محیط زیست شهرداری

محیط زیست شهرداری

مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک، اظهار داشت: از ساعات اولیه بارش برف روز گذشته با حضور در سایت‌های برف روبی شمال تهران و نظارت مستقیم بر عملیات برف روبی از شهرداران نواحی خواسته شد به منظور جلوگیری از یخ زدگی سطح معابر بدلیل برودت هوا و کاهش دما به زیر ۴ درجه سانتی گراد در شب گذشته و بامداد دوشنبه، نسبت به برف روبی کامل معابر و رفع هر گونه آب گرفتگی اقدام نمایند تا از لغزندگی بیش از اندازه سطوح سواره و پیاده جلوگیری شود. مانی جعفریان معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک نیز تصریح کرد: حسب دستور شهردار منطقه یک از ابتدای صبح یکشنبه – ۲۹ دی ماه - پاکسازی معابر پیاده و پرتردد از جمله ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس، مقابل مراکز درمانی و مذهبی، مساجد و مدارس، پل‌های عابر پیاده و … از برف و برفاب انجام شده است. وی بارگیری و آمادگی کامل ۱۶ دستگاه نمک پاش مکانیزه به همراه نیروهای مربوطه جهت انجام عملیات نمک پاشی بر روی سطح معابر در ساعات پایانی یکشنبه شب و بامداد امروز دوشنبه را از اقدامات اجرایی دانست و گفت: جمع آوری برف و برفاب از روی سطح سواره با استفاده از ۳۵ دستگاه بابکت و لودر و انباشت آنها در انهار و … انجام شد. جعفریان گفت: پاکسازی کناره‌های معابر سواره به خصوص رفیوژ میانی در سطح بزرگراه‌ها و معابر اصلی ولیعصر (عج)، شریعتی و شهید باهنر، بلوار شهید اندرزگو بصورت دستی و با استفاده از نیروهای خدمات شهری جمع آوری و در حال یخ زدایی است و یخ زدایی و جمع اوری برف و برفاب سطح معابر پیاده نیز با اولویت در دستور کار قرار دارد. وی گفت: با توجه به حجم بارش به خصوص در محدوده‌های مرتفع و سنگینی برف بر روی درختان، به منظور کاهش شکستگی شاخه و سر شاخه، بصورت مستمر برف تکانی درختان در حال انجام است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| سیدحمید موسوی، شهردار منطقه یک شهرداری تهران، گفت: از ساعات اولیه بارش برف روز گذشته با حضور در سایت‌های برف روبی شمال تهران و نظارت مستقیم بر عملیات برف روبی از شهرداران نواحی خواسته شد به منظور جلوگیری از یخ زدگی سطح معابر بدلیل برودت هوا و کاهش دما به زیر ۴ درجه سانتی گراد در شب گذشته و بامداد دوشنبه، نسبت به برف روبی کامل معابر و رفع هر گونه آب گرفتگی اقدام نمایند تا از لغزندگی بیش از اندازه سطوح سواره و پیاده جلوگیری شود. وی بارگیری و آمادگی کامل ۱۶ دستگاه نمک پاش مکانیزه بهمراه نیروهای مربوطه جهت انجام عملیات نمک پاشی بر روی سطح معابر در ساعات پایانی یکشنبه شب و بامداد امروز دوشنبه را از اقدامات اجرایی دانست و گفت: جمع آوری برف و برفاب از روی سطح سواره با استفاده از ۳۵ دستگاه بابکت و لودر و انباشت آنها در انهار و … انجام شد. جعفریان گفت: پاکسازی کناره‌های معابر سواره به خصوص رفیوژ میانی در سطح بزرگراه‌ها و معابر اصلی ولیعصر (عج)، شریعتی و شهید باهنر، بلوار شهید اندرزگو بصورت دستی و با استفاده از نیروهای خدمات شهری جمع آوری و در حال یخ زدایی است و یخ زدایی و جمع اوری برف و برفاب سطح معابر پیاده نیز با اولویت در دستور کار قرار دارد. وی گفت: با توجه به حجم بارش به خصوص در محدوده‌های مرتفع و سنگینی برف بر روی درختان، به منظور کاهش شکستگی شاخه و سر شاخه، بصورت مستمر برف تکانی درختان در حال انجام است. منبع: ایسنا
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، به نقل از خانه ملت، سید فاطمه ذوالقدر در مورد انتشار خبری مبنی بر اینکه رها شدن فاضلاب خام در ۴۰۰نقطه شهر یکی از دلایل بوی نامطبوع تهران است، گفت: هر زمان که بارندگی می‌شود این بوی نامطبوع در سطح شهر به مشام می‌رسد که در این شرایط جاری شدن آب از فاضلاب‌ها می‌تواند یکی از دلایل اصلی انتشار آن باشد. وی تصریح کرد: هم‌اکنون یک تیم کارشناسی در استانداری تهران در حال بررسی منشاء این بوی نامطبوع هستند و این موضوع را هم مدنظر دارند که بارندگی باعث متصاعد شدن گاز از فاضلاب‌های شهری می‌شود. این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: با توجه به تکرار انتشار بوی نامطبوع در تهران می‌طلبد که