اخبار محیط‌زیست - آخرین و مهم ترین اخبار محیط‌زیست از خبرگزاری‌های ایران | خبری

محیط زیست

ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/سمنان استاندار سمنان بر لزوم جلوگیری از استقرار صنایع مخرب محیط زیست و اکوسیستم منطقه تاکید کرد. آشناگر همچنین با اشاره به وجود معادن غنی نمک و گچ و دیگر کانی‌های موجود در منطقه از این ظرفیت نیز بعنوان یکی دیگر از ارکان رشد و توسعه‌ی استان و شهرستان نام برد و بر ضرورت توجه به فرآوری معادن و گسترش گردشگری و بویژه بهره مندی از غارهای نمکی در صنعت توریسم تاکید کرد. آشناگر با درخواست از منتخب مردم گرمسار و آرادان مبنی بر مساعدت در به فرجام رساندن طرح انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ایران گفت: انتقال آب خزر بعنوان عاملی در جهت تثبیت جمعیت در استان و نیاز مشترک‌تمامی شهرستان‌های استان بوده و لذا از شما می‌خواهم طرح انتقال آب از دریای خزر را به‌عنوان‌مهمترین ‌پروژه کاری خود تلقی نموده ودر جهت تحقق آن تلاش کنید. آشناگر همچنین با تاکید بر ضرورت انجام طرح استفاده از پس آب تهران در ایوانکی عنوان کرد این طرح، نقش بسیار موثری در جهت توسعه‌ی غرب استان و بویژه ایوانکی دارد که باید اجرا گردد. انتهای پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان «ساسان کفایی» مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست گیلان شد. طی حکمی از سوی عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، «ساسان کفایی» به عنوان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان، منصوب شد. ریاست ادارات حفاظت محیط زیست اقلید فارس، مرودشت، کلانشهر شیراز و معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس از جمله سوابق اجرایی ساسان کفایی است. پیش از وی قربانعلی محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان بود. وی از مرداد ماه سال ۹۴ به عنوان مدیرکل محیط زیست گیلان منصوب شده بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-عوامل ژئوپولیتیکی یکی از دلایل کاهش سهم ایران از بازار جهانی پسته است. اسپانیا، چین، استرالیا، قزاقستان، رومانی و اوکراین نیز از دیگر کشورهایی هستند که برای تولید پسته سرمایه‌گذاری کرده‌اند. دگرش‌های اقلیمی و چهار سال متوالی خشکسالی در کاهش تولید پسته در ایران نقش مهم‌تری دارد. به گفته‌ محمد صالحی، رئیس هیئت مدیره انجمن پسته ایرانیان، "زمستان‌ها به اندازه کافی برای محصول پسته سرد نیستند و تابستان‌ها هم بیش از حد گرم هستند. بازگشت ایران به جایگاه نخست تولید پسته در جهان بدون یک دگرش جامع در سیاست‌گذاری، امکان‌پذیر نیست.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان این‌که انتخابات سالمی را رقم زده و بدون کوچک‌ترین تخریب، فقط به بیان توانمندی‌ها و دغدغه‌های خود پرداختم، افزود: در حوزه تبلیغات و رقابت انتخاباتی نیز فقط خود را معرفی کردم. روح الله متفکر آزاد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: درکنار انجام وظیفه و خدمت به مردم، سبک زندگی‌ ساده خود را عوض نکرده و کما فی السابق در کنار مردم زندگی خواهم کرد و همچنین تلاش می‌کنم تا نماینده‌ای مردمی و در دسترس مردم غیور این حوزه انتخابیه باشم. «روح الله متفکر آزاد» در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی به عنوان «پدیده انتخابات» بین مردم و رسانه‌ها مطرح شد و با این‌که برای اولین بار وارد گود انتخابات مجلس می‌شد، توانست با کسب ۱۰۵ هزار و ۴۴۹ رأی به عنوان سومین نماینده منتخب از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو بعد از دو نماینده منتخب، آرای مردمی قابل توجهی را به خود اختصاص دهد. این حرکت نشان داد که اگر حرفی برای گفتن داشته باشیم می‌توانیم پیروز شویم. منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شانیت فرهنگ بومی تبریز در کل کشور کم نظیر است و بر این حوزه به جد متمرکز خواهم شد.
