مد ولباس

مد ولباس

فارسفارس3 ماه قبل
دبیر کارگروه مدولباس کشور گفت: به دنبال این هستیم که قانون ساماندهی مد و لباس کشور را مو به مو اجرا کنیم. مجید فروغی، مدیر روابط عمومی معاونت هنری گفته است: حمید قبادی دبیر کار گروه ساماندهی مد و لباس که چندی پیش به سمت مشاور اجرایی معاونت هنری منصوب شد با توجه به قانون دوشغله بودن تغییر کرد. با توجه به گمانه زنی‌هایی که درباره برکناری دبیر پیشین این کارگروه به وجود آمده بود، حجت الاسلام سیف جمالی گفت: به دنبال این هستیم که قانون ساماندهی مد و لباس کشور را مو به مو اجرا کنیم. وی با اشاره به اینکه در حوزه مد ولباس کشور کاستی‌هایی وجود دارد که باید برطرف شود، اظهار داشت: در پرداختن به مساله مد و لباس قانون مشخص و آیین‌های متعددی تدوین شده که باید اجرایی شود. حمید قبادی بیش از ۶ سال در سمت دبیری کارگروه مدولباس کشور فعالیت می‌کرد و حجت السلام مهدی سیف جمالی نیز پیش از این حدود ۵ سال مدیرعامل بنیاد مد و لباس اسلامی بوده است.
مهرمهر4 ماه قبل
این مقوله البته سه سال پیش کمیته ملی المپیک را با چالشی جدی مواجه کرد اما برای ممانعت از تکرار آن برای المپیک پیش رو با برنامه و بر اساس زمان بندی مناسب، تصمیم گرفته شده است. به همین دلیل است که در طراحی لباس کاروان ایران برای المپیک سی و دوم تصمیم به بهره گیری از صنعت داخلی مد و لباس گرفته شده است. همانگونه که سال‌ها پیش هم نمادهایی مانند گنبد مسجد و رنگ آبی آن برای لباس کاروان ایران پیشنهاد داده شد. به هر حال طراحی لباس‌ها از مرحله نخست تا ارائه نمونه نهایی، متحمل هزینه‌هایی می‌شود که قرار است کمیته ملی المپیک این هزینه‌ها را پرداخت کند. دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس تاکید کرد که در نشست‌های آتی با ریاست کمیته ملی المپیک، این موضوع به صورت رسمی به وی پیشنهاد خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
جلسه عفاف وحجاب ظهر امروز با حضور مدیر کل فرهنگ عفاف وحجاب استان برگزار و به برنامه‌های ششمین جشنواره مد ولباس استان پرداخته شد. به گزارش خبر آنلاین مرکزی، دانشی در نشست امروزبا خبرنگاران گفت:۲۰۶اثراز استان مرکزی، قم وتهران به دبیر خانه رسیده که ۱۵۰اثر انتخاب و۲۸اثر در نهایت انتخاب می‌شوند. دریافت کد شیما ولوح تقدیر وجایزه نقدی برای برگزیدگان آثار امتیاز و هدایایی است که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان پایان بخش جشنواره از آن خبر داد. وی متذکر شد: مانتو اجتماع، پوشاک مانتو مجلسی و مانتو مشاغل بانوان، لباس عاشورایی، چادر اجتماع، پارچه سازی وطراحی روی پارچه همچنین پوشاک اجتماعی آقایان عناوین ارائه شده در جشنواره امسال است. این جشنواره از ۱۵تیر ماه لغایت ۲۱ ادامه دارد.
ایلناایلنا4 ماه قبل
فراخوان چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی از سوی بنیاد ملی مد و لباس کشور منتشر شد. متن فراخوان چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی به شرح زیر است: فراخوان چهارمین نمایشگاه لباس عاشوراییمقدمه: در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی و استفاده از قابلیت‌های طراحی، دوخت و تولید در عرصه لباس‌های مناسبتی، مذهبی، عاشورایی و ترویج هرچه بهتر شعائر دینی و عاشورایی و تأثیر آن در شئونات مختلف اجتماعی و فرهنگی جامعه و کارکرد آن در سبک زندگی اسلامی و ایرانی، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور چهارمین نمایشگاه لباس‌های عاشورایی را در دوبخش اصلی و جنبی برگزار می‌نماید. گاه شمار چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی: اعلام فراخوان: روز یکشنبه ۰۳ /۰۴/۹۸ تا روز ۱۰/۴/۹۸ بمدت یک هفتهشروع دریافت آثار: از روز شنبه ۱۵/۴/۹۸آخرین مهلت ارسال آثار: ساعت ۱۷ عصر روز یکشنبه ۲۰/۰۵/۱۳۹۸زمان و مکان برگزاری متعاقبا اعلام خواهد شد. تبصره:۱- زمان تحویل آثار: در صورتی که اثر ارسالی در مرحله نهایی برای بخش نمایش انتخاب شود پس از اتمام فعالیت نمایشگاه صاحب اثر مجازاست حداکثر تا تاریخ۳۱/۸/۹۸ اثر خود را از دبیر خانه چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی تحویل بگیرد. نحوه ارتباط و دریافت اطلاعات بیشتر: دبیرخانه اجرایی چهارمین نمایشگاه لباس عاشوراییتهران: خیابان حافظ پایین‌تر از چهارراه کالج انتهای کوچه هلال احمر کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور
فارسفارس4 ماه قبل
