مریم جعفری

مریم جعفری

گفتگو‌های تلخ / مادر صدف: جگرگوشه‌ام را بیرحمانه از دست دادم / الناز جواهر بود! + فیلم

رکنارکنا6 روز قبل
مادر صدف حاجی آقاوند: جگرگوشه‌ام را بیرحمانه از دست دادممریم جعفری مادر صدف حاجی آقاوند در گفتگو با خبرنگار رکنا گفت: حسم مثل هر مادر دیگری است که جگرگوشه‌اش را بیرحمانه از دست داده و چیزی متفاوت از بقیه نیستم. درخواستم مثل بقیه این است که با عاملین این فاجعه برخورد و از تکرار این فاجعه برای سایر مردم و هموطنانم جلوگیری شود. در دانشگاه هم در دانشگاه شریف قبول شد و تا فوق لیسانس درس خواند. از مسئولین چه انتظاری می‌توانم داشته باشم؟ دختر من از دست رفته است و من تنها او ار می‌خواهم. یک عمر زحمت کشیده بود، محرومیت و محرومیت کشیده بود تا به اینجا رسیده بود.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نخستین دوره جایزه ملی غزل «حسین جلال پور» (جایزه مستقل غزل) با معرفی برگزیدگان این دوره به کار خود پایان داد. دبیر نخستین دوره جایزه ملی حسین جلال پور گفت: از شهرداری و شورای اسلامی شهر گناوه که حمایت مجدانه از این رویداد ادبی ملی کردند تقدیر و تشکر ویژه می‌کنم و اگر پشتیبانی آنان نبود، این برنامه برگزار نمی‌شد. هیأت مؤسس جایزه ملی ندا ابن‌علی، عزت‌الله بهمنی، ابراهیم اسماعیلی‌اراضی، حسن فرهادی، مهدی بیات‌نسب و اعضای هیأت علمی امید طبیب‌زاده، علی هوشمند، ارمغان بهداروند، حمیدرضا وطن‌خواه و محمدسعید میرزایی بودند. همچنین در آئین اختتامیه نخستین دوره جایزه ملی غزل «حسین جلال پور» از کتاب «غزل برای غزل» ویژه شناخت شاعرانگی حسین جلال پور نوشته عبدالله رئیسی با حضور شاعران و هنرمندان رونمایی شد. جشن تولد ۴۳ سالگی شاعر فقید حسین جلال پور، پخش کلیپ، اجرای موسیقی و شعرخوانی شاعران و تجلیل از برگزیدگان از بخش‌های دیگر این مراسم بود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، ۱۱ بانوی هنرمند، نویسنده و شاعر در ترکیب شوراهای انتخاب و داوری نخستین جشنواره فرهنگی و هنری «مهر مادر» قرار گرفتند. اسامی این یازده بانوی هنرمند عبارتند از: -نرگس آبیار نویسنده و کارگردان سینما، -انسیه شاه حسینی نویسنده و کارگردان سینما-لیلا میرهادی کارگردان-سارا ناصرنصیر شاعر-محبوبه زارعی نویسنده-سمیرا رستمی نویسنده-فاطمه بهبودی عکاس خبری و مستندساز اجتماعی-سمیه تاجیک (سپنتا) نویسنده-مریم جعفری آذرمانی شاعر-اعظم السادات رزاقی نقاش- شیما خشخاشی گرافیستنخستین جشنواره فرهنگی هنری «مهر مادر» با موضوعات روز مادر، مادران شهدا و ایثارگران و محوریت مهر مادر در تربیت فرزندان، ایثار و از خودگذشتگی مادران، حضرت زهرا (س) الگوی مادران، نقش شیر مادر در تغذیه نوزادان، مهر مادر از گذشته، حال و آینده، تأثیر مهر مادر درخانواده و اجتماع، مهر مادر در فرهنگ، آداب و رسوم، نقش مادربزرگ در تحکیم و انسجام خانواده و … برپا خواهد شد. این جشنواره در ۷ بخش فیلم، عکس، شعر و ترانه، داستان کوتاه، خاطره، نقاشی و پوستر برگزار می‌شود. برگزارکنندگان این جشنواره در تاریخ ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۸، مصادف با ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، ۶۱ جایزه، به مناسبت شصت‌و یکمین سال تأسیس کارخانه بیسکویت مادر اهدا خواهند کرد. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
