اخبار مرضیه هاشمی - آخرین و مهم ترین اخبار مرضیه هاشمی از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مرضیه هاشمی

مرضیه هاشمی

برنابرنا2 هفته قبل
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: یمن پیروز شده است؛ اینکه عربستان سعودی این پیروزی یمن را قبول نمی‌کند بحث دیگری است. چرا که برای شروع خود آمریکا با اروپایی‌های متجاوز، اقداماتی ضد حقوق بشری علیه سرخ پوستان انجام دادند و پاکسازی نژادی کردند و هزاران سرخ پوست را از بین بردند تا کیان ضد بشری آمریکا را به وجود آوردند. در اینجا به برخی فعالیت‌های ضد حقوق بشری آمریکا اشاره خواهم کرد. آمریکا ۶۰ تا از حکومت‌های دموکرات را سرنگون کرد تا حکومت‌های مزدور را روی کار بیاورد و ۲۰۰ جنگ نیز در تاریخ آمریکا ثبت شده است. کل این فعالیت‌ها ضد حقوق بشری است و به نوعی چشم بسته معیدجنایات آنها بوده است.
برنابرنا2 هفته قبل
شاید بتوان گفت حالا که ۱۲ سال از آغاز به کار شبکه پرس تی وی گذشته؛ همگان هم بر نیاز به توسعه این شبکه اعتقاد پیدا کرده‌اند و هم به وضوح مبارزه پرس تی وی با شبکه‌های دیگر کشورها را دیده‌اند. در حال‌حاضر، بیشتر مخاطبان شبکه پرس تی‌وی را شهروندان آمریکا، انگلستان، هند، پاکستان، نیجریه و عربستان سعودی تشکیل می‌دهند. وب‌سایت انگلیسی پرس تی‌وی که چند ماه پیش از آغاز رسمی‌ پخش تلویزیونی شبکه آغاز به‌کار کرد، مکمل پوشش خبر تلویزیونی است. پرس تی‌وی تهیه برنامه‌های گفت‌وگومحور و ترکیبی خود را علاوه‌ بر تهران، در لندن نیز به‌ انجام می‌رساند. یاد و نامشان در طلیعه سیزدهمین سال فعالیت «پرس تی وی» گرامی باد …

رونمایی از فرد خیالی توسط متهم ۷۰۰میلیاردی

برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
مرضیه هاشمی که متهم به کلاهبرداری حدود ۷۰۰ میلیارد تومانی است، مدعی شد پول‌ها را به حساب شخصی به نام محمودی واریز کرده‌‌ است؛ در حالی که قاضی صلواتی عنوان کرد: شخصی با نام محمودی اصلا وجود خارجی ندارد و صادقانه به مردم بگوئید پول‌ها چه شده؟
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
مرضیه هاشمی در سخنانی در همایش آمریکا و جنایت‌های قرن به ارائه توضیحاتی از وضعیت آمریکا و حقوق بشر آن‌ها پرداخت. مرضیه هاشمی در همایش آمریکا و جنایت‌های قرن که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد طی سخنانی، اظهار کرد: من حقوق بشر آمریکایی را دیده و حس کردم. دیدم چقدر راحت در آمریکا، افراد ناپدید می‌شوند. آنها در برابر خلاف دولت‌شان در کشورهای دیگر سکوت کرده و درباره حقوق بشر هم سکوت می‌کنند. با این وجود نمی‌دانم چطور برخی افراد و جوانان به آمریکا علاقه‌مند هستند، ای کاش می‌توانستم بگویم آمریکا به هیچ وجه به دنبال حقوق بشر نیست.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مرضیه هاشمی در سخنانی در همایش آمریکا و جنایت‌های قرن به ارائه توضیحاتی از وضعیت آمریکا و حقوق بشر آن‌ها پرداخت. به گزارش ایسنا، مرضیه هاشمی در همایش آمریکا و جنایت‌های قرن که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد طی سخنانی، اظهار کرد: من حقوق بشر آمریکایی را دیده و حس کردم. دیدم چقدر راحت در آمریکا، افراد ناپدید می‌شوند. آنها در برابر خلاف دولت‌شان در کشورهای دیگر سکوت کرده و درباره حقوق بشر هم سکوت می‌کنند. با این وجود نمی‌دانم چطور برخی افراد و جوانان به آمریکا علاقه‌مند هستند، ای کاش می‌توانستم بگویم آمریکا به هیچ وجه به دنبال حقوق بشر نیست.