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، علی غیاثی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون استان البرز در این خصوص با اشاره به اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای به لحاظ حجم جا به جایی بار از طریق جاده‌ها از اهمیت ویژه و خاصی برخوردار است افزود که این امر سبب توانمندی و تسریع در خدمات حمل و نقل جاده‌ای و کاهش مصرف سوخت در کشور گردیده است. وی در همین رابطه افزود: با توجه به اینکه ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کشور از مسئله فرسودگی ناوگان رنج میبرد با نوسازی آن کمک شایانی به این قشر زحمت کش و موثر جامعه شده است و به لحاظ اقتصادی نیز برای رانندگان و اقتصاد جامعه بسیار مقرون به صرفه بوده و به لحاظ زیست محیطی نیز دارای آثار و تبعات بسیار مثبتی می‌باشد که یکی از این موارد مصرف سوخت بوده که به صورت مستقیم از این موضوع تاثیر میپذیرد و بنا به نظر کارشناسان مربوطه تا ۳۰ درصد کاهش سوخت را به همراه دارد. وی همچنین یادآور شد اکثر این کشنده‌ها در مسیرهای بین المللی و ترانزیتی خارج از کشور کالای صادراتی را حمل می‌نمایند که این موضوع موجب روانسازی فعالیتهای تجاری بین المللی گردیده است. علی غیاثی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون استان البرز با بیان اینکه رانندگان از اقشار زحمت کش و شغل آنها از مشاغل پرخطر و مشقت بار جامعه می‌باشد و لزوم توجه به مشکلات آنها را جزء دغدغه‌های دولت دانست و اظهار داشت و در راستای کمک به این افراد، بانک با پرداخت تسهیلات فوق کامیون‌های قدیمی را از چرخه خارج و اسقاط نموده و کامیون‌های جدید با امکانات به روز و کیفیت جهانی در اختیار آنها قرار داده که کمک شایانی به ارتقا سطح معیشت و رفاه رانندگان و همچنین قدرت رقابت پذیری ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کشور در حوزه ترانزیت و بین الملل نموده است. گفتنی است در حال حاضر نیز تفاهم نامه هایی بابت خرید کامیون و کاربریها (تریلر، کانتینرهای ساده و یخچالدار، تانکر و …) با شرکتهای معتبر از جمله شرکت ماموت، مایان، ایران کاوه، سایپا و … منعقد گردیده که از این حیث نیز تسهیلات آنها در حال پرداخت میباشد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-محققان ژاپنی یک کاغذ با قابلیت اتصال به اینترنت ابداع کرده‌اند که می‌تواند اطلاعات را به‌صورت بی‌سیم به دستگاه‌های مختلف منتقل کند. محققان ژاپنی یک کاغذ با قابلیت اتصال به اینترنت ابداع کرده‌اند که می‌تواند اطلاعات را به‌‌صورت بی‌سیم به دستگاه‌های مختلف منتقل کند. محققان در ژاپن نوع جدیدی از کاغذ حافظ محیط زیست و متصل به اینترنت ابداع کرده‌اند که ضخامت آن فقط یک میلیمتر است. اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط رطوبت‌سنج به یک حسگر کوچک بی‌سیم ارسال می‌شود و از آنجا به‌طور آنلاین به دستگاه‌های دیگر انتقال می‌یابد. این دستگاه با هدف آن ابداع شده که بخشی از شبکه اینترنت اشیا باشد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، ارسلان زارع چهارشنبه در جلسه معارفه مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست گیلان که احمدرضا لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌ها سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز حضور داشت؛ با تصریح اینکه محیط زیست و حفاظت از آن رکن اساسی همه برنامه‌های توسعه استان است، افزود: یکی از تأکیدات ما در استان توجه