مذاکرات هسته‌ای

مذاکرات هسته‌ای

ایسناایسنا1 ساعت قبل
یک مقام وزارت اتحاد کره جنوبی امروز دوشنبه اظهار کرد، سئول در حال بررسی راه‌های گفتگو با کره شمالی درباره مجوز سفر انفرادی شهروندانش به این کشور است. به گزارش خبرگزاری یونهاپ، یک مقام وزارت اتحاد کره جنوبی به خبرنگاران گفت: ما در حال بررسی گزینه‌های گوناگون از جمله مذاکره در خصوص تورهای انفرادی به کره شمالی هستیم. این مقام کره جنوبی در این خصوص گفت: مردم چین، ژاپن، استرالیا، کشورهای اروپایی، کانادا و همه جای جهان به صورت انفرادی به کره شمالی سفر می‌کنند. این مقام همچنین اظهار کرد، گزینه‌های پیگیری تورهای انفرادی به کره شمالی تنها زمانی محقق خواهند شد که کره شمالی به پیشنهاد سئول برای مذاکره پاسخ دهد. کره شمالی درخواست‌های مکرر کره جنوبی را برای مذاکره و همکاری نادیده گرفته و از سئول برای امتناع از پیگیری پروژه‌های دو کره به دلیل نگرانی از تحریم‌های جهانی انتقاد کرده است.
فراروفرارو12 ساعت قبل
به گزارش شرق، ۱۳ آبان ۵۸ برگ مهمی در تقویم جمهوری اسلامی است، زمانی‌که هنوز از پیروزی انقلاب اسلامی یک‌سال نگذشته و طیف‌های مختلف سیاسی و فکری در جمهوری بعد از انقلاب اسلامی، در حال تجزیه، ترکیب و رشد بودند. با این قطع‌نامه، دولت ایران به دلیل اعدام‌های فوری مقامات رژیم گذشته محکوم شده بود. به دستور من کاردار سفارت ایران در واشنگتن گزارشی از سوابق آقای کاتلر تهیه کرد و فرستاد. بر‌اساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده از سوابق این فرد در آفریقا، به پیشنهاد من، دولت ایران موافقت خود را با اعزام او به‌عنوان سفیر آمریکا در ایران لغو کرد. اما تیم مذاکره‌کننده از الجزایر بازگشت و سه روز بعد گروهی دانشجو، سفارت آمریکا را تسخیر کردند.
ایرناایرنا1 روز قبل
شاید تا آن زمان، تنها صدای رسمی دولت آمریکا به زبان فارسی، شبکه خبری صدای آمریکا بود که چند ساعتی به تولید برنامه می‌پرداخت و تلاش داشت خبرهای آمریکا را به مخاطبان فارسی زبان منتقل سازد. «مارک دبوویتز» مدیر اجرایی بنیاد صهیونیستی دفاع از دموکراسی نیز پس از آنکه شماری از فارسی‌زبان‌ها را به استخدام درآورد، به نوشتن توئیت فارسی پرداخت. دلیل آن را می‌توان به شادمانی یکی از اعضای این بنیاد پس از نخستین توئیت فارسی دونالد ترامپ، مرتبط دانست. این عضو بنیاد دفاع از دموکراسی که پیش از این نیز خواستار تحریم و حتی حمله نظامی به ایران شده بود، این توئیت ترامپ را محبوب‌ترین توئیت فارسی توصیف کرده و آن را به حساب نمایش قدرتمند حمایت ایرانیان از سیاست‌های ترامپ گذاشته است. فارغ از اینکه شخص نویسنده پیام‌های فارسی ترامپ در صفحه توئیتریش که شواهد نشان داده است، افراد دیگری نیز به این اکانت دسترسی دارند، کیست؛ پیگیری عضو ارشد بنیاد تروریستی دفاع از دموکراسی برای نخستین توئیت فارسی ترامپ می‌تواند تائیدکننده نقش این بنیاد در تهیه و انتشار آن باشد که با ترول‌های آلبانی‌نشین برای حمایت از آن نیز هماهنگ بوده است.
