اخبار محیط‌زیست - آخرین و مهم ترین اخبار محیط‌زیست از خبرگزاری‌های ایران | خبری

محیط زیست

انتخابانتخاب18 دقیقه قبل
دولت بریتانیا یک طرح جدید برای مبارزه با افراد سیگاری طراحی کرده است. طرحی که اخیرا از سوی وزارت بهداشت بریتانیا مطرح شده است احتمالا از سال ۲۰۲۰ به شکل جدی دنبال خواهد شد. بر اساس آمارهای وزارت بهداشت بریتانیا حدود ۱۵ درصد از مرگ و میرهای این کشور ناشی از مصرف سیگار است. افزون بر این مدت هاست روی بسته‌های سیگار شاهد تصاویری هستیم که افراد را از مصرف سیگار به علت آسیب به ریه‌ها منع می‌کنند. انگلستان رفتارهای مهمی را برای کاهش مصرف سیگار از دهه ۱۹۸۰ اجرا کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، در این جلسه گزارش سازمان حفاظت محیط زیست در مورد وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف کشور بویژه کلانشهرها ارائه و ضوابط و تکالیف سازمان حفاظت محیط زیست و سایر دستگاه‌های ذیربط در خصوص کاهش آلودگی‌های کلانشهرها بویژه از طریق تعیین وضعیت سوخت وسایل نقلیه موتوری مؤثر بر آلودگی هوا تعیین شد. همچنین مقرر شد دستگاه‌های ذیربط در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در کلانشهرها بویژه تاکسیرانی و جایگزینی موتورسیکلت‌های انژکتوری به جای موتورهای کاربراتوری برنامه ریزی و اقدام کنند. در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست در راستای تعیین و تصویب محدوده‌های پیشنهادی برای حفاظت و مدیریت تحت یکی از عناوین مناطق چهارگانه سازمان محیط زیست، با توجه به تفاهمات سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت جهاد کشاورزی و نیاز به تداوم و پایداری حیات وحش در ۱۴ استان کشور مصوب شد حدود یک میلیون هکتار به مناطق حفاظت شده کشور اضافه شود. تغییر محدوده و بازنگری در حد و حدود مناطقی که به واسطه توسعه روستایی و برخی تداخلات و تعارضات ارزش اکولوژیک خود را از دست داده و فاقد قابلیت حفاظت می‌باشد نیز از دیگر مصوبات جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست بود. اعضای شورای عالی حفاظت محیط زیست از خدمات و تلاش‌های وزارت نفت در زمینه تولید بنزین با استاندارهای یورو ۴ و یورو ۵ که منجر به کاهش آلودگی‌ها شده است، تقدیر کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز30 دقیقه قبل
به نقل از گاردین، ناهار گران‌قیمت وزیر و همسرش در یک رستوران لوکس و همچنین سوءاستفاده از موقعیت اجتماعی و اسراف در هزینه‌های دولتی، وزیر محیط‌زیست مجبور به ترک کابینه شده است. این دومین وزیر محیط زیست کابینه «ادوار فیلیپ» است که در دو سال ریاست جمهوری «امانوئل مکرون» استعفا کرده است. در فرانسه، وزیر محیط زیست بالاترین رتبه را پس از نخست وزیر داراست.
ایسناایسنا31 دقیقه قبل
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) گفت: اثربخشی دانشگاه در رفع مشکلات جامعه بسیار حائز اهمیت است و در این راستا مأموریت‌های منطقه‌ای، کشوری و بین‌المللی برای حل مشکلات برای دانشگاه‌ها متصور است. به گزارش ایسنا، ابوالحسن نائینی، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در نشست هم‌افزایی دانشگاه و صنعت در حوزه آب، محیط‌زیست و کشاورزی که با حضور مسئولان کشوری و استانی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: اثربخشی دانشگاه در رفع مشکلات جامعه بسیار حائز اهمیت است و در این راستا مأموریت‌های منطقه‌ای، کشوری و بین‌المللی برای حل مشکلات متصور است. وی افزود: استان قزوین توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه کشاورزی دارد ازاین‌رو در دانشگاه بین‌المللی امام دانشکده‌هایی متناسب با آن ایجاد شده است. این مسئول بیان کرد: باید اعتقاد داشته باشیم که ما می‌توانیم تا بدین‌واسطه توانمندی‌های دانشگاه شناسایی و ضعف‌ها رفع شود. همچنین پایان‌نامه‌های دانشجویی در مقاطع ارشد و دکتری می‌تواند به این سمت هدایت شود که مشکلات استان مورد بررسی قرار بگیرد.
