مد و لباس

مد و لباس

طراحان ایرانی مدولباس، پتانسیل بالایی دارند / ارائه خدمات نوین و جدید به مراجعه‌کنندگان و اخلاق حرفه‌ای از ویژگی‌های مجموعه موفق است

خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
مدیر خانه مد درویش‌زاده درخصوص سابقه فعالیتش گفت: در حوزه مد و لباس حدود ۲۰ سال است که مشغول به فعالیت هستم. اشرف درویش‌زاده در گفتگو با برنامه مدیران موفق به طراحان مدولباس در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه اکنون طراحی مد و لباس در کشور رو به پیشرفت است و پیشنهاد می‌کنم طراحان نیز خودشان را با علم و تکنیک جهانی بروز سازند. مریم مهدوی مدیر، مربی و موسس آموزشگاه تلما درخصوص ویژگی این مجموعه عنوان کرد: بروزبودن، ارائه خدمات نوین و جدید به مراجعه‌کنندگان و اخلاق حرفه‌ای از ویژگی‌های مجموعه تلما است. هایده عربخانی مدیر و موسس مجموعه آموزشی رجحان و روند مطرح کرد: بالاترین سرمایه یک کارآفرین در بخش فرهنگی، اعتماد اولیا به این افراد است و همواره آرزو دارم که به نحو احسنت انجام وظیفه کنم.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر عصر پنجشنبه (یکم اسفند ماه) در تالار حدت برگزار شد. اما نقش موسیقی برای ما ایرانیان علاوه بر نقش هایی که برای ملت‌ها دارد، نقش‌های دیگری نیز دارد. ما با زبان موسیقی امروز بخشی از زندگی روزمره مان را می‌گذرانیم. طبق آخرین آمار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۸، ۹۲٪ مردم ایران موسیقی گوش می‌دهند. در آخرین از شب سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر همچنین بهنام بانی در سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران اجرا داشت.
ایسناایسنا1 ماه قبل
در نهمین جشنواره بین‌المللی «مد و لباس فجر» از فعالیت‌های معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد هنر تقدیر شد. به گزارش ایسنا، آئین اختتامیه بخش مؤسسات، علمی دانشگاهی و صنعت نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، سه شنبه ۲۹ بهمن ماه در سالن اجتماعات بوستان گفتگو برگزار و از برگزیدگان این بخش‌ها تقدیر شد. در این مراسم و در بخش علمی دانشگاهی، جهاد دانشگاهی هنر به دلیل تلاش در راستای برگزاری جشنواره‌های ملی نقش تن پوش و مد و لباس دیبا با تاثیر پذیری از الگوهای هنری اسلامی و فعال بودن در برگزاری ورکشاپ‌های متعدد و کارگاه‌های آموزشی در طول سال به عنوان غرفه برتر انتخاب شد و الهام زایجانی، معاون فرهنگی این مجموعه آموزشی مورد تقدیر قرار گرفت. انتهای پیام
ایلناایلنا1 ماه قبل
اتحادیه صنف پوشاک تهران به منظور حمایت از طراحان و تولیدکنندگان داخلی، حضوری فعال در نهمین جشنواره فجر مد و لباس داشت و طی آن عوامل دخیل در طراحی، تولید و عرضه پوشاک ایرانی شناسایی و در جهت به کار گیری آنان در عرصه بازار برنامه ریزی جامعی انجام شد. در بخش کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی نیز آفاق امیریان، راضیه ابراهیمیان، مهرتاش رزمجو و حسین خسروی، شایسته تقدیر شناخته شده و لوح تقدیر دریافت کردند. در بخش مسابقه طراحی زنده «پایپوش» نیز در بخش مردانه، به رتبه نخست به حسنا حق‌پرستی، رتبه دوم؛ فاضل زارع الیاتو، رتبه سوم؛ لیلی خرمن‌دار لوح تقدیر جشنواره اهدا شد. به منظور تقدیر از غرفه‌های برتر بخش مؤسسات و خانه‌های مد نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر به ندا سورمه مؤسسه هنری «مد سبز پایدار»، آیدین جوانی مؤسسه هنری «مد و هنر مهرازی»، آرش حسامی گروه تولیدی کیف و کفش «ویزلند» و مرال نظری مؤسسه هنری «مرال نظری» نیز لوح تقدیر اهدا شد. لازم به ذکر است که آیین پایانی نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با حضور مسئولان، دست اندرکاران و علاقمندان این حوزه روز یکشنبه ۴ اسفند در تالار وحدت برگزار می‌شود و طی آن از نفرات برگزیده جشنواره در بخش طراحی تقدیر خواهد شد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی‎های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز داوری‎های نخستین دوره برنامه شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر خبر داد. به گزارش ایلنا، ابراهیم حیدری، دبیر شهرهای خلاق و فرهنگ و هنر، از آغاز داوری‌ها در روز چهارشنبه (۳۰بهمن‌ماه) برای ارزیابی برنامه‌ها و طرح‌ها و فعالیت‌های ۲۷۰ شهر مشارکت کننده در این رقابت خبر داد و گفت: فراخوان شهرهای خلاق فرهنگ و هنر نیمه تیر‌ماه سال ۱۳۹۸ در ۹ حوزه فرهنگ وهنر منتشر شد و در آغاز راه قریب به ۳۷۰ شهر برای مشارکت در این رقابت فرهنگی اعلام آمادگی کردند. همچنین برنامه‌های یادشده باید تأثیرات پایداری در ارتقای سطح فرهنگ و هنر شهر داشته باشد. قابلیت و ضمانت اجرایی نیز از دیگر ویژگی‌های ضروری برنامه‌ها شهرهای خلاق فرهنگ و هنر است. گروه‌های نه‌گانه هنری برای بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های فرهنگی وهنری شهر‌ها در رقابت شهر‌های خلاق فرهنگ و هنر دیده شده است.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش ایمنا به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی رویدادهای فرهنگی و کتابخوانی، ابراهیم حیدری، دبیر شهرهای خلاق و فرهنگ و هنر، از آغاز داوری‌ها در روز چهارشنبه (۳۰ بهمن‌ماه) برای ارزیابی برنامه‌ها و طرح‌ها و فعالیت‌های ۲۷۰ شهر مشارکت کننده در این رقابت خبر داد و گفت: فراخوان شهرهای خلاق فرهنگ و هنر نیمه تیرماه سال ۱۳۹۸ در ۹ حوزه فرهنگ وهنر منتشر شد و در آغاز راه قریب به ۳۷۰ شهر برای مشارکت در این رقابت فرهنگی اعلام آمادگی کردند. وی همچنین درباره شاخص‌های ارزیابی و داوری برنامه‌های شهرهای خلاق فرهنگ و هنر گفت: باید برنامه‌ها، فعالیت‌ها و اقدام‌ها به طور ویژه برای این عنوان طراحی شده باشد و از ظرفیت‌های بومی و محلی به نحو احسن استفاده شده باشد. همچنین برنامه‌های یادشده باید تأثیرات پایداری در ارتقای سطح فرهنگ و هنر شهر داشته باشد. قابلیت و ضمانت اجرایی نیز از دیگر ویژگی‌های ضروری برنامه‌ها شهرهای خلاق فرهنگ و هنر است. گروه‌های نه‌گانه هنری برای بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های فرهنگی وهنری شهرها در رقابت شهرهای خلاق فرهنگ و هنر دیده شده است.
مهرمهر1 ماه قبل
معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه به پیوندهای عمیق فرهنگی بین ایران و شبه قاره، اشاره کرد: ایران و شبه قاره دارای اشتراکات فرهنگی بسیاری هستند و برخی از این ریشه‌‎ها به ۸۰۰ سال قبل برمی‌گردد، کما اینکه زبان فارسی سال‌های سال زبان رسمی و متداول در شبه قاره بود ولی پس از آنکه انگلیس بر شبه قاره تسلط پیدا کرد از اعتبار زبان فارسی در این منطقه کاسته شد. وی ادامه داد: مردم شبه قاره در ذات خود با زبان فارسی پیوندی ناگسستنی دارند. در حال حاضر اقشار مختلف از محققان و اهل علم و شعر و ادب شبه قاره، زبان فارسی را فرا می‌گیرند و در انجمن‌های علمی، دانشکده‌ها و دانشگاه‌های مختلف نیز این زبان تدریس می‌شود. پورمرجان با تأکید بر اینکه زبان فارسی از فرهنگ دینی و اسلامی جدایی ناپذیر است، گفت: فرهنگ ایرانی به تأسی از فرهنگ اسلامی است و زمانیکه مردم کشورهای دیگر اهل بیت (ع) را به خوبی بشناسند، قطعا فرهنگ زبان فارسی را پذیرا خواهند شد. سعیده باقری‌فرد، رییس اداره توسعه ارتباطات فرهنگی بین‌المللی زنان اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این نشست برای حاضران سخنرانی کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
پنجشنبه ۲۴ بهمن نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر کار خود را در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفت‌وگو آغاز می‌کند و برگزاری این جشنواره تا روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن ادامه خواهد داشت. به گزارش ایسنا، نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از ۲۴ تا ۲۹ بهمن در بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۰ از آثار و غرفه‌های برپاشده در این رویداد بازدید کنند. طراحی لباس، طراحی پارچه، طراحی جواهرات و زیورآلات، طراحی کیف و