فاطره سعادت نژاد، دانشجوی کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی (گرایش منابع)، دانشگاه مازندران۴۳- مجتبی زمردکار کارشناسی ارشد معارف قرآن دانشگاه مفید قم۴۴. سعیده سمیعی، کارشناسی ارشد، علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی۸۸- سیده منصوره موسوی، کارشناسی پرستاری، دانشگاه علوم پزشکی زنجان۸۹-. امین سبزی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه معارف اسلامی قم۹۶. فاطمه منصوری فرد، دانشجوی کارشناسی علوم قرآنی، دانشگاه خوارزمی۱۰۶. امین رسولی، دانشجوی کارشناسی حقوق، دانشگاه آزاد اسلامشهر۱۰۷. کمال کشاورز زمانیان، دانشجوی ارشد مدرسی معارف اسلامی، (گرایش انقلاب اسلامی)، دانشگاه معارف اسلامی قم۱۱۱.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی درخصوص ارزیابی‌اش از شمشیربازی کشورمان با اشاره به باختی که قبلا ایتالیایی‌ها مقابل ما داشتند، اظهار کرد: ما به خوبی طعم قدرت شمشیربازی ایران را چشیده‌ایم و دنیا به تیم ملی سابر ایران که پیمان فخری مربی آن است، احترام می‌گذارد. بخصوص تماشای «جام ارجان» که قسمتی از تاریخ ایران است بسیار لذت بخش بود. در ادامه این دیدار صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن توضیحاتی درخصوص ارزشمندی و قدمت «جام ارجان» از جیورجیو اسکارسو دعوت کرد که در صورت تمایل از نمونه اصلی جام در موزه ملی ایران دیدن کند. عضو ارشد کمیته ملی المپیک ایتالیا ضمن تشکر از صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برای اینکه ایتالیا را دوست خود می‌داند، افزود: به نام ورزش ایتالیا قول می‌دهم که در تمامی زمینه‌ها مساعدت و همکاری لازم را با شما خواهم داشت و قول می‌دهم تمامی مطالبی که شما مطرح کردید را شخصا و به صورت کتبی به رئیس کمیته ملی المپیک ایتالیا انتقال دهم. در پایان این نشست جیورجیو اسکارسو عضو ارشد کمیته ملی المپیک ایتالیا و نایب رئیس فدراسیون جهانی شمشیربازی انواع مدال‌های طلا، نقره و برنز ایتالیا را که از سال ۲۰۱۴ تغییر کرده است به همراه یادبود دیگری به رئیس کمیته ملی المپیک تقدیم کرد.
طرفداریطرفداری1 ماه قبل
به گزارش فارس، جیورجیو اسکارسو عضو کمیته اجرایی و نایب رییس فدراسیون جهانی شمشیربازی ضمن ابراز خوشحالی از حضورش در ایران گفت: قبل از حضور در کشور شما خیلی از افراد من را از آمدن به ایران منع می‌کردند اما هم اکنون بسیار خوشحالم که در ایران حضور پیدا کردم و از نزدیک می‌بینم که تبلیغات درباره ایران اشتباه بود. وی در خصوص ارزیابی اش از شمشیربازی کشورمان با اشاره به باختی که قبلا ایتالیایی‌ها مقابل ایران داشتند، اظهارداشت: ما به خوبی طعم قدرت شمشیربازی ایران را چشیده‌ایم و دنیا به تیم ملی سابر ایران که پیمان فخری مربی آن است، احترام می‌گذارد. در ادامه این دیدار صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن توضیحاتی درخصوص ارزشمندی و قدمت «جام ارجان» از جیورجیو اسکارسو دعوت کرد که در صورت تمایل از نمونه اصلی جام در موزه ملی ایران دیدن کند. عضو ارشد کمیته ملی المپیک ایتالیا ضمن تشکر از صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برای اینکه ایتالیا را دوست خود می‌داند، افزود: به نام ورزش ایتالیا قول می‌دهم که در تمامی زمینه‌ها مساعدت و همکاری لازم را با شما خواهم داشت و قول می‌دهم تمامی مطالبی که شما مطرح کردید را شخصا و به صورت کتبی به رئیس کمیته ملی المپیک ایتالیا انتقال دهم. در پایان این نشست جیورجیو اسکارسو عضو ارشد کمیته ملی المپیک ایتالیا و نایب رییس فدراسیون جهانی شمشیربازی انواع مدال‌های طلا، نقره و برنز ایتالیا را که از سال ۲۰۱۴ تغییر کرده به همراه یادبود دیگری به رئیس کمیته ملی المپیک تقدیم کرد.
