مددکار اجتماعی

مددکار اجتماعی

غذای مانده به ما می‌دهند /سرمایی که قابل تحمل نیست

10+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴12 ساعت قبل
تا این که بعد از مدتی همسرم تصمیم گرفت برای کمک به مخارج زندگی در بیرون از منزل کار کند. من هم به خاطر رفاه و آسایش فرزندانم پیشنهاد او را پذیرفتم و جمیله سرکار رفت. اما این موضوع موجب شد تا توجه جمیله به من و زندگی مشترکمان کم شود. همسرم دیگر خود را یک زن شهری می‌دانست و حاضر نبود در روستا زندگی کند به همین دلیل اختلافات ما شدت گرفت تا جایی که کارمان به دادگاه کشید. جمیله هم به ناچار دست فرزندانم را گرفت و در حالی که از این موضوع به شدت ناراضی بود به روستا آمد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تا این که بعد از مدتی همسرم تصمیم گرفت برای کمک به مخارج زندگی در بیرون از منزل کار کند. من هم به خاطر رفاه و آسایش فرزندانم پیشنهاد او را پذیرفتم و جمیله سرکار رفت. اما این موضوع موجب شد تا توجه جمیله به من و زندگی مشترکمان کم شود. همسرم دیگر خود را یک زن شهری می‌دانست و حاضر نبود در روستا زندگی کند به همین دلیل اختلافات ما شدت گرفت تا جایی که کارمان به دادگاه کشید. جمیله هم به ناچار دست فرزندانم را گرفت و در حالی که از این موضوع به شدت ناراضی بود به روستا آمد.
ایمناایمنا1 روز قبل
اعتیاد در کشور ما در مقایسه با کشورهای دیگر شیوع بیشتری دارد و نزدیک به سه میلیون آمار رسمی اعتیاد داریم که اگر بعد خانوار اینها را هم در درگیری با اعتیاد حساب کنیم جمعیتی فراتر از این خواهد بود بنابراین طبیعی است که این امر بیشتر به چشم بیاید که مردم فکر کنند اعتیاد درمان نمی‌شود یا متخصصان بیشتری به حوزه درمان اعتیاد وارد می‌شوند. و این به دلیل وجود پروتکل سخت دستگاه‌های مربوطه است. به نظر شما کیفیت درمان اعتیاد در تمام نقاط کشور مشابه هم است و در همه نقاط کشور مراکز ترک اعتیاد وجود دارد؟ ببینید اعتقاد ما این است که باید به عدالت درمان توجه کرد و این دسترسی به درمان در همه جا وجود داشته باشد، برای مثال در برخی شهرستان‌های استان‌های مختلف همچنین استان اصفهان مرکز MMT وجود ندارد پس باید عدالت در توزیع مراکز درمان را ایجاد کنیم باید هزینه‌های درمان را کاهش داد و یارانه‌ درمان پرداخت کرد وگرنه درمان ما به لحاظ نوع آن نسبت به بقیه درمان‌های دنیا عقب نیست هرچند ممکن است در کیفیت درمان حرف باشد اما نوع آن مشابه است و تنها باید کیفیت را افزایش دهیم و این افزایش کیفیت هم با اصلاح پروتکل‌ها، ایجاد بیمه درمان و در اختیار گذاشتن یارانه و سهل‌تر کردن روند درمان به مراجعان و جامعه هدف انجام می‌شود. در خصوص مراکز ماده ۱۶ چه نظری دارید؟ اصولا درمان اعتیاد درمان اجباری نیست یعنی از قانون برای یک بار که معتاد به سمت درمان بیاید می‌توان استفاده کرد اما اینکه اجبار عامل اصلی درمان باشد اینطور نیست و آنجا که حرف از قانون و اجبار است هم می‌گویند باید بر اراده معتاد کار کرد در حالی که در ماده ۱۶ اجبار عامل اصلی ترک است و کاملا مشخص است که با اجبار کسی درمان نمی‌شود. گفتگو از: شهین اصلانی - خبرنگار سرویس جامعه خبرگزاری ایمنا
رکنارکنا1 روز قبل
