مسافر هوایی

مسافر هوایی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، رضا جعفرزاده با اشاره به عرضه زیاد ناوگان حمل و نقل هوایی و تقاضای محدود در دوره فعلی، اظهار داشت: در دوره ‌کاهش تقاضای سفر در حمل و نقل هوایی هستیم. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: همه ساله از اوایل مهر ‌دوران کم تقاضای سفر آغاز می‌شود بنابراین در کاهش تقاضا و افزایش عرضه، ‌شرکت‌های هواپیمایی تلاش می‌کنند با پایین‌ترین نرخ دامنه تعیین شده، بلیت خود را ارائه دهند. وی بیان کرد: از سال‌های گذشته طیفی از نرخ‌های بلیت هواپیما طبق هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌های هواپیمایی مشخص شد و البته شرکت‌ها اجازه ندارند خارج از این دامنه نرخ، بلیت ارائه کنند و از سقف تعیین شده عبور کنند. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ‌این طیف نرخ‌ها سبب شده است که اقشار مختلف بتوانند در زمان‌های مختلف از حمل و نقل هوایی استفاده کنند. بنابراین گزارش چندی پیش بود که دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی هم از حذف سفر هوایی از سبد خانوار گفته بود.
فارسفارس2 ماه قبل
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در فصلی هستیم که تقاضای سفر هوایی بسیار کاهش یافته است و در این راستا عرضه ناوگان بر تقاضا پیشی گرفته است و نرخ‌‌ها در دامنه قیمت‌ها به کف نزدیک شده‌اند. رضا جعفرزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به عرضه زیاد ناوگان حمل و نقل هوایی و تقاضای محدود در دوره فعلی، اظهار داشت: در دوره ‌کاهش تقاضای سفر در حمل و نقل هوایی هستیم. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: همه ساله از اوایل مهر ‌دوران کم تقاضای سفر آغاز می‌شود بنابراین در کاهش تقاضا و افزایش عرضه، ‌شرکت‌های هواپیمایی تلاش می‌کنند با پایین‌ترین نرخ دامنه تعیین شده، بلیت خود را ارائه دهند. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ‌این طیف نرخ‌ها سبب شده است که اقشار مختلف بتوانند در زمان‌های مختلف از حمل و نقل هوایی استفاده کنند. بنابراین گزارش چندی پیش بود که دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی هم از حذف سفر هوایی از سبد خانوار گفته بود.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشرضا جعفرزاده با اشاره به عرضه زیاد ناوگان حمل و نقل هوایی و تقاضای محدود در دوره فعلی، اظهار داشت: در دوره ‌کاهش تقاضای سفر در حمل و نقل هوایی هستیم. اخبار اقتصادی- سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: همه ساله از اوایل مهر ‌دوران کم تقاضای سفر آغاز می‌شود بنابراین در کاهش تقاضا و افزایش عرضه، ‌شرکت‌های هواپیمایی تلاش می‌کنند با پایین‌ترین نرخ دامنه تعیین شده، بلیت خود را ارائه دهند. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ‌این طیف نرخ‌ها سبب شده است که اقشار مختلف بتوانند در زمان‌های مختلف از حمل و نقل هوایی استفاده کنند. بنابراین گزارش چندی پیش بود که دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی هم از حذف سفر هوایی از سبد خانوار گفته بود. دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی این را هم گفته بود که در سال گذشته در بخش سفرهای هوایی خارجی، شاهد ۲۰ درصد کاهش و در بخش سفرهای هوایی داخلی شاهد ۱۵ درصد کاهش نسبت به سال ۹۶ بودیم؛ طبق بررسی‌ها‌ی آماری همچنین‌ پروازهای عتبات نیز در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود ۱۷ درصد کاهش داشت.
