مرز

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
در حال حاضر پنج مجروح حمله تروریستی محور زاهدان- خاش در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) در زاهدان تحت درمان قرار دارند. گروهک تروریستی موسوم به «جیش العدل» مسوولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفته است. دریادار پاسدار علی فدوی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران گفت: عاملان حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان جواب محکمی از پاسداران انقلاب اسلامی دریافت خواهند کرد. ازسوی دیگر حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از نشست ویژه این کمیسیون در هفته جاری در پی حادثه تروریستی زاهدان خبر داد. واکنش‌های بین‌المللیاما حادثه تروریستی چهارشنبه شب خاش با واکنش شدید جامعه جهانی روبه‌رو شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی، در جشن مشترک نوروزی ۹۸ مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، اظهار داشت: میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان؛ تاریخ، فرهنگ و اشتراکات دینی وجود دارد. وی افزود: امروز تعامل مطلوبی میان دو کشور حاکم است و مرزبانان از مرزهای مشترک به وسعت ۷۵۹ کیلومتر با هوشیاری کامل حراست و پاسداری می‌کنند. در ادامه سپهبد «الچین قلی اف»، اظهار داشت: این ایام بهاری را به مردم ایران و مرزبانان تبریک می‌گویم. فرمانده مرزبانی جمهوری آذربایجان ادامه داد: امروز مرزبانان جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران، امنیت مرزهای مشترک را به خوبی تأمین می‌کنند. وی گفت: مرزبانان با جدیت در مرزهای مشترک و بین المللی با هرگونه قاچاق و ترانزیت مواد مخدر مبارزه می‌کنند که فعالیت مرزبانان در این حوزه، نتایج خوبی دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
وی با تبیین روند پیگیری‌ها برای آزادی مرزبانان ربوده شده افزود: نیروی زمینی سپاه و ستاد کل نیروهای مسلح از طریق ارتش پاکستان تلاش‌های ویژه‌ای را برای آزادی این مرزبانان انجام دادند. سردار شریف گفت: سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورمان نیز از طریق سازمان اطلاعاتی پاکستان و نیز مسئولان سیاسی کشورمان از طریق وزارت خارجه این کشور برای آزادی مرزبانان تلاش کردند. سخنگوی سپاه پاسداران گفت: نیروی زمینی سپاه و دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی کشور در این مدت برای آزادی مرزبانان ربوده شده هیچ لحظه‌ای از تلاش برای آزادی آنان فروگذار نکردند. سردار شریف افزود: در این مقطع لازم است از پاکستانی‌ها نیز بابت همکاری خوبشان تشکر کنیم هرچند که آزادی مرزبانان بدون عملیات نظامی و با گفتگوها و تعاملات فی مابین صورت گرفت. سردار شریف افزود: اگر مشکل خاصی درخصوص فرود این هواپیما پیش نیاید به احتمال زیاد امروز یا صبح فردا مرزبانان کشور بازمی گردند، اما احتمال اینکه امروز بازگردند بسیار زیاد است.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مرزبانان در سلامت کامل هستند، اظهار کرد: در سطوح سیاسی با مقامات پاکستانی، امنیتی و مرزی و حتی با استفاده از ظرفیت‌های محلی همه‌ی کارها دنبال می‌شود تا انشاالله به زودی شاهد آزادی آنها باشیم. حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با شفقنا در رابطه با آخرین وضعیت مرزبانان گفت: تلاش برای آزادی مابقی مرزبانان در حال پیگیری است و مسوولین در عالی‌ترین سطح پیگیر وضعیت و آزادی آنها هستند و ما به آزادی آنها امیدوار هستیم. او درادامه افزود: در سطوح سیاسی با مقامات پاکستانی، امنیتی و مرزی و حتی با استفاده از ظرفیت‌های محلی همه کارها دنبال می‌شود و در نهایت امیدوار هستیم که به زودی آزاد شوند. نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در رابطه با وضعیت جسمی مرزبانان خاطرنشان کرد: مرزبانان در سلامت کامل هستند و تلاش‌ها و رایزنی‌ها باعث شده است صدمه‌ای به مرزبانان وارد نشود. گفتنی است که در تاریخ ۲۴ مهرماه ۱۲ تن از مرزبانان و بسیجیان بومی در نقطه صفر مرزی در جنوب شرق کشور ربوده شدند که ۵ تن از آنها در تاریخ ۱ آذر آزاد و به کشور بازگشتند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: با افتخار عرض می‌کنم‌ در تمامی مرزهای کشور، ما مرزبانان امروز یک پاسدار هستیم‌. ‌به گزارش ایسنا- ‌سردار قاسم رضایی در جمع خبرنگاران در زاهدان در بخشی از سخنان خود افزود: امروز سپاه افتخار کشور هست و توانسته در عرصه‌های نظامی و عمرانی موفق باشد. فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه بیان کرد: دشمن در جبهه نظامی بارها و بارها شکست خورده است لذا به جنگ نرم و تضعیف روابط مردم و ولایت فقیه روی آورده است‌. وی با اشاره به تروریست خواندن سپاه از طرف دشمنان‌ گفت: در واکنش به این موضوع تمام نمایندگان، مردم، خبرنگاران، اصولگرا و اصلاح‌طلب همه و همه حمایت خود را از سپاه اعلام کردند. سردار رضایی بیان کرد: امروز من هم با افتخار عرض می‌کنم شعار ما مرزبانان «من یک انقلابیم» بوده و به تبعیت از منویات حضرت آقا، ما مرزبانان امروز یک پاسدار هستیم.
