مرگ مغزی

مرگ مغزی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که در عرصه سیاست خارجی با رفتار عجیب و غریب خود گاهی موجب رنجش متحدانش می‌شود و گاهی از در دوستی با دشمنانش درمی آید و در عرصه داخلی با تملق گویی رأی دهندگانش، برداشت کاملا شخصی خود را از روابط بین الملل به جهان تحمیل کرده است و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ همچنان در پی پیروزی است. - بحران سوریه، شاهد مدعا:۲۷ اکتبر رئیس جمهور آمریکا آنچه را که احتمالا پیروزی اصلی وی در عرصه جهانی است، اعلام می‌کند: مرگ ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش در یک عملیات نظامی آمریکا در سوریه. نایل گاردینر، کارشناس «بنیاد هریتیج» خاطرنشان کرد: «در دوره ترامپ، داعش قلمروی خود را در عراق و سوریه از دست داد. این نتیجه‌ای بسیار بسیار بزرگ است.» این در واقع همان شعاری است که این میلیاردر جمهوری خواه در مبارزات انتخاباتی آینده خود تکرار خواهد کرد. اما مرگ تحت تعقیب‌ترین فرد جهان، به این شرایط آشفته خاتمه داد. دونالد ترامپ با نشان دادن توافق خود با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که نظام‌های دموکراتیک متعددی در جهان تمایل چندانی به معاشرت با وی ندارند، موجب رنجش نزدیک‌ترین متحدانش در اروپا و همچنین در کنگره آمریکا شد. هر چند که از نظر نایل گاردینر، حامی سرسخت ترامپ معتقد است، برای سران کشور‌های خارجی این یک اشتباه است که تصور کنند وی (ترامپ) پس از انتخابات دیگر در کاخ سفید نخواهد بود.» در هر صورت، غول مستغلات آمریکا که یک تازه وارد سیاسی محسوب می‌شود، یک بار دیگر این فرصت را خواهد داشت که در نشست آتی سران بزرگترین قدرت‌های جهان «گروه هفت یا هشت»، نخبگان سیاسی دنیا را که در کمپ دیوید میزبان آن‌ها خواهد بود، مبهوت کند. دونالد ترامپ تمایل خود را برای دعوت از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به نشست کمپ دیوید پنهان نکرده است، اقدامی که می‌تواند انتقاد‌های زیادی را به دنبال داشته باشد.
فارسفارس8 ساعت قبل
مونته‌نگرو آخرین کشوری بود که در سال ۲۰۱۷ به ناتو پیوست و براساس بیانیه نشست لندن قرار است مقدونیه شمالی نیز به این ائتلاف بپیوندد و صربستان و بوسنی نیز در مسیر الحاق به این سازمان هستند. به گزارش فارس، در پایان نشست ۲ روزه سران ناتو در لندن، بیانیه‌ای ۹ بندی صادر شد. وی عنوان کرد: در نشست لندن همچنین برخلاف نشست‌های رسمی سران از کشورهای شریک ناتو و اعضای سازوکارهای مختلف این سازمان همانند اعضای ابتکار همکاری استانبول یا گفت‌وگوی مدیترانه‌ای دعوتی نشده بود و این رهبران در لندن حاضر نبودند. * چرا جانسون حضوری پررنگ نداشت؟ وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه «بوریس جانسون» نخست‌وزیر بریتانیا میزبان نشست سران ناتو بود، ولی به نظر می‌رسید حضوری چندان پررنگ در این نشست نداشت نیز عنوان کرد: نشست سران ناتو در حالی در لندن برگزار شد که یک هفته بعد از این نشست، یکی از مهمترین و سرنوشت‌سازترین انتخابات سراسری در کشور بریتانیا برگزار خواهد شد. ترکیه دومین ارتش بزرگ ناتو بعد از آمریکا را در اختیار دارد و عدم همراهی ترکیه، معضل اساسی برای اعضای ناتو است که باید به فکر چاره و راه‌حلی برای آن باشند.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
«امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که بدون مشارکت مسکو ایجاد یک ساختار جدید امنیتی در اروپا غیر ممکن خواهد بود. «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا نیز تمدید پیمان کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی معروف به «استارت-۳» را بعید ندانست. من درباره این مسئله با ولادیمیر پوتین صحبت کرده‌ام.» به طور غیرمنتظره «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو نیز از مواضع روسای جمهوری فرانسه و آمریکا حمایت کرد. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در این زمان در سوچی بسر می‌برد. رئیس جمهوری فرانسه اصلی‌ترین لابی برگزاری نشست سران گروه نرماندی بود که قرار است به زودی در پاریس برگزار شود.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ دختر خردسالش سرماخورده بود، او را به درمانگاه برد، تمام دغدغه‌اش بازگشت سلامتی دخترش بود اما ناگهان اتفاق دیگری رخ داد. پدر مهربان دچار حادثه‌ای تلخ شد و سه فرزندش را ترک کرد اما حالا اعضای بدن او به چند بیمار نیازمند اهدا شده و این تنها دلیل آرامش خانواده‌اش است. پزشکان می‌گفتند در صورت رضایت خانواده داوود، اعضای بدن او به چند بیمار نیازمند پیوند زده می‌شود و به آنها زندگی دوباره‌ای می‌بخشد. " به این ترتیب و با رضایت اولیای بیمار مرگ مغزی، وی برای انجام عمل اهدا از بیمارستان شفای سمنان به بیمارستان سینای تهران منتقل شد. دکتر ساناز دهقانی؛ رئیس واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینا در این باره می‌گوید: با تلاش پزشکان متخصص کلیه‌های بیمار مرگ مغزی به دو بیمار نیازمند اهدا شد.
ایمناایمنا11 ساعت قبل
وی افزود: پیمان ناتو ۷۰ سال پیش به ابتکار آمریکا برای مواجه با تهدید کمونیسم و شوروی سابق در مقابل پیمان ورشو تشکیل شد. این کشورها اعتقاد به تشکیل ارتش مستقل اروپایی دارند اما تاکنون این خواسته و آرزو تحقق نیافته و آمریکا توانسته با برچسب امنیتی برای اروپا و آمریکا پیمان ناتو را حفظ کند. مداخلات آمریکا و ناتو در کشورهای حوزه بالکان، بوسنی و کوزوو نمایشی از قدرت آمریکا بود تا نشان دهد اروپایی‌ها هنوز به پیمان ناتو نیاز دارند. این تحلیلگر مسائل بین الملل افزود: ناتو با حضور آمریکا تعریف می‌شود و بدون آن از اهمیت چندانی برخوردار نخواهد بود. آمریکا بزرگترین بودجه نظامی جهان را در دست دارد و بزرگترین تأمین کننده بودجه نظامی ناتو است که در بیش از ۷۰۰ نقطه جهان پایگاه نظامی دارد و نشان دهنده قدرت و توان نظامی آمریکا است.
فارسفارس11 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «گاردین» در یادداشتی نوشت، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه ماه گذشته گفت «پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) دچار مرگ مغزی شده است. تنها گلایه‌ آمریکا از ناتو این است که سایر اعضای آن به اندازه کافی پول خرج نمی‌کنند اما واشنگتن دوبرابر آن‌ها در ناتو هزینه می‌کند. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در انتقاد از اظهارات ماکرون درباره ناتو گفت: «فکر می‌کنم هیچ‌کس به اندازه فرانسه به این [ائتلاف] نیاز ندارد. بی ثباتی فرای مرزهای کشورهای عضو ناتو به مهاجرت‌های بی قاعده دامن زده و کشورهای ناتو با تهدیدهای سایبری و ترکیبی مواجه هستند». با وجود توجیه‌سازی‌های انجام شده برای حفظ موجودیت ناتو، اختلافات در میان اعضای این پیمان همچنان در حال گسترش است.
