مد و لباس

مد و لباس

مهرمهر2 ساعت قبل
سال ۹۶ بود که کارگروه ساماندهی مد و لباس اسلامی و ایرانی وارد میدان شد و از تهیه یک دستورالعمل برای سامان دادن به لباس فرم دانش آموزان خبر داد. مثلا اینکه لباس فرم دانش آموزان یک مدرسه باید یک رنگ باشد یا اینکه مانتوها باید جلو بسته و با قدی استاندارد باشند و …. لباس فرم مدارس در نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف اثر دارد. و رئیس این اتحادیه گفته بود: خیاطی لباس نرخ مصوب ندارد و بر مبنای سفارش، قیمت به صورت توافقی تعیین می‌شود. اما لباس فرم مدارس استثنا محسوب می‌شود و با توجه به مقطع تحصیلی، نرخ‌گذاری انجام‌ شده و تا به امروز مدارس برای تهیه لباس فرم به اتحادیه و اعضای رسمی مراجعه نکرده‌اند.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
دبیر دو دوره جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان با اشاره به نارضایتی محرز دانش آموزان و والدین آنها از لباس‌هایی که همه‌ساله برای پوشش فرم مدرسه ارایه می‌شود، گفت: طی سال‌های اخیر اتفاق مثبتی در بحث لباس فرم مدارس رقم نخورده است. به گزارش خبرنگار ایلنا، مینو پدرام (طراح لباس، مدرس و دبیر دو دوره جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان) درباره ضرورت فعالیت هرچه بیشتر انجمن پوشاک مدارس در مسیر ساماندهی لباس فرم دانش‌آموزان کشور گفت: بدون شک انجام امور زیرساختی برای حرکت در مسیر تحول پوشاک مدارس همچون انجام پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهش‌های میدانی یک ضرورت است و پیش از انجام هر کاری نیاز است تا رصد دقیقی از شرایط حاکم بر مدارس کشور در باب لباس فرم دانش آموزان داشته باشیم. پدرام با اشاره به نارضایتی محرز دانش آموزان و والدین آن‌ها از لباس‌هایی که همه‌ساله برای پوشش فرم مدرسه آن‌ها در نظر گرفته می‌شود، اذعان داشت: انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس باید در وهله نخست در مسیر فرهنگ‌سازی برای تحول لباس فرم دانش‌آموزان گام بردارد و برای رسیدن به نقطه آغازین این فرهنگ‌سازی لازم است که پرسش‌نامه‌ای طراحی‌شده و به شکل مستقیم، جویای نظرات، علایق و سلایق دانش آموزان درباره لباس فرم آن‌ها داشت. این مدرس دانشگاه، رویکردهای اقتصادی را مهم‌ترین عامل ضعف‌ها و چالش‌های موجود در بحث لباس فرم مدارس عنوان و تصریح کرد: در این شرایط، مدارس به دنبال سود بیشتر از عرضه لباس فرم دانش آموزان هستند و از سویی دیگر به دلیل مشکلات اقتصادی خانواده‌ها، نمی‌توانند رقم‌های بالایی را بر هزینه پوشاک مدارس درنظر گیرند پس این‌گونه است که روز به روز از کیفیت این لباس‌ها کاسته شده و علی‌رغم تحولات چشمگیر هنر صنعت مد و لباس کشور به‌ویژه در بخش طراحی طی سال‌های اخیر شاهد آنیم که اتفاق مثبتی به شکل محسوس در بحث لباس فرم مدارس رقم نخورده است. او با تأکید بر اینکه انجمن پوشاک مدارس باید در مسیر فرهنگ‌سازی برای تحول لباس فرم دانش‌آموزان گام بردارد، افزود: این انجمن پوشاک مدارس است که می‌تواند مجموعه‌ای از نواقص، مشکلات و انتظارات را در عرصه لباس فرم دانش آموزان کشور به‌درستی و کارشناسانه ترسیم کرده و برای آن از نهادها و بخش‌های مربوط و ذی‌ربط درخواست کمک و همراهی کند.
