مدینه

مدینه

ایران‌جیبایران‌جیب2 ساعت قبل
عربستان سعودی اعلام کرد که برای نخستین گروه از متقاضیان، شامل ۷۳ سرمایه‌گذار و متخصص خارجی از ۱۹ کشور مختلف، مجوز اقامت «ویژه» صادر کرده است. عربستان سعودی اعلام کرد که برای نخستین گروه از متقاضیان، شامل ۷۳ سرمایه‌گذار و متخصص خارجی از ۱۹ کشور مختلف، مجوز اقامت «ویژه» صادر کرده است. افراد واجد شرایط اعم از سرمایه‌دار و نیروی کار ماهر باید برای اخذ مجوز اقامت دائم عربستان ۸۰۰ هزار ریال سعودی (۱۹۴هزار یورو) و برای دریافت اجازه اقامت یک‌ساله قابل تمدید در این کشور ۱۰۰ هزار ریال (۲۴هزار یورو) پرداخت کنند. ایده اولیه صدور اقامت ویژه به خارجی‌ها نخستین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی از سوی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان مطرح شد. در حال حاضر حدود ۱۰ میلیون خارجی بر اساس اعلام نیاز سالانه کارفرمایان خود در عربستان مشغول به کار هستند ولی تاکنون حق دریافت اجازه اقامت دائم این کشور را نداشتند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
این اظهارنظر روحانی درباره سیره پیامبر با واکنش‌ کارشناسان مذهبی و مورخان روبه‌رو بود و آن را خلاف مستندات تاریخی دانستند. در تاریخ اسلام موردی پیدا نمی‌‌شود طرف مقابل عهدش را با پیامبر شکسته باشد و پیامبر به وی اعتماد کرده و دوباره پای میز مذاکره نشسته باشد. پیامبر در مواردی که به نقض عهد منجر می‌شد باب مماشات و تساهل و تسامح را پیش نگرفته بلکه به‌شدت ناقضین عهد را تنبیه کرده است. مهم‌ترین مشکل پیامبر با یهود، نقض عهد بود و اینجا هم امیرمومنان می‌فرماید که من هیچ احتیاحی به بیعت مروان ندارم چراکه این دست، دست بیعت شکن است. آقای روحانی توجه داشته باشد تاریخ اسلام یک تاریخ بین، واضح، غیرقابل توجیه و غیرقابل تاویل است و کسی نمی‌تواند سلیقه و ذائقه خود را بر آن تحمیل کند.
مهرمهر6 ساعت قبل
گلستان نگارستان ایران که کلکسیونی از اقوام را در خود جای‌داده و نماد وحدت و یکدلی است هم‌زمان با هفته وحدت، مهیای جشن‌های اتحاد و همبستگی می‌شود. در بخشی از این پیام آمده است: اسلام دین برادری و حضرت محمد مصطفی (ص) پیامبر خاتم، آینه تمام نمای وحدت و همدلی است. تأکید علمای سنی بر وحدتعلمای شیعه و سنی هم با شروع هفته وحدت بر لزوم وحدت هر چه بیشتر در استان گلستان تأکید کردند. داوود بلکفه افزود: لذا پیامبر مکرم اسلام (ص) در ابتدای هجرت به مدینه در اولین اقدام بین مسلمانان پیوند برادری و اخوت ایجاد کرد. هفته وحدت فرصت طلایی برای نشان دادن انسجام و همبستگی مسلمانان محسوب می‌شود که باید از آن به نحو احسن استفاده شود.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
واقعا دوستان ما در حوزه وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی در هماهنگی رسانه‌ها همکاری زیادی داشتند و حتی این همکاری فراتر از آن چیزی که می‌خواستیم صورت گرفت. ماهیت اصلی اربعین کاملا فرهنگی است/رسانه‌ها کنار ما باشنداحمد محمدی‌فر دبیر ستاد اربعین نیز در ادامه در سخنانی گفت: خود ماهیت اربعین یک ماهیت رسانه‌ای است و انتقال پیام را در دل خود دارد. اما امروز نقشی که رسانه‌ها در اربعین ایفا می‌کنند، برای جهانی شدن گام برداشته‌اند و در دنبال کردن این هدف رسانه‌ها پرچم‌دار هستند و آن رساندن پیام اربعین به همه جهانیان است. این اسیران همان خبرنگارانی بودند که در طول مدت قیام امام را همراهی می‌کردند و از همه ماجرا مطلع بودند. اگر به دقت به این معنا بیندیشیم که پیروزی قیام امام حسین (ع) در روز اربعین اعلام شده، به معنای کلام زیبای امام حسن عسکری (ع) پی خواهیم برد که فرمودند، یکی از علامت‌های مومن زیارت اربعین امام حسین (ع) است.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
