مداحان

مداحان

فارسفارس16 ساعت قبل
در بخش دیگری از این مراسم علی‌اکبر مداحی رئیس هیأت رزمندگان اسلام با اشاره به اثرات تربیتی هیأت در ابعاد فردی و اجتماعی اظهار داشت: هیأتی می‌تواند کارکردهای تربیتی داشته باشد که ابتدا افراد در آن حضور مستمر داشته باشند و خود هیأت نیز کامل و تراز باشد. رئیس هیأت رزمندگان اسلام اشک ریختن در هیأت به واسطه روضه برای اهل بیت (ع) ‌ دارای اثرات بسیار زیادی دانست و گفت: یکی از این آثار سبک شدن انسان از بار سنگین گناه است. مداحی افزود: چای و غذای روضه و هیأت نیز در روح و روان انسان بسیار تأثیرگذار است و این را افراد مرتبط با هیأت می‌توانند گواهی دهند. رئیس هیأت رزمندگان اسلام اظهار داشت: هیأت باعث حذف فاصله طبقاتی است. مداحی ادامه داد: ‌ هیأت مرکز کمک به محرومان و ایتام است و امروز از میان ۱۰۵۰ شعبه هیأت رزمندگان اسلام حداقل ۱۰۰ خیریه در کشور فعال است که به محرومان رسیدگی می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز18 ساعت قبل
روز جمعه گذشته پس از ۸ سال، مردم پایتخت نماز جمعه را به امامت رهبری اقامه کردند. سوء استفاده از یک تریبون عمومیمصداق بارز این اتفاق را در مداحی پیش از خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته دیدیم. گرچه مطیعی و تعدادی دیگر از مداحان جوانی که به عنوان مداحان انقلابی فعالیت می‌کنند، در هیئت‌های خود و مراسم‌های مختلف همان رویه را ادامه دادند اما در سال بعد، به جای او محمود کریمی مداح نماز عید فطر بود. سابقه اظهار نظرهای سیاسی مداحان در قالب روضه و نوحه و شور به دوران دوم خرداد بازمی‌گردد که منصور ارضی و برخی از مداحان اطرافش با هدایت حسین الله‌کرم تلاش کردند در مجالس خود دولت را نقد کنند اما گاهی این نقدها به جملات خارج از ادب رسید. قبل از این‌ها هم برخی از مداحان متهم به ارتباط با مفسدان اقتصادی شده بودند که از پیگیری قضایی آنها هم خبری در دست نیست.
فارسفارس18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مسجد و هیأت خبرگزاری فارس؛ درپی انتشار کلیپ‌ها و تصاویری از شهید سپهبد قاسم سلیمانی اینستاگرام صفحه وارث را با بیش از ۱۵۰ هزار دنبال‌کننده مسدود کرد. آدرس جدید صفحه وارث در اینستاگرام vareth. ir.۲@ است. پس از موج گسترده انتشار تصاویر و کلپ‌های شهادت شهید سلیمانی و کلید واژه #انتقام-سخت این شبکه اجتماعی اقدام به حذف گسترده مطالب کاربران خود درباره شهید سپهبد سلیمانی کرده است. همچنین از میان سخنرانان مذهبی، اینستاگرام صفحات آیت‌الله علم‌الهدی، حجت‌الاسلام احسان بی‌آزار تهرانی، حجت‌الاسلام علی سرلک، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی مطلق و حجت‌الاسلام مهدی دانشمند را از دسترس خارج کرده است. حجت‌الاسلام علی سرلک صفحه جدید خود را با اکانت aliii_. sarlak، حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی با اکانت ehsan_biazar_tehrani_۲ و حسن شالبافان با اکانت hasan. shalbafan راه‌اندازی کرده‌اند.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از دادسرای کرمانشاه، محمد حسین صادقی درباره فعالیت تبلیغات انتخاباتی زودهنگام قبل از شروع فرجه قانونی به نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و هواداران آنها هشدار داد. وی با ممنوع اعلام کردن هرگونه تبلیغات زودهنگام کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: طبق ماده ۵۶ قانون انتخابات فعالیت تبلیغات انتخاباتی نامزدهای نمایندگی هشت روز قبل از اخذ رأی (مرحله اول و دوم) آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از شروع رأی گیری انتخابات ادامه خواهد داشت. وی ادامه داد: در صورتی که در این مراسم تبلیغ انتخاباتی کاندیداها مشخص و محرز باشد، به تشخیص دستگاه قضائی می‌توان آن را از مصادیق ماده مذکور دانست یا لااقل نوعی نقض حقوق عامه به شمار آورد. وی اضافه کرد: تبلیغات انتخاباتی نه تنها در محافل مذهبی حتی در مجالس ختم نیز امری ناشایست و دور شأن مجلس ترحیم، میت و بازماندگان است، خصوصا اگر منتهی به نام بردن از افراد تحت عنوان تشکر از حضور و… باشد. مدعی العموم کرمانشاه تصریح کرد: به همه هیئت‌ها تذکر داده شود که از فعالیت‌های مشابه در خارج از مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی به نام هیئت‌ها یا محفل مذهبی یا عزاداری جدا پرهیز کنند.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
