مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری

مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری

قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
نمایشگاه «بسیجی» با نمایش آثار تجسمی هنرمندان دهه نخست انقلاب و هنرمندان جوان عصر روز گذشته در حوزه هنری افتتاح شد. به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، نمایشگاه هنرهای تجسمی با عنوان «بسیجی» بعدازظهر روز گذشته سه‌شنبه ۵ آذرماه با حضور محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری و جمعی از هنرمندان و مسئولان مدعو از جمله سردار احمد نوریان معاون اجتماعی ناجا افتتاح شد. سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در حاشیه افتتاح نمایشگاه «بسیحی» اظهار کرد: حوزه هنری شروع یک اتفاق جدی در عرصه هنرهای تصویری و تجسمی است و با انقلاب شروع شده و در دفاع مقدس رشد عجیبی داشته و شاهد حضور هنرمندان توانمند با حس و حالی که در رزمندگان مشهود است، بوده‌ایم و انگیزه هنرمندان در آثارشان ملموس است. مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری ضمن تشریح نمایشگاه «بسیحی»، گفت: این نمایشگاه با نمایش ۸۰ اثر که ۶۰ اثر هنری شامل نقاشی، پوستر و مجسمه ارائه شده و ۲۰ اثر در قالب کاریکاتور و کارتون ارائه شده و ترکیبی از آثار گنجه حوزه هنری و آثار جدید هنرمندان جوان است و رویش‌های انقلاب عنوانی مناسب برای این هنرمندان است. نمایشگاه «بسیجی» در نگارخانه‌های ابوالفضل عالی، شماره یک خانه عکاسان و نگاه خانه، در حوزه هنری افتتاح شد و از فردا ۶ آذرماه تا ۱۲ آذر به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه میزبان علاقه‌مندان است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نمایشگاه هنرهای تجسمی «بسیجی» به مناسبت هفته بسیج با مشارکت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و انجمن هنرهای تجسمی بنیاد روایت فتح، عصر امروز در گالری‌های عالی و شماره یک خانه عکاسان افتتاح شد. آئین افتتاحیه این نمایشگاه با حضور سردار احمد نوریان (معاون اجتماعی ناجا)، محسن مؤمنی‌شریف (رئیس حوزه هنری)، ‌ سیدمسعود شجاعی طباطبایی (مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری)، محمد حبیبی (مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح) و هنرمندانی چون محمدحسین نیرومند، سیدحمید شریفی آل‌هاشم، علی وزیریان، حسین عصمتی، مهدی فرخی و … همراه بود. هنرمندان مذکور پس از صدور پیام تاریخی امام‌خمینی (ره) درباره شکل‌گیری بسیج انقلاب اسلامی، فرهنگ بسیج و بسیجی را دستمایه خلق آثار هنری خود قرار داده‌اند. در بخش دیگری از این مراسم، تابلوی نقاشی «امید» اثر علی وزیریان در نگاه‌خانه سوره حوزه هنری مورد بازنمایش قرار گرفت. نمایشگاه هنرهای تجسمی «بسیجی» تا ۱۲ آذرماه ۱۳۹۸ همه‌روزه به‌جز روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۹ تا ۱۸ در گالری‌های عالی و شماره یک خانه عکاسان حوزه هنری پذیرای حضور مخاطبان است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
نمایشگاه هنرهای تجسمی «بسیجی» به مناسبت ایام هفته بسیج با مشارکت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و انجمن هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح، در گالری‌های عالی و شماره یک خانه عکاسان حوزه هنری برگزار خواهد شد. به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، این نمایشگاه شامل ۶۰ اثر نقاشی، نگارگری، مجسمه، پوستر و کاریکاتور از هنرمندانی است که پس از پیام امام خمینی (ره) در خصوص شکل‌گیری بسیج انقلاب اسلامی با این موضوع به خلق اثر پرداختند. آیین گشایش نمایشگاه هنرهای تجسمی «بسیجی» روز سه‌شنبه ۵ آذرماه ساعت ۱۵ در گالری‌های ابوالفضل عالی و شماره یک خانه عکاسان برگزار خواهد شد. این نمایشگاه از روز ۶ تا ۱۲ آذرماه به‌غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه پذیرای حضور علاقه‌مندان است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سید مسعود شجاعی طباطبایی درباره برگزاری مراسم شاهدان شیدایی گفت: برگزاری این مراسم اتفاق بسیار مهمی است، چراکه به خودی خود برگزاری بزرگداشت برای شهداء کار پر ارزش و مهمی است. اصولا بزرگداشت شهدا کار متولیان فرهنگ و هنر مملکت باید باشد تا یادمان نرود که چه اسطوره‌هایی برای امنیت و آرامش امروز کشور فداشدند. وی افزود: جامعه هنرمندان کشور باید در آستانه گام دوم انقلاب، در ایجاد فضای امیدآفرینی و نشاط در جامعه قدم بردارند و نقش موثرتری در پیشبرد اهداف کشور و انقلاب داشته باشند. مراسم «شاهدان شیدایی» به‌صورت مشترک با همکاری سازمان بسیج هنرمندان کشور و مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قرار است از هنرمندان شهید رشته‌های هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، فیلم، موسیقی و سرود، عکاسی، شعر، ادبیات داستانی و خوشنویسی تقدیر و تجلیل کند. این مراسم بیست‌و هفتم آبان در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور خانواده معظم شهدا، مسئولان کشوری و لشکری، هنرمندان، مدیران و چهره‌های برجسته فرهنگی و هنری و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.
