مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان

وانانیوزوانانیوز1 هفته قبل
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت که آموزش‌ و پرورش یک لشکر اقتصادی خفته است که ظرفیت اقتصادی بالقوه‌ای دارد و باید به فعل برسد. وی افزود: آموزش‌وپرورش یک لشکر اقتصادی خفته است که ظرفیت اقتصادی بالقوه‌ای دارد و باید به فعل برسد. سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: حد و حرارت هیچ جامعه‌ای از حد و حرارت معلمان جامعه بالاتر نخواهد رفت و به همین دلیل باید پیگیر ظرفیت اقتصادی آموزش‌وپرورش در جهت ارتقای جایگاه اقتصادی معلمان باشیم چراکه معلمی، کاری فرهنگی و تعلیم و تربیتی است که در آن کمتر می‌توان به سمت مشاغل اقتصادی رفت. حسینی در ادامه اضافه کرد: در این راستا یکی از کارهای ارزشمند که از سال١٣٧۴شروع‌شده است، تأسیس و راه‌اندازی صندوق ذخیره فرهنگیان است. در این نشست مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گزارش اقدامات انجام شده در صندوق ذخیره فرهنگیان بابیان اینکه از سرمایه‌گذاری‌های جدید غافل نشدیم، گفت: با تحلیل فرصت‌ها و تهدیدها، فرصت‌های خوب را شناسایی کردیم و خوشبختانه صندوق ذخیره فرهنگیان هیچ‌گاه مشمول تحریم‌ها نبوده است و با بررسی‌های انجام‌ شده ۵١درصد سهام هلدینگ انرژی سپهر خریداری شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، پس از پایان رسیدگی به پرونده محمدهادی رضوی و احسان دلاویز دو تن از متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی رسول قهرمانی با اجازه قاضی قرائت کیفرخواست ۸ تن از مدیران بانک سرمایه را آغاز کرد. نماینده دادستان در ابتدا به قرائت کیفرخواست محمدرضا خانی مدیرعامل بانک سرمایه از ۱۶ فروردین ۹۵ تا ۲۳ اردیبهشت ۹۶ پرداخت و گفت: آقای خانی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره پیشین بانک سرمایه به ۱۱ فقره از شرکتهای ذیل از سال ۹۵ تا ۹۶ تسهیلات بانکی جمعا به مبلغ یک هزار و ۹۴ میلیارد و ۸۰۴ میلیون تومان بدون دریافت وثایق و ضمانت‌های کافی پرداخت کرده است. نماینده دادستان تاکید کرد: پرونده سایر تسهیلاتی که متهم پرداخت کرده در شعبه اول دادسرای جرائم پولی و بانکی مفتوح رسیدگی است. قهرمانی در ادامه افزود: شرکت توسعه پایدار قشم به حیاط خلوت مدیران بانک سرمایه برای پرداخت تسهیلات تبدیل شده بود و ۳۷۷ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه که در اختیار شرکت توسعه پایدار قشم قرار داشت با دستور خانی به شرکتهای مختلف به عنوان تسهیلات داده شده است. نماینده دادستان تصریح کرد: مطابق گزارش پلیس آگاهی ناجا، معاون نظارت بانک مرکزی، اظهارات متهمین و اقاریر متهم پرداخت تسهیلات غیرقانونی به شرکت توسعه پایدار توسط شخص خانی رهبری و هدایت شده است.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، پس از پایان رسیدگی به پرونده محمدهادی رضوی و احسان دلاویز دو تن از متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی رسول قهرمانی با اجازه قاضی قرائت کیفرخواست ۸ تن از مدیران بانک سرمایه را آغاز کرد. نماینده دادستان تاکید کرد: پرونده سایر تسهیلاتی که متهم پرداخت کرده در شعبه اول دادسرای جرائم پولی و بانکی مفتوح رسیدگی است. قهرمانی در ادامه افزود: شرکت توسعه پایدار قشم به حیاط خلوت مدیران بانک سرمایه برای پرداخت تسهیلات تبدیل شده بود و ۳۷۷ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه که در اختیار شرکت توسعه پایدار قشم قرار داشت با دستور خانی به شرکتهای مختلف به عنوان تسهیلات داده شده است. به گفته قهرمانی ۲۵۰ میلیارد تومان از این مبلغ به شرکت پتروتجارت هرمس متعلق به برادران ریخته‌گران، ۸۰ میلیارد تومان به شرکت پدیده تجارت سیوان متعلق به علیرضا نیکویی، ۲۵ میلیارد تومان به فولاد البرز ایرانیان متعلق به قاسم خلیلی، ۱۵ میلیارد تومان به عظیم‌پترو متعلق به آقای عظیم‌زاده و ۱۱ میلیارد تومان به شرکت متعلق به آقای امینیان پرداخت شده است. نماینده دادستان تصریح کرد: مطابق گزارش پلیس آگاهی ناجا، معاون نظارت بانک مرکزی، اظهارات متهمین و اقاریر متهم پرداخت تسهیلات غیرقانونی به شرکت توسعه پایدار