اخبار محیط‌زیست - آخرین و مهم ترین اخبار محیط‌زیست از خبرگزاری‌های ایران | خبری

محیط زیست

اقتصادنیوزاقتصادنیوز21 دقیقه قبل
افتخاری با اشاره به شکل‌گیری ستاد مردمی سجام در قوه قضائیه عنوان کرد: هدف از این کار بسیج مردم برای مردم است. شکل‌گیری این ستاد در راستای همان قضیه سوت‌زنی است. وی در ادامه به شکل‌گیری نهضت پیشگیری و همت همگانی برای افزایش آگاهی‌های عمومی جامعه اشاره کرد و گفت: برنامه‌های مختلفی در زمینه پیشگیری از وقوع جرم در قوه قضاییه در دستور کار قرار دارد. همچنین جشنواره‌ ایده‌ها و فرصت‌ها نیز به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برگزار شده که سال گذشته ۳۶۰ ایده به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود. دبیر مرکز ارتقای آگاهی‌های عمومی، اطلاع‌رسانی و افکارسنجی قوه قضائیه با اشاره به حوادث اخیر در کشور هم بیان داشت: اعتراض حق مردم است اما همه با اغتشاش مخالف هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین31 دقیقه قبل
افتخاری با اشاره به شکل‌گیری ستاد مردمی سجام در قوه قضائیه عنوان کرد: هدف از این کار بسیج مردم برای مردم است. شکل‌گیری این ستاد در راستای همان قضیه سوت‌زنی است. وی در ادامه به شکل‌گیری نهضت پیشگیری و همت همگانی برای افزایش آگاهی‌های عمومی جامعه اشاره کرد و گفت: برنامه‌های مختلفی در زمینه پیشگیری از وقوع جرم در قوه قضاییه در دستور کار قرار دارد. همچنین جشنواره‌ ایده‌ها و فرصت‌ها نیز به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برگزار شده که سال گذشته ۳۶۰ ایده به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود. دبیر مرکز ارتقای آگاهی‌های عمومی، اطلاع‌رسانی و افکارسنجی قوه قضائیه با اشاره به حوادث اخیر در کشور هم بیان داشت: اعتراض حق مردم است اما همه با اغتشاش مخالف هستند.
عصر ایرانعصر ایران47 دقیقه قبل
دبیر مرکز اطلاع‌رسانی و افکارسنجی قوه قضائیه از شکل‌گیری ستادی مردمی ‌در قوه قضائیه برای «سوت‌زنی» خبر داد و گفت: ‌ شورای حل اختلاف اصحاب رسانه راه‌اندازی شد. افتخاری با اشاره به شکل‌گیری ستاد مردمی سجام در قوه قضائیه عنوان کرد: هدف از این کار بسیج مردم برای مردم است. یک جامعه نخبگانی که دارای اطلاعات مستند هستند در کشور شکل گرفته که تعداد اعضای آن افزون بر ۹۲ هزار نفر است. وی در ادامه به شکل‌گیری نهضت پیشگیری و همت همگانی برای افزایش آگاهی‌های عمومی جامعه اشاره کرد و گفت: برنامه‌های مختلفی در زمینه پیشگیری از وقوع جرم در قوه قضاییه در دستور کار قرار دارد. دبیر مرکز ارتقای آگاهی‌های عمومی، اطلاع‌رسانی و افکارسنجی قوه قضائیه با اشاره به حوادث اخیر در کشور هم بیان داشت: اعتراض حق مردم است اما همه با اغتشاش مخالف هستند.