مهرمهر3 هفته قبل
علی وزیریان دبیر نمایشگاه سالانه حروف‌نگاری پوستر اسماء الحسنی درباره برپایی پانزدهمین دوره نمایشگاه به خبرنگار مهر گفت: یکی از مشکلات عمومی برای برپایی نمایشگاه‌هایی نظیر نمایشگاه حروف‌نگاری پوستر اسماء الحسنی یافتن اسپانسر یا حامی مالی است. چون قصد داریم تغییراتی را در دوره جدید این نمایشگاه داشته باشیم و سال گذشته نیز کلید آن را زدیم اما محقق نشد، امسال حتما پیگیر آن هستیم. وی درباره این تغییرات توضیح داد: در دوازدهمین نمایشگاه سوگواره هنر عاشورایی توانستیم این تغییرات را اعمال کنیم و آن هم، برگزاری یکسری ورک شاپ قبل از برپایی نمایشگاه بود که این ورک‌شاپ‌ها خیلی به این موضوع کمک می‌کند که نمایشگاه پالایش یافته و نواقصش برطرف شده باشد. چراکه اساتید در ورک‌شاپ‌ها، هنرجوها را به سمت کار صحیح هدایت می‌کنند. وزیریان گفت: بنابراین ما در نظر داریم پس از اعلام فراخوان نمایشگاه سالانه حروف‌نگاری پوستر اسماء الحسنی، ورک شاپ‌های آموزشی برگزار کنیم و صحبت‌هایی نیز در این زمینه با مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری شده است و اگر همکاری صورت بگیرد اولین قدمی خواهد بود که این ورک شاپ‌ها را برگزار می‌کنیم.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
به گزارش قدس آنلاین، مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری طبق روند پویای گذشته خود بار دیگر نمایشگاهی در عرصه هنرهای تجسمی برپا می‌کند. این نمایشگاه که با عنوان «نگارگری و مجسمه» در گالری ابوالفضل عالی برپا می‌شود، شامل آثاری از زوج هنرمند مینا صدری و حسین عصمتی است. نمایشگاه «نگارگری و مجسمه» با آثاری از نگاره‌ها و مجسمه‌های مینا صدری و حسین عصمتی روز سه‌شنبه ۲۱ آبان ساعت ۱۵ در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح می‌شود. مینا صدری، فارغ‌التحصیل لیسانس نقاشی و فوق‌لیسانس پژوهش هنر و دکترای دانشگاه‌های تهران و شاهد است. گفتنی است، همزمان با افتتاح این نمایشگاه تابلوی نقاشی رنگ و روغن «حج» اثری از عبدالحمید قدیریان در نگاه‌خانه مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری بازنمایی می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
شجاعی طباطبایی در ادامه به سیاست‌های کلی حوزه هنری در خصوص برپایی جشنواره‌ها و فعالیت‌های هنری آن پرداخت و گفت: سیاست‌های حوزه هنری همواره برگرفته از تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه‌های گوناگون است. در نتیجه همین بیانات رهبری، حوزه هنری بجنورد جشنواره‌ای با عنوان جوان ایرانی برپا کرده‌اند. مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری افزود: حوزه هنری همواره در حوزه مقاومت فعالیت داشته و در عرصه‌های بین‌المللی کوشا و پویا بوده است. دبیر اجرایی جشنواره افزود: اعتماد به جوان ایرانی آن چیزی است که رهبری بارها روی آن تاکید داشته و دارند. نمازی در پایان گفت: در نظر داریم دوره آتی جشنواره کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» را به صورت بین‌المللی برپا کنیم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» صبح امروز با حضور سیدمسعود شجاعی طباطبایی (مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری)، عباس ناصری (دبیر هنری جشنواره)، وحید نمازی (مدیر حوزه هنری خراسان شمالی و دبیر اجرایی جشنواره) و محمدرضا زنگنه مجری-کارشناس برگزار شد. وی با بیان مطلب فوق، افزود: سیاست‌های حوزه هنری منطبق بر مباحث برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری و مبتنی بر تأکیدات ایشان در باب مسائل روز سیاسی و اجتماعی است. عباس ناصری دبیر هنری جشنواره کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» نیز گفت: در کشور ما جشنواره‌هایی با رویکرد جوانان به کرات برگزار شده است اما هیچ‌یک از آنها با موضوع جوانان برگزار نشده‌اند. آثار شرکت‌کننده در این دوره توسط هیأت داوران متشکل از ۵ داور و ۳ کمک داور جوان مورد بررسی قرار گرفتند. وی خاطرنشان کرد: ما در بجنورد جشنواره جنبی چلگی کاریکاتور و کارتون را داریم و برگزیدگانی که بالاترین امتیاز را در این جشنواره به دست می‌آورند به عنوان کمک داور ما در جشنواره سراسری جوان ایرانی فعالیت می‌کنند؛ در آخرین دوره جشنواره جنبی چلگی کارتون و کاریکاتور، سه جوان مستعد برگزیده شدند و در داوری جشنواره «جوان ایرانی» به ما کمک کردند.
