مزاج سرد

مزاج سرد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
مشهورترین آزمایشی که در این رابطه صورت گرفته آزمایش برنارد جنسن، عنبیه‌شناس مشهور آمریکایی در سال ۱۹۷۹ است که ادعا کرده بود مشکلات کلیوی را از روی عنبیه تشخیص می‌دهد. وقتی سونوگرافی و سی‌‌تی‌اسکن خطای تشخیصی دارند تشخیص تغییرات در عنبیه دایره‌شکلی با قطر یک سانتیمتر به‌مراتب خطاهای بیشتری دارد. عنبیه‌شناسی در طب سنتییکی از روش‌های تشخیص بیماری در طب سنتی بهره‌گیری از پیام‌های چشم است. تشخیص بیماری از روی نبض، شدنی است؟ اگر سریال جواهری در قصر و ماجرای طبابت یانگوم که از طریق گرفتن نبض نوع بیماری افراد را تشخیص می‌داد، دیده باشید تا حدودی به علم نبض شناسی واقف خواهید بود. تشخیص بیماری از روی نبض از نز پزشکی مدرن جزو موارد بارز شبه علمی است.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
از طرفی گفته شده که مزاج گوشت گرم است، بنابراین افراد گرم‌مزاج باید کمتر گوشت مصرف کنند. رنگ گوشت حیوان هم تاثیرگذار است، یعنی هر چه رنگ آن تیره‌تر باشد، مزاج گوشت هم گرم‌تر خواهد بود. گوشت گوسفندبرای مزاج انسان بهترین نوع گوشت، گوشت گوسفند است. اگر بز ۶ماه یا یک سال داشته باشد، گوشت آن از نظر کیفیت و خواص شبیه گوشت گوسفند است. بهتر است که گوشت شترمرغ را با گوشت گوسفند چرخ کرده و با آن غذا تهیه کنید.
ایمناایمنا4 روز قبل
از طرفی گفته شده که مزاج گوشت گرم است، بنابراین افراد گرم‌مزاج باید کمتر گوشت مصرف کنند. گوشت گوسفندگوشت گوسفندبرای مزاج انسان بهترین نوع گوشت، گوشت گوسفند است. اگر بز ۶ماه یا یک سال داشته باشد، گوشت آن از نظر کیفیت و خواص شبیه گوشت گوسفند است. بهتر است که گوشت شترمرغ را با گوشت گوسفند چرخ کرده و با آن غذا تهیه کنید. هضم میگو سنگین است، بنابراین افرادی که دچار مشکلات سوءهاضمه هستند باید از مصرف گوشت میگو خودداری‌کنند.
رکنارکنا4 روز قبل
از طرفی گفته شده که مزاج گوشت گرم است، بنابراین افراد گرم‌مزاج باید کمتر گوشت مصرف کنند. رنگ گوشت حیوان هم تاثیرگذار است، یعنی هر چه رنگ آن تیره‌تر باشد، مزاج گوشت هم گرم‌تر خواهد بود. گوشت گوسفندبرای مزاج انسان بهترین نوع گوشت، گوشت گوسفند است. بهتر است که گوشت شترمرغ را با گوشت گوسفند چرخ کرده و با آن غذا تهیه کنید. هضم میگو سنگین است، بنابراین افرادی که دچار مشکلات سوءهاضمه هستند باید از مصرف گوشت میگو خودداری‌کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
سلامت نیوزسلامت نیوز5 روز قبل
از طرفی گفته شده که مزاج گوشت گرم است، بنابراین افراد گرم‌مزاج باید کمتر گوشت مصرف کنند. رنگ گوشت حیوان هم تاثیرگذار است، یعنی هر چه رنگ آن تیره‌تر باشد، مزاج گوشت هم گرم‌تر خواهد بود. گوشت گوسفندگوشت گوسفندبرای مزاج انسان بهترین نوع گوشت، گوشت گوسفند است. بهتر است که گوشت شترمرغ را با گوشت گوسفند چرخ کرده و با آن غذا تهیه کنید. هضم میگو سنگین است، بنابراین افرادی که دچار مشکلات سوءهاضمه هستند باید از مصرف گوشت میگو خودداری‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