کفش، مسابقه زنده طراحی (ایده تا اجرا)، لباس اجتماع بانوان، طراحی محصولات عفاف وحجاب، لباس اجتماع آقایان، طراحی پارچه، طراحی کیف و کفش، طراحی زیورآلات از جمله بخش‌های رقابتی و ویترین ملی لباس، ویترین ملی زیورآلات و ویترین ملی کیف و کفش و همچنین بخش بین‌الملل از جمله بخش‌های غیر رقابتی این دوره از جشنواره است. برافراشته شدن پرچم کشورهای خارجی در نهمین جشنواره مد و لباس فجربالغ‌ بر ۲۰ کشور خارجی از زمان اعلام فراخوان نهمین جشنواره مد و لباس فجر برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کردند که درنهایت آثاری از ۹ کشور بنگلادش، افغانستان، اسلوونی، ترکیه، عراق، عمان، ایتالیا، هند و اندونزی به نمایش درخواهد آمد. جدول نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی نهمین جشنواره مد و لباس فجر در بخش‌های مؤسسات، صنعت و زیورآلات را در ادامه ببیند: انتهای پیام
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، داریوش رضایی، دبیر بخش ویترین ملی درباره نحوه اجرای این دوره گفت: همانند دوره قبل، امسال نیز فضایی در اختیار طراحان قرار می‌گیرد تا بتوانند علاوه بر نمایش نمونه کارهای تازه، برند خود و کلیه اطلاعات مرتبط با خدمات دهی را اطلاع رسانی کنند. دبیر بخش ویترین ملی از افزایش ظرفیت این بخش خبر داد و گفت: سال گذشته نزدیک به ۲۲ ویترین در اختیار طراحان قرار گرفت اما امسال با توجه به استقبال انجام شده و اینکه تاکنون نزدیک به ۳۵ طراح و برند ملی ثبت نام داشته‌اند، اندکی فضا را گسترده‌تر کرده‌ایم. رضایی ادامه داد: با توجه به محدودیت‌هایی که در بخش فضا داریم، امسال ۲۷ برند طراحی انتخاب خواهند شد که در این بین ۷ ویترین به بخش عفاف و حجاب تعلق دارد. دبیر بخش ویترین ملی، جشنواره مد و لباس فجر را دارای تاثیرگذاری گسترده در سطح جامعه خواند گفت: من معتقدم که ما می‌توانیم تاثیرات جشنواره مد و لباس فجر را هر ساله در رنگ‌ها، طرح‌ها و مدل‌های لباس جامعه ببینیم. نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، ۲۴ الی ۲۹ بهمن ماه در بوستان گفتگو برگزار می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
در کنار مشکلات باید بتوانیم فرصت‌هایی ایجاد کنیم که مردم ما از زندگی لذت ببرند و شاد باشند. برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها واقعا شما برنامه‌ای دارید؟ ‌ به‌نظر می‌رسد حضور زنان در فضاهای ورزشی بیشتر به‌خاطر فشارهای فدراسیون‌های بین‌المللی است. به‌نظرم شرایط حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها از نظر لجستیکی فراهم شده و ان‌شاءالله از نظر فرهنگی و اجتماعی هم فراهم می‌شود. وزیر ارشاد هم یک‌بار اعلام کرد که هیچ منعی برای حضور زنان با لباس‌های محلی و سنتی‌شان در محل کارشان وجود ندارد. زنان خیلی خوب خودشان را ثابت کرده‌اند؛ مثلا اول انقلاب اصلا بحث این بود که ورزش زنان منتفی است و تا مدتی هم ورزش زنان را نداشتیم.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
طبق این مصوبه، ماموریت‌هایی در حوزه نشاط و ورزش به دستگاه‌ها تکلیف شد‌ و مشخص کردیم که چه فعالیت‌هایی را برای نشاط و ورزش، زنان باید داشته باشند. برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها واقعا شما برنامه‌ای دارید؟ ‌ به‌نظر می‌رسد حضور زنان در فضاهای ورزشی بیشتر به‌خاطر فشارهای فدراسیون‌های بین‌المللی است. به‌نظرم شرایط حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها از نظر لجستیکی فراهم شده و ان‌شاءالله از نظر فرهنگی و اجتماعی هم فراهم می‌شود. وزیر ارشاد هم یک‌بار اعلام کرد که هیچ منعی برای حضور زنان با لباس‌های محلی و سنتی‌شان در محل کارشان وجود ندارد. زنان خیلی خوب خودشان را ثابت کرده‌اند؛ مثلا اول انقلاب اصلا بحث این بود که ورزش زنان منتفی است و تا مدتی هم ورزش زنان را نداشتیم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
