مدیر عامل

مدیر عامل

فراروفرارو1 ساعت قبل
در شرایطی که معاون وزیر راه از ارسال پیامک به رانندگان ماشین‌های عمومی و سنگین برای پرداخت عوارض الکترونیکی هشت ماهه گذشته آزادراه‌ها خبر داد و رییس‌اتحادیه سواری کرایه گفته است که رانندگان این اتحادیه نمی‌توانند این مبالغ هنگفت را به صورت یکجا پرداخت کنند، مشخص نیست این عوارض میلیونی برای سه هزار راننده ماشین‌های سواری کرایه بین شهری چگونه می‌خواهد پرداخت شود؟ به گزارش ایسنا، الکترونیکی شدن پرداخت عوارض آزادراه‌های کشور از اواخر سال گذشته آغاز و در چهار آزاد راه کشور به صورت آزمایشی اجرایی شد. در این آزادراه‌ها گرچه دیگر خبری از توقف ماشین در عوارضی‌ها و ایجاد ترافیک نبود و مردم از طریق سامانه‌های اینترنتی، پیامکی و اپلیکیشن‌های موبایلی آن را پرداخت می‌کردند، اما در این میان برخی از رانندگان به ویژه رانندگان خودرو‌های عمومی و سنگین مدعی شده بودند که نمی‌توانند عوارض خود را پرداخت کنند چرا که به آن‌ها اطلاع رسانی نشده است. وی تاکید کرد: از مردم خواهش می‌کنیم تا هر چه سریعتر نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام کنند تا جریمه یا دیرکرد برای آن‌ها در نظر گرفته نشود. اعلام این خبر واکنش‌هایی را از سوی رحمت حاج محمدعلی، رئیس اتحادیه سواری کرایه در پی داشت، وی در این باره گفت: حدود ۳۰۰۰ راننده در چهار آزادراه کشور که عوارض‌شان به صورت الکترونیکی پرداخت می‌شود، در تردد هستند که به تازگی پس از هشت ماه پیامک عوارض الکترونیکی برای آن‌ها به تدریج ارسال شده است. آن‌ها بین ۵۰۰ هزار تومان تا بیش از دو میلیون تومان عوارض آزادراهی برایشان پیامک شده است که حتی اگر حداقل این مبلغ را نیز برای همه سه هزار نفر محاسبه کنیم به عددی معادل ۱٫۵ میلیارد تومان می‌رسد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
در شرایطی که معاون وزیر راه از ارسال پیامک به رانندگان ماشین‌های عمومی و سنگین برای پرداخت عوارض الکترونیکی هشت ماهه گذشته آزادراه‌ها خبر داد و رییس‌اتحادیه سواری‌ کرایه گفته است که رانندگان این اتحادیه نمی‌توانند این مبالغ هنگفت را به صورت یکجا پرداخت کنند، مشخص نیست این عوارض میلیونی برای سه هزار راننده ماشین‌های سواری کرایه بین شهری چگونه می‌خواهد پرداخت شود؟ به گزارش ایسنا، الکترونیکی شدن پرداخت عوارض آزادراه‌های کشور از اواخر سال گذشته آغاز و در چهار آزاد راه کشور به صورت آزمایشی اجرایی شد. در این آزادراه‌ها گرچه دیگر خبری از توقف ماشین در عوارضی‌ها و ایجاد ترافیک نبود و مردم از طریق سامانه‌های اینترنتی، پیامکی و اپلیکیشن‌های موبایلی آن را پرداخت می‌کردند اما در این میان برخی از رانندگان به ویژه رانندگان خودروهای عمومی و سنگین مدعی شده بودند که نمی‌توانند عوارض خود را پرداخت کنند چرا که به آن‌ها اطلاع رسانی نشده است. وی تاکید کرد: از مردم خواهش می‌کنیم تا هر چه سریعتر نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام کنند تا جریمه یا دیرکرد برای آن‌ها در نظر گرفته نشود. اعلام این خبر واکنش‌هایی را از سوی رحمت حاج محمدعلی، رئیس اتحادیه سواری کرایه در پی داشت، وی در این باره به ایسنا گفت: حدود ۳۰۰۰ راننده در چهار آزادراه کشور که عوارض‌شان به صورت الکترونیکی پرداخت می‌شود، در تردد هستند که به تازگی پس از هشت ماه پیامک عوارض الکترونیکی برای آن‌ها به تدریج ارسال شده است. آن‌ها بین ۵۰۰ هزار تومان تا بیش از دو میلیون تومان عوارض آزادراهی برایشان پیامک شده است که حتی اگر حداقل این مبلغ را نیز برای همه سه هزار نفر محاسبه کنیم به عددی معادل ۱٫۵ میلیارد تومان می‌رسد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
