مروه

مروه

برنابرنا1 روز قبل
مروری بر برنامه‌های انتخاباتی نتانیاهو از جمله وعده او برای الحاق بخش‌های دیگری از سرزمین‌های فلسطینان به سرزمین‌های اشغالی عنوان موضوعی است که در برنامه این هفته «جریان خاورمیانه» (MidEasTream) از شبکه پرس تی وی به آن پرداخته می‌شود. این برنامه همچنین با نگاهی به واکنش محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در قبال وعده‌های انتخاباتی نتانیاهو به بحث پیرامون هشدار وی درخصوص لغو تمامی توافقنامه‌ها با این رژیم درصورت عملی شدن وعده اخیر نتانیاهو می‌پردازد. در بخش دیگر این برنامه تصمیم پنتاگون برای اعزام نیروهای بیشتر به سوریه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین نتایج رسمی انتخابات فلسطین اشغالی هنوز منتشر نشده، اما نتایج به دست آمده از نظرسنجی‌های شعب اخذ رأی از رقابت تنگاتنگ نتانیاهو و گانتز در این انتخابات خبر می‌دهند. تکرار این برنامه شنبه ساعت ۰۸:۰۰، دوشنبه ساعت ۰۴:۰۰ و ۱۵:۰۰، سه شنبه ساعت ۲۱:۰۰، پنجشنبه ساعت ۱۹:۰۰ و جمعه ساعت ۱۳:۰۰ پخش می‌شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی با بیان اینکه در آیات و روایات دین اسلام یکی از پررنگ‌ترین دستورات برای ما حفظ وحدت بوده و قرآن در رابطه با وحدت بسیار تاکید کرده است گفت: تا امنیت نباشد ما شاهد هیچ‌گونه پیشرفتی نخواهیم بود و پیشرفت و موفقیت‌ها در سایه امنیت محقق می‌شود. نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه خدمت به مردم بسیار مهم و اساسی است بیان کرد: در کتب روایی ما آمده است که اگر کسی قدمی برای امنیت و آسایش مردم بردارد آن قدم ثوابی به اندازه قدمی است که در صفا و مروه برمی‌دارد. وی با بیان اینکه وحدت، خدمت و امنیت مباحث بسیار مهمی هستند که باید توجه جدی به این سه محور داشته باشیم یادآور شد: قبل از اسلام اگر کسی کشته می‌شد طائفه مقابل هم یک نفر را می‌کشتند که با ورود و ظهور اسلام خط بطلانی بر همه این موارد کشیده شد. علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه بخشی از زکات صرف وحدت می‌شود گفت: خدمت به مردم خیلی مهم و اساسی است که در متون روایی ما نیز به آن تاکید فراوان شده است. انتهای پیام/ ت
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی روز پنجشنبه در سومین گردهمایی علماء و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان در راستای میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار گفت: خدمت به مردم یک اصل اساسی است واهمیت آن تا جایی است که در متون روایی آمده است که اگر کسی قدمی برای خدمت به مردم از جمله برای وحدت بردارد، ثواب آن به اندازه قدمی است که بین صفا و مروه برداشته می‌شود. وی از برگزاری گردهمایی علما و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان نیز تقدیر کرد و افزود: در نگاه مردمی، مجموعه دولت و نظام هر فرد باید برای تحقق امنیت اقدام کند. امام جمعه کرمان ضمن اشاره به این مطلب که وحدت نیز از پررنگ‌ترین و اساسی‌ترین دستورات دینی است، خاطرنشان کرد: امنیت زیرساخت‌هایی را نیاز دارد که یکی از مهمترین آن‌ها عدالت است و تا زمانی که امنیت وجود نداشته باشد، پیشرفتی نخواهیم داشت و از این باب امنیت در دین مبین اسلام به عنوان یکی از نعمت‌های بزرگ نامیده شده است. حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که در راستای حفظ وحدت، قرآن همچنین مذاهب ادیان اسلامی را نیز مورد تاکید قرار داده است، تاکید کرد: اختلاف به شدت در قرآن کریم مورد نکوهش قرار گرفته است.

