مدیر کل

مدیر کل

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز45 دقیقه قبل
مدارس مقطع ابتدایی شهرستان جاجرم فردا ۱۹ آذر به منظور پیشگیری از ابتلای دانش آموزان به آنفلوآنزا تعطیل شد. مدارس چالدران تعطیل شدآموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد: به دلیل برودت هوا مدارس چالدران به مدت روز روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری تعطیل است. تمام مقاطع تحصیلی اردبیل به مدت ۲ روز تعطیل شدآموزش و پرورش استان اردبیل به دلیل تداوم برودت هوا و نیز جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری آنفلوانزا تمام مقاطع تحصیلی اردبیل را به مدت دو روز (سه‌شنبه و چهارشنبه) تعطیل اعلام کرد. مدارس شهرستان بیجار سه شنبه و چهارشنبه تعطیل استمدیر روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان گفت: با توجه به سرمای هوا و به منظور پیشگیری از شیوع بیماری سرماخوردگی و آنفلوآنزا، مدارس شهری و روستایی همه مقاطع تحصیلی شهرستان بیجار روز‌های سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری تعطیل است. مدارس گلستان تعطیل شدگوهری راد مدیر کل آموزش و پرورش گلستان گفت: همه مدارس در همه مقاطع از شیفت ظهر شنبه تا شیفت ظهر روز سه شنبه تعطیل اعلام شد.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
مدیرکل مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز در برخی مناطق شمال شرق و ارتفاعات البرز شرقی بارش پراکنده باران و برف و در شرق سواحل دریای خزر بارش باران پیش‌بینی می‌شود. صادق ضیاییان درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: امروز در برخی مناطق شمال شرق و ارتفاعات البرز شرقی بارش پراکنده باران و برف و در شرق سواحل دریای خزر بارش باران پیش بینی می‌شود. این مقام مسئول از وقوع بارش پراکنده در شمال شرق در ایام پایانی هفته خبر داد و گفت: از اواخر وقت روز پنج شنبه با ننفوذ سامانه بارشی به غرب کشور، بارش پراکنده باران در نوار غربی کشور پیش بینی می‌شود. پایان هفته سامانه بارشی در اکثر مناطق کشور فعال استوی با اشاره به اینکه سامانه بارشی روز جمعه در اکثر مناطق کشور فعال است، بیان کرد: روز جمعه فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی و اکثر مناطق کشور منجر به بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر بارش برف می‌شود. مدیر کل مرکز پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز جمعه سامانه بارشی از شرق کشور خارج می‌شود، افزود: روز شنبه در شمال شرق، دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب کشور بارش پراکنده رخ خواهد داد.
فراروفرارو2 ساعت قبل
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از تعطیلی مدارس مقطع ابتدایی شهرستان جاجرم به علت پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا در نوبت صبح خبر داد. عباس سعیدی در گفت و گو با ایسنا گفت: مدارس ابتدایی جاجرم به دلیل مذکور طی فردا، تاریخ ۱۹ آذر ماه تعطیل هستند. وی اظهارکرد: این اداره کل تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس به دلایلی همچون سرما، آلودگی هوا و … را به مدیریت آموزش و پرورش شهرستان و فرمانداری ارجاع داده است و در صورت به نتیجه رسیدن برای تعطیلی و تایید اداره کل آموزش و پرورش استان، مدارس تعطیل می‌شود. سعیدی افزود: مدیریت آموزش و پرورش و فرمانداری جاجرم به منظور پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا تصمیم بر تعطیلی مدارس مقطع ابتدایی طی فردا گرفته‌اند و موضوع را به اداره کل اعلام و مورد تایید قرار گرفت. وی ادامه داد: بنا به تشخیص کارگروه سلامت استان، وضعیت بروز آنفلوآنزا در استان قرمز و بحرانی نیست.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از تعطیلی مدارس مقطع ابتدایی شهرستان جاجرم به علت پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا در نوبت صبح خبر داد. عباس سعیدی در گفت و گو با ایسنا گفت: مدارس ابتدایی جاجرم به دلیل مذکور طی فردا، تاریخ ۱۹ آذر ماه تعطیل هستند. وی اظهارکرد: این اداره کل تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس به دلایلی همچون سرما، آلودگی هوا و … را به مدیریت آموزش و پرورش شهرستان و فرمانداری ارجاع داده است و در صورت به نتیجه رسیدن برای تعطیلی و تایید اداره کل آموزش و پرورش استان، مدارس تعطیل می‌شود. سعیدی افزود: مدیریت آموزش و پرورش و فرمانداری جاجرم به منظور پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا تصمیم بر تعطیلی مدارس مقطع ابتدایی طی فردا گرفته‌اند و موضوع را به اداره کل اعلام و مورد تایید قرار گرفت. وی ادامه داد: بنا به تشخیص کارگروه سلامت استان، وضعیت بروز آنفلوآنزا در استان قرمز و بحرانی نیست.