در کنار مشکلات باید بتوانیم فرصت‌هایی ایجاد کنیم که مردم ما از زندگی لذت ببرند و شاد باشند. برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها واقعا شما برنامه‌ای دارید؟ ‌ به‌نظر می‌رسد حضور زنان در فضاهای ورزشی بیشتر به‌خاطر فشارهای فدراسیون‌های بین‌المللی است. به‌نظرم شرایط حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها از نظر لجستیکی فراهم شده و ان‌شاءالله از نظر فرهنگی و اجتماعی هم فراهم می‌شود. وزیر ارشاد هم یک‌بار اعلام کرد که هیچ منعی برای حضور زنان با لباس‌های محلی و سنتی‌شان در محل کارشان وجود ندارد. زنان خیلی خوب خودشان را ثابت کرده‌اند؛ مثلا اول انقلاب اصلا بحث این بود که ورزش زنان منتفی است و تا مدتی هم ورزش زنان را نداشتیم.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جدول نشست‌ها و کارگاه‌های بخش علمی دانشگاهی نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر توسط دبیرخانه بخش علمی و دانشگاهی این دوره از جشنواره منتشر شد. تزئینات مدرن لباس، نقش ارتباطات سیستم‌های رسانه‌ای در صنعت مد لباس، خلاقیت و ایده در کیف و کفش، تزئینات روی روسری، الگوسازی و سایزبندی با محوریت اندام ایرانی، گلدوزی سنتی گلستان و خراسان، کلیات طراحی تا دوخت چادر، نحوه تنظیم و عقد قراردادهای تجاری در حوزه پوشاک، از الگو تا مدل‌سازی لباس در دنیای نرم‌افزار سه‌بعدی، آداب و پوشش لباس مردانه در تشریفات از جمله بخش‌های علمی دانشگاهی این‌جشنواره هستند. انواع متدهای الگوسازی و کاربردی در تولید اصول و قواعد طراحی لباس برای صحنه، مهارت ثبت برند، مشاوره کسب‌وکار برای درآمدزایی و برندسازی، نقش روابط عمومی در بالا بردن میزان فروش و تصویرسازی جواهرات هم، از دیگر سرفصل‌های نشست‌ها و کارگاه‌های بخش علمی دانشگاهی نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر هستند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نهمین دوره جشنواره مد و لباس فجر، بخش بین‌الملل هم دارد که کنار بخش‌های دیگر این‌رویداد برگزار می‌شود. امسال بالغ بر ۲۰ کشور خارجی از زمان اعلام فراخوان، برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کردند که درنهایت آثاری از ۹ کشور بنگلادش، افغانستان، اسلوونی، ترکیه، عراق، عمان، ایتالیا، هند و اندونزی در این‌جشنواره به نمایش درخواهد آمد. بخش یادشده از جشنواره مد و لباس فجر، با رویکرد پژوهش‌محور به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های بین‌الملل و تأثیرگذاری الگوهای اسلامی و ایرانی در دنیا به‌ویژه کشورهای مسلمان برپا می‌شود. معرفی دستاوردها، آثار طراحان و تولیدکنندگان لباس ملل دیگر به طراحان و تولیدکنندگان لباس کشورمان، آشنایی فعالان حوزه مد و لباس کشور با روندهای جاری در دنیای مد و لباس، انتقال دانش و تجربه در حوزه‌های طراحی لباس، طراحی پارچه، تولید پوشاک و استفاده از فناوری‌های نوین در عرصه مد و لباس به داخل کشور، آماده‌سازی طراحان و تولیدکنندگان حوزه مد و لباس کشور برای حضور در عرصه‌های تخصصی و بازارهای بین‌المللی حوزه مد و لباس و ایجاد امکان ارتباط مستقیم میان فعالان حوزه مد و لباس کشور با فعالان این‌حوزه در دیگر جوامع و ملل، ازجمله اهداف بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر است. نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از ۲۴ تا ۲۹ بهمن در بوستان گفتگو برگزار می‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
بلانکت ۱۶ سال دارد و از شهرت گریزان است و سعی می‌کند از قرار گرفتن در مقابل دوربین‌ها دوری کند. در مقابل خواهر و برادرش پاریس و پرینس تمایل زیادی به دیده‌شدن و جنجال‌آفرینی برای قبضه کردن تیتر رسانه‌ها دارند. بلانکت و برادرش پرینسبلانکت ۱۶ سال دارد و از شهرت گریزان است و سعی می‌کند از قرار گرفتن در مقابل دوربین‌ها خودداری کند. در عوض خواهر و برادرش پاریس و پرینس تمایل زیادی به دیده‌شدن و جنجال‌آفرینی برای قبضه کردن تیتر رسانه‌ها دارند. بلانکت و پدرش مایکلپاریس‌جکسون در زمینه بازیگری و مد و لباس فعالیت می‌کند، در حالیکه پرینس وارد عرصه موسیقی شده تا از شهرت پدرش به نفع خود استفاده کند.