این ماتم بزرگ نگنجد در این جهان

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
الان هم شهدایی که از دفاع مقدس گرفته تا مدافعین حرم می‌آورند، مردم با ذکر و نام امام حسین (ع) از آنها استقبال می‌کنند. اگر نبود اسم امام حسین (ع) که خون این جوان‌ها را به جوش بیاورد ما امروز در جنگ بازنده درجه یک بودیم، چیزی نداشتیم. زمان شاه آفتابه می‌ساختند الان داریم به برکت انقلاب اسلامی موشک می‌سازیم و باید بدانیم خود این انقلاب از برکت امام حسین (ع) است. ولی اول ببینید با این روضه و این سبک امام حسین (ع) راضی هست از شما؟! اگر تمام مردم بگویند احسنت، اما امام حسین (ع) نپسندد هیچ ارزشی ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- معاون سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت: تدابیر امنیتی لازم برای مراسم محرم در نظر گرفته شده و در این بخش مشکلی به وجود نخواهد آمد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «مروه امینی» معاون سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت: تدابیر امنیتی لازم برای مراسم محرم در نظر گرفته شده و در این بخش مشکلی به وجود نخواهد آمد. وی به رادیو آزادی گفت: وزارت کشور افغانستان هم‌زمان با فرارسیدن ماه محرم به مردم افغانستان اطمینان می‌دهد که تأمین امنیت مساجد، تکیه‌خانه‌ها را به صورت ویژه با تدابیر امنیتی این ده روز محرم نیروهای امنیتی افغانستان بر عهده گرفته‌اند، و در این زمینه هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. روز دوشنبه دوم ماه محرم سال۱۴۴۱هجری قمری است. وزارت کشور افغانستان در حالی از تامین امنیت مراسم محرم خبر داده که سال‌های قبل هم در همین ماه در مراکز تجمع شیعه‌ها انفجارها و حملات انتحاری انجام شده است.