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/قم مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم عنوان کرد: رتبه نخست کشور در کاهش تلفات جاده‌ای به استان قم تعلق گرفت. ابوالفضل جمالی درتکمیل این خبر اضافه کرد: با عنایت به آمار مقایسه‌ای بازه زمانی هفت ماهه نخست سال‌های ۹۷ و ۹۸، میزان تلفات جاده‌ای در استان قم از رشد منفی ۶/۱۵- درصد برخوردار بوده است. مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم تصریح کرد: با توجه به آمار دریافتی از دیگر استان‌های کشور و مقایسه میزان تلفات جاده‌ای آن‌ها، استان قم درامر کاهش تلفات اعم از مصدوم و فوتی شاهد بیشترین میزان کاهش بوده است. جمالی دربخشی دیگر عنوان کرد: این میزان کاهش ۶/۱۵- درصد درمجموع به محورهای برون‌شهری و روستایی استان تعلق دارد که درسطح کشور، در بین دیگر استانها، در رتبه نخست قرار دارد. وی افزود: بیشترین میزان کاهش تلفات جاده‎ای طی هفت ماهه سال جاری درمقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ درمجموع راه‌های برون‌شهری و روستایی به ترتیب متعلق به استان‌های قم ۶/۱۵-، چهار محال بختیاری ۸/۱۳- و کردستان ۴/۱۳- بوده است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از تعطیلی مدارس مقطع ابتدایی شهرستان جاجرم به علت پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا در نوبت صبح خبر داد. عباس سعیدی در گفت و گو با ایسنا گفت: مدارس ابتدایی جاجرم به دلیل مذکور طی فردا، تاریخ ۱۹ آذر ماه تعطیل هستند. وی اظهارکرد: این اداره کل تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس به دلایلی همچون سرما، آلودگی هوا و … را به مدیریت آموزش و پرورش شهرستان و فرمانداری ارجاع داده است و در صورت به نتیجه رسیدن برای تعطیلی و تایید اداره کل آموزش و پرورش استان، مدارس تعطیل می‌شود. سعیدی افزود: مدیریت آموزش و پرورش و فرمانداری جاجرم به منظور پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا تصمیم بر تعطیلی مدارس مقطع ابتدایی طی فردا گرفته‌اند و موضوع را به اداره کل اعلام و مورد تایید قرار گرفت. وی ادامه داد: بنا به تشخیص کارگروه سلامت استان، وضعیت بروز آنفلوآنزا در استان قرمز و بحرانی نیست.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ساعاتی قبل دومین برنامه «عصرخاطره» با حضور سردار علی‌اصغر شیخی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران، علی‌اصغر جعفری رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس و همچنین رزمندگان، نویسندگان و فرهیختگان در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. در این مراسم از جانباز و آزاده سید حسین سالاری، راوی کتاب «سالار تکریت» که خاطرات سال‌ها اسارت را به دوش می‌کشد و مصطفی زمانی‌فر نویسنده کتاب تجلیل شد. برنامه «عصرخاطره» به دنبال این است که در هر ماه با خاطره‌گویی، فرهنگ دفاع مقدس را در سطح ملی احیاء کند. پدرانه‌های شهیدی که با رفتنش کودکان زیادی یتیم شدندمیربابا گفت: اولین برنامه «عصرخاطره» ۱۸ آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ با حضور سردار عامری رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، حمید حسام نویسنده و میرزا محمد سلگی روای کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» برگزار شد. سردار علی‌اصغر شیخی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران درباره فلسفه کلی برنامه «عصرخاطره» گفت: دفاع مقدس دورانی سخت اما بسیار نورانی و تأثیرگذار دارد، دشمن با کینه‌ورزی تصمیم گرفته است تا حماسه‌های دفاع مقدس را از ذهن‌های مردم پاک کند، ما باید سعی کنیم با برنامه‌هایی مثل «عصرخاطره» درس‌ها، حماسه‌ها و مقاومت‌های رزمندگان را به جوانان کشور انتقال دهیم و نگذاریم دشمن به هدفش برسد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان غربی مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی گفت: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از ساعت ١٠صبح روز سه‌شنبه ١٩ آذرماه در سامانه ملی ثبت‌نام طرح اقدام ملی تولید مسکن نام‌نویسی کنند. وی با اشاره به این‌که فاز نخست طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در ٩ شهر استان اجرا می‌شود، ادامه داد: این شهرها شامل: ارومیه، خوی، نقده، سردشت، شاهین‌دژ، اشنویه، تکاب، محمدیار و سیه‌چشمه است. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد. مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد: متقاضیان باید متأهل و یا سرپرست خانوار که‌ دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا باشند. طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن طرحی است که به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شده که از این تعداد سهم آذربایجان‌غربی نزدیک به ٢١ هزار واحد است.