از طرفی گفته شده که مزاج گوشت گرم است، بنابراین افراد گرم‌مزاج باید کمتر گوشت مصرف کنند. رنگ گوشت حیوان هم تاثیرگذار است، یعنی هر چه رنگ آن تیره‌تر باشد، مزاج گوشت هم گرم‌تر خواهد بود. گوشت گوسفندبرای مزاج انسان بهترین نوع گوشت، گوشت گوسفند است. بهتر است که گوشت شترمرغ را با گوشت گوسفند چرخ کرده و با آن غذا تهیه کنید. هضم میگو سنگین است، بنابراین افرادی که دچار مشکلات سوءهاضمه هستند باید از مصرف گوشت میگو خودداری‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
معرفی خوراکی‌های سردلبنیاتتقریبا تمام لبنیات‌ها بجز پنیر کهنه، شیر محلی تازه، کره و ماست چکیده، طبع سردی دارند. ریشه‌های مختلفتمام ریشه‌ها همانند پیاز، سیر، موسیر و هویج، طبع گرمی دارند و تنها ریشه پرمصرف با طبع سرد و تر، سیب‌زمینی است! توت‌فرنگی طبع سرد و تری دارد و طبع توت‌های سفید هم گرم و‌تر است. البته در میان خالی از لطف نیست که بدانید؛ پوست کندن خیار بوته‌ای راه ساده‌تری برای تعدیل سردی طبع آن است. بین میوه‌های پرمصرف، گیلاس و گلابی دارای مزاج گرم و‌تر هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- غذا‌ها در دنیای خود اسراری دارند که اگر آدمی از آن‌ها مطلع باشد قطعا گرفتار مضرات طبع و مزاج آن‌ها نخواهد شد! جالب است بدانید؛ اکثریت افراد از طبع سرد برخوردارند و این افراد اغلب سفیدپوست هستند و در هوای سرد به راحتی گرم نمی‌شوند و سرما تا مدت زیادی در بدن آن‌ها باقی می‌ماند. تأثیر غذا‌های با طبع سرد بر روی بدنغذا‌هایی که طبع سرد دارند سبب می‌شوند تا جریان خون در بدن آرام‌تر شود، گرمای بدن کاهش یافته و سموم از بدن پاک شود، اما اگر مزاج سردی داشته باشید و یا درفصل سرما از غذا‌هایی با طبع سرد استفاده کنید؛ ممکن است مشکلاتی در بدنتان خودنمایی کند، بنابراین غذا‌ها با طبع سرد دارای مضراتی نیز هستند. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در صورت استفاده بی رویه از مواد غذایی طبع سرد در افراد سرد مزاج رخ دهد؛ بیماری ام اس است! کبد چرب از دیگر مشکلاتی و مضرات غذا‌های طبع سرد است؛ همانطور که می‌دانید، طبیعت کبد گرم است و درصورتی‌که با استفاده از مواد غذایی سرد به میزان زیاد این تعادل را بر هم بزنید؛ ممکن است دچار بیماری کبد چرب شوید؛ بنابراین اگر دارای مزاج سرد هستید از مواد غذایی طبع سرد کمتر استفاده کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- میوه‌ها و دانه‌ها دارای طبع و مزاج‌های مختلفی هستند و دانشنامه میزان قصد دارد تا به بررسی مزاج برخی از میوه‌ها بپردازد. در افرادی این ارکان در حالت تعادل هستند که این افراد دارای مزاج معتدل هستند. در افرادی ارکان آب و خاک بیشتر است این افراد از لحاظ‌تری و خشکی معتدل و دارای مزاج سرد هستند. در افرادی ارکان خاک و آتش بیشتر است این افراد از لحاظ گرمی و سردی معتدل و دارای مزاج خشک