گلچین بهترین مداحی‌های معروف ویژه سال ۹۸

4+
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل

تلاوت صفحه بیست و چهارم قرآن مجید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، تلاوت صفحه بیست و چهارم «سوره بقره از آیه ۱۵۴ تا آیه ۱۶۳» در قالب فایل صوتی با صدای استاد منشاوی را در اختیار مخاطبان خود قرار داده است. تلاوت صفحه بیست و چهارم «سوره بقره از آیه ۱۵۴ تا آیه ۱۶۳» و لاٰ تقولوا لمن یقتل فی سبیل اللٰه أموٰات بل أحیٰاء و لٰکن لاٰ تشعرون ۱۵۴و به آنان که در راه خدا کشته شوند مرده نگویید، بلکه زندۀ ابدى هستند و لیکن همۀ شما این حقیقت را درنخواهید یافتو لنبلونکم بشیء من الخوف و الجوع و نقص من الأموٰال و الأنفس و الثمرٰات و بشر الصٰابرین ۱۵۵و البته شما را به پاره اى از سختى‌ها، چون ترس و گرسنگى و نقصان اموال و نفوس و آفات زراعت بیازماییم، و صابران را بشارت و مژده بدهالذین إذٰا أصٰابتهم مصیبة قٰالوا إنٰا للٰه و إنٰا إلیه رٰاجعون ۱۵۶آنان که، چون به حادثۀ سخت و ناگوارى دچار شوند (صبورى پیش گرفته و) گویند: ما به فرمان خدا آمده‌ایم و به سوى او رجوع خواهیم کردأولٰئک علیهم صلوٰات من ربهم و رحمة و أولٰئک هم المهتدون ۱۵۷آن گروهند که مخصوص به درود و الطاف الهى و رحمت خاص خدایند و آن‌ها خود هدایت یافتگانندإن الصفٰا و المروة من شعٰائر اللٰه فمن حج البیت أو اعتمر فلاٰ جنٰاح علیه أن یطوف بهمٰا و من تطوع خیرا فإن اللٰه شٰاکر علیم ۱۵۸سعى صفا و مروه از شعائر دین خداست، پس هر کس حج خانۀ کعبه یا اعمال مخصوص عمره به جاى آورد باکى بر او نیست که سعى صفا و مروه نیز به جاى آرد، و هر کس به راه خیر و نیکى شتابد (خدا پاداش وى خواهد داد که) خدا قدردان و (به همۀ امور خلق) عالم استإن الذین یکتمون مٰا أنزلنٰا من البینٰات و الهدىٰ من بعد مٰا بینٰاه للنٰاس فی الکتٰاب أولٰئک یلعنهم اللٰه و یلعنهم اللاٰعنون ۱۵۹آن گروه (از علماى اهل کتاب) که آیات واضحه و هدایتى را که فرستادیم کتمان نمایند بعد از آنکه آن را براى (هدایت) مردم در کتاب آسمانى بیان کردیم، آن‌ها را خدا و تمام لعن کنندگان (از جن و انس و ملک) نیز لعن مى کنندإلا الذین تٰابوا و أصلحوا و بینوا فأولٰئک أتوب علیهم و أنا التوٰاب الرحیم ۱۶۰مگر آنهایى که توبه کردند و به اصلاح مفاسد اعمال خود پرداختند و بیان کردند (آنچه را که کتمان کردند)، پس توبۀ اینان را مى پذیرم که منم توبه پذیر و مهربانإن الذین کفروا و مٰاتوا و هم کفٰار أولٰئک علیهم لعنة اللٰه و الملاٰئکة و النٰاس أجمعین ۱۶۱آنان که کافر شده و به عقیدۀ کفر مردند البته بر آن گروه، خدا و فرشتگان و مردمان همه لعن مى فرستندخٰالدین فیهٰا لاٰ یخفف عنهم العذٰاب و لاٰ هم ینظرون ۱۶۲همیشه در جهنم (به عذاب و شکنجه) باشند، نه بر آنان تخفیف عذاب دهند و نه به نظر رحمت بنگرندو إلٰهکم إلٰه وٰاحد لاٰ إلٰه إلاٰ هو الرحمٰن الرحیم ۱۶۳
الفالف3 هفته قبل
به گزارش فارس از مشهد، ۱ هزار و ۲۰۰ نفر از خانواده شهدای ۶ کشور نامه‌ای در حمایت از همسر مجاهد و فداکار شیخ زکزاکی نوشتند که در ادامه متن این نامه و اسامی امضاءکنندگان آن را می‌خوانید: بسم الله الرحمن الرحیمإن الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا و لا تحزنوا و أبشروا بالجنه التی کنتم توعدونهمسر محترم رهبر عالیقدر جنبش اسلامی نیجریه و مادر بزرگوار شش شهید گل‏گون کفن، خواهر گرامی سرکار خانم زینت ابراهیم سلام عرض می‌کنیم. سلامی از طرف همه خانواده‌های شهدا، از سوی خانواده‌های شهدای صدر اسلام تا خانواده