وی افزود: ما در رسانه‌ای کردن اربعین هنوز هم عقب هستیم و باید متناسب با ظرفیت این موضوع به آن بپردازیم. باید برد خبری اربعین به تمامی دنیا برسد و در این زمینه رسانه‌ها نیازمند هم‌افزایی هستند. خدادی در پایان با تاکید بر لزوم بازخوانی کارکرد رسانه‌های فعال در اربعین گفت: باید بتوانیم قرارگاه مرکزی ستاد اربعین ایجاد کنیم و خلاءهای رسانه‌ای را در این زمینه پوشش دهیم. چیزی که از قیام امام حسین (ع) مانده، همه حاصل تلاش خبرنگارانی است که همراه امام بودند و به مردم آگاهی دادند. آنچه از قیام امام حسین (ع) مانده، توسط خبرنگاران حاضر در معرکه ماندگار شد و در حقیقت قیام امام حسین (ع) در اربعین به ثمر نشست.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، در بررسی صحت اقوال تاریخی، منبع و ثقه (مورد اعتماد و اطمینان) بودن مورخ و ناقل، بسیار مهم و شاخص ملاک است. و در سال هشتم، مکه به‌دست سپاهیان اسلام فتح شد. پس از فتح مکه پیامبراکرم (ص) به امر خداوند تصمیم گرفت شبه‌جزیره را از لوث کفر و شرک پاکسازی کند. بعضی از قبائل که بعد از فتح مکه با مسلمانان پیمان بسته بودند، همان سال شروع به انجام کارهایی برخلاف پیمان و قراردادشان کردند. هر چند که اینگونه افاضات را بیشتر بازیگری و ایجاد فضای دوقطبی می‌دانیم اما از جناب رئیس جمهور دعوت می‌کنم به جای بیان متوهمانه تاریخی و هتک حرمت پیامبر اسلام (ص) هر چند نگاهی کوتاه و اجمالی به چند آیه از کلام وحی داشته باشند.

تجلیل از رسانه‌های برخط در اربعین حسینی + عکس و فیلم

رکنارکنا10 ساعت قبل
چیزی که از قیام امام حسین (ع) مانده، همه حاصل تلاش خبرنگارانی است که همراه امام بودند و به مردم آگاهی دادند. آنچه از قیام امام حسین (ع) مانده، توسط خبرنگاران حاضر در معرکه ماندگار شد و در حقیقت قیام امام حسین (ع) در اربعین به ثمر نشست. ما در موضوع رسانه‌ای اربعین عقبیم، قاصریم و نتوانستیم کارمان را متناسب با این ظرفیت جلو ببریم. وی اظهارداشت: اربعین موضوعات بسیار مهمی دارد که رسانه در آن بسیار عقب است. به نظرم ما در بعد بین المللی در انتقال مفهوم اربعین باید کار جدی انجام بدهیم و در راستای هم افزایی هم باید کارهای جدی صورت بگیرد.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیین تجلیل از رسانه‌های برخط فعال در اربعین پیش از ظهر امروز برگزار شد. آنچه امسال شاهد بودیم همکاری بی نظیر و ارزشمند رسانه‌ها به همت دو مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کشور بود. وی گفت: در وزارت کشور کمیته فضای مجازی تشکیل شد که سبب شد از انجام کارهای موازی جلوگیری شود. در واقع اربعین نشان دهنده پیروزی امام حسین (ع) است و آنچه از قیام ایشان برای ما باقی مانده ناشی از فعالیت ۸۲ خبرنگار همراه امام حسین (ع) بود. بنابراین معتقدم باید اربعین را به سراسر دنیا مخابره کردو ما نیز باید با خبرنگاران امام حسین (ع) همراه شویم.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