به مسائل محیط زیستی به ویژه پسماند به عنوان اولویت اول است. استاندار گیلان موضوع پسماند و مشکلات تالاب انزلی را مسئله‌ای مهم، ملی و بین المللی عنوان و تأکید کرد: مدیرکل محیط زیست گیلان باید برای ساماندهی این موضوعات نقش آفرینی مؤثری داشته باشد. زارع با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی فعالیت‌ها، گفت: از ظرفیت فعالان زیست محیطی و سازمان‌های مردم نهاد فعال در این بخش باید بدرستی و شایستگی استفاده شود. وی ادامه داد: نگاه ما در پیشرفت گیلان و کشور بر مبنای توسعه پایدار با حفظ محیط زیست است و تلاش می‌کنیم پروژه‌های عمرانی با حفاظت و صیانت از مواهب طبیعی و خدادادی، اجرایی کنیم. در پایان این جلسه با قدردانی از زحمات «قربانعلی محمدپور» مدیرکل سابق محیط زیست گیلان، «ساسان کفایی» به عنوان مدیرکل جدید این اداره کل در استان معرفی شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نشر آگه دومین چاپ کتاب «سوسیالیسم: درآمدی کوتاه» نوشته مایکل نیومن و ترجمه حمیدرضا مصیبی را در ۱۸۳ صفحه و بهای ۲۵ هزار تومان منتشر کرد. چاپ نخست این کتاب در پاییز سال گذشته (۱۳۹۷) به بهای ۲۲ هزار تومان منتشر شده بود. «سوسیالیسم چیست؟» پرسش اصلی کتابی است به قلم مایکل نیومن که در مجموعه «درآمدهای بسیار کوتاه» انتشارات آکسفورد منتشر شده است. او در فصل آخر کتاب فشارها و مشکلاتی را در میان می‌نهد که رویاروی سوسیالیسم معاصر قرار دارند و پیشنهادهایی برای ساختن سوسیالیسم مناسب قرن بیست‌ویکم طرح می‌کند. رویکرد تازه نیومن به خوانندگان کتاب امکان می‌دهد تا ارزیابی دوباره‌ای از سوسیالیسم داشته باشند.
مهرمهر1 روز قبل
در یک هفته اخیر لاشه هزاران قطعه از پرندگان مهاجر زمستان گذران در خلیج گرگان مشاهده و جمع آوری و امحاء شد. اکیپ‌های دامپزشکی نمونه‌هایی را به آزمایشگاه برده تا علت مرگ این پرندگان را مشخص کنند. رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست گلستان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از یک هفته پیش شاهد تلفات پرندگان آبزی مهاجر در سواحل بندرترکمن و بندرگز هستیم و این تلفات همچنان ادامه دارد. وی با تأکید بر انجام تست‌های مختلف در گلستان گفت که تا زمانی که به یقین نرسیم علت را اعلام نمی‌کنیم. وی ادامه داد: در میان پرندگان تلف شده بیشترین تعداد مربوط به فلامینگوها و چنگرهاست در حالی که زیستگاه این دو گونه با هم متفاوت است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
بیش از یکماه از مرگ و میر رازگونه پرندگان در شبه جزیره میانکاله می‌گذرد و علت اصلی مرگ پرندگان، سم بوتولیسم اعلام شده است؛ اما این روزها با ادعای شکارچیان کشتار پرندگان با انتشار سم توسط شکارچیان محلی قوت گرفته است و این در حالیست که نابودی حیات وحش هر روز بیشتر می‌شود. احتمال بوتولیسم، نظر قطعی دامپزشکی برای مرگ و میر پرندگان است؛ در حالی که شکارچیان انتشار سم توسط خود را علل این مرگ و میر اعلام می‌کنند. احتمال بوتولیسم، نظر قطعی دامپزشکی برای مرگ و میر پرندگان است؛ در حالی که شکارچیان انتشار سم توسط خود را علل این مرگ و میر اعلام می‌کنند. ابراهیمی کارنامی افزود: اظهار نظر در این مورد و انتسار سم برعهده دامپزشکی است و ما بعنوان مدعی، مطالبه خسارت زیست محیطی کردیم. وی افزود: مطالبه خسارت زیست محیطی از شکارچیان متخلف در انتشار سم در میانکاله و مرگ و میر دسته جمعی پرندگان تا پایان پیگیری می‌شود تا خسارت زیست محیطی را جبران کنند.