توسط شخص خانی رهبری و هدایت شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، پس از پایان رسیدگی به پرونده محمدهادی رضوی و احسان دلاویز دو تن از متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی رسول قهرمانی با اجازه قاضی قرائت کیفرخواست ۸ تن از مدیران بانک سرمایه را آغاز کرد. نماینده دادستان تاکید کرد: پرونده سایر تسهیلاتی که متهم پرداخت کرده در شعبه اول دادسرای جرائم پولی و بانکی مفتوح رسیدگی است. قهرمانی در ادامه افزود: شرکت توسعه پایدار قشم به حیاط خلوت مدیران بانک سرمایه برای پرداخت تسهیلات تبدیل شده بود و ۳۷۷ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه که در اختیار شرکت توسعه پایدار قشم قرار داشت با دستور خانی به شرکتهای مختلف به عنوان تسهیلات داده شده است. نماینده دادستان تصریح کرد: مطابق گزارش پلیس آگاهی ناجا، معاون نظارت بانک مرکزی، اظهارات متهمین و اقاریر متهم پرداخت تسهیلات غیرقانونی به شرکت توسعه پایدار توسط شخص خانی رهبری و هدایت شده است. وی در ادامه به اظهارات آرمان علمایی مشاور وقت مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد و گفت: با اعلام نفوذ امامی در غندالی، خانی به عنوان مدیرعامل بانک سرمایه منصوب شد و آقای یارمحمدی به عنوان نماینده امامی به بانک سرمایه مراجعه می‌کرد و خانی ریخته‌گران و امامی مصوبات متعددی را برای پرداخت تسهیلات صادر کرده بودند و از این طریق بخشی از مشکلات امامی حل و فصل شده بود.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
باشگاه خبرنگاران جوان: نماینده دادستان درباره نقش مدیران بانک سرمایه در به یغما بردن ۱۴ هزار میلیارد تومان از اموال فرهنگیان توضیحاتی داد. وی افزود: خانم شریف کاظمی در اقاریر خود ۲ میلیارد تومان را ۵ تا ۶ میلیارد تومان عنوان کرده است. وی گفت: ۴۷ درصد سهام بانک سرمایه متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان و ۳۷ درصد متعلق به گروه ریخته گران است. قهرمانی بیان کرد: عدم امانتداری مدیران وقت بانک سرمایه منجر به از بین رفتن ۱۴ هزار میلیارد تومان از اموال فرهنگیان شده است. قهرمانی ادامه داد: صد‌ها میلیارد تومان از سرمایه بانک سرمایه در اختیار گروه‌های سودجو از جمله گروه ریخته گران قرار داده شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، در هفته‌های اخیر، بخشی از صحبت‌های مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بازتاب‌های زیادی را در جامعه فرهنگیان داشته و واکنش‌های مختلفی را به همراه داشت. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در سخنان خود در جمع مدیران ارشد آموزش و پرورش شهر تهران گفته بود " فرهنگیان ماهانه پولی معادل یک پرس غذا را به موسسه پرداخت می‌کنند! مشروح این یادداشت را در ادامه می‌خوانید: «مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در توجیه عملکرد صندوق ذخیره بیان داشته است» فرهنگیان ماهانه پولی معادل یک پرس غذا را به موسسه پرداخت می‌کنند". مطابق مقرراتی که برای اعضای صندوق ابلاغ شده است، هر یک از اعضای صندوق باید بین سه تا پنج درصد از حقوق خود را به عنوان حق عضویت به صندوق ذخیره واریز کنند. صندوق ذخیره فرهنگیان و سرمایه عظیم فرهنگیان فرصت بسیار خوبی برای کمک به معیشت و رفاه فرهنگیان بوده و هست.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در هفته‌های اخیر، بخشی از صحبت‌های مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بازتاب‌های زیادی را در جامعه فرهنگیان داشته و واکنش‌های مختلفی را به همراه داشت. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در سخنان خود در جمع مدیران ارشد آموزش و پرورش شهر تهران گفته بود " فرهنگیان ماهانه پولی معادل یک پرس غذا را به موسسه پرداخت می‌کنند! در‌ همین رابطه حجت‌الله بنیادی پژوهشگر حوزه آموزش وپرورش در یادداشتی می‌گوید: صندوق ذخیره فرهنگیان و سرمایه عظیم فرهنگیان فرصت بسیار خوبی برای کمک به معیشت و رفاه فرهنگیان بوده و هست. مشروح این یادداشت را در ادامه می‌خوانید: «مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در توجیه عملکرد صندوق ذخیره بیان داشته است» فرهنگیان ماهانه پولی معادل یک پرس غذا را به موسسه پرداخت می‌کنند". صندوق ذخیره فرهنگیان و سرمایه عظیم فرهنگیان فرصت بسیار خوبی برای کمک به معیشت و رفاه فرهنگیان بوده و هست.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