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از تحصیل ۴۷۰ هزار دانش‌آموز تبعه خارجی در کشور خبر داد. مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تاکید کرد: از ظرفیت قانونی شورای آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به‌خوبی استفاده نشده در حالی که از آن می‌توان استفاده مفیدی داشته باشیم. در حال حاضر ۴۷۰ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در کشور ما تحصیل می‌کنند که از این میان ۱۱۷ هزار نفر از آنها در مدارس استان تهران حضور دارند. وی افزود: بعضا هزینه تحصیل این دانش‌آموزان نیز پرداخت نمی‌شود و با آن‌ها همانند دانش‌آموزان ایرانی برخورد می‌شود. آموزش آنلاین از راه دور هر دانش‌آموز ۵۰۰ هزار تومان هزینه دارد که این هزینه برای هر نیم‌سال باید برای دانش‌آموزان تامین شود.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تندیس ومدال‌های قهرمانی و احکام قهرمانی جام خوشه چین بعد از ظهر دوشنبه با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری در شهرکرد رونمایی شد. آیین رونمایی از تندیس جام خوشه چین و مدال‌های قهرمانی با حضور اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری و جمعی از مسئولان استانی در شهرکرد برگزار شد. استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این مراسم گفت: چهارمحال و بختیاری ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه ورزش دارد. اقبال عباسی بیان کرد: میزبانی رقابت‌های کشوری و بین المللی ورزش در این استان زمینه ساز توسعه ورزش در این استان است. وی بیان کرد: ورود تیم‌های ورزشی به استان نقش مهمی در توسعه دیگر بخش‌ها در این استان دارد.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
مدارس جاجرم، چالدران و بیجار به علت شیوع آنفلوانزا و برودت هوا فردا تعطیل اعلام شد. برترین‌ها: مدارس ابتدایی شهرستان جاجرم فردا در نوبت صبح و تمام مدارس شهرستان‌های بیجار و چالدران در روزهای سه شنبه و چهار شنبه به علت شیوع آنفلوانزا تعطیل اعلام شدند. مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از تعطیلی مدارس مقطع ابتدایی شهرستان جاجرم به علت پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا در نوبت صبح خبر داد. به منظور پیشگیری از آنفلوآنزا تمام مدارس شهرستان بیجار روزهای سه شنبه و چهارشنبه تعطیل می‌شود. این اطلاعیه می‌افزاید: مدارس چالدران در طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مهدی اقبال مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: هدف از بازرسی ارتقای سطح ادارات و حل مشکلات استان‌ها و بازنگری فعالیت‌های ادارات کل و تقویت رابطه ستاد و صف که واحدهای اجرایی وزارتخانه هستند، می‌باشد که این امر به شناسایی در پیشبرد اهداف سازمان نقش مهمی ایفا می‌کند. مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جلسه جمع بندی بازرسی تیم ارزیابی عملکرد، کار فلسفه وجودی بازرسی‌ها را کمک به ارتقای کیفیت عملکرد، بهره‌وری و خدمت‌رسانی به مردم و رفع مشکلات احتمالی استان‌ها دانست و گفت: نیت از ارزیابی عملکرد مچ‌گیری نیست بلکه به صورت دوره‌ای و موردی این بازرسی‌ها برای ارزیابی و بررسی عملکردها با هدف شناسایی نقاط قوت و رفع نقاط ضعف به منظور بهبود فرآیندها و افزایش بهره‌وری و جلب رضایت مردم و تکریم ارباب رجوع انجام می‌شود و در این راه مهم رسیدن به هدف مطلوب است و رسیدن به هدف مطلوب نیازمند یک نظام ارزیابی عملکرد صحیح است. بیشتر بخوانید: اقبال که به همراه تیم بازرسی از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و واحدهای ثبتی تابعه (دیلم، گناوه، شبانکاره، برازجان، کنگان، دیر، دشتی و ادارات (اجرای اسناد رسمی، بازرسی و اداره ثبت شرکت‌ها) بازدید بعمل آوردند و از عملکرد اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر ابراز رضایت کردند. در این دیدار اصغر پیرهادی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر ضمن خیر مقدم، گزارشی از وضعیت موجود و اقدامات انجام گرفته استان در برنامه‌های عملیاتی، بیان مشکلات و نواقص از جمله کمبود نیروی انسانی و اصلاح چارت سازمانی ارائه و در ادامه تیم بازرسی سازمان نکاتی پیرامون بازرسی‌های انجام شده را مطرح نمودند. انتهای پیام/
ایمناایمنا7 ساعت قبل
مدیر کل درآمد شهرداری اصفهان با بیان اینکه توزیع مرحله دوم قبوض عوارض نوسازی و عوارض کسب و پیشه از ششم آذرماه سال‌جاری آغاز شده تا ۱۰ روز آینده ادامه خواهد داشت، نحوه پیگیری اشتباهات احتمالی در قبوض عوارض را توضیح می‌دهد.
