مرتضی مبلغ

مرتضی مبلغ

ایرناایرنا2 روز قبل
البته سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده این بررسی‌ها در مرحله نخست انجام شده و قطعی نیست و ممکن است در مرحله بعد که در شورای نگهبان انجام می‌شود، تعداد تأیید صلاحیت‌شده‌ها افزایش یا کاهش یابد. احمدی‌نژادی‌ها، پایداری‌ها، سنتی‌ها و همچنین جریان جوانان انقلابی، خواهان پیروزی در انتخابات مجلس هستند. البته بخش‌های دیگر نیز تاثیر گذارند، اما اکنون در انتخابات مجلس نقش شورای نگهبان از همه پر رنگ‌تر است. باید صبر کرد و بعد از نظر اعلام نهایی شورای نگهبان، شورای عالی اصلاح طلبان تصمیم قطعی را درباره نحوه حضور می‌گیرد. شورای نگهبان یک ناظر بی طرف و یک داور ملی است و از شکست یا پیروزی جریان‌های سیاسی خوشحال یا ناراحت نمی‌شود.
ایمناایمنا3 روز قبل
خبرگزاری ایمنا، در بسته سیاسی خود به ارائه گزیده اخبار منتشر شده طی بیست و چهار ساعت گذشته می‌پردازد: فقط یک کاندیدای جبهه پایداری رد صلاحیت شدهاز میان این گروه ۹۲ نماینده ردصلاحیت شده، ۴۲ نفر را اصلاح‌طلبان و اعضای فراکسیون امید تشکیل می‌دهند. نقوی حسینی یاد آور شد: مکانیسم ماشه برای وقتی بود که ما به تعهدات برجامی خود پایبند نبودیم. فعال سازی مکانیسم ماشه اقدامی غیر عقلانی است زیرا قطعا موجب فروپاشی برجام می‌شود. اول به دلیل رد و تایید صلاحیت‌ها؛ اگر شاهد رد صلاحیت تمامی کاندیداهای اصلاح‌طلب باشیم دیگر نامزدی باقی نمی‌ماند تا اصلاحات لیست بدهد و دو قطبی معمول اصلاح‌طلب - اصولگرا شکل بگیرد. احمدی‌نژادی‌ها، پایداری‌ها، سنتی‌ها و همچنین جریان جوانان انقلابی، خواهان پیروزی در انتخابات مجلس هستند.
ایرناایرنا3 روز قبل
نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر چهارسال یکبار و از طریق انتخابات تعیین می‌شوند. نامزدهای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید مورد تأیید نهادهای مربوط قرار گیرند. احمدی‌نژادی‌ها، پایداری‌ها، سنتی‌ها و همچنین جریان جوانان انقلابی، خواهان پیروزی در انتخابات مجلس هستند. نادران در نامه‌ای از رئیس قوه قضائیه درخواست کرد دادستانی کل تحقیق درباره خطاهای مالی نمایندگان رد صلاحیت شده را آغاز کند. برخی جریان‌های خاص اما با تخریب وجهه هیات‌های نظارت، رد صلاحیت نامزدهای وابسته به خود را بزرگنمایی کردند.