الفالف1 روز قبل
به گزارش تسنیم، چندی پیش یک پژوهشگر محیط‌زیست و حامی گونه‌های در معرض خطر انقراض شاهین ایرانی، به مدیرعامل سایپا پیشنهاد کرد در راستای حفظ و حراست از این پرنده باشکوه، نام محصول جدید این گروه خودروسازی را به «شاهین» تغییر دهند، در ادامه چند انجمن دیگر نیز این پیشنهاد را به مدیران سایپا ارائه دادند. سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا نیز پس از ارجاع موضوع به کمیته نامگذاری محصولات و بررسی‌های کارشناسی کمیته مذکور با این پیشنهاد موافقت کرد و به دلیل اینکه گروه خودروسازی سایپا در طراحی محصول جدید خود از شاهین ایرانی الهام گرفته است، دستور داد در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی این گروه خودروسازی، محصول جدید سایپا «شاهین» نامگذاری شود. شاهین سایپا نخستین محصول از مگاپلت‌فرم ملی این گروه خودروسازی، موسوم به SP۱۰۰ به شمار می‌آید و قرار است تولید انبوه آن از سال آینده آغاز شود. سایپا تولید ۱۲ هزار دستگاه از این محصول را برای سال ۹۹ برنامه‌ریزی کرده و می‌خواهد تیراژ تولید آن را در سال ۱۴۰۱ به صد هزار دستگاه برساند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/زنجان رئیس اداره حفاظت محیط زیست خرم‌دره گفت: خرید و فروش پرنده در این شهرستان ممنوع است. توکل سلیمانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پیرو بررسی‌های کارگروه مدیریت بحران شهرستان و کارشناسان اداره دامپزشکی و محیط‌زیست به جهت وقوع آنفلوانزای فوق‌ حاد پرندگان در برخی از مناطق و نیز شیوع ویروس کرونا، عرضه، خرید و فروش هر نوع پرنده ممنوع است. وی تاکید کرد: در صورت ادامه فعالیت خرید و فروش پرندگان، فرد عرضه‌کننده مرتکب جرم شده و پیگرد قضایی خواهد داشت. این مسئول با بیان این‌که آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان بین پرندگان و انسان مشترک است، ادامه داد: این بیماری یکی از بیماری‌های به شدت واگیردار و کشنده در پرندگان است که به دستگاه تنفس و گوارش آسیب می‌رساند. رئیس اداره حفاظت محیط زیست خرم‌دره خاطرنشان کرد: شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان به دلیل مرگ جمعیت بالایی از پرندگان و انسان‌ها، موجب ممانعت از تجارت پرندگان و تهدید امنیت غذایی بسیاری از کشورها شده است، از این جهت انجام اقدامات کنترلی در راستای مقابله با شیوع و گسترش این بیماری ضرورت دارد.
ایرناایرنا1 روز قبل
خطری که جان کودکان کار را تهدید می‌کندمدیرعامل موسسه مهروماه (موسسه توانمندسازی زنان و کودکان کم برخوردار) با بیان اینکه همه جا صحبت از ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری و مقابله با آن است، می‌گوید: آنچه که در میان هیاهوی کرونا گم شده است «کودکان کار» و به خصوص «کودکان زباله گرد» است. انواع توصیه‌های پزشکی و بهداشتی دست به دست می‌چرخد اما دریغ از یک دستورالعمل یا توجه ویژه به کودکان کار. به این فهرست اما می‌توان کودکان زباله گرد که شب‌ها در گودها (محل جمع آوری و دپوی زباله‌ها) به سرمی برند را نیز اضافه کرد. انتخابش یکسان است اما شرایطی که کودکان کار در آن مبتلا شوند چندین برابر یک کودک عادی است. در این میان وزارت بهداشت چه برنامه‌ای برای پوشش بهداشتی کودکان کار و زباله گرد دارد؟ کودکان کار و زباله گرد به علت عدم تمکن مالی امکان بهره گیری از خدمات بهداشتی غیر رایگان را ندارند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