هجمه به صندوق ذخیره برای فروپاشیوی با اشاره به سخنان وزیر آموزش و پرورش درباره هدف و نیت هجمه‌کنندگان به صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: همان طور که آقای بطحایی به درستی اشاره کرد هجمه به صندوق در راستای فروپاشی صندوق بوده و هجمه‌کنندگان قصد دیگری نداشتند. ۵۱ میلیارد تومان در مقابل ۵۰۰۰ میلیارد تومان ارزش دفتری دارایی‌های موسسه یک درصد بیشتر نیست بنابراین می‌خواستند بخاطر یک درصد دارایی صندوق در بانک سرمایه ۹۹ درصد مابقی سرمایه آن را از بین ببرند. واقعا هیات مدیره‌ای که در بانک سرمایه داریم یکی از شجاع‌ترین هیئت مدیره‌های بانکی کشور هستند. فرهنگیان ماهانه پول یک پرس غذا را به صندوق پرداخت می‌کنندمدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: فرهنگیان ماهانه پولی معادل یک پرس غذا را به موسسه پرداخت می‌کنند! نیکدل یکی دیگر از اقدامات بسیار مهم صندوق ذخیره فرهنگیان را بحث بر سر محاسبه ارزش افزوده عنوان کرد و گفت: شورای استراتژیک صندوق ذخیره فرهنگیان به وزارتخانه نامه زده است.
تابناکتابناک1 ماه قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی هجدهمین روز اردیبهشت ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی هجدهمین روز اردیبهشت ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۱۸ اردیبهشت ۱۲۹۴، قانون منع خروج طلا و نقره از ایران به تصویب مجلس شورای ملی رسید. ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این کشور را از توافق برجام خارج کرد و وعده بازگشت تحریم‌ها علیه ایران در مدت ۹۰ روزه و ۱۸۰ روزه را داد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با تأکید بر اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان همچنان در حال طی کردن مسیر انحرافی خود است اظهار داشت: دفاتر این صندوق در استان‌ها به پاتوق فعالیت‌های حزبی و سیاسی تبدیل شده ‌و هیچ دردی را از قشر فرهنگیان جامعه دوا نمی‌کنند. رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه هم‌اینک در دفاتر استانی این صندوق بسیاری از کارها و امورات سیاسی انجام می‌شود عنوان کرد: به اعتقاد بنده این عمل یک تخلف آشکار است که به هیچ عنوان با ذات و اهداف عالیه صندوق ذخیره فرهنگیان کشور همخوانی ندارد. کوچکی‌نژاد با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان در استان گیلان نیز هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری انجام نداده است گفت: با این وجود دفتر صندوق در گیلان نیز همانند سایر استان‌های دیگر دایر شده در حالی‌که تمام امورات مربوط به فرهنگیان به‌صورت سیستمی انجام می‌شود و نیازی به دایر کردن دفتر نیست. کوچکی‌نژاد فرهنگیان را قشر زحمتکش جامعه خواند و با بیان اینکه باید از آنان بیشتر از این‌ها حمایت شود عنوان کرد: غندالی مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان برای توسعه حزب بنیاد باران در تمام استان‌ها اقدام به تأسیس دفتر کرد به طوری‌که هم‌اکنون این دفاتر به پاتوق فعالیت‌های سیاسی تبدیل شده‌اند. رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه با تغییر روند اداره کردن این صندوق مسیر ورود و نفوذ بسیاری از افراد رانتی به آن مسدود می‌شود افزود: از طرفی دیگر از وزارت آموزش و پرورش نیز انتظار داریم در مسیر انتخاب مدیرعامل صندوق نیز دقت بیشتری به خرج دهد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به افتتاح سالانه یک پتروشیمی از سال ۹۸ تا ۱۴۰۱ و سودآوری چشمگیر از سال ۹۹ درباره افتتاح بانک ویژه فرهنگیان توضیحاتی داد. مهدی نیکدل با اشاره به اینکه سود صندوق ذخیره فرهنگیان در مقایسه با سال گذشته دو برابر افزایش داشته است، اظهار کرد: سال گذشته میزان سود این صندوق ۲۸۰ میلیارد تومان بود که امسال به ۶۲۲ میلیارد تومان رسیده است و این همان سود قابل تقسیم میان فرهنگیان است. سودآوری چشمگیر از سال ۹۹مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ممکن است سال آینده به دلیل اینکه پتروشیمی کیمیای پارس نیمه دوم سال به بهره‌برداری می‌رسد میزان سوددهی صندوق همانند امسال باشد اما از سال ۹۹ سودآوری صندوق چشمگیر خواهد بود. تجربه بانک سرمایه و بازهم افتتاح بانک فرهنگیان؟ مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه داد: شرکت هواپیمایی از صندوق ذخیره فرهنگیان هنوز افتتاح نشده است و جزو برنامه‌های آینده است همچنین اگر مجلس شورای اسلامی موافقت کند بانک فرهنگیان را افتتاح خواهیم کرد البته دو کمیسیون مجلس با این موضوع موافقت کرده‌اند. وی در پاسخ به این پرسش که «فرهنگیان یک بار تجربه بانک سرمایه را داشتند که نتوانست به ذینفعان اصلی خود یعنی فرهنگیان خدمات قابل قبولی ارائه دهد بر چه اساس مجدد به دنبال افتتاح بانک دیگری هستید؟» عنوان کرد: بانک سرمایه چون سهامدار غیر وارد آن شد تا حدودی از دست آموزش و پرورش خارج شد اما در بانک فرهنگیان باید وجوه فرهنگیان گردش داشته باشد و به آنها سرویس دهد به عنوان مثال به دنبال کارهای ویژه نباشد بلکه با کارهای کوچک به دنبال ارائه خدمات و اعطای وام به فرهنگیان باشد تا برای دریافت وام گرفتار بانک‌های دیگر نشوند نه اینکه وام‌های میلیاردی به دیگران بدهد که بخورند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
مهدی نیکدل در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه سود صندوق ذخیره فرهنگیان در مقایسه با سال گذشته دو برابر افزایش داشته است، اظهار کرد: سال گذشته میزان سود این صندوق ۲۸۰ میلیارد تومان بود که امسال به ۶۲۲ میلیارد تومان رسیده است و این همان سود قابل تقسیم میان فرهنگیان است. از سال ۹۹ تا ۱۴۰۱ هر سال یک پتروشیمی افتتاح می‌شودوی افزود: از سال آینده هر سال یک پتروشیمی جدید به مدار می‌آید به گونه‌ای که تا پایان سال ۹۸ پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه، سال ۹۹ پتروشیمی سبلان، ۱۴۰۰ پتروشیمی دنا و سال ۱۴۰۱ پتروشیمی سیراف افتتاح می‌شود؛ عمده سرمایه‌گذاری‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در حوزه پتروشیمی خواهد بود چراکه پرسود است. سودآوری چشمگیر از سال ۹۹مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ممکن است سال آینده به دلیل اینکه پتروشیمی کیمیای پارس نیمه دوم سال به بهره‌برداری می‌رسد میزان سوددهی صندوق همانند امسال باشد اما از سال ۹۹ سودآوری صندوق چشمگیر خواهد بود. تجربه بانک سرمایه و بازهم افتتاح بانک فرهنگیان؟ مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه داد: شرکت هواپیمایی از صندوق ذخیره فرهنگیان هنوز افتتاح نشده است و جزو برنامه‌های آینده است همچنین اگر مجلس شورای اسلامی موافقت کند بانک فرهنگیان را افتتاح خواهیم کرد البته دو کمیسیون مجلس با این موضوع موافقت کرده‌اند. انتهای پیام
آخرین خبرآخرین خبر3 ماه قبل
بازداشتی جدید پرونده بانک سرمایه کیست؟ تسنیم/ روز گذشته (شنبه) چهارم اسفند بود که رسانه‌ها از بازداشت مدیرعام سابق بانک سرمایه خبر دادند؛ خبری که ابتدا ذهن‌ها را به سمت علی بخشایش مدیرعامل قبلی این بانک که به تازگی نیز محاکمه‌اش پایان یافته، برد اما فرد بازداشتی او نبود. فردی که به تازگی بازداشت شده، «محمدرضا خانی» نام دارد؛ کسی که دوم مهر سال ۹۵ به عنوان مدیرعامل بانک سرمایه منصوب و در کمتر از ۷ ماه مسئولیت پر حاشیه خود در این بانک، ۲۸ فروردین ۹۶ برکنار شد. وی ادامه داد: این اظهارات در حالی مطرح شد که هیات تحقیق و تفحص در زمان خانی اصلا در بانک مستقر نبود و با ورود مدیرعامل جدید، در بانک مستقر شدند. وی در ادامه اعلام کرد که دو سوم وام‌هایی که از بانک سرمایه گرفته شده و پس داده نشده، مربوط به دولت قبل و یک سوم مربوط به دولت فعلی است. پرونده بانک سرمایه ۳۲ متهم دارد که تا سه تن از متهمان آن شامل علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک، پرویز کاظمی رئیس هیئت مدیره بانک، عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه‌های ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی محاکمه شدند اما هنوز حکم‌شان صادر نشده است.