شهدای مقدمه‌ساز ظهور منجی بشریت، از سوی حضرت خدیجه (س) و سایر شهدای شعب ابی‌طالب که از گرسنگی و بیماری به شهادت رسیدند، اما از عقاید خود دست نکشیدند، تا خانواده‏های شهدای کربلا که پیام‌آور عاشورا و احیاگر عزت اسلام شدند، حتی از سوی خانواده‏های شهدایی که به تازگی در کشمیر به شهادت رسیدند. از طرف خانواده بزرگ شهدای اسلام، به شما سلام می‏کنیم و از خداوند می‏خواهیم اعیاد بزرگ قربان و غدیر خم را برایتان مبارک و خوش یمن گرداند. جدای از این، شما الآن چندین میلیون فرزند معنوی دارید که با افتخار حاضرند هر کاری را برای آزادی و درمان شما و شیخ انجام دهند، ما نیز خودمان را مسؤول می‌دانیم که هرچه در توان داریم، برای شما انجام دهیم، برای شمایی که اسطوره صبر و مقاومت و بیداری و پرچمدار بصیرت و ایثار در نسل امروز جهان اسلام هستید. شنیده‌ایم این روزها سالروز تولدتان هم بوده بانو!
ایلناایلنا3 هفته قبل
اعضای کاروانهای حج شهرستانهای رفسنجان و انار استان کرمان شنبه شب به نیابت از ۹۷۰ شهید این مناطق در مسجد تنعیم مکه مکرمه احرام پوشیدند و در مسجدالحرام، اعمال عمره مفرده را انجام دادند. به همین دلیل، حجاج این شهرستانها تصمیم گرفتند به نیابت از شهدای عزیز، یک عمره مفرده انجام دهند. این مراسم و انجام اعمال عمره مفرده که از حوالی ساعت ۱۹ شنبه شب آغاز شده بود، تا ساعت ۲ بامداد روز یکشنبه ادامه داشت. طبق این برنامه، هر یک از حاجیان کاروانها نایب الزیاره یکی از شهیدان شده و به نام او، طواف و اعمال عمره مفرده را در مسجدالحرام انجام دادند. اعمال عمره مفرده شامل احرام در یکی از میقاتها، طواف و نماز آن، سعی بین صفا و مروه، تقصیر (کوتاه کردن مو یا ناخن)، طواف نسا و نماز آن است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
محمدرضا انصاری کارشناس علوم قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری میزان با اشاره به اهمیت و فضیلت «عید سعید غدیر خم» گفت: عید غدیر سرآمد همه مناسبت‌ها و اعیاد دین بشمار می‌رود، رویدادی معنوی و فرهنگی در جهان اسلام به‌خصوص در مذهب شیعه که از جایگاه والایی برخوردار است. زیرا «پیامبر (ص)» ولایت «امیرالمؤمنین (ع)» را بار‌ها به گوش مردم رسانده بودند، چون تکمیل رسالت پیامبر (ص) با معرفی «امیرالمؤمنین (ع)» انجام می‌شد. درهرصورت هرکس بتواند غدیر را درک کند و آن را ترویج کند می‌تواند راه درست به سرمنزل مقصود را طی کند. لبخند زدن در این روز بسیار بر آن تأکید شده است، همچنین روزه در عید غدیر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و روزه در عید غدیر جزو ۴ روزه برتر در طول سال بشمار می‌رود. انصاری خاطرنشان کرد: خواندن زیارت غدیریه که متعلق به «امیرالمؤمنین (ع)» است، در روز عید غدیر از ثواب ویژه‌ای برخوردار است، این زیارت از زبان «امام هادی (ع)» بیان‌شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
رسول خدا صلی الله علیه و آله نیز هنگام هجرت تاریخی خود به مدینه در ماه ربیع الاول از آن گذر کرد. در همین سرزمین بود که پیامبر خدا صلی الله علیه و آله توقف کرد، تا آخرین پیامهای آسمانی را به کاروانهای حجاج و امت اسلامی برساند. چون به مسجد غدیر رسیدند، امام به سمت چپ مسجد نگریست و فرمود: این جا قدمگاه رسول خدا صلی الله علیه و آله است. رسول خدا صلی الله علیه و آله می‌کوشید برای پیروانش آینده‌ای برتر بسازد. ۹ تاریخ یعقوبی، ج۲، ص۳۹ و اسدالغابه، ج۴، ص۱۰۳۱۰ آل عمران: ۱۹۱۱۱ مائده: ۶۷۱۲ ۱۳ ینادیهم یوم الغدیر نبیهم …/۶۲۶۲