فارسفارس1 هفته قبل
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: با افتخار عرض میکنم, در تمامی مرزهای کشور، ما مرزبانان امروز یک پاسدار هستیم. به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، صبح امروز طی مراسمی با حضور سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا، از تلاش‌های سردار کمیلی فرمانده سابق مرزبانی سیستان و بلوچستان تقدیر و سرهنگ محمد ملاشاهی به عنوان فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان معرفی شد. فرمانده مرزبانی ناجا در این مراسم اظهار کرد: شهدا از صدر اسلام تاکنون، آرامش و آسایش امروز را به ما هدیه کرده‌اند. سردار قاسم رضایی افزود: ما مدیون جایگاه والای ولایت فقیه هستیم و تا همیشه پشتیبان ایشان خواهیم بود. سردار رضایی بیان کرد: امروز من هم با افتخار عرض میکنم شعار ما مرزبانان اگر یک روز «من یک انقلابیم» به تبعیت از منویات حضرت آقا، ما مرزبانان امروز یک پاسدار هستیم، انتهای پیام/۳۱۳۹/ر
فارسفارس1 ماه قبل
وی با تبیین روند پیگیری‌ها برای آزادی مرزبانان ربوده شده افزود: نیروی زمینی سپاه و ستاد کل نیرو‌های مسلح از طریق ارتش پاکستان تلاش‌های ویژه‌ای را برای آزادی این مرزبانان انجام دادند. سردار شریف گفت: سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورمان نیز از طریق سازمان اطلاعاتی پاکستان و نیز مسئولان سیاسی کشورمان از طریق وزارت خارجه این کشور برای آزادی مرزبانان تلاش کردند. سخنگوی سپاه پاسداران گفت: نیروی زمینی سپاه و دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی کشور در این مدت برای آزادی مرزبانان ربوده شده هیچ لحظه‌ای از تلاش برای آزادی آنان فروگذار نکردند. سردار شریف افزود: در این مقطع لازم است از پاکستانی‌ها نیز بابت همکاری خوبشان تشکر کنیم هرچند که آزادی مرزبانان بدون عملیات نظامی و با گفتگو‌ها و تعاملات فی مابین صورت گرفت. سردار شریف افزود: اگر مشکل خاصی درخصوص فرود این هواپیما پیش نیاید به احتمال زیاد امروز یا صبح فردا مرزبانان کشور بازمی گردند، اما احتمال اینکه امروز بازگردند بسیار زیاد است.