مهرمهر6 ساعت قبل
تا تا زمانی که این فرآیند و ذائقه‌سازی تثبیت نشود این گسستی مردم و مسئولان و متولیان روزبه‌روز بیشتر خواهد شد. چرا در کشور ما مقاومت وجود دارد؟ به این خاطر که برای آن به خوبی ذائقه‌سازی نکردیم. باید بگویم که در حوزه مد و لباس فرآینده ذائقه‌سازی در دولت وجود ندارد و ذائقه مخاطب توسط عوامل بیگانه شکل می‌گیرد. می‌توانم به جرئت بگویم که فروشی که در ایام عاشورا در حوزه پوشاک است اگر بیشتر از فروش شب عید نباشد کمتر هم نیست. دولت باید ناظر باشد که این چرخه دچار انحراف نشود و در جهت خاستگاه عفاف و حجاب و قوانین مرتبط با آن پیش رود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
انجمن هنرهای نمایشی سال ۸۴ شکل می‌گیرد، یعنی بعد از انحلال انجمن نمایش که بخشی از بدنه ارشاد بود. افضلی: نه به نظرم سال ۸۴ انجمن منحل نمی‌شود؛ انجمن نمایش سابق سال ۸۶ و ۸۷ منحل می‌شود. موسسه توسعه هنرهای معاصر از آن تاریخ به صورت شکلی و محتوایی خصوصی می‌شود. *اگر مؤسسه خصوصی است پس چرا وزیر دستور انحلال می‌دهند؟ اگر موسسه خصوصی است که دولت نمی‌تواند منحلش کند. موسسه با دستور وزیر منحل نمی‌شود، بلکه می‌توانند کمک‌های انجام شده را قطع کننددر بند یک گزارش اخیر بازرسی کل کشور آمد که موسسه توسعه هنرهای معاصر تنها موسسه‌ خصوصی صرف است.
مهرمهر5 روز قبل
رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج درخصوص فعالیت کارگروه مد و لباس، گفت: رئیس این کارگروه امام جمعه و دبیر آن نیز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است. وی با تاکید بر اهمیت نظارت‌ها بر عرضه پوشاک منطبق با فرهنگ اسلامی، گفت: تشکیل کلاس‌های آموزشی برای اعضای صنف تولید کنندگان و توزیع گنندگان توسط اتحادیه پوشاک مرکز استان تصویب شده است. رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج با اشاره به اینکه در خصوص عرضه چنین پوشاکی ابتدا به مالکین واحدهای صنفی اخطار می‌دهیم، افزود: بی توجهی به اخطارها، پلمب واحدهای صنفی را به دنبال دارد، همچنین اعمال جریمه سنگین دور از انتظار نیست. وی با اشاره به اهمیت طراحی پوشاک اسلامی، گفت: باید این طراحی‌ها در اختیار تولید کنندگان قرار داده شود تا آنها نیز با تولید وسیع و گسترده اقدام به توزیع کنند. رئیس اتحادیه پوشاک فروشان کرج با بیان اینکه قصد داریم در بخش دیگری با اشاره به اهمیت برندسازی، گفت: آموزش به واحدهای صنفی با موضوع عفاف و حجاب در دستور کار است.
الفالف1 هفته قبل
اولین انتخاب؛ مهم‌ترین انتخاب استیکی از نکاتی که خیلی‌ها در ست استایل دانشجویی از آن پیروی نمی‌کنند و مرتکب اشتباه می‌شوند، لزوم انتخاب آیتم اصلی استایل در مرحله اول است. آیتم اصلی استایل دانشجویی بخشی از آن است که می‌خواهید بقیه آیتم‌هایتان را بر اساس آن تهیه کنید و به اصطلاح ست کنید. از اکسسوری غافل نشویداکسسوری‌ها یا همان زیورآلات نقش مهمی در استایل دانشجویی ایفا می‌کنند و می‌توانند این استایل را از یکنواختی دربیاورند. استایل دانشجویی با توجه به سایزاز مهم‌ترین نکاتی که باید برای انتخاب استایل دانشجویی به آن توجه کرد، سایز است. اگر اضافه وزن دارید نه سراغ لباس‌های تنگ بروید و نه لباس‌های گشاد بپوشید؛ لباس‌های تنگ اضافه وزنتان را در بیشتر نشان می‌دهند و لباس‌های گشاد شما را به مراتب چاقتر نشان خواهند داد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
دبیر اجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ از مشارکت ۲۰۶ شهر در طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر و تمدید این طرح تا ۲۵ شهریور خبر داد. به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، ابراهیم حیدری اظهار کرد: ۲۰۶ شهر کشور برنامه‌های‌شان را برای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ وهنر ارسال کردند. حوزه‌های موضوعی هنرهای تجسمی، هنرهای صناعی و سنتی، ادبیات، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، موسیقی و مد و لباس بیشترین و سینما، چاپ و بسته‌بندی، رسانه و مطبوعات و بازی‌های رایانه‌ای کمترین درخواست را به خود اختصاص داده‌اند. دبیر اجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر افزود: با توجه به استقبال شهرهای مختلف کشور و درخواست مدیران شهرها مهلت ارسال فرم‌ها به دبیرخانه بنا به مصوبه شورای برنامه‌ریزی تا ۲۵ شهریور ماه تمدید شده است و انتظار می‌رود مشارکت شهرها افزایش داشته باشد. در مرحله سوم، پس از بازگشت نیروهای آموزش‌دیده، هر شهر برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را برای توسعه رشته اعلام‌شده تدوین و به دبیرخانه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ارسال می‌کنند و هیئت داوران شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران، بر اساس شاخص‌های مشخص، از میان پرونده‌های رسیده، شبکه‌های شهرهای خلاق هر حوزه موضوعی را شناسایی و طی مراسمی معرفی می‌کند.
