جیرفت و با همکاری دادستان و مقامات قضایی این شهرستان، ۱۴ مورد رضایت در خصوص محکومین به قصاص صورت گرفته است. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رئیس کل دادگستری استان کرمان به همراه دادستان مرکز استان و جمعی از معاونان از زندان جیرفت بازدید کرد و به صورت چهره به چهره درخواست‌های مددجویان زندانی را مورد رسیدگی قرار دادند. یدالله موحد در سومین روز سفر به جنوب استان کرمان و در پایان بازدید از زندان جیرفت اظهار داشت: خوشبختانه طی ۹ ماهه‌ گذشته با اقدامات صورت گرفته از سوی شورای حل اختلاف ویژه زندان جیرفت و با همکاری دادستان جیرفت و مقامات قضایی شهرستان، ۱۴ مورد رضایت در خصوص محکومین به قصاص صورت گرفته است که از این تعداد ۶ نفر آزاد و مابقی نیز در شرف آزادی هستند. رئیس شورای قضائی استان کرمان گفت: از ابتدای سال تاکنون با تلاش‌های صورت گرفته در کمیته صلح و سازش زندان، ۱۰۵ مورد توافق بین طرفین پرونده‌ها از طریق صلح وسازش ایجاد شده است که این امر موجب آزادی اکثر این افراد از زندان جیرفت شده است. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، ذبیح‌الله بدری دادستان عمومی و انقلاب رازوجرگلان با بیان جزئیات حصول سازش و مذاکرات اصلاحی، از نجات محکوم به قصاص نفس در نتیجه رضایت اولیاء دم مقتوله در این شهرستان‌ خبر داد و گفت: در نتیجه تلاش مسئولین قضایی، علمای شیعه و سنی، اعضاء شورای حل اختلاف و همچنین پادرمیانی و وساطت ریش سفیدان و معتمدین محلی رازوجرگلان یک فقره پرونده دارای محکومیت قطعی قصاص نفس در این شهرستان، درحالی که مراحل پایانی فرایند اجرای حکم را متعاقب تشریفات قانونی از جمله طی مراحل استیذان طی می‌کرد و خانواده مقتول نیز منتظر اجرای حکم قصاص از سوی اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب رازوجرگلان بودند، به مصالحه و سازش انجامید. وی با بیان اینکه با سازش صورت گرفته، در حقیقت محکوم به قصاص نفس، فرصت دوباره‌ای برای ادامه حیات به دست آورد، خاطرنشان کرد: بزرگ منشی و روحیه گذشت خانواده‌ای که داغ فراق ابدی فرزند خود را به سختی تحمل می‌کردند، آن هم در شرایطی که تصمیم‌گیری برای بخشودگی قاتل، سخت و دشوار به نظر می‌رسید؛ این اولیاء دم بودند که این سختی را با بخشودگی خود به آسانی معنا کردند و با عمل خود ثابت کردند ارزشی که در گذشت وجود دارد، در انتقام نیست. بیشتر بخوانید: دادستان عمومی و انقلاب رازوجرگلان با اشاره به آثار مثبت و پیامدهای ارزشمند صلح و سازش گفت: محکوم علیه حدود ۷ سال پیش در یکی از روستاهای منطقه رازوجرگلان با آتش زدن و تحریق عمدی منزل، همسرش (مقتوله) را به قتل رسانده بود و در زندان مرکزی بجنورد تا موقع قطعیت و لازم الاجراشدن حکم‌ قصاص، تحمل حبس می‌کرد که با تلاش اعضاء صلح و سازش، طی جلسات متعددی که تشکیل شد و از جمله جلسه اخیری که با حضور مسئولین قضایی و بزرگان اهل سنت در منزل اولیای دم مقتوله، برگزار شد، اولیاء بزرگوارانه از حق قصاص خود صرفنظر کردند. حجت‌الاسلام و المسلمین نادعلیزاده امام جمعه شهرستان رازوجرگلان نیز در ادامه گفت: خانواده مقتول با این که قصاص حق مسلمشان بود اما گذشت کردند تا با کار و عمل خود، بار دیگر فرهنگ گذشت را در جامعه نهادینه نمایند. انتهای پیام/
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