الفالف2 ماه قبل
گروه اجتماعی الف، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۱۳ ۳۹۷۱۱۲۹۰۶۲به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس در اظهاراتی با تسلیت شهادت جمعی از پاسداران در حادثه تروریستی اخیر خاش به زاهدان گفت: پیشنهاد می‌کنم روز ۲۴ بهمن روز شهادت این مرزبانان به عنوان «روز مرزبانان» نامگذاری شود. وی همچنین از مردم اصفهان به خاطر تشییع میلیونی پیکر شهدای حادثه تروریستی اخیر در این شهر قدردانی کرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی با تبیین روند پیگیری‌ها برای آزادی مرزبانان ربوده شده افزود: نیروی زمینی سپاه و ستاد کل نیرو‌های مسلح از طریق ارتش پاکستان تلاش‌های ویژه‌ای را برای آزادی این مرزبانان انجام دادند. سردار شریف گفت: سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورمان نیز از طریق سازمان اطلاعاتی پاکستان و نیز مسئولان سیاسی کشورمان از طریق وزارت خارجه این کشور برای آزادی مرزبانان تلاش کردند. سخنگوی سپاه پاسداران گفت: نیروی زمینی سپاه و دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی کشور در این مدت برای آزادی مرزبانان ربوده شده هیچ لحظه‌ای از تلاش برای آزادی آنان فروگذار نکردند. وی گفت: امروز نیروی زمینی سپاه هماهنگی‌های لازم را برای بازگرداندن ۴ مرزبان آزادشده به کشور انجام داده است که با اعزام یک فروند هواپیما از جانب این نیرو به پاکستان انجام می‌شود. سردار شریف افزود: اگر مشکل خاصی درخصوص فرود این هواپیما پیش نیاید به احتمال زیاد امروز یا صبح فردا مرزبانان کشور بازمی گردند، اما احتمال اینکه امروز بازگردند بسیار زیاد است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار «قاسم رضایی» در بازدید از قرارگاه نوروزی «مقداد» مرزبانی، با تاکید بر لزوم «هوشیاری مضاعف» مرزبانان در ایام نوروز اظهار داشت: مرزبانان وظیفه خطیری در حراست و صیانت از مرز‌های آبی، خاکی و دریایی کشور عهده دار هستند. وی با اشاره به ماموریت دفاعی، امنیتی و انتظامی مرزبانان افزود: قرارگاه «مقداد» مرزبانی ویترین این فرماندهی می‌باشد و به نوعی شیوه عملکرد در این قرارگاه مرزی، نماد کارنامه کاری مرزبانان در طول سال است. فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به رصد هر گونه تحرکی در خطوط مرزی بیان کرد: گزارش عملکرد مرزبانان در این قرارگاه، به صورت روزانه به فرماندهی مرزبانی و همچنین ستاد نیروی انتظامی منعکس می‌شود. گفتنی است در ادامه سردار «قاسم رضایی» ضمن ارتباط مستقیم و ویدئو کنفرانسی با فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان و با تبریک سالروز ولادت باسعادت امام جواد (ع) و امام علی (ع)، اظهار داشت: مرزبانان تا پای جان برای صیانت از کشور تلاش می‌کنند و توفیق سربازی مقام معظم رهبری را قدر می‌دانیم. انتهای پیام/

فیلم جدید از شرایط اسارت ۵ مرزبان ربوده شده در مخفیگاه جیش العدل

رکنارکنا1 ماه قبل
این گروهک تروریستی همچنین مدعی شد که از بعد از آزادی ۵ تن از مرزبانان ربوده شده تاکنون هیچ اقدامی از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه مذاکره با آنها انجام نشده است. بامداد سه‌شنبه ۲۴ مهرماه و در پی خیانت عوامل نفوذی، ۱۲ تن از مرزبانان و بسیجیان بومی در هنگ مرزی «میرجاوه» در جنوب شرق کشور از سوی گروهک تروریستی جیش العدل ربوده شدند. یکم آذر ماه روابط عمومی نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای از آزادی و بازگشت ۵ تن از مرزبانان ربوده شده توسط این گروهک تروریستی به کشور خبر داد. در این اطلاعیه نیروی زمینی سپاه پاسداران با تأکید بر ادامه تلاش‌ها و رایزنی‌ها برای آزادی سایر مرزبانان ربوده شده و بازگشت آنان به میهن عزیز اسلامی، از همکاری دستگاه‌های ذیربط و نیز صبر و شکیبایی خانواده‌های مرزبانان قدردانی کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، چهار نفر از مرزبانان آزاد شده به نام‌های محمود هرمزی، پدرام موسوی، کیانوش بابایی و عبدالکریم شریفی با استقبال سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه، وارد تهران شدند. این مرزبانان دومین گروه از مرزبانان ربوده شده هنگ مرزی میرجاوه در مهر سال گذشته هستند که با تلاش نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و سیاسی آزاد می‌شوند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به اقدامات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای فشار بیشتر به دولت پاکستان برای کمک به آزادسازی مرزبانان میرجاوه اظهار داشت: بعد از حادثه تروریستی زاهدان و شهادت عده‌ای از پاسداران، موضوع آزادسازی مرزبانان میرجاوه به طور جدی از سوی مسئولان ایرانی پیگیری شده و بارها مسئولان پاکستانی مورد مواخذه قرار گرفتند. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما اطلاع موثق داریم که این مرزبانان زنده هستند، گفت: آزادی مرزبانان میرجاوه در گرو اجرای توافقات امنیتی فی مابین ایران و پاکستان است که تاکنون مسئولان پاکستان حتی درصد کمی از این موافقت نامه‌ها را اجرایی نکرده‌اند. وی با بیان اینکه انتظارت ما از مسئولان این کشور برخلاف واقع نیست بیان کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران نیز باید قاطعانه آزادی مرزبانان را پیگیری کند. فلاحت‌پیشه با تاکید بر اینکه مسئولیت جان مرزبانان برعهده دولت پاکستان است، گفت: این گروه‌های تروریستی از خاک پاکستان این عملیات را طراحی و تدارک دیده‌اند و متاسفانه خاک پاکستان محل گروه‌های تروریستی شده است. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید برای ایجاد کمکهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به پاسگاه‌های مرزی تمهیداتی اندیشید بیان کرد: باید بودجه پایداری برای رفع محرومیت مرزها اختصاص یابد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
فرمانده نیروی زمینی سپاه اسامی مرزبانان آزاد شده را اعلام کرد. سردار سرتیپ محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، اسامی مرزبانان آزاد شده را به شرح ذیل اعلام کرد:۱. محمود هرمزی۲. عبدالکریم شریفیشب گذشته «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه و سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه از آزادی ۴ تن دیگر از مرزبانان کشورمان که در ۲۳ مهرماه سال ۹۷ توسط تروریست‌ها در نقطه صفر مرزی میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان به گروگان گرفته شده بودند، خبر دادند. در تاریخ ۲۴ مهر ماه و در پی خیانت عوامل نفوذی، ۱۲ تن از مرزبانان و بسیجیان بومی در نقطه صفر مرزی در جنوب شرق کشور ربوده شدند که ۵ نفر از آنها در اول آذرماه سال جاری آزاد شدند و به میهن اسلامی بازگشتند.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش ایسنا، گروهک تروریستی موسوم به «جیش العدل» با انتشار ویدئو و بیانیه‌ای مدعی شد که سربازان ربوده شده در میرجاوه با خانواده‌های خود تماس برقرار کرده‌اند. این گروهک تروریستی همچنین مدعی شد که از بعد از آزادی ۵ تن از مرزبانان ربوده شده تاکنون هیچ اقدامی از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه مذاکره با آنها انجام نشده است. به گزارش ایسنا، بامداد سه‌شنبه ۲۴ مهرماه و در پی خیانت عوامل نفوذی، ۱۲ تن از مرزبانان و بسیجیان بومی در هنگ مرزی «میرجاوه» در جنوب شرق کشور از سوی گروهک تروریستی جیش العدل ربوده شدند. یکم آذر ماه روابط عمومی نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای از آزادی و بازگشت ۵ تن از مرزبانان ربوده شده توسط این گروهک تروریستی به کشور خبر داد. در این اطلاعیه نیروی زمینی سپاه پاسداران با تأکید بر ادامه تلاش‌ها و رایزنی‌ها برای آزادی سایر مرزبانان ربوده شده و بازگشت آنان به میهن عزیز اسلامی، از همکاری دستگاه‌های ذیربط و نیز صبر و شکیبایی خانواده‌های مرزبانان قدردانی کرد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، شب گذشته حدود ساعت ۲۱ مرزبانان هنگ مرزی بانه حین گشت‌زنی در نقطه صفر مرزی به‌منظور تأمین امنیت و جلوگیری از ورود اشرار و قاچاقچیان مسلح به خاک