انبوه جمعیت حجاج بیت الله الحرام در سعی صفا و مروه

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل

بازگشت حاجیان به مکه

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
حجاج بیت الله الحرام با پایان اعمال در منا به مکه بازگشته تا بقیه اعمال را به جا می‌آورندبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، رمی جمرات سه گانه ظهر دوازدهم، آخرین مرحله از حج ابراهیمی در منا است و حجاج پس از این مرحله به مکه بازمی گردند. حجاج همزمان با سومین روز «ایام تشریق» و بجا آوردن رمی جمرات (سه گانه) از منا به مکه باز گشتند؛ زائران خانه خدا در آخرین روز اعمال حج از تونل منا بطرف مکه تکبیر گویان حرکت کردند. صدا ی لبیک یاحسین (ع) و لبیک یا مهدی (عج) حجاج، پلیس سعودی را حیرت زده کرد. حجاج بیت الله الحرام در مکه بقیه اعمال خود شامل طواف و نماز طواف، سعی بین صفا و مروه وطواف نساء و نماز طواف نساء را بجا می‌آورند. بیش از دو میلیون زائر در مراسم حج و ۹۸ حضور دارند که امروز جمرات سه گانه (صغری، وسطی و کبری) را از بعد از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب سنگ خواهند زد.