جبهه‌بندی در بزرگان بازاردر آخرین جلسه معاملاتی هفته جاری شاهد عقب‌نشینی قیمتی برخی از بزرگان کالایی بورس تهران بودیم. به‌طوری‌که از ۱۰ نمادی که بیشترین تاثیر را بر شاخص کل بورس تهران داشتند، ۷ نماد موجب فشار بر این نماگر شدند. در این بین، صدرنشینی نماد شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بین نمادها با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل در نوع خود جالب‌توجه است. همین افت علتی شد تا «شپدیس» با فشار ۱۲۳ واحدی در صدر فهرست نمادها با بیشترین اثرگذاری بر شاخص کل بورس تهران قرار بگیرد. به عبارت دیگر طی ماه جاری «کویر» ۱۰۰ برابر بیشتر از سهمش از ارزش بورس تهران معامله شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
مسئول دفتر خانمپاسخگویی به تماسها و ارجاع آن به بخش مربوطهمسئول صندوق تنخواهارسال ایمیل و فکس (فاکتور، پیش فاکتور و ….) پیگیری و هماهنگی جلساتپیگیری قبوض اعم از برق و تلفناطلاع از وضعیت حضور و غیاب پرسنلانجام امور محوله از طرف مدیر عاملچک کردن موجودی و گذاشتن سفارش (مسئول خرید) در حد وسایل تحریر کارکنانانجام تایپ نامه‌ها قرارداد‌ها، بایگانی و …اخلاقیات مهم مسئول دفتر: پیگیری بالا (پیگیری مستمر فعالیت‌ها تا تحقق دستیابی به نتایج) روابط عمومی بالااعتمادبه‌نفس بالاخوش‌رو بودن و رفتار محترمانهحافظه خوب و حضور ذهنصبر و تحمل بالارازداری در فعالیت‌های اداریرعایت انضباط کاری و وقت‌شناسمتعهد به انجام فعالیت‌های محوله با دقت و کیفیتمسئولیت‌پذیریمدیریت زمانتسلط بر انجام کارهای هم‌زمانعلاقه به یادگیریمدیریت انجام امور و مسائل پیش آمده در غیاب مدیر عاملمهارت‌های تخصصی: تسلط بر نرم‌افزارهای Officeتوانایی انجام مکاتبات اداریآشنایی با تایپ فارسی و انگلیسیتوانایی گزارش دهیاز علاقمندان درخواست می‌گردد، در صورت تمایل به همکاری رزومه خود را به آدرس ایمیل اعلام شده ارسال نمایند. اطلاعات تماس: info@tksmed. com
ایسناایسنا9 ساعت قبل
در حالی‌که دبیر فدراسیون کشتی از دریافت نامه مسئولان تیم اترک مبنی بر کناره‌گیری از لیگ کشتی آزاد خبر داده، اما رییس سازمان لیگ کشتی می‌گوید چنین نامه‌ای به دست او نرسیده است. عبدالمهدی نصیرزاده در گفتگو با ایسنا، درباره اظهارات دبیر فدراسیون کشتی مبنی بر دریافت نامه انصراف رسمی تیم اترک از حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ کشتی آزاد، اظهار کرد: تا پایان وقت دیشب (سه‌شنبه) این‌ها مشکلی برای حضور در لیگ نداشتند و تا این لحظه نیز هیچ نامه‌ای مبنی بر انصراف تیم اترک به سازمان لیگ فدراسیون کشتی ارسال نشده است. نامه رسمی باید از طرف مدیر عامل این تیم یا رییس هیات مدیره با سربرگ رسمی باشگاه باشد و به سازمان لیگ ارسال شود. تصمیمات در سازمان لیگ شخصی نیست و بصورت جمعی در بالاترین مرجع که شورای فنی است انجام خواهد شد. وی تصریح کرد: با همه توان تلاش می‌کنیم تیم اترک نیز در مرحله نیمه نهایی حاضر شود.