در بخش پوشاک بانوان: طراحی مانتو و چادر (اجتماع)، طراحی روسری، مقنعه و شال در بخش پوشاک کودک و نوجوان، طراحی لباس کودک و نوجوان (پسران) پیراهن، شلوار، تی‌شرت، طراحی لباس کودک ونوجوان‌ (دختران) چادر، مانتو، پیراهن، روسری طراحی شال و سربند است. استفاده و بکارگیری اشعار محتشم کاشانی، عمان سامانی و …، در طراحی لباس و پارچه. و دیگر مضامین نوآورانه مرتبط با موضوعشرایط و ضوابط:۱-تمام طرح‌ها، با تکیه بر فرهنگ غنی اسلام و براساس: هویت، اصالت، فرهنگ عاشورایی طراحی شود. گاه شمار چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی: اعلام فراخوان: روز یکشنبه ۰۳ /۰۴/۹۸ تا روز ۱۰/۴/۹۸ به مدت یک هفتهشروع دریافت آثار: از روز شنبه ۱۵/۴/۹۸آخرین مهلت ارسال آثار: ساعت ۱۷ عصر روز یکشنبه ۲۰/۰۵/۱۳۹۸زمان و مکان برگزاری متعاقبا اعلام خواهد شد. تبصره: زمان تحویل آثار: در صورتی که اثر ارسالی در مرحله نهایی برای بخش نمایش انتخاب شود پس از اتمام فعالیت نمایشگاه صاحب اثر مجازاست حداکثر تا تاریخ۳۱/۸/۹۸ اثر خود را از دبیر خانه چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی تحویل بگیرد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
متن فراخوان چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی به شرح زیر است: مقدمه: در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی و استفاده از قابلیت‌های طراحی، دوخت و تولید در عرصه لباس‌های مناسبتی، مذهبی، عاشورایی و ترویج هرچه بهتر شعائر دینی و عاشورایی و تأثیر آن در شئونات مختلف اجتماعی و فرهنگی جامعه و کارکرد آن در سبک زندگی اسلامی و ایرانی، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور چهارمین نمایشگاه لباس‌های عاشورایی را در دوبخش اصلی و جنبی برگزار می‌کند. -ترغیب و تشویق طراحان برای ارائه ایده‌ها با نگاه دینی و طراحی لباس‌های مناسبتی، مذهبی و عاشورایی در گروه‌های سنی مختلف. ۲-خلاقیت، ابتکار، سادگی، انسجام و زیبایی در رنگ آمیزی مناسب و متنوع در طراحی اثر لحاظ شود. ۳-هر طراح می‌تواند به صورت مجزا برای بانوان، آقایان و کودکان تا ۵ اثر ارائه دهد. تبصره:۱. زمان تحویل آثار: در صورتی که اثر ارسالی در مرحله نهایی برای بخش نمایش انتخاب شود پس از اتمام فعالیت نمایشگاه صاحب اثر مجازاست حداکثر تا تاریخ۳۱/۸/۹۸ اثر خود را از دبیر خانه چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی تحویل بگیرد.
مهرمهر4 ماه قبل
متن فراخوان چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی به شرح زیر است: مقدمه: در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی و استفاده از قابلیت‌های طراحی، دوخت و تولید در عرصه لباس‌های مناسبتی، مذهبی، عاشورایی و ترویج هرچه بهتر شعائر دینی و عاشورایی و تأثیر آن در شئونات مختلف اجتماعی و فرهنگی جامعه و کارکرد آن در سبک زندگی اسلامی و ایرانی، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور چهارمین نمایشگاه لباس‌های عاشورایی را در دوبخش اصلی و جنبی برگزار می‌نماید. ترغیب و تشویق طراحان برای ارائه ایده‌ها با نگاه دینی و طراحی لباس‌های مناسبتی، مذهبی و عاشورایی در گروه‌های سنی مختلف. استفاده و بکارگیری اشعار محتشم کاشانی، عمان سامانی و …، در طراحی لباس و پارچه. تبصره:۱- زمان تحویل آثار: در صورتی که اثر ارسالی در مرحله نهایی برای بخش نمایش انتخاب شود پس از اتمام فعالیت نمایشگاه صاحب اثر مجازاست حداکثر تا تاریخ ۳۱/‏۰۸/‏۹۸‬ اثر خود را از دبیر خانه چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی تحویل بگیرد. نحوه ارتباط و دریافت اطلاعات بیشتر: دبیرخانه اجرایی چهارمین نمایشگاه لباس عاشوراییتهران: خیابان حافظ پایین‌تر از چهارراه کالج انتهای کوچه هلال احمر کارگروه ساماندهی مد ولباس کشورتلفن:۶۶۷۴۷۸۲۹ - (۰۲۱) / همراه: ۰۹۹۰۰۱۱۱۲۴۴، ۰۹۱۰۹۱۹۱۹۹۳
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 ماه قبل
با خود گفتم، مدیافت شاید کارى است شبیه آنچه که مادران و مادر بزرگ‌هایمان انجام می‌دهند. دوره آموزش مدیافت …. "چند لحظه‌اى ذهنم درگیر شد، مدیافت!! اولین چیزى که به ذهنم رسید این بود که حتما این هم چیزى شبیه بازیافت است! لذا، این رویه هم از لحاظ اقتصادى براى تولیدکنندگان مقرون به صرفه نیست و هم آسیب جدى به محیط زیست خواهد رساند. درحال حاضر، رونق تولید و حمایت از کالاى ایرانى از اهداف مهم فرهنگ جامعه به شمار می‌رود، لذا براى فعالان در این حوزه تولید آرزوى توفیق روز افزون دارم.