کشور در منطقه مرزی سراب با اشرار مسلح درگیر شدند. سردار «کیومرث شیخی» فرمانده مرزبانی استان کردستان با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح اظهار داشت: مرزبانان با تعدادی از اشرار مسلح که قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند، درگیر شدند. وی افزود: در درگیری متقابل مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح، یک مرزبان به شهادت رسید. فرمانده مرزبانی استان کردستان تصریح کرد: سرنخ‌هایی از اشرار مسلح پیدا کرده‌ایم و آنان تحت تعقیب هستند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
سردار ماشاءالله جان‌نثار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: در راستای برخورد قاطع با قاچاقچیان مرزبانان این استان طی عملیاتی موفق به کشف بیش از ۸۶ کیلوگرم پیش ساز مواد مخدر شدند؛ از نوع تریاک، شیشه، حشیش هروئین فشرده شدند. فرمانده مرزبانی خراسان رضوی با اشاره به اشرافیت اطلاعاتی مرزبانان این استان عنوان داشت: در راستای اخبار واصله مبنی بر ورود و قاچاق مواد مخدر، مرزبانان در حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو مشکوک و آن را متوقف می‌کنند که در بازرسی از آن بیش از ۸۶ کیلوگرم پیش‌ساز مواد مخدر که بطرز بسیار ماهرانه‌ای جاساز شده بود را کشف کردند. سردار جان نثار با اشاره به جانفشانی‌های مرزبانان استان از کشف بیش از ۱۵ هزار لیتر سوخت قاچاق خبر داد و عنوان داشت: مرزبانان این فرماندهی موفق شدند طی ۶ روز گذشته بیش از ۱۵ هزار لیتر سوخت قاچاق به ارزش ۸۵۳ میلیون ریال را کشف کنند. انتهای پیام/ ز
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
اقتصادنیوز: گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل مدعی شد که مرزبانان ربوده شده در هنگ مرزی میرجاوه بعد از ۵ ماه با خانواده خود تماس تلفنی گرفته‌اند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، گروهک تروریستی موسوم به «جیش العدل» با انتشار ویدئو و بیانیه‌ای مدعی شد که سربازان ربوده شده در میرجاوه با خانواده‌های خود تماس برقرار کرده‌اند. این گروهک تروریستی همچنین مدعی شد که از بعد از آزادی ۵ تن از مرزبانان ربوده شده تاکنون هیچ اقدامی از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه مذاکره با آنها انجام نشده است. یکم آذر ماه روابط عمومی نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای از آزادی و بازگشت ۵ تن از مرزبانان ربوده شده توسط این گروهک تروریستی به کشور خبر داد. در این اطلاعیه نیروی زمینی سپاه پاسداران با تأکید بر ادامه تلاش‌ها و رایزنی‌ها برای آزادی سایر مرزبانان ربوده شده و بازگشت آنان به میهن عزیز اسلامی، از همکاری دستگاه‌های ذیربط و نیز صبر و شکیبایی خانواده‌های مرزبانان قدردانی کرد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: بیش از ۵۸ کیلوگرم مواد مخدر با اشرافیت اطلاعاتی توسط مرزبانان هنگ تایباد کشف شد. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرماندهی مرزبانی خراسان رضوی، سردار ماشاالله جان‌نثار اظهار کرد: بیش از ۵۸ کیلوگرم مواد مخدر با اشرافیت اطلاعاتی توسط مرزبانان هنگ تایباد کشف شد. فرمانده مرزبانی خراسان رضوی ادامه داد: در راستای برخورد قاطع با قاچاقچیان، مرزبانان این استان طی عملیات‌های جداگانه موفق به کشف بیش از ۵۸ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک، شیشه، حشیش وهروئین فشرده شدند. وی با اشاره به اشرافیت اطلاعاتی مرزبانان خراسان رضوی عنوان کرد: در راستای اخبار واصله مبنی بر ورود و قاچاق مواد مخدر به کشور، مرزبانان این استان در مسیرهای احتمالی قاچاقچیان اجرای کمین کرده و در عملیات‌های جداگانه با آنان درگیر می‌شوند. جان‌نثار تشریح کرد: قاچاقچیان در این عملیات‌ها تاب مقابله نیاورده و با استفاده از تاریکی شب به آن‌سوی مرزها متواری شدند و در پاکسازی محل بیش ۵۸ کیلو گرم مواد مخدر کشف شد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