تیمی از کارشناسان محیط زیست، شهرداری، استانداری، وزارت نیرو و سایر دستگاه‌های مربوطه این موضوع را مورد بررسی قرار دهند تا راهکار قطعی برای رفع آن بیابند. مجمع نمایندگان تهران منشاء بوی نامطبوع در تهران را پیگیری می‌کندعضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجمع نمایندگان تهران پیش از این نیز با برگزاری جلسات متعدد دلیل انتشار بوی نامطبوع در تهران را با حضور مسئولان مربوطه همچون وزارت نیرو، استانداری و شهرداری مورد بررسی قرار داده و همچنان نیز پیگیر این موضوع هستیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
سید فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری مبنی بر اینکه رها شدن فاضلاب خام در ۴۰۰نقطه شهر یکی از دلایل بوی نامطبوع تهران است، گفت: هر زمان که بارندگی می‌شود این بوی نامطبوع در سطح شهر به مشام می‌رسد که در این شرایط جاری شدن آب از فاضلاب‌ها می‌تواند یکی از دلایل اصلی انتشار آن باشد. چه عواملی باعث انتشار بوی ناطبوع در تهران است؟ نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته گازهای متصاعد شده از فاضلاب‌های شهری تنها عامل بوی نامطبوع در تهران نیست، کما اینکه در گذشته عواملی همچون تصاعد گازهای SO۲، SH۲ یا احتمال وجود آمونیاک، پدیده وارونگی دما، پسماندها، آرادکوه و سوزاندن زباله‌ها برای این معضل اعلام شدند. وی تصریح کرد: هم‌اکنون یک تیم کارشناسی در استانداری تهران در حال بررسی منشاء این بوی نامطبوع هستند و این موضوع را هم مدنظر دارند که بارندگی باعث متصاعد شدن گاز از فاضلاب‌های شهری می‌شود. این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: با توجه به تکرار انتشار بوی نامطبوع در تهران می‌طلبد که تیمی از کارشناسان محیط زیست، شهرداری، استانداری، وزارت نیرو و سایر دستگاه‌های مربوطه این موضوع را مورد بررسی قرار دهند تا راهکار قطعی برای رفع آن بیابند. مجمع نمایندگان تهران منشاء بوی نامطبوع در تهران را پیگیری می‌کندعضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجمع نمایندگان تهران پیش از این نیز با برگزاری جلسات متعدد دلیل انتشار بوی نامطبوع در تهران را با حضور مسئولان مربوطه همچون وزارت نیرو، استانداری و شهرداری مورد بررسی قرار داده و همچنان نیز پیگیر این موضوع هستیم. /پایان پیام
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی بعد از ظهر شنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا استان تهران گفت: در سال ۹۰ تعداد روزهای ناسالم ۱۶۴ روز، سال ۹۱، ۹۰ روز، سال ۹۲، ۹۸ روز؛ سال ۹۳، ۷۵ روز؛ سال ۹۴، ۷۲ روز؛ سال ۹۵، ۴۹ روز؛ سال ۹۶، ۶۱ روز؛ سال ۹۷، ۴۲ روز و سال ۹۸، ۵۵ روز به ثبت رسیده است. وی با اشاره به اینکه تعداد روزهای ناسالم از سال ۹۰ تا سال ۹۸ رو به کاهش بوده است، گفت: انجام معاینه فنی و نوسازی حمل و نقل در کاهش میزان آلایندگی‌ها در سال‌های اخیر مؤثر و رو به جلو بوده است. وی گفت: تردد ۴ میلیون خودرو در پایتخت با ایجاد ۶۵ درصد متهمان اصلی آلودگی است که شرایط پایدار جوی بر میزان آلودگی افزوده می‌شود. استاندار تهران با اشاره به بررسی‌های انجام شده در خصوص منشأ بوی نامطبوع تهران گفت: این جلسات تا وصول نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت. محسنی بندپی متولیان اصلی بررسی بوی نامطبوع تهران را مجموعه محیط زیست، شهرداری و شبکه بهداشت و درمان دانست و افزود: این متولیان اقدام به تشکیل کارگروه تخصصی پایش کرده‌اند و استانداری تهران نیز پیگیر این موضوع خواهد بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
قانونی که در آن تکالیف دستگاه‌های مختلف در حوزه کاهش آلودگی هوا صراحتا مشخص شده بود. انصاری ادامه داد: به صورت مشخص اولین قانونی که مربوط به آلودگی هوا بود در سال ۱۳۷۴ تحت عنوان قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا تصویب شد. به این ترتیب نهایتا قانون هوای پاک در مجلس به تصویب رسید. وی با تاکید بر اینکه قانون هوای پاک به عنوان یک سند بالادستی محسوب می‌شود، افزود: تنها وضع قانون کفایت نمی‌کند. برای پیشروی سریع‌تر در مسیر پیش بینی‌های قانون هوای پاک نیازمند عزم جدی همه دستگاه‌ها هستیم.