ایبناایبنا10 ساعت قبل
به گزارش ایبنا و به نقل از واحد روابط عمومی و تبلیغات، شرکت مهندسی سیستم یاس ارغوانی با هدف معرفی محصولات و خدمات خود شامل پرداختیاری، کیف پول و ارتباط صندوق‌های فروشگاهی، ترازوهای فروشگاهی و ماشین حساب رومیزی به پایانه‌های فروش، در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران ۲۰۱۹ در کنار شرکت‌های گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا، حضور به هم رساند. شایان ذکر است حضور محصولات شرکت مهندسی سیستم یاس ارغوانی در این نمایشگاه، مورد توجه و استقبال زیادی از جانب شرکت‌های مطرح و فعال در حوزهIT و کسب‌وکار قرار گرفت. همچنین گفتنی است معاونین و مدیران ارشد بانک ملت، مدیر عامل، اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت‌های به‌پرداخت ملت و مهندسی سیستم یاس ارغوانی از محصولات و خدمات این شرکت‌ها بازدید نمودند.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی علیزاده ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل شرکت برق منطقه‌ای استان زنجان، با بیان اینکه ۴۵۱ هزار مشترک برق در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد اطلاعات ۱۳ هزار و ۵۰۰ مشترک جمع‌آوری نشده است، گفت: از ابتدای آغاز طرح حذف قبوض کاغذی تاکنون ۱۹۵ هزار و ۲۸۷ فیش برق تاکنون به صورت الکترونیکی صادر شده است. وی با بیان اینکه با حذف قبوض برق ارسال صورتحساب حذف نخواهد شد، افزود: سالانه در استان زنجان ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار قبض به صورت سالیانه صادر می‌شود که با این اجرای طرح قبض سبز در طول سال ۱۹۶ اصله درخت قطع نخواهد شد و ۱۸ هزار تن کاغذ صرفه‌جویی می‌شود. وی با بیان اینکه استان زنجان یکی از شرکت‌های موفق در زمینه حذف قبض کاغذی بوده است، گفت: بیشترین قبوض الکترونیکی در استان زنجان صادر شده است. مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با یادآوری اینکه اطلاع‌رسانی و زیرسازی طرح حذف قبوض کاغذی از شهریورماه سالجاری آغاز شد، افزود: از نخستین روز مهرماه دوره اجرای قبض سبز آغاز شد که تاکنون گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شد است. علیزاده با بیان اینکه طرح قبوض سبز گامی مهم و تاثیرگذار در راستای تحول خدمات دیجیتال و ارائه خدمات غیر حضوری است، گفت: شرکت توزیع برق در زمینه زیرساخت‌های فنی مشکل و کمبودی ندارد.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
ایسنا/کرمان فرمانده انتظامی استان کرمان اظهار کرد: کارت‌های سوختی که عملا در سیستان و بلوچستان به دلایلی غیرفعال شده، در کرمان از طریق آن کارت‌ها سوخت‌گیری می‌شود لذا باید بپذیریم که قاچاق سوخت افزایش یافته است. وی ادامه داد: کارت‌های سوختی که عملا در سیستان و بلوچستان به دلایلی غیرفعال شده اما در کرمان از طریق آن کارت‌ها سوخت‌گیری می‌شود لذا باید بپذیریم که قاچاق سوخت افزایش یافته است. فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: میزان کشفیات استان کرمان در زمینه قاچاق سوخت از اول امسال تا آبان‌ماه حدود ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بوده که نسبت به مدت سال قبل ۱۲۷ درصد افزایش داشتیم. وی با بیان این مطلب که استان کرمان در برخورد با قاچاق کالا رتبه برتر کشوری را کسب کرده است، تصریح کرد: اراده مقابله همه افراد و همکاری همه دستگاه‌ها تنها راهکار کاهش قاچاق سوخت است و گفتنی است که یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین، قاچاق آن بوده است. وی ادامه داد: رتبه مصرف بنزین استان کرمان در مهرماه سال جاری چهارم و در زمینه مصرف نفت گاز رتبه یازدهم را دارد.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشانتقال داریوش شجاعیان به باشگاه استقلال همچنان با کشمکش‌هایی همراه است تا جایی که نصیرزاده مدیرعامل باشگاه ماشین سازی، استقلالی‌ها را تهدید به حذف از آسیا کرد. استقلالی‌ها ۲ چک انتقال شجاعیان را پاس کردند. جلسه رسیدگی به وضعیت انتقال شجاعیان در کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال برگزار شد و طرفین درباره این انتقال توضیحات خود را ارائه کردند. هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل ماشین‌سازی درباره ماجرای این چک گفت: این چک، یک چک شخصی است و مربوط به قسط آخر انتقال شجاعیان می‌شود. پس از آن تلاش کردیم که از باشگاه استقلال پیگیری کنیم، اما متاسفانه یک نفر در آن ساختمان چهار - پنج طبقه پاسخگو نبود.