برنابرنا1 هفته قبل
۲۰۶شهر کشور برنامه‌های خود را برای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ارسال کرده‌اند. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ ابراهیم حیدری دبیر اجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ وهنر، گفت:: حوزه‌های موضوعی هنرهای تجسمی، هنرهای صناعی و سنتی، ادبیات، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، موسیقی و مد و لباس «بیشترین» و سینما، چاپ وبسته بندی، رسانه و مطبوعات و بازی‌های رایانه‌ای «کمترین» درخواست را به خود اختصاص داده‌اند. دبیر اجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر همچنین تصریح کرد: با توجه به استقبال شهرهای مختلف کشور و درخواست مدیران شهرها، تمدید مهلت ارسال فرم درخواست به دبیرخانه بنا به مصوبه شورای برنامه ریزی تا ۲۵ شهریور ماه تمدید شده است و انتظار می‌رود مشارکت شهرها افزایش داشته باشد. دبیر اجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر یادآور شد: در مرحله سوم، پس از بازگشت نیروهای آموزش دیده، هر شهر، برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را برای توسعه رشته اعلام شده، تدوین و به دبیرخانه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ارسال می‌کنند و هیات داوران شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران، بر اساس شاخص‌های معین شده، از میان پرونده‌های رسیده، شبکه‌های شهرهای خلاق هر حوزه موضوعی را شناسایی و طی مراسمی معرفی می‌کند. متن فراخوان بر روی سایت شبکه شهرهای خلاق به نشانی www. creative-cities. ir قرار دارد.
مهرمهر1 هفته قبل
دبیر اجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر همچنین تصریح کرد: با توجه به استقبال شهرهای مختلف کشور و درخواست مدیران شهرها، تمدید مهلت ارسال فرم درخواست به دبیرخانه بنا به مصوبه شورای برنامه‌ریزی تا ۲۵ شهریور تمدید شده است و انتظار می‌رود مشارکت شهرها افزایش داشته باشد. وی عنوان کرد: در مرحله دوم، پس از ثبت درخواست اولیه از کارشناسان، فعالان، مدیران به نمایندگی از هر شهر دعوت خواهند شد تا برای شرکت در دوره‌های کارگاهی تخصصی و تبادل نظر درباره اصول و شیوه‌های توسعه رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری شرکت کنند. دبیر اجرایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر بیان کرد: در مرحله سوم، پس از بازگشت نیروهای آموزش دیده، هر شهر، برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را برای توسعه رشته اعلام شده، تدوین و به دبیرخانه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ارسال می‌کنند و هیات داوران شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران، بر اساس شاخص‌های معین شده، از میان پرونده‌های رسیده، شبکه‌های شهرهای خلاق هر حوزه موضوعی را شناسایی و طی مراسمی معرفی می‌کند. حیدری در پایان گفت: شهری که به عنوان شهر خلاق در یک حوزه موضوعی معرفی شود، علاوه بر عنوانی که دریافت می‌کند، محور فعالیت‌های فرهنگی و هنری عمده ملی قرار خواهد گرفت و برای تصدی دوباره این عنوان باید برنامه‌های تازه‌ای را برای شرکت در رقابت‌های جدید ارائه دهد. متن فراخوان بر روی سایت شبکه شهرهای خلاق به نشانی www. creative-cities. ir قرار دارد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