ایسنا/کرمانشاه دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه درباره تبلیغات انتخاباتی زودهنگام کاندیداها و هوادارانشان قبل از موعد قانونی تبلیغات هشدار داد. هرچند ماده ۵۶ قانون انتخابات تصریحی در مورد این نوع تبلیغات ندارد، اما تبلیغات زودهنگام می‌تواند مصادیق بسیار زیادی داشته باشد که یکی از آنها هم تبلیغ در مجالس، محافل و هیات‌های مذهبی است. صادقی اضافه کرد: در صورتی که در این مراسم، تبلیغ انتخاباتی کاندیداها مشخص و محرز باشد، به تشخیص دستگاه قضایی می‌توان آن را از مصادیق ماده مذکور دانست یا لااقل نوعی نقض حقوق عامه به شمار آورد. وی اضافه کرد: تبلیغات انتخاباتی نه تنها در محافل مذهبی حتی در مجالس ختم نیز امری ناشایست و دون شأن مجلس ترحیم، میت و بازماندگان است، خصوصا اگر منتهی به نام بردن از افراد تحت عنوان تشکر از حضور و … باشد. وی تاکید کرد: همچنین باید به کلیه هیئات تذکر داده شود که از فعالیت‌های مشابه در خارج از مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی به نام هیئات یا محفل مذهبی یا عزاداری جدا پرهیز کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جلسه ستاد اجرایی برنامه‌های ایام فاطمیه شهرستان قزوین روز شنبه در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد. میرزایی تصریح کرد: همایش مادرانه، تجمع هیئت‌های مذهبی، نواختن زنگ فاطمی در مدارس استان ز دیگر برنامه‌های این ایام است. رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین یادآور شد: روستاهایی که روحانی ندارد باید در این ایام در اولویت قرار گیرد تا اعزام مبلغ داشته باشیم. میرزایی از تهیه بسته‌های فرهنگی هم خبر داد و گفت: توجه به نظم دسته جات عزاداری، فضاسازی سطح شهر در ایام فاطمیه باید در اولویت باشد و تلاش کنیم فعالیت‌ها مقدمه‌ای برای عاشورایی شدن ایام فاطمیه باشد. بتول نظری معاون امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی استان قزوین هم گفت: همایش مادرانه روز دوشنبه ۷ بهمن از ساعت ۹٫۳۰ صبح در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار می‌شود و در این روز برنامه‌های مختلفی پیش بینی شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن شعبانی مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: این مراسم روز جمعه از ساعت ۱۹ الی ۲۱ در حسینیه شاهزاده حضرت علی اصغر (ع) واقع در راسته کوچه تبریز با حضور نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز و امت شریف و ولایتمدار تبریز برگزار شد. وی ادامه داد: این مراسم به همت اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، شورای هیئات مذهبی تبریز، کانون مداحان تبریز، اتحادیه مؤسسات قرانی و هیئات حسینی تبریز برگزار منعقد شد.
مهرمهر2 روز قبل
وی افزود: پس از شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی یکی از خواسته‌های مردم مطالبه خون این شهید والامقام و همرزمانش و انتقام سخت از دشمن بود. امام جمعه گناوه گفت: عملیات موشکی رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر پایگاه‌های نظامی آمریکا در جواب مطالبات و خواسته مردم و انتقام سخت از دشمنان بود. وی خاطرنشان کرد: بخش دیگر هدف دشمنان در این ماجرا شعله وری آتش انتقام از نیروی سرافراز سپاه پاسداران و سرداران سرافراز مانند سردار حاجی زاده که نسخه دوم شهید تهرانی مقدم بود. امام جمعه گناوه با تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم و حضور مردم مؤمن و ولایتمدار گناوه گفت: ملت ایران قدرشناس فداکاری‌های فرزندان خود در سپاه پاسداران و نیروهای مسلح است و فردا همزمان با سراسر ایران اسلامی مردم ولایتمدار گناوه نیز پس از اقامه نماز دشمن شکن جمعه در راهپیمایی حمایت از ولایت، سپاه پاسداران و محکومیت اقدامات دشمنان راهپیمایی خواهند کرد. در این مراسم که به همت اداره تبلیغات اسلامی، شورای هیئت‌های مذهبی، کانون مداحان و هیئت امنای مسجد النبی (ص) گناوه برگزار شد قرائت آیاتی از کلام الله مجید و مداحی از بخش‌های دیگر بود.