ایبناایبنا12 ساعت قبل
تحول دیجیتال با تغیر در دیدگاه‌ها و روندها محقق می‌شودوی گفت: تا زمانی که بانک در روندهای خود تحول ایجاد نکند، صرف بهره‌گیری از کانال‌های دیجیتال تحول دیجیتال در شبکه بانکی محقق نمی‌شود. وی با تاکید بر این‌که در شرایط کنونی کشور تحول دیجیتال نمی‌تواند محقق شود، اظهار داشت: برای داشتن بانک دیجیتال باید یک بانک‌ تمام دیجیتال کوچک بسازیم و بعد به‌تدریج بانک بزرگ را به این سمت هدایت کنیم؛ زیرا با تغییرات مستمر صنعت بانکی تحول دیجیتال امکان تحقق ندارد. وی خاطرنشان کرد: استقرار بانکداری دیجیتال باید ۳۰ درصد هزینه‌ها را کاهش دهد و اگر نمی‌دهد یک جای کار در این روند ایراد دارد. لکزایی یادآور شد: در مسیر تحول دیجیتال به دنبال تحقق تحول هستم و بانک‌ها ناگزیر به همراهی در رویکرد دیجیتال شدن هستند؛ البته بخش فرهنگ‌سازی در بانک‌های بزرگ درروند تحول دیجیتال زمان‌بر است؛ زیرا فرآیندها بر اساس مقررات نوشته می‌شود و نه انتظارات مشتری که خود این مهم نیز در تحول دیجیتال که رویکرد مشتری محورانه دارد یک چالش است. صدری نیز در خصوص ارائه راهکار برای تحقق تحول دیجیتال در کشور گفت: تحول دیجیتال اگر درست محقق شود ۳۰ درصد هزینه‌ها کاهش می‌یابد درصورتی‌که در بانک‌های بزرگ حرکت به سمت دیجیتالی شدن هزینه‌ها را افزایش داده است.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از شهرداری تهران معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، در شورای مالی و اقتصاد شهری مناطق ۲۲ گانه، سازمان‌ها و شرکت‌ها، از پرداخت طلب پیمانکاران با برات کارت الکترونیک در آینده نزدیک خبر داد. عبدالحمید امامی گفت: یکی از اولویت‌های شهرداری پرداخت و تسویه پیمانکاران در بخش‌های مختلف بوده و بر همین اساس تمام تلاش مجموعه مدیریت شهری بر آن است تا دیون پیمانکاران بموقع پرداخت شود. وی با اشاره به افزایش منابع مالی شهرداری در آبان ۹۸ نسبت به پنج سال گذشته با تاکید بر ضرورت فعال شدن کمیته دیون پیمانکاران افزود: باید با فعال کردن این کمیته برای دریافت فهرست پیمانکاران از طریق مناطق، اقدام شود. امامی گفت: کسانی که در منطقه و شرکت‌ها هستند زیر مجموعه شهردار و مدیر عامل بوده و ضروری است با مدیر خود همکاری لازم را داشته باشند. ارایه گزارش وضع درآمدی، بررسی وضع مبادله موافقتنامه‌ها در مناطق ۲۲ گانه و گزارش عملکرد شرکت‌های کارگزاری از مباحث این جلسه بود. برات، سندی است که طبق آن شخص الف از شخص ب تقاضا دارد که وجه مقرر را در تاریخ مقرر به شخص ج یا هر کسی که شخص ج، وجه را به او حواله کرد، پرداخت کند. طبق این تعریف شخص الف برات‌دهنده، شخص ب برات‌گیر و شخص ج دارنده برات هستند. برات مبتنی بر نوعی حواله است.
مهرمهر12 ساعت قبل
مدیر عامل شرکت عنوان کرد: لوله‌های خون گیری تحت خلاء یا خون‌گیری وکیوم، دیگر محصول شاخص این شرکت است که برای خون‌گیری از انسان و حیوان به کار می‌رود. این محصول دارای فناوری نسبتا پیشرفته‌ای است و جایگزین مناسبی برای خون‌گیری به روش‌های معمول قدیمی است. این دستگاه مزایای قابل توجهی برای بیمار و پرسنل درمان ایجاد می‌کند که از جمله آن می‌توان کاهش ریسک ابتلای پرسنل درمانی به بیماری‌ها را نام برد. مدیر عامل شرکت با اشاره به تلاش‌های مدیران مجموعه برای رشد شرکت بیان کرد: این مرکز دارای آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی، سلولی مولکولی، بیوشیمی، سالن‌های تولید، انبارهای مواد اولیه و واحد کنترل کیفیت است. وی افزود: تا کنون به کشورهای متعددی از جمله عراق و افغانستان صادرات داشته‌ایم و امیدوار هستیم بتوانیم دامنه صادراتی شرکت را تا کشورهای سوریه و آذربایجان نیز گسترش دهیم.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/اصفهان پس از آسیب جدی برخی ایستگاه‌های مترو اصفهان در پی ناآرامی روزهای گذشته، مدیر عامل شرکت مترو اصفهان از راه اندازی ۱۲ ایستگاه از سمت جنوب تا کاوه خبر داد و گفت: زمان بازسازی و راه اندازی هشت ایستگاه باقی مانده هنوز مشخص نیست. رضا فاتحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آسیب جدی ایستگاه‌های مترو شمال شهر اصفهان، اظهار کرد: در روزهای گذشته ایستگاه‌های صفه تا میدان امام حسین (ع) راه اندازی شد و امروز نیز ایستگاه‌های تختی، شهدا، چمران و کاوه به روی مسافران گشوده شد. وی به خسارت ۱۰ میلیارد تومانی وارد شده به ایستگاه‌های مترو اصفهان اشاره کرد و افزود: با توجه به خسارت جدی که به ایستگاه‌های مترو شمال شهر وارد شده نمی‌توان زمان دقیقی را برای بازگشایی مسیر مترو در این منطقه اعلام کرد. فاتحی، برآورد خسارات وارد شده به قطار شهری در ناآرامی‌های اخیر را نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از ۲۰ ایستگاه خط یک قطار شهری اصفهان، تاکنون ۱۲ ایستگاه راه اندازی شده و مسافران را از کاوه تا صفه جابجا می‌کنند، البته ایستگاه ۲۵ آبان که بین دو ایستگاه شهدا تا چمران قرار دارد به دلیل شدت خسارات هنوز فعال نیست. مدیرعامل قطار شهری اصفهان از کاهش قابل توجه آمار مسافران مترو پس از حوادث اخیر خبر داد و گفت: بسیاری از مسافران مترو شهروندانی هستند که مسیرهای طولانی از شمال به جنوب شهر را طی می‌کنند و از مدار خارج شدن ایستگاه‌ها، آنها را از سفر با مترو منصرف می‌کند و امیدواریم این مشکل با بازسازی هرچه سریع‌تر ایستگاه‌های مبدا در شهرک قدس، برطرف شود.