تا این که بعد از مدتی همسرم تصمیم گرفت برای کمک به مخارج زندگی در بیرون از منزل کار کند. وقتی دوستانم را که در روستا مانده بودند صاحب خانه و زندگی می‌دیدم به تصمیم خودم مطمئن‌تر می‌شدم. همسرم دیگر خود را یک زن شهری می‌دانست و حاضر نبود در روستا زندگی کند به همین دلیل اختلافات ما شدت گرفت تا جایی که کارمان به دادگاه کشید. جمیله هم به ناچار دست فرزندانم را گرفت و در حالی که از این موضوع به شدت ناراضی بود به روستا آمد. من هم دیگر از این وضعیت خیلی خسته شده بودم تا این که جلسه دادگاه برگزار شد و قاضی سرپرستی کودکان را به مادرشان سپرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، موسی خلیل الهی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی در سفر به مناطق زلزله زده این استان به همراه امن الهی معاون قضایی دادگستری و رییس حوزه قضایی بخش ترکمانچای از روستای ورنکش بخش ترکمنچای بازدید کرد. وی ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان زلزله و صدور دستورات لازم جهت حفظ امنیت منطقه به فرماندهی انتظامی شهرستان میانه، بر تسریع در امدادرسانی تأکید کرد. رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی طی تماس تلفنی با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان شرقی، خواستار اعزام کادر درمانی و مددکار اجتماعی شد تا با توانمندسازی روحی موجبات کاهش آلام آسیب دیدگان فراهم شود. گفتنی است: بامداد جمعه ۱۷ آبان ۹۸ زلزله‌ای به بزرگی ۵٫۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه شهرستان میانه در استان آذربایجان شرقی را لرزاند. مرکز لرزه نگاری کشور ترکمانچای میانه را کانون زلزله گزارش کرده است که بزرگترین پس لرزه آن با قدرت ۴٫۳ ریشتر اتفاق افتاده است.

چرا تمامی هیولاهای ضدمسیحی به آمریکا حمله می‌کنند؟

3+
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌ لیلا ارشد مددکار اجتماعی، مرتضی دیاری پژوهشگر مسائل اجتماعی و سارا اسمی‌زاده دانشجوی دکتری بررسی مسائل اجتماعی و مددکار اجتماعی، سخنرانان این نشست بودند. با این تفاوت که امروز آمار آسیب‌ها بالا رفته است.» ارشد با اشاره به رشد آسیب‌های اجتماعی گفت: «بیکاری، حاشیه‌نشینی و فقر در سال‌های اخیر افزایش یافته است؛ مواردی که زمینه‌ساز بروز آسیب‌های جدی‌تری همچون اعتیاد است. اما متاسفانه مقابله با آسیب‌های اجتماعی جزو اهداف حاکمیت نیست. در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی توانستیم نخستین مرکز حمایت از زنان معتاد را راه‌ بیندازیم و انتظار داشتیم با گذر زمان در این زمینه پیشرفت کنیم. دختری که در سن کم از جانب مادرش معتاد می‌شود، دختری که به یک مرد فروخته می‌شود، دختری که در سن کم و با اجبار همسر مردی معتاد می‌شود اصلا قدرت تصمیم‌گیری ندارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی جعفری، رئیس اورژانس اجتماعی در رابطه با خدمات اورژانس اجتماعی در برنامه رادیویی تهران کلینیک رادیو تهران گفت: فعالیت‌های اوراژانس اجتماعى شامل خدمات در زمینه آسیب‌های اجتماعی همچون اختلافات زن و شوهری و مشاجراتشان، کودک آزاری، همسر آزاری، کودکان خیابانى و … است. اخبار اجتماعی-​ وی ادامه داد: هموطنان عزیز می‌توانند در صورت بروز مشکل از طریق