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، جمعی از مداحان و اعضای هیأت اندیشه‌ورز سازمان بسیج مداحان کشور از سردار علی فضلی عیادت کردند. در این دیدار، سیدمجید بنی‌فاطمه مداح اهل بیت (ع)، یوسف ارجونی مسئول سازمان بسیج مداحان و مدیران هیأت‌های مذهبی کشور، عباس دلجو عضو هیأت اندیشه‌ورز سازمان بسیج مداحان و مدیر بخش خواهران این سازمان حضور داشتند و از جانباز رشید اسلام سردار علی فضلی فرمانده دانشگاه افسری امام حسین علیه‌السلام عیادت کردند. در ابتدای این دیدار، سیدمجید بنی‌فاطمه به روضه‌خوانی درباره شهادت حضرت زهرا (س) پرداخت، سپس ارجونی نیز ذکر توسلی به حضرت زهرا (س) داشت. در خاتمه عباس دلجو پژوهشگر عرصه ستایشگری و عضو هیأت علمی اندیشه‌ورز سازمان بسیج مداحان، شعری را که در وصف این سردار جانباز سروده بود، قرائت کرد که متن این شعر به شرح زیر است: داریم همچو خامنه‌ای تا که رهبریما را هراس نیست، زکید ستمگریداریم تا سپاه و بسیج، دلیر و شیراز روبهی چه باک، کند‌گر که خودسریلطف خدا و عنایت مهدی فاطمهدارند تا به روز ابد، سایه گستریچشمی که بد نگاه کند، کور می‌شودخون شهید ساخته این‌گونه کشوریدر خون تپید مالک اشتر، ولی چه غمدارد سپاه سید علی، باز لشگریگویید علی، به ابروی خود خم نیاوردسردار فضلی است، چو عمار دیگریداریم ما سلامی و قاآنی شجاعداریم حاجی‌زاده، نقدی و کوثریاندام دشمنان، همه می‌لرزد از هراسوقتی که نام این همه سردار، می‌بریایران به خود ببال، به کوری چشم خصمعین الاسد زحلقه درآمد به اخگریدلجو شب عیادت جانباز قهرمانسردار علی فضلی و چنین دلاوریبیتی سرود و گفت که فضلی عزیزسردارها گل‌اند، تو یک نور دیگریهمچنین در این دیدار، سردار فضلی ضمن تشکر از حضور جامعه ستایشگری، حاضرین را از روند درمان خود مطلع کرد. انتهای پیام/
ایرناایرنا3 روز قبل
پدر شهید ادامه داد: ‌ پسرم معتقد بود که اگر در سوریه بجنگی، برای اسلام می‌جنگی. او بیشتر در منطقه حلب و خان طومان حضور داشت. هوا مه آلود بوده و بارندگی هم شدید، مهمات تمام می‌شود و علی در محاصره جبهه النصره تنها می‌ماند. شواهد حاکی از شهادت علی استپدر شهید افزود: خبر شهادت علی از همان زمان به خانواده او اعلام شد؛ خبر جاوید الاثر شدنش را اما مادر شهید باور نکرده و می‌گوید شاید اسیر شده باشد و شاید زنده باشد، چون هیچ نشانی از او به ما نرسید. گفتند شهید شده، رفته‌اند منطقه را دیده‌اند و شواهد حاکی از شهادت علی است.
ایسناایسنا3 روز قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگی از هیأت دولت در مراسم تشییع تعدادی از شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی که در اصفهان برگزار شد، حضور یافت. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سیدعباس صالحی به نمایندگی از هیأت دولت بعدازظهر پنجشنبه (۲۶ دی) در مراسم تشییع شهدای سانحه هوایی اوکراینی شرکت کرد. همچنین همایون امیرزاده (رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد) و علی غیاثی (مدیرکل امور هماهنگی استان‌های وزارت ارشاد) نیز در این سفر صالحی را همراهی کردند. این مراسم در مسیر میدان فیض تا گلزار شهدای اصفهان با حضور جمع کثیری از مردم اصفهان همراه با مرثیه سرایی مداحان و شعارهایی علیه استکبار جهانی برگزار شد. حضور و سخنرانی در آیین پایانی کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمومنین امام علی (ع) و دیدار با دو هنرمند نگارگر اصفهانی از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اصفهان بود.