مدارس طبیعت

مدارس طبیعت

ایسناایسنا5 روز قبل
وی دریافت شهریه را ویژگی عمده مدارس غیردولتی و هیئت امنایی دانست و گفت: در مدارس شاهد، شهریه دانش آموزان غیرشاهد را که در حال حاضر بخش حداکثری دانش آموزان این مدارس هستند را از اولیاء دریافت می‌کنند. تفاوت عمده مدارس متنوع کنونی با سایر مدارس دولتی؛ ساعات اضافه درسی است که با هدف و محتوای کنکور برای دانش آموزان برگزار می‌کنند. مدارس خاص برای اقشار خاص، عدالت محوری را زیر سئوال برده استوی ادامه داد: علیرغم چنین ضرورت و الزام علمی و قانونی برای ساماندهی به تطور و طبقاتی شدن مدارس کشور، اقدام مؤثری در این زمینه صورت نپذیرفته و همچنان مدارس خاص برای اقشار خاص عدالت محوری نظام آموزشی کشور را زیر سئوال برده است. صرف نظر از آسیب‏‌ها یا مزایایی که موافقان و مخالفان توسعه این مدارس بر می‏‌شمرند، بررسی میزان اثرات مثبت یا احیانا منفی افزایش تعداد این مدارس در بهبود شرایط مدارس دولتی کشور نیازمند یک پژوهش جامع است. - مدارس عشایریمدرسه‌ای که بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان آن را دانش آموزان عشایری تشکیل می‌دهد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مدیرکل بهزیستی استان فارس اعلام کرد که تنها ۱۲ درصد از کودکان در این استان امکان استفاده از آموزش در مهدهای کودک را پیدا می‌کنند. مدیرکل بهزیستی استان فارس اعلام کرد که تنها ۱۲ درصد از کودکان در این استان امکان استفاده از آموزش در مهدهای کودک را پیدا می‌کنند. موسوی علت محروم ماندن ۸۸ درصد کودکان از پذیرش در مهدهای کودک را فقر مالی، نداشتن آگاهی والدین از اثر بخشی مهدکودک بر رشد کودکان و فقر فرهنگی اعلام کرد. وی همچنین بیشترین آمار کودک آزاری را کودک آزاری عاطفی دانست و عنوان کرد: عدم توجه دقیق به نیازهای کودکان، نبود هیچ نوع آموزش فرزند پروی قبل از تشکیل خانواده و فرزندآوری عامل مهمی در افزایش آمارهای کودک آزاری است. مدیرکل بهزیستی فارس راه‌حل پایان کودک آزاری را آموزش دانست و گفت: آموزش یک سرمایه‌گذاری است و در حوزه‌های اجتماعی باید مستمر و هدفمند باشد.
برنابرنا3 هفته قبل
یک کارشناس محیط زیست گفت: هدف شکل‌گیری مدارس طبیعت این است که آموزش‌های مستقیم با حضور دانش آموز در طبیعت همراه باشد تا تجربه‌های صحیحی را در دل طبیعت به همراه داشته باشد و در آینده احساس طبیعت دوستی و حفظ و حراست اراضی ملی و جنگل‌ها و به صورت کلی محیط زیست کشور در وجود این کودکان نهادینه شود. در خصوص آخرین وضعیت این مدارس به سراغ محمد درویش، فعال زیست محیطی و پژوهشگر حوزه محیط زیست، رفتیم. درویش در ابتدای این گفتگو با اشاره به نحوه شکل گیری این مدارس به خبرنگار برنا گفت: مدارس طبیعت در راستای امضای تفاهمنامه سازمان محیط زیست در دوره خانم ابتکار و وزارت آموزش و پرورش در زمان وزارت آقای فانی در دولت یازدهم شکل گرفت. در راستای این تفاهمنامه کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، سمن‌های مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست و نمایندگانی از سوی سازمان محیط زیست شکل گرفت که نهایتا منجر به تنظیم منشوری تحت عنوان مدارس جامع محیط زیستی شد. درویش ادامه داد: اگر این مدارس به سمت تعطیلی نمی‌رفتند و از فعالیت آن‌ها جلوگیری نمی‌شد قطعا در دراز مدت شاهد دستیابی به موفقیت‌های بیشتری بودیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
جبار کوچکی‌نژاد، نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش موظف است که از طریق قوه قضائیه و نیروی انتظامی پیگیر باشد و اجازه ندهد که برخی افراد با ایجاد مراکز آموزشی جعلی، خانواده‌ها را فریب دهند. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مراکز غیردولتی بسیار زیادی در حوزه آموزشی مشغول به فعالیت هستند که حتما وزارت آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد و بداند که این مراکز به چه دلیلی ایجاد شده‌اند و نباید بدون مجوز فعالیت کنند. نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین وزارت آموزش و پرورش و سازمان مدارس غیردولتی موظفند که بر فعالیت همه آموزشگاه‌های علمی آزاد در سراسر کشور تسلط داشته باشند. کوچکی نژاد با بیان اینکه نمایندگان مجلس به هیچ وجه نمی‌پذیرند که تخلف و مشکلی در مراکز آموزشی به وجود آید، یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش موظف است که از طریق قوه قضائیه و نیروی انتظامی پیگیر این امور باشد و اجازه ندهد که برخی افراد با ایجاد مراکز آموزشی جعلی، خانواده‌ها را فریب دهند. نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: در واقع آموزش و پرورش باید به نیروی انتظامی نامه بزند که مراکز آموزشی جعلی شناسایی و با متخلفان برخورد شود و نیروی انتظامی هم موظف است که تابلوهای این مراکز را جمع‌آوری و از ادامه فعالیت غیرقانونی آنان جلوگیری کند.
