مرز

مرز

فارسفارس29 دقیقه قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در حمایت از راهپیمایی‌های خودجوش مردمی و اعتراض به ناامنی و تخریب اموال عمومی اطلاعیه‌ای صادر کرد. متن اطلاعیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به شرح ذیل است: باسمه تعالیملت رشید و صبور ایرانآنچه که طی روزها و شب‌های گذشته در فضای ناامنی‌ها مشاهده شد و ابعاد وسیع تخریب سازمان یافته اموال و اماکن دولتی و مذهبی و تعرض به جان و مال هموطنان در برخی مناطق کشور، به وضوح استعداد و آمادگی قبلی دشمن را برای به میدان فرستادن گروه‌های آموزش دیده و موج سواری بر جریان طبیعی و قابل درک اعتراضات مردمی نشان می‌دهد. ائمه جمعه در اقصی نقاط کشور، با حضور میدانی در میان مردم معترض و نگران، تلاش کردند با ایجاد دلگرمی و آرامش، همدلانه و مسئولانه، سهم و تکلیف خود را در ایجاد امنیت و صیانت از جان و مال هموطنان ادا کنند و مرز اعتراضات هنجار را از اغتشاش و تخریب و غارت و تعرض توسط اوباش و وابستگان به سرویس‌های بیگانه، که ابایی از آتش زدن مسجد و قرآن و توهین به مقدسات ندارند، شفاف و پررنگ کنند. در پایان، لازم است از نیروهای جان بر کف انتظامی، امنیتی و داوطلب که مخلصانه و مجاهدانه، با حداکثر رأفت اسلامی، اما با اقتدار و تدبیر به میدان آمدند و میان اعتراضات مردمی و اغتشاشات هدفمند، به منظور تخریب و غارت تفاوت قائل شدند، قدرشناسی شود. انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران30 دقیقه قبل
ترکیه در یک عملیات دو مرحله‌ای، بیست هزار قبضه مین در مرزهای شرقی خود با ایران را خنثی کرده است. به گزارش فارس، ترکیه در پروژه‌ای با کمک مالی اتحادیه اروپا، موفق شد در دو مرحله عملیات، ۲۰ هزار قبضه مین در مرزهای شرقی خود با ایران را خنثی کند. نماینده اتحادیه اروپا گفت که در مرحله دوم این پروژه، حدود ۲۰ هزار قبضه مین در مرز ترکیه و ایران خنثی شده است. بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا برای انجام این پروژه بیش از ۱۰ میلیون یورو به ترکیه کمک مالی ارائه کرده و این مبلغ در عملیات خنثی سازی مین در استان «آغری» هزینه شده است. نماینده اتحادیه اروپا در ترکیه همچنین گفت که اروپا اخیرا ۱۸٫۵ میلیون یوروی دیگر نیز برای یک پروژه خنثی‌سازی مین در این کشور اختصاص داده است.
الفالف36 دقیقه قبل
گروه جهان الف، ۲۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۸:۳۸ ۳۹۸۰۸۲۸۱۵۵به گزارش فارس، ترکیه در پروژه‌ای با کمک مالی اتحادیه اروپا، موفق شد در دو مرحله عملیات، ۲۰ هزار قبضه مین در مرزهای شرقی خود با ایران را خنثی کند. نماینده اتحادیه اروپا گفت که در مرحله دوم این پروژه، حدود ۲۰ هزار قبضه مین در مرز ترکیه و ایران خنثی شده است. بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا برای انجام این پروژه بیش از ۱۰ میلیون یورو به ترکیه کمک مالی ارائه کرده و این مبلغ در عملیات خنثی سازی مین در استان «آغری» هزینه شده است. نماینده اتحادیه اروپا در ترکیه همچنین گفت که اروپا اخیرا ۱۸٫۵ میلیون یوروی دیگر نیز برای یک پروژه خنثی‌سازی مین در این کشور اختصاص داده است. ترکیه به هدف ممانعت از تردد مخفیانه و غیرقانونی عناصر حزب کارگران کردستان و قاچاق کالا در بخشی از مرزهای خود با ایران نیز یک دیوار ۱۴۴ کیلومتری بنا کرده است.