تسنیمتسنیم59 دقیقه قبل
وی با بیان اینکه تا پایان روز شنبه، ۳۰ آذر داوطلبان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره شهر و رسانه ارائه کنند، یادآور شد: بازه زمانی انتشار آثار از ۱۳ آذر ۹۶ تا ۳۰ آبان ۹۸ بود که با تصمیم شورای سیاست گذاری جشنواره، اهالی محترم رسانه می‌توانند آثار خود را که تا پایان آذرماه سال ۹۸ منتشر می‌شود، برای شرکت در جشنواره ارائه کنند. مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز با اشاره به تماس‌های خبرنگاران شهرهای مختلف کشور درباره شرایط شرکت در جشنواره شهر و رسانه، گفت: خبرنگاران سراسر کشور در صورتی که مطالبی مرتبط با تبریز تولید و منتشر کنند، می‌توانند آثار خود را با رعایت شرایط، به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند. مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز ویژگی مهم این جشنواره را اختصاص ویژه‌ترین جایزه برای موضوع نقد برتر (جایزه ویژه شهید مهدی باکری) دانسته و گفت: دیگر بخش‌های ویژه این جشنواره شامل آتش سوزی بازار تبریز (سرای ایکی قاپیلی)، پیاده روی اربعین (روایت سفر عشق) و نقش نظام بانکی در تحقق شهر هوشمند است. دبیر جشنواره شهر و رسانه در پایان گفت: داوطلبان می‌توانند آثار خود را همه روزه به غیر از روزهای تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۸عصر به دبیرخانه این جشنواره واقع در خیابان آزادی، چهارراه ابوریحان، شهرداری مرکز، طبقه اول، اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز به صورت حضوری ارائه کنند. انتهای پیام/۱۱۵/ش
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
افتخاری با اشاره به شکل‌گیری ستاد مردمی سجام در قوه قضائیه عنوان کرد: هدف از این کار بسیج مردم برای مردم است. یک جامعه نخبگانی که دارای اطلاعات مستند هستند در کشور شکل گرفته که تعداد اعضای آن افزون بر ۹۲ هزار نفر است. وی در ادامه به شکل‌گیری نهضت پیشگیری و همت همگانی برای افزایش آگاهی‌های عمومی جامعه اشاره کرد و گفت: برنامه‌های مختلفی در زمینه پیشگیری از وقوع جرم در قوه قضاییه در دستور کار قرار دارد. همچنین جشنواره‌ ایده‌ها و فرصت‌ها نیز به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برگزار شده که سال گذشته ۳۶۰ ایده به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود. دبیر مرکز ارتقای آگاهی‌های عمومی، اطلاع‌رسانی و افکارسنجی قوه قضائیه با اشاره به حوادث اخیر در کشور هم بیان داشت: اعتراض حق مردم است اما همه با اغتشاش مخالف هستند.
الفالف1 ساعت قبل
یک شهروند زنجانی گفت: پرندگان در فصل زمستان که هوا برفی بوده و زمین سفیدپوش می‌شود نیازمند یاری هستند و با علم به این موضوع، ته مانده سفره را در محلی پاک و ایمن می‌ریزم تا این حیوانات برای یافتن دانه، مشکلی نداشته باشند. مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، گفت: ریختن غذا به پرندگان به ویژه در فصول سرد و برفی، عمل پسندیده و خداپسندانه است. وی اظهار داشت: یاریگران پرندگان، دقت داشته باشند که ته مانده غذاها و خرده‌های نان کپک زده نباشد که در غیر این صورت موجب بیماری و مرگ پرنده‌های تغذیه کننده از این گونه مواد غذایی خواهد شد. مرشدی افزود: در زمستان‌های برفی، کرم و حشره‌ای برای تغذیه پرندگان وجود ندارد بنابرین آنها به امید یافتن آب و دانه به حریم انسان‌ها روی می‌آورند است و بهتر است این پرندگان را ناامید نکنیم. وی تصریح کرد: مردم از ریختن ته مانده غذاها و خرده نان‌هایی که احتمال می‌دهند فاسد است به پرندگان و سایر حیوانات به جد پرهیز کنند چراکه ممکن است آنها را مریض و تلف کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