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، طبق اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران تاکنون پنج دیدار از هفته یازدهم لیگ برتر در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته لغو شده است. سازمان لیگ تا امروز (چهارشنبه) چیزی از لغو سه بازی باقیمانده در روزهای یکشنبه و دوشنبه به میان نیاورده است. وی ادامه داد: وظیفه سازمان لیگ هم این است که مسابقات را با شرایط یکسان برگزار و شعار بازی جوانمردانه را رعایت کند. بنابراین یا هیچ مسابقه‌ای روز یکشنبه برگزار نشود و یا تمام مسابقات حتی دیدارهای لغو شده باید روز یکشنبه برگزار شود. مدیرعامل باشگاه فولاد تاکید کرد: اگر قرار باشد ما با ذوب آهن در روز یکشنبه بازی کنیم یعنی این که امنیت کافی برقرار است و شرایط عادی است.
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
قرارداد ۷ هزار و ۲۹۷ میلیارد ریالی تولید قطعات پیشرفته ایران خودرو توسط تولیدکنندگان داخلی در حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر صمت و مقامات استانی امضاء شد. وقتی قرارداد ۷ هزار و ۲۹۷ میلیارد ریالی تولید قطعات پیشرفته ایران خودرو توسط تولیدکنندگان داخلی در حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر صمت و مقامات استانی امضاء شد، یعنی ردی تاریخی در صنعت خودرو کشور در تبریز باقی ماند تا در تداوم توسعه صنعت ملی، داخلی‌سازی ترجمانی دیگر پیدا کند. پیر محمدی مدیر عامل ساپکو در میز سوم تعمیق ساخت داخل در حضور مقیمی مدیرعامل ایران خودرو، وفادار نایب رئیس هیات مدیره، صادقی نیارکی معاون وزیر صمت سندی را امضاء کرد که تاکیدی بر جهاد برای خودکفایی بود آنهم در قطعاتی که نیازمند فناوری پیشرفته است. اقدامی که با بسیج صنایع مختلف کاهش وابستگی با ارزبری و دانش فنی بالا را به ارمغان خواهد آورد. تبریز امروز قراردادی تاریخی را برای صنعت خودرو در حافظه خود ثبت کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
عبدالهی ادامه داد: در این راستا در وزارت اقتصاد توسط معاونت امور بانکی، سندی تحت عنوان سند بانکداری دیجیتال در پارادایم اقتصاد هوشمند تدوین شده و این سند را به بخش‌های مهم‌های بانکداری ارجاع دادند و هم چنین کارگروهی از اساتید فن در این راستا شکل گرفت. وی گفت: اگر اجحافی نشود باید بگویم که صنعت بانکداری در ابتدای راه تحول دیجیتال است وبرای پیشرفت در این راستا باید با منظر مشتری خدمات و فرایندهایمان را باز طراحی کنیم. بانک دیجیتال باید ۳۰درصد هزینه‌های عملیاتی را کاهش دهدفرهاد اینالوئی، معاون فناوری بانک ایران زمین نیز در این سمینار درباره بزرگ‌ترین چالش پیش روی بانکداری دیجیتال خاطرنشان کرد: با توجه به ساختار فعلی، تحول اساسی در بانک‌های ایران و کسب و کارهای دیجیتال شکل نخواهد گرفت. وی با استناد به مقاله‌های مرتبط درباه این موضوع، گفت: بانک‌های دیجیتال باید ۳۰درصد هزینه عملیاتی را کاهش دهند درصورتی که با این ساختار و روندی که در پیش گرفته‌ایم بانک دیجیتال بانکی هزینه ساز خواهد بود. فرهاد اینالوئی راهکار مطلوب رسیدن به بانکداری دیجیتال را این گونه معرفی کرد: ماباید ابتدا یک بانک کوچک دیجیتال طراحی و تدوین کنیم و سپس بخش‌ها و بانک‌های بزرگ را وارد این بانک کوچک کنیم در غیر اینصورت در داخل بانک‌های فعلی، دیجیتالی شدن ممکن نیست و فقط مسیر ایجاد هزینه است.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
ایسنا/یزد مدیر عامل شرکت توسعه کاربرد پرتوها در سازمان انرژی اتمی با اشاره به گردش مالی ۴۰۰ میلیارد دلاری صنعت استفاده از پرتوهای انرژی هسته‌ای در دنیا، مشارکت بخش خصوصی برای توسعه سامانه‌های پرتودهنده را خواستار شد. این مسئول در ادامه به برخی از کاربری‌های کنونی استفاده از پرتوهای انرژی اتمی در صنایع مختلف اشاره و تصریح کرد: کاربرد این انرژی در بهداشت و پزشکی در قالب فعالیت‌هایی مانند تهیه رادیو‌داروها، انجام رادیولوژی و انواع اسکن‌ها برای عموم مردم کاملا ملموس و شناخته شده است. وی کاربرد این انرژی در حوزه محیط زیست را نیز یادآور شد و گفت: با استفاده از پرتو‌های انرژی اتمی می‌تواند زباله‌های عفونی را عاری از خطر و به زباله‌های معمولی تبدیل کرد به طوری که حتی شیرابه‌ی آنها در هنگام دفن نیز تاثیری روی منابع آب زیرزمینی نخواهند داشت. وی استفاده از پرتوهای انرژی اتمی را حتی در صنعت لاستیک‌سازی موثر دانست و گفت: لاستیک‌های پرتو دیده نسبت به لاستیک‌های معمولی سبک‌تر و دارای عمر بیشتری هستند. وی هدف‌گذاری و سیاست سازمان انرژی اتمی در این بخش را جلب مشارکت‌ سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ذکر کرد و گفت: این صنعت در قیاس با بسیاری از بخش‌های دیگر سرمایه‌گذاری گزافی نمی‌خواهد و در عین حال از بازدهی اقتصادی بالایی برخوردار است.