فارسفارس37 دقیقه قبل
پژوهشی که دانشگاه «بن‌گورین» رژیم صهیونیستی اخیرا انجام داده نشان می‌دهد که بیش از ۴۰ درصد ساکنان شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه به دنبال درگیری اخیر در غزه، مبتلا به اختلالات روانی بوده و اشتهای خود را از دست داده‌اند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حملات تلافی‌جویانه گروه‌های مقاومت فلسطین در منطقه محاصره شده نوار غزه به عملیات‌های ترور و تجاوز‌های نظامی رژیم صهیونیستی، منجر به ایجاد اختلالات روانی در بین ساکنان شهرک‌های صهیونیستی‌نشین اطراف این منطقه شده است. مرکز «ایمنی روانشناختی» دانشگاه بن‌گوریون رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین پژوهشی درباره تأثیر این حملات بر روی صهیونیست‌های ساکن این شهرک‌ها اعلام کرد که شرایط روحی و روانی این ساکنان به دنبال تحولات اخیر غزه را «نگران‌کننده» خواند. رژیم صهیونیستی بعد از دو روز مجبور شد به شرایط این جنبش برای حصول آتش‌بس تن دهد. گروه‌های مقاومت بیش از ۴۰۰ راکت و موشک به شهرک‌های اطراف غزه در فلسطین اشغالی شلیک کردند که در برخی شهرک‌های ادارات و مدارس برای دو روز متوالی کاملا تعطیل شد.
صدا و سیماصدا و سیما46 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه؛ متن این اطلاعیه به این شرح است: ملت رشید و صبور ایرانآنچه طی روز‌ها و شب‌های گذشته در فضای فتنه‌ی ناامن سازی مشاهده شد و ابعاد وسیع تخریب سازمان یافته‌ی اموال و اماکن دولتی و مذهبی و تعرض به جان و مال هموطنان در برخی مناطق کشور، به وضوح استعداد و آمادگی قبلی دشمن را برای به میدان فرستادن گروه‌های آموزش دیده و موج سواری بر جریان طبیعی و قابل درک اعتراضات مردمی نشان می‌دهد. همانگونه که ملاحظه کردید، در عمل به سیره‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، آحاد ائمه جمعه که در متن مردم، فشار‌های تورمی و مشکلات معیشتی را به طور کامل لمس و درک می‌کنند، به رغم نقد‌هایی که به روش اطلاع رسانی و فرآیند اعتمادسازی و اقناع از سوی دولت محترم داشته و دارند، اصل برداشتن گامی مهم، اساسی، ضروری و اجتناب ناپذیر در راستای اصلاحات اقتصادی و کاهش یارانه‌ی مستقیم بنزین را که از پشتوانه‌ی کارشناسی و مصوبه‌ی جلسه‌ی سران قوا برخورداربوده و در نهایت، به نفع اقشار آسیب پذیر خواهد بود، منوط به اینکه موجب تشدید گرانی کالا‌های اساسی نشود، مورد پشتیبانی قرار دادند. ائمه جمعه در اقصی نقاط کشور، با حضور میدانی در میان مردم معترض و نگران، تلاش کردند با ایجاد دلگرمی و آرامش، همدلانه و مسؤولانه، سهم و تکلیف خود را در ایجاد امنیت و صیانت از جان و مال هموطنان ادا کنند و مرز اعتراضات هنجار را از اغتشاش و تخریب و غارت و تعرض توسط اوباش و وابستگان به سرویس‌های بیگانه، که ابایی از آتش زدن مسجد و قرآن و توهین به مقدسات ندارند، شفاف و پررنگ کنند. اکنون که به صورت خودجوش و با ابتکار عمل جوانان