ایلناایلنا4 ماه قبل
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به عملکرد روبه رشد این موسسه، سودآوری خالص سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ این صندوق را بیش از دو برابر سال گذشته عنوان کرد و گفت: این اولین گام برای دستیابی به سودآوری سالانه بیشتر برای فرهنگیان عضو صندوق در سال‌های آتی است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: با توجه به سرمایه‌گذاری‌ها‌ی انجام شده و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، روند رو به رشد سودسازی موسسه در هر سال طی سنوات آتی نیز ادامه خواهد داشت. زیرا سیاست اصلی موسسه در دوره جدید مدیریت از سال ۱۳۹۵، سودسازی برای اعضای محترم صندوق تدوین و ترسیم شده است. نیکدل همچنین به صدور رای بدوی دیوان عدالت اداری در خصوص زنده شدن ۶۳۴ میلیارد تومان سهم دولت در طی برنامه پنجم اشاره کرد و گفت: سهم دولت صرفا به فرهنگیانی تعلق می‌گیرد که عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند بنابراین توصیه می‌کنیم همه فرهنگیان به عضویت صندوق اقدام کنند. وی گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از فرهنگیان عضو نسبت به افزایش میزان واریزی خود تا ۵ درصد اقدام کرده‌اند و به همان نسبت سهم دولت به آنها تعلق می‌گیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
نیکدل همچنین به صدور رای بدوی دیوان عدالت اداری در خصوص زنده شدن ۶۳۴ میلیارد تومان سهم دولت در طی برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: سهم دولت صرفا به فرهنگیانی تعلق می‌گیرد که عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند بنابراین توصیه می‌کنیم همه فرهنگیان برای عضویت در صندوق اقدام کنند. فرهنگیان سهم خود را به ۵ درصد افزایش دهندمدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان یکی دیگر از اقدامات موسسه را تصویب سهم ۵ درصدی دولت در برنامه ششم توسعه (ماده ۸۵) و همچنین اقدام برای دائمی کردن آن عنوان کرد و گفت: فرهنگیان عضو موسسه صرفا در صورتی از حداکثر سهم ۵ درصدی دولت برخوردار می‌شوند که سهم خود را تا ۵ درصد افزایش دهند زیرا در غیر این صورت از مابقی سهم دولت برخوردار نمی‌شوند. وی گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از فرهنگیان عضو نسبت به افزایش میزان واریزی خود تا ۵ درصد اقدام کرده‌اند و به همان نسبت سهم دولت به آنها تعلق می‌گیرد. تأسیس بانک فرهنگیانمدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: تلاش برای تأسیس بانک فرهنگیان از دیگر برنامه‌های موسسه برای ارائه تسهیلات و سایر خدمات مالی به فرهنگیان است که قبلا دو بار در صحن علنی مجلس مطرح شده و برای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارجاع شده تا پس از بررسی، مجددا در صحن علنی مطرح و تصمیم‌گیری شود. مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان به سرمایه‌گذاری‌های جدید موسسه اشاره کرد و گفت: تاسیس شرکت هواپیمایی با هدف راه‌اندازی خطوط هوایی کم‌هزینه، ایجاد شرکت مدیریت فرآیندهای نیروگاهی در زمینه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر و همچنین خرید بیش از نیمی از هلدینگ پتروشیمی انرژی سپهر از جمله سرمایه‌گذاری‌های جدید با چشم‌انداز سودآوری و ارائه خدمات رفاهی مناسب به فرهنگیان است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی الهیار ترکمن با اشاره به اینکه فرهنگیان مطالباتی از سال گذشته دارند، اظهار کرد: تمام مطالبات آموزش‌وپرورش شامل مطالبات نیروهای خدماتی، پیمانی، رسمی و حق‌التدریس که از سال ۹۶ باقی‌مانده بود را احصاء کرده‌ایم و تخصیص‌ها تا حدودی صورت گرفته است اما خزانه به خاطر مشکلات نقدینگی که دارد، هنوز نتوانسته است به ما پرداخت کند. وی ادامه داد: در بهمن‌ماه چون مصادف با پرداخت عیدی است، کمی از لحاظ نقدینگی شرایط خزانه خاص است، ولی پیگیر هستیم که در اسرع وقت بتوانیم این مطالبات را پرداخت کنیم. الهیار ترکمن تصریح کرد: تا قبل از پایان امسال تلاش می‌کنیم بخش مهمی از مطالبات که حدود ۹۵ درصد آن می‌شود را تسویه کنیم. وی بابیان اینکه در این تسویه کل مطالبات فرهنگیان در سال ۹۶ قطعا پرداخت خواهد شد، گفت: ابتدا تمام مطالبات سال ۹۶ پرداخت می‌شود و بخش کوچکی از مطالبات سال ۹۷ فرهنگیان باقی می‌ماند که از سال ۹۷ به ۹۸ منتقل خواهد شد که پیگیری می‌کنیم که بتوانیم آن را نیز پرداخت کنیم. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با هدف ارتقاء معیشتی و رفاه فرهنگیان در ۲۳ سال پیش تصویب و کار خود را آغاز کرد. البته فرهنگیانی که عضو صندوق هستند، از عملکرد آن رضایت ندارند و معتقدند ماهانه مبالغی از فیش حقوقی آنها کسر و به حساب صندوق ذخیره فرهنگیان واریز می‌شود و اینکه قرار است چه اتفاقی برای معیشت آنها رخ دهد مشخص نیست؛ اتفاقات اخیر در پرونده بانک سرمایه نیز تردیدهایی برای آنها نسبت به عملکرد موفق صندوق ذخیره رقم زد. اما عملکرد و تصمیمات مرداد و دی ماه ۱۳۹۷ وزیر آموزش و پرورش و دولت در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان، حکایت از اتفاقات دیگری در صندوق ذخیره دارد! عملکرد قابل تقدیر صندوق ذخیره فرهنگیان! مطابق نگرش او، هنر قابل تقدیر صندوق ذخیره فرهنگیان با سرمایه عظیمی که از سال ۱۳۷۳ تا کنون دراختیار دارد، سرپا نگه‌داشتن خود در این دو یا سه سال بوده است!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
