مذاکرات برگزیت

مذاکرات برگزیت

خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
نشریه فوربس در گزارشی به بررسی وضعیت دلار در سال ۲۰۲۰ پرداخت. از اکتبر سال ۲۰۱۹ دلار در یک عقب نشینی محسوس از رکوردهای ثبت شده خود در تابستان و ابتدای پاییز فاصله گرفت. مهم‌ترین اتفاق پولی سال ۲۰۱۹ متقاعد شدن بانک مرکزی آمریکا به عقب نشینی از سیاست یک دهه اخیر و کاهش نرخ بهره برای سه مرتبه بود. در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ عملکرد ضعیف‌تر دلار در مقایسه با فصول پیش باعث شد تا رشد شاخص دلار به تنها یک درصد برسد که در مقایسه با رشد ۳٫۶۷ درصدی سال قبل کاهش محسوسی داشته است. شاخص دلار، نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی متشکل از شش ارز را میسنجد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
نشریه فوربس در گزارشی به بررسی وضعیت دلار در سال ۲۰۲۰ پرداخت. از اکتبر سال ۲۰۱۹ دلار در یک عقب نشینی محسوس از رکوردهای ثبت شده خود در تابستان و ابتدای پاییز فاصله گرفت. بخشی از این عقب نشینی مربوط به حوزه داخلی و برخی نیز مربوط به حوزه خارجی بوده است. در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ عملکرد ضعیف‌تر دلار در مقایسه با فصول پیش باعث شد تا رشد شاخص دلار به تنها یک درصد برسد که در مقایسه با رشد ۳٫۶۷ درصدی سال قبل کاهش محسوسی داشته است. شاخص دلار، نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی متشکل از شش ارز را میسنجد.

:: لندن - بحران کسب و کار و افزایش ورشکستگی

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، مرکز پژوهش خرده فروشی در انگلیس از بحرانی شدن شرایط کسب و کار در این کشور و بسته شدن روزانه شصت و یک مغازه و فروشگاه طی یک سال اخیر در خیابان‌های انگلیس خبر داد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 هفته قبل
در اولین روز از معاملات هفته جدید میلادی شاخص دلار بدون تغییر باقی ماند و در سطح ۹۶٫۹۴۲ واحد قرار گرفت. فلز زرد اما به روند صعودی خود ادامه داد و هر اونس طلا با قیمت هزار و ۵۱۴ دلار معامله شد. در اولین روز از معاملات هفته جدید میلادی شاخص دلار که نرخ برابری آن را در برابر سبدی از ارزهای جهانی اندازه‌گیری می‌کند ثابت ماند و در سطح ۹۶٫۹۴۲ واحد قرار گرفت. از مهم‌ترین دلایل رشد قیمت جهانی طلا در دو هفته اخیر، افت شاخص دلار بوده است. جدیدترین اتفاقات مربوط به طلا را می‌توانید در سلسله اخبار قیمت جهانی طلا تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد اتحادیه اروپا جمعه گفت این اتحادیه و انگلیس تلاش برای رسیدن به توافق بر سر مسائل تجاری و سایر مسائل مربوط به روابط آینده دو طرف را ادامه خواهند داد و بایستی تمدید مذاکرات به فراتر از سال ۲۰۲۰ را مد نظر قرار دهند. به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، «ون‌در لین»، رئیس کمیسیون اروپا در گفت‌وگوبا روزنامه فرانسوی «له‌ اکوس» درباره احتمال تمدید موعد این مذاکرات ابراز نگرانی کرد. انگلیس قرار است روز ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ از اتحادیه اروپا خارج شود. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، انگلیس نخستین کشوری است که از این اتحادیه خارج می‌شود. مذاکره میان انگلیس و مابقی اعضای اتحادیه اروپا بر سر آینده روابط تجاری، شیلات، آموزش و حمل و نقل تنها بعد از این تاریخ می‌تواند انجام شود و باید تا پایان سال ۲۰۲۰ به اتمام برسد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