فارسفارس2 هفته قبل
خبرنگار و مجری پرس تی‌وی گفت: من به عنوان شهروند آمریکا بودم و دستگیری من براساس قانون آمریکا، خلاف قانون بود اما پایبندی به قانون و حقوق بشر در آمریکا وجود ندارد. هاشمی: در آمریکا پایبندی به قانون و حقوق بشر وجود نداردبه گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، مرضیه هاشمی خبرنگار و مجری پرس تی‌وی در همایش «آمریکا و جنایت‌های قرن» که عصر امروز به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، گفت: وقتی در مورد حقوق بشر آمریکایی صحبت می‌کنیم بنده یک نمونه تجربی هستم، من چندین سال سابقه کار خبری داشته‌ام و در مجلات آمریکایی نیز کار کردم و از نزدیک وضعیت حقوق بشر آمریکا را دیده‌ام. هاشمی با اشاره به وضعیت خیلی نامناسب زندان‌های آمریکا، تاکید کرد: اکثر زندانیان مجبور به پذیرش پیشنهاد مصالحه هستند. مجری شبکه پرس تی‌وی با اشاره به خصوصی‌بودن بسیاری از زندان‌های آمریکا یادآور شد: چنین زندان‌هایی درآمدزا هستند و برای آنها زندانی مساوی است با درآمد بیشتر. وی گفت: من شهروند آمریکا بودم و براساس آزادی بیان و قانون آمریکا، دستگیری من خلاف قانون بود اما پایبندی به قانون و حقوق بشر در آمریکا وجود ندارد.
فارسفارس2 هفته قبل
وی ادامه داد: تمام اقدامات آمریکا با عنوان حقوق بشر و آمریکا انجام می‌شود و عده‌ای به طرفداری از حقوق بشر آمریکایی تبلیغات می‌کردند و می‌کنند. ایرانی‌ها به حقوق بشر اعتقاد دارند و بینی ترامپ را با نابود کردن پهپاد آمریکایی به خاک مالیدند. * دنیل کوالیک: آمریکا حقوق مردم ایران را نقض کرده استدنیل کوالیک استاد حقوق بشر دانشگاه پیتزبرگ آمریکا هم در همایش آمریکا و جنایت‌های قرن با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران گفت: آمریکایی‌ها قرارداد برجام را نقض کردند که کار نادرستی بود. این استاد دانشگاه افزود: دولت آمریکا حقوق مردم ایران را نقض کرده است و این ادبیات استثمارگرایانه آمریکایی‌هاست. استاد حقوق بشر دانشگاه پیتزبرگ آمریکا تصریح کرد: در آمریکا حقوق بشر وجود ندارد و دولتمردان آمریکایی فقط ادعا دارند که حقوق بشر را رعایت می‌کنند در صورتی که آن‌ها بویی از حقوق بشر نبرده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- زندان‌های آمریکا خصوصی و درآمدساز است و هرچه جمعیت در آن بیشتر باشد، در آمد هم بیشتر می‌شود. خب این چه روشی بود؟ بیشتر این افراد سیاهپوست و از امریکای لاتین بودند و پول وکیل نداشتند و وکیلی دولتی می‌گرفتند. هاشمی افزود: زندان‌های آمریکا خصوصی و درآمدساز است و هرچه جمعیت در آن بیشتر باشد، در آمد هم بیشتر می‌شود. وی با تاکید براینکه آمریکایی‌ها می‌گویند ما زندانی سیاسی نداریم، اظهار کرد:، اما زندانی سیاسی زیادی دارند و آن‌ها گا‌ها محکوم به قتل شده یا داستان‌های دیگری برایشان ساخته‌اند. بنده ١١روز در زندان بودم و در برخورد‌های مسئولان با زندانیان دیدم که آن‌ها انسانیت را تحت الشعاع قرار می‌دادند و می‌خواستند با رفتار‌های شان آن‌ها را از درون بشکنند.