مرز چذابه

مرز چذابه

فارسفارس5 روز قبل
آیا همه مسوولیت با شهرداری تهران انجام می‌دهد؟ خیر، قسمتی از کار به شهرداری باز می‌گردد و بخشی هم توسط عراقی‌ها انجام می‌شود. در خصوص توزیع نیرو در داخل عراق توضیح دهید؟ در کربلا شهرداری تهران، رشت، همدان و اصفهان حضور داشتند. هفته آینده گزارش اربعین را به شورا می‌دهیم از سقف در نظر گرفته شده بیشتر هزینه نکرده‌ایم. چه زمان گزارش عملکرد اربعین را به شورای شهر ارائه می‌کنید؟ گزارش آماده شده است و در مرحله نهایی کردن قیمت‌ها هستیم در هفته آینده گزارش را به شورا ارائه می‌دهیم. برای برگزاری اربعین تهران جلسات متعددی با استانداری و فرمانداری تهران و ری داشته‌ایم.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 روز قبل
خودروی نماینده اهواز دچار سانحه شدپیام خوزستان - نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی که خودرویش در تصادف زنجیره‌ای در محور اهواز به چذابه دچار حادثه شده بود گفت که در این تصادف آسیبی ندیده است. همایون یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امروز برای سرکشی به مرز چذابه و بررسی نحوه خدمات رسانی به زائرین اربعین عازم منطقه بودیم که ٣ خودرو با هم برخورد کردند و به علت شدت حادثه یک نفر کشته و ۳ نفر مصدوم شدند. وی با بیان این‌که «در این تصادف آسیبی ندیده‌ام»، گفت: خودرویی که از روبرو به سمت ما می‌آمد با خودروی ما برخورد کرد، در این تصادف به علت شدت حادثه، یک سرنشین خودروی مقابل فوت شد و دو نفر از همراهان من نیز به شدت آسیب دیدند. یوسفی گفت: در پی بروز این تصادف بازدید از مرز انجام نشده و وی به همراه سایر سرنشینان خودروی خود به بیمارستان مراجعه کرده است. انتهای پیام
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
استاندار خوزستان: پیام خوزستان - اهواز- استاندار خوزستان با اشاره به آمادگی کامل مرزهای استان برای آغاز صادرات شلتوک به کشور عراق گفت: برای پیشگیری از برخی سوء استفاده‌ها به تجار عراقی اجازه خرید مستقیم برنج از برنج‌کاران خوزستان داده نمی‌شود. غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هماهنگی صادرات محصول شلتوک برنج خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مجوز لازم برای صادرات شلتوک اخذ شده و در این زمینه هماهنگی‌های لازم انجام شده است. وی افزود: سیلوها و مراکز خرید برای استفاده از دستگاه‌های خشک‌کن شلتوک در اختیار تجار قرار می‌گیرند همچنین از تعاون روستایی خواسته شده به صورت توافقی اقدام به خرید شلتوک از کشاورزان کند. براساس اعلام سازمان جهادکشاورزی خوزستان، کشاورزان خوزستانی در تابستان امسال، رتبه نخست کشور در کشت این محصول را به خود اختصاص دادند. براساس نامه مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت «صمت» تقاضای سایر استان‌ها برای صادرات شلتوک برنج تولید داخل، منوط به بررسی در مراجع مربوطه است.
مهرمهر1 هفته قبل
وی با اشاره به برکت وجود امامزادگان در استان زرخیز خوزستان ادامه داد: اقدامات خوب و موثری در خصوص ساخت و ساز بقاع امامزادگان در سطح استان انجام شده است. مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان با انتقاد از کمبود نیروی انسانی و زیرساخت‌های لازم در این اداره گفت: متأسفانه توجه جدی در زمینه جذب نیرو برای اداره اوقاف نشده و در عمل ۴۵ درصد چارت سازمان خالی است و در اکثر شهرستان‌های استان، اداره اوقاف ساختمان مستقل ندارد. خاکباز عنوان کرد: درآمد بقاع و موقوفات تا تیرماه سال ۹۷ با احتساب حق دفن، مبلغ ۱۱ میلیارد و دویست میلیون تومان بوده و امسال در همین زمان مشابه، معادل ۱۸ میلیارد تومان یعنی ۱۱۷ درصد رشد درآمد داشتیم. وی تأکید کرد: شفافیت مالی در اداره اوقاف رو به رشد است و هنوز ابتدای راه هستیم اما استان خوزستان با توجه به موقوفات، ظرفیت بسیار بزرگی دارد که می‌تواند درآمد خود را به بیش از ۵۰ میلیارد در سال برساند. وی ادامه داد: پیش بینی امسال سازمان ۱۵ میلیارد تومان درآمد بوده که تاکنون سه میلیارد تومان بیشتر از برنامه محقق شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خوزستان: پیام خوزستان - اهواز- مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان گفت: درآمد بقاع و موقوفات این استان تا تیرماه سال گذشته ۱۱۷ درصد رشد داشته است. وی با اشاره به برکت وجود امامزادگان در استان زرخیز خوزستان ادامه داد: اقدامات خوب و موثری در خصوص ساخت و ساز بقاع امامزادگان در سطح استان انجام شده است. مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان با انتقاد از کمبود نیروی انسانی و زیرساخت‌های لازم در این اداره گفت: متأسفانه توجه جدی در زمینه جذب نیرو برای اداره اوقاف نشده و در عمل ۴۵ درصد چارت سازمان خالی است و در اکثر شهرستان‌های استان، اداره اوقاف ساختمان مستقل ندارد. وی تأکید کرد: شفافیت مالی در اداره اوقاف رو به رشد است و هنوز ابتدای راه هستیم اما استان خوزستان با توجه به موقوفات، ظرفیت بسیار بزرگی دارد که می‌تواند درآمد خود را به بیش از ۵۰ میلیارد در سال برساند. وی ادامه داد: پیش بینی امسال سازمان ۱۵ میلیارد تومان درآمد بوده که تاکنون سه میلیارد تومان بیشتر از برنامه محقق شده است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
وزیر کشور گفت: الحمدالله امنیت و سلامت زوار مراسم اربعین را تامین کردیم. به گزارش خبرنگار ایلنا، رحمانی فضلی وزیر کشور ضمن تشکر از دولت و ملت عراق برای برگزاری مراسم اربعین حسینی گفت: عظمت این ایام و کیفیت آن و چگونگی اقدامات مراسم و سلوکی که در این مراسم بوده، مورد حیرت جهانیان قرار گرفته است. همان طور که مقام معظم رهبری در دیداری با موکب‌داران داشتند، فرمودند که بحث فرهنگی اربعین بسیار حائز اهمیت است یعنی اگر ما سه حوزه طریقت شریعت و حقیقت برشماریم اربعین عاشورا همان بعد فرهنگی، معنوی و بومی آموزه‌های دینی است که باید شدیدا بر روی آنها کار کنیم. خبرهایی به گوش رسید که مرز چذابه بسته شد و چند ساعت بعد باز شد این کار را ما خودمان انجام می‌دادیم تا ترافیک را مدیریت کنیم. این کار بسیار کار عظیمی بود.
مهرمهر1 هفته قبل
علی فرهودی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تردد کامیون‌های صادراتی در مرز چذابه گفت: روند صادرات در مرز چذابه عادی است و مانع جدی برای تردد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی وجود ندارد. وی یادآور شد: در روز پنجشنبه هفته گذشته تعداد ۲۴۰ کامیون و روز شنبه نیز بیش از ۲۰۰ کامیون حامل انواع کالاهای صادراتی تولید شده به سمت کشور عراق صادر شد. سرپرست گمرک چذابه یکی از موانع مهم صادراتی از مرز چذابه طی ماه‌های گذشته را محدودیت در میزان تناژ کامیون عنوان کرد و گفت: همزمان با بازگشایی مرز تجاری بعد از اربعین، سختگیری‌های کشور عراق در این زمینه تا حدود بسیار زیادی رفع شده است. فرهودی در پایان گفت: در نیمه نخست امسال حدود ٤١٠ میلیون دلار انواع کالاهای غیرنفتی از پایانه مرزی چذابه به عراق صادر شد. مصالح ساختمانی، تره بار، آبزیان پرورشی، میوه تازه، صیفی جات و برخی اقلام صنعتی وخانگی از مهمترین اقلام صادراتی ایران به عراق از مرز تجاری چذابه است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
سرپرست گمرک مرز چذابه: پیام خوزستان - چذابه- سرپرست گمرک مرز چذابه با اشاره به مشکلات پیش آمده در عراق، تردد مسافر را ممنوع اعلام کرد و گفت: با این وجود صادرات انواع کالا به عراق دچار اخلال نشده و روند به شکل عادی ادامه دارد. علی فرهودی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تردد کامیون‌های صادراتی در مرز چذابه گفت: روند صادرات در مرز چذابه عادی است و مانع جدی برای تردد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی وجود ندارد. وی یادآور شد: در روز پنجشنبه هفته گذشته تعداد ۲۴۰ کامیون و روز شنبه نیز بیش از ۲۰۰ کامیون حامل انواع کالاهای صادراتی تولید شده به سمت کشور عراق صادر شد. فرهودی در پایان گفت: در نیمه نخست امسال حدود ٤١٠ میلیون دلار انواع کالاهای غیرنفتی از پایانه مرزی چذابه به عراق صادر شد. مصالح ساختمانی، تره بار، آبزیان پرورشی، میوه تازه، صیفی جات و برخی اقلام صنعتی وخانگی از مهمترین اقلام صادراتی ایران به عراق از مرز تجاری چذابه است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