نشریه گاردین در گزارشی مبتنی بر تحقیقات نوشت: آشفتگی‌های سیاسی و ابهامات ناشی از برگزیت اصلی‌ترین عامل بروز مشکلات و ضعف اقتصادی کشور است. تحقیقات این نشریه از روند فعالیت‌های تجاری در انگلیس نشان می‌دهد که عملا رشد اقتصادی در سه ماهه‌ی سال جاری میلادی (۲۰۱۹) متوقف شده است. طبق اعلام بانک مرکزی، رشد اقتصادی انگلیس برای سال ۲۰۱۹ حدود یک درصد پیش بینی می‌شود که این رقم ضعیف‌ترین میزان در نزدیک به نیم قرن گذشته است. در حالی که جانسون قصد دارد تا پایان سال آینده میلادی مذاکرات با اتحادیه اروپا را به نتیجه برساند، مقامات اتحادیه اروپا این مهلت را کوتاه ارزیابی کرده‌اند. «اندرو سنتانس» عضو پیشین کمیته سیاست‌های پولی بانک مرکزی انگلیس در یادداشتی برای گاردین نوشته است که سایه تاریک برگزیت همچنان بر آینده اقتصادی این کشور گسترده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
انگلیس امروز صحنه رقابت انتخاباتی است که سرانجام خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) را مشخص خواهد کرد. مهدی خالدی/انگلیس امروز صحنه رقابت انتخاباتی است که سرانجام خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) را مشخص خواهد کرد. در نظرسنجی‌ها به طور میانگین حزب محافظه‌کار حدود ۱۰ درصد از حزب کارگر پیش افتاده است. در سناریوی بعید سوم، یعنی تشکیل دولت با اکثریت کارگر، جانسون پس از حضور پنج ماهه در دفتر نخست وزیری ناچار به ترک آن می‌شود. اکنون نیز به واسطه ضعف مدیریتی در احزاب و به ویژه حزب کارگر نظرسنجی‌ها پیروزی جانسون را محتمل‌تر می‌دانند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
نظرسنجی‌های اخیر از فاصله ۲ رقمی حزب محافظه کار با حزب مخالف کارگر حکایت دارند. در حالی که شانس محافظه کاران در بازه ۴۰ تا ۵۰ درصدی در نوسان است، حزب کارگر حدود ۳۰ و لیبرال دموکرات ۱۳ درصد شانس دارند. هرچند غافلگیری نتیجه انتخابات ۲۰۱۷ با پیروزی حداقلی حزب محافظه کار برخلاف نظرسنجی‎ها، همچنان مورد توجه و نگرانی است. پارلمان با اکثریت محافظه کار، ۲. احتمالا این همه پرسی در شش ماهه نخست آغاز کار کابینه کارگر برگزار شده و اجرایی شدن نتیجه آن نیز حتمی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش یورو نیوز، میشل بارنیه، مسئول مذاکرات برگزیت در اتحادیه اروپا گفت: احتمال خروج آشفته و بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا هنوز وجود دارد و مذاکرات آینده در مورد تجارت بین دو طرف دشوار خواهند بود. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، این در حالی است که پارلمان انگلیس برگزاری انتخابات سراسری زودرس در روز ۱۲ دسامبر را تصویب کرده و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پس از شکست طرح پیشنهادی خود در پارلمان امیدوار است معضل برگزیت را با پیروزی در این انتخابات حل کند. میشل بارنیه در سخنرانی خود در شهر بروکسل گفت: «ریسک وقوع برگزیت بدون توافق هنوز وجود دارد. او گفت درعین حال اگر مذاکرات تجاری دو طرف در دوران انتقالی به نتیجه نرسند و اتحادیه اروپا با تمدید مذاکرات موافقت نکند بازهم ممکن است برگزیت بدون توافق روی دهد. بارنیه افزود: «مذاکرات تجاری بین دو طرف بسیار دشوار خواهد بود و ما برای تکمیل این مذاکرات فقط ۱۱ ماه فرصت خواهیم داشت که زمان بسیار کوتاهی است.»