خط ۱۲۳ که متشکل از روانشناس مرد و زن و مددکار اجتماعی است‌، مشکلاتشان را بیان کنند و مددکارارن اورژانس اجتماعی که با تائید قوه قضاییه وارد عمل شوند و اقدامات اورژانسی لازم را انجام دهند، که البته این تداخل نیاز به دستور کتبی نداشته و با ارتباط تلفنی متقاضی ما حکم را دریافت خواهیم کرد. رئیس اورژانس اجتماعی اعلام کرد: در سال گذشته حدود ۲۷۷هزار ساعت تماس با خط ۱۲۳ صورت می‌گیرد و بیشترین تماس‌ها در مورد اول مربوط به کودک آزاری، سپس همسرآزاری، سالمند آزاری‌، همسایه آزاری و در آخر معلول آزاری بوده است. وی بیان داشت: اگر در دعوا و خشونت‌هاى زن و شوهرى به طور مداوم اتفاق بیافتد، مردم مى توانند با اورژانس اجتماعی خبر دهند و ما باهمکاری نیروی انتظامى مداخلاتی را انجام دهیم. رئیس اورژانس اجتماعی گفت: ما در سراسر کشور؛ جهت حمایت از آسیب‌های اجتماعی فعالیت داریم ولی به دلیل مشکلات اعتبارى سازمان‌، خدمات رسانی به‌صورت کامل نیست و امیدواریم با حمایت دولت بتوانیم بحث پایداری و نگهداری و توسعه اورژانس اجتماعی را داشته باشیم.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
رئیس اورژانس اجتماعی گفت: اورژانس اجتماعی امکان مداخله در دعوا و خشونت‌های خانوادگی را با همکاری نیروی انتظامی دارد. علی جعفری رئیس اورژانس اجتماعی در رابطه با خدمات اورژانس اجتماعی در برنامه رادیویی گفت: فعالیت‌های اورژانس اجتماعی شامل خدمات در زمینه آسیب‌های اجتماعی همچون اختلافات زن و شوهری و مشاجراتشان، کودک آزاری، همسر آزاری، کودکان خیابانی و … است. رئیس اورژانس اجتماعی اعلام کرد: در سال گذشته حدود ۲۷۷هزار ساعت تماس با خط ۱۲۳ صورت می‌گیرد و بیشترین تماس‌ها در مورد اول مربوط به کودک آزاری، سپس همسرآزاری، سالمند آزاری، همسایه آزاری و در آخر معلول آزاری بوده است. وی بیان داشت: اگر در دعوا و خشونت‌های زن و شوهری به طور مداوم اتفاق بیافتد، مردم می‌توانند با اورژانس اجتماعی خبر دهند و ما باهمکاری نیروی انتظامی مداخلاتی را انجام دهیم. رئیس اورژانس اجتماعی گفت: ما در سراسر کشور؛ جهت حمایت از آسیب‌های اجتماعی فعالیت داریم ولی به دلیل مشکلات اعتباری سازمان، خدمات رسانی به‌صورت کامل نیست و امیدواریم با حمایت دولت بتوانیم بحث پایداری و نگهداری و توسعه اورژانس اجتماعی را داشته باشیم.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
فارس نوشت: علی جعفری، رئیس اورژانس اجتماعی در رابطه با خدمات اورژانس اجتماعی گفت: فعالیت‌های اوراژانس اجتماعی شامل خدمات در زمینه آسیب‌های اجتماعی همچون اختلافات زن و شوهری و مشاجرات‌شان، کودک آزاری، همسر آزاری، کودکان خیابانی و … است. رئیس اورژانس اجتماعی اعلام کرد: در سال گذشته حدود ۲۷۷ هزار ساعت تماس با خط ۱۲۳ صورت می‌گیرد و بیشترین تماس‌ها در مورد اول مربوط به کودک آزاری، سپس همسرآزاری، سالمند آزاری‌، همسایه آزاری و در آخر معلول آزاری بوده است. وی بیان داشت: اگر در دعوا و خشونت‌های زن و شوهری به طور مداوم اتفاق بیافتد، مردم می‌توانند با اورژانس اجتماعی خبر دهند و ما با همکاری نیروی انتظامی مداخلاتی را انجام دهیم. جعفری افزود: ۹۵ درصد زنانی که مورد خشونت قرار می‌گیرند مورد حمایت خانه‌های امن هستند، در واقع اگر