مدولباس فجر

مدولباس فجر

مهرمهر2 هفته قبل
محمودی حتی ذائقه‌سازی را همان جریان مدسازی می‌داند و اعتقاد دارد مدسازی در تمام دنیا یک روش مخصوص به خودش را دارد. جریان مدسازی بسیار متفاوت است و باید با دانش و علم مناسب و خاصی پیاده شود، جریان مدسازی با برگزاری رویداد رخ نمی‌دهد. مردم آن پوشاک را انتخاب نمی‌کنند زیرا حوزه مد و لباس از بازار شکل می‌گیرد، البته درست است که در این زمینه مدسازی است ولی حاکمیت در این دنیای بزرگ در هیچ‌جای جهان نتوانسته مدسازی انجام دهد. ببینید من ذائقه‌سازی را با همان کلمه مدسازی معادله‌سازی و بیان کردم، مدسازی در تمام دنیا یک روش مخصوص به خودش را دارد. ببینید من ذائقه‌سازی را با همان کلمه مدسازی معادله‌سازی و بیان کردم، مدسازی در تمام دنیا یک روش مخصوص به خودش را دارد.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مینو پدرام فعال حوزه مد و لباس، طراح و داور جشنواره بین‌المللی مدولباس فجر است او سالیان سال در این حوزه فعالیت داشته و در دانشگاه‌ها به تدریس مشغول است. او فرآیند مد و لباس را به‌عنوان زنجیره جداناشدنی به یکدیگر وابسته می‌داند و طراحی، تولید، عرضه، فروش و حتی رشته‌های دانشگاهی را در این حوزه مهم و ضروری تلقی می‌کند. با توجه به گسست مطرح شده شما، اگر بخواهم نظر تخصصی بدهم در حوزه طراحی باید بگویم در دانشگاه طرح درس‌ها باید تجدید نظر شود، تنوع و تعدد رشته‌هایی ارائه شده را باید بیشتر کنند. زیرا درحال حاضر ما یک رشته در این حوزه بیشتر نداریم با یک رشته دانشجویان نمی‌توانند نیاز بازار را برطرف کنند و خروجی ما صددرصد منطبق با نیاز بازار نخواهد بود. در نتیجه یکی از خلاء‌ها عدم وجود نیروی متخصص به اندازه کافی است.» درحال حاضر ما یک رشته در این حوزه بیشتر نداریم با یک رشته دانشجویان نمی‌توانند نیاز بازار را برطرف کنند و خروجی ما صددرصد منطبق با نیاز بازار نخواهد بود.
مهرمهر4 هفته قبل
تا تا زمانی که این فرآیند و ذائقه‌سازی تثبیت نشود این گسستی مردم و مسئولان و متولیان روزبه‌روز بیشتر خواهد شد. چرا در کشور ما مقاومت وجود دارد؟ به این خاطر که برای آن به خوبی ذائقه‌سازی نکردیم. باید بگویم که در حوزه مد و لباس فرآینده ذائقه‌سازی در دولت وجود ندارد و ذائقه مخاطب توسط عوامل بیگانه شکل می‌گیرد. می‌توانم به جرئت بگویم که فروشی که در ایام عاشورا در حوزه پوشاک است اگر بیشتر از فروش شب عید نباشد کمتر هم نیست. دولت باید ناظر باشد که این چرخه دچار انحراف نشود و در جهت خاستگاه عفاف و حجاب و قوانین مرتبط با آن پیش رود.
رجانیوزرجانیوز4 هفته قبل
منصور تیرگر، رئیس مرکز پژوهش‌های اتحادیه پوشاک تهران، می‌گوید: دولت در حوزه مد و لباس سازوکار درستی با نظارت همه‌جانبه ایجاد نکرده است. چرا در کشور ما مقاومت وجود دارد؟ به این خاطر که برای آن به خوبی ذائقه‌سازی نکردیم. باید بگویم که در حوزه مد و لباس فرآینده ذائقه‌سازی در دولت وجود ندارد و ذائقه مخاطب توسط عوامل بیگانه شکل می‌گیرد. می‌توانم به جرئت بگویم که فروشی که در ایام عاشورا در حوزه پوشاک است اگر بیشتر از فروش شب عید نباشد کمتر هم نیست. دولت باید ناظر باشد که این چرخه دچار انحراف نشود و در جهت خاستگاه عفاف و حجاب و قوانین مرتبط با آن پیش رود.