هستند. معرفی میوه‌ها و دانه‌های گرم و‌ترانجیرانگوربادام زمینیبادام شیرینبادام کوهیبهتخم خربزهانواع توت هاخربزههویجسیبشلغمکدوکنجدگلابلوبیا قرمزآناناسمعرفی میوه‌ها و دانه‌های گرم و خشکانبهبادام کاغذیبادمجانتخم شربتیبولاغ اوتیپرتقالپستهپونهپیازتربترهجعفریدینارویهچایخردل هاخرماخرمالودارچینروغنریحانزرد چوبهزعفرانزنجبیلزنیانزیتونزیره سیاهسیرشنبلیلهفلفلفندقکرفسکشمش انگور سیاهکلمکنگرگردوگل سرخلپهمرزهموسیرموم عسلنارگیلنخودنعناععرق بهار نارنجهلمعرفی میوه‌ها و دانه‌های معتدلبرنجتمشکچغندرعدسعنابگرمکگندمقهوهکاسنیکاهوموزمعرفی میوه‌ها و دانه‌های سرد و‌تراسفناجآلوانارباقلابالنگبامیهخرفهپنیرخیاردوغزردآلوکدو حلواییگلابیهلوهندوانهمعرفی میوه و دانه‌های سرد و خشکارزنازگیلانار ترشتمبر هندیجوذرتریواسزرشکسرکهسنجدشاه بلوطگشنیزگیلاسلیمو امانیلیمو ترشلیمو شیرینماشنارنجنشاستانتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
خرمالو نیز دارای مزاج گرم و‌تر است و از دیگر میوه‌هایی که دارای این طبع هستند می‌توان به انگور، انجیر، گیلاس و گلابی اشاره کرد. مصرف خرمالو به افرادی که مزاج گرم و‌تر دارند توصیه نمی‌شود. خرمالو از جمله میوه‌هایی است که برای افراد دارای مزاج سرد و خشک مفید و مناسب است. مصلح خرمالو چیست؟ از جمله میوه‌هایی که می‌توان به عنوان مصلح خرمالو مصرف کرد انار ترش، لیمو و نارنج است. از طرفی، عرقیجاتی همچون دمنوش بهار نارنج و دمنوش چای سبز دارای طبع مخالف با طبع خرمالو هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
شاید بدانید، شاید هم ندانید، اما؛ خوراکی‌هایی که معمولا دارای طعمی شیرین هستند، دارای طبعی گرم و‌تر نیز هستند. خرمالو نیز دارای مزاج گرم و‌تر است و از دیگر میوه‌هایی که دارای این طبع هستند می‌توان به انگور، انجیر، گیلاس و گلابی اشاره کرد. مصرف خرمالو به افرادی که مزاج گرم و‌تر دارند توصیه نمی‌شود. مصلح خرمالو چیست؟ از جمله میوه‌هایی که می‌توان به عنوان مصلح خرمالو مصرف کرد انار ترش، لیمو و نارنج است. از طرفی، عرقیجاتی همچون دمنوش بهار نارنج و دمنوش چای سبز دارای طبع مخالف با طبع خرمالو هستند.
ایمناایمنا2 هفته قبل
وی ‌با ‌بیان ‌اینکه ‌فصل زمستان دارای مزاج ‌سرد ‌و گرم است، افزود: در فصل زمستان ‌به ‌علت ‌برودت ‌هوا و ‌سرما اکثر افراد به ‌خصوص ‌افرادی ‌که ‌با مزاج سردی و گرمی باشند دچار اذیت ‌و آزار هستند. این ‌متخصص ‌طب ‌سنتی ادامه داد: بیماری‌های ‌مختلف ‌تنفسی، سرماخوردگی، سینوزیت، بیماری‌های گوارشی مثل ‌ترش ‌کردن ‌و دردهای ‌مفصلی ‌در فصل زمستان ‌شیوع دارد و از دیدگاه طب سنتی ‌تدابیر خاصی ‌برای این فصل آورده شده که مهم‌ترین آن ‌تدابیر غذایی ‌است. وی ‌با ‌تاکید بر اینکه اهمیت مصرف ‌غذاهای ‌با ‌طبع گرم در فصل زمستان، گفت: در این ‌فصل ‌باید غذاهای ‌دارای طبع ‌گرم مانند ‌گوشت ‌پرندگان، بلدرچین، جوجه مرغ، گوشت شتر و شتر مرغ را ‌مصرف کنیم. عضو ‌هیئت ‌علمی ‌دانشگاه ‌علوم پزشکی ‌اصفهان، ‌گفت: ‌دور ماندن