صدا و سیماصدا و سیما5 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما مهناز ترابیان طی سخنرانی در نشست سومین جشنواره مد و لباس دانشجویی که در سالن همایش‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای دخترانه شریعتی برگزار شد افزود: جشنواره ملی دانشجویی مد ولباس با هدف برقراری ارتباط منطقی کلیه دانشگاه‌ها و بررسی مشکلات صنعتی برای برقراری ارتباط میان دانشگاه و صنعت برگزار می‌شود. وی افزود: در این دوره از جشنواره یک مسابقه زنده با حضور دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی به نام ایده تا اجرا در کارگاه‌های این دانشگاه برگزار می‌شود. وی افزود: ۸۹۰ اثر در موضوعات مختلف از جمله اجتماع لباس کودک، لباس مردانه، لباس زنانه و حتی آثار مربوط به مدل‌های مختلف کیف و کفش در این دوره از جشنواره ارزیابی شدند که از این تعداد ۳۴۰ اثر مربوط به دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای دخترانه شریعتی است.
فارسفارس5 ماه قبل
پس از گذشت ۸ سال از برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب اما این نمایشگاه هنوز ابتدائی‌ترین شاخصه‌های برگزاری یک نمایشگاه تخصصی را ندارد و به جای نمایش نوآوری‌های کشور درتولید محصولات عفاف و حجاب تبدیل به یک چند شنبه بازار شده است. گروه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، نمایشگاه عفاف و حجاب حدود ۸ سال است که به عنوان بخش جنبی نمایشگاه بین‌المللی قرآن برگزار می‌شود. مدیر برند ثنا دراین‌باره گفت: این مدت زمان محدود باعث شد، تناسب هزینه فایده تولیدکنندگان و عرضه کنندگان محصولات عفاف و حجاب دچار مشکل شود. خانم فرزان مدیر برند وطن که در میان غرفه‌های آشفته این نمایشگاه غرفه زیبایی را طراحی کرده بود، نمایشگاه عفاف و حجاب را به یک چندشنبه بازار توصیف کرد که به دلیل نبود نظارت صحیح بر آن هر محصول با هر کیفیتی در این نمایشگاه ارائه شده و برگزارکنندگان هیچ توجهی به شأن برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب نداشتند. اصلانی معتقد است: وقتی یک نمایشگاه ملی به نام حجاب و عفاف برگزار می‌شود، قطعا باید مفهوم عدم تبرج را برساند و موجب وهن حجاب نباشد.
فارسفارس5 ماه قبل
مدیراجرایی کارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به نگاه تجاری و زمین فروشی ستاد برگزاری نمایشگاه قرآن در بخش عفاف و حجاب گفت: از آنجایی که برای انجام فعالیت‌های ترویجی و تبلیغی با کارگروه همراهی نشد از حضور در نمایشگاه منصرف شدیم. علی اصغر زیلایی مدیراجرایی کارگروه ساماندهی مد و لباس و مسوول بخش عفاف و حجاب این کارگروه در گفت وگو با خبرنگار گروه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، درخصوص علت واگذاری مسوولیت اجرایی نمایشگاه عفاف و حجاب اینطور توضیح داد که شیوه اجرایی بخش عفاف و حجاب نمایشگاه امسال که مورد تائید ستاد برگزاری نمایشگاه قرآن قرار گرفته بود با سیاست‌های کارگروه ساماندهی مدولباس در بخش تبلیغی و ترویجی فاصله داشت. مدیراجرایی کارگروه ساماندهی مد ولباس با تاکید بر اینکه اولویت این کارگروه در نمایشگاه عفاف و حجاب به بخش عفاف و حجاب و بخش ترویجی و تبلیغی باز می‌گردد اظهار داشت: از نظر ما نمایشگاه عفاف و حجاب تبلور یک ساله فعالیت طراحان و فعالان این حوزه است و باید با اولویت معرفی این فعالیتها برگزار شود. مدیراجرایی کارگروه ساماندهی مد ولباس تاکید کرد: هدف کارگروه برگزار کردن حرفه‌ای این نمایشگاه بوده است اما اصرار ستاد برگزاری تنها بر بخش فروش بوده است. مدیراجرایی کارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به شیوه زمین‌فروشی ستاد برگزاری نمایشگاه قرآن گفت: ما نمی‌توانسیتم با این سیاست‌ها و نحوه برخوردها به همکاری‌مان ادامه دهیم و به همین دلیل برای برگزاری نمایشگاه مورد نظرمان به بوستان آب و آتش رفتیم.
