اخبار مرضیه هاشمی - آخرین و مهم ترین اخبار مرضیه هاشمی از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مرضیه هاشمی

مرضیه هاشمی

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: مأموریت یک رسانه فقط به گفتن ختم نمی‌شود این گفتن باید مقوله حق را به قلب شنونده برساند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نشست اتحادیه فعالان رسانه، در نخستین روز سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی با حضور آیت الله محسن اراکی در سالن الماس هتل آزادی برگزار شد. آیت الله اراکی تأکید کرد: مأموریت یک رسانه فقط به گفتن ختم نمی‌شود این گفتن باید مقوله حق را به قلب شنونده برساند. وی گفت: آخرین عرصه جنگ ما با صهیونیست‌ها و نظام سلطه در عرصه رسانه است. آقای مقدم فر گفت: مجموعه‌ای اخیرا به اسم اتحادیه فعالان رسانه‌ای جهان اسلام تشکیل شد که از این پس به صورت جدی‌تر و قوی‌تر پیش خواهیم رفت.
فارسفارس2 هفته قبل
* نباید در شرایط کنونی از مذاکره صحبت کردفواد ایزدی در ابتدای این مراسم گفت: به نظر من کسانی که از مذاکره صحبت کردند افراد خائن و بی عقلی نبودند، آنها افرادی بودند که به اندازه‌ای که باید از تجربیات گذشته درس بگیرند، نگرفتند. این استاد دانشگاه با اشاره به تجربیاتی که در گذشته وجود داشته، تصریح کرد: متاسفانه آنچنان که باید از تجربیات گذشته استفاده نشد. این استاد دانشگاه افزود: آمریکا به این نتیجه رسیده که سیاست‌هایش شکست خورده و در چنین شرایطی نباید صحبت از مذاکره کرد. وی افزود: عربستان سعودی حقوق بشر را رعایت نمی‌کند ولی وقتی به ترامپ می‌گویند چرا به نقض حقوق بشر در عربستان ایراد نمی‌گیری، می‌گوید: «ما چه کاری به حقوق بشر در عربستان داریم، فقط آنها به ما پول بدهند، هر کاری که می‌خواهند انجام دهند!» این واقعیت آمریکاست. وی بازداشت استاد دانشگاه تربیت مدرس در آمریکا اظهار داشت: کسی مانند دکتر سلیمانی جزو نخبه‌های دنیاست.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جشن بیست سالگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سه شنبه ۱۴ آبان در سالن شهید آوینی دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران برگزار می‌شود. سجاد اسدی دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل امروز در نشست خبری که عصر امروز برگزار بمناسبت برگزاری جشن بیست سالگی این اتحادیه برگزار شد، گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در سیزده آبان سال ۱۳۷۸ و هم زمان با تسخیر لانه جاسوسی فعالیت خود را آغاز کرد و جشن بیست سالگی این اتحادیه سه شنبه ۱۴ آبان در سالن شهید آوینی دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران برگزار می‌شود. وی تصریح کرد: هم زمان با برگزاری جشن بیست سالگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از جوانان شاخص انقلابی در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و هنری تقدیر می‌شود. این فعال دانشجویی گفت: در این نشست از تندیس بیست سالگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و همچنین سند گفتمان آموزشی این اتحادیه رونمایی می‌شود. دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل همچنین از برگزاری اولین نشست سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در ۱۵ و ۱۶ آبان در تهران خبر داد و گفت: این نشست با حضور دبیران سیاسی و سایر اعضا دفاتر این اتحادیه در سراسر کشور با رویکرد آموزشی و توانمندسازی برگزار می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مجری شبکه پرس تی با اشاره به کمپین اعتراضی علیه تداوم بازداشت پروفسور مسعود سلیمانی در آمریکا گفت: این اقدامات بی‌شک مؤثر هستند. هرچند اگر روز‌های اول دستگیری ماجرا به درستی رسانه‌ای شود، تأثیر بیشتری خواهد داشت. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه خراسان، مرضیه هاشمی، مجری شبکه پرس تی وی با اشاره به کمپین اعتراضی علیه تداوم بازداشت پروفسور مسعود سلیمانی در آمریکا گفت: این اقدامات بی شک مؤثر هستند، اما فکر می‌کنم، این ماجرا‌ها زمان اهمیت دارد، یعنی اگر همان روز‌های اول دستگیری چهره‌های علمی فرهنگی اقدامی صورت بگیرد و ماجرا به درستی رسانه‌ای شود، تأثیر بیشتری خواهد داشت. انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