دنیای خودرودنیای خودرو2 ماه قبل
EIA پیش‌بینی کرده طی ۳۰ سال آینده مصرف‌سوخت جت بسیار بیشتر از سوخت‌ دیگر وسیله‌ها خواهد بود. بنابراین میزان مصرف‌سوخت جت از میزان ۱۳ کوآد فعلی به ۲۹ کوآد درسال ۲۰۵۰ خواهد رسید. به‌عنوان مثال مصرف سوخت جت درکشور چین از ۱٫۶ کوآد (معادل ۲۹۳ میلیون بشکه‌نفت) به هشت کوآد (معادل ۹۱۵ میلیون بشکه‌نفت) خواهد رسید؛ یعنی حدود سه‌برابر! این موسسه آمریکایی پیش‌بینی کرده ایالات‌متحده، کشورهای اروپایی و خاورمیانه نیز سهمی در این رشد خواهند داشت. درحوزه حمل‌ مسافر هوایی این موسسه پیش‌بینی کرده از حدودشش تریلیون صندلی درسال ۲۰۱۸ به‌حدود ۱۸ تریلیون درسال ۲۰۵۰ برسیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
حالا اما تکنولوژی ارتباطی و اینترنت هوایی در حال تغییر شرایط است و به‌نظر می‌رسد خطوط هوایی هم تصمیم به تغییر استراتژی گرفته‌اند. خطوط هوایی آمریکا، در مورد تجهیز به این صفحات نمایش در هواپیماهای کوچک که پروازهای کم مسافت‌تری انجام می‌دهند، نظرهای متفاوتی دارند. خطوط هوایی معتقدند این صفحات نمایش باید حذف شود، می‌گویند که این تجهیزات علاوه‌بر هزینه، دردسرهای دیگری نیز دارد. توسعه اینترنت پرسرعت هوایی یکی از دلایل حرکت خطوط هوایی به سمت عرضه اینترنت روی هوا و جایگزین کردن آن با سیستم‌های سرگرمی فعلی است. به لطف تکنولوژی‌های جدید ماهواره‌ای و پرتاب ماهواره‌های تازه حالا اینترنت پرسرعت به‌تدریج در حال عمومیت یافتن در خطوط هوایی است و هزینه تمام شده آن برای خطوط هوایی هم بسیار کمتر از گذشته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
رئیس هیات‌مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: بر همین اساس در نیمه نخست سال ۹۸، فرودگاه مهرآباد با بیش از ۶۱ هزار و ۶۹۱ فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‎جایی بیش از هفت میلیون مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است. وی افزود: فرودگاه شهید‌هاشمی‌نژاد مشهد با ۳۳ هزار و ۵۲۳ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود پنج میلیون مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه شیراز با ۱۵ هزار و ۵۰۷ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۵/ ۱ میلیون مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد. امیرمکری با بیان اینکه‌ فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش بیش از ۵۲ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد، گفت: پس از آن فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از ۵/ ۴۷ میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با ارسال و پذیرش حدود ۱۷ میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند. امیرمکری ‌بیان کرد: سهم پروازهای خارجی نیمه نخست امسال در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نشست و برخاست ۱۱ هزار و ۹۶۱ فروند هواپیما است؛ طی آن بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از ۳۲ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده ‎است. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در این بخش فرودگاه مشهد با نشست و برخاست ۵۹۳۲ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از ۹۱۷ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۱۵ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه شیراز با میزبانی ۲۰۶۱ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از ۲۵۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود ۷ میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه اصفهان با نشست و برخاست ۱۱۴۲ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از ۱۳۴ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود ۳ میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های دوم و سوم قرار گرفته‎اند.
فارسفارس3 ماه قبل
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از جابه‌جایی بیش از ۲۰ میلیون و ۵۸۰ هزار مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت در نیمه اول امسال خبر داد و گفت: حدود ۱۹ میلیون مسافر در پروازهای داخلی در مدت مذکور اعزم و پذیرش شده‌اند. ‌سیاوش امیرمکری در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اعلام این خبر اظهار کرد: در نیمه نخست امسال این تعداد مسافر و نیز بالغ بر ۱۷۵ میلیون کیلوگرم بار با ۱۷۳ هزار و ۱۹۹ نشست و برخاست جابه جا شده است. وی افزود: فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد با ۳۳ هزار و ۵۲۳ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود پنج میلیون مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه شیراز با ۱۵ هزار و ۵۰۷ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۱٫۵ میلیون مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد. امیرمکری با بیان اینکه‌ فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش بیش از ۵۲ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد، گفت: پس از آن فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از ۴۷٫۵ میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با ارسال و پذیرش حدود ۱۷ میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند. امیرمکری ‌بیان کرد: سهم پروازهای خارجی نیمه نخست امسال در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نشست و برخاست ۱۱ هزار و ۹۶۱ فروند هواپیما است؛ طی آن بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از ۳۲ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده ‎است.
افکارنیوزافکارنیوز4 ماه قبل
کار ساخت این فرودگاه در سال ۲۰۱۴ میلادی شروع شد و دو ماه پیش پایان یافت و از امروز ناوگان‌های هوایی قادر به استفاده از آن خواهند بود. شهر پکن به شدت به فرودگاه دوم نیاز داشت فرودگاه بین المللی پکن تقریبا ظرفیتش پر شده و اضافه کردن پرواز در ساعات و روزهای خاص در آن، دیگر غیر ممکن شده بود در سال ۲۰۱۷ بیش از ۹۵ میلیون مسافر از سه ترمینال فرودگاه بین‌المللی پکن جابجا شده‌اند این آمار در حال افزایش، فرودگاه پکن را در میان پر مسافرترین فرودگاه‌های دنیا قرار می‌دهد. برای ساخت فرودگاه نزدیک به ۱۲ میلیارد دلار هزینه شده است و ۴۰ هزار نفر در ساخت آن مشارکت داشته‌اند و از طراحی و معماری بسیار زیبا و هنرمندانه برخوردار است. وی خاطر نشان کرد ناوگاه‌های هوایی چین از شرایط و مطلوبیت بهتری پس از راه اندازی فرودگاه برخوردار خواهد شد. فرودگاه‌های چین در سال ۲۰۱۸ میلادی یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون مسافر را جابجا کردند که در مقایسه با یک سال قبل از آن بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است.