از باد سرد ‌و سرمای ‌مستقیم این فصل، پرهیز از انجام خون ‌گیری ‌و حجامت فقط با دستور پزشک ‌از توصیه‌های دیگر تاکید شده در فصل زمستان است. بابائیان تاکید کرد: توصیه آخر پوشیدن لباس ‌های پشمی، پنبه‌ای، پوشش مناسب سر و پاها است ‌تا از بیماری‌های سرد این فصل پیشگیری شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد و متخصص طب سنتی ایرانی در مورد نحوه تغذیه، خواب و ورزش در فصول سرد سال مانند زمستان چند توصیه کرد. دکتر «سید کاظم کاظمینی» با بیان این که فصول چهارگانه از دیدگاه طب سنتی با فصول تقویمی متفاوت است، گفت: منظور از فصول چهارگانه شرایط آن فصل است به عنوان نمونه مزاج حاکم در زمستان به طور معمول سرد و تر است اما در زمان‌هایی که بارندگی نباشد، مزاج حاکم، سرد و خشک تلقی می‎شود. وی در مورد توصیه‌های تغذیه‌ای برای فصول سرد سال براساس طب سنتی، خاطرنشان کرد: در زمستان برای افراد با مزاج سرد و تر، موادی با مزاج و ماهیت گرم از جمله کرفس، سیر، کلم، چغندر، گردو، ادویه گرم و نوشیدنی‌هایی با ماهیت گرم توصیه می‌شود. این متخصص طب سنتی ایرانی با تاکید بر ضرورت مصرف آب به عنوان یکی از ضروریات بدن نیز تصریح کرد: با وجود ضرورت مصرف آب، استفاده از آن به صورت یخ و آب سرد در فصل زمستان توصیه نمی‌شود چرا که این اقدام می‌تواند باعث بر هم خوردن تعادل بدن شود. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به پرهیز از پوشش خیلی گرم و خواب در طول روز در فصل زمستان نیز گفت: خواب در طول روز در فصل زمستان منجر به کسالت و سستی بدن افراد می‌شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/یزد عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد و متخصص طب سنتی ایرانی در مورد نحوه تغذیه، خواب و ورزش در فصول سرد سال مانند زمستان چند توصیه کرد. دکتر «سید کاظم کاظمینی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان این که فصول چهارگانه از دیدگاه طب سنتی با فصول تقویمی متفاوت است، گفت: منظور از فصول چهارگانه شرایط آن فصل است به عنوان نمونه مزاج حاکم در زمستان به طور معمول سرد و تر است اما در زمان‌هایی که بارندگی نباشد، مزاج حاکم، سرد و خشک تلقی می‎شود. وی در مورد توصیه‌های تغذیه‌ای برای فصول سرد سال براساس طب سنتی، خاطرنشان کرد: در زمستان برای افراد با مزاج سرد و تر، موادی با مزاج و ماهیت گرم از جمله کرفس، سیر، کلم، چغندر، گردو، ادویه گرم و نوشیدنی‌هایی با ماهیت گرم توصیه می‌شود. این متخصص طب سنتی ایرانی با تاکید بر ضرورت مصرف آب به عنوان یکی از ضروریات بدن نیز تصریح کرد: با وجود ضرورت مصرف آب، استفاده از آن به صورت یخ و آب سرد در فصل زمستان توصیه نمی‌شود چرا که این اقدام می‌تواند باعث بر هم خوردن تعادل بدن شود. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به پرهیز از پوشش خیلی گرم و خواب در طول روز در فصل زمستان نیز گفت: خواب در طول روز در فصل زمستان منجر به کسالت و سستی بدن افراد می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