وی عنوان کرد: خط مردم کردستان با این افراد جداست چون مردم کردستان حافظ بیت‌المال، محیط زیست و امنیت جامعه هستند و هیچ وقت به خود اجازه نمی‌دهند که به اموال عمومی تعرض کنند. معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان تصریح کرد: در حال حاضر هم هیچ مشکل امنیتی در استان کردستان وجود ندارد، ادارات و مدارس باز هستند و بنا به تاکید استاندار، نظارت بر بازار جدی است و ائمه جمعه استان هم همکاری خوبی داشته‌اند. معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنانش، از دستگیری ۵۰ نفر از لیدرها و عوامل اصلی اغتشاشات اخیر کردستان خبر داد و گفت: تعدادی از این افراد به گروهک‌های ضدانقلاب و اپوزسیون وابستگی دارند. وی میزان خسارت به اموال عمومی، بانک‌ها و ادارات را قابل‌توجه دانست و گفت: هنوز آمار دقیقی از میزان خسارت‌ها جمع‌بندی نشده است که بخش زیادی از آن مربوط به بخش خصوصی است. خوش‌اقبال ادامه داد: تعدادی از نیروهای نظامی و انتظامی و دست‌اندرکار امنیت استان بخاطر حفظ جان و امنیت مردم مجروح شده‌اند که در حال مداوا هستند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت۲۴-هرچند عوامل مختلف شیوه زندگی از طریق محیط وارد بدن انسان می‌شوند مانند سیگار، الکل و تغذیه نامناسب؛ اما، وقتی صحبت از عوامل محیطی می‌کنیم منظور عواملی هستند که مستقل از انتخاب شیوه زندگی به بدن آسیب می‌رسانند؛ مانند آلودگی هوا. به طور کلی سهم عوامل مختلف شیوه زندگی در ایجاد سرطان نسبت به عوامل محیطی بسیار بیشتر است. بنابر اعلام اداره سرطان وزارت بهداشت، گرچه رابطه مواجهه با عوامل محیطی و خطر بروز سرطان تایید شده است، اما هنوز به درستی مشخص نیست که چرا از بین دو نفر که مواجهه‌های محیطی مشابهی دارند، یکی مبتلا به سرطان می‌شود و دیگری مبتلا نمی‌شود. احتمال ایجاد سرطان در یک فرد در واکنش به عوامل زیست محیطی ویژه به مدت زمان و تعداد دفعات قرار گرفتن در معرض ماده‌ای خاص و همچنین عوامل دیگر مانند عوامل ژنتیکی، رژیم غذایی، سبک زندگی، ‌ سن و جنسیت نیز بستگی دارد. نکته مهم آن است که آلودگی هوا جزء عوامل سرطان‌زای قابل پیشگیری است و تلاش در این زمینه لازم است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حزب کارگر انگلیس، روز پنجشنبه از اعلامیه انتخاباتی ۱۰۷ صفحه‌ای خود رونمایی کرد، که در آن از اصول سیاست خارجی دولت بالقوه تحت رهبری «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر هم پرده‌برداری شده است. رهبر حزب کارگر درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت: «[بوریس] جانسون [نخست‌وزیر انگلیس] برگزیت را دزدید. او می‌خواهد خدمات ملی سلامت انگلیس را به حراج بگذارد. در اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر آمده است: «حزب محافظه‌کار در داشتن نقشی سازنده در حل مهم‌ترین بحران‌های بشری نظیر کشمیر، یمن و میانمار و تشدید تنش‌ها با ایران شکست خورده است. این اعلامیه می‌افزاید: ‌ «حزب کارگر خود را متعهد به ایجاد صلحی جامع در خاورمیانه بر اساس راه‌کار دو کشوری می‌داند.
مهرمهر3 ساعت قبل
مهدی صفی خانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دوره توجیهی برای ۱۲۰ نفر از متقاضیان دریافت پروانه شکار و صید پرنده، پیش از صدور مجوز در همدان برگزار شد. وی گفت: در این دوره آموزشی ۱۲۰ تن از شکارچیان استان همدان حضور داشته و با قوانین و ضوابط شکار و صید آشنا شدند. معاون فنی حفاظت محیط زیست همدان در این دوره بیان کرد: دوره‌های توجیهی تا پایان آذر ماه در چند نوبت برای متقاضیان پروانه شکار در همدان برگزار می‌شود. وی با قدردانی از شکارچیانی که ضوابط را رعایت می‌کنند افزود: شکار و صید حیات وحش در فصل زاد و ولد و تخم گذاری غیر قانونی است. وی یادآور شد: در راستای اجرای قانون شکار و صید و به منظور بهره‌برداری پایدار و خردمندانه گونه‌های پرندگان قابل شکار و صید، صدور پروانه عادی شکار پرندگان وحشی در استان آغاز شده است.