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/اردبیل مدیر اجرایی نمایشگاه یاس کبود شهرستان پارس‌آباد از برپایی دهمین نمایشگاه مردمی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه در این شهرستان خبر داد. عادل منافی امروز ۲۶ دی ماه ظهر امروز در نشست خبری دهمین دوره نمایشگاه مردمی یاس کبود در پارس‌آباد اظهار کرد: دهمین دوره نمایشگاه مردمی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه در شهرستان پارس‌آباد برپا می‌شود. مدیر اجرایی نمایشگاه مردمی یاس کبود پارس‌آباد افزود: افتتاحیه نمایشگاه مردمی یاس کبود ۲۸ دی ماه روز شنبه راس ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شب در حسینیه یاس کبود در کانون فرهنگی علامه طباطبایی پارس‌آباد برگزار می‌شود. مدیر اجرایی نمایشگاه مردمی یاس کبود شهرستان پارس‌آباد گفت: برپایی نمایشگاه کتاب، غرفه پاسخگویی به سوالات شرعی، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب تا قاف کرامت نوشته آیت‌الله سید حسن عاملی و رونمایی از سایت یاس کبود از جمله برنامه‌های برنامه فرهنگی در این نمایشگاه است. مدیر اجرایی نمایشگاه مردمی یاس کبود تصریح کرد: این نمایشگاه به همت و پیشتیبانی مادی و معنوی مردم و جوانان جهادی شهرستان پارس‌آباد و با حمایت و مشارکت تعدادی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان برپا می‌شود.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از پارس‌آباد، دهمین نمایشگاه مردمی فرهنگی مذهبی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه در شهرستان پارس‌آباد مغان با مشارکت و همکاری جمعی جوانان جهادی و دستگاه‌های اجرایی برپا می‌شود. نمایشگاه مردمی فرهنگی مذهبی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه پارس‌آباد در جلوه‌های بازخوانی واقعه غدیرخم، ماجرای فدک، قبرستان بقیع، درب سوخته خانه حضرت زهرا (س)، رحلت پیامبر اکرم (ص)، کوچه بنی هاشم، تشییع و تدفین بانوی دو عالم اسلام برگزار خواهد شد. امسال نمایشگاه مردمی فرهنگی مذهبی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه پارس‌آباد رنگ و بویی دیگر با عنوان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دارد و تمامی غرفه‌های فرهنگی و معرفتی این نمایشگاه با موضوعات جهاد، شهادت، حجاب و عفاف، مهدویت و انتظار با محوریت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی برپا می‌شود. برپایی نمایشگاه کتاب، غرفه پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات دینی، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی از کتاب تا قاف کرامت نوشته آیت الله سید حسن عاملی و رونمایی از سایت یاس کبود از دیگر برنامه‌های نمایشگاه مردمی فرهنگی مذهبی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه شهرستان پارس‌آباد به شمار می‌رود. آیین افتتاحیه نمایشگاه مردمی فرهنگی مذهبی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه شهرستان پارس‌آباد ۲۸ دی ماه و در حسینیه یاس کبود برگزار می‌شود و بعد از آن به مدت ۱۲ روز مراسمات عزاداری با حضور سخنرانان و مداحان کشوری همچون نماینده ولی فقیه در کشور جمهوری آذربایجان، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و امام جمعه اردبیل، ائمه جمعه و اساتید حوزه و دانشگاه برپا می‌شود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عادل منافی مدیر اجرایی نمایشگاه مردمی یاس کبود ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: دهمین دوره نمایشگاه مردمی یاس کبود ویژه ایام فاطمیه در شهرستان پارس آباد برپا می‌شود. مدیر اجرایی نمایشگاه مردمی یاس کبود پارس آباد افزود: مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ۲۸ دی ماه سال جاری روز شنبه رأس ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شب در حسینیه یاس کبود در کانون فرهنگی علامه طباطبایی پارس آباد انجام خواهد پذیرفت. وی با اشاره به غرفه‌های فرهنگی و معرفتی دهمین دوره نمایشگاه مردمی یاس کبود، بیان کرد: امسال غرفه‌های فرهنگی و معرفتی نمایشگاه با موضوع حجاب و عفاف، مهدویت و انتظار و جهاد و شهادت با محوریت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی برپا می‌شود. وی ادامه داد: سال گذشته ۳۵ هزار نفر از نمایشگاه مردمی یاس کبود بازدید کردند و امسال پیش بینی می‌شود نسبت به سال‌های گذشته با استقبال پرشور مردم از این نمایشگاه مواجه شویم. مدیر اجرایی نمایشگاه مردمی یاس کبود تصریح کرد: این نمایشگاه به همت و پشتیبانی مادی و معنوی مردم و جوانان جهادی شهرستان پارس آباد و با حمایت و مشارکت تعدادی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان برپا می‌شود.