فارسفارس7 ساعت قبل
دولت فرانسه که خودش با اعتراض و اعتصاب گسترده مردمی روبه‌روست، اعلام کرد برای «تسریع در تشکیل دولت لبنان» میزبان اجلاسی بین‌المللی است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه فرانسه، امروز دوشنبه اعلام کرد که دو روز دیگر، میزبان اجلاسی بین‌المللی با موضوع لبنان است. خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت خارجه فرانسه گزارش کرد، این اجلاس پس‌فردا چهارشنبه یازدهم دسامبر با هدف کمک به بیروت برای تسریع در تشکیل دولت لبنان برگزار خواهد شد تا این کشور بتواند اوضاع اقتصادی خود را بهبود ببخشد. روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن نیز امروز گزارش کرد که پاریس دعوتنامه رسمی برای لبنان برای حضور در اجلاس روز چهارشنبه ارسال کرده اما بیروت هنوز به این دعوت پاسخ نداده است. پاریس در حالی میزبان اجلاسی برای لبنان است که دولت فرانسه خودش با اعتراضات مردمی گسترده روبه‌روست.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/فارس مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: فردی که در قبال دریافت ارز دولتی، کالایی را وارد نکرده بود، به جریمه و تعلیق کارت بازرگانی محکوم شد. علی مبشری گفت: به دنبال طرح شکایت یکی از بانک‌های دولتی استان فارس مبنی براینکه فردی مبالغ هنگفتی ارز دولتی را به بهانه واردات کالا به کشور دریافت کرده اما کالایی وارد نکرده است موضوع در دستور رسیدگی قرار گرفت. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی تعزیرات فارس، مبشری اضافه کرد: بررسی‌های اولیه حاکی از این بود که فرد مورد نظر بیش از ۹۰۰ هزار یورو و ۵ میلیون یوان ارز دولتی دریافت کرده اما در قبال آن هیچگونه کالایی وارد نکرده است. مدیرکل تعزیرات فارس با اشاره به دریافت استعلام‌های لازم از گمرک و بانک مرکزی، گفت: بعد از تکمیل تحقیقات، تخلف فرد مورد نظر محرز شد. مبشری خاطرنشان کرد: فرد متخلف در این پرونده به استرداد ارزهای دریافتی به نفع بیت‌المال و تعلیق ۶ ماهه کارت بازرگانی‌اش، محکوم شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در حکمی معصومه فرجی را به عنوان سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل زیرمجموعه خود انتخاب کرد و با این کار طی یک هفته اخیر سه بانو در جایگاه معاون ادارات کل این استان قرار گرفتند. هم اکنون حدود ۱۵ بانو در پست‌های مدیرکل و معاونان اداره کل مازندران مشغول به فعالیت هستند و سه بانو در سمت بخشدار مرکزی شهرستان‌های آمل، فریدونکنار و چالوس فعالیت می‌کنند. همچنین انتصاب بانوان در سمت معاون فرمانداری شهرستان‌های نور، نوشهر و محمود آباد از دیگر فعالیت هایی است که برای اجرایی شدن این ابلاغیه رئیس جمهور انجام شد. سمیه قاسمی طوسی افزود: استاندار مازندران از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی خواسته تا با شناسایی بانوان توانمند و قادر به قرار گرفتن در پست‌های مدیریتی این امر را اجرا بکنند. برچسب‌هاوزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بانوان
رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش رکنا، به نقل از سومریه نیوز، در این بیانیه آمده است که دستورات بازداشت شامل ۱۲ عضو پارلمان از جمله ۱۰ نماینده کنونی می‌شود. علاوه بر آن دستور بازداشت معاون کنونی یکی از وزرا، ۳ معاون وزیر سابق و ۲ معاون وزیر اسبق نیز صادر شده است. در ادامه این بیانیه آمده است که دستوراتی برای بازداشت و احضار یک استاندار کنونی، ۱۱ استاندار سابق، ۱۱۸ عضو شورای استان کنونی، ۲۶ عضو سابق شورای استان صادر شده است. دایره تحقیقات سازمان شفافیت عراق تأکید کرد که مجموع دستورات بازداشت و احضار صادر شده به ۲۵۶ دستور از جمله ۲۲۱ دستور احضار و ۳۵ دستور بازداشت می‌رسید که ۵۱ دستور از آنها اجرایی شده و پرونده ۶۸ متهم نیز برای تحقیقات به دادگاه و نهادهای مربوطه فرستاده شده‌اند. اعتراض‌ها در عراق با وجود بارندگی و سرمای هوا همچنان ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا8 ساعت قبل