ایلناایلنا38 دقیقه قبل
جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، تشکیل شد. به گزارش ایلنا، جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، تشکیل شد. در این جلسه گزارش سازمان حفاظت محیط زیست در مورد وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف کشور بویژه کلانشهرها ارائه و ضوابط و تکالیف سازمان حفاظت محیط زیست و سایر دستگاه‌های ذیربط در خصوص کاهش آلودگی‌های کلانشهرها بویژه از طریق تعیین وضعیت سوخت وسایل نقلیه موتوری مؤثر بر آلودگی هوا تعیین شد. تغییر محدوده و بازنگری در حد و حدود مناطقی که به واسطه توسعه روستایی و برخی تداخلات و تعارضات ارزش اکولوژیک خود را از دست داده و فاقد قابلیت حفاظت می‌باشد نیز از دیگر مصوبات جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست بود. اعضای شورای عالی حفاظت محیط زیست از خدمات و تلاش‌های وزارت نفت در زمینه تولید بنزین با استاندارهای یورو ۴ و یورو ۵ که منجر به کاهش آلودگی‌ها شده است، تقدیر کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین38 دقیقه قبل
خبرگزاری میزان- جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، تشکیل شد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، تشکیل شد. در این جلسه گزارش سازمان حفاظت محیط زیست در مورد وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف کشور بویژه کلانشهر‌ها ارائه و ضوابط و تکالیف سازمان حفاظت محیط زیست و سایر دستگاه‌های ذیربط در خصوص کاهش آلودگی‌های کلانشهر‌ها بویژه از طریق تعیین وضعیت سوخت وسایل نقلیه موتوری مؤثر بر آلودگی هوا تعیین شد. در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست در راستای تعیین و تصویب محدوده‌های پیشنهادی برای حفاظت و مدیریت تحت یکی از عناوین مناطق چهارگانه سازمان محیط زیست، با توجه به تفاهمات سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت جهاد کشاورزی و نیاز به تداوم و پایداری حیات وحش در ۱۴ استان کشور مصوب شد حدود یک میلیون هکتار به مناطق حفاظت شده کشور اضافه شود. اعضای شورای عالی حفاظت محیط زیست از خدمات و تلاش‌های وزارت نفت در زمینه تولید بنزین با استاندار‌های یورو ۴ و یورو ۵ که منجر به کاهش آلودگی‌ها شده است، تقدیر کردند.
تسنیمتسنیم44 دقیقه قبل
وی با اشاره به ظرفیت تولید در شهرستان رباط کریم بیان کرد: شهرستان رباط کریم در حوزه صنعت به اندازه ۳ استان کشور فعال است و یکی از شهرستان‌های جذاب در حوزه سرمایه‌گذاری است. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران افزود: باید در جنگ اقتصادی به صنعتگران و تولیدکنندگان که واحدهای پیاده نظام انقلاب اسلامی هستند توجه ویژه‌ای در حوزه زیرساخت‌های موانع تولید صورت پذیرد. پرنیان تصریح کرد: در ۲ ماه اخیر به اندازه ۱۷ماه توسط مسئولان استان تهران در حوزه صنعت و تولید کار انجام شده است و قراردادهای خوبی منعقد شده است. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران در پایان با اشاره به تکمیل زیرساخت‌های شهرک صنعتی در استان تهران گفت: مسئولان استان تهران با کمک صنعتگران زیرساخت‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهند تا مشکلات کوچک نتواند مانع تولید در استان تهران شود. حبیبی در پایان خاطرنشان کرد: امیداوریم فرماندار و رئیس محیط زیست شهرستان رباط کریم مشکلات به وجود آمده در بخشی از شهرک صنعتی پرند را پیگری کنند تا گره‌ای از مشکلات صنعتگران باز شود.