سومین گنگره شعر فاطمی در ارومیه به روایت تصویر

3+
تسنیمتسنیم3 روز قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
کاروان خدام بارگاه منور رضوی با سفر به شهر قم در منزل تعدادی از شهدای سانحه هوایی حضور یافتند و جان باختن این شهدا را به خانواده‌هایشان تسلیت و تعزیت گفتند. محمدحسین مروج کاشانی/کاروان خدام بارگاه منور رضوی با سفر به شهر قم در منزل تعدادی از شهدای سانحه هوایی حضور یافتند و جان باختن این شهدا را به خانواده‌هایشان تسلیت و تعزیت گفتند. سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از قدیم دختر برادرم یعنی شهیده زهرا حسنی ‌سعدی را می‌شناخت. همسر برادرم موضوع ازدواج دخترش زهرا را با محمد برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تعریف می‌کند و شهید حاج قاسم سلیمانی از این زوج می‌خواهد تا در کنارش عکس یادگاری بگیرند. بعد که عکس می‌گیرند حاج قاسم سلیمانی می‌گوید که عکس ماندگار خواهد شد و از آن‌ها خداحافظی می‌کند و می‌رود.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
تلاش می‌کنیم در این ایام با دعوت از سخنرانان و مداحان برجسته استانی برنامه‌هایی پرمحتوا در بقاع متبرکه استان داشته باشیم. وی افزود: متاسفانه در استان گلستان تعداد موقوفات با موضوع عزاداری و اطعام‌دهی شهادت حضرت فاطمه (ع) بسیار کم است. مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گفت: باید با دعوت از خیران و همچنین با تبلیغ و ترویج وقف‌های مشارکتی و دسته جمعی بتوانیم در راستای وقف‌های جدید با نیت عزاداری و اطعام‌دهی شهادت حضرت فاطمه (ع) قدم برداریم. وی با اشاره به برگزاری سوگواره یاس نبوی در ۴۰ بقعه متبرکه استان، از مهمترین اهداف برنامه‌های ایام فاطمیه را تقویت بعد اجتماعی خدمات بقاع متبرکه، توجه به محرمان و اقشار آسیب‌پذیر، ترویج فرهنگ صدقه به نیابت از اهل بیت (ع) و تقویت رابطه عاطفی با ایشان به وسیله انفاق و تحقق بیشتر منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است. وی به حضور مبلغان متخصص بومی و اعزامی از قم اشاره کرد و گفت: طبق سنوات گذشته تعداد ۸۰ مبلغ بومی مسقر واعزامی از قم در امامزادگان و بقاع متبرکه استان گلستان ویژه شهادت حضرت فاطمه صدیقه (ع) خواهیم داشت.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد اظهارکرد: استان گلستان با داشتن ۱۲۳ بقعه متبرکه از استان هایی است که در مسیر جاده اصلی منتهی به مشهد مقدس قراردارد از اینرو در ایام فاطمیه عزاداران زیادی جهت سفر به مشهد مقدس، زمانی را در امامزادگان و بقاع متبرکه سپری خواهند کرد. وی افزود: به همین دلیل سعی می‌کنیم با دعوت از سخنرانان و مداحان برجسته استانی برنامه هایی پرمحتوا را داشته باشیم. سلیمانی فرد گفت: متاسفانه در استان گلستان تعداد موقوفات در باب عزاداری و اطعام دهی شهادت حضرت فاطمه (س) بسیار کم است و با دعوت از خیرین و همچنین با تبلیغ و ترویج وقف‌های مشارکتی و دسته جمعی می‌توانیم در راستای وقف‌های جدید با نیت عزاداری و اطعام دهی شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها قدم برداریم. وی از مهمترین اهداف برنامه‌های ایام فاطمیه را تقویت بعد اجتماعی خدمات بقاع متبرکه، توجه به محرمان و اقشار آسیب پذیر، ترویج فرهنگ صدقه به نیابت از اهل بیت علیهم السلام و تقویت رابطه عاطفی با ایشان به وسیله انفاق تحقق بیشتر منویات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در خصوص تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی دانست. وی بیان کرد: طبق سنوات گذشته تعداد ۸۰ مبلغ بومی، مستقر و اعزامی از قم در امامزادگان و بقاع متبرکه استان گلستان ویژه شهادت حضرت فاطمه صدیقه سلام الله علیها خواهیم داشت.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
آن سوی اتاق هم قاب عکسی از سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی است که هر از گاهی نگاه حاضران به آن می‌افتد و ناخداگاه اشک در چشمانشان حلقه می‌بندد. رأس ساعت با حضور آیت‌الله عبادی جلسه آغاز می‌شود دیدار صمیمی است و مانند جلسات همیشگی دفتر نماینده حاضران همه بر روی زمین و نشسته‌اند. تیتر و خبرهایی که هرچند کوتاه بود اما غم انگیز و جگرسوز بود و امروز فرصتی بود تا فارغ از هر نوع تیتر و خبری این خبرنگاران و اهالی رسانه اشک بریزند و با نماینده ولایت تجدید بیعت کنند. رئیس بسیج رسانه خراسان جنوبی در این دیدار ضمن تسلیت ایام و گرامیداشت شهدا اظهار داشت: ۲۱ دی ماه که مصادف با سالروز شهادت شهید رهبر و به عنوان روز بسیج رسانه نامگذاری شده و طبق روال هرساله برنامه دیدار اصحاب رسانه با آیت‌الله عبادی رقم می‌خورد. در این جلسه تابلویی از سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از سوی اهالی رسانه و مطبوعات و بسیج رسانه استان به آیت‌الله عبادی تقدیم شد.