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، امین انصاری دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری از برگزاری کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: افتتاحیه کنفرانس فردا سه شنبه ۱۱ تیرماه ساعت ۸:۳۰ صبح با پیام یکی از مراجع عظام تقلید، سخنرانی آیت الله تسخیری مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام، محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران، محسن پاک آئین معاون بین الملل موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی و مرضیه هاشمی در سالن یادمان شهدای هفتم تیرماه برگزار می‌شود. وی با اشاره به برنامه اختتامیه این کنفرانس در شهر قم افزود: روز دوم کنفرانس در ۱۲ تیرماه در شهر قم ساعت ۹ صبح در مدرسه مبارکه فیضیه با سخنرانی آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر انقلاب بحرین و محمد حسن زمانی رییس دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود. انصاری افزود: ۸ پنل تخصصی در دستور کار داریم که از طرف مجموعه‌های مختلف برگزار می‌شود و در کنفرانس روز سه شنبه تهران در محل اجلاس پنل تخصصی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور با موضوع زنان و حقوق بشر امریکایی برگزار خواهد شد. دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر ادامه داد: فراخوان مقاله کنفرانس با استقبال علما، اساتید دانشگاه و محققان در داخل و خارج کشور همراه شد که نفرات برتر تا فردا اطلاع رسانی خواهد شد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
مرضیه هاشمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به نقش زنان در تحقق اهداف گام دوم انقلاب اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب به خانواده مذهبی، انقلابی و اسلامی تاکید دارد، اگر خانواده‌ها به تربیت و تحویل نسل انقلابی تمرکز نداشته باشند این نسل رو به زوال می‌رود. وی افزود: خانم‌ها از اول انقلاب تاکنون نقش‌های مختلفی را به عهده داشته‌اند اما ترس من از این است که ما نباید به یک طرف بام غش کنیم و دچار تفریط و افراط شویم. مجری شبکه پرس تی وی با بیان اینکه نباید صرفا در کارهای فرهنگی غرق شویم و اصل کار و وظیفه زنان به فراموشی سپرده شود، خاطرنشان کرد: مسئولیت اصلی ما به عنوان یک زن فراهم کردن کانون گرم خانواده است تا با فرزندان خود به ویژه دختران بتوانیم ارتباط صمیمی‌تری داشته باشیم. وی با اشاره به ترویج سبک زندگی غربی به شیوه‌های مختلف، یادآور شد: قبول کنیم که نمی‌توانیم در همه کارها خوب باشیم و این تبلیع فمینیست از غرب است که همه زنان توانایی انجام وظایف مادری و بیرون از خانه را با هم دارند، بنابراین باید اولویت‌بندی کنیم. انتهای پیام/ح
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمرضیه هاشمی، فعال رسانه‌ای در همایش آمریکا و جنایت‌های قرن که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، گفت: من حقوق بشر آمریکایی را از نزدیک دیدم و سال‌ها با فعالیت در حوزه خبرنگاری، این تجربه را به دست آوردم و دیدم که چقدر راحت افراد در آمریکا ناپدید می‌شوند. اخبار سیاسی_ وی ادامه داد: وقتی من در آمریکا دستگیر شدم، سر و صدای زیادی راه افتاد، ولی بسیار اتفاق می‌افتد که افراد در آمریکا گم می‌شوند و سر و صدایی راه نمی‌افتد؛ ایرانیان زیادی در آمریکا زندگی می‌کنند که اعضای خانوادشان در زندان‌های آمریکا به سر می‌برند و این افراد از پیگیری حق خود می‌ترسند. وی در خصوص حمله به هواپیمای مسافربری ایران در آب‌های خلیج فارس گفت: آمریکایی‌ها حق خود می‌دانند که به هر نقطه از دنیا حمله کنند و معذرت خواهی نکنند. آن‌ها بعد از حمله به هواپیمای مسافربری ایران هم هیچگاه معذرت خواهی نکردند و این است حقوق بشر آمریکایی. وی در پایان با اشاره به نقش رسانه‌ها در همراهی با آمریکایی‌ها تصریح کرد: رسانه‌های جهانی همواره با حرکات آمریکایی در راستای عادی سازی رفتار آن‌ها در خصوص نقض حقوق بشر همراه آمریکا هستند و کمک زیادی در این زمینه به آمریکایی‌ها می‌کنند.