خانه ملتخانه ملت4 هفته قبل
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: این مسئله به ویژه در آستانه سال تحصیلی بیشتر نمود پیدا می‌کند و برخی مراکز و موسسات سودجو اقدام به جعل عنوان مدارس می‌کنند که وزیر آموزش و پرورش باید پاسخگوی این مسئله باشد. مراکز آموزشی نباید بدون مجوز فعالیت کنندنماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مراکز غیردولتی بسیار زیادی در حوزه آموزشی مشغول به فعالیت هستند که حتما وزارت آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد و بداند که این مراکز به چه دلیلی ایجاد شده‌اند و نباید بدون مجوز فعالیت کنند. نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین وزارت آموزش و پرورش و سازمان مدارس غیردولتی موظفند که بر فعالیت همه آموزشگاه‌های علمی آزاد در سراسر کشور تسلط داشته باشند. قوه قضائیه و نیروی انتظامی با مراکز آموزشی جعلی برخورد کنندوی با بیان اینکه نمایندگان مجلس به هیچ وجه نمی‌پذیرند که تخلف و مشکلی در مراکز آموزشی به وجود آید، یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش موظف است که از طریق قوه قضائیه و نیروی انتظامی پیگیر این امور باشد و اجازه ندهد که برخی افراد با ایجاد مراکز آموزشی جعلی، خانواده‌ها را فریب دهند. کوچکی‌نژاد گفت: در واقع آموزش و پرورش باید به نیروی انتظامی نامه بزند که مراکز آموزشی جعلی شناسایی و با متخلفان برخورد شود و نیروی انتظامی هم موظف است که تابلوهای این مراکز را جمع‌آوری و از ادامه فعالیت غیرقانونی آنان جلوگیری کند. /پایان پیام
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در سال‌های گذشته با ظهور بحران‌های زیست‌محیطی مختلف در ایران، بارها مسئولان و کارشناسان از لزوم ورود آموزش محیط‌زیست به حوزه آموزش کشور صحبت کردند. با این وجود به نظر می‌رسد همچنان محیط زیست به شکل خوبی وارد حوزه آموزش و پرورش کشور نشده است. اما متاسفانه در مدارس آموزش محیط‌زیست مثل ساعت ورزش در کلاس به شکل تئوری آموزش داده می‌شود. مدارس طبیعت؛ «کپی کردیم، اما بد اجرا شد» در ۵ سال اخیر برای آموزش محیط‌زیست در کشور از مدارسی به اسم «مدارس طبیعت» هم استفاده شد که در مدتی کوتاه با سرعت زیادی رشد کردند. سازمان حفاظت از محیط زیست با ماهیت مدارس طبیعت مشکل ندارد، آن‌ها باید ساختار قانونی داشته باشد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
مهدی نوید ادهم در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره فعالیت مراکز آموزشی که بدون اخذ مجوز از آموزش و پرورش نام مرکز خود را «مدرسه» گذاشته و از خانواده‌ها سودجویی می‌کنند، اظهار‌ کرد: واژه مدرسه از دیرزمان متعلق به مراکز آموزشی و پرورشی است که براساس قوانین و مقررات وظیفه آموزش رسمی را انجام می‌دهد و مدارس مجوز خود را از آموزش و پرورش دریافت می‌کنند. وی افزود: موسساتی هستند که برخی فعالیت‌ها را انجام می‌دهند و از عنوان مدرسه استفاده می‌کنند مانند مدارس فوتبال، مدرسه کشتی، مدرسه مشارکتی یا مدارس طبیعت که نمی‌توان عنوان مدرسه را برای آنها به کار برد، به تازگی با هماهنگی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به دنبال تصویب قانونی هستیم که استفاده از واژه مدرسه فقط برای مدارسی که با مجوز آموزش و پرور فعالیت می‌کنند، مجاز باشد و سایر مراکز و موسسات نباید از این عنوان استفاده کنند. دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مراکز و موسساتی