سرپرست گمرک مرز چذابه: پیام خوزستان - چذابه- سرپرست گمرک مرز چذابه با اشاره به مشکلات پیش آمده در عراق، تردد مسافر را ممنوع اعلام کرد و گفت: با این وجود صادرات انواع کالاها به عراق دچار اخلال نشده و روند به شکل عادی است. علی فرهودی در خصوص تردد کامیون‌های صادراتی در مرز چذابه گفت: روند صادرات در مرز چذابه عادی است و مانع جدی برای تردد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی وجود ندارد. وی یادآور شد: در روز پنجشنبه هفته گذشته تعداد ۲۴۰ کامیون و روز شنبه نیز بیش از ۲۰۰ کامیون حامل انواع کالاهای صادراتی تولید شده به سمت کشور عراق صادر شد. فرهودی در پایان گفت: در نیمه نخست امسال حدود ٤١٠ میلیون دلار انواع کالاهای غیرنفتی از پایانه مرزی چذابه به عراق صادر شد. مصالح ساختمانی، تره بار، آبزیان پرورشی، میوه تازه، صیفی جات و برخی اقلام صنعتی وخانگی از مهمترین اقلام صادراتی ایران به عراق از مرز تجاری چذابه است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - مدیر حج و زیارت خوزستان گفت: عزیمت کاروان‌های زیارتی به شهرهای مقدس عراق از مرزهای چذابه و شلمچه روز چهارشنبه به علت ادامه برخی ناآرامی‌ها در شهرهای این کشور متوقف شد. حویزاوی در ادامه گفت: ورود زائران عراقی به خوزستان از مرزهای چذابه و شلمچه هیچ گونه منعی ندارد. گذرگاه‌های مرزی شلمچه و چذابه دو مرز رسمی و بین المللی تردد زائران ایرانی و عراقی هستند. حمید سیلاوی به خبرنگار ایرنا گفت: صادرات کالا به عراق از چذابه و شلمچه طبق برنامه ادامه دارد و هیچ گونه خللی در این زمینه به وجود نیامده است. وی گفت: با وجود برخی ناآرامی‌ها در شهرهای عراق، ورود بدون روادید زائران و گردشگران عراقی از مرز چذابه ادامه دارد ولی آهنگ آن اندکی کند شده است.
فارسفارس2 هفته قبل
میزبانی استان خوزستان از رویداد بزرگ اربعین در حالی انجام می‌شود که شهرها و مسیرهای منتهی به مرزها از زیرساخت‌ها مناسب با جمعیت زائران برخوردار نیستند و نمایندگان و مسؤولان استان ارده‌ای برای جذب اعتبارات مورد نیاز این رویداد ندارد. به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، بیست هشتم صفر که از راه می‌رسد پرونده محرم و صفر به ویژه اربعین تا سال دیگر بسته می‌شود و تمام آمادگی‌ها و قول و قرار مسؤولان برای فراهم کردن شرایط مناسب اربعین در مرزها تا اربعینی دیگر به فراموشی سپرده می‌شود. حدود ۳سال است که از زائر سرای ۵ هکتاری بستان با وجود اینکه با اعتبارات زیادی بهره برداری شد و قرار بود این زائر سرا محل استقرار صدها تن زائر اربعین حسینی باشد اما ضمن اینکه این زائرسرا در ایام اربعین بسته است در روزهای دیگر سال استفاده‌ دیگری از آن نمی‌شود. استفاده از توان و ظرفیت استان در ایام اربعیناین در حالی است که فعالیت ستاد اربعین در استان خوزستان سالانه حول جلسات روتین، بازدید مسؤولان از مرزها و تکمیل مابقی مسیرهای منتهی به مرزها که از سال گذشته باقی مانده می‌چرخد. میزبانی خوزستان از زائران اربعین حسینی با وجود اینکه بیش از ظرفیت و توان استان است اما برای مدیریت مراسم اربعین تمام ظرفیت دستگاه‌های اجرایی استان به کار گرفته می‌شود و هیچ بودجه و اعتباری در ستاد اربعین مرکزی کشور برای استان‌های میزبان مانند خوزستان و ایلام اختصاص داده نمی‌شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - استاندار خوزستان گفت: ما متعهد به دفاع از منافع کشاورزان برنجکار خوزستان در برابر نوسانات قیمتی و دخالت دلالان و واسطه‌ها هستیم. اجازه صادرات برنج را به ما بدهیددر این نشست که برای نخستین بار جمعی از برنجکاران و تشکل‌های کشاورزی خوزستان حضور داشتند، برنجکاران خواستار صدور مجوز برنج تولیدی خوزستان به عراق شدند. این درحالی است که در چند روز اخیر برداشت محصول برنج در برخی نقاط شمالی خوزستان از جمله شوشتر شروع شده است. در این نشست پیشنهاد شد مرز چذابه به عنوان مرز رسمی صادرات شلتوک خوزستان در صورت موافقت عراق با واردات آن تعیین شود. گفته می‌شود هر کیلوگرم شلتوک محلی خوزستان ۳۵هزار ریال توسط دلالان خریداری شده که در مقایسه با سال زراعی گذشته ۱۰هزار ریال کاهش دارد.
