اخبار مرضیه هاشمی - آخرین و مهم ترین اخبار مرضیه هاشمی از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مرضیه هاشمی

مرضیه هاشمی

مرضیه هاشمی کیست؟ /ویدئو

خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
خبرنگار «پرس‌تی‌وی» که به عنوان شاهد اجباری در آمریکا بازداشت شده بود بدون متهم شدن به هیچ جرمی از زندان آزاد شد. خبرگزاری فارس: شبکه خبری پرس‌تی‌وی دقایقی پیش گزارش داد «مرضیه هاشمی»، مجری این رسانه بعد از ۱۱ روز بازداشت در آمریکا بدون متهم شدن به هیچ جرمی آزاد شده است. قاضی اولین دادگاه هاشمی که روز جمعه ۱۸ ژانویه (۲۸ دی‌ماه) تشکیل شد، اذعان کرد که ایشان هیچ جرمی مرتکب نشده و در یک پرونده نامشخص صرفا به عنوان آنچه اصطلاحا «شاهد کلیدی» مطرح می‌شود، بازداشت شده است. «شاهد کلیدی» فردی است که گمان می‌رود از اطلاعاتی کلیدی برای رسیدگی به یک پرونده قضایی برخوردار است. «ریکاردو باسکاس»، استاد دانشکده حقوق دانشگاه «میامی» بازداشت مرضیه هاشمی را نقض متمم چهارم قانون اساسی آمریکا دانسته است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «مهدی عاطفت» سرپرست دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن خبر داد که مجری پرس تی وی بعد از ظهر چهارشنبه از بازداشت آزاد شد. مرضیه هاشمی خبرنگار آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی نزدیک به ۱۱ روز در زندان آمریکا به سر برد و در ابتدای دستگیری حقوق مذهبی و فردی وی نادیده گرفته شده است. این خبرنگار پرس تی وی روز یکشنبه ۱۳ ژانویه (۲۳ دی ماه) بدون اقامه هیچ دلیلی در فرودگاه «سنت لوئیس» این کشور بازداشت و به یک بازداشتگاه پلیس فدرال آمریکا «اف‌ بی‌ آی» در واشنگتن دی سی منتقل شد. انتهای پیام/.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، مرضیه هاشمی که یکشنبه هفته گذشته در فرودگاه سنت لوییس لمبرت از سوی پلیس آمریکا (FBI) و بدون ایراد هرگونه اتهامی بازداشت شده بود، روز گذشته پس از تحمل ۱۱ روز زندان، با حکم دادگاهی در واشنگتن دی سی آزاد شد. این سومین جلسه دادگاهی بود که هاشمی در آن حضور پیدا می‌کرد. قاضی دادگاه دوم وی نیز مرضیه هاشمی را فاقد هرگونه اتهامی و تنها به عنوان «شاهد کلیدی» در پرونده‌ای نامشخص معرفی کرده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
پس از ۱۱ روز بازداشت و بدون متهم شدن به هیچ جرمیخبرگزاری میزان- شبکه پرس‌تی‌وی از آزادی خبرنگار و مجری خود از زندان آمریکا بدون متهم شدن به هیچ جرمی خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، شبکه خبری پرس‌تی‌وی گزارش داد که «مرضیه هاشمی»، مجری این رسانه بعد از ۱۱ روز بازداشت در آمریکا بدون متهم شدن به هیچ جرمی آزاد شده است. به گزارش العالم، مرضیه هاشمی که هر چند وقت یک بار برای دیدار با بستگانش به آمریکا می‌رفت، ۱۱ روز پیش که قصد داشت از برادر مبتلا به سرطانش نیز عیادت کند، دستگیر شد. گوینده ارشد پرس تی وی، که پیش از گرویدن به اسلام، ملانی فرانکلین نام داشته و به گفته خودش تحت تاثیر انقلاب ایران، مسلمان شده است، روز یکشنبه هفته گذشته به دلایلی نامشخص توسط اداره تحقیقات فدرال (FBI) و در فرودگاه بین المللی سنت لوئیس بازداشت شده بود. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی درباره مرضیه هاشمی گوینده شبکه پرس تی وی که در آمریکا دستگیر شده است در اینستاگرام نوشت: بسم الله و هوالمصور؛ برای آزادی بانو مرضیه هاشمی دعا کنیم. دوستان و مخاطبان بنده حقیر که اکثرا با عنوان مجازی عکاس مسلمان میشناسید یعنی سید شهاب الدین واجدی از بستگان نزدیک ایشان هستم. [ایشان حدود کمتر از بیست سال پیش، همسرشان مرحوم احسان هاشمی نیاسری را که از دانشجویان فعال انقلابی و اسلامی در آمریکا بود را در یک حادثه ناباورانه و و از ظن ما شبیه به یک تصادف صحنه آرایی شده و شاید شهادتگونه از دست داد و دولت جنایتکار آمریکا وانمود کرد وی در حادثه فوت شده است.] *خواهش میکنم هرگونه خبری را از منابع موثق دنبال کرده و با اشاعه اخبار کذب باعث رنجش و نگرانی بیشتر خانواده این بانوی انقلابی و متعهد نشوید! #FreeMarziehHashemi#Pray۴MarziehHashemi
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
وب‌سایت دلگرم - خاتون حاجی وند: خبری منتشر شده مبنی بر دستگیری و بازداشت مرضیه هاشمی خبرنگار ایرانی در امریکا! مرضیه هاشمی کیست؟ مرضیه هاشمی خبرنگار، مستندساز و گوینده آمریکایی-ایرانی است. جزییات بازداشت «مرضیه هاشمی» از زبان خواهر همسرش «زهرا هاشمی» خواهر همسر مرضیه هاشمی در گفت‌وگو با انصاف نیوز گفت برای هاشمی قرار دادگاه گذاشته شده است که جمعه برگزار می‌شود و الان او بدون تفهیم اتهام در زندان به سر می‌برد. هاشمی تاکید کرد مرضیه هاشمی وضعیت خوبی ندارد و به دست‌ و پاهایش زنجیر بسته‌اند و به او گوشت حرام می‌دهند. واکنش کابران به بازداشت مرضیه هاشمیآمریکا بازداشت بدون اتهام «مرضیه هاشمی» را تایید کرددادگاهی در آمریکا تایید کرد که خبرنگار شبکه «پرس تی‌وی»، بدون اتهام و صرفا به عنوان یک «شاهد کلیدی» در یک پرونده نامشخص بازداشت شده است.