در این آیه هیچ اشاره‌ای به این نیست که پیامبر مجددا با آنها پیمان بسته باشد. اینجا اشاره می‌کنند که دشمنان هربار عهد خود را شکستند و از خیانت و پیمان‌شکنی ابا ندارند. وی افزود: این آیه نشان می‌دهد حتی اگر دشمن رسمی و علنی عهد خود را نشکست و شواهد و دلایل دلالت می‌کرد که پیمان‌شکنی کرده، پیمان را به‌سوی آنها بیفکن. همان‌طوری‌که رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر آمریکا بخواهد برجام را‌ پاره کند، ما آن را‌ آتش می‌زنیم. انتهای پیام/+
ایلناایلنا13 ساعت قبل
سفیر فلسطین در ایران گفت: صهیونیست‌ها صرفا به دنبال اشغال فلسطین و آواره کردن مردم ما نیستند، بلکه آنها به دنبال اسراییل بزرگ هستند اسراییلی بزرگی که شامل اردن و سوریه نیز می‌شود و حتی تا مدینه پیش می‌رود. وی با بیان اینکه از اقدامات دکتر ظریف خوشنودم، گفت: اقدامات دکتر ظریف کمتر از فعالیتهای نظامی نیست و در مسیر درستی حرکت می‌کند و در رابطه با تحولات که در منطقه اتفاق می‌افتد گامهای درستی بر می‌دارند. اتفاقات خاورمیانه هم یک جنگ سرد است و هم جنگ نرم. شما یک ملت اصولگرا هستید انقلاب کردید که نه فقط برای مردم ایران کار انجام دهید بلکه فراتر از آن و برای دیگر ملتها انقلاب کردید. لشکرکشی آمریکا و استفاده از ادوات جنگی یک فاجعه در هیروشیما و ناکازاکی ایجاد کرد در افغانستان نیز همین فجایع تکرار شد ای کاش وقت بیشتری داشتم تا درباره الجزایر رواندا و دیگر مناطق صحبت کنم.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
مساله وحدت از مهمترین ایده‌ها و آرمان‌هایی است که در صدر اسلام به آن تاکید ویژه‌ای شده و می‌بینیم که در جهان امروز بیش از هر چیزی به موضوع وحدت نیازمند هستیم. از جمله اقداماتی که برای رسیدن به وحدت می‌توانیم داشته باشیم، تبلیغات دینی، فرهنگی و آموزشی و پژوهشی است. توجه به همبستگی و وحدت اسلامی از دیرباز مورد توجه دین اسلام بوده است. موضوع وحدت به قدری مهم است که پیامبر (ص) نه تنها به حفظ وحدت در بین مسلمانان بلکه به موضوع وحدت در بین غیر مسلمانانان نیز تاکید می‌فرماید. مساله وحدت از مهمترین ایده‌ها و آرمان‌هایی است که در صدر اسلام به آن تاکید ویژه‌ای شده و می‌بینیم که در جهان امروز بیش از هر چیزی به موضوع وحدت نیازمند هستیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش مشرق، یک فعال رسانه‌ای در صفحه شخصی خود طی رشته توییتی درباره اظهارات رئیس جمهور درمورد پیمان با کفار، نوشت:۲ سال از پیمان صلح حدیبیه نگذشته بود که مشرکان طبق بند اول صلح نامه (یعنی ترک مخاصمه و جنگ) را نقض کردن. چون قبیله بنی خزاعه با مسلمانان و قبیله بنی بکر با قریش هم پیمان بودن، اما در نبردی که میان این دو قبیله رخ داد، مردانی از قریش به نفع بنی بکر، افرادی از بنی خزاعه را کشتن۲-این به معنای نقض صلح حدیبیه بود و با اینکه ابوسفیان شخصا برای عذرخواهی به مدینه رفت، عذرش پذیرفته نشد و در اندک مدتی، پیامبر با سپاهی انبوه، که در زمان صلح و گسترش اسلام گردآمده بودند، عازم فتح مکه شد۳- و اما سوال از جناب روحانی …کدام حوزه به شما مدرک داده که میگید پیامبر با کفار پیمان می‌بست و وقتی کفار پیمان را می‌شکستند دوباره با آنها پیمان می‌بست؟ جناب حجت الاسلام، نقض پیمان توسط کفار فتح مکه را رقم زد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