شاناشانا2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار شانا، امسال در آستانه همایش اربعین حسینی ستاد ویژه‌ای متشکل از شرکت‌های تابع وزارت نفت با عنوان ستاد اربعین حسینی صنعت نفت جنوب به‌منظور ارائه خدمات منسجم، موثر و مطلوب به زائران حسینی شکل گرفت و شرکت‌های تابع وزارت نفت در استان خوزستان در ایام اربعین کمک‌ها و خدمات خود را در قالب ستاد اربعین حسینی صنعت نفت ارائه کردند. نصب و آماده‌سازی این موکب از سوی حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان (وزارت نفت - جنوب) با پشتیبانی شرکت‌های تابع وزارت نفت در استان خوزستان انجام می‌شود. حسب اعلام نیاز ستاد اربعین صنعت نفت، کانکس‌های خوابگاهی و بهداشتی برای اسکان ماموران پلیس راهوار، نیروهای انتظامی و حراستی، موکب صنعت نفت و همچنین گروه‌های پزشکی جهادی مستقر در موقعیت‌های مدنظر قرار گرفت. قدردانی از خدمت‌رسانی صنعت نفتسیدشریف حسینی، قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) ضمن قدردانی از عملکرد وزارت نفت در ارائه خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی عنوان کرد که خدمات بی‌شائبه صنعت نفت می‌تواند برای دیگر شرکت‌ها الگو باشد. رضا نجاتی، دبیر ستاد اربعین استان خوزستان هم از خدمات ارائه‌شده صنعت نفت به زائران اربعین حسینی قدردانی کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، قدرت آباد سابله یکی از صدهاروستای مرزی خوزستان است که متروکه شده یا درحال متروکه شدن هستند. در یکی دودهه پیش خشکسالی و امسال سیل، دارایی اهالی روستارا برد. اهالی این روستا در بخش بستان دشت آزادگان می‌گویند: کشاورزی روستا کاملا نابود شده و در زمین‌های باتلاقی تا سال‌ها نمی‌توان چیزی کاشت. جوانان روستا می‌روند در مرز چذابه کولبری می‌کنند که همه آن‌ها بعد از پنج شش سال از کار افتاده می‌شوند. خواسته آن‌ها از مسئولان این است که وام‌هایی برای اشتغال و بازسازی خانه‌های سیل زده بدهند تا جلوی مهاجرت به شهر‌ها گرفته شود.
ایمناایمنا3 هفته قبل
به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به منظور پوشش امداد- سلامت مراسم اربعین اباعبدالله الحسین (ع) ۹ دستگاه خودروی آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتورلانس و یک دستگاه خودروی تعمیرات سیار را به همراه ۲۵ نفر پرسنل به مرز چذابه اعزام کرد. وی افزود: نیروهای فوریت‌های پزشکی اصفهان در مدت استقرار در مرز چذابه ۳۹۹ ماموریت را انجام دادند که در این ماموریت‌ها ۳۵ نفر را به بیمارستان و ۴۶ نفر را به درمانگاه مرزی اعزام و ۳۱۸ نفر را به صورت سرپایی در محل درمان کردند. مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، ۳۴۳ مورد مربوط به مشکلات داخلی، ۱۹ مورد قلبی، ۱۷ تنفسی، ۱۵ مورد مشکل ترومایی، ۴ مورد مشکلات زنان و زایمان و ۲ مورد سوختگی بوده است. راستین خاطرنشان کرد: تعمیرگاه سیار اعزامی از اصفهان نیز در ۳۳ ماموریت، آمبولانس‌ها و خودروهای اعزامی از استان‌های کشور را در مرز چذابه تعمیر کرد. وی گفت: آمبولانس‌ها و پرسنل اعزامی از استان اصفهان از تاریخ ۱۵ لغایت ۲۸مهرماه بصورت شبانه روزی در کنار موکب‌ها و محل‌های استقرار تعین شده مستقر بوده و به زائرین اربعین حسینی خدمت رسانی میکردند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - مدیرپایانه مسافری چذابه گفت: آهنگ ورود زائران و گردشگران عراقی بدون روادید به جمهوری اسلامی ایران از پایانه مسافری چذابه از روز شنبه تندتر شد. احمد سبهانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ورود زائران عراقی و گردشگران عراقی بدون روادید از روز جمعه سوم آبان به صورت رسمی شروع شده افزود: اتباع عراقی می‌توانند بدون روادید به مدت دو ماه به ایران به سفر کنند. ورود بدون روادید اتباع عراقی به جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به حسن نیت طرف عراقی در قبول ورود بدون ویزای زائران ایرانی اربعین حسینی به شهرهای مقدس عراق به مدت ۲ ماه صورت می‌گیرد. سبهانی پیش بینی کرد با حذف روادید برای زائران و گردشگران عراقی، ۲ پایانه مسافری چذابه و شلمچه در روزهای منتهی به ماه صفر شاهد ورود حجم قابل توجه ورود اتباع عراقی به جمهوری اسلامی ایران باشد. سهم کل خروجی زائران اربعین به کشور عراق از مرز شلمچه ۲۵ درصد و چذابه ۱۱ درصد بود.