زنی در معرض خشونت بود و جایگاهی نبود که آن خانم مورد حمایت قرار بگیرد، ما به آنها در حدود ٤ تا ٨ ماه به همراه فرزندان‌شان اسکان موقت می‌دهیم تا در آرامش زندگی کنند. رئیس اورژانس اجتماعی گفت: ما در سراسر کشور جهت حمایت از آسیب‌های اجتماعی فعالیت داریم ولی به دلیل مشکلات اعتباری سازمان‌، خدمات‌رسانی به‌صورت کامل نیست و امیدواریم با حمایت دولت بتوانیم بحث پایداری و نگهداری و توسعه اورژانس اجتماعی را داشته باشیم.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی جعفری در رابطه با خدمات اورژانس اجتماعی در برنامه رادیویی گفت: فعالیت‌های اورژانس اجتماعی شامل خدمات در زمینه آسیب‌های اجتماعی همچون اختلافات زن و شوهری و مشاجراتشان، کودک آزاری، همسر آزاری، کودکان خیابانی و … است. رئیس اورژانس اجتماعی اعلام کرد: در سال گذشته حدود ۲۷۷هزار ساعت تماس با خط ۱۲۳ صورت می‌گیرد و بیشترین تماس‌ها در مورد اول مربوط به کودک آزاری، سپس همسرآزاری، سالمند آزاری، همسایه آزاری و در آخر معلول آزاری بوده است. وی بیان داشت: اگر در دعوا و خشونت‌های زن و شوهری به طور مداوم اتفاق بیافتد، مردم می‌توانند با اورژانس اجتماعی خبر دهند و ما باهمکاری نیروی انتظامی مداخلاتی را انجام دهیم. جعفری افزود: ۹۵ درصد زنانی که مورد خشونت قرار می‌گیرند مورد حمایت خانه‌های امن هستند، درواقع اگر زنی در معرض خشونت بود و جایگاهی نبود که آن خانم مورد حمایت قرار بگیرد ما به آنها در حدود ٤ تا ٨ ماه به همراه فرزندانشان اسکان موقت می‌دهیم تا در آرامش زندگی کنند. رئیس اورژانس اجتماعی گفت: ما در سراسر کشور؛ جهت حمایت از آسیب‌های اجتماعی فعالیت داریم ولی به دلیل مشکلات اعتباری سازمان، خدمات رسانی به‌صورت کامل نیست و امیدواریم با حمایت دولت بتوانیم بحث پایداری و نگهداری و توسعه اورژانس اجتماعی را داشته باشیم.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، علی جعفری، رئیس اورژانس اجتماعی در رابطه با خدمات اورژانس اجتماعی در برنامه رادیویی تهران کلینیک رادیو تهران گفت: فعالیت‌های اوراژانس اجتماعى شامل خدمات در زمینه آسیب‌های اجتماعی همچون اختلافات زن و شوهری و مشاجراتشان، کودک آزاری، همسر آزاری، کودکان خیابانى و … است. رئیس اورژانس اجتماعی اعلام کرد: در سال گذشته حدود ۲۷۷هزار ساعت تماس با خط ۱۲۳ صورت می‌گیرد و بیشترین تماس‌ها در مورد اول مربوط به کودک آزاری، سپس همسرآزاری، سالمند آزاری‌، همسایه آزاری و در آخر معلول آزاری بوده است. وی بیان داشت: اگر در دعوا و خشونت‌هاى زن و شوهرى به طور مداوم اتفاق بیافتد، مردم مى توانند با اورژانس اجتماعی خبر دهند و ما باهمکاری نیروی انتظامى مداخلاتی را انجام دهیم. رئیس اورژانس اجتماعی گفت: ما در سراسر کشور؛ جهت حمایت از آسیب‌های اجتماعی فعالیت داریم ولی به دلیل مشکلات اعتبارى سازمان‌، خدمات رسانی به‌صورت کامل نیست و امیدواریم با حمایت دولت بتوانیم بحث پایداری و نگهداری و توسعه اورژانس اجتماعی را داشته باشیم. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