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۵۳ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۸به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست خبر تهدید طرف‌های اروپایی برجام از سوی ترامپ را منتشر کرد. اما باید دید تهدید نسبت به اعمال چنین تعرفه‌ای بر خودروهای اروپایی از سوی واشنگتن چه اهمیتی برای اروپا دارد. بر پایه این گزارش آلمان با صادرات ۷۰ میلیارد یورو خودرو، ۵۵ درصد صادرات خودروی اتحادیه اروپا را در تصاحب خود دارد. موضوع دیگر اهمیت وضع تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر خودرو‌های اروپایی، برای سه کشور اروپایی طرف برجام است. همچنین خودروسازی رنوی فرانسه نیز با نیسان و میتسوبیشی ژاپن فعلا ۸٫۶ درصد بازار آمریکا را در اختیار دارند، ادغام شده است.
ایمناایمنا1 روز قبل
روزنامه آرمان ملی، در صفحه نخست امروز با تیتر «از تخریب صف‌اولی تا سرزنش رای مردم» به بررسی تخریب رئیس‌جمهور از تریبون نماز جمعه پرداخت و نوشت: انقلاب امام (ره) سالم بود؛ انتخاب غلط فساد آورد»، این اظهارات مداح نماز جمعه تهران بود که علنا انتخاب و منتخب مردم را از تریبون نمازجمعه زیر سوال برد و هیچ کسی نیز به‌ وی متعرض نشد که چرا دومین مقام رسمی کشور را مورد تخریب قرار می‌دهد. هرچند که‌این رویه سابق براین نیز در جریان نماز عید سعید فطر سال ۹۶ نیز رخ داد و آنجا نیز مداح مراسم رئیس‌جمهور را مورد تخریب قرار داد. هر چند که انتقادات دیگری نیز در تخریب مذاکرات هسته‌ای، وزیر امور خارجه، رئیس‌جمهور و … توسط برخی ائمه جمعه، سخنرانی‌ها و مداحی‌های مختلف ابراز شده است. این در حالی است که در نماز جمعه‌ای که گذشت مداح مراسم به طور مشخص رئیس‌جمهور را غیرانقلابی و رای مردم را غلط خواند. اینگونه هجمه به منتخب ملت آن هم از تریبون نماز جمعه و غلط خواندن رای مردم سابقه نداشته و مشخص نیست که مسئولان ستاد نماز جمعه بر چه اساسی تریبون وحدت بخش نماز جمعه را در اختیار چنین افرادی برای تخریب چهره و شخصیت مسئولان نظام قرار می‌دهند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
درباره مذاکره با سه کشور اروپایی هم می‌گوییم به این‌ها هم نباید اعتماد کرد و برای هر قرارداد باید تضمین‌های واقعی و عملی بگیرید وگرنه نمی‌شود به این شکل حرکت را ادامه داد. این سه کشور نشان داده‌اند که در حساس‌ترین موارد با آمریکا همراهی می‌کنند و دنبال آمریکا حرکت می‌کنند. نام دولت آلمان در فهرست حامیان تسلیحاتی و شیمیایی صدام جنایتکار، برجسته است؛ آلمان سهم ویژه‌ای در تجهیز زرادخانه صدام متجاوز داشت و به همراه آمریکا، از بزرگترین تامین کنندگان تسلیحات شیمیایی و بیولوژیک صدام بود. رژیم صدام در کارخانه مزبور، «گاز خردل»، «تابون» و «سارین» جهت استفاده در جنگ علیه ایران، تولید می‌کرد. علاوه بر این‌ها، پاریس در طول هشت سال تجاوز رژیم صدام به ایران، حدود هفت میلیارد دلار وام در اختیار بغداد گذاشت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
چرا که بزرگترین و مهم‌ترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق هدف قرار گرفت. رسانه‌ها به صورت معناداری خبر ورود وزیر خارجه و مقامات نظامی آمریکایی به کاخ سفید را مخابره می‌کردند. اما وی تنها به یک توییت بسنده کرد: «از ایران موشک‌هایی به دو پایگاه نظامی واقع در عراق شلیک شده است. خروج نظامیان آمریکایی از منطقهحضور نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه به عنوان مهمترین عامل بی‌ثباتی و ناامنی به شمار می‌رود. سی ان ان پس از حمله موفق ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد اعلام کرده که تاریخ باید ثبت کند که دونالد ترامپ خاورمیانه را باخت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