شاناشانا3 هفته قبل
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، سیدعبدالله موسوی گفت: این شرکت به عنوان یکی از اعضای اصلی ستاد اربعین حسینی صنعت نفت امکانات و تجهیزات خود را به کار گرفت تا بتواند در خدمات‌رسانی به زائران در این رویداد معنوی مشارکت کند. وی اظهار کرد: تخصیص ۲۱ دستگاه کانکس خوابگاهی، بهداشتی و آشپزخانه کامل با ملزومات و متعلقات، اعزام ۱۵ نوبت خودرو یخچال‌دار برای حمل و توزیع یخ مورد نیاز مواکب از شادگان به مرز شلمچه، اختصاص دو دستگاه خودرو سبک به صورت ۲۴ ساعته برای استفاده ستاد اربعین حسینی صنعت نفت، اعزام گروه‌های فنی و تخصیص چند دستگاه تریلر، خودرو سبک، ویژه و جرثقیل برای حمل امکانات و برپایی مواکب در پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه و تهیه و ارسال ۲ هزار قوطی غذای کنسروشده بخشی از این خدمات بود. مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اعزام پنج دستگاه اتوبوس برای انتقال و برگشت زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه به شهر نجف و کربلا، تعمیر و راه‌اندازی دستگاه‌های خنک‌کننده کانکس‌های اختصاصی گروه‌های پزشکی، تامین دو دستگاه کامیونت برای جابه‌جایی مواد غذایی مورد نیاز مواکب مردمی در مرز چذابه، اعزام ۱۵ نفر از بسیجیان شرکت برای کمک به تامین امنیت و تحویل یک دستگاه کانکس برای موکب مردمی در مسیر زائران در مرز چذابه را از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در این راستا برشمرد. موسوی گفت: تامین یک دستگاه اتوبوس برای خانواده‌های معظم شهدا به منظور دیدار از مواکب و پایانه مرزی چذابه، اعزام ۴۰ دستگاه تریلر و پنج دستگاه خودرو سنگین و ویژه به منظور نقل‌وانتقال کانکس‌های مورد نیاز در مرز شلمچه و چذابه، اعزام گروه‌های فرهنگی از جمله فیلمبردار و عکاس و همکاری با ستاد اربعین صنعت نفت برای پوشش خبری و تصویری این مراسم معنوی از دیگر اقدام‌ها در این زمینه به شمار می‌آید.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - مدیرپایانه مسافری چذابه گفت: آهنگ ورود زائران و گردشگران عراقی بدون روادید به جمهوری اسلامی ایران از پایانه مسافری چذابه از روز شنبه تندتر شد. ورود بدون روادید اتباع عراقی به جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به حسن نیت طرف عراقی در قبول ورود بدون ویزای زائران ایرانی اربعین حسینی به شهرهای مقدس عراق به مدت ۲ ماه صورت می‌گیرد. سبهانی پیش بینی کرد با حذف روادید برای زائران و گردشگران عراقی، ۲ پایانه مسافری چذابه و شلمچه در روزهای منتهی به ماه صفر شاهد ورود حجم قابل توجه ورود اتباع عراقی به جمهوری اسلامی ایران باشد. صدور روادید برای اتباع ۲ کشور ایران و عراق توسط نمایندگی‌های سیاسی صورت می‌گیرد. سهم کل خروجی زائران اربعین به کشور عراق از مرز شلمچه ۲۵ درصد و چذابه ۱۱ درصد بود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی ۹۸ گفت: در ایام اربعین امسال بیش از ۴۷۷ هزار نفر از خدمات بهداشتی، درمانی و تیم‌های فوریت‌های پزشکی در مرزهای کشور بهره مند شدند. کولیوند ادامه داد: در طول پیاده‌روی اربعین حسینی، بیش از ۲۹۵ هزار نفر از زائران اربعین حسینی به مراکز درمانی ثابت و سیار مراجعه کردند که منجر به بستری شدن ۱۶ هزار و ۷۰۲ نفر و ۱۶۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی ثابت شد همچنین ۹۶۶ عمل جراحی در مراکز درمانی ثابت و سیار پیش‌بینی شده، انجام و خدمات بهداشتی و درمانی به دو هزار و ۹۷۱ مادر باردار ارائه شد. وی با بیان اینکه ۵۵۴ مصدوم و بیمار اعزامی از عراق به مرزهای ۴ گانه کشور منتقل شدند، گفت: ۳۲۵ مصدوم و بیمار توسط اورژانس پیش بیمارستانی به مراکز درمانی محل سکونتشان انتقال داده شدند همچنین خدمات کمک‌های اولیه روانشناختی به بیش از ۴۷ هزار نفر از زائران ارائه شد. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۴۹ درصد از خدمات درمانی ارائه شده به زائران در مرز مهران، ۱۶ درصد در مرز چذابه، ۱۰ درصد در مرز خسروی، ۴ درصد در مرز شلمچه و ۲۱ درصد خدمات نیز در سایر مرزها از جمله میرجاوه و آستارا به زائران ارائه شده است. رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اعزام ۱۶۸ بیمار و مصدوم توسط ۱۵ بالگرد اورژانس هوایی به مراکز درمانی گفت: این ۱۶۸ بیمار و مصدوم در ۹۳ ماموریت به مراکز درمانی منتقل شده‌اند که ۱۱۰ نفر از مصدومان مربوط به حوادث ترافیکی و ۵۸ نفر نیز مربوط به حوادث غیرترافیکی بودند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - مدیر پایانه مسافری چذابه گفت: زائران ایرانی که قصد دارند از مرزهای چذابه و شلمچه به شهرهای مقدس عراق سفر کنند از فردا جمعه سوم آبان باید نسبت به تهیه روادید (ویزا) اقدام کنند. وی گفت: همه زائران عتبات عالیات که قصد دارند به صورت انفرادی یا کاروانی به عراق سفر کنند باید روادید از سرکنسولگری عراق در اهواز یا دفاتر مجاز زیارتی تهیه کنند که البته صدور روادید نیز رایگان خواهد بود. ورود اتباع و زائران عراقی به ایران بدون رواید از سوم آبانمدیر پایانه مسافری چذابه در ادامه گفت: با پایان سفر بدون روادید زائران ایرانی به عراق، سفر زائران و گردشگران عراقی به جمهوری اسلامی ایران از گذرگاه‌های مرزی و بین المللی چذابه و شلمچه از فردا سوم آبان به مدت ۲ ماه بدون روادید خواهد بود. وی پیش بینی کرد با حذف روادید برای زائران و گردشگران عراقی، ۲ پایانه مسافری چذابه و شلمچه شاهد ورود انبوه ورود اتباع عراقی به جمهوری اسلامی ایران باشد. تفاهم نامه رایگان شدن صدور روادید برای اتباع ۲ کشور در جریان سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به بغداد در اسفند ماه ۱۳۹۷ به امضای مسئولان ارشد ۲ کشور رسید.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی خدادادی ظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: خدمات امدادی در طرح اربعین حسینی از تاریخ ۱۳ مهر آغاز و تا ۳۰ مهر ادامه داشت. وی افزود: جمع کل خدمات در دو مرز و سایر پایگاه‌های ثابت و بین شهری ۴۷هزار و ۸۰ نفر بهره مند شدند که از این تعداد، ۲۰ هزار و ۵۹۲ نفر از تست قند و فشار خون، ۲۶هزار و ۳۷۷ از درمان سرپایی بهره بردند و ۱۱۱ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان بیان کرد: در مرز چذابه نیز ۴ هزار و ۷۴۷ نفر از خدمات تست قند و فشار خون و ۸ هزار و ۵۲۸ نفر نیز از درمان‌های سرپایی بهره بردند و ۴۱ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند. خدادادی گفت: همچنین در شلمچه ۱۴هزار و ۲۵۵ نفر از تست قند و فشار خون، ۱۵هزار و ۹۱۷ نفر از درمان سرپایی بهره بردند و ۶۵ نفر هم به مراکز درمانی منتقل شدند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد: پیام خوزستان - اهواز- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: از ابتدای طرح خدمت رسانی به زائران اربعین تاکنون ۴۷ هزار و ۸۰ زائر از خدمات درمانی هلال احمر خوزستان بهره مند شدند. به گزارش خبرنگار مهر، علی خدادادی ظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: خدمات امدادی در طرح اربعین حسینی از تاریخ ۱۳ مهر آغاز و تا ۳۰ مهر ادامه داشت. وی افزود: جمع کل خدمات در دو مرز و سایر پایگاه‌های ثابت و بین شهری ۴۷هزار و ۸۰ نفر بهره مند شدند که از این تعداد، ۲۰ هزار و ۵۹۲ نفر از تست قند و فشار خون، ۲۶هزار و ۳۷۷ از درمان سرپایی بهره بردند و ۱۱۱ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان بیان کرد: در مرز چذابه نیز ۴ هزار و ۷۴۷ نفر از خدمات تست قند و فشار خون و ۸ هزار و ۵۲۸ نفر نیز از درمان‌های سرپایی بهره بردند و ۴۱ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند. خدادادی گفت: همچنین در شلمچه ۱۴هزار و ۲۵۵ نفر از تست قند و فشار خون، ۱۵هزار و ۹۱۷ نفر از درمان سرپایی بهره بردند و ۶۵ نفر هم به مراکز درمانی منتقل شدند.