ایرناایرنا6 ماه قبل
به گزارش ایرنا، مسئول برگزاری نمایشگاه در این آیین گفت: با هدف گرامیداشت روز ملی خلیج فارس و در قالب دومین گذر فرهنگ و هنر بوشهر نمایشگاه منطقه‌ای مد، لباس و صنایع دستی خلیج فارس با همکاری سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری و دانشگاه خلیج فارس برپا شده است. هما قبادی افزود: در این نمایشگاه دانشجویانی از بندرعباس، قشم، سیستان و بلوچستان، کرمان و بوشهر تولیدات خود در عرصه‌های مختلف مد، لباس و صنایع دستی به معرض دید علاقه مندان گذاشته‌اند. وی افزود: گذر فرهنگ و هنر بوشهر که دومین دوره آن آغاز شده زمینه‌ای برای حمایت از هنرمندان است. وی یادآور شد: نمایشگاه یاد شده در منطقه جنوب با محوریت بوشهر در دانشگاه خلیج‌فارس، در منطقه شمال کشور در دانشگاه کوثر بجنورد و در منطقه مرکزی نیز در دانشگاه الزهر تهران پیش بینی شده است. وی اظهارداشت: درکناراین نمایشگاه کارگاه‌های آموزشی نیز برگزار و در آنها صنایع دستی مطرح در حوزه‌های مختلف وشیوه‌های بازاریابی ارائه می‌شود.
ایرناایرنا6 ماه قبل
به گزارش ایرنا، مسئول برگزاری نمایشگاه در این آیین گفت: با هدف گرامیداشت روز ملی خلیج فارس و در قالب دومین گذر فرهنگ و هنر بوشهر نمایشگاه منطقه‌ای مد، لباس و صنایع دستی خلیج فارس با همکاری سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری و دانشگاه خلیج فارس برپا شده است. هما قبادی افزود: در این نمایشگاه دانشجویانی از بندرعباس، قشم، سیستان و بلوچستان، کرمان و بوشهر تولیدات خود در عرصه‌های مختلف مد، لباس و صنایع دستی به معرض دید علاقه مندان گذاشته‌اند. وی افزود: گذر فرهنگ و هنر بوشهر که دومین دوره آن آغاز شده زمینه‌ای برای حمایت از هنرمندان است. وی یادآور شد: نمایشگاه یاد شده در منطقه جنوب با محوریت بوشهر در دانشگاه خلیج‌فارس، در منطقه شمال کشور در دانشگاه کوثر بجنورد و در منطقه مرکزی نیز در دانشگاه الزهر تهران پیش بینی شده است. وی اظهارداشت: درکناراین نمایشگاه کارگاه‌های آموزشی نیز برگزار و در آنها صنایع دستی مطرح در حوزه‌های مختلف وشیوه‌های بازاریابی ارائه می‌شود.
فارسفارس6 ماه قبل
دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در مراسم رونمایی از سامانه‌های داخلی بانک اطلاعاتی و ثبت سفارشات بانک روسری ایران گفت: ما می‌توانیم به قطب تولید شال و روسری در میان کشورهای اسلامی و در منطقه خاورمیانه تبدیل شویم. در این بازدید دبیرکارگروه ساماندهی مد ولباس کشور از نزدیک با فضاهای گوناگون این موسسه دیدن و در جریان روند آماده‌سازی و فرآیند اجرایی تولید محصولات پوشش سر در این موسسه قرار گرفت. در این نشست دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ضمن رونمایی از سامانه‌های داخلی بانک اطلاعاتی و ثبت سفارشات بانک روسری ایران اشاره کرد: هنر صنعت تولید شال و روسری با توجه به لزوم حفظ پوشش اسلامی در کشور ما جایگاه ویژه‌‌تری نسبت به سایر کشورها دارد. با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این هنر صنعت می‌توان به قطب تولید شال و روسری در میان کشورهای اسلامی و در منطقه خاورمیانه تبدیل شد. قبادی با توجه به ظرفیت‌های موجود کار در این حوزه از راه اندازی انجمن طراحان پوشش سر در ایران خبر دادند که موجب فعالیت بیشتر و بهتر فعالان بخش طراحی شود.
