مرجان شیخ‌الاسلامی آل‌آقا

مرجان شیخ‌الاسلامی آل‌آقا

فراروفرارو6 روز قبل
دورزدن تحریم‌ها، دستاویز متهماندر جریان رسیدگی به متهمان این پرونده‌ها، ادعای کمک به نظام در راستای دورزدن تحریم‌ها، بارها از زبان متهمان مطرح می‌شود. به گفته برخی منابع، همان زمان بازرگانی پتروشیمی به‎خاطر دارایی‌ها و تملک سهام (پتروشیمی جم، پتروشیمی پردیس، پتروشیمی کرمانشاه، پتروشیمی زاگرس، ایلام و …) بالغ بر دو هزار میلیارد تومان ارزش داشت. من و همکارانم در پنج‌سال‌ونیم گذشته فشارهای شدیدی را از جانب شرکت بازرگانی پتروشیمی دریافت کردیم. سهام‌داران شرکت بازرگانی پتروشیمیبر اساس تقسیم سهامی که روی سایت شرکت بازرگانی پتروشیمی قرار گرفته، ۴۹٫۶۹ درصد سهام این شرکت، شرکت سرمایه‌گذاری ایران است. این شرکت که پیش از واگذاری شرکت بازرگانی پتروشیمی از شرکت سرمایه‌گذاری ایران جدا شده، تنها نشانه‌ای است که ردپای متهمان این پرونده پتروشیمی را به بنادر ایران می‌کشاند.
فردا نیوزفردا نیوز3 ماه قبل
خبرگزاری تسنیم: سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده ارزی شرکت بازرگانی پتروشیمی از دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام آغاز شد. پس از قرائت کیفرخواست در جلسه اول، دومین جلسه محاکمه این متهمان با شروع دفاعیات متهمان برگزار شد. رضا حمزه‌لو مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی، عباس صمیمی، عضو هیئت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایران، مصطفی طهرانی صفا و علیرضا علائی رحمانی از اعضای هیأت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی، محسن احمدیان بازنشسته پتروشیمی، مرجان شیخ‌الاسلامی آل‌آقا، مدیرعامل شرکت بازرگانی دنیز و هترا تجارت، سید امین قرشی سروستانی، سام حامد ساعدیان، سید علیرضا حسینی مدیرعامل شرکت پتروشیمی شانگهای، علی اشرف ریاحی، معصومه دری مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی دفتر دبی، ابوالفضل ملکی شمس‌آبادی تولیدکننده نایلون و نایلکس، سعید خیری‌زاده مدیر مالی سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و محمدحسین شیرعلی متهمان این پرونده هستند که به اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور و معاونت در آن متهم شدند. متهمان این پرونده با قید وثیقه آزاد بودند که بنابر اعلام قاضی مسعودی‌مقام، محسن احمدیان یکی از متهمان پرونده با تبدیل قرار وثیقه، بازداشت شد. شرکت‌های پتروشیمی خصوصی حالت حق‌العمل‌کاری برای سایر شرکت‌های پتروشیمی و فروش محصولات آن‌ها در خارج از کشور دارند.
ایران‌جیبایران‌جیب4 ماه قبل
عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران می‌گوید «در پرونده بازرگانی پتروشیمی اختلاسی در کار نیست. اتهامی که در ردیف ششم پرونده پتروشیمی به عنوان مدیرعامل این دو شرکت به من وارد شده مبنایی ندارد. تمام گردش‌های مالی و دریافت و پرداخت‌ها براساس قوانین بانکی ملی و بین‌المللی صورت گرفته و اسناد آنها موجود است. نماینده دادستان همچنین گفته مرجان شیخ‌الاسلامی که «هم‌اکنون متواری و خارج از کشور است»، شریک اصلی متهم ردیف اول یعنی حمزه‌لو بوده است. انتشار بیانیه مرجان شیخ‌الاسلامی از سوی ایسنا، به معنای تأیید یا رد محتوای آن نیست و باید منتظر ماند و دید که قاضی رسیدگی‌کننده به این پرونده چه رأیی در این خصوص صادر می‌کند.