********* ایجاد رونق اقتصادی در گرو حل مشکلات با جهان استروزنامه شرق در یادداشتی با عنوان «رشد اقتصادی بدون تعامل با جهان؟» نوشت: «ایجاد رونق در اقتصاد داخلی در گرو حل مشکلات با جهان خارج و دورشدن از تنش‌ها و تشنجات در عرصه سیاست خارجی است». این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «این سخن نه به‌معنی «وادادن» است و نه می‌توان از آن تمایل به وابستگی و ازدست‌دادن استقلال کشور یا نداشتن حمایت ملی را برداشت کرد. این روزنامه اصلاح طلب، مدعی شده است که به دلیل ضرب الاجل برجامی ایران، رویکرد اروپا تغییر کرد. در روزهای گذشته، یکی از فعالین اصلاح طلب گفته بود که اگر اصلاح طلبان نباشند، مجلس آینده «مجلس بی دست» خواهد بود. یکی دیگر از فعالین اصلاح طلب نیز گفته بود در صورت عدم حضور اصلاح طلبان در انتخابات، «مجلس از افراد کارآمد خالی می‌شود»!
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه «تاگس اشپیگل»، دولت آلمان این مسئله را تأیید کرده است که آمریکا در مناقشات درباره برنامه هسته‌ای ایران اتحادیه اروپا را به تصویب تعرفه‌های گمرکی بالا بر تولیدات خودروی این اتحادیه تهدید کرده است. به نوشته هفته نامه «اشپیگل»، البته این تهدیدات آمریکا توسط سه کشور اروپایی شرکت کننده در مذاکرات هسته‌ای یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس رد شده است. پیش از این هم روزنامه «واشنگتن پست»، در گزارشی از تهدیدات گمرکی آمریکا علیه اروپا در صورت خارج نشدن از برجام و برای وادار کردن این اتحادیه برای فعال کردن ساز و کار حل اختلافات در برجام خبر داده بود. آمریکا در سال ۲۰۱۸ از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و یک سیاست فشار حداکثری علیه ایران را در پیش گرفت. آلمان، فرانسه و انگلیس روز سه‌شنبه گذشته با انتشار بیانیه‌ای از فعال کردن ساز و کار حل اختلاف در برجام به بهانه نقض این توافق از طرف ایران خبر دادند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
این سخن آقای روحانی، بنده را مجبور کرد تا طی یادداشتی به این موضوع بپردازم و چند خطی در این خصوص به رشته تحریر درآورم تا شاید به شفاف شدن سخنان رئیس جمهور کمک کند. سال ۹۷ آغاز شد و در فروردین همان سال دلار جهانگیری ظهور کرد و بحران اقتصادی دیگری شروع شد!! جناب آقای روحانی!! * اگر «بلد نیستید» پس چرا طی ۷ سال گذشته به نقد دلسوزانه و توصیه‌های کارشناسان و صاحب نظران بی توجهی کردید؟!! از همین رو باید خدمتتان عرض کنم که جناب آقای روحانی، واقعا خراب کردید و مردم را از عملکرد دولت ناامید نمودید!!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
اما وی تنها به یک توییت بسنده کرد: «از ایران موشک‌هایی به دو پایگاه نظامی واقع در عراق شلیک شده است. به همین دلیل ترامپ از واکنش به عملیات ایران خودداری کرد تا جان نظامیان آمریکایی را نجات دهد. خروج نظامیان آمریکایی از منطقهحضور نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه به عنوان مهمترین عامل بی‌ثباتی و ناامنی به شمار می‌رود. سی ان ان پس از حمله موفق ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد اعلام کرده که تاریخ باید ثبت کند که دونالد ترامپ خاورمیانه را باخت. فرید زکریا هنگام پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری و سخنرانی وی درمورد خاورمیانه به طعنه به وی اعلام کرد که «آقای ترامپ به خاورمیانه خوش آمدید.» امروز نیز باید به آقای ترامپ اعلام کرد که «خاورمیانه برای آمریکا به پایان رسید.»