همشهریهمشهری4 روز قبل
اول به دلیل رد و تایید صلاحیت‌ها؛ اگر شاهد رد صلاحیت تمامی کاندیداهای اصلاح‌طلب باشیم دیگر نامزدی باقی نمی‌ماند تا اصلاحات لیست بدهد و دو قطبی معمول اصلاح‌طلب - اصولگرا شکل بگیرد. وی ادامه داد: دلیل دیگر به اتفاقات درون اردوگاه اصولگرایان باز می‌گردد؛ چرا که تفرقه‌ای بین آن‌ها وجود دارد. احمدی‌نژادی‌ها، پایداری‌ها، سنتی‌ها و همچنین جریان جوانان انقلابی، خواهان پیروزی در انتخابات مجلس هستند. این فعال سیاسی تصریح کرد: این چهار کنشگری در اردوگاه اصولگرایان در جریان است که معلوم نیست به کجا برسند. مبلغ ادامه داد: قطعا وزن این اضلاع متفاوت است؛ در واقع اگر بین دو جریان اصلی کشور قضاوت کنیم دو ضلع انتخاباتی داریم که خود جریان اصولگرایی چهار ضلع داخلی دارد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس4 روز قبل
اول به دلیل رد و تایید صلاحیت‌ها؛ اگر شاهد رد صلاحیت تمامی کاندیداهای اصلاح‌طلب باشیم دیگر نامزدی باقی نمی‌ماند تا اصلاحات لیست بدهد و دو قطبی معمول اصلاح‌طلب - اصولگرا شکل بگیرد. وی ادامه داد: دلیل دیگر به اتفاقات درون اردوگاه اصولگرایان باز می‌گردد؛ چرا که تفرقه‌ای بین آن‌ها وجود دارد. احمدی‌نژادی‌ها، پایداری‌ها، سنتی‌ها و همچنین جریان جوانان انقلابی، خواهان پیروزی در انتخابات مجلس هستند. این فعال سیاسی تصریح کرد: این چهار کنشگر در اردوگاه اصولگرایان در جریان است که معلوم نیست به کجا برسند. مبلغ ادامه داد: قطعا وزن این ۵ ضلع متفاوت است؛ در واقع اگر بین دو جریان اصلی کشور قضاوت کنیم دو ضلع انتخاباتی داریم که خود جریان اصولگرایی چهار ضلع داخلی دارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مرتضی مبلغ، در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات ۹۸ چیست؟ اظهار کرد: به دو دلیل خیلی نمی‌توان از رقابت‌های انتخاباتی پیش‌رو، پیش‌بینی دقیقی داشت. اول به دلیل رد و تایید صلاحیت‌ها؛ اگر شاهد رد صلاحیت تمامی کاندیداهای اصلاح‌طلب باشیم دیگر نامزدی باقی نمی‌ماند تا اصلاحات لیست بدهد و دو قطبی معمول اصلاح‌طلب - اصولگرا شکل بگیرد. وی ادامه داد: دلیل دیگر به اتفاقات درون اردوگاه اصولگرایان باز می‌گردد؛ چرا که تفرقه‌ای بین آن‌ها وجود دارد. احمدی‌نژادی‌ها، پایداری‌ها، سنتی‌ها و همچنین جریان جوانان انقلابی، خواهان پیروزی در انتخابات مجلس هستند. مبلغ ادامه داد: قطعا وزن این ۵ ضلع متفاوت است؛ در واقع اگر بین دو جریان اصلی کشور قضاوت کنیم دو ضلع انتخاباتی داریم که خود جریان اصولگرایی چهار ضلع داخلی دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
یک فعال سیاسی گفت: پیش‌بینی نوع رقابت‌های انتخاباتی سخت است و در روزهای منتهی به انتخابات مشخص‌تر خواهد شد. اعتمادآنلاین| مرتضی مبلغ، فعال سیاسی اصلاح طلب، در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات ۹۸ چیست؟ گفت: به دو دلیل خیلی نمی‌توان از رقابت‌های انتخاباتی پیش‌رو، پیش‌بینی دقیقی داشت. وی ادامه داد: دلیل دیگر به اتفاقات درون اردوگاه اصولگرایان باز می‌گردد؛ چرا که تفرقه‌ای بین آن‌ها وجود دارد. این فعال سیاسی تصریح کرد: این چهار کنشگر در اردوگاه اصولگرایان در جریان است که معلوم نیست به کجا برسند. مبلغ ادامه داد: قطعا وزن این ۵ ضلع متفاوت است؛ در واقع اگر بین دو جریان اصلی کشور قضاوت کنیم دو ضلع انتخاباتی داریم که خود جریان اصولگرایی چهار ضلع داخلی دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