دیگر کشتی زندگی من به گل نشسته است و امیدی به حرکت دوباره آن روی امواج متلاطم دریا ندارم. مادر او نیز وقتی کنار مادرم می‌نشست و به درد دل می‌پرداخت مدام از اخلاق و رفتار «رشید» تعریف و تمجید می‌کرد. همان شب زیبا بود که مادرم مرا به آغوش کشید و ماجرای خواستگاری مادر رشید را بیان کرد از خوشحالی و شرم و حیا سرخ و سفید می‌شدم که داخل اتاقم رفتم. خلاصه بدون هیچ صحبت و شرطی و تنها با گفت وگوی بزرگ ترها مراسم خواستگاری و عقدکنان برگزار شد. خلاصه زندگی مشترک ما در حالی آغاز شد که پدرم برای شکوه مراسم ازدواجم سنگ تمام گذاشت.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
برای جراحی ftm نیاز است سینه، رحم و تخمدان فرد مورد جراحی قرار بگیرد و همگی از بدن او خارج شوند. عمل جراحی برای تغییر جنسیت چه مدت طول می‌کشد؟ عمل پوستی تغییر جنسیت ۲ ساعت و نوع روده‌ای اش ۴ ساعت. بعد از دریافت تاییدیه، دادگاه مجوز تغییر جنسیت را می‌دهد. این عمل در کدام کشور بهتر انجام می‌شود؟ کشور تایلند مرکز انجام عمل جراحی تغییر جنسیت است. البته از آن طرف آدم ۵۰ ساله هم داریم که به تازگی مجوز تغییر جنسیت دریافت کرده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
یک مددکار اجتماعی تاکید کرد که عدالت اجتماعی در مورد قربانیان اسیدپاشی به شکل کم و ضعیفی رخ داده است. به گزارش ایسنا، دکتر حمیده عادلیان در نشست بررسی راهکارهای کاهش اسیدپاشی در ایران که عصر روز گذشته از سوی انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی در خانه وارطان برگزار شد اظهار کرد: متاسفانه باید بگویم که عدالت اجتماعی در مورد قربانیان اسیدپاشی به شکل کم و ضعیفی رخ داده است و دیه و قصاص نمی‌تواند عدالت واقعی را در مورد این افراد اجرا کند. وی با بیان این که یکی از پیامدهای اسید برای قربانیان این خشونت هویت اجتماعی است گفت: متاسفانه قربانیان اسیدپاشی دچار طردشدگی می‌شوند و همین موضوع نیز یک مسئله و بی عدالتی است. وی با بیان این که عوامل و زمینه‌های اجتماعی در وقوع مواردی مانند اسیدپاشی بسیار مهم است ادامه داد: برای کاهش اسیدپاشی باید روی عوامل فرهنگی و اجتماعی تمرکز کنیم. من موافق افزایش قوانین و تشدید مجازات‌ها هستم اما نه به این معنا که صرفا بخواهیم در این حوزه تمرکز داشته باشیم و معتقدم اولویت اول تمرکز روی عوامل فرهنگی و اجتماعی است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، یکی از اصلی‌ترین مشکلات محله اتابک مثل اغلب محلاتی که فقر و مهاجرت بیچاره‌شان کرده، درگیری دائمی با مواد مخدر است. کسانی که آزادانه در محله مواد مصرف می‌کنند و دیگرانی که راحت ساقی‌گری می‌کنند. تقریبا در هر کوچه و خیابان محله اتابک یکی از خانه‌های متروک را می‌توانی ببینی با علمک‌های گاز که از دیوارهای نیمه ویران بلندترند. ما به مرکز خدمات اجتماعی محل ارجاع‌شان می‌دهیم.» زن‌ها می‌گویند با منجوق دوزی و کار در خانه این و آن، روزگار می‌گذرانند. یکی از زنان محل می‌گوید یک سال و نیم است که به محله اتابک آمده: «محله‌مان آشوب است؛ از ترس معتاد شدن نمی‌گذارم بچه‌ها پایشان را بیرون بگذارند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