مهرمهر1 ماه قبل
این رویداد شامل سه بخش لباس اجتماع بانوان، لباس اجتماع مردان یا همان بالاپوش مردانه و بخش چادر در حوزه عفاف و حجاب را شامل می‌شود. از ۳۳۰ گروه شرکت‌کننده در هر بخش، ۲۰ گروه سه‌نفره که شامل طراح، الگوساز و کارشناس دوخت است، انتخاب می‌شوند. مسابقه زنده در بخش لباس اجتماع ۲ روز پیاپی برگزار خواهد شد. دبیر بخش مسابقه زنده نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر همچنین گفت: سیاست مفهومی کردن جشنواره مد و لباس فجر اتفاق بسیار خوبی است زیرا دو خطه گلستان و خراسان شمالی دارای سوزن‌دوزی‌های زیبایی است که برگرفته از اقلیم این منطقه است. سیاست اصلی جشنواره بین‌الملل مد و لباس فجر این است که بتوانیم لباس‌ها و مد مفید برای جامعه ایرانی را با مدل‌های فاخر و زیبا به مردم ارائه کنیم.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سومین مجلد ملی مد و لباس ایران در ۳۶۰ صفحه به همت یوسف خزایی مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری مد و لباس ققنوس در پنج هزار نسخه چاپ و منتشر شده است. این کتاب با شعاری از خانه پیراهن ایرانیان روی جلد آغاز می‌شود: هیچ خانه‌ای بهتر از ایران نمی‌شود… هر روز که می‌تابد آفتاب خلاقیت و تلاش در راه حفظ مشتری برای خانه پیراهن ایرانیان تابنده‌تر است. جلب احترام و اعتماد جامعه ایرانی از طریق پاسخگویی به انواع نیازهای پوشاک در بازار جهانی به‌عنوان نماینده‌ای شایسته برای صنعت پوشاک ایران، مهم‌ترین رویکرد ما در تولید یک محصول ناب، تولید ایران است که توانایی رقابت با برترین برندهای مطرح جهان را دارد. این کتاب دارای چندین بخش است؛ مقدمه، بخش پلاتینیوم، بخش طلایی، بخش نقره‌ای، بخش دیباچه، بخش برنزی، بخش گالری و بخش کالکشن. قیمت سومین کتاب ملی مد و لباس ایران که در قطع رحلی به چاپ رسیده، دو میلیون و ۴۵۰ هزار ریال است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصر کرد - معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از اجرای طرح ساماندهی صنوف پوشاک در پایتخت خبر دادجمع آوری مانکن‌های متعارفسرهنگ نادر مرادی درباره اجرای این طرح گفت: باهدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و برخورد با ترویج کنندگان فرهنگ و پوشش‌های غربی و ضد ایرانی، معاونت اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ طرح ساماندهی صنوف پوشاک را در سطح پایتخت آغاز کرده است که این طرح از هفته آینده در سطح پایتخت اغاز شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت. وی به فروشندگان پوشاک که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش پوشاکو البسه می‌کنند هم اشاره کرد و گفت: با این افراد نیز در صورت عدم رعایت قوانین و ادامه نمایش ویترین عرضه پوشاک بر خلاف شئون اسلامی برخورد خواهد شد. مرادی در مورد مانکن‌های واحدهای صنفی تیز گفت: برخی از مانکن هایی که در ویترین واحدهای صنفی پوشاک قرار دارند به نوعی ترویج مدگرایی و اشاعه فرهنگ بی بند و باری است که موجب تضعیف فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خواهد شد. به گفته وی ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در بازدیدهای مستمر از صنوف، مانکن‌های غیر متعارف را جمع آوری خواهند کرد و با دستور قضائی واحد‌های صنفی متخلف پلمب خواهد شد. منبع: isna. ir
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