مهرمهر2 روز قبل
قانونی که در آن تکالیف دستگاه‌های مختلف در حوزه کاهش آلودگی هوا صراحتا مشخص شده بود. وی افزود: اولین قانون در مورد آلودگی هوا قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست بود که پیش از انقلاب و در سال ۱۳۵۳ به تصویب رسیده بود. به این ترتیب نهایتا قانون هوای پاک در مجلس به تصویب رسید. وی با تاکید بر اینکه قانون هوای پاک به عنوان یک سند بالادستی محسوب می‌شود، افزود: تنها وضع قانون کفایت نمی‌کند. برای پیشروی سریع‌تر در مسیر پیش بینی‌های قانون هوای پاک نیازمند عزم جدی همه دستگاه‌ها هستیم.
همشهریهمشهری2 روز قبل
همشهری آنلاین/ فاطمه عسگری نیا: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۲ در گفتگو با خبرنگار ما در این باره می‌گوید: «اولین نمونه از دستگاه تغذیه پرندگان با استفاده از مواد بازیافتی با هدف ترویج فرهنگ تفکیک پسماند در میان شهروندان در خیابان ناصر خسرو مستقر شده است. » «محمد رضا ندرلو» افزود: «با استقرار این دستگاه و توزیع غذای سالم برای پرندگانی که با خوردن پسماندهای آلوده به عنوان غذا در معرض خطر مرگ قرار می‌گرفتند ضریب سلامت آنها افزایش می‌یابد.» او با اشاره به کاهش تولید پسماند و تفکیک پسماند خشک به عنوان اولویت‌های کاری شهرداری تهران اظهار داشت: «در راستای تحقق این مهم اجرای طرح کاپ در دستور کار شهرداری قرار گرفته و تلاش می‌کنیم با اجرای این طرح ضمن ارتقای سطح دانش و فرهنگ حفاظت از محیط زیست و کمک به تغذیه پرندگان با حفظ اصول بهداشتی و کاهش آلودگی ناشی از آن، بتوانیم از انتقال بیماریهای مشترک بین انسان و پرندگان بکاهیم. » او ادامه داد: «با استقرار دستگاه غذارسان به پرندگان در منطقه ۱۲ که ۲۴۰ لیتر ظرفیت دارد و جذب مشارکت شهروندان در تلاش هستیم تا در کنار ترویج فرهنگ مهربانی با حیوانات، ترویج فرهنگ پسماندهای خشک را نیز در جامعه با موفقیت دنبال کنیم. » به گفته معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۲ این دستگاه قابلیت دریافت زباله‌های بازیافتی در ازای ارائه غذای خشک به پرندگان را دارد به این صورت که افراد بطری یا ظروف پلاستیکی و بازیافتی خود را از دریچه تعبیه شده روی دستگاه به داخل می‌اندازند و در ازای هر بطری مقدار معینی غذا به ظرف پایین ریخته می‌شود. او یادآور می‌شود: «پیش از این دستگاه تغذیه گربه‌ها در خیابان سی تیر مستقر شده بود که با استقبال خوب شهروندان همراه بود و امیدواریم در سایه استقبال مردم از دستگاه تغذیه پرندگان با تحویل مواد بازیافتی بتوانیم شاهد افزایش تعداد این دستگاه‌ها در منطقه ۱۲ و ترویج فرهنگ مهربانی شهروندان با حیوانات شهر باشیم.»
ایسناایسنا2 روز قبل
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران بر لزوم مشارکت مردم و عزم جدی دستگاه‌ها برای اجرای قانون هوای پاک تاکید کرد. قانونی که در آن تکالیف دستگاه‌های مختلف در حوزه کاهش آلودگی هوا صراحتا مشخص شده بود. به این ترتیب نهایتا قانون هوای پاک در مجلس به تصویب رسید. وی با تاکید بر اینکه قانون هوای پاک به عنوان یک سند بالادستی محسوب می‌شود، افزود: تنها وضع قانون کفایت نمی‌کند. برای پیشروی سریع‌تر در مسیر پیش بینی‌های قانون هوای پاک نیازمند عزم جدی همه دستگاه‌ها هستیم.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
به گزارش فارس، از دوازدهم دی ماه سال گذشته ماجرای بوی نامطبوع در پایتخت آغاز شد. محیط زیست استان تهران که متولی شناسایی بوی نامطبوع در تهران است به میدان آمد اما نه بوی نامطبوع سال گذشته را و نه منشأ بوی امسال را تاکنون پیدا نکردند البته گفته‌اند به دلیل اینکه باران در روزهایی که بوی نامطبوع در تهران منتشر شد بارید منشأ بو ناپدید شد. بسیاری از کارشناسان اعلام می‌کنند زمانی که بوی نامطبوع در تهران منتشر می‌شود هوا در حالت اینورژن است و رطوبت هم بالا است. هنوز این دستگاه‌ها به تهران نرسیده‌اند اما گفته می‌شود در صورت نصب این دستگاه‌ها می‌توان در روزهایی که بوی نامطبوع در تهران منتشر می‌شود دلایل آن را شناسایی کرد. به گفته انصاری، وارونگی دما، رطوبت هوا، سرعت محدود باد و جهت وزش باد در روزهایی که بوی نامطبوع در تهران منتشر می‌شود در نظر گرفته می‌شود.