اما امروز یک سال می‌شود که هیچ دلیل متقنی برای دستگیری این دانشمند ایرانی اعلام نشده است. همسر دکتر سلیمانی خاطرنشان کرد: این کار آمریکا نقض علنی حقوق بشر است چرا که یک سال است بدون تفهیم اتهام یک دانشمند را زندانی کرده است. آقای دکتر سلیمانی جزو یک درصد دانشمندان برتر دنیا به شمار می‌رود به همین خاطر به دعوت مایو کلینیک به امریکا رفته بود. امریکا هدف امریکا فشار آوردن به دکتر سلیمانی برای همکاری با او و همچنین فشار آوردن بر روی ایران است. موادی که توسط دانشجویان ایشان در فرودگاه امریکا ضبط شده و نام بردن اسم دکتر سلیمانی توسط این افراد موجب شناسایی همسرم توسط دولت امریکا شده است.
ایسناایسنا4 هفته قبل
مجری آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی با تاکید بر این که از اقدام کشور آمریکا در بازداشت پروفسور مسعود سلیمانی تعجب نمی‌کنم گفت: این موضوع ارتباطی به رئیس جمهور جمهوری خواه آمریکا ندارد چرا که این کشور ۴۰ سال است که برای مانع تراشی در برابر پیشرفت‌های علمی تلاش می‌کند. وی در ادامه تصریح کرد: من از اقدام آمریکا در بازداشت دکتر مسعود سلیمانی تعجب نمی‌کنم چرا که این موضوع که آمریکا چرا باید دانشمندان ایرانی را زندانی کند، کاملا قابل درک است. به گفته وی زمانی که در آمریکا بازداشت شدم پس از برگشت به ایران افراد زیادی از دانشمندان، اساتید، پژوهشگران، متخصصان و غیره با من تماس گرفتند و عنوان کردند که از سوی آمریکا تحت چه فشارهای قرار گرفتند. ضمن این که ما از وضعیت بسیاری از افراد زندانی یا کسانی که توسط آمریکا آزار می‌بینند اطلاعی نداریم. مجری شبکه پرس تی وی با تاکید بر این که آمریکا قطعا ادله‌ای علیه دکتر سلیمانی ندارد گفت: دکتر سلیمانی به دعوت رسمی به این کشور سفر می‌کند و در فرودگاه به بهانه باطل شدن ویزا بازداشت شوند.
صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
وی ادامه داد: تهیه هورمون رشد برای انجام تحقیق آزمایشگاهی در حوزه سلامت سبب حساس شدن دولت آمریکا روی وی شده است. وی افزود: آقای دکتر سلیمانی جزو استادان برتر و نخبگان جهان است. خانم مرضیه هاشمی در این نشست گفت: آمریکا کار‌های مختلف و خلاف حقوق بشر انجام می‌دهد. خودشان آقای مسعود سلیمانی را دعوت کردند و هنگام پرواز روادید وی را باطل کردند. هدف آن‌ها فشار بر آقای مسعود سلیمانی برای همکاری با آن‌ها است ما باید با همکاری هم صدای مظلومان را به گوش جهانیان برسانیم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
حسن فتحی با «روشن‌تر از خاموشی» به شبکه چهار می‌آیدمجموعه تلویزیونی «روشن‌تر از خاموشی» در ۳۵ قسمت به تهیه‌کنندگی حسن بشکوفه از اول آبان‌ماه روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود. مستند «خط ممتد» شبکه یکمستند «خط ممتد» از سری مجموعه مستند تلاش ایرانی با موضوع معرفی کارخانه مونتاژ گوشی همراه و تبلت پخش می‌شود. در این مستند که امشب ساعت ۲۰:۳۰ پخش می‌شود، با کارخانه مونتاژ گوشی تلفن همراه و تبلت شرکت ارتباط پیشگامان صنایع الکترونیک آرتا «IMET» آشنا می‌شویم. مجموعه مستند تلاش ایرانی کاری از گروه تأمین برنامه ستاد رونق تولید است که با هدف تشویق به کارآفرینی و شعار خودکفایی تهیه و پخش می‌شود. «ارثیه پدربزرگ» در شبکه پنجفیلم‌سینمایی «ارثیه پدربزرگ» به کارگردانی «سمیر شارما» دوشنبه ۲۹ مهرماه ساعت ۲۱ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، مرضیه هاشمی خبرنگار آمریکایی الاصل مسلمان در صفحه شخصی خود در توییتر درباره سفر به کربلا نوشت: واسه یه آمریکایی سفر به ایران یه دل نترس میخواد. کافیه بره تو سایت دولتی آمریکا و ببینه «به ایران سفر نکنید خطر دزدیده شدن و دستگیری و حبس» بعد هم گفته که این خطر واسه چه کسانی هست. ولی خوب مگه داریم کشوری که سفر بهش کلا بی خطر باشه؟ توی همه مسافرتهای عمرم، هیچ جای کاملا امن ندیدم. مقداری از مسیر رو با اتوبوس و باقی رو پای پیاده. سفر که بی خطر نمیشه!
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- یک خبرنگار و مستند ساز در فضای مجازی پستی به این شرح منتشر کرد: جمعیت زوار امام حسین (ع) هر سال زیادتر شده است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مرضیه هاشمی، خبرنگار در فضای مجازی پستی به این شرح را منتشر کرد: «واسه یه آمریکایی سفر به ایران یه دل نترس می‌خواد. کافیه بره تو سایت دولتی آمریکا و ببینه «به ایران سفر نکنید خطر دزدیده شدن و دستگیری و حبس» بعد هم گفته که این خطر واسه چه کسانی هست. از دانش آموز و خبرنگار بگیر تا بیزنس من! ولی خوب مگه داریم کشوری که سفر بهش کلا بی‌خطر باشه؟ توی همه مسافرت‌های عمرم، هیچ جای کاملا امن ندیدم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مرضیه هاشمی ظهر امروز در پنجمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی در بوشهر با اشاره به جنایات آمریکا در سراسر جهان اظهار داشت: آمریکا در تمام جهان دارای پرونده جنایت است که به وضوح قابل دیدن است. هاشمی‌ با اشاره به اینکه نقض حقوق بشر در آمریکا با تفاوت گذاشتن میان سفید و سیاه پوستان به وضوح قابل مشاهده است افزود: کشته شدن سیاه‌پوستان در آمریکا بدون هیچ بهانه‌ای دیده می‌شود و کسی فریادرس نیست و این ظلم آشکار نقض حقوق بشر در آمریکا است. وی، آمریکا را بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا دانست و تاکید کرد: جنایات آمریکا در همه کشورها در ادوار مختلف تاریخی وجود دارد ولی همچنان خود را مدعی دفاع از حقوق بشر می‌داند. مستند ساز و خبرنگار آمریکایی سرنگونی هواپیما مسافری ایرانی توسط ناو آمریکایی را جنایت آشکار این کشور دانست و افزود: پس از این جنایت به جای عذرخواهی، از فرمانده ناو جنگی قدردانی می‌شود که نشان از جنایات آشکار آمریکا علیه بشریت است. هاشمی حمایت از جبهه حق علیه باطل را مورد تاکید قرار داد و افزود: در راستای مبارزه با استکبار جهانی و جنایات آمریکا همه مدافعان حقوق بشر در دنیا باید دست به دست هم دهند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مرضیه هاشمی صبح چهارشنبه در پنجمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی در بوشهر اظهار داشت: آمریکا در نقاط مختلف دنیا جنایاتی را مرتکب شده است که به خوبی قابل مشاهده است. وی با اشاره به اینکه برخی از سر ناآگاهی به دنبال توجیه جنایات آمریکایی‌ها هستند اضافه کرد: در کشور آمریکا نگاه امنیتی و تحقیرآمیزی نسبت به سیاه‌پوست‌ها وجود دارد و به شدت تحت کنترل هستند. هاشمی این نوع نگاه را نشانی از وضعیت حقوق بشر آمریکایی دانست و بیان کرد: در آمریکا سپاه‌پوستان بدون هیچ بهانه‌ای کشته می‌شوند و کسی هم به فریاد آنها نمی‌رسد و کسانی که این جنایات را بیان می‌کنند نیز دستگیر و زندانی می‌شوند. وی با بیان اینکه آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها با وجود جنایات متعددی که در کشورهای مختلف به جای گذاشته‌اند، همچنان مدعی دفاع از حقوق بشر هم هستند. خبرنگار بازداشت‌شده پرس تی وی در آمریکا با اشاره به هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران با ۳۰۰ سرنشین خاطرنشان کرد: آمریکا به جای عذرخواهی، از فرمانده ناو منفجر کننده هواپیما قدردانی می‌کند.