پارس نیوزپارس نیوز3 هفته قبل
در آستانه سالگرد افتتاح پرس تی وی با حبیب عبدالحسین مدیر سایت و شبکه‌های اجتماعی شبکه پرس تی وی گفت وگو داشته‌ایم. حالا در آستانه ۱۳ سالگی آغاز به کار رسمی شبکه پرس تی وی به پرسش‌های ما پاسخ داده است. اما کاری که ما در پرس تی وی انجام می‌دهیم، در حقیقت تلاش برای رسیدن صدای بی‌صدایان به جهانیان است. **بعد از ۱۲ سال امروز درباره پرس تی وی چه می‌توان گفت؟ -به نظر من امروز پرس تی وی راه خودش را پیدا کرده است. پرس تی وی توانسته سیاست خارجی جمهوری اسلامی را به خوبی تبلیغ کند، قدرت نرم جمهوری اسلامی را افزایش ‌دهد و وقتی اینطور به پرس تی وی نگاه کنیم مشخص است که باید چطور به آن برسیم.
جام نیوزجام نیوز3 هفته قبل
در آستانه سالگرد افتتاح پرس تی وی با حبیب عبدالحسین مدیر سایت و شبکه‌های اجتماعی شبکه پرس تی وی گفت وگو داشته‌ایم. حالا در آستانه ۱۳ سالگی آغاز به کار رسمی شبکه پرس تی وی به پرسش‌های ما پاسخ داده است. اما کاری که ما در پرس تی وی انجام می‌دهیم، در حقیقت تلاش برای رسیدن صدای بی‌صدایان به جهانیان است. **بعد از ۱۲ سال امروز درباره پرس تی وی چه می‌توان گفت؟ -به نظر من امروز پرس تی وی راه خودش را پیدا کرده است. پرس تی وی توانسته سیاست خارجی جمهوری اسلامی را به خوبی تبلیغ کند، قدرت نرم جمهوری اسلامی را افزایش ‌دهد و وقتی اینطور به پرس تی وی نگاه کنیم مشخص است که باید چطور به آن برسیم.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
غرب‌گرایی در کشورهای اسلامی به دلیل شیفتگی به غرب به وجود نیامد بلکه در نتیجه پى بردن مسلمین به ضعف خویش در برابر غرب رخ داد. بنابراین باید ظرفیت تحلیل رسانه‌ها بالا برود و توجه داشته باشیم که هرخبری چه هدف و پیغامی را پشت پرده دارد. گاهی اوقات زنان سر دوراهی اینکه کدام راه بهتر است به دلیل سردرگمی یا اینکه چاره‌ای ندارند، قرار می‌گیرند. برای یک خانم آنچه که در اولویت و اصل است، تشکیل خانواده، تربیت فرزند و تحویل او به جامعه است. اگر ما به دنبال تمدن‌سازی هستیم، دیگر «من» مهم نیست، «ما» مهم است و این اصل از همین خانواده‌ها شروع می‌شود.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ امین عربشاهی مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم در خراسان شمالی با حکمی از سوی سید نظام الدین موسوی دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان٬ به‌عنوان مسئول شعبه انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان خراسان شمالی معرفی شد. بنا بر این گزارش٬ در حکم انتصاب سرپرست شعبه انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان خراسان شمالی آمده است: وحدت و هم‌افزایی و همدلی اصحاب رسانه یکی از وظایف مهم این انجمن است که باید در این راستا در خراسان شمالی تلاش شود. این انجمن همچنین ضمن دفاع از خبرنگاران مسلمان جهان، آن‌ها را زیر چتر حمایتی از قبیل حقوقی، جزایی و رفاهی خود قرار می‌دهد. به گزارش تسنیم٬ در خراسان شمالی ۲۵ مجوز نشریه اعم از مکتوب و غیرمکتوب، عمومی و تخصصی ثبت شده است و ۲۵۰ نفر در عرصه رسانه‌های این استان فعالیت می‌کنند. هم‌چنین تمام خبرگزاری‌های رسمی کشور در خراسان شمالی دفتر داشته و فعالیت می‌کنند.