برنابرنا1 ماه قبل
پانزدهمین نشست کمیسیون همبستگی المپیک کمیته ملی المپیک روز دوشنبه ۲۷ آبان در محل سالن جلسات کمیته ملی المپیک برگزار شد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، کمیسیون همبستگی المپیک در راستای برنامه‌های کمیسیون سولیداریتی IOC، با هدف توسعه ارزش‌های المپیک در میان ورزشکاران، مربیان و مدیران، در سال ۱۳۹۸ برگزاری سه برنامه «دوره تربیت سفیران المپیک ویژه قهرمانان نوجوان»، «همایش ورزش پاک ویژه ورزشکاران، داوران و مربیان» و «طرح حمایت از مهاجران پناهجو ویژه ورزشکاران مهاجر افغان» را در دستور کار خود قرار داده است. در ابتدای نشست فرزانه ترکان رئیس کمیسیون همبستگی المپیک گزارشی از برگزاری موفق دو برنامه دوره تربیت سفیران المپیک ویژه قهرمانان نوجوان در شهریور ۹۸ که به تفکیک دانش آموزان قهرمان دختر و پسر که با همکاری فدراسیون ورزش دانش آموزی برگزار شد و همایش ورزش پاک ویژه ورزشکاران، داوران و مربیان بین المللی در آبان ماه ۹۸ که با محوریت شناخت آخرین قواعد WADA، پرهیز از ناداوری، روش‌های علمی پیشگیری از آسیب‌ها در ورزش حرفه‌ای و دوپینگ برگزار شد، ارائه کرد و مقرر شد با توجه به اهداف بلند مدت دوره تربیت سفیران المپیک، جهت اجرای فاز بعدی پروژه، با نمایندگان فدراسیون دانش آموزی هماهنگی‌های لازم صورت بگیرد. همچنین در ادامه نشست رئیس کمیسیون همبستگی المپیک از مریم جعفری سرپرست امور همبستگی المپیک برای همکاری و حمایت جهت جذب بودجه از IOC و همچنین از برگزار کنندگان و کادر اجرایی قدردانی کرد. در پایان ترکان درخصوص طرح سوم «حمایت از مهاجران پناهجو ویژه ورزشکاران مهاجر افغان» در رشته‌های رزمی تکواندو، ووشو، کاراته و جودو و برگزاری کمپ‌های آموزشی نیز اظهار کرد: پیش نویس طرح حمایت از مهاجران پناهجو آماده و مکاتبات لازم با چهار فدراسیون مذکور آغاز شده است؛ اجرای این طرح در اولویت برنامه‌های کمیسیون قرار دارد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
این نمایشگاه آثار نقاشی تا چهارشنبه ۲۹ آبان از ساعت ۱۷ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان است. این نمایشگاه آثار نقاشی نیز تا روز چهارشنبه ۲۹ آبان‌ماه درگالری رادین و از ساعت ۱۷ الی ۲۱ دایر است. «ترنم ترنج» «ترنم ترنج»؛ مجموعه‌ای از دست‌بافته‌های نفیس ایرانی در قالب فرش و چهارمین کلکسیون گروه دکوفرش است که عصر روز پنجشنبه ۲۳ آبان‌ماه همزمان با افتتاح نگارخانه ارژنگ در مشهد، آغاز خواهد شد. این نمایشگاه نقاشی آبرنگ نیز تا روز جمعه اول آذرماه ادامه داشته و از ساعت ۱۷ تا ۲۰ آماده بازدید خواهد بود. «ذهن زیبا» «ذهن زیبا»؛ نمایشگاه نقاشی و طراحی است که از روز شنبه ۱۸ آبان در نگارخانه ارغوان افتتاح شده است.