که از آموزش‌وپرورش مجوز ندارند به هیچ وجه اجازه ندارند از تابلوی مدرسه استفاده کنند البته مدارس بدون نمره ممکن است از آموزش و پرورش مجوز گرفته باشند و برای جذب دانش‌آموز از این عناوین استفاده کنند اما نباید برنامه درسی و قوانین و مقررات آموزش و پرورش را مخدوش کنند یا آن را کنار گذاشته و محتوای آموزشی خود را ارائه دهند چرا که این خلاف قانون است. نوید ادهم تصریح کرد: قطعا مراکزی که با استفاده از نام مدرسه بدون رعایت قوانین آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند، مجاز نیستند و آنها را به رسمیت نمی‌شناسیم؛ یکی از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات که عضو ناظر شورای عالی آموزش و پرورش است پیشنهادی داد تا با هماهنگی آموزش و پرورش فعالیت موسساتی که از عنوان مدرسه سوءاستفاده می‌کنند، محدود شود و این موضوع در کمیسیون آموزش مجلس تصویب شده و مراحل تصویب در صحن علنی را طی می‌کند. انتهای پیام/
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
نمایندگان در اقدامی ضربتی لایحه ممنوعیت حیوان آزاری را تصویب کنندمدیرکل سابق دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست، افزود: زمانی که در سازمان محیط زیست مشغول بودم بر روی پیش‌نویس این لایحه کار کردیم و نزدیک به ۶ سال بوده که در حال چکش‌کاری است و در کمیسیون‌های مختلفی بررسی شده بنابراین زمان زیادی برای بررسی آن صرف شد و می‌طلبد نمایندگان در اقدامی ضربتی با تصویب این لایحه خلاء‌های قانونی را پر کنند. درویش یادآور شد: نمایندگان اگر در آیین‌نامه و بحث‌های تکمیلی لایحه با ایراداتی روبرو شدند نیاز است آنها را رفع و تصحیح کنند تا روند تصویب و اجرای آن سریع‌تر طی شود. وی ادامه داد: فجایع حیوان آزاری در حال تکرار است و کشورمان به طور مداوم مورد تمسخر رسانه‌های مختلف خارجی قرار می‌گیرد این در حالی است که هنوز نتوانستیم قانونی برای مقابله با حیوان‌آزاری داشته باشیم؛ انتظار می‌رود با همت و تلاش نمایندگان مجلس لایحه ممنوعیت حیوان آزاری سریع‌تر به قانون جامعی تبدیل شود. بیشتر بخوانید: حیوانات بی پناه ملعبه دست قماربازان و مجانین/ از جنگ گاوها در شمال تا سوزاندن سگ‌ها در جنوبباید قوانین محکمی برای حفاظت از حیات وحش تصویب شودمدیرکل سابق دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست حیوان‌آزاری‌ها را نشانه ضعف آموزش و پرورش کشور دانست و گفت: در مهدکودک‌ها و مدارس هیچ سهمی از فضای آموزشی به شیوه رفتار با حیوانات و حفظ محیط زیست اختصاص داده نمی‌شود در حالی که آموزش و پرورش فن و شیوه تست‌زنی را به دانش آموزان مدارس ابتدایی یاد می‌دهد و این تاسف‌آور است. تصویب قانون برای مقابله با حیوان‌آزاری لازم است اما کافی نیستمدیرکل سابق دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست افزود: تصویب قانون برای مقابله با حیوان‌آزاری لازم است اما کافی نیست و باید برای افرادی که حیوانات بی‌دفاع و بی‌گناه را با قساوت تمام آزار می‌دهند و فیلم آن را در فضای مجازی منتشر می‌کنند مجازات‌های بازدارنده‌ای را پیش بینی و در نظر گرفت. /پایان پیام
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