غیور و مردم فهیم، روند برپایی راهپیمایی‌های اعتراضی نسبت به غارتگری و تخریب و ناامنی آغاز شده است، ائمه جمعه کشور بر خود فرض می‌دانند ضمن حمایت از این اقدام به هنگام و مؤثر، دوش به دوش اقشار مختلف، حق طبیعی مردم برای برخورداری از امنیت را مطالبه کنند و فریاد بزنند و باقیمانده آثار طراحی مذبوحانه نفوذی‌ها و فرصت طلبان را به واسطه حضور پرشور سلایق مختلف در صحنه، که در حق برخورداری از امنیت با یکدیگر متحد و منسجم هستند، بزدایند و فضای منطق و عقلانیت را جایگزین احساسات و هیجانات کنند، تا صدای اعتراض و دغدغه‌ی پاکیزه و بی آلایش مردم، در عربده‌ی مستانه‌ی معاندین گم نشود. در پایان، لازم است از نیرو‌های جان بر کف انتظامی، امنیتی و بسیجی که مخلصانه و مجاهدانه، با حداکثر رأفت اسلامی، اما با اقتدار و تدبیر به میدان آمدند و میان اعتراضات مردمی و اغتشاشات هدفمند، به منظور تخریب و غارت تفاوت قائل شدند، قدرشناسی شود و برای شهدای مظلومی که سینه‌ی خود را با شجاعت، سپر دفاع از امنیت خانواده‌ها کردند، علو درجات از درگاه پروردگار متعال، مسألت داریم.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
دومین حضور فرمانده ارتش پاکستان در تهران و دیدارهای رده بالای او با مقامات ارشد کشورمان در کمتر از یکسال بیانگر مسیر رو به توسعه و تحکیم روابط امنیتی و نظامی تهران و اسلام‌آباد پس از یک دوره پر چالش از لحاظ امنیتی در نواحی مرزی است. همچنین آمادگی داریم تمهیداتی فراهم کنیم که شرکت‌ها و تجار دو کشور بتوانند روابط گسترده‌تری با یکدیگر داشته باشند. فرمانده ارتش پاکستان خاطر نشان کرد: پاکستان از همه ظرفیت‌ها و روش‌های مختلف برای توسعه سطح همکاری‌های روابط تجاری و اقتصادی استفاده خواهد کرد و آمادگی دارد همکاری‌های فعلی را به سطح بسیار بالاتری ارتقاء دهد. وی تأکید کرد: بایستی مرزهای دو کشور مرزهای صلح و برادری باشد تا از طریق آن روابط اقتصادی و تجاری گسترش یابد. ضمن اینکه مراودات و همکاری‌های نظامی تهران و اسلاک آباد به عنوان دو قدرت نظامی برتر منطقه با منافع مشترک می‌تواند بیش از پیش توسعه پیدا کند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
سال گذشته گردش مالی فعالان این عرصه ۱۰۰‌هزار میلیارد تومان معادل روزانه ۲۷۳ میلیارد تومان بود که امسال این رقم به حدود ۳۰۰ میلیارد تومان رسید. با تعطیلی کسب‌وکارهای اینترنتی در سه روز اخیر، نزدیک به ۹۰۰ میلیارد تومان به آنها خسارت وارد شده است. ۶۰۰ میلیارد تومان زیان به شبکه بانکیشعب بانک‌ها بیش از سایر ساختمان‌های دولتی مورد تخریب اغتشاشگران قرار گرفته‌اند. هرچند این آمار به صورت رسمی تأیید نشده اما تاکنون حدودا ۶۳ میلیارد تومان خسارت به جایگاه‌های عرضه سوخت وارد شده است. امیر خسرو فخریان، رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای به خبرنگار ما گفت: تاکنون ۱۵۰میلیارد تومان به فروشگاه‌های زنجیره‌ای خسارت وارد شده است.