پیام خوزستان - معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از اجرای طرح ساماندهی صنوف پوشاک در پایتخت خبر دادجمع آوری مانکن‌های متعارفسرهنگ نادر مرادی درباره اجرای این طرح گفت: باهدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و برخورد با ترویج کنندگان فرهنگ و پوشش‌های غربی و ضد ایرانی، معاونت اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ طرح ساماندهی صنوف پوشاک را در سطح پایتخت آغاز کرده است که این طرح از هفته آینده در سطح پایتخت اغاز شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت. وی به فروشندگان پوشاک که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش پوشاکو البسه می‌کنند هم اشاره کرد و گفت: با این افراد نیز در صورت عدم رعایت قوانین و ادامه نمایش ویترین عرضه پوشاک بر خلاف شئون اسلامی برخورد خواهد شد. مرادی در مورد مانکن‌های واحدهای صنفی تیز گفت: برخی از مانکن هایی که در ویترین واحدهای صنفی پوشاک قرار دارند به نوعی ترویج مدگرایی و اشاعه فرهنگ بی بند و باری است که موجب تضعیف فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خواهد شد. به گفته وی ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در بازدیدهای مستمر از صنوف، مانکن‌های غیر متعارف را جمع آوری خواهند کرد و با دستور قضائی واحد‌های صنفی متخلف پلمب خواهد شد. منبع: isna. ir
رکنارکنا1 ماه قبل
مقصر جدایی مولایی از جودوی ایران «ویزر» استصالحی امیری در این رابطه ادامه داد: رئیس فدراسیون جهانی جودو با اقدامی غیراخلاقی و با ایجاد گارد برای سعید مولایی، او را متقاعد کرد از تیم ملی ایران انصراف دهد. مولایی مشکلی برای بازگشت نداردرئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: در کل آنچه اتفاق افتاد فضاسازی سیاسی و انتقام جویانه «ویزر» از جودوی ایران بود. نداشتن پیش بینی از عملکرد کاروان المپیک صحت نداردسیدرضا صالحی امیری در ادامه پاسخگوی سوالاتی پیرامون المپیک توکیو و شرایط کاروان ایران برای این رویداد بود. حوزه ورزش تحت تاثیر مسائل روانی و اجتماعی است معتقدم مدیران ورزش نباید ناامیدی را در حوزه قهرمانی پمپاژ کنند. به زودی از لباس کاروان المپیک رونمایی می‌شودوی همچنین یادآور شد: با همکاری ستاد مد و لباس در خصوص طراحی لباس کاروان المپیک اقدامات موثری انجام شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
پیام مازند - معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از اجرای طرح ساماندهی صنوف پوشاک در پایتخت خبر دادجمع آوری مانکن‌های متعارفسرهنگ نادر مرادی درباره اجرای این طرح گفت: باهدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و برخورد با ترویج کنندگان فرهنگ و پوشش‌های غربی و ضد ایرانی، معاونت اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ طرح ساماندهی صنوف پوشاک را در سطح پایتخت آغاز کرده است که این طرح از هفته آینده در سطح پایتخت اغاز شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت. وی به فروشندگان پوشاک که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش پوشاکو البسه می‌کنند هم اشاره کرد و گفت: با این افراد نیز در صورت عدم رعایت قوانین و ادامه نمایش ویترین عرضه پوشاک بر خلاف شئون اسلامی برخورد خواهد شد. مرادی در مورد مانکن‌های واحدهای صنفی تیز گفت: برخی از مانکن هایی که در ویترین واحدهای صنفی پوشاک قرار دارند به نوعی ترویج مدگرایی و اشاعه فرهنگ بی بند و باری است که موجب تضعیف فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خواهد شد. به گفته وی ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در بازدیدهای مستمر از صنوف، مانکن‌های غیر متعارف را جمع آوری خواهند کرد و با دستور قضائی واحد‌های صنفی متخلف پلمب خواهد شد. منبع: isna. ir
مهرمهر1 ماه قبل
به همین منظور ستاد فرهنگی المپیک ٢٠٢٠ توکیو تشکیل شده است. رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مجموع کلی این برنامه‌ها توضیح داد. رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه مروری بر فعالیت‌های مصوب فرهنگی برای المپیک توکیو داشت و گفت: دانشگاهی در توکیو اجاره شده که محل اجرای برنامه‌های فرهنگی است. صالحی امیری در پایان با تاکید بر اینکه به گونه‌ای برنامه ریزی شده که در این دوره از بازی‌های المپیک، برنامه‌های فرهنگی خروجی قابل توجهی داشته باشند، گفت: برای این دوره از بازی‌های المپیک و برنامه‌های فرهنگی آن ساختارسازی شده و از مرحله شعاری عبور کرده‌ایم. به همین دلیل ستاد فرهنگی المپیک ۲۰۲۰ را تشکیل دادیم.