انتخابانتخاب4 ماه قبل
عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران می‌گوید «در پرونده بازرگانی پتروشیمی اختلاسی در کار نیست. من حدود هشت سال است به طور قانونی به کانادا مهاجرت کرده‌ام و تاکنون هیچ پرونده‌ای در ایران نداشته‌ام که تحت تعقیب باشم؛ چنانکه چندین‌بار پس از مهاجرت به ایران سفر کرده‌ام. اتهامی که در ردیف ششم پرونده پتروشیمی به عنوان مدیرعامل این دو شرکت به من وارد شده مبنایی ندارد. فعالیت این شرکت‌ها کاملا قانونی بوده و ربطی به مقوله پولشویی و کسب درآمد از قبل تحریم‌ها ندارد. نماینده دادستان همچنین گفته مرجان شیخ‌الاسلامی که «هم‌اکنون متواری و خارج از کشور است»، شریک اصلی متهم ردیف اول یعنی حمزه‌لو بوده است.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
عضو هیأت مدیره کنگره ایرانیان کانادا درباره پیگیری‌های این نهاد مدنی در موضوع بازگرداندن خاوری به ایران می‌گوید احتمال استرداد خاوری به ایران کم است. به گزارش ایسنا، کنگره ایرانیان کانادا اخیرا طومار آنلاینی به راه انداخته و از مردم خواسته با امضای این طومار اعتراض‌شان را به حضور مفسدان اقتصادی در کانادا به گوش مقامات دولت کانادا برسانند. اگر هم قوانین کانادا اجازه استرداد ایشان به ایران را نمی‌دهد پرونده ایشان در کانادا توسط دادگستری کانادا رسیدگی شود. خواسته مشخص شما از دولت کانادا پس از امضای طومار توسط ایرانیان چیست؟ دولت کانادا باید در برابر این مساله بایستد. کنگره ایرانیان کانادا یک سازمان غیرانتفاعی و مردم نهاد است.
عصر ایرانعصر ایران4 ماه قبل
عضو هیأت مدیره کنگره ایرانیان کانادا درباره پیگیری‌های این نهاد مدنی در موضوع بازگرداندن خاوری به ایران می‌گوید احتمال استرداد خاوری به ایران کم است. به گزارش ایسنا، کنگره ایرانیان کانادا اخیرا طومار آنلاینی به راه انداخته و از مردم خواسته با امضای این طومار اعتراض‌شان را به حضور مفسدان اقتصادی در کانادا به گوش مقامات دولت کانادا برسانند. اگر هم قوانین کانادا اجازه استرداد ایشان به ایران را نمی‌دهد پرونده ایشان در کانادا توسط دادگستری کانادا رسیدگی شود. خواسته مشخص شما از دولت کانادا پس از امضای طومار توسط ایرانیان چیست؟ دولت کانادا باید در برابر این مساله بایستد. کنگره ایرانیان کانادا یک سازمان غیرانتفاعی و مردم نهاد است.