خبر فوریخبر فوری51 دقیقه قبل
وزیر محیط زیست فرانسه همزمان با اعلام استعفایش خود را قربانی «مجازات رسانه‌ای» دانست. پایگاه اینترنتی «مدیاپار» چند روز پیش با انتشار اسنادی از برگزاری چند ضیافت مجلل فرانسوا دوروژی بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ پرده برداشت. البته وزیر محیط زیست ماکرون گفته بود که وی به دلیل پرداخت حق عضویت در حزب سبزها از مالیات معاف شده بود. وی اعلام کرده است که از پایگاه اینترنتی «مدیاپار» شکایت خواهد کرد. فرانسوا دوروژی نفر دوم دولت فرانسه پس از ادوارد فیلیپ، نخست وزیر این کشور محسوب می‌شد.
فارسفارس54 دقیقه قبل
جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، تشکیل شد. به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، تشکیل شد. در این جلسه گزارش سازمان حفاظت محیط زیست در مورد وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف کشور بویژه کلانشهرها ارائه و ضوابط و تکالیف سازمان حفاظت محیط زیست و سایر دستگاه‌های ذیربط در خصوص کاهش آلودگی‌های کلانشهرها بویژه از طریق تعیین وضعیت سوخت وسایل نقلیه موتوری مؤثر بر آلودگی هوا تعیین شد. در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست در راستای تعیین و تصویب محدوده‌های پیشنهادی برای حفاظت و مدیریت تحت یکی از عناوین مناطق چهارگانه سازمان محیط زیست، با توجه به تفاهمات سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت جهاد کشاورزی و نیاز به تداوم و پایداری حیات وحش در ۱۴ استان کشور مصوب شد حدود یک میلیون هکتار به مناطق حفاظت شده کشور اضافه شود. اعضای شورای عالی حفاظت محیط زیست از خدمات و تلاش‌های وزارت نفت در زمینه تولید بنزین با استاندارهای یورو ۴ و یورو ۵ که منجر به کاهش آلودگی‌ها شده است، تقدیر کردند.
تسنیمتسنیم55 دقیقه قبل
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، تشکیل شد. در این جلسه گزارش سازمان حفاظت محیط زیست در مورد وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف کشور بویژه کلانشهرها ارائه و ضوابط و تکالیف سازمان حفاظت محیط زیست و سایر دستگاه‌های ذیربط در خصوص کاهش آلودگی‌های کلانشهرها بویژه از طریق تعیین وضعیت سوخت وسایل نقلیه موتوری مؤثر بر آلودگی هوا تعیین شد. در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست در راستای تعیین و تصویب محدوده‌های پیشنهادی برای حفاظت و مدیریت تحت یکی از عناوین مناطق چهارگانه سازمان محیط زیست، با توجه به تفاهمات سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت جهاد کشاورزی و نیاز به تداوم و پایداری حیات وحش در ۱۴ استان کشور مصوب شد حدود یک میلیون هکتار به مناطق حفاظت شده کشور اضافه شود. تغییر محدوده و بازنگری در حد و حدود مناطقی که به واسطه توسعه روستایی و برخی تداخلات و تعارضات ارزش اکولوژیک خود را از دست داده و فاقد قابلیت حفاظت می‌باشد نیز از دیگر مصوبات جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست بود. اعضای شورای عالی حفاظت محیط زیست از خدمات و تلاش‌های وزارت نفت در زمینه تولید بنزین با استاندارهای یورو ۴ و یورو ۵ که منجر به کاهش آلودگی‌ها شده است، تقدیر کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، به نقل از گاردین، ناهار گران‌قیمت وزیر و همسرش در یک رستوران لوکس و همچنین سوءاستفاده از موقعیت اجتماعی و اسراف در هزینه‌های دولتی، وزیر محیط‌زیست مجبور به ترک کابینه شده است. این دومین وزیر محیط زیست کابینه «ادوار فیلیپ» است که در دو سال ریاست جمهوری «امانوئل مکرون» استعفا کرده است. در فرانسه، وزیر محیط زیست بالاترین رتبه را پس از نخست وزیر داراست.