فارسفارس3 ساعت قبل
حزب کارگر انگلیس در اعلامیه انتخاباتی خود اعلام کرد این حزب درصورت پیروزی در انتخابات و تشکیل دولت، بلافاصله کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسد. به گزارش گروه مانیتورینگ گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حزب کارگر انگلیس، روز پنجشنبه از اعلامیه انتخاباتی ۱۰۷ صفحه‌ای خود رونمایی کرد، که در آن از اصول سیاست خارجی دولت بالقوه تحت رهبری «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر هم پرده‌برداری شده است. در اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر آمده است: «حزب محافظه‌کار در داشتن نقشی سازنده در حل مهم‌ترین بحران‌های بشری نظیر کشمیر، یمن و میانمار و تشدید تنش‌ها با ایران شکست خورده است. این اعلامیه می‌افزاید: ‌ «حزب کارگر خود را متعهد به ایجاد صلحی جامع در خاورمیانه بر اساس راه‌کار دو کشوری می‌داند. دولت کارگر فورا کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت».
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/گیلان فرماندار رشت گفت: مردم منطقه سراوان طی سال‌های اخیر متحمل رنج‌های فراوان شده‌اند که از آنان به جهت صبر و تحمل شان قدردانی می‌کنیم و بدانند که اقدامات لازم تا رفع کامل مشکلات بهداشتی و زیست محیطی در منطقه سراوان با جدیت پیگیری می‌شود. فرماندار رشت با تاکید بر جدیت در ساماندهی سایت زباله سراوان، اضافه کرد: مردم منطقه سراوان طی سال‌های اخیر متحمل رنج‌های فراوان شده‌اند که از آنان به جهت صبر و تحمل شان قدردانی می‌کنیم و بدانند که اقدامات لازم تا رفع کامل مشکلات بهداشتی و زیست محیطی در منطقه سراوان با جدیت پیگیری خواهد شد. جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه از مسئولین خواست تا اجازه تخلیه زباله را در منطقه سراوان ندهند، گفت: طی سالیان گذشته دپوی زباله در سراوان و شیرآبه‌های ناشی از آن سبب بروز مشکلات فراوانی برای مردم و محیط زیست منطقه شده است. اسماعیل حاجی پور، رئیس شورای شهر رشت در ادامه با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی شهرداری رشت برای حل مشکل زباله در سراوان، اظهار کرد: اقدامات خوبی برای تاسیس تصفیه‌خانه شیرابه زباله سراوان در حال انجام است که پیش بینی می‌شود تا دو ماه آینده به بهره برداری برسد. حاجی پور با بیان اینکه تا پایان امسال ۳۰ درصد از فاضلاب‌های شهر رشت جمع آوری به تصفیه خانه هدایت می‌شوند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش‌های بی وقفه مسئولان استانی شاهد اتفاقات خوبی در رابطه با حل مشکل زباله در منطقه سراوان باشیم.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/گیلان شهردار رشت از تدوین ۴۰ برنامه بلندمدت با چشم انداز ۱۴۱۴ خبر داد و گفت: اگر سالانه پنج برنامه اجرا کنیم تا سال ۱۴۰۴ بخش عمده‌ای از عقب ماندگی رشت جبران می‌شود. حاج محمدی شهر خلاق را نیازمند زیرساخت خلاق دانست و اضافه کرد: فرهنگ اولین زیرساخت تحقق رویکرد شهر خلاق است. مادامی که مشکل زیرساختی داریم شهر خلاق محقق نخواهد شد. وی با تاکید بر لزوم حل مشکل فاصلاب رشت، ادامه داد: هیچ کجای دنیا فاضلاب را وارد رودخانه نمی‌کنند. شهرداری رشت از تدوین ۴۰ برنامه بلندمدت با چشم انداز ۱۴۱۴ خبر داد و تصریح کرد: اگر سالانه پنج برنامه اجرا کنیم تا سال ۱۴۰۴ بخش عمده‌ای از عقب ماندگی رشت جبران می‌شود.