ایرناایرنا6 ماه قبل
به گزارش ایرنا، رضا کمالی زرکانی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: منتخب‌های این جشنواره در بخش‌های طراحی و دوخت (مانتو اجتماع، مجلسی و لباس مردان)، چاپ، طراحی پارچه و مقاله انتخاب شده‌اند. وی افزود: این جشنواره با حضور طراحان و دوزندگان برتر لباس از استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، خوزستان، فارس، کرمان و کرمان جنوبی برگزار شده است. کمالی زرکانی اسامی بخش چاپ جشنواره مد ولباس خلیج فارس را فتانه سپهوند، مژگان حیدری، فاطمه باستانی، حکیمه درغال، ساناز نوروزی و مریم دیناروند نام برد. وی یاد آور شد: در بخش طراحی پارچه نیز نازنین باصیری از خوزستان و سحر هلبی نیز در بخش مقاله (تحلیل زیبا شناسی نقوش نمدمالی خوزستان و کاربرد آن در لباس امروز) منتخب‌های این دوره از جشنواره مد ولباس خلیج فارس هستند. آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس شامگاه سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مقامات بلندپایه کشوری و استانی در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم8 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، زینب دولتی، دبیر نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی سماء در حاشیه برگزاری این نمایشگاه گفت: نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی سماء با محوریت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از روز ۱۷ اسفند جاری در تالار سروناز تهران دایر شده است. دولتی با تاکید بر ایرانی بودن کالاهای عرضه شده در نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی سماء، افزود: خوشبختانه هیچ کالای وارداتی‌ای در این نمایشگاه ارائه نشده است. اما با این حال، همه تولیدات حاضر در این نمایشگاه، ایرانی است و در زمره اقلام وارداتی قرار نمی‌گیرد. تلاش ما بر این است که بتوانیم گروه‌های طراح و تولیدکننده‌ای را دور هم جمع کنیم که دارای چنین دغدغه‌ای باشند و طراحی‌هایشان واجد المان‌های اسلامی ایرانی باشد. نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی سماء، تا ساعت ۲۱ فردا؛ ۲۰ اسفند، در تالار سروناز برپا خواهد بود.
ایرناایرنا8 ماه قبل
وی ادامه داد: همچنین لوح و تندیس کسب مقام برتر هرمزگان به دلیل فعالیت‌های سالانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه مد و لباس در برپایی نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و رویدادهای تخصصی در حوزه مد و لباس تعلق گرفت. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ظرفیت‌های فرهنگ مد و لباس این استان را بسیار برجسته عنوان کرد و افزود: تنوع لباس در شهرهای مختلف هرمزگان قابلیت بسیارخوبی برای الگوبرداری‌های جدید در حوزه مد و لباس کشور دارد که از چندی پیش این نگرش در حال گسترش است. به گزارش ایرنا، مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان هشتمین جشنواره مد و لباس فجر عصردیروز (دوشنبه) با حضور سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی؛ دبیر کارگروه مد و لباس کشور در تالار وحدت برگزار شد. طبق اعلام دبیرهشتمین جشنواره مد و لباس فجر، در جشنواره امسال ۸۱۰۰ اثر هنری به مارسید که از این میان ۱۵۰۰ اثر در معرض دید صاحب ‌نظران قرار گرفت. استان هرمزگان یکی از مناطقی است که پوشش به نوعی خاص از تن ‌پوش خلاصه نمی‌‌شود و از تن ‌پوش، حجاب و روسری گرفته تا زیورآلات را دربرمی ‌گیرد.
تسنیمتسنیم8 ماه قبل
در آغاز این مراسم، صدیقه پاک‌بین دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ضمن خوشامدگویی به حضار، گفت: گام هشتم جشنواره مد و لباس فجر را برداشتیم و میخواهیم این جشنواره هر سال بزرگتر شود و طی سالهای آینده در همه شهرهای ایران شاهد برپایی آن باشیم. وی با اشاره به اینکه جشنواره مد و لباس فجر محل تلاقی ایده و اجراست، گفت: در این دوره از جشنواره شاهد انجام یک حرکت اساسی بودیم و آن این بود که مکران؛ به عنوان نمادی از داشته‌های ملی و میهنی‌مان محور کار هشتمین جشنواره مد و لباس فجر قرار گرفت. در ادامه این مراسم، حمید قبادی؛ رییس هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) گفت: ابتدا از همه دست‌اندرکاران هشتمین جشنواره مد و لباس فجر تشکر می‌کنم. در بخش پوستر جشنواره نیز، از محسن پیشدادی؛ طراح پوستر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر تقدیر شد. در ادامه این مراسم، برگزیدگان بخش‌های مختلف هشتمین جشنواره مد و لباس فجر معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
ایلناایلنا8 ماه قبل
رییس کارگروه مد و لباس با تاکید بر آنکه باید ایران را از طریق مد و لباس به همگان معرفی کرد و گفت: هدف از هویت‌بخشی به لحاظ صیانت از حوزه مد و لباس است. او ادامه داد: دراین دور از جشنواره مد ولباس مکران به عنوان سمبلی از داشته‌های ملی و وطنی مطرح شد. نقش‌هایی که از سده‌های گذشته مکران به جشنواره مد آمدند تا زمینه کار جدی برای حضور در مد و لباس را در پیش گیریم. قبادی با اشاره به توجه به حوزه آموزش گفت: توجه به حوزه آموزش و ارتقای دانش حوزه مد و لباس درحال رقم خوردن است. او با تاکید بر آنکه باید ایران را از طریق مد و لباس به همگان معرفی کرد و گفت: هدف از هویت‌بخشی به لحاظ صیانت از حوزه مد و لباس است.