رکنارکنا4 هفته قبل
وی افزود: ابعاد دیگر فرهنگی و اجتماعی لایحه در بخش‌های مختلف مطرح است و نظر قوه قضاییه نسبت به این لایحه اعلام خواهد شد. این فعال حوزه حقوق زنان در ادامه بیان داشت: در غرب و به ویژه آمریکا خشونت گسترده‌ای علیه زنان وجود دارد. رئیس بسیج جامعه زنان کل کشور با تأکید بر لزوم تجدید نظر و بازنگری در برخی روش‌ها و آیین نامه‌ها گفت: استفاده از چادر برای بانوان مجرم، جامعه زنان را آزار می‌دهد و همیشه این گله بوده که چرا این مسئله حل نمی‌شود. فاطمه رهبر نماینده سابق مجلس ضمن تشکر از تشکیل چنین جلساتی در قوه قضاییه گفت: به جرأت و از صمیم قلب، دانش، تجربیات، سلامت در مسئولیت‌های قبلی، امانت داری، کارآمدی و آشنایی کامل رئیس قوه قضاییه را با زوایای این دستگاه اعلام می‌کنم. شما در قوه قضاییه نیاز به جایی برای افکار سنجی در رابطه با انتظارات مردم از قوه قضاییه دارید لذا پیشنهاد جدی من این است که مرکز مطالعات و تحقیقات دانشگاه تهران در خدمت قوه قضاییه است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
بیست و دومین برنامه «جشن رمضان» کاری از گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیماست. خاطرات هفت ساله در «نیمه پنهان ماه» سری جدید برنامه «نیمه پنهان ماه» طی ماه رمضان امسال روی آنتن شبکه افق می‌رود. شهید باقری فرمانده سپاه چابهار بود که در هشتمین روز از فروردین ماه سال ۶۷ به درجه رفیع شهادت رسید. پخش سخنرانی مذهبی در شبکه یکسخنرانی حجت‌الاسلام محمد میرزا محمدی فردا صبح از شبکه یک پخش می‌شود. برنامه «صبحی دیگر» به تهیه کنندگی سید رامین موسوی ملکی هر روز ساعت ۹:۳۰ از شبکه هفت سیما پخش می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مرضیه هاشمی، خبرنگار و گوینده مسلمان آمریکایی‌الاصل شبکه تلویزیونی «پرس‌. تی‌. وی» که طعم بازداشت در زادگاه خود را چشیده است، خاطرنشان کرد: من به‌عنوان یک عضو رسانه می‌گویم آن‌چه که آن‌ها در این زمینه انجام می‌دهند یک جنگ روانی است؛ پس باید محکم ایستاد. به گزارش ایسنا، مجری شبکه «پرس. تی. وی» سردمداران آمریکا را ناآگاه دانست و گفت: امروز یک جنگ روانی علیه ملت ایران به راه انداخته‌اند و هر روز از جنگ نظامی حرف می‌زنند؛ در حالی که آن‌ها نفهمیده‌اند مردم ایران که به اهل بیت (ع) اعتقاد دارند، چه کسانی هستند. این مسلمان آمریکایی، سردمداران آمریکا را ناآگاه دانست و عنوان کرد: امروز یک جنگ روانی علیه ملت ایران به راه انداخته‌اند و هر روز از جنگ نظامی حرف می‌زنند؛ در حالی که آن‌ها نفهمیده‌اند مردم ایران که به اهل‌بیت (ع) اعتقاد دارند، چه کسانی هستند. هاشمی، ایران کنونی را با ایران ۴۰ سال پیش غیرقابل مقایسه دانست و گفت: ایرانی که من اولین حضورم در آن به دوره پذیرش قطعنامه ۵۹۸ برمی‌گردد را با موقعیت کنونی آن قابل مقایسه نمی‌بینم. البته دولت‌مردان آمریکایی در فضای رسانه‌ای خود می‌خواهند به مردم ایران این‌گونه القا کنند که شما بدبخت هستید؛ در حالی که این جور نیست و باید بدانیم این یک جنگ روانی است.