فراروفرارو1 ساعت قبل
البته با این تصمیم، محدودیت سوختگیری با کارت سوخت جایگاه دار برداشته شده تا افرادی که هنوز موفق به دریافت کارت سوخت خود نشده‌اند بتوانند از کارت سوخت جایگاه‌ها استفاده کنند. با این حال استفاده از کارت سوخت شخصی برای استفاده از سهمیه و دریافت بنزین با قیمت ۱۵۰۰ تومان به صرفه‌تر است، این در حالی است که هنوز بسیاری از افراد کارت سوخت ندارند که یا برای دریافت آن مراجعه نکرده‌اند و یا اصلا نسبت به ثبت نام و یا دریافت آن هیچ اقدامی انجام نداده‌اند. مدیرکل پست استان بوشهر در پاسخ به چگونگی تعامل و اطلاع رسانی صدور کارت‌های سوخت گفت: سامانه Epolice. ir به محض صدور کارت سوخت پیامکی برای مالک آن ارسال می‌کند، و با کد پستی به فرد اعلام می‌کند که کارت سوخت صادر شده به پست تحویل گردیده است. این مسئول اعلام کرد: مدارک موردنیاز برای تحویل کارت سوخت شامل شناسنامه خودرو و یا کارت ماشین برای احراز هویت و شناسایی افراد است، فرآیند تحویل نیز همچنان برقرار بوده و تعطیل نشده است. صدور کارت سوخت هوشمند المثنی فقط از طریق دفاتر پلیس +۱۰ مقدور است، زیرا افراد سودجو با هدف دستیابی به اطلاعات شخصی و کارت بانکی و کلاهبرداری از هموطنان و سوء استفاده‌های احتمالی اقدام به ایجاد سایت‌های غیرمجاز کرده‌اند؛ بنابراین کسانی که کارت سوخت ندارند و تاکنون نیز درخواست صدور کارت سوخت نکرده‌اند، می‌توانند با در دست داشتن مدارک هویتی مالک خودرو و وسیله نقلیه به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه کنند
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 ساعت قبل
کتاب‌شناس و نویسنده شناخته شده کشور با تقبیح اقدام برخی افراد شرور در به آتش‌کشیدن یک کتابخانه عمومی در شهرستان شهریار گفت: کتابخانه مانند یک مسجد و یک مکان مقدس است که برای همه ادیان ابراهیمی قابل احترام است. اینکه عده‌ای به خود اجازه دهند به یک کتابخانه حمله کنند و آن را به آتش بکشند، نهایت رذالت و ضدیت با فرهنگ است. همواره عنوان کرده‌ام که تنها راه نجات کشور کسب دانش و آگاهی است که آن هم تنها و تنها از طریق کتاب حاصل می‌شود. اما باید توجه داشت که کتابخانه مانند یک مسجد و یک مکان مقدس است که برای همه ادیان ابراهیمی قابل احترام است. اینکه عده‌ای به خود اجازه دهند به یک کتابخانه حمله کنند و آن را به آتش بکشند، نهایت رذالت و ضدیت با فرهنگ است.

کتابخانه و قرائتخانه خیرساز زنده یاد بانو صدیقه قره چمنی افتتاح شد

9+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ وزارت دفاع روسیه تهدید ترکیه مبنی بر از سرگیری عملیات نظامی در شمال سوریه را محکوم کرد. این بیانیه وزارت دفاع روسیه می‎گوید: تهدید ترکیه مبنی بر احتمال از سر گیری عملیات در شمال سوریه، اوضاع را متشنج‌تر خواهد کرد. ترکیه به تازگی مدعی شده بود که عقب‌ نشینی نیرو‌های دموکراتیک سوریه از شمال این کشور به طور کامل انجام نشده است. مسکو می‎گوید که روسیه نیرو‌های بیشتری برای گشت زنی، در شمال سوریه مستقر خواهد کرد. در پی آغاز این تجاوز، نیرو‌های دموکراتیک سوریه با دولت این کشور به توافق رسیدند و نیرو‌های ارتش سوریه در شهر‌های شمالی این کشور مستقر شدند.

حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری

5+
فارسفارس2 ساعت قبل
فارسفارس3 ساعت قبل
آخرین دور مذاکرات آمریکا و کره شمالی در سطح مذاکرات کاری در ماه اکتبر در استکهلم برگزار شده است. این برای سومین بار طی ۲۴ ساعت گذشته است که کره شمالی خواستار تغییر رویکرد واشنگتن در قبال پیونگ یانگ شده است. «کیم کی گوان» مشاور وزارت خارجه کره شمالی روز دوشنبه و در پاسخ به توییت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که به نشست دیگری با «کیم‌جونگ‌اون» رهبر کره شمالی، اشاره کرده بود، گفت که هیچ علاقه‌ای به برگزاری جلسات بیشتر با ترامپ ندارد مگر اینکه امتیاز قابل توجهی از آن دریافت کند. رئیس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۸ و در کشور سنگاپور مذاکراتی را برگزار کردند که نتیجه‌ای نداشت. بار سوم، ترامپ و کیم در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره دیدار کردند و از آن به بعد به دلیل عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش در مقابل کره شمالی، هیچ‌گونه پیشرفتی در روابط دو کشور حاصل نشده است.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
البته این مطلب لزوما درباره فلسفه مدرن صادق نیست لکن روشن است که بحث ما درباره فلسفه کلاسیک و به طور خاص، فلسفه اسلامی است. چشم انداز جامعه بدون فلسفهدر اینجا وقتی از فلسفه صحبت می‌شود منظور فلسفه سنتی و در موارد خاص، فلسفه اسلامی است. ضرورت تحول در فلسفه اسلامی۸) نباید از نظر دور داشت که فلسفه اسلامی نیازمند بازنگری و اصلاح و ترقی است. فلسفه و علوم انسانی اسلامی۹) فراتر از اینکه فلسفه مادر علوم است و نقش منحصر بفردی در پایه‌گذاری همه علوم ایفا می‌کند، بهره‌گیری علوم انسانی اسلامی از فلسفه به خصوص فلسفه صدرایی یک بهره‌گیری ویژه و سرنوشت ساز است. در واقع، حضور پررنگ فلسفه در علوم انسانی اسلامی باب ورود نسبت‌گرایی در علوم انسانی اسلامی را تا حدود زیادی بسته است هرچند این باب بر حسب ذات علم تجربی، در طبقات رویین علوم انسانی اسلامی غیر قابل انسداد است لکن این سطح از نسبیت، علوم انسانی اسلامی را در کشف و حل مسأله زمین گیر نمی‌کند.
الفالف3 ساعت قبل
عباس ایروانی- مدیر عاملمتن کامل جوابیه---------------پاسخ به ادعاهای نماینده محترم داستانادعا: «آیا گروه قطعات خودروی عظام، کارگاه مونتاژ و سرهم بندی قطعات چینی است؟!» این حقیقت به تنهایی نشانگر توجه ویژه گروه عظام به تولیدکنندگان کوچک است. دستیابی به حدود ۹۰٪ ساخت داخل در اکثر قطعات استراتژیک بطور میانگین، گواه فتح قریب الوقوع قله خودکفایی است. لذا ادعای اینکه عظام به دلیل سود خود مانع توقف تولید خودرو پراید شده است بی اساس بوده و واقعیت ندارد. در پایان از کلیه اهالی رسانه دعوت میشود جهت شناخت بهتر «گروه قطعات خودرو عظام»، از کارخانجات این مجموعه بازدید نمایند تا با انعکاس واقعیت‌ها، امکان قضاوت مردم شریف و عزیز را فراهم کنند.
زوم‌جیزوم‌جی3 ساعت قبل
امی هنیگ، خالق Uncharted، برای تاسیس استودیو بازی سازی جدیدی با شرکت Skydance Media وارد همکاری شد. طبق گزارش VentureBeat، خالق Uncharted یعنی امی هنیگ با استودیو اسکای دنس مدیا وارد همکاری شده است. امی هنیگ برای تأسیس یک استودیو بازی‌سازی جدید به جولین بیک، از اعضای سابق الکترونیک آرتز، در استودیو Skydance Media می‌پیوندد. ما با یکدیگر می‌توانیم در فضای جدید، تجربیاتی سطح بالا را در استودیو اسکای‌دنس خلق کنیم؛ ویژگی‌ای که اسکای‌دنس در تلویزیون به آن مشهور است. از امی هنیگ به‌عنوان خالق یکی از بهترین بازی‌های انحصاری سونی و پلی‌استیشن یعنی آنچارتد یاد می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