فارسفارس1 ماه قبل
مجری پرس تی وی گفت: کسانی در غرب آسیا و جمهوری اسلامی ایران از سر ناآگاهی برای هر اقدام و جنایت آمریکا توجیه تراشی می‌کنند، در حالی‌که در اقصی نقاط دنیا می‌توان جنایات آمریکا را دید. به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مرضیه هاشمی صبح امروز در پنجمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی اظهار داشت: گروه‌هایی مثل سیاه‌پوست‌ها که در آمریکا فعالیت دارند، به‌شدت تحت کنترل هستند و نگاه امنیتی و تحقیرانه‌ای نسبت به سیاه‌پوست‌ها وجود دارد که نشان حقوق بشر آمریکایی است. هاشمی ابراز کرد: در حالی آمریکا مدعی حقوق بشر شده است که اولین ناقض حقوق بشر است و جنایات آن‌ها در هیروشیما، یمن و دیگر کشورهای مظلوم، گواهی بر این مدعاست. وی گفت: کسانی در غرب آسیا و جمهوری اسلامی ایران از سر ناآگاهی برای هر اقدام و جنایت آمریکا توجیه تراشی می‌کنند، درحالی‌که در اقصی نقاط دنیا می‌توان جنایات آمریکا را دید. هاشمی خاطرنشان کرد: تنها را مبارزه با استکبار این‌ است که یاریگر کسانی باشیم که در جبهه حق علیه باطل فعالیت می‌کنند و از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

گزارش مشرق از حاشیه‌های جالب افق نو: جای خالی مهمان‌های آمریکایی در کنفرانس/ نادر طالب‌زاده مردی برای تمام فصول

11+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
سرویس سیاست مشرق - سیاست خارجی برآیند اقتدارگرایانه تخصیص ارزش‌ها در برخورد با یکدیگر است که یک واحد سیاسی از مجموعه توانایی و قابلیت‌هایش جهت افزایش بهره‌وری نرم‌ها و استانداردهای مطلوب در بعد خارجی استفاده می‌کند. از همین رو، افکار عمومی نسبت به کاربرد زبان نرمش یا قاطعیت از سوی برخی مسئولان جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی در بعد سیاست خارجی با برداشت‌های متفاوت مواجه هستند. امروز اعتبار پاسپورت ایرانی که رئیس جمهور در تبلیغات انتخاباتی خود پر طمطراق سخن از آن می‌گفتند، کجاست؟ مگر بازگشت عزت به پاسپورت ایرانی یکی از وعده‌های آقای روحانی به مردم نبود. مگر ایشان در یکی از برنامه‌های تلویزیونی خطاب به مردم ایران نگفت: به همه هموطنان قول می‌دهم که افتخارات بزرگان ایرانی که برخی کشورهای همسایه آن را تصاحب کردند را برگردانم و احترام پاسپورت ایرانی نیز برگردانده می‌شود. به روایت دیگر، در میان ۱۹۸ کشور جهان، حاصل ۶ سال دیپلماسی التماسی، ایران در جایگاه ۱۹۱ کشور جهان قرار داشته باشد.