ایمناایمنا15 ساعت قبل
به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، با حکم دبیر کل جمعیت هلال احمر، علی محمد هاشمی به عنوان سرپرست جدید جمعیت هلال احمر استان اصفهان منصوب شد. در متن حکم محمود رضا پیروی خطاب به سرپرست جمعیت هلال احمر استان آمده است: با عنایت به وظایف و مأموریت‌های متعدد و گسترده جمعیت هلال احمر، از جنابعالی انتظار دارم ضمن بهره گیری از پتانسیل‌های درون و برون سازمانی، تمام سعی، تجربه و توان علمی و اجرایی خویش را در راستای توسعه کمی و کیفی مجموعه و بهبود ارائه خدمات جمعیت هلال احمر در استان به کار گیرید. بالندگی و توفیق روز افزون شما را در خدمت به مردم شریف ایران در جهت تحقق اهداف والای جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، از درگاه خداوند یگانه و مهربان مسئلت دارم. گفتنی است پیش از این محسن مؤمنی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان بود که هم اکنون به عنوان سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر منصوب شده است.
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
مدیر عامل روابط عمومی شرکت ملی گاز گفت: روند حذف قبوض کاغذی گاز مطابق اطلاع رسانی انجام شده از آذر اجرایی خواهد شد. محمد عسکری مدیر عامل روابط عمومی شرکت ملی گاز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با به اینکه روند حذف قبوض کاغذی گاز مطابق اطلاع رسانی انجام شده از آذر امسال اجرایی خواهد شد، بیان کرد: این طرح به همراهی و توجه جامعه احتیاج دارد؛ زیر ساخت‌های لازم برای اجرای طرح حذف قبوض کاغذی آماده شده و در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد. او ادامه داد: مشترکان می‌توانند با ورود به درگاه اینترنتی شرکت ملی گاز و ثبت شماره اشتراک در بخش مربوط، قبوض خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند. همچنین سرویس پیامکی طراحی شده است که مشترکان می‌توانند با ارسال متن «۱ * شماره اشتراک» به شماره ۱۰۰۰۱۹۴۱ ثبت نام خود را تکمیل کنند. او با تاکید بر وجود ساز و کار‌هایی برای ثبت شماره تماس در استان‌ها و اطلاع رسانی‌های مناسب، بیان کرد: حتی در برخی استان‌ها برنامه ریزی‌هایی انجام شده است تا هنگام مراجعه کنتورخوان، فرایند ثبت شماره تماس مشترکان توسط آن‌ها انجام شده و پیامک ثبت برای مشترکان ارسال شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
وی افزود: اکنون پالایشگاه‌ها ظرفیت لازم برای تولید را دارند و به نظر می‌رسد کشورهای اطراف هم کشش دارند که ۱۵ میلیون لیتر را به ازای هر لیتر ۵۰ سنت بفروشیم که در این صورت ۷٫۵ میلیون دلار در روز درآمد ارزی خواهیم داشت. وی گفت: در هر حال هدفمندی آن زمان به درستی اجرا نشد و ۲۰ درصد و ۳۰ درصد دوم و سوم اصلا اجرایی نشد و ۵۰ درصد ابتدایی هم ۸ زیرفصل داشت که فقط بخش بازتوزیع بین مردم عملیاتی شد. قطعا روش اجرا غلط و غیرقانونی بود، قانون روش اجرا را به شکل دیگری اعلام کرده بود اما مجری به گونه دیگر عمل کرد که اکنون باعث اشکال در رویه افزایش قیمت شده است. وی یادآور شد: افزایش قیمت باید در یک پکیج و بسته مدیریتی که انواع اقدامات قیمتی و غیر قیمتی شامل می‌شود، اعمال شود. سیفی گفت: قانون اجرا نشده و آن چیزی هم که اجرا شده بدرستی نبوده و در نتیجه فشاری بیهوده بین همه توزیع می‌شود.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