الفالف4 ماه قبل
سابقه سیاسی و مطبوعاتی شیخ‌الاسلامی و مواضع براندازانه همسر او، مهم‌ترین عوامل پرداختن رسانه‌ها به شیخ‌الاسلامی است. بیشتر بخوانید: چند نکته درباره دادگاه تخلفات پتروشیمی/ آیا بزرگ‌ترین فساد اقتصادی رخ داده است؟ مرجان شیخ الاسلامی آل آقا کیست؟ از ساعات آغازینی که نام شیخ‌الاسلامی در رسانه‌ها مطرح شد، سابقه اصولگرایی یا اصلاح‌طلبی او باعث مناقشه رسانه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا شد. رسانه‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب از یک‌سو تلاش کردند جناح خود را از شیخ‌الاسلامی مبرا کنند و از سوی دیگر سعی کردند او را به جناح مقابل منتسب کنند. رسانه‌های اصولگرا هم گفتند لیست اصولگرایان مستقل، لیست تشکیلاتی اصولگرایان نبوده و بازمانده‌ها از لیست اصولگرایان آن لیست را تشکیل داده‌اند. مورد مرجان شیخ‌الاسلامی یک نمونه خوب از برخورد سیاسی و بد رسانه‌ها با مفاسد اقتصادی است.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
محمود شکری نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس گفت: به آقای وکیلی پست جدیدشان یعنی سخنگوی فتنه‌گران را تبریک عرض می‌کند. وی افزود: آقای وکیلی فتنه کردید و امروز این بلا را بر سر مردم بیاورید و این مشکلی که در اقتصاد ایجاد شده است مربوط به فتنه است ضمن این‌که نارضایتی مردم نیز بخشی از فتنه است. به نظر می‌رسد که در سال ۸۸ این کارها را انجام دادید که امروز به اینجا برسید. نماینده مردم تالش در مجلس تصریح کرد: آقای وکیلی شما روابط عمومی دولت هستید؟ ضمن این‌که شما باید جایگاه خود را مشخص کنید و آیا شما سخنگوی فتنه‌گران هستید که این پست جدید را به شما تبریک عرض می‌کنم. شکری خاطرنشان کرد: آقای مطهری رئیس جلسه صحن علنی امروز نباید ناعادلانه رفتار کند و نباید قضاوت نامربوط داشته باشد و شما حق ندارید که یکطرفه رفتار کنید البته خود شما هم در جمع دیدارکنندگان با یکی از سران رفته بودند و به همین دلیل این گونه رفتار می‌کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
این روزها فضای مجازی پر است از اخباری که نام مرجان شیخ الاسلامی را بولد کرده‌اند؛ زنی با اختلاس میلیاردی. روزنامه جوان در گزارشی عنوان کرد: با برگزاری دومین جلسه دادگاه پرونده پتروشیمی، ابهامات بسیاری در این‌باره به وجود آمده است. حزب باد؛ زنی که به چپ و راست می‌زدیکی از نکات جالب در پرونده خانم شیخ الاسلامی، نگاه سیاسی اوست. شیخ الاسلامی که در تابستان ۹۶ ابتدا به ترکیه و سپس به کانادا رفته است اکنون شبکه‌های اجتماعی را نیز به تکاپوانداخته است. ازدواج کاسب تحریم با حامی تحریم علیه ایرانیکی از نکات قابل توجه در مورد خانم شیخ الاسلامی ازدواج او با مهدی خلجی است.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
ساره جعفرقلی: نکته مهم در پرونده فساد اقتصادی بزرگ پتروشیمی کشور، زمان آن است. مرجان شیخ‌الاسلامی که هم‌زمان وارد تجارت با شرکت‌های پتروشیمی و نفتی ازجمله شرکت نفت و گاز سپانیر شده بود در دوره دوم احمدی‌نژاد از ایران خارج شد. ‏پرونده فساد شش میلیارد یورویی عمق خسارت وارده به مردم ایران در نتیجه تحریم را نشان داد. ‏برای فهمیدن حجم اختلاس شرکت بازرگانی پتروشیمی فقط کافیست بدانیم، رقم اختلاس برابر با ۴ سال بودجه کشور تاجیکستان یا قرقیزستان یا حتی افغانستان است. رقم این اختلاس به تومان در حدود ۹۹,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ میشود که حتی در ماشین حساب هم قرار نمی‌گیرد.