به گزارش مشرق، مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در پاسخ به این پرسش که آیا بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان فقط ۶۳۴ میلیارد تومان است که برای آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته است، اظهار کرد: بدهی ۶۳۴ میلیارد تومانی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که برای دریافت آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ایم، مربوط به برنامه پنجم توسعه است. وی افزود: هم‌اکنون برنامه پنجم توسعه به اتمام رسیده و ما در برنامه ششم قرار داریم بنابراین برای سال‌های ۹۶ و ۹۷ نیز دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان بدهی دارد که در مجموع حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸ نیز باید بابت سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان اعتبار مدنظر لحاظ شود و در مجموع برای سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸» علاوه بر ۶۳۴ میلیارد تومانی که بابت برنامه پنجم توسعه از دیوان عدالت رای گرفته‌ایم، از دولت طلب داریم. نیکدل ادامه داد: برای ۳ سال اخیر حدود ۹۰۰ میلیارد تومان دولت باید به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت کند که با مجموع ۶۳۴ میلیارد تومان اخیر حدود ۱,۵۰۰ میلیارد تومان باید از دولت دریافت کنیم. وی تصریح کرد: رای دیوان عدالت اداری برای واریز ۶۳۴ میلیارد تومان سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که مربوط به برنامه پنجم توسعه است، از طریق وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه پیگیری خواهد شد که معادل ریالی آن را دریافت کرده یا با سایر موارد تهاتر شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مهدی نیکدل در پاسخ به این پرسش که آیا بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان فقط ۶۳۴ میلیارد تومان است که برای آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ است، اظهار کرد: بدهی ۶۳۴ میلیارد تومانی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که برای دریافت آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ایم، مربوط به برنامه پنجم توسعه است. وی افزود: هم‌اکنون برنامه پنجم توسعه به اتمام رسیده و ما در برنامه ششم قرار داریم بنابراین برای سال‌های ۹۶ و ۹۷ نیز دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان بدهی دارد که در مجموع حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸ نیز باید بابت سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان اعتبار مد‌نظر لحاظ شود و در مجموع برای سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸» علاوه بر ۶۳۴ میلیارد تومانی که بابت برنامه پنجم توسعه از دیوان عدالت رای گرفته‌ایم، از دولت طلب داریم. نیکدل ادامه داد: برای ۳ سال اخیر حدود ۹۰۰ میلیارد تومان دولت باید به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت کند که با مجموع ۶۳۴ میلیارد تومان اخیر حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان باید از دولت دریافت کنیم. وی تصریح کرد: رای دیوان عدالت اداری برای واریز ۶۳۴ میلیارد تومان سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که مربوط به برنامه پنجم توسعه است، از طریق وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه پیگیری خواهد شد که معادل ریالی آن را دریافت کرده یا با سایر موارد تهاتر شود.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به بدهی ۶۳۴ میلیاردتومان دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: برای ۳ سال اخیر نیز حدود ۹۰۰ میلیارد تومان دولت باید به این صندوق پرداخت کند که در مجموع ۱۵۰۰ میلیارد تومان می‌شود. مهدی نیکدل در پاسخ به این پرسش که آیا بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان فقط ۶۳۴ میلیارد تومان است که برای آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ است، اظهار کرد: بدهی ۶۳۴ میلیارد تومانی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که برای دریافت آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ایم، مربوط به برنامه پنجم توسعه است. وی افزود: هم‌اکنون برنامه پنجم توسعه به اتمام رسیده و ما در برنامه ششم قرار داریم بنابراین برای سال‌های ۹۶ و ۹۷ نیز دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان بدهی دارد که در مجموع حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸ نیز باید بابت سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان اعتبار مد‌نظر لحاظ شود و در مجموع برای سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸» علاوه بر ۶۳۴ میلیارد تومانی که بابت برنامه پنجم توسعه از دیوان عدالت رای گرفته‌ایم، از دولت طلب داریم. نیکدل ادامه داد: برای ۳ سال اخیر حدود ۹۰۰ میلیارد تومان دولت باید به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت کند که با مجموع ۶۳۴ میلیارد تومان اخیر حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان باید از دولت دریافت کنیم.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