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، تشکیل شد. در این جلسه گزارش سازمان حفاظت محیط زیست در مورد وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف کشور بویژه کلانشهرها ارائه و ضوابط و تکالیف سازمان حفاظت محیط زیست و سایر دستگاه‌های ذیربط در خصوص کاهش آلودگی‌های کلانشهرها بویژه از طریق تعیین وضعیت سوخت وسایل نقلیه موتوری مؤثر بر آلودگی هوا تعیین شد. در جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست در راستای تعیین و تصویب محدوده‌های پیشنهادی برای حفاظت و مدیریت تحت یکی از عناوین مناطق چهارگانه سازمان محیط زیست، با توجه به تفاهمات سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت جهاد کشاورزی و نیاز به تداوم و پایداری حیات وحش در ۱۴ استان کشور مصوب شد حدود یک میلیون هکتار به مناطق حفاظت شده کشور اضافه شود. تغییر محدوده و بازنگری در حد و حدود مناطقی که به واسطه توسعه روستایی و برخی تداخلات و تعارضات ارزش اکولوژیک خود را از دست داده و فاقد قابلیت حفاظت می‌باشد نیز از دیگر مصوبات جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست بود. اعضای شورای عالی حفاظت محیط زیست از خدمات و تلاش‌های وزارت نفت در زمینه تولید بنزین با استاندارهای یورو ۴ و یورو ۵ که منجر به کاهش آلودگی‌ها شده است، تقدیر کردند.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
از دقایقی پیش گرد و خاک همراه با باد شدیدی در استان خوزستان شروع شد. به گزارش تسنیم، مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان از وزش باد‌های قابل ملاحظه همراه با تند باد لحظه‌ای و وقوع پدید گرد و خاک موقت هشدار داد. از دقایقی پیش گرد و خاک همراه با باد شدیدی در استان خوزستان شروع شد. اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان میزان گرد و غبار در ساعت ۱۸:۰۰ امروز در شهر‌های آبادان:۲۱۰، امیدیه:۱۰۳، اندیمشک:۴۶، اهواز:۶۳۵، بندرامام:۱۸۴۹، بهبهان:۱۱۰، حمیدیه:۲۷۴، خرمشهر:۲۰۰، دزفول:۶۶، رامشیر:۲۲۲، رامهرمز:۹۵، شادگان:۱۵۴۸، شوش:۹۲۰، شوشتر:۶۱، گتوند:۴۹، ماهشهر:۱۷۰۰، هندیجان:۱۲۹ میکروگرم برمترمکعب اعلام کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| عصر امروز به میزبانی پاستور، جلسه شورای عالی محیط زیست با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد. در این جلسه عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست، علی ربیعی سخنگوی دولت، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و سعید نمکی وزیر بهداشت حضور داشتند. اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.

فیلم | ساخت آسمان‌خراش، بدون آهن و بتن

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
در جنوب غربی ارومیه و شمال غربی اشنویه و در نزدیکی شهر کوچک دیزج، درست نزدیک مرز کشورهای ایران و عراق و ترکیه، کوهستان دالامپر قرار گرفته. تصور اینکه در انتهای بهار و اوایل تابستان بتوانید به منطقه‌ای سفر کنید که هنوز برف داشته، پر از گیاهان سبز بوده و هوای بسیار مطبوع و دلپذیری دارد، بی‌نظیر است. در این منطقه یک دریاچه که رمز عبور به بهشت را در دل خود دارد نیز قرار گرفته است: دریاچه دالامپر! دریاچه‌ای که بر روی کوهی بلند قرار گرفته و بسیاری از گردشگران را به سمت خود جذب می‌کند.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