مهرمهر8 ماه قبل
صدیقه پاک‌بین، دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: گام هشتمین جشنواره بین‌المللی فجر را کنار هم برداشتیم و می‌خواهیم هر سال این گام را بهتر و بزرگ‌تر برداریم، جشنواره فجر تلاقی ایده و اجرا است. انشالله به سمتی برویم که بتوانیم حوزه مد و پوشاک را نه تنها در کشور بلکه به صورت بین‌المللی معرفی کنیم. رئیس جشنواره مد و لباس فجر افزود: به سمتی می‌رویم که وابستگی را کنار بگذاریم و آفت‌های قاچاق را کنار بگذاریم و به سمت استقلال برویم، خوشحالم جشنواره مد و لباس فجر علاوه بر بازدیدکنندگان تخصصی، مردم و علاقه‌مندان هم بی‌نظیر بود. او تصریح کرد: در سال ۹۸ یکی از اهداف ما حرکت به سمت حرفه‌ای شدن است و اولین مسئله آن ارتقای سطح دانش است. دبیر کارگروه مد.
ایسناایسنا8 ماه قبل
نشست تخصصی- تعاملی «در حوزه طراحی لباس و زیور آلات» کانون اساتید حق‌التدریس کشوری با موزه ملی قرآن کریم برگزار شد. به گزارش ایسنا، به نقل از موزه ملی قرآن کریم، حجت الاسلام تیموری تبار- عضو هیات مدیره کانون اساتید کشور به همراه گروهی از اساتید حق التدریسی دانشگاه‌های کشور در این نشست ضمن معرفی کلیه اعضاء از اهداف برگزاری این نشست را تعامل بین موزه ‎ قرآن کریم و دانشگاه ‎‌ها، دانست و فراهم آوردن بستر مناسب جهت همکاری‌‎های علمی، فرهنگی – نمایشگاهی و معرفی موزه ملی قرآن کریم در دانشگاه‌‎های کشور و ایجاد انگیزه جهت تبادل علمی و فرهنگی اشاره کرد. موزه‌ای از جنس موزه‌های تخصصی و تعاملیحجت الاسلام لهراسبی-مدیر موزه ملی قرآن کریم نیز در ادامه ادامه خاطرنشان کرد: موزه ملی قرآن کریم یک موزه تخصصی در حوزه کتابت و خوشنویسی است و به شیوه‌ای تدوین شده که همزمان آموزش، پژوهش و حفاظت در آن رعایت می‌شود. این موزه مانند موزه‌های سنتی نیست؛ زیرا موزه علمی است و در رده موزه‌های تعاملی قرار می‌گیرد. وی تصریح کرد: استقبال، همکاری و حمایت معنوی خود را در همه زمینه‌های ترویج فرهنگ قرآنی در موزه ملی قرآن کریم اعلام می‌کنیم.
مهرمهر8 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور، انتشارات بین‌المللی حافظ با هدف اطلاع‌رسانی به جامعه هنرمند طراح و دانشجویان رشته‌های مختلف هنری و مد و لباس در هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر حضور دارد. از ۱۰۰ عنوان کتاب، ۱۴ عنوان با محوریت خلاقیت طراحی و نقاش در حوزه مد و لباس، ۲۷ عنوان کتاب‌های تازه انتشار یافته در حوزه طراحی لباس و ژورنال‌های شش دوره برگزاری جشنواره مد ولباس فجر، ۱۵ عنوان کتاب کارهای هنری از جمله کار با چرم، پته دوزی، کچه دوزی، کیف و کفش، زیورآلات، ژورنال‌های چاپ شده انواع مدل هاب مختلف چادر، مانتو، ژورنال‌های شیما به همراه الگو، آموزش گلهای پارچه‌ای است. انتشارات حافظ از زمان شروع همکاری‌اش با کارگروه ساماندهی مد و لباس تاکنون ٢٧ جلد ژورنال شیما که حاصل شش دوره جشنواره مد و لباس است به چاپ رسانیده و امسال نیز ژورنال برگزیدگان بخش‌های مختلف هفتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر نیز به چاپ خواهد رسید. ۴۴عنوان کتاب نیز در زمینه سبک زندگی، هنرها، صنایع دستی ایرانی اسلامی، خودآموزهای خیاطی، بافتنی، قلاب بافی، عروسک سازی، تکه دوزی و هنرهای سنتی مانند سرمه دوزی، ملیله و منجوق و گلابتون دوزی، آشپزی، سبزی آرایی و سفره آرایی در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در معرض دید علاقمندان قرار داده شده است.