رکنارکنا12 ساعت قبل
اما حالا اعضای بدن او به چند بیمار نیازمند اهدا شده است تنها دلیل آرامش خانواده‌اش است. شنبه نهم آذرماه امسال بود که داوود ۳۵ ساله راننده تاکسی شهر سمنان وقتی از سرکار به خانه برگشت متوجه شد دخترش سرما خورده است. خودمان را که بیمارستان رساندیم داوود را دیدیم که روی تخت آرام گرفته و پزشکان درحال درمان او هستند. پزشکان می‌گفتند اگر خانواده داوود رضایت خود را اعلام کنند اعضای بدن او به چند بیمار نیازمند پیوند زده می‌شود وبه آنها زندگی دوباره‌ای می‌بخشد. به این ترتیب و با رضایت اولیای بیمار مرگ مغزی، او برای انجام عمل اهدا از بیمارستان شفای سمنان به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، گفت در ملاقات چهارجانبه‌ای که با سران کشور‌های آلمان، ترکیه و فرانسه داشت تهدید پ‌ک‌ک برای آنکارا مهم و واقعی شناخته شده است. او گفت: «درباره پیچیدگی شدید اوضاع در شمال سوریه گفت‌وگو کردیم. فشار زیادی که ترکیه با آن روبه‌رو است از جمله حدود چهار میلیون مهاجر و تهدید تروریستی پ‌ک‌ک مورد پذیرش ما قرار گرفت.» جانسون در ادامه تاکید کرد «این تهدید واقعی است که باید تصدیق شود.» نخست وزیر انگلیس در ادامه اضافه کرد: «برنامه‌های ترکیه در شمال سوریه باید درک شود و ما باید از هرگونه سوءتفاهم در میان متحدان ناتو اجتناب کنیم. از جمله اختلافات میان اعضای ناتو عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه بود که آنکارا در ماه اکتبر به منظور بیرون کردن نیرو‌های کرد از شمال سوریه در این منطقه آغاز کرد. رئیس‌جمهور فرانسه در انتقاد از این اقدام ترکیه گفته بود ناتو دچار مرگ مغزی شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
از طرفی ترکیه نیز با یونان مشکلاتی دارد که در سازمان ناتو نیز اثر می‌گذارد. از طرفی کشورهای عضو ناتو دارای دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به روسیه هستند؛ برخی موافق همکاری و عده‌ای مخالف آن هستند. طبق بند ۵ منشور ناتو اگر کشوری تحت حمله یک نیروی غیر عضو ناتو قرار گیرد این تهاجم به نوعی تهاجم به کل ناتو تلقی می‌شود و از آن عضو ناتو که مورد تجاوز قرار گرفته حمایت خواهد شد. اما از آنجایی که امروزه بیشتر بحث رقابت‌های دوجانبه‌ای مانند چین و روسیه، چین و آمریکا، روسیه و آمریکا مطرح است. از طرف دیگر اروپا نیز روسیه را تهدیدی بزرگ می‌داند و به جرات می‌توان گفت که یکی از عوامل پابرجا بودن ناتو این است که روسیه تهدید خطرناک علیه اروپا به شمار می‌آید.