خانه ملتخانه ملت4 ماه قبل
سرمایه گذاری شیخ الاسلامی در خرید شبکه‌های تلویزیونی ترکوی ادامه داد: شیخ‌الاسلامی هم‌زمان وارد تجارت با شرکت‌های صوری شده بود و یکباره به ثروتی قابل توجه رسید و در دولت دهم از ایران خارج شد. آقاپورعلیشاهی با بیان اینکه شیخ‌الاسلامی مدتی در ترکیه زندگی می‌کرد، اظهار داشت: شیخ الاسلامی ثروت چندین میلیون دلاری خود را صرف سرمایه‌گذاری در این کشور در حوزه‌های مختلف کرد که خرید شبکه‌های تلویزیونی ترک یکی از این حوزه‌ها بود. وی با اشاره به اینکه شیخ الاسلام پس از مدتی از کانادا سر در آورده و هم‌اکنون در تورنتو زندگی می‌کند، افزود: پرونده اختلاس پتروشیمی حدود ۷ میلیارد یورو بوده و بین سال ۸۹ تا ۹۲ این اختلاس رخ داده که ۱۵ نفر با این اختلاس در ارتباط بوده‌اند. نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اختلاس شرکت بازرگانی پتروشیمی در زمان تحریم‌های گذشته بوده است، تصریح کرد: ادعای متهمان این بوده که درصد دلالی خود را برداشته‌اند یعنی ۷ میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو و ۸ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار درصد دلالی آنها بوده است. /پایان پیام
افکارنیوزافکارنیوز4 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشمعصومه آقاپور علیشاهی نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز رسیدگی به پرونده فساد در صنعت پتروشیمی ایران در شعبه سوم دادگاه انقلاب ویژه رسیدگی به جرائم اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی، گفت: این پرونده ۱۴ متهم دارد که یکی از آنها مرجان شیخ‌الاسلامی آل‌آقا مدیر عامل شرکت بازرگانی دنیز و هترا تجارت است. سرمایه گذاری شیخ الاسلامی در خرید شبکه‌های تلویزیونی ترکوی ادامه داد: شیخ‌الاسلامی هم‌زمان وارد تجارت با شرکت‌های صوری شده بود و یکباره به ثروتی قابل توجه رسید و در دولت دهم از ایران خارج شد. آقاپورعلیشاهی با بیان اینکه شیخ‌الاسلامی مدتی در ترکیه زندگی می‌کرد، اظهار داشت: شیخ الاسلامی ثروت چندین میلیون دلاری خود را صرف سرمایه‌گذاری در این کشور در حوزه‌های مختلف کرد که خرید شبکه‌های تلویزیونی ترک یکی از این حوزه‌ها بود. وی با اشاره به اینکه شیخ الاسلام پس از مدتی از کانادا سر در آورده و هم‌اکنون در تورنتو زندگی می‌کند، افزود: پرونده اختلاس پتروشیمی حدود ۷ میلیارد یورو بوده و بین سال ۸۹ تا ۹۲ این اختلاس رخ داده که ۱۵ نفر با این اختلاس در ارتباط بوده‌اند. نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اختلاس شرکت بازرگانی پتروشیمی در زمان تحریم‌های گذشته بوده است، تصریح کرد: ادعای متهمان این بوده که درصد دلالی خود را برداشته‌اند یعنی ۷ میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو و ۸ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار درصد دلالی آنها بوده است.
الفالف4 ماه قبل
اتهام این افراد اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور و تحصیل مال نامشروع از طریق ارز حاصل از صادرات به حساب‌های شخصی اعلام شده است. یکی از نام‌هایی که بعد از جلسه اول دادگاه بر سر زبان‌ها افتاد، «مرجان شیخ الاسلامی» بود. روز چهارشنبه و پس از نخستین جلسه دادگاه فساد کلان اقتصادی، نام زنی به چشم آمد که پیشتر هم نام او در کشور مطرح شده بود البته نه به عنوان متهم در پرونده پتروشیمی و اخلالگر نظام اقتصادی؛ «مرجان شیخ الاسلامی آل آقا». از روز گذشته و مطرح شدن نام شیخ الاسلامی فعالان توییتری به بررسی سابقه او در فضای رسانه‌ای پرداختند. صبا آذر پیک یکی از فعالان سیاسی و خبرنگارانی است که اتفاقا در اینباره توییت کرده است که شیخ الاسلامی به او بدهی دارد.