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن شعبانی مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی امروز در جمع خبرنگاران گفت: این مراسم روز جمعه از ساعت ۱۹ الی ۲۱ در حسینیه شاهزاده حضرت علی اصغر (ع) واقع در راسته کوچه تبریز برگزار می‌شود. وی ادامه داد: این مراسم به همت اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، شورای هیئات مذهبی تبریز، کانون مداحان تبریز، اتحادیه مؤسسات قرانی و هیئات حسینی تبریز برگزار خواهد شد.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی ظهر چهارشنبه در دیدار هیئت‌های مذهبی استان سمنان به میزبانی دفتر خود بابیان اینکه هیئت‌های مذهبی مصداق این حدیث هستند که عاشورا و مجالس را در شادی و مصیب‌ها گرم نگه می‌دارند، ابراز داشت: بهترین مدال افتخار خدمت به عاشقان ائمه اطهار (ع) است. وی بابیان اینکه هیئت‌های مذهبی می‌بایست اخلاص را تقویت کنند، افزود: هنر مداحان و هیئت‌های مذهبی باید بر این اساس باشد تا افرادی را که از روی جهالت و نادانی از این مجالس فاصله‌دارند در کشتی ولایت سوار شوند. نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان بابیان اینکه اگر یک نفر داخل این کشتی شود بهتر ازآنچه هست خورشید بر او می‌تابد، ابراز داشت: جوانان پاک به خدا نزدیک‌تر هستند، لذا می‌بایست به هر وسیله‌ای کاری کرد که راه ولایت توسعه‌یافته و افراد بیشتری وارد کشتی امام حسین (ع) شوند. آیت الله شاهچراغی بابیان اینکه هیئت‌های مذهبی خادمان و عاشقان امام حسین (ع) هستند، تصریح کرد: هیئت‌های مذهبی می‌بایست در ایام سوگواری فاطمیه برنامه‌های خوبی را داشته باشند چراکه غیر از ائمه اطهار (ع) فریادرس و دادرسی نیست و راه ولایت از این گذر می‌گذرد. وی با تأکید بر اینکه ولایت مسئله مهمی است زیرا انسان بدون محبت و ولایت هیچ‌چیز نیست، افزود: باید حسینی بود و حسینی زندگی کرد لذا در این راه مسئولیت هیئت‌های مذهبی خطیر و بسیار بزرگ است که می‌بایست برای تبیین این راه تلاش کنند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، چهار روز قبل زمانی که مردم هنوز مبهوت شوکی بودند که سقوط هواپیما به آنها وارد کرده بود. خبر آمد که باران‌های سیل‌آسا در سیستان و بلوچستان سیلاب به راه انداخته است. بسیاری از هیئت‌های مذهبی پس از شنیدن فرمان رهبری مبنی بر لزوم کمک‌رسانی به مردم آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان، احساس تکلیف کردند و بار و بندیل خود بستند و راهی جنوب کشور شدند. محمد بهرامی از زمان اطلاع از جریان سیل سیستان و بلوچستان، در شبکه‌های اجتماعی با برنامه‌ریزی دقیق توانست با کمک دوستانش، داوطلبانی را به این جمعیت دعوت کند. ما به مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان اطمینان می‌دهیم کنارشان خواهیم ماند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
در این آیین ترحیم قاریان قرآن آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کردند و مداحان اهل بیت (ع) ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره سردار سلیمانی و جانباختگان سانحه هوایی و حادثه کرمان به ذکر مصیبت پرداختند. در ادامه این برنامه حجت‌الاسلام و المسلمین حسین قرنی به ایراد سخنرانی و مهدی رسولی به مدیحه سرایی پرداخت. حجت الاسلام قرنی در این مراسم با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی عاشق شهادت بود، اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی به مقام والایی از عبودیت رسید، وی هر لحظه به دنبال شهادت می‌گشت و برای رسیدن به این مقام، زحمات و مشقت‌های زیادی را متحمل شده بود. خطیب حرم مطهر رضوی در پایان خاطرنشان کرد: توطئه ضد نظام میراث خواری از خون جوانان و نخبگان عزیز از سانحه هوایی اخیر است، در حالی که ملت شریف ایران با هوشیاری و بصیرت خویش این میراث را حفظ می‎کند. گفتنی است، در پایان این مراسم دعای توسل با نوای حاج مهدی رسولی هدیه به روح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای جبهه مقاومت و جانباختگان حادثه کرمان و سانحه هواپیمایی قرائت شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
روزنامه اطلاعات نوشت: امام خمینی میزان را رأی ملت می‌دانست و مجلس را در رأس امور، مردم ولی‌نعمتان بودند و مدیحه‌گویان و مداحان هیچگاه راهی به سرای امام نمی‌یافتند. اعتمادآنلاین| روزنامه اطلاعات نوشت: «رهبر معظم انقلاب که خود از یاران اولین انقلاب و بقیه‌السیف آن دوران دورانساز بوده‌اند، وجودشان سندی بر همین مدعاست. رأی مردم به جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیش و نه یک کلمه کمتر رأی به همین مبانی بوده و لذا تمام مشاغل و مدارج و افرادی که در کشور ما مصدر امور هستند، جملگی برآمده از همان رأی و منتخب مردم تلقی می‌شوند. منتخبان برای آن اهداف و آن آرمان‌ها باید بکوشند، وگرنه معامله به صدق و راستی معتبر است و هر نوع غش در معامله موجب ابطال است. نمی‌توان پس از به کرسی مدیریت نشستن، ‌ آرای امام خمینی را مبنی بر اعتبار رأی مردم در سنجه اداره امور ملت و کشور کنار نهاد و با نظری شاذ و سلفی مدعی شد که آرای مردم تزیینی است و حکومت از آن خداست.»