سلامت نیوز: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آق‌قلا (گلستان) گفت: محکوم به قصاص پس از ۵ سال، با گذشت اولیای دم بخشیده شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا از دادگستری گلستان، حسن نجفی اظهار کرد: محکوم به قصاص جوان ۲۹ ساله‌ای است که ۵ سال قبل پس از یک دعوای لفظی در عروسی، یک نفر را به قتل رسانده بود. وی افزود: پس از صدور رای قصاص به درخواست اولیای دم، صبح امروز حکم در مرحله اجرا بود که پدر و مادر مقتول، پای چوبه‌دار، بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و قاتل ۲۹ ساله را بخشیدند. از ابتدای امسال، ۹ محکوم به قصاص در گلستان با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف استان، فرصت دوباره زندگی یافتند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقى و قضایى خبرگزارى میزان، لحظاتى پیش اجراى حکم قصاص آرمان با اعطاى فرصت یک ماهه از سوى اولیاى دم متوقف شد. بیشتر بخوانید: رهایی محکوم به قصاص پس از ۱۹ سال با رضایت اولیای دم در قزوینبه گزارش خبرگزاری میزان، شش سال پیش بود که پسر جوانى به نام آرمان دختری را به قتل رسانده بود و با حکم دادگاه به قصاص نفس محکوم شده بود. طى روزهاى اخیر مسوولین دستگاه قضایی و برخى از چهره هاى جامعه از خانواده مقتول براى آرمان طلب رضایت کرده بودند. انتهاى پیام/
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌های همدان، پژمان پروین گفت: طی مذاکره با شکات پرونده و پیگیری‌های اجرای احکام، مددکاری و شورای حل اختلاف زندان، زندانی س-ج که به جرم قتل عمد از سال ۹۵ در زندان تویسرکان به سر می‌برد و محکوم به قصاص نفس شده بود از طناب دار رهایی یافت. مدیرکل زندان‌های همدان تصریح کرد: اولیای دم از مجازات نامبرده صرف نظر و رضایت و گذشت خود را اعلام کردند که مراتب برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
حجت‌الاسلام والمسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، اظهار کرد: زمستان سال ۷۹ در پی گزارشی مبنی بر وقوع نزاع دسته جمعی متاسفانه شخصی به قتل رسیده و متهم بعد از بازداشت به اتهام خود اعتراف و پس از رسیدگی‌های قضایی رای دادگاه مبنی بر وقوع قتل عمد و اجرای حکم قصاص صادر می‌شود. وی ادامه داد: پرونده فوق در سال ۹۳ جهت ایجاد صلح و سازش به واحد ویژه مصالحه قتل استان قزوین ارجاع گردید که بعد از پیگیری‌ها، جلسات متعدد، ملاقات حضوری با خانواده اولیاء دم و تماس‌های تلفنی و مراجعه به زندان مرکزی خوشبختانه اولیاء دم مقتول از اجرای حکم قصاص گذشت نموده و رضایت خود را اعلام داشتند. بیشتر بخوانید: رهایی دو محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم در استان هرمزگانانتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
صدور احکام قصاص و اعدام، به دلیل احراز تمامی شرایط متشکله آنها برای قضات، اجتناب‌ناپذیر می‌نماید. در این موارد قاضی اجرای احکام، زندانی و خانواده مقتول را در اتاقش در زندان ملاقات می‌کند. قاضی اجرای احکام هم مثل دیگران تمام تلاش خود را می‌کند تا اگر قاتل، سریالی و متجاوز نیست، بخشیده شود. قبل از اعدام به کسی آرامبخش یا داروی دیگری داده نمی‌شود.» آقای «س» درباره اجرای حکم می‌گوید: «معمولا زندان‌ها تیری شبیه تیردروازه دارند که طناب‌های اعدام به آن متصل است. همه کسانی که به نوعی درگیر اجرای حکم اعدام هستند می‌گویند بعضی شب‌ها و بخصوص در مواقعی که تب دارند، کابوس اعدام و اعدامی‌ها را می‌بینند.
رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، سید محمد ابراهیم ساجدی رئیس شورای حل اختلاف کهگیلویه و بویراحمد در همایش تجلیل از قضات، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف گفت: با تلاش مدیرکل زندان‌ها، ستاد دیه و مددکاران و اعضای شوراهای حل اختلاف در سه شهرستان بزرگ اغلب پرونده‌ها منجر به سازش شده است. رئیس شورای حل اختلاف کهگیلویه و بویراحمد افزود: با تلاش این بزرگواران طی سه سال اخیر زمینه آزادی و جلب رضایت شکات ۱۹ نفر که حکم قصاص آنها صادر و قطعی و تنفیذ شده بود فراهم شد. او بیان کرد: همچنین قریب به ۷۰۰ نفر طی این سال‌ها از زندان آزاد شدند و با تلاش صورت گرفته حکم آزادی ۱۴ نفر از محکومین جرائم غیرمالی و محکومین مالی صادر شده است. او در پایان گفت: همایش تجلیل از قضات، کارکنان و اعضای شورای حل اختلاف با هدف تجلیل از اقدامات قضات و کارکنان در بحث سازش و ابلاغ الکترونیک و سایر موارد بوده ضمن اینکه در ۸ ماه سال جاری برخی آرای صادره توسط قضات ۱۰۰ درصد تایید شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر اعلام کرد: حکم یک جوان محکوم به قصاص با تلاش و پیگیری یک ماهه به تعویق افتاد. سرهنگ محمدباقر سلگی فرمانده انتظامی شهرستان ملایرمطرح کرد: به دنبال صدور رأی قطعی حکم قصاص یک جوان ملایری که به دنبال نزاع فردی در سال ۹۳ در روستایی فردی را به قتل رسانده بود، با وساطت و رایزنی صورت گرفته از سوی بنده با اولیای دم، اجرای حکم به مدت یک ماه به تعویق افتاد. سلگی افزود: توصیه و هشدار پلیس ملایر به شهروندان و خانواده‌ها این است که در آموزش‌های تربیتی به فرزندان باید طوری رفتار شود که این نسل آینده ساز بتوانند با یادگیری مهارت‌های کنترل خشم در زمان بروز خشم، از اخذ هر نوع تصمیم خودداری کنند. وی تصریح کرد: امروز پلیس نظام اسلامی خود را جدا از مردم نمی‌داند و از همه ظرفیت‌های قانونی و اجتماعی به منظور ایجاد وفاق و ارتقای سطح صلح و سازش اجتماعی بهره می‌برد. سلگی خاطرنشان کرد: خطرات استعمال قلیان و تنباکوهای اسانس دار به مراتب از سیگار مرگبارتر بوده و عزم پلیس ملایر در جمع آوری اقلام غیرقانونی و خطر آفرین در این اماکن جدی است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/همدان فرمانده انتظامی شهرستان ملایر اعلام کرد: حکم یک جوان محکوم به قصاص با تلاش و پیگیری یک ماهه به تعویق افتاد. سرهنگ محمدباقر سلگی در گفت‌‍وگو با ایسنا، مطرح کرد: به دنبال صدور رأی قطعی حکم قصاص یک جوان ملایری که به دنبال نزاع فردی در سال ۹۳ در روستایی فردی را به قتل رسانده بود، با وساطت و رایزنی صورت گرفته از سوی بنده با اولیای دم، اجرای حکم به مدت یک ماه به تعویض افتاد. سلگی افزود: توصیه و هشدار پلیس ملایر به شهروندان و خانواده‌ها این است که در آموزش‌های تربیتی به فرزندان باید طوری رفتار شود که این نسل آینده ساز بتوانند با یادگیری مهارت‌های کنترل خشم در زمان بروز خشم، از اخذ هر نوع تصمیم خودداری کنند. وی تصریح کرد: امروز پلیس نظام اسلامی خود را جدا از مردم نمی‌داند و از همه ظرفیت‌های قانونی و اجتماعی به منظور ایجاد وفاق و ارتقای سطح صلح و سازش اجتماعی بهره می‌برد. سلگی خاطرنشان کرد: خطرات استعمال قلیان و تنباکوهای اسانس دار به مراتب از سیگار مرگبارتر بوده و عزم پلیس ملایر در جمع آوری اقلام غیرقانونی و خطر آفرین در این اماکن جدی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رئیس شورا‌های حل اختلاف استان فارس گفت: در سال ۱۳۹۶ بر اثر وقوع یک فقره قتل، اختلاف و نزاع بین دوطایفه در شهرستان خفر شدت گرفته بود و از تاریخ درگیری تا به حال کشمکش و درگیری سایه سنگین خود را بر این دو طایفه گسترانیده و روز به روز بر دامنه آن افزوده می‌شد. وی افزود: پس از دستگیری متهم، اولیای دم شکایت خود را علیه متهم اعلام و قصاص وی را خواستار شدند؛ دادگاه نیز با توجه به اقرار متهم، اتهام را محرز و مسلم دانست و وی را به قصاص نفس محکوم می‌کند. حجت الاسلام و المسلمین موسوی ادامه داد: با ارجاع پرونده اقدامات لازم برای جلب رضایت از شاکی آغاز شد و چندین جلسه در شورای حل اختلاف شعبه اول خفر و منزل اولیاء دم تشکیل و طرفین توافق کردند که مذاکرات برای جلب رضایت ادامه یابد. رئیس شورا‌های حل اختلاف استان فارس ادامه داد: اصلاح و آشتی بین مومنان بزرگ‌ترین پاداش را نزد خداوند متعال و آثار و برکات فراوانی برای جامعه به دنبال خواهد داشت که شورا‌های حل اختلاف در تلاش هستند تا زمینه صلح و سازش را در اختلاف‌ها و مشکلات فراهم کنند.

به انتهای لیست رسیدید