مهدی نیکدل در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به این پرسش که آیا بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان فقط ۶۳۴ میلیارد تومان است که برای آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ است، اظهار کرد: بدهی ۶۳۴ میلیارد تومانی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که برای دریافت آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ایم، مربوط به برنامه پنجم توسعه است. وی افزود: هم‌اکنون برنامه پنجم توسعه به اتمام رسیده و ما در برنامه ششم قرار داریم بنابراین برای سال‌های ۹۶ و ۹۷ نیز دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان بدهی دارد که در مجموع حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸ نیز باید بابت سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان اعتبار مد‌نظر لحاظ شود و در مجموع برای سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸» علاوه بر ۶۳۴ میلیارد تومانی که بابت برنامه پنجم توسعه از دیوان عدالت رای گرفته‌ایم، از دولت طلب داریم. نیکدل ادامه داد: برای ۳ سال اخیر حدود ۹۰۰ میلیارد تومان دولت باید به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت کند که با مجموع ۶۳۴ میلیارد تومان اخیر حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان باید از دولت دریافت کنیم. وی تصریح کرد: رای دیوان عدالت اداری برای واریز ۶۳۴ میلیارد تومان سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که مربوط به برنامه پنجم توسعه است، از طریق وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه پیگیری خواهد شد که معادل ریالی آن را دریافت کرده یا با سایر موارد تهاتر شود.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده بانک سرمایه، قهرمانی، نماینده دادستان تهران در رابطه با دفاعیات متهم ردیف سوم گفت: بانک مرکزی اشتباه کرده اما شما چرا ادامه دادید. شما می‌گویید گزارشات حسابرسی می‌آمد اما در آن چیزی از معوقات بانکی نبود. وی ادامه داد: گزارش اعتباری اعلام کرده بود که فلان شرکت مشکل دارد اما شما امضای تخصیص اعتبارات را زده آید. شما حرفهای آقای غندالی را امضا کردید اما حالا می‌گویید ایشان مشکل دارد. این چه خدمت به انقلابی است؟ این انقلابی بودن است؟ قهرمانی تصریح کرد: تخلف آقای غندالی محرز است و ایشان تحت تاثیر آقای امامی بوده است البته این پرونده در آستانه صدور کیفرخواست است که به وقتش به آن رسیدگی می‌شود.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: معوقات بازنشستگان تا سال ۹۵ بعد از دریافت اعتبارات داده می‌شود و برای کارکنان هم در حسابشان می‌نشیند. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از احقاق حق اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان و صدور رای دیوان عدالت اداری برای پرداخت معوقات دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و افزود: برخی سرمایه گذاری‌ها در دوران گذشته که بدون توجه به کار کارشناسی صورت گرفته با مشکلاتی روبه رو شده‌اند. تا پایان برنامه چهارم توسعه دولت سهم خود را واریز کرده، ولی علیرغم آنکه تا ۵ درصد اجازه کسر از حقوق وجود داشته به اندازه ۱٫۲ درصد کسر شده است. از مدیران استان‌ها می‌خواهیم حداقل اطلاع رسانی کنند که همه فرهنگیان عضو صندوق شوند که به ضررشان تمام نشود. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: معوقات بازنشستگان تا سال ۹۵ بعد از دریافت اعتبارات داده می‌شود و برای کارکنان هم در حسابشان می‌نشیند.
ایسناایسنا4 ماه قبل
هوای سرد در کشور ماندگار استاحد وظیفه، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ماندگاری هوای سرد در اغلب نقاط کشور تا دو روز آینده خبر داد. تعهد وزارت کشور برای صدور شناسه سمن‌های جوانان تا پایان سالمحمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از تعهد وزارت کشور برای صدور شناسه کلیه سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان تا پایان سال خبر داد. بنابراین هنوز هم معتقد نیستم که مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کارمند من است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت: نرخ ۷ درصدی حق بیمه برای سازمان بیمه سلامت قابل قبول نیستمهندس طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به نرخ حق بیمه ۹ درصدی سازمان تامین اجتماعی، نرخ هفت درصدی را برای سازمان بیمه سلامت قابل قبول ندانست. وقتی بیمه سلامت به وزارت بهداشت انتقال یافت، وضعیت بدهی‌ها ۱۴ ماه بود، اما اکنون وضعیت به نسبت بهتر شده است.