پست جدید مرضیه هاشمی +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی وی که به تازگی از زندانی در آمریکا آزاد شده است فیلمی در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴لینک دانلود
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
«مرضیه هاشمی» خبرنگار، مجری و مستندساز شبکه پرس تی‌وی پس از ۱۱ روز بازداشت توسط پلیس آمریکا و اثبات شدن بی‌گناهی‌اش، روز گذشته از زندان آزاد شد. اعتمادآنلاین| مرضیه هاشمی که برای ملاقات با خانواده و برادر مریضش به آمریکا سفر کرده بود، در فرودگاه سنت‌لوئیس توسط پلیس آمریکا دستگیر شد و بدون هیچ گونه تهامی به زندان انتقال داده شد. روابط عمومی شبکه پرس‌تی وی در همین رابطه، بیانیه صادرشده از سوی خانواده مرضیه هاشمی پس از آزادی او را به شرح زیر منتشر کرد: «ستایش مخصوص خداوند استمرضیه هاشمی بدون هیچگونه اتهامی از بازداشتش آزاد شده است و با خانواده‌اش در واشنگتن دی‌سی به‌سر می‌برد. مرضیه هاشمی تا روز جمعه در واشنگتن باقی خواهد ماند و از همه شهرهای سراسر جهان می‌خواهد تا اعتراض خود را به اقدامات تبعیض آمیز آمریکا ادامه دهند. مساله در اینجا فقط به شخص مرضیه هاشمی مربوط نمی‌شود.
فراروفرارو3 ماه قبل
«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران در حساب کاربری‌اش در توئیتر درباره بازداشت «مرضیه هاشمی»، مجری «پرس‌تی‌وی» برای ادای شهادت اجباری مقابل هیئت منصفه یک دادگاه اظهارنظر کرد. به گزارش فارس، ظریف در توئیترش نوشت: «لازم است دولت آمریکا توضیح دهد چطور درباره مرضیه هاشمی-به عنوان خبرنگار و مادربزرگ- آنقدر خطر ترک کشور وجود دارد که ایشان بایستی تا زمان اتمام فرایند ادای شهادت مقابل هیئت منصفه دادگاه، بازداشت شود. قاضی اولین دادگاه هاشمی که روز جمعه ۱۸ ژانویه (۲۸ دی‌ماه) تشکیل شد، اذعان کرده که مرضیه هاشمی هیچ جرمی مرتکب نشده و در یک پرونده نامشخص صرفا به عنوان آنچه اصطلاحا «شاهد کلیدی» مطرح می‌شود، بازداشت شده است. در آمریکا استناد به این بند برای بازداشت مظنونان، به ویژه برای ادای شهادت در هنگام جاری بودن تحقیقات هیئت منصفه مورد انتقاد قرار گرفته است. «ریکاردو باسکاس»، استاد دانشکده حقوق دانشگاه «میامی» بازداشت مرضیه هاشمی را نقض متمم چهارم قانون اساسی آمریکا دانسته است.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میدل ایست آی، «مرضیه هاشمی، که به‌وسیله پلیس فدرال به اتهامات نامعلوم بازداشت شد، قرار است امروز در دادگاهی در واشنگتن حاضر شود». روز چهارشنبه منابع خبری و فعالان رسانه‌ای از بازداشت مرضیه هاشمی (با نام اصلی: ملانی فرانکلین) خبرنگار و مستندساز آمریکایی-ایرانی شبکه پرس‌تی‌وی در فرودگاه سنت‌لوئیس در خاک ایالات متحده آمریکا خبر داده‌ بودند. در این میان، برخی از کاربران شبکه اجتماعی با هشتگ‌های #مرضیه_هاشمی_را_آزاد_کنید، #FreeMarziehHashemi، #Pray۴MarziehHashemi اقدام به تولید محتوا درباره اوکرده و به رفتار غیرقانونی و وحشیانه پلیس آمریکا با این مجری آمریکایی-ایرانی اعتراض کرده‌اند.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
مرضیه هاشمی مجری و خبرنگار شبکه پرس تی وی، امشب در میان استقبال مردم و برخی مسئولان وارد تهران شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، مرضیه هاشمی که پس از ۱۱ روز بازداشت در زندان آمریکا به عنوان شاهد اجباری، پنجشنبه هفته گذشته آزاد شد؛ امشب در میان خیل کثیر مردم و مسئولان و استقبال کنندگان وارد تهران شد. در حالی که طبق اعلام اطلاعات فرودگاه، پرواز این مجری مسلمان با تاخیر روی زمین می‌نشست، مردم بسیاری برای استقبال از او خود را به فرودگاه رسانده بودند.