کشور ایران از معدود کشورهای متقاضی مصرف چادر مشکی است و در این میان استان قم از استان‌هایی است که بیشترین میزان مصرف چادر مشکی را دارد، اما وقتی برای خرید این محصول وارد بازار می‌شویم، به سختی می‌توانیم نوع ایرانی آن را پیدا کنیم. امام خمینی نیز درباره شهید مدرس می‌فرمودند: «در آن وقت لباس کرباس ایشان زبانزد بود، کرباسی که باید از خود ایران باشد، می‌پوشید.» رییس اتحادیه پارچه‌فروشان استان قم گفت: قیمت چادر نیز مانند سایر کالاهای وارداتی، وابسته به نوسانات قیمت ارز است، چرا که یارانه‌ای به واردات چادر مشکی تعلق نمی‌گیرد و واردکننده چادر را با ارز آزاد و به قیمت روز وارد می‌کند، برای مثال وقتی قیمت از ۳هزار و پانصد تومان بود، هر متر چادر مشکی با قیمت متری ۵۰هزار تومان به فروش می‌رسید، اما با رسیدن قیمت ارز به ۱۴ هزارتومان، قیمت هر متر چادر مشکی تا متری ۲۰۰ هزارتومان افزایش داشت و ۴ برابر شد، برای چادرمشکی قیمت مصوب تعیین نمی‌شود و وارد کننده نقش مهمی در قیمت چادرهای مشکی دارد. ماندانا جلالی، مدیرکل تبلیغ حوزه‌ی علمیه خواهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، گفت: حوزه‌ی علمیه‌ی خواهران از نظر حقوقی و سازمانی اختیار و وظیفه‎ای برای ورور در عرصه تولید چادر مشکی ندارد، اما چون چادر مشکی از مهم‌ترین کالاهای مصرفی جامعه مخاطبین حوزه‌ی علمیه خواهران یعنی طلاب خواهر است و جنبه فرهنگی نیز دارد، این مسئله برای ما نیز اهمیت ویژه داشته است. جلالی افزود: طبق بیان مقام معظم رهبری تمام نهادها به ویژه حوزه علمیه نقش مهمی در حمایت از تولید داخلی دارند، به همین جهت نمایشگاه‌های متعددی توسط حوزه‌ی علمیه‌ی خواهران برای معرفی چادر ایرانی برگزار شده است، برخی مدرسه‌های علمیه‌ خواهران نیز بازارچه‌های محلی دارند که در آن‌ها چادر ایرانی عرضه می‌شود و اکنون بسیاری از طلاب خواهر با انواع ایرانی چادر مشکی آشنایی دارند و از انواع ایرانی این محصول استفاده می‌کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
او هم مانند خیلی‌ها موضوع حجاب را یکی از چالشی‌ترین موضوعات مربوط به زنان می‌داند و معتقد است دست‌هایی در خارج در کار است تا مردم را بر سر موضوع حجاب به جان هم بیندازند و در این میان نیروهای داخلی نباید اختلافات بر سر حجاب را تشدید کنند. به نظر بحث حجاب مغفول ماند؛ یکی از موضوعات مهمی که در این چند سال به خصوص چند سال اخیر چالش برانگیز بوده است. متاسفانه شدت برخورد سلبی، برخوردها از نوع برخوردهای انتظامی و ضربتی‌مان با موضوع حجاب خیلی بیشتراز کار فرهنگی است. بحث حجاب جزو موضوعاتی است که ما در گفتگوی درون نسلی پیگیری می‌کنیم و نشست هلی خیلی خوبی با جوانان در این زمینه داشته‌ایم. اختلافات قومیتی و طبقاتی را تشدید می‌کنند یا اختلافات دیدگاهی بر سرموضوعاتی مثل بحث حجاب، هدف تشتت جامعه ایرانی است.
ایمناایمنا1 هفته قبل
یکی از ویژگی‌های مهم استایل کژوال، لایه لایه پوشیدن است به گونه‌ای که پوششتان مختص فصل نباشد و بتوان با اضافه کردن یا کم کردن لایه‌ای گرمی و سردی آن را تنظیم کرد. برخی به اشتباه استایل کژوال را اسپرت می‌نامند اما باید بدانید استایل اسپرت، استایل ورزشی است. اما عناصر اصلی استایل کژوال که می‌توان با اضافه کردن آیتم هایی به آن، استایل را مختص به خود کرد عبارتند از: شلوار جینشلوار جین یکی از پایه‌های ثابت این استایل است که هم برای محیط‌های اداری مناسب است و هم برای دور همی‌ها و استایل‌های خیابانی. کت و ژاکتکت و ژاکت غیر رسمی، دو ابزار مهم برای استایل‌های شیک و کژوال در نیمه دوم سال است. بهتر است ساده، سبک و گرم کننده باشند که پیشنهاد ما، کت‌های جین و چرم است که می‌توانند یک استایل جذاب کژوال ایجاد کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از اسپوتنیک، وارد شدن کودکان در صنعت مدلینگ یکی دیگر از مسائلی است که روزانه کاربران درباره آن به بحث و تبادل‌نظر می‌پردازند. پس از انتشار اخبار مربوط به برپایی فشن‌شوی کودکان در اصفهان، واکنش‌های کاربران به این اتفاق تشدید یافت. کاربران با انتشار ویدئویی کوتاه از فشن‌شوی برگزار شده در اصفهان برای کودکان، نسبت به این اتفاق واکنش‌های تندی نشان داده‌ و آن را مورد انتقاد قرار دادند. اما جمعی از کاربران این اقدام را جالب و آن را در این عصر لازم می‌دانند. آنها معتقدند در صورتی که مجوز برای این کار صادر نشده بود اجازه برگزاری آن وجود نداشت و این بدان معناست که با برگزاری این فشن‌شو موافقت شده است.