از طرفی فضاهای عمومی شهرهای امروزی توسط خیابان‌هایی که اغلب جوامع را بدون توجه به پیاده‌روها و ترافیک خودرویی تقسیم می‌کنند، قبضه شده‌اند. فضاهای سبز و آزادپارک‌ها و فضاهای سبز شهری نقشی حیاتی در احیا و تعاملات اجتماعی دارند و مسیرهایی امن را برای عابرین پیاده، فعالیت‌های فیزیکی و سایر اشکال حمل‌ونقل‌ غیرموتوری فراهم می‌سازند. فضاهای عمومی سبز شهرها همچنین محیط‌های خارج از خانه را برای شهروندان مطلوب می‌سازند و نقش مهمی در مقابله با روند گرم‌شدن شهرها دارند. فضاهای عمومی: تعهد یا داراییدر یک شهر، فضاهای عمومی می‌تواند به‌عنوان دارایی یا تعهد ظاهر شوند. در این رابطه نگهداری فضاهای عمومی در این شهرها عمدتا یا به چالش می‌خورد یا در حداقل کیفیت باقی می‌ماند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
ی هفته‌جاری معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد هم‌صدا با سازمان حفاظت از محیط‌زیست اعلام کرد که از سال آینده خودروسازان باید پیش از اقدام به فروش، نسبت به دریافت مجوزهای آلایندگی و استانداردهای یورو ۵ اقدام کنند. وی افزود: بنابراین اگر خودروسازان به تعهد خود مبنی بر تولید محصولات یورو ۵ در سال آینده عمل نکرده و سازمان حفاظت محیط‌زیست هم در این مورد گواهی مربوطه را صادر نکند، خودروهای یورو ۴ شماره‌گذاری نخواهند شد. جاویدنیا همچنین تاکید کرده که ضرر دیگر درج نکردن قیمت در سایت‌ها این است که قیمت‌ها در کانال‌های غیررسمی و شبکه‌های اجتماعی خارجی درج می‌شود که دیگر هیچ نظارتی بر آنها نیست. اما از دو هفته گذشته خودروسازان پیش‌فروش‌های خود را بیشتر به منظور تنظیم بازار آغاز کردند. پیش‌فروش‌هایی با موعد تحویل یکساله یا دوساله.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورمحمدی ظهر چهارشنبه در آئین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌های زیست‌محیطی صندوق ملی محیط زیست و استانداری آذربایجان شرقی اظهار داشت: مسائل زیست محیطی و موضوعاتی همچون دفع اصولی و استاندارد پسماندهای صنعتی و غیرصنعتی در استان اهمیت ویژه‌ای داشته و از اولویت‌های مدیریتی استان محسوب می‌شود. وی ادامه داد: متأسفانه گاه در دفع پسماند با تفکر سنتی روبرو هستیم و به طور شایسته‌ای به این حوزه ورود نشده و می‌توان گفت دفع پسماندهای غیرصنعتی در کشور همچون دهه‌های ۶۰ یا ۷۰ بوده و پیشرفتی نداشته است. استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم استفاده از نظرات علمی در این حوزه تاکید کرد و گفت: هر تصمیم و اقدامی که پیوست علمی نداشته باشد محکوم به شکست بوده و نمی‌تواند به نتیجه مطلوب و مقبول، منجر شود. وی با اشاره به برخی گلایه‌های صورت گرفته از کمبود بودجه دولتی در این بخش گفت: درعین حال چندین سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری در حوزه پسماند در تبریز تمایل نشان داده بودند اما متأسفانه تفکرات سنتی اجازه حضور این سرمایه‌گذاران را نداد. در این آئین، تفاهم‌نامه همکاری‌های زیست‌محیطی میان صندوق ملی محیط زیست و استانداری آذربایجان شرقی با موضوع واگذاری اراضی مکان‌یابی شده به صندوق برای احداث و راه اندازی مجتمع مدیریت پسماندهای ویژه استان امضا شد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه لیورپول همکاری خود را با شرکت «لوگیس» جهت بازیافت پسماند مواد غذایی برای کاهش زباله‌ها آغاز خواهد کرد. قرار است قرمزها از محلول‌های شرکت مورد اشاره جهت بازیافت پسماند مواد غذایی استفاده کنند. به این ترتیب ترتیب دستگاه‌هایی که به اصطلاح هضم کننده پسماند مواد غذایی هستند در آنفیلد نصب خواهند شد تا با استفاده از میکرو اورگانیسم‌ها و اکسیژن، پسماند مواد غذایی را به آب تبدیل کنند. این موجب کاهش هزینه خارج کردن زباله‌ها از استادیوم و البته کاهش ورود این زباله‌ها به طبیعت خواهد شد. طی سال‌های گذشته، اقدامات محیط زیستی باشگاه لیورپول به طور چشمگیری افزایش یافته که همکاری با شرکت «لوگیس» آخرین مورد بوده است. همچنین باشگاه قدم‌های مثبتی جهت کاهش پلاستیک‌های یک بار مصرف برداشته است.