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
دونالد توسک، رییس شورای اروپا در ساعات پایانی روز سه‌شنبه از رهبران اروپایی خواست تا با تمدید مهلت بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا موافقت کنند. روز سه‌شنبه یک دیپلمات فرانسوی به خبرنگاران گفته‌ بود که فرانسه فقط با یک مهلت چندروزه برای تمدید مهلت برگزیت موافقت خواهد کرد و مخالف یک مهلت چند ماهه است. درخواست تمدید مهلت برگزیت باید با اجماع همه ۲۷ عضو اتحادیه اروپا تصویب شود. بریتانیا قرار بود فروردین ماه سال جاری اتحادیه اروپا را ترک کند، اما مهلت این کشور برای اجرای برگزیت تاکنون دو بار تمدید شده است. سفرای ۲۷ عضو اتحادیه اروپا چهارشنبه شب در بروکسل گرد هم آمدند تا طرح دونالد توسک، رییس شورای اروپا برای تمدید سه ماهه مهلت برگزیت را بررسی کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
همچنین به دنبال کاهش نرخ حواله درهم در روزهای اخیر، قیمت دلار کاهش یافته و با اعلام نرخ دلار در بازار آزاد و معاملات نقدی به قیمت ۱۱۳۰۰ تومان، بازار ارز و طلا در داخل نیز با کاهش قیمت مواجه شد. با این حال، طبق آمار بیش از ۲۰ میلیارد دلار ارز در خانه‌ها وجود دارد. در حال حاضر با کاهش قیمت‌ها و سیاست‌های اجرایی شاهد عرضه ارزهای خانگی به بازار هستیم و مردم دیگر نگاه سرمایه‌گذاری به بازار ارز ندارند. بازار جهانی طلا در ۷ روز معاملاتی گذشته شرایط سخت و سخت‌تری پیدا کرده است، این مساله نشان می‌دهد که بازار منتظر یک حرکت بزرگ برای اونس طلا است. پیروزی ترودو اگر چه در مقایسه با انتخابات چهار سال پیش بسیار شکننده‌تر بود اما با استقبال معامله‌گران بازار ارز مواجه شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ماه قبل
ارزش معاملات خرد بورس نیز که ۹ مهر رکورد تاریخی خود را جابه‌جا کرد، طی نیمه دوم ماه با کاهش محسوسی مواجه شد. ضعف تقاضا در خیابان فردوسیبازار ارز در اولین ماه پاییز معاملات کم‌رمقی را تجربه کرد و نرخ دلار عقب‌نشینی ۸/ ۰ درصدی را در مقیاس ماهانه به ثبت رساند. این روند نزولی نرخ دلار بسیاری از نوسان‌گیران را از این بازار خارج کرده است. نرخ دلار در بازار تهران و طلای جهانی نیز طی یک ماه گذشته به ترتیب با افت‌های ۸/ ۰ و ۲ درصدی مواجه شدند. از این رو اگر محرکی برای افزایش نرخ دلار در هفته‌های آینده ایجاد نشود، افت بیشتر قیمت سکه دور از انتظار نخواهد بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه امروز سه شنبه اعلام کردکه دلیلی برای تمدید مهلت برگزیت وجود ندارد. وزیر خارجه فرانسه در پارلمان کشورش در این باره گفت: در این مرحله، هیچگونه توجیهی برای تمدید مهلت برگزیت وجود ندارد. گفتنی است، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس تا کنون بارها وعده داده است که تحت هر شرایطی ۳۱ اکتبر (۹ آبان ماه) کشورش اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد. در همین رابطه، ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد: مذاکرات برگزیت اتلاف وقت و انرژی بود. اتحادیه اروپا هر چه در توان داشت انجام داد تا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به شکلی منظم و طبق برنامه ریزی اجرا شود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