آغاز حرکت حجاج به سمت رمی جمرات

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از مکه؛ در روز ۱۲ ذی الحجه سومین روز رمی جمرات سه گانه در منا، انبوه زائران از کشورهای مختلف بعد از اقامه نماز صبح به سمت جمرات در حرکت هستند. در ادامه اعمال حج تمتع که مصادف با ۱۲ ذی الحجه و سومین روز «ایام تشریق» است، حجاج با رمی جمرات (سه گانه) از منا به مکه باز می‌گردند. حجاج بیت الله الحرام با به پایان بردن اعمال خود در منا، در مکه بقیه اعمال خود شامل طواف و نماز طواف، سعی بین صفا و مروه وطواف نساء و نماز طواف نساء را انجام می‌دهند. بیش از دو میلیون زائر در مراسم حج و ۹۸ حضور دارند که امروز جمرات سه گانه (صغری، وسطی و کبری) را از بعد از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب سنگ خواهند زد.
ایمناایمنا1 ماه قبل
دراین روز همچنین مستحب است که نماز عید قربان برپا گردد. نماز عید قربان باید در فاصله زمانی طلوع آفتاب روز عید تا ظهر خوانده شود و شامل دو رکعت است. عید سعید قربان در افغانستان: مسلمانان افغانستان صبح روز عید قربان با پوشیدن لباس‌های نو در حالی که ذکر الله اکبر بر زبان دارند به سوی مساجد حرکت می‌نمایند تا نماز پرشکوه عید قربان را برگزار کنند. به مناسبت عید سعید قربان همه ساله در افغانستان سه روز تعطیل است. ادای سنت قربانی کردن در عید سعید قربان از مهمترین آداب و رسوم مردم افغانستان است. رفع کدورت‌ها از دیگر آداب و رسوم پسندیده افغان‌ها در ایام عید سعید قربان است. مردم مسلمان مالزی هم با حضور گسترده در مساجد، نماز عید سعید قربان را هرچه باشکوه‌تر اقامه می‌کنند؛ مسلمانان سراسر مالزی در عید قربان، قربانی کردن، این سنت ابراهیمی را پاس می‌دارند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
تقوای الهی و حفظ ایمان سبب پیروزی برابر دشمن خواهد بود. امام جمعه موقت اصفهان گفت: در اسلام ۲ روز عید است، اعیاد رسمی که در زمان پیامبر (ص) به دستور خداوند رسمیت یافت شامل عید فطر و عید قربان است. امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: نماز پشت مقام ابراهیم یعنی پیروی از دستور خداوند و فرستادگان او. مرگ بر آمریکا نماد مبارزه با شیطان بزرگ است و درس آن را اسلام به ما داده است. همه ما باید به پیروزی برابر دشمن امیدوار باشیم، اگر همه ما به وظایف خود عمل کنیم وعده الهی حتما محقق خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، دوشنبه ۲۰ مرداد و ۹ ذی‌الحجه مصادف با روز عرفه است. (کامل الزیارات، ص ۱۷۰) در آستانه فرا رسیدن شب و روز عرفه قرار داریم، شب و روزی که در آن بسیار به دعا، مناجات و توجه به خدا دعوت شده‌ایم. حال به اعمال توصیه شده در کتاب مفاتیح الجنان برای شب و روز عرفه اشاره می‌شود. منزه است خدا، و سپاس از آن خدا است، و معبودى جز خدا نیست، و خدا بزرگتر است. و ۱۰ مرتبه: أستغفر الله الذی لا إله إلا هو الحی القیوم و أتوب إلیهآمرزش می‌جویم از خدایى که معبودى جز او نیست، زنده و به خود پاینده است و به سوى او باز می‌گردیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
۸: نماز طواف حجپس از انجام طواف حج، باید دو رکعت نماز، به نیت نماز طواف حج بخواند. کیفیت نماز طواف حج:۱ - به همان نحو است که در نماز طواف عمره تمتع گذشت بدون هیچ تفاوت مگر در نیت که در اینجا باید به نیت نماز طواف حج بجا آورد. ۱۱: نماز طواف نساءپس از انجام طواف نساء، باید دو رکعت نماز، به نیت نماز طواف نساء بخواند. کیفیت نماز طواف نساء:۱ - به همان نحو است که در نماز طواف عمره تمتع گذشت بدون هیچ تفاوت مگر در نیت که در اینجا باید به نیت نماز طواف نساء بجا آورد. وقت نماز طواف نساء‌ نیز بعد از طواف نساء است‌.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وقتى که انسان براى اعمال حج محرم شد تمام کارهایى که در احرام عمره حرام بود، بر او حرام مى‌شود. ۸: نماز طواف حجپس از انجام طواف حج، باید دو رکعت نماز، به نیت نماز طواف حج بخواند. کیفیت نماز طواف حج:۱ - به همان نحو است که در نماز طواف عمره تمتع گذشت بدون هیچ تفاوت مگر در نیت که در اینجا باید به نیت نماز طواف حج بجا آورد. ۱۱: نماز طواف نساءپس از انجام طواف نساء، باید دو رکعت نماز، به نیت نماز طواف نساء بخواند. کیفیت نماز طواف نساء:۱ - به همان نحو است که در نماز طواف عمره تمتع گذشت بدون هیچ تفاوت مگر در نیت که در اینجا باید به نیت نماز طواف نساء بجا آورد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مهدی مصطفوی افزود: همزمان با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب در عرفات، این پیام به ۱۸ زبان ترجمه و در بین حجاج جهان اسلام انتشار خواهد یافت. وقوف (یعنی ماندن) در سرزمین عرفات با قصد قربت، پس از محرم شدن دومین عمل واجب برای انجام حج تمتع است و زائران روز شنبه ۱۹ مرداد ماه مصادف با نهم‬ ذی‌الحجه (روز عرفه)، از ظهر تا غروب در صحرای عرفات وقوف خواهند کرد. بعد از غروب آفتاب زائران از صحرای عرفات به مشعرالحرام رفته و تا طلوع آفتاب در مشعر وقوف خواهند داشت. در روز ‌سه شنبه ۲۲ مرداد ماه مصادف با دوازدهم‬ ذی‌الحجه نیز زائران با پایان بیتوته در منی و رمی جمرات سه گانه پس از اذان ظهر به سمت مکه حرکت خواهند کرد. زائران پس از ورود به مکه مکرمه به مسجدالحرام خواهند رفت و اعمال حج تمتع شامل طواف، نماز زیارت، سعی بین صفا و مروه و طواف و نماز طواف نساء را انجام خواهند داد و به این ترتیب اعمال حج تمتع به پایان رسیده و زائران حاجی می‌شوند.