جلسه جمع‌بندی نهایی تهیه پیش نویس سند مدیریت جامع احیای تالاب جازموریان

9+
ایسناایسنا4 ساعت قبل
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
وی تاکید کرد: اتفاقات خوبی در زیرساخت‌های استان همدان افتاده است که از آن جمله می‌توان به توسعه راه آهن و فرودگاه همدان اشاره کرد. ضمن آن که با همت شهرداری همدان نهضت پیاده‌راه سازی در همدان آغاز شده و پیاده راه بوعلی به یک برند برای شهر همدان تبدیل شده است. صوفی تاکید کرد: شورای شهر همدان با نگاه مثبت به توسعه گردشگری در همدان پذیرفت عوارض هتل سازی در همدان رایگان باشد. شهردار همدان با اشاره به فواید برگزاری همایش جاده ابریشم در همدان گفت: آقای ایوبی در سفری که به همدان داشت قول داد: با تایید یونسکو دومین موزه جاده ابریشم پس از کشور چین در همدان تاسیس شود. صوفی تصریح کرد: ایشان وعده دادند اولین نمایشگاه صنایع دستی جاده ابریشم هم سال آینده در همدان برگزار شود.
ایمناایمنا5 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، مرکز ملی سینمایی فرانسه (CNC) که از سال ۲۰۱۶ برترین سالن‌های سینمای این کشور را بر اساس خلاقیت و نوآوری انتخاب می‌کند، در چهارمین دوره این جایزه و مطابق فراخوانی که منتشر کرده بود، دو سالن برگزیده را انتخاب و معرفی کرد. در این دوره، سینمای Arcadia به خاطر معماری ویژه خود و ایده سینمای Cineco Circuit به خاطر برنامه خاص خود برگزیده شدند. «جرمی گریفون» طراحی آن را بر عهده داشته و در ساخت این سینما از مصالح ساختمانی خاص از جمله سنگ‌های آتشفشانی استفاده شده است. Cineco Circuit نیز بیش از هزار نمایش فیلم با استفاده از ویدئو پروژکتوری ابداعی داشته است. این ابداع، محصول ۴ سال ایده و کار و سرمایه‌گذاری حدودا ۴۰ هزار یورویی است.
مهرمهر5 ساعت قبل
علی باقری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: توزیع ۳۰۳ کارت همیار طبیعت دانش آموزی با هدف فرهنگ سازی وترویج حفظ منابع طبیعی در دو مدرسه شهرستان مهریز انجام شد. وی ادامه داد: دارندگان کارت همیار طبیعت می‌تواند به افرادی که به طبیعت آسیب می‌رساند و اقدام به آلوده کرده محیط زیست و جنگل‌ها و مراتع می‌کنند، تذکر داده و گزارش‌های مربوطه را به این اداره ارسال کنند. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریزافزود: کارت همیار طبیعت در دو دبستان دخترانه پروین اعتصامی و پسرانه پانزده خرداد مدوار توزیع شد. باقری خاطرنشان کرد: طرح همیاران طبیعت برای خبرنگاران و دیگر اقشار شهرستان مهریز در حال اجرا است. وی بیان کرد: این طرح در سال‌های اخیر با استقبال بی نظیر مردم همراه بوده و علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در اجرای این طرح به سایت hamyartabiat. frw. ir مراجعه کرده و با تکمیل اطلاعات فردی خود، برای دریافت این کارت اقدام کنند.
خانه ملتخانه ملت5 ساعت قبل
سرویس اقتصادیکیخا: نرخ خرید تضمینی گندم مشروط به ثبات قیمت نهاده‌ها مناسب استرئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: نرخ خرید تضمینی گندم تعیین شده از سوی دولت برای سال زراعی جاری به میزان ۲ هزار و ۲۰۰ تومان مشروط به عدم افزایش قیمت نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان با توجه به ثبات در بازار ارز و تقویت ارزش پول ملی مطلوب است.