پیروزی لیبرال‌ها باعث صعود دلار کانادا و عقب‌نشینی دلار آمریکا شد. این حزب ۱۵۶ کرسی از ۳۳۸ کرسی را به دست آورده و برای تشکیل دولت تنها نیاز به ۱۴ کرسی دیگر دارد. پیروزی ترودو اگر چه در مقایسه با انتخابات چهار سال پیش بسیار شکننده‌تر بود اما با استقبال معامله‌گران بازار ارز مواجه شد. در معاملات روز سه شنبه بازارهای ارز، هر دلار آمریکا به ۱٫۳۰۸۶ دلار کانادا عقب نشست که یکی از کمترین سطوح سه ماه اخیر محسوب می‌شود. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا با کاهشی مجدد به ازای ۱٫۴۵۴۲ دلار مبادله شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ماه قبل
در هفته منتهی به بیستم اکتبر، بیت‌کوین ۵٫۱ درصد افت کرد، طلا اما با رشد ۰٫۱۳ درصدی مواجه شد. با مذاکرات جدید میان چین و آمریکا و همچنین برگزیت، دلار در برابر سایر ارزها تضعیف شد و قیمت نفت هم افت ۱٫۳ درصدی را تجربه کرد. پیش‌بینی قیمت بیت‌کوینبا توجه به روند نزولی هفته گذشته، پیتر شیف، سرمایه‌گذار و یکی از مخالفان سرسخت‌ بیت‌کوین، پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت‌کوین به‌زودی به کمتر از شش هزار دلار خواهد رسید. آیا ارزش دلار کاهش می‌یابد؟ با افزایش خوش‌بینی‌ها به حصول توافق تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان و همچنین توافق بریتانیا و اتحادیه اروپا منجر به کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزها به‌خصوص پوند و یورو شد. بر اساس تحلیل‌های تکنیکال و به نقل از وب‌سایت longforecast. com متوسط قیمت نفت در ماه اکتبر ۶۱٫۹۱ دلار، در ماه نوامبر ۶۱٫۹۱ و در ماه پایانی سال ۶۲٫۹۱ دلار پیش‌بینی شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۴‌ دلار کاهش به ۱۴۹۴ دلار رسید. اما پس از انتشار آمارهای ناامید کننده از رشد اقتصادی چین رشد شاخص‌ها محدود شد. برایان لن، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «توافق برگزیت آنطور که انتظار می‌رفت تاثیر منفی بر بازار طلا نداشته است. دو اقتصاد بزرگ جهان به دلیل بالا گرفتن اختلافات تجاری تعرفه هایی را بر کالاهای وارداتی از یکدیگر وضع کرده‌اند که موجب کاهش رشد اقتصاد جهانی گشته است. بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت انتظار دارد به دلیل بالا گرفتن ریسک‌های کلان اقتصادی و ژئوپلتیک قیمت طلا تقویت شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۴‌ دلار کاهش به ۱۴۹۴ دلار رسید. اما پس از انتشار آمارهای ناامید کننده از رشد اقتصادی چین رشد شاخص‌ها محدود شد. برایان لن، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «توافق برگزیت آنطور که انتظار می‌رفت تاثیر منفی بر بازار طلا نداشته است. دو اقتصاد بزرگ جهان به دلیل بالا گرفتن اختلافات تجاری تعرفه هایی را بر کالاهای وارداتی از یکدیگر وضع کرده‌اند که موجب کاهش رشد اقتصاد جهانی گشته است. بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت انتظار دارد به دلیل بالا گرفتن ریسک‌های کلان اقتصادی و ژئوپلتیک قیمت طلا تقویت شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
به نظر می‌رسد تصمیم فدرال رزرو درباره نرخ بهره در این نشست تاثیر بسیار مهمی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت جهانی طلا خواهد داشت. به نظر می‌رسد تصمیم فدرال رزرو درباره نرخ بهره در این نشست تاثیر بسیار مهمی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت جهانی طلا خواهد داشت. Mary Daly رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو در این باره گفت: هم اکنون وضعیت اقتصادی آمریکا خوب است و سیاست‌های انبساطی پولی فدرال رزرو نیز مطلوب است. در صورت نزول قیمت و قرار گرفتن آن زیر خط ترند صعودی شاهد نزول در قیمت طلا خواهیم بود و طلا به سمت سطح ۱۴۵۰ خواهد رفت. در صورت کاهش نرخ بهره در بانک‌های مرکزی دنیا شاهد صعود قیمت طلا خواهیم بود.