برگزاری یادواره سرداران و ۵۳ شهید طایفه کلهر

16+
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
ایسناایسنا2 ماه قبل
خبرنگار آمریکایی - ایرانی پرس تی‌وی، در نشستی در نمایشگاه قرآن، گفت: توحید در اسلام برایم جذابیت داشت و این مسئله که خدا یکی است سبب شد تا اسلام را بپذیرم و مسلمان شوم. وی افزود: در دانشگاه افرادی طرفدار و مخالف انقلاب ایران بودند و من با همه آنها در تعامل بودم و پس از تحقیق درباره انقلاب ایران برایم عجیب بود که چگونه یک پیرمرد ۷۹ ساله چنین انقلابی را رقم زده و جوانان زیادی طرفدار او هستند. اعتقاداتی که در اسلام بود، خدا را منطقی‌تر توصیف کرده بود. توحید در اسلام برایم جذابیت داشت و این‌که خدا یکی است سبب شد تا اسلام را بپذیرم و مسلمان شوم. وی تأکید کرد: همان‌طور که گفتم شخصیت امام خمینی (ره) جرقه آشنایی با اسلام را در ذهنم روشن کرد و بعدها با مقایسه دو دین اسلام و مسیحیت اسلام را کامل‌تر دیدم و با خود گفتم دلیلی ندارد که مسلمان نشوم.
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
به گزارش جام نیوز به نقل از «صدای آمریکا»، رسانه رسمی دولت آمریکا، مایک پمپئو در روز جهانی آزادی رسانه‌ها گفت: رسانه مستقل و آزاد از ارکان دموکراسی است. از جمله این موارد می‌توان به دستگیری مجری شبکه پرس تی وی در دی ماه سال ۱۳۹۷ که برای بازدید خانواده‌اش به امریکا مسافرت کرد ه بود اشاره کرد. یا بارها پخش رسانه‌های العالم، پرس تی وی، و هیسپان تی وی به تحریک و خواست آمریکا توسط شرکت‌های ماهواره‌ای متوقف شده است. این اقدامات آمریکا بیانگر ادعای دروغی است که از طرف امریکا در مورد آزادی رسانه‌ها مطرح میشود. که با ترویج فرهنگ غربی فرهنگ مقاومت در مقابل آمریکا از بین برود و آمریکا بتواند بدون حمله نظامی آن کشورها را مطیع سیاست‌های استکباری خود کند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
شورای عالی امنیت ملی در این زمینه تمامی شرایط را بررسی و منافع و مصالح را مشخص می‌کند که اگر این تبادل به نفع منافع کشور باشد با آن موافقت می‌کند و اگر نباشد و به امنیت ملی خدشه بزند، آن را رد می‌کند. در واقع آمریکا به نوعی برای دادن تبعیت آنان را برده خود کرده و طعمه قرار می‌دهند. این یک برده داری نوین است، آنان که به دنبال گرفتن تابعیت آمریکا هستند باید بسیار مراقب باشند و اجازه سوءاستفاده آمریکایی‌ها را ندهند. تکلیف زندان‌های آمریکا نیز کاملا روشن است، امروز آمریکا فقط شعار حقوق بشری می‌دهد، زندان‌های این کشور نشان می‌دهد که تمام این‌ها شعاری بیش نیست، برای مثال ما شاهد بودیم چه رفتارهایی با مرضیه هاشمی که تبعه آمریکاست صورت گرفت و بدون اتهام وی را زندانی کردند. این فقط در رابطه با اتباع ما نیست رفتار آمریکایی‌ها با بقیه اتباع نیز این گونه است و این اتفاقات در دوران ترامپ بیش از گذشته در حال رخ دادن است. --------------------------------------------------------------------------** نماینده فسا و عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامیسیام**۹۱۲۱انتهای پیام /*
جهان نیوزجهان نیوز2 ماه قبل