برنابرنا1 ماه قبل
وی در همین باره گفت: مهم نیست تعداد رسانه‌های دشمن چقدر باشد، اعتماد و اعتبار بزرگترین سرمایه هر رسانه است که رسانه‌های غرب از آن بی بهره هستند. عبدالعلی علی عسکری رئیس رسانه ملی نیز در این مراسم ضمن ادای احترام به شهدای رسانه ملی گفت: در ایام محرم و در آستانه ایام اربعین حسینی باید پیرو حضرت زینب (س) روایتگر این حرکت باشیم. وی سپس خطاب به خبرنگاران و مدیران معاونت برون‌مرزی تاکید کرد: شما و ما روایتگر واقعیت‌ها هستیم. رئیس رسانه ملی تاکید کرد: ما به همه شما که رزمنده جنگ نرم هستید افتخار می‌کنیم و امیدواریم بتوانید در این ماموریت همواره با اقتدار ظاهر شوید. وی افزود: اهمیت کار رسانه‌های برون مرزی هر روز که می‌گذرد، بیشتر می‌شود و بیشتر در معرض نگاه مخاطبان از سویی و دشمنی دشمنان از سوی دیگر قرار می‌گیریم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
انقلاب اسلامی ایران هیچ‌گاه در مرزهای خودش محدود نبوده نه به این معنا که به دنبال کشورگشایی و مرزگشایی بوده باشد. وی افزود: نگاه بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره رسالت جهانی انقلاب اسلامی است؛ رسالت انسانی و فطرت انسان‌ها، وحدت اسلامی و این پیامی است جهانی و بین‌المللی؛ متناسب با این پیام و طریقت و جایگاه، رسانه‌های برون‌مرزی به عنوان تریبون گیرای رسانه‌های انقلاب اسلامی از این نگاه‌های جامع، تبعیت می‌کنند؛ لذا ارزش کار ما در برون‌مرزی به اندازه ارزش رسالت جهانی انقلاب اسلامی است و اگر در در شبکه‌های برون مرزی رسالتی داریم برگرفته از این فلسفه وجودی انقلاب اسلامی و رسالت جهانی انقلاب اسلامی است. او اشاره کرد: ما در امکانات و بودجه نمی‌توانیم با بقیه رقبا در جهان رقابت جدی داشته باشیم و آن مزیت نسبی، انقلاب اسلامی است. رسانه‌هایی که جهان را به تسخیر خودشان درآورده‌اند و گوش جهان را کر کرده‌اند؛ ما به این مزیت انقلاب اسلامی در این تقابل، می‌بالیم و سعی می‌کنیم به عنوان مزیت نسبی از آن بهره ببریم؛ این همان پیام انقلاب اسلامی است. شبکه‌های برون‌مرزی در معرض رصد دائم قرار دارند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشعبدالعلی علی عسکری رئیس رسانه ملی در مراسم «تجلیل از مجاهدت‌های رسانه‌ای خانواده برون مرزی در خط مقابله با جنگ نرم» ضمن ادای احترام به شهدای رسانه گفت: در ایام محرم و در آستانه ایام اربعین هستیم باید پیرو حضرت زینب (س) روایتگر این حرکت باشیم. رئیس رسانه ملی بیان کرد: نکته قابل توجه این است که تکثر رسانه‌ها حجم رسانه‌ها و تنوع رسانه‌ها موجب می‌شود که مرجعیت رسانه ما کاهش پیدا کند و البته برنامه ریزی شده که مرجعیت ما کاهش پیدا کند از این رو ما باید به طور جدی مرجعیت خود را حفظ کنیم. هجمه‌های رسانه‌ای دشمن را باید تبیین و روایت کنیم. رئیس رسانه ملی با اشاره به نقل قولی از رئیس جمهور درباره قدرت ایران در مجامع بین‌المللی گفت: شاهد بودیم که رئیس جمهور آمریکا به دنبال عکس یادگاری بود و رئیس جمهور ما با اقتدار این درخواست را رد کرد. همانطور که رهبری تاکید کردند امروز ما رئیس جمهور آمریکا را در حد تبادل پیام هم نمی‌دانیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- یک مستند ساز در فضای مجازی نوشت: در روز جهانی معلم یادمان هست که استاد مسعود سلیمانی را که گوشه سلول زندان دیتون آمریکاست. استادی را که به وعده دروغ خدمت به «جهان علم» به آمریکا کشاندند، تا اگر استعدادش را انحصاری و وقف استعمار نکند، دست دیگران را از او کوتاه کنند. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مرضیه هاشمی، مستند ساز و خبرنگار در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرده است: «آنکه با قلم آموخت … کیست؟ مایو کلینیک است؟ هاروارد و استنفورد است؟ شاید اصلا این «الذی» آمریکاست! اگر اینطور است، پس چه کسی به ما آموخت علم را، وقتی که همه این‌ها ما را تحریم کردند؟! داناترین و آموزنده‌ترین معلم، نه بورسیه مایو کلینیک است و نه استاد هاروارد؛ و به حول و قوه همین معلم، انشالله آزاد می‌کنیم دکتر مسعود سلیمانی را.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
علاقه مندان می‌توانند نمایش‌ها و برنامه‌های رادیو نمایش را روی موج اف. ام ردیف ۱۰۷٫۵ مگاهرتز بشنوند. امیررضا دلاوری و شهرام زندی به رادیو نمایش می‌آیندپایان هفته، رادیو نمایش برنامه‌های متنوعی را با حضور چهره‌های سرشناس فرهنگ و هنر به روی آنتن می‌برد؛ این هفته امیررضا دلاوری و شهرام زندی میهمانان ویژه رادیو نمایش هستند. «آن سوی نمایش» به تهیه‌کنندگی مهدیه تقی‌زاده و با اجرای فرزام رنجبر، جمعه‌ها ساعت ۲۲ از رادیو نمایش پخش می‌شود. «آوا نما» به تهیه‌کنندگی رویا ولی زاده، جمعه ساعت ۱۱:۱۵ به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. «زورق خیال» به تهیه کنندگی فرشاد آذر نیا و با اجرای ایوب آقاخانی جمعه ساعت ۶:۱۵ داستان‌های جذاب ایران و جهان را روایت می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- مرضیه هاشمی در فضای مجازی نوشت: مسعود سلیمانی نه شخصیت سیاسی است و نه نظامی. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مرضیه هاشمی، خبرنگار و نویسنده در فضای مجازی پستی درباره دستگیری مسعود سلیمانی، دانشمند در زمینه سلول‌های بنیادین منتشر کرده که به این شرح است: دق کرد مادرش. سنی نداشت مادر دکتر مسعود سلیمانی وقتی حدود یک ماه پیش به رحمت خدا رفت. دکتر سلیمانی، ولی هنوز نمی‌داند. دکتر مسعود سلیمانی نه شخصیت سیاسی است و نه نظامی.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- یک روزنامه نگار درباره رژیم درمانی و کاهش وزن پستی به این شرح منتشر کرد: «یکی از دوست‌های آمریکاییم یه رژیم جالب بهم معرفی کرده به این رژیم میگن IF یا اینترمیتنت فستینگ. این‌طوریه که ۱۶ ساعت از روز هیچ چیز نمی‌خورین، ولی برای بقیه روز منع خاصی ندارید. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مرضیه هاشمی، روزنامه نگار درباره رژیم درمانی و کاهش وزن پستی به این شرح منتشر کرد: «یکی از دوست‌های آمریکاییم یه رژیم جالب بهم معرفی کرده که مدتیه اونجا باب شده. به این رژیم میگن IF یا اینترمیتنت فستینگ. اینطوریه که ۱۶ ساعت از روز هیچ چیز نمیخورین، ولی برای بقیه روز منع خاصی ندارید.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، گروه اجراکننده نمایش «رسمرسهولم» روزهای ۶ تا ۸ مهرماه جاری در فومن و ۹ تا۱۰ مهر در صومعه سرا به صحنه می‌روند. در این خصوص، علیرضا بنیادی، کارگردان این تئاتر به خبرنگار مهر، گفت: پس از استقبال پرشمار مخاطبان در شیراز به دعوت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن و موسسه فرهنگی هنری شکوه پرواز چیکا این تئاتر در شهرهای شمالی ایران اجرا خواهد داشت. تئاتر «رسمرسهولم» نوشته «هنریک ایبسن» با