ساعت ۲۴-یک فعال سیاسی گفت: پیش‌بینی نوع رقابت‌های انتخاباتی سخت است و در روزهای منتهی به انتخابات مشخص‌تر خواهد شد. مرتضی مبلغ در گفت‌وگو یی، در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات ۹۸ چیست؟ اظهار کرد: به دو دلیل خیلی نمی‌توان از رقابت‌های انتخاباتی پیش‌رو، پیش‌بینی دقیقی داشت. وی ادامه داد: دلیل دیگر به اتفاقات درون اردوگاه اصولگرایان باز می‌گردد؛ چرا که تفرقه‌ای بین آن‌ها وجود دارد. مبلغ ادامه داد: قطعا وزن این ۵ ضلع متفاوت است؛ در واقع اگر بین دو جریان اصلی کشور قضاوت کنیم دو ضلع انتخاباتی داریم که خود جریان اصولگرایی چهار ضلع داخلی دارد. وی اظهار کرد: ما دلمان می‌خواهد به انتخابات خوشبین باشیم، اما فضا نامناسب است.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
یک فعال سیاسی گفت: پیش‌بینی نوع رقابت‌های انتخاباتی سخت است و در روزهای منتهی به انتخابات مشخص‌تر خواهد شد. خبرگزاری ایسنا: یک فعال سیاسی گفت: پیش‌بینی نوع رقابت‌های انتخاباتی سخت است و در روزهای منتهی به انتخابات مشخص‌تر خواهد شد. مرتضی مبلغ در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات ۹۸ چیست؟ اظهار کرد: به دو دلیل خیلی نمی‌توان از رقابت‌های انتخاباتی پیش‌رو، پیش‌بینی دقیقی داشت. این فعال سیاسی تصریح کرد: این چهار کنشگری در اردوگاه اصولگرایان در جریان است که معلوم نیست به کجا برسند. مبلغ ادامه داد: قطعا وزن این ۵ ضلع متفاوت است؛ در واقع اگر بین دو جریان اصلی کشور قضاوت کنیم دو ضلع انتخاباتی داریم که خود جریان اصولگرایی چهار ضلع داخلی دارد.
ایسناایسنا4 روز قبل
یک فعال سیاسی گفت: پیش‌بینی نوع رقابت‌های انتخاباتی سخت است و در روزهای منتهی به انتخابات مشخص‌تر خواهد شد. مرتضی مبلغ در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از اضلاع رقابت‌ها در فضای انتخابات ۹۸ چیست؟ اظهار کرد: به دو دلیل خیلی نمی‌توان از رقابت‌های انتخاباتی پیش‌رو، پیش‌بینی دقیقی داشت. وی ادامه داد: دلیل دیگر به اتفاقات درون اردوگاه اصولگرایان باز می‌گردد؛ چرا که تفرقه‌ای بین آن‌ها وجود دارد. مبلغ ادامه داد: قطعا وزن این ۵ ضلع متفاوت است؛ در واقع اگر بین دو جریان اصلی کشور قضاوت کنیم دو ضلع انتخاباتی داریم که خود جریان اصولگرایی چهار ضلع داخلی دارد. وی اظهار کرد: ما دلمان می‌خواهد به انتخابات خوشبین باشیم، اما فضا نامناسب است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌ متن تسلیت‌نامه جمعی از اصلاح طلبان در راستای درگذشت قطب درویشان به شرح زیر است: انالله و اناالیه راجعوندرگذشت دکتر نورعلی تابنده قطب سلسله نعمت اللهی گنابادی را به همه بستگان گرامی و ارادتمندان و پیروان این مرد معنوی و مبارز تسلیت می‌گوییم. ▪️مردان بزرگ که در مسیر اصلاح اجتماعی گام می‌گذارند با منش و رفتار خویش سنت نیکی تاسیس می‌کنند که پژواک مجاهدات آنان را استمرار می‌بخشد. دکتر تابنده، در حیات و ممات، پیش و پس از انقلاب اسلامی ایران خود را وقف اعتلای ارزشها ی انسانی و معنوی و الهی کرد و بدین سان نامی نیک برجای گذاشت. ▪️یاد مجاهدات و ایستادگی‌های خردورزانه او را گرامی می‌داریم. خداوند روح بزرگ آن انسان شریف را قرین رحمت بی‌پایان خود گرداند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