الفالف4 ماه قبل
دادگاه تخلفات شرکت بازرگانی پتروشیمی در سال‌های ۸۹ تا ۹۲ در حال برگزاری است و تاکنون دو جلسه در تاریخ ۱۵ و ۱۸ اسفند برگزار شده است. ۵- در این چند روز سپاه پاسداران هم توسط برخی رسانه‌ها متهم شده است. این افراد عموما اصلاح‌طلب تلاش کردند اینگونه وانمود کنند چون این فساد در دولت احمدی‌نژاد رخ داده پس اصولگرایان فساد دارند. بزرگترین دشمن مبارزه با فساد همین نگاه سیاسی به آن است؛ چون باعث می‌شود مبارزه با فساد به عنوان ابزاری برای پیشبرد اهداف جناحی تبدیل شود. متاسفانه این نگاه سیاسی به فساد هم فراجناحی است و هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان به آن مبتلا هستند.
ایران‌جیبایران‌جیب4 ماه قبل
به نظر می‌رسد شرکت بازرگانی پتروشیمی این مسائل را رعایت نکرده و اقدامات این شرکت در خصوص فروش محصولات و عدم تسلیم وجوه ناشی از فروش محصولات در غیر منبع آن است. به نظر می‌رسد شرکت پتروشیمی این مهم را رعایت نکرده است. متهم ردیف اول پرونده شرکت پتروشیمی افزود: عدد ۶۵۶ مبنایی نداشته و وجود ندارد. وی خاطرنشان کرد: ۱۰۰ درصد پول شرکت پتروشیمی به ارز، هیچ ارتباطی به منشأ داخل و خارج ندارد. متهم ردیف اول پرونده شرکت پتروشیمی تاکید کرد: ‌پول در حساب شرکت PCC در خارج از کشور است.

افشاگری علی علیزاده علیه مرجان شیخ‌الاسلامی

برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ماه قبل
همچنین به گفته حسینی نماینده دادستان، مرجان شیخ‌الاسلامی آل آقا مدیرعامل دنیز و هترا تجارت یکی از متهمان اصلی و البته فراری این پرونده است که شریک اصلی رضا حمزه‌لو بوده است. یکی از خبرنگاران سابق خبرگزاری میراث روز گذشته اطلاعات جالبی از پایه‌گذاری و نحوه رشد آن افشا کرد. فرزانه ابراهیم‌زاده در صفحه شخصی خود نوشت سال ۱۳۸۱ به این خبرگزاری که ظاهرا اوایل کارش بوده پیوسته است. مهدی خلجی از ضدانقلاب‌های خارج از کشور که به‌تازگی نیز خود را به رضا پهلوی نزدیک کرده، همسر مرجان شیخ‌الاسلامی است. این درحالی است که در این سال شعار وی برای شرکت در انتخابات مجلس ششم «خاتمی را تنها نمی‌گذاریم» بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
همچنین به گفته حسینی نماینده دادستان، مرجان شیخ‌الاسلامی آل آقا مدیرعامل دنیز و هترا تجارت یکی از متهمان اصلی و البته فراری این پرونده است که شریک اصلی رضا حمزه‌لو بوده است. یکی از خبرنگاران سابق خبرگزاری میراث روز گذشته اطلاعات جالبی از پایه‌گذاری و نحوه رشد آن افشا کرد. فرزانه ابراهیم‌زاده در صفحه شخصی خود نوشت سال ۱۳۸۱ به این خبرگزاری که ظاهرا اوایل کارش بوده پیوسته است. مهدی خلجی از ضدانقلاب‌های خارج از کشور که به‌تازگی نیز خود را به رضا پهلوی نزدیک کرده، همسر مرجان شیخ‌الاسلامی است. این درحالی است که در این سال شعار وی برای شرکت در انتخابات مجلس ششم «خاتمی را تنها نمی‌گذاریم» بود.