نصرت الله سیفی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره تحقق اهداف سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: بر اساس اطلاعات واصله و گمانه‌زنی‌ها و طبق اتفاقاتی که در سال ۸۹، زمان افزایش قیمت بنزین افتاد و افت مصرف داشتیم، احتمالا این افزایش قیمت منجر به کاهش ۱۰ میلیون لیتر در روز و کاهش قاچاق می‌شود و ۵ میلیون لیتر هم کاهش بابت روی آوردن مردم به سمت سی. ان. جی خواهد بود که جمعا از حدود ۱۰۵ میلیون لیتر مصرف در روز حدود ۱۵ میلیون آزادسازی مصرف برای صادرات بیشتر خواهیم داشت. وی افزود: اکنون پالایشگاه‌ها ظرفیت لازم برای تولید را دارند و به نظر می‌رسد کشورهای اطراف هم کشش دارند که ۱۵ میلیون لیتر را به ازای هر لیتر ۵۰ سنت بفروشیم که در این صورت ۷٫۵ میلیون دلار در روز درآمد ارزی خواهیم داشت. قطعا روش اجرا غلط و غیرقانونی بود، قانون روش اجرا را به شکل دیگری اعلام کرده بود اما مجری به گونه دیگر عمل کرد که اکنون باعث اشکال در رویه افزایش قیمت شده است. وی یادآور شد: افزایش قیمت باید در یک پکیج و بسته مدیریتی که انواع اقدامات قیمتی و غیر قیمتی شامل می‌شود، اعمال شود. سیفی گفت: قانون اجرا نشده و آن چیزی هم که اجرا شده بدرستی نبوده و در نتیجه فشاری بیهوده بین همه توزیع می‌شود.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
وی افزود: اکنون پالایشگاه‌ها ظرفیت لازم برای تولید را دارند و به نظر می‌رسد کشورهای اطراف هم کشش دارند که ۱۵ میلیون لیتر را به ازای هر لیتر ۵۰ سنت بفروشیم که در این صورت ۷٫۵ میلیون دلار در روز درآمد ارزی خواهیم داشت. وی گفت: در هر حال هدفمندی آن زمان به درستی اجرا نشد و ۲۰ درصد و ۳۰ درصد دوم و سوم اصلا اجرایی نشد و ۵۰ درصد ابتدایی هم ۸ زیرفصل داشت که فقط بخش بازتوزیع بین مردم عملیاتی شد. قطعا روش اجرا غلط و غیرقانونی بود، قانون روش اجرا را به شکل دیگری اعلام کرده بود اما مجری به گونه دیگر عمل کرد که اکنون باعث اشکال در رویه افزایش قیمت شده است. وی یادآور شد: افزایش قیمت باید در یک پکیج و بسته مدیریتی که انواع اقدامات قیمتی و غیر قیمتی شامل می‌شود، اعمال شود. سیفی گفت: قانون اجرا نشده و آن چیزی هم که اجرا شده بدرستی نبوده و در نتیجه فشاری بیهوده بین همه توزیع می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین16 ساعت قبل
روسیه سامانه‌های جدیدی را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. به گزارش قدس آنلاین به نقل از اسپوتنیک، در نمایشگاه ایرشو-۲۰۱۹ دبی، روسیه سامانه‌های «ریپلنت»، «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا»، «کوپول»، «لوچ» و «پیشال» را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. سامانه ریپلنت برای فواصل بیشتر از ۳۰ کیلومتر کار می‌کند باعث ایجاد محافظت تاکتیکی در برابر پهپادها می‌شود. سامانه‌های «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا» و «کوپول» برای محافظت از زیر ساخت‌های مهم و حیاتی طراحی شده‌اند. سامانه‌های قابل حمل «لوچ» و «پیشال» می‌توانند هواپیماهای بدون سرنشین را به ترتیب در فواصل شش و دو کیلومتری نابود کنند.