رکنارکنا2 روز قبل
در این مرحله است که ظریف ثابت کرد یک دشمن نیرومند برای ایالات متحده است. ظریف در این هفته نیز تلاش کرد ایران را قربانی بی ملاحظگی‌ها و بی پروایی‌های رئیس جمهور ایالات متحده نشان دهد. ممانعت امریکا از صدور ویزا برای ظریف، نقض تعهدات امریکا را آشکار می‌کند و می‌تواند به تلاش‌های آمریکا برای جلب حمایت بین المللی از اقدامات خود صدمه بزنند. هر دوی این اقدامات تسهیلات بیشتری را در عرصه جهانی در اختیار ظریف قرار داد. پرونده پمپئو زمانی بدتر می‌شود که او به رئیس جمهوری خدمت می‌کند که غیرقابل پیشبینی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
در سخنرانی‌های خود دم از استقلال زدند و شعار دادند که دیگر بس است زیر یوغ آمریکا بودن! در گفتگو‌ها از اختلافشان با کاخ سفید می‌گفتند وبرخی هم در داخل بیان می‌کردند که برای اولین بار بین اروپا و آمریکا شکرآب شده است. این در حالی بود که اساس مذاکرات هسته‌ای با غرب، گرفتن بهانه از دست آن‌ها و رفع تحریم‌های ظالمانه بود نه چیز دیگر. اروپا هم خود را به‌ظاهر دوست و دلسوز ایران نشان داد و تلاش کرد که برای جلوگیری از وارد آمدن صدمه به ایران اسلامی، کشورمان را برای واگذاری امتیازات بیشتر، متقاعد کند. همان کسانی که پشت میز مذاکره ظاهر می‌شوند، آن جنتلمن‌های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند.
فراروفرارو3 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت او مذاکرات هسته‌ای با کره‌شمالی را یک «بازی زیبای شطرنج» می‌بیند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این سخنان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه در مراسم امضای فاز اول توافق تجاری میان ایالات متحده و چین در کاخ سفید مطرح شد. ترامپ گفت این توافق به پکن اعتبار می‌دهد «به ما در مساله کره‌شمالی» کمک کند. او ادامه داد: همه این‌ها یک بازی بسیار بسیار زیبای شطرنج یا بازی پوکر یا … نمی‌توانم از واژه مهره‌بازی استفاده کنم چون خیلی با هرگونه مهره‌بازی که من تاکنون دیده‌ام تفاوت دارد اما طرح بسیار زیبایی دارد. به نظر می‌رسد رئیس‌جمهوری آمریکا کره‌شمالی و چین را به عنوان بازیکنانی در یک بازی در نظر گرفته است که در آن آمریکا در نهایت به دنبال برچیدن برنامه تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت۲۴-رئیس‌جمهوری آمریکا گفت او مذاکرات هسته‌ای با کره‌شمالی را یک «بازی زیبای شطرنج» می‌بیند. به گزارش خبرگزاری یونهاپ، این سخنان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه در مراسم امضای فاز اول توافق تجاری میان ایالات متحده و چین در کاخ سفید مطرح شد. ترامپ گفت این توافق به پکن اعتبار می‌دهد «به ما در مساله کره‌شمالی» کمک کند. او ادامه داد: همه این‌ها یک بازی بسیار بسیار زیبای شطرنج یا بازی پوکر یا … نمی‌توانم از واژه مهره‌بازی استفاده کنم چون خیلی با هرگونه مهره‌بازی که من تاکنون دیده‌ام تفاوت دارد اما طرح بسیار زیبایی دارد. به نظر می‌رسد رئیس‌جمهوری آمریکا کره‌شمالی و چین را به عنوان بازیکنانی در یک بازی در نظر گرفته است که در آن آمریکا در نهایت به دنبال برچیدن برنامه تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ است.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت او مذاکرات هسته‌ای با کره‌شمالی را یک «بازی زیبای شطرنج» می‌بیند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این سخنان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه در مراسم امضای فاز اول توافق تجاری میان ایالات متحده و چین در کاخ سفید مطرح شد. ترامپ گفت این توافق به پکن اعتبار می‌دهد «به ما در مساله کره‌شمالی» کمک کند. او ادامه داد: همه این‌ها یک بازی بسیار بسیار زیبای شطرنج یا بازی پوکر یا … نمی‌توانم از واژه مهره‌بازی استفاده کنم چون خیلی با هرگونه مهره‌بازی که من تاکنون دیده‌ام تفاوت دارد اما طرح بسیار زیبایی دارد. به نظر می‌رسد رئیس‌جمهوری آمریکا کره‌شمالی و چین را به عنوان بازیکنانی در یک بازی در نظر گرفته است که در آن آمریکا در نهایت به دنبال برچیدن برنامه تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ است.
ایسناایسنا3 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت او مذاکرات هسته‌ای با کره‌شمالی را یک «بازی زیبای شطرنج» می‌بیند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این سخنان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه در مراسم امضای فاز اول توافق تجاری میان ایالات متحده و چین در کاخ سفید مطرح شد. ترامپ گفت این توافق به پکن اعتبار می‌دهد «به ما در مساله کره‌شمالی» کمک کند. او ادامه داد: همه این‌ها یک بازی بسیار بسیار زیبای شطرنج یا بازی پوکر یا … نمی‌توانم از واژه مهره‌بازی استفاده کنم چون خیلی با هرگونه مهره‌بازی که من تاکنون دیده‌ام تفاوت دارد اما طرح بسیار زیبایی دارد. به نظر می‌رسد رئیس‌جمهوری آمریکا کره‌شمالی و چین را به عنوان بازیکنانی در یک بازی در نظر گرفته است که در آن آمریکا در نهایت به دنبال برچیدن برنامه تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ است.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری آمریکا گفت او مذاکرات هسته‌ای با کره‌شمالی را یک «بازی زیبای شطرنج» می‌بیند. به گزارش خبرگزاری یونهاپ، این سخنان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه در مراسم امضای فاز اول توافق تجاری میان ایالات متحده و چین در کاخ سفید مطرح شد. ترامپ گفت این توافق به پکن اعتبار می‌دهد «به ما در مساله کره‌شمالی» کمک کند. او ادامه داد: همه این‌ها یک بازی بسیار بسیار زیبای شطرنج یا بازی پوکر یا … نمی‌توانم از واژه مهره‌بازی استفاده کنم چون خیلی با هرگونه مهره‌بازی که من تاکنون دیده‌ام تفاوت دارد اما طرح بسیار زیبایی دارد. به نظر می‌رسد رئیس‌جمهوری آمریکا کره‌شمالی و چین را به عنوان بازیکنانی در یک بازی در نظر گرفته است که در آن آمریکا در نهایت به دنبال برچیدن برنامه تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ است.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
سفیر ایران در انگلیس طرح بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برای جایگزین کردن برجام با توافق ترامپ را رد و تصریح کرد: مادامی که برجام هست، دلیلی برای توافق جدید وجود ندارد. حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس گفت: برجام هنوز وجود دارد و سه کشور اروپایی عضو برجام اصرار دارند که از طریق دیپلماسی اختلاف نظرها را بر طرف کنند. بعیدی نژاد تصریح کرد اگر طرف‌های اروپایی به حفظ برجام مایل هستند بایستی دست به کار شوند. وی تصریح کرد: واقعیت این است که ما اکنون یک توافق داریم و دلیلی ندارد که به فکر جایگزین کردن آن بیندیشیم. وی با یادآوری این نکته که برجام یک توافق بین‌المللی و چند جانبه است تصریح کرد که ایران در جریان مذاکرات هسته‌ای با دولت وقت آمریکا مذاکره کرد.
