مرگ حتمی

مرگ حتمی

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ایرنا: بخشدار سوسن از توابع ایذه گفت: ساعتی پیش جسد یک جوان ۲۲ ساله از رودخانه کارون بیرون آورده شد. محمد سعید الماسی اظهار داشت: روز دوشنبه خبری مبنی بر ناپدید شدن یک جوان از ساکنان بخش سوسن به ما داده شد و با توجه به پیدا شدن لباس‌هایش در کنار رودخانه، احتمال غرق شدن وی در کارون محتمل به شمار می‌رفت. وی افزود: در همان روز غواصان هیات نجات غریق ایذه برای یافتن این جوان وارد کارون شدند اما تلاش‌ها برای پیدا کردن وی بدون نتیجه ماند. بخشدار سوسن تصریح کرد: پس از گذشت سه روز، در حالی که قرار بود امروز غواصان برای یافتن جسد این جوان به منطقه اعزام شوند صبح امروز اهالی روستای کارتا در نزدیکی امامزاده سلطان ابراهیم (ع) جسد بی جان این فرد را از رودخانه کارون گرفتند. از ابتدای شهریورماه سه نفر در رودخانه‌ کارون در مقطع بخش سوسن جان خود را از دست داده‌اند و ۲ نفر نیز از مرگ حتمی نجات پیدا کرده‌اند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
بهبود فرآیند واردات و توزیع کاغذیکی دیگر از اقدامات مؤثری که در آغاز به منظور بهبود شرایط بازار کاغذ صورت گرفت، اختصاص ۴۰ میلیون دلار بودجه برای کاغذ مطبوعات و همچنین بهبود مکانیزم واردات کاغذ بود. اتفاقی که با همت کارگروه کاغذ وزارت ارشاد از سه ماهه نخست امسال عملی شد و پس از مدتی واردات کاغذ که به دلیل مسایل ارزی دچار مشکل شده بود به روال معمول بازگشت. یکی از اقدامات مؤثری که برای بهبود شرایط بازار کاغذ صورت گرفت، اختصاص ۴۰ میلیون دلار بودجه برای واردات کاغذ مطبوعات و همچنین بهبود مکانیزم واردات بود. همچنین به نظر می‌رسد که دو هزار تن کاغذ دیگر به زودی وارد بازار و توزیع شود تا وقفه‌ای در انتشار مطبوعات کشور به دلیل کمبود این کالا رخ ندهد. در واقع در شرایط بحرانی این روزها امکان واردات کاغذ برای هر رسانه وجود ندارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
بهبود فرآیند واردات و توزیع کاغذیکی دیگر از اقدامات موثری که در آغاز به منظور بهبود شرایط بازار کاغذ صورت گرفت، اختصاص ۴۰ میلیون دلار بودجه برای کاغذ مطبوعات و همچنین بهبود مکانیزم واردات کاغذ بود. اتفاقی که با همت کارگروه کاغذ وزارت ارشاد از سه ماهه نخست امسال عملی شد و پس از مدتی واردات کاغذ که به دلیل مسایل ارزی دچار مشکل شده بود به روال معمول بازگشت. یکی از اقدامات موثری که برای بهبود شرایط بازار کاغذ صورت گرفت، اختصاص ۴۰ میلیون دلار بودجه برای واردات کاغذ مطبوعات و همچنین بهبود مکانیزم واردات بود. همچنین به نظر می‌رسد که دو هزار تن کاغذ دیگر به زودی وارد بازار و توزیع شود تا وقفه‌ای در انتشار مطبوعات کشور به دلیل کمبود این کالا رخ ندهد. در واقع در شرایط بحرانی این روزها امکان واردات کاغذ برای هر رسانه وجود ندارد.