تبلیغات کاغذی منجر به هدر رفت منابع طبیعی می‌شود/ دوران انتخابات، عروسی تبلیغ کنندگان کاغذی است! عارف از ادامه راه در بهارستان منصرف شد/ آیا معاون اول دولت اصلاحات به دنبال جبران مافات در ۱۴۰۰ است؟
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
***تاجزاده: اغتشاشات آبان، خشن‌تر تکرار می‌شودمصطفی تاجزاده، فعال چپ و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ در بخشی از یک مصاحبه با سایت اعتمادآنلاین گفته است: اصل این موضوع (اغتشاشات آبان) قابل پیش‌بینی بود. از نظر اجتماعی، فرهنگی و سیاسی احساس می‌کنند که گوش شنوایی برای اعتراضات و حرف‌های آنها وجود ندارد. [۴] *جریان سیاسی خاص یا همان اصلاح‌طلبان؛ انتخابات مجلس یازدهم را بر دو محمل «ناامیدی و تظاهرات» به پیش می‌برد. او همچنین تصریح می‌کند: این دفعه اوضاع برای کل بازی انتخابات از مجلس نهم هم بدتر است. البته پاسخ اینکه راه دیگری غیر از صندوق رأی هم هست یا خیر را دوستان عبدی مثل تاجزاده و حجاریان داده‌اند و به سمت «خیابان» اشاره کرده‌اند!
ایلناایلنا1 ماه قبل
در بین اصولگرایان هم مشاهده می‌کنیم بسیاری از نیروهای ریشه‌دار و اصیل اصولگرا هم به صحنه نیامدند. حتما ارتباطاتی بوده و بسیار صحبت کردند و بسیاری را تشویق کردند و اینطور نبوده که تنها به بیانیه اکتفا کنند. طبعا ادامه این روند آسیب‌ها را بیشتر می‌کند و مخاطرات بیشتری برای کشور فراهم می‌شود. این را قبول ندارند و خلاف آن عمل می‌کنند، ولو اینکه این شعار را می‌دهند اما به گونه‌ای دیگر عمل می‌کنند. به دلیل همان سیاست‌های انقباضی خیلی‌ها به صحنه نیامدند و درنتیجه شکل‌گیری یک رقابت واقعی بسیار سخت است چراکه آن‌هایی که باید دراین رقابت حضور داشته باشند حضور ندارند و تعداد اندکی حضور دارند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
یک فعال سیاسی بابیان این‌که نمی‌شود فعلا دقیقا گفت که کدام جریان وزنه بیشتری در انتخابات دارند، تصریح کرد: باید نشست و دید که در هفته‌های آینده فرایند انتخابات چگونه رقم می‌خورد. مبلغ ادامه داد: باید نشست و دید که در هفته‌های آینده فرایند انتخابات چگونه رقم می‌خورد و چگونه دست اندرکاران امر، این اقدام ملی را سامان می‌دهند تا رقابت شکل گیرد. وضعیت به گونه‌ای شده که حتی اصولگرایان ریشه دار هم غایب انتخابات هستند، این موضوع یک آسیب جدی است. مبلغ گفت: انشقاق هم موضوع دیگری است که بین اصولگرایان وجود دارد؛ آن‌ها با هم اختلاف نظر جدی دارند. وی گفت: نمی‌شود دقیقا گفت کدام جریان وزنه بیش‌تری در انتخابات دارند؛ بررسی این موضوع را باید با آینده گره زد؛ باید دید مردم چگونه به انتخابات ورود می‌کنند.