بارش و آبگرفتگی معابر

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
امروز، خبرنگار ما به سطح شهر رفته است تا از آبگرفتگی معابر و ترافیک نیمه سنگین پایتخت در یک روز بارانی گزارش دهد. مردم در مصاحبه با مریم جعفری خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما از هیجان و حس خوب بارندگی با چاشنی ترافیک می‌گویند؛ برخی از رانندگان از شدت بارندگی کلافه شده‌اند و آبگرفتگی معابر در برخی مناطق باعث دردسرساز شده است. شهرداری تهران از آماده باش سراسری در مناطق مختلف برای پیشگیری از آبگرفتگی‌ها خبر می‌ دهد و در برخی محله‌ها، ماموران شهرداری چندین ساعت برای رفع مشکل آبگرفتگی معابر تلاش ‌می‌کنند. وجود زباله در کانال‌ها علت اصلی آبگرفتی معابر است که مدیرکل خدمات شهری تهران از جمع آوری روزانه ۵۰۰ تن زباله از کانال‌ها و مسیل‌ها خبر می‌دهد. شهروندان پایتخت نشین حواستان باشد که ریختن زباله در نهر‌ها و جوی‌های آب باعث تجمیع این مقدار زباله و گرفتگی معابر می‌شوند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ماه قبل
علیپور با نقل قولی از براهنی در خصوص توجه نسل امروز به اشعار سهراب می‌گوید: شرایط اجتماعی جهانی امروز، فرصت تأمل در خویشتن را از مردم گرفته است. درباره شعر سهراب باید گفت شعر او در زمان‌هایی خیلی تبلیغ شد به طوری که مردم اشعارش را از بر می‌خوانند. شاعر «ضربان» با بیان اینکه شعر سهراب با همه پیچیدگی‌هایش، همه فهم است، می‌گوید: صرفا با تبلیغ نمی‌توان شعری را مردمی‌کرد، شعر باید مایه‌هایی داشته باشد تا مردمی ‌شود و شعر سهراب این مایه‌ها را داشت. اما به نظرم این قدر از شعر او گفته شده که جامعه در مورد شعر او به اشباع رسیده است. چه بسا فرضا اتفاقی بیفتد و مثلا نهادهای فرهنگی به هر دلیلی شعر او را ممنوع بدانند، حتما موجی ایجاد خواهد شد که فضای مجازی و به ویژه اینستاگرام (که فعلا رسانۀ اصلی و اولیۀ شعر است)، دوباره به سمت تبلیغ و نشر شعر سهراب هم برود.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ اما بعداز ۵ ماه همه حرفها در حد قول و قرار مانده است. رسولی بعداز چند ماه دوباره مورد توجه فدراسیون قرار گرفت و شاید قراردادش با کمیته ملی المپیک و حقوق ۵۰۰ دلاری هم نهایت توجه مجید کیهانی رئیس وقت فدراسیون دوومیدانی را به او نشان می‌دهد. البته قرار شد من هر چهار ماه یک مسابقه شرکت کنم و فدراسیون هم گزارشی از نحوه هزینه پول به کمیته ملی المپیک بدهد. دقیقا یک ماه پیش ازفدراسیون با من تماس گرفتند و گفتند آب دستت هست بگذار زمین و بیا اینجا فمن رفتم کاغذهایی را جلوی من گذاشتند و گفتند امضا کن، این قراردادت با کمیته ملی المپیک را تکمیل می‌کند، من هم امضا کردم، بعد هم خبری نشد. چرا که دانشگاه آزاد مرا می‌خواست بدون اینکه قرارداد ببندد، من هم به خاطر عدم اعتماد با آنها توافق نکردم وقید لیگ را هم زدم.