فارسفارس5 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حسن علی خیری» نخست‌وزیر سومالی روز شنبه (دیروز) در منطقه شبیلی سفلی واقع در جنوب غربی این کشور در حال سخنرانی بود که سه انفجار رخ داد. «مصطفی عبدالرحمن» افسر پلیس منطقه مذکور در این باره گفت که نخست‌وزیر در شهر ساحلی «مرکه» در حال سخنرانی بود که یک بمب دست‌ساز منفجر شد و در نتیجه آن یک غیرنظامی کشته و چند نفر نیز زخمی شدند. طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، دقایقی پس از انفجار نخست یک خمپاره به محل سخنرانی نخست‌وزیر اصابت کرد و بر اثر آن نیز دو غیرنظامی از جمله یک زن کشته شدند. به گفته عبدالرحمن، نخست‌وزیر و هیأت همراه او از این دو حمله جان سالم به در برده و به سلامت به موگادیشو رسیدند. گروه تروریستی «الشباب» مسئولیت این حمله را پذیرفت و نجات نخست‌وزیر از این حملات را معجزه‌آسا خواند و افزود که نخست‌وزیر با یک هواپیمای متعلق به سازمان ملل از مکان حمله دور شد.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «حسن علی خیری» نخست‌وزیر سومالی روز شنبه (دیروز) در منطقه شبیلی سفلی واقع در جنوب غربی این کشور در حال سخنرانی بود که سه انفجار رخ داد. اخبار بین الملل- «مصطفی عبدالرحمن» افسر پلیس منطقه مذکور در این باره گفت که نخست‌وزیر در شهر ساحلی «مرکه» در حال سخنرانی بود که یک بمب دست‌ساز منفجر شد و در نتیجه آن یک غیرنظامی کشته و چند نفر نیز زخمی شدند. طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، دقایقی پس از انفجار نخست یک خمپاره به محل سخنرانی نخست‌وزیر اصابت کرد و بر اثر آن نیز دو غیرنظامی از جمله یک زن کشته شدند. به گفته عبدالرحمن، نخست‌وزیر و هیأت همراه او از این دو حمله جان سالم به در برده و به سلامت به موگادیشو رسیدند. گروه تروریستی «الشباب» مسئولیت این حمله را پذیرفت و نجات نخست‌وزیر از این حملات را معجزه‌آسا خواند و افزود که نخست‌وزیر با یک هواپیمای متعلق به سازمان ملل از مکان حمله دور شد.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، محمد سعید الماسی اظهار داشت: ساعت ۱۲ ظهر امروز سه جوان ایذه‌ای که به قصد تفریح به رودخانه کارون در بخش سوسن رفته بودند، دچار حادثه شدند. وی افزود: این سه جوان به دلیل عدم آشنایی به فنون شنا و عدم رعایت نکات ایمنی و شنا در منطقه ممنوعه غرق شدند که با اقدام مردم حاضر در محل، ۲ نفر در همان دقایق اولیه از مرگ حتمی نجات پیدا کردند. بخشدار سوسن تصریح کرد: نفر سوم بعد از خارج کردن وی از آب، به عملیات احیا واکنشی نشان نداد، با حضور نیروهای فوریت‌های پزشکی در محل حادثه و اعزام وی به درمانگاه، این جوان نیز با احیای قلبی از مرگ رهایی یافت. روز گذشته یک مرد ۳۰ ساله در رودخانه کارون مقطع سوسن غرق شده و جان خود را از دست داد. از تابستان سال قبل تاکنون، ۱۰ نفر در رودخانه‌های شهرستان ایذه جان خود را از دست داده‌اند، با توجه به کثرت آب‌های سطحی و رودخانه‌ها و وجود دریاچه کارون سه در شهرستان ایذه، لزوم احداث ایستگاه‌های نجات غریق با لوازم کامل به شدت احساس می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا1 هفته قبل
حسین طباطبایی روز جمعه افزود: این جوان که بر اثر مصرف سم بوتولیسم (مصرف تن‌ماهی) مسموم شده بود با هماهنگی مرکز فرمانده عملیات اورژانس با بالگرد به یزد منتقل شد. وی ادامه داد: قبل از انتقال بیمار به بیمارستان، یک کد امدادی آمبولانس به محل حادثه اعزام و پس از انجام اقدام‌های پایه حفظ حیات در محل حادثه؛ مصدوم به مرکز درمانی زردین انتقال یافت. این مسئول بیان داشت: پس از ارزیابی مجدد مصدوم در درمانگاه، با توجه به انجام اقدام‌های تخصصی، بیمار با بالگرد به بیمارستان منتقل شد و از مرگ حتمی نجات یافت. روستای زردین با ۲ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری شهر تفت قرار دارد. مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد واقع است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 هفته قبل