رکنارکنا2 روز قبل
محیط زیست استان تهران که متولی شناسایی بوی نامطبوع در تهران است به میدان آمد اما نه بوی نامطبوع سال گذشته را و نه منشأ بوی امسال را تاکنون پیدا نکردند البته گفته‌اند به دلیل اینکه باران در روزهایی که بوی نامطبوع در تهران منتشر شد بارید منشأ بو ناپدید شد. بسیاری از کارشناسان اعلام می‌کنند زمانی که بوی نامطبوع در تهران منتشر می‌شود هوا در حالت اینورژن است و رطوبت هم بالا است. هنوز این دستگاه‌ها به تهران نرسیده‌اند اما گفته می‌شود در صورت نصب این دستگاه‌ها می‌توان در روزهایی که بوی نامطبوع در تهران منتشر می‌شود دلایل آن را شناسایی کرد. به گفته انصاری، وارونگی دما، رطوبت هوا، سرعت محدود باد و جهت وزش باد در روزهایی که بوی نامطبوع در تهران منتشر می‌شود در نظر گرفته می‌شود. این کار انجام شده است و قرار این دستگاه‌ها در سازمان مدیریت بحران و احتمالا اداره کل محیط زیست شهرداری نصب شود.
ایسناایسنا3 روز قبل
سیل، نیازهای سیل‌زدگان و پیامدهای بهداشتی و زیست محیطی آن و همچنین حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی و شناسایی اجساد جان‌باختگان آن از سوی پزشکی قانونی، در صدر اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در هفته‌ای که گذشت، بود. به گزارش ایسنا؛ سیل، بزرگ‌ترین مخاطره حال حاضر در جهان است و طبق مطالعات، مخاطره‌ای که بیشترین جمعیت را تحت تاثیر قرار می‌دهد، سیل است. وزیر بهداشت نیز به همراه تیمی از وزارت بهداشت جهت بررسی مشکلات مناطق سیل زده راهی سیستان و بلوچستان شد. اما در حاشیه دستور کار اصلی شورای شهر حواشی از استعفای اعضا مطرح شد که با واکنش‌هایی از سوی دیگر اعضا همچون پیشنهاد شورای شهر به «آروین» برای رفتن به مرخصی همراه بود. سیل و سقوط هواپیمااخبار حوادث در هفته‌ای که گذشت عمدتا حول دو اتفاق مهم بود، سیل و سقوط هواپیما.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 روز قبل
دو تیم، یکی به منطقه ۶ و یکی به منطقه ۷ فرستادیم که آنجا بیشترین شدت بو گزارش شده است اما از همه منطق ۲۲ گانه هم گزارش‌ها را می‌گیریم. وی در خصوص منشأ احتمالی بو که فاضلاب است یا زباله نیز تاکید کرد: بویی که الان گزارش می‌کنند شبیه بوی شیرابه زباله است. امروز هوا ناسالم بود و روز بیست و سوم هم هوا ناسالم بود. انصاری تاکید کرد: حالا حداقل می‌توانیم بگوییم منشأ بو گوگردی است. در حالی که در مناطق ۲۰ و ۱۵ بویی گزارش نشده اما در مناطق شمالی‌تر بو گزارش شده است بنابراین قاعدتا مشکل در همین سطح شهر است و نه در آرادکوه.