تابناکتابناک3 ماه قبل
پیش‌بینی روند صعودی طلا در سال آیندهتحلیلگران بانک استاندارد چارترد پیش‌بینی کردند سرمایه‌گذاران خرده پا موج بعدی رشد قیمت طلا را هدایت خواهند کرد. کاهش قیمت در بازار خودروقیمت بسیاری از محصولات بازار خودرو این هفته کاهش یافت. در حال حاضر در میان‌ مدل‌های پراید سایپا، پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۷ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با قیمت ۴۲ میلیون تومان و پراید ۱۳۲ نیز با قیمت ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. پژو ۲۰۷ با گیربکس ساده، ۱۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و با گیربکس اتوماتیک ۱۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. دانگ‌فنگ H۳۰، ۱۳۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ نیز از سوی فروشندگان با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان به خریداران عرضه شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
Mary Daly رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو در این باره گفت: هم اکنون وضعیت اقتصادی آمریکا خوب است و سیاست‌های انبساطی پولی فدرال رزرو نیز مطلوب است. منتظر بالا رفتن قیمت طلا باشیم؟ به اعتقاد بولارد سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی محدود کننده است و بانک مرکزی این کشور باید سیاست‌های انبساطی بیشتری را اتخاذ کند. نشست آتی فدرال رزرو آمریکا ۲۹ و ۳۰ اکتبر برگزار خواهد شد. در صورت نزول قیمت و قرار گرفتن آن زیر خط ترند صعودی شاهد نزول در قیمت طلا خواهیم بود و طلا به سمت سطح ۱۴۵۰ خواهد رفت. در صورت کاهش نرخ بهره در بانک‌های مرکزی دنیا شاهد صعود قیمت طلا خواهیم بود.
برنابرنا3 ماه قبل
از اینرو شورای اروپا از کمیسیون و پارلمان اروپا دعوت کرد تا اقدامات لازم را برای اجرای برگزیت در تاریخ یکم نوامبر ۲۰۱۹ اتخاذ کنند. ژان‌کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا هم طی سخنانی در همین نشست اظهار داشت که از دست‌یابی به توافق برگزیت خرسند و تسلی خاطر پیدا کرده است. توافق جدید باید به تائید پارلمان‌های انگلیس و اروپا برسد تا به اصطلاح برگزیت با توافق اجرا شود. وی روند مذاکرات برگزیت را دردناک توصیف کرد اما افزود: ‌ بریتانیا امروز می‌تواند در قالب یک کشور اتحادیه اروپا را ترک کند. با این حال رهبران احزاب مخالف دولت جانسون، توافق جدید را رد کرده و آن را بدتر از توافق «ترزا می» می‌دانند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ماه قبل
ساعت۲۴-سهام آسیایی امروز پس از این که انتشار داده‌های ضعیف خرده‌فروشان آمریکا، نگرانی‌هایی در مورد سلامت بزرگترین اقتصاد جهان به وجود آورد، درجا زدند. به نقل از رویترز، روز پنج‌شنبه، پس از این که انتشار داده‌های ضعیف خرده‌فروشان آمریکا، نگرانی‌هایی در مورد سلامت بزرگترین اقتصاد جهان به وجود آورد، سهام آسیایی پس از ۵ روز رشد، متوقف شدند. این در حالی بود که امید به توافق برگزیت نرخ پوند انگلیس را دچار نوسان کرد. کامپوزیت شانگهای چین با افت جزئی ۰٫۰۶ درصدی مواجه شد، در حالی که هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰٫۴۶ درصد رشد کرد. نرخ برابری دلار با ین ژاپن هم که هفته گذشته ۱۰۷٫۴۰۰ واحد شده بود، حالا تا ۱۰۸٫۸۱ واحد بالا رفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