مهرمهر8 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حمید قبادی رئیس هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از تاسیس «موزه خانه مد» در سراسر کشور خبر داد و گفت: ما به دنبال راه اندازی «موزه خانه مد» نه تنها در شهر شیراز بلکه در استان‌های سراسر ایران هستیم. در حال حاضر بناهایی در کشور وجود دارد که در حال فرسایش است و سرمایه گذارانی هستند که علاقمند به سرمایه گذاری در این بخش می‌باشند قرار است اولین موزه خانه مد در استان شیراز افتتاح شود و به دنبال آن موزه خانه مد در استانهای مختلف کشور ساخته شود. دبیر کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور اظهار کرد: امیدوارهستیم حداقل از هر استان در سراسر کشور یک موزه خانه مد راه اندازی شود و این موضوع در سراسر ایران اتفاق بیفتد. قبادی در پایان با بیان اینکه باید از داشته‌های تاریخی کشور استفاده کنیم گفت: اگر چه به داشته‌های تاریخی ایران می‌بالیم اما تاکنون در پی بهره برداری از این داشته‌های تاریخی نبوده‌ایم امید داریم با همکاری بخش خصوصی و اجرای طرح شیم در قالب مسابقه‌ای بین المللی با موضوع شعر در قالب تن پوش بین ایران و کشورهایی که سابقه تاریخی شبیه به هم دارند شاهد اتفاقات ارزشمند در حوزه مد و لباس کشور باشیم.
تسنیمتسنیم8 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حمید قبادی؛ رئیس هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در حاشیه مراسم رونمایی از پوستر شعرتن پوش، از تاسیس «موزه خانه‌های مد» در سراسر کشور خبر داد و گفت: به دنبال راه‌اندازی نخستین «موزه خانه مد» در شهر شیراز و سپس در سایر استان‌های ایران هستیم. در حال حاضر بناهایی در کشور وجود دارد که در حال فرسایش است و سرمایه‌گذارانی هستند که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این بخش می‌باشند؛ از این رو قرار است اولین موزه خانه مد در استان شیراز افتتاح شود و به دنبال آن موزه خانه‌های مد در استان‌های مختلف کشور ساخته شود. دبیر کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور افزود: امیدوار هستیم حداقل از هر استان در سراسر کشور یک موزه خانه مد راه‌اندازی شود و در ادامه این اتفاق در استان‌های سراسر کشور رخ دهد. هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از ۲۶ بهمن تا ۲ اسفنده ماه با شعار خوشا مکران و نقش بی مثالش از ساعت ۱۰ الی ۲۰ در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم8 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار، ستاره اسکندی در اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر در چابهار اظهار داشت: برگزاری جشنواره مد و لباس فجر در چابهار نشان می‌دهد مدیریت این منطقه با حفظ ارزش‌ها می‌خواهد هنردست زنان بلوچ را بشناساند. وی افزود: پیشنهاد ما این است که جشنواره مکرر در چابهار برگزار شود تا دیگران بدانند بلوچستان چه دارد و چه هنر فاخری را بر دوش می‌کشد. به گزارش تسنیم، اختتامیه بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ‌با حضور مجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد، علی جنتی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس و بعضی بازیگران در چابهار برگزار شد. هم چنین در این دوره از جشنواره کشورهایی چون فرانسه، اسپانیا، سنگاپور، تونس، چین، قزاقستان، روسیه، ایتالیا، سوریه، عمان، آذربایجان، ارمنستان، عراق، پاکستان، هند، افغانستان، لبنان و اندونزی حضور داشتند. جشنواره مد و لباس فجر از ۲۶ بهمن تا ۲ اسفند در مجموعه نمایشگاهی بوستان گفت‌وگو تهران میزبان علاقه‌مندان است و بخش بین‌الملل آن نیز از ۲۵ بهمن شروع شده و ‌شب گذشته مراسم اختتامیه برگزار شد. ‌انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم8 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با حضور مدیرعامل منطقه آزاد تجاری چابهار، مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر و اصحاب رسانه داخلی و خارجی در چابهار برگزار شد. از جمله مهمترین ویژگی‌های چابهار جغرافیای این منطقه است زیرا به واسطه این موقعیت جغرافیایی بازارهای مهمی را به یکدیگر متصل می‌کند. وی درباره نحوه میزبانی بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر در چابهار گفت: ما در قبال جامعه محلی چابهار نوعی مسئولیت اجتماعی داریم که در مباحثی چون آموزش، بهداشت، محیط زیست و توانمند سازی خلاصه می‌شود. سال گذشته جشنواره مد و لباس فجر با حضور ۹ کشور در تهران شکل گرفته اما در این دوره با توافق نامه‌ای که منعقد شد، بخش بین‌الملل مد و لباس با حضور ۱۹ کشور در منطقه چابهار برگزار شد. بخش بین الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر در چابهار، امروز؛ یکشنبه ۲۸ بهمن با معرفی برگزیدگان به کار خود خاتمه خواهد داد.