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در خصوص انتشار بوی نامطبوع امروز تهران گفت: احتمالا گوگرد منشاء این بوی نامطبوع است. شینا انصاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اخذ گزارش‌هایی در خصوص انتشار دوباره بوی نامطبوع در برخی از مناطق تهران، گفت: خوشبختانه دستگاه‌های پایش گازها در اختیار ما قرار گرفته است. بر همین اساس امروز پس از اخذ گزارش‌های انتشار بوی نامطبوع دو تیم در مناطق ۶ و ۷ مشغول نمونه‌برداری هستند البته این نمونه برداری‌ها در مناطق مختلف امروز انجام خواهد شد تا بتوانیم به نتیجه قطعی در خصوص کانون و منشاء این بوی نامطبوع برسیم. وی تاکید کرد: ‌ احتمالا منشاء این بوی نامطبوع گوگرد است اما پس از نمونه برداری‌ها و بررسی‌های لازم نتیجه به مردم اعلام خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، انوشیروان محسنی بندپی درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص شناسایی بوی نامطبوع در تهران، گفت: ‌تا کنون بیش از ۴ جلسه رسمی در خصوص شناسایی انتشار بوی نامطبوع در تهران برگزار شده است و از تمامی دستگاه‌های مختلف از جمله محیط زیست، ‌ شهرداری تهران، اداره آب و فاضلاب، اداره گاز دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط در جلسه حضور داشتند و گزارش خود را ارائه داده‌اند. وی گفت: ‌تا کنون سه منشأ بوی تهران از جمله آرادکوه، دام‌گستران و فاضلاب جنوب تهران مورد بررسی قرار گرفته است و هر یک از دستگاه‌های ذی‌ربط گزارشی درباره این سه منشأ داده‌اند. استاندار تهران گفت: ‌در حال حاضر با توجه به گزارش دستگاه‌ها به قطع مشخص نشده است کدام یک از این منشأ‌ها نقش بیشتری در انتشار بوی نامطبوع در تهران دارد. محسنی‌بندپی بیان داشت: ‌بنابر این مقرر شد کارگروهی با حضور اساتید دانشگاه‌های مختلف در خصوص بررسی انتشار بوی نامطبوع تشکیل شود و دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله شهرداری تهران، آب و فاضلاب و دام‌گستران اطلاعات لازم را در اختیار این کمیته قرار دهند و امیدواریم بتوانیم در ماه آینده این موضوع را تعیین تکلیف کنیم و اقدامات لازم را در جهت کاهش انتشار بوی نامطبوع در تهران را به سرانجام برسانیم. وی خاطرنشان کرد: آنچه که مشخص شده است این است که این بو از جنوب تهران متصاعد می‌شود و به مناطق مرکزی پایتخت نیز می‌رسد و این سه منشأ اعلام شده نیز از متهمان اصلی بوی تهران هستند و دستگاه‌های ذی‌ربط آن نیز وظیفه دارند همکاری لازم را برای شناسایی این بو انجام دهند و با هرگونه خللی در این خصوص برخورد قانونی می‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز5 روز قبل
خبرگزاری فارس: شینا انصاری مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران در خصوص انتشار بوی نامطبوع در شهر تهران در روز ۲۳ دی ماه گفت: متاسفانه در روز ۲۳ دی ماه نیز بر اساس گزارش کارشناسان محیط زیست مناطق از انتشار بوی نامطبوع در بخش‌هایی از شهر تهران باخبر شدیم. وی افزود: بخش‌هایی از منطقه ۱۸، بخش‌هایی از منطقه ۱۹، منطقه ۱۷، بخش‌هایی از منطقه ۱۱، منطقه ۷، منطقه ۸ و بخش‌هایی از منطقه ۶، ۱۴، ۲۰ و ۴ با انتشار بوی نامطبوع درگیر بودند. مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران خاطرنشان کرد: این در حالی است که در سایر مناطق بوی نامطبوع منتشر نشده است و در آنجا گزارشی از بوی نامطبوع به شهرداری تهران واصل نشده است. انصاری گفت: بلافاصله بعد از انتشار بوی نامطبوع از طریق گزارش‌های واصله به سامانه ۱۳۷ و همچنین اخذ گزارش‌های میدانی و همچنین بررسی فرضیات مورد نظر در خصوص علت انتشار بو آغاز شد. وی افزود: در حال حاضر یک همکاری و هماهنگی میان اداره کل محیط زیست شهرداری تهران و اداره کل محیط زیست استان تهران در حال انجام است تا در این خصوص بررسی لازم صورت گرفته و به اطلاع شهروندان برسد.
رکنارکنا6 روز قبل
در دی‌ماه ۹۷ فقط یک روز انتشار بوی نامطبوع در بخش وسیعی از شهر داشتیم. متهم پارسال گاز مرکاپتان شدسال گذشته زمانی که بوی نامطبوع در تهران منتشر شد، مسؤولان نظرات متعددی اعلام کردند. سریال بوی نامطبوع در تهران ادامه‌دار شده است و دوباره روز گذشته برخی از مناطق تهران را این بو فراگرفته است. انتشار بوی نامطبوع در تهران هم‌زمان با تغییرات آب و هوایی رخ می‌دهد و بیشتر در زمانی است که هوای تهران آلوده است. راه حل رفع بوی نامطبوعراه‌حل‌های متعددی در خصوص رفع بوی نامطبوع تهران اعلام شده است.