صحنه‌های یک اقامتگاه ساحلی در «حقل» در شمال غربی عربستان سعودی، سورئال است. او می‌گوید: «احساس می‌کنم انگار در فیلم «ترومن شو» هستم.» در طول شب، عربستان سعودی درهایش را به روی گردشگران غربی باز کرده است. از پایان سپتامبر، گردشگران از ۴۹ کشور سراسر جهان توانستند به عربستان سعودی سفر کنند. اما حالا گردشگران غربی می‌توانند در سراسر کشور سفر کنند؛ البته به جز شهر‌های مقدس مدینه و مکه. زنان عربستانی که تنهایی سفر می‌کنند می‌توانند اتاقی در هتل رزرو کنند و گردشگران مجرد غربی می‌توانند در هتل اتاق خواب دو تخته بگیرند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
کشتی پوسیده جان و مالشان را تهدید می‌کرده در حالی که راه زمینی، فقط مالشان را. در شرح آن، متنی ادیبانه برای مجد الملک نوشته و شرح این واپور پوسیده و خطری که آنان را تهدید می‌کرده به او نوشته است. گویا هدف گلایه از احمد افندی بوده که آنها را با علم به این که این واپور پوسیده بوده، سوار آن کرده است. به هر روی، این نامه، سندی از اسناد حج است و بنده هم از روی این علاقه آن را از یک نسخه خطی از منشآت خواندم. امروز که جمعه یازدهم ذی قعدة الحرام سنه ۱۲۹۲ است، از کشتی درآمده به ینبع رفتیم، و تفصیل واپور منحوس را در کاغذ دیگر نوشته‌ایم.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: محسن علی اکبری تهیه کننده سریال‌های تلویزیونی گفت: مشکل ما هنرمندان جوان بدون پشتوانه لازم اعتقادی است. اگر یک جوان بدون تجربه و بدون پشتوانه مباحث اعتقادی نقشی را بازی کند قطعا آن نقش نمی‌تواند تاثیرگذاری لازم را داشته باشد. معتقدم حجاب، فقط چادر نیست، بلکه حجاب می‌تواند یک لباس پوشیده باشد و همه اینها را می‌توان در قالب یک داستان نشان داد. ** هنرمندی که مسائل اعتقادی را باور ندارد، نتیجه اثر را معکوس جلوه می‌دهدعلی اکبری درباره اینکه چرا در سریال‌های اجتماعی ما خانم‌های با حجاب و چادری را از قشر متوسط رو به پایین مردم نشان می‌دهند، گفت: مشکلی در این بین وجود دارد و آن هم حضور هنرمندان جوان بدون پشتوانه لازم اعتقادی است. این نه تنها تاثیری در جامعه ندارد بلکه جواب و نتیجه معکوسی دارد و بیشتر به سمت منفی‌اش توجه می‌شود تا مثبت.

۳۰ نفر از والدین شهدای کشور در یک‌ماه اخیر درگذشتند+مشخصات

11+
تسنیمتسنیم1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله جوادی آملی در ادامه سلسله جلسات درس تفسیر خود، به تفسیر آیات سوره مبارکه نبأ پرداخت و ضمن اشاره به شأن نزول این سوره مبارکه، اظهارکرد: بررسی و تفسیر قرآن سه فراز دارد؛ یکی شأن نزول، یکی جو نزول و یکی فضای نزول. آیت الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وظیفه حوزه‌های علمیه در عصر غیبت تصریح کرد: این ایام مربوط به خلافت، ولایت و امامت وجود مبارک حضرت حجت (عج) است، حضرت با این فضای نزول کار دارد. حالا ما که همیشه منتظریم و آماده‏ ایم إن‏شاءالله موظفیم جهانی فکر کنیم؛ وقتی حضرت ظهور کرد، هم بخش ملی و محلی را زنده می‏ کند هم بخش منطقه ‏ای را زنده می‏ کند و هم بخش بین ‏المللی را. اگر حضرت به حوزه‏‌های علمیه که شاگردان مستقیم حضرت ‏اند دستور بدهد که شما به فلان کشور بروید یا به فلان شهر بروید آیا این توانایی وجود دارد؟! در نتیجه کسی که منتظر ظهور حضرت است اگر حداکثر فکرش در محدوده حرم تا جمکران باشد این جهانی نیست، کسی که نمی‎داند دکارت چه گفته، هایدگر چه گفته، کانت چه گفته، کجا می‎خواهد برود؟ چنین شخصی می‌تواند حرف جهانی بزند و جهان را اصلاح کند و حرف حضرت (عج) را به جهان برساند؟ لذا شرط شاگرد حضرت بودن اطلاع و آگاهی از جهان، است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- نخست وزیر پاکستان در پیامی به مناسبت ولادت پیامبر اکرم (ص)، از دولت مدینه که از سوی حضرت محمد در این شهر تشکیل شد به عنوان اولین دولت همگانی در تاریخ بشریت یاد کرد و گفت، مفهوم دولت همگانی از جانب اسلام ارایه و توسط پیامبر و اصحابش اجرا شد. اصحاب پیامبر اسلام در دوران تصدی شان که فصل طلایی تاریخ جهان است، از طریق تضمین عدالت و تساوی به غنای این مفهوم افزودند. نخست وزیر پاکستان گفت، پیامبر اسلام هیچگاه دروغ نگفت و در امانت خیانت نکرد. ایشان از طریق دولتداری خوب خود، دولت همگانی را ایجاد کرد که حقوقی برابر برای همه و آزادی مذهبی را برای همه شهروندان تضمین می‌کرد. عمران خان تاکید کرد، این اصول طلایی دولت مدینه در هیچ یک از دولت‌های آن عصر وجود نداشت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی خیرخواه پیش از ظهر دوشنبه در همایش علمای شیعه و سنی اظهارکرد: یکی از عوامل پیشرفت و پیروزی انقلاب اسلامی، وحدت مسلمانان بوده است. خیرخواه با بیان این که قرآن کتاب وحدت است، گفت: بسیاری از احکام اسلامی و اجتماعی در جهت اتحاد و وحدت بین مسلمانان ایجاد شده است. وی اضافه کرد: در هفته وحدت هستیم اما اتحاد امت اسلامی در این هفته خلاصه نمی‌شود بلکه باید در طول سال آن را تقویت کرد. خیرخواه بیان کرد: هفته وحدت نمایش و نماد وحدت امت اسلامی است که با افکار امام در گوشه گوشه جهان به نمایش گذاشته می‌شود. خیرخواه تصریح کرد: امروزه با تمام توان باید وارد میدان شد و با آنچه که اتحاد امت اسلامی را از بین می‌برد، مقابله کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم توجه به موضوع عدالت در مبحث حکمرانی اسلامی گفت: در این تفکر برای رسیدن به مفهوم عدالت باید به درک مفهوم فطرت انسانی دست پیدا کنیم. وی ادامه داد: بعد از تحولات فناوری اطلاعات و ارتباطات تحولاتی در موضوع حکمرانی ایجاد شد شرایط اصلی ما نیز تاثیراتی در موضوع حکمرانی گذاشته است. وی اظهار کرد: در واقع دولت‌ها تا حدی به موضوع حکمرانی توجه کرده و عمدی در عدم شکل‌گیری حکمرانی مطلوب نداشتند. تا این موضوع تبیین نشود نمی‌توانیم به عدالت و نه موضوع حکمرانی مطلوب دست پیدا کنیم. به هر حال برای رسیدن به مفهوم عدالت باید نظریه فطرت انسانی را بفهیم تا به یک تئوری منسجم در حکمرانی مطلوب دست پیدا کنیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/یزد مدیر حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه یزد، گفت: رسالت مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا، اصلاح نگاه دین باوری و دین محوری بین دانش‌‎آموزان است. وی با اشاره به صدر نشینی دانش‌آموزان استان طی سال‌های پیاپی در کنکور سراسری افزود: علی‌رغم سخت کوشی دانش‌آموزان گاهی فشار بیش از حد خانواده مشکلاتی را برای آنها به وجود می‌آورد که باید به آن توجه جدی داشت. مدیر حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه با بیان این که دانش‌آموزان یزدی از استعداد خوبی برخورداند، گفت: اما تنها استعداد و سخت کوشی نمی‌تواند دلیل صدر نشینی دانش آموزان در کنکور سراسری باشد. امام جمعه بخش مرکزی یزد، ‌ خاطرنشان کرد: رسالت مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا ولایت اصلاح نگاه دین باوری و دین محوری در بین دانش آموزان است. وی با اشاره به تفاوت‌های دانش آموزان موفق با ناموفق، گفت: تفاوت این دو گروه از دانش آموزان در آن است که دانش آموزان موفق همیشه به توانایی‌های خود متکی هستند اما دانش آموزان ناموفق همیشه برای شکست‌های خود بهانه‌ای دارند.