ایمناایمنا17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا از نجف آباد، حوالی سه راه فرهنگ که سراغ خانه هنرمندان را بگیرید، انتهای یک بن بست را نشانتان می‌دهند. این هنرمند در خصوص تاریخچه تشکیل خانه هنرمندان می‌گوید: این خانه برای فعالیت انجمن‌های هنری شهرستان که تعدادشان نیز محدود بود در نظر گرفته شد ولی به تدریج با گسترش فعالیت‌های هنری که بسیاری خارج از حیطه انجمن‌ها بود، اساسنامه خانه هنرمندان نجف‌آباد با الگوگیری از تهران تنظیم و تصویب شد. مدیر عامل خانه هنرمندان شهرستان عجله در به ثمر نشستن تلاش‌ها برای افتتاح خانه هنرمندان را از علل جانمایی اشتباه این مجموعه دانسته و می‌گوید: مشکل دیگر ما استفاده از اساسنامه خانه تهران بدون کم‌ترین تغییرات و بومی‌سازی چهارچوب‌های آن است. خانه و صاحب‌خانهمدیر خانه هنرمندان نجف آباد در بخش دیگری از صحبت‌های خود حمایت‌های همیشگی ارشاد، شهرداری و سازمان رفاهی تفریحی از فعالیت خانه را مایه دلگرمی هنرمندان دانسته و می‌گوید: مجموعه ارشاد شهرستان در مدیریت‌های مختلف تا جایی که امکان و بودجه داشته به خانه کمک کرده ولی تعریف نشدن ردیف بودجه مشخص برای هزینه‌های جاری مجموعه، همواره مشکل‌ساز بوده است. هدف‌مان این است که با تغییرات کلی در اساسنامه خانه هنرمندان، بستر بهتری برای مشارکت دستگاه‌های متولی و مردم در اداره این مجموعه فراهم شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از اسپوتنیک، در نمایشگاه ایرشو-۲۰۱۹ دبی، روسیه سامانه‌های «ریپلنت»، «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا»، «کوپول»، «لوچ» و «پیشال» را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. الکساندر میخایف، مدیر عامل شرکت روس ابارون اکسپورت، گفت: «این شرکت یک مفهوم دو مرحله‌ای برای مبارزه با هواپیماهای بدون سرنشین ایجاد کرده است، که هم شامل اقدامات جنگ الکترونیکی و هم تسلیحاتی است.» سامانه ریپلنت برای فواصل بیشتر از ۳۰ کیلومتر کار می‌کند باعث ایجاد محافظت تاکتیکی در برابر پهپادها می‌شود. سامانه‌های «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا» و «کوپول» برای محافظت از زیر ساخت‌های مهم و حیاتی طراحی شده‌اند. سامانه‌های قابل حمل «لوچ» و «پیشال» می‌توانند هواپیماهای بدون سرنشین را به ترتیب در فواصل شش و دو کیلومتری نابود کنند.
تابناکتابناک18 ساعت قبل
افزایش تولید آمریکا سبب شد تا این کشور به دنبال عربستان و روسیه از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت جهان شود. سود قاچاق بنزین قبل از اصلاح قیمت به کشورهای همسایهبنزین بر قیمت گوشت تأثیرگذار نیسترئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: حمل و نقل دام معمولا با خودروهای دیزلی انجام می‌شود که سوخت آن‌ها به وسیله گازوئیل تأمین شده و افزایش قیمت نداشته است؛ بنابراین، اصلاح قیمت بنزین نباید تأثیری بر قیمت دام زنده و گوشت گوسفندی داشته باشد. هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با ۳٫۳۶ دلار کاهش ۱۴۶۸٫۱۵ دلار فروخته شد. قیمت برنج وارداتی قلاب حمایتی برای قیمت برنج داخلی است و قیمت برنج وارداتی قیمت برنج داخلی را حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان نگه داشته است. در ماه سپتامبر چین هم دارایی‌های دلاری خود را کاهش داده و به ۱٫۱۰۲ تریلیون دلار رسانده است.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از راه‌اندازی و تکمیل کریدور شرقی - غربی تا سال آینده خبر داد و گفت: با تکمیل این کریدور ترکمنستان به ترکیه و عراق متصل می‌شود. خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت کریدور جاده‌ای شرق به غرب اظهار کرد: این کریدور از سرخس که با ترکمنستان هم مرز است شروع می‌شود و به مشهد و نهایتا تهران می‌رسد. در ادامه، این کریدور به دو شاخه تقسیم می‌شود که یکی از آن‌ها به سمت شمال غربی و تبریز حرکت می‌کند. وی افزود: این کریدور در مسیر شمال غربی تا تبریز به صورت آزادراهی بوده و از تبریز تا مرند بزرگراه است. همچنین از شهرستان مرند تا مرز بازرگان راه اصلی مناسبی دارد و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

معرفی ۱۰ کتاب برای شروع کسب و کار

6+
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از شناسایی سه هزار و ۲۰۰ نقطه خطرپذیر در رودخانه‌های کشور خبر داد و گفت: این نقاط به استانداری‌های سراسر کشور اعلام شده است تا برای رفع آن برنامه‌ریزی شود. به گزارش ایرنا، «محمدحاج‌رسولی‌ها» با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۰ درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است، گفت: در ستاد ملی فرماندهی سیلاب، همه سدهای کشور رصد می‌شود. وی با اشاره به اینکه ۲۵ میلیارد مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور ذخیره شده است، گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶ میلیارد مترمکعب افزایش یافته است. مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اظهار داشت: از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تاکنون میزان آب خروجی از سدهای کشور با افزایش بیش از دو برابری نسبت به سال گذشته به حدود ۶٫۳ میلیارد مترمکعب رسیده که این رقم سال گذشته در همین بازه زمانی نزدیک به سه میلیارد مترمکعب بوده است.

به انتهای لیست رسیدید