رجانیوزرجانیوز4 روز قبل
سه کشور اروپایی باقی‌مانده برجام را فروختند تا از تعرفه‌های جدید ترامپ رهایی پیدا کنند. سه کشور اروپایی باقی‌مانده برجام را فروختند تا از تعرفه‌های جدید ترامپ رهایی پیدا کنند. حسن روحانی هم دیروز نتوانست خشم خود نسبت به بی عملی سابق و همراهی امروز اروپا با آمریکا را مخفی کند. * در دوسال گذشته آمریکا بارها برجام را نقض کرده است و اروپایی‌ها ساکت مانده‌اند. * آمریکا قطعنامه‌ی ۲۲۳۱ را نقض کرده است؛ اروپا باید یک قطعنامه علیه نقض آمریکا، صادر کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- مراسم بزرگداشت مرحوم هاشمی‌رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی قبل در محل سالن اجلاس سران آغاز شد. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، مراسم بزرگداشت مرحوم هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی قبل در محل سالن اجلاس سران آغاز شد. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، مراسم بزرگداشت مرحومرئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی قبل در محل سالن اجلاس سران آغاز شد. بیشتر بخوانید: مرحوم هاشمی رفسنجانی عصر روز یکشنبه ۱۹ دی ماه سال ۱۳۹۵ به علت عارضه قلبی و نارسائی تنفسی پس از انتقال به بیمارستان شهدای تجریش در سن ۸۲ سالگی دار فانی را وداع گفت. تکمیل می‌شود
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
بعیدی نژاد تصریح کرد اگر طرف‌های اروپایی به حفظ برجام مایل هستند بایستی دست به کار شوند. سفیر ایران در پاسخ به سووالی درباره توافق با ترامپ به عنوان جایگزین برجام هم گفت؛ این موضوع در حد یک ایده است و برای ما ابعاد آن روشن نیست. وی تصریح کرد: واقعیت این است که ما اکنون یک توافق داریم و دلیلی ندارد که به فکر جایگزین کردن آن بیندیشیم. این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیرممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با اشتباههای روی داده، برخورد قانونی صورت گیرد. بعیدی نژاد درباره حضور غیر قابل توجیه سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر تهران هم توضیحاتی را ارائه داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
بعیدی نژاد تصریح کرد اگر طرف‌های اروپایی به حفظ برجام مایل هستند بایستی دست به کار شوند. سفیر ایران در پاسخ به سووالی درباره توافق با ترامپ به عنوان جایگزین برجام هم گفت؛ این موضوع در حد یک ایده است و برای ما ابعاد آن روشن نیست. وی تصریح کرد: واقعیت این است که ما اکنون یک توافق داریم و دلیلی ندارد که به فکر جایگزین کردن آن بیندیشیم. وی با یادآوری این نکته که برجام یک توافق بین‌المللی و چند جانبه است تصریح کرد که ایران در جریان مذاکرات هسته‌ای با دولت وقت آمریکا مذاکره کرد. او درباره تحولات پس از به شهادت رسیدن سردار سپهبد قاسم سلیمانی هم عنوان کرد که ایران و امریکا در آستانه درگیری نظامی قرار داشتند.
ایرناایرنا4 روز قبل
قشقاوی به دستور ترور شهید سردار سلیمانی توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اشاره کرد و افزود: این ترور فضایی آکنده از درخواست انتقام توسط ملت ایران را در پی داشت؛ بی‌تردید اگر فضای جنگی بوجود آمده پس از ترور شهید سلیمانی نبود، هرگز هواپیمای اوکراینی سرنگون نمی‌شد. او با ابراز تسلیت به خانواده جانباختگان این سانحه گفت: طبق سوابق موجود و مشابه در تاریخ اینگونه حوادث ناگوار در جهان، ایران رکورددار اطلاع‌رسانی سریع در جهان شده زیرا هیچ کشوری تاکنون نتوانسته در مدت سه روز، به افکار عمومی خود و جهان درخصوص حادثه مشابه، اطلاع‌رسانی کند. سفیر جمهوری اسلامی با یادآوری توئیت‌های ترامپ درخصوص شهید سلیمانی گفت: مردم داغدار ایران از یک سو یاد شهدای حادثه هواپیمای اوکراین را گرامی می‌دارند و از سوی دیگر برای برگزاری باشکوه‌ترین مراسم چهلم شهید سلیمانی آماده می‌شوند. نمی‌دانم مقام‌های آمریکایی پس از برگزاری این مراسم تاریخی که با مشارکت بی‌نظیر مردم ایران برگزار خواهد شد، دیگر چه توئیتی خواهند زد. اما اتحادیه اروپا همواره از اجرای برجام توسط ایران سخن می‌گوید و هیچ حرفی از اجرای آن توسط طرف دیگر این توافق نمی‌زند.