از جمله ایرادهایی که به اجرای این طرح گرفته می‌شد آن بود که تمام مواد معدنی به صورت یکسان مجبور به پرداخت عوارض صادرات بودند اعم از آنکه تولیدات آنها در داخل خریداری داشته و یا نداشته باشد. نکته بعدی تعیین عوارض یکسان برای تمام مواد معدنی اعم از سنگ آهن، سرب و روی، سنگ‌های تزیینی و مس بود؛ در حالی که کارشناسان معتقد بودند حتی در صورت ضرورت تعیین این عوارض نیاز است که برای هر کدام از مواد معدنی میزان متفاوتی از عوارض تعیین شود. با این حال وزیر صنعت، معدن و تجارت در این رابطه اظهار کرد: "در وضع عوارض ۲۵ درصدی بر صادرات مواد معدنی عده‌ای معتقدند که خام‌فروشی مواد معدنی اتفاق خواهد افتاد؛ بنابراین باید با وضع عوارض از این خام‌فروشی جلوگیری شود. هر کجا که تشخیص دهیم ماده معدنی تولیدی مورد نیاز صنایع داخل نیست، حتما عوارض صادرات را اصلاح خواهیم کرد. منتقدان معتقدند با وجود آنکه هدف از طرح این ابلاغیه منع صادرات سنگ آهن بوده است اما همه مواد معدنی از یک ابلاغیه واحد تاثیر پذیرفته و همه در شرایط یکسان قرار گرفتند. "
ایسناایسنا3 ساعت قبل
البته با این تصمیم، محدودیت سوختگیری با کارت سوخت جایگاه دار برداشته شده تا افرادی که هنوز موفق به دریافت کارت سوخت خود نشده‌اند بتوانند از کارت سوخت جایگاه‌ها استفاده کنند. مدیرکل پست استان بوشهر در پاسخ به چگونگی تعامل و اطلاع رسانی صدور کارت‌های سوخت گفت: سامانه Epolice. ir به محض صدور کارت سوخت پیامکی برای مالک آن ارسال می‌کند، و با کد پستی به فرد اعلام می‌کند که کارت سوخت صادر شده به پست تحویل گردیده است. این مسئول اعلام کرد: مدارک موردنیاز برای تحویل کارت سوخت شامل شناسنامه خودرو و یا کارت ماشین برای احراز هویت و شناسایی افراد است، فرآیند تحویل نیز همچنان برقرار بوده و تعطیل نشده است. مدیرکل پست استان بوشهر بیان کرد: معتقدیم که خیلی از این کارت‌های سوخت تحویل گرفته نمی‌شود و علت آن نیز این است که خیلی از افراد از سرنوشت کارت خود بی خبر بوده و درخواست المثنی نموده‌اند و کارت المثنی را تحویل گرفته و استفاده می‌کنند و در نتیجه کارت نزد پست غیرفعال شده است. بنابراین کسانی که کارت سوخت ندارند و تاکنون نیز درخواست صدور کارت سوخت نکرده‌اند، می‌توانند با در دست داشتن مدارک هویتی مالک خودرو و وسیله نقلیه به مراکز پلیس+۱۰ مراجعه کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خامس رودریگز فصل گذشته به شکل قرضی در بایرن مونیخ حضور داشت. خامس در ابتدای فصل نیز توسط زیدان در ترکیب اصلی رئال به میدان رفت اما یک مصدومیت بد موقع برای او دردسرساز شد. همین موضوع نیز باعث شد که کارلوس کی‌روش این بازیکن را به تیم ملی کلمبیا دعوت کند. باشگاه رئال مادرید ساعاتی پیش بیانیه‌ای درباره مصدومیت خامس رودریگز منتشر کرد. در این بیانیه آمده است که خامس با مصدومیت از ناحیه لگامنت زانو در زانوی پای چپ خود رو به رو شده است.
فارسفارس3 ساعت قبل
روسیه در واکنش به مواضع دولت ترکیه در زمینه عمل نکردن مسکو و واشنگتن به تعهدات خود در شمال سوریه، اعلام کرد که مسکو به تعهدات خود در زمینه خروج شبه نظامیان کرد از مناطق مرزی با ترکیه به طور کامل عمل کرده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که مسکو به تعهدات خود در زمینه خروج شبه نظامیان کرد از مناطق مرزی ترکیه به طور کامل عمل کرده است. وزارت دفاع روسیه همچنین درباره تهدید ترکیه درباره شروع یک عملیات جدید در مناطق شمالی سوریه تاکید کرد که چنین تصمیمی منجر به بدتر شدن شرایط خواهد شد. این توافق در نهایت منجر به تعلیق عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال سوریه و شروع گشت زنیهای مشترک پلیس نظامی ارتش روسیه و ترکیه در برخی از این مناطق شد که تا امروز ادامه داشته است. با این وجود، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه اخیر گفته است که آمریکا و روسیه به آنچه که طبق توافق‌های صورت گرفته برای توقف حمله ترکیه علیه شبه نظامیان کرد نیاز بود عمل نکرده‌اند.