سطح دوم تحلیل: فعل اجتماعی به عنوان قسیماما می‌توان در سطح دیگری از تحلیل این مسأله، پرسش‌های دقیق‌تری نیز طرح کرد. می‌توان به دلیل وجود مؤلفه‌هایی چند، «افعال اجتماعی» را از «افعال فردی» تفکیک کرد: اولا «فعل اجتماعی»، از آثار و عوارض اجتماعی درخور و معتدبه برخوردار است یعنی محدود به حدود عمل انسانی یک فرد واحد، باقی نمی‌­ماند و جوانب آن تا جامعه امتداد یافته و دامنه‌های اجتماعی بسیاری زیادی را فرا می‌گیرد. بنابراین موضوع فقه اجتماعی را نمی‌توان با موضوع فقه فردی که معمولا مسائل آن ناظر به تک‌تک مکلفین به‌صورت انفرادی است، یکسان دانست، بلکه هویت‌یابی مصادیق افعال اجتماعی، در نظام روابط اجتماعی، تعیین و تبیین و حدگذاری می‌شود و فقه اجتماعی، موضوعات خود را در ساحت «زندگی اجتماعی» می‌یابد. {خوانندگان می­ توانند به پاره­ای از منابع در خصوص مسایل و ویژگی‌های مطالعات فقه اجتماعی مراجعه کنند مانند: علیدوست، ابوالقاسم، ۱۳۹۰، فقه و مصلحت، تهران، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و نیز: ضیایی فر، سعید، ۱۳۹۱، درآمدی بر رویکرد حکومتی به فقه (مجموعه مقالات و نشست­ها)، قم، دفتر تبلیغات اسلامی و نیز: گروه فقه اجتماعی معاونت پژوهشی، ۱۳۹۳، فقه اجتماعی، قم، انتشارات مرکز فقهی ائمۀ اطهار (ع) و نیز: میرباقری، سید محمد مهدی، ۱۳۹۵، مبانی فقه حکومتی، ۱۳۹۵، گفتمان فقه حکومتی، شماره ۱ و غیره}. از این‌رو تقسیم فعل به فعل فردی و فعل اجتماعی وجهی نداشته و آنگاه بایستی از اقسام و زیر بخش‌های متکثر فعل اجتماعی به‌عنوان یک مقسم کل یاد کرد به جای آنکه بخواهیم فعل فردی را قسیم فعل اجتماعی بدانیم (این بحث را به محل خود ارجاع می‌دهیم؛ در این رابطه ببینید: کانال دکتر سید حسین حسینی، ۱۳۹۸، مفهوم یأس اجتماعی و نیز: حسینی، سیدحسین، ۱۳۹۸، تهذیب اجتماعی انسان اجتماعی، نشریه تخصصی نقدنامه انسان‌شناسی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، شماره ۱، وعده چاپ).
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴-رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: ناجیان غریق ۷ نفر از اعضای یک خانواده را از خطر مرگ در آب‌های ساحلی بابلسر نجات دادند. نقی کریمیان رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه ناجیان غریق ۷ نفر از اعضای یک خانواده را از خطر مرگ در آب‌های ساحلی بابلسر نجات دادند، گفت: این افراد که اهل بندر ترکمن بودند، در طرح پارکینگ ۴ بابلسر درگیر امواج شده بودند. او افزود: با آغاز اجرای طرح سالم سازی دریا از اول خردادماه امسال، تاکنون هزار و ۲۴۳ نفر از مرگ حتمی نجات یافتند. او با بیان اینکه ساعت شنا در طرح دریا از ۸ صبح تا ۲۰ شب است از شهروندان و مسافران خواست تا در خارج از طرح دریا شنا و هنگام شب نکنند. رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: در طرح سالم سازی دریا امسال ۳۷۵ نقطه حادثه خیز شناسایی شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: شش گردشگر که در تنگه هلت گرفتار شده بودند، نجات یافتند. به گزارش ایسنا، صارم رضایی اظهار کرد: شش گردشگر که در تنگه هلت پلدختر گرفتار شده بودند توسط نیرو‌های امدادی و تیم واکنش سریع این جمعیت نجات یافتند. وی گفت: این گردشگران که برای تفریح و شنا به منطقه گردشگری هلت شهرستان پلدختر رفته بودند در آب‎های این تنگه گرفتار شدند. رضایی افزود: تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر به همراه یک تیم امدادی از شهرستان پلدختر به سرپرستی معاونت امداد و نجات استان بلافاصله برای نجات جان این گردشگران به محل اعزام شدند واین گردشگران را بدون هیچ صدمه‌ای از مرگ حتمی و غرق شدن نجات دادند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: چهار نفر از این گردشگران اهل همدان و دو گردشگر هم خرم آبادی بودند که با شش ساعت تلاش و استفاده از تجهیزات نفرات، از آب نجات و به محل امن انتقال داده شدند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: شش گردشگر که در تنگه هلت گرفتار شده بودند، نجات یافتند. به گزارش ایسنا، صارم رضایی