فاجعه ورزش ایران در پکن تکرار نمی‌شود/ «امید» اولویت فوتبال نبود

3+
مهرمهر1 ماه قبل
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
برخی از مانکن هایی که در ویترین واحدهای صنفی پوشاک قرار دارند به نوعی ترویج مدگرایی و اشاعه فرهنگ بی بند و باری است که موجب تضعیف فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خواهد شد. معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از اجرای طرح ساماندهی صنوف پوشاک در پایتخت خبر داد. به گزارش ایسنا، سرهنگ نادر مرادی درباره اجرای این طرح گفت: باهدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و برخورد با ترویج کنندگان فرهنگ و پوشش‌های غربی و ضد ایرانی، معاونت اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ طرح ساماندهی صنوف پوشاک را در سطح پایتخت آغاز کرده است که این طرح از هفته آینده در سطح پایتخت اغاز شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت. مرادی در مورد مانکن‌های واحدهای صنفی تیز گفت: برخی از مانکن هایی که در ویترین واحدهای صنفی پوشاک قرار دارند به نوعی ترویج مدگرایی و اشاعه فرهنگ بی بند و باری است که موجب تضعیف فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خواهد شد. به گفته وی ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در بازدیدهای مستمر از صنوف، مانکن‌های غیر متعارف را جمع آوری خواهند کرد و با دستور قضائی واحد‌های صنفی متخلف پلمب خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سرهنگ نادر مرادی از آغاز طرح ساماندهی صنوف پوشاک در پایتخت خبر داد و اظهار کرد: در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و برخورد با ترویج‌کنندگان فرهنگ غربی، معاونت اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با نگاه ویژه‌ای، طرح ساماندهی صنوف پوشاک را در سطح پایتخت آغاز کرده است. معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ با تذکر به فروشندگان پوشاک که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مزون و ترویج فرهنگ غربی را تبلیغ می‌کنند، تصریح کرد: در صورت عدم رعایت قوانین و ادامه به نمایش گذاشتن ویترین عرضه پوشاک بر خلاف شئون اسلامی با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد. وی با بیان اینکه تذکر و اطلاع‌رسانی لازم به متصدیان واحدهای صنفی عرضه‌کننده پوشاک درباره رعایت ضوابط و مقررات صنفی انجام شده، خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری اتحادیه صنف پوشاک اجرا می‌شود. این مقام انتظامی با اشاره به برگزاری جلسات مستمری که با حضور اعضاء و کارگروه مد و لباس از ارگانها و سازمانهای مربوط در حال انجام و شکل‌گیری است، گفت: مانکنهایی که در ویترین واحدهای صنفی پوشاک قرار دارند به نوعی ترویج مدگرایی و اشاعه فرهنگ بی‌بند و باری است که موجب تضعیف فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خواهد شد. مرادی با بیان اینکه این طرح از ابتدای این هفته آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد، یادآور شد: مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در بازدیدهای مستمر از صنوف، مانکنهای غیر متعارف را جمع‌آوری خواهند کرد و با دستور قضائی واحدهای صنفی متخلف پلمب خواهد شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از اجرای طرح ساماندهی صنوف پوشاک در پایتخت خبر داد. به گزارش ایسنا، سرهنگ نادر مرادی درباره اجرای این طرح گفت: باهدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و برخورد با ترویج کنندگان فرهنگ و پوشش‌های غربی و ضد ایرانی، معاونت اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ طرح ساماندهی صنوف پوشاک را در سطح پایتخت آغاز کرده است که این طرح از هفته آینده در سطح پایتخت اغاز شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت. مرادی در مورد مانکن‌های واحدهای صنفی تیز گفت: برخی از مانکن هایی که در ویترین واحدهای صنفی پوشاک قرار دارند به نوعی ترویج مدگرایی و اشاعه فرهنگ بی بند و باری است که موجب تضعیف فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خواهد شد. به گفته وی ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در بازدیدهای مستمر از صنوف، مانکن‌های غیر متعارف را جمع آوری خواهند کرد و با دستور قضائی واحد‌های صنفی متخلف پلمب خواهد شد. انتهای پیام
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