فارسفارس1 هفته قبل
یک فعال حوزه مدیریت برندسازی و مد با اشاره به اینکه اعلام نظر متخصصان در زمینه پوشاک برای طراحی فرم دانش آموزان حائز اهمیت است، گفت: باید به بازار چندمیلیونی پوشاک دانش‌آموز در کشور توجه جدی شود. مدرس سمینار مدیریت و برندسازی مد و پوشاک با محوریت پوشاک مدارس گفت: درک حس، نیاز، ذائقه و تجربه مخاطبان محصولات در حوزه طراحی و تولید لباس فرم مدارس بر هر مؤلفه دیگر اولویت دارد و در حقیقت مشتری مداری مهم‌ترین عنصر در مسیر ساماندهی و برندسازی حوزه پوشاک مدارس است. وی افزود: لازم است نظر افراد متخصص در زمینه لباس فرم دانش آموزان کشورمان جدی گرفته شود و با توجه به جمعیت میلیونی دانش‌آموز در ایران و دشواری کنترل طیف وسیع این قشر در جامعه، تنها یک انجمن است که می‌تواند با فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم آموزشی و رسانه‌ای در مسیر ساماندهی پوشاک مدارس گام بردارد. رحیمی در ادامه به چالش‌های متعدد بر سر راه افراد مرتبط با حوزه پوشاک مدارس اشاره و تصریح کرد: تولیدکننده ایرانی با مشکل نبود مواد اولیه و پارچه مناسب در این بخش مواجه است و طراحان به دلیل نبود برندهای مشخص فعال در این بخش تمایلی برای ورود به آن را ندارند درحالی‌که وقت آن رسیده که تنها با درک نیاز مخاطبان هدف از مدیران مدارس گرفته تا دانش آموزان و خانواده‌هایشان، صنعت پوشاک را در مسیر توجه به حوزه پوشاک مدارس قرار داده و با جدیت به ساماندهی فعالیت برندها در این بخش بپردازیم. وی در خاتمه گفت: دارا بودن نگاه چندوجهی به مقوله مد و لباس، توجه هر چه بیشتر به بازار چندمیلیونی دانش‌آموز در کشور، کسب دانش روز و جهانی در صنعت مد و ایجاد ارتباط مؤثر و مطلوب میان محل عرضه و تقاضای حوزه پوشاک مدارس کمک می‌کند تا صنعت پوشاک در این بخش را همراه با سربازانی کاربلد، متخصص و دلسوز به سنگری سازنده برای نگاه آرمانی دولتمردان و سیاست‌گذاران کشور تبدیل کنیم.

نمایشگاه تن پوش‌های عاشورایی در استان بوشهر به روایت تصویر

7+
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
موجموج1 هفته قبل
نمایشگاه نقاشی قهوه خانه‌ای به مناسبت ایام محرم از روز ۱۰ شهریورماه در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران آغاز شد و تا ۱۴ شهریورماه ادامه دارد. نمایشگاه عاشورایی «دست آوردهای عاشورایی» و نمایشگاه عاشورایی «محرم» به مناسبت محرم در نگارخانه آیینه برج آزادی برگزار می‌شود. نمایشگاه عاشورایی «دست آوردهای عاشورایی» ۱۰ تا ۱۷ شهریورماه در نگارخانه آیینه برج آزادی و نمایشگاه عاشورایی «محرم» به سرپرستی مریم طهماسبی در نگارخانه آیینه برج آزادی ۲۲ تا ۳۱ شهریورماه برگزار می‌شود. برگزاری ۱۰ مجلس تعزیه از ۱۰ تا ۱۹ شهریورماه بعد از نماز ظهر مغرب و عشا در محوطه تئاتر شهر نیز به مناسبت محرم برگزار می‌شود. مجلس شاه چراغ، مجلس مسلم (ع)، مجلس وهب نصرانی، مجلس دو طفلان مسلم، مجلس حربن ریاحی، مجلس حضرت علی‌اکبر (ع)، مجلس حضرت قاسم (ع)، مجلس حضرت ابوالفضل (ع)، مجلس امام حسین (ع)، مجلس بازار شام و وفات حضرت رقیه (ع) در این برنامه اجرا می‌شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
برنامه‌های هنری به مناسبت ماه محرم و سوگواری امام حسین (ع) برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایشگاه نقاشی قهوه خانه‌ای، برگزاری مجالس تعزیه، اپرای عاشورا از برنامه‌های هنری به مناسبت ماه محرم است. نمایشگاه عاشورایی «دست‌آوردهای عاشورایی» و نمایشگاه عاشورایی «محرم» به مناسبت محرم در نگارخانه آیینه برج آزادی برگزار می‌شود. برگزاری ۱۰ مجلس تعزیه از ۱۰ تا ۱۹ شهریورماه بعد از نماز ظهر مغرب و عشا در محوطه تئاتر شهر نیز به مناسبت محرم برگزار میشود. مجلس شاه چراغ، مجلس مسلم (ع)، مجلس وهب نصرانی، مجلس دو طفلان مسلم، مجلس حربن ریاحی، مجلس حضرت علی‌اکبر (ع)، مجلس حضرت قاسم (ع)، مجلس حضرت ابوالفضل (ع)، مجلس امام حسین (ع)، مجلس بازار شام و وفات حضرت رقیه (ع) در این برنامه اجرا می‌شود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