اما سال ۲۰۱۵ بعد از برگزاری رفراندوم جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به برگزیت، برخلاف پیش­بینی­‌ها، ۵۱٫۹ درصد از انگلیسی‌­ها به جدایی از این اتحادیه رأی مثبت دادند. نتیجه همه­ پرسی در انگلیس: خروج از اتحادیه اروپاآقای نخست وزیر به عنوان اولین قربانی این بازی سیاسی و چهره حامی حضور در اتحادیه اروپا، مجبور به کناره‌­گیری از قدرت شد. اما استعفای «کامرون» و تغییر نخست وزیر بعدی یعنی خانم «ترزا می» نیز پایانی بر مشکلات دولت انگلیس نبود بلکه به مرور معضلات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی بیش از ارزیابی‌­های گذشته نمایان شد. در این شرایط خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و خلأ قانونی حاصل از آن در موضوعات حقوق بشری مایه نگرانی عمده گروه‌های اقلیت ازجمله مسلمانان انگلیس شده است. در پی این تحولات «جو جانسون»، برادر بوریس جانسون نیز از سمت خود کناره‌گیری کرد و ادامه کار در دولت انگلیس را متوقف کرد.
الفالف3 ماه قبل
وضعیت جدید برگزیتبرخی از منابع آگاه در جریان مذاکرات برگزیت اعلام کردند که مذاکره‌کنندگان انگلیس و اتحادیه اروپا به توافق نهایی در خصوص چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نزدیک شده‌اند. عکس‌العمل بازار‌ها به تحولات اخیر نشان‌دهنده تمایل آن‌ها به رسیدن یک توافق بر سر چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بود. با این حال، برخی از مقامات اتحادیه اروپا گفته‌اند که خواهان تمدید مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند؛ چراکه زمان باقی مانده را برای رسیدن به یک توافق کافی نمی‌دانند. مجلس این کشور شدیدا با خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مخالف است و لایحه‌ای را در این خصوص برای الزام دولت به حصول توافق با اتحادیه اروپا پیش از ترک این اتحادیه تصویب کرده و به تایید ملکه رسانده است. در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشور‌هایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی همچنبن تاکید کرد که نمی‌تواند پیش بینی کند نشست اتحادیه اروپا که امروز و فردا در بروکسل برگزار می‌شود چگونه پیش خواهد رفت. وی اعلام کرد که توافق درباره خروج منظم انگلیس از اتحادیه اروپا می‌تواند در صورت ضرورت همچنین در یک نشست ویژه اروپایی تصمیم گیری شود. صدر اعظم آلمان تاکید کرد که این حملات رنج و درد بیشتر را با خود به همراه می‌آورد. وی با اشاره به امکان قدرت گرفتن مجددد داعش در سایه این حملات تاکید کرد که این حملات ناامنی‌های جدیدی در منطقه و اروپا ایجاد می‌کند. مرکل در بخش دیگری از سخنانش درباره چشم انداز عضویت کشورهای بالکان غربی در اتحادیه اروپا سخن گفته و گفت ما باید به این کشورها چشم انداز و امید به آینده در این راستا بدهیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ برخی از منابع آگاه در جریان مذاکرات برگزیت اعلام کردند که مذاکره کنندگان انگلیس و اتحادیه اروپا به توافق نهایی در خصوص چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نزدیک شده‌اند. پیش‌تر بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور گفته بود انگلیس را تحت هر شرایطی از اتحادیه اروپا در سی و یکم اکتبر خارج خواهد کرد. در دیگر معاملات بازار ارز، ارزش دلار آمریکا در برابر همتای کانادایی و سنگاپوری کاهش یافت تا جایی که هر دلار آمریکا به ترتیب به ازای ۱٫۳۲۰۸ و ۱٫۳۶۸۷ دلار کانادا و سنگاپور معامله شد. در معاملات بازارهای ارزی جهانی، هم چنین هر دلار بار دیگر به رکورد ۲٫۵ ماه اخیر در برابر ین نزدیک شد و به ۱۰۸٫۷۵۷۳ ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا با ۰۳۴ درصد کاهش به ازای ۱٫۴۷۳۸ دلار مبادله شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ماه قبل