فارسفارس3 هفته قبل
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: در پیاده‌روی اربعین از ۱۳ مهرماه تا صبح امروز هلال‌احمر خوزستان به ۴۷ هزار و ۸۰ نفر در دو مرز شلمچه و چذابه و سایر پایگاه‌های ثابت بین‌شهری خدمات‌رسانی شدند که ۲۶ هزار و ۳۷۷ نفر به صورت سرپایی درمان شدند. علی پهلوان معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خوزستان عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: در پیاده‌روی اربعین از ۱۳ مهرماه تا صبح امروز هلال‌احمر خوزستان به ۴۷ هزار و ۸۰ نفر در دو مرز شلمچه و چذابه و سایر پایگاه‌های ثابت بین‌شهری خدمات‌رسانی شدند که ۲۶ هزار و ۳۷۷ نفر به صورت سرپایی درمان شدند. وی افزود: از مراجعان ۱۵ هزار و ۹۱۷ نفر در مرز شلمچه و ۸ هزار و ۵۲۸ نفر در مرز چذابه به‌صورت سرپایی درمان شدند؛ همچنین در مجموع ۱۱۱ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند که ۶۵ نفر در مرز شلمچه و ۴۱ نفر در مرز چذابه بودند. پهلوان گفت: ۲۰ هزار و ۵۹۲ نفر با مراجعه به ایستگاه سلامت در مرزها و سایر پایگاه‌های ثابت بین‌شهری تست قند خون و فشارخون برای آن‌ها انجام شد. انتهای پیام/ر
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز- سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۲۴ هزار و ۲۳۱ زائر در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی امسال در استان از خدمات طرح «همنوا با کاروان نینوا» این جمعیت بهره‌مند شدند. سرپرست معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: در این طرح ۷۵۲ نفر عضو گرفته شد که در بخش‌های مختلف سلامت، کمک و راهنمایی زائران و ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغاتی به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی کردند. دبیر ستاد اربعین حسینی خوزستان اعلام کرد که در مراسم پیاده روی اربعین امسال از مرزهای چذابه و شلمچه یک میلیون و ۳۵۰ هزار زائر به کربلا مشرف شدند که از این تعداد ۱۸۰ هزار زائر خارجی بودند. رضا نجاتی افزود: خروج زائران اربعین حسینی از مرزهای چذابه و شلمچه در مقایسه با اربعین پارسال حدود ۲۰ درصد افزایش داشت. اربعین امسال در مجموع ۵۷ درصد زائران از مرز مهران، ۲۵ درصد ازمرز شلمچه، ۱۱ درصد از مرز چذابه و پنج درصد از مرزخسروی و سه درصد از مرزهوایی به کربلا و نجف عزیمت کردند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
بنابراین در سه فاز پیشگیری از بیماری‌های واگیر، تشخیص به موقع بیماری و کنترل و درمان بیماری برنامه‌ریزی کنیم. این زمان در بحث مدیریت بیماری واگیر بسیار حائز اهمیت است و چه بسا در مدت زمان کوتاه بیماری بتواند انتشار پیدا کند. بر اساس این آمار اعلام می‌کنم که تا کنون موردی از همه‌گیری بیماری‌های واگیر رخ نداده، البته موارد تک‌گیر یا طغیان‌های کوچک به وجود آمد که با تشخیص به موقع تحت کنترل قرار گرفت. همچنین باید اصول و اقدامات مراقبت بیماری‌ها ادامه داشته باشد؛ لذا برنامه کاری در این مورد تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت. رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درخصوص تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از طغیان موارد آنفلوانزا در کشور، گفت: تاکنون طغیان خاصی از بیماری آنفلوانزا اتفاق نیفتاده است.