برنابرنا1 روز قبل
وی افزود: شرایط عصری تأثیری در مفهوم حکمرانی ایجاد کرده که مهمترین آن افزایش آگاهی مردم نسبت به مسائل عمومی و ساختاری است. شاخص‌های رویکرد جهانی در مورد ایران نیز منتشر شده و نشان می‌دهد ما در دوره‌های مختلف فراز و فرودهایی داشته‌ایم. وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در ۴ دهه اخیر دستاوردهای خوبی را داشته، افزود: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را باید در مقابل موانع سنجید، ما قطعا در حوزه‌هایی نقص داریم اما در نگاه کلی همه دولت‌های بعد از انقلاب قصد خدمت به مردم را داشتند در عین آن که هر کدام بخشی از کار را دنبال کردند. وی با بیان اینکه آزادی لازمه تئوری عدالت است، گفت: بر اساس مفهوم عدالت، سیستم آموزشی کشور باید جنبه ابداعی پیدا کند و رشد فرهنگی مداوم باشد. لاریجانی در توضیح قرینه تئوری مذکور افزود: بر اساس متون اسلامی وقتی تئوری انسان کامل در تفکر اسلامی قرار می‌گیرد دیگر انسان کامل، انسان تک ساحتی و در انزوا نیست.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، حجت‌الاسلام افندی عزت شیخ صبح امروز به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دشمن از ایجاد و تشدید اختلاف در بین مذاهب اسلامی حمایت می‌کند اما مسلمانان و فرقه‌های اسلامی با تمسک بر مشترکات دینی، اعتقادی و اخلاقی می‌توانند در برابر این توطئه‌ها ایستادگی کنند. مدیر حوزه علمیه محمدیه اهل تسنن تالش پایه‌گذار بحث وحدت اسلامی را نبی مکرم اسلام (ص) دانست و عنوان کرد: نخستین اقدام ایشان در مکه و مدینه ایجاد و تقویت امر وحدت در بین فرقه‌های مختلف بود و سپس ادامه این مسئولیت بسیار بزرگ و خطیر توسط حضرت علی (ع) و صحابه پیامبر اکرم (ص) در جامعه اسلامی پیاده‌سازی شد. مدیر حوزه علمیه محمدیه اهل تسنن تالش با تأکید بر اینکه دشمن با ایجاد فضای عدم اعتماد در جوامع اسلامی برای اختلاف سلیقه در بین فرقه‌های مختلف زمینه‌سازی می‌کند افزود: اگر جامعه‌ای از تربیت اخلاقی و قانونی درستی برخوردار نباشد دشمن از این نقیصه در مسیر ضربه زدن به اجتماع مسلمانان استفاده می‌کند. عزت شیخ عدم وجود یک رهبر در رأس جامعه اسلامی را نیز یکی دیگر از راه‌های نفوذ دشمن برای ایجاد اختلاف و دو دستگی در بین مسلمانان و فرق مختلف نامید و خاطرنشان کرد: دشمن دائما در حال تکاپو و فعالیت است تا نگذارد مسلمانان و فرقه‌های اسلامی به دور ارزش‌های اسلام جمع شوند و با یکدیگر اتحاد داشته باشند. وی تجزیه سرزمین‌های اسلامی، دشمن‌شناسی نادرست و عدم دفاع از یکدیگر در برابر یک دشمن واحد را از دیگر آثار مخرب دو دستگی برشمرد و تصریح کرد: دشمن با تضعیف پایه‌های اتحاد بین مسلمانان قصد دارد زمینه را برای فرقه‌گرایی، عدم تبلیغ صحیح دین، انحطاط جوامع اسلامی، ایجاد سوء ذن، تجسس و تهمت فراهم کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