تنش‌های تجاری با چین طی ماه‌های اخیر فشار زیادی را بر رشد اقتصادی آمریکا وارد کرده است. Mary Daly رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو در این باره گفت: هم اکنون وضعیت اقتصادی آمریکا خوب است و سیاست‌های انبساطی پولی فدرال رزرو نیز مطلوب است. به اعتقاد بولارد سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی محدود کننده است و بانک مرکزی این کشور باید سیاست‌های انبساطی بیشتری را اتخاذ کند. نشست آتی فدرال رزرو آمریکا ۲۹ و ۳۰ اکتبر برگزار خواهد شد. به نظر می‌رسد تصمیم فدرال رزرو درباره نرخ بهره در این نشست تاثیر بسیار مهمی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت جهانی طلا خواهد داشت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
این در حالی بود که امید به توافق برگزیت نرخ پوند انگلیس را دچار نوسان کرد. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن با رشدی جزئی مواجه شد، در حالی که نیکی ژاپن کاملا بدون تغییر باقی ماند. کامپوزیت شانگهای چین با افت جزئی ۰٫۰۶ درصدی مواجه شد، در حالی که هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰٫۴۶ درصد رشد کرد. این در حالی است که هفته گذشته این نرخ تا ۱٫۲۳۰۰ هم سقوط کرده بود. نرخ برابری دلار با ین ژاپن هم که هفته گذشته ۱۰۷٫۴۰۰ واحد شده بود، حالا تا ۱۰۸٫۸۱ واحد بالا رفته است.
فراروفرارو3 ماه قبل
پدیدار شدن آثار منفی جنگ تجاری روی اقتصاد آمریکا، ارزش دلار را با کاهش مواجه کرد. پیش‌تر بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور گفته بود انگلیس را تحت هر شرایطی از اتحادیه اروپا در سی و یکم اکتبر خارج خواهد کرد. مجلس این کشور شدیدا با خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مخالف است و لایحه‌ای را در این خصوص برای الزام دولت به حصول توافق با اتحادیه اروپا پیش از ترک این اتحادیه تصویب کرده و به تایید ملکه رسانده است. در دیگر معاملات بازار ارز، ارزش دلار آمریکا در برابر همتای کانادایی و سنگاپوری کاهش یافت تا جایی که هر دلار آمریکا به ترتیب به ازای ۱٫۳۲۰۸ و ۱٫۳۶۸۷ دلار کانادا و سنگاپور معامله شد. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا با ۰۳۴ درصد کاهش به ازای ۱٫۴۷۳۸ دلار مبادله شد.
فراروفرارو3 ماه قبل
وضعیت جدید برگزیتبرخی از منابع آگاه در جریان مذاکرات برگزیت اعلام کردند که مذاکره‌کنندگان انگلیس و اتحادیه اروپا به توافق نهایی در خصوص چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نزدیک شده‌اند. عکس‌العمل بازار‌ها به تحولات اخیر نشان‌دهنده تمایل آن‌ها به رسیدن یک توافق بر سر چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بود. با این حال، برخی از مقامات اتحادیه اروپا گفته‌اند که خواهان تمدید مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند؛ چراکه زمان باقی مانده را برای رسیدن به یک توافق کافی نمی‌دانند. مجلس این کشور شدیدا با خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مخالف است و لایحه‌ای را در این خصوص برای الزام دولت به حصول توافق با اتحادیه اروپا پیش از ترک این اتحادیه تصویب کرده و به تایید ملکه رسانده است. صندوق بین المللی پول پیش‌بینی خود درباره رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۹ را به ۳ درصد کاهش داده است.

به انتهای لیست رسیدید