راه دارد؛ با راه اصولی و علمی باید راه را هموار کنید تا در کشور توسعه اتفاق بیفتد و محیط زیست کشور هم ویران نشود. *واقعا هم هر مدیری که در عرصه کلان است، همه چیز را که نمی‌داندچون محیط زیست به معنی محیط زندگی مردم است. مسئول این محیط زیست … محیط زیست یا باید تائید کند یا نکند. وارد آنجا شدیم و در وزارت کشاورزی ماندیم تا بعدا دانشگاه …*برای وزارت کشاورزی یک بار معرفی شدید؟ بله. در وزارت کشاورزی بودم و تا سال ۸۰ در وزارت کشاورزی بودم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ عیسی کلانتری در این رابطه در گفتگویی با خبرآنلاین گفت: فشار زیادی روی محیط زیست است که چرا مدارس طبیعت تعطیل شدند، در حالی که این مدارس اصلا مجوز فعالیت نداشتند. در یک مدرسه طبیعت یک بچه‌ای فوت می‌کرد رییس سازمان محیط زیست باید به زندان می‌رفت. سازمان محیط زیست دستگاه مجوز دهنده برای این مدارس نیست. کدام دیوانه‌ای اجازه می‌دهد این مدارس غیرشرعی و قانونی ادامه کار بدهند؟ ما نمی‌خواستیم این مسائل را باز کنیم، اما فشارها ما را مجبور کرد. سیستم صداوسیما ما در چند ماه گذشته هر هفته ۱ تا ۲ ساعت با بنیان‌گذاران مدارس طبیعت مصاحبه می‌کند و آن‌ها از سازمان محیط زیست انتقاد می‌کنند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
استاندار فارس توجه به نیازهای افراد مسن و کهنسال را یکی از ضرورت‌های امروز دانست و گفت: بسیاری از اقدامات از جمله مناسب سازی‌های مورد نیاز سالمندان باید از هم‌اکنون در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شود. استاندار فارس ادامه داد: صدا و سیما و سایر رسانه‌ها باید در کنار مجموعه مدیریتی استان از جمله دانشگاه علوم پزشکی و سازمان جهاد کشاورزی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در حوزه سلامت مواد غذایی را تقویت کنند. رحیمی همچنین تامین بودجه مورد نیاز در فصولی که شیوع این بیماری قوت می‌گیرد را در اثر بخشی پیشگیری و مبارزه با آن موثر دانست. رحیمی با بیان اینکه بستن و تعطیل کردن چنین فعالیت‌هایی راهکار حل مسئله نیست، بر لزوم تقویت هدایت‌گری و نظارت دستگاه‌های متولی تاکید کرد. وی با اعتقاد بر اینکه موضوع سالمند شدن جامعه نیازمند بررسی دقیق‌تر و بیشتر است، خواستار برگزاری جلسه آینده کارگروه با این عنوان شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
حالا یک منبع آگاه در سازمان محیط ‌زیست که ترجیح می‌دهد اظهار نظری با اسم او منتشر نشود در مورد تفاوت این مدرسه‌ها با مدارس طبیعت می‌گوید: «همان‌طور که قبلا هم گفته شده یکی از اصلی‌ترین مشکلات مدارس طبیعت بنیان‌گذاران آن بودند که از نظر مراجع قانونی از راه‌اندازی آنها اهداف خاصی داشتند، اما مدارس سبز با نظارت بیشتر وزارت آموزش و پرورش ساخته می‌شوند و محتوای آموزشی آنها منطبق با چارچوب‌های آموزشی آموزش و پرورش است و تفاوت‌های زیادی با مدارس طبیعت دارد. درواقع این ماجرا بیشتر به آموزش و پرورش مربوط می‌شود.» مهرالله رخشانی‌مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور هم در مورد این مدارس می‌گوید: «این طرح فعلا در حد طرحی آزمایشی است که در سه استان اجرا می‌شود. هدف نهایی و ایده‌آل این است که تمام مدارس کشور ارتباط بهتر با طبیعت و لزوم توجه به آن را در دانش‌آموزان نهادینه کنند، چون با توجه به تغییرات زیست‌محیطی چاره‌ای جز این نیست. به همین دلایل باور جهانی بر آن است که ارتقای مدارس به مدارس سبز می‌تواند به ارتقای دیگر فضاهای انسانی در مقیاس‌های مختلف کمک کند. همچنین رعایت قوانین آتش‌نشانی، ایجاد راه‌های ورود ماشین‌های امدادی به محیط مدرسه و انعقاد تفاهمنامه با سازمان محیط زیست، آتش‌نشانی، بهداشت محیط و … از دیگر اهداف ساخت مدرسه سبز است.