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، دوره بین‌المللی مربیگری پیشرفته تنیس (LEVEL ۲) (المپیک سولیداریتی) از ۲۳ شهریورماه تا ۳ مهرماه به صورت تئوری و عملی در آکادمی ملی المپیک و زمین‌های تنیس مجموعه ورزشی انقلاب تهران با حضور ۱۵ مربی ایرانی به همراه مربیانی از ۵ کشور ترکمنستان، قزاقستان، پاکستان، سوریه و عمان برگزار شد. مراسم اختتامیه دوره بین‌المللی مربیگری سطح پیشرفته تنیس (LEVEL ۲) با حضور احمد نامنی، سرپرست فدراسیون تنیس، مریم جعفری، سرپرست واحد سولیداریتی کمیته ملی المپیک، مهرافزا منوچهری نایب رئیس بانوان و کامیار کیمیایی دبیر و فرشاد صفتی مدیر تیم‌های ملی فدراسیون تنیس و شرکت کنندگان دوره در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد. همچنین امیر برقعی، مدیر توسعه تنیس منطقه غرب آسیا و آسیای میانه به عنوان مدرس و ایگور شلیاکین به عنوان دستیار که کار تدریس این دوره ۱۲ روزه را عهده‌دار بودند نیز در مراسم اختتامیه حضور داشتند. شرکت کنندگان در دو روز گذشته چهار آزمون پایانی به صورت عملی و تئوری را پشت سر گذاشتند تا در صورت قبولی در این آزمون‌ها، گواهینامه سطح دو پیشرفته تنیس را دریافت کنند. انتهای پیام/
رکنارکنا4 ماه قبل
پوریا عبدی بازیگر نمایش «پاتریک کلایورت» در خصوص نقش خود در این اثر نمایشی، گفت: نمایش «پاتریک کلایورت» روایتگر داستان دو سارق است که برای دزدی، کلیسا را انتخاب می‌کنند. من نقش «ادی» را در این نمایش ایفا می‌کنم و «فیلیپ» نقش مقابل من است. وی افزود: این نمایش کاملا گروهی است و بازی نقش «ادی» از طرف من نیز به صورت گروهی تصمیم گیری شد. عبدی در خصوص استقبال تماشاگران از نمایش «پاتریک کلایورت» گفت: به دلیل ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) دو هفته اجرا نداشتیم. با گروهی دیگر نیز نمایشی به نام «زامبیسم» به کارگردانی محمد مرادی فرد برای اجرا در تئاترشهر داریم.
همشهریهمشهری4 ماه قبل
برزو ارجمند، وحید آقاپور، بهناز بستان دوست، الهه شه پرست، محسن بهرامی، عرفان ابراهیمی و هلن بهرامی در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند. نمایش «ستاره‌ها خاموشند» عنوان اثر نمایش دیگری است که از ۲۷ شهریورماه ساعت ۱۸در سالن صنوبر روی صحنه است. مهتاب نصیرپور، سامان مظلومی، مبینا طبایی، المیرا صارمیآریان مجدپور و نیکتا مستوفی بازیگران این اثر نمایشی هستند. این اثر نمایشی نوشته مهدی اسدزاده و کار شکوفه طاهری است و بازیگران این اثر نمایشی عرفان ابراهیمی، بیتا ایپکچی، حسن تسعیری، نسرین درخشان زاده، ناز شادمان و مسعود غزنچایی هستند. بازیگران این اثر نمایشی سمیرا حمراوی، زهرا فضل الله، طاهره جوربنیان، آتوسا جلیلی خامنه، آوا مغیثی و سید فاضل معصومی هستند.

پایش مسیل‌های پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما4 ماه قبل
مسئولان شهری قبل از بارش‌های پاییزی پایتخت، شرایط پاکسازی کانال‌ها و مسیل‌ها را در دستور کار قرار داده اندمریم جعفری، خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما برای تهیه گزارش از پایش مسیل‌ها، همراه کارگران به کانال‌های فاضلاب شهری رفته است. وی می‌گوید روزانه بین ۲۰ تا ۲۵ تن زباله تنها از کانال‌های یک منطقه در پایتخت برداشت می‌شود و کارگران باید ساعت‌ها زیر محوطه بسته کانال‌ها با بوی بسیار نامطبوع فعالیت کنند تا چندین تن زباله را به بیرون انتقال دهند. جعفری می‌گوید یکی از مشکلات کانال‌های آب، وجود لوله‌های فاضلاب شهری در آنجاست؛ کانال‌ها، مجاری جمع آوری آب‌های سطحی سطح شهر هستند نه جایگاه آب‌های فاضلاب.