وانانیوزوانانیوز4 روز قبل
به گزارش وانانیوز، اسحاق جهانگیری یکی از جهت گیری‌های اصلی دولت را حمایت از شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد و افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی باید بتواند با گسترش خدمات خود به شرکت‌های دانش بنیان، حمایت‌های خود را از این شرکت‌ها از مرحله ایده تا بازار افزایش دهد. در این جلسه رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گزارشی از عملکرد یکساله این صندوق در چهار بخش سرمایه گذاری، توانمندسازی، ارائه ضمانت نامه و پرداخت تسهیلات به شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان ارائه کرد. رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین به تشریح انواع خدمات این صندوق به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت و افزود: کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش بنیان، تکمیل زنجیره ایده تا بازار، تجاری سازی نوآوری‌ها، دستاوردهای پژوهشی و اختراعات، کاربردی کردن دانش از طریق ارائه کمک‌ها و خدمات مالی و پشتیبانی به شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان از جمله ماموریت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی است. رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: این صندوق علاوه بر ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان، کمک‌های بلاعوض نظیر ارائه خدمات آموزشی، مشاوره و عارضه یابی به این شرکت‌ها ارائه می‌دهد. در ادامه این جلسه اعضای هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند و خواستار توجه بیش از پیش دولت به این صندوق برای تقویت منابع مالی و افزایش امکان تسهیلات دهی به شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان شدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- در پی انتشار خبر مبنی بر تلفات گور خر ایرانی در گوراب مهریز روابط عمومی اداره کل ضمن تکذیب این خبر به اطلاع می‌رساند از هفته گذشته تاکنون هیچ گونه تلفاتی از گور را در هیچ یک از مناطق استان نداشته‌ایم. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، در هفته گذشته سه راس از گوزن‌های سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی خاتم تلف شدند که نمونه برداری از قسمت‌های مختلف لاشه انجام و علت تلفات توسط تیم دامپزشکی متشکل از دامپزشکان اداره کل حفاظت محیط زیست و اداره کل دامپزشکی استان تحت بررسی است و نتایج تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد. همچنین یک تیم ۱۶ نفره (متشکل از کارشناسان و محیط بانان) در روز جاری، کل سایت را مورد رصد و پایش قرار دادند که خوشبختانه تلفات جدیدی مشاهده نشد. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
گنبد نمکی قشم به ارتفاع حدود ۲۸۰متر با قطر قاعده‌ای حدود ۷کیلومتر به‌دلیل پدیده دیاپیریسم سربرآورده است. خاک هرمز که سال‌‌ها به اسم صادرات قانونی خاک صنعتی انجام می‌شد در سال۹۵ متوقف شد ولی دوباره از سر گرفت. از سوی دیگر پرورش میگو در سواحل این جزیره زیبای توریستی اعتراض فعالان زیست‌محیطی را دو‌چندان کرد. ساخت تاسیسات برای پرورش لارو میگو در بندر مقام هرمزگان نیز در ماه‌های اخیر اعتراضات اهالی را به‌همراه داشت. پروین فرشچی، معاون سابق محیط دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به آنچه در جزایر قشم، هرمز و بندر مقام رخ داده است می‌گوید: در ماجرای قشم در نهایت مشخص شد که استانداری اجازه ساخت مزرعه پرورش میگو را داده است.
وانانیوزوانانیوز4 روز قبل
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از تعطیلی مجموعه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران همزمان با شیوع ویروس کرونا در سطح شهر خبر داد. نوری با اشاره به اقدامات شهرداری تهران اضافه کرد: در حوزه حمل و نقل «تاکسیرانی اتوبوسرانی و مترو» علاوه بر تهیه و توزیع بروشورهای آموزشی، طی دستورالعملی در چند شیفت کاری، کار ضدعفونی محل‌هایی که مردم با آنها تماس دارند انجام می‌گیرد. همچنین نمایشگاه‌هایی که شهرداری در سطح شهر برگزار می‌کرده در راستای پروتکل‌های مراقبتی وزارت بهداشت تعطیل و برگزاری آن به زمان دیگری موکول خواهد شد. امروز در جلسه‌ای که با سازمان‌ها و معاونت‌های مختلف شهرداری تهران داشتم، گزارش‌هایی ارائه شد و خوشبختانه همه آمادگی خوبی در این ارتباط دارند. اما خود مدیریت شهری رأسا اقدام نمی‌کند مگر فضاهایی که در اختیار شهرداری است مثل مکان‌های ورزشی و فرهنگی که تعطیل شدن آن‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند و ضرورت هم دارد.