ایمناایمنا6 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، محمدحسین آقاسی، وکیل پرونده فعالان محیط‌زیستی، با تایید این خبر اظهار کرد: خبر درست است و حالا باید منتظر برگزاری دادگاه باشیم. قانونی داریم که اگر در پرونده، محکوم علیه تسلیم احکام شود، دادگاه می‌تواند یک‌چهارم حکم را کاهش دهد. یعنی در صورتی که مراد طاهباز یا نیلوفر مردانی از تجدیدنظر انصراف بدهند، قاضی می‌تواند ۲ سال و نیم از حکم را کم کند. آقاسی در پایان و در پاسخ به پرسش اعتمادآنلاین مبنی بر اینکه امکان کاهش بیشتر حکم‌ها هم وجود دارد یا خیر، گفت: اصلا نمی‌شود چنین پیش‌بینی انجام داد. باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقی می‌افتد و نحوه تعامل دادگاه با موکلان ما چگونه خواهد بود.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری جهاد کشاورزی، ذبیح الله غریب گفت: پرورش ماهی درقفس در استان چهارمحال و بختیاری مصداق کارجهادی و انقلابی در عرصه تولید و رونق اقتصادی است. غریب میزان تولید ماهی به روش پرورش در قفس در استان چهارمحال و بختیاری را یک هزار و ۷۰۰ تن عنوان کرد و افزود: برای اولین بار در استان ماهیان گرم آبی نیز به روش پرورش در قفس به تولید رسیده‌اند و روانه بازار شده است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، چهارمحال و بختیاری را پایلوت پایه در بخش تولیدات ماهیان سردابی و گرم آبی دانست و افزود: این مزیتی است که با استفاده از منابع آبی خدادادی در راستای تولید، اشتغال و رونق اقتصادی در چهارچوب قوانین دامپزشکی، آبزی پروری و قوانین زیست محیطی افق روشنی را برای بخش کشاورزی استان ترسیم کرده است.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای اداری شهرستان رشت پیش از ظهر پنجشنبه با حضور مسئولان و نمایندگان این شهرستان در مجلس شورای اسلامی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد که مهم‌ترین محور مطرح شده در جلسه رسیدگی به موضوع زباله سروان و ساخت سایت زباله سوز است. نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به وضعیت منطقه سروان رشت و دپوی مقدار زیادی زباله طی چند سال گذشته در این منطقه از مسئولان خواست تا اجازه ریختن زباله در این منطقه را ندهند. جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه متاسفانه شیرابه‌های ناشی دپوی این میزان زباله سبب آلودگی آب‌های زیرزمینی منطقه شده است، افزود: مسئولان و متولیان امر باید در کوتاه‌ترین زمان به این وضعیت رسیدگی کنند. وی به مشکلات مردم ساکن در این منطقه اشاره و ضمن تشکر و قدردانی از صبر و تحمل آنها خواستار فرصت بیشتر به مسئولان برای حل این معضل شد. وی با تأکید بر برخورد قاطع با متخلفان در این حوزه، تصریح کرد: دولت اقدامات جبرانی برای حل مشکل سرویس‌های حمل و نقل را انجام می‌دهد.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی پالایشگاه تبریز برای اجرای طرح‌های زیست محیطی ۵۰۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده است. به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت تبریز، پالایشگاه تبریز در زمان واگذاری (از سال ۱۳۸۹) با توجه به نگرش توسعه پایدار در مجموعه هلدینگ و مدیریت ارشد شرکت، استراتژی خود را «بهبود و توسعه پایدار کسب وکار با تاکید بر ارزش آفرینی و مسئولیت‌های اجتماعی» قرار داده است و در این راستا اقدامات موثری نظیر سرمایه گذاری ای به ارزش ۵۰۰۰ میلیارد تومانی برای طرح‌های زیست محیطی و ارتقای کیفی فرآورده‌های پالایشگاه تبریز جهت تولید بنزین یورو ۵ و تولید گازوئیل یورو ۵ و … که تمامی آنها با تکیه بر توان داخلی و به همت تلاشگران و کارشناسان خبره پالایشگاه تبریز محقق شد. این اقدامات به اذعان متخصین امر تاثیر شگرف بر کاهش آلایندگی کلانشهر تبریز داشته بطوریکه تعداد روزهای