لاریجانی همچنین تاکید کرد: ثبات سیاسی و عدم خشونت، اثربخشی دولت، کیفیت سیاستگذاری و نیز کیفیت تنظیم‌گذاری و همین‌طور حاکمیت قانون و کنترل فساد شاخص‌هایی است که در حکمرانی اسلامی و مطلوب حائز اهمیت است. وی ادامه داد: در همه دولتها به وجود حکمرانی مطلوب توجه کردند اما از بخشهایی از آن غفلت شده البته این غفلت عمدی نبوده است بلکه علت آن این بوده که تئوری برای حکمرانی مطلوب وجود نداشته است. وی ادامه داد: در توسعه سیاسی رقابت باید ایجاد شود تا استعداها فعلیت یابند، علت اینکه عدالت در مدینه فاضله محور قرار گرفته بود، توجه به توسعه سیاسی و رقابت در آن است. لاریجانی با تاکید بر اینکه سیستم آموزش کشور باید جنبه ابداعی داشته باشد و به آن توجه کند، گفت: رشد فرهنگی باید در جامعه باید به یک امر مداوم باشد که این امر زمینه حکمرانی مطلوب اسلامی است. رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آزادی در رقابت سیاسی، اقتصادی و فکری در حکمرانی مطلوب اسلامی باید وجود داشته باشد، رقابت اقتصادی و سیاسی دستوری نیست.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴-رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط عصر ما تغییراتی در مفهوم حکمرانی ایجاد کرده است که یکی از این موارد افزایش آگاهی‌های مردم نسبت به ساختار کشور است. «علی لاریجانی» صبح امروز دوشنبه در همایش ملی حکمرانی اسلامی که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، با بیان اینکه مفهوم حکمرانی یک امر لایتغیر نیست، اظهار داشت: این مفهوم حالت سیال دارد و به جهات مختلف سوق پیدا می‌کند. در حکمرانی مطلوب حق اظهار نظر و پاسخگویی، عدم خشونت، اثربخشی دولت، کیفیت تنظیم‌گری، حاکمیت قانون و کنترل فساد وجود دارد. اهم صحبت‌های لاریجانی به نقل از ایرنا در ادامه آمده است؛ *همه دولت‌هایی که پس از انقلاب روی کار آمدند قصد خدمت داشتند، هیچ‌کدام از دولت‌های پس از انقلاب نمی‌خواستند کاری کنند که حکمرانی مطلوب درجامعه شکل نگیرد. *من همه ادوار حکومت پس از انقلاب را نگاه می‌کنم هیچ دولتی عمدی نداشت که حکمرانی مطلوب شکل نگیرد اشکال کجا بود، اشکال این بود که تئوری سنجی مطلوب در این زمینه شکل نگرفت یعنی مشکل نظریه‌سنجی وجود داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، «علی لاریجانی» صبح امروز دوشنبه در همایش ملی حکمرانی اسلامی که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، با بیان اینکه مفهوم حکمرانی یک امر لایتغیر نیست، اظهار داشت: این مفهوم حالت سیال دارد و به جهات مختلف سوق پیدا می‌کند. در حکمرانی مطلوب حق اظهار نظر و پاسخگویی، عدم خشونت، اثربخشی دولت، کیفیت تنظیم‌گری، حاکمیت قانون و کنترل فساد وجود دارد. اهم صحبت‌های لاریجانی به نقل از ایرنا در ادامه آمده است؛ *همه دولت‌هایی که پس از انقلاب روی کار آمدند قصد خدمت داشتند، هیچ‌کدام از دولت‌های پس از انقلاب نمی‌خواستند کاری کنند که حکمرانی مطلوب درجامعه شکل نگیرد. *من همه ادوار حکومت پس از انقلاب را نگاه می‌کنم هیچ دولتی عمدی نداشت که حکمرانی مطلوب شکل نگیرد اشکال کجا بود، اشکال این بود که تئوری سنجی مطلوب در این زمینه شکل نگرفت یعنی مشکل نظریه‌سنجی وجود داشت. * باید به آرا حکما و فقهای بزرگ رجوع کنیم که چه نظری داشتند و مدینه فاضله را چگونه تعریف می‌کردند.