مهرمهر1 ماه قبل
وجوهی که ما را به خوبی متوجه گسست «فرهنگ سازمانی» و «فرهنگ عمومی» می‌کند. او معتقد است نیمی از زنان و حتی بیشتر به پوشش چادر علاقه‌مند هستند و زنان جامعه مد چادر و مقنعه را به عنوان لباس فعالیت اجتماعی پذیرفتند. طبیعتا اطلاعات ریزی هم در این‌باره ندارم و فکر می‌کنم خیلی از مردم هم از این جشنواره اطلاعات نداشته باشند. جشنواره فیلم فجر، جشنواره تئاتر فجر، جشنواره موسیقی فجر را می‌بینند و از آن اطلاع دارند و دنبال می‌کنند اما جشنواره مد و لباس فجر را من نشنیده بودم و الان از شما شنیدم. به اعتقاد من، زنان جامعه مد چادر و مقنعه را به عنوان لباس فعالیت اجتماعی پذیرفتند، بنابراین به نظر می‌رسد اگر آن پیش‌فرض‌ها به‌خوبی مدلل نشود بحث‌هایی پیش می‌آید که باعث از دست دادن نقاط قوت‌مان می‌شود.
مهرمهر7 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مرضیه برومند کارگردان، در حاشیه جشنواره مدولباس فجر در چابهار درباره عروسک‌های دست‌ساز بومی گفت: خوشحالم از اینکه در سرزمینی هستم که به عروسک‌های بومی و اقوام اهمیت بسیاری می‌دهند باید تمام تلاش و همت‌مان را بگذاریم تا عروسک‌های بومی و اقوام را معرفی می‌کنیم. او ادامه داد: عروسک‌های بومی، همان‌هایی هستند که در زمان‌های قدیم مادربزرگ‌ها برای سرگرمی کودکان و نوه‌هایشان می‌ساختند. البته باید از عروسکخانه ماه‌گنج و آوای طبیعت تشکر کنم که در زمینه عروسک‌های بومی و جمع‌آوری آن و معرفیشان آب هیچ کاری دریغ نکردند. کارگردان مدرسه موش‌ها با اشاره به این موضوع که اگر کودکان سرزمین‌مان عروسک «باربی» به دست می‌گیرند تقصیر مسئولان است که کاری برای عروسک‌های بومی انجام ندادند، ما بسیار تلاش کردیم تا کودکان بتوانند عروسک‌های بومی را بشناسند و آن را در دست داشته باشند. برومند با اشاره به انبوه سازی عروسک‌های بومی گفت: باید تلاش کنیم تا بتوانیم عروسک بومی را به تولید انبوه برسانیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ماه قبل
مرضیه برومند کارگردان «مدرسه موش‌ها» عنوان کرد: باید در معرفی عروسک‌های بومی تلاش کنیم و آن‌ها را به تولید انبوه برسانیم؛ اگر کودکان ما عروسک «باربی» در دست دارند، تقصیر مسئولان است که کاری برای عروسک‌های بومی انجام ندادند. او ادامه داد: عروسک‌های بومی، همان‌هایی هستند که در زمان‌های قدیم مادربزرگ‌ها برای سرگرمی کودکان و نوه‌هایشان می‌ساختند. البته باید از عروسکخانه ماه‌گنج و آوای طبیعت تشکر کنم که در زمینه عروسک‌های بومی و جمع‌آوری آن و معرفیشان آب هیچ کاری دریغ نکردند. کارگردان مدرسه موش‌ها با اشاره به این موضوع که اگر کودکان سرزمین‌مان عروسک «باربی» به دست می‌گیرند تقصیر مسئولان است که کاری برای عروسک‌های بومی انجام ندادند، ما بسیار تلاش کردیم تا کودکان بتوانند عروسک‌های بومی را بشناسند و آن را در دست داشته باشند. برومند با اشاره به انبوه سازی عروسک‌های بومی گفت: باید تلاش کنیم تا بتوانیم عروسک بومی را به تولید انبوه برسانیم.