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
همزمان خانواده بهمن با حضور در بیمارستان رضایت خود را برای اهدای اعضای بدن فرزندشان اعلام کردند. او از من خواست تا رضایت دهم اعضای بدن فرزندم نجات‌بخش جان چند بیمار شود. خیلی سخت بود، اما قبول کردم و حالا هم راضی هستم که چند بیمار با اعضای بدن فرزندم نفس می‌کشند، ولی آن‌ها را نمی‌شناسم. اینطور راحت‌تر هستم.» در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و در شرح ماجرا گفت: «من و بهمن سال‌ها بچه محل بودیم. احساس کردم نگاه معناداری به ما کرد به همین دلیل عصبانی شدم و شب حادثه سراغش رفتم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، ۹ ماه قبل مأموران پلیس از طریق حراست بیمارستانی در تهران در جریان مرگ مغزی پسر جوانی در یک درگیری قرار گرفتند. در ادامه متهم مورد بازجویی قرار گرفت و گفت: ما با هم درگیر شدیم اما هوا تاریک بود و من متوجه نشدم چطور ضربه بر بدن مقتول وارد شد و از اینکه چنین اتفاقی افتاده‌است پشیمان هستم. مادر مقتول گفت: او آخرین فرزند من بود تازه از سربازی برگشته و کار می‌کرد. مادر مقتول ادامه داد: پسرم را خیلی دوست داشتم نمی‌توانم نبودنش را تحمل کنم ۹ ماه از حادثه گذشته و هنوز زندگیم تباه است انگار روز اولی است که بچه‌ام را خاک کرده‌ام. وقتی نوبت به متهم رسید او گفت: ساعت ۱۱ شب بود که من و مقتول بر سر موضوعی در خیابان با هم درگیر شدیم.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
دشمنی ناتو با چین و روسیه، حمله ترکیه به سوریه در کنار اجرا نکردن تعهدات مالی به ویژه اعضای موثر ناتو از جمله محور‌های اختلافات درز کرده سران این پیمان نظامی در نشست لندن بود. مواضع ناتو در قبال چین و روسیه نیز از دیگر اختلافات برجسته‌ای بود که در نشست سران این پیمان نظامی در لندن اشکار‌تر شده است. موضوع تعهدات مالی و افزایش بودجه نظامی کشور‌های عضو ناتو از دیگر اختلافات این نشست بود. رئیس جمهور امریکا که بیش از ۲۸ کشور دیگر عضو پیمان نظامی ناتو در امور نظامی‌گری و تامین هزینه‌های ناتو عمل کرده است بار‌ها از پای بند نبودن کشور‌های عضو ناتو در تامین هزینه‌های این سازمان و بودجه نظامی انتقاد کرده است. اختلافات میان آمریکا کانادا، آلمان، فرانسه و ترکیه فقط بخشی از اختلاف نظر‌ها در نشست دو روزه ناتو در لندن بود.
فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
باشگاه خبرنگاران: لحظه شیر دادن مادری که در کما بود به دختر بچه گرسنه‌اش، صحنه‌ای احساسی را ایجاد کرد. اما مارتین دلگادو همسر فریرا اصرار داشت که همسرش از کما خارج می‌شود. پانزده روز بعد یک آزمایش پزشکی نشان داد که این مادر که سه فرزند دارد، فعالیت عصبی دارد، اما بیدار نیست. در کمال ناباوری زن که تا آن لحظه در کما بود، خود را آماده شیر دادن به فرزندش کرد. در این لحظه همه شاهدان با دیدن این معجزه احساسی که مادر و دختر در آغوش هم قرار گرفتند، گریه می‌کردند.
مهرمهر23 ساعت قبل
رئیس جمهور فرانسه در حاشیه اجلاس ناتو در لندن با بیان اینکه روسیه یک شریک برای حل مسائل بین المللی است گفت: ما باید برای تقویت منافع مشترک تلاش کنیم. اختلاف نظرهایی میان ما (غرب و روسیه) وجود دارد که موجب جدا شدن غرب از روسیه شده است. ترامپ در انتقاد از ماکرون حتی به این موضوع نیز اشاره کرد که احتمال خروج فرانسه از ناتو وجود دارد. هشدار به غرب با تعریف از روسیه یا نزدیک شدن به پوتیناین احتمال وجود دارد که ماکرون برای ترساندن بلوک غرب از نزدیک شدن فرانسه به روسیه، درباره لزوم دوستی با مسکو سخن گفته باشد. به عبارت دیگر شاید ماکرون برای جلوگیری از شدت گرفتن انتقادها از فرانسه در خصوص لزوم نزدیک شدن به مسکو سخن گفته باشد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