ترجمه بهزاد قادری با بازی آرش جمالدینی، پریسا بصیری پور، محمد هاشم پور، سید آرمان احمدی، نیلوفر احمدی نبی و محمد جمالدینی همراه است. او در پایان نمی‌تواند چنین کند زیرا با هجوم نمادین دو شیوه تفکر بومی به خانه او، همه برنامه هایش به هم می‌ریزد. روسمر که بین عشق و پشیمانی مانده است به همراه ربکا و البته با افسون برندل، آموزگار سابق روسمر که اینک ولگردی بیش نیست، به همان راهی می‌روند که پیش از این بئاته رفته بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مرضیه هاشمی، خبرنگار و مستند ساز در فضای مجازی به مناسبت بازگشایی مدارس چنین پستی را در فضای مجازی منتشر کرد: برادران رایت را حتما میشناسید. به سبک برادران رایت. برادران رایت را یادت هست؟ دلش نمی‌خواهد برود. چارقدمان را نگاه نکن، فکر ما هم پیش فرنگ است و دلمان پیش برادران رایت! یا استعداد معمولی دارد و سخت کوش است و می‌تواند کار معمولی و زندگی معمولی دست و پا کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
شکوه جوانی زنی که نشسته نماز می‌خوانددر ادامه این مراسم فریده فرخی نژاد، گوینده خبر در وصف مستند بانو گفت: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند کاری که هنر می‌تواند انجام دهد شاید صد‌ها ساعت منبر سخنرانی نتواند. فروغ نیلچی زاده، کارشناس خانواده در شرح بانو اظهار داشت: آنچه نمایش داده شد فر جوانی بود که همه دیدید. زندگی پر از نشاط، پر از تلاش، خستگی ناپذیری، مجاهدت، روحیه انقلابی و مقاومت. عصمت احمدیان، سوژه‌ی اصلی مستند بانو اظهار داشت: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود گفت تبارک الله احسن الخالقین. قبل از اینکه فیلم جهت دار بسازم یک فیلم انسانی ساختممحمد حبیبی منصور کارگردان مستند بانو در خصوص تولید این اثر گفت: ما سعی کردیم فضا دراماتیزه شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مرضیه مجاوری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات کمیته بانوان کنگره نقش امام (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار داشت: کمیته بانوان ستاد تدوین عملکرد نقش استان مرکزی در دفاع مقدس با هدف بررسی نقش بانوان استان مرکزی در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در اسفندماه سال ۱۳۹۳ تشکیل شد و تاکنون به فعالیت خود ادامه داده است. مسئول کمیته بانوان کنگره نقش امام (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی تصریح کرد: پایه‌گذاری دبیرخانه کنگره جهت ادامه مسیر فوق یکی از الزامات ویژه‌ای است که می‌تواند به هویت‌بخشی الگوی بانوی مجاهد مسلمان کمک ویژه و شایانی کند. مجاوری بیان کرد: کمیته بانوان اقدامات خود را در دو سطح محتوایی و عملیاتی- اجرایی پیگیری کرده است. مسئول کمیته بانوان کنگره نقش امام (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در این خصوص ادامه داد: بنابراین کمیته بانوان با لحاظ این نگاه تمدنی، در ضمن انجام ماموریت ویژه خود (بررسی نقش بانوان استان مرکزی در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس) در راستای کادرسازی و تربیت نیرویی براساس راهبرد فوق، دوره‌های آموزشی مختلفی را برگزار کرده است. مجاوری ادامه داد: مجموعه کتب لشگر فرشتگان که شامل ۷ دفتر می‌شود (مادران شهدا، بانوان شهید و جانباز، همسران شهید، همسران جانباز، همسران آزاده، همسران رزمنده، بانوان ایثارگر) در این راستا به چاپ رسیده است.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