ایمناایمنا4 روز قبل
رئیس هیأت مدیره جامعه پزشکان داخلی ایران گفت: حتی شیرهای پاستوریزه هم در که شیشه بسته بندی شده‌اند، باید دقت شود که در زمان مصرف حتما شیشه شیر کاملا شسته شود و از نوشیدن شیر در شیشه نشسته خودداری شود و یا اینکه برای نوشیدن شیر حتما از لیوان شخصی استفاده شود. ضوابط ویژه شیرخوارگاه‌ها برای پیشگیری از کرونا تهیه شدمسعود آسیما مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور گفت: بخشنامه و دستورالعمل پیشگیری و مراقبت کرونای جدید موسوم به «کووید ۱۹» ویژه شیرخوارگاه‌ها تهیه شد. وی افزود: این کیت‌های تشخیص از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و با آن به درستی می‌توان این بیماری را تشخیص داد. افراد فقط سرماخورده می‌خواهند این تست را انجام دهند که این موضوع بی مورد است. وی افزود: وضعیت تشییع، انتقال، شست و شو و تدفین افرادی که بر اثر ویروس کرونا می‌میرند، با فوت شدگان عادی متفاوت است و به صورت ویژه انجام می‌شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - مدیر دفتر مطالعات سازمان آب و برق خوزستان نسبت به آبگرفتگی شدید شهر اهواز در بارش روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری هشدار داد و گفت: حجم رواناب سطحی تولید شده ناشی از باران در محدوده شهری اهواز حدود ۲٫۱ تا ۶٫۶ میلیون مترمکعب پیش‌بینی می‌شود. حمادی، همچنین با اشاره به بارندگی شدید ۲۵ آذر گذشته در اهواز گفت: در آن بارندگی ۱۴ میلیون مترمکعب رواناب در اهواز تولید شده بود. سامانه بارشی روز ۲۵ آذر امسال، ۷۳٫۹ میلیمتر بارندگی در اهواز به دنبال داشت. به گفته عالمی نیسی فرماندار اهواز، این بارندگی باعث آبگرفتگی نیمی از مساحت این کلانشهر شده بود. برچسب‌هاسازمان مدیریت بحران کشور آب گرفتگی سیل سازمان آب و برق خوزستان اهواز شهرداری اهواز
دنیای خودرودنیای خودرو4 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، با توجه به‌ماهیت بنزین و نقطه تبخیر پایین این سوخت، یکی از معضلات استفاده از آن کنترل بخاراتی است که حین سوخت‌گیری درهوا پخش می‌شود. حال پس از گذشت ۱۱ سال به‌اجرای فاز دوم این طرح رسیده‌ایم که جایگاه‌ داران را ملزم به‌ استفاده از دستگاه‌ هایی برای بازیافت بخارات بنزین می‌کند. این دستگاه بخارهای بنزین را جمع‌آوری کرده و فورا اقدام به‌بازگشت آن به‌چرخه توزیع سوخت می‌کند. بهران فقط یک روغن‌ ساز نیستشرکت بازرگانی بهران یکی از شرکت‌های اقماری وابسته به‌شرکت نفت بهران است که در سال ۱۳۷۳ با هدف مدیریت و نظارت بر جایگاههای عرضه سوخت و همچنین توزیع مویرگی محصولات بهران، ‌ فعالیت خود را آغاز کرد. بنابراین هرچندساعت یکبار جایگاه‌های توزیع سوخت بهران از جمله نقاط حساسی همچون نازل‌ها، پایانه‌های پرداخت هزینه سوخت (PayStation) و سایر نقاط جایگاه ضدعفونی شده تا هم مشتری‌‌های این جایگاه‌‌ها با خیال راحت اقدام به‌ سوخت‌ گیری کنند و هم کارمندان این مجموعه از ابتلا به‌این ویروس در امان باشند.»