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: فیلم سینمایی «سگ‌ها دیشب نخوابیدند» به مرحله اصلاح رنگ، ساخت موسیقی و کارهای صدا رسید. به گزارش سینماپرس، سیاوش حقیقی تهیه کننده فیلم سینمایی «سگ‌ها دیشب نخوابیدند» به کارگردانی رامین رسولی به عنوان محصول مشترک ایران و افغانستان به صبا گفت: تدوین این فیلم توسط بهاره بعیدی رو به اتمام است. «سگ‌ها دیشب نخوابیدند» به کارگردانی رامین رسولی و تهیه‌کنندگی سیاوش حقیقی همزمان با عید سعید فطر ۹۸ در شهرک سینمایی دفاع مقدس کلید خورد. فیلم سینمایی «سگ‌ها دیشب نخوابیدند» دومین همکاری مشترک رامین رسولی کارگردان افغانستانی تبعه هلند و سیاوش حقیقی بعد از فیلم سینمایی «لینا» و محصول مشترک سینمای ایران و افغانستان است. عاطفه امینی، فهیم ابراهیمی، امیرحسین صادقی، فاطمه خدادادی، قاسم علیزاده، صغری بیات، اردلان برسی، یارمحمد نصیر محمدی، پارسا حسینی، توماج دانش بهزادی، سید عبدالحکیم وفا، نسیمه تاجیک و جواد هاشمی بازیگران «سگ‌ها دیشب نخوابیدند» هستند.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، کمیسیون المپیک سولیداریتی کمیته ملی المپیک با همکاری آکادمی ملی المپیک و واحد همبستگی المپیک کمیته اقدام به برگزاری دوره آموزش سفیران المپیک ویژه قهرمانان دختر ورزش دانش آموزی طی روزهای ۱۲ و ۱۳ شهریور در کمیته ملی المپیک و آکادمی ملی المپیک کرده است. مراسم افتتاحیه دوره تربیت سفیران المپیک با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و هیات همراه، طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک، کیکاوس سعیدی سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک، ترکان رئیس کمیسیون همبستگی المپیک، لیموچی نایب رئیس کمیته ملی پارالمپیک، بابویه رئیس فدراسیون دانش آموزی، تقی زاده نایب رئیس فدارسیون دانش آموزی، مینایی پور مشاور وزیر آموزش و پرورش، محمدرضا اویسی مدیر مرکز آموزش آکادمی ملی المپیک و مریم جعفری سرپرست همبستگی المپیک کمیته، ناهیدکریمی مسوول برنامه‌های توسعه ارزش‌های المپیک و قهرمانان دختر ورزش دانش آموزی حضور داشتند. معاون رئیس جمهور تاکید کرد: باید شرایط برای ورزش و تفریح دختران در سطح مدارس، دانشگاه‌ها و جامعه ایجاد شود و فضاهای بیشتری به این امر اختصاص دهند. در پایان نشست ابتکار معاون رئیس جمهوربا هیئت همراه از موزه ملی ورزش بازدید کردند و سفیران المپیک برای شرکت در کلاس‌های مفاهیم المپیک به آکادمی ملی المپیک رفتند. در پایان این دوره به قهرمانان دختر ورزش دانش آموزی گواهی معتبر سفیر المپیک اهداء می‌شود.
برنابرنا4 ماه قبل
دوره تربیت سفیران المپیک ویژه دختران با حضور معاون رئیس جمهور در محل کمیته ملی المپیک افتتاح شد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، کمیسیون سولیداریتی کمیته ملی المپیک با همکاری آکادمی ملی المپیک و واحد همبستگی المپیک کمیته اقدام به برگزاری دوره آموزش سفیران المپیک ویژه قهرمانان دختر ورزش دانش آموزی طی روزهای ۱۲ و ۱۳ شهریور در کمیته ملی المپیک و آکادمی ملی المپیک کرده است. مراسم افتتاحیه دوره تربیت سفیران المپیک با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و هیئت همراه، طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک، کیکاوس سعیدی سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک، ترکان رئیس کمیسیون همبستگی المپیک، لیموچی نایب رئیس کمیته ملی پارالمپیک، بابویه رئیس فدراسیون دانش آموزی، تقی زاده نایب رئیس فدارسیون دانش آموزی، مینایی پور مشاور وزیر آموزش و پرورش، محمدرضا اویسی مدیر مرکز آموزش آکادمی ملی المپیک و مریم جعفری سرپرست همبستگی المپیک کمیته و کریمی مسوول برنامه‌های توسعه ارزش‌های المپیک و قهرمانان دختر ورزش دانش آموزی حضور داشتند. در پایان نشست ابتکار معاون رئیس جمهور با هیئت همراه از موزه ملی ورزش بازدید و سفیران المپیک برای شرکت در کلاس‌های مفاهیم المپیک به آکادمی ملی المپیک رفتند. در پایان این دوره به قهرمانان دختر ورزش دانش آموزی گواهی معتبر سفیر المپیک اهداء می‌شود.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