به دنبال درگیری مرزبانان با اشرار مسلح در نقطه صفر مرزی یکی از ماموران نیروی انتظامی به درجه رفیع شهادت نائل شد. خبرگزاری فارس: به دنبال درگیری مرزبانان فرماندهی انتظامی استان کردستان با اشرار مسلح در نقطه صفر مرزی در بانه یکی از مرزبانان به درجه رفیع شهادت نائل شد. گفتنی است این درگیری در حین گشت‌زنی ماموران مرزبانی حوالی ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه دیشب رخ داد و افسر ناجا ابوذر حمزه‌کردخردی اهل ملایر به شهادت رسید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان سرهنگ "کیاست سپهری اظهار کرد: به دنبال تشدید طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرزبانان هنگ مرزی آستارا با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی، از حمل ارز خارجی توسط فردی به هویت معلوم مطلع شدند و مراتب دستگیری را در دستور کار خود قرار دادند. وی افزود: مرزبانان با تشدید کنترل نوار مرز، قاچاقچی ارز را در نقطه صفر مرزی شناسایی کرده و با هماهنگی مراجع قضائی در عملیاتی مقتدرانه، موفق به دستگیری قاچاق وی شدند. فرمانده مرزبانی استان گیلان تصریح کرد: مرزبانان در این عملیات موفقیت آمیز، توانستند ضمن دستگیری متهم، ۱۰۵ هزار دلار ارز خارجی به ارزش بیش از ۱۴ میلیارد ریال را کشف کنند. سرهنگ سپهری با قدردانی از زحمات شبانه روزی مرزبانان استان که بدون هیچ چشم داشتی امنیت مرز‌های شمالی کشور را تأمین می‌کنند، خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز همواره در دستور کار مرزبانان بوده و در این راه با مخلان امنیت اقتصادی کشور به طور قاطع برخورد خواهند کرد. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی اظهار داشت: سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورمان نیز از طریق سازمان اطلاعاتی پاکستان و نیز مسئولان سیاسی کشورمان از طریق وزارت خارجه این کشور برای آزادی مرزبانان تلاش کردند. شریف تاکید کرد: تلاش‌ها برای آزادی دو مرزبان دیگر ادامه دارد که حتما آنان نیز به آغوش خانواده هایشان بازخواهند گشت. وی گفت: نیروی زمینی سپاه و دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی کشور در این مدت برای آزادی مرزبانان ربوده شده هیچ لحظه‌ای از تلاش برای آزادی آنان فروگذار نکردند. به گفته سردار شریف، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته یک فروند هواپیما را برای بازگردادن مرزبانان آزاد شده به پاکستان فرستاده است. وی گفت: اگر مشکل خاصی درخصوص فرود این هواپیما پیش نیاید به احتمال زیاد امروز یا صبح فردا مرزبانان کشور بازمی گردند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
استاندار خوزستان در بخش پایانی این پیام، برای مرزبانان مجروح این جنایت ضدبشری بهبودی و سلامتی مسئلت کرد. عوامل گروهک وابسته به استکبار جهانی شامگاه چهارشنبه در جریان حمله تروریستی به اتوبوس حامل مرزبانان غیور سپاه پاسداران در مسیر خاش به زاهدان، ۲۷نفر را به شهادت رساندند و ۱۳نفر دیگر به مجروح کردند. در پی شهادت این مرزبانان عزیز، در استان سیستان و بلوچستان سه روز عزای عمومی اعلام شده است. بسیاری کشورها، این اقدام تروریستی و ضدانسانی را به شدت محکوم کردند. ۶۰۶۵/۶۰۰۲انتهای پیام /*
مهرمهر1 ماه قبل
رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر از آزادی مرزبانان ربوده شده خبر داد و گفت: مرزبانان ربوده شده در خاک پاکستان هستند و قرار بود با پرواز امروز بعدازظهر به تهران برگردند و پرواز آنها الان در فرودگاه مهرآباد نشست. به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چند روز پیش اعلام کرد که محمود هرمزی، پدرام موسوی، کیانوش بابایی، عبدالکریم شریفی به زودی آزاد می‌شوند. فرمانده نیروی زمینی سپاه گفته بود تلاش‌ها برای آزادسازی سایر مرزبانان ربوده شده ادامه دارد.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