پارس نیوزپارس نیوز3 هفته قبل
علیرضا رشیدیان با بیان اینکه بالغ بر ۳ میلیون نفر از زوار ایرانی که طی این ایام عازم عتبات عالیات و کربلای معلی شدند، از مرزهای زمینی و هوایی وارد کشور شدند، اظهار کرد: عمده بازگشتی‌ها از مرز مهران به کشور وارد شده‌اند که رقمی معادل یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر می‌شوند. وی گفت: حدود ۸۰۰ هزار نفر هم از مرز شلمچه، ۳۰۰ هزار نفر از مرز چذابه و ۱۲۰ هزار نفر هم از خسروی وارد کشور شده‌اند. همچنین بیش از ۱۲۴ هزار زائر هم از طریق مرز هوایی به کشور وارد شده‌اند. وی توضیح داد‌: دفاتر نمایندگی سازمان و بعثه مقام معظم رهبری و مدیریت عملیات شمسا در شهر‌های زیارتی و چهار مرز هم چنان فعال هستند. مجموعه حراست سازمان هم پیگیر امور بازداشتی‌ها و دستگیرشدگان ایرانی در عراق با همکاری کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران هستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان با اشاره به وضعیت تردد زائران خارجی، بیان کرد: زائران اتباع خارجی همچنان در حال عبور از مرز شلمچه هستند. صادرات از خوزستان در اربعین قطع نشدآصفی با اشاره به ممنوعیت صادرات در ایام اربعین از مرزهای خوزستان، گفت: با وجود ترافیک جمعیتی در ایام اربعین اما وقفه‌ای در صادرات نداشتیم. وی تصریح کرد: شور و نشاط گروه‌های مردمی و انجمن‌های مذهبی برای پذیرایی از زائران حسینی بسیار خوب بود. معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای تامین امنیت زائران اربعین حسینی، بیان کرد: نیروی انتظامی بیش از ۶ هزار نفر را برای تامین امنیت زائران به کار گرفت. معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان ادامه داد: در اربعین امسال جابه‌جایی زائران به وسیله قایق در برنامه‌ریزی‌های بین کشور ایران و عراق نبود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
امروز ستاد اربعین در استانداری خوزستان به عنوان یک واحد مستمر و رسمی در کنار سایر بخش‌ها فعالیت می‌کند. مدیرکل امنیتی انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان تصریح کرد: پس از اربعین سال گذشته کار برای اربعین امسال آغاز شد. بحث ورود خبرنگاران به خاک عراق برای انجام مأموریت رسانه‌ای نیز باید در سال آینده در کمیته رسانه حل شود. نجاتی بیان کرد: در مرز شلمچه تنها در یک روز ۱۱۰ هزار نفر از مرز خارج شدند. از مرز چذابه روزانه ۵۰ نفر از نیروهای شهرداری برای نظافت به کشور عراق اعزام می‌شدند و شب‌ها به مرز برمی‌گشتند.
مهرمهر3 هفته قبل
برای میزبانی از زائران اربعین حسینی در سال جاری از اتمام اربعین در سال گذشته برنامه ریزی‌های خود را شروع کردیم. جانشین ستاد اربعین حسینی استان خوزستان اضافه کرد: اصحاب رسانه وظیفه اصلی انتقال پیام فرهنگی اربعین را بر عهده دارند و بازتاب بین‌المللی این رویداد جهانی با کمک خبرنگاران میسر می‌شود. نجاتی همچنین گفت: حرکت زائران حسینی در سال گذشته یک هفته قبل از اربعین اوج گرفت ولی امسال دو هفته قبل از اربعین شاهد حضور گسترده زائران حسینی بودیم. برای اسکان زائران حسینی ظرفیت خانه‌های مردم، حسینیه‌ها، مساجد، اماکن اسکان راهیان نور و دستگاه‌های دولتی به کار گرفته شد. امسال ۲۰۰ چشم توالت سیار در مرز چذابه و حدود ۷۰۰ چشمه سرویس بهداشتی نیز در مرز شلمچه برپا شد.
فارسفارس3 هفته قبل
معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان با بیان اینکه با وجود تمام کمبودها در اربعین امسال ۳۰ هکتار توسعه پارکینگ‌ها محقق شد، گفت: در پارکینگ مرز شلمچه هیچ سرقتی گزارش نشد اما در پارکینگ مرز چذابه تنها ۹ مورد سرقت گزارش شدکه با تلاش کمیته امنیتی سارقان غیرخوزستانی دستگیر شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، عصر امروز نشست خبری معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان و مدیرکل انتظامی و مرزی استانداری خوزستان به صورت مشترک با اصحاب رسانه برگزار شد. ۳۰ هکتار توسعه پارکینگ‌ها محقق شدوی با بیان اینکه با وجود تمام کمبودها در اربعین امسال ۳۰ هکتار توسعه پارکینگ‌ها محقق شد، گفت: در پارکینگ مرز شلمچه یک مورد سرقت هم گزارش نشد اما در پارکینگ مرز چذابه تنها ۹ مورد سرقت گزارش شد که با تلاش کمیته امنیتی سارقان غیرخوزستانی دستگیر شدند. ۱۷ میلیارد بدهی عمرانی ستاد اربعینوی با اشاره به ۱۷ میلیارد تومان بدهی عمرانی ستاد اربعین، گفت: مبلغ ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه زیرساخت و۱۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی به ستاد اربعین حسینی خوزستان اختصاص داده شد. وی با اشاره به وجود دبیرخانه اربعین در استانداری خوزستان، افزود: ستاد اربعین به عنوان یک واحد ثابت و رسمی در استانداری خوزستان فعال و جلسات آن فقط مربوط به ایام اربعین نیست.

به انتهای لیست رسیدید