«پاتریک کلایورت»، نمایشی کمدی است که هم عاشقان فوتبال و هم کسانی را که از این ورزش نفرت دارند، به تماشای خود دعوت کرده است. نمایش «پاتریک کلایورت» به نویسندگی احسان ناجی و علی‌رضا قاسمی و کارگردانی سحر پرتوی‌کیان، این روزها در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه است. در این نمایش کمدی، مریم جعفری، حامد شریفی، امین عیدمحمدی و پوریا عبدی بازی می‌کنند. «پاتریک کلایورت»، داستان دو دزد را روایت می‌کند که برای دزدیدن مجسمه‌ای ارزشمند راهی کلیسای نوتردام می‌شوند و آنجا با پاتریک روبه‌رو می‌شوند که قصد دارد خود را به تمرینات تیم فوتبال آژاکس آمستردام برساند ولی گیر افتاده است و …در تبلیغات «پاتریک کلایورت»، این نمایش، هم به عاشقان فوتبال و هم به کسانی که از این ورزش نفرت دارند، تقدیم شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش «پاتریک کلایورت» به نویسندگی احسان ناجی و علی‌رضا قاسمی و کارگردانی سحر پرتوی‌کیان، این روزها در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه است. در این نمایش کمدی، مریم جعفری، حامد شریفی، امین عیدمحمدی و پوریا عبدی بازی می‌کنند. «پاتریک کلایورت»، داستان دو دزد را روایت می‌کند که برای دزدیدن مجسمه‌ای ارزشمند راهی کلیسای نوتردام می‌شوند و آنجا با پاتریک روبه‌رو می‌شوند که قصد دارد خود را به تمرینات تیم فوتبال آژاکس آمستردام برساند ولی گیر افتاده است و …در تبلیغات «پاتریک کلایورت»، این نمایش، هم به عاشقان فوتبال و هم به کسانی که از این ورزش نفرت دارند، تقدیم شده است.
الفالف4 ماه قبل
به گزارش فارس از مشهد، ۱ هزار و ۲۰۰ نفر از خانواده شهدای ۶ کشور نامه‌ای در حمایت از همسر مجاهد و فداکار شیخ زکزاکی نوشتند که در ادامه متن این نامه و اسامی امضاءکنندگان آن را می‌خوانید: بسم الله الرحمن الرحیمإن الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا و لا تحزنوا و أبشروا بالجنه التی کنتم توعدونهمسر محترم رهبر عالیقدر جنبش اسلامی نیجریه و مادر بزرگوار شش شهید گل‏گون کفن، خواهر گرامی سرکار خانم زینت ابراهیم سلام عرض می‌کنیم. سلامی از طرف همه خانواده‌های شهدا، از سوی خانواده‌های شهدای صدر اسلام تا خانواده شهدای مقدمه‌ساز ظهور منجی بشریت، از سوی حضرت خدیجه (س) و سایر شهدای شعب ابی‌طالب که از گرسنگی و بیماری به شهادت رسیدند، اما از عقاید خود دست نکشیدند، تا خانواده‏های شهدای کربلا که پیام‌آور عاشورا و احیاگر عزت اسلام شدند، حتی از سوی خانواده‏های شهدایی که به تازگی در کشمیر به شهادت رسیدند. از طرف خانواده بزرگ شهدای اسلام، به شما سلام می‏کنیم و از خداوند می‏خواهیم اعیاد بزرگ قربان و غدیر خم را برایتان مبارک و خوش یمن گرداند. جدای از این، شما الآن چندین میلیون فرزند معنوی دارید که با افتخار حاضرند هر کاری را برای آزادی و درمان شما و شیخ انجام دهند، ما نیز خودمان را مسؤول می‌دانیم که هرچه در توان داریم، برای شما انجام دهیم، برای شمایی که اسطوره صبر و مقاومت و بیداری و پرچمدار بصیرت و ایثار در نسل امروز جهان اسلام هستید. شنیده‌ایم این روزها سالروز تولدتان هم بوده بانو!