فرمانده مرزبانی کشور با تشریح وضعیت مرزبانان ربوده شده گفت: مجدانه پیگیر بازگشت مرزبانان به کشور هستیم. سردار قاسم رضایی درباره وضعیت مرزبانان ربوده شده اظهار داشت: پیگیری این موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: معتقدیم که دولت پاکستان دارای ارتش و نیروهای امنیتی قوی است و اگر «اراده» کند قطعا می‌تواند این مرزبانان را آزاد و در اختیار ما بگذارد. وی بیان کرد: قطعا دولت پاکستان می‌تواند با اراده جدی منطقه را از وجود گروهک‌های ملحد، تروریست و جانی که تحت تعقیب قضائی ما هستند، پاک سازی کند. وی با اشاره به رابطه عمیق و دوستی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان تأکید کرد: نباید به مخلان امنیت اجازه جولان دهیم و قطعا از دولت پاکستان انتظار است که با اعضای گروهک‌های تروریستی برخورد جدی کند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
فرمانده مرزبانی استان اردبیل خبر کشته شدن یک نفر تبعه آذری در مرز ایران و آذربایجان توسط مرزبانان ایرانی را تکذیب کرد. سرتیپ دوم پاسدار هوشنگ حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی انتشار خبری از طریق برخی خبرگزاری‌ها مبنی بر کشته شدن یک نفر تبعه آذری در روز دوشنبه در مرز ایران و آذربایجان، این خبر تکذیب می‌شود. وی بیان کرد: کشته شدن تبعه آذری در خاک آذربایجان در حریم نوار مرزی آن کشور به این شرح بوده که با توجه به کنترل شبانه مرز‌های استان با سیستم‌های فنی و دوربین‌های پیشرفته و سامانه‌های راداری پیشرفته مرزبانان گروهان آزادلو برابر ثبت سوابق موجود از طریق دوربین‌ها متوجه نزدیک شدن یک نفر تبعه آذری به نوار مرزی از سمت کشور آذربایجان شده بودند. فرمانده مرزبانی استان اردبیل افزود: برابر پروتکل‌های منعقده و با توجه به حسن روابط مرزبانان دو کشور که تصمیم جدی بر اجرای عملیات‌های همزمان توسط مرزبانان دو طرف است مراتب از طریق علائم قراردادی به مرزبانان کشور آذربایجان اطلاع رسانی شده بود. وی گفت: از آنجایی که ماموران آذربایجان نیز به دنبال دستگیری فرد موصوف بودند نسبت به صدور فرمان ایست و هشدار‌های لازم اقدام می‌کنند که نهایتا متهم که مجددا قصد فرار به نقطه صفر مرزی و به طریقی خاک ایران را داشته به دلیل عدم توجه به هشدار‌های ماموران آذری در عمق خاک کشور آذربایجان توسط مرزبانان آذری به قتل می‌رسد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: ۳ قاچاقچی مواد مخدر توسط مرزبانان خراسان رضوی به هلاکت رسیدند. سردار ماشاءالله جان نثار اظهار داشت: در راستای برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر و جلوگیری از تجاوزات غیرقانونی به کشور، مرزبانان این فرماندهی با تلاش شبانه‌روزی موفق شدند از ورود مقادیری مواد مخدر به کشور جلوگیری کنند. وی با اشاره به تشدید اقدامات کنترلی و عملیاتی در مرزهای استان افزود: در راستای حراست و حفاظت از مرزهای استان، مرزبانان این فرماندهی در هنگ تایباد با اشرافیت اطلاعاتی و رصد مسیرهای احتمالی ورود قاچاقچیان در یک عملیات ضربتی موفق شدند ۳ نفر از قاچاقچیان را به هلاکت برسانند. فرمانده مرزبانی خراسان رضوی در ادامه از هوشیاری و رشادت مرزبانان قدردانی و تصریح کرد: در پاک‌سازی محل درگیری بیش از ۳۱ کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین، شیشه و تریاک کشف شد.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، مقامات مرزبانانی کشورهای همسود در شهر «تاشکند» تمهیدات ویژه‌ای برای مرزهای کشورهای این سازمان در نظر گرفتند. در این نشست نمایندگان ۸ سازمان مرزبانی کشورهای همسود و همچنین «سرگئی لبداف» دبیر اجرایی کمیته کشورهای همسود و «ویکتور محموداف» دبیر شورای امنیت وابسته به ریاست جمهوری ازبکستان حضور داشتند. نشست بعدی شورای فرماندهان نیروهای مرزبانی کشورهای مستقل مشترک المنافع در نیمه دوم سال جاری میلادی در بلاروس برگزار می‌شود. سازمان کشورهای مستقل مشترک‌المنافع پس از فروپاشی شوروی سابق شکل گرفت و اولین نشست این سازمان آگوست سال ۱۹۹۳ میلادی برگزار شد. گرجستان ۸ اکتبر ۱۹۹۳ (۱۶ مهر۱۳۸۲) به دنبال موافقت رؤسای جمهور کشورهای عضو در این سازمان به عضویت سازمان کشورهای مستقل مشترک‌المنافع درآمد.

به انتهای لیست رسیدید