ایمناایمنا1 ماه قبل
درس‌هایی که از آن گرفته می‌شود باید عیان باشد و همگان به آن توجه کنند. ما الان در آستانه انتخابات قرار داریم و همه چیز باید در جهت برانگیختن اعتماد، امید و نشاط سیاسی برای انتخابات آماده باشد. وی افزود: لازم است تجدیدنظری صورت گیرد و رویکردها به نحوی اصلاح شود که در راستای ایجاد انسجام، همدلی و بازگشت به جامعه و مردم باشد. همچنین تنگناهایی که برای معیشت و زندگی مردم ایجاد شده برطرف و شرایطی برقرار شود که به احساس اعتماد، نشاط و امید مردم کمک کند. این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: یکی از بهترین کارها دست برداشتن از نگاه‌های انقباضی و حذفی است که ما در انتخابات تحت عنوان نظارت استصوابی آن را می‌بینیم.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
عضو حزب اتحاد ملت ایران گفت: لازم است تجدیدنظری صورت گیرد و رویکردها به نحوی اصلاح شود که در راستای ایجاد انسجام، همدلی و بازگشت به جامعه و مردم باشد. اعتمادآنلاین: عضو حزب اتحاد ملت ایران گفت: لازم است تجدیدنظری صورت گیرد و رویکردها به نحوی اصلاح شود که در راستای ایجاد انسجام، همدلی و بازگشت به جامعه و مردم باشد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، با تاکید بر اینکه این اعتراضات حاکی از یک نارضایتی عمیق و گسترده است که در جامعه ایجاد شده و بحث بنزین بهانه ظهور و بروز این نارضایتی‌ها بود، عنوان کرد: طبعا این اتفاقات در مشارکت مردم هم تاثیر می‌گذارد. ما الان در آستانه انتخابات قرار داریم و همه چیز باید در جهت برانگیختن اعتماد، امید و نشاط سیاسی برای انتخابات آماده باشد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: لازم است تجدیدنظری صورت گیرد و رویکردها به نحوی اصلاح شود که در راستای ایجاد انسجام، همدلی و بازگشت به جامعه و مردم باشد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
درس‌هایی که از آن گرفته می‌شود باید عیان باشد و همگان به آن توجه کنند. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، با تاکید بر اینکه این اعتراضات حاکی از یک نارضایتی عمیق و گسترده است که در جامعه ایجاد شده و بحث بنزین بهانه ظهور و بروز این نارضایتی‌ها بود، عنوان کرد: طبعا این اتفاقات در مشارکت مردم هم تاثیر می‌گذارد. ما الان در آستانه انتخابات قرار داریم و همه چیز باید در جهت برانگیختن اعتماد، امید و نشاط سیاسی برای انتخابات آماده باشد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: لازم است تجدیدنظری صورت گیرد و رویکردها به نحوی اصلاح شود که در راستای ایجاد انسجام، همدلی و بازگشت به جامعه و مردم باشد. او در پایان گفت: یکی از بهترین کارها دست برداشتن از نگاه‌های انقباضی و حذفی است که ما در انتخابات تحت عنوان نظارت استصوابی آن را می‌بینیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
عضو حزب اتحاد ملت ایران گفت: لازم است تجدیدنظری صورت گیرد و رویکردها به نحوی اصلاح شود که در راستای ایجاد انسجام، همدلی و بازگشت به جامعه و مردم باشد. درس‌هایی که از آن گرفته می‌شود باید عیان باشد و همگان به آن توجه کنند. ما الان در آستانه انتخابات قرار داریم و همه چیز باید در جهت برانگیختن اعتماد، امید و نشاط سیاسی برای انتخابات آماده باشد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: لازم است تجدیدنظری صورت گیرد و رویکردها به نحوی اصلاح شود که در راستای ایجاد انسجام، همدلی و بازگشت به جامعه و مردم باشد. او در پایان گفت: یکی از بهترین کارها دست برداشتن از نگاه‌های انقباضی و حذفی است که ما در انتخابات تحت عنوان نظارت استصوابی آن را می‌بینیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
«[۲] اکنون بهتر مشخص می‌شود که چرا صحبت‌ها و در واقع تعارفات نقیب‌زاده به نظام اسلامی برای» عقب‌نشینی"! ***تا رأی هست چه حاجت به اعتراض «آقای آشنا»؟! [۸] اکنون آیا راه علاج مشکلات این دولت اعتراض است؟! چه اینکه همین دولت و همین مجلس و همین شورای شهر پر از اشکال نیز از صندوق رأی بیرون آمده‌اند. بایستی حتما میلیونی به صحنه بیایند، شعارهای سیاسی هم بدهند و احیانا مراکز حساس نظام را نیز اشغال کنند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
این حق شامل دو جزء می‌شود؛ اول امکان مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌ها و دوم امکان اعتراض مردم به عملکردها و تصمیمات. هر دوی این امکانات در قوانین کشور ما روی کاغذ مهیا هستند اما متأسفانه در عمل، اجرای آنها دچار اختلال زیادی شده است. سال‌هاست که بسیاری از الزامات و ضرورت‌های «توسعه سیاسی» در کشور با انگ و اتهام «سیاسی کاری» و بی ارتباطی با واقعیت زندگی مردم و نیازهای کشور معلق شده‌اند. نیاز امروز ما برای جلوگیری از تکرار این دست حوادث، بازگشت به اصول توسعه سیاسی نظیر افزایش شفافیت، افزایش میزان مشارکت عمومی مؤثر، بهبود وضعیت آزادی بیان، تقویت جامعه مدنی و امثال آن است. اتفاقاتی بدون هیچ آورده‌ای برای معترضان، حجم وسیعی از تخریب‌ها را روی دست کشور می‌گذارد اما مهم‌ترین آسیب آن تعمیق نفرت‌ها و کینه‌ها و خشم در جامعه خواهد بود.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
این حق شامل دو جزء می‌شود؛ اول امکان مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌ها و دوم امکان اعتراض مردم به عملکردها و تصمیمات. هر دوی این امکانات در قوانین کشور ما روی کاغذ مهیا هستند اما متأسفانه در عمل، اجرای آنها دچار اختلال زیادی شده است. واقعیت سال‌های اخیر کشور به خوبی نشان می‌دهد که نه تنها زمینه منحرف شدن اعتراضات مدنی مردم به سمت خشونت، بسیار مهیا است بلکه این دست اعتراضات هم به لحاظ زمانی به هم نزدیک‌تر شده‌اند و هم قدم به قدم چهره‌ای خشن‌تر و مخرب‌‌تر از خود به نمایش گذاشته‌اند. سال‌هاست که بسیاری از الزامات و ضرورت‌های «توسعه سیاسی» در کشور با انگ و اتهام «سیاسی کاری» و بی ارتباطی با واقعیت زندگی مردم و نیازهای کشور معلق شده‌اند. اتفاقاتی بدون هیچ آورده‌ای برای معترضان، حجم وسیعی از تخریب‌ها را روی دست کشور می‌گذارد اما مهم‌ترین آسیب آن تعمیق نفرت‌ها و کینه‌ها و خشم در جامعه خواهد بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ماه قبل
ساعت ۲۴-ماجرای انتخاب سرلیست‌ها یکی از گمانه‌زنی‌های داغ است که بحث آن در اردوگاه اصلاح طلبی هم آغاز شده است. اینکه اسم چه کسی قرار است در بالای لیست اصلاح‌طلبان قرار بگیرد از آن دست موضوعاتی است که اتفاقا در ماه‌های پایانی منتهی به روز انتخابات محل گمانه‌زنی‌ها شده است و روزی نیست که درباره این مسئله صحبتی به میان نیاید. بنابراین تا زمان اعلام نظر شورای نگهبان نمی‌توانیم درباره سرلیست اصلاح‌طلبان سخن به میان بیاوریم.» او در پاسخ به این سوال که آیا احتمال چند سرلیست برای لیست اصلاح‌طلبان وجود دارد گفت: «نمی‌توان برای یک لیست دو یا چند سر لیست نمی‌تواند وجود داشته باشد و به لحاظ منطقی هم نمی‌توانیم چنین پیش‌فرضی را قائل شویم. او به خبرآنلاین می‌گوید: باید انتخابات شروع بشود و افراد ثبت‌نام کنند و بعد لیست مشخص شود و پس از آن تصمیم‌گیری شود که آیا چند سرلیست داشته باشد یا نه. » مبلغ در پایان می‌گوید: «باید منتظر ماند تا ببینیم چه کسانی ثبت نام می‌کنند و چه کسانی از فیلتر شورای نگهبان به سلامت عبور می‌کنند بنابراین اکنون که چند ماهی تا انتخابات فاصله داریم و هنوز هم کسی برای کاندیداتوری ثبت نام نکرده است نمی‌توان درباره آنها صحبت کرد.»