اظهار کرد: شش گردشگر که در تنگه هلت پلدختر گرفتار شده بودند توسط نیروهای امدادی و تیم واکنش سریع این جمعیت نجات یافتند. وی گفت: این گردشگران که برای تفریح و شنا به منطقه گردشگری هلت شهرستان پلدختر رفته بودند در آب‎های این تنگه گرفتار شدند. رضایی افزود: تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر به همراه یک تیم امدادی از شهرستان پلدختر به سرپرستی معاونت امداد و نجات استان بلافاصله برای نجات جان این گردشگران به محل اعزام شدند واین گردشگران را بدون هیچ صدمه‌ای از مرگ حتمی و غرق شدن نجات دادند. لازم به ذکر است تنگه هلت در محور آزاد راه پل زال – خرم آباد بین تونل خرگوشان یک و دو واقع شده و یکی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری شهرستان پلدختر است که هرساله به ویژه در فصل گرما گردشگران زیادی از سراسر کشور از آن بازدید می‎کنند.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، سردار هوشنگ حسینی ‌در گفت‌وگو با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: با تلاش نیروی انتظامی استان، ۱۸ کوهنورد گرفتار در کوه سبلان اردبیل از مرگ حتمی رهایی یافتند و دلیل اصلی گرفتاری این کوهنوردان هوای مه‌آلود و شرایط جوی نامساعد اعلام شده است. وی با اشاره به این که با اقدام به موقع پلیس خوشبختانه توانستیم اعضای این تیم را نجات دهیم بیان کرد: تمام تلاش و جدیت ما بر این است که در راستای کمک به هموطنان همیشه در کم‌ترین زمان ممکن ورود پیدا کرده و آن‌ها را از سرگردانی و انحراف نجات دهیم. فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل گفت: اعضای این تیم از استان‌های شیراز، مشهد و اصفهان بودند که در مسیر برگشت راه اصلی را گم کرده بودند و در صخره‌های سبلان گرفتار شده‌ بودند که به همین منظور بعد از پیدا شدن در یکی از مکان‌های مناسب شهرستان سرعین اسکان داده شدند. حسینی تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که در راستای کمک‌رسانی به مردم و ایجاد امنیت اجتماعی پایدار و نظم و امنیت به طور شایسته اقدام کرده و در این زمینه به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، ‌ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سردار هوشنگ حسینی ‌در گفت‌وگو با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: با تلاش نیروی انتظامی استان، ۱۸ کوهنورد گرفتار در کوه سبلان اردبیل از مرگ حتمی رهایی یافتند و دلیل اصلی گرفتاری این کوهنوردان هوای مه‌آلود و شرایط جوی نامساعد اعلام شده است. وی با اشاره به این که با اقدام به موقع پلیس خوشبختانه توانستیم اعضای این تیم را نجات دهیم بیان کرد: تمام تلاش و جدیت ما بر این است که در راستای کمک به هموطنان همیشه در کم‌ترین زمان ممکن ورود پیدا کرده و آن‌ها را از سرگردانی و انحراف نجات دهیم. فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل گفت: اعضای این تیم از استان‌های شیراز، مشهد و اصفهان بودند که در مسیر برگشت راه اصلی را گم کرده بودند و در صخره‌های سبلان گرفتار شده‌ بودند که به همین منظور بعد از پیدا شدن در یکی از مکان‌های مناسب شهرستان سرعین اسکان داده شدند. حسینی تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که در راستای کمک‌رسانی به مردم و ایجاد امنیت اجتماعی پایدار و نظم و امنیت به طور شایسته اقدام کرده و در این زمینه به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم. انتهای پیام/ش