این اولویت شماره یک ما بوده و هنوز عملی نشده است.» بعد از این صحبت‌های مکرون، ترامپ از او گلایه کرد که از پاسخ به سوال وی طفره رفته است. کولنی»، مدیر برنامه اروپایی در مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی، می‌گوید: «رئیس‌جمهور تقابل چهره به چهره را دوست ندارد و کاملا نمی‌داند چگونه نسبت به پایان دادن ماجرایی که شروع کرده واکنش نشان دهد. اگرچه هدف این نشست کاهش اختلافات میان اعضای ناتو بود اما ظاهرا چنین اتفاقی رخ نداد. اوکنز»، که معاون سفیر در بریتانیا در ماه‌های اول ریاست‌جمهوری ترامپ بود، می‌گوید: «ترامپ در موقعیت بدی است. انتقاد او از ناتو مصداق این موضع بود و به‌نظر می‌رسد این تحولات همگی در برابر رویکرد «ابتدا آمریکا» ی ترامپ قرار دارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز (چهارشنبه) باز هم از اظهارات خود مبنی بر مرگ مغزی شدن سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) دفاع کرده و گفت آن اظهارات بود که موجب آغاز گفت‌وگوهایی درباره مسیر نظامی این سازمان شد. در حقیقت، آن [صحبت‌ها] باعث شد که برخی مباحثات جدی و بنیادین آغاز شود. وی با بیان اینکه لازم است اعضای ناتو درباره مشخص کردن دشمنان خود صحبت کنند، توضیح داد: «مباحثات [ناتو] باید درباره مسائل دیگری به جز موضوعات مالی و بودجه باشد». نشست مراسم هفتاد سالگی ناتو که این هفته در لندن برگزار می‌شود، قرار است درباره برنامه‌ها جهت ارتقای آمادگی نظامی ناتو، اعلام فضای خارجی زمین به عنوان منطقه عملیاتی نظامی، به‌روزرسانی برنامه ضد تروریسم و افزایش بودجه نظامی این سازمان باشد. پیش از اظهارات امروز ماکرون، «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو در واکنش مجدد به نظر مرگ مغزی ماکرون، گفت: «ناتو فعال است، ناتو چابک است، ناتو منعطف است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
در این مقاله با اشاره به اوضاع فعلی ناتو، آمده است: بی‌تفاوتی آمریکا در قبال تعهداتی که ذیل اتحاد با این سازمان نظامی فراآتلانتیک ملزم به اجرای آنها شده، این اتحاد را به کما فرو برده و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا همچنان بزرگترین دردسر ناتو به شمار می‌رود. بحران فعلی که در این اتحادیه نظامی بوجود آمده بیشتر از آن که یک بحران فرانسوی و یا ترکیه‌ای باشد، سرمنشأ آن آمریکا به شمار می‌رود و یک بحران کاملا آمریکایی است. بنابراین، بحران فعلی در این اتحاد را می‌توان نوعی بحران آمریکایی تلقی کرد که البته تمام آن برای متحدان اروپایی آمریکا، پدیده‌ای نسبتا جدید است. بازیگر اصلی ناتو که نقطه ثقل آن نیز به شمار می‌رود، دیگر به اندازه کافی به این اتحاد نظامی ایمان ندارد تا هزینه‌های دیپلماتیک و نظامی لازم برای حفظ آن را بپردازد. افزایش درگیری و تنش اعضای ناتو با ترکیه می‌تواند وضعیت فعلی را بدتر کند و آنکارا را نیز به مدار روسی یا چینی پرتاب کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
به نقل از خبرگزاری رویترز، در هنگام ورود به جلسه سران ناتو در واتفورد انگلیس از امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه پرسیده شد که آیا او پای نظر خود درباره «مرگ مغزی ناتو» می‌ایستد که او در پاسخ به خبرنگاران گفت: بله، قطعا. در واقع این امر به ما این اجازه را می‌دهد که بحث‌های مهمی را مطرح کنیم. او گفت که این مباحث شامل چگونگی ایجاد صلحی با دوام در اروپا و مشخص کردن این است که تشخیص دهیم چه کسی دشمن است. پس من فکر می‌کنم این مسئولیت ما بود که ابهاماتی را که می‌تواند مخرب باشد مطرح کنیم و با یک بحث استراتژیک واقعی برآن غلبه کنیم. این شروع شده و من راضی هستم. "