فراروفرارو1 روز قبل
صحنه‌های یک اقامتگاه ساحلی در «حقل» در شمال غربی عربستان سعودی، سورئال است. او می‌گوید: «احساس می‌کنم انگار در فیلم «ترومن شو» هستم.» در طول شب، عربستان سعودی درهایش را به روی گردشگران غربی باز کرده است. از پایان سپتامبر، گردشگران از ۴۹ کشور سراسر جهان توانستند به عربستان سعودی سفر کنند. اما حالا گردشگران غربی می‌توانند در سراسر کشور سفر کنند؛ البته به جز شهر‌های مقدس مدینه و مکه. زنان عربستانی که تنهایی سفر می‌کنند می‌توانند اتاقی در هتل رزرو کنند و گردشگران مجرد غربی می‌توانند در هتل اتاق خواب دو تخته بگیرند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، شاگردان کاتانتس که در اردن میزبان تیم ملی ایران خواهند بود عصر روز گذشته در ورزشگاه مدینه الریاضیه شهر امان نخستین تمرین خود را پشت سر گذاشتند. این تمرین با حضور قابل توجه فوتبال دوستان عراقی مقیم در اردن برگزار شد. در همین راستا هماهنگی‌های لازم به منظور حضور تماشاگران عراقی در مسابقه دو تیم صورت گرفته و هواداران این تیم با دریافت بلیت رایگان امکان حمایت از عراق در مسابقه حساس پیش روی برابر ایران را خواهند داشت. انتهای پیام/
مهرمهر1 روز قبل
وی در ادامه به وجود تشتت آرا و شبهه در میان جهان اسلام اشاره کرد و گفت: عدم درک صحیح از مفاهیم، مقصد، هدف و معنای اسلام و دیگری توطئه دشمنان برای برهم زدن این اتحاد دو عامل مهم به وجود آمدن تشتت ارا و شبهه است. عزت شیخ با اشار به اینکه حیات بشر دارای یک رویکرد تربیتی است که در آن به عقلانیت، اخلاق و قانون توجه شده است، تصریح کرد: این نوع از تربیت به عنوان هویت تربیتی اسلام است. در صورت عدم وجود تربیت درست در سطح جامعه دشمن از آن برای ایجاد اختلاف بهره خواهد برد. مدیر حوزه علمیه اهل سنت تالش همچنین به افراط و تفریط به عنوان یکی دیگر از موانع ایجاد وحدت در میان امت اسلامی اشاره و اظهار کرد: بشر باید هم در عقل و هم در اعتقاد اعتدال داشته باشد. وجود اختلاف سلیقه و نظر در هر جامعه امری طبیعی است اما نباید اجازه داد که دشمن از این اختلاف نظر برای ایجاد نزاع و مشکل در میان جامعه اسلامی استفاده کند برای پیشگیری از این موضوع نیز توجه به اصل مبانی دین اسلام راهگشا خواهد بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان مدیر حوزه علمیه اهل سنت تالش پیامبر اسلام (ص) را پایه‌گذار وحدت مسلمانان دانست و گفت: تقویت وحدت اسلامی نیازمند یک نگاه دلسوزانه، مخلصانه و صادقانه استحجت‌الاسلام والمسلمین عزت شیخ در گفت‌وگو با ایسنا، ‌ پیامبر اسلام (ص) را پایه‌گذار وحدت مسلمانان دانست و اظهار کرد: پیامبر بعد از هجرت به مدینه در نخستین اقدام بین اقوام و فرق وحدت ایجاد کرد و حضرت علی (ع) و صحابه رسول‌الله همین مسیر را ادامه دادند. متاسفانه چنین درکی از معنا و مقصد اسلام در بخشی از جامعه اسلامی وجود ندارد. اگر تربیت اسلامی در جامعه ایجاد نشود، دشمنان از مسائل و مشکلات مسلمانان سوءاستفاده خواهند کرد. شیخ با اشاره به آیه «و کذلک جعلنکم امة وسطا …»، افراط و تفریط را از دیگر موانع درک وحدت دانست و متذکر شد: ‌ امت اسلام امت اعتدال است. مدیر حوزه علمیه محمدیه تالش تقویت وحدت اسلامی را نیازمند یک نگاه دلسوزانه، مخلصانه و صادقانه دانست و خاطرنشان کرد: پیامبر کینه‌ها را پاک و الفت ایجاد می‌کرد لذا اگر ما هم راه رسول‌الله را برویم دشمنان اجازه اختلاف‌انگیزی و فتنه‌گری در امت اسلام را نخواهند داشت و روز به روز ضعیف‌تر می‌شوند.

به انتهای لیست رسیدید