الفالف3 ساعت قبل
یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو ارز تجهیزات پزشکی رفته و هنوز دقیقا معلوم نیست چه شده است. بعد از آن ابوالفتح صانعی، رئیس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی نیز گفت: ارزی در حوزه واردات تجهیزات پزشکی گم نشده است. وزیر بهداشت افزود: این پرونده ۱۶ میلیون یورویی فقط مربوط به واردات تجهیزات پزشکی است. او البته بازداشت سه نفر از کارمندان سابق وزارت بهداشت را که در هیات امنای ارزی و معاونت منابع مالی وزارت بهداشت کار می‌کردند نیز تایید کرده اما آماری از میزان تخلفات مالی آنها که دستی در واردات کالاهای پزشکی، تعاونی مسکن وزارت بهداشت و شرکت آوا سلامت و نیز مراودات مالی پالایشگاه نفت اصفهان که در اختیار وزارت بهداشت است اعلام نکرد. حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به خبرنگار الف گفت: گزارش جدیدی از پیگیری تخلفات در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به مجلس داده نشده است.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، ‌ سفیرای جدید یمن، سوئد، استرالیا، زیمبابوه، آکرودیته کامبوج صبح امروز استوارنامه‌های خود را به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور کشورمان تقدیم کردند. سیدابراهیم رئیسی، تصویب و اجرای آیین نامه قانون رسیدگی به دارایی‌های مسئولان را در جهت صیانت از آبروی مدیران کشور دانست. در این جلسه قهرمانی نماینده دادستان به ادامه توضیحاتش در خصوص اظهارت جلسه گذشته متهم علی دیواندری پرداخت. سرانجام قاضی موحد با رسیدن به هنگام اذان ظهر، ختم این جلسه رسیدگی را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی روز یک‌شنبه آینده ساعت ۸:۳۰ صبح برگزار خواهد شد. * مهمترین اخبار، مصوبات و دستور کارهای امروز (سه شنبه) بیست و هشتم آبان ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی را نیز می‌توانید اینجا دنبال کنید.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
در این گزارش آمده است سرخک موجب مرگ ۱۴ کودک زیر پنج سال و یک فرد بزرگسال شده است. یونیسف به دنبال توزیع ۱۱۰ هزار دوز واکسن در ساموآ با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر است. شمار موارد مظنون به ابتلا به سرخک در ساموآ از مرز هزار نفر گذشت. در آمار قبلی شمار قربانیان سرخک در ساموآ هفت نفر اعلام شده بود. بیماری سرخک پس از کاهش قابل توجه در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶ به دلیل واکسیناسیون گسترده، حالا بار دیگر به ویژه به دلیل بدگمانی نسبت به واکسن‌ها رو به افزایش است.
فارسفارس4 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری فارس؛ یادداشت میهمان احمدرضا هدایتی: قیمت تمام شده هر لیتر بنزین در ایران بیش از ۵ هزار تومان است، یعنی دولت تا قبل از اقدام اخیرش که قیمت هر لیتر بنزین سهمیه را ۱۵۰۰ و قیمت آزاد آن را ۳۰۰۰ تومان اعلام نمود، بیش از ۴ هزارتومان سوبسید بابت هر لیتر بنزین پرداخت می‌کرد. ذکر این نکته نیز ضروری است که ارزانترین قیمت بنزین بین کشورهای همسایه ایران به ترکمنستان با قیمت نزدیک به ۶ هزار تومان تعلق دارد، یعنی تا قبل از گرانی بنزین در ایران، ارزانترین بنزین منطقه حدود ۵ هزار تومان گرانتر از قیمت بنزین در کشور ما بود. گرانترین بنزین نیز در ترکیه با حدود ۱۷ هزار تومان توزیع می‌شود که البته این قیمت، متناسب با نوسانات قیمت نفت در جهان و سایر عوامل مرتبط، به طور روزانه در حال تغییر است و گاهی از مرز ۲۰ هزار تومان عبور کرده است، هم‌اکنون نیز قیمت یک باک بنزین در ترکیه به حدود ۵۰۰ هزار تومان بالغ می‌گردد. اما بیشترین نفع پایین بودن قیمت بنزین در ایران عاید چه کسانی می‌شود و به عبارت دیگر سوبسید پرداختی دولت برای تعدیل قیمت بنزین، بیشتر به جیب چه کسانی می‌رود؟ به‌نظر می‌رسد بیشترین مقدار سوبسید و به عبارت بهتر، سود ناشی از پایین بودن قیمت بنزین و گازوئیل در ایران در گام نخست به کشورهای همسایه تعلق می‌گیرد که اکنون سوخت تولید شده و در گذشته سوخت خریداری شده توسط ایران (قبلا بنزین و گازوئیل ایران با مبالغ گران خریداری می‌شد و با قیمت یارانه‌ای توزیع و بخشی از آن قاچاق می‌شد) را از طریق قاچاق به یغما می‌بردند. قاچاقچیان ایرانی و خارجی سوخت ایران، دومین گروهی هستند که به‌رغم غارت و تاراج ثروت کشور، از بخش قابل توجهی از این سوبسید بهره‌مند می‌شدند.