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه امروز چهارشنبه بار دیگر بر گفته‌های پیشین خود درباره مرگ مغزی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تأکید کرد. این در حالیست که «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو دیروز سه‌ شنبه در سخنانی به موضع گیری اخیر رئیس جمهوری فرانسه درباره «مرگ مغزی ناتو» واکنش نشان داد. «ینس استولتنبرگ» در این خصوص گفت: ناتو با مرگ فاصله دارد یا دست کم مغز این سازمان هنوز زنده است. این درحالیست که امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه سه شنبه گذشته در سخنانی به انتقادها از وی در خصوص موضع گیری خود درباره ناتو واکنش نشان داد. گفتنی است، ماکرون در هفته‌های گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرد که به دلیل اقدامات آمریکا ناتو دچار مرگ مغزی شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز (چهارشنبه) باز هم از اظهارات خود مبنی بر مرگ مغزی شدن سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) دفاع کرده و گفت آن اظهارات بود که موجب آغاز گفت‌وگوهایی درباره مسیر نظامی این سازمان شد. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ماکرون پیش از ورود به اجلاس ناتو در لندن به سوال یک خبرنگار درباره اینکه آیا هنوز به اظهارات پیشین خود معتقد است، گفت: «بله قطعا. وی با بیان اینکه لازم است اعضای ناتو درباره مشخص کردن دشمنان خود صحبت کنند، توضیح داد: «مباحثات [ناتو] باید درباره مسائل دیگری به جز موضوعات مالی و بودجه باشد». خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز به نقل از رئیس‌جمهور فرانسه نوشت: «پس به نظرم، این از وظایف ما است که ابهامات آسیب‌زا را مطرح کرده و یک بحث استراتژیک واقعی را شروع کنیم». نشست مراسم هفتاد سالگی ناتو که این هفته در لندن برگزار می‌شود، قرار است درباره برنامه‌ها جهت ارتقای آمادگی نظامی ناتو، اعلام فضای خارجی زمین به عنوان منطقه عملیاتی نظامی، به‌روزرسانی برنامه ضدتروریسم و افزایش بودجه نظامی این سازمان باشد.
فارسفارس1 روز قبل
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ماکرون پیش از ورود به اجلاس ناتو در لندن به سوال یک خبرنگار درباره اینکه آیا هنوز به اظهارات پیشین خود معتقد است، گفت: «بله قطعا. در حقیقت، آن [صحبت‌ها] باعث شد که برخی مباحثات جدی و بنیادین آغاز شود. وی با بیان اینکه لازم است اعضای ناتو درباره مشخص کردن دشمنان خود صحبت کنند، توضیح داد: «مباحثات [ناتو] باید درباره مسائل دیگری به جز موضوعات مالی و بودجه باشد». نشست مراسم هفتاد سالگی ناتو که این هفته در لندن برگزار می‌شود، قرار است درباره برنامه‌ها جهت ارتقای آمادگی نظامی ناتو، اعلام فضای خارجی زمین به عنوان منطقه عملیاتی نظامی، به‌روزرسانی برنامه ضد تروریسم و افزایش بودجه نظامی این سازمان باشد. (جزئیات بیشتر) پیش از اظهارات امروز ماکرون، «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو در واکنش مجدد به نظر مرگ مغزی ماکرون، گفت: «ناتو فعال است، ناتو چابک است، ناتو منعطف است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
درواقع سران ناتو در اجلاس دو روزه لندن باید با یکی از مهلک‌ترین مخالفانشان رودررو شوند؛ خودشان. ترامپ در ماه‌های اخیر با اعلام از سرگیری مذاکرات صلح با طالبان خبر از نزدیک بودن صلح در افغانستان و کاهش نیروهای نظامی آمریکا در این کشور داد. ترامپ حتی پیش از انتخاب شدن به ریاست جمهوری آمریکا در اظهارنظری سودمندی ناتو را زیر سؤال برد و آن را «منسوخ» خواند. بر اساس گفته توماس والاسک، عضو ارشد اندیشکده کارنگی اروپا، مشکل فقط به معنای نداشتن بمب، گلوله، موشک، هواپیما در مقابل دشمن نیست. ، اتحاد به این معناست که وقتی می‌گوییم متحدیم یعنی اگر اتفاق بدی بیفتد، تمام ۲۹ عضو آماده پاسخگویی باشند.