هوای سالم این کلانشهر را به صورت موثر افزایش داده است؛ در همین راستا کاشت چندین هزار نهال در مکان‌های مختلف شهر، احداث جاده شهدای پالایشگاه برای رفاه حال جوامع محلی همجوار و اصلاح جاده کنار گذر پل کوجووار به آذرشهر، پرداخت به موقع عوارض نوسازی و … به شهرداری منطقه ۷ تبریز و بسیاری اقدامات موثر دیگر که بالغ بر چند صد میلیارد ریال است همگی گویای توجه پالایشگاه تبریز به جامعه و تعاملات بین سازمانی آن دارد. شرکت پالایش نفت تبریز به عنوان یک شهروند خوب سازمانی به هیچ ارگان و نهادی بدهکار نیست و در راستای فرامین مقام معظم رهبری که رونق تولید و حفظ نشاط و انگیزش در جامعه است به سرعت در حرکت بهبود مستمر و خدمتگزاری است. انتهای پیام
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
البته برگزاری متفاوت همایش دهیاران استان قزوین که به صورت کارگاهی و آموزشی و با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد خود بهترین شاهد برای ادعای این مسئول استانی است. در حاشیه این جلسه دو دهیار هم به نمایندگی از دهیاران استان قزوین به ایراد دغدغه‌های خود پرداختند که این دغدغه‌ها هم مورد توجه ویژه مسئولان قرار گرفت. نجفی عنوان کرد: استان قزوین یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد ولی هشت درصد در اقتصاد نقش دارد که این آمار نشان دهنده اهمیت استان قزوین در زمینه‌های اقتصادی در کشور است. در پایان این مراسم از نفرات برتر آزمون‌های مکاتبه‌ای سال ۹۷ و ۹۸، مسئولان برتر امور مالی دهیاری‌ها و طرح‌های برتر اقتصادی دهیاران استان تجلیل به عمل آمد. براساس این گزارش؛ امید است با این تغییر رویکرد و نگاه ویژه به حوزه مدیریت روستایی شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش روستاها و تاثیرگذاری در حوزه تولید کشور باشیم.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/کرمان شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند به تبع مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سایر مقامات عالیه کشور با درک اهمیت و ضرورت موضوع مدیریت مصرف سوخت با این تصمیم ملی همراه خواهند بود. از همین رو موضوع «مدیریت مصرف» منابع گوناگون از جمله حامل‌های انرژی همواره در صدر دغدغه‌های همه دلسوزان میهن عزیزمان قرار داشته است. تصمم سران محترم قوای سه گانه و اقدام عملی برای مدیریت مصرف سوخت، فارغ از راهکارهای اجرایی آن، ماهیتا اقدامی ضروری و مورد تایید و حمایت همه کسانی است که دل در گرو عمران و آبادانی مملکت عزیزمان دارند. شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان نیز به تبع مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سایر مقامات عالیه کشور با درک اهمیت و ضرورت موضوع مدیریت مصرف سوخت با این تصمیم ملی همراه خواهند بود. شهرداری و شورای اسلامی شهر کرمان» انتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
در مطالعه جدید سوابق پزشکی کهنه سربازانی که فوت کرده بودند، بررسی و با سطوح آلودگی هوا در مناطق سکونت آن‌ها مقایسه شد. این تحقیق بر PM ۲٫۵- ذرات آلاینده غیرقابل استنشاق به اندازه ۲٫۵ میکرومتر یا ریزتر که کمتر از قطر موی انسان است- متمرکز بود. سیاه پوستان حتی اگر با سفیدپوستان در یک محیط اقلیمی باشند، باز هم شدت بیماری در آن‌ها بیشتر است. علت این امر می‌تواند عوامل اجتماعی- اقتصادی از قبیل فقر و میزان دسترسی به مراقبت‌های درمانی باشد. نتایج این مطالعه تهدید‌های را که بر اثر آلودگی هوا پیش روی انسان‌ها قرار دارد، به شکل وسیع‌تری آشکار می‌سازد. مطالعه دیگری در دانشگاه کارولینای جنوبی که نتایج آن روز چهارشنبه در نشریه برین (مغز) منتشر شد، ارتباط میان آلودگی هوا و مشکلات شناختی مانند ضعف حافظه و عوارض شبه آلزایمر را بخصوص در سنین بالا بیش از پیش تایید کرد.