خرید سیستم پایش بو در پایتخت/متهم بوی نامطبوع در یک قدمی شناسایی

3+
فارسفارس6 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
در روزهای ابتدایی دی ماه بود که خبر مرگ یک دلفین در مجموعه دلفیناریوم برج میلاد اعلام شد؛ بعد از اعلام این خبر موقتا این مجموعه تعطیل شد. حال دلفین دیگر چطور است؟ البته برخی از مسؤولین محیط زیست اعلام کردند که وضعیت دلفین دیگر برج میلاد هم خوب نیست. شینا انصاری رئیس محیط زیست شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس، ‌گفت: شورای شهر تهران خواستار پیگیری موضوع شده است اما محیط زیست مسؤول این کار است. سرپرست اداره کل دامپزشکی استان تهران با اظهار بی‌اطلاعی از مرگ یک دلفین در دلفیناریوم برج میلاد گفت: کارشناسان این سازمان در حال بررسی علت مرگ این دلفین هستند. ماجرای مرگ یک دلفین و شیر دریایی جریان‌ساز شد، آلفا دلفین ماده دلفیناریوم برج میلاد مرد و کاسیا دلفین نر نیز در استخر تنها مانده و گفته می‌شود حالش خوب نیست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- سرپرست معاونت امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک گفت: حجم بارش که در برخی نقاط منطقه به ۴۰ سانتی متر می‌رسد و کلیه معابر اصلی و فرعی باز است. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، مانی جعفریان سرپرست معاونت امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک ضمن اعلام آمادگی کامل برای عملیات برف روبی گفت: کلیه سایت‌های ۱۱ گانه برف روبی شمال تهران با حضور ۵۰۰ نیروی برف روب و ۵۰۰ نیروی فضای سبز و ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه و غیرمکانیزه برف روب از شب گذشته در آمادگی کامل به سر می‌بردند و از حدود ساعت ۶:۳۰ صبح مشغول اجرای عملیات برف روبی و برف تکانی از درختان هستند. جعفریان گفت: به رغم حجم بارش که در برخی نقاط منطقه به ۴۰ سانتی متر می‌رسد کلیه معابر اصلی و فرعی باز است. سرپرست معاونت امور شهری منطقه یک از شهروندان درخواست کرد به دلیل برودت هوا و یخ زدگی سطح معابر از تردد غیر ضرور پرهیز و احتیاط لازم را در هنگام رانندگی و تردد معمول دارند. انتهای پیام/
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴-معاون شهردار منطقه یک تهران گفت: علی‌رغم اینکه حجم بارش برف در برخی نقاط منطقه به ۴۰ سانتی متر می‌رسد اما همه معابر اصلی و فرعی باز است. مانی جعفریان، سرپرست معاونت امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک ضمن اعلام آمادگی کامل برای عملیات برفروبی در شمال پایتخت گفت: با بارش برف، شمال تهران کاملا سفید پوش شده است و بر همین اساس همه سایت‌های ۱۱ گانه برفروبی شمال تهران با حضور ۵۰۰ نیروی برفروب، ۵۰۰ نیروی فضای سبز ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه و غیرمکانیزه برفروب در آمادگی کامل بسر می‌بردند. وی افزود: نیروهای شهرداری از حدود ساعت ۶:۳۰ صبح مشغول اجرای عملیات برفروبی و برف تکانی از درختان هستند. جعفریان گفت: به رغم حجم بارش که در برخی نقاط منطقه به ۴۰ سانتی متر می‌رسد همه معابر اصلی و فرعی باز است. سرپرست معاونت امورشهری منطقه یک از شهروندان درخواست کرد بدلیل برودت هوا و یخ زدگی سطح معابر از تردد غیر ضرور پرهیز و احتیاط لازم را در هنگام رانندگی و تردد معمول دارند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مانی جعفریان سرپرست معاونت امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک ضمن اعلام آمادگی کامل برای عملیات برف روبی گفت: کلیه سایت‌های ۱۱ گانه برف روبی شمال تهران با حضور ۵۰۰ نیروی برف روب و ۵۰۰ نیروی فضای سبز و ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه و غیرمکانیزه برف روب از شب گذشته در آمادگی کامل به سر می‌بردند و از حدود ساعت ۶:۳۰ صبح مشغول اجرای عملیات برف روبی و برف تکانی از درختان هستند. جعفریان گفت: به رغم حجم بارش که در برخی نقاط منطقه به ۴۰ سانتی متر می‌رسد کلیه معابر اصلی و فرعی باز است. سرپرست معاونت امور شهری منطقه یک از شهروندان درخواست کرد به دلیل برودت هوا و یخ زدگی سطح معابر از تردد غیر ضرور پرهیز و احتیاط لازم را در هنگام رانندگی و تردد معمول دارند.