مهرمهر4 ماه قبل
این در حالی است که همانطور که گفتم دولت سهم خود را به معلم‌ها به صندوق واریز نکرد و از این گذشته دولت معلم هایی که عضو صندوق نیستند را نادیده گرفت. نیکدل ادامه داد: برای همین اصرار داریم خصوصا از مدیران استانی که معلم هایی که عضو صندوق نیستند را مجاب کنند تا عضو صندوق شوند تا حقی از آنها ضایع نشود. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: در سال ۹۴ از سازمان برنامه و بودجه از سوی صندوق ذخیره فرهنگیان شکایت می‌شود برای معوقات دولت. در خرداد سال ۹۶ درخواست ورود رئیس دیوان عدالت اداری را دادیم و در نهایت اعلام شد صندوق ذخیره فرهنگیان دولتی نیست. در نهایت شکایت ما به شعبه هم عرض ارجاع شد و ۱۵ دی ۹۷، دولت محکوم شد به پرداخت وجوه معوقه برنامه ۵ ساله توسعه فرهنگیان به صندوق ذخیره فرهنگیان که معادل ۶۳۴ میلیارد تومان است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
وی افزود: هیچ خواسته‌ای را فی‌البداهه نمی‌توانیم روی میز هیئت مدیره قرار دهیم و باید بر روی آن کار کارشناسی انجام شود. کمیته سرمایه‌گذاری باید تمام سرمایه گذاری‌ها را بررسی کند و بعد از بررسی کارشناسی و چکش کاری به هیئت مدیره برود. برای خرید پروژه سپهر‌نزدیک سه ماه مطالعه کردیم و امسال ارزش سهام آن به قیمت سه برابر خرید آن است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در گذشته برخی پروژه‌ها بدون کار کارشناسی خریداری می‌شد که زیان به همراه داشت. نیکدل گفت: برای پیگیری سهم دولت به دستور آقای فانی به دیوان عدالت اداری شکایت می‌کنند اما رد می‌شود چون می‌گویند صندوق دولتی است.
فارسفارس4 ماه قبل
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از رأی دیوان عدالت اداری به نفع صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و گفت: طلب ۶۳۴ میلیارد تومانی صندوق ذخیره از دولت محقق می‌شود. به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در جلسه مشترک مدیران عامل و هیأت مدیره، شرکت‌های تابعه و مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار کرد: در صندوق ذخیره فرهنگیان مقرر شده بود به ازای تا ۵ درصد کسر از حقوق آنها و واریز در صندوق ذخیره فرهنگیان مبلغی معادل از سوی دولت واریز شود که بر اساس تبصره ۶۳ قانون برنامه دوم، سوم و چهارم توسعه زیر ۱٫۲ درصد از حقوق معلمان کم شد. وی ادامه داد: عدم پیش‌بینی سهم دولت در صندوق ذخیره فرهنگیان موجب شد در سال ۹۴ شکایت به دیوان شود اما چون عنوان می‌شد که دولت از دولت نمی‌تواند شکایت کند، این شکایت رد می‌شد. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: در دوم اردیبهشت ۹۶ باز هم در تجدیدنظر به خاطر دولتی بودن، شکایت رد شد و ما شانزدهم خرداد ۹۶ درخواست اعمال ماده ۷۹ و ورود دادستان کردیم و کارشناسان اعلام کردند صندوق ذخیره فرهنگیان دولتی نیست. نیکدل اضافه کرد: ۳۰۵ میلیارد تومان بابت سال‌های ۹۰ تا ۹۵ به حساب فرهنگیان عضو واریز شد و الان بر اساس رأی دیوان عدالت اداری، ۶۳۴ میلیارد تومان از دولت طلب داریم.
ایسناایسنا4 ماه قبل
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از احقاق حق اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان و صدور رای دیوان عدالت اداری برای پرداخت معوقات دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد. به گزارش ایسنا، مهدی نیکدل در جلسه مشترک مدیران عامل و هیئت مدیره شرکت‌های تابعه و مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه مهمترین ذینفعان صندوق همکاران ما در صندوق و شرکت‌های تابعه هستند گفت: هرچقدر بیشتر آنها را وارد سازوکارهای تصمیم گیری کنیم در ارتقای عملکرد و شفاف سازی امور موثر است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه مدیران صندوق باید با فلسفه تصمیمات اتخاذ شده در صندوق آشنا باشند گفت: بر اساس تبصره ۶۳ قانون برنامه دوم توسعه، دولت مکلف بوده معادل مبلغی که از حقوق اعضاء کسر می‌شود، واریزی به صندوق داشته باشد. از مدیران استان‌ها می‌خواهیم حداقل اطلاع رسانی کنند که همه فرهنگیان عضو صندوق شوند که به ضررشان تمام نشود. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه فانی، وزیر اسبق آموزش و پرورش، اعضای هیئت مدیره را مکلف به شکایت برای احقاق حق صندوق بابت عدم واریز سهم دولت در برنامه پنجم توسعه می‌کند و به دیوان عدالت اداری نامه می‌دهند که رد می‌شود گفت: علت این بود که می‌گفتند شکایت دولت علیه دولت قبول نیست.

به انتهای لیست رسیدید