ایمناایمنا2 ماه قبل
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی افزود: اگر آنچه را که در شبنامه نوشته شده است کنار هم بگذاریم پی خواهیم برد که یک سناریوی از پیش تعیین شده است تا روحانی و دولتش را تخریب کنند. وی با بیان اینکه در مقطع فعلی مسئولیت سنگینی بر عهده اصلاح‌طلبان قرار دارد، تاکید کرد: برخی می‌گویند باید به دنبال اصلاح اصلاح طلبی بود اصلاح طلبی که نیاز به اصلاح ندارد بهتر است بگویم باید به دنبال اصلاح اصلاح طلبان باشیم. عارف در پایان با اشاره به عملکرد مجلس دهم به ویژه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: راهبرد ما در مجلس دهم آرامش و دوری از تنش بوده است و از این راهبرد نتیجه گرفته‌ایم. وی یادآور شد: برخی دستان در پی نا امید کردن جامعه هستند و این ناامیدی را در بین اصلاح طلبان نیز تزریق می‌کنند. اصلاح طلبان در کوران مشکلات می‌دانند که اختلاف بین خودشان سم است و منافع شخصی و جناحی باید کنار برود و منافع ملی جایگزین شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مبلغ تصریح کرد: احزاب باید نسبت ارگانیک با انتخابات و سیاست داشته باشند. پس در شفافیت نباید تبعیض قائل شد چرا که این موضوع باعث شکل‌گیری چاپلوسی و فسادهای گسترده می‌شود. وی یادآور شد: برخی دستان در پی نا امید کردن جامعه هستند و این ناامیدی را در بین اصلاح طلبان نیز تزریق می‌کنند. اصلاح طلبان در کوران مشکلات می‌دانند که اختلاف بین خودشان سم است و منافع شخصی و جناحی باید کنار برود و منافع ملی جایگزین شود. وی در پایان تاکید کرد: اگر منافع عمومی تامین نشود هیچ منفعت شخصی نیز تامین نمی‌شود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مرتضی مبلغ، عضو اتحاد ملت، گفت‌: اصلاح‌طلبی که راهی سخت و حرکت در مسیر صعب‌العبور است و برای نظام هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد. مرتضی مبلغ عضو اتحاد ملت با اشاره به فضایی که در سال ۹۴ حاکم بود، گفت: فضای انتخابات مجلس دهم به گونه‌ای بود که حذف تندروها در اولویت قرار گرفت. تلاش بر این بود تا به نوعی نهاد مهم قوه مقننه را از شر افراطی‌گری‌ها خلاص کنیم. مرتضی مبلغ در پایان سخنانش گفت: با در نظر گرفتن چالش کشور با جهان، معلوم می‌شود نظام به انتخاباتی پرشور و با بیشترین رأی‌های ممکن نیاز دارد. اصلاح‌طلبی که راهی سخت و حرکت در مسیر صعب‌العبور است برای نظام هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
** آغاز بکار ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان در سایه اختلاف بر سر «سرا» در میدان رقابت‌های سیاسی، در جریان نشست شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، اعضای ستاد مرکزی انتخابات این شورا انتخاب و معرفی شدند. بهاور در ادامه با دفاع از طرح سرا می‌نویسد: «سرا اما یک سازوکار رأی سنجی است که می‌تواند در میان مدت بر اساس رأی بدنه اجتماعی اصلاح طلبان، ساختار انسجام بخشی آن‌ها را نیز دمکراتیک‌تر کند». مرتضی مبلغ عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در گفت‌وگو با سایت خبری اعتماد آنلاین از تفاوت شرایط