بنابراین با این اوصاف؛ این پرسش مطرح می‌شود که نگاه نهاد قضایی کشور ما به موضوع مرخصی زندانیان و شرایط اعطای آن چگونه است و تحت چه شرایطی و با چه ضوابطی به زندانیان مرخصی اعطا می‌شود و این موضوع در کدام قانون مورد توجه قرار گرفته است؟ «قاضی ناظر» اعطای مرخصی به زندانیان را تشخیص می‌دهداحمد محمدی، عضو هیأت مدیره انجمن آیین دادرسی مدنی ایران در این باره می‌گوید: آیین‌نامه اعطای مرخصی به زندانیان، کیفیت مرخصی‌ را برای زندانیان مشخص کرده است و بر اساس آن به زندانیان، مرخصی اعطا می‌شود. وی ادامه می‌دهد: اصولا دادن مرخصی به تشخیص یک هیأت نظارت در زندان انجام می‌شود و قاضی «ناظر» در زندان، دستور اعطای مرخصی را می‌دهد. در بخش سوم که به موضوع «رابطه محکوم با خروج از مرکز حرفه آموزی و اشتغال یا زندان» اختصاص دارد فصلی تحت عنوان مرخصی زندانیان تعریف شده که در اینجا مفصل به شرایط و ضوابط اعطای مرخصی به زندانیان اشاره شده است. ضمنا اعطای مرخصی به زندانیان به عنوان یک حق تلقی نمی‌شود و برخورداری از آن موکول به رعایت مقررات زندان و کسب امتیازات لازم است. مرخصی افراد مشهور به دستور مرجع ذی‌صلاحکوهپایه زاده با اشاره به آیین‌نامه اعطای مرخصی به زندانیان می‌گوید: در این آیین‌نامه کیفیت مرخصی‌ها مشخص شده و اصولا دادن مرخصی به تشخیص یک هیات نظارت است و قاضی ناظر زندان دستور آن را می‌دهد.
برنابرنا2 هفته قبل
یک مددکار اجتماعی ضمن انتقاد از طرح جدایی ری از تهران نسبت به افزایش آسیب‌های اجتماعی شهرستان ری هشدار داد. این مددکار اجتماعی افزود: نگاهم این است که اگر قرار است اتفاقی بیفتد باید به شرایط اجتماعی مردم کمک کند. این فعال حوزه آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: نادیده گرفتن مسائل اجتماعی مردم و نبود پیوست‌ها، آسیب‌زاست. این مددکار اجتماعی در پایان گفت: با جدایی تهران از ری احتمال افزایش آسیب‌های اجتماعی وجود دارد. نادیده گرفتن و عدم توجه به بخش اجتماعی سیاست‌گذاری‌ها می‌تواند به افزایش آسیب اجتماعی منجر شود که لازم است به این موارد توجه کافی شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
خدا نکند با رعشه دست‌هایت کمی از غذا روی لباست بریزد آن وقت شاید تمام آبروی داشته و نداشته آقازاده‌ات پیش عروس تازه‌تان برود. تازه این‌ها حکایت سالمندانی است که با همان آب باریکه حقوق بازنشستگی زیر منت این و آن نمی‌روند. متهمان سالمندآزاریمدیرکل امور آسیب‌ها و اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی معتقد است: غفلت و بی‌توجهی در رأس هرم سالمندآزاری قرار دارد که ممکن است خواسته یا ناخواسته صورت گیرد. در آیین سرخپوستان آجیبوآی شمالی نیز سالمند در مراسمی با خواندن سرود مرگ، توسط پسرش با ضربه تبرزین کشته می‌شود. دکتر موسوی چلک اضافه می‌کند: عمده‌ترین مشکل ما در بخش سالمندان برنامه‌ریزی ماست.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
باید زنان جامعه بدانند که می‌توانند با توانایی‌هایشان چه کارهایی را انجام دهند. پیشگیری سطح سه هم که به اندازه کافی نیست. مساله زنان و کودکان جدا از هم نیست. وقتی که شادی و نشاط به اندازه کافی در جامعه وجود ندارد، به نوعی به آسیب‌های اجتماعی دامن می‌زند. تاکنون اینها را جدا از هم دیدیم که آسیب‌های اجتماعی افزایش یافته‌اند. اگر این مورد را لحاظ نکنیم و یک دفعه به پیشگیری سطح سه برسیم، آسیب‌های اجتماعی در ایران افزایش پیدا می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