فارسفارس1 هفته قبل
معاون شهردار منطقه یک تهران گفت: علی‌رغم اینکه حجم بارش برف در برخی نقاط منطقه به ۴۰ سانتی متر می‌رسد اما همه معابر اصلی و فرعی باز است. به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، مانی جعفریان، سرپرست معاونت امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک ضمن اعلام آمادگی کامل برای عملیات برفروبی در شمال پایتخت گفت: با بارش برف، شمال تهران کاملا سفید پوش شده است و بر همین اساس همه سایت‌های ۱۱ گانه برفروبی شمال تهران با حضور ۵۰۰ نیروی برفروب، ۵۰۰ نیروی فضای سبز ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه و غیرمکانیزه برفروب در آمادگی کامل بسر می‌بردند. وی افزود: نیروهای شهرداری از حدود ساعت ۶:۳۰ صبح مشغول اجرای عملیات برفروبی و برف تکانی از درختان هستند. جعفریان گفت: به رغم حجم بارش که در برخی نقاط منطقه به ۴۰ سانتی متر می‌رسد همه معابر اصلی و فرعی باز است. سرپرست معاونت امورشهری منطقه یک از شهروندان درخواست کرد بدلیل برودت هوا و یخ زدگی سطح معابر از تردد غیر ضرور پرهیز و احتیاط لازم را در هنگام رانندگی و تردد معمول دارند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمانی جعفریان سرپرست معاونت امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک ضمن اعلام آمادگی کامل برای عملیات برف روبی گفت: کلیه سایت‌های ۱۱ گانه برف روبی شمال تهران با حضور ۵۰۰ نیروی برف روب و ۵۰۰ نیروی فضای سبز و ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه و غیرمکانیزه برف روب از شب گذشته در آمادگی کامل به سر می‌بردند و از حدود ساعت ۶:۳۰ صبح مشغول اجرای عملیات برف روبی و برف تکانی از درختان هستند. اخبار اجتماعی- جعفریان گفت: به رغم حجم بارش که در برخی نقاط منطقه به ۴۰ سانتی متر می‌رسد کلیه معابر اصلی و فرعی باز است. سرپرست معاونت امور شهری منطقه یک از شهروندان درخواست کرد به دلیل برودت هوا و یخ زدگی سطح معابر از تردد غیر ضرور پرهیز و احتیاط لازم را در هنگام رانندگی و تردد معمول دارند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
معاون شهردار منطقه یک تهران گفت: علی‌رغم اینکه حجم بارش برف در برخی نقاط منطقه به ۴۰ سانتی متر می‌رسد اما همه معابر اصلی و فرعی باز است. خبرگزاری فارس: معاون شهردار منطقه یک تهران گفت: علی‌رغم اینکه حجم بارش برف در برخی نقاط منطقه به ۴۰ سانتی متر می‌رسد اما همه معابر اصلی و فرعی باز است. مانی جعفریان، سرپرست معاونت امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک ضمن اعلام آمادگی کامل برای عملیات برفروبی در شمال پایتخت گفت: با بارش برف، شمال تهران کاملا سفید پوش شده است و بر همین اساس همه سایت‌های ۱۱ گانه برفروبی شمال تهران با حضور ۵۰۰ نیروی برفروب، ۵۰۰ نیروی فضای سبز ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه و غیرمکانیزه برفروب در آمادگی کامل بسر می‌بردند. وی افزود: نیروهای شهرداری از حدود ساعت ۶:۳۰ صبح مشغول اجرای عملیات برفروبی و برف تکانی از درختان هستند. جعفریان گفت: به رغم حجم بارش که در برخی نقاط منطقه به ۴۰ سانتی متر می‌رسد همه معابر اصلی و فرعی باز است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش روابط عمومی استانداری تهران، «امین بابایی» امروز چهارشنبه گفت: بر اساس پیگیری به عمل آمده، متولیان اصلی بررسی بوی نامطبوع پایتخت، مجموعه محیط زیست، شهرداری تهران و شبکه بهداشت و درمان هستند که با دستور استاندار تهران اقدام به تشکیل کارگروه تخصصی پایش کرده‌اند. وی افزود: بوی نامطبوع تهران مساله‌ای است که ظرف دو سال گذشته موجب آزردگی شهروندان تهرانی شده است. سخنگوی استانداری تصریح کرد: با توجه به انتشار اخبار ضد و نقیض در این حوزه و با هدف روشنگری افکار عمومی، استانداری تهران اقدامات علمی و تخصصی خود را در این زمینه آغاز کرده است. بخش وسیعی از شهر تهران برخی روزها شاهد انتشار یک بوی نامطبوع است اما با وجود انتشار خبرهای ضد و نقیض در این زمینه، تاکنون مسئولین مربوطه علت اصلی آن را اعلام نکرده‌اند.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا، امین بابایی در معاونت عمرانی استانداری تهران با اشاره به آخرین روند پیگیری منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران گفت: براساس پیگیری به عمل آمده متولیان اصلی بررسی بوی نامطبوع اساسا مجموعه محیط زیست، شهرداری تهران و شبکه بهداشت و درمان هستند که با دستور استاندار تهران اقدام به تشکیل کارگروه تخصصی پایش کردند. آتش سوزی موتور علت سقوط هواپیمای اوکراینیقاسم بی نیاز، رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: علت سقوط هواپیمای اوکراینی آتش سوزی موتور بود. ۱۱ دانش‌آموخته دانشگاه شریف در میان جانباختگان سقوط هواپیمااسامی جانباختگان دانش آموختگان شریف که امروز در هواپیمای اوکراینی حضور داشتند، اعلام شد. بر اثر سقوط هواپیمای اوکراینی که صبح امروز در حوالی صبا شهر استان تهران رخ داد، تعدادی از دانش آموختگان دانشگاه شریف جان باختند. امین پورذاکری افزود: نوبت نخست وام ضروری ۲۲ آبان سال جاری و نوبت دوم نیز دوم دی ماه امسال به حساب واجدین شرایط دریافت وام، واریز شده بود.