مستند «بانو» در ۸۲ دقیقه روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان، از زنان تاثیرگذار اهواز است. در ادامه این مراسم فریده فرخی نژاد، گوینده خبر در وصف مستند «بانو» گفت: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند کاری که هنر می‌تواند انجام دهد شاید صدها ساعت منبر سخنرانی نتواند. زندگی پر از نشاط، پر از تلاش، خستگی ناپذیری، مجاهدت، روحیه انقلابی و مقاومت. در ادامه مراسم عصمت احمدیان، سوژه اصلی مستند «بانو» هم گفت: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود گفت تبارک الله احسن الخالقین. قبل از اینکه فیلم جهت‌دار بسازم یک فیلم انسانی ساختممحمد حبیبی منصور کارگردان مستند «بانو» در خصوص تولید این اثر گفت: ما سعی کردیم فضا دراماتیزه شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مستند «بانو» در حالی رونمایی شد که ثریا قاسمی (بازیگر سینما) درخواست کرد که به مستند و مستندسازان توجه شود. مستند «بانو» در ۸۲ دقیقه روایت‌گر زندگی پرفراز و نشیب بانو عصمت احمدیان، از زنان تاثیرگذار اهواز است. زندگی پر از نشاط، پر از تلاش، خستگی ناپذیری، مجاهدت، روحیه انقلابی و مقاومت. در ادامه مراسم عصمت احمدیان، سوژه اصلی مستند «بانو» هم گفت: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود گفت تبارک الله احسن الخالقین. قبل از اینکه فیلم جهت‌دار بسازم یک فیلم انسانی ساختممحمد حبیبی منصور کارگردان مستند «بانو» در خصوص تولید این اثر گفت: ما سعی کردیم فضا دراماتیزه شود.
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
سینماپرس: انسیه شاه‌حسینی کارگردان سینما از رایزنی با مسئولان سیما برای ساخت سریالی از سرگذشت بانو فرجوانی سوژه اصلی مستند «بانو» خبر داد. به گزارش سینماپرس، مراسم رونمایی از مستند «بانو» ساخته محمد حبیبی منصوری شامگاه دوشنبه ۲۵ شهریور ماه در حوزه هنری برگزار شد. ضمن اینکه با تلویزیون به توافق رسیده‌ایم قرار شده یک سریال مطول درباره بانو فرجوانی بسازیم. در ادامه دکتر نیلچی‌زاده عنوان کرد: با این مستند بانو فرجوانی را همه دیدید. در این بخش هم فرجوانی بیان کرد: امیدوارم هیچ مادری داغ فرزند خود را نبیند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
ضمن اینکه با تلویزیون به توافق رسیده‌ایم قرار شده یک سریال مطول درباره بانو فرجوانی بسازیم. در ادامه دکتر نیلچی‌زاده عنوان کرد: با این مستند بانو فرجوانی را همه دیدید. سپس بانو فرجوانی سوژه مستند «بانو» روی صحنه آمد و اظهار کرد: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود احسنت گفت و آدم را با عشق خلق کرد اما خدا خودش گفته من انسان را در رنج آفریدم. سپس محمد حبیبی منصور کارگردان این اثر پشت تریبون قرار گرفت و بیان کرد: اتفاق خوب این است که فیلم مستند دیده شود ما از تاثیر فیلم مستند بر مردم غافلیم. فضای فیلم مستند معمولا با سخنرانی اشتباه گرفته می‌شود که امیدوارم این موضوع در فیلم ما رعایت شده باشد.

به انتهای لیست رسیدید

مرضیه هاشمی

مرضیه هاشمی با نام اصلی ملانی فرانکلین (انگلیسی: Melanie Franklin؛ متولد ۲۱ دسامبر ۱۹۵۹) خبرنگار، مستندساز و گوینده اخبار آمریکایی-ایرانی است. او اکنون مجری پرس تی‌وی، شبکه انگلیسی‌زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. ویکی‌پدیا