دعوای موافقان و مخالفان قالیباف / شهردار سابق بدهی روی دست شهر گذاشت یا طلب؟

9+
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
از همان ابتدا و از زمان انتخابش به عنوان رییس سازمان محیط زیست با مسائل زیادی روبه‌رو شد. اما همین حالا که شما رییس سازمان محیط زیست هستید بحث استفاده از فناوری‌های نو و افزایش بهره‌وری در حوزه کشاورزی باز شده است. ببینید از زمان ریاست شما بر سازمان، محیط زیست بسیار امنیتی شده و حتی افراد زیادی در زندان هستند. البته من اینکار را نمی‌کردم چون به نظر من دشمن اول محیط زیست عدم توسعه یافتگی و فقر است. آقای کلانتری شما اتفاقی رییس سازمان محیط زیست شدید یا به این کار تمایل هم داشتید؟ من سال ۷۲ وقتی وزیر کشاورزی بودم دوست داشتم رییس سازمان محیط زیست شوم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
با این توضیحات باید گفت کارنامه اقتصادی دولت روحانی به هیچ وجه قابل دفاع نیست و نقطه‌ ضعف اصلی دولت به حساب می‌آید. یک روزنامه حامی دولت می‌گوید دولت روحانی پیشگام افزایش چاپ پول بدون پشتوانه و رشد نقدینگی است. اما در بررسی چرایی رشد نقدینگی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به نظر می‌رسد باید توجه ویژه‌ای به سیاست‌های نظام بانکی داشت. بررسی‌ها نشان می‌دهد عامل اصلی رشد نقدینگی در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۶ ناشی از بالا رفتن نرخ سود سپرده‌های بانکی بوده است. در سال‌های گذشته و با وجود رشد نقدینگی در اقتصاد، رشد اقتصادی روند منفی خود را آغاز کرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرآنلاین؛ با عیسی کلانتری؛ رئیس سارمان محیط زیست درباره علت تعطیلی مدارس طبیعت گفتگو کرده است. برای مثال فشار زیادی روی محیط زیست است که چرا مدارس طبیعت تعطیل شدند، در حالی که این مدارس اصلا مجوز فعالیت نداشتند. در یک مدرسه طبیعت یک بچه‌ای فوت می‌کرد رییس سازمان محیط زیست باید به زندان می‌رفت. همچنان به ما دستور داده شد که رفتارهای انجام شده در مدارس طبیعت غیرشرعی است، مراجع می‌گفتند اینکه خرگوش، سگ، گربه و … جای خواهر برادر بچه‌ها در خانه‌ها حضور داشته باشند. سیستم صداوسیما ما در چند ماه گذشته هر هفته ۱ تا ۲ ساعت با بنیان‌گذاران مدارس طبیعت مصاحبه می‌کند و آن‌ها از سازمان محیط زیست انتقاد می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- نشست فصلی شورای هماهنگی مدارس غیردولتی کشور با حضور مجتبی زینی‌وند، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و جمعی از نمایندگان شورای موسسان مدارس غیردولتی استان‌ها برگزار شد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این نشست هر یک از اعضای شورای موسسان، گزارشی درباره مسائل مربوط به حوزه مشارکت‌های استان ارائه کردند و رئیس هیئت مدیره تعاونی تامین نیاز مدارس غیردولتی نیز فعالیت‌های تعاونی را تشریح کرد. همچنین محمدمحسن بیگی، مشاور سازمان مراکز و مدارس غیردولتی، به سامانه‌های ایجادشده از سوی سازمان اشاره کرد و گفت: «سازمان مدارس و مراکز غیردولتی تلاش می‌کند تا اداره این سامانه‌ها به شورای موسسان مدارس در استان‌ها واگذار شود.» در ادامه این نشست رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با تشویق موسسان به استفاده بیشتر از ظرفیت قانونی خود، از حاضران خواست تا پیگیری مصوبات استانی از سوی روسای شوراها، کارگروه‌های حقوقی و کیفیت‌بخشی و … را فعال کنند. مجتبی زینی‌وند گفت: «رئیس شورای موسسان هر استان در شورای آموزش و پرورش استان حضور و عضویت افتخاری خواهد داشت.» وی در ادامه افزود: «فعالیت مدارس بدون مجوز از جمله مدارس طبیعت و. غیرقانونی است.» رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی بر اهمیت یاری موسسانی که نیاز به همراهی شورای هماهنگی دارند، تاکید کرد و گفت: «این مشارکت می‌تواند موجبات رشد آن‌ها را به دنبال داشته باشد.» انتهای پیام/
برنابرنا1 ماه قبل
دادگاه بعد از بررسی اظهارات متهم و براساس درخواست اولیادم، حکم قصاص نفس نجفی به اتهام قتل میترا استاد را صادر کرد. دستگیری سرشاخه‌های فساد در هلال احمرعضو شورای عالی هلال احمر از شناسایی و دستگیری سرشاخه‌های فساد و نفوذی در هلال و تحویل آنها به مقامات قضایی، قدردانی کرد. علی نوبخت، عضو شورای عالی هلال احمر نوشت: "به عنوان نماینده رییس‌جمهور در شورایعالی هلال احمر از تلاشهای نهادهای نظارتی از جمله بازرسی ویژه رییس‌جمهور و حراست هلال احمر و وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه که در شناسایی و دستگیری سرشاخه‌های فساد و نفوذی در هلال و تحویل آنها به مقامات قضایی مبذول فرموده‌اند، تشکر می‌کنم. کلانتری: مدارس طبیعت تعطیل شدندرئیس سازمان محیط زیست گفت: مدارس طبیعت تعطیل شدند. گفتنی است؛ کلانتری در ۲۲ مردادماه طی نشست خبری به خبرنگاران اعلام کرده بود که مدارس طبیعت بدون مجوز رسمی فعالیت می‌کردند.