ایلناایلنا5 روز قبل
وزیر خارجه کره جنوبی گفت که همکاری میان دو کره لزوما نباید منتظر پیشرفت مذاکرات هسته‌ای میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ بماند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «کانگ کیونگ-وا»، وزیر خارجه کره جنوبی، روز گذشته -‌سه‌شنبه- گفت که همکاری میان دو کره لزوما نباید منتظر پیشرفت مذاکرات هسته‌ای میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ بماند. وی پس از دیدار با همتایان آمریکایی و ژاپنی خود در کالیفرنیا این سخنان را مطرح کرد. وی پس از دیدار با «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، گفت: «موضع ما این است که گفت‌وگوهای آمریکاو کره‌شمالی و مذاکرات دو کره در چرخه‌ای مؤثر مکمل یکدیگر هستند». کانگ گفت که با به بن‌بست رسیدن مذاکرات واشنگتن-پیونگ‌یانگ، ضروری است که «کره شمالی در مذاکرات دو کره مشارکت بیشتری داشته باشد».
ایرناایرنا5 روز قبل
آلمان، انگلیس و فرانسه با انتشار بیانیه‌ای در بروکسل، مکانیسم حل اختلاف در برجام، موسوم به مکانیسم ماشه را فعال کردند. روزنامه آرمان ملی در گزارشی نوشت: کشورهای اروپایی عضو برجام طی بیانیه‌ای رسما فعال‌سازی «مکانیسم حل اختلاف» را تأیید کردند. اروپا فعلا به سمت مکانیسم ماشه نرفته است و صرفا پرونده را به کمیسیون مشترکی ارجاع داده‌اند که مسئول رسیدگی به اختلاف طرفین است و پس از این مرحله شاید اروپا به سمت مکانیسم ماشه و فعال‌سازی آن برود. این سه کشور روز سه شنبه به اتحادیه اروپا اطلاع خواهند داد که مکانیسم حل اختلاف را فعال می‌کنند. آخرین دوراهیروزنامه اعتماد در همین ارتباط نوشت: فعال شدن مکانیسم حل اختلاف در برجام توسط سه کشور اروپایی توپ را در زمین اروپا قرار داده است.
ایسناایسنا5 روز قبل
بر اساس اعلام وزارت امور خارجه کره جنوبی، وزیر خارجه این کشور مذاکراتی را با همتای آمریکایی خود بر سر وضعیت خاورمیانه و شبه جزیره کره داشته است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مذاکرات میان کانگ کیونگ-وا، وزیر امور خارجه کره جنوبی و مایک پامپئو، همتای آمریکایی وی روز سه‌شنبه در شهر سان فرانسیسکو انجام شده است. در بیانیه وزارت امور خارجه کره جنوبی آمده است: وزیر خارجه کره جنوبی و وزیر خارجه آمریکا به تبادل نظر پیرامون مسائلی همچون خلع سلاح هسته‌ای شبه‌جزیره کره، روابط بین دو کره، از سرگیری مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی و در عین حال حفظ نیروی پیش‌برنده مذاکرات هسته‌ای بر مبنای همکاری تزلزل ناپذیر بین آمریکا و کره جنوبی پرداختند. بر اساس این بیانیه، وزرای خارجه آمریکا و کره جنوبی «به ابراز نگرانی در خصوص تشدید تنشها در خاور میانه پرداخته و توافق کردند تا با همکاری جامعه بین المللی تلاشها برای بازیابی صلح و ثبات در منطقه را ادامه دهند.» همچنین کانگ و موتگی یک نشست دوجانبه مجزا هم برای بحث درباره مسائل تجاری موجود میان ژاپن و کره جنوبی داشته‌اند.