تصور کنید فردی با مزاج گرم از دمنوش‌های با مزاج گرم استفاده کند. حتی می‌تواند باعث سرماخوردگی و ذات‌الریه شود؛ بنابراین آلرژی می‌تواند زمینه‌ساز فعالیت میکروب‌ها باشد. چرا که خوردن این مواد در افراد با مزاج سرد باعث می‌شود احتمال به سرماخوردگی در این افراد بالاتر برود. در صورت التهاب گوش و گلو در آن نواحی نیز می‌توان از ماساژ روغن‌های با مزاج سرد بهره جست. این تفاوت درمان بیماری با طب گیاهی و طب سنتی است که حتما باید مزاج فرد در نظر گرفته شود.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
تصور کنید فردی با مزاج گرم از دمنوش‌های با مزاج گرم استفاده کند. حتی می‌تواند باعث سرماخوردگی و ذات‌الریه شود؛ بنابراین آلرژی می‌تواند زمینه‌ساز فعالیت میکروب‌ها باشد. چرا که خوردن این مواد در افراد با مزاج سرد باعث می‌شود احتمال به سرماخوردگی در این افراد بالاتر برود. در صورت التهاب گوش و گلو در آن نواحی نیز می‌توان از ماساژ روغن‌های با مزاج سرد بهره جست. این تفاوت درمان بیماری با طب گیاهی و طب سنتی است که حتما باید مزاج فرد در نظر گرفته شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
بسیار مهم است که بدانیم کدام میوه طبع (مزاج) گرم و کدام میوه مزاج سرد دارد. طبع پرتقال گرم و خشک است. طبع پرتقال ترش، به سردی تمایل دارد و مناسب افراد با مزاج سرد و خشک نیست. پرتقال برای افرادی که طبع گرم دارند توصیه می‌شود. در جدول زیر فهرست میوه‌هایی با طبع گرم و سرد را به شما نشان می‌دهیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت۲۴ - برای بهتر شدن سوختگی‌های ناشی از آتش سوزی یا آب جوش، کچلی و خالی شدن قسمت‌های ریخته شده مو بهتر است روزی دو و سه بار از پوست خیار یا آب استفاده کرد. برای بهتر شدن سوختگی‌های ناشی از آتش سوزی یا آب جوش، کچلی و خالی شدن قسمت‌های ریخته شده مو بهتر است روزی دو و سه بار از پوست خیار یا آب استفاده کرد. در هنگام شب والدین باید جلوی خوردن خیار کودکان را بگیرند، ولی افرادی که دارای حرارت ریوی هستند باید مصرف خیار را در اولویت برنامه غذایی خود قرار دهند. در افراد مبتلا به مزاج گرم مصرف مداوم خیار عوارض کمتری دارد، ولی افراد با مزاج سرد بهتر است از خوردن خیار صرف نظر کنند. خوردن آب خیار تاثیر بسیار زیادی در کاهش بوی بدن دهان و التهاب کیسه صفرا دارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
پاسخ ۲: اگر پاسخ گزینه «الف» است، مزاج شما گرم و‌تر بوده و اگر پاسخ گزینه «ب» است، مزاج شما گرم و خشک است. پاسخ ۶: اگر پاسخ «الف» است، مزاج تان گرم و خشک و اگر پاسخ «ب» است، مزاج تان سرد و‌تر است. پاسخ ۹: اگر پاسخ «الف» است، گرم و خشک مزاج بوده و اگر پاسخ «ب» است، مزاج تان گرم و‌تر است. پاسخ ۱۳: گزینه «الف» نشانه گرم و خشک مزاج و گزینه «ب» نشانه سرد و‌تر مزاج است. پاسخ ۱۴: گزینه «الف» نشانه گرم و خشک مزاج و گزینه «ب» نشانه گرم و‌تر مزاج است.