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، امین بابایی با اشاره به این که موضوع بوی نامطبوع تهران مساله‌ای است که ظرف ۲ سال گذشته موجب آزردگی شهروندان تهرانی شده است، افزود: اقدامات مطالعاتی و نظارتی استانداری تهران با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید دانشگاهی پیگیری شده و در این خصوص جلسات متوالی با زمان‌بندی مشخص برگزار شده است. او اظهار کرد: این جلسات تا وصول نتیجه مطلوب که آن هم معرفی منبع یا منابع بوی نامطبوع و تنویر افکار عمومی و همچنین اتخاذ تدابیر بازدارنده برای انتشار این بوی نامطبوع است، ادامه خواهد داشت. بابایی ادامه داد: متولیان اصلی بررسی بوی نامطبوع تهران مجموعه محیط زیست، شهرداری و شبکه بهداشت و درمان هستند که با دستور استاندار اقدام به تشکیل کارگروه تخصصی پایش کرده‌اند. البته استانداری تهران در جایگاه نظارتی خود قطعا پیگیر این موضوع خواهد بود. سخنگوی استانداری تهران تأکید کرد: کارگروه پایش با محوریت معاون عمرانی استانداری تهران، جلسات خود را پیگیری کرده و آنچه که تاکنون مشهود است، بر اساس تحقیقات میدانی، بوی نامطبوع تهران تحت تأثیر دی‌اکسید گوگرد براثر سوخت مازوت برخی کارخانه‌ها در منطقه جنوب تهران و همچنین بوی نامطبوع مرکز دفن زباله آرادکوه که روزانه بیش از ۷ هزار تن زباله شهر تهران در آن جمع‌آوری می‌شود، ایجاد شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
اما اکنون براساس اطلاعات آماری جدید شهرداری، نقش اصلی آلودگی هوا به منابع ثابت مذکور واگذار شده است. در حال حاضر آمارهای جدید از آلودگی هوا مشخص می‌کند انتشار بوی بد در تهران امسال توام با برقراری شرایط اضطرار بوده و نقش منابع ثابت در آلودگی هوا نیز پررنگ‌تر از سال‌های گذشته بوده است. بنابراین همزمانی انتشار آلاینده‌ها و بوی بد در تهران در سال ۹۸ مهر تایید دیگری بر یافته‌های آماری معرف منشأ بوی نامطبوع در تهران است. به این ترتیب البته اگر پرونده شناسایی منشأ انتشار بوی بد از بایگانی دستگاه‌های دولتی بررسی‌کننده این پرونده خارج شود، شناسایی آماری جدید می‌تواند در تایید رسمی منابع ثابت انتشار بوی بد در تهران مورد تایید رسمی قرار بگیرد. سه هفته پیش که آخرین نوبت انتشار بوی بد در تهران بود، استانداری اعلام کرد ظرف ۱۰ روز پرونده تحقیق درباره عامل یا عاملان انتشار بو توسط متولیان امر به سرانجام خواهد رسید، اما همچنان اخبار رسمی در این رابطه اعلام نشده است. پیام هفته بدون آلودگی در پایتختبه گزارش «دنیای اقتصاد»، علاوه بر رخداد آماری اخیر، یک اتفاق زیست‌محیطی نیز در روزهای اخیر پایتخت رقم خورده که به تایید این شناسایی آماری کمک می‌کند.
دنیای خودرودنیای خودرو1 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد نحوه و شرایط اعمال جریمه ۹۰ هزار تومانی جهت ورود به محدوده طرح ترافیک و ثبت این کد جریمه از سوی پلیس گفت: قانون ترافیک به شورای هر شهر این اختیار را داده است که در شرایط اضطرار جریمه محدوده طرح ترافیک را به میزان جریمه محدوده ورود ممنوع (۹۰ هزار تومانی) اعمال کند. رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به جریمه ۹۰ هزار تومانی ورود ممنوع افزود: اگر قرار باشد جریمه ۹۰ هزار تومانی برای ورود به محدوده طرح ترافیک در نظر گرفته شود این اقدام نیاز به مصوبه شورای ترافیک هر شهر دارد. علیخانی با اشاره به حضور پلیس در شورای ترافیک بیان کرد: شورای ترافیک این اختیار را دارد که با پیشنهاد یکی از اعضای حاضر در شورای ترافیک مانند محیط زیست، شهرداری، پلیس و … اعمال جریمه ۹۰ هزار تومانی را برای ورود به محدوده طرح ترافیک در شرایط اضطرار مصوب کند. او تأکید کرد: هر راننده با ورود به محدوده طرح ترافیک باید عوارض ورود خود را پرداخت کند و در ادامه نیز به دلیل ورود غیر قانونی به محدوده مشمول جریمه ۹۰ هزار تومانی ورود ممنوع شود. علیخانی با اشاره به سو تفاهم به وجود آمده بین پلیس و شهرداری افزود: اگر افزایش جریمه ورود به محدوده طرح ترافیک از سوی پلیس ۹۰ هزار تومان در نظر گرفته شود این عمل نیاز به مصوبه شورای ترافیک دارد.

به انتهای لیست رسیدید