مجری آمریکایی الاصل پرس‌تی‌وی افزود: در خانواده‌ای سیاه‌پوست در ایالت لوئیزیانا در جنوب کشور آمریکا به دنیا آمدم، نژادپرستی به بدترین شکل در آنجا رایج بود و مردم تجارب تلخی از شرایط تحصیلات تا پیدا کردن کار داشتند. وی با بیان اینکه برخی اسلام را محدودکننده آزادی می‌دانند در صورتی که چارچوبی برای رشد انسان است، تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی جرقه نزدیک شدن من به اسلام بود، با پیروزی انقلاب اسلامی من به اسلام نزدیک شدم، چرا که به نظرم تعریف اسلام از خدا تعریف کاملی بود. مجری پرس‌تی‌وی مشکل اصلی آمریکا را ایران دانست و گفت: ایران پایگاه جریان مقاومت است و درصدد هستند این پایگاه را از بین ببرند. هاشمی با اشاره به وضعیت زنان ایرانی گفت: انقلاب زمینه را فراهم کرد که ما با خیال راحت تحصیل و در اجتماع فعالیت کنیم و مهم‌ترین اتفاق به نظر من این امنیتی است که می‌توانیم به راحتی حرف بزنیم. مجری پرس تی وی در پایان خاطرنشان کرد: باید قبول کنیم که هر کاری برای زنان مناسب نیست، به خودمان ظلم نکنیم و اولویت‌بندی داشته باشیم، بعد اگر وقت اضافه داشتیم کار کنیم؛ در اسلام و در جامعه اسلامی خانم‌ها نباید مجبور به سرکار رفتن باشند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
هاشمی تاکید کرد: وقتی در گروه‌های چپ فعالیت داشتم همیشه حس می‌کردم جای خدا خالی است چرا که وجودش را انکار می‌کردند اما وقتی انقلاب اسلامی ایران رخ داد، از نزدیک نگاه می‌کردم و کنجکاو شدم که بیشتر امام خمینی (ره) را بشناسم و روحیه و شجاعت ایشان من را جذب کرد. وی با بیان اینکه برخی اسلام را محدودکننده آزادی می‌دانند در صورتی که چارچوبی برای رشد انسان است، تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی جرقه نزدیک شدن من به اسلام بود، با پیروزی انقلاب اسلامی من به اسلام نزدیک شدم، چرا که به نظرم تعریف اسلام از خدا تعریف کاملی بود. هاشمی با اشاره به دلایل انتخاب ایران برای زندگی و کار، ابراز داشت: از ابتدا طرفدار دیدگاه انقلابی بودم و پس از آشنایی با انقلاب ایران علاقمند شده و با همسر ایرانی ازدواج کردم؛ همسرم خیلی به من کمک کرد، او نیز در خانواده‌ای مسلمان و انقلابی رشد یافته بود. مجری پرس‌تی‌وی مشکل اصلی آمریکا را ایران دانست و گفت: ایران پایگاه جریان مقاومت است و درصدد هستند این پایگاه را از بین ببرند. هاشمی با اشاره به وضعیت زنان ایرانی گفت: انقلاب زمینه را فراهم کرد که ما با خیال راحت تحصیل و در اجتماع فعالیت کنیم و مهم‌ترین اتفاق به نظر من این امنیتی است که می‌توانیم به راحتی حرف بزنیم.
فارسفارس2 ماه قبل
مجری آمریکایی الاصل پرس‌تی‌وی افزود: روحیه ظلم‌ستیزی و عدالت‌طلبی‌ام ناشی از شخصیت فردی و محیطی که در آن زندگی می‌کردم و بخشی هم نشأت گرفته از تربیت خانوادگی است. هاشمی تاکید کرد: وقتی در گروه‌های چپ فعالیت داشتم همیشه حس می‌کردم جای خدا خالی است چرا که وجودش را انکار می‌کردند؛ وقتی انقلاب اسلامی ایران رخ داد، از نزدیک نگاه می‌کردم و کنجکاو شدم که بیشتر امام خمینی (ره) را بشناسم و روحیه و شجاعت ایشان من را جذب کرد. هاشمی با اشاره به دلایل انتخاب ایران برای زندگی و کار، ابراز داشت: از ابتدا طرفدار دیدگاه انقلابی بودم و پس از آشنایی با انقلاب ایران علاقمند شده و با همسر ایرانی ازدواج کردم؛ همسرم خیلی به من کمک کرد، او نیز در خانواده‌ای مسلمان و انقلابی رشد یافته بود. مجری پرس‌تی‌وی مشکل اصلی آمریکا را ایران دانست و گفت: ایران پایگاه جریان مقاومت است و درصدد هستند این پایگاه را از بین ببرند. هاشمی با اشاره به وضعیت زنان ایرانی گفت: انقلاب زمینه را فراهم کرد که ما با خیال راحت تحصیل و در اجتماع فعالیت کنیم و مهم‌ترین اتفاق به نظر من این امنیتی است که می‌توانیم به راحتی حرف بزنیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