در همین سال‌ها بود که برای اولین بار و با تعارف یکی از دوستانم سیگار را لای انگشتانم گذاشتم و خیلی زود با مواد مخدر آشنا شدم. ابتدا به صورت تفننی و پنهانی مصرف می‌کردم و درگیر تفریح و خوش گذرانی شده بودم. ۲۸ ساله بودم که مادرم به خواستگاری «هانیه» رفت و ما به طور سنتی با یکدیگر ازدواج کردیم. با یک حساب سرانگشتی می‌توانستم با فروش مواد به زندگی ام رونقی بدهم، این گونه بود که دست به خرده فروشی مواد مخدر زدم. وقتی برای اولین بار به مرخصی آمدم متوجه شدم همسرم برای تامین هزینه‌های زندگی در خانه‌های مردم یا باغ ویلاها کارگری می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- اعتصاب معلمان در شیکاگو در حالی ادامه دارد که معلمان علاوه بر نارضایتی از دستمزد و مزایا خواستار افزایش منابع آموزشی و کمکی در مدارس این منطقه هستند. ، اعتصاب معلمان در شهر شیکاگو که به تعطیلی بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز منجر شده همچنان ادامه دارد. برای ۴۴۴ دانش آموز فقط یک مشاور در اختیار داریم و برای ۱۲۳۸ دانش آموز یک مددکار اجتماعی و برای ۲۸۵۹ دانش آموز یک پرستار مدرسه خدمت می‌کند. " پولی می‎افزاید که رژیم سرمایه داری، دانش آموزان طبقه کارگری را در آمریکا تحت تاثیر قرار داده و باعث می‌شود این دانش آموزان همچنان از سیستم آموزشی دور نگه داشته شوند. در همین حال، سناتور «الیزابت وارن»، نامزد حزب دموکرات به همراه مدیر اتحادیه معلمان شیکاگو در تجمع هزاران نفری معلمان در این منطقه حضور یافت.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، با وارد شدن اعتصاب آموزگاران شیکاگو به پنجمین روز خود و بدون معلم ماندن بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز، مذاکرات بین اتحادیه آموزگاران شیکاگو و مدارس دولتی شیکاگو همچنان در بن بست باقی مانده است. آیزلین پولی، یکی از سازمان دهندگان جنبش بلک لایوز متر [Black Lives Matter] که از حامیان این اعتصاب‌ها نیز است، در گفتگو با رادیو اسپوتنیک، اعتصاب‌های شیکاگو را یک مبارزه جدی به منظور افزایش منابع آموزشی برای دانش آموزان خواند. وی با بیان اینکه آموزگاران برای دستیابی به خواسته‌های خود مصمم هستند، افزود: هم اکنون ما با یک بحران سیاسی مواجه هستیم … درحال حاضر ما ۵۱۴ مدرسه منطقه‌ای داریم که در همه آن‌ها تنها ۱۲۸ کتابدار فعالیت می‌کنند. در این مدارس به ازای هر ۴۴۴ دانش آموز یک مشاور، به ازای هر هزار و ۲۳۸ دانش آموز یک مددکار اجتماعی و به ازای هر دو هزار و ۸۵۹ دانش آموز یک پرستار حضور دارند. پولی تاکید کرد، اما آنچه اصلا کمبودش در این مدارس احساس نمی‌شود، نیرو‌های پلیس است. در نتیجه به جای آنکه آنچه کودکان واقعا به آن نیاز دارند، یعنی کارکنان پشتیبانی که به آن‌ها کمک می‌کنند، آموزش کامل دریافت کنند، در اولویت قرار بگیرند و بودجه آن‌ها تامین شود، به توسعه سامانه‌های امنیتی، سامانه‌های نظارتی و افزایش نیرو‌های پلیس در مدارس پرداخته شده و این درحالی است که شهردار می‌گوید برای تامین نیاز‌های دانش آموزان بودجه کافی وجود ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