ایرناایرنا9 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سوزن دوزی زنان بلوچ با طرح و نقش‌های هندسی مختلف در دنیا بی نظیر است و زنان بلوچ در خردسالی نقش‌های مختلف می‌آموزند و این هنر اصیل از درآمدهای اصلی زنان در مناطق مختلف است. زنان بلوچ بدون هیچ آموزش و کارگاهی به صورت دسته جمعی در روستاها هنر سوزن دوزی را می‌آموزند و بخشی از هزینه‌های زندگی را تامین می‌کنند. بخش بین‌ الملل این جشنواره با تمرکز بر سوزن‌ دوزی بلوچ فعالیتش را آغاز کرده و تا ۲۸ بهمن ماه جاری هنرمندان با آخرین مد و لباس کشورهای آسیایی و اروپایی آشنا می‌شوند. **جشنواره مد و لباس هنر سوزن دوزی بلوچ را به دنیا معرفی می‌کندمدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار با اشاره به اینکه جشنواره مدولباس هنر سوزن دوزی بلوچ را به دنیا معرفی می‌کند، گفت: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره در چابهار تمرکز بر اصالت، تاریخ و تمدن ایرانی است که به واسطه سوزن ‌دوزی‌‌های زنان بلوچ در این منطقه می‌‌درخشد. وی از اهداف دیگر همایش مدولباس در چابهار را رشد مد و صنعت پوشاک، برجسته سازی هنر زنان بلوچ و فروش بهتر هنر دستان زنان سوزن دوز است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سوزن دوزی زنان بلوچ با طرح و نقش‌های هندسی مختلف در دنیا بی نظیر است و زنان بلوچ در خردسالی نقش‌های مختلف می‌آموزند و این هنر اصیل از درآمدهای اصلی زنان در مناطق مختلف است. زنان بلوچ بدون هیچ آموزش و کارگاهی به صورت دسته جمعی در روستاها هنر سوزن دوزی را می‌آموزند و بخشی از هزینه‌های زندگی را تامین می‌کنند. بخش بین‌ الملل این جشنواره با تمرکز بر سوزن‌ دوزی بلوچ فعالیتش را آغاز کرده و تا ۲۸ بهمن ماه جاری هنرمندان با آخرین مد و لباس کشورهای آسیایی و اروپایی آشنا می‌شوند. **جشنواره مد و لباس هنر سوزن دوزی بلوچ را به دنیا معرفی می‌کندمدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار با اشاره به اینکه جشنواره مدولباس هنر سوزن دوزی بلوچ را به دنیا معرفی می‌کند، گفت: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره در چابهار تمرکز بر اصالت، تاریخ و تمدن ایرانی است که به واسطه سوزن ‌دوزی‌‌های زنان بلوچ در این منطقه می‌‌درخشد. وی از اهداف دیگر همایش مدولباس در چابهار را رشد مد و صنعت پوشاک، برجسته سازی هنر زنان بلوچ و فروش بهتر هنر دستان زنان سوزن دوز است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ماه قبل
در ابتدای این مراسم صدیقه پاک بین دبیر جشنواره مد و لباس در سخنانی گفت: جشنواره امسال گام هشتم را بر می‌دارد. پاک بین در ادامه سخنان خود به آثاری که از هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ارسال شده اشاره کرد و افزود: در این جشنواره بخش‌های مختلفی را خواهید دید. آثار رسیده در بخش زیورآلات ۸۰۰ اثر، در بخش کیف و کفش ۳۰۰ اثر، لباس اجتماع ۱۳۰ اثر، لباس مجلسی ۱۲۰ اثر، در بخش مجموعه سازی نیز ۶۰ مجموعه به نمایش در آمده است. وی همچنین از برگزاری زنده طراحی لباس در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر خبر داد و در سخنانی گفت: این مسابقات در گروه‌های مختلف رقابت می‌کنند. در بخش پایانی این مراسم؛ ۱۰ نفر از میهمانان ویژه مراسم به شکل نمادین با برش ربانی هشتمین جشنواره مد و لباس را افتتاح کردند.
مهرمهر9 ماه قبل
لباسی با هویت که هنگام پوشیدن آن هویتی از فرهنگ ایران را تبلیغ کند و جشنواره فیلم فجر به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی و هنری مکان مناسبی برای تبلیغات لباس‌های مختلف و سنتی ایران است. وی ادامه داد: در جشنواره هایی مانند فیلم فجر، هنرمندان همیشه به عنوان یک الگو مورد توجه مردم قرار دارند، انتخاب لباس توسط هنرمندان در جشنواره‌های مختلف از جمله فیلم فجر سلیقه‌ای است. برای تبلیغ فرهنگ با هویت و اصیل ایرانی باید لباس هایی را طراحی و تولید کرد که قشر بازیگر و هنرمند را به پوشیدن لباس‌های آراسته به فرهنگ اصیل ایرانی ترغیب و تشویق کرد. آبیار نظر خود را در مورد هنر سوزن دوزی مردم سیستان و بلوچستان اینگونه بیان کرد: سوزن دوزی از هنرها و صنایع دستی اصیل ایرانی است که خاستگاه آن استان سیستان و بلوچستان و به ویژه شهرستان ایرانشهر است. وی در پایان گفت: جشنواره مد و لباس فجر به معرفی لباس‌های ایرانی کمک کرده و وضعیت اقتصادی را در حوزه مد و پوشاک رونق می‌بخشد. در واقع این جشنواره می‌کوشد لباس هایی مناسب با عرف و فرهنگ جامعه را وارد بازار مصرف کند.

به انتهای لیست رسیدید