برنابرنا1 ماه قبل
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ نشست رسانه‌ای دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» صبح امروز (یکشنبه ۱۲ آبان) در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار شد. در بجنورد به شایستگی ارزیابی دقیقی از این مباحث شده و موضوع جوان ایرانی برای جشنواره امسال انتخاب شده است. برگزاری مسابقه چلگی، راه اندازی سایت تخصصی و دو زبانه مجله کارتون و برگزاری ۱۰ دوره جشنواره کارتون و کاریکاتور باعث ایجاد یک برند شده است. اتاق فکر جشنواره نیز هر ساله جلساتی را برگزار می‌کند و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب موضوع جوان ایرانی نیز در ادامه همین جریان انتخاب شد. دهمین جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی روز شنبه ۱۸ آبان ماه از ساعت ۱۸ در تالار حافظ شهرداری بجنورد برگزیدگان خود را معرفی می‌کند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شریف اسلامی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: دوازدهمین جشنواره هنر عاشورایی در ۴ بخش نقاشی، تصویرسازی، پوستر و عکس مهرماه امسال با ارسال آثار هنرمندان و علاقمندان برگزار شد. اسلامی خاطرنشان کرد: هنرمندان کهگیلویه وبویراحمد نیز توانستند آثار خود را در این جشنواره شرکت دهند که پنج اثر نقاشی و یک اثر عکس از این آثار به نمایشگاه جشنواره هنر عاشورایی راه یافت. وی افزود: در بخش عکس، اسحاق آقایی و در بخش نقاشی، آثار هنرمندان ناهید باقری نسب، راضیه هادی پور، فرزانه دهبان، طاهره براتی و فاطمه فریدونی به این نمایشگاه راه یافتند. رئیس حوزه هنری استان گفت: نمایشگاه دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی از یکم تا ۱۴ آبان ماه در گالری‌های شماره یک و دو خانه عکاسان و نگارخانه ابوالفضل عالی حوزه هنری کشور در تهران میزبان علاقمندان بود. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری کشور برگزار شده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، تعداد ۱۳۴ اثر از از ۱۱۷ هنرمند رشته‌های پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس در نمایشگاه دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی حوزه هنری به نمایش درآمده‌اند. در این نمایشگاه که تا ۱۴ آبان ماه در نگارخانه ابوالفضل عالی و گالری‌های شماره ۱ و ۲ خانه عکاسان حوزه هنری برپا است، آثار هنرمندان زیر به نمایش درآمده است: احمد تاجی از چهارمحال و بختیاری، احمد صالحی از اصفهان، اردلان حسنعلی‌زاده از خراسان رضوی، آرزو صادقی نجف‌آبادی از تهران، اسحاق آقایی از کهکیلویه و بویر احمد، اصغر خمسه از تهران، افسانه مرادی از کرمانشاه، افشین آذریان از اصفهان، امیرحسین کمالی از اصفهان، ایمان ماندگاری از اصفهان، حسین براتی از تهران، مهدی عسگری از تهران، بانو صادق‌منش از قم، بهناز جوشن از خوزستان، پروین بهرامی از اردبیل، تهمینه ایزدیاری از تهران، جلال صابری از خراسان رضوی، جمیله عصاران از خراسان رضوی، حسن توفیق از آذربایجان شرقی، حسن جوری از گیلان، حسن عامه‌کن، حسین سلطان آبادیان از خراسان رضوی، حمید وکیلی از تهران، راضیه عبدالرحیمی از تهران، ربابه فاضل از تهران، رسول مختاری از اصفهان، رضا دالوند، رضا فراهانی از تهران، رضا مکتبی، رضوان پیله‌ور، رقیه جدیدالاسلامی از کرمان، روح‌الله جوانی از اصفهان، ریحانه عظیمی ابرقویی از فارس، زهرا صفری از فارس، زهرا هاشمی‌پور از تهران، زینب قانعی از یزد، سارا آزادنیا از ایلام، سامان جعفری از لرستان، سجاد گمار از همدان، سحر شمسی‌پور از چهارمحال و بختیاری، سعید قاسمی از آذربایجان