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 روز قبل
ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی توسط هیات‌های نظارت شهرستان‌ها، علاوه بر اعتراض بسیاری از داوطلبان، سوال‌های مهمی را نیز در افکار عمومی ایجاد کرده است. روزنامه جمهوری اسلامی در ادامه سرمقاله خود با عنوان «پیشنهاد به شورای نگهبان» نوشت: این هر دو خواسته، غلط و انحرافی هستند. قطعا خود شورای نگهبان نیز به تجدیدنظر در روش خود نیازمند است که در زمان مناسب می‌توان در این زمینه نیز تذکراتی داد. پیشنهاد دیگر اینست که برای حل مشکلاتی که عملکرد هیات‌های نظارت در این دوره پدید آورده‌اند، به شفاف‌سازی پرونده‌های معترضین با مشارکت خود آنها روی آورد. نمی توان گفت «میزان رای ملت است» و در همان زمان برای تایید صلاحیتها قیف را تنگ کردروزنامه اطلاعات نیز درباره ردصلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس نوشته است: امام خمینی میزان را رأی ملت می‌دانست و مجلس را در رأس امور، مردم ولی‌نعمتان بودند و مدیحه‌گویان و مداحان هیچگاه راهی به سرای امام نمی‌یافتند.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی شکری صبح چهارشنبه در جلسه توجیهی روحانیان مستقر استان سمنان در محل اداره کل تبلیغات اسلامی استان در شاهرود، ضمن تاکید بر ضرورت آمادگی کامل شبکه تبلیغی استان اعم از روحانیان مستقر و اعزامی، هیئات مذهبی، مداحان، مؤسسات دینی و فرهنگی و قرآنی و … برای کمک به سیل‌زدگان جنوب شرق کشور افزود: کمک‌های نقدی و غیر نقدی از استان و با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط همچون سپاه پاسداران و هلال احمر به سیستان و بلوچستان ارسال می‌شود. وی با اشاره به نقش مؤثر روحانیان در جمع آوری کمک‌های مردمی افزود: این کمک‌ها از سوی هیئات مذهبی و فعالان حوزه شبکه تبلیغی و مردم با محوریت مساجد در هشت شهرستان و ۲۰ نقطه شهری و ده‌ها روستای استان سمنان گردآوری و با کمک نیروهای امدادی ذی‌ربط به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان، با دعوت از شبکه تبلیغی برای حضور در این کار خیرخواهانه، گفت: این اداره کل اقلامی مانند پتو، وسایل گرمایشی، لباس، پوشک و شیر خشک بچه، نان و دیگر اقلام را برای سیل‌زدگان جمع‌آوری و در کنار وجوه نقدی ارسال می‌کند. شکری بیان کرد: سیل استان‌های جنوب شرقی به‌خصوص در روستاها خسارات زیادی را به بار آورده که از همه مردم و فعالان حوزه دینی و فرهنگی دعوت می‌کنیم تا به کمک مردم متدین این مناطق آیند.