الفالف4 ماه قبل
از طرف دیگر تیتر روزنامه ایران، روزنامه رسمی دولت درباره انتصاب رئیسی این است: «احیای حقوق عامه و آزادی‌های اجتماعی». جهانگیری بانک‌های ادغام شده نیروهای مسلح را از بهترین بانک‌های خصوصی کشور دانست و با بیان اینکه بانک‌های نیروهای مسلح نسبت به بانک‌های خصوصی از شرایط بسیار خوبی برخوردار بودند افزود: تنها یکی از بانک‌های نیروهای مسلح شرایط خوبی نداشت. ***دادگاه تخلفات پتروشیمی؛ از مرجان شیخ‌الاسلامی تا داماد وزیر سابق۱۵ اسفند ماه اولین جلسه دادگاه رسیدگی به تخلفات حوزه پتروشیمی در سال‌های ۸۹ تا ۹۲ برگزار شد. شیخ‌الاسلامی ظاهرا بعد از انجام این تخلف مالی در حوزه پتروشیمی از کشور خارج می‌شود و اکنون هم فراری است. فردانیوز درباره علی‌اشرف ریاحی نوشت: «علی اشرف ریاحی، داماد محمدرضا نعمت زاده وزیر سابق صنعت و مشاور فعلی وزیر نفت که از متهمان اصلی پرونده فساد پتروشیمی به شمار می‌رود.
همشهریهمشهری4 ماه قبل
او مدیرمسئول خبرگزاری میراث و درعین‌حال مشغول لابی نفتی با بقایی و تیم احمدی‌نژاد بود. جالب‌تر آنکه مسیح علی‌نژاد خبرنگار آزاد که اکنون آن‌سوی مرزها فعالیت می‌کند، در کتاب معروف خود با نام «باد در موهایم» نوشته: «مرجان شیخ‌الاسلامی، دبیر سیاسی روزنامه همبستگی، مرا زیر بال‌وپر گرفت». حالا او با آخرین همسرش، مهدی خلجی، در خانه‌ای دو میلیون و ۳۰۰ هزاردلاری در شهر واشنگتن‌دی‌سی زندگی می‌کند. او اکنون همسر مهدی خلجی کارمند مؤسسه مطالعاتی انستیتو واشنگتن و از حامیان تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. مهدی خلجی از فعالان رسانه‌ای خارج از کشور که به‌تازگی نیز خود را نزدیک به رضا پهلوی معرفی می‌کند، همسر او است.
تابناکتابناک4 ماه قبل
رقم بدهی‌های بابک زنجانی حدود دو میلیارد دلار عنوان می‌شود اما به گفته قاضی مسعودی‌مقام، قاضی، بدهی پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی، شش میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو است؛ یعنی سه برابر بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت. این پرونده البته به گفته برخی منابع آگاه محدود به پتروشیمی نیست و پا در بنادر ایران هم دارد. به گزارش ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «آخرین رقمی که از بدهی‌های بابک زنجانی از سوی زهره رضایی، مشاور حقوقی زنجانی در امور بین‌الملل اعلام شده بود، یک میلیارد و ۹۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو (۱۹۶۷۵۰۰۰۰۰) بود. حالا او با آخرین همسرش، مهدی خلجی، در خانه‌ای دو میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری در شهر واشنگتن‌دی‌سی زندگی می‌کند. متهمان مبالغ فروش محصولات پتروشیمی را وارد کشور نکرده‌اند و با تصاحب ارزهای حاصل از صادرات آن را به ریال تسویه کرده‌اند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ماه قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، روزنامه شرق نوشت: «آخرین رقمی که از بدهی‌های بابک زنجانی از سوی زهره رضایی، مشاور حقوقی زنجانی در امور بین‌الملل اعلام شده بود، یک میلیارد و ۹۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو (۱۹۶۷۵۰۰۰۰۰) بود. این پرونده البته به گفته برخی منابع آگاه محدود به پتروشیمی نیست و پا در بنادر ایران هم دارد. حالا او با آخرین همسرش، مهدی خلجی، در خانه‌ای دو میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری در شهر واشنگتن‌دی‌سی زندگی می‌کند. مصطفی تهرانی‌صفا، بازنشسته و عضو هیأت‌مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی متهم است به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به مبلغ مذکور و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۴۱ هزار و صد یورو. متهمان مبالغ فروش محصولات پتروشیمی را وارد کشور نکرده‌اند و با تصاحب ارزهای حاصل از صادرات آن را به ریال تسویه کرده‌اند.