ترویج حیوانیت در «مدارس طبیعت» / چگونه مبلغان «داروینیسم» کودکان ایران را مغزشویی می‌کنند +تصاویر

29+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست، در حاشیه جلسه صبح امروز هیأت دولت اظهار داشت: مدارس طبیعت تعطیل شدند. گفتنی است؛ کلانتری در ۲۲ مردادماه طی نشست خبری به خبرنگاران اعلام کرده بود که مدارس طبیعت بدون مجوز رسمی فعالیت می‌کردند. بر اساس فتوای مراجع فعالیت این مدارس مشکل شرعی دارد و به همین دلیل ما دیگر پیگیر کسب مجوز برای فعالیت آنها نشدیم. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری فارس: عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست، در حاشیه جلسه صبح امروز هیأت دولت اظهار داشت: مدارس طبیعت تعطیل شدند. گفتنی است؛ کلانتری در ۲۲ مردادماه طی نشست خبری به خبرنگاران اعلام کرده بود که مدارس طبیعت بدون مجوز رسمی فعالیت می‌کردند. بر اساس فتوای مراجع فعالیت این مدارس مشکل شرعی دارد و به همین دلیل ما دیگر پیگیر کسب مجوز برای فعالیت آنها نشدیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
بعد رئیس سازمان محیط‌زیست کشور این مدارس را تهدید می‌کند و هزینه‌اش را هم به گردن نظام و مرجعیت می‌گذارد. به گفته او وقتی این میزان با آمار ۱٫۵ برابری میزان شیوع افسردگی زنان در مقیاس با مردان جمع ‌شود، نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد. واکنش علی نصیریان به درگذشت داریوش اسدزادهداریوش اسدزاده، بازیگر سینما و تئاتر یکشنبه سوم شهریور در سن ۹۶ سالگی درگذشت. ظریف به اجلاس سران گروه هفت رفتمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با دعوت وزیر امور خارجه فرانسه وارد شهر بیاریتز، محل برگزاری اجلاس گروه هفت شد. اما پیش از آغاز اجلاس سران گروه هفت امانوئل مکرون و دونالد ترامپ، روسای جمهور فرانسه و آمریکا، هم دیدار کردند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
اعتماد آنلاین نوشت: ۲۲ مرداد بود که عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، در یک نشست خبری و در پاسخ به پرسشی در مورد چرایی مخالفت سازمان محیط‌زیست با ادامه کار مدارس طبیعت گفت صدور مجوز برای این مدارس غیرقانونی است. او در توضیح این مساله عنوان کرد: صدور مجوز برای فعالیت مدارس طبیعت کاملا غیرقانونی بود و هیچ محمل قانونی‌ای برای صدور مجوز وجود نداشت. کلانتری تاکید کرد: ‌ طبق فتوای مراجع عظام تقلید، مدارس طبیعت غیرشرعی اعلام شد و رسما به سازمان محیط‌زیست اعلام کردند که حق صدور مجوز برای مدارس طبیعت نداریم. به دنبال همین دستور بود که ما مدارس طبیعت را طراحی کردیم. بعد شما می‌بینید که رئیس سازمان محیط‌زیست کشور این مدارس را تهدید می‌کند و هزینه‌اش را هم به گردن نظام و مرجعیت می‌گذارد.» درویش در پاسخ به اینکه «آیا بعد از این خبر از سوی رئیس سازمان محیط‌زیست، در این مدارس تا همیشه بسته خواهد شد»، گفت: «خیر.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
رئیس سازمان محیط‌زیست، چندی پیش، از فتوای مراجع مبنی بر غیرشرعی بودن مدارس طبیعت خبر داد، اما محمد درویش، فعال محیط‌زیست، این حرف را دروغ خواند. اعتمادآنلاین|‌ ۲۲ مرداد بود که عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، در یک نشست خبری و در پاسخ به پرسشی در مورد چرایی مخالفت سازمان محیط‌زیست با ادامه کار مدارس طبیعت گفت صدور مجوز برای این مدارس غیرقانونی است. او در توضیح این مساله عنوان کرد: صدور مجوز برای فعالیت مدارس طبیعت کاملا غیرقانونی بود و هیچ محمل قانونی‌ای برای صدور مجوز وجود نداشت. کلانتری تاکید کرد: ‌ طبق فتوای مراجع عظام تقلید، مدارس طبیعت غیرشرعی اعلام شد و رسما به سازمان محیط‌زیست اعلام کردند که حق صدور مجوز برای مدارس طبیعت نداریم. بعد شما می‌بینید که رئیس سازمان محیط‌زیست کشور این مدارس را تهدید می‌کند و هزینه‌اش را هم به گردن نظام و مرجعیت می‌گذارد.» درویش در پاسخ به اینکه «آیا بعد از این خبر از سوی رئیس سازمان محیط‌زیست، در این مدارس تا همیشه بسته خواهد شد»، گفت: «خیر.