مهرمهر1 روز قبل
خبرگزاری مهر- گروه بین الملل: این روزها نشست کشورهای عضو ناتو یا همان پیمان آتلانتیک شمالی در لندن در حال برگزاری است. باز نشر ویدئوی سخنان چند سال پیش کوربین که در آن گفته بود کاش کشورش عضو ناتو نبود موجب حملات رسانه‌ای گسترده‌ای به وی شد. حضور نظامی روسیه درمنطقه کریمه و درگیری با اوکراین ناتو را حساس‌تر نیز کرده است. به نظر من روسیه و چین تهدید ناتو نیستند بلکه کاملا مشخص است که تروریسم خطر اصلی ناتو است. این در حالیست که روند معمول کشورهای عضو ناتو در سال‌های اخیر کاهش بودجه نظامی بوده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
فرماندهی کل نیروهای مسلح لیبی در بیانیه‌ای شدیداللحنی به امضای یادداشت تفاهم امنیتی و دریایی میان دولت وفاق ملی این کشور و ترکیه واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبرگزاری اسپوتنیک، فرماندهی کل نیروهای مسلح مستقر در شرق لیبی وابسته به خلیفه حفتر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: فرماندهی کل نیروهای مسلح لیبی آنچه درخصوص امضای یادداشت تفاهم امنیتی و دریایی میان دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فائز السراج و دولت ترکیه منتشر شده را پیگیری کرده و معتقد است اینگونه توافقات و تفاهم‌های باطل هیچ تاثیری در رویارویی با دولت لیبی ندارند. ترکیه و دولت وفاق ملی لیبی اخیرا در مورد حریم دریایی خود در دریای مدیترانه توافقی امضا کردند. دولت ترکیه پنج‌شنبه امضای این توافق و قرارداد دیگری درباره توسعه همکاری‌های امنیتی و نظامی بین دو کشور را اعلام کرد اما درباره جزئیات توافق و محل دقیق مرزهای دریایی دو کشور اطلاعاتی نداد. در همین راستا، مصر، یونان و قبرس با صدور بیانیه مشترکی توافق ترکیه و دولت وفاق ملی لیبی در مورد حریم دریایی خود در دریای مدیترانه را «بی‌اثر» خواندند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
یک عضو بدقلق دیگر ناتو، این روزها ترکیه است که به خاطر عدم حمایت اعضای اروپائی ناتو از دست آنها عصبانی است و مدام خط و نشان می‌کشد. روابط بین اعضا سردتر از سال‌های پیش است و برخی حتی مرگ ناتو را پیشبینی میکنند. از جمله چالش‌های ترامپ با ناتو این بود که می‌گفت، ناتو به شدت وابسته به آمریکا شده و ایالات متحده هزینه سرپا ماندن آن را پرداخت می‌کند. تهدیدهای ترامپ اروپائی‌ها را واداشت تا در خواست ترامپ را تا اندازه‌ای جدی بگیرند و به فکر این بیفتند که به شکلی تدریجی آن را اجرا کنند. به هر حال به نظر می‌رسد که اروپائی‌ها چاره‌ای جز اجرای خواسته‌های آمریکا در زمینه ناتو ندارند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - همسر ابراهیم آبادی درباره وضعیت جسمانی این هنرمند توضیحاتی ارائه دادهمسر ابراهیم آبادی: به کما رفتن همسرم ضعف شدید جسمانی بودهملیحه ابراهیمی همسر ابراهیم آبادی درباره آخرین وضعیت جسمانی همسرش گفت: وضعیت همسرم نسبت به چند روز گذشته تغییری نداشته و وی همچنان در کما به سر می‌برد. همسر بازیگر پیشکسوت سینما درباره دلیل به کما رفتن آبادی تاکید کرد: هنوز دلیل خاصی از سوی پزشکان درباره دلیل به کما رفتن همسرم اعلام نشده اما وی نزدیک به هفت ساعت بعد از عمل تکه برداری از ریه به کما رفت. پزشکان اعلام کردند که دلیل احتمالی به کما رفتن همسرم ضعف شدید جسمانی بوده است. وی در همین راستا ادامه داد: در حال حاضر آبادی در کما به سر برده و هیچ دستوری از مغز وی صادر نمی‌شود، البته وی به هیچ عنوان ضایعه مغزی نداشته است، بلکه به دلیل به کما رفتن در حال حاضر مغز دستوری صادر نمی‌کند. اینکه بگوییم همسرم دچار مرگ مغزی شده به هیچ وجه اینطور نیست.