مجری شبکه پرس تی وی خاطرنشان کرد: قبل از اسلام آوردن فعالیت اجتماعی و سیاسی داشتم و با اینکه مسیحی بودم اعتقاد به خدا داشتم. وقتی قرآن خواندن را شروع کردم، توحید در قرآن برای من بسیار جذاب بود و این قدم نخست جذابیت اسلام برای من شد، البته چهارچوب داشتن اسلام بسیار خوب است. سایر دین‌ها توصیه به آدم خوبی بودن میکنند اما آدم خوب را تعریف نمی‌کنند و معیار و ملاک مشخصی برای آن ندارند که اسلام اینگونه نبود. وی یادآور شد: قبول کنیم که نمی‌توانیم در همه کارها خوب باشیم و این تبلیع فمینیست از غرب است که همه زنان توانایی انجام وظایف مادری و بیرون از خانه را با هم دارند، بنابراین باید اولویت بندی کنیم. انتهای پیام/ن

داغ‌ترین‌ خبر‌های فضای مجازی در سال ۹۷ +جدول

5+
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ماه قبل

داغ‌ترین‌های فضای مجازی در سال ۹۷/ انتشار ۹٫۷ میلیون توئیت و پست

5+
مهرمهر2 ماه قبل
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی اظهار داشت: در حال حاضر ۲ مسلمان در کنگره آمریکا هستند و صحبت‌های زیادی در مورد مسلمان بودن و سختی کار می‌گویند. وی اظهار داشت: آمریکا واژه حقوق بشر را برای من و شما استفاده می‌کند و برای خودشان مفهومی ندارد و وقتی در سازمان ملل قرار شد تا از رعایت حقوق بشر در خود آمریکا صحبت شود، بلافاصله با مخالفت دولت آمریکا روبه رو شده و از عضویت در این سازمان خارج شدند. هاشمی اظهار داشت: البته دونالد ترامپ چهره اصلی آمریکا را نشان می‌دهد در حالی که اوباما و سایر روسای جمهور این کارها را انجام می‌دادند ولی چهره واقعی آمریکا را نشان نمی‌دادند. خبرنگار ایرانی آمریکایی اظهار داشت: آمریکا همیشه دوست دارد تا از نظر روانی فرد را عذاب دهد در حالی که همه جا در مورد حقوق بشر حرف می‌زند، باید پرسید پس چرا این گونه برخورد می‌کنند. وی تاکید کرد: مسلمان‌ها در آمریکا شهروند خوبی هستند و اکثرا هیچ تخلفی انجام نمی‌دهند.
آناجآناج2 ماه قبل
همیشه یک دیدگاه انقلابی و مقاومتی داشتم/ شنیدن نام رهبری حس خوشایندی را تداعی می‌کندمجری شبکه پرس تی وی گفت: آمریکا دیگر آمریکای سابق نیست و این از هر لحاظ مشخص بود به طوری‌که قبلا آمریکا مرکز رونق تولید و اقتصاد بود ولی الان درآمد اصلی آنها از طریق فروش سلاح به دست می‌آید. وی توضیح داد: شبکه سی ان ای علیه ترامپ صحبت می‌کند و در مقابل فاکس نیوز موافق اوست ولی در کل ترامپ چیزهایی مطرح می‌کند که نباید در منظر عمومی مطرح شود. مجری شبکه پرس تی وی اعلام کرد: بعد از ماجرای دستگیری من، آمریکا پرس تی وی یوتیوب را بلاک کرده و اجازه ورود را به ما نمی‌دهد و این همان آزادی بیانی است که آنها حرفش را می‌زنند. هاشمی در ادامه متذکر شد: نباید راهی که آمریکا رفته را برویم و فریب ظاهری که ساخته‌اند را بخوریم. خبرنگار شبکه فارسی‌زبان ایران گفت: قرآن کریم کلیدی برای زندگی است.

به انتهای لیست رسیدید

مرضیه هاشمی

مرضیه هاشمی با نام اصلی ملانی فرانکلین (انگلیسی: Melanie Franklin؛ متولد ۲۱ دسامبر ۱۹۵۹) خبرنگار، مستندساز و گوینده اخبار آمریکایی-ایرانی است. او اکنون مجری پرس تی‌وی، شبکه انگلیسی‌زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. ویکی‌پدیا