رویداد هودکس ۲۰۲۰ ویژه طراحان مد و لباس روز پنجشنبه با حضور ۲۴ طراح در بندرعباس آغاز بکار کرد. یکی از ویژگی‌های این رویداد حضور داور بنیاد ملی مد و لباس کشور برای داوری آثار و اختصاص کد شیما به شرکت کنندگان است. استاندار هرمزگان در آیین آغاز بکار این رویداد اظهار داشت: لباس بخشی از فرهنگ هر جامعه بوده و لباس بندری به خصوص لباس زنان هرمزگان پوشش کاملی است که نشان‌دهنده توجه مردم این منطقه نسبت به پوشش است. رضا کمالی ادامه داد: این استان ظرفیت شاخصی در زمینه مد و لباس دارد و ابزار بکار رفته در لباس بانون استان از ۴۰ عدد بیشتر است. وی اظهار داشت: نوع پوشش نشان دهنده فرهنگ و طرز فکر افراد است.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ نادر مرادی از آغاز طرح ساماندهی صنوف پوشاک در پایتخت خبر داد و اظهار کرد: در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و برخورد با ترویج‌کنندگان فرهنگ غربی، معاونت اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با نگاه ویژه‌ای، طرح ساماندهی صنوف پوشاک را در سطح پایتخت آغاز کرده است. معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ با تذکر به فروشندگان پوشاک که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مزون و ترویج فرهنگ غربی را تبلیغ می‌کنند، تصریح کرد: در صورت عدم رعایت قوانین و ادامه به نمایش گذاشتن ویترین عرضه پوشاک بر خلاف شئون اسلامی با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد. وی با بیان اینکه تذکر و اطلاع‌رسانی لازم به متصدیان واحدهای صنفی عرضه‌کننده پوشاک درباره رعایت ضوابط و مقررات صنفی انجام شده، خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری اتحادیه صنف پوشاک اجرا می‌شود. این مقام انتظامی با اشاره به برگزاری جلسات مستمری که با حضور اعضاء و کارگروه مد و لباس از ارگانها و سازمانهای مربوط در حال انجام و شکل‌گیری است، گفت: مانکنهایی که در ویترین واحدهای صنفی پوشاک قرار دارند به نوعی ترویج مدگرایی و اشاعه فرهنگ بی‌بند و باری است که موجب تضعیف فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خواهد شد. مرادی با بیان اینکه این طرح از ابتدای این هفته آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد، یادآور شد: مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در بازدیدهای مستمر از صنوف، مانکنهای غیر متعارف را جمع‌آوری خواهند کرد و با دستور قضائی واحدهای صنفی متخلف پلمب خواهد شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/زنجان دبیر جشنواره مد و لباس ماهی در زنجان گفت: ایجاد فضای مشارکت بین طراحان و تولیدکنندگان مد لباس، از اهداف برگزاری جشنواره ماهی است. ماریه شریفی در حاشیه آیین افتتاحیه جشنواره مد و لباس ماهی در زنجان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نخستین رویداد مد و لباس فاخر زنجان با شعار «زنجان بپوشیم» برگرفته از تولیدات اهالی و طراحان بومی با اتکا و اعتقاد به الگوهای سرزمینی، اثرات زادبوم و تجربیات انسانی، تلاش خود را برای بازشناسی و ارائه پوششی متناسب با شئون ملی برای بانوان زنجانی افتتاح شده است. شریفی گفت: این جشنواره با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان، جهاددانشگاهی استان، بنیاد ملی مد و لباس ملی ایران و امور بانوان و خانواده استانداری زنجان به مدت سه روز برگزار می‌شود. همچنین اساتیدی از دانشگاه زنجان و جهاددانشگاهی استان زنجان در بخش داوری جشنواره حضور دارند. دبیر جشنواره مد و لباس ماهی افزود: در بخش طراحی حدود ۱۰ طراح، در بخش مسابقه ۵۵ طراح و بخش مشارکت افراد نیز حدود ۵ گروه طراح وجود دارند که هرکدام صاحب سبک بوده و همگی متعلق به استان زنجان هستند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/هرمزگان رئیس انجمن طراحان لباس استان هرمزگان گفت: رویداد ٢٠٢٠ هودکس با حضور طراحان لباس، مزون داران و دانشجویان طراحی و دوخت لباس به صورت تخصصی در بندرعباس برگزار خواهد شد. آزاده آریانا صبح امروز (۱۶ بهمن) در نشست خبری، عنوان کرد: پیش از این، هودکس ٢٠١٩ همزمان با دهمین سالگرد تأسیس انجمن طراحان لباس برگزار و با استقبال خوبی روبه رو شدیم. وی افزود: آثار ارائه شده و به نمایش گذاشته شده در این رویداد لباس‌های طراحی شده مدرن و سنتی تلفیقی توسط طراحان لباس و همچنین صنایع دستی خواهدبود. به گزارش ایسنا، لازم به ذکر است افتتاحیه رویداد هودکس ٢٠٢٠ روز پنجشنبه ١٧ بهمن برگزار می‌شود و این هودکس تا ١٨ بهمن ادامه خواهد داشت. رویداد هودکس ٢٠٢٠ زیر مجموعه جشنواره مد و لباس فجر است.

به انتهای لیست رسیدید