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده انتظامی استان گفت: با هوشیاری و اقدام به موقع پلیس، تیم کوهنوردی ۱۸ نفره گرفتار در هوای مه آلود کوه سبلان از مرگ حتمی نجات یافتند. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سردار هوشنگ حسینی اظهار داشت: در پی تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و اعلام خبر گرفتار شدن تیم کوهنوردی در هوای مه آلود و شرایط نامساعد جوی کوه سبلان، هماهنگی لازم برای نجات جان اعضای این تیم توسط پلیس انجام شد. وی با اشاره به اینکه اعضای ۱۸ نفره تیم کوهنوردی، اهل استان‌های شیراز، مشهد و اصفهان هستند؛ افزود: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد تیم کوهنوردی پس از صعود به قله کوه سبلان، در مسیر برگشت به علت نامساعد بودن شرایط جوی و مه آلود بودن هوا، از مسیر اصلی منحرف و در کوه‌ها و صخره‌های سبلان گرفتار و سرگردان شدند. این مقام ارشد انتظامی به همکاری عشایر ساکن در دامنه کوه سبلان با پلیس برای نجات جان کوهنوردان اشاره و بیان کرد: با ایثارگری و تلاش ۴ ساعته پلیس و عبور طاقت فرسا از صخره‌های کوه سبلان، اعضای ۱۸ نفره تیم کوهنوردی از مرگ حتمی نجات و پس از انتقال به شهرستان «سرعین» در محلی مناسب اسکان داده شدند. فرمانده انتظامی استان اردبیل در خاتمه گفت: این اقدام خداپسندانه پلیس مراتب قدردانی کوهنوردان را به دنبال داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: با هوشیاری و اقدام به موقع پلیس، تیم کوهنوردی ۱۸ نفره گرفتار در هوای مه آلود کوه سبلان از مرگ حتمی نجات یافتنداعتمادآنلاین| سردار هوشنگ حسینی اظهار داشت: در پی تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و اعلام خبر گرفتار شدن تیم کوهنوردی در هوای مه آلود و شرایط نامساعد جوی کوه سبلان، هماهنگی لازم برای نجات جان اعضای این تیم توسط پلیس انجام شد. وی با اشاره به اینکه اعضای ۱۸ نفره تیم کوهنوردی، اهل استان‌های شیراز، مشهد و اصفهان هستند؛ افزود: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد تیم کوهنوردی پس از صعود به قله کوه سبلان، در مسیر برگشت به علت نامساعد بودن شرایط جوی و مه آلود بودن هوا، از مسیر اصلی منحرف و در کوه‌ها و صخره‌های سبلان گرفتار و سرگردان شدند. این مقام ارشد انتظامی به همکاری عشایر ساکن در دامنه کوه سبلان با پلیس برای نجات جان کوهنوردان اشاره و بیان کرد: با ایثارگری و تلاش ۴ ساعته پلیس و عبور طاقت فرسا از صخره‌های کوه سبلان، اعضای ۱۸ نفره تیم کوهنوردی از مرگ حتمی نجات و پس از انتقال به شهرستان «سرعین» در محلی مناسب اسکان داده شدند. فرمانده انتظامی استان اردبیل در خاتمه گفت: این اقدام خداپسندانه پلیس مراتب قدردانی کوهنوردان را به دنبال داشت. منبع: ایلنا
ایلناایلنا1 هفته قبل
فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: با هوشیاری و اقدام به موقع پلیس، تیم کوهنوردی ۱۸ نفره گرفتار در هوای مه آلود کوه سبلان از مرگ حتمی نجات یافتند. به گزارش ایلنا، ‌ سردار هوشنگ حسینی اظهار داشت: در پی تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و اعلام خبر گرفتار شدن تیم کوهنوردی در هوای مه آلود و شرایط نامساعد جوی کوه سبلان، هماهنگی لازم برای نجات جان اعضای این تیم توسط پلیس انجام شد. وی با اشاره به اینکه اعضای ۱۸ نفره تیم کوهنوردی، اهل استان‌های شیراز، مشهد و اصفهان هستند؛ افزود: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد تیم کوهنوردی پس از صعود به قله کوه سبلان، در مسیر برگشت به علت نامساعد بودن شرایط جوی و مه آلود بودن هوا، از مسیر اصلی منحرف و در کوه‌ها و صخره‌های سبلان گرفتار و سرگردان شدند. این مقام ارشد انتظامی به همکاری عشایر ساکن در دامنه کوه سبلان با پلیس برای نجات جان کوهنوردان اشاره و بیان کرد: با ایثارگری و تلاش ۴ ساعته پلیس و عبور طاقت فرسا از صخره‌های کوه سبلان، اعضای ۱۸ نفره تیم کوهنوردی از مرگ حتمی نجات و پس از انتقال به شهرستان «سرعین» در محلی مناسب اسکان داده شدند. به گزارش سایت پلیس، فرمانده انتظامی استان اردبیل در خاتمه گفت: این اقدام خداپسندانه پلیس مراتب قدردانی کوهنوردان را به دنبال داشت.
فارسفارس1 هفته قبل