شرقی، سمانه مطلبی، سمانه شریفی، سیدمحمدصادق حسینی از فارس، سیدمهدی حسینی از مازندران، سید احمد پژماو از خراسان رضوی، سیدحسام‌الدین طباطبایی، سیدحسن موسوی، سیدمیثم موسوی، سیما سوداگر از لرستان، شهربانو منفرد، صابر قاضی از آذربایجان شرقی، صدیقه احمدی از خوزستان، عاطفه ملکی‌جو، عبدالحمید نورآبادی از خوزستان، ناهید باقری نسب از کهکیلویه و بویر احمد، راضیه هادی‌پور از کهکیلویه و بویر احمد، فرزانه دهبان از کهکیلویه و بویراحمد، طاهره براتی از کهکیلویه و بویراحمد، فاطمه فریدونی از کهکیلویه و بویراحمد، عطا رنجبر زیدانلو از خراسان رضوی، علی‌اصغر فیض‌اللهی از کردستان، علی دهقان از گلستان، علی محمدی، علی مدیری از تهران، غلامرضا سماوی از سمنان، فاطمه حقیقی از تهران، فاطمه‌سادات درت‌التاج تهرانی از تهران، فاطمه طیوب از خوزستان، فائزه کریم‌زاده از تهران، فراز آهنین از گیلان، فرانک خائف از البرز، فرزانه سادات ملکی از اصفهان، فرهاد زرگریان اهری از آذربایجان شرقی، فریبا صفرآبادی فراهانی از مرکزی، فریده محمدی از خراسان رضوی، کیانا میرزایی، کیوان جعفری از مازندران، لیلا بدرعظیمی از تهران، لیلا نیرومند از تهران، مبینا جعفری از مرکزی، محمد آهنگر از خوزستان، محمد باقری از تهران، محمد بلوریان از تهران، محمد ربیعی از مرکزی، محمدرضا عباس‌پور از گلستان، محمد عمارلو از خراسان رضوی، محمد نیکوییان از تهران، محمدرسول حسنیار از تهران، محمدعلی حلیمی از تهران، محمود بازدار از خراسان رضوی، مرتضی آذرخیل از تهران، مریم آل‌مؤمن از چهارمحال و بختیاری، مریم حسن‌نژاد از تهران، مریم عبدالرحمانی از همدان، مسعود علی‌زاده از مازندران، مصطفی عبیداوی از خوزستان، منصوره باقری از تهران، مهدی پازوکی از سمنان، مهدی تاج‌آباد از مرکزی، مهدی سعیدی‌راد از خراسان رضوی، مهدی طاهری از تهران، مهدی عقیقی از خراسان رضوی، مهدی کرمی از زنجان، مهدی گنجی از تهران، مهران رجبعلی‌زاده از اردبیل، میثم ملکی قزوینی از قزوین، میکاییل براتی از تهران، میلاد کرمی از مرکزی، نرگس دلاوری، نسترن عنبری، نسرین نوایی از اردبیل، نسیم خواجوی، نوشین صفاخو، هادی گلچین از اصفهان، هما رستمی شاهواری از تهران، وحید یعقوبلو از قم. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به همت مؤسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در حال برگزاری است. انتهای پیام/
برنابرنا1 ماه قبل
پرویز اقبالی تصویرگر کتاب «عاشورا» که در دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی تجلیل می‌شود، معتقد است آیین‌های عزاداری محرم و پیاده روی اربعین حسینی جریان هایی متاثر از بنیان‌های معنوی و انقلابی هستند که از اتحاد مردم حکایت دارند و سوگواره هنر عاشورایی به حاکمیت معنویت در جامعه کمک می‌ کند. جریان عاشورا نیز از جریاناتی است که عاملی اصلی و بنیان آن بر تشکیل گردهمایی‌های معنوی بنا شده است. این هنرمند ادامه داد: بدین ترتیب راهکارهایی مطرح شد که می‌تواند معنویت را تقویت کند. این تضاد بین گروه‌های سیاسی و گروه‌های دارای گرایشات مادی و غربی با حکومت عواملی بودند که نمی‌گذاشتند جریان معنوی عاشورایی خود را آنطور که باید خود را نشان بدهد. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر روز چهارشنبه یکم آبان ماه در سالن سوره برگزیدگان خود را معرفی می‌کند.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: کتاب دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی متشکل از آثار راه یافته به نمایشگاه این رویداد هنرهای تجسمی به چاپ رسید. به گزارش سینماپرس، تصاویری از آثار راه یافته به نمایشگاه دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی در کتاب این رویداد منتشر شده و در آیین معرفی برگزیدگان و افتتاحیه نمایشگاه در اختیار صاحبان آثار قرار می‌گیرد. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی در ۴ بخش پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس روز چهارشنبه یکم آبان ماه از ساعت ۱۸ در تالار سوره حوزه هنری برگزیدگان خود را معرفی می‌کند. نمایشگاه این رویداد تجسمی نیز تا ۱۴ آبان ماه در گالری‌های شماره یک و دو خانه عکاسان و نگارخانه ابوالفضل عالی میزبان علاقه مندان است. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به دبیری علی وزیریان توسط موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، در این کتاب تصاویری از آثار راه‌یافته به نمایشگاه هنرهای تجسمی سوگواره هنر عاشورایی منتشر شده است که در آیین معرفی برگزیدگان و افتتاحیه نمایشگاه در اختیار صاحبان آثار قرار می‌گیرد. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی در ۴ بخش پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس روز چهارشنبه یکم آبان‌ماه سال جاری از ساعت ۱۸ در تالار سوره حوزه هنری برگزیدگان خود را معرفی می‌کند. نمایشگاه این رویداد تجسمی نیز تا ۱۴ آبان‌ماه در گالری‌های شماره ۱ و ۲ خانه عکاسان و نگارخانه ابوالفضل عالی میزبان علاقه‌مندان است. همچنین همزمان با فعالیت این نمایشگاه در تهران، نمایشگاهی از عکس‌ها و پوسترهای سوگواره به‌همت انجمن هنرهای تصویری استان خوزستان در شهر اهواز برگزار می‌شود. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به دبیری علی وزیریان توسط مؤسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزار می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
همچنین طبق اعلام فراخوان سوگواره، مبلغ ۲ میلیون ریال حق التالیف برای همه راه یافتگان به نمایشگاه در دو بخش پوستر و عکس در نظر گرفته شده که در اختیارشان قرار می‌گیرد. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی در ۴ بخش پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس روز چهارشنبه یکم آبان ماه از ساعت ۱۸ در تالار سوره حوزه هنری برگزیدگان خود را معرفی می‌کند. نمایشگاه این رویداد تجسمی نیز تا ۱۴ آبان ماه در گالری‌های شماره یک و دو خانه عکاسان و نگارخانه ابوالفضل عالی میزبان علاقه مندان است. همچنین همزمان با فعالیت این نمایشگاه در تهران، نمایشگاهی از عکس‌ها و پوسترهای سوگواره به همت انجمن هنرهای تصویری استان خوزستان در شهر اهواز برگزار می‌شود. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به دبیری علی وزیریان توسط موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزار می‌شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، تصاویری از آثار راه یافته به نمایشگاه دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی در کتاب این رویداد منتشر شده و در آیین معرفی برگزیدگان و افتتاحیه نمایشگاه در اختیار صاحبان آثار قرار می‌گیرد. همچنین طبق اعلام فراخوان سوگواره، مبلغ ۲ میلیون ریال حق التالیف برای همه راه یافتگان به نمایشگاه در دو بخش پوستر و عکس در نظر گرفته شده که در اختیارشان قرار می‌گیرد. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی در ۴ بخش پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس روز چهارشنبه یکم آبان ماه از ساعت ۱۸ در تالار سوره حوزه هنری برگزیدگان خود را معرفی می‌کند. همچنین همزمان با فعالیت این نمایشگاه در تهران، نمایشگاهی از عکس‌ها و پوسترهای سوگواره به همت انجمن هنرهای تصویری استان خوزستان در شهر اهواز برگزار می‌شود. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به دبیری علی وزیریان توسط موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: در آیین افتتاحیه نمایشگاه و معرفی برگزیدگان دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی که اول آبان ماه برگزار می‌شود، از پرویز اقبالی تصویرگر کتاب مصور «عاشورا» تقدیر خواهد شد. به گزارش سینماپرس، دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی حوزه هنری روز چهارشنبه یکم آبان ماه با معرفی برگزیدگان و افتتاح نمایشگاهی با نمایش حدود ۱۵۰ اثر منتخب در بخش‌های پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس کار خود را آغاز می‌کند. اجرای آیین معرفی برگزیدگان دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی را رسالت بوذری برعهده خواهد داشت. این مراسم از ساعت ۱۸ یکم آبان ماه در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر با همکاری مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزار می‌شود.