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - ابراهیم آبادی بازیگر پیشکسوت پس از یک دوره بیماری در ۸۵ سالگی چشم از جهان فروبستبازیگر پیشکسوت سینما درگذشتابراهیم آبادی که از مدتی پیش در بیمارستان بستری بود از دنیا رفت. این بازیگر پیشکسوت و پر کار سینما و تلویزیون آثار خاطره‌انگیز بسیاری داشت. آبادی از مدتی پیش در بیمارستان بستری شده و به کما رفته بود. او در سینما هم آثار زیادی داشت که «مربای شیرین»، «توکیو بدون توقف» و «آپارتمان شماره ۱۳» سه نمونه از آن‌ها است. بیشتر بدانید: آیا ابراهیم آبادی دچار مرگ مغزی شده؟ منبع: khabaronline. ir
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو امروز چهارشنبه قبل از آغاز مذاکرات رهبران ناتو در اظهاراتی گفت: ناتو چابک، فعال و سازگار است. این اظهارات استولتنبرگ در واکنش به سخنان چندی قبل «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در گفتگو با اکونومیست است که ناتو را گرفتار مرگ مغزی توصیف کرده بود. دستور کار نشست ناتو بر تروریسم، کنترل تسلیحاتی و روابط با روسیه تمرکز دارد و بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس گفته است که عوامل وحدت ناتو بیش از عوامل تفرقه است.
فارسفارس1 روز قبل
دبیر کل ناتو در واکنش مجدد به اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر مرگ مغزی ناتو، گفت ناتو فعال بوده و موفق‌ترین اتحاد در تاریخ جهان است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه اختلافات داخلی اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) که در نشست لندن بیش از پیش آشکار شده، «ینس استولتنبرگ» دبیر کل این سازمان به انتقادات فرانسه از ناتو دوباره واکنش نشان داد. استولتنبرگ امروز (چهارشنبه) در واکنش به سخنان «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر «مرگ مغزی ناتو»، گفت: «ناتو فعال است، ناتو چابک است، ناتو منعطف است. ماکرون ماه گذشته در مصاحبه با نشریه «اکونومیست» گفته بود که ناتو اکنون در وضعیت «مرگ مغزی» به سر می‌برد و اینکه ناتو باید به جای تمرکز بر روسیه و چین، روی تروریسم متمرکز شود. به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی همچنین توضیح داد که مطمئن است اعضای ناتو می‌توانند بر اختلافات خود بر سر برنامه‌های دفاعی به توافق برسند و بر مشکلات فائق بیایند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
این در حالی‌ست آینده این پیمان نظامی، در شک و تردید قرار گرفته است. پیمان ناتو در ابتدا برای مقابله با نیروی نظامی روسیه شکل گرفت، اما صعود چین به اریکه قدرت، موازنه قدرت نظامی در جهان را تغییر داده است. هزینه‌های دفاعیدر آخرین نشست ناتو در ژوییه ۲۰۱۸، اختلاف بر سر هزینه‌های دفاعی ناتو بر کل نشست سایه افکنده بود. ترامپ در نشست ناتو در لندن، بار دیگر بر نظر خود پافشاری خواهد کرد. مقامات ناتو این فرصت را در نشست لندن خواهند داشت تا تشکیل «ستاد فرماندهی فضایی» ناتو را به طور رسمی اعلام کنند.

به انتهای لیست رسیدید