محققان موسسه فناوری ویرجینیا به منظور یافتن روشی موثر برای مقابله با اعتیاد به انواع مخدر قصد دارند واکسنی منحصر به فرد تولید کنند. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مدیکال نیوز، تنها در آمریکا هر روز ۱۳۰ نفر به علت مصرف بیش از حد مواد مخدر می‌میرند و از همین رو محققان موسسه فناوری ویرجینیا امیدوارند بتوانند با استفاده از نوعی پروتئین و همین طور با کاربرد نانوذرات زیستی واکسنی را تولید کنند تا جان میلیون‌ها معتاد به مواد مخدر را از مرگ حتمی نجات دهند. مواد مخدر پس از ورود به خون انسان، به مغز می‌رسند و به سلامت اعصاب و روان انسان‌ها هم لطمه جدی می‌زنند. اما پژوهشگران می‌گویند تولید واکسن ضداعتیاد می‌تواند آنتی بادی هایی را در بدن تولید کند که از آسیب مواد مخدر به بدن بکاهد و به خصوص مغز را در برابر مشکلات ایجاد شده حفظ کند. استفاده از این واکسن در زمان مصرف بیش از حد مواد مخدر به سرعت مانعی در برابر انتقال مواد افیونی به مغز ایجاد می‌کند، البته باید توجه داشت که تولید چنین واکسنی هنوز به حداقل دو سال دیگر زمان نیاز دارد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
خداداد فرج‌‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ری، با اشاره به رشد ۲۲ درصدی اهداکنندگان گروه‌های خونی در شهرری در روز عاشورا در مقایسه با سال گذشته اظهار داشت: گروه‌های خونی منفی بیشترین نیاز شهرستان ری است. وی بیان کرد: در حال حاضر پرسنل پایگاه انتقال خون شهرری در مرکز جامع انتقال خون شهرری واقع در خیابان کریمی (استخر) از ساعت ۸ تا ۲۰ اقدام به خون‌گیری از اهداکنندگان خون می‌کنند. مسئول مرکز جامع انتقال خون شهرستان ری همچنین افزود: طرح بزرگ نذر خون با شعار «نذر خون، تصمیم آگاهانه، اهدای خون مسئولانه» با هدف استفاده صحیح از ظرفیت فرهنگی مردم به منظور پیوستن به صف داوطلبان اهدای خون در ماه محرم و صفر اجرا می‌شود. فرج‌پور ادامه داد: پایگاه انتقال خون شهرری جهت تسهیل در دریافت خون اهداکنندگان گروه‌های خونی مختلف، سال گذشته در شهرری مستقر شد و امسال نیز برای دومین سال پیایی در روز عاشورا اقدام به خون‌گیری از مراجعه‌کنندگان می‌کند. وی همچنین خاطرنشان کرد: از همه افراد در رده سنی ۱۸ تا ۶۰ سال به ویژه قشر جوان درخواست داریم به نیت سلامتی امام زمان (عج)، سلامتی پدر و مادر و دوستان با اهدای خون زندگی چهار نفر را از مرگ حتمی نجات دهند.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 هفته قبل
۱۹ شهریور ۱۳۹۸, ۰۱:۲۰ / کد خبر:۷۵۰۲۹ سرعت عمل نیروهای امدادی اورژانس، کودک بازیگوش را از مرگ حتمی در کانال آب منطقه زیار در شرق اصفهان نجات داد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گفت: دختر بچه‌ای ۱۸ ماهه ظهر امروز به سبب بازیگوشی به داخل کانال آب منطقه زیار سقوط کرد که با سرعت عمل نیروهای امدادی اورژانس در احیای قلبی ریوی موفقیت آمیز، این کودک از مرگ حتمی نجات یافت. غفور راستین افزود: کودک پس از احیا برای ادامه درمان با آمبولانس اورژانس به مرکز درمانی چمران اصفهان منتقل شد.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، دو بازیکن شاغل در لیگ برتر مشکل قلبی دارند. هردوی این بازیکنان سرنوشت هایی مشابه هادی نوروزی داشتند و اگر زود مطلع نمی‌شدند به کام مرگ فرو می‌رفتند. هراتیان: هر دو بازیکن ایرانی هستندبرای این‌که از جزییات ماجرای بیماری قلبی دو بازیکن لیگ برتری باخبر شویم، با زهره هراتیان، رئیس مرکز پزشکی ایفمارک تماس گرفتیم. این مقام مسئولان به خبرنگار ما گفت: «این موضوع صحت دارد و در تست‌های انجام‌شده ما دو بازیکن با بیماری قلبی را یافتیم، اما طبق قوانین اجازه نداریم نام بازیکنان و باشگاه‌شان را اعلام کنیم. اما بازیکنانی که مجوز نگرفته‌اند، مشکل قلبی دارند. فیفا بشدت روی این موضوع حساس است که بازیکنان مشکلات قلبی نداشته باشند، چراکه نمی‌خواهد بازیکنی در وسط بازی به خاطر ایست‌قلبی دچار مشکل شده یا فوت کند.» برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا1 هفته قبل