مرضیه هاشمی از خودش می‌گوید

آخرین خبرآخرین خبر3 ماه قبل

عکس/ نشست خبری مرضیه هاشمی

14+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دادگاه منطقه کلمبیای آمریکا پس از حضور «مرضیه هاشمی» خبرنگار و مستندساز پرس تی وی، اعلام کرد که هیچ جرم و یا اتهامی متوجه او نیست. روز جمعه، بریل الین هاول، قاضی دادگاه منطقه کلمبیای آمریکا، طی حکمی انتشار بخشی از اطلاعات مربوط به پرونده دستگیری مجری شبکه پرس تی وی را مجاز اعلام کرد. با توجه به اسناد منتشر شده، مرضیه هاشمی از زمان بازداشت در دو نوبت به همراه وکیل خود در دادگاه و در مقابل قاضی منطقه واشنگتن حاضر شده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس در این رابطه نوشت که به گفته مقامات آمریکایی، هاشمی بلافاصله پس از ادای شهادت در برابر هیات منصفه آزاد خواهد شد. اما حسین هاشمی، پسر بزرگ خانم هاشمی گفت که نسبت به آزادی سریع مادرش، چندان امیدوار نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
مرضیه هاشمی در ادامه افزود: من آن شب را در سنت لوئیس ماندم و روز بعد من را به مقر FBI در واشنگتن منتقل کردند. مجری شبکه پرس تی وی گفت: پس از آن به زندان مرکزی در واشنگتن دی سی منتقل شدم. مرضیه هاشمی عنوان کرد: در جلسه دادگاه به من گفتند که هیچ جرمی مرتکب نشدم و به عنوان یک شاهد در اینجا هستم. مجری پرس تی وی ادامه داد: من در ایران زندگی و کار می‌کنم و آمریکا نیز خانه من است. این قضیه صرفا به شخص مرضیه هاشمی محدود نمی‌شود، بلکه ممکن است این اتفاق برای هر شخصی و در هر زمانی بیفتد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران در حساب کاربری‌اش در توئیتر درباره بازداشت «مرضیه هاشمی»، مجری «پرس‌تی‌وی» برای ادای شهادت اجباری مقابل هیئت منصفه یک دادگاه اظهارنظر کرد. ظریف در توئیترش نوشت: «لازم است دولت آمریکا توضیح دهد چطور درباره مرضیه هاشمی-به عنوان خبرنگار و مادربزرگ- آنقدر خطر ترک کشور وجود دارد که ایشان بایستی تا زمان اتمام فرایند ادای شهادت مقابل هیئت منصفه دادگاه، بازداشت شود. قاضی اولین دادگاه هاشمی که روز جمعه ۱۸ ژانویه (۲۸ دی‌ماه) تشکیل شد، اذعان کرده که مرضیه هاشمی هیچ جرمی مرتکب نشده و در یک پرونده نامشخص صرفا به عنوان آنچه اصطلاحا «شاهد کلیدی» مطرح می‌شود، بازداشت شده است. در آمریکا استناد به این بند برای بازداشت مظنونان، به ویژه برای ادای شهادت در هنگام جاری بودن تحقیقات هیئت منصفه مورد انتقاد قرار گرفته است. «ریکاردو باسکاس»، استاد دانشکده حقوق دانشگاه «میامی» بازداشت مرضیه هاشمی را نقض متمم چهارم قانون اساسی آمریکا دانسته است.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
خبرگزاری مهر: دادگاه منطقه کلمبیای آمریکا پس از حضور «مرضیه هاشمی» خبرنگار و مستندساز پرس تی وی، اعلام کرد که هیچ جرم و یا اتهامی متوجه او نیست. روز جمعه، بریل الین هاول، قاضی دادگاه منطقه کلمبیای آمریکا، طی حکمی انتشار بخشی از اطلاعات مربوط به پرونده دستگیری مجری شبکه پرس تی وی را مجاز اعلام کرد. با توجه به اسناد منتشر شده، مرضیه هاشمی از زمان بازداشت در دو نوبت به همراه وکیل خود در دادگاه و در مقابل قاضی منطقه واشنگتن حاضر شده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس در این رابطه نوشت که به گفته مقامات آمریکایی، هاشمی بلافاصله پس از ادای شهادت در برابر هیات منصفه آزاد خواهد شد. اما حسین هاشمی، پسر بزرگ خانم هاشمی گفت که نسبت به آزادی سریع مادرش، چندان امیدوار نیست.