الفالف1 ماه قبل
این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: مغز یکی ازمهمترین اعضای بدن است که ماهیتی سرد و‌‌تر دارد و فعالیت آن در طول زندگی لازم و ضروری است. افراد می‌توانند با انجام فعالیت‌های فکری مانند: مطالعه و حل کردن جدول مغز خود را ورزش دهند و از بروز آلزایمر جلوگیری کنند. او گفت: افراد برای جلوگیری از ابتلا به آلزایمر دمنوش گیاه اسطوخودوس را روزانه یک یا دو فنجان میل کنند؛ این دمنوش در پاکسازی مغز، کمک به تقویت حافظه و نیز برای درمان آلزایمر موثر است. حاج محمد خانی اظهار کرد: افراد برای تقویت حافظه، پیشگیری از آلزایمر و خون رسانی مغز از ترکیب دمنوش گیاه گل راعی و هوفاریقون استفاده کنند. این متخصص و پژوهشگر طب سنتی افزود: گیاهان افسنتین، اسطوخودوس، باد رنجبویه و هوفاریقون را با هم جوشانده روزانه دو فنجان میل کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 ماه قبل
افراد با مزاج سرد و ترافراد با مزاج سرد و تر (بلغمی مزاج‌ها) جثه‌های درشت و پف آلوده دارند و چاق می‌شوند (چاق از جنس چربی). تجویز اشتباه نه تنها میل و عملکرد جنسی را بهتر نمی‌کند، بلکه باعث افت میل جنسی شده و عوارض دیگری نیز بر شخص حادث می‌شود. الزاما گرمی‌جات باعث افزایش عملکرد جنسی نمی‌شوند و خوردن خنکی‌جات هم می‌تواند میل جنسی را افزایش دهد. انجام تدابیر مربوط به طب سنتی باعث می‌شود هم میل جنسی و لذت افزایش یابد و هم درصد موفقیت باروری بالا رود. و در صورت رعایت کردن این اصول، هم میل جنسی و هم عملکرد جنسی بهتر می‌شود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
گیاه زنجبیل با داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی در بهبود بسیاری از بیماری‌ها مؤثر است. گیاه زنجبیل تشکیل شده از مواد مغذی قوی مانند: کربوهیدارت‌ها، قند، فیبر، انواع مختلف ویتامین‌ها، مواد معدنی است. به همین منظور در این گزارش به ارائه فواید گیاه زنجبیل پرداخته‌ایم که در ادامه می‌خوانید. مصرف زنجبیل باعث افزایش تولید بزاق و راحت‌تر کردن هضم غذا می‌شود. پیشگیری از بیماری صبحگاهیبا مشورت پزشک خود می‌توانید قرص‌های زنجبیل را به منظور کاهش تهوع و استفراغ جایگزین دارو‌های شیمیایی کنید.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: با بررسی و مطالعه در افراد مختلف به دلایل و راهکار‌های مؤثری، برای درمان و تشخیص برای خر و پف دست یافته‌ایم. او بیان کرد: علت اصلی خروپف در طب سنتی ایرانی– اسلامی وجود نزله به ویژه نزله سرد و تر در انتهای گلو، اطراف حنجره، گوش و دهان است. پس در نتیجه افرادی که دستگاه گوارش سردتری دارند؛ به علت تصاعد بخارات سرد، سرشان مرطوب می‌شود و چون مسیر بینی افراد خشک است ماده مرطوب خارج نمی‌شود. او بیان کرد: از نشانه‌های خروپف می‌توان به بینی خشک و غذا خوردن سریع افراد اشاره کرد. افرادی که خروپف می‌کنند باید غذایشان را آرام بخورند، از غذا‌ها و میوه‌های دارای مزاج سرد و‌‌تر پرهیز یا کمتر استفاده کنند، مدت زمان بین غذا خوردن و خواب حدودا ۳ ساعت باشد و از مصرف دخانیات پرهیز کنند.
رکنارکنا2 ماه قبل
به این ترتیب می‌توانیم بگوییم که فرد دارای مزاج گرم و تر، گرم و خشک، سرد و تر یا سرد و خشک است. هفت مرحله تا شناسایی مزاجهمان‌طور که گفته شد مزاج انسان با شناسایی و بررسی بعضی از فاکتورهایی که در ساختاربدن و رفتار انسان وجود دارد، قابل شناسایی است. بررسی پوست و زبانرنگ پوست و زبان افراد نیز در شناسایی مزاج آن‌ها بسیار پراهمیت است. بررسی بافت بدندر این مرحله درمانگر بر اساس بررسی میزان گوشت و پیه بدن می‌تواند مزاج‌های مرکب را در افراد شناسایی کند. اگر دارای بدنی گوشتالود و نرمید دارای مزاج گرم و تر و درصورتی‌که بدن‌تان گوشتالود و سفت است دارای مزاج گرم و خشک‌اید و درصورتی‌که بدنی پیه آلود باشید متناسب با نرم بودن و سفت بودن آن دارای مزاج سرد و تر، سرد و خشک شناخته می‌شوید.