فرمانده هواپیمایی نیروی انتظامی از پیدا شدن تیم مهندسان گم شده گروه اکتشاف مجتمع پتاس، پس از ۲ روز تلاش تیم بالگرد این فرماندهی در ۱۸۰ کیلومتری کویر شاهرود و خورو بیابانک خبر داد. وی با بیان اینکه این موضوع نگرانی مسئولان را به همراه داشت افزود: پس از اینکه تیم‌های شناسایی موفق نشدند ردی از گم شدگان به دست بیاورند سرانجام در روز پنج شنبه چهاردهم شهریور ماه از فرماندهی هواپیمایی نیروی انتظامی در خواست کمک کردند. وی افزود: بنابر ضرورت، یک تیم پرواز، یک تیم اورژانس و یک تیم شناسایی برای نجات گم شدگان به وسیله یک بالگرد به موقعیت اعزام کردبم اما تلاش‌ها در روز اول بی نتیجه بود و تیم‌های ما مجبور شدند در کویر بمانند. این مقام ارشد نیروی انتظامی اظهار داشت: روز گذشته با روشن شدن هوا عملیات نجات گم شدگان به صورت ویژه و تخصصی شروع شد که پس از حدود ۳ ساعت پرواز سرانجام ماموران ما موفق شدند خودروی مهندسان را در کویر پیدا کنند. فرمانده هواپیمایی نیروی انتظامی با بیان اینکه این ماموریت در ۱۸۰ کیلومتری بین کویر شاهرود و خورو بیابانک انجام یافت، اظهار داشت: مهندسان گم شده در هنگام پیدا شدن دچار گرمازدگی و پاهایشان در اثر پیاده روی در کویر مجروح شده بود.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
یک دوست سازمانی هم داشتیم در آن دستگاه، خدا رحمتش کند به نام فیروز امینیان که مدیریت سازمان فوتبال باشگاه در اختیار او بود در طبقه سوم، «مدیریت سازمان فوتبال». باشگاه فوتبال جدا از مجموعه بولینگ و بیلیارد نبود؟ باشگاه پرسپولیس تابلویی نداشت. این سال‌ها روابط شما با باشگاه پرسپولیس ادامه داشت؟ بله، ادامه داشت و کار‌ها انجام می‌شد. من رفتم که در کنار سازمان فوتبال پرسپولیس باشم و ماموریت‌ها را انجام دهم. این را هم بگویید که حاج احمد آقا در تیم فوتبال پرسپولیس دنبال چه چیزی بود؟ پرسپولیسی بود.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 هفته قبل
۱۳ شهریور ۱۳۹۸, ۱۶:۲۵ / کد خبر:۷۴۸۳۰ مأموران گشت پلیس راه اصفهان-تهران سرنشینان یک سواری سمند را که در میان شعله‌های آتش گرفتار شده بودند از مرگ حتمی نجات دادند. به نقل از پایگاه خبری پلیس، حسین پورقیصری اظهار داشت: مأموران گشت پلیس‌راه اصفهان-تهران که در حال گشت‌زنی در این محور بودند، دود زیادی را در لاین مخالف آزاده راه مشاهده و بلافاصله به محل اعزام شدند. رئیس پلیس‌راه استان اصفهان بیان داشت: هنگامی که مأموران به محل رسیدند مشاهده کردند یک دستگاه سواری سمند دچار آتش‌سوزی شده و راننده و سرنشین آن‌که یک آقا و یک خانم بودند در میان شعله‌های آتش گرفتار شده و نمی‌توانند خارج شوند. وی اظهار داشت: مأموران پس از تماس با آتش‌نشانی و اعلام موضوع بلافاصله وارد عمل شدند و با مسدود کردن جاده و استفاده از کپسول آتش‌نشانی خودروی خود و خودروهای عبوری آتش را مهار کردند. پورقیصری ادامه داد: بحمدالله اقدام به موقع و شجاعانه این ۲ مأمور پلیس، جان ۲ انسان را از مرگ حتمی نجات داد و بار دیگر برگ زرینی در کارنامه نیروی انتظامی ثبت شد.

۱۰ سامورایی مشهور در تاریخ (+عکس)

6+
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
ایران آنلاین: نیزه مرد آفریقایی که قرار بود با آن ماهی صید کند به خودش اصابت کرد. به گزارش میرر، «کانی هالوول» در حین ماهیگیری در ساحل آفریقای جنوبی به خاطر بی توجهی با نیزه به سمت خود شلیک کرد. نیزه از یک طرف سر این ماهیگیر وارد و از طرف دیگر خارج شده و او را به شدت زخمی کرده است. به گفته پزشکان این مرد بسیار خوش شانس بوده که از این حادثه جان سالم بدر برده است. پزشکان موفق شدند پس از عمل جراحی وی را از مرگ حتمی نجات دهند.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، حسین پورقیصری اظهار داشت: مأموران گشت پلیس‌راه اصفهان-تهران که در حال گشت‌زنی در این محور بودند، دود زیادی را در لاین مخالف آزاده راه مشاهده و بلافاصله به محل اعزام شدند. رئیس پلیس‌راه استان اصفهان بیان داشت: هنگامی که مأموران به محل رسیدند مشاهده کردند یک دستگاه سواری سمند دچار آتش‌سوزی شده و راننده و سرنشین آن‌که یک آقا و یک خانم بودند در میان شعله‌های آتش گرفتار شده و نمی‌توانند خارج شوند. وی اظهار داشت: مأموران پس از تماس با آتش‌نشانی و اعلام موضوع بلافاصله وارد عمل شدند و با مسدود کردن جاده و استفاده از کپسول آتش‌نشانی خودروی خود و خودروهای عبوری آتش را مهار کردند. پورقیصری ادامه داد: بحمدالله اقدام به موقع و شجاعانه این ۲ مأمور پلیس، جان ۲ انسان را از مرگ حتمی نجات داد و بار دیگر برگ زرینی در کارنامه نیروی انتظامی ثبت شد. انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/ر