تصاویر: استقبال گرم از مرضیه هاشمی

11+
انتخابانتخاب3 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
خبرنگار «پرس تی‌وی» که چند روز قبل در آمریکا بازداشت شده بود، امروز در دادگاهی در واشنگتن حاضر می‌شود. اعتمادآنلاین| «مرضیه هاشمی، که به‌وسیله پلیس فدرال به اتهامات نامعلوم بازداشت شد، قرار است امروز در دادگاهی در واشنگتن حاضر شود». روز چهارشنبه منابع خبری و فعالان رسانه‌ای از بازداشت مرضیه هاشمی (با نام اصلی: ملانی فرانکلین) خبرنگار و مستندساز آمریکایی-ایرانی شبکه پرس‌تی‌وی در فرودگاه سنت‌لوئیس در خاک ایالات متحده آمریکا خبر داده‌ بودند. در این میان، برخی از کاربران شبکه اجتماعی با هشتگ‌های #مرضیه_هاشمی_را_آزاد_کنید، #FreeMarziehHashemi، ‌#Pray۴MarziehHashemi اقدام به تولید محتوا درباره او کرده و به رفتار غیرقانونی و وحشیانه پلیس آمریکا با این مجری آمریکایی-ایرانی اعتراض کرده‌اند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
‌طلاب ایرانی و بین‌الملل خوابگاهی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام به همراه جمعی از دانش‌آموزان دبیرستان غیرانتقاعی هدی در اعتراض به بازداشت مرضیه هاشمی در آمریکا تجمع کردند. تجمع‌کنندگان در این مراسم، با سر دادن شعارهایی چون «مرضیه هاشمی آزاد باید گردد»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر استکبار»، «هیهات من الذله»، «مرضیه هاشمی، حرف ما یک کلام، مقاومت والسلام» و «نصر من الله و فتح قریب» خواستار آزادی مرضیه هاشمی از زندان شدند. طلاب جامعه‌الزهرا علیهاالسلام و دانش آموزان هدی همچنین بازداشت بدون دلیل مرضیه هاشمی را نقض حقوق بشر دانستند که آمریکا همواره خود را حامی حقوق بشر قلمداد می‌کند. وی که تا کنون دو بار با مرضیه هاشمی ملاقات کرده است، عنوان کرد: سخنان خانم هاشمی به گونه‌ای است که در دل انسان می‌نشیند و حماسی است. وی تأکید کرد: امروز برای مرضیه هاشمی شعاری بهتر از «هیهات من الذله» نیست و ما نیز با همین شعار از او حمایت می‌کنیم.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
در ابتدای این نشست نادر طالب‌زاده در خصوص بازداشت غیرقانونی مرضیه هاشمی در آمریکا گفت: بازداشت مرضیه هاشمی نتیجه مستقیم زورگویی آمریکا است و آمریکا هزینه این کار را می‌دهد. مرضیه هاشمی هرگاه به آمریکا می‌رفت شدیدا مورد بازرسی قرار می‌گرفت، ساعت‌ها در ورودی مرزهای آمریکا بازداشت می‌شد، آمریکایی‌ها همواره وی را زیر نظر داشته‌اند. خانم هاشمی پوشش چادر را به خاطر آنچه به ان باور داشت انتخاب کرد، بازداشت وی برای دولت آمریکا هزینه‌بر خواهد بود. بازداشت مرضیه هاشمی نقض آشکار حقوق بشر استسید مصطفی خوش‌چشم نیز در این باره گفت: این اقدام آمریکا در قبال خانم هاشمی نقض آشکار حقوق بشر، حق آزادی بیان و رسانه‌های آزاد از سوی آمریکا است. اما در قضیه بازداشت مرضیه هاشمی مشاهده کردیم که چه رفتاری با وی داشتند، آنها می‌توانستند رفتار و برخورد بهتری با مرضیه هاشمی داشتند، آنها می‌توانستند برای مثال به سادگی پاسپورت وی را ضبط کنند، اما تصمیم گرفتند وی را در سلول انفرادی حبس کنند.