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رئیس سازمان محیط‌زیست، چندی پیش، از فتوای مراجع مبنی بر غیرشرعی بودن مدارس طبیعت خبر داد، اما محمد درویش، فعال محیط‌زیست، این حرف را دروغ خواند. اعتمادآنلاین: عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، در یک نشست خبری و در پاسخ به پرسشی در مورد چرایی مخالفت سازمان محیط‌زیست با ادامه کار مدارس طبیعت گفت صدور مجوز برای این مدارس غیرقانونی است. او در توضیح این مساله عنوان کرد: صدور مجوز برای فعالیت مدارس طبیعت کاملا غیرقانونی بود و هیچ محمل قانونی‌ای برای صدور مجوز وجود نداشت. کلانتری تاکید کرد: ‌ طبق فتوای مراجع عظام تقلید، مدارس طبیعت غیرشرعی اعلام شد و رسما به سازمان محیط‌زیست اعلام کردند که حق صدور مجوز برای مدارس طبیعت نداریم. به دنبال همین دستور بود که ما مدارس طبیعت را طراحی کردیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
مخالفان این مدارس می‌گویند گویا مراجع تقلید فعالیت مدارس طبیعت را غیرشرعی دانسته‌‌اند و نهادهای امنیتی هم گفته‌اند که بنیانگذاران این مراکز توده‌ای بوده‌اند. از سوی دیگر، موافقان «مدرسۀ طبیعت» هم کوشیدند با تخفیف و تقلیل ماجرا به اختلاط و پوشش کودکان نابالغ، لمس چند حیوان یا انتقام‌گیری شخصی مسؤولان، مسألۀ اصلی را نادیده بگیرند. تفکیک گذر روانشناختی از گذر منطقی هم آموزۀ دیگر ایشان است که به درک بهتر پرسش بالا می‌انجامد. انکار حسنات آشکار این مدارس (شادی، سلامتی، خلاقیت کودکان و …) هم نه عالمانه است و نه منصفانه. تأسیس و تعطیلی این مدارس نمود دیگری از بلاتکلیفی و تناقض تاریخی ماست، که توضیح آن مجال دیگری می‌طلبد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
طرحی که با روی کار آمدن دولت به اصطلاح محیط زیستی حسن روحانی و در زمان ریاست معصومه ابتکار در سازمان حفاظت محیط زیست کلید خورده و با وجود اینکه از سوی متخصصان حوزه محیط زیست، طرحی نادرست و پوششی برای زمین‌خواری دانسته شد، پس از تبلیغات و حمایت بسیار از سوی سازمان حفاظت محیط زیست چند سالی است در بسیاری از استان‌ها کشور به اجرا درآمده است. ابتکار و کلانتری با سازمان محیط زیست چه کردند؟ بدین ترتیب طرحی که در چهار سال اول ریاست جمهوری حسن روحانی مایه فخر و مباحات دولت به شمار می‌رفت، حالا در چهار سال دوم ریاست جمهوری وی، غیرقانونی و غیرشرعی دانسته شد! جالب‌تر آنکه کلانتری در این نشست، دو بنیانگذار مدارس طبیعت را به استناد گزارش‌های وزارت اطلاعات، عضو حزب توده اعلام کرد! فعالیت چهار ساله یک عضو حزب توده در حوزه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست، تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی بی‌سابقه یک موسسه خصوصی که موسسانش را شکارچیانی با عقبه‌ای انحرافی تشکیل می‌دهند و معاونت یک متهم جاسوسی در این سازمان، مواردی است که در دولتی با ادعای دولت محیط زیستی شاهد آن هستیم! سازمانی که همچنان از مشاوره وابستگان و ذی‌نفعان متهمان پرونده استفاده می‌کند؛ این موارد لزوم ورود جدی دستگاه‌های امنیتی و نظارتی را به حوزه محیط زیست گوشزد می‌کند و این پرسش‌ را طرح می‌کند که آیا با مقصران و عاملان نفوذ این افراد در قلب تنها نهاد متولی حفاظت از محیط زیست کشور برخوردی صورت خواهد گرفت یا روند تصمیم‌سازی فرقه‌های مختلف در حوزه محیط زیست کشور ادامه خواهد یافت؟!