از دقایقی پیش گرد و خاک همراه با باد شدیدی در استان خوزستان شروع شد. مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان ‌از وزش بادهای قابل ملاحظه همراه با تند باد لحظه‌ای و وقوع پدید گرد و خاک موقت هشدار داد. از دقایقی پیش گرد و خاک همراه با باد شدیدی در استان خوزستان شروع شد. اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان میزان گرد و غبار در ساعت ۱۸:۰۰ امروز در شهرهای آبادان:۲۱۰، امیدیه:۱۰۳، اندیمشک:۴۶، اهواز:۶۳۵، بندرامام:۱۸۴۹، بهبهان:۱۱۰، حمیدیه:۲۷۴، خرمشهر:۲۰۰، دزفول:۶۶، رامشیر:۲۲۲، رامهرمز:۹۵، ‌شادگان:۱۵۴۸، ‌ شوش:۹۲۰، ‌ شوشتر:۶۱، گتوند:۴۹، ماهشهر:۱۷۰۰، هندیجان:۱۲۹ میکروگرم برمترمکعب اعلام کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
از دقایقی پیش گرد و خاک همراه با باد شدیدی در استان خوزستان شروع شد. به گزارش تسنیم، مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان ‌از وزش بادهای قابل ملاحظه همراه با تند باد لحظه‌ای و وقوع پدید گرد و خاک موقت هشدار داد. از دقایقی پیش گرد و خاک همراه با باد شدیدی در استان خوزستان شروع شد. اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان میزان گرد و غبار در ساعت ۱۸:۰۰ امروز در شهرهای آبادان:۲۱۰، امیدیه:۱۰۳، اندیمشک:۴۶، اهواز:۶۳۵، بندرامام:۱۸۴۹، بهبهان:۱۱۰، حمیدیه:۲۷۴، خرمشهر:۲۰۰، دزفول:۶۶، رامشیر:۲۲۲، رامهرمز:۹۵، ‌شادگان:۱۵۴۸، ‌ شوش:۹۲۰، ‌ شوشتر:۶۱، گتوند:۴۹، ماهشهر:۱۷۰۰، هندیجان:۱۲۹ میکروگرم برمترمکعب اعلام کرد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان ‌از وزش بادهای قابل ملاحظه همراه با تند باد لحظه‌ای و وقوع پدید گرد و خاک موقت هشدار داد. از دقایقی پیش گرد و خاک همراه با باد شدیدی در استان خوزستان شروع شد. اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان میزان گرد و غبار در ساعت ۱۸:۰۰ امروز در شهرهای آبادان:۲۱۰، امیدیه:۱۰۳، اندیمشک:۴۶، اهواز:۶۳۵، بندرامام:۱۸۴۹، بهبهان:۱۱۰، حمیدیه:۲۷۴، خرمشهر:۲۰۰، دزفول:۶۶، رامشیر:۲۲۲، رامهرمز:۹۵، ‌شادگان:۱۵۴۸، ‌ شوش:۹۲۰، ‌ شوشتر:۶۱، گتوند:۴۹، ماهشهر:۱۷۰۰، هندیجان:۱۲۹ میکروگرم برمترمکعب اعلام کرد. انتهای پیام/ش
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: معاونت‌های سیاسی و عمرانی استانداری خراسان رضوی مساله ترافیک طرقبه شاندیز به مشهد را دنبال می‌کنند. به گزارش مشهد فوری؛ محمد هادی مهدی نیا در گفتگویی اظهار داشت: مشکل اساسی در مساله ترافیک جاده طرقبه شاندیز به مشهد در روزهای تعطیل و آخر هفته، مربوط به اختلاف نظر بین دو وزارتخانه کشور و راه و شهرسازی می‌باشد. عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: اگر یک مسئول طی سال‌های گذشته به صورت نگاه از بالا و چکشی به این موضوع ورود پیدا می‌کرد این مساله این قدر به درازا نمی‌کشید و تاکنون حل و فصل شده بود. عضو شورای اسلامی شهر مشهد بیان داشت: برای حل مشکل ترافیک در محدود طرقبه شاندیز به مشهد راهکارهای دیگری نیز در حال بررسی می‌باشد که از جمله انها می‌توان به آزاد راه مشهد -چناران، اتصال مشهد به شاندیز از طریق کال صفی آباد و همچنین جاده حسن اباد اشاره کرد. همچنین چند سطحی کردن پل پرتوی با پیش بینی اعتبار ۲۰۰میلیارد تومان نیز در حال بررسی است.