ایرناایرنا4 ماه قبل
به گزارش روز شنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس، مرضیه هاشمی خبرنگار و مجری شبکه پرس تی پس از زمان بازداشت تاکنون دو مرتبه در دادگاهی در واشنگتن حضور یافته است. مقامات دولتی آمریکا انتظار دارند که مرضیه هاشمی بلافاصله پس از شهادت در مقابل هیات منصفه آزاد شود. هنوز بطور دقیق مشخص نیست که فرآیند شهادت مرضیه هاشمی در دادگاه تا چه زمان به طول خواهد انجامید. مرضیه هاشمی روز سه شنبه ۲۵ دی ماه ر فرودگاه سنت لوئیس بازداشت شد و سپس به بازداشتگاهی در واشنگتن انتقال یافت. حسین هاشمی در نامه‌ای عنوان کرد: من حسین، فرزند بزرگ مرضیه هاشمی هستم که بنام 'ملانی فرانکلین' نیز خوانده می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
فؤاد ایزدی کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به مقاله‌ای که دیروز در آمریکا منتشر شده است، ‌گفت‌: مرضیه هاشمی جدیدترین زندانی سیاسی آمریکا است هر چند آمریکایی‌ها مدعی هستند زندانی سیاسی ندارند. وی ادامه داد: مرضیه هاشمی اسلام را باور کرده بود و مسلمان شدنش ریشه‌ای و عمیق بود. ایزدی گفت: اصل دستگیری هاشمی غیرطبیعی بوده و اگر دولت آمریکا قرار بود با پرس‌تی‌وی برخورد کند باید به نحوه دیگری وارد عمل می‌شد. وی اصل دستگیری مرضیه هاشمی را قابل سؤال دانست و ابراز د اشت: باید این سوال مطرح شود که چرا وی دستگیر شده البته گروهی در آمریکا متوجه شده‌اند این دستگیری اشتباه است. وی خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی در این حوزه باید جدی‌تر و گسترده‌تر انجام گیرد تا تولید هزینه کنیم بدین وسیله کسانی که دستور دستگیری هاشمی را داده‌اند کوتاه خواهند آمد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
خبرگزاری تسنیم: جمعی از دانشجویان، اصحاب رسانه و فرهنگ و اقشار مختلف مردم در اعتراض به بازداشت «مرضیه هاشمی» خبرنگار شبکه پرس. وی ایران، در آمریکا، مقابل سفارت سوئیس حافظ منافع خارجی (آمریکا) تجمع کردند. تجمع‌کنندگان در این مراسم با سر دادن شعارهایی در محکومیت آمریکا و شعار آزادی بیان این کشور خواستار آزادی سریع و بدون شرط مرضیه هاشمی از زندان‌ شدند. شرکت‌کنندگان در این تجمع همچنین خواستار واکنش مجامع بین‌المللی به این رفتار دولت آمریکا شدند. مرضیه هاشمی خبرنگار، مستندساز و مجری شبکه پرس‌. تی‌وی چند روز پیش در خاک آمریکا بازداشت شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