آموزگاران همچنین خواستار امضای قراردادهای سه ساله به جای قراردادهای پنج ساله کنونی با معلمان هستند. لوری لایتفوت شهردار شیکاگو اعلام کرد از اینکه آموزگاران شیکاگو به رغم پیشنهاد به گفته وی «بسته تاریخی» به معلمان, باز هم دست به اعتصاب زده اند, مایوس و سرخورده شده است. مذاکرات یک ماهه اتحادیه آموزگاران شیکاگو با تیم شهردار برای حل اختلافات با توافقی همراه نبوده است. این نخستین اعتصاب سراسری آموزگاران در شهر شیگاگو سومین شهر بزرگ آمریکا از سال ۲۰۱۲ تاکنون به شمار می‌رود. اتحادیه آموزگاران شیکاگو اعلام کرد همزمان با تظاهرات اعضا در برابر مدارس و مرکز شهر, مذاکرات با مقامات شهرداری همچنان ادامه خواهد یافت.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
مرد جوان با هم‌دستی همسرش یکی از دوستان خود را در مشهد به دلیل سوء‌ظن به قتل رساند و متواری شد. رسول و همسرش پس از قتل محمد با گذاشتن یادداشتی جهت فریب پلیس در شناسایی قاتل با خودروی آریزوی مقتول فرار کردند. این ارتباطات بیش از حد و ورود به زندگی خصوصی ممکن است به زندگی شخصی و خانوادگی و مسائل کاری افراد لطمه بزند. این روان درمانگر اعتماد بیش از حد به دیگران را به نحوی، خود را در معرض ناامنی قرار دادن، دانست. به گفته قادری اینکه این زوج جوان یک فرد غریبه را وارد زندگی شخصی خود کرده‌اند، این احتمال را قوت می‌بخشد که هدف مشخصی داشته و آن بهره بردن از سود اقتصادی بوده است.
رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، رسول و همسرش پس از قتل محمد با گذاشتن یادداشتی جهت فریب پلیس در شناسایی قاتل با خودروی آریزوی مقتول فرار کردند. این ارتباطات بیش از حد و ورود به زندگی خصوصی ممکن است به زندگی شخصی و خانوادگی و مسائل کاری افراد لطمه بزند. این روان درمانگر اعتماد بیش از حد به دیگران را به نحوی، خود را در معرض ناامنی قرار دادن، دانست. ورود غریبه‌ها ممنوعرمضان علی قادری، مددکار اجتماعی این احتمال را می‌دهد که دلیل پناه آوردن محمد به خانواده رسول به خاطر مشکلاتی دانست که در زندگی خانوادگی خود داشته و حل نشده است. به گفته قادری اینکه این زوج جوان یک فرد غریبه را وارد زندگی شخصی خود کرده‌اند، این احتمال را قوت می‌بخشد که هدف مشخصی داشته و آن بهره بردن از سود اقتصادی بوده است.
همشهریهمشهری4 هفته قبل
وی در بخش دیگری از این پنل اظهار داشت: بر اساس برآورد سازمان ملل متحد، ۱۰ درصد مردم جهان را افراد دارای معلولیت تشکیل می‌دهند و در ایران آمار دقیقی از افراد دارای معلولیت وجود ندارد. نصیری خاطرنشان کرد: در آخرین سرشماری سال ۹۵ برداشت جمعیتی از افراد دارای معلولیت صورت نگرفته است. این در حالی است که در ایران افراد دارای اختلال طیف اوتیسم، یادگیری و غیره به عنوان افراد دارای معلولیت طبقه‌بندی می‌شوند. مدیرکل حوزه سلامت شهرداری تهران افزود: تعداد سالمندان جهان ۶۵۰ میلیون نفر، تعداد سالمندان کشور هشت میلیون و ۲۳۱ هزار نفر و تعداد سالمندان شهر تهران یک میلیون نفر معادل ۱۰٫۳ درصد جمعیت شهر تهران است. وی همچنین اظهار داشت: تعداد کودکان کشور زیر پنج سال، هشت میلیون نفر و تعداد کودکان شهر تهران یک میلیون و ۵۴۳ هزار و ۹۷ نفر که معادل ۱۷٫۸ درصد جمعیت شهر تهران است.

به انتهای لیست رسیدید