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
طرحی که با روی کار آمدن دولت به اصطلاح محیط زیستی حسن روحانی و در زمان ریاست معصومه ابتکار در سازمان حفاظت محیط زیست کلید خورده و با وجود اینکه از سوی متخصصان حوزه محیط زیست، طرحی نادرست و پوششی برای زمین‌خواری دانسته شد، پس از تبلیغات و حمایت بسیار از سوی سازمان حفاظت محیط زیست چند سالی است در بسیاری از استان‌ها کشور به اجرا در‌آمده است. ابتکار و کلانتری با سازمان محیط زیست چه کردند؟ بدین ترتیب طرحی که در چهار سال اول ریاست جمهوری حسن روحانی مایه فخر و مباحات دولت به شمار می‌رفت، حالا در چهار سال دوم ریاست جمهوری وی، غیرقانونی و غیرشرعی دانسته شد! جالب‌تر آنکه کلانتری در این نشست، دو بنیانگذار مدارس طبیعت را به استناد گزارش‌های وزارت اطلاعات، عضو حزب توده اعلام کرد! فعالیت چهار ساله یک عضو حزب توده در حوزه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست، تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی بی‌سابقه یک موسسه خصوصی که موسسانش را شکارچیانی با عقبه‌ای انحرافی تشکیل می‌دهند و معاونت یک متهم جاسوسی در این سازمان، مواردی است که در دولتی با ادعای دولت محیط زیستی شاهد آن هستیم! سازمانی که همچنان از مشاوره وابستگان و ذی‌نفعان متهمان پرونده استفاده می‌کند؛ این موارد لزوم ورود جدی دستگاه‌های امنیتی و نظارتی را به حوزه محیط زیست گوشزد می‌کند و این پرسش‌ را طرح می‌کند که آیا با مقصران و عاملان نفوذ این افراد در قلب تنها نهاد متولی حفاظت از محیط زیست کشور برخوردی صورت خواهد گرفت یا روند تصمیم‌سازی فرقه‌های مختلف در حوزه محیط زیست کشور ادامه خواهد یافت؟!
فراروفرارو2 ماه قبل
فرارو- یک دوستدار طبیعت؛ مدارس طبیعت رسما تعطیل شد. مشکلات مدارس طبیعت از زبان درویشدرویش در مورد مشکلات این مدارس به من گفت: نمی‌گویم مدارس طبیعت مشکلی نداشتند. این کنشگر طبیعت ادامه داد: این‌ها اتفاقاتی است که در محیط مدارس طبیعت رخ داده و مدارس طبیعت کمک می‌کرده نسل خلاق‌تری را تربیت کنیم. در مدرسه طبیعت آموزش می‌دهند؟ او گفت: «تسهیل گر‌هایی که در مدارس طبیعت هستند اصلا نباید هیچ نوع آموزشی بدهند. یاد خاطره علیرضا از مدرسه طبیعت رشت افتادم: «وقتی زنگ مدرسه طبیعت خورد همه بچه‌ها با ناراحتی مدرسه را ترک کردند؛ آرزویی که همه ما داشتیم.»
ایمناایمنا2 ماه قبل
کوسه آسوده دومین ماهی بزرگ زنده پس از کوسه نهنگ و یکی از سه کوسه پلانکتون خوار در کنار کوسه نهنگ و کوسه دهان بزرگ است. مردم اموات را در آرامستان‌های مجاز دفن کنندمدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: دفن غیرقانونی اموات در اماکن غیرمجاز در سطح شهر قم، برخی مشکلات زیست محیطی را به دنبال دارد. وی عنوان کرد: یک میلیارد و ۴۸۴ میلون ریال ضرر و زیان در اثر تخلفات زیست محیطی به محیط زیست استان وارد شده که از این میزان ۶۱۸ میلیون ریال وصول شده است. سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: تمامی میش و بره‌ها از ریل راه آهن به سمت ارتفاعات به سلامت عبور کردند. کشف ۳۰۰ پرنده زینتی از دو قاچاقچیرئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت: ۳۰۰ پرنده زینتی شامل بلبل خرما و مرغ مینا با همکاری ماموران دریابانی آبادان از دو قاچاقچی کشف شد.

به انتهای لیست رسیدید