فارسفارس5 روز قبل
پنجمین نشست شورای مشورتی ستایشگران اهل‌بیت (ع) با موضوع عوامل منزلت‌افزا و منزلت‌کاه جایگاه اجتماعی مداحان برگزار و در آن از شاخص‌های مداحان قدیم که موجب مقبولیت بیشتر آنان بود و ضرورت تدوین تاریخ شفاهی مداحی سخن به میان آمد. امام بلافاصله به احترامش برخاست و به او عرض کرد شنیدم برای اهل‌بیت (ع) و جد ما امام حسین (ع) شعر می‌گویی، برای ما شعری بخوان. ضرورت تدوین تاریخ شفاهی مداحیوی افزود: هر صنفی دارای یک تاریخ شفاهی است که از گذشته بسیار در مورد این صحبت کرده‌ایم که نیاز است در حوزه مداحی، تاریخ شفاهی آن به نقل از بزرگترهای این عرصه نوشته شود که من بعد از درگذشت استاد آهی گفتم اینقدر این کار به تأخیر افتاد تا جعبه سیاه مداحی از دنیا رفت. وی ادامه داد: ما چون منصوب به اهل‌بیت (ع) هستیم، اگر کار خوبی انجام دهیم چندین برابر اجر دارد، اما اگر اشتباهی هم داشته باشیم، کمرشکن خواهد بود. خورسندی با اشاره به اهمیت هم‌افزایی نهادهای فعال در حوزه مداحی، گفت: جزیره‌ای کار کردن سبب اتلاف انرژی می‌شود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، از لحظاتی پیش آیین هفتمین روز تدفین سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید سرتیپ حسین پورجعفری با حضور خانواده‌های معظم این شهدا در مصلی بزرگ امام علی (ع) شهر کرمان آغاز شد. حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، محمدجواد فدائی استاندار کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی، رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، امیر معمارباشی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان و تعداد زیادی از فرماندهان نظامی و انتظامی، حجت‌الاسلام علیمرادی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان و معاونان استاندار کرمان نیز در این مراسم حضور دارند. از لحظات اولیه آغاز مراسم شاهد حضور با شکوه و بی‌نظیر خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، همرزمان این شهید بزرگوار، هیئت‌های مذهبی، مردم کرمان و عزاداران هستیم. به گزارش تسنیم این مراسم که از لخظاتی پیش آغاز شده و تا نماز مغرب ادامه دارد با برگزاری کرسی تلاوت قرآن، مداحی مداحان اهل‌بیت (ع)، سخنرانی و عزاداری همراه است و در پایان حجت‌الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی سخنرانی می‌کند. انتهای پیام/۵۱۱/ش
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
رپرتاژ آگهیفیلم «زهرمار» جواد رضویان یکی دیگر از فیلم‌های اول سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بود. با شناختی که تماشاگر از جواد رضویان دارد و او را همواره در فیلم‌ها و سریال‌های طنز دیده است، از تماشای «زهرمار» متعجب خواهد شد چراکه مطمئنا انتظاری ندارد جزاینکه یک فیلم کمدی ببیند و با آن حسابی بخندد. عوامل فیلم: کارگردان: جواد رضویان، نویسنده: پیمان عباسی، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی. بازیگران: سیامک انصاری, شبنم مقدمی, شقایق فراهانی, سیامک صفری, نسیم ادبی, علیرضا استادی, رضا رویگری, حسین محب اهری, سیامک ادیب, برزو ارجمند, آدرینا توشهسایت تماشای آنلاین فیلم و سریال فیلم گردی با در اختیار گذاشتن اشتراک رایگان پس از ثبت نام، کاربران را دعوت می‌کند فیلم زهرمار ساخته جواد رضویان را مشاهده کنند. علاقه مندان با عضویت رایگان در فیلم گردی تا ۱۰ روز، به صورت قانونی و رایگان به فیلم‌های پرمخاطب دسترسی خواهند داشت.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، یادواره شهدای کربلای پنج و بیت‌المقدس دو برگزار می‌شود. این برنامه در روز پنج شنبه، ۲۶ دی‌ماه ۹۸ از ساعت ۹ صبح در سپاه سیدالشهدا (ع) واقع در شهر ری، بلوار امام حسین (ع)، حسینیه فاطمه الزهرا (س) برپا می‌شود. یکی از مهمترین بخش‌های این برنامه رونمایی از ۹ عنوان کتاب سرگذشت‌پژوهی سرداران لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) است که با حضور فرماندهان انجام می‌شود. عملیات کربلای ۵‌ که یکی از بزرگترین عملیات‌های رزمندگان در طول جنگ تحمیلی بود، در ۱۹ دی‌‌ماه سال ۱۳۶۵ با رمز یازهرا (س) در منطقه‌ شلمچه‌ و شرق بصره‌ با وجود وضعیت سخت آن روزها و کمبود تجهیزات و پس از شکست در عملیات کربلای ۴ آغاز شد. انجام عملیات در منطقه کربلای ۵، آن هم در مقیاس گسترده، موجب شد عملیات در فاو منتفی و نیرو و امکانات دشمن به منطقه شرق بصره اعزام شود.

به انتهای لیست رسیدید