لحظه سقوط وحشتناک یک تماشاگر از طبقه سوم استادیوم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش گروه چندرسانه‌ای خبرگزاری میزان، یک هوادار فوتبال پس از سقوط از طبقه سوم استادیومی در برزیل و انتقال به بیمارستان به طرز عجیبی از مرگ حتمی نجات یافت.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، مدیر روابط عمومی هلال احمر استان کرمانشاه گفت: با تلاش نیروهای هلال احمر شهرستان دالاهو، مرد گرفتار در چاه ۵۰ متری نجات یافت. محمد‌امین عزیزی از نجات چوپان ۴۰ ساله از درون چاه خبر داد و اظهار داشت: روز گذشته در محور کرمانشاه_دالاهو (روستای چشمه سفید) یکی از دام‌های فرد گرفتار شده به علت تاریکی هوا به درون چاهی به عمق ۵۰ متر سقوط کرده که وی شخصا برای نجات دام اقدام می‌کند، اما گرفتار می‌شود. مدیر روابط عمومی هلال احمر استان کرمانشاه شده با اشاره به تماس فرد گرفتار با سامانه ۱۱۲، افزود: بلافاصله تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان دالاهو به محل اعزام شده و خوشبختانه فرد گرفتار شده نجات پیدا می‌کند. وی شروع عملیات را ساعت ۲۰:۲۵ دقیقه اعلام کرد و گفت: دسترسی به فرد گرفتار شده، انجام اقدامات پیش بیمارستانی و نجات از درون چاه به وسیله تجهیزات کوهستان و ارتفاع تقریبا کمتر از یک ساعت (۲۱:۱۰ دقیقه) توسط تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان دالاهو به پایان رسید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
وی با بیان اینکه هر دو ساعت یک نفر در کشور به خاطر پیدا نشدن اعضا جان خود را از دست می‌دهد، خاطرنشان کرد: روزانه ۲۵ نفر در این ارتباط جان خود را از دست می‌دهند به طوری که ۸ هزار نفر مرگ مغزی در کشور اتفاق می‌افتد که کمتر از یک هزار نفر آنها منجر به اهدای عضو می‌شود. مدیر شعبه انجمن اهدای عضو ایرانیان استان اردبیل گفت: بیش از ۷ هزار نفر افراد دچار مرگ مغزی اعضای سالم خود را زیر خاک می‌برند در حالی که با اهدای عضو ۵ تا ۸ نفر از مرگ حتمی نجات پیدا می‌کنند. اولین پیوند اعضای مرگ مغزی تا سه ماه آینده در اردبیلمدیر شعبه انجمن اهدای عضو ایرانیان استان اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم تا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اولین پیوند اعضای مرگ مغزی به بیماران نیازمند تا سه ماه آینده در استان اردبیل اتفاق بیفتد. مدیر شعبه انجمن اهدای عضو ایرانیان استان اردبیل افزود: باید تلاش کنیم تا با اهدای عضوی که انجام می‌شود به جای هر دو ساعت حداقل هر چهار ساعت بیماران نیازمند پیوند اعضا نجات یابند و در این زمینه حتی می‌توان زمان را نیز افزایش داد. مدیر شعبه انجمن اهدای عضو ایرانیان استان اردبیل ادامه داد: تاکنون ۱۲۳ نفر اعزامی از اردبیل به تهران را برای پیوند اعضا شاهد بودیم و ما امیدواریم همچان با همراهی خانواده‌ها امکان اهدای عضو از طریق جلب مشارکت اعضای خانواده‌های بیماران مرگ مغزی فراهم آید که در این زمینه صدور کارت برای اهداکنندگان و جذب سفیران اهدا در اردبیل در حال انجام است.

بلای وحشتناکی که زنبور‌ها بر سر مجری معروف شبکه ماهواره‌ای آوردند + فیلم و عکس

رکنارکنا2 هفته قبل
گریلس هنگامی که به همراه گروه فیلم‌برداری به جزیره گنج رسید مجبور شد تا برای ضبط برنامه، شرایط سختی را تحمل کند. این مجری قصد داشت تا به همراهان خود نشان دهد که عسل در چنین شرایط سختی یک میان وعده عالی برای آن‌ها است. زمانی که او برای کندن لانه زنبور‌ها تلاش کرد، این حشرات به او حمله کردند و یکی پس از دیگری او را نیش زدند. آنافیلاکسی معمولا با علایمی همچون ضایعات جلدی، خارش، تورم گلو و افت فشار خون همراه است.) خوشبختانه به همراه دستیاران، تیم پزشکی حضور داشت تا جان این مجری را از مرگ حتمی نجات دهد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

به انتهای لیست رسیدید