در عین حال دستگیری غیر موجه خانم هاشمی به عنوان یک زن سیاهپوست ومسلمان، جهان غرب و مدعیان دفاع از حقوق بشر را در مقابل آزمون مهمی قرار داده است. ابراز نگرانی‌های نمایندگان پارلمان اروپا نسبت به وضعیت حقوق بشر در کشورهای مستقل و ادعای حمایت از آزادی بیان و اندیشه، چرا در مورد خانم مرضیه هاشمی تکرار نمی‌شود؟. آیا این نشانه‌ای روشن از رویکرد تبعیض‌آمیز و غیراصولی اروپا نسبت به مقوله حقوق بشر نیست؟. در این مقطع تنها می‌توان به اجتماعات مردمی و وجدان‌های بیدار دل بست که ضمن تداوم اعتراض به دولت آمریکا برای دستگیری خانم مرضیه هاشمی، به افشای مدعیان دروغین حقوق بشر بخصوص در اروپا و آمریکا اهتمام ورزند. مردم از دستگاه دیپلماسی و قوه قضائی انتظار دارند با پیگیری‌های مستمر حقوقی و دیپلماتیک، آزادی خانم مرضیه هاشمی را تا حصول نتیجه دنبال نمایند.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه باید افکار عمومی جهان را برای آزادی مرضیه هاشمی بسیج کنیم، گفت: جرم مرضیه هاشمی رنگین پوست بودن و مسلمان بودن است. خبرگزاری ایسنا: رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه باید افکار عمومی جهان را برای آزادی مرضیه هاشمی بسیج کنیم، گفت: جرم مرضیه هاشمی رنگین پوست بودن و مسلمان بودن است. محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره دستگیری مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی اظهار کرد: آمریکا دم از حقوق بشر می‌زند اما همواره در داخل این کشور شاهد بوده‌ایم که رنگین‌پوستان با مشکل مواجه بوده‌اند و آنچه در رابطه با خانم مرضیه هاشمی رخ داد، یکی از تبعیض‌هایی است که همواره رنگین‌پوستان در آمریکا با آن مواجه هستند. واعظی ادامه داد: خانم هاشمی دو اتهام دارد یکی رنگین‌پوست بودن و دیگری مسلمان بودن و مسئله مسلمان‌ستیزی هم در دولت ترامپ بیشتر خودش را نشان می‌دهد. رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: وظیفه ماست که هر نوع حمایتی را از خانم هاشمی انجام دهیم و افکار عمومی دنیا را بسیج کنیم برای اینکه زودتر آزاد شود.
آخرین خبرآخرین خبر3 ماه قبل
اظهارات مرضیه هاشمی درباره زندان‌های آمریکاآنا/ خبرنگار پرس‌تی‌وی در نشست خبری «صدای بی‌صدایان» اعلام کرد که علت دستگیری وی در آمریکا در تقابل ایران با غرب ریشه دارد. نشست «صدای بی‌صدایان» با حضور مرضیه هاشمی، خبرنگار پرس‌تی‌وی، بعد ظهر امروز در محل ساختمان پرس‌تی‌وی با حضور پیمان جبلی، معاونت برون‌مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی و جمعی از اهالی رسانه برگزار شد. هاشمی در خصوص نحوه دستگیری خود تصریح کرد: مستندی در مورد کشتار سیاه‌پوستان آمریکا می‌ساختم. ما باید جهان را از ظلمی که در آمریکا علیه مسلمانان روا می‌شود، آگاه کنیم. باید علیه آمریکا و غرب به دلیل اذیت و آزار مسلمانان فشار ایجاد کنیم.

پیام مرضیه هاشمی برای مردم ایران

آخرین خبرآخرین خبر3 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید

مرضیه هاشمی

مرضیه هاشمی با نام اصلی ملانی فرانکلین (انگلیسی: Melanie Franklin؛ متولد ۲۱ دسامبر ۱۹۵۹) خبرنگار، مستندساز و گوینده اخبار آمریکایی-ایرانی است. او اکنون مجری پرس تی‌وی، شبکه انگلیسی‌زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. ویکی‌پدیا