مهرمهر1 ماه قبل
در این رویداد که به دبیری هنری علی وزیریان برگزار می‌شود، از پرویز اقبالی تصویرگر و طراح باسابقه کشورمان تجلیل می‌شود. پرویز اقبالی متولد ۱۲ دی ماه ۱۳۴۰ و دارای مدرک کارشناسی ارتباط تصویری و کارشناسی ارشد تصویرسازی از دانشگاه تهران و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه شاهد است. اجرای آیین معرفی برگزیدگان دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی را رسالت بوذری برعهده خواهد داشت. این مراسم از ساعت ۱۸ یکم آبان ماه در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر با همکاری مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزار می‌شود.
برنابرنا1 ماه قبل
در آیین افتتاحیه نمایشگاه و معرفی برگزیدگان دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به پاس قدردانی از تلاش‌ها و زحمات پرویز اقبالی در عرصه تجسمی و تصویرگری کتاب مصور «عاشورا»، از این هنرمند تقدیر می‌شود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی حوزه هنری روز چهارشنبه یکم آبان ماه با معرفی برگزیدگان و افتتاح نمایشگاهی با نمایش حدود ۱۵۰ اثر منتخب در بخش‌های پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس کار خود را آغاز می‌کند. گفتنی است اجرای آیین معرفی برگزیدگان دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی را رسالت بوذری برعهده خواهد داشت. این مراسم از ساعت ۱۸ یکم آبان ماه در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر با همکاری مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزار می‌شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، پوستر دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی منتشر شد. هدایت علیپور متولد سال ۱۳۶۱ و کارشناس ارشد پژوهش هنر از دانشگاه تهران است. تدریس گرافیک از المپیاد ملی مهارت، سازمان آموزش فنی حرفه‌ای و کسب مقام اول طراحی پوستر از چهارمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، مقام اول دومین جشنواره پوستر رضوی، برنده جایزه ویژه ششمین سوگواره پوسترهای عاشورایی، کسب مقام برتر نخستین جشنواره ملی ایده‌های بهره ور و … از جمله جوایز این هنرمند است. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی با شرکت بیش از ۲۵۰۰ اثر از ۷۵۵ شرکت کننده به دبیری علی وزیریان شامل ۴ بخش پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس برگزار می‌شود. این سوگواره به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری یکم آبان ماه امسال با معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، پوستر دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی منتشر شد. علی‌پور متولد سال ۱۳۶۱ و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته پژوهش هنر از دانشگاه تهران است. تدریس گرافیک در المپیاد ملی مهارت، کسب مقام اول طراحی پوستر از چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، کسب مقام اول دومین جشنواره پوستر رضوی، برنده جایزه ویژه ششمین سوگواره پوسترهای عاشورایی، کسب مقام برتر نخستین جشنواره ملی ایده‌های بهره‌ور و … از جمله جوایز و افتخارات این هنرمند است. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی با شرکت بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ اثر از ۷۵۵ شرکت‌کننده به دبیری علی وزیریان در چهار بخش پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس برگزار می‌شود. این سوگواره به همت مؤسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در تاریخ یکم آبان‌ماه امسال با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف پایان می‌یابد.