گاهی از نمادهای خشت و گل، و گاهی از نماد دوچرخه و چرخ چاه و گاه از ترکیب شیشه و چوب در زیباسازی شهر استفاده شده است. مصطفی زارع‌زاده قائم مقام سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد در رابطه با ایده قاب‌های پارچه‌ای که در شهر یزد نصب شده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: این ایده به عنوان یک گالری شهری بی‌نظیر در دنیا اولین بار در یزد اجرا شده است. زارع‌زاده افزود: اجرای این گالری شهری علاوه بر کمک به پیشرفت در معرفی پارچه و صنعت نساجی یزد کمک می‌کند تا مردم از نزدیک با کیفیت خوب اجناس تولید ملی آشنا شوند و نسبت به خرید تولیدات خارجی تجدیدنظر کنند. شاید همین منقش کردن شهر خود معرفی این قطب نساجی باشد، شهر یزد، قطب تولید پارچه‌های زیبا و فاخر بوده که صدای دستگاه شعربافی سنتی آن این روزها خاموش شده است. ای کاش زیبایی تارو پود تنیده شده درهم این بافت‌ها، تنها به قاب روی دیوار خشتی منتهی نشود و روزگاری را شاهد باشیم که صنعت نساجی یزد به دوران اوج خود رسیده و یزد دگر بار به قطب اصلی نساجی کشور و منطقه تبدیل شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
مهرزاد دانش مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان در خصوص تفکیک وظایف بخش صنعت و فرهنگ در صنعت چاپ گفت: لایحه انتقال صنعت چاپ به وزارت صمت، زمستان سال گذشته و از طریق هیئت دولت به مجلس تقدیم شد. این لایحه در بهار امسال و در کمیسیون فرهنگی تصویب شد و برای تصویب نهایی در نوبت صحن علنی مجلس قرارگرفته، امیدواریم که از اوایل زمستان امسال تکلیف متولی صنعت چاپ مشخص شود. دانش با اشاره به مشکلات پیش روی صنعت چاپ اظهار کرد: من معتقدم تصویب این لایحه در مجلس به معنی حل همه مشکلات صنعت چاپ نخواهد بود زیرا موضوعاتی مانند مشکلات مالیات و مواد اولیه که فارغ از بحث وزارت صنعت باید به آن نگاه شود مطرح است. دانش تأکید کرد: صنعت چاپ صنعتی مهم و با اهمیت است و نمی‌توان نقش آن را در تولید فرهنگ انکار کرد اما حقیقت امر این است، هنگامی‌که وجه صنعتی در این حوزه مطرح می‌شود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ‌گونه مسئولیتی را نمی‌تواند قبول کند. وی در خصوص برخی نظرات و مطالبات مبنی بر تولی‌گری یک دستگاه برای حوزه صنعت چاپ خاطرنشان کرد: ما بر طبق ضوابط و برنامه‌های تعیین‌شده قانونی عمل می‌کنیم ما مکلف به رفع موانع و مشکلات در وجه صنعتی چاپ نیستیم.
مهرمهر2 هفته قبل
از سوی دیگر جوانان به سمت جریان جهانی مد هستند و دیدگاه‌های نهادها و سازمان‌های متولی با آنان کاملا فرق می‌کند. شاید در جریان برنامه‌ریزی برای بهبود یا فرهنگی کردن مسئله پوشش در جامعه ایرانی اتفاقاتی رخ داده باشد اما دوگانگی و گسست همچنان پایدار است. به اعتقاد من تماما برگزاری این جشنواره‌ها، همایش‌ها و نمایشگاه پول خرج کردن صرف است و هیچ‌گونه خاصیتی ندارد. به جای این فعالیت‌ها کاری کنند که لباس خوب و مناسبی را به عنوان لباس ملی به مردمانمان معرفی کنیم. شما تصور کنید که لباس‌های سنتی که در جهت لباس اقوام طراحی کرده‌ام در انبار خاک می‌خورد، اما کسی برای توسعه لباس‌های اقوام اقدامی نمی‌کند.»