رکنارکنا4 ماه قبل
به گزارش رکنا، مدیر فرودگاه بجنورد روز شنبه اظهار داشت: این شرکت دلیل لغو پرواز روز پنجشنبه خود را اعلام نکرده است اما بعضا پروازها به علت نقص فنی و یا تعمیرات دوره‌ای هواپیماها انجام نمی‌شود. سیدمهدی رزاز افزود: شرکت ماهان، پروازهای روز دوشنبه و جمعه گذشته خود به فرودگاه بجنورد را نیز لغو کرده بود. رزاز شمار پروازهای ورودی و خروجی از فرودگاه بجنورد در مردادماه امسال را ۲۲ مورد دانست و گفت: در همین مدت هزار و ۵۲۰ مسافر هوایی وارد فرودگاه بجنورد شده و هزار و ۱۷۸ مسافر از این فرودگاه خارج شده‌اند. به گزارش ایرنا فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص حاکم بر منطقه استقرار، نیاز به هواپیماهای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند. هم اکنون شرکت‌های هواپیمایی ماهان، آسمان و ایران ایر در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه بین مرکز استان خراسان شمالی و تهران ۹ پرواز رفت و برگشت دارند.
جام نیوزجام نیوز5 ماه قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، سیاوش امیرمکری امروز در جمع خبرنگاران درباره خرید هواپیمای فلایت‌چک دوم برای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، اظهار داشت: یکی از الزامات هوانوردی کشور برای تست یا کالیبره کردن دستگاه‌های کمک‌ناوبری دئر کشور، هواپیماهای فلایت‌چک است. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به فارس گفت: درآمد شرکت فرودگاه‌ها از محل پروازهای عبوری سهم نیست، این درآمدی است که شرکت فرودگاه‌ها بابت نصب رادار در اقصی‌نقاط کشور از ارتفاعات ایران‌شهر تا ارتفاعات لارستان ایجاد کرده است. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: از صددرصد درآمد شرکت فرودگاه‌ها ۴۰ درصد توسعه‌ای و ۶۰ درصد جاری است که شامل هزینه‌های آب، برق، گاز، تعمیر و نگهداری، قراردادهای جاری پیمانکار و … است. * ۶۸ درصدی درآمد شرکت فرودگاه‌ها از محل پروازهای عبوریوی بیان کرد: در سال‌های گذشته پروازهای عبوری از کشور تا رقم روزانه ۱۴۰۰ پرواز هم رسید. وی افزود: فضای کشور ما برای پروازهای عبوری فضایی ایمن و امن است. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: به تازگی از سوی کشورهای آمریکای شمالی نیز درخواست‌هایی برای برقراری روابط فرودگاهی داشته‌ایم. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: نقاط ممنوعه پروازی در خلیج فارس افزایش نیافته است.

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت و زندگی و تحصیل در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ میلادی

18+
تکراتوتکراتو5 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ذبیح الله دلاور اظهار داشت: ماموران انتظامی مستقر در فرودگاه اصفهان حین کنترل مسافرهای عبوری به چمدان یک مسافر که قصد خروج از کشور را داشت مشکوک و آن را بازرسی کردند. کشف دو کیلو و ۹۰۰ گرم حشیش که در ظروف آب جاساز شده بودوی افزود: در بازرسی از این چمدان مقدار دو کیلو و ۹۰۰ گرم حشیش که در ظروف آب جاساز شده بود کشف شد. این مقام انتظامی بیان داشت: در این خصوص یک نفر دستگیر و برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد. رئیس پلیس فرودگاه اصفهان تاکید کرد: پلیس فرودگاه اجازه ورود و یا خروج هیچ گونه مواد افیونی را نخواهد داد و با این افراد برخورد قاطع و قانونی می‌شود.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ۲۸ خرداد امسال ترمینال سلام با حضور حسن رو حانی رئیس‌جمهوری و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد. این پروژه ۲۸ خرداد ماه ۹۸ پس از فراز و نشیب‌های فراوان سرانجام افتتاح شد. با ارتقا این زیرساخت‌ها می‌توانیم آسمان کشور را برای جا‌بجایی ۱۰۰ میلیون مسافر چه در حوزه پروازهای عبوری و چه پروازهای ترانزیت آماده کنیم. به گزارش تسنیم، در حالی یک هفته از افتتاح این طرح می‌گذرد که خبر می‌رسد پیمانکاران این پروژه کمی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از کارفرما طلب دارند. این‌که چگونه بدون تسویه این طلب از سوی کارفرما پروژه مذکور توسط شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افتتاح شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد7 ماه قبل
وی با اشاره به هدف‌گذاری جابه‌جایی ۱۰۰ میلیون مسافر در این فرودگاه و بازستاندن سهم جا‌به‌جایی مسافر هوایی جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: لازمه تحقق این هدف، توسعه زیرساخت‌های هوانوردی است. وی ادامه داد: با ارتقای این زیرساخت‌ها می‌توانیم آسمان کشور را برای جا‌به‌جایی ۱۰۰ میلیون مسافر چه در حوزه پروازهای عبوری و چه پروازهای ترانزیت آماده کنیم. با افتتاح این ترمینال، ظرفیت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، سالانه به بیش از ۱۳ میلیون نفر افزایش می‌یابد. در این ترمینال مسافر تمامی شرکت‌های هوایی در هر کانتری که مایل باشند می‌توانند کارت پرواز خود را دریافت کنند. با افتتاح ترمینال سلام زمینه انتقال برخی از پروازهای داخلی بین ساعت ۱۲ شب تا ۵ صبح که در فرودگاه مهرآباد ممنوع است، به این فرودگاه فراهم خواهد شد.
موجموج7 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتتاح ترمینال سلام اظهار داشت: پروازهای این ترمینال از اول تیرماه آغاز خواهد شد، همچنین این پروازها توسط کسانی که می‌خواهند پروازهای کانکشن به مقصد خارج از کشور داشته باشند یا مسافرانی که از مناطق جنوبی استان تهران و قم قصد پرواز داخلی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. وی با اشاره به اینکه این ایام مصادف با ایام حج تمتع است، افزود: برای برقراری پروازهای حج از این ترمینال انجام خواهد شد. اسلامی با اشاره به هدفگذاری جابجایی ۱۰۰ میلیون مسافر در این فرودگاه و بازستاندن سهم جا‌به‌جایی مسافر هوایی جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: لازمه تحقق این هدف، توسعه زیرساخت‌های هوانوردی است. با ارتقا این زیرساخت‌ها می‌توانیم آسمان کشور را برای جا‌بجایی ۱۰۰ میلیون مسافر چه در حوزه پروازهای عبوری و چه پروازهای ترانزیت آماده کنیم. این ترمینال با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و با استفاده از قرارداد BLT که در ترمینال سلام مورد استفاده قرار گرفته و در کشورهای همجوار نیز شاهد استفاده از آن بوده‌ایم، احداث خواهد شد.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
وی با اشاره به اینکه این ایام مصادف با ایام حج تمتع است، افزود: برای برقراری پروازهای حج از این ترمینال انجام خواهد شد. اسلامی با اشاره به هدفگذاری جابجایی ۱۰۰ میلیون مسافر در این فرودگاه و بازستاندن سهم جا‌به‌جایی مسافر هوایی جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: لازمه تحقق این هدف، توسعه زیرساخت‌های هوانوردی است. این زیرساخت‌ها هم شامل فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها و هم زیرساخت‌های ناوبری هوایی و مراقبت پرواز می‌شود. با ارتقا این زیرساخت‌ها می‌توانیم آسمان کشور را برای جا‌بجایی ۱۰۰ میلیون مسافر چه در حوزه پروازهای عبوری و چه پروازهای ترانزیت آماده کنیم. این ترمینال با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و با استفاده از قرارداد BLT که در ترمینال سلام مورد استفاده قرار گرفته و در کشورهای همجوار نیز شاهد استفاده از آن بوده‌ایم، احداث خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ماه قبل
وی با اشاره به هدفگذاری جابه‌جایی ۱۰۰ میلیون مسافر در این فرودگاه و بازستاندن سهم جا‌به‌جایی مسافر هوایی جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: لازمه تحقق این هدف، توسعه زیرساخت‌های هوانوردی است. وی ادامه داد: با ارتقا این زیرساخت‌ها می‌توانیم آسمان کشور را برای جا‌به‌جایی ۱۰۰ میلیون مسافر چه در حوزه پرواز‌های عبوری و چه پرواز‌های ترانزیت آماده کنیم. اسلامی در ادامه با اشاره به افتتاح ترمینال سلام افزود: این یک قدم مقدماتی است که توانسته رویکرد توجه به توان و متخصصان داخلی را پیش بگیرد. وی ادامه داد: با افتتاح ترمینال سلام از اول تیرماه پرواز‌ها در این ترمینال آغاز خواهد شد. اسلامی با اشاره به هوشمندسازی ترمینال سلام گفت: این ارگان‌ها مدیریت یکپارچه و متفاوتی را در فرآیند انجام پرواز‌های بین‌المللی اعمال خواهند کرد و مسافران شاهد خدماتی متفاوت خواهند بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ماه قبل
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: ترمینال - گالری سلام از ابتدای تیر ماه آماده پذیرش و اعزام مسافران پرواز‌های خارجی است و همه دستگاه‌های دخیل با استقرار در این ترمینال، آماده ارائه خدمات هوشمند و نوین فرودگاهی به مسافران هستنداعتمادآنلاین| محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آیین بهره برداری از ترمینال - گالری سلام با حضور رئیس جمهور گفت: توسعه کشور در شرایط خاص کنونی، نیازمند همدلی و باور توانستن و پشتکار و استفاده حداکثری از همه ظرفیتهاست. وی افزود: هدف توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ایران، بازگرداندن و تحصیل سهم ۱۰۰ میلیون مسافر اعم از عبروی و ترانزیت در سال است و با این هدف، علاوه بر توسعه ترمینال‌ها و زیرساخت‌های فرودگاهی، باید ظرفیت‌های ناوبری و هواپیمایی و همچنین مراقبت پرواز‌های آسمان کشور با ارتقای سامانه‌های هدایت پرواز ایجاد شود تا این سهم مهم و سطح دسترسی به ۱۰۰ میلیون مسافر هوایی در سال برای کشور به دست آید. وزیر راه و شهرسازی افزود: با توسعه و ساخت ترمینال سلام، شاهد رشد و توسعه فعالیت‌های همه سازندگان تجهیزات و امکانات فرودگاهی در کشور بودیم و با سفارش‌های مورد نیاز این ترمینال به سازندگان داخلی، اعم از سازندگان نرم افزار و سخت افزار و همچنین مشاوران و پیمانکاران دخیل در ساخت، ارتقا پیدا کرده‌اند. اسلامی گام بعدی توسعه فرودگاه امام خمینی را ساخت فاز یک ترمینال ایران شهر دانست و گفت: ترمینال اصلی فرودگاه امام که ظرفیت اعزام و پذیرش سالانه ۲۵ میلیون مسافر را خواهد داشت و هم اکنون در مرحله مسابقه طراحی و انتخاب طراح است بدون هزینه کرد دولت و با روش‌های جدید تامین مالی ساخته خواهد شد تا توسعه صنعت هوانوردی در کشور را شاهد باشیم. منبع: صدا و سیما
برنابرنا7 ماه قبل
محمد اسلامی با اشاره به اینکه احداث ترمینال سلام توان فرودگاه سازی داخلی را ارتقا داده است، گفت: ترمینال ایرانشهر با جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و به روش BLT احداث خواهد شد. اسلامی در ادامه با اشاره به افتتاح ترمینال سلام افزود: این یک قدم مقدماتی است که توانسته رویکرد توجه به توان و متخصصان داخلی را پیش بگیرد. امروز همچنین در بحث مهندسین مشاور، پیمانکار و سازندگان چه به صورت سخت‌افزاری و چه نرم‌افزاری شاهد یک ارتقای توان داخلی بودیم. وی ادامه داد: با افتتاح ترمینال سلام از اول تیرماه پروازها در این ترمینال آغاز خواهد شد. اسلامی با اشاره به هوشمندسازی ترمینال سلام گفت: این ارگان‌ها مدیریت یکپارچه و متفاوتی را در فرآیند انجام پروازهای بین‌المللی اعمال خواهند کرد و مسافران شاهد خدماتی متفاوت خواهند بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بر اساس آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامه‎ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه‎های تحت مالکیت این شرکت در اردیبهشت امسال، با انجام ۳۰ هزار و ۶۳۵ فروند نشست و برخاست توانسته این تعداد مسافر را به همراه بیش از ۳۵ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا کند. در این بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش حدود ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش حدود ۷ میلیون و ۸۹۰ هزار کیلوگرم و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از شش میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند. طبق این آمار سهم پرواز‌های داخلی از کل پرواز‌های اردیبهشت ۹۸، نشست و برخاست ۲۵ هزار و ۸۵۴ فروند نشست و برخاست است که طی آن بیش از سه میلیون و ۳۸ هزار مسافر و بیش از ۲۰ میلیون و ۷۲۰ هزار کیلوگرم بار منتقل شده ‎است. همچنین طبق این آمار سهم پرواز‌های خارجی اردیبهشت ۹۸، در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نیز، نشست و برخاست ۴۷۸۱ فروند هواپیما است که طی آن بیش از ۲۲۰ هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از ۱۴ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‎ است. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز8 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشمقصود اسعدی سامانی اظهار داشت: طبق بررسی‌های آماری که به تازگی استخراج کرده‌ایم، در سال ۹۷ میزان جابه‌جایی مسافر هوایی نسبت به سال ۹۶ کاهش ۱۶ درصدی داشت. دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: در سال گذشته در بخش سفرهای هوایی خارجی، شاهد ۲۰ درصد کاهش و در بخش سفرهای هوایی داخلی شاهد ۱۵ درصد کاهش نسبت به سال ۹۶ بودیم. ‌وی اظهار داشت: طبق بررسی‌ها‌ی آماری همچنین‌ پروازهای عتبات نیز در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود ۱۷ درصد کاهش داشت. * حمل و نقل هوایی در حال حذف از سبد خانوار ‌اسعدی سامانی در پاسخ به این سؤال که دلایل عمده این کاهش سفرها چه بوده است؟ بیان کرد: دلیل کاهش سفرهای هوایی شرایط نامناسب اقتصادی مردم است و مشخص است که حمل و نقل هوایی از سبد خانوار حذف شده است. دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی تأکید کرد: از سوی دیگر کاهش و قطع برخی پروازهای شرکت‌های هواپیمایی خارجی به ایران نیز در کاهش این آمار پروازی موثر بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ماه قبل
‌وی اظهار داشت: طبق بررسی‌ها‌ی آماری همچنین‌ پروازهای عتبات نیز در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود ۱۷ درصد کاهش داشت. دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی تأکید کرد: از سوی دیگر کاهش و قطع برخی پروازهای شرکت‌های هواپیمایی خارجی به ایران نیز در کاهش این آمار پروازی موثر بوده است. * عوامل تعیین قیمت هر ساعت صندلی پروازوی در پاسخ به این سؤال که آیا قیمت‌های بالای بلیت هم موجب این کاهش استقبال شده است؟ توضیح داد: ‌‌قیمت بلیت هواپیما‌، از آن منظر که صندلی پرواز یک تولید به سرعت فاسدشدنی است، متغیر است؛ زمانی که هواپیما به نقطه زمان انجام پرواز‌ نزدیک می‌شود، ‌قیمت صندلی هر مقدار‌ هم ارزش داشته باشد، به صفر تبدیل می‌شود، بنابراین شرکت‌های هواپیمایی در دنیا‌ معمولا براساس عرضه و تقاضا قیمت صندلی را تعیین می‌کنند؛ ساعت پرواز، زمان پرواز، روز پرواز، میزان استقبال مسافر، اقبال مسافر به شرکت‌ هواپیمایی، اقبال مسافر به نوع صندلی پرواز و نوع هواپیما همه در تعیین قیمت هر ساعت صندلی پرواز مؤثر است. اسعدی سامانی گفت: ‌ ممکن است به عنوان مثال در مسیر لندن - نیویورک یک شرکت هواپیمایی یک صندلی پرواز را تا ۲ هزار دلار بفروشد، اما در همان پرواز یک صندلی به قیمت ۱۰ دلار هم فروخته شود و این یک عرف جهانی است، وقتی پروازی باز می‌شود، به تدریج هر میزان اقبال به آن پرواز بیشتر باشد، طبیعتا قیمت آن صندلی افزایش می‌یابد. * قیمت تمام‌شده یک ساعت صندلی پرواز در ایران ۴۵ تا ۵۵ دلاراسعدی سامانی گفت: ‌ قیمت تمام شده یک ساعت صندلی پرواز در ایران بین ۴۵ تا ۵۵ دلار بسته به‌ موارد مختلف، متفاوت است، اما اقبال مشتری و تقاضا در این موضوع تأثیر دارد.
فارسفارس8 ماه قبل
دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه قیمت تمام‌شده یک ساعت صندلی پرواز در ایران ۴۵ تا ۵۵ دلار است، گفت: با توجه به آمار کاهش سفرهای هوایی داخلی و خارجی، به نظر می‌رسد، حمل و نقل هوایی از سبد خانوار حذف شده است. دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: در سال گذشته در بخش سفرهای هوایی خارجی، شاهد ۲۰ درصد کاهش و در بخش سفرهای هوایی داخلی شاهد ۱۵ درصد کاهش نسبت به سال ۹۶ بودیم. ‌وی اظهار داشت: طبق بررسی‌ها‌ی آماری همچنین‌ پروازهای عتبات نیز در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود ۱۷ درصد کاهش داشت. دبیر انجمن‌ شرکت‌های هواپیمایی تأکید کرد: از سوی دیگر کاهش و قطع برخی پروازهای شرکت‌های هواپیمایی خارجی به ایران نیز در کاهش این آمار پروازی موثر بوده است. * قیمت تمام‌شده یک ساعت صندلی پرواز در ایران ۴۵ تا ۵۵ دلاراسعدی سامانی گفت: ‌ قیمت تمام شده یک ساعت صندلی پرواز در ایران بین ۴۵ تا ۵۵ دلار بسته به‌ موارد مختلف، متفاوت است، اما اقبال مشتری و تقاضا در این موضوع تأثیر دارد.
مهرمهر8 ماه قبل
این آمار نسبت به سال پیش از آن به ترتیب ۱۴، ۱۶ و ۱۴ درصد کاهش نشان می‌دهد. در سال ۹۷، رتبه نخست فرودگاه‌های کشور از نظر میزان نشست و برخاست هواپیما و جابجایی مسافر متعلق به فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران بوده است که با ۱۲۶ هزار و ۳۰ نشست و برخاست، ۱۴ میلیون و ۸۲۶ هزار و ۱۰۷ مسافر را جابجا کرده است. در سال ۹۷ مجموعا از ۵۵ فرودگاه کشور پرواز انجام شده است و کمترین میزان پرواز متعلق به فرودگاه سمنان با ۴ پرواز و جابه جایی ۱۹۸ نفر مسافر بوده است. رتبه دوم پروازهای داخلی متعلق به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد با ۴۹ هزار و ۷۲۸ نشست‌وبرخاست و جابه جایی ۷ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۸۳۷ مسافر بوده است. فرودگاه شهید دستغیب شیراز نیز با انجام ۲۷ هزار و ۶۲۱ نشست و برخاست و جابه جایی ۲ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۲۶۳ مسافر داخلی، در رتبه سوم فرودگاه‌های پرتردد کشور برای پروازهای داخلی در سال ۱۳۹۷ ایستاده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ماه قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، رضا جعفرزاده اظهارداشت: فرودگاه حضرت امام (ره) با انجام ۳۲۵۳ پرواز و جابه جایی ۵۲۶ هزار و ۱۸۳ مسافر بالاترین حجم در پرواز‌های بین المللی و فرودگاه مهرآباد با انجام ۲۶۸۵ پرواز و جابه جایی ۷۶۰ هزار مسافر در این ایام بیشترین سرویس دهی در پرواز‌های داخلی را ارائه کرده‌اند. وی تعداد پرواز‌های عبوری در این ایام را ۲۴ هزار و ۲۸۹ پرواز ذکر کرد و گفت: فرودگاه کیش در بین مراکز سیاحتی و گردشگری با سرویس دهی ۳۳۱ هزار و ۹۳۶ مسافر و انجام بیش از ۲۵۱۱ پرواز ورودی و خروجی بیشترین سهم را برعهده داشته است که در مقایسه با سال گذشته ۶ درصد در پرواز‌ها و ۹ درصد در جابه جایی مسافر افزایش داشته است. جعفرزاده افزود: به مسافران عزیز این اطمینان را می‌دهیم که چنانچه مواردی را مشاهده کرده‌اند که نرخ بلیت هواپیما بیرون از چارچوب تعیین شده از طرف شرکت‌های هواپیمایی که دامنه نرخ‌ها از طریق سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی در دسترس قرار دارد، خریداری کرده‌اند در مرحله اول از طریق شرکت‌های هواپیمایی و در نهایت از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری قابل پیگیری است. وی در پایان از تمامی مجموعه‌هایی که در فرآیند پرواز‌های نوروزی فعال بوده و زمینه انجام پرواز‌های ایمن وسلامت و امنیت شایسته فرودگاه‌ها را فراهم کرده‌اند از جمله شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی، پلیس فرودگاهها، سپاه حفاظت هواپیمایی، شرکت‌های هندلینگ تمامی مراکز ارائه بلیت هواپیما چه دفاتر خدمات مسافرت هوایی و چه بخش‌های دفاتر خدمات الکترونیک که طبق مقررات سرویس دهی کرده‌اند سپاسگزاری کرد. انتهای پیام/
افتصادنیوزافتصادنیوز9 ماه قبل
آئین نامه حقوق مسافران هوایی در سال ۹۴ تدوین، تصویب و ابلاغ شد که در پی آن در سال‌های اخیر شرکت‌های هواپیمایی ملزم به انجام آن بوده‌اند؛ هر چند که در مواردی هم به دلایل مختلف از جمله کوتاهی نهاد ناظر در صنعت هوانوردی، اجرای آن از سوی شرکت‌های هواپیمایی با جدیت پیگیری نشده است. بند ۲-۴ این دستورالعمل، یکی از مهمترین بندهای آئین نامه حقوق مسافر بوده که ناظر به وظایف و تکالیفی است که بر عهده شرکت‌های هواپیمایی در زمان تأخیرهای پروازها نهاده شده است. مسافر پرواز ۶۰۲ تهران- مشهد افزود: اقدام شرکت‌های هواپیمایی در تمدید چند باره میزان تأخیر پرواز، کلاهبرداری جدید ایرلاین‌ها برای دور زدن دستورالعمل حقوق مسافر است. اسعدی سامانی ادامه داد: با این حال در این دستورالعمل برای شرکت‌های هواپیمایی جریمهای تعیین نشده و ایرلاین‌ها مکلف به پرداخت جریمه به مسافران نیستند. مدیران ایستگاه‌های ایرلاین‌ها برای پذیرایی از مسافران پروازهای تأخیری اختیار تام داشتنددبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با تأکید بر اینکه در پیش از آغاز سفرهای نوروزی به مدیران همه ایستگاه‌های ایرلاین‌ها مستقر در فرودگاه‌ها، لزوم رعایت حقوق مسافران ابلاغ شده بود، گفت: ایستگاه‌های ایرلاین‌ها اختیار تام در زمینه پذیرایی از مسافران در موقع تأخیرها داشته‌اند.
مهرمهر9 ماه قبل
آئین نامه حقوق مسافران هوایی در سال ۹۴ تدوین، تصویب و ابلاغ شد که در پی آن در سال‌های اخیر شرکت‌های هواپیمایی ملزم به انجام آن بوده‌اند؛ هر چند که در مواردی هم به دلایل مختلف از جمله کوتاهی نهاد ناظر در صنعت هوانوردی، اجرای آن از سوی شرکت‌های هواپیمایی با جدیت پیگیری نشده است. بند ۲-۴ این دستورالعمل، یکی از مهمترین بندهای آئین نامه حقوق مسافر بوده که ناظر به وظایف و تکالیفی است که بر عهده شرکت‌های هواپیمایی در زمان تأخیرهای پروازها نهاده شده است. مسافر پرواز ۶۰۲ تهران- مشهد افزود: اقدام شرکت‌های هواپیمایی در تمدید چند باره میزان تأخیر پرواز، کلاهبرداری جدید ایرلاین‌ها برای دور زدن دستورالعمل حقوق مسافر است. اسعدی سامانی ادامه داد: با این حال در این دستورالعمل برای شرکت‌های هواپیمایی جریمه‌ای تعیین نشده و ایرلاین‌ها مکلف به پرداخت جریمه به مسافران نیستند. مدیران ایستگاه‌های ایرلاین‌ها برای پذیرایی از مسافران پروازهای تأخیری اختیار تام داشتنددبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با تأکید بر اینکه در پیش از آغاز سفرهای نوروزی به مدیران همه ایستگاه‌های ایرلاین‌ها مستقر در فرودگاه‌ها، لزوم رعایت حقوق مسافران ابلاغ شده بود، گفت: ایستگاه‌های ایرلاین‌ها اختیار تام در زمینه پذیرایی از مسافران در موقع تأخیرها داشته‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ماه قبل