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، سعید خال در جلسه‌ای که صبح امروز به همراه دیگر مدیران شهرداری تهران با زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران برگزار شد در تشریح شرایط دفن فوت شدگان کرونایی گفت: این افراد به صورت کامل از بیمارستان کاور شده و به بهشت زهرا منتقل می‌شوند. در بهشت زهرا با توجه به شرایط خاص آن‌ها دیگر وارد سالن عروج نمی‌شوند و مستقیم به سر مزار انتقال پیدا می‌کنند. او ادامه داد: بر سر مزار، نماینده احکام شرعی حاضر شده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد و فوت شده به خاک سپرده می‌شود. باتوجه به شرایط بیماران کرونایی امکان غسل وجود ندارد. خال همچنین گفت که با مراجع تقلید همچون مکارم شیرازی در این ارتباط هماهنگی‌هایی صورت گرفته شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
عباس اسدورز، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به رشد روزافزون بازار بانکرینگ و همچنین فناوری‌های سوخت‌رسانی و نیز استانداردهای محیط زیست گفت: نیاز به توسعه، بهبود و به‌روزرسانی این صنعت در کشور در حال افزایش است. اعتمادآنلاین|‌ مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب ایران در صنعت بانکرینگ (سوخت رسانی) گفت: سوخت مرغوب و با کیفیت، امنیت مرزها و جزایر کشور، عمق مناسب برای لنگرگاه کشتی‌ها و فاصله نزدیک بنادر ایران به آب‌های بین‌المللی را می‌توان در شمار ظرفیت‌های ایران برای توسعه این بخش دانست. عباس اسدورز، با اشاره به رشد روزافزون بازار بانکرینگ و همچنین فناوری‌های سوخت‌رسانی و نیز استانداردهای محیط زیست، نیاز به توسعه، بهبود و به‌روزرسانی این صنعت در کشور در حال افزایش است. مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اضافه کرد: این شرکت سازمانی عملیاتی است و در عین حال تخصصی که همه امور دریافت، ذخیره‌سازی، عملیات صادرات و واردات نفت خام، مواد نفتی و میعانات گازی، خدمات دریایی و همچنین ارائه خدمات اندازه‌گیری و آزمایشگاهی را برعهده دارد. اسدورز افزود: پایانه نفتی خارک به‌عنوان یکی از مناطق مهم و راهبردی شرکت پایانه‌های نفتی ایران و بزرگ‌ترین مرکز صادرات نفت خام کشور دارای بستر مناسب برای صنعت بانکرینگ است، زیرا ارتفاع جزیره، انتقال راحت سوخت به کشتی‌ها را ممکن می‌سازد و همچنین در مسیر بسیاری از کشتی‌های عبوری قرار دارد.
عصر ایرانعصر ایران4 روز قبل
یک محیط زیستی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران به خانه ملت راه یافت. به گزارش خبرنگار سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، سمیه رفیعی کارشناسی ارشد مدیریت و برنامه‌ریزی محیط زیست، متولد ۱۳۶۱ فعالی سیاسی اصولگراست. وی توانست در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با کسب ۷۴۹ هزار و ۹۷۵ رای، به عنوان نفر بیست و دوم از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر از استان تهران به خانه ملت راه یابد. سمیه رفیعی پیش از این مشاور امور زنان و جوانان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مشاور امور زیربنایی معاونت پیگیری‌های ویژه دفتر رئیس‌جمهور، مدیر کل همایش‌ها و نشست‌ها و مجامع بین‌المللی مرکز ملی جهانی شدن (ریاست جمهوری) و مدیر دپارتمان محیط زیست مرکز پژوهشی آرا بوده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
رئیس جمهور لایحه «پروتکل ارزیابی اثرات زیست محیطی فرامرزی الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر» را برای سیر مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. اعتمادآنلاین| رییس جمهور - حسن روحانی - «لایحه پروتکل ارزیابی اثرات زیست محیطی فرامرزی الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر» را که به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ به تصویب رسیده است برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، عزم دولت‌های ساحلی خزر بر انجام ارزیابی زیست محیطی فرامرزی و تأثیر این برنامه در دستیابی به اهداف مندرج در کنوانسیون به اطلاعات و مشارکت عمومی در تصمیم گیری در مسائل زیست محیطی، از مهمترین دلایل تصویب این لایحه است. منبع: ایسنا
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
رئیس‌جمهوری لوایح تأمین مالی طرح‌های مربوط به افراد ایثارگر، پروتکل ارزیابی اثرات زیست محیطی فرامرزی الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر و لایحه موافقت‌نامه حمل و نقل هوایی بین ایران و صربستان را برای مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. لایحه پروتکل ارزیابی اثرات زیست محیطی فرامرزی به مجلس رفترییس جمهوری همچنین لایحه «پروتکل ارزیابی اثرات زیست محیطی فرامرزی الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر» را برای سیر مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. لایحه پروتکل ارزیابی اثرات زیست محیطی فرامرزی الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر را که به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه سیزدهم بهمن ۱۳۹۸ به تصویب رسیده است برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. عزم دولت‌های ساحلی خزر بر انجام ارزیابی زیست محیطی فرامرزی و تأثیر این برنامه در دستیابی به اهداف مندرج در کنوانسیون به اطلاعات و مشارکت عمومی در تصمیم‌گیری در مسائل زیست محیطی، از مهمترین دلایل تصویب این لایحه است. منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت

به انتهای لیست رسیدید