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
اسپوتنیک: وارد شدن کودکان در صنعت مدلینگ یکی دیگر از مسائلی است که روزانه کاربران درباره آن به بحث و تبادل‌نظر می‌پردازند. پس از انتشار اخبار مربوط به برپایی فشن‌شوی کودکان در اصفهان، واکنش‌های کاربران به این اتفاق تشدید یافت. کاربران با انتشار ویدئویی کوتاه از فشن‌شوی برگزار شده در اصفهان برای کودکان، نسبت به این اتفاق واکنش‌های تندی نشان داده و آن را مورد انتقاد قرار دادند. اما جمعی از کاربران این اقدام را جالب و آن را در این عصر لازم می‌دانند. آن‌ها معتقدند در صورتی که مجوز برای این کار صادر نشده بود اجازه برگزاری آن وجود نداشت و این بدان معناست که با برگزاری این فشن‌شو موافقت شده است.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
. اولین گذر فرهنگ و هنر مشهد در مشهد راه اندازی شد. به گزارش مشهد فوری، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در آئین افتتاح این گذر فرهنگی در جمع خبرنگاران افزود: ۷۰ واحد در بازار گذر فرهنگ و هنر به صورت رایگان برای فروش آثار در اختیار هنرمندان قرار گرفته است. مروارید گفت: نقاشی، صنایع هنری تجسمی، آثار هنری بین المللی از کشورهایی چون افغانستان، استودیو و عکاسی هنری، آثار هنری بر روی چرم، تصویرسازی، خراطی، خطاطی، تذهیب، محصولات فرهنگی در قالب کتاب، مد و لباس ایرانی و اسلامی در این گذر فرهنگی عرضه خواهد شد. وی اعلام‌کرد: دو مجموعه دیگر در مشهد با همکاری شهرداری و دانشگاه فردوسی در جنب بازار گلستان و وکیل آباد باعنوان گذر فرهنگ و هنر در حال برنامه ریزی برای اجراست. وی ادامه داد: در ۸ پهنه حاشیه شهر تولیدات فرهنگی هنری را شناسایی و بخشی از ظرفیت گذر فرهنگ و هنر را به هنرمندان حاشیه شهر اختصاص دادیم تا بدون واسطه آثار خود بفروشند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
تنها جایزه بین‌المللی ایران در حوزه کتاب، جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی است که به طور تخصصی محدود به دو رشته ایرانشناسی و اسلام‌شناسی می‌باشد. با وجود فراوانی جوایز بین‌المللی فرهنگی و هنری در ایران، هیچ جایزه بین‌المللی در حوزه کتاب کودک در کشورمان نداریم. در سال جاری مجمع ناشران انقلاب اسلامی، جایزه جهانی کتاب فلسطین را بنیان گذاشته که هنوز برگزار نشده است و نمی‌دانیم آیا شامل کتاب کودک نیز هست یا نه. جایزه جهانی کتاب کودک در ایرانبی‌شک در میان کشورهای جهان، ایران از جایگاهی ممتاز و ویژه در حوزه کتاب و کتاب کودک و نوجوان برخوردار است. کتاب کودک ایران هم با سابقه‌ای حدودا صد و هشتاد ساله، امروز از نمونه‌های معتبر چه در متن و چه تصویرگری به شمار می‌رود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان به نقل از سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، لیلا لندی در نشست تخصصی طراحان لباس شهر اصفهان به تدوین و رونمایی از نخستین «منشور مد و لباس» و عملکرد طراحان لباس اصفهان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: براساس این منشور به صورت پیوسته و مداوم، زیرساخت هایی تعریف و نمایشگاه هایی برگزار شد. مدیر مرکز تخصصی بانوان آفتاب تاکید کرد: هدف از ایجاد کارگروه‌های تخصصی در زمینه طراحی لباس این بوده است که موازی کاری‌ها حذف شده و به وحدت رویه‌ای برسد. وی ادامه داد: ما در یک شهر فرهنگی زندگی می‌کنیم اما متاسفانه از لباس اجتماع، لباس جشن تولد، لباس مدارس، لباس حجاب و عفاف، لباس منزل و بسیاری از انواع دیگری از مباحث و عناوین حوزه لباس هیچ تعریفی نداریم و حتی در مباحث توسعه‌ای و پارچه سازی هم تعریف مشخصی وجود ندارد و متاسفانه همه فعالیت‌ها در زمینه طراحی لباس به صورت جداگانه و موازی انجام شده و هرکسی صرفا به تخصص خود پرداخته است. وی گفت: ما به عنوان نهاد عمومی تلاش می‌کنیم در عرصه پوشاک شهر در بحث‌های تسهیلگری همراه طراحان باشیم و اگر نمی‌توانیم کمکی کنیم حداقل سنگ اندازی نکنیم. نشست تخصصی طراحان لباس شهر اصفهان ازسوی مرکز تخصصی بانوان آفتاب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و با همکاری موسسه فرهنگی هنری دانش آرا در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی برگزار شد.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، طرح عملیاتی سامانه مجوز نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های کارگروه در مراحل پایانی خود به سر می‌برد و در آینده‌ای نزدیک فعالیت خود را آغاز می‌کند. علی حمیدی مدیر ارتباطات و فناوری کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اعلام اتصال مجوز نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های کارگروه ساماندهی مد و لباس به سامانه تجمیع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دراین‌باره گفت: اجرای این طرح نه‌تنها موجب تسریع در روند صدور و بررسی مجوزها خواهد داشت بلکه موجب افزایش کیفیت در نظارت بر محتوای حوزه مد و لباس می‌شود. حمیدی اظهار کرد: در آینده نه‌چندان دور با همکاری مرکز رسانه‌های دیجیتال معاونت هنری و بخش ارتباطات و فناوری کارگروه مد و لباس شاهد اتصال سایر مجوزها و خدمات این کارگروه به سامانه تجمیع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهیم بود.