فارسفارس8 ساعت قبل
معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته قابل قبول بوده است. کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته قابل قبول بوده استمحمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار محیط زیست خبرگزاری فارس، درخصوص وضعیت هوای تهران، گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح روز ۳۰ آبان ۹۸ در وضعیت قابل قبولی قرار داشته است. رستگاری گفت: این در حالی است که شاخص دی‌اکسید گوگرد با عدد ۱۱ و با شرایط پاک و شاخص ازن با عدد ۵ در وضعیت پاک قرار داشته است. وی وضعیت شاخص‌های دی‌اکسید نیتروژن و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون را به ترتیب ۷۷ قابل قبول و ۴۹ پاک اعلام کرد. این در حالی است که به گفته معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران شاخص ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون با عدد ۹۰ در وضعیت قابل قبول قرار داشته است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین8 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - مدیرشرکت پخش فرآوردههای نفتی منطقه خوزستان (اهواز) گفت: بنزین یورو چهار مورد نیاز کلانشهر اهواز به جای پالایشگاه شازند اراک از پالایشگاه نفت آبادان تامین می‌شود. نعمت الله نجفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تامین نیاز کلانشهر اهواز به بنزین یورو چهار، هزینه‌های سنگین انتقال بنزین با تانکرهای سوخت رسان از شازند اراک به اهواز حذف شد و به تازگی بنزین یورو چهار با لوله از آبادان به تاسیسات نفتی نظامیه اهواز انتقال می‌یابد. به گفته وی بنزین یورو چهار مورد نیاز اهواز از چهار سال پیش از پالایشگاه شازند اراک تامین می‌شد که خوشبختانه با شروع تولید بنزین مرغوب یورو چهار در پالایشگاه آبادان، ارسال محموله‌های بنزین یورو چهاراز شازند اراک به اهواز با هزینه‌های بسیار سنگین همراه با مخاطرات فراوان متوقف شد. وی گفت: ذخایربنزین یورو چهار در مخازن سوخت تاسیسات نفتی نظامیه در پنج کیلومتری شمال اهواز ذخیره سازی‌شده و نگرانی خاصی برای تامین نیاز کلانشهر اهواز به بنزین یورو چهار وجود ندارد. بخش مهمی از فراورده‌های سوختی مورد نیازاستان‌های لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و بوشهر از تاسیسات نفتی نظامیه اهواز بارگیری می‌شود.

حقایق تکان‌دهنده درباره زباله

4+
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین9 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: برای سومین سال متوالی طرح تفکیک کاغذ در ۳۱ مدرسه با نیاز ویژه مقطع ابتدایی، متوسطه پیش حرفه‌ای دوره اول و حرفه‌ای دوره دوم استان آغاز شد. رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان یادآورشد: دراین طرح با همکاری مدیران و معلمان اهمیت کاغذ و چگونگی تهیه آن برای دانش آموزان تشریح واین قشر با جداسازی کاغذ از سایر زباله‌ها وپاکسازی محیط زیست ترغیب می‌شوند. وی هدف اصلی از اجرای این طرح زیست محیطی را فرهنگ سازی، کمک به کاهش تولید زباله، حفظ منابع زیست محیطی وارتقای سطح دانش، تغییرنگرش وآگاه‌سازی دانش آموزان با نیازهای ویژه اعلام کرد. رنجبر یادآور شد: توجه به خواسته‌ها و نیازها، کیفی سازی و انتقال آموزش‌ها به زندگی اجتماعی دانش آموزان، برقرای ارتباطات مؤثر به منظور کسب مهارت‌های فکری، جسمی، روانی و اجتماعی در پرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه بسیار تأثیر گذار خواهد بود. برچسب‌هاکردستان افتتاح طرح سنندج سازمان آموزش و پرورش استثنایی
ایسناایسنا9 ساعت قبل
رییس جمهور روسیه اعلام کرد با وجود اختلافات جزئی با اوپک، کشورش به همکاری با این گروه برای تثبیت بازارهای نفت ادامه خواهد داد. به گزارش ایسنا، توافق کاهش تولید فعلی اوپک پلاس تا پایان مارس سال ۲۰۲۰ ادامه دارد. تولید میعانات پیش از این به مسئله مورد اختلاف میان قطر و شرکای سابقش در اوپک تبدیل شده بود و در نهایت این کشور تصمیم گرفت از اوپک خارج شود. تولید نفت روسیه در طول سال میلادی جاری نوسان داشته و این کشور از اوت بالاتر از سهمیه خود، نفت تولید کرده است. نواک اوایل ماه میلادی جاری گفت که کاهش تولید روسیه در اکتبر تنها ۲۱۱ هزار بشکه در روز بود.

به انتهای لیست رسیدید