میدانی انتخابات مجلس دهم با انتخابات این دوره سخن گفته است. **حدادعادل قصدی برای حضور در انتخابات مجلس ندارددر اردوگاه اصولگرایان نیز که فعالیت‌های انتخاباتی خود را در قالب شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پیگیری می‌کنند، مهمترین خبر روز دوشنبه مربوط به تصمیم غلامعلی حدادعادل رئیس کنونی شورای ائتلاف مبنی بر عدم حضور در انتخابات مجلس بود. به گفته سروری، حداد عادل در روزهای اخیر صراحتا به اعضای شورای ائتلاف اعلام کرده که برنامه‌ای برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم ندارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
مرتضی مبلغ، عضو اتحاد ملت، گفت‌: اصلاح‌طلبی که راهی سخت و حرکت در مسیر صعب‌العبور است و برای نظام هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد. به گزارش نامه نیوز، مرتضی مبلغ در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین، با اشاره به فضایی که در سال ۹۴ حاکم بود، گفت: فضای انتخابات مجلس دهم به گونه‌ای بود که حذف تندروها در اولویت قرار گرفت. تلاش بر این بود تا به نوعی نهاد مهم قوه مقننه را از شر افراطی‌گری‌ها خلاص کنیم. مرتضی مبلغ در پایان سخنانش گفت: با در نظر گرفتن چالش کشور با جهان، معلوم می‌شود نظام به انتخاباتی پرشور و با بیشترین رأی‌های ممکن نیاز دارد. اصلاح‌طلبی که راهی سخت و حرکت در مسیر صعب‌العبور است برای نظام هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
***آبشخور فازهای آشوب سیاسی و خیابانی به بهانه انتخابات کجاست؟ تحریم خاموش انتخابات در صورت عدم تأیید صلاحیت «مجرمان سیاسی»! رفتاری معاندانه که به معنی قبول نداشتن ساختارهای قانونی و نظارتی نظام اسلامی است و در سایر حکومت‌های جهان به مثابه خیانت تلقی می‌شود. [۵] سعید حجاریان نیز طی یادداشت‌های هفته‌های اخیر خود اصرار دارد که در حال بیان آخرین مواضع ناصحانه خویش خطاب به نظام اسلامی است! این‌همه مدیر پاک‌دست، این‌همه کارگزار مؤمن و پاک‌دست در سرتاسر کشور در همه‌ی دستگاه‌ها وجود دارند، دارند زحمت میکشند؛ چرا به اینها ظلم میکنید؟ چرا خلاف میگویید؟ چرا به نظام اسلامی ظلم میکنید؟ بله! در نظام اسلامی یک نفر هم نباید فاسد باشد؛ اما آنچه وجود دارد، مثلا ده فاسد است، نه ده هزار فاسد؛ خب اینها خیلی تفاوت دارد؛ این را توجه داشته باشید.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
اصلاح‌طلبان با توجه به آرایش و معادلات سیاسی کشور تشخیص دادند اگر در انتخابات از آقای روحانی حمایت کنند در راستای منافع ملی است. با این وجود آقای روحانی هیچ ‌تعهدی به اصلاح‌طلبان نداده بودند که دولت را با مشورت اصلاح‌طلبان به جلو خواهد برد. البته همین طور که اشاره شد فشارهای آمریکا و تحریم‌ها نیز نقش تعیین کننده‌ای داشته و مشکلات کشور را افزایش داده است. شرایط امروز کشور مانند دولت اصلاحات نیست که بخشی از قدرت در اختیار اصلاح‌طلبان باشد و بتوان از آنان مسئولیت مستقیم خواست. یک بال برای ارتباط با جامعه و افکار عمومی و بال دیگر برای اثرگذاری در حاکمیت و قدرت سیاسی.

به انتهای لیست رسیدید