الفالف4 ساعت قبل
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران خط لوله صلح را تا مرز پاکستان رسانده است و کاملا آمادگی داریم در این زمینه همکاری‌های خود را به نتیجه برسانیم. همچنین آمادگی داریم تمهیداتی فراهم کنیم که شرکت‌ها و تجار دو کشور بتوانند روابط گسترده‌تری با یکدیگر داشته باشند. رئیس جمهور اضافه کرد: بدون تردید وجود پایگاه‌های نظامی و حضور نظامی آمریکا بر مشکلات افغانستان را افزوده است. روحانی گفت: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان از ظرفیت‌ها و فرصت‌های بزرگی برای تحکیم و تعمیق روابط و همکاری‌های مشترک دارند و می‌توانند فعالیت‌های مشترکی در راستای منافع بلند مدت دو کشور و منطقه داشته باشند. در این دیدار دو طرف بر همکاری‌های منطقه‌ای و استفاده از ظرفیت‌های ارتباطی برای توسعه صلح و امنیت در خلیج فارس و دریای عمان تأکید کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| «لین تریسی» سفیر آمریکا در جمهوری ارمنستان در مورد همکاری ایران و ارمنستان گفت: ما درک می‌کنیم که ایران یکی از تنها دو مرز باز ارمنستان است. ما متوجه روابط عمیق و گسترده اقتصادی میان ایران و ارمنستان هستیم. او در ادامه مدعی شد: هدف تحریم‌های آمریکا علیه ایران هدف قرار دادن بخش ویژه‌ای از اقتصاد ایران است، اما روابط تجاری ارمنستان و ایران از این موضوع جدا است. منبع: ایلنا
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، نرخ خرید هر دلار در ساعت ۱۳ امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان و فروش ۱۲ هزار تومان درج شد. نرخ خرید هر یورو نیز ۱۳ هزار و ۱۰۰تومان و فروش ۱۳ هزار و ۲۰۰ هزار تومان شد. میانگین بهای هر یورو در روز معاملاتی گذشته در سامانه سنا ۱۳ هزار و ۴۳۸ تومان و هر دلار ۱۱ هزار و ۹۵۵ تومان بود. همچنین در سامانه نیما دیروز هر حواله یورو ۱۱ هزار و ۹۶۲ تومان فروخته شد، هر حواله دلار نیز ۱۰ هزار و ۷۵۶ تومان به فروش رسید. نرخ دلار در روزهای گذشته رشد زیادی داشت و از رقم ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان تا رقم ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان در روز یکشنبه نیز بالا رفت، اما از دیروز روندی معکوس یافت و قیمت‌ها شروع به عقب‌نشینی به سوی کانال ۱۱ هزار تومانی کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ «کاظم غریب آبادی» اعلام کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتشار گزارشی در عصر روز دوشنبه، عبور ذخایر آب سنگین ایران از مرز ۱۳۰ تن را تایید کرد. بیشتر بخوانید: نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود: به دنبال اطلاع ایران به آژانس در روز شنبه، بازرسان آژانس روز یکشنبه ۲۶ آبان از تاسیسات آب سنگین اراک بازدید و راستی آزمایی کردند که میزان ذخایر آب سنگین ایران به ۱۳۱ و نیم (یکصد و سی و یک ممیز پنج) متریک تن رسیده است. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید