مسافرت هوایی

مسافرت هوایی

نامه‌نیورنامه‌نیور5 روز قبل
اگر قصد سفر با هواپیما را دارید یا همیشه برای سفر رفتن از هواپیما استفاده می‌کنید، دانستن نکات ضروری حین پرواز می‌تواند خیلی به کمک شما بیاید. یکی از این نکات می‌تواند اطلاع از مصرف داروهای ممنوعه حین پرواز باشد. قرص‌های حاوی هورمون استروژن و سایر قرص‌های مرتبط به درمان‌های باروری نیز می‌‎توانند خطر لخته شدن خون در هواپیما را افزایش دهند. این گونه از قرص‌ها نیز همراه با سطح اکسیژن پایین موجود در هوا ممکن است خطر لخته شن خون را در فرد افزایش دهند. با توجه به مطالعات انجام شده افرادی که دارو‌های ضد اضطراب مصرف می‌‎کنند، ممکن است از نظر روانشناختی احساس آرامش بیشتری داشته باشند اما از نظر فیزیولوژی میزان ضربان قلب و تنفس آن‌ها بسیار بیشتر از افرادی است که این داروها را مصرف نمی‌‎کنند.
کجاروکجارو5 روز قبل
اما بهتر است برای تهیه بلیط هواپیما به سایت‌ها و منابعی مراجعه کنید که چند ویژگی داشته باشد: بلیط هواپیما ارزان را عرضه کند: بلیط هواپیما ارزان خواست هر مسافری است. خرید بلیط هواپیما ارزان از سفرستانرزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل با سفرستان هم ارزان است، هم آسان و هم ایمن. بلیط ارزان هواپیما را چگونه در سفرستان خریداری کنیم؟ برای خرید بلیط هواپیما ارزان در سفرستان کافی است به سایت سفرستان مراجعه کرده و مقصد و مبدا سفر خود و تاریخ سفرتان را مشخص کنید. با سفرستان می‌توانید به‌راحتی بلیط هواپیما استانبول، بلیط هواپیما دبی، بلیط هواپیما تهران یا بلیط هواپیما مشهد را خریداری کنید. در خرید بلیط هواپیما به چه مواردی توجه کنیم؟ برای خرید بلیط هواپیما، اینکه چه عواملی بر قیمت بلیط هواپیما تاثیر می‌گذارند موثر است.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در میان کشورهای حوزه پرتنش خلیج فارس، کشور عمان در طول چهل سال گذشته به جز سه سال ابتدایی انقلاب ایران، همواره روابط خوبی با ایران داشته است. یکی از این اهداف مشترک گسترش روابط فرهنگی و گردشگری بین دو کشور ایران و عمان است. این اقدام هم کم و بیش از سوی گردشگران عمانی در حال انجام است بنابراین دستاورد جدیدی محسوب نخواهد شد مگر آنکه ایران برای آن تبلیغ کند. این اقدام نیز باید طبق برنامه‌ای که ایران به فعالان گردشگری عمانی می‌دهد انجام گیرد باید دید آیا عملی خواهد شد یا نه. مونسان پیش از این هم برای شرکت در بیست‌ودومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری به کشور چین سفر کرده بود.
عصر ایرانعصر ایران6 روز قبل
اما بهتر است برای تهیه بلیط هواپیما به سایت‌ها و منابعی مراجعه کنید که چند ویژگی داشته باشد: بلیط هواپیما ارزان را عرضه کند: بلیط هواپیما ارزان خواست هر مسافری است. خرید بلیط هواپیما ارزان از سفرستانرزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل با سفرستان هم ارزان است، هم آسان و هم ایمن. بلیط ارزان هواپیما را چگونه در سفرستان خریداری کنیم؟ برای خرید بلیط هواپیما ارزان در سفرستان کافی است به سایت سفرستان مراجعه نموده و مقصد و مبدا سفر خود و تاریخ سفرتان را مشخص کنید. با سفرستان می‌توانید به راحتی بلیط هواپیما استانبول، بلیط هواپیما دبی، بلیط هواپیما تهران و یا بلیط هواپیما مشهد را خریداری کنید. در خرید بلیط هواپیما به چه مواردی توجه کنیم؟ برای خرید بلیط هواپیما اینکه چه عواملی بر قیمت بلیط هواپیما تاثیر می‌گذارند موثر است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
اما بهتر است برای تهیه بلیط هواپیما به سایت‌ها و منابعی مراجعه کنید که چند ویژگی داشته باشد: بلیط هواپیما ارزان را عرضه کند: بلیط هواپیما ارزان خواست هر مسافری است. خرید بلیط هواپیما ارزان از سفرستانرزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل با سفرستان هم ارزان است، هم آسان و هم ایمن. بلیط ارزان هواپیما را چگونه در سفرستان خریداری کنیم؟ برای خرید بلیط هواپیما ارزان در سفرستان کافی است به سایت سفرستان مراجعه نموده و مقصد و مبدا سفر خود و تاریخ سفرتان را مشخص کنید. با سفرستان می‌توانید به راحتی بلیط هواپیما استانبول، بلیط هواپیما دبی، بلیط هواپیما تهران و یا بلیط هواپیما مشهد را خریداری کنید. در خرید بلیط هواپیما به چه مواردی توجه کنیم؟ برای خرید بلیط هواپیما، اینکه چه عواملی بر قیمت بلیط هواپیما تاثیر می‌گذارند موثر است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
اما بهتر است برای تهیه بلیط هواپیما به سایت‌ها و منابعی مراجعه کنید که چند ویژگی داشته باشد: بلیط هواپیما ارزان را عرضه کند: بلیط هواپیما ارزان خواست هر مسافری است. خرید بلیط هواپیما ارزان از سفرستانرزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل با سفرستان هم ارزان است، هم آسان و هم ایمن. بلیط ارزان هواپیما را چگونه در سفرستان خریداری کنیم؟ برای خرید بلیط هواپیما ارزان در سفرستان کافی است به سایت سفرستان مراجعه نموده و مقصد و مبدا سفر خود و تاریخ سفرتان را مشخص کنید. با سفرستان می‌توانید به راحتی بلیط هواپیما استانبول، بلیطهواپیمادبی، بلیط هواپیما تهرانو یا بلیط هواپیما مشهدرا خریداری کنید. در خرید بلیط هواپیما به چه مواردی توجه کنیم؟ برای خرید بلیط هواپیما، اینکه چه عواملی بر قیمت بلیط هواپیما تاثیر می‌گذارند موثر است.
مهرمهر1 هفته قبل
اما بهتر است برای تهیه بلیت هواپیما به سایت‌ها و منابعی مراجعه کنید که چند ویژگی داشته باشد: بلیت هواپیما ارزان را عرضه کند: بلیت هواپیما ارزان خواست هر مسافری است. خرید بلیت هواپیما ارزان از سفرستانرزرو بلیت هواپیما و رزرو هتل با سفرستان هم ارزان است، هم آسان و هم ایمن. بلیت ارزان هواپیما را چگونه در سفرستان خریداری کنیم؟ برای خرید بلیت هواپیما ارزان در سفرستان کافی است به سایت سفرستان مراجعه نموده و مقصد و مبدا سفر خود و تاریخ سفرتان را مشخص کنید. با سفرستان می‌توانید به راحتی بلیت هواپیما استانبول، بلیت هواپیما مشهد، بلیت هواپیما تهران و یا بلیت هواپیما دبی را خریداری کنید. در خرید بلیت هواپیما به چه مواردی توجه کنیم؟ برای خرید بلیت هواپیما، اینکه چه عواملی بر قیمت بلیت هواپیما تاثیر می‌گذارند موثر است.

مسیر چالش برانگیز میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ برای مقابله با گرمای ۵۰ درجه‌ای

17+
زومیتزومیت1 هفته قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
بیماران نیز ممکن است در هواپیما ساعتها از دسترسی به خدمات درمانی و بیمارستانی دور باشند که این موضوع به خصوص در پروازهای طولانی از اهمیت بیشتری برخوردار است. این شرایط هرچند برای افراد سالم قابل تحمل است؛ اما ممکن است در افرادی که مبتلا به بیماری‌های شدید قلبی مثل نارسایی کنترل نشده قلبی، گرفتاری شدید عروق قلبی و یا نامنظمی‌های کنترل نشده قلبی هستند، قابل تحمل نبوده و موجب بروز مشکل شود. تمام بیماران قلبی و یا بیمارانی که سابقه عوامل خطرزای بیماری قلبی مثل دیابت، فشار خون بالا، چاقی مفرط و یا سن بالای از ۶۵ سال را دارند مدارک و اطلاعات لازم را به همراه سفر و در پرواز به همراه خود داشته باشند. بیماران قلبی باید طی سفر، تلفن تماس پزشک معالج و تعداد کافی از نمونه داروهای مصرفی را درهنگام پرواز و یا سفر همراه داشته باشند. قبل از سفر لازم است بیمار با پزشک معالج خود راجع به امکان انجام سفر مشورت کند و نظر وی را جویا شود. انجام این مورد به خصوص در افرادی که دچار نامنظمی ضربان قلب، تنگی نفس، سرگیجه، درد سینه و یا تورم پاها هستند، بسیار ضروری است.
برنابرنا2 هفته قبل
برای سفر رفتن خیلی از افراد، هواپیما را انتخاب می‌کنند اما افراد مبتلا به بیماری قلبی باید احتیاطاتی را به نسبت دیگر افراد رعایت کنند و قبل از سفر، با تایید نظر پزشک و انجام اقداماتی، قصد سفر کنند. بیماران نیز ممکن است در هواپیما ساعتها از دسترسی به خدمات درمانی و بیمارستانی دور باشند که این موضوع به خصوص در پروازهای طولانی از اهمیت بیشتری برخوردار است. این شرایط هرچند برای افراد سالم قابل تحمل است؛ اما ممکن است در افرادی که مبتلا به بیماری‌های شدید قلبی مثل نارسایی کنترل نشده قلبی، گرفتاری شدید عروق قلبی و یا نامنظمی‌های کنترل نشده قلبی هستند، قابل تحمل نبوده و موجب بروز مشکل شود. تمام بیماران قلبی و یا بیمارانی که سابقه عوامل خطرزای بیماری قلبی مثل دیابت، فشار خون بالا، چاقی مفرط و یا سن بالای از ۶۵ سال را دارند مدارک و اطلاعات لازم را به همراه سفر و در پرواز به همراه خود داشته باشند. بیماران قلبی باید طی سفر، تلفن تماس پزشک معالج و تعداد کافی از نمونه داروهای مصرفی را درهنگام پرواز و یا سفر همراه داشته باشند.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
آقای حرمت الله رفیعی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: دولت قول داده است تا ۱۵ آبان نظارت بر دفاتر و تصدی‌گری را به انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران واگذار کند. وی افزود: با این واگذاری مردم شاهد افزایش نظارت و کاهش شکایت‌ها از دفاتر غیر مجاز خواهند بود، زیرا به زودی از فعالیت دفاتر غیر مجاز جلوگیری خواهد شد. رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران از مردم خواست، برای بهره مندی بهتر از امکانات سفر و پیشگیری از تخلف دلالان به دفاتر و سایت‌های گردشگری مجاز در سراسر کشور مراجعه کنند.
زومیتزومیت2 هفته قبل
نحوه عملکرد سامانه جامع ویزای آنلاینکاربران در این سامانه می‌توانند درخواست خود برای وقت ویزای دبی یا ویزای چین را به‌صورت آنلاین ثبت نمایند. به‌طور مثال برای دریافت ویزای دبی باید پس از ثبت‌نام، مدارک مورد نیاز را بارگذاری و نوع ویزای خود را مشخص کنید. لازم به ذکر است، ویزای دبی به‌صورت الکترونیکی (e-visa) صادر شده و نیازی به درج در صفحات گذرنامه متقاضی نیست. در عصر ویزا، دریافت ویزای چین نیز مانند ویزای دبی بوده و فرایند مشابهی را طی می‌کند. سامانه جامع ویزای آنلاین عصر ویزا دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته در دو بخش پشتیبانی صدور ویزا و پشتیبانی فنی وب سایت است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، «شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا» هفته گذشته رکورد طولانی‌ترین پرواز مسافربری بدون توقف تاریخ را به ثبت رساند. یک پرواز هوشمندانهدر این پرواز ۴۹ مسافر با هواپیمای «بوئینگ ۹-۷۸۷ دریم‌لاینر» سفر ۱۰ هزار و ۶۶ مایلی را از شهر نیویورک در امریکا تا شهر سیدنی در استرالیا در فاصله زمانی ۱۹ ساعت و ۱۶ دقیقه پشت سر گذاشتند. کانتاس امیدوار است این پرواز طولانی از سه شهر سیدنی، ملبورن و بریسبین در استرالیا به نیویورک و لندن در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ میلادی به‌صورت تجاری انجام شود. در این میان نحوه خواب خلبانان و خدمه پرواز با الگوهای مشخص مورد تحلیل قرار گرفت. علاوه بر این، محققان دانشگاه ماناش دستگاه‌های الکتروآنسفالوگرام برای تحلیل داده‌های مغزی خدمه پرواز را مورد استفاده قرار دادند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
مجموعه تلاش‌های گرتا سبب شد تا او و سه فعال دگراندیش دیگر برنده نوبل آلترناتیو سال ۲۰۱۹ بشوند. جایزه نوبل آلترناتیو که با حدود ۹۳ هزار یورو پول نقد همراه است از سال ۱۹۸۰ میلادی به فعالان حقوق بشر، محیط زیست و صلح اهدا می‌شوند. اگر این جایزه به او اهدا شود، تونبرگ سومین فردی خواهد بود که هم جایزه صلح نوبل و هم جایزه نوبل آلترناتیو را دریافت کرده است. بیان این دغدغه‌ها موجب شد تا ملاله یوسف‌زی جایزه صلح نوبل را در سال ۲۰۱۴ میلادی دریافت کند. به همین دلیل نمی‌توان ملاله را سرزنش کرد که چرا اجرای اصول بدیهی را در سازمان ملل مطرح کرده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده اظهارداشت: از آغاز توزیع بلیت‌های اربعین حسینی تا کنون دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری و تیم رسیدگی به شکایات، چگونگی فعالیت‌های مراکز توزیع بلیت‌های پروازهای اربعین را با اهتمام بیشتر رصد می‌کنند. وی با بیان اینکه تعداد مجوزهای صادر شده برای ۱۲ شرکت هواپیمایی به ۱۴۸۵ مجوز رسیده است گفت: دیروز و امروز پر ترافیک‌ترین در پروازهای رفت اربعین بوده و روزهای ۲۸، ۲۹ و ۳۰ مهر در روزهای اوج بازگشت زائران خواهد بود. جعفرزاده افزود: با توجه به بالا بودن حجم ترافیک در فرودگاه نجف در این ایام لازم است زائران طبق مقررات مندرج در بلیت‌ها در فرودگاه حاضر تا به جهت بسته شدن گیت‌ها از پرواز باز نمانند. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: قیمت بلیت هواپیما در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ مهر تغییر نکرده و مراکز مجاز فروش بلیت ملزم به رعایت آن هستند. وی در پایان از تعلیق و لغو مجوز یک دفتر و تعلیق سه ماهه سه دفتر خدمات مسافرت هوایی در طی بازرسی‌ها و گزارشات مردمی در این ایام خبرداد.
کجاروکجارو1 ماه قبل
خطر ابتلا به بیماری‌های مرتبط با سفر در سالمنداننتایج این تحقیق در ژورنال پزشکی سفر منتشر شده است. سالمندان با رعایت نکات زیر می‌توانند در طول سفر به خصوص در سفرهای خارجی، مراقب سلامتی خود باشند و بدون هیچ بیماری و ناراحتی از سفر به خانه برگردند. داروهایی که در حال مصرف آن‌ها هستید بازبینی می‌کند و آن‌ها را برای طول سفر تجویز می‌کند. پیشگیری از گزش حشراتدر طول سفر باید خودتان را از گزیده شدن توسط حشرات و عنکبوت‌ها در امان نگه دارید. گاهی اوقات افراد در طول سفر، برخی از التزامات مربوط به امنیت و سلامتی را کنار می‌گذارند.
فارسفارس1 ماه قبل
از تاریخ ۱۳ مهرماه و شروع پروازهای عتبات عالیات، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای انتقال زائران اربعین حسینی، تعداد ۱۰۸ پرواز رفت و برگشت به فرودگاه نجف اشرف انجام داده است. ‌به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از‌ روابط عمومی ‌هما، با شروع ماه صفر و آغاز مسافرت هوایی برای حضور در مراسم اربعین سالار شهیدان، برنامه‌ریزی جهت انتقال زائران حسینی توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت. در ایام اربعین حسینی، ایران‌ایر علاوه بر انجام پروازهای برنامه‌ای عتبات عالیات از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره)، از دو فرودگاه کرمانشاه و ایلام نیز برای تردد زائران حسینی، پروازهایی را به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام می‌دهد، این پروازها از روز ۱۳ مهرماه آغاز شد و تا روز ۳ آبان ماه سال جاری ادامه خواهد داشت. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، از روز ۱۳ مهر تاکنون، تعداد ۱۰۸ پرواز از فرودگاه‌های حضرت امام (ره)، کرمانشاه و ایلام به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام شده است؛ با این پروازها، بیش از ۹ هزار نفر به فرودگاه نجف اشرف انتقال یافتند. در عملیات انتقال زائران حسینی سال جاری از هواپیماهای ایرباس ۳۲۱ و ATR استفاده و پروازها بدون تأخیر ‌انجام شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- از تاریخ ۱۲ مهر ماه و شروع پرواز‌های عتبات عالیات، توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) برای انتقال زایران اربعین حسینی، تعداد ۱۰۸ پرواز رفت و برگشت به فرودگاه نجف انجام داده است. بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، از روز۱۳ مهر تاکنون، تعداد ۱۰۸ پرواز از فرودگاه‌های حضرت امام (ره)، کرمانشاه و ایلام به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام شده است. با این پروازها، بیش از ۹ هزار نفر به فرودگاه نجف اشرف انتقال یافتند. در عملیات انتقال زائران سال جاری از هواپیما‌های ایرباس ۳۲۱ و ATR استفاده شده است. تمامی پرواز‌های عتبات عالیات راس ساعت و بدون تاخیر انجام شده است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
از ۱۲ مهرماه توسط هواپیمایی هما تعداد ۱۰۸ پرواز رفت و برگشت به فرودگاه نجف برای انتقال زائران اربعین انجام داده است. این پروازها از روز ۱۳ مهرماه آغاز و تا روز ۳ آبان ماه سال جاری ادامه خواهد داشت. بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، از روز۱۳ مهر تاکنون، تعداد ۱۰۸ پرواز از فرودگاه‌های حضرت امام (ره)، کرمانشاه و ایلام به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام شده است. با این پروازها، بیش از ۹ هزار نفر به فرودگاه نجف اشرف انتقال یافتند. در عملیات انتقال زائران سال جاری از هواپیماهای ایرباس ۳۲۱ و ATR استفاده شده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، با شروع ماه صفر و آغاز مسافرت هوایی برای حضور در مراسم اربعین، برنامه ریزی جهت انتقال زائران صورت گرفت و در ایام اربعین، علاوه بر انجام پروازهای برنامه‌ای عتبات عالیات از فرودگاه حضرت امام (ره)، از دو فرودگاه کرمانشاه وایلام نیز برای تردد زائران حسینی، پروازهایی را به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام می‌شود. این پروازها از روز ۱۳ مهرماه آغاز و تا روز ۳ آبان ماه سال جاری ادامه خواهد داشت. بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، از روز۱۳ مهر تاکنون، تعداد ۱۰۸ پرواز از فرودگاه‌های حضرت امام (ره)، کرمانشاه و ایلام به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام شده است.
مهرمهر1 ماه قبل
این پروازها از روز ۱۳ مهرماه آغاز و تا روز ۳ آبان ماه سال جاری ادامه خواهد داشت. بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، از روز۱۳ مهر تاکنون، تعداد ۱۰۸ پرواز از فرودگاه‌های حضرت امام (ره)، کرمانشاه و ایلام به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام شده است. با این پروازها، بیش از ۹ هزار نفر به فرودگاه نجف اشرف انتقال یافتند. در عملیات انتقال زائران سال جاری از هواپیماهای ایرباس ۳۲۱ و ATR استفاده شده است. تمامی پروازهای عتبات عالیات راس ساعت و بدون تاخیر انجام شده است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
اگرچه متولیان حمل و نقل هوایی ثبات قیمت بلیت پروازهای اربعین امسال را یک امتیاز ویژه برای زائران اربعین معرفی می‌کنند اما بسیاری معتقدند با توجه به کاهش قیمت ارز، نرخ بلیت باید کاهش می‌یافت. شرکت‌های هواپیمایی و مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری، علت بالا بودن قیمت بلیت پروازهای اربعین امسال را ارزی بودن بین ۵۰ تا ۶۰ درصد هزینه‌های خود عنوان می‌کنند. قیمت بلیت پروازهای اربعین (تهران نجف تهران) در سال گذشته نیز ۲٫۲ میلیون تومان بود. مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت وگو با درباره علت گران بودن نرخ بلیت اربعین گفت: سال گذشته نرخ بلیت‌های اربعین را با نرخ دلار ۸ هزار تومان تعیین کرده بودیم دولت در آن تاریخ قرار بود دلار نیمایی به شرکت‌های هواپیمایی پرداخت کند. وی افزود: بر همین اساس سال گذشته نرخ بلیت پروازهای اربعین را بر اساس دلار ۸ هزار تومانی تعیین کردیم که نهایتا به رقم ۲٫۲ میلیون تومان (تهران نجف تهران) و ۲٫۸ میلیون تومان (مشهد نجف مشهد) رسیدیم.
مهرمهر1 ماه قبل
شرکت‌های هواپیمایی و مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری، علت بالا بودن قیمت بلیت پروازهای اربعین امسال را ارزی بودن بین ۵۰ تا ۶۰ درصد هزینه‌های خود عنوان می‌کنند. قیمت بلیت پروازهای اربعین (تهران نجف تهران) در سال گذشته نیز ۲٫۲ میلیون تومان بود. مشخص نیست چرا هزینه‌های ارزی ایرلاین‌ها همچنان با نرخ ارز در سال گذشته محاسبه می‌شود!؟ این موضوع نشان می‌دهد ایرلاین‌ها سال گذشته نیز توانسته بودند سود خوبی از فروش بلیت پروازهای اربعین کسب کنند. مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره علت گران بودن نرخ بلیت اربعین گفت: سال گذشته نرخ بلیت‌های اربعین را با نرخ دلار ۸ هزار تومان تعیین کرده بودیم دولت در آن تاریخ قرار بود دلار نیمایی به شرکت‌های هواپیمایی پرداخت کند. وی افزود: بر همین اساس سال گذشته نرخ بلیت پروازهای اربعین را بر اساس دلار ۸ هزار تومانی تعیین کردیم که نهایتا به رقم ۲٫۲ میلیون تومان (تهران نجف تهران) و ۲٫۸ میلیون تومان (مشهد نجف مشهد) رسیدیم.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، روز گذشته خبری مبنی بر مفقود شدن ۱۵ گردشگر اصفهانی در منطقه ویژدرون شهرستان ملکشاهی استان ایلام منتشر شد. با اعلام این خبر ستاد بحران استان ایلام و جمعیت هلال احمر کار جست و جو را آغاز کرد. کشف ۲ تن مواد مخدر در ۳ خودروفرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از کشف ۲ تن مواد مخدر در مرزهای سروان داد و گفت: در این عملیات ۳ نفر دستگیر شدند و مواد مخدر از دو دستگاه پژو و یکه وانت کشف شد. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: ماموران انتظامی کلانتری ۱۵ قصرالدشت شیراز پس از تحقیقات فنی و تخصصی موفق شدند در کمتر از ۲۴ ساعت قاتل را در این شهرستان شناسایی و دستگیر کنند. مجوز یک شرکت خدمات مسافرت هوایی در اصفهان لغو شدرضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تخلف یک شرکت خدمات مسافرت هوایی در اصفهان به‌دلیل گرانفروشی، محرز و مجوز فعالیت این دفتر لغو شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
کارمند بازاریابیآشنا با سوشیال مدیاآشنا با ترفندهای تولید محتوای تبلیغاتیآشنا با ایمیل مارکتینگکنترل و مدیریت وبسایتها، وبلاگها، کانالها، پیج‌های این مجموعهتوانایی راه اندازی کانالها و پیجهای تبلیغاتیروابط عمومی بالافن بیان قوی برای مکالمات حضوری و تلفنیمتقاضیان واجد شرایط میتوانند رزومه خود را به ایمیل زیر ارسال نمایند و یا با شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایند. تلفن: ۰۲۱۸۸۶۹۰۱۰۹آدرس ایمیل: parintravel@gmail. com
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
بلیت چند شرکت هواپیمایی دیگر به مقاصد نجف و بغداد با تسویه بدهی‌های خود به فرودگاه‌های عراق در معرض فروش قرار گرفت و با ظرفیت جدید ایجاد شده مسافران از امروز می‌توانند بلیت‌های اربعین را از شرکت‌های هواپیمایی جدید خریداری کنند. اعتمادآنلاین| روز گذشته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از تسویه بدهی شرکت‌های هواپیمایی به فرودگاه‌های عراق خبر داد و عنوان کرد که در حال حاضر همه شرکت‌های هواپیمایی مجوزها و تاییدیه‌های لازم را از فرودگاه‌های نجف و بغداد برای پروازهای اربعین گرفته‌اند و مشکل خاصی وجود ندارد. بررسی‌ها نشان می‌داد که بلیت چندین شرکت هواپیمایی که مجوز پروازهای اربعین را از سازمان هواپیمایی گرفته‌اند در معرض فروش قرار نگرفته است. نرخ بلیت اربعین در فاصله ۲۰ تا ۳۰ مهرماه با نرخ مصوب ۲٫۲ میلیون تومانی ارائه می‌شود و اگر مسافران تا قبل از این تاریخ قصد سفر هوایی به عراق را داشته باشند باید با نرخ‌های آزاد بلیت تهیه کنند. اکنون فروش بلیت هواپیما برای پروازهای اربعین از طریق دفاتر خدمات مسافرت هوایی دارای مجوز و معرفی‌شده از سوی شرکت‌های هواپیمایی و سایت شرکت‌های هواپیمایی در حال انجام استمنبع: ایرنا
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
رشد ۴۹٫۹ درصدی جذب گردشگر بین‌المللی در ایران در بازه زمانی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ در حالی به ثبت رسیده که پیش از آن و در فاصله زمانی ۲۰۱۷-۲۰۱۶ رشد گردشگری ایران منفی ۱٫۵ درصد گزارش شده بود. سازمان جهانی گردشگری از میزان درآمدهای گردشگری ایران در سال ۲۰۱۸ اطلاعاتی نداده اما برای سال ۲۰۱۷ رقم ۴٫۴۰۲ میلیارد دلار را به عنوان درآمد حاصل از جذب گردشگران خارجی در ایران اعلام کرده است. درآمد گرشگری ایران در سال ۲۰۱۰ میلادی بر اساس اطلاعات موجود در این گزارش ۲٫۴۳۸ میلیارد دلار اعلام شده است. برای نمونه استان همدان عوارض تمامی هتل‌هایش را حذف کرده است که غیرمستقیم باعث افزایش جذب گردشگر می‌شود و به تناوب آن مالیات استان افزایش می‌یابد. می‌گویند گردشگری صنعت مهمی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
اقتصادآنلاین - صبا نوبری؛ رضا جعفرزاده درگفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: با توجه به اینکه پروازهای رسمی اربعین از بیستم مهرماه آغاز می‌شود اتفاقات پیش آمده در مرزهای عراق اصلا ربطی به پروازها ندارد و بلیت‌ها در حال فروخته شدن هستند. وی افزود: ۷۲۱ شرکت هواپیمایی بعد از دریافت مجوز و انجام هماهنگی‌ها بین فرودگاه‌های مبدا و مقصد فروش بلیت خود را آغاز کردند و بلیت فروشی خیلی وقت است که شروع شده اما شرکت‌ها به تدریج فروش خود را باز کردند. وی در خصوص تخلفات و گران فروشی بلیت‌های اربعین خاطرنشان کرد: مجوز یک شرکت خدمات مسافرت هوایی که بلیت هواپیما را خارج از چارچوبی که اعلام کرده بودیم و گران‌تر می‌فروخت لغو شد، با توجه به اینکه اصلا صندلی پروازی برای این پروازها در نظر گرفته نشده بود. سخنگوی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه هنوز برای اعلام تعداد بلیت‌های فروخته شده زود است، گفت: تاکنون مجوز پروازهای فوق‌العاده صادر شده است و اعلام می‌کنیم اگر درخواست دیگری برای پروازهای‌های فوق العاده بود آمادگی کامل برای صدور مجوز آن را داریم. جعفرزاده در پایان با تاکید بر خرید بلیت از مراکز معتبر، اظهار کرد: لیست این مراکز بر روی سایت سازمان هوایپمایی کشوری در دسترس است و از زائرین محترم می‌خواهیم اگر تخلفی مشاهده کردند حتما از طریق سایت سازمان هواپیمایی اطلاع بدهند تا به صورت ویژه و سریع به آن رسیدگی شود.

به انتهای لیست رسیدید