فراروفرارو1 ماه قبل
از روزی که در کسوت خبرنگاری وارد شده بود سهم خودش و خانواده، تسهیم استرس و غم بود. به همسرش می‌گفت: مرغ عروسی و عزا شده‌ام. طوری شده بود که از خونه تا دادگاه جلیقه خبرنگاری را می‌پوشید و سعی صفا و مروه می‌رفت!. گاه و بیگاه که بعضی افراد بش می‌گفتند تو دیگه چته براخودت خبرنگاری! به همسرش می‌گفت: شغل من درونش خودمو کشته و بیرونش مردم را.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
پس از نماز مغرب و عشا، زوار خانه‌ خدا بار دیگر سوار بر اتوبوس راهی مکه می‌شوند. قطره قطره از گوشه و کنار جهان جمع شده‌اند تا گرداگرد کعبه عشق و صفا طواف کنند. آن همه جبروت الهی یکباره در مکعبی خلاصه می‌شود که چنان آهن ربایی همه دل‌ها را ربوده. زنی از پست‌ترین طبقه اجتماعی زمانه خود که در جوار خانه خدا به خاک سپرده شده و نخستین زنی است که چنین ارج و قربی یافته. دومینش «فاطمه بنت اسد» بود که دیوار کعبه به رویش گشوده شد تا پسر نازنینش «علی بن‌ابی‌طالب» را در خانه خدا به دنیا بیاورد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
نماز طوافاز دیگر اعمالی که در مراحل انجام فرضیه حج، انجام می‌شود نماز طواف است. نماز طواف باید کنار یا پشت مقام ابراهیم خوانده شود و نباید جلوتر از آن باشد. سعی، هروله‌ای مخصوص، من الله وإلی الله و فراز و هجرت و پناه گرفتن از خدا به سوی خدا و پناهندگی به او از اوست. بنابراین، اگرچه تقوا در همه مناسک حج مطرح است لیکن تجلی ویژه آن هنگام وقوف در مشعرالحرام، مشهود واقفان بر اسرار است. جمع بندیهر یک از مناسک حج دارای حکمتی است که تدبر در آن می‌تواند گوشه‌ای از باطن و حقیقت این مناسک را برای ما روشن سازد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
حج با مناسکی که دارد، یکی از پر رمز و رازترین عبادت‌های ما به شمار می‌رود که هر یک از اعمالی که در مناسک حج انجام می‌شود، حاوی معانی و مفاهیم باطنی است. حج با مناسکی که دارد، یکی از پر رمز و رازترین عبادت‌های ما به شمار می‌رود که هر یک از اعمالی که ذیل مناسک حج انجام می‌شود، حاوی مفهوم و باطنی است. نماز طواف باید کنار یا پشت مقام ابراهیم خوانده شود و نباید جلوتر از آن باشد. بنابراین، اگرچه تقوا در همه مناسک حج مطرح است لیکن تجلی ویژه آن هنگام وقوف در مشعرالحرام، مشهود واقفان بر اسرار است. جمع بندیهر یک از مناسک حج دارای حکمتی است که تدبر در آن می‌تواند گوشه‌ای از باطن و حقیقت این مناسک را برای ما روشن سازد.
مهرمهر1 ماه قبل
حج با مناسکی که دارد، یکی از پر رمز و رازترین عبادت‌های ما به شمار می‌رود که هر یک از اعمالی که ذیل مناسک حج انجام می‌شود، حاوی مفهوم و باطنی است. نماز طوافاز دیگر اعمالی که در مراحل انجام فرضیه حج، انجام می‌شود نماز طواف است. نماز طواف باید کنار یا پشت مقام ابراهیم خوانده شود و نباید جلوتر از آن باشد. بنابراین، اگرچه تقوا در همه مناسک حج مطرح است لیکن تجلی ویژه آن هنگام وقوف در مشعرالحرام، مشهود واقفان بر اسرار است. جمع بندیهر یک از مناسک حج دارای حکمتی است که تدبر در آن می‌تواند گوشه‌ای از باطن و حقیقت این مناسک را برای ما روشن سازد.

کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی میزبان فعالیت‌های فرهنگی شدند

36+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 ماه قبل

روایت حامد عسگری از حج

6+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نشر اسم رمانی تازه از مریم بصیری را با عنوان «عروس قریش» روانه بازار کتاب کرد. در بخشی از این رمان می‌خوانیم: خبر باد و باران در مکه پیچید. خبر از سرکوه صفا تا مروه بر بال باد رفت و در دامنه ابوقبیس و قعیقعان همراه باران روان شد و همه دریافتند زیباترین جوان شهر به خواستگاری زیباترین دختر مکه رفته استهمه شنیدند. زن و مرد؛ اما هنوز بودند دخترانی که به شنیده‌هایشان باور نداشتند و باری دیگر در دل‌هایشان عبدالله را صدا می‌زندعبدالله. من به هیچ کدام از شما تمایلی ندارمعروس قریش دهمین رمان ایرانی نشر اسم در ۳۲۰ صفحه و با قیمت ۳۸۰۰۰ تومان منتشر شده است.

به انتهای لیست رسیدید