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا به وقت محلی در دیدار با «کانگ کیوانگ وا» همتای کره‌ای خود خواستار تلاش جمعی برای حفاظت از تنگه هرمز شد موضوعی که نشان می‌دهد واشنگتن به دنبال اخذ تعهدات بیشتر از سئول است. به گزارش ایرنا از یونهاپ، یک منبع دولتی کره جنوبی گفته است که در این دیدار که در حاشیه نشست سه جانبه آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در کالیفرنیا برگزار شد وزرای خارجه دو کشور همچنین در مورد ضرورت خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی بحث و رایزنی کردند. این مقام دولت کره جنوبی که یونهاپ به نام وی اشاره‌ای نکرده است در جمع خبرنگاران در کالیفرنیا در پاسخ به این سوال که آیا درخواستی از سوی آمریکا برای استقرار نیروهای کره جنوبی در تنگه هرمز ارایه شده است یا خیر گفت: به طور کلی پمپئو در این نشست بر اهمیت تلاش‌های جمعی توسط جامعه جهانی تاکید کرد. کانگ افزود که بالاترین اولویت سئول، امنیت شهروندان کره جنوبی و مشاغل آنها در منطقه است و به پمپئو اطمینان داد که سئول از «زوایای متعدد» به دنبال یافتن راه هایی برای کمک به تلاش‌های بین المللی است. در مورد کره شمالی نیز دو طرف بار دیگر بر هماهنگی نزدیک کشورها تاکید کردند زیرا مذاکرات هسته‌ای بین واشنگتن و پیونگ یانگ پیشرفت چندانی نداشته است.
ایلناایلنا5 روز قبل
رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی گفت که سئول بیکار نخواهد نشست تا مذاکرات پیونگ‌یانگ-واشنگتن به نتیجه برسد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، «مون جائه-این» رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی، امروز -‌سه‌شنبه- بر نیاز به افزایش همکاری‌های میان دو کره تاکید کرد و گفت که افزایش حمایت‌های جهانی از کاهش تحریم‌ها علیه همسایه شمالی می‌تواند به بهبود وضعیت کمک کند. مون در نشست سالیانه خود گفت که سئول بیکار نخواهد نشست تا مذاکرات پیونگ‌یانگ-واشنگتن به نتیجه برسد. رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی افزود که تلاش‌های دولتش برای داد و ستد با کره‌شمالی به‌خاطر تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل به نتیجه‌ای نرسیده است. ‌وی افزود که واشنگتن باید ایده‌هایی «نوین» برای شکستن بن‌بست مذاکرات هسته‌ای پیش بکشد.
ایرناایرنا6 روز قبل
به گزارش تارنمای رسانه آلمانی دویچه وله، هایکو ماس تاکید کرد گرچه در لحظه کنونی احتمال رویارویی نظامی بین ایران و آمریکا کاهش یافته است، اما خطر وقوع احتمالی جنگ بین این دو کشور همچنان منطقه را تهدید می‌کند. وزیر امور خارجه آلمان در اظهارنظر درباره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی گفت، از ایران خواسته است در زمینه روشن شدن ابهامات موجود درباره سقوط این هواپیما با کشورهای ذینفع همکاری کند. وی افزود: اکنون دولت ایران باید با کشورهایی که در سانحه سقوط هواپیما شهروندان خود را از دست داده‌اند مذاکره کند و از این طریق در راستای یافتن راهکاری برای برخورد با پیامدهای این فاجعه تلاش کند. دویچه وله نوشت: در پی کاهش مجدد تعهدات برجامی ایران، تلاش‌سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا برای نجات توافق هسته‌ای همچنان ادامه دارد. این رسانه همچنین افزود: هایکو ماس از دولت روسیه درخواست کرده است که با بهره گرفتن از مناسبات خود با ایران، نقش فعال‌تری درباره نجات توافق هسته‌ای برعهده گیرد.

به انتهای لیست رسیدید