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: تجمع اخلاط غلیظ در مسیر گردش خون که معمولا از غلبه بلغم و صفرا ناشی می‌شود، باعث کندی جریان خون و غلظت آن می‌شوند. افرادی که زمینه غلظت خون در آنها وجود دارد، بیشتری افراد با مزاج گرم و سرد هستند. وی ادامه داد: افراد چاق مستعد غلظت خون، و چربی خون هستند، پس باید مراعات بهتری در برنامه غذایی خود داشته باشند و همچنین از اموری مانند حجامت، ورزش کردن، زالو درمانی و اهداء خون برای رفع غلظت خون استفاده کنند. دمنوش عناب و آویشن را به صورت روزانه استفاده کنید.۶ عدد عناب را با یک قاشق چایخوری آویشن جوشانده و صاف کنید و سپس بنوشید. اما نکته‌ای که افراد باید در مصرف این دمنوش‌ها رعایت کنند این است افراد با مزاج گرم بهتر است از دمنوش‌های سرد و افراد با مزاج سرد باید از دمنوش‌های گرم استفاده کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
ماجرا این است که امور زندگی ما ارتباط مستقیمی با مزاج دارد و گاهی اوقات، کلید حل ناآرامی‌هایمان که به جامعه کشیده می‌شود، اصلاح مزاج است. ضمن این‌که از زمان قدیم و در یونان باستان و در کتاب‌های علمای بزرگ هم اشاره‌های پررنگی به مزاج شده است. در نتیجه کبد، هر دوی این ویژگی‌ها را کنار هم می‌گذارد و مزاج فرد می‌شود گرم و خشک. کسی که مزاج گرم و خشک دارد، می‌داند که بدنش ناخودآگاه به جوش می‌آید، عجول است و زود عصبانی می‌شود. اما مزاج آدم‌های گرم و تر، آنها را بسیار شوخ‌طبع و مهربان و خوش‌اخلاق کرده است.
ایمناایمنا3 ماه قبل
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه ‌بیماری گلوکوم فاقد علامت است، ادامه داد: متاسفانه تا مراحل آخر بیماری، فرد نمی‌‌داند که ‌مبتلا شده است. حداقل سن برای جراحی بینی در زنان ۱۶ و در مردان ۱۸ سالعضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، جراح بینی ‌را از شایع‌ترین عمل‌های زیبایی در ایران دانست ‌و گفت: حداقل سن برای انجام جراحی ‌بینی در زنان ۱۶ سال و در مردان ۱۸ سال است. کوروش ‌قنبرزاده روز دوشنبه ‌در دهمین همایش ‌جراحی زیبایی در بیمارستان امام خمینی (ره) اظهار کرد: افراد سالمند نیز می‌توانند به شرط اینکه ‌بیهوشی ‌عمومی ‌برای آنها خطری نداشته باشد، کاندیدای جراحی زیبایی ‌شوند. چگونه در فصل پاییز سلامت باشیم؟ متخصص ‌طب سنتی ‌با بیان اینکه فصل پاییز مزاج سرد ‌و ‌خشک دارد، گفت: باید از مصرف مواد غذایی سرخ‌کردنی، غذاهای بسیار گرم، شور، ادویه‌ها، پرنوشی ‌و پرخوری پرهیز شود. نعمت‌الله مسعودی ‌در ‌خصوص «تدابیر ویژه برای حفظ سلامتی در فصل پاییز»، اظهار کرد: فصل پاییز دارای مزاج سرد ‌و ‌خشک است؛ به همین خاطر باید در این فصل از کارهایی که بدن را خشک می‌کند، پرهیز کنیم؛ مانند زیاد تعریق کردن و فعالیت در فضاهای خشک؛ چرا که این موارد خشک‌کننده بدن هستند.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
هر یک از فصول چهار گانه سال، مانند بدن انسان‌ها مزاج مشخصی دارند. بهار با همه سنین خصوصا با سن کهولت و صاحبان مزاج سرد و خشک موافق است. زمستان متناسب با صاحبان مزاج صفراوی و مخالف بلغمی مزاج‌ها است و کمال مخالفت را با مزاج افراد پیر دارد. طب سنتی ایران طب کل نگری است و راهکار‌های بهداشتی و حفظ تندرستی آن ارزان، ساده، قابل پذیرش و در دسترس است. این پژوهش در شماره سوم، مجله طب سنتی اسلام و ایران به چاپ رسیده است.»

به انتهای لیست رسیدید