عصر ایرانعصر ایران4 ماه قبل
«مرجان شیخ الاسلامی» ۷ میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو و ۸میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار تحصیل مال غیر مشروع کرده. نماینده دادستان گفت: ارزهای حاصل از فروش محصولات پتروشیمی به بهانه دور زدن تحریم‌ها به حساب مرجان شیخ‌الاسلام واریز می‌شده است. وی افزود: اقدامات صورت گرفته بدون اجازه شرکت ملی صنایع پتروشیمی بوده و بخشی از وجوه حاصل از فروش محصولات پتروشیمی را به ریال تبدیل و به حساب شرکت‌های دیگر واریز می‌کرده است. وی افزود: در پاسخ به استعلام صورت گرفته، اعلام شده که تحریم‌ها مجوزی برای واریز معادل ریالی مبالغ حاصل از فروش محصولات پتروشیمی نبوده و اقدامات در پوشش شرکت‌های تحت مدیریت حمزه‌لو صورت گرفته است. وی تأکید کرد: کل ارز ناشی از فروش محصولات به قدری زیاد است که نیازی به استدلال ندارد و مشارکت و معاونت این متهمان در اخلال کلان نظام اقتصادی به صورت تحصیل اموال نامشروع محرز است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ماه قبل
مطالعه بیشتر: جزئیات اولین جلسه محاکمه متهمان پتروشیمی با مبلغ ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یوروجالب‌تر آنکه مسیح علی‌نژاد، خبرنگار آزاد که اکنون آن‌سوی مرزها فعالیت می‌کند، در کتاب معروف خود با نام «باد در موهایم» نوشته: «مرجان شیخ‌الاسلامی، دبیر سیاسی روزنامه همبستگی، مرا زیر بال‌وپر گرفت». حالا او با آخرین همسرش، مهدی خلجی، در خانه‌ای دو میلیون و ۳۰۰ هزاردلاری در شهر واشنگتن‌دی‌سی زندگی می‌کند. در مجلس هشتم ادعا کرد که تاکنون سیاسی نبوده و نسبتی با اصلاح طلبان ندارد و با عنوان اصولگرا کاندیدا شد. او مرداد ۹۶ از ایران به ترکیه فرار کرد و با آنچه از ایران دزدیده بود، شرکت‌هایی در ترکیه خرید. او اکنون همسر مهدی خلجی کارمند موسسه مطالعاتی انستیتو واشنگتن و از حامیان تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
متهم ردیف پنجم سیدامین قرشی‌سروستانی با اتهامی فوق‌الذکر اقدام به تحصیل مال نامشروع به میزان ۳۱۸ میلیارد ریال کرده است. متهم ردیف هفتم مصطفی تهرانی صفا با عنوان اتهامی فوق‌الذکر اقدام به تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ ۴۱ هزار و ۱۰۰ یورو کرده است. حسینی در ادامه ابوالفضل ملکی شمس‌آبادی را به عنوان متهم ردیف دوازدهم معرفی و عنوان مجرمانه وی را معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور و تحصیل مال نامشروع اعلام کرد. متهم ردیف سیزدهم سیدعلیرضا حسینی مدیر شرکت پتروشیمی شانکهای با عنوان مجرمانه معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور و تحصیل مال از طریق نامشروع. متهم ردیف چهاردم علی‌اشرف ریاحی با عنوان مجرمانه معاونت در اخلاق در نظام اقتصادی کشور و تحصیل مال از طریق نامشروع.

به انتهای لیست رسیدید