بازیگر «ابد و یک روز» روی صحنه تئاتر رفت/ «پاتریک کلایورت» سوژه یک اثر نمایشی

3+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ماه قبل
نمایش «پاتریک کلایورت» به کارگردانی سحر پرتوی کیان از ۱ شهریور در فرهنگسرای نیاوران به صحنه خواهد رفت. اعتمادآنلاین|‌ نمایش «پاتریک کلایورت» به نویسندگی مشترک احسان ناجی و علیرضا قاسمی و کارگردانی سحر پرتوی کیان از اول شهریور در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه خواهد رفت. دیگر عوامل این نمایش مجری طرح موسسه هنرهای نمایشی رویداد، مدیرتولید و مشاور کارگردان احسان ناجی، طراح صحنه و لباس احسان ناجی و سحر پرتوی کیان، طراح گرافیست پوریا عبدی، انتخاب موسیقی احسان ناجی هستند. نمایش «پاتریک کلایورت» از ۱ شهریور تا ۸ مهر هر شب به جز سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۰ در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود. علاقه مندان می‎توانند جهت تهیه بلیت به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه کنند.
مهرمهر5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، نمایش «پاتریک کلایورت» به نویسندگی مشترک احسان ناجی و علیرضا قاسمی و کارگردانی سحر پرتوی کیان از اول شهریور در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه خواهد رفت. بازیگران این نمایش را مریم جعفری، حامد شریفی، امین عیدمحمدی و پوریا عبدی تشکیل می‌دهند. دیگر عوامل این نمایش مجری طرح موسسه هنرهای نمایشی رویداد، مدیرتولید و مشاور کارگردان احسان ناجی، طراح صحنه و لباس احسان ناجی و سحر پرتوی کیان، طراح گرافیست پوریا عبدی، انتخاب موسیقی احسان ناجی هستند. نمایش «پاتریک کلایورت» از ۱ شهریور تا ۸ مهر هر شب به جز سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۰ در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود. علاقه مندان می‎توانند جهت تهیه بلیت به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه کنند.
خبر فوریخبر فوری5 ماه قبل
نمایش «پاتریک کلایورت» با نویسندگی مشترک علیرضا قاسمی و احسان ناجی و کارگردانی سحر پرتوی کیان روی صحنه می‌رود. این نمایش روایت دو دزد است که برای دزدیدن مجمسمه‌ای ارزشمند راهی کلیسای نوتردام می‌شوند و در آنجا با پاتریک روبه‌رو می‌شوند که قصد دارد خود را به تمرینات تیم فوتبال آژاکس آمستردام برساند اما گیر افتاده است. مریم جعفری، حامد شریفی، امین عیدمحمدی و پوریا عبدی بازیگران این نمایش هستند که از اول شهریور روی صحنه فرهنگسرای نیاوران می‌رود.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ماه قبل
در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.

نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در اهواز برگزیدگان خود را شناخت

3+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور5 ماه قبل
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر مرصاد در سالن سینما فرهنگیان شهرستان اسلام‌آباد غرب برگزار شد. جایزه رتبه دوم بازیگری مرد: لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال به بازیگرنمایش تروریست کیست، پوریا امامی تقدیم شد. هیأت داوران یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد در بخش خیابانی کریم اکبری مبارکه، محسن سلیمانی فارسانی و علی محمد راد منش بودند. جایزه بازیگری زن: هیئت داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون ریال از بازیگر نمایش هاری، غزل شاه‌آبادی از استان کرمانشاه تقدیر به عمل آوردند. محمود رضا رحیمی، حمید رضا نعیمی و آرش عباسی هیئت داوران یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد در بخش صحنه‌ای بودند.
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، پوستر دومین نمایشگاه گروهی عکس تئاتر «ثمرنگار» با طراحی سلما آذرانی رونمایی شد. آئین گشایش این رویداد فرهنگی جمعه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۶ الی ۲۱ در گالری آریانا برگزار خواهد شد. محمدرضا ژیان که کیوریتوری آثار را بر عهده داشته از نمایش آثار عکاسان تئاتر از نمایش‌های کارگردانانی چون علی رفیعی، حمیدرضا نعیمی، علیرضا میردریابیگی و حسین پارسایی و دیگر کارگردانان تئاتر در این رویداد خبر داد. بازدید از این نمایشگاه از روز یکشنبه ۲۳ تا ۲۶ تیرماه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در گالری آریانا، به نشانی تهران، الهیه، خیابان فیاضی (فرشته سابق)، پلاک ۹ امکان پذیر خواهد بود. دور اول این رویداد، تیرماه سال گذشته در گالری «یاسمین» برگزار شد.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

ورزش