برنابرنا1 ماه قبل
پوستر دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی حوزه هنری با طراحی هدایت علیپور در آستانه برگزاری این رویداد هنرهای تجسمی انتشار یافت. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ پوستر دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی منتشر شد. پوستر این رویداد توسط هدایت علیپور طراحی شده است. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی با شرکت بیش از ۲۵۰۰ اثر از ۷۵۵ شرکت کننده به دبیری علی وزیریان شامل ۴ بخش پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس می‌شود. این سوگواره به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری یکم آبان ماه امسال با معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
اما چه چیزی جایگاه این مسجد را این چنین متفاوت از سایر مساجد کرده است؟ درحقیقت شکل‌گیری شورای نویسندگان مسجد جوادالائمه (ع) به اوایل دهه پنجاه شمسی برمی‌گردد. با وجود چنین روحانی بلند نظر و انقلابی بود که جوانان مؤمن و هنرمند توانستند در مسجد جوادالائمه (ع) گرد هم بیایند و آنجا را به یک پایگاه هنری و فرهنگی مهم تبدیل کنند. این جلسات ادامه دارد و دوستان نویسنده آن گروه در حوزه کودک، نوجوان و بزرگسال کتاب‌ها را می‌خوانند و در شبستان مسجد جواد الائمه (ع) سالانه این حرکت را ادامه می‌دهند. بنابراین این افراد همان کار را انجام می‌دهند اما فقط پراکنده شدند و گستره مسجد جواد الائمه (ع) را از محفل مرحوم فردی به نقاط دیگری برده‌اند. این نویسنده تصریح می‌کند: فعالیت مسجد جواد الائمه (ع) صرفا در داستان نویسی خلاصه نشده بود بلکه تئاتر، گرافیک و فعالیت‌های علمی هم آنجا دیده می‌شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، برگزیدگان دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی ۳۰ مهر ماه جاری در سالن سوره حوزه هنری معرفی می‌شوند. همچنین نمایشگاهی از آثار منتخب این رویداد هنرهای تجسمی نیز همزمان با معرفی برگزیدگان در گالری‌های حوزه هنری آغاز به کار می‌کند. این سوگواره که در ۴ بخش پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس به دبیری علی وزیریان برگزار شده، در حال حاضر در مرحله داوری آثار است. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، برگزیدگان دوازدهمین رویداد هنرهای تجسمی سوگواره هنر عاشورایی همزمان با آغاز به کار نمایشگاهی از آثار منتخب، ۳۰ مهرماه در حوزه هنری معرفی می‌شوند. این سوگواره که در ۴ بخش پوستر، تصویرسازی، نقاشی و عکس به دبیری علی وزیریان برگزار شده، اکنون در مرحله داوری آثار است. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزار می‌شود. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، علی‌رضا پوراکبری برگزیده رتبه اول پوستر یازدهمین سوگواره هنر عاشورایی و مدرس کارگاه گرافیک سوگواره دوازدهم با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد در ترویج هنر عاشورایی گفت: در حال حاضر دو رویداد است که به صورت متوالی و سالانه به واقعه عاشورا و آیین‌های عزاداری آن در حوزه تجسمی می‌پردازد؛ یکی «سوگواره هنر عاشورایی» حوزه هنری و دیگری نمایشگاه «اسماء الحسنی» است. «من از دوران دانشجویی تاکنون این رویدادها را دنبال می‌کردم و آنها را از جمله فضاهایی می‌دانم که امکان دیده‌شدن را برای دانشجویان و هنرجویان فراهم می‌کند و در این سال‌ها همواره تداوم داشته است.» فکر می‌کنم اگر کارگاه‌ها حداقل ۶ ماه پیش از برپایی جشنواره برگزار شوند، بهتر است؛ در این صورت می‌توان در هر رویداد نگاه‌ها و طرح‌های نو و خلاقانه‌تری را پیش برد. وی در پایان خاطرنشان کرد: جشنواره‌های گرافیک در کشور با چالش آموزش مواجهند و یکی از مشکلات مهم این جشنواره‌ها به ضعف آموزش بازمی‌گردد؛ در حال حاضر باید تعداد شرکت‌کنندگانی که از طریق حوزه هنری آموزش دیده و وارد فضای جدی و حرفه‌ای می‌شوند، بیش از این باشد؛ چراکه حوزه هنری از بزرگترین متولیان هنر در ایران است. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی مشتمل بر ۴ بخش نقاشی، پوستر، تصویرسازی و عکس، به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و مؤسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، اواخر مهرماه جاری با برپایی نمایشگاهی از آثار منتخب در حوزه هنری برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، فرهاد سلیمانی، مجتبی کوچکی و سید احسان باقری داوران بخش عکس دوزادهمین سوگواره هنر عاشورایی صبح امروز (شنبه ۱۳ مهر) در نشستی بیش از ۱۸۰۰ عکس راه‌یافته به بخش رقابتی این رخداد تجسمی را داوری کردند. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر مهرماه سال جاری با برپایی نمایشگاهی از آثار منتخب در حوزه هنری برگزار می‌شود. این سوگواره شامل ۴ بخش نقاشی، پوستر، تصویرسازی و عکس است که کاظم چلیپا، جواد مدرسی و حسین عصمتی داوران بخش نقاشی، سیدحمید شریفی آل‌هاشم، منصوره محمدی و علی‌رضا گلدوزیان داوران بخش تصویرسازی و حامد مغروری، محمدصابر شیخ رضایی و مجید زارع داوران بخش پوستر آن را تشکیل می‌دهند. انتهای پیام/
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، فرهاد سلیمانی، مجتبی کوچکی و سید احسان باقری داوران بخش عکس دوزادهمین سوگواره هنر عاشورایی صبح شنبه ۱۳ مهرماه در نشستی بیش از ۱۸۰۰ عکس راه یافته به مرحله رقابت این رخداد حوزه تجسمی را داوری کردند. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر مهر ماه امسال در حوزه هنری با برپایی نمایشگاهی از آثار منتخب برگزار می‌شود. این سوگواره شامل ۴ بخش نقاشی، پوستر، تصویرسازی و عکس است و کاظم چلیپا، جواد مدرسی و حسین عصمتی داوری بخش نقاشی، سید حمید شریفی آل هاشم، منصوره محمدی و علیرضا گلدوزیان داوری بخش تصویرسازی و حامد مغروری، محمدصابر شیخ رضایی و مجید زارع داوری بخش پوستر آن را برعهده دارند.
برنابرنا2 ماه قبل
جلسه جمع بندی آرای داوران بخش عکس دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی حوزه هنری برگزار شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، فرهاد سلیمانی، مجتبی کوچکی و سید احسان باقری داوران بخش عکس دوزادهمین سوگواره هنر عاشورایی صبح امروز (شنبه ۱۳ مهر) در نشستی بیش از ۱۸۰۰ عکس راه یافته به مرحله رقابت این رخداد حوزه تجسمی را داوری کردند. دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر مهر ماه امسال در حوزه هنری با برپایی نمایشگاهی از آثار منتخب برگزار می‌شود. این سوگواره شامل ۴ بخش نقاشی، پوستر، تصویرسازی و عکس است و کاظم چلیپا، جواد مدرسی و حسین عصمتی داوری بخش نقاشی، سید حمید شریفی آل هاشم، منصوره محمدی و علیرضا گلدوزیان داوری بخش تصویرسازی و حامد مغروری، محمدصابر شیخ رضایی و مجید زارع داوری بخش پوستر آن را برعهده دارند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
سیدمسعود شجاعی طباطبایی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری از افتتاح یک نمایشگاه کارتون و کاریکاتور در قالب «واکنش سریع به اتفاقات منطقه» و با هدف حمایت از مردم مظلوم یمن خبر داد. این نشان می‌دهد رسانه نقش موثری در ارائه اتفاقات، حواشی و افشاگری و مباحثی از این دست دارد. اما وقتی اتفاقاتی مانند آرامکو و حمله به تجهیزات نفتی عربستان رخ می‌دهد می‌بینیم که چگونه ماجرا را به نفع خودشان تغییر می‌دهند. در این شرایط لازم است که ما ورود پیدا کنیم و این مباحث را با زبان گویای کاریکاتور و کارتون مطرح کنیم. این آثار توسط یک تیم جهادی که به صورت شبانه روزی برای رساندن این پروژه زحمت کشیده‌اند، ظرف سه الی چهار روز آماده شده است.

به انتهای لیست رسیدید