الفالف2 ساعت قبل
گروه اجتماعی الف، ۲۵ تیر ۱۳۹۸، ۱۹:۰۰ ۳۹۸۰۴۲۵۱۶۱به گزارش فارس، عصر امروز به میزبانی پاستور، جلسه شورای عالی محیط زیست با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد. در این جلسه عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست، علی ربیعی سخنگوی دولت، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و سعید نمکی وزیر بهداشت حضور داشتند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
ایسناایسنا2 ساعت قبل
جلسه شورای عالی محیط زیست برگزار شد. به گزارش ایسنا، جلسه شورای عالی محیط زیست به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور برگزار شد. این خبر تکمیل می‌شود.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
در مورد باقی مانده این مبلغ نیز مطابق نظر این قرارگاه تصمیم‌گیری خواهد شد و جزئیات آن به اطلاع مردم خواهد رسید. راه اندازی سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیامامروز در جریان پنجاه وچهارمین نشست شورای مدیران سازمان هواشناسی کشور با حضور وزیر راه برگزار شد از برخی پروژه‌های سازمان هواشناسی مانند سنجنده دریایی استان گلستان و سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام رونمایی شد. این موضوع به‌خصوص در حوزه تخصیص ارز نیما بسیار چالش‌برانگیز است. واژه پاکسازی در ادبیات حوزه اجتماعی جایی ندارد. سخنگوی شورای شهر تهران: یکطرفه شدن ویلا را از رسانه‌ها متوجه شدیم/ شورا مخاطب نامه سازمان بازرسی نبودسخنگوی شورای شهر تهران در مورد سرانجام برگزاری انتخابات شورایاری و یکطرفه شدن خیابان ویلا توضیحاتی ارائه کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، عصر امروز به میزبانی پاستور، جلسه شورای عالی محیط زیست با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد. در این جلسه عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست، علی ربیعی سخنگوی دولت، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و سعید نمکی وزیر بهداشت حضور داشتند. اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.
ایمناایمنا2 ساعت قبل
وی تأکید کرد: این دسته از معلمان باید قبل از استخدام دوره آموزشی و توانمند سازی را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند. سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: بیش از ۱۰۵ هزار معلم مشمول مصوبه مجلس خواهند شد. ابوترابی بیان کرد: همچنین کمترین میزان ولادت مربوط به ۵ استان گیلان ۱۰٫۵ درصد، مازندران ۱۱٫۹ درصد، البرز ۱۲٫۷ درصد، مرکزی ۱۳٫۱ درصد و سمنان ۱۳٫۵ درصد بود. سرانه مصرف لبنیات در ایران یک پنجم کشورهای غربیرئیس دفتر تغذیه و بهبود سلامت وزارت بهداشت گفت: سرانه مصرف لبنیات در ایران یک پنجم کشورهای غربی است. زهرا عبداللهی رئیس دفتر تغذیه و بهبود سلامت وزارت بهداشت اظهار کرد: در حال حاضر آمار دقیقی از میزان مصرف شیر و لبنیات در بین مردم ایران وجود ندارد، اما بر اساس مطالعات سبد غذایی و صنایع غذایی کشور میزان متوسط سرانه مصرف شیر و لبنیات مردم پایین‌تر از مقدار توصیه شده سبد غذایی است.

خانه‌ای دوستدار محیط زیست که وسایل آن تمام از پلاستیک است! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک مرد خوش ذوق و هنرمند تهرانی در منطقه اوشان، با جمع آوری ظروف و وسایل پلاستیکی و تبدیل آنها به وسایل تفریحی و تزئینی، خانه‌ای بزرگ و ویلایی را به خانه دوستدار محیط زیست تبدیل کرده است. انتهای پیام/
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عصر امروز به میزبانی پاستور، جلسه شورای عالی محیط زیست با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد. در این جلسه عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست، علی ربیعی سخنگوی دولت، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و سعید نمکی وزیر بهداشت حضور داشتند. اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود. انتهای پیام/
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت ۲۴-رئیس اداره حفاظت محیط زیست طبس گفت: از ابتدای امسال، دو یوزپلنگ ایرانی در طبس مشاهده شده است. اسدالله حاتمی اظهار کرد: به صورت مستند امسال دو مورد یوزپلنگ ایرانی در زیستگاه حیات وحش نایبندان طبس مشاهده شده است. وی با بیان اینکه در یک مورد نیز یکی از اهالی محلی بیان داشته که یک یوزپلنگ را به همراه توله‌اش دیده است، افزود: مشاهده و آمارگیری از این گونه حیوانی بسیار سخت است چرا که همواره در مسیر پناهگاه نایبندان طبس تا پناهگاه راور استان کرمان در حال حرکت است. رئیس اداره حفاظت محیط زیست طبس یادآور شد: پناهگاه نایبندان طبس، وسیع‌ترین منطقه حفاظت شده ایران با مساحت یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرانس پرس, فرانسوا دو روژی وزیر محیط زیست فرانسه بامداد سه شنبه استعفای خود را به نخست وزیر این کشور اعلام کرد.

به انتهای لیست رسیدید