به گزارش مشرق به نقل از وزارت راه وشهرسازی، شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: براساس آمار سامانه جامع آماری وزارت راه و شهرسازی از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۴ فروردین ۹۸، در مجموع فرودگاه‎های کشور نزدیک به سه میلیون مسافر را اعزام و پذیرش کردند و بستر و هدایتگر نشست و برخاست ۲۳۱۷۰ سورتی پرواز بودند. همچنین بر اساس آمار ارسالی از فرودگاه‎ها، در این مدت فرودگاه مهرآباد با اعزام و پذیرش بیش از ۷۶۰ هزار مسافر در قالب نشست و برخاست ۶۲۵۸ پرواز بیشترین مسافر نوروزی را داشته است. پس از مهرآباد، فرودگاه امام خمینی (ره) با میزبانی نشست و برخاست ۲۸۰۹ پرواز نزدیک به ۴۵۶ هزار مسافر را از و به مقاصد خارج از کشور اعزام و پذیرش کرده و در رتبه دوم قرار گرفته است. بیشتر بخوانید: ۲میلیون و ۵۸۰ هزار مسافر هوایی تا ۱۲ فروردین جابجا شد / آمادگی برای امدادرسانی به استان‌های سیل‌زدهفرودگاه مشهد نیز با اعزام و پذیرش بیش از ۴۰۳ هزار مسافر در مقاصد داخلی و خارجی، طی نشست و برخاست ۲۷۶۸ پرواز در جایگاه سوم قرارگرفته است و فرودگاه شیراز با اعزام و پذیرش بیش از ۱۶۳ هزار مسافر و میزبانی ۱۵۱۷ پرواز در جایگاه چهارم، فرودگاه اصفهان با اعزام و پذیرش نزدیک به ۱۰۳ هزار مسافر در قالب ۹۲۵ پرواز در جایگاه پنجم قرار گرفته‎اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ماه قبل
خبرگزاری میزان- سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه در ایام نوروز بیش از ۸۰ درصد پروازها به صورت سیستمی به فروش رسیده‌اند، گفت: تا ۱۲ فروردین بیش از دو میلیون و ۵۸۰ هزار مسافر نوروزی در کشور جابجا شده‌اند. وی ادامه داد: بیش از ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار مسافر داخلی و خارجی با استفاده از این پرواز‌ها جابجا شده‌اند. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به نظارت این سازمان بر نرخ بلیت هواپیما گفت: هرگونه فروش بلیت بالاتر از نرخ اعلام شده توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی تخلف است و با متخلفین، اعم از شرکت‌های هواپیمایی یا واسطه‌ها برخورد می‌شود. بازرسان عملیاتی سازمان هواپیمایی کشوری در طول سفر‌های نوروزی بازرسی‌های لازمه را همواره انجام داده‌اند. جعفرزاده با بیان اینکه ایمنی از اولویت‌های محوریسازمان هواپیمایی کشوری است، گفت: انجام این حجم پرواز مرهون تلاش، هماهنگی و انسجام تمام بخش‌ها من جمله شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شرکت‌های هواپیمایی، دستگاه‌های امنیتی و انتظامی، گمرک، حراست و شرکت‌های هندلینگ بوده است.
ایلناایلنا10 ماه قبل
فرودگاه امام خمینی رییس اداره ‌برنامه‌ریزی وعملیات فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: در هفته اول سفرهای نوروزی ۱۸۲ هزار و ۶۸۶ مسافر با یک هزار و ۱۶۳ پرواز در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) اعزام و پذیرش شدند. به گزارش ایلنا از شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، فاروق علیخانی از اعزام و پذیرش بیش از ۱۸۲ هزار و ۶۸۶ مسافر با یک هزار و ۱۶۳ پرواز در هفته اول سفرهای نوروزی ۱۳۹۸ در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: طرح سفرهای نوروزی در این فرودگاه از ۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۷ شروع و تا پایان هفدهم فرودین ماه ادامه دارد. وی گفت: از ۲۴ اسفند ماه تا پایان روز دوم فرودین ماه ۹۸ تعداد ۵۸۰ پرواز ورودی و ۵۸۳ پرواز خروجی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نشست و برخاست داشتند. علیخانی با بیان اینکه تعداد مسافران ورودی و خروجی در هفته اول پروازهای نوروزی به ۱۸۲ هزار و ۶۸۶ نفر رسید، گفت: تعداد مسافران ورودی ۶۷ هزار و ۵۵۸ نفر و تعداد مسافران خروجی ۱۱۵ هزار و ۱۲۸نفر بود. رییس اداره ‌برنامه‌ریزی وعملیات فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ابراز داشت: براساس درخواست‌های ارائه شده از سوی شرکت‌های هواپیمایی، تعداد مسافران و پروازها در روزهای آتی افزایش خواهد یافت.

به انتهای لیست رسیدید