خبر فوریخبر فوری8 ماه قبل
با پایان گرفتن مهلت ارسال آثار به هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، طبق آمار نهایی تا کنون هفت هزارو ۷۸۶ اثربه دبیرخانه هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر رسیده است. در هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر تاکنون بیش از هفت هزار و ۷۸۶ اثر به دبیرخانه جشنواره امسال رسیده است که رشد ۲۶ درصدی، آثار رسیده به این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری در حوزه مد و لباس را نشان می‌دهد. بنابراین گزارش، تاکنون ۱۰۸مجموعه لباس با الهام از نقش مکران هر کدام با بیش از ۵ اثر به جشنواره رسیده است. این گزارش می‌افزاید، به طور کلی از مجموعه هفت هزار و ۷۸۶ آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، هزار و ۸۱۱ طرح مانتوی اجتماع، هزار و ۶۷۴ طرح مانتوی مجلسی، ۱۲۴ طرح پوشاک اجتماع/مجلسی آقایان، ۵۸ طرح کاربردی آقایان، ۶۵ طرح کیف و ۴۴۹ طرح کفش، ۳۲۷ طراحی پارچه و ۸۲۴ طراحی زیورآلات، ۶۰ طراحی روسری، ۵۶۲ طرح پوشش سر، ۳۱ طرح چادر، ۵۴۰ اثر در بخش کالکشن، ۱۴ فیلم و مجله در بخش فرهنگی هنری و هزار ۲۸۹ طرح کاربردی بانوان بوده است. هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی مثالش ٢٦بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.
مهرمهر8 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد ولباس فجر، در هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر تاکنون بیش از هفت هزار و ۷۸۶ اثر به دبیرخانه جشنواره امسال رسیده است که رشد ۲۶ درصدی، آثار رسیده به این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری در حوزه مد و لباس را نشان می‌دهد. بنابراین گزارش، تاکنون ۱۰۸مجموعه لباس با الهام از نقش مکران هر کدام با بیش از ۵ اثر به جشنواره رسیده است. این گزارش می‌افزاید، به طور کلی از مجموعه هفت هزار و ۷۸۶ آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، هزار و ۸۱۱ طرح مانتوی اجتماع، هزار و ۶۷۴ طرح مانتوی مجلسی، ۱۲۴ طرح پوشاک اجتماع/مجلسی آقایان، ۵۸ طرح کاربردی آقایان، ۶۵ طرح کیف و ۴۴۹ طرح کفش، ۳۲۷ طراحی پارچه و ۸۲۴ طراحی زیورآلات، ۶۰ طراحی روسری، ۵۶۲ طرح پوشش سر، ۳۱ طرح چادر، ۵۴۰ اثر در بخش کالکشن، ۱۴ فیلم و مجله در بخش فرهنگی هنری و هزار ۲۸۹ طرح کاربردی بانوان بوده است. هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی مثالش ٢٦بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.
مهرمهر8 ماه قبل
که به مسائل اجتماعی، سیاسی و کشاورزی … می‌پردازد و امیدواریم در حوزه طراحی نمایشگاه اختصاصی برگزار کنیم و در ادامه محصولات را به تولید انبوه برسانیم. جشنواره در ۸بخش از ۲۶بهمن تا ۲اسفند ماه برگزار می‌شود عرضه محصولات و سایر بخش‌های کاربردی به غیر از بخش بین‌المل را در جشنواره خواهیم داشت. به گفته او، جشنواره مد و لباس فجر، دارای عنوان ایرانی و ملی با هدف معرفی ظرفیت‌های کشور و توفیق فرهنگ و صنعت است، البته جریان نقد مجموعه آثار را در جشنواره داریم و ۱۰ مجموعه آثار مورد نقد قرار خواهد گرفت. همچنین باید توجه داشته باشیم که ما قبل از انقلاب مد ایرانی نداشتیم که بعد از انقلاب شاهد رشد و شکوفایی در این حوزه بودیم. نمایش آثار کاربردی ۱۲۸۹اثر در این بخش رسیده است که انشالله تولید انبوه آثار هم شکل می‌گیرد.

به انتهای لیست رسیدید