ایلناایلنا2 هفته قبل
در سال گذشته مبلغ ۹ میلیارد و ۸۷۵ میلیون و پانصد هزار تومان از محل اعتبار معاونت امور هنری به استان‌ها پرداخت شده است. به گزارش ایلنا، در سال گذشته مبلغ ۹ میلیارد و ۸۷۵ میلیون و پانصد هزار تومان از محل اعتبار معاونت امور هنری به استان‌ها پرداخت شده است. قبادی در ادامه گفت: این حمایت در قالب تولید آثار، برگزاری رویدادها، کمک به انجمن‌ها یا مراکزی مانند هنرستان‌ها و … انجام شده است. مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به استان‌ها و حمایت از توسعه هنر در برنامه‌های معاونت امور هنری قرار دارد و سعی می‌شود که این حمایت‌ها با در نظر گرفتن اولویت‌ها در استان‌ها برای طرح‌ها و برنامه‌های مؤثر انجام شود. قبادی در ادامه گفت: روند حمایت از استان‌ها در برنامه‌های سال جاری معاونت امور هنری نیز قرار دارد و براساس اعتبار و امکان موجود معاونت و فعالیت‌های استان‌ها، حمایت‌ها تداوم خواهد داشت.
مهرمهر2 هفته قبل
این کتاب در ۶ فصل با عناوین «استایلیست مد و لباس»، «پژوهش‌های ضروری»، «بخش‌های موجود در استایلینگ»، «آمادگی برای عکس‌برداری»، «مراحل خلق تصاویر» و «پیشرفت مد و لباس» تنظیم و تدوین شده است. استایلیست می‌تواند با مهارتی که نسبت به خویش بهره برده و در راستای اهداف مشتری‌های صنعتی یا شخصی خود، استایلی مشخص از یک ایده را به نمایش گذارد. در نشریات، اطلاعات مربوط به انواع گرایش‌ها در رویدادهای مربوط به مد و لباس به شیوه‌های گوناگونی تعبیر می‌شوند. همچنین، بسیاری از سبک‌های لباس اجتماعی به استایل دیگری روی آوردند و هم‌اکنون از طریق روند کلی مد و لباس قابل تشخیص هستند. برای مثال لباس کتان راه‌راه اولین بار به عنوان لباس کار مورد استفاده قرار گفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد در سال ۹۷ مبلغ ۹ میلیارد و ۸۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از محل اعتبار معاونت هنری به استان‌ها پرداخت شده است. اعتمادآنلاین| حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در راستای حمایت از توسعه هنر در استان‌ها، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۹ میلیارد و ۸۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از اعتبار خود را در زمینه موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و مد و لباس و همچنین آموزش هنر در هنرستان‌ها به ۳۲ استان، منطقه آزاد قشم و منطقه آزاد اروند اختصاص داده است. قبادی در ادامه بیان کرد: این حمایت در قالب تولید آثار، برگزاری رویدادها، کمک به انجمن‌ها یا مراکزی مانند هنرستان‌ها و … انجام شده است. مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به استان‌ها و حمایت از توسعه هنر در برنامه‌های معاونت امور هنری قرار دارد و سعی می‌شود که این حمایت‌ها با در نظر گرفتن اولویت‌ها در استان‌ها برای طرح‌ها و برنامه‌های مؤثر انجام شود. قبادی در پایان یادآور شد: روند حمایت از استان‌ها در برنامه‌های سال جاری معاونت امور هنری نیز قرار دارد و براساس اعتبار و امکان موجود معاونت و فعالیت‌های استان‌ها، حمایت‌ها تداوم خواهد داشت.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در راستای حمایت از توسعه هنر در استان‌ها، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۹ میلیارد و ۸۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از اعتبار خود را در زمینه موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و مد و لباس و همچنین آموزش هنر در هنرستان‌ها به ۳۲ استان، منطقه آزاد قشم و منطقه آزاد اروند اختصاص داده است. قبادی در ادامه بیان کرد: این حمایت در قالب تولید آثار، برگزاری رویدادها، کمک به انجمن‌ها یا مراکزی مانند هنرستان‌ها و … انجام شده است. مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به استان‌ها و حمایت از توسعه هنر در برنامه‌های معاونت امور هنری قرار دارد و سعی می‌شود که این حمایت‌ها با در نظر گرفتن اولویت‌ها در استان‌ها برای طرح‌ها و برنامه‌های مؤثر انجام شود. قبادی در پایان یادآور شد: روند حمایت از استان‌ها در برنامه‌های سال جاری معاونت امور هنری نیز قرار دارد و براساس اعتبار و امکان موجود معاونت و فعالیت‌های استان‌ها، حمایت‌ها تداوم خواهد داشت.

به انتهای لیست رسیدید