با وجود نیاز مبرم بعضی خانوارها، صنایع و مشاغل در استان البرز به گاز مایع، حدود دوماه است که این نوع سوخت به کالایی کمیاب تبدیل شده و تقریبا همه پنج نمایندگی مجاز عرضه گاز مایع تعطیل شده‌اند. صاحبان این مراکز علت عدم عرضه گاز مایع را به نقل از مسولان شرکت پرسی گاز ایران صادرات گاز به کشور‌های دیگر بیان کردند. در پیگیری نخست به سراغ مدیر پخش فراورده‌های نفتی در استان البرز رفتیم که وی با رد کمبود گاز مایع در استان گفت: تامین سوخت گاز مایع بر اساس تعداد خانوارانجام می‌شود که در مهر ماه حدود ۲۱۲۷ تن گاز وارد استان شده است. خاکپور مدیر توزیع گاز مایع شرکت پرسی ایران در استان البرز هم گفت: توزیع گاز شرکت پرسی با نظارت یک نفر و بیشتر از پالایشگاه ۱۸ هزار تنی شهرری ارسال می‌شود. به سراغ مدیر کل تعزیرات حکومتی استان البرز رفتیم که وی ضمن تایید موضوع قاچاق گاز مایع در استان البرز گفت: متاسفانه از همین قلب استان البرز گاز مایع که قرار بود به مصرف خانوار برسد به عنوان گاز ترش به مرز میلک و از آنجا به کشور افغانستان قاچاق می‌شود.
مهرمهر9 ساعت قبل
شاهرخ پارسا در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه دمای هوا در چهارمحال و بختیاری کاهش یافت، اظهار داشت: کوهرنگ با دمایمنفی ۱۰ درجه سانتی گراد سردترین منطقه چهارمحال و بختیاری گزارش شده است. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: دمای هوا در شهرکرد به منفی هشت درجه سانتی گراد رسیده است. وی بیان کرد: دمای هوا در بروجن منفی هفت درجه سانتی گراد گزارش شده است. وی بیان کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی برای امروز و فردا افزایش ابر و کاهش دما و برای ارتفاعات و گردنه‌های برفگیر استان در بعضی ساعات، پدیده مه، وزش بادو کولاک برف و برای منطقه کوهرنگ احتمال رگبار خفیف برف انتظار می‌رود. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: طی روز چهارشنبه برای اوایل وقت در برخی نقاط غربی و جنوبی انتظار بارشهای پراکنده را داریم و از اواخر وقت روز پنج شنبه، با ورود تدریجی سامانه بارشی به استان تا اواخر وقت روز جمعه، بارش برف و باران، کولاک و کا هش دید در سطح استان به ویژه در نیمه غربی استان انتظار می‌رود.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
ایسنا/یزد مدیر کل استاندارد استان یزد از ثبت ۶۸۶ اظهارنامه صادراتی و وارداتی توسط اداره امور صادرات و واردات این اداره کل از ابتدای امسال تاکنون خبر داد. «محمد رضا زارع» ضمن اعلام این مطلب، افزود: از مجموع اظهارنامه‌های ثبت شده، ۴۲۰ اظهار نامه مربوط به کالاهای وارداتی و مابقی را اظهارنامه‌های کالاهای صادراتی تشکیل داده است. وی گفت: بیشترین اظهارنامه‌های وارداتی با مجموع ۲۸۸ فقره مربوط به حوزه‌های صنایع ساختمان، نساجی و برق است و حوزه‌های مکانیک، شیمیایی، غذایی و کشاورزی و خودرو و نیرو محرکه در مرتبه‌های بعدی قرار دارند. مدیر کل اداره استاندارد یزد در توضیح چگونگی ترخیص اقلام وارداتی مشمول استاندارد اجباری نیز گفت: در پاسخ به استعلام‌های اداره کل گمرک استان یزد، در صورت نبود گواهی بازرسی در مبداء که توسط شرکت‌های بازرسی بین‌المللی (سوریانس) صادر می‌شود، از طریق اخذ تعهد یا نمونه‌برداری و آزمون، فرآیند واردات دنبال می‌شود. زارع در پایان نیز افزود: با توجه به اعتقاد راسخ کارکنان استاندارد یزد مبنی بر ایجاد تسهیلات برای واحدهای تولیدی به منظور افزایش رونق تولید، اخذ تعهدهای وارداتی، مبنای اعتماد به تمامی تولید‌کنندگان و همشهریان است.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان کرمان از ثبت ملی بند هلاکو به عنوان نخستین اثر میراث صنعتی این استان خبر داد. فریدون فعالی با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی ثبت میراث صنعتی کشور با محوریت ثبت آثار ارزشمند حوزه صنعت، افزود: در این همایش دو روزه بند هلاکو به‌ عنوان نخستین اثر میراث صنعتی استان کرمان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید. وی اظهار کرد: بند هلاکو با هدف جمع آوری آب‌های سطحی دشت سیدی و همچنین کشاورزی جالیزی در این منطقه ساخته شده است. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه بند هلاکو بیش از ۷۰۰ سال قدمت دارد، افزود: در کتاب «تاریخ شاهی قراختاییان» مرحوم باستانی پاریزی قدمت ساخت این بند تاریخی به حکومت قراختاییان کرمان به ویژه ترکان خاتون نسبت داده شده است. وی با بیان اینکه هلاکو یک کلمه مغولی و ترکی است، خاطرنشان کرد: این بند در کیلومتر ۱۶ جاده کرمان- کوهپایه و در دشت سیدی واقع شده است.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس در مراسم جشن رسیدن آب به بختگان، گفت: حق‌آبه ۴۰ میلیون متر مکعبی در مقابل ۳۰۰ تا ۶۰۰ میلیون متر مکعب حجم آب این دریاچه در ایام مختلف کم آبی و پر آبی، اندک است. او با اشاره به پیشروی شوری در زمین‌های کشاورزی طی سال‌های اخیر، گفت: در این سال‌ها حتی انجیرستان‌های دیم هم دچار بحران شد. ظهرابی ادامه داد: تالاب‌ها، تاثیرات مثبتی در معیشت مردم داشته و کم آبی و خشک شدن آنها، منجر به آسیب دیدن مردم شده است. مدیرکل محیط زیست استان فارس گفت: امسال برای اولین بار و با پیگیری‌های مستمر، بخشی از حقابه تالاب تامین شد که نقطه مثبت آن مشارکت مردم و کشاورزان در حفاظت از این حقابه و ورود به تالاب بوده است. مدیرکل محیط زیست استان فارس درخصوص برنامه و طرح‌های در دست اجرای محیط زیست استان فارس اظهار داشت: موضوع احیا تالاب‌ها، از موضوعات مهم اداره کل حفاظت از محیط زیست است و دراین زمینه سال گذشته قانون حفاظت و احیا تالاب‌ها تصویب و از سال جاری نیز ستاد احیا تالاب‌ها و به ریاست معاون اول ریس جمهورفعال شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
افسانه محرابی، مدیر کل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت با تاکید بر اینکه واردات پوشاک همچنان ممنوع است، گفت: نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی پوشاک در ایران در حال بازنگری است. ضرورت حمایت هدفمند از تولیدات داخلی و ساماندهی واردات و عرضهوی با تأکید بر ضرورت حمایت هدفمند از تولیدات داخلی و ساماندهی واردات و عرضه، یادآوری کرد: در ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۵ دستورالعمل «نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه کننده پوشاک در ایران» توسط وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد. مدیر کل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت در این خصوص اضافه کرد: با عنایت به نام گذاری امسال به نام رونق تولید و با در نظر گرفتن ممنوعیت کالاهای مشمول، فرصت مناسبی جهت رفع نارسایی‌های اجرایی و نظارتی موجود در دستورالعمل و مبتنی نمودن آن بر مستندات قانونی لازم بوجود آمد. محرابی ادامه داد: براساس موارد مطروحه، اصلاح و ویرایش این دستورالعمل با برگزاری ۱۵ جلسه مستمر کارشناسی با حضور نمایندگان حوزه‌های مرتبط و ارگان‌های ذیربط در پنج ماهه امسال با بهره‌گیری از نظرات و تجارب دستگاه‌های دولتی و نظارتی در بخش حاکمیت انجام گرفت. مدیر کل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت در پایان تصریح کرد: در شرایط حاضر ممنوعیت واردات پوشاک، تمرکز بر ساماندهی عرضه و نیز استفاده از ظرفیت‌های تولید داخل در راستای صیانت از حق و حقوق عمومی و نیز حمایت هدفمند از توسعه تولیدات داخلی پوشاک، کیف و کفش، در فرآیند بازنگری و تدوین دوباره این دستورالعمل مورد تأکید است، اما بازنگری در دستورالعمل به معنی رفع ممنوعیت واردات پوشاک نیست.
الفالف10 ساعت قبل
برخورد با افرادی که با شماره‌های شخصی و سرشماره‎‌ها اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی می‌کنند، تشدید خواهد شد. قره داغی سهم اپراتور ایرانسل از ارسال پیامک‌های مزاحم را ۸۰ درصد، همراه اول ۱۱ ممیز ۷ دهم درصد و رایتل را ۶ ممیز ۸ دهم درصد عنوان کرد. او گفت با توجه به سهم هر کدام از اپراتور‌ها در بازار گفت: از این نظر اپراتور رایتل وضع خوبی ندارد. قره داغی گفت: طی دو هفته گذشته ۴ هزار ۸۳۰ سیم کارت ارسال پیامک مزاحم را غیر فعال کردیم. قره داغی از مردم خواست اگر دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را غیر فعال کرده‌اند، اما هنوز از سرشماره‌های خاص پیامک دریافت می‌کنند به سامانه ۱۹۵ اطلاع بدهند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از این خبرگزاری اعلام کرد که بر اساس اعلام اداره تحقیقات هیات نظارت عراق اواخر نوامبر گذشته دستوری برای دستگیری ۹ تن از وزرا، ۱۲ تن از نمایندگان مجلس و ۱۱ تن از استانداران عراقی صادر شده است که از بین ۹ وزیر، دو وزیر از وزیران فعلی، ۵ وزیر از وزیران قبلی و دو وزیر هم از وزیران پیشین بودند. طبق این بیانیه، این دستور شامل دستگیری ۱۱ تن از نمایندگان مجلس نیز بود که ۱۰ تن از آنها جزو اعضای دوره فعلی مجلس هستند و یکی از آنها نیز معاون یکی از وزیران فعلی و سه تن از وکلای سابق و دو تن از وکلای پیشین بود. این بیانیه در ادامه آورده است که دستور بازداشت یکی از استانداران فعلی، ۱۱ استاندار قبلی، ۱۱۸ عضو شورای فعلی استانداریها، ۲۶ عضو قبلی و ۱۱ عضو پیشین، ۳۲ مدیر عامل از جمله ۱۹ مدیر عامل فعلی در وزارتخانه‌های نفت، برق، آموزش، بهداشت، صنعت، اداره اوقاف اهل تسنن، ۱۱ مدیر سابق در هیات دولت، فرمانداری بغداد، وزارتخانه‌های آموزش عالی، بهداشت، شوراهای شهر، کار و اشتغال، حمل و نقل، صنعت و دو مدیر کل پیشین وزارتخانه‌های بهداشت و حمل و نقل نیز صادر شده است. منبع: شفقنا
ایسناایسنا11 ساعت قبل
ایسنا/کرمان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان کرمان از ثبت ملی بند هلاکو به عنوان نخستین اثر میراث صنعتی این استان خبر داد. فریدون فعالی با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی ثبت میراث صنعتی کشور با محوریت ثبت آثار ارزشمند حوزه صنعت، افزود: در این همایش دو روزه بند هلاکو به‌ عنوان نخستین اثر میراث صنعتی استان کرمان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید. وی اظهار کرد: بند هلاکو با هدف جمع آوری آب‌های سطحی دشت سیدی و همچنین کشاورزی جالیزی در این منطقه ساخته شده است. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه بند هلاکو بیش از ۷۰۰ سال قدمت دارد، افزود: در کتاب «تاریخ شاهی قراختاییان» مرحوم باستانی پاریزی قدمت ساخت این بند تاریخی به حکومت قراختاییان کرمان به ویژه ترکان خاتون نسبت داده شده است. وی با بیان اینکه هلاکو یک کلمه مغولی و ترکی است، خاطرنشان کرد: این بند درکیلومتر ۱۶ جاده کرمان- کوهپایه و در دشت سیدی واقع شده است.
مهرمهر11 ساعت قبل
در ابتدای این برنامه، حسینی‌پور با قرائت دیباچه گلستان سعدی درباره برگزاری بیست‌وهفتمین دوره هفته کتاب گفت: خداوند را شاکرم که بیست‌وهفتمین دوره هفته کتاب با مشارکت اهالی فعال این حوزه و همراهی همه عزیزان به سرانجام رسید و امروز خدمت شما هستیم تا تقدیری هرچند کوچک از شما دست‌اندرکاران داشته باشیم. امیدواریم این برنامه تکرار شود و از شهرداری‌های تهران، مشهد و سایر کلان شهرها تقاضا داریم به این فعالیت‌ها ادامه دهند. رویدادهای ترویجی در هفته کتاب نیز شامل بیش از ۱۸۰ برنامه بود؛ برنامه نشست، بزرگداشت، اهدای ۲۰۰ هزار جلد کتاب به مناطق زلزله‌زده و سیل‌زده، استقرار ۴۲ کیوسک برای طرح «کتاب برای همه»، «شنبه‌های کتاب در مساجد کشور» طرح «هدیه کتاب» اجرای «طرح نذر کتاب در مساجد» پویش اهدای کتاب به مناطق روستایی با طرح «با کتاب میشه …»، طرح «کتاب برای همه»، استقرار اتوبوس کتابگرد «هدهد» با راه‌اندازی کتابخانه سیار در ۴ منطقه. حسینی‌پور گفت: برگزاری هشت هفته کتاب و کتابخوانی در زندان‌های هشت استان کشور، طرح «یک سرباز ده کتاب» و همچنین طرح «کتاب در گردش» در وزارت نیرو نیز در این هفته برگزار شد. در پایان این برنامه از دست‌اندکاران برگزاری برنامه‌های بیست‌وهفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران تجلیل شد.
ایلناایلنا11 ساعت قبل
وی با بیان اینکه با دو روش برای اسکان موقت زلزله زدگان اقدام کرده‌ایم، گفت: اولین روش احداث اتاقک ۱۲ متری برای زلزله زدگان است که خوشبختانه تمام مراحل ساخت و تحویل آن انجام شده است و هر خانواده‌ای که درخواست اتاقک ۱۲ متری به عنوان اسکان موقت را داشتند در حال حاضر در این اتاقک‌ها مستقر شدند. مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی ادامه داد: روش دیگر پرداخت تسهیلات بلاعوض ۱۰ میلیون تومانی به افراد به جای تحویل اتاقک ۱۲ متری است عده‌ای از زلزله‌زدگان در خانه‌های اقوام خود مستقر شدند و به جای اتاقک ۱۲ متری هزینه آن معادل ۱۰ میلیون تومان از بنیاد مسکن دریافت کردند. باباپور گفت: ۳۰۰ نفر درخواست اتاقک ۱۲ متری را داشتند که اتاقک‌ها به آنها تحویل داده شده است ۲ هزار و ۷۰۰ نفر درخواست تسهیلات بلاعوض ۱۰ میلیون تومانی را داشتند که مرحله اول این تسهیلات به حساب آنها واریز شده است. وی افزود: در مرحله اول سه میلیون تومان به حساب افراد واریز شده است و پرداخت ۷میلیون تومان باقی مانده در مرحله دوم منوط به تحویل چادر به هلال احمر است که تاکنون ۵۰۰ نفر با تحویل چادرها ۷ میلیون تومان باقیمانده را هم دریافت کردند. باباپور درباره تحویل کانکس به عنوان اسکان موقت عده‌ای از خانوار گفت: ۶۰ واحد کانکس اهدایی به زلزله‌زدگان ارایه شده است که البته با توجه به اقلیم این منطقه اسکان در سازه فلزی مناسب نیست واقامت در اتاقک ۱۲ متری بسیار بهتر است.
ایلناایلنا11 ساعت قبل
سازمان شفافیت عراق امروز- دوشنبه- از صدور حکم دستگیری ۹ وزیر، ۱۲ نماینده و ۱۱ استاندار در ماه نوامبر خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، اداره تحقیقات سازمان شفافیت عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در ماه نوامبر حکم جلب دو وزیر فعلی، پنج وزیر سابق و دو وزیر اسبق عراقی، دو نماینده فعلی و دو نماینده سابق پارلمان و نیز یک معاون وزیر، سه معاون سابق و دو معاون اسبق صادر شده است. در این بیانیه همچنین آمده است که حکم دستگیری و جلب یک استاندار فعلی، ۱۱ استاندار سابق و ۱۱۸ عضو فعلی شورای استانداری، ۲۶ عضو سابق و ۱۱ عضو اسبق صادر شده و نیز ۳۲ مدیر کل از جمله ۱۹ مدیر کل وزارت خانه‌های نفت و برق و صنعت و دیوان اوقاف سنی و نیز ۱۱ مدیر سابق کابینه و شهرداری بغداد و وزارتخانه‌های فعلی آموزش و پرورش و بهداشت و شهرداری‌ها و حمل و نقل و صنعت و نیز دو مدیر کل اسبق در وزارت خانه‌های بهداشت و حمل و نقل مشمول این احکام شده‌اند. اداره تحقیقات تأکید کرده است که مجموع احکام دستگیری و جلب علیه متهمان ۲۵۶ مورد است که ۲۲۱ مورد حکم جلب و ۳۵ مورد حکم دستگیری است. همچنین ۶۸ متهم به دادگاه تحقیق دیگر ارجاع شده‌اند.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، هیأت شفاف سازی عراق اعلام کرد که در ماه گذشته میلادی دستور بازداشت شماری از مقامات کنونی و سابق این کشور صادر شد. بر اساس این گزارش، این هیأت اعلام کرد: در ماه گذشته میلادی دستور بازداشت ۲ وزیر کنونی، ۵ وزیر سابق و ۲ وزیر اسبق عراق صادر شد. این هیأت تأکید کرد: همچنین دستور بازداشت معاون کنونی یک وزیر، ۳ معاون سابق وزیر و ۲ معاون اسبق وزیر صادر شد. هیأت شفاف سازی عراق تصریح کرده است: در ماه گذشته همچنین دستور بازداشت یک استاندار و ۱۱ استاندار سابق صادر گردید. هیأت مذکور تأکید کرد: در ماه گذشته همچنین دستور بازداشت